PDA

View Full Version : Etapa 1: CS Vaslui - Rapid



ADelPiero
18th July 2005, 17:08
Sambata, 6 august 2005: FC Vaslui - Rapid Bucuresti, ora 18,00 , TVR 2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ce_bine_e
18th July 2005, 22:38
sper sa castige RAPID!!!!

be@
18th July 2005, 23:24
Rapidul va castiga cu cel putin 2-0 !

Paul
18th July 2005, 23:25
Vasluiul isi va incepe glorios lupta pentru retrogradare , cu o infrangere acasa...

GeKuRA
19th July 2005, 00:32
Rapidisti ... pregatiti-va sa vedeti Galerie la Vaslui ... serios...

Catalanul
19th July 2005, 00:58
Din nou in prima etapa Rapid va juca in deplasare la o nou promovata si din nou cred ca giulestenii se vor impune cu emotii, la limita :D 1-0 sau 2-1.

PerVersion
19th July 2005, 03:48
Meci egal sau victorie a Rapidului la 1 gol diferenta. Nu prea le ies Rapidistilor meciurile cu echipele nou promovate :)

deja-vu
19th July 2005, 13:07
Punem pariu ca Rapidul nu castiga? S-ar putea chiar sa piarda. Rapid nu prea joaca in deplasare si in plus Niculaie iar si-a entorsat piciorul si s-ar putea sa nu joace desi mai sunt doua saptamani pana atunci. Vasluiul o sa joace cu ambitie, desi nu cred ca scapa de retrogradare. Dar la primul meci vor da totul. Parearea mea.

Paul
19th July 2005, 19:14
Meci egal sau victorie a Rapidului la 1 gol diferenta. Nu prea le ies Rapidistilor meciurile cu echipele nou promovate :)

Greseti.
De obicei castiga , in meciul de deschidere contra nou promovatelor:

UMT _ Rapid 0-3
Iasi - Rapid 1-2
Sportul - Rapid 1-2

Si au mai fost cateva ...

Dupa aia incepe greul pentru ei ...

andreiush
19th July 2005, 23:46
Punem pariu ca Rapidul nu castiga? S-ar putea chiar sa piarda. Rapid nu prea joaca in deplasare
In turul trecut n-a prea jucat in deplasare :sleep: De unde stii tu cum va juca anul acesta in deplasare? :cool:

baez
19th July 2005, 23:59
bate Rapidul! daca nu, Copos isi retrage ehipa din pur

Virus
20th July 2005, 19:22
Rapidul e favorita. Atentie mare la Bogdan Mara!

poli_iasi2
20th July 2005, 21:49
o sa ia bataie vasluiul 3-0 /hello shi o sa se duka de unde a venit :cya:

HIV
20th July 2005, 22:08
bag mana in foc ca bate vasluiul

esku
20th July 2005, 23:11
Vasluiul va fi o surpriza placuta....2-1 pt gazde

Heraklis
21st July 2005, 11:11
F,C. VASLUI , ECHIPA NR. 1 DIN MOLDOVA .
VICTORIE IN FATA GIULESTENILOR.



cei din iasi somez sa stea pe pagina lor la aceasta etapa -n-au nici o legatura cu acest meci.[QUOTE]

HAI VASLUIU ,HAI , HAI,

TE SALUTA GALERIA /hello /hello /hello

Heraklis
21st July 2005, 11:13
HAI VASLUIU ,HAI , HAI,

TE SALUTA GALERIA /hello /hello /hello

ce_bine_e
21st July 2005, 14:00
taci wei din gura!!!!!!! aveti cel mai slab lot din div A

Paul
21st July 2005, 19:20
dupa ce i`au cumparat pe Semeghin si Claudiu nu mai au cel mai slab lot ...

voi (adik poli Iasi) sunteti codasii ... :degete:

Mihai
21st July 2005, 19:22
Abia astept intalnirea cu bloc notes:happy sa vedem ce a invatat in strainatate!
Sunt totusi curios pe cate ciorbe a venit la Vaslui :drak:

be@
21st July 2005, 19:24
dupa ce i`au cumparat pe Semeghin si Claudiu nu mai au cel mai slab lot ...

voi (adik poli Iasi) sunteti codasii ... :degete:

Bai oaie, SHUT UP !

Paul
21st July 2005, 19:47
asta e riscut sa tii cu 3-4 echipe ... :(

Intotdeauna sunt unii care vor avea de spus ceva impotriva echipelor tale favorite , insa nu trebuie sa le razbunzi cu oaie ...

SI pe la voi prin Moldova , orasul marilor academicieni romani se vorbeste cu SHUT UP ???

Ma asteptam la un mult mai autentic "taci :drak:ului din guritza , brie "

Ramane cum am stabilit , Iasiul cel mai slab .

@Mihai , vb lu Claudiu
"la bulanul meu , daca o sa ma bage poate dau si gol " ... :evil: , vezi ca Claudelu are amintiri frumoase cu voi ... tii minte cand a tras Trica total aiurea si l`a lovit pe Claudelu` in "spitz" ... in Giulesti , de Pastele din 2003...
Sa nu mai vorbim de dubla de pe Ghencea , unde coautor a fost Stelica ...

