PDA

View Full Version : Etapa 1: Sportul - CFR Cluj



ADelPiero
18th July 2005, 17:02
Duminica, 7 august 2005: Sportul Studentesc Bucuresti - CFR Cluj-Napoca, ora 18,00 , Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Ultras
18th July 2005, 22:23
CFR vine dupa cateva partide tari ceea ce poate fi atat un avantaj, cat si un mare dezavantaj. Au cam sarit pregatirea. Sper ca la ora meciului sa fie 40 de grade la umbra. Dupa o jumatate de ora vor lesina. Azi am trecut pe la stadion unde a avut loc un antrenament. Destul de dur. Este imbucurator ca n-am mai auzit miorlaieli. Toti au tras la maximum. Cred ca plecarea lui Bucur, dar mai ales a lui Radoi i-a montat, le-a aratat ca daca se tin de treaba se pot realiza. La antrenament au participat si 2 portari care nu fac parte din lot: Stanca si Prunea. Stanca doar in calitate de vizitator... Maine meci la Craiova, miercuri sau joi la Ploiesti, iar vineri pleaca in al doilea stagiu al pregatirilor la Chisinau, unde vor intalni in partide amicale Dacia si Zimbru din Chisinau si o echipa din Tiraspol (inca nu se stie daca pe Sheriff sau o echipa care se numeste chiar Tiraspol).

PS. As dori sa se califice mai departe CFR-ul. Mai le trebuie inca un meci doua (cu drumul aferent) inainte de a veni in Regie. :ok:

be@
18th July 2005, 23:23
Va fi victoria studentilor, fiindca fotbalistii clujeni au avut o vara grea, fara vacanta, si vor fi obositi.

Paul
18th July 2005, 23:26
Un meci de egal clasic ...

GeKuRA
19th July 2005, 00:34
0-0 ... simplu si de efect ... fara ratari, fara ocazii, sec.

Catalanul
19th July 2005, 00:56
Surpriza placuta a verii, CFR Cluj va pune probleme studentilor insa nu cred ca vor fi in stare sa scoata mai mult de un egal din Regie. :rolleyes: si eu merg tot pe un X

inter
19th July 2005, 00:59
merg pe mana "studentilor" ... o sa-i alerge ...de o sa le scoata sufletul!

Leo_
19th July 2005, 01:26
Uite un meci interesant din prima etapa. Sportul va fi fara Bucur, iat Clujul va fi cu Munteanu si cu moralul ridicat dupa Intertoto (cine stie...poate o sa-i bata si pe francezi)...meci de 1x2.

PerVersion
19th July 2005, 03:41
Moralul sigur o sa fie ridicat, nici cu conditia fizica nu cred ca o sa stam prea rau. Un alt lucru bun e ca Sportul si-a pierdut golgeterul, iar CFR s-a schimbat mult in bine fata de sezonul trecut.
Sper intr-un rezultat bun al CFR-ului :D

Ultras
19th July 2005, 10:54
Anca pleaca la rusi.E posibil sa nu apuce nici macar returul cu francezii... Mai pleaca si de la altii nu numai de la noi... :drak:

PerVersion
19th July 2005, 14:49
Nu cred ca e o pierdere foarte mare, nu are evolutii constante... degeaba face un meci bun si patru nu misca nimic.
Oricum, poate e mai bine pentru el sa plece in Rusia, isi mai aduna niste bani, are si el o varsta...

baez
19th July 2005, 23:41
de cand dracu a ajuns Anca fotbalist??? o avea la cei 30 de ani ai lui 8 goluri in divizia A si n-am aflat noi :o: si de cand dracu a ajuns si Clujul vreo sperietoare? fiti seriosi oameni buni, nu confundati echipa 3-a a lui Bilbao cu... nici nu-mi trece prin cap vreo comparatie, hai sa zic Bacau sau Bistrita, altceva mai de rahat nu cunosc. si astea doua sunt mai bune decat rezervele rezervelor celor care nu prind echipa la Bilbao.
1 solist, forza U Cluj :drak:

King of Hell
20th July 2005, 16:23
Alb si negru, Alb si negru, ole ole ole
Hai studentii, hai studentii haide!!!

Virus
20th July 2005, 19:12
Deci mie mi se rupe de ce zice lumea. Eu o sa ma duc sa imi pun banii la pariuri pe CFR Cluj. Daca studentii sunt tari sa mearga si eu sa isi puna banii pe la vreo casa de pariuri ca asa e foarte simplu sa spui ca CFR e slaba.
Si inca ceva... avand in vedere ca Sportul nu are prea multi suporteri nu o sa fie baietii constransi de faptul ca joaca in deplasare, ci mai degraba galeria Clujului au sa le dea senzatia ca se joaca acasa meciul. Si atunci nu mai incape in vorba victoria Clujenilor.
Pronostic 0-2 sec!
HAI CFR!!!

P.S. Mai exista o problema... sunt sanse ca CFR-ul sa treaca mai departe in intertoto si atunci foarte probabil se va amana meciul acesta.

King of Hell
20th July 2005, 21:59
Deci mie mi se rupe de ce zice lumea. Eu o sa ma duc sa imi pun banii la pariuri pe CFR Cluj. Daca studentii sunt tari sa mearga si eu sa isi puna banii pe la vreo casa de pariuri ca asa e foarte simplu sa spui ca CFR e slaba.
Si inca ceva... avand in vedere ca Sportul nu are prea multi suporteri nu o sa fie baietii constransi de faptul ca joaca in deplasare, ci mai degraba galeria Clujului au sa le dea senzatia ca se joaca acasa meciul. Si atunci nu mai incape in vorba victoria Clujenilor.
Pronostic 0-2 sec!
HAI CFR!!!

P.S. Mai exista o problema... sunt sanse ca CFR-ul sa treaca mai departe in intertoto si atunci foarte probabil se va amana meciul acesta.

1 nu treceti nicaieri mai departe
2 va bat studentii de nu va vedeti, nu cred ca cei 20 de copii care tu numesti galeria Clujului o sa poata sa faca jucatorii Sportului sa faca caca in pantaloni de frica.

poli_iasi2
20th July 2005, 22:05
cred ca o sa cashtiga clujul lejer :rolleyes:

HIV
20th July 2005, 22:06
ma virus io nu stiu ma , tu nu auzi cat sunteti de afoni ? nu va auziti nici sa fiti 10 000 .Sportul are galerie de mii de ori mai frumoasa ca voi , voi nu insemnati nimic . Singurul atu care il aveti in meciul cu Sportul e ca aveti o echipa ceva mai buna . Hai pa !

esku
20th July 2005, 23:12
meci echilibrat, dar nu mai este G. Bucur sa marcheze gol dupa gol.....Cred ca un X2.

Ultras
20th July 2005, 23:20
Deci mie mi se rupe de ce zice lumea. Eu o sa ma duc sa imi pun banii la pariuri pe CFR Cluj. Daca studentii sunt tari sa mearga si eu sa isi puna banii pe la vreo casa de pariuri ca asa e foarte simplu sa spui ca CFR e slaba.
Si inca ceva... avand in vedere ca Sportul nu are prea multi suporteri nu o sa fie baietii constransi de faptul ca joaca in deplasare, ci mai degraba galeria Clujului au sa le dea senzatia ca se joaca acasa meciul. Si atunci nu mai incape in vorba victoria Clujenilor.
Pronostic 0-2 sec!
HAI CFR!!!

P.S. Mai exista o problema... sunt sanse ca CFR-ul sa treaca mai departe in intertoto si atunci foarte probabil se va amana meciul acesta.

Daca tot pui bani la pariuri si esti atat de sigur de rezultat de ce nu iti pui casa (daca ai). Eu nu pariez pe meciurile Sportului din superstitie (spaima pariorilor :drak: ).

Daca tot veniti in Bucuresti mai bine mergeti sa va plimbati cu metroul, vizitati Casa Poporului etc, ca sa nu aruncati banii de pomana... Sau sunt ai lui Paszkany...? :evil:

PerVersion
20th July 2005, 23:32
Pai care-i treaba? Mie mi se pare normal ca un club sa puna la dispozitia suporterilor autocar pentru meciurile in deplasare. Ce va roade pe voi pe banii cui se fac deplasarile? :)
Oricum, intrasem sa zic ca bate CFR :drak: Poate chiar si duminica asta :D

King of Hell
20th July 2005, 23:40
ma io cred ca paskani vo dus prima data la femei de v-ati rupt atza toata galeria.

