PDA

View Full Version : Ar fi bine ca Steaua sa fie detinuta de straini?



SORENSEN
19th July 2005, 21:49
"...personaje importante din lumea fotbalului vehiculeaza ideea ca un grup de investitori rusi, ar da tarcoale clubului din Ghencea , asteptand ca justitia sa se proninte in dosarele deschise lui Gh Becali . In cazul in care acesta va fi arestat , nu este exclus sa fie fortat sa vanda actiunile pe care le detine , mai ales ca si armata ar fi dispusa sa dea baza oricui , pt a se razbuna pe Gh Becali " articol din Fanatik
oct 2003 dupa Southamton-Steaua , rusi au incercat prima data sa cumpere fapt confirmat de D Dragomir si de Gh Becali pt Fanatik ( suma era de cca 10 milioane dolari )
V Paunescu a a declarat ca si Manchester United a vrut sa cumpere clubul pt 50 milioane de dolari .

Eu personal am auzit de la cineva din club ca in perioada cand Steaua juca si elimina pe West Ham concernul Sky Corp dorea sa achizitioneze Steaua , dar negocierile au fost intrerupte subit de patea straina ( se pare ca Paunescu -presedinte atunci a cerut prea mult iar clubul nu era pe actiuni si oameni practic luau doar numele)

Iar prin presa s-a vorbit la un moment dat ca si PARMALAT a vrut sa cumpere Steaua in vremea cand aparuse deja Gh Becali alaturi de Paunescu , tin minte si un nume de articol : "Laptic pentru campioni " :D (bine ca nu s-a realizat ca astia au dat faliment... :D )

In rest nu cred ca ar fi o problema dc straini ne-ar conduce echipa , ar fi chiar mai bine , mult mai bine , chiar dc ar fi si rusi ... :ok:

don_denver
19th July 2005, 21:54
Pana nu se confirma ...raman doar vb....insa ..ipotetic vorbind, da, as fii de acord.

uti2102
20th July 2005, 10:02
Achizitzionarea clubului de un concern strain e de bun augur cel putzin din doua motive : stabilitate financiara shi absentza cu desavarshire a scandalurilor shi balacarelilor intre conducatorii noshtrii shi ai celorlaltzi.
Eu unul sunt sigur ca cineva ashteapta la cotitura sa fie debarcat Becali. Chiar el a recunoscut acum vreun an jumate ca a refuzat vreo 50 000 000 de dolari de la nishte rushi. Suma probabil ca e exagerata, asha cum ii e lui Becali caracteristic, dar intentzia rushilor totushi ramane. Eu cred k daca cineva ii ofera 20 000 000 shi se ofera sa plateasca shi datoriile de 13 000 000 Becali pleaca fericit :) Shi uita de totzi nepotzii lui despre care spunea ca sunt moshtenitorii "eterni" ai Stelei... :mda:

SORENSEN
20th July 2005, 10:41
Cica tot in Fanatik Gh Becali ar fi declara ca ar fi dispus sa dea Steaua cu 15 milioane de euro ,dar doar unui roman... pai care se baga ?, sau punem mana de la mana cate 100 euro luam clubul :D
Sa vedem poate pleaca Becali odata si gata .

sun
20th July 2005, 12:17
nu ar fi bine ci ar fi ideal ca Steaua sa schimbe conducerea proasta romaneasca pe seriozitatea straina ( antrenor , patron , conducere ). Ar insufla un nou aer , curat si puternic Stelei ( cu miresme de CL ).

SORENSEN
28th July 2005, 18:23
Am auzit ca Fatih Taher ar fi interesat sa cumpere Steaua , cica ar avea de primit o suma mare de bani de la Gh Becali undeva ,se spune, la 7 milioane de dolari si cica ar vrea se inteleaga avand in vedere ca ciobanul nu are de unde sa dea banii.....

Galushca
28th July 2005, 19:53
Atata timp cat cine va achizitiona Steaua se va ocupa de echipa si nu de imaginea publica a actionatului majoritar e ok...pentru ca Dl Gigi a obtinut ceea ce dorea dupa cumpararea pachetului majoritar...adica o mediatizare mult mult mai mare pentru ambitiile si afacerile lui :rosu: . Eu va doresc sa se adevereasca aceste zvonuri si sa va fie bine...pentru ca potential este. :great:

chris_t
1st August 2005, 00:54
Ar fi o mana cereasca sa vina careva sa ne salveze de razboinic. Turc, rus, mongolez...nu ma intereseaza, sa aiba banul si sa stie cand tre' sa vorbeasca si cand nu. Totusi, nu as dori sa fim luati de conducatorii altui club de afara si sa devenim un fel de satelit. Asta niciodata:(

it's a sport???
1st August 2005, 02:30
nu va salveaza nimeni!!ca nu meritati!lol,asa patron,asa echipa!!bye

Mariusmadmax
3rd September 2005, 10:16
depinde cine sunt strainii ...
sa nu fie straini de culorile rosu-albastre , de spiritul nostru ...

La Timisoara a fost unu strain ... Zambon !
La Galati sunt altii ... Mittal Steel !
vi se par buni ?