Mihai
21st July 2005, 19:50
Despre golul cu dat din "pasa/sutul" lui trica nu am ce sa zic, bulan total :D
Dar dubla aia de paste nu a fost din bulanul lui ci din prostia lui Stelea... De atunci am inceput sa-l fluieram pe Stelica...
Coman sper sa nu le comita in asa hal :D

tchibos
21st July 2005, 20:17
asteptam ca ambitia lu' Vaslui sa se vada si pe teren si sa scoata cel putin un punct in fata Rapidului :cool:

ce_bine_e
21st July 2005, 22:13
Paul....ma cam enervezi. ...bine ca are steaua echipa....anu asta daca nu mai face blaturi...deabia prinde locul 5...ascultati voi la mine ce zic

Rechinul Ucigas
21st July 2005, 23:53
vasluiul castiga cu 1-0 gol claudiu raducanu !!!

GeKuRA
22nd July 2005, 01:59
F,C. VASLUI , ECHIPA NR. 1 DIN MOLDOVA .
VICTORIE IN FATA GIULESTENILOR.



cei din iasi somez sa stea pe pagina lor la aceasta etapa -n-au nici o legatura cu acest meci.

HAI VASLUIU ,HAI , HAI,

TE SALUTA GALERIA /hello /hello /hello
iaca si un Vasluian... chiar ma intrebam daca o sa apara vreunu.
Heraklis, someaza-ti consatenii sa se mai civilizeze... :ok:

claudio25ro
22nd July 2005, 03:03
asta se termina egal...sigur!

be@
22nd July 2005, 10:12
dupa ce i`au cumparat pe Semeghin si Claudiu nu mai au cel mai slab lot ...

voi (adik poli Iasi) sunteti codasii ... :degete:
Special pentru Paulica, mare suporter al vasluiului:

<<FC Vaslui, invinsa la Tiraspol
Echipa FC Vaslui, nou-promovata in Divizia A, a fost invinsa cu 1-0 de FC Tiraspol, intr-un meci amical disputat in Transnistria. Elevii lui Basarab Panduru au fost dominati pe intreaga durata a meciului de o formatie alcatuita in mare parte din jucatori a caror varsta nu depaseste 20 de ani.>>
:drak:
http://www.libertatea.ro/index.jsp?page=magazine&detail=article&aid=121584

Oleg
22nd July 2005, 12:52
Vaslui va invinge 1:0 cu golul marcat de Viorel Frunza

george-dinamo
22nd July 2005, 22:28
mai pauylica, cea mai slaba echipa din moldova, si chiar din tara v-a luat 4 puncte? oricum vasluiu a castigat mult in "inteligenta " prin venirea lui bloc-notes. cred ca pot scoate un egal.

giulestina
23rd July 2005, 06:59
De obicei Rapidul bate in primul meci in fata nou-promovatelor.In acest meci giulestenii trebuie sa demonstreze ca au un lot care sa le permita atacarea primelor din campionat.Scor final 2-1 sau 1-0 in favoarea echipei de sub Podul Grant.(Vaslulul are cel mai slab lot din Divizia A)

giulestina
23rd July 2005, 07:01
mai pauylica, cea mai slaba echipa din moldova, si chiar din tara v-a luat 4 puncte? oricum vasluiu a castigat mult in "inteligenta " prin venirea lui bloc-notes. cred ca pot scoate un egal.
Sa nu ramaneti numai cu speranta de un egal!!!

zizou
23rd July 2005, 12:48
Nu cred că Vaslui-ul poate pune probleme

Stefany
23rd July 2005, 23:52
Invinge Rapidul cu 2-0. Important e sa invinga Rapidul ca nu suport "vasluienii" , mi-e sila de ei.
______________________
FORZA POLI IASI - MEREU CU POLI

baez
25th July 2005, 16:43
Nu cred că Vaslui-ul poate pune probleme
ba da, lui Porumboiu si lui Panduru :drak:

Seahawk
26th July 2005, 05:28
"la bulanu' lui blocnotes" nu se stie :drak: tare mi'ar place sa se impiedice rapidistii :D

giulestina
26th July 2005, 10:19
"la bulanu' lui blocnotes" nu se stie :drak: tare mi'ar place sa se impiedice rapidistii :D
N-o sa vezi asta!! :)

ADelPiero
26th July 2005, 10:34
intr`adevar ... notesul, cred ca va face ravagii.... in tribune :drak:
daca vor visa fundasii rapidisti, nu vad cum, el, Claudio Raducanos va rata :D

giulestina
26th July 2005, 11:09
intr`adevar ... notesul, cred ca va face ravagii.... in tribune :drak:
daca vor visa fundasii rapidisti, nu vad cum, el, Claudio Raducanos va rata :D
Sper ca fundasii rapidisti sa fi invatat ceva din fazele demne de cascadorii rasului din sezonul trecut :evil:
Astfel Claudio Raducanos nu va avea nici o sansa :yeah:

mick3y
27th July 2005, 10:38
Voi toti care credeti ca FC Vaslui va retrograda....o sa vb la sfarsitul campionatului. FC Vaslui va face spectacol si pe teren dar si in tribune. Tare cred ca Iasi-ul o sa joace la anu la matineu.

Nu zic ca o sa batem pe Rapid...dar o sa fie un meci frumos si vom scoate puncte. Eu unul abia astept meciul cu P*li Iasi ...se lasa cu scantei sigur.