Ultras
20th July 2005, 23:41
Daca erau banii vostri, v-ati fi gandit de doua ori inainte de a pleca la un asa drum lung :drak: Cand pleci pe banii altuia...

PerVersion
20th July 2005, 23:50
Ma faceti sa ma repet... care-i faza?!? Ideea e sa fie cat mai multi suporteri in deplasare nu?
Eu n-am fost nicaieri pe banii nimanui, ca nu sunt in galerie, dar nu mi se pare deplasat faptul de a pune la dispozitia suporterilor autocar ...
Voua de exemplu nu v-ar conveni sa fie asa la 'sportul' respectiv la 'u'?!

Alin12
20th July 2005, 23:53
1 nu treceti nicaieri mai departe
2 va bat studentii de nu va vedeti, nu cred ca cei 20 de copii care tu numesti galeria Clujului o sa poata sa faca jucatorii Sportului sa faca caca in pantaloni de frica.
Macar aia 20 de copii isi incurajeaza echipa,nu ca derbedeii de la voi care bat fotbalistii.Nici divizia B nu meritati,Stadion nu aveti ,echipa varza,galerie mai tare ca voi are si Ariesul Turda :rosu: :degete: :degete:

King of Hell
21st July 2005, 00:59
Macar aia 20 de copii isi incurajeaza echipa,nu ca derbedeii de la voi care bat fotbalistii.Nici divizia B nu meritati,Stadion nu aveti ,echipa varza,galerie mai tare ca voi are si Ariesul Turda :rosu: :degete: :degete:

Da ma, asa ii...pai se stia..tot ce ai zis pana acum era cunoscut de mult..doar un post inutil al tau..(:| get a life!

HIV
21st July 2005, 11:47
Macar aia 20 de copii isi incurajeaza echipa,nu ca derbedeii de la voi care bat fotbalistii.Nici divizia B nu meritati,Stadion nu aveti ,echipa varza,galerie mai tare ca voi are si Ariesul Turda :rosu: :degete: :degete:

Cand o sa stii ce e aceea echipa favorita mai vorbim

claudio25ro
22nd July 2005, 03:09
anu asta gasca nebuna pica...adevarat va spun...merg pe un X2

Virus
22nd July 2005, 13:01
Mai King of hell cica... pe cine faci tu copil??? Acuma ai implinit si tu 18 anishori si habar nu ai ce inseamna viata. Tin sa te anunt ca nu e prima data cand jucam cu Sportul in deplasare si am vazut galeria lor. Si cred ca tu intalegi gresit termenul de a face galerie. Daca tu crezi ca se face galerie ca sa tremure de frica jucatorii te inseli amarnic. Mai ai multe de invatat miaunel mic. Noi mergem in deplasare ca sa ne sustinem moral echipa noastra si nicidecum sa ne denigram adversarul. Dar ce stiti voi astia de la "u" despre asta... SUNTETI PENIBILI!!!

King of Hell
22nd July 2005, 14:14
da wotever :bored: :yawn: (:|

Angelina Jolie
23rd July 2005, 08:58
ma io cred ca paskani vo dus prima data la femei de v-ati rupt atza toata galeria.
Amu nici chiar asa. :happy :happy
Eu zic ca batem clar.

zizou
23rd July 2005, 12:41
Va fi un meci interesant deoarece Sportul a pierdut cāţiva jucători importanţi (Bucur, Rădoi, Stanca) şi nu pare a se regăsi īn meciurile amicale, iar CFR prin venirea lui Dorinel va fi o echipă foarte incomodă īi acest campionat

Ultras
23rd July 2005, 14:30
Mai King of hell cica... pe cine faci tu copil??? Acuma ai implinit si tu 18 anishori si habar nu ai ce inseamna viata. Tin sa te anunt ca nu e prima data cand jucam cu Sportul in deplasare si am vazut galeria lor. Si cred ca tu intalegi gresit termenul de a face galerie. Daca tu crezi ca se face galerie ca sa tremure de frica jucatorii te inseli amarnic. Mai ai multe de invatat miaunel mic. Noi mergem in deplasare ca sa ne sustinem moral echipa noastra si nicidecum sa ne denigram adversarul. Dar ce stiti voi astia de la "u" despre asta... SUNTETI PENIBILI!!!

Da, un meci anul asta... Ciudat mod de a va "sustine moral echipa" mai aveti... Telepatic, poate. Ca la meci nu am vazut picior de CFR-ist. Sau poate in loc de scandari utilizati incantatii. :evil:

Virus
23rd July 2005, 14:47
Deci nu stiu daca tu vrei sa faci pe smecherul acuma dar tu ai fost la meci cand s-a jucat la voi acasa??? Tin sa te anunt ca de la Cluj au fost vreo 15 baieti. A fost perioada aceea de meciuri miercuri-duminica de aceea au fost asa putini. Nu stiu daca ai vazut meciul de la Bilbao dar daca pe San Mames s-au auzit vocile CFR-istilor presupun ca nu o sa avem probleme tocmai la voi.
Oricum te asigur ca acum va veni cel putin un autocar de la CLUJ. Si o sa cantam tot meciul!!! Si in plus la voi nu e ca la Rapid sau Timisoara unde degeba canti ca nu te auzi. Dar ce stiti voi despre asemenea deplasari care numa acasa stati in fata televizoarelor sau la radio. Cu siguranta daca ai fost in astfel de deplasari stii bine despre ce vorbesc.

Ultras
23rd July 2005, 16:15
Cati bani cheltuiti voi pe deplasarea asta? Raspuns corect: 0! Eu personal am fost in Gruia la ambele meciuri: si la ala din toamna (1-1) si la cel din Cupa de acum 2 ani. La ultimul puteam sa fac si ceva bani, dar n-aveam fular de la bozgor. Nu asa va strangea la meciuri, cu suta de mii? :jerk:

Stefany
23rd July 2005, 23:59
Invinge Sportul cu 1-0. IMPORTANT E POLI IASI-VICTORIE IN BANAT
FORZA POLI IASI - MEREU CU POLI

Angelina Jolie
24th July 2005, 01:29
Ultrase te aberezi deja. V-o dam de va merge parul, asa numai ca sa-ti fie tie ciuda.
HAI CFR!

Virus
24th July 2005, 01:32
Mei... vorbesti aiureli. Pe mine nu ma plateste nimeni ca sa ma duc sa cant pentru echipa mea. Daca strig asa de tare incat credeti ca sunt platit pentru asta inseamna ca nu strig degeaba. La voi bucuriile constau doar la banii din buzunar si nicidecum pentru sufletul depus pentru echipa. Habar nu ai ce inseamna sa strigi din tot sufletul pentru echipa ta favorita. Sa nu mai vorbim de ati risca propriul servici ca sa mergi sute de kilometri sa vezi un meci pe care ai putea foarte simplu sa il vezi la televizor. Cu gandirea de care dai dovada nu pricepi nimic din ceea ce inseamna a fi suporter. Simpatizanti in schimb sunt destui!!!

Ultras
24th July 2005, 09:50
Ultrase te aberezi deja. V-o dam de va merge parul, asa numai ca sa-ti fie tie ciuda.
HAI CFR!

Ma asteptam la ceva mai inteligent, nu la replica asta puerila...


Mei... vorbesti aiureli. Pe mine nu ma plateste nimeni ca sa ma duc sa cant pentru echipa mea. Daca strig asa de tare incat credeti ca sunt platit pentru asta inseamna ca nu strig degeaba. La voi bucuriile constau doar la banii din buzunar si nicidecum pentru sufletul depus pentru echipa. Habar nu ai ce inseamna sa strigi din tot sufletul pentru echipa ta favorita. Sa nu mai vorbim de ati risca propriul servici ca sa mergi sute de kilometri sa vezi un meci pe care ai putea foarte simplu sa il vezi la televizor. Cu gandirea de care dai dovada nu pricepi nimic din ceea ce inseamna a fi suporter. Simpatizanti in schimb sunt destui!!!

Iei droguri? Serios! Iei? Tu vorbesti din ce iti aduci aminte ca au discutat altii...

Virus
24th July 2005, 11:36
Drogul meu e CFR CLUJ!!!

Poli1921
24th July 2005, 12:20
Eu doar atat am de zis:

Indiferent de ceea ce se intampla in prezent la micutza echipa cfr cluj, echipa FANION a Clujului a fost este si va fii UNIV CLUJ!!!
Nu doresc raul cfr-ului insa sper sa se ridice U, este o echipa cu multi suporteri!

