PDA

View Full Version : Etapa 1: FC National - FCM Bacau



ADelPiero
18th July 2005, 17:05
Sambata, 6 august 2005: FC National Bucuresti - FCM Bacau, ora 20,00 , National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

miril
18th July 2005, 20:22
Vom debuta cu o victorie. 2-1 pentru National!

Bancaru
18th July 2005, 20:29
2-1? Italieneste? Eu as vrea mai... spaniol. Un 3-0.

Vadim
18th July 2005, 20:34
Bacaul inca nu s-a trezit din pumni. Un 1 lejer pentru bancari. :)

be@
18th July 2005, 22:55
Imi doresc enorm sa incepem campionatul cu o victorie !!!
HAI NATIONALUL !!!!!!

Paul
18th July 2005, 23:35
Sa zicem 3p pentru National.
Bacaul ajunge imediat la 3 ani fara victorie in deplasare ...

GeKuRA
19th July 2005, 00:06
o-o :P

Catalanul
19th July 2005, 01:08
1 solist, la fel ca POLI TM - Poli Iasi. Nationalul nu va avea nici o problema in fata moldovenilor.

GeKuRA
19th July 2005, 01:10
primul egal al Bacauanilor dupa mult timp... :P:P:P

PerVersion
19th July 2005, 03:44
Bate National fara probleme, 2-0. Eu vad in Bacau una dintre candidatele la retrogradare..

deja-vu
19th July 2005, 12:58
Desi este primul joc si toate echipele incep cu mare ambitie, cred ca Nationalul castiga lejer.

alamar
19th July 2005, 13:25
2-1? Italieneste? Eu as vrea mai... spaniol. Un 3-0.

Prea occidental. Eu sunt mai damboviten si presimt un scor de maidan 6-0.
Ghem, set si meci.
Haaaaaaai Progresuuuuuuuu'

baden
19th July 2005, 13:29
Seche sta la racoare, echipa moldava a stat in apa la Slanic.
Daca tot nu au avut legatura cu restul lumii ... sper macar sa fi alergat cum trebuie. Fizic eu contez pe superioritatea clara a moldovenilor ... si cred ca in prima etapa acest lucru va conta. Daca arbitrajul va fi onest ... eu cred ca Bacaul va sparge gheata in victoriile in deplasare. Statistica arata ca pentru Bacau nu e bine sa inceapa campionatul cu o victorie - dar asta e. (Tot statistica arata ca nationalul incepe foarte bine campionatul ... sa vedem ce va fi !!!)

be@
19th July 2005, 13:30
Vai, da' ce optimisti sunteti....Stati sa vedem mai intai ce face Nationalul in amicale, si dupa aia ne dam cu parerea...

baden
19th July 2005, 13:38
de ce te vaiti ? ... fii si tu optimist!!!
nu e greu.

be@
19th July 2005, 13:44
Tu crezi ca eu n-as vrea sa castigam cu 6-0?
Dar pe mine n-ai sa ma auzi niciodata dand scoruri din astea, pentru ca niciodata nu stii ce se poate intampla...In viata e bine sa fii mai cumpatat...

baden
19th July 2005, 13:54
asa e !... si eu ... am baut doar o bere aseara ...sa nu-mi faca rau :P

baez
20th July 2005, 00:09
bate Nationalul, sper la un scor mare!
"hai" bacaul, hai unde iti este locul :no:

baden
20th July 2005, 10:31
:P
Ajunge acolo daca intra in conflict deschis cu Dinamo (campioana aranjamentelor) ... sau cu Steaua ... nu daca bate pe National pe teren :P

esku
20th July 2005, 23:20
Fc National va castiga cu 1-0 sau 2-1......

claudio25ro
22nd July 2005, 03:17
3-0 ptr. national...hai pa

george-dinamo
22nd July 2005, 22:31
bate national sigur. din pacate pe bacau nu-i vad bine anul asta. n-au deloc echipa s nici n-au adus nimik.

esku
22nd July 2005, 22:43
si mai e si seche la zdup ..... nici eu nu`i vad bine!!

zizou
23rd July 2005, 12:53
Chiar dacă a mai pierdut iarăşi mulţi jucători, Naţional se va impune destul de clar.