PS: “Blocnotes” a marcat la debutul în galben-verde


Claudiu Răducanu a înscris primul său gol pentru FC Vaslui, în meciul cu Tiligul Tiraspol, formaţie de ligă secundă din Republica Moldova, câştigat de galben-verzi cu 7-1 în cantonamentul de la Tiraspol.

vlad1607
27th July 2005, 11:29
Nu zic ca o sa batem pe Rapid...dar o sa fie un meci frumos si vom scoate puncte.



:happy :happy :happy :happy

vasluieneeee ai fost "genial" auzi nu cred ca batem da o sa scoatem puncte :happy :rosu: o fi alta matematica la VS :D

sarmak
27th July 2005, 11:38
vlade da ce te miri ??
nu vezi ca Vasluienii ies tot timPUL in evidenta . Negativ. si nici macar nu incearca sa se corecteze.
succes Vasluiului, nu cred ca retrogradeaza.

ce_bine_e
27th July 2005, 11:39
asa-s tzaratni intelectuali:D...auzi la ei..cik ne urasc...eeee daca asa sta treaba ce o sa ii uram si noi;) un cartier de-a iasului e mai mare ca vasluiu!!

mick3y
27th July 2005, 17:00
:happy :happy :happy :happy

vasluieneeee ai fost "genial" auzi nu cred ca batem da o sa scoatem puncte :happy :rosu: o fi alta matematica la VS :D

Pt cultura ta generala vasta...care vad ca este prezenta si pt matematica ta de 2 bani...sa stii ca pt a lua pct nu trebuie neaparat sa bati...ma refeream ca poa sa faca egal.....da ce poti sa ceri de la un caine ca tine....marsh

be@
27th July 2005, 17:05
Pai , mai mick3y, tu ai spus asa :
<<Nu zic ca o sa batem pe Rapid...dar o sa fie un meci frumos si vom scoate puncte. >>


Dak nu bateti si faceti egal, atunci scoateti un punct, nu puncte ! Ai inteles acum la ce s-a referit Vlad ?

mick3y
27th July 2005, 17:10
Ce sa zic....mare greseala...... Semidoctilor ce sunteti.....


asa-s tzaratni intelectuali:D...auzi la ei..cik ne urasc...eeee daca asa sta treaba ce o sa ii uram si noi;) un cartier de-a iasului e mai mare ca vasluiu!!




Mda....mai mare si mai..****. Numai zic nimic.....o sa vedeti rezultatele pe teren!

ce_bine_e
27th July 2005, 18:14
ce o sa vedem mah pe teren?...la tm nu sunt asa de sigur..dar cu voi acasa sigur o sa mancati bataie....si la ropriu si la figurat

mick3y
27th July 2005, 22:36
ce o sa vedem mah pe teren?...la tm nu sunt asa de sigur..dar cu voi acasa sigur o sa mancati bataie....si la ropriu si la figurat


mai vedem noi......

ADelPiero
28th July 2005, 02:12
spre si imi doresc sa bata Vasluiul :D cica ... tin cu .... nu mai conteaza :P

giulestina
28th July 2005, 11:55
Pt toti cei care spera ca Vasluiul sa castige punct(e) in fata Rapidului : "Asteptati degeaba. Veti vedea ca anul acesta jocul Rapidului din deplasare va fi unul mult mai bun decat sezonul anterior.Rapidul, anul acesta se va lupta pentru castigarea campionatului (care este unul foarte slab)." :yeah:

saphicus
29th July 2005, 08:29
Pt toti cei care spera ca Vasluiul sa castige punct(e) in fata Rapidului : "Asteptati degeaba. Veti vedea ca anul acesta jocul Rapidului din deplasare va fi unul mult mai bun decat sezonul anterior.Rapidul, anul acesta se va lupta pentru castigarea campionatului (care este unul foarte slab)." :yeah:

Pe ce te bazezi Giulestino cand faci afirmatia ca jocul Rapidului va fi mai bun ca anul trecut in deplasare? Ai vre-o dovada?
Sa nu-mi spui ca i-a batut pe Santa Julia in deplasare!! Cu AEK Atena daca i-ar fi batut as mai zice , dar asa?!?
Si sa nu uiti ca la Vaslui noua promovata a facut si ea o achizitie de marca
si care de multe ori a fost nasul Rapidului , Claudiu Raducanu!!

Asa ca mai bine ciocu' mic si pe burta!! Daca iese, iese!!

Eu consider meci deschis oricarui rezultat!! :confused:

Sunchase
29th July 2005, 18:02
Diferenta prea mare de valoare intre cele 2 echipe.
0-4.

Rapid , te iubesc !

be@
31st July 2005, 13:46
Hai Rapidul !!!!

arfel
31st July 2005, 21:46
de la 6 in sus pt rapid si vasluiu va lua la m**e

ce_bine_e
31st July 2005, 23:07
ce imn au animalele astea mah...La peluza sudului

E BRIGADA din Vaslui

Noi mereu aici vom sta

Pentru "FeCe" vom canta

Noi mereu aici vom fi

Si mereu te vom iubi

Suntem cei mai tari ultrasi

Ne-am p***t pe Poli Iasi

Cea mai tare galerie

Din tot estul Romaniei

Oooooo Ooooooo Oooooooo

BRI-GA-DA!!!! "

GeKuRA
31st July 2005, 23:34
BRI-GA-DA ... de TZARANI...
daca suporterii Vasluiului alta grija n-au decat sa ne bage si pe noi in cantecele lor inseamna ca i-am f*t*t bine ...:D