King of Hell
24th July 2005, 13:29
Eu doar atat am de zis:

Indiferent de ceea ce se intampla in prezent la micutza echipa cfr cluj, echipa FANION a Clujului a fost este si va fii UNIV CLUJ!!!
Nu doresc raul cfr-ului insa sper sa se ridice U, este o echipa cu multi suporteri!

RESPECT

cat pentru Virus, ma sa presupunem ca din aia 5 ultrasi care ii are cfru' tu oi fi unu' din ei, nu zic nika, te-am ginit, da hai lasa-ma ca restu stii ca is fan, blana, antitalent etc. acum tre sa plec si mi lene sa mai scriu. ciao.

Angelina Jolie
24th July 2005, 17:43
Ma asteptam la ceva mai inteligent, nu la replica asta puerila...

Las ca ne-am mai certat noi o data si am vazut ca nu am cu cine povesti, asa ca nu ma mai obosesc cu tine. Iti spun doar ca modul in care vb despre CFR este nedemn de un "student" care te pretinzi.
In rest e clar ca va batem de va suna apa in cap.
HAI CFR!

Ultras
24th July 2005, 17:53
Greseala mea! Nu observasem fostul tau nick! Acum se explica... Tu esti ala de zicea ca are vila-n deal...

King of Hell
24th July 2005, 18:07
Pai nu ca zicea, chiar are vila'n deal!:)

don_denver
24th July 2005, 18:09
sunt sanse egale si de o parte si de cealalta...dar ceva imi spune - no offense Ultras - ca Cfr va bate...

07Ex
24th July 2005, 21:07
Meci greu pentru ambele echipe, dar pana la urma cred ca oboseala isi va spune cuvantul pentru CFR si Sportul va castiga. :)

Ultras
24th July 2005, 21:24
sunt sanse egale si de o parte si de cealalta...dar ceva imi spune - no offense Ultras - ca Cfr va bate...

Nici o ofensa adusa :evil: Fiecare e liber sa creada ce doreste. Oricum suntem in grafic. CFR mai are de jucat inca doua meciuri tari. S-ar putea chiar ca partida sa fie amanata, ceea ce nu e foarte bine. Sper sa le puna meciul din Intertoto marti sau miercuri. Daca vor in Europa sa traga... :drak: Altfel ne cam dau noua programul peste cap. Ar insemna sa incepem cu doua deplasari... :mda:

don_denver
24th July 2005, 21:34
daca vor juca cu sportul cum au jucat la st ettiene...clar ca sportul ia bataie..dar cum nici un meci nu se compara cu celalalt....

himi
24th July 2005, 21:44
Una e uefa intertoto si alta divizia mioritica...
Sper sa batem! Ca dupa debutul cu apulum de anul trecut...

In rest bafta CFR! Si sa ajungeti in UEFA! Lituanienii sunt de trecut! Si tocmai asta-i baiu! Parerea mea!

Ultras
24th July 2005, 23:46
daca vor juca cu sportul cum au jucat la st ettiene...clar ca sportul ia bataie..dar cum nici un meci nu se compara cu celalalt....

Au meciuri pe 27 iulie in deplasare si pe 3 august la Cluj. Pe 6 august vin la Bucuresti. Daca imi iese pasienta si cu alea 40 de grade la umbra in timpul meciului sunt mancati... :drak: Azi au avut si bulan, dar s-a vazut clar ca dupa prima repriza incepusera sa gafaie. Si oricum francezii au facut aceeasi greseala pe care au facut-o cei de la Brondby cu Sportul. Au fost prea siguri de victorie... Daca la runda anterioara cu Bilbao am spus ca nu a fost mare branza eliminarea rezervelor rezervelor, acum tin sa ii felicit pentru obtinerea primei performante la nivel european din istoria clubului lor. Sa traga tare cu lituanienii aia sa prinda finala si sa vina pe burta in Regie. Promit ca le dau un pic de apa... :evil:

Virus
25th July 2005, 23:25
Deci eu raman la scorul de 0-2. Pe voi va batem cu rezervele si cu Dorinel doar de pe marginea terenului. La ce rezerve avem acum ne permitem.
La revedere!

No
25th July 2005, 23:31
/OLE/ Si eu am mizat ca vor castiga cei de la CFR Cluj, dar acuma depinde de cat de mult ii va tine moralul.. ca pana acuma au mers bine.. anyway.. se va juca si se va vedea.
Deci eu raman la scorul de 0-2. Pe voi va batem cu rezervele si cu Dorinel doar de pe marginea terenului. La ce rezerve avem acum ne permitem.
La revedere!

Aaa si inca o chestie. Voi ati vazut ce mult se vorbeste de CFR Cluj acuma? Cred ca numele acestei echipe este rostit de catre orice om suporter al altei echipe, mai mult decat numele echipei cu care tine el. :D Avem acuma echipe si din provincie care pot sa faca fotbal de calitate, oricum se anunta un campionat 2005 - 2006 foarte placut si interesant zic eu..

No
25th July 2005, 23:34
Aaa si inca o chestie. Voi ati vazut ce mult se vorbeste de CFR Cluj acuma? Cred ca numele acestei echipe este rostit de catre orice om suporter al altei echipe, mai mult decat numele echipei cu care tine el. :D Avem acuma echipe si din provincie care pot sa faca fotbal de calitate, oricum se anunta un campionat 2005 - 2006 foarte placut si interesant zic eu..

King of Hell
26th July 2005, 01:15
Aaa si inca o chestie. Voi ati vazut ce mult se vorbeste de CFR Cluj acuma? Cred ca numele acestei echipe este rostit de catre orice om suporter al altei echipe, mai mult decat numele echipei cu care tine el. :D Avem acuma echipe si din provincie care pot sa faca fotbal de calitate, oricum se anunta un campionat 2005 - 2006 foarte placut si interesant zic eu..

atat de mult ca multi confunda cfr cu U Cluj, gen comentatori..mitica dragomir..

Ultras
26th July 2005, 01:55
Deci eu raman la scorul de 0-2. Pe voi va batem cu rezervele si cu Dorinel doar de pe marginea terenului. La ce rezerve avem acum ne permitem.
La revedere!

De ce nu ne spui ce rezerve aveti? Nu strica un pic de voie buna... :evil:

King of Hell
26th July 2005, 02:11
Portari rezerve:Emil Stef
Fundasi rezerve: ALICKOVIC FAHRUDIN; ; CHITESCU LEONTIN; GOIA SABIN COSMIN; GOSA GHEORGHE; ; KIS CSABA; ; MILOSEVIC ZORAN;; TOMA DORIN;
Mijlocasi rezerve: AMBRUS VALER; BOROSTEAN ANDREI IONUT; ; DAN CRISTIAN FLORIN; ; MIJIN SVETOZAR; ; ; ; VINTILA MARIUS; VLAJIC DLORDJE;
Atacanti rezerve: ; BRUNCEVICI SEAD; ROSZEL ROBERT; ; TURCU CRISTIAN;

ADelPiero
26th July 2005, 02:58
mizez pe un egal in acest meci ... vad un CFR obosit si ... pe Sportul ... cu multe ratari la fazele de finalizare

Seahawk
26th July 2005, 05:27
moama gata au jucat 2 jocuri au si obosit?..
ma rog.. eu cred ca Clujul o sa se impuna...

ADelPiero
26th July 2005, 10:31
pai vezi cazul Steaua.... a rupt tot afara... si cand a venit in campionat .. a stat cu morcovu` pana in ultima etapa :)
si jucatorii astia nu sunt roboti ...

Virus
26th July 2005, 10:53
La faza cu portarul nu a vrut sa va sperie dar va juca in poarta Turcas sau Martin Tudor, depinde care e mai in forma. Dan Florin va inscrie la Sportul in poarta. Si Ultras poti sta linistit ca nu va fi nici o rusine sa pierzi in fata CFR-ului.

Ultras
26th July 2005, 11:29
Anul trecut erati la fel de optimisti, dar in doua meciuri nu ati luat decat 1 pct. Daca joci fotbal si pierzi nu e rusinos indiferent de adversar. Rusine trebuie sa le fie numai celor care mimeaza fotbalul... La Sportul toate meciurile sunt de 1X2, din acest motiv nici nu joc la pariuri pe meciurile noastre... :mda:

King of Hell
26th July 2005, 14:06
Lasa ca joc io, 1 solist.