Stefany
24th July 2005, 00:06
Invinge FC National
FORZA POLI IASI - MEREU CU POLI

alamar
25th July 2005, 05:09
Invinge FC National
FORZA POLI IASI - MEREU CU POLI
ba cacuma pe poli a ta da mare scrii tu chestiile astea neinteresante...nu ai si tu thread???
eu zic ca bate aia ai nostri cu 6-3 6-2 7-5
:degete: :degete: :yeah: :yeah:

miril
25th July 2005, 09:31
Cu alte cuvinte, ce game! Stefany, poti sa faci un pronostic si fara sa folosesti un text de marimea unei...lozinci virtuale.

be@
25th July 2005, 09:38
Mai , dar ce rai sunteti cu Stefany.... :P


OnTopic :Nu-i subestimati chiar asa pe bacauani .

HAI FC National !!!

Luci@n333
25th July 2005, 10:17
Mai , dar ce rai sunteti cu Stefany.... :P


OnTopic :Nu-i subestimati chiar asa pe bacauani .

HAI FC National !!!
Cine-i subestimeaza?
2-1 pt noi!

don_denver
25th July 2005, 10:22
bate nationalul...60%...dar mai raman celelalte procente...:D

OllieRen
25th July 2005, 12:53
Ii batem fara drept de apel. Astia cad sigur anul asta

bancar100%
25th July 2005, 13:20
Si eu imi doresc sa-i batem macar cu ...4-0, dar tocmai am vazut ieri ca bacaul a batut pe poli iasi cu 4-0(parca), deci nu sunt chiar de neglijat. La primul meci s-ar putea sa fie mai ambitiosi. Si tineti minte ca in ultima etapa de-abia am castigat.Asa ca...sa fim moderati in declaratii si sa le uram SUCCES baietilor nostri. /hello

Seahawk
26th July 2005, 05:35
o sa fie egal. 1-1

ADelPiero
26th July 2005, 10:29
3-1 pt National ... se stie ca Nationalul va avea un start superb de campionat;)

Seahawk
27th July 2005, 07:26
3-1 pt National ... se stie ca Nationalul va avea un start superb de campionat;)

de unde se stie? :D :rolleyes:

miril
27th July 2005, 09:56
Din ultimele sezoane de...toamna.

Bancaru
27th July 2005, 12:35
Se simte in aer. Iata-l si pe Comisarul european! Bine ai venit Ollie! Sper ca nu e Ollie, adica Bran. Putin mai activ, te rog.
Daca Bacaul nu face niste miscari spectaculoase nu stiu daca rezista in A. Nu cred ca ar trebui sa avem probleme mai mari decat la un meci obisnuit. Sincer, as fi preferat un meci tare in chiar prima etapa, nu ca asta se anunta slab, orice e posibil. Dar parca era frumos sa-i frigem pe SDR. Nu pe toti odata :D

miril
27th July 2005, 12:38
Sa avem putintica rabdare, dragul meu Bancar. Poate sa-mi spuna si mie cineva cu cine va juca FCN-ul in etapa a doua respectiv a treia?

be@
27th July 2005, 12:41
Etapa II
Steaua - FC National

Etapa III
FC National - Rapid

miril
27th July 2005, 12:48
Merci, Be@! Deci, Bancaru, sa punem de...frigarui! Ceva momite?

alamar
27th July 2005, 13:14
Are baietii!
Daca continua canicula, cu atat mai binevenit o sa fie spritul de dupa...victorii.
Haaaaaaaai Progresuuuuuuu'

bancar100%
27th July 2005, 13:38
Etapa II
Steaua - FC National

Etapa III
FC National - Rapid


Vai de noi cu asa meciuri grele!!!!

be@
27th July 2005, 13:41
Vai de noi cu asa meciuri grele!!!!
Pai , de ce? Nu tot tre' sa jucam cu ele , odata si odata ?
E mai bine acuma, decat pe la sfarsitul etapelor, sa stii .

Bancaru
28th July 2005, 12:41
Eu am spus ca mi-as dori, adica mi-as fi dorit sa fie primul meci un derby de traditie. Dar o sa fie urmatoarele 2. La inceput e mai multa bulibaseala si nu e rau ca scapi de 2 meciuri grele repede. Eu sper sa scapam cu bine. 4 puncte nu sunt chiar imposibile, fie si 3 de afara iar altul acasa.
Anul asta, oricum, nu putem sa speram la prea multe. Avem un lot complet nou. Din vechea garda de titulari mai e Lita, Bazzi si Twaithe. A! Si Shroj. Restul... se roteau sau au fost accidentati.

saphicus
29th July 2005, 07:53
:)
Vai de noi cu asa meciuri grele!!!!