FC VASLUI / 14:20
Panduru a început show-ul: „Am fost penibili”
Antrenorul echipei FC Vaslui, Basarab Panduru, s-a declarat nemulţumit de evoluţia jucătorilor săi în meciul amical cu Cetate Suceava, scor 0-0, şi a precizat că formaţia sa nu are nici o şansă în partida din prima etapă, cu Rapid, dacă va juca la fel ca ieri. „Am fost penibili. Meritam pe deplin să fim fluieraţi de spectatori. Probabil nu au făcut-o din bun simţ. Nu ştiu ce vom putea face în continuare, dar cert este că trebuie să ne pregătim mult mai intens pentru a spera să câştigăm în Divizia A”, a spus Panduru.
Tehnicianul consideră că principala cauză a jocului slab de sâmbătă este faptul că FC Vaslui a făcut achiziţii destul de târziu în intersezon. Panduru crede că, dacă va juca la fel de slab în continuare, echipa sa nu va avea nici măcar şansa obţinerii unui rezultat de egalitate în meciul cu Rapid. Basarab Panduru a adăugat că jucătorii săi trebuie să se antreneze mult mai bine.
gsp

ce_bine_e
1st August 2005, 01:11
nu merita astia sa imi bat eu capu cu ei, vai de voi, un oras mai mic ca Pascaniul!!!

Heraklis
1st August 2005, 23:21
Bate Vasluiu '

Heraklis
1st August 2005, 23:24
HAI VASLUIU , HAI VASLUIU, HAI , HAI /hello /hello /hello /hello

DA LE GOL
DA- LE GOL
La rapid :degete: :




bate-i pe rapid :ciocan:

Heraklis
1st August 2005, 23:27
:yeah: /OLE/ Frumoasa urata ,stai acasa

Hai vasluiu' /OLE/

GeKuRA
2nd August 2005, 00:08
:yeah: /OLE/ Frumoasa urata ,stai acasa

Hai vasluiu' /OLE/
sa-i EDITeze cineva postu lu asta...

Frumoasa e un cartier din IASI ... cel mai mic, dar mai mare decat Vasluiul :happy :happy :happy

hamsterutz
2nd August 2005, 00:25
ma concetatenii mei, va rog frumos nui mai agitati pe astia ca se impute atm plsss!!!

ce_bine_e
2nd August 2005, 03:25
mai hamsterutz...pe mine ma irita:D

hamsterutz
2nd August 2005, 08:44
stiu ma si pe mine ma irita ochi de la miros de aia zic :D

be@
2nd August 2005, 08:57
Hai, mai, terminati cu prostiile astea. De ce nu-i lasati in pace ?

hamsterutz
2nd August 2005, 09:19
gata sefa :|

GeKuRA
2nd August 2005, 09:28
Hai, mai, terminati cu prostiile astea. De ce nu-i lasati in pace ?
cred ca nu stii cine a inceput...

in etapa a 13-a s-ar putea sa se suspende terenul, pt. injurii. :D

@#&! :jerk: @#& :mda: $%*&@$%* :evil: (#%&(#@~ :headbang: !&#(!@# :ciocan: &($%^@!# :degete: $^$*%& VASLUI !! :D :yeah:

be@
2nd August 2005, 10:25
Si dak au inceput, ce ?
Lasatii sa spuna ce vor, si haideti sa ne vedem de treaba noastra.Ce spuneti ?

GeKuRA
2nd August 2005, 10:37
pai ... ne-am cam vazut ... de treaba noastra...
intra si tu pe Suporter este un Poll cu FC Vaslui ...
... citeste si tu posturile scrise de ei. :D:D
las' ca e frumos si asa :P

ce_bine_e
2nd August 2005, 14:59
vor bataie..no problem....deabia astept sa vad meciu cu rapid a galben verzilor ....pt mine vor exsita in fiecare etapa 2 meciuri importanta: 1 meciurile lui POLI IASI, in care trebuie sa castigam de fiecare data si 2. meciurile lui FC VASLUI, in care voi fi direct interesat sa pierda la un sor cat mai mare....pt ca si ei isi dorec la fel pt noi..atata am avut de zis...va urez mult mult mult ghinion, cate mai multe blaturi, ca nu va puteti abtine si o retrogradare cat mai placuta direct in C

hamsterutz
3rd August 2005, 00:55
si un drum cat mai usor spre spital ca am auzit ca vretzi sa saritzi la bataie la rapidisti, bafta :))

ce_bine_e
3rd August 2005, 01:20
puteti sa sariti si la noi la bateie ...mai ales in COPOU, chair va rugam:D

GeKuRA
3rd August 2005, 08:43
cred ca cel mai bine o sa le transmitem ce vrem pe Stadion ...
ca deocamdata tehnologia in Vaslui lasa de dorit...
nu prea avem cu cine ne certa... de fapt unu, doi care isi mai iau cate o galeata de internet pe luna...:)
Succes Vaslui...

hamsterutz
5th August 2005, 01:21
nu ma da stii tu, internetu asta se uita si la fata nu merge la orcine :)!!!

bazz
5th August 2005, 15:19
Nu ma intereseaza ce face Vasluiu cu rapidu...de fapt as vrea sa ia bataie... :degete: Cel mai important o sa fie meciul cu IASU'!
Ii asteptam cu "drag" :ciocan: si la noi si la ei(oricum la ei creca o sa fim egali dpdv numeric :happy :happy :happy )
aleee poli aleee aleee /hello /hello /hello

GeKuRA
5th August 2005, 17:31
Delegaţia rapidistă, compusă din 28 de persoane, pleacă astăzi /vineri/ cu avionul la Iaşi, de unde îşi va continua drumul cu autocarul până la Vaslui, unde mâine, de la ora 18:00, va debuta în noua ediţie de campionat.