Angelina Jolie
26th July 2005, 16:35
Batem. Dar si un egal ar fi bun. Toata chestia este sa fim in forma in etapa a doua sa putem macelari minerii in GRUIA!
HAI CFR!

HackMan`
26th July 2005, 19:04
Nici nu se pune problema cu sportul studentesc.....Mai vorbim dupa meci !!!
1 pica.....X pica......si ramane 2 :)) (at least hope so)

Virus
26th July 2005, 23:32
Ultras daca te gandesti asa toate meciurile sunt de 1x2, ca doar mingea e rotunda si multe se pot intampla in fotbal. Totusi cred ca Sportul nu o sa ne puna mari probleme si o sa venim cu 3 puncte. Dar oricum daca stam sa ne gandim, daca luam si un punct inseamna ca ati pierdut voi 2 la adevar.
Dar raman la 0-2 pt CFR!

King of Hell
26th July 2005, 23:39
Batem. Dar si un egal ar fi bun. Toata chestia este sa fim in forma in etapa a doua sa putem macelari minerii in GRUIA!
HAI CFR!

vedem noi cine macelareste pe cine in etapa 2, si aici nu ma refer strict la joc. :evil:

Angelina Jolie
27th July 2005, 00:53
Eu ma refeream strict la joc. In rest pe mine sigur nu ma macelareste nimeni. :happy :happy Despre ceilalti nu stiu.

Ultras
27th July 2005, 10:01
Ultras daca te gandesti asa toate meciurile sunt de 1x2, ca doar mingea e rotunda si multe se pot intampla in fotbal. Totusi cred ca Sportul nu o sa ne puna mari probleme si o sa venim cu 3 puncte. Dar oricum daca stam sa ne gandim, daca luam si un punct inseamna ca ati pierdut voi 2 la adevar.
Dar raman la 0-2 pt CFR!

Anul trecut CFR a pierdut 2 puncte la adevar. Indiferent de rezultat, Sportul va domina meciul. Asa ca probleme veti avea cat pentru tot turul... Rezultatul va depinde de eficacitatea atacantilor nostri si de forma lui Turcas la ora meciului. Noi l-am facut portar, anul trecut... :mda:

luntrasu
28th July 2005, 15:11
Cel mai probabil meciul va fi aminat pentru ca CFR-ul are meci pe 9 august in Intertoto.

Ultras
28th July 2005, 17:17
Cred ca este o greseala pe undeva... Nu am mai auzit de o pauza de doua saptamani intre doua manse. Ori se joaca 9/16, ori 16/23. 9/23 e cam aberant :mda: Totusi in cazul asta mai repede se amana prima mansa din Intertoto cu doua zile, decat sa se dea peste cap inceputul de campionat... :drak:

himi
28th July 2005, 18:00
Cred ca este o greseala pe undeva... Nu am mai auzit de o pauza de doua saptamani intre doua manse. Ori se joaca 9/16, ori 16/23. 9/23 e cam aberant :mda: Totusi in cazul asta mai repede se amana prima mansa din Intertoto cu doua zile, decat sa se dea peste cap inceputul de campionat... :drak:

Sit-ul UEFA indica clar 9 si 23 ca date pt finale... Asa ca... probabil ne vor amina meciu... Sau se poate juca simbata! Miercuri/simbata/marti CFR groggy...

TZEFERU
28th July 2005, 18:32
Adevarul e ca va fi greu si in Divizia A, sa nu ne facem o impresie de ciurli-burli despre campionat ca nu e chiar asa....
Ar fi super sa batem la Sportu....dar anul trecut au stat bine pe picioare sa vedem anul asta.
Si un egal merge.....dar e posibil sa o si luam pe coaja...cei drept. Posibil dar nu vreau sa cred asta.

HAI CFRuuu!

saphicus
29th July 2005, 08:57
:)
Duminica, 7 august 2005: Sportul Studentesc Bucuresti - CFR Cluj-Napoca, ora 18,00 , Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

CFR Cluj are finala grea in care mai mult ca sigur va intalni Lens (nici nu vreau
sa ma gandesc ca ar putea face o prostie cu Vilnius la Cluj). Meci capital
pentru accederea in CUPA UEFA cot la cot cu RAPID SI DINAMO. Ar fi o realizare EXTRAORDINARA !!!!!!!!!!!!!!!!!! Perfect posibila!!!

Concentrarea maxima pe acest obiectiv si oboseala va duce la o neglijare a
meciului din campionat cu Sportul!! Totusi avandu-l pe Dorinel , omul cu 7
inimi in piept merg pe : X si chiar 2! De inscris se va inscrie precis!!:yeah:

Angelina Jolie
30th July 2005, 03:31
Vreau sa-i macelarim pe mieluseii de la sportul. Sa punem piciorul in prag inca din prima etapa.
HAI CFR!

Ultras
30th July 2005, 09:31
Echipa feroviară a īnaintat la LPF o cerere de amīnare a meciului cu Sportul Studenţesc, din prima etapă a Diviziei A. "Nu putem juca două meciuri īn două zile. Regulamentul UEFA ne interzice acest lucru. Ar trebui să jucăm duminică, la orele 18:00, la Bucureşti cu Sportul, iar marţi, la 17:00, la Cluj, turul finalei Cupei Intertoto", a explicat preşedintele clubului clujean, Iuliu Mureşan. / Roxana Strachinescu, Dochiţa Zenoveiov

Meciul nu trebuie amanat, ci devansat cu o zi. Credeti ca Lens isi amana meciul din campionat? Nu prea cred. Dar cum CFR-ul este o echipa de carnati expirati si lasi, care se bucura de admiratia si sprijinul lui Mitica, orice magarie e posibila. Sper ca Siman sa nu accepte, chiar daca ar risca sa intre din nou in conflict cu militzianul...

Virus
30th July 2005, 09:45
Ultras vezi ca incepe sa vorbeasca putoarea de mitic dint tine!!! Cred ca ar trebui sa ai un pic de respect pt o echipa care a ajuns in intertoto unde nici o alta echipa din istoria Romaniei nu a ajuns. Eu intaleg ca iti sustii echipa si esti optimist in rezultatele ei dar cred ca respectul ai putea sa il acorzi! :rosu:

PerVersion
30th July 2005, 13:01
I-auzi la el, crezi ca o echipa romaneasca, oricare, ar putea juca Miercuri/Sambata/Marti si sa mai si faca meciuri bune?!
Ca de jucat, sunt convins ca putem juca, ii batem pe lituanieni, va batem si pe voi, dar cu Lens/Wolfsburg nu cred ca va mai avea cine sa joace...
Daca tu ai impresia ca meciul cu Sportul e mai important decat finala cupei Intertoto cu Lens/Wolfsburg, te indoiesti amarnic.
Sau tu vroiai doar sa prindeti echipa a 2-a a CFR-ului sa fiti siguri ca veti castiga?! :drak:

marinike
30th July 2005, 14:12
sunt de acord cu ultras cand afirma ca meciul ar trebui devansat NU amanat pentru ca dc dorim sa intram in europa trebuie sa invatam sa jucam in ritmul europei, nu sa facem amanari la devansari si asa mai departe. exista si varianta ca cfr-ul sa-si menajeje o parte din titulari la meciul cu sportul, caci, pana la urma, e doar primul meci din campionat si poate fi sacrificat in favoarea unei posibile calificari in uefa, nu?

King of Hell
30th July 2005, 14:52
Ultras vezi ca incepe sa vorbeasca putoarea de mitic dint tine!!! Cred ca ar trebui sa ai un pic de respect pt o echipa care a ajuns in intertoto unde nici o alta echipa din istoria Romaniei nu a ajuns. Eu intaleg ca iti sustii echipa si esti optimist in rezultatele ei dar cred ca respectul ai putea sa il acorzi! :rosu:

Virus esti sub orice critica. NO COMMENT spirteru' draq :rosu:

Angelina Jolie
30th July 2005, 19:28
Ultrase numai rahaturi scrii pe forum pe cuvantul meu. Ce te roade asa tare ca se amana meciul? Mai aveti vreme sa va pregatiti putin sa nu o luati chiar cu 3-0.
HAI CFR!

ultras_sportul
30th July 2005, 20:03
Daca vreti sa jucati in cupele europene este normal sa nu aveti avantaje nemeritate fata de adversarii intalniti acolo.