Ma bancar pur sange, nu te mai speria asa, ca e la-nceput!! Cu trompetistii
vostri si cu gologanii lu' Gino faceti treaba buna!!
Nationalul renaste ca pasarea Phoenix din cenusa proprie!! Ce dracu?
Cu Bacaul sa nu pierdeti!! ca totdeauna in prima etapa de campionat nu se
adeveresc pronosticurile "normale"
Eu totusi dau un pronostic, dar numai de bun simt, merg pe 1 solist :)

L.B.
29th July 2005, 17:56
o sa bata NATIONALUL

nu sunt numai trompetisti pe Cotroceni...

baden
30th July 2005, 10:13
Daca Bacaul nu face niste miscari spectaculoase nu stiu daca rezista in A. Nu cred ca ar trebui sa avem probleme mai mari decat la un meci obisnuit.

Daca tragem linie si adunam ... Nationalul are prima sansa, dar referitor la ramanerea in A ... eu zic ca anul asta Bacaul va juca mai bine ca anul trecut. Bacaul era cea mai rea alegere pentru prima etapa pentru National ... in conditiile in care lotul s-a mai subtiat la National. Bafta cu SDR-ul ...Batetii pe toti! ... dar nu va ambalati cu Bacaul ca are cel mai "subtire" lot :drak:

miril
30th July 2005, 11:04
Bacaul are un lot tanar, daca nu ma insel, si in perspectiva ca doar doua echipe vor retrograda...

zyxel
31st July 2005, 09:52
FC National 2 - 1 FCM Bacau la fel ca si ultimul meci din campionatul trecut

be@
31st July 2005, 13:51
HAI PROGRESUL !!!!!!!!!!!

Bancaru
1st August 2005, 12:44
Baden, nu trebuie sa te superi. Asta este parerea mea. Asa cred ca o sa se intample. Am si zis: din pacate pentru voi. Eu am citit de miscari facute de Jiul, Pandurii, Vaslui(!), Cluj, Gloria, National si alte echipe mici. Nu se pune problema SDR sau Poli ca aia au alti bani. Dar Bacaul a dat jucatori. Doi jucatori buni - Raducan si Cursaru. Nu zic ca in ei stateati numai, dar... Si Seche cercetat... Nu mai baga bani. Eu nu vad Nationalul castigator vineri din start. Dar, sincer sa fim, valoarea si experienta ne dau favoriti. Aici facem pronosticuri. Insa nu e imposibli sa luam bataie. Bacaul a jucat bine in Cotroceni mai mereu. E unu bun la voi - Matei. As fi vrut sa puna ochii pe el cineva de la noi. Avea nr. 19 pe tricou si a alergat de am obosit eu uitandu-ma la el. Bun!

miril
1st August 2005, 12:51
Ai cam imbatranit, cu...ochii!

Bancaru
1st August 2005, 13:22
Ca toata lumea. Nimeni nu intinereste decat cu... spiritul.

miril
1st August 2005, 13:26
Din cauza...batranetii, citisem cu un "i" mai putin. Asa este, dar, din pacate, se pare ca majoritatea po****tiei este in...varsta. Deh, nu multi au spirite...progresiste. Si ca sa nu "bata la ochi", repet, FCN bate cu 2-1, pronosticul meu.

Bancaru
1st August 2005, 13:29
Majoritatea este in limitele de varsta, se mai poate face ceva. Cat despre lipsa de progresism... ce sa zic? Se vede!

baden
2nd August 2005, 09:57
Nu m-am suparat !!! ;) si sunt constient de limitele echipei din Bacau ... dar macar eu sa o sustin (mai stiu si altele ... salariile la jucatori doar de 500 lei lunar ... prime 1000 EURO la 2 partide castigate (putin!!!) , promovari la echipa facute foarte greu ... (si la tineri mai mult cu "sponsorizare" :P) ... lipsa antrenamentelor adevarate pentru atacanti (conteaza talentul :) ) . Daca ar retrograda cred ca vina ar fi a conducatorilor in foarte mare masura. Referitor la lipsa transferurilor ... Bacaul din cate stiu eu are o pepiniera proprie buna, jucatori imprumutati si capacitatea de a "descoperi" si pregati tineri ... conteaza ???

Bancaru
2nd August 2005, 10:06
Conteaza si daca ii pastrati. Se pare ca se duc cu inima deschisa la Steaua sa faca tusa. Plus ca mai pleaca si aiurea - Raducanu si Cursaru. Cursaru unde este, in Australia? Dar lasa ca pentru noi sper sa fie mai bine asa. Cel putin acum, inainte de inceperea campionatului Bacaul nu se anunta ca o echipa stabila. Vom vedea. Poate o sa surprindeti si lansati alti juatori pentru Steaua anului viitor.

baden
2nd August 2005, 20:00
sau pentru altii ...
Bacaul nu l-a pierdut decat :) pe Cursaru si pe Raducanu ... ceea ce-i bine. (Adevarul e ca nici nu prea mai avea ce sa piarda!) ... iar raducan si cu cursaru nu prea au jucat sezonul trecut meci de meci ca titulari (ciudat nu!?)

