PDA

View Full Version : Prima etapa: FC National - FCM Bacau, returul



Bancaru
18th July 2005, 21:24
Ca si restul, si noi debutam pe 6 august 2005 in noul sezon, care inseamna, ca de fiecare data un nou inceput cu o noua echipa. Acelasi subiect este deschis si pe Intern, dar haideti sa-l bibilim si pe felia noastra.
A! Era sa uit - ca de obicei umbra investitorului strain de la inceputul de sezon pluteste in Cotroceni.

krapulax
18th July 2005, 22:49
daca vine raducanu, da 2 goluri. daca nu, panc si ionut savu.

be@
18th July 2005, 23:36
Mai , nu-mi pasa cine da gol , numai sa castigam. Poa' sa fie si Ghindeanu, ca nu ma supar.

Bancaru
19th July 2005, 10:17
Kra****x, nu imi vine sa cred cum ai votat. Ma asteptam sa pui infrangere, ca sa protestezi ca nu se televizeaza meciul cu Gloria. :D Unde ziceai ca e? La Bistrita? Nu cred ca da Raducanu gol de la prima aparitie. Mai are nevoie de timp. Ciudat este ca Bacaul pare ca ar fi victima sigura. Dar daca ne frig astia?

miril
20th July 2005, 12:08
Pai daca ne...frig si astia, atunci...

Bancaru
20th July 2005, 16:57
Pai eu am zis ca retrogradeaza. Si Craiova ne-a batut. Am fost singurii care au mancat bataie de la Craiova. Ce rusinos! Eu sper sa nu fie asa. Ideea este ca nu poti sa stii si nu intri in teren gata invingator.

krapulax
20th July 2005, 17:16
ce e drept, in ultimul meci am batut tare greu, asa cum a fost obiceiul in retur, acasa (mai putin cu dinamo)

Bancaru
20th July 2005, 18:00
Cu Bacaul mereu ne chinuim. Parca nastem...

itku
21st July 2005, 15:10
Si in '96 am inceput sezonul tot acasa cu Bacaul si tot chinuit, 1-0. A urmat insa unul dintre cele mai frumoase tururi de campionat, cred ca singurul in care am reusit sa batem SDR pe linie.

Bancaru
21st July 2005, 17:18
ITKU, la mai mare si la mai multe. Banuies ca mai si apari pe aici, nu? :D Sa speram ca tot asa o sa fie si acum.

don_denver
21st July 2005, 17:19
eu sper sa bata platanii...

Bancaru
21st July 2005, 17:28
Denver, eu sper sa raspunzi pe Trivia, ca zac asa de vreo cateva zile. Si eu sper sa batem. Ar fi nasol sa incepem cu stangu si in fata Bacaului, care, din pacate pentru ei, nu au reusit sa faca nimic rasunator. Nici macar plecari rasunatoare, asa cum am reusit noi. Masive!

don_denver
21st July 2005, 17:49
Bancare eu va tin pumnii...Bafta multa...si ia vezi pe trivia...

Bancaru
21st July 2005, 18:07
Ia sa vedem... Si eu va tin pumnii, dar nu stiu cu cine tii. A! Am vazut. Eu pot sa vi-i tin, dar nu stiu la ce foloseste. Se pare ca e riota mare la voi.

itku
22nd July 2005, 09:04
Ar fi nasol sa incepem cu stangu si in fata Bacaului, care, din pacate pentru ei, nu au reusit sa faca nimic rasunator.
Cum poti sa spui ca n-au facut nimic rasunator in inter-sezon? Da' cine a ramas izolat la Slanic-Moldova? Au scris pana si pe site-ul UEFA despre ei :D

Bancaru
22nd July 2005, 10:16
Ma rog. Poate la fel de rasunatoare sunt si Vanturile trase dupa popota de seara cu fasolica. Din cate am auzit, de la Bacau, pe langa Raducanu, care este in Cipru, a plecat si Cursaru, sau o sa plece... In schimb, noroc cu fetele lui Chivorchian. Imi pare rau ca trebuie sa zic asa, ca ma gandesc la ce simt suporterii bacauani, dar nu trebuie sa avem probleme cu Bacaul. Eu am si votat ca vor retrograda. Nu mai e Seche...

kurany
22nd July 2005, 11:09
Cred ca a venit momentul ca si Bacaul sa cada in B...
Mizeriile care le-au facut in ultimii ani se intorc acum impotriva lor...

robias
22nd July 2005, 12:21
Sincer, nu ar trebui sa ne pese de ce va face Bacaul. Important e ca Nationalul sa inceapa cu dreptul si sa ia primele 3 puncte. Bafta!