Corect ar fi sa jucati sambata in Regie si marti la Cluj in prima mansa a finalei. Ca sa fie in forma CFR-ul, solutia corecta ar fi sa joace in ritmul miercuri sambata specific Cupelor Europene. Va urez sa jucati bine si ajungeti in turul I al Cupei UEFA!

Dar in Regie avem ac de cojocul vostru de cfr-isti :)

Ultras
30th July 2005, 23:40
Ultras vezi ca incepe sa vorbeasca putoarea de mitic dint tine!!! Cred ca ar trebui sa ai un pic de respect pt o echipa care a ajuns in intertoto unde nici o alta echipa din istoria Romaniei nu a ajuns. Eu intaleg ca iti sustii echipa si esti optimist in rezultatele ei dar cred ca respectul ai putea sa il acorzi! :rosu:

Respect pentru CFR? Niciodata! Poate sa castige si LC. Nu pot sa respect sclavii unui bandit bozgor!

Putoare de mitic? Tu esti doar putoare...

@ PerVersion Ai priceput! Meciul din campionat este mai important decat distractia de vara a cheliosului ala mic si urat...

Virus
31st July 2005, 00:31
Mi se pare destul de normal ca acum CFR-ul fiind o echipa de temut sa starneasca la multa lume invidie si antipatie!!!

Angelina Jolie
31st July 2005, 01:29
Atunci respecta sclavii unui bandit bucurestean, care ii face sa manance muraturi puse de bunica. Aia e demn de admiratie intr-adevar.

Ultras
31st July 2005, 08:10
...antrenorul Dan Petrescu a spus: "Nu sīnt de acord cu o reprogramare. Dacă au vrut să joace īn Intertoto, trebuia să se gīndească la faptul că existe unele riscuri. Putem să mutăm meciul sīmbătă sau vineri, dar nu să-l reprogramăm"

Asa gandeste un profesionist. Acum sa vedem ce vor decide banditii de la Liga.


Atunci respecta sclavii unui bandit bucurestean, care ii face sa manance muraturi puse de bunica. Aia e demn de admiratie intr-adevar.

Lipsa de informatie este atat evidenta in tot ce spui incat nici nu merita sa comentez. In primul rand nu este bucurestean...

Virus
31st July 2005, 11:16
Ultrase, am si eu o intrebare pt tine. Cam cata lume se prezinta la meciurile voastre, si cam cati oameni aveti in galerie???
Asta asa ca sa imi dau si eu seama cat de iubita e echipa ta.

miril
31st July 2005, 11:24
Virus, cati suporteri avea CFR-ul cand U Cluj era echipa emblema a orasului? Fotbalul se joaca cu 11 jucatori in teren si nu cu specatorii din tribune, care, de multe ori, nu stiu cum ii chiama si de ce striga ce striga. Sustin Sportul (in acest meci) si respect, CFR.

Ultras
31st July 2005, 11:41
Ultrase, am si eu o intrebare pt tine. Cam cata lume se prezinta la meciurile voastre, si cam cati oameni aveti in galerie???
Asta asa ca sa imi dau si eu seama cat de iubita e echipa ta.

Intrebarea ta nu are nici o relevanta. Un singur suporter al Sportului e peste cei 7.000 de spectatori care vin din cand in cand la meciurile CFR-ului. Din pacate anul asta nu aveti cum sa retrogradati pentru ca nu aveti loc de altii. Dar in urmatorul campionat sigur va veti duce in B si atunci vom vedea cati spectatori vor mai veni in gruia. Probabil ca tu si drojdierii care isi fac veacul in bodegile de langa stadion...

be@
31st July 2005, 11:56
Hai Sportul , una dintre cele mai frumoase echipe din campionat !!! /hello

King of Hell
31st July 2005, 16:31
Viruse taci odata ca deja ma disperi. Pai in gruia cand va vin 6000 de oameni la un meci de divizia A, din aia 5500 is Uisti care merg si ei sa vada divizia A dar care in cazul unui meci cfr-U Cluj tin cu U 100%. Tu nu poti intelege ca nu aveti suporteri adevarati? De aia care sa moara pentru cfr? (ce penal suna, sa mori ptr cfr...).
Noi la meciu' din cupa cu Steaua desi era miercuri la 3, pe caldura mare, lumea la lucru, am strans spre 18 000 de oameni pe stadion, care au venit sa vada cea mai iubita echipa a Clujului. Voi nu strangeti 18 000 de oameni la meciuri in 5 etape. Daca tu ai impresia ca Paskani si Iulia sunt nemuritori te inseli omule. Lucrurile vor reveni la normal cat de curand. Cand o sa vada Arpad ca n-are nici o sansa sa devina respectat nici el nici echipa lui, si ca nu va avea sanse la titlu' in vecii vecilor amin, o sa se lase. Degeaba are bani, daca nu are suporteri in spate. Pai ce o fost cu aia 10 spirteri ma care s-o bucurat dupa victoria cu Vilnius..mai stati acasa' ca murdariti apa de la statuia lui Avram Iancu cu fularele alea nespalate de 3 ani. Ce sa mai zic de babele alea care le-o aratat la TV la stiri.."da, ne bucuram pentru cfr maica, e echipa mare, maica"...

SUNTETI PENIBILI! NIMENI NU VA RESPECTA, NIMENI NU VA BAGA IN SEAMA ORICAT V-ATI ZBATE.

De suporterii sportului nu ai ce comenta, aia is oameni adevarati, care o preferat sa nu tina cu stiaua, dinamo rapid sau national, au ales o echipa studenteasca, s-au indragostit de culorile alb negre..culori sfinte in comparatie cu ale voastre, sa ma gat pe visiniul vost'.


Virus, cati suporteri avea CFR-ul cand U Cluj era echipa emblema a orasului? Fotbalul se joaca cu 11 jucatori in teren si nu cu specatorii din tribune, care, de multe ori, nu stiu cum ii chiama si de ce striga ce striga. Sustin Sportul (in acest meci) si respect, CFR.

Miril, Universitatea Cluj a fost, este si va fi ECHIPA EMBLEMA A ORASULUI orice s-ar zice si s-ar intampla. cfr poate sa castige Champions League si clujenii tot nu vor da pe ea o ceapa digerata. :rosu:

t.b.
31st July 2005, 17:12
Sportul o sa castige, sunt sigur de asta... Au un antrenor profesionist, jucatori tineri si valorosi, plecarea lui Bucur nu va fi nici o problema, Curelea il poate inlocui fara probleme... Aia din deal o sa intre pe teren cu aere de vedete, asta s-a vazut din declaratiile lor dupa calificarile norocoase din IT, deja se vad campioni :happy:... Chiar sunt curios cati ceferisti vor face deplasarea lui bucuresti, oricum calitativ si sa mergeti 10.000 si tot nu o sa-i depasiti pe suporterii adevarati de la Sportul...

Intreg clUjUl va tine cu SportUl...

t.b.
31st July 2005, 17:26
Eu doar atat am de zis:

Indiferent de ceea ce se intampla in prezent la micutza echipa cfr cluj, echipa FANION a Clujului a fost este si va fii UNIV CLUJ!!!
Nu doresc raul cfr-ului insa sper sa se ridice U, este o echipa cu multi suporteri!

Tot respectul, unul care intelege ce inseamna o echipa adevarata cu suporteri adevarati /hello /hello /hello

Angelina Jolie
31st July 2005, 19:05
Bla bla bla. Echipa voastra reprezinta cu demnitate Clujul pe la sate. Si galeria voastra care in deplasarea de la Oradea a ajuns sa fure de prin magazine. Oh yeah!!! "Studenti" dom'le.
HAI CFR!
Vorba lui Muresan: Deja am alergie cand vad alb-negru.

t.b.
31st July 2005, 19:47
Si eu am fost la Oradea si nu am auzit de nimeni sa fi furat de prin magazine, oricum nici o padure fara uscaturi, problema ii la aia la care is numai uscaturi, daca nu te-ai prins aia sunteti voi...

Cica aveti alergie la alb negru... acuma ce sa-i faceti numa` primele doua etape jucati cu echipe care au culorile astea, nu inseamna ca daca veti avea 0 puncte dupa 2 etape neaparat retrogradati... dupa etapa a 5-a cand o sa aveti tot atatea puncte cate aveti acuma atunci puteti sa va considerati retrogradati :happy:

Angelina Jolie
31st July 2005, 20:55
Pacat ca daca retrogradam tot nu vom juca cu voi pt ca veti fi in Ceeeeeeeeeeeeee!
N"u"MAI "u"SCAT"u"RI! :happy :happy

Virus
31st July 2005, 23:41
Chiar nu va dati seama voi studentii cat de penibil sunteti. Chiar crezi t.b. ca avem sanse sa retrogradam?
Iar voi restul chiar credeti ca voi sunteti echipa emblema a Clujului??? Acum ne aruncati in fata ca aveti suporteri si aveti istorie. Adevarul pe care eu sunt in stare sa il recunosc este ca noi suntem cam pe spate cu galeria in Cluj. CFR-ul doar pt ca se poate spune ca acum am renascut, iar voi care sunteti expirati. Nu ati vazut de ani de zile un stadion de divizia A. Iar daca e sa ma iau de sportul... Sportul nu are galerie si nici nu a avut. Ne plimbam prin fata tribunei oficiale in regie. Dar cu Sportul nu vrem sa ne comparam pt ca pur si simplu nu avem cu cine.
Imi vorbiti cu invidie de Paszkany care se distreaza cu banii si ne plateste din drumul pt deplasari si ne da fulare. El poate din distractie baga bani in fotbal si jucatorii sunt platiti la timp. De aceea nu avem nici o datorie catre stat.
Si uite... se vad rezultatele. Si asta va roade pe voi cel mai mult. La voi conducerea altceva nu stie decat sa fure si voi nu aveti chiar nimic de castigat, nici macar fotbal nu vedeti. Sunteti invidiosi de vi se incheaga sangele ala negru in voi. Dar va spun eu ceva... voi cat credeti ca mai rezistati sa iesiti la rampa cu declaratii de genul echipa Clujului??? Acum se vorbeste in toata tara de Cluj. Si se vorbeste de CFR Cluj. Problema e ca voi niciodata nu o sa recunoasteti ca nu aveti absolut nimic. Lumea care a fost la voi la meciul cu Steaua au fost sa vada pe Steaua nu pe voi, stati linistiti. Si noi cand am jucat cu Steaua am avut stadionul ultraplin si multi au ramas pe dinafara. Voi ramaneti niste epave expirate in galerie. Iar noi suntem in expansiune.
In anul centenarului ne asteptam la un trofeu. Poate si mai repede, voi... SA MURITI BINE!!!

Angelina Jolie
1st August 2005, 00:02
Biiine zis Viruse! My thoughts exactly!
HAIDA CFR!

Ultras
1st August 2005, 01:12
Iar daca e sa ma iau de sportul... Sportul nu are galerie si nici nu a avut. Ne plimbam prin fata tribunei oficiale in regie. Dar cu Sportul nu vrem sa ne comparam pt ca pur si simplu nu avem cu cine.

Franare tu nu ai pus piciorul in Cluj, asa ca las-o cu plimbatul prin Regie. In retur nu a fost nici un cfr-ist poate doar incognito...

Virus
1st August 2005, 16:48
1. A fost galerie in regie, evident tu nu ai de unde sa stii pt ca nu ai fost la meci. Si te asigur ca o sa fie si acum in prima etapa. Daca o sa iti misti funduletul de mare ultras ai sa ne vezi si ai sa ne auzi.
2. Sportul nu are galerie in divizia A, deci nu avem cu cine sa ne comparam.
3. Sunt cam multe echipe din Bucuresti, mai bine ati face campionatul capitalei cu spalarea voastra de bani cu tot. Nu ar strica sa mai dispara din ele inca cel putin 2.
4. Esti un mitic ignorant cu, care efectiv nu se poate purta o conversatie. Si cu asta am incheiat orice postare intr-un dialog cu marele Ultras.

5. BUCURESTI ANTI BUCURESTI!!!

be@
1st August 2005, 16:56
Imi vorbiti cu invidie de Paszkany care se distreaza cu banii si ne plateste din drumul pt deplasari si ne da fulare.

Si spui asta, asa, fara nici un fel de jena ? :o:

Virus
1st August 2005, 17:18
Jena de ce??? Ei ne dau de obicei 50 de bilete de tren din care noi de multe ori am mers 130 sau chiar 250 la Timisoara. Care e faza??? Da intradevar suntem ajutati dar nu suntem singurii din divizia A care sunt ajutati. Iar sa nu iti inchipui ca la noi fularele stau pe garduri ca nu e asa. Si alea sunt limitate. Eu de ex am primit un fular cand am intrat in galerie si am dat banii pe doua fulare. Din care vreau sa iti spun ca unul l-am cadorisit. Asa ca nu e tot timpul exact asa cum pare. In Spania ne-au dat o treime din banii de drum si atat. Restul a trebuit sa punem de la noi, iar 500 de euro sa aratam la vama. Sa nu uitam ca ne-am cazat 2 nopti in Italia, si aia tot pe banii personali. Nu cred ca isi permite toata lumea sa faca deplasari. Atunci de ce nu se face galerie doar cu bogatasi??? Nu uita, suntem in Romania!

Ultras
1st August 2005, 21:55
1. A fost galerie in regie, evident tu nu ai de unde sa stii pt ca nu ai fost la meci. Si te asigur ca o sa fie si acum in prima etapa. Daca o sa iti misti funduletul de mare ultras ai sa ne vezi si ai sa ne auzi.
2. Sportul nu are galerie in divizia A, deci nu avem cu cine sa ne comparam.
3. Sunt cam multe echipe din Bucuresti, mai bine ati face campionatul capitalei cu spalarea voastra de bani cu tot. Nu ar strica sa mai dispara din ele inca cel putin 2.
4. Esti un mitic ignorant cu, care efectiv nu se poate purta o conversatie. Si cu asta am incheiat orice postare intr-un dialog cu marele Ultras.

5. BUCURESTI ANTI BUCURESTI!!!

1. Ce ai auzit tu ca ar fi fost ceva ce seamana a galerie ceferista din gruia in Regie e una. Cu totul altceva s-a petrecut in realitate.
Eu am fost de doua ori in gruia (nici nu aveam cum sa merg de mai multe ori avand in vedere ca in ultimii 20 de ani cfr a cam stat prin C). De la primul meci chiar am amintiri placute. Meci de Cupa care se desfasura la putin timp dupa un CFR - U (celebrul Arde gruia!). Am venit singur dar la meci am fost impreuna cu 30 de suporteri ai Universitatii. Cei cativa rataciti cu fulare visinii la gat si suta de mii de la bozgor in buzunar nici macar nu aveau curaj sa ridice ochii din pamant. De rusine! Sau poate din cauza bauturii...
2. Sportul are galerie dinainte de a ajunge CFR-ul in Romania!
3. Nu stiu daca sunt prea multe echipe in Bucuresti, dar sigur CFR-ul este in plus prin preajma Clujului.
4. ...

Sa nu uitam ca CFR a intrat in Divizia A odata cu tancurile rusesti...

Ultras
2nd August 2005, 01:12
Şiman: „Nu amīnăm nimic!”

După ce Dan Petrescu s-a declarat īmpotriva amīnării partidei cu CFR, preşedintele Sportului, Vasile Şiman, a spus: "Echipele din alte ţări care participă īn cupele europene īşi amīnă partidele?! Am făcut un program şi nu putem să-l schimbăm că aşa vor unii. Nu schimbăm nimic, nu sīntem de acord". CFR Cluj dorea amīnarea partidei cu Sportul de duminică, 7 august, pentru că īn cazul īn care se califică īn finala Intertoto, primul tur s-ar disputa marţi, 9 august. / Paul Muntenescu


Bravo Vasile! Incepi sa fi simpatic... :drak:

t.b.
2nd August 2005, 02:36
Chiar nu va dati seama voi studentii cat de penibil sunteti. Chiar crezi t.b. ca avem sanse sa retrogradam?

Speranta moare ultima...



Dar cu Sportul nu vrem sa ne comparam pt ca pur si simplu nu avem cu cine.

Cu Sportul nu va puteti comapara niciodata, ei au un spirit studentesc asa cum este si la noi... Suporterii Sportului atatia cati sunt, nu au cazut in plasa rezultatelor si al fotbalului tratat ca afacere



Imi vorbiti cu invidie de Paszkany care se distreaza cu banii si ne plateste din drumul pt deplasari si ne da fulare.


Exact ce ziceam mai sus... Paskany v-a cumparat, nu pe toti sunt si cativa suporteri cat de cat adevarati, dar marea majoritate a celor care vin la acum la stadionul vostru nu sunt suporteri adevarati, in cazul in care echipa ar trece prin momente grele ea nu ar mai fi incurajata de nimeni... Acuma serios cati spectatori mergeau la voi la meciurile din C, noi in sezonul acela aveam o medie de 6000 de spectatori la fiecare meci, asa ceva nu s-a intamplat la nici o alta echipa, chiar daca in C au fost echipe cu nume cum ar fi Iasi-ul, Resita sau Jiul...



Dar va spun eu ceva... voi cat credeti ca mai rezistati sa iesiti la rampa cu declaratii de genul echipa Clujului???


Asta nu o spunem numai noi, o spun toti cei care au o cultura fotbalistica bine pusa la punct...



Lumea care a fost la voi la meciul cu Steaua au fost sa vada pe Steaua nu pe voi, stati linistiti. Si noi cand am jucat cu Steaua am avut stadionul ultraplin si multi au ramas pe dinafara.


Asta le intrece pe toate, presupun ca nu ai fost la meciul ala asa ca-ti explic eu cum au stat lucrurile. La acel meci au fost prezenti circa 20.000 de spectatori, cu toate eforturile organizatorilor de a nu permite accesul suporterilor in zonele cu risc de colaps, peluza si tribuna a 2-a... SI ACUM VINE PARTEA INTERSANTA, 90% DINTRE CEI VENITI LA MECI AU FOST CU SUFLETUL ALATURI DE "U". CHIAR DACA UNII ERAU SIMPATIZANTI AI STELEI IN MECIURILE DIN CAMPIONAT, IN ACEL MECI AU FOST CU "U". NU A CANTAT DOAR GALERIA LA ACEL MECI, TOT STADIONUL A SUSTINUT GALERIA. LA FAZA GOLULUI INTREG STADIONUL A ERUPT.. Si mai trebuie mentionat ca meciul s-a jucat la o ora nu tocmai potrivita pentru un meci de fotbal, multi dintre cei din tribune s-au invoit de la lucru, si-au luat concedii medicale, au chiulit de la scoala numai ca sa vada un meci de-a lui "U". Si sa stii ca toti au plecat multumiti de la acel meci.

La meciul vostru au venit mult mai multi simpatizanti ai Stelei, chiar eu stiu cativa care au fost doar la meciul ala ca sa-si vada "idolii".




SA MURITI BINE!!!

Stai linistit, ca "U" nu o sa moara niciodata, am trecut prin momente mult mai grele de-a lungul istoriei noastre de 85 de ani, istorie nepatata de meciuri in campionate straine, noi am fost prima echipa romaneasca infiintata in Ardeal, si am preferat sa jucam 3 sezoane la Sibiu decat sa jucam in campionatul Ungariei. Asta inseamna "U", in primul rand iubire dusa la extrem, voi nu o sa ne puteti intelege niciodata pentru ca voi nu va iubiti echipa asa cum o facem noi, noi suntem alaturi de acest club si la bine dar si la greu. Noi suntem respectati de catre toti cunoscatorii fenomenului. Despre noi au scris carti cei mai reputati cronicari sportivi, voi de-abia acum tipariti calendare pe care le distribuiti gratuit prin oras, pliante cu "lotul vostru", stii unde ajung majoritatea dintre ele? In cosurile de gunoi. Si culmea ca Paskany e constient de asta, la fel si Muresan, iti amintesti la primele voastre meciuri de dupa promovarea in B, cand se anunta vreun gol a lui "U" ce aplauze erau la voi pe stadion??? Asta pentru ca cei care nu plecau in deplasarile echipei noastre, mergeau la voi, ca tot era intrarea libera... Iti amintesti primul derby "U"-cfr de dupa promovare??? Voi inca nu aveati o galerie, nici macar o tentativa de galerie, la meciul ala au fost cel mult 100 de suporteri ai cfr-ului. Sigur acum cand echipa merge bine au aparut si suporterii ca ciupercile dupa ploaie, dar asa cum au aparut asa vor si disparea, daca nu au in suflet iubirea penru echipa pe care o sustin, la primele esecuri o sa renunte sa mai vina la meciurile, unul cate unul, pana cand o sa ajungeti la numarul de suporteri pe care in aveati atunci cand jucati in B si C. De ce Paskany cand a vrut sa investeasca prima oara in fotbal a venit la "U". Pentru ca asta era echipa de care auzise - "U" Cluj, simbolul unor inimi romanesti, echipa fanion a Ardealului... A fost refuzat la noi datorita conducatorilor si a primarului de atunci, si a mers la alta echipa, si v-a ales pe voi, o echipa modesta de C, fara perspective, fara suporeri, fara nimic... Echipa ideala unde putea sa taie si sa spanzure.

Voi nu o puteti niciodata sa ajungeti la nivelul nostru, "U" Cluj e un nume respectat pe toate stadioanele tarii, in timp ce cfr este si va ramane echipa a doua a Clujului. Cu povara asta o sa trebuiasca sa traiti toata perioada asta de asa-zisa glorie. Tot timpul "U" va reprezenta un prag pe care nu o sa puteti niciodata sa-l atingeti.

@ Ultras tot respectul :ok:

Angelina Jolie
2nd August 2005, 03:56
3. Nu stiu daca sunt prea multe echipe in Bucuresti, dar sigur CFR-ul este in plus prin preajma Clujului.

Ma odata pentru totdeauna, ca vad ca iti intra greu in capatana: Stadionul CFR-ului este la aceeasi distanta fata de centrul orasului ca si stadionul celeilalte echipe din Cluj. Deci las-o moarta cu prin preajma Clujului ca nu se aplica. Daca ai ceva nelamuriri pot sa iti si desenez ca vad ca nu ai un IQ prea ridicat. :degete:
HAI CFR!

Si sa stii ca toti au plecat multumiti de la acel meci.
Nu chiar toti. Eu am plecat injurand, negru de furie.

Ultras
2nd August 2005, 11:20
Deseneaza! Asta ca sa te chinui... Pozitionarea geografica imi este perfect cunoscuta. Dar nu la aceasta faceam referire. Daca pricepi...

t.b.
2nd August 2005, 13:43
Nu chiar toti. Eu am plecat injurand, negru de furie.

Ma bucur sa aud asta

Acuma nu dezinforma, io daca as vrea sa ajung la "stadionul" vostru ar trebui sa iau 2 autobuze, si la fel ca mine multi alti clujeni...

ce_bine_e
2nd August 2005, 16:03
daca joaca nasjpa sper sa castige cluju, daca vor juca bine sper sa piarda:P....nu am nimik cu ei...numa cand il aud pe ala cu ARDEALU si BANATU mi se face acru...de la atata soare:D

Virus
2nd August 2005, 16:25
t.b. esti comic. Te dai cu pumnul in piept ce multi suporteri ati avut voi la meciul cu Steaua. Dar in divizia B cati suporteri aveti mei??? Daca zici ca aveti galerie de ce nu aveti la fiecare meci.
Mai spuneai pe acolo ca la gol lumea a strigat de bucurie. Pei la noi la fiecare meci striga tot stadionul. Ba au fost si momente cand lumea a cantat sau batea din palme. Daca cei care vin la noi sunt asa mari "u"-isti de ce striga CFR ??? Si ce naiba cauta la CFR daca sunt "u"-isti??? Si imi mai arunci in fata de suflet de alb-negru. Daca toata lumea tine cu "u" in orasul acesta de ce suntem intrebati de multe ori pe strada de rezultatele CFR-ului. Si mai suntem si felicitati!!! Cunosc si tineri din galerie de la "u" care tin cu CFR-ul. Asa ca mai lasa din suflet ca nu e cazul. Poate la cei mai invarsta care au trait momentele cu "u", dar pt tinerii de azi care au vazut la fel de bine "u" in B nu poti spune ca sunt trup si suflet pt echipa asta. Dar crezi ce vrei cu ideiile tale. Realitatea e alta decat crezi. Te vei convinge in timp cand "u" ramane doar in basmele de adormit copii. Sunteti expirati.
CFR ESTE ECHIPA CLUJULUI. 1907

t.b.
2nd August 2005, 17:42
In divizia B voi cati suporteri aveati? Si la voi era intrarea libera, la noi nu...
"U" e o legenda vie, voi nu reprezentati mare lucru in fotbalul romanesc. Cand am inceput eu sa merg in deplasari, acum vreo 10 ani, galeria noastra era aplaudata pe toata stadioanele pe care mergeam, aveam cei mai multi suporteri care mergeau in deplasari, in jur de 2000.... Aia era galerie....