Vasluieni ... avion ... de ala care zboara...... :D:D:D:D

hamsterutz
6th August 2005, 00:27
RA']Delegaţia rapidistă, compusă din 28 de persoane, pleacă astăzi /vineri/ cu avionul la Iaşi, de unde îşi va continua drumul cu autocarul până la Vaslui, unde mâine, de la ora 18:00, va debuta în noua ediţie de campionat.

Vasluieni ... avion ... de ala care zboara...... :D:D:D:D

de ala care se "chiloteaza" :P. opaaa nice poate ne int si noi cu ei pe drum :D!!!

GeKuRA
6th August 2005, 00:38
cu care ei ??
tare misto ar fi sa trecem cu galeria Iasului prin VAslui :D:D
yhaaaaaaaaaaaaaaaa ! ! ! ! ! hrrrrrrrrrrrr

riva
6th August 2005, 00:42
Rapid bate, e foarte buna echipa, dupa poli e cea mai tare! bafta fratilor rapidisti, vasilache sper sa marcheze. victorie 2-1 pt rapid zic eu

hamsterutz
6th August 2005, 09:48
nu trece, ori av duce prin abcau, ori pe la vatra dornei.

ronaldinho
6th August 2005, 12:46
alo!!!!! aici se vorbeste despre vaslui-rapid, nu despre iasi.
ON-TOPIC: sper intr-un debut cu drebtul al favoritilor si ma astept la o evolutie foarte buna din partea lui vasilache, care e pariul meu pt acest sezon. intalnim o echipa nou-promovata, cu un antrenor ambitios si cu jucatori ce au parcurs foarte multe sezoane de Div. A. pronostic subiectiv :D 2

GeKuRA
6th August 2005, 13:19
alo!!!!! aici se vorbeste despre vaslui-rapid, nu despre iasi.

si... vezi vre-un Vasluian pe aici ?? :shock:
Iasul e cel mai aproape... asa ca noi ii "sustinem" :evil: :evil: :evil:

sper la o victorie la scor a Rapidistilor...

sunt curios ce pregateste Galeria Vasluiului pt. acest meci...
/OLE/

valimdj
6th August 2005, 13:55
Sa stiti ca in vaslui se vrobeste mai putin cu accent molodovenesc wai bucurestenilor :) accentul d la mama lui e la Suceava sau Botosani.

In vaslui sunt oameni deosebiti care iubesc sportul mai mult decat multi bucuresteni d'astia fani infocatzi... si cred ca se va juca frumos in seara asta.

Ori egal, ori castiga Vasluiul, asa, sa nu mai fie numai echipele din Bucuresti pe primele locuri :)

ce_bine_e
6th August 2005, 14:04
eu zic ca te inseli:D

GeKuRA
6th August 2005, 14:32
Sa stiti ca in vaslui se vrobeste mai putin cu accent molodovenesc wai

HAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAH AHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH AHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAH AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAH AHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHA HAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAH AHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH AHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAH AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAH AHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA HAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAH AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH AHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAH AHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAH AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH AHAHAHAHHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA HAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy


tu ori nu esti din Vaslui si nici n-ai fost niciodata, ori esti din Vaslui si n-ai iesit in viata ta din casa, sau ... cumva locuiesti in SHENTRU ... care-i la 3 pasi de iiesirea din VS ...

Hard
6th August 2005, 18:01
inaintea meciului, un grup de rapidisti, s-au batut cu niste vasluieni. s-au intalnit tzaranii de la bucuresti cu tzaranii din vaslui si iata ce a iesit:D,au fost si spitalizari.cine o fi castigat?:D

regelesolomon
6th August 2005, 18:26
Pronosticul meu: cistiga Rapid fara emotii. Echipa lui Panduru inca nu si-a facut rodajul, insa dupa etapa a treia vor pune probleme serioase tuturor adversarilor.

apparte
6th August 2005, 19:48
Contrar cursului jocului,bara Vasluiul!

sun
6th August 2005, 20:43
Rapidul s-a jucat ff mult cu ocaziile , indiscutabil merita victoria . Sincer , pentru bataile de dinainte de meci meritau ucisi cu 4-0 vasluienii :evil:

ADelPiero
6th August 2005, 21:00
Felicitari Rapidului pentru aceasta victorie pe care a meritat`o din plin ... :ok:

p.s. pacat de incidentele dinaintea meciului

cmarian
6th August 2005, 21:22
Felicitari Rapid, hai Vasluiul! :) Sper ca meciul viitor sa joace mai bine vasluienii.
Bai iesenilor nu mai fiti asa rai de gura ca nu toti cei din Vaslui sunt tarani sau va vor raul.

Ummm..ce incidente au fost?

GeKuRA
6th August 2005, 21:30
nu toti... intradevar ..

uita-te pe la TV pt. incidente.

arfel
6th August 2005, 22:02
Cu câteva ore înainte de fluierul de start al partidei, galeriile celor două echipe s-au intersectat chiar în centrul oraşului, iar violenţele înregistrate au lăsat în urmă un tablou sinistru, dominat de sânge, cuţite şi sticle sparte.


pai cum draq sa nu se intalneasca ca nu incap 2 echipe in orasu ala

cmarian
6th August 2005, 22:12
Pacat de violente :(.

De ce critici orasul pentru marimea lui arfel? Are si el partile lui bune :)

Paul
6th August 2005, 22:18
previzibil ;

Era cel mai mare pont al acestui weekend la pariuri;
Eu mi`am luat deja banii :yeah:

be@
6th August 2005, 22:19
@cmarian
Mai, cum vine treaba asta ? Stai in Iasi, si tii cu steaua si vaslui ? :mda:

On topic: Felicitari Rapidului. A meritat victoria.

Paul
6th August 2005, 22:19
Ce e interzis sa tina cu Vaslui-ul daca e din Iasi ... ?

be@
6th August 2005, 22:22
Ce e interzis sa tina cu Vaslui-ul daca e din Iasi ... ?

DA !
Doar dak s-a nascut la Vs. , si sta in Iasi.Altfel exclus asa ceva.

cmarian
6th August 2005, 22:25
Mai, cum vine treaba asta ? Stai in Iasi, si tii cu steaua si vaslui ?

:) Pai sunt din Vaslui. Stau in Iasi pentru ca studiez si lucrez aici. Tin cu Steaua de cand urla tata bucuros Hai Steaua (desi el e dinamovist infocat :D)! (prin '86 :) ) si cu Vasluiul de cand se numea Inter Vaslui (sau ceva de genul asta :) ). In rest...respect toate echipele, dar nu pot tine cu toate.
Bafta!

be@
6th August 2005, 22:29
O.K !
Daca tot locuiesti in Iasi,atunci vino la meciurile Politehnicii. Sa vezi ca o sa-ti placa. :)

Paul
6th August 2005, 22:35
O sa vina la Poli Iasi - Vaslui si la Poli Iasi - Steaua si o sa`i placa :evil:

deep purple
7th August 2005, 02:21
:) Pai sunt din Vaslui. Stau in Iasi pentru ca studiez si lucrez aici. Tin cu Steaua de cand urla tata bucuros Hai Steaua (desi el e dinamovist infocat :D)! (prin '86 :) ) si cu Vasluiul de cand se numea Inter Vaslui (sau ceva de genul asta :) ). In rest...respect toate echipele, dar nu pot tine cu toate.
Bafta!


Omule, dar ce spui tu acolo e o intreaga teorie a relativitatii. Cred ca numai Einstein iti dezlega misterul.
Tata e mare dinamovist si striga "hai Steaua!"
Tu locuiesti in Iasi, ai tinut cu Steaua de mic, de cand tatal dinamovist striga.. vezi mai sus, dar acum tii cu Vaslui ca esti de acolo de cand se numea Inter...
Sunteti multi in asemenea dilemle. Am vazut(o) si pe Be@ ca nu stie cu cine sa tina dintre 2 sau mai multe echipe.
Eu cred ca o sa tin in scut timp cu 16 echipe din Divizia A. In acest caz ma voi bucura ca diperatul dupa fiecare etapa. Cred ca este reteta succesului.

hamsterutz
7th August 2005, 09:21
Cu câteva ore înainte de fluierul de start al partidei, galeriile celor două echipe s-au intersectat chiar în centrul oraşului, iar violenţele înregistrate au lăsat în urmă un tablou sinistru, dominat de sânge, cuţite şi sticle sparte.


pai cum draq sa nu se intalneasca ca nu incap 2 echipe in orasu ala
ca sa va zic de la fata locului totul a inceput de la noi :D. ne-am dat jos din gara vreo 8 ieseni cu un banner garda visinie iasi, am avut noroc ca pe drum ne-am int cu 50 de rapidisti si am mers tot iainte pe la hotel rahova vreo 30 -40 de vasluieni au inceput sa se agite si noi i-am injurat apoi probabil s-a auzit ca ne-am luat la bataie ca altzi 300 de rapidisti suparatzi au aparut la fata locului noi credeam ca se duc la stadion si am intratat intr-un bar de langa unde mai erau vreo 50 de vasluieni, dupa ce am comandat a venit un apropiat a lui corsicanu in bar si cica ma hai ca astia se taie se omoara mai sus si voi statzi si betzi bere, dar nu ne-a lasat garda sa iesim din bar. dupa asta 500 de vasluieni (cred ca erau) au trecut pe langa abrul nostru insa nu au comentat nimi probabil si din cauza cagulistilor de langa noi.
cam atat stiu despre ce s-a int, mai multe or sa ne zica cei care au si participat efectiv la bataie :)

ronaldinho
7th August 2005, 10:03
bine ca s-au linistit spiritele repede, ca altfel se umpleu spitalele din vaslui de oamni imbracati in galben-verde. si astia, si-au gasit cu cine sa se ia la bataie.
refritor la meci, tocmai l-am urmarit acum pe webcast la TVR I. Vasluiul nu joaca deloc rau, si poate imi pun iesenii in cap acum, dar cred ca au echipa peste ce a avut Iasul anul trecut pe vremea asta. Rapidul a fortat cat a trebuit, pe o caldura sufocanta a dat gol, dupa 3 ocazii de gol si apoi a mai ratat de cateva ori pe contre. Scorul putea fi mai mare, dar putea fi si egal. Din ce an vazut, cred ca vasluiul se va salva de la retrogradare, dar Rapidutul mai are un mic de munca ca sa arate ca o campioana. Oricum, primele 3 puncte din cele 90 le-am luat :D.