Bancaru
22nd July 2005, 12:59
Corect! In definitiv ce, pe ei ii intereseaza ca au plecat de la noi vreo 12 jucatori? Nu!

kurany
24th July 2005, 13:58
Robias, niciodata nu mi-a placut de butoiul ala cu rahat de Sechelariu...daca nu era ala sa ii tina asa cum ia tinut in A moldovenii erau in B demult!!

Bancaru
24th July 2005, 22:43
Adevarul e ca Sechelariu si-a creat o groaza de antipatii printre suporteri. A fost cel care a dat liber la magaria numita cumpararea unui loc in A.

cici7fcnb7
25th July 2005, 21:40
eu cred ca in fiecare an noi renastem doar pana in RETUR!!!!

cici7fcnb7
25th July 2005, 21:42
si stiti si de ce ...nu?

Bancaru
26th July 2005, 10:20
Cici, banuim. Dar iti poti spune parerea. De asta esti aici, nu? :D Bine ai venit!

PORTOKALA_007
27th July 2005, 05:58
MA FRATE CHIAR ASTA E UN MECI LA FEL CA IN ULTIMA ETAPA DE CAMPIONAT 1 SOLIST CE NAIBA...SI APOI EU ZIC CA ANUL ASTA NATIONAL V-A CASTIGA CEL PUTIN UN TROFEU DACA NU PE AMANDOUA...gino A AUZIT RUGILE NOASTRE SI NE V-A PARASI SI NOI VOM FI CAMPIONI ASA CUM TREBUIA SA FIM VREO CATIVA ANI LA RAND...DAR ASTA ESTE....AAAAAAA CRED CA M-AM TREZIT...TOT IN ANONIMAT NE VOM ZBATE DAR 1 SOLIST RAMANE 1 SOLIST!!!

Bancaru
27th July 2005, 10:40
Portokala 007, poate visai cu ochii deschisi. Eu cred ca s-ar putea sa avem placuta surpriza sa vedem ca putem sa luptam cu sanse pentru un trofeu, dar totodata, sa avem neplacuta surpriza sa vedem ca nu e voie. Stii cine nu ne lasa, nu?
Vorbind de vise: aseara am visat ca in minutul 6 al meciului era 3-0 pentru Bacau. brrrrrr.... ce cosmar. Toata echipa de "stele" a lui Seche, adica Raducan si Cursaru.

miril
27th July 2005, 10:47
Bine ca n-ai visat spre dimineata!

kurany
27th July 2005, 10:47
Bancarule...ala nu e vis urat...ala e COSMAR !!!!!
Pana atunci, vineri avem meci la Poli Timisoara...la prezentare lor, in fata a 40.000 de oameni....ce-ar fi sa ii batem ?!....sa le stricam sarbatoarea......eu unul am un presentiment placut in ceea ce priveste meciul asta...

be@
27th July 2005, 10:50
kurany, eu nu prea am, sa stii !
Si nici nu ai idee cat ma deranjeaza acest amical ! :headbang:

On topic : Sa stiti ca Bacaul nu e o echipa chiar asa de slaba cum o crede lumea. Poli tocmai a simtit-o pe pielea ei. Sincer, eu cred ca o sa avem un meci greu cu ei.

Bancaru
27th July 2005, 11:02
Miril spre dimineata am visat. Din cate am mai citit si vazut prin documentare, de visat visezi in mare majoritate a datilor spre dimineata.
Kurany, important este sa-i batem atunci cand trebuie si nu numai pe ie. Daca se poate si vineri... foarte bine. E meciul lor de prezentare si stii ca Gino e galant si prieten cu Olita.
Be@, nu te mai necaji! Va veni si vremea noastra.