SORENSEN
13th October 2005, 11:34
"Deputatul independent, Nati Meir, fostul consilier al liderului peremist C.V.Tudor, este, din această săptămână, moştenitorul a nici mai mult, nici mai puţin de 86 de milioane dolari. Banii provin, potrivit avocatului său, Doru Giugula, de la o rudă îndepărtată din Statele Unite. Deputatul ar urma să mai beneficieze, în urma moştenirii, şi de bunuri, estimate la valoarea de două miliarde dolari. Giugula a afirmat că Nati Meir va intra în posesia întregii averi după ce autorităţile americane vor finaliza verificările asupra provenienţei acesteia. Avocatul deputatului independent a precizat că 90% din bani vor fi investiţi în România, cu o parte din aceştia clientul său dorind „să cumpere echipa Steaua pentru a o scăpa de Gigi Becali”. Potrivit revistei „România Mare”, săptămânalul fostului său partid, Nati Meir ar intenţiona să cumpere şi ziarul „Gardianul”, pe care ar oferi 3,5 milioane de euro. (R.D., M.S.)"
Joi 13.10.2005 www.gandul.info

Inca o gogoasa sau ...
Oricum e greu de crezut ca oierul va vinde Steaua (dc va vrea) unui israelian chiar "romanizat" .A zis clar daca e sa o vanda o va face unui roman.

uvictor
13th October 2005, 22:48
Da da am citit si eu articolul ii place viata strainului ca sa nu fiu rasist sa zic altcumva :evil:

Dennis
14th October 2005, 01:26
Eu zic ca ar fii bine o schimbare de genu asta la Steaua. Se vede ca devenim din nou cunoscuti si situatia financiara se imbunatateste. Da, as fii de acord :)

desdemona
14th October 2005, 02:04
Inca o gogoasa sau ...
Oricum e greu de crezut ca oierul va vinde Steaua (dc va vrea) unui israelian chiar "romanizat" .A zis clar daca e sa o vanda o va face unui roman.

Cum zisese azi in conferinta aia de presa cu ocazia numirii lui Lacatus?

"Nati Meir? ala nu e sanatos la cap daca isi inchipuie el ca o sa cumpere Steaua... Ca sa cumpere Steaua.. trebuie mai intai ca Steaua sa fie de vanzare... El sa isi cumpere mai bine vopsea pentru par (apropo de faptul ca Nati isi vopseste parul :cool: ). Steaua este simbolul Romaniei si nu exista sa fie detinuta de un strain care nu are cum sa simta romaneste" ....
In fine, ar fi culmea sa fi retinut exact, dar ceva de genul asta spusese... asta era ideea.

Ahahahaha, daca aveti declaratia aia exacta, va rog s-o puneti, sa mai rad putin :evil:

Dennis
14th October 2005, 10:10
Cum zisese azi in conferinta aia de presa cu ocazia numirii lui Lacatus?

"Nati Meir? ala nu e sanatos la cap daca isi inchipuie el ca o sa cumpere Steaua... Ca sa cumpere Steaua.. trebuie mai intai ca Steaua sa fie de vanzare... El sa isi cumpere mai bine vopsea pentru par (apropo de faptul ca Nati isi vopseste parul :cool: ). Steaua este simbolul Romaniei si nu exista sa fie detinuta de un strain care nu are cum sa simta romaneste" ....
In fine, ar fi culmea sa fi retinut exact, dar ceva de genul asta spusese... asta era ideea.

Ahahahaha, daca aveti declaratia aia exacta, va rog s-o puneti, sa mai rad putin :evil:

Nati meir nare ce cauta la Steaua...

G*S-S*SaKalu
14th October 2005, 10:49
Nati meir nare ce cauta la Steaua...
Si sunt deacord cu parerea ta...si oricum nu o sa o vanda jiji sau scuze nepotii lui ca de el acu nu mai e de fapt si de drept .....

G*S-S*SaKalu
14th October 2005, 10:50
Nati meir nare ce cauta la Steaua...
Si eu sunt deacord cu parerea ta...si oricum nu o sa o vanda jiji sau scuze nepotii lui ca de el acu nu mai e de fapt si de drept .....

G*S-S*SaKalu
14th October 2005, 10:51
Si eu sunt deacord cu parerea ta Menace...si oricum nu o sa o vanda jiji sau scuze nepotii lui ca de el acu nu mai e de fapt si de drept .....

SORENSEN
14th October 2005, 14:25
menace ... in decurs de cateva ore te-ai sucit de la a fi deacord cu Meir la a nu fi deacord ...:rolleyes:

<<Mai mult, cel care va sustine in continuare financiar gruparea a gasit solutia, precizind ca o va trece in testament, desi el, teoretic, nu mai detine nici o actiune la Steaua: 'Daca nepotii mei vor dori sa vinda clubul, nu vor avea voie sa-l vanda strainilor. Am sa las asta in testament'.>>ols

:happy :happy :happy asta si in mormant nu ar avea stare

Dennis
15th October 2005, 15:38
menace ... in decurs de cateva ore te-ai sucit de la a fi deacord cu Meir la a nu fi deacord ...:rolleyes:

<<Mai mult, cel care va sustine in continuare financiar gruparea a gasit solutia, precizind ca o va trece in testament, desi el, teoretic, nu mai detine nici o actiune la Steaua: 'Daca nepotii mei vor dori sa vinda clubul, nu vor avea voie sa-l vanda strainilor. Am sa las asta in testament'.>>ols

:happy :happy :happy asta si in mormant nu ar avea stare

cum adica mam sucit mah ca nam zis niciodata ca as vrea nati meir sa fie la steaua. am zis ca nmu mar deranja ca rusii aia sa fie la steaua pentru ca aia is interesati de mult in steaua si au habar de club. dar pentru nati meir ii doar o placere cu care habar nare ce sa faca...:mda: