PDA

View Full Version : Cei mai inalti oameni din lume



Raptor
19th July 2005, 13:40
Cei mai inalti oameni din lume... ar putea sa joace basket... sau nu?

De ex, ce ar face urmatoru? (Attachement - Robert Wadlow, 2m 72cm).

Pentru ca se stie ca sunt atatia foarte inalti dar super prosti la orice sport... si e oarecum normal.

Danila
19th July 2005, 13:52
vrei sa spui, ce ar fi facut ca a murit de ceva ani...

Raptor
19th July 2005, 13:58
Normal, dar nu ma refer doar la el.... pentru ca mai sunt si acum jucatori de 7'9 de ex, si pe acolo, care sunt luatzi doar pentru inaltime. E corect sa fi luat doar pentru ca esti inalt?

don_denver
19th July 2005, 14:03
Normal, dar nu ma refer doar la el.... pentru ca mai sunt si acum jucatori de 7'9 de ex, si pe acolo, care sunt luatzi doar pentru inaltime. E corect sa fi luat doar pentru ca esti inalt?
nu cred...nu sunt as in baschet dar parca au fost destui care erau scunzi si care aveau talent mult mai mare decat jucatorii inalti...

Raptor
19th July 2005, 14:04
Pai asta ma gandeam si eu, ca unii sunt eliminati din start pe ideea "nu esti inalt", ceea ce e o mare aberatzie.

fia
19th July 2005, 14:05
CEi care sunt asa de inalti sufera de gigantism, care e o dereglare a unei glande. Nu prea pot face sport de performata pentru ca in mod cert apar alte probleme de sanatate. Majoritatea mor destul de tineri din acest motiv.

nr15
19th July 2005, 14:15
idee:



va dati seama ca noi toti ..cei de aici de pe forum ..nu cred ca am fi in stare sa ajunge in cea mai buna saritura a noastra pana la inaltimea degetelor lui Wadlow...daca ar sta intins pe varfuri ...:P:D

daca avea 272 cm....inseamna ca intins pe varfuri ar trebuii sa atinga pe la .. 3.50 , 3.60 ...
cine ajunge pana acolo ?????:D?P:)

fia
19th July 2005, 14:23
Se pune de pe scaun, sau cu trambulina :D?

Danila
20th July 2005, 13:37
eu mi-as dori sa vad un dunk contest intre muresan, bradley, yao si cel de mai sus.
ce dunkuri credeti ce ar da fiecare si cine ar castiga?
eu cred ca muresan ar da cu 1 mana dupa ca si-o arunca in panou, ar da un 360, si piesa lui de baza, pe varfuri peste 1 om cu 2 maini:P
bradley, ar rata primul dunk pentru ca i-ar fugi un genunchi,la al 2-lea ar da buza, si la al 3lea ar incerca un lay-up cu 2 maini ca sa nu se faca de ras.
Robert Wadlow ar incepe cu un elbow de pe 2(propriu zis de pe 2),ar incerca un 360 k sa il bata pe muresan dar nu s-ar orienta bine si ar da cu mingea in panou si in cadere din greseala ar baga-o in cosh...iar la al 3-lea, tentat sa abandoneze dupa ce nu mai ar mai putea sa se ridice, ar da un tomahawk din culcat pe spate.
Yao nu s-ar prezenta de frica sa nu faca tara de ras
Castigator:Ghitza k a fost cel mai spectaculos:D
P.S.:Ce face omul cand se plictiseste la serviciu:P

virtual
24th July 2005, 14:23
Danila esti amuzant, asta e tot ce conteaza. Intr-o duminica dimineatza mahmur si deprimat, m-ai facut sa rad. 10x man, chiar ca inseamna o performantza la cat de pesimist is.

caseta
25th July 2005, 00:57
m-ai dezamagit ca l-ai uitat pe manute bol .... care ar da cel mai tare dunk din toate timpurile.
shaq ar stranuta in spatele lui ceea ce l-ar propulsa sa dea un dunk de la linia de 3p ..... din terenul advers. dupa care ar fi purtat de vint mai departe, spre alte concursuri .... din alte galaxii

Raptor
25th July 2005, 01:07
Si in cele din urma ar ajunge sa faca accident cu masina... :ciocan:

nr15
25th July 2005, 02:38
daca ar auzii de acest concurs sunt convins ca wadlow ala .."s-ar scula din morti"...sa participe si el ;)