PDA

View Full Version : Daniel Niculae - alta entorsa



Mihai
19th July 2005, 11:45
Daniel Niculae poate reveni abia īn prima etapă a noului sezon după ce a suferit la un antrenament a treia accidentare īn ultimele şase luni

La antrenamentul de sīmbătă seară, de la Anzere, atacantul Daniel Niculae a făcut o entorsă la glezna stīngă, călcīnd greşit la o săritură peste un gărduleţ. Ieri, Nico a mers cu medicul Marian Dumitru la Sion, unde a efectuat o radiografie. "Este o entorsă de gradul doi, dar fără complicaţii osoase. Necesită o săptămīnă de rapaus total şi, apoi, poate reveni la acelaşi nivel de pregătire īn două-trei săptămīni", a explicat doctorul rapidist.

Astfel, vīrful de 22 ani va pierde următoarele 4 meciuri, cu Panionios şi Udinese, ambele mīine īntr-un triunghiular, cu AEK Atena, de pe 23 iulie, şi returul cu Sant Julia, de pe 28 iulie. "Sper să fie recuperat total pentru partida din prima etapă a campionatului, de la Vaslui, deşi sīnt soluţii pentru īnlocuirea lui", a declarat antrenorul Răzvan Lucescu.

:headbang: :headbang: :headbang:

fia
19th July 2005, 14:08
Eu cred ca are si el o parte de vina. Ori revine prea repede fara sa astepte sa se refaca complet ori nu e atent pe unde calca si se "baga" ca nebunul. E drept ca are si ghinion uneori.

Sa speram ca odata si o data se sparge sirul asta de ghinioane.

don_denver
19th July 2005, 14:09
Ce pot sa zic...Insanatosire grabnica!

andreiush
16th August 2005, 14:11
Si inca o entorsa suferita de Niculae! La aceeasi glezna!
E blestemat omu asta! :( :( :(

vlad1607
16th August 2005, 14:16
ca tot suntem in aceeasi sfera si doctorul ala e dus tare...a ajuns subiect de caterinca...au dat si la protv ispravile lui din ultimii ani

Sunchase
17th August 2005, 15:36
Zecile de accidentari de sezonul trecut continua si acum :(

HOINAR
20th August 2005, 12:30
dE CE DREAQU NU SCHIMBA MEDICUL ALA?

Sunchase
20th August 2005, 13:58
Nu cred ca e vina medicului...