be@
7th August 2005, 12:33
ca sa va zic de la fata locului totul a inceput de la noi :D. ne-am dat jos din gara vreo 8 ieseni cu un banner garda visinie iasi, am avut noroc ca pe drum ne-am int cu 50 de rapidisti si am mers tot iainte pe la hotel rahova vreo 30 -40 de vasluieni au inceput sa se agite si noi i-am injurat apoi probabil s-a auzit ca ne-am luat la bataie ca altzi 300 de rapidisti suparatzi au aparut la fata locului noi credeam ca se duc la stadion si am intratat intr-un bar de langa unde mai erau vreo 50 de vasluieni, dupa ce am comandat a venit un apropiat a lui corsicanu in bar si cica ma hai ca astia se taie se omoara mai sus si voi statzi si betzi bere, dar nu ne-a lasat garda sa iesim din bar. dupa asta 500 de vasluieni (cred ca erau) au trecut pe langa abrul nostru insa nu au comentat nimi probabil si din cauza cagulistilor de langa noi.
cam atat stiu despre ce s-a int, mai multe or sa ne zica cei care au si participat efectiv la bataie :)
Pai, bine, mai, dar ce ati cautat voi la Vaslui ???

Virus
7th August 2005, 15:24
Hamsterutz aici se vede cat poti sa fi de *******. Pe langa ca nu aveati ce cauta la Vaslui ati mai iscat si incidentul ca mai apoi sa vi sa te mandresti cu asta. Voi trebuia sa o incasati urat de tot nu Rapidistii. :rosu:

VeXu
7th August 2005, 23:51
Pt tampitii ieseni care n`au alta treaba si se baga in seama pe forumuri cu care nu au nici o legatura : Ba..de ce nu ar fi mai bine sa va vedeti de echipa voastra..de galeria voastra..de ce va bagati in seama pe aproape toate forumurile pt vasluieni ? eu am impresia ca sunteti invidiosi bine pt ca suntem in div A !care se simte ma filozof de ne face tarani?bine mai orasul nostru e mai mic ca al vostru..si ca multe altele din tara..dar nu cred ca faceti voi atmosfera la meciuri cum se face la Vaslui,in materie "ultras" v`am dat clasa dintotdeauna si la noi acasa si la voi acasa.Atmosfera pe care o faceti voi e atunci cand strigati la un loc cu mosnegii "iasi,iasu".nu am vazut niciodata la voi vreo coregrafie..cu ce va laudati ma ?ca orasul vostru e mai mare ?!ce legatura are asta cu iubirea pt echipa ?pt fotbal?vedeti`va de treaba ma..nu va mai purtati ca niste copii..vom vedea ce va fi cand ne vom duela fata in fata si gata..acu sa ne vedem de meciurile noastre..campionatu` e lung!apropo..ala nu e imnu` nostru ma..e pur si simplu un cantec vechi..si chiar e misto.bafta all Dorobantii !

hamsterutz
8th August 2005, 00:11
bine mai vexu arunca-te in bahlui o sa lasam faptele sa vb.
iar pt ala cferistu ala, mai bomba ce vina am eu ca aia au inceput sa se agite cand au vazut iasi si sa strige **** rapid? ce leg am eu cu ei dacas plecatzi cu sorcova? si ce a iesit acum e nimik din ce o sa iasa cand mergem noi la ei :) iar daca o sa aiba tupeu sa vina cu trenu in iasi au pus-o desi nu cred :)!!!

No
8th August 2005, 01:48
Hai ca toti sunteti batausi rau, in loc sa discutati despre ce a fost si sa va spuneti opinii despre meci povestiti cu lux de amanunte fiecare ce-l doare. A castigat Rapid, se putea termina egal iar daca ar fii fost o zi nenorocita putea sa si piarda, ocaziile au fost de partea Rapidului, au avut mici scapari pe aparare la contraatacuri. Sunt 3 puncte bine venite. Succes pe mai departe, Forza Rapid!

baden
8th August 2005, 08:27
"Singur impotriva tuturor!!!" ... No ... !?!
Probabil trebuia sa pui problema altfel ... Singuri cu ... Copos , cu DMPS, cu LPF, cu Guvernul si ... eventual si cu presedentia !!!
N-ati jucat numai in teren ... iar LPF ... a actionat "pentru" voi. Sper sa luati bataie in urmatoarele 5-6 etape ... pentru a va intoarca sa jucati fotbal in teren !!! ( Si chiar imi placea jocul rapidului ...)

vlad1607
8th August 2005, 08:41
@Hamsterutz : da sunteti mari ultrasi nu? :happy

cmarian
8th August 2005, 10:40
Omule, dar ce spui tu acolo e o intreaga teorie a relativitatii. Cred ca numai Einstein iti dezlega misterul.
Tata e mare dinamovist si striga "hai Steaua!"
Tu locuiesti in Iasi, ai tinut cu Steaua de mic, de cand tatal dinamovist striga.. vezi mai sus, dar acum tii cu Vaslui ca esti de acolo de cand se numea Inter...
Sunteti multi in asemenea dilemle. Am vazut(o) si pe Be@ ca nu stie cu cine sa tina dintre 2 sau mai multe echipe.
Eu cred ca o sa tin in scut timp cu 16 echipe din Divizia A. In acest caz ma voi bucura ca diperatul dupa fiecare etapa. Cred ca este reteta succesului.