Bancaru
6th August 2005, 11:22
Am invins! Este mai important decat numarul de ocazii ale Bacaului, avute cu ajutorul nostru si cu tacita intelegerea parinteasca pe care Salomir a aratat-o. Le-a dat aripi. Si poati baieti! Next...

krapulax
6th August 2005, 12:45
se pare ca trebuie sa ne obisnuim cu victoriile astea a la landi, la limita. totusi, e a saptea victorie consecutiva in divizia a, ceea ce nu e deloc de neglijat. probabil ca o sa vedem scoruri mai mari doar daca ne mai calca alde serea pe coada. asta cu dinamo si 2-0 cu galati au fost singurele meciuri castigate la mai mult de 1 gol. in fine, sa batem cat mai des, indiferent de scor.
remarcatii meciului- năică, thwaite, liţă, ghindă, oprea.

Bancaru
6th August 2005, 14:19
Crede-ma, eu ma obisnuiesc cu orice fel de victorie. Numai VICTORIE sa fie. Nae a fost number one!!

krapulax
2nd March 2006, 22:04
si de fapt, de ce nu aici?
stiati ca:
din cele 23 de meciuri jucate la bacau, am castigat numai 3?
ca daca il exceptam pe cel din 2001, cand se zice ca bacauanii au pierdut voit, ca sa scape de antrenor, cel mai recent succes dateaza din 9 iunie 1963 (4-3, la pauza 3-2 pentru ei)?
ca la acea data, in topul britanic number one erau beatles, 'from me to you'? (primul lor no 1)
ca in acea zi se nastea johnny depp?
si in fine, ca peste 1 saptamana vom invinge din nou?

krapulax
12th March 2006, 09:09
aualeu, ce emotii...
echipa probabila, conform gsp- nae- marc, mehmetovic, burca, mozacu- abi, shroj, bundea, oprea- ryan si chihaia. in spt jucam cu un singur varf, chihaia, si apare tames in locul lui griffiths. cred ca de data asta au cam nimerit echipa de start.
hai progresuuuuu!!!

be@
12th March 2006, 09:14
Eu cred ca va juca Griff , si nu Tames. krap , sa stii ca si eu am emotii . Trebuie sa castigam neaparat meciul asta . Se duc lupte grele acolo , in fruntea clasamentului ...

miril
12th March 2006, 09:24
Si eu am acelasi feeling. Mi-e teama. Bafta, baieti!

Bancaru
12th March 2006, 10:46
Trebuie sa castigam. Poate ia si Steaua bataie. Si atunci ne permitem sa recunoastem ca Burca are experienta. Eh, glumeam! Dar daca batem azi putem sa privim mai cu incredere meciurile cu Steaua si Rapid. Sunt curios cum vor juca.

Bancaru
12th March 2006, 11:31
Nu cred ca se poate mai bine, cel putin pe hartie. Poate in locul lui Oprea sa-l "naturalizez" pe Iancu, ca-i al nostru.

krapulax
12th March 2006, 12:36
prosportul anunta aceeasi echipa probabila ca si gsp-ul. pai nu prea vad ce surprize pot fi in privinta asta. sa joace manta sau tames? sa treaca ryan mijlocas stanga? sau... sa joace thwaite? desi abia astept sa-l vad pe marcu. n-o fi asta? falsul rioseanu, http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=7592&d=1130010259

be@
12th March 2006, 15:38
Vai , ce gazon au astia. Mi-e rau....Nici S nu-l avea asa , cred .

miril
12th March 2006, 16:03
2-1, Abi schimbat cu Herea si Iacov in tribune.

miril
12th March 2006, 16:24
Am egalat prin Chihaia. apararea se pare ca nu merge ca in tur, dar este bine ca avem moral bun, egaland de fiecare data. Poate obtinem si desprinderea!

krapulax
12th March 2006, 16:30
primul gol- greseala lui abiodun (thwaite trebuia sa fie acolo, ce sa mai zic...). al doilea gol- minge respinsa de nae (centrare tot de pe partea lui thwaite daca nu ma insel) care l-a lovit pe bacauan si a intrat in poarta.

miril
12th March 2006, 16:41
Sapunaru joaca fundas dreapta, iar Bacaul rateaza un 11 metri!!!

