PDA

View Full Version : Turneele care nu sunt



Jonutz
28th January 2007, 18:04
Salutare!! Sunt nou pe forum asa ca...sper sa ma bagati in seama :)

Vreau sa lansez un subiect de discutie legat de topic-ul forumului: competitiile care NU se desfasoara la noi in tara. Sau poate ma insel si o sa imi spuneti ca nu sunt eu la curent cu evenimentele, si as vrea sa fie asa!!!!
Despre ce este vorba: eu sunt maniac, recunosc :) cand vine vorba de biliard; joc cam de 8-9 ani, cam asa ceva, dar sa stiti ca nu ma pricep, pentru ca nu o fac cu regularitate, ci merg doar asa de fun, o data pe saptamana, cu amicii, prin cluburile bucurestene. DAR IMI PLACE LA NEBUNIE!!!!
Si nu imi place ca nu se organizeaza concursuri serioase, adica nationale, cu reclama beton, etc. Imi dau seama ca nu as trece nici macar de primul meci dar chiar as participa la orice astfel de concurs...Ar fi super tare!
Nu stiu cati dintre voi joaca biliard, dar nu conteza, chiar as fi bucuros daca v-ati posta parerile si voi, cei care poate nu ati avut pana acum un contact pe viu cu sportul.
Eu sunt subiectiv si o spun pentru ca imi place foarte mult sa joc, dar...VOUA VI SE PARE OK CA NE UITAM LA ALTII CUM JOACA CAND PUTEM SI NOI SA FACEM ASTA LA FEL DE BINE?
Mie, de exemplu, mi se face rusine cand ma uit pe Eurosport si ma gandesc maaaaaaaaa.....cum or putea aia sa joace asa?, in loc sa ma imbrac si sa ma duc in primul club care imi iese in cale si sa incerc sa joc si eu ca ei. Nu am si eu doua maini si doi ochi, eu de ce sa nu ajung ca ei, de ce sa ma uit la ei?
Voi ce credeti, din ce cauza nu avem pe an decat asa, un turneu in IDM, unu in Texas si "gata, ca v-ajunge"?
Mie mi-e greu sa cred ca nu ar veni bucurestenii buluc la un super-concurs de biliard, daca i s-ar face reclama la TV, prin reviste, d-astea. Si la ceva de anvergura, televizat, s-ar baga si sponsorii si ar fi super super tare.
Voi de ce credeti ca nimeni nu organizeaza turnee de biliard?

pinki
29th January 2007, 10:41
sigur, ar fi frumos sa fie mediatizate si... mai multe, dar noi oricum vorbim degeaba aici... ar trebui sa mergem cu propuneri la biliard acasa :D

si oricum, turneele astea din idm si texas sunt pentru amatori, cum ar veni, nimeni nu televizeaza competitii de amatori...

birdy
15th February 2007, 09:26
Intr-adevar nu prea sunt concursuri mari, dar si daca ar fi nu cred ca ar putea face fata cineva de pe forum intr-un concurs cu jucatorii consacrati gen Ovidiu, Babken, Toni, Manolea, Braga, Raul, Auras, Cretu, Nedelea etc. Cu toate ca nu este mediatizat acest sport, nu exista sponsori sau federatie sunt multi jucatori la noi de nivel f ridicat .
In schimb se organizeaza destul de des concursuri mai de amatori (cu 40-60 participanti) , dar si acolo nivelul este bun, premiile sunt mici, dar competitia este mare.
Pentru cine este interesat si vrea sa participe la aceste concursuri adresa mea de mess este : pasarica_mihai.

teufel09
8th May 2007, 20:05
dak itzi place asa de mult biliardul dc nu te inscrii la un club??? BLACK WOLF-SERENO sau ATOMIC BUCURESTI sau TEXAS BUCURESTI sau AFTER DARK BUC.

io sunt in atomic si am competitziile de anu asta lipite pe perete...da lincuri nu stiu....dak avetzi sa imi datzi si mie

http://www.londonclub.ro/site/?p=111 -concurs bila 9 in london///

daca aflatzi mai multe sa am anuntatzi....

birdy
9th May 2007, 12:38
dak itzi place asa de mult biliardul dc nu te inscrii la un club??? BLACK WOLF-SERENO sau ATOMIC BUCURESTI sau TEXAS BUCURESTI sau AFTER DARK BUC.

Nu mai exista federatie din 2005, rezulta ca nici cluburile afiliate nu mai sunt active din punctul asta de vedere.
Vreti concursuri?
Intrati aici: http://forum.computergames.ro/showthread.php?t=97277&page=122

Jonutz
9th May 2007, 19:08
Sal Birdy.
Vreau sa vin la amator pe 12-13 mai dar nu stiu locatia si programul celor doua zile (s-ar putea sa lucrez duminica si sa stiu daca am cum sa ajung).
Mersi.
Dancu Ionel

birdy
10th May 2007, 08:36
Concursul se desfasoara in King's club ( Iuliu Maniu , nr.8A; in apropiere de Cora Lujerului ). Ora de intalnire este sambata, 9 AM; atunci se incaseaza taxele de inscriere ( 35RON) si se face tragerea la sorti, apoi in jurul orei 10 incepe efectiv concursul. Se joaca 8-Ball, piramida dubla , primul la 5. Se premiaza primii 8 clasati.

teufel09
11th May 2007, 10:27
birdy potzi sa imi zici si mie mai multe....vad k stii destul...dak sunt concursuri si de juniori ...si vreau sa cumpar un tac...nush de care:P...da sa fie semipro

io sunt la clubu atomic cu domnu vali...:D

vezi k id-ul meu de mess e teufel19 dak vrei sa imi zici mai multe....ms anticipat

pinki
11th May 2007, 13:17
teufel, nu mai face si tu 1000 de mii de posturi consecutive, vezi ca ai jos un buton pe care scrie edit :D


merci ;)

teufel09
16th May 2007, 10:35
am prin ideea....vb de biliard....invatza-ma cate ceva esential...am vaz k stii unde au loc competitzii...vinzi si tacuri....dak nu vrei sa vb aici ai id-ul meu mai sus...

teufel09
17th May 2007, 21:54
vorbeste-mi despre orice...povesteste-mi tot ce stii;chiar vreau sa aflu mai multe de la un profesionist sau de la un cunoscator...daca ai putea sa ma ajutzi in acest fel si sa imi explici si cu tacurile k as vrea si io unu:)dak se poate ....raman dator si sunt atent cum postez:)