Bancaru
2nd August 2005, 20:23
Probabil. Ideea e ca nici banii de anul trecut nu o sa-i mai aveti. Cred. Ti-am zis, aveti un jucator bun: Matei. Eu va doresc succes in tur dupa meciul cu noi.

simpson
4th August 2005, 00:50
Cine????? Matei???? :happy Sa dea Dumnezeu sa ma fi-nselat eu in privinta lui, da' in afara faptului ca nu se da la o parte de la lupta (aaa, era sa uit, si-l plac adolescentele din tribuna), nu prea e mare lucru de capul lui... Chiar a jucat asa de bine in ultima etapa campionatu' trecut??? Oricum, Matei e blond, nu prea are cine-stie-ce viteza (din pacate) si are numaru' 15... Poate pe Gheorghiu l-ai remarcat, de altfel el a marcat golul nostru, da' el are 18...

Bancaru
4th August 2005, 18:24
Cum zici tu.

http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=6169

Jucatorul din plan apropiat, stanga - nu cel cu 3 ci ala din stanga celui cu 3. O fi cine zici tu. Nu conteaza. Eu as vrea sa joace la noi.

simpson
4th August 2005, 21:13
Matei pare sa fie cel despre care spui... insa mi-e teama ca nu prea aveti sanse sa-l luati, e tanar si probabil ca are inca vreo cativa ani contract cu noi... iar cunoscand "aplecarea" Nationalului catre jucatori liberi de contract... :D

be@
4th August 2005, 21:30
Doamne, nu mai vine odata ziua de maine ?
Mi-e asa de dor de meciurile Nationalului ...

baden
5th August 2005, 10:30
fara suporteri... si fara ambitii - eu cred ca bacaul va face cel putin egal in cotroceni ...
:)

be@
5th August 2005, 19:59
Incepe meciul !
Succes FC National in noul campionat !
Doamne ajuta !

be@
5th August 2005, 20:15
Gooooolllll FCN !
Bine ,Oprea!

miril
5th August 2005, 20:56
1-0 la pauza, pe noua...orezarie. Hai Progresul!

sun
5th August 2005, 21:01
Dumnezeule ce teren . Pt bancari : sa nu mai spuneti nimik de Ghencea . Ce e pe Cotroceni e nenorocire :happy: Sper sa nu fie asa toata editia de campionat :(

Rechinul Ucigas
5th August 2005, 21:28
uite , cu toate ca au plecat mai toti jucatorii de valuare de la national , tot reusesc sa se impuna si cred eu ca se vor bate si ei pt uefa ...

miril
5th August 2005, 21:56
Victorie dificila si putin norocoasa, dar...VICTORIE!

Au cazut fizic si joaca in 10 oameni spre final. Vom rezista?

be@
5th August 2005, 22:49
Am luat trei puncte, dar cu un pret foarte mare: Srhoj va pierde meciul cu steaua, iar Bundea si Burca s-au accidentat. :(
Sa speram totusi ca nu e ceva grav.

ADelPiero
5th August 2005, 22:54
Felicitari Nationalului ! ... oricum ... mai echitabil era un rezultat de egalitate :ok:

ce_bine_e
5th August 2005, 23:50
bacaul nu retrogradeaza.

esku
6th August 2005, 00:27
care e faza cu gazonul??? ca nu am vazut meciul si nu stiu !!! Oricum bv Fc National!!!

alamar
6th August 2005, 01:09
In Bucuresti a fost waterworld. Cum naiba sa reziste terenul. Gazonul nu a avut nimic, dar a fost asa de multa apa ca nu a apucat sa se duca. Sa vedeti ce a fost dupa meci.

baden
6th August 2005, 10:26
Asta e !

Am spus ca va fi egal pentru ca nu banuiam ca ... Apostol si Bogdan (2 dintre jucatorii cei mai expermentati de la bacauani ... sa se faca de ras !!! )

Ce-am vazut n-a fost fotbal ...

