PDA

View Full Version : 11-le de baza in sezonul 2005/ 2006



Bancaru
18th July 2005, 18:12
Macar cel pana in retur, pentru ca surprize vor mai aparea. Deja eu dau un nume pe care Olaroiu o sa-l vrea (ia) la Poli: Hristu Chiacu. In iarna s-ar putea sa uite ca el vrea sa plece afara de la FCN. In definitiv e si el om.
Iata echipa pe care as vedea-o eu (nu am tot lotul la dispozitie si nici nu prea stiu ce pot tinereii nou veniti):
Portar - Stanev (in conditiile in care nu vine altcineva)
Fundasi - Gindeanu dreapta, Twaithe si Sapunaru centrali, Bazzi stanga
Mijlocasi - Abiodun dreapta, Shroj inchidere, Bundea playmaker, Lita stanga
Atacanti - Chiacu, Claudiu Raducanu (daca a venit)

Rezerve:
Portar - am de ales?
Fundasi - Burca, Panc
Mijlocasi - Herea, Bundea
Atacanti - Ucha Lopez, Ionut Savu

Buna echipa? Ca sa nu mai spun de Raul Costin, Roberto Iancu si cei care au venit de la scoala Gica Popescu (sunt tineri si lucrul asta e de baza).
Haideti sa incercam sa vedem care o sa merite sa joace dupa parerea noastra. Daca voi fi singurul care a votat, o sa am drepturi depline asupra echipei. :D

Bancaru
18th July 2005, 18:14
O sa incerc sa fac thread-ul asta altfel. Cu poll pentru fiecare jucator, dar cand voi avea lotul complet.

krapulax
18th July 2005, 19:05
hai sa incercam si noi
stanev- ghinda, burci, thwaite, bazzi- abiodun, shroj, lita, bundea- savu ionut, chiacu

Bancaru
18th July 2005, 19:16
Adica nu crezi ca vine Nebunu' la noi, sau nu iti place de el? Unde gasesc lotul actual? Hai, ca tu esti pionierul internetului.

krapulax
18th July 2005, 19:26
nu cred ca vine. lotul actual il gasesti in presa de peste vreo 18 zile. pionierul internetului???!! maxim un soim al patriei sunt

Bancaru
18th July 2005, 20:32
Daaaa.... soim al patriei. Pai nu i-ai gasit tu pe toti care pe unde, pe site-uri ascunse mai ceva ca sfintele moaste?
Ba eu cred ca vine. Unde vrei sa se duca? Pe-o ciorba la Mititelu?

Bancaru
28th July 2005, 12:43
Nu a venit. Ce prost cred...

Bancaru
2nd August 2005, 21:30
nu cred ca vine. lotul actual il gasesti in presa de peste vreo 18 zile. pionierul internetului???!! maxim un soim al patriei sunt
In loc sa citez mesajul tau l-am editat. Phiiiii... Voiam sa zic ca ai dreptate.

Bancaru
11th October 2005, 12:20
Am incercat sa refac intr-un fel acest subiect. Cred ca e mult mai interesant acum. Sper...
Nu am avut loc pentru altii care ar fi meritat, in opinia mea, sa fie si ei inclusi in lista. Drept pentru care o sa incerc sa-i pomenesc: Radostin STAEV, Ovidiu HEREA, Roberto IANCU, Gonzalo Ucha LOPEZ sau poate chiar Ducu si Riosanu.
La treaba... !

miril
11th October 2005, 12:25
Eu am votat un lot si nu un unsprezece anume.

Bancaru
11th October 2005, 12:46
Alamar, tu vrei sa joci numai cu 5? :D Fiecare voteaza ce vrea si cat vrea, normal. Rezultatul final ar trebui sa fie unul concludent in ceea ce priveste parerea noastra despre meritele fiecaruia.

alamar
11th October 2005, 13:54
5 de baza, restul intra la rotirea cadrelor.

miril
11th October 2005, 13:59
Si totusi... Macar 5 X...3!!!

krapulax
11th October 2005, 14:12
ma uit la ce am scris acu 3 luni- mijlocul si atacul raman identice, dar apararea sufera schimbari importante- merg cu prunea- thwaite, sapun, memet, panc

Bancaru
11th October 2005, 17:23
Krap, nimic despre Ducu? Riosanu?

miril
11th October 2005, 17:26
Altul-precizari...

