PDA

View Full Version : Sanse la Europa?



Balaci
27th January 2007, 11:14
Condescu afirma de curand ca obiectivul Pandurilor in viitorul apropiat si mediu este accederea intr-o cupa europeana,in speta Intertoto.In Cupa Romaniei,Pandurii sunt la un pas de semifinale.Deci,cam care credeti ca ar fi sansele sa vedem Pandurii la anul intr-o cupa europeana?Eu unul as zice ca exista...:yeah: Resursele materiale necesare le avem,vointa este,reusita nu pare atat de indepartata.

lucian_iasi
27th January 2007, 11:16
Daca jucati finala cupei aveti o sansa...:) :) :ok:

Elphax
27th January 2007, 12:31
doar prin cupa!

TaciAcolo
29th January 2007, 00:53
decoamdata doar prin cupa putem ajunge ...sperla anu in intertoto macar sa ne calificam

Sergio_D
30th January 2007, 23:42
"sanse este" :D dar mai bine s-ar concentra asupra campionatului. Daca trec si de National in Cupa, cu atat mai bine, dar campionatul ramane in prim-plan. :cool:

TaciAcolo
1st February 2007, 14:57
nu stiu de pe ce loc poti sa partici in intertoto ..la ce lot avem sunt sanse sa terminam in primele 8 ;)

Balaci
1st February 2007, 16:52
Da,ultimele rezultate o confirma.Plus ca eu zic ca si in cupa avem sanse marisoare sa ajungem departe;)

07Ex
20th February 2007, 06:12
Ar fi bine daca am avea in cupe si alte echipe in afara de Steaua, Dinamo, si Rapid, asa ca bafta in cupa, dar sincer vorbind nu prea cred ca veti reusi.

TaciAcolo
20th February 2007, 09:09
sa nu fie jocurile facute ;)...oricum este o sansa ce nu trebuie ratata de fc national putem sa trecem si sa vedem ce pica in semifinale :D

07Ex
20th February 2007, 16:35
De acord, de FC National nu vad cum ati putea sa va impiedicati.

Balaci
20th February 2007, 17:46
Nimic nu e batut in cuie,vom vedea daca vom reusi sau nu sa trecem.

Balaci
28th February 2007, 16:33
NE apropiem de Europa:momentan am reusit cea mai mare performanta din istoria noastra:ok:

TaciAcolo
28th February 2007, 16:51
sa avem noroc la tragerea la sort ..si poate prindem un loc in uefa:D

Balaci
28th February 2007, 17:03
Mai,sunt si eu curios,oare ar omologa astia stadionul Pandurilor daca am juca in UEFA?

be@
28th February 2007, 17:06
Ia uite ce viseaza astia. :lol:
Stati ma relax, ca etapa viitoare iesiti din schema. Gata.

TaciAcolo
28th February 2007, 17:08
da din campionat nu s epoate sezonul asta :)..da din cupa avem sanse:evil:

e posibil sa indeplinim conditiile daca se pune nocturna:D

Balaci
28th February 2007, 17:08
Be@,deocamdata nu esti in masura sa ne dai noua lectii:cool:
Avem si noi sansele noastre,macar putem spera:ok:

be@
28th February 2007, 17:15
Hai, ma, fiti seriosi. Ce sanse aveti? Acuma vorbesc serios. Semifinalele se joaca tur-retur, si mai mult ca sigur veti intalni S, R sau P TM, sa spunem, ca au mai multe sanse. Deci, ce sanse aveti? Foarte mici.

TaciAcolo
28th February 2007, 17:17
cu sanse foarte mici amn eliminat pe dinamo ;) cu steaua daca picam e ok :evil:

Balaci
28th February 2007, 17:21
Si eu zic ca Steaua e cea mai buna adversara pentru semifinale.Apoi finala cu Rapid,care termina pe 2 si asta e:D