Bancaru
6th August 2005, 11:27
Nu prea a fost fotbal si nici fair play din partea bacauanilor. Faptul ca it sunt scosi 3 oameni accidentati spune multe. Si cartonasele tot noi le-am primit. Salomir nu a calcat prea tare pe acceleratie, dar atat cat Bacaul sa capete incredere a facut-o.. 2 sau 3 lovituri libere din preajma careului pe trenul ala...
Si ca sa vedem si parul din ochiul nostru echipa a fost rupta la mijloc, mai ales dupa ce a iesit Abiodun. Nu stiu de ce....

be@
6th August 2005, 14:06
Dumnezeule ce teren . Pt bancari : sa nu mai spuneti nimik de Ghencea . Ce e pe Cotroceni e nenorocire :happy: Sper sa nu fie asa toata editia de campionat :(
Hai sun , lasa, ca nu se compara gazonul din Cotroceni cu mocirla voastra.
krap, am sa pun aici o poza facuta de tine , ca sa vada lumea cum a fost gazonul.

Bancaru
6th August 2005, 14:25
Se pare ca vine iar ploaia, asa ca norocul Stelei ca joaca la Pitesti. Oare?

krapulax
6th August 2005, 15:27
Hai sun , lasa, ca nu se compara gazonul din Cotroceni cu mocirla voastra.
krap, am sa pun aici o poza facuta de tine , ca sa vada lumea cum a fost gazonul.


si e facuta la sfarsitul meciului... am remarcat si la meciul cu sportul, asta primavara- cat timp ploua, terenul e foarte prost, dar nu se face mlastina; dupa ce sta ploaia, drenajul e destul de rapid.

senzational cum isi tine mircea oprea capul... http://www.imdb.com/title/tt0064146/

bancar100%
7th August 2005, 11:05
FELICITARI BAIETILOR PENTRU VICTORIE!!!!Dar...ce conditii groaznice! Ce ghinion sa ploua asa de tare.Si ce fulgere!!!!!!!

Ultras
7th August 2005, 12:03
si e facuta la sfarsitul meciului... am remarcat si la meciul cu sportul, asta primavara- cat timp ploua, terenul e foarte prost, dar nu se face mlastina; dupa ce sta ploaia, drenajul e destul de rapid.

senzational cum isi tine mircea oprea capul... http://www.imdb.com/title/tt0064146/

Ieri in Regie, vineri noapte a refulat canalizarea pe strazile din cartier din cauza ploii, inainte de meci a mai dat o repriza inainte de meci, iar in pauza a plouat torential. Cu toate acestea terenul a rezistat foarte bine. A fost moale, dar nu a existat nici macar o balta. Chiar mi-a fost teama ca se va face praf, dar nu a fost asa. Drenajul pe Sportul este natural. Sub teren sunt sapate gropi care au fost umplute cu zgura neagra. Nu se face mlastina pentru ca terenul este fixat si de plante cu radacina mai mare, gen trifoi (daca ar fi numai iarba, in astfel de conditii, terenul n-ar rezista nici 10 minute)

miril
7th August 2005, 12:18
Am inteles, totul este...ultra la Sportul.

Ultras
7th August 2005, 12:44
Nu prea... Terenul este insa peste multe din divizia A. Daca nu se gaseste o solutie prin care sa se faca investitii in baza (care pot sa fie recuperate usor si repede) ne vom chinui mult si bine. O raza de speranta este terenul sintetic care este aproape gata. In maxim o saptamana cred ca se va putea juca pe el. Acelasi lucru s-ar putea face cu terenul de zgura care acum este un balta cu adancimea de 30cm. Poate ca ai totusi dreptate... In Regie totul este ultra... ori in bine, ori in rau... :mda:

Siman cred ca a innebunit ca a dat bani in vara asta pentru cativa saci de samanta de gazon. Vineri noapte dupa ce s-a oprit ploaia, pe la ora 2, a venit la stadion sa vada starea terenului. Ah..., a mai luat doua plase care au fost puse in spatele portilor. Din cate am inteles ar vrea sa faca aceeasi smecherie cu tot terenul, dar inca nu se stie daca ii da voie federatia sa scoata gardurile (si la Galati s-a incercat dar nu s-a putut)

miril
7th August 2005, 12:56
O idee foarte buna cu terenul sintetic. Eu am vazut fazele de gol din meciul vostru si am vazut ca...tine. Massmedia romana este disgratioasa prin aservirea in slujba celor care...platesc pentru un articolas cat de cat pozitiv. Concluzia, massmedia este ultra...negativa in ceea ce priveste echipele noastre. Nimeni, din massmedia, nu este interesata de istorie, traditie,... De aceea am ajuns unde am ajuns. Si pentru a fi on topic, toatele echipele favorite, pana in prezent, au batut cu greutate, FCN-ul nefacand exceptie.