Bancaru
12th March 2006, 17:25
Terenul dovedeste ca Thwaite avea dreptate: sunt niste sclavi. In mod normal, ca incheiem odata pentru totdeauna cu rahaturile astea, meci pierdut pentru Bacau, sau orice alta echipa care era organizatoare. Nu imi pot da seama care cum joaca. Vedem cu Steaua.

miril
12th March 2006, 17:26
Se vede ca avem probleme in aparare, dar imi place ca Bergodi nu este un antrenor...italian.

krapulax
12th March 2006, 17:35
nu stiu cum e cu problemele, pe terenul asta a fost imposibil sa imi dau seama de ce suntem in stare. acuma, 2 meciuri cu uefantasticii, care se pare ca nu au de gand sa ne dea mingea niciun pic. intre timp cred ca va fi si meciul de la constanta,

miril
12th March 2006, 17:51
Din reluarile de pe Onlinesport, golurile bacauane s-au luat pe greseli de aparare, pe partea dreapta la prima si in centru, la golul doi. Hentul de la penalty nu il iau in considerare.

krapulax
12th March 2006, 18:14
una peste alta, e bun egalul. acuma, 6 puncte in dubla bucuresteana!

miril
12th March 2006, 18:28
Sa te auda Cel De Sus!

be@
12th March 2006, 18:51
una peste alta, e bun egalul. acuma, 6 puncte in dubla bucuresteana!
:headbang: Eu ma oftic ca am pierdut locul 3 , si tu.....

krapulax
12th March 2006, 19:03
nu te mai oftica... ne punem noi cu banutii lui maricel? ai lui georgica? ai altora? si rabdare, ca nu s-a terminat campionatul,

be@
12th March 2006, 19:22
Ai si tu dreptate intr-un fel. Daca stai bine si te gandesti , echipa de pe locul 15 bate cu 3-0 in deplasare pe ocupanta locului intai, ultima clasata vine si castiga sau face egal cu UEFAntasticii ( S si R) ... In aceste conditii , un egal in deplasare nu e chiar un capat de tara . Off , daca eram putin mai atenti...

Platanu
12th March 2006, 21:00
Eu zic ca nu trebuie sa ne ingrijoreze rezultatul,pentru ca,sa fim seriosi,a fost o chinuiala,nu un meci de fotbal.Cred ca trebuia amanat meciul asta,pentru ca jucatorii nu puteau pasa intre ei,mingea oprindu-se in noroi.Asta e.Sa speram ca gazonul de pe Cotroceni va arata ceva mai bine.

georgemp
13th March 2006, 00:18
a fost un meci greu,dar puteam castiga daca eram mai atenti.Cel mai bun jucator mi s-a parut Griffiths si cel mai slab Mehmedovici

alamar
13th March 2006, 13:52
Inca 2 puncte pierdute. Trebuia sa fim mai atenti si sa presam mai mult. Bergodi nu trebuia sa inceapa cu Abi pe vremea aia. Ar fi rebuit sa-si dea seama ca nu va face fata. Iar dupa ce bacauanii au rata lovitura de la 11 m nu a vrut sa mai riste si a scos un atacant. Nu imi place atitudinea asta. Consider ca trebuia sa jucam la victorie cu Bacaul. Zeno Bundea a intarziat mult jocul. A avut cel putin 2 faze de gol in care nu a dat drumul la minge cand trebuia. Mai ales pe terenul ala, cand nu trebuia nici sa lasi mingea sa cada. Ii iert pe baieti pana la meciul cu Steaua. Vreau sa ii vad cum pun suflet in joc. Trebuie sa batem Steaua.
P.S. Pana la urma Bergodi la pus pe Sapunaru fundas dreapta. Deci nu a avut incredere in Marcu.

miril
13th March 2006, 14:19
Eu cred ca a facut bine, fiind pus in fata faptului implinit ca-i lipsesc doi oameni de pe banda dreapta, Thwaite si Ghizdeanu, iar Marcu, probabil, este prea necopt. Cu Steaua va trebui sa fim, totusi, prudenti pe aparare, toate echipele cu care au facut meci nul, fiind echipe puse pe defensiva, iar defensiva noastra scartie, vazand meciul cu Bacaul.

georgemp
13th March 2006, 23:35
Trebuie sa luati in considerare si faptul ca bacau s-a antrenat numai in romania pe terenuri gen bc. iar national a jucat numai pe terenuri de 5*.E remarcabil faptul ca ne-am revenit de 2 ori,dupa ce eram condusi!Viitorul suna bine oricum!!!