Pai striga "hai Steaua" prin '86...daca tin bine minte atunci s-a intamplat ceva ce a facut ca orice microbist sa fie fan Steaua :)
Si eu mai simpatizez cateva echipe, printre care CFR Cluj (pentru jocul din vara asta), Nationalul, Sportul, Gloria (cand nu triseaza :D)..si cam atat. Cate echipe sunt in Divizia A? ca eu altele nu mai stiu :P

vlad1607
8th August 2005, 10:48
Pai striga "hai Steaua" prin '86...daca tin bine minte atunci s-a intamplat ceva ce a facut ca orice microbist sa fie fan Steaua :)


e pe naiba :drak:
pai de aia are cica "multzi fani" ca f multzi nu au nici o treaba da a fost ce a fost in 86 si dheeee "mare fan"nu stiu mai nika din palmares...halal :sleep:

@ronaldinho : "primele 3 puncte din 90 :D " ? :happy :happy dc zici tu :D

No
8th August 2005, 19:39
"Singur impotriva tuturor!!!" ... No ... !?!
Probabil trebuia sa pui problema altfel ... Singuri cu ... Copos , cu DMPS, cu LPF, cu Guvernul si ... eventual si cu presedentia !!!
N-ati jucat numai in teren ... iar LPF ... a actionat "pentru" voi. Sper sa luati bataie in urmatoarele 5-6 etape ... pentru a va intoarca sa jucati fotbal in teren !!! ( Si chiar imi placea jocul rapidului ...)

Este doar un slogan, pe care rapidistii l-au inventat de mult, si-l folosesc doar ca sa exprime ideea de suporter rapidist, cat despre ce spui tu acolo ca a actionat LPF pentru FC Rapid, nu cred ca era cazul, chiar daca au jucat mai stangaci in meciul asta cu Vasluiul eu spun ca au fost superiori si faptul ca intervenit LPF-ul cum zici tu, nu cred ca a influentat cu ceva partida. Am inteles ca au fost niste probleme cu un jucator al echipei adverse nu stiu exact amanuntele. Bafta

ronaldinho
8th August 2005, 21:44
@vlad dar nu am specificat numarul de campionate :D.

GeKuRA
8th August 2005, 22:42
Pt tampitii ieseni care n`au alta treaba si se baga in seama pe forumuri cu care nu au nici o legatura : Ba..de ce nu ar fi mai bine sa va vedeti de echipa voastra..de galeria voastra..de ce va bagati in seama pe aproape toate forumurile pt vasluieni ?

stai sa vezi cine a inceput ...
era unu cap^B*S mai demult si a intrat pe suporter IASI si a inceput sa dea in stanga si in dreapta, sa injure ... etc.
si de atunci ... noi stam pe capul Vasluienilor ...
cred ca ar fi mai bine sa intri pe Suporter>FC Vaslui sa vezi ce s-a discutat pe acolo ... desi e cam nimic in comparatie cu ce injuraturi au fost cu cap^B*S, noroc de Edgar ca nu a zis nik, numai le-a sters :ok:

Angelina Jolie
8th August 2005, 23:55
Si eu mai simpatizez cateva echipe, printre care CFR Cluj (pentru jocul din vara asta), Nationalul, Sportul, Gloria (cand nu triseaza :D)..si cam atat.
Ii fi ceva pui de ardelean ratacit prin Iasi, mai omule. :happy

GeKuRA
9th August 2005, 00:30
Pai, bine, mai, dar ce ati cautat voi la Vaslui ???
am auzit mai multi suporteri ieseni care s-au dus la Vaslui, nu pt. Rapid, ci pt. a fi impotriva Vasluiului ...
cei care nu au mers la TM s-au dus la Vaslui .. :yeah:
chiar si eu ma gandeam sa ma duc, desi nu am nici o legatura cu Rapidul, doar de dragul de a striga impotriva lor :D . :yeah:
..pana la meciul asta cu Rapidul nu aveam aproape:D nimic cu ei, dar cand vad ca tarania domina in continuare... :jerk: :jerk: :jerk: :ciocan:

cmarian
9th August 2005, 18:18
Ii fi ceva pui de ardelean ratacit prin Iasi, mai omule. :happy

Nope. Da' simpatia pentru Cluj e sincera :D (si din cauza transferului lui Munteanu) A..totusi uitasem in lista aia de Poli T :) (dar tot din cauza transferurilor :D)

Hard
9th August 2005, 18:58
e bine ca o echipa ca cfr cluj are o multime de simpatizanti sub 14 ani in tzara:D

cmarian
10th August 2005, 00:34
e bine ca o echipa ca cfr cluj are o multime de simpatizanti sub 14 ani in tzara:D
:o: mai adauga vreo 12 pentru mine :D :P

Sunchase
10th August 2005, 11:09
Victorie importanta si meritata :P

hamsterutz
11th August 2005, 00:19
@Hamsterutz : da sunteti mari ultrasi nu? :happy
nu ma consider si nici nu respect regulile lor

Hard
11th August 2005, 01:11
e citit baiatul,stie regulile:happy.acest fenomen nu a ajuns pana la iasi.deocamdata e la vaslui:happy