TaciAcolo
2nd March 2007, 13:33
Ținta: finala

În acest moment, Pandurii sunt la 90 sau 120 de minute de o posibilă calificare nu numai în finala Cupei României ci și în cupele europene. Chiar dacă pare atât de utopic, gorjenii pot ajunge în turul I al Cupei UEFA în condițiile în care pierd și Cupa României, iar câștigătoarea se clasează pe locurile 1-3 la finalul Ligii I. Totuși, condiția e ca Pandurii să treacă de semifinale, acesta fiind și obiectivul conducerii trupei noastre. „Dacă tot am ajuns până aici, ar fi păcat să nu ne calificăm în finală”, a spus eroul meciului cu FC Național, Ilie Iordache. Și Eugen Neagoe elogiază parcursul echipei și crede că, având puțin noroc, trupa sa se poate califica în finală. „Am realizat deja o performanță, însă vrem să ne calificăm și în finală”, a declarat Neagoe.

Clar trebuie sa profitam ..o sansa ca asta mai rar:D

TaciAcolo
9th March 2007, 09:43
Pretendente la cupe

Duelul de sâmbătă de pe stadionul Gruia este între două pretendente la loc de cupe europene. Dacă ardelenii țintesc locul doi care duce în Champions League, gorjenii se axează pe Cupa României, acolo unde, dacă vor juca finala, au șanse mari să obțină biletele pentru primul tur al Cupei UEFA. Totuși, Neagoe nu se gândește atât de departe și este convins că mai întâi ia în considerare obiectivul din campionat. „CFR-ul are obiective clare că vor să ajungă în cupele europene, parcă de Champions League s-a vorbit. Avem obiective opuse, noi vrem să evităm retrogradarea nu ne gândim așa de departe”, a mai spus Geană. Despre lupta pentru evitarea matineului, tehnicianul pandurilor crede că totul se va decide abia în ultima etapă. „Este un echilibru valoric între echipele angrenate pentru supraviețuire, părerea mea e că în ultima etapă se va decide retrogradarea”, a mai spus Neagoe.

Sergio_D
11th March 2007, 13:24
Sincer, nu cred ca avem echipa de cupa UEFA. Si parca mi-ar parea rau ca noi sa ocupam un loc acolo si sa pierdem din primul tur... :thinkso:

TaciAcolo
19th March 2007, 11:44
sunt destul de optimist ..jocul Rpidului nu e asa de stralucit :D ...baietii find foarte bine motivati au toate sansele sa produca surpriza :D sa ajungem in finala ...

Balaci
19th March 2007, 11:52
Jocul Pandurilor e in crestere continua,asa ca eu chiar cred ca am putea face o surpriza si sa ajungem in Europa;)

*Coco*
19th March 2007, 12:01
Pandurii in Europa:D
Parca sa vezi nebunie la Tg-Jiu:evil: :evil: :evil:

Balaci
19th March 2007, 12:20
Nu stiu daca ar omologa astia stadionul totusi,ca nu cred sa aiba timp sa puna nocturna,asa ca e posibil sa se joace la Craiova daca ajung in Europa

*Coco*
19th March 2007, 12:43
Stadionul din Craiova e mai rau decat al nostru:D
Nu vad de ce nu l`ar omologa...Doar nocturna ne mai trebuie atat in rest arata perfect:D

TaciAcolo
20th March 2007, 08:56
din vara vor sa schimbe si gazonu` la Tg-jiu ;)

Sergio_D
20th March 2007, 14:01
Il schimba. Si vom avea stadion european :D

Sergio_D
21st April 2007, 00:39
S-au dus si sansele noastre la Europa... :rolleyes:

A fost un vis frumos :D

tsunami2
21st April 2007, 08:54
Stie cineva ce s-a mai intimplat cu cei din masina lui Bogdan Tudor?

Balaci
21st April 2007, 10:00
Claudiu,care era cel mai grav,am inteles ca a iesit din coma si starea lui s-ar imbunatati:ok:

TaciAcolo
22nd April 2007, 12:06
poate la anu :D o sa prindem uefa:D

Balaci
25th April 2007, 21:36
Sau poate bagam anul asta un intertoto de incalzire:D

Sergio_D
25th April 2007, 21:38
parca trebuia sa depundem "candidatura" la un asemenea loc... :thinkso:

Balaci
25th April 2007, 21:43
Se pare ca am depus-o...