Bancaru
11th October 2005, 17:35
Stiu ca el are o simpatie pentru jucatorii astia. Sau pentru unul dintre ei. Se pare ca i-am vazut odata in tribuna. La meciul cu Jiul. Spargeau seminte pe acolo. Nu prea au prestanta de fotbalisti. Ma uitam la ei si ma gandeam ca este posibil ca in 2 ani de zile sa fie oameni de cateva mii de dolari pe luna. Totusi, iti trebuie un echilibru pentru banii astia. Va dati seama cu ce gesturi nobile si sigur pe tine vei sparge atunci seminte? Pana si expresia este de rahat. Sa spargi seminte... De ce naiba o folosesc? Ma contaminez de manelita.

miril
11th October 2005, 18:48
Spre deosebire de ei, tu ai man(i)ere.

Bancaru
11th October 2005, 20:27
A mi manera...
Am mânere. :D
Lasand gluma e normal sa mai mananci seminte la meci. Nu e un lucru anormal, dar ei parca ar fi trebuit sa aiba o alta concentrare si motivatie.

miril
11th October 2005, 21:16
Alo, domnii progresisti, ce aveti Dom'le cu bietu bosniac?

krapulax
11th October 2005, 21:25
Stiu ca el are o simpatie pentru jucatorii astia. Sau pentru unul dintre ei. Se pare ca i-am vazut odata in tribuna. La meciul cu Jiul. Spargeau seminte pe acolo. Nu prea au prestanta de fotbalisti.

asa e, abia astept sa-i revad. au jucat un pic in meciul cu europoli si atat. in ce priveste prestanta...la 17-18 ani nici micul titulescu n-avea mai multa. si mai astept sa-l vad si pe campeanu de la moinesti, atacantul nostru nr 1.

Bancaru
11th October 2005, 21:33
Krap, astepti sa-l vezi pe Campeanu la Moinesti sau pe Campeanu de la Moinesti? Mai ai de asteptat. Ma intreb daca noul presedinte o sa se implice in alcatuirea echipei, stiut fiind faptul ca pana si de pe plaja St. Tropez, gINO se baga in seama. Apropo, Radu a fost coleg de echipa cu Catalin.
Miril, ce bosniac? Despre cine e vorba?

krapulax
11th October 2005, 21:40
de la~, nu la~....ca eu sunt cetatean pensionar si nu ma duc in deplasari---maxim la otopeni. noul presedinte o sa se implice in alcatuirea echipei puternic de tot. si se pare ca vrea sa-si organizeze un meci de retragere- la finala cupei

miril
11th October 2005, 21:44
Ersin, My Dear Bank.

Bancaru
12th October 2005, 13:34
Pai cine are ceva cu el? Eu m-am pierdut de tot in atatea linii colorate... Cine naiba m-a pus sa fac "poll"-ul asta? :D

miril
12th October 2005, 15:23
Pai se poate Domnul...Dalton sa-i faceti una ca asta Mehme-ului? Se pare ca da...se poate.

Bancaru
12th October 2005, 16:09
Mie imi placea Mehmedovic, numai ca ultimele 2 meciuri a dovedit ca are lacune. Sau mai bine zis pe cat e de mare pe atat poate sa fie de prost. In plus la anul ne paraseste, cel mai tarziu. Apoi e strain si il prefer pe Panc. Ersin e optiunea a 2-a pentru fundas central.

miril
12th October 2005, 16:26
Dar rau mai esti cu...bosniacu! Ai dreptate. Sa mai vina ceva canguri, atunci! Se pare ca ne pricepem la marsupiale. Sau poate doar Gino.

Bancaru
13th October 2005, 10:42
Sunt mai degraba realist. A jucat excelent cu Rapidul si atunci am crezut ca ne-a pus Dumnezeu mana in cap. Apoi cu Clujul nu a fost concludent, dar a pus botul la nesimtire... Meciul de la Gloria nu il vazusem. Cu Sportul a fost asa si asa, iar apoi... rahat. Cu Jiul... varza de Bruxelles.