Cei care merg la voi nu sunt nici "U"-isti nici ceferisti, merg la voi la meciuri pentru ca jucati in divizia a, daca am fi noi in A ar veni la noi... Aia nu sunt suporteri adevarati.

Tineri in galeria lui "U" care tin cu cfr-ul??? Pai de ce nu merg la voi aia? Asta a fost cea mai buna gluma pe care am auzit-o azi... Hai ma fi serios, cei care au cat de cat o simpatie pentru voi nu vin la noi in galerie... La voi insa sunt destui care veneau la noi la meciuri in vremurile bune. La meciul cu Steaua majoritatea spectatorilor au fost tineri.

Te asigur ca daca vom fi macar in lupta pentru promovare stadionul se va umple iar... La voi in retur au fost cu mult mai putini suporteri decat in tur, de ce? pentru ca nu aveati rezultate, pentru asta vine lumea la voi. In ultimul sezon, cel in care am retrogradat la fiecare meci erau cel putin 6000 de spectatori desi pierdeam, la ultimul meci din divizia A, cu Rapidul, stadionul a fost plin... Asta spune multe despre atasamentul suporterilor fata de acest club.

ovi24
2nd August 2005, 18:01
Cfr Cluj Va Fi Facampiona Romaniei 2005-2006 Si Va Pune Mari Probleme Echipelor Din Tara Si De Afara Cu Muti Ca Antrenor Si Jucator Va Avea Multe De Spus.forta Cfr Cluju .mult Noroc In Campionat

ce_bine_e
2nd August 2005, 18:07
esti beat cumva?

Galushca
2nd August 2005, 18:47
nush ma cine va credetzi...sunteti cumva finantatorii si conducatorii cluburilor? :mda: ...mai aveti putin si dati pe afara de atata intelepciune...eu ash zice sa va opriti aici pana nu dati in penibil(sunteti deja cu un picior acolo) :no: ...care mai decare cu tot felu de argumente jenante...fratii mei fotbalu se joaca in teren nu aici pe acest forum unde se gasesc 4 5 sustinatori ai echipelor sa faca ei bulanu mare...mai stop umpicutz...aici era vb de un pronostic nu de cine si cum poate...mai lasati`o moarta. :rosu: :rosu: :rosu:

btw sustinatorii echipei "u" ...nu fiti atata de siguri pe voi ca va apartine cluju si ca ii aveti pe toti cu voi :nah: ...ca va cam inselati...amarnic...sunt putini fanatici ca voi...la restu li se rupe ce echipa cum si cand joaca atata timp cat vad un fotbal de o calitate mai ridicata :hmm: ...asa ca mai gura ca va infoiati peste masura in pene :rosu:

ps. a incuraja echipa nu inseamna sa incepi sa`ti jignesti adversarul...nu aici trebuie sa aratati ca tineti cu echipele voastre...ci atunci cand mergeti pe terenurile de fotbal si scandati numele lor!!!

t.b.
2nd August 2005, 19:00
Nu toti, dar majoritatea cu siguranta... chiar daca nu va place inca nu ati reusit sa scoateti Universitatea din inima clujenilor, si nici nu cred ca veti reusi vreodata asta...

Galushca
2nd August 2005, 20:33
t.b. incearca sa fi putin obiectiv...nu am zis niciodata ca nu sunt care sa tina cu "U" dar nu in numar asa mare. Noi astia care tinem cu cfr recunoastem...tot timpu am fost la numar mai putini...dar macar am tinut sincer si ne`am purtat civilizat. :rolleyes:

a si sa nu`mi uit vorba...t.b. king si care mai sunteti de la "U" pe aici...nu va mai puneti bine cu celelalte echipe si sa va omogenizati cu ei la meciurile noastre de acasa...si un singur motiv care cred ca e destul de plauzibil ca sa nu faceti asta: tu ai impresia ca ei or sa dea bani cand voi veti juca cu o echipa rivala de`a lor si sa va faca galerie?...sincer? la cat de parshiva ii lumea...nu 100% da 95% din ei o sa stea indiferenti ca voi jucati cu nush` cine :thinkso: asa ca nu e o afacere prea profitabila pentru voi

Hai CFR

Ultras
2nd August 2005, 20:53
Se vede ca in gandire esti discipol al bozgorului! Nema profit, nema interes...

Carpa aia de Iulia iar emite basini pe gura... Auzi, ca dupa Cupa Campionilor castigata de Steaua in '86 calificarea cfr-ului in finala Intertoto ar fi cea mai mare performanta realizata de o echipa romanesca de club!!?!! Proasto, inca nici nu ati ajuns intr-o cupa europeana! Dupa cum s-a vazut competitia in care jucati voi acum este jucaria aranjorilor de pariuri... Poate o fi cea mai buna performanta realizata de o echipa ungureasca de club... :evil:

Cainele
2nd August 2005, 21:04
Bate Sportu' cu 2-0...CFR-ul va claca...acum e momentul...sa-si faca baba (dorinela) testamentul :P

himi
2nd August 2005, 21:15
Pe sit-ul LPF meciul apare devansat simbata de la 18.00 si nu va mai fi televizat!
Meci greu dar o sa batem!

Ultras
2nd August 2005, 21:22
O decizie regulamentara din partea Ligii. Nu au vrut scandal. Amanarea meciului nu ar fi avut nici o motivatie reala.

t.b.
2nd August 2005, 21:44
a si sa nu`mi uit vorba...t.b. king si care mai sunteti de la "U" pe aici...nu va mai puneti bine cu celelalte echipe si sa va omogenizati cu ei la meciurile noastre de acasa...si un singur motiv care cred ca e destul de plauzibil ca sa nu faceti asta: tu ai impresia ca ei or sa dea bani cand voi veti juca cu o echipa rivala de`a lor si sa va faca galerie?...sincer? la cat de parshiva ii lumea...nu 100% da 95% din ei o sa stea indiferenti ca voi jucati cu nush` cine :thinkso: asa ca nu e o afacere prea profitabila pentru voi


In caz ca nu stii galeria noastra e in relatii bune cu mai multe galerii din Romania... Printre ele se numara si Jiul, care cel mai probabil o sa aiba banere in care o sa va zica ce echipa reprezinta Clujul.
Daca iti amintesti in sezonul in care voi erati in lupta la promovare cu Jiul, galeria noastra a fost prezenta la meci pentru a-i incuraja...

Galushca
2nd August 2005, 22:10
eu nu ma refeream doar la jiul...ci la modul vostru de a sustine si incuraja alte echipe... :mda:
@ultras...mda...comentarile sunt de prisos...eu macar am o gandire obiectiva ...spre diferenta de tine care gandesti numa inima" " sa`i zic asa...ca sus la mansarda nu exista nimic...deci nu ai cum sa gandesti si cu bibilica...te rog sa remarci ca ti`am scris in versuri. :drak:

Hai CFR :ok:

Ultras
2nd August 2005, 23:03
Mai trebuie sa mai cresti pana sa pretinzi ca si gandesti. La tine inca isi mai fac de cap hormonii. De curiozitate... De cand ai devenit sustinator al cfr-ului? Un an, doi,... zece? Fac pariu ca acest "eveniment grandios" a coincis cu promovarea sau cu cel mult cu un an inainte... Oricum, trebuie sa recunosc ca ti-ai ales bine nick-ul. Te reprezinta!

t.b.
3rd August 2005, 00:37
eu nu ma refeream doar la jiul...ci la modul vostru de a sustine si incuraja alte echipe... :mda:



Ce alte echipe??? Chiar nu inteleg ce vrei sa spui... Vorbeste mai coerent daca se poate....

Angelina Jolie
3rd August 2005, 03:49
In caz ca nu stii galeria noastra e in relatii bune cu mai multe galerii din Romania... Printre ele se numara si Jiul, care cel mai probabil o sa aiba banere in care o sa va zica ce echipa reprezinta Clujul.
Daca iti amintesti in sezonul in care voi erati in lupta la promovare cu Jiul, galeria noastra a fost prezenta la meci pentru a-i incuraja...
Pai da ca va rugati voi de ei, cum ati facut si in retur la Timisoara. Vai de capul vostru.
CONTINUATI SA FITI FRAIERI CA O FACETI BINE!

Galushca
3rd August 2005, 10:02
@ ultras ma faci sa zambesc...e grave dom`le e grave...n`am ce sa zic...tu la 29 de ani esti tare copt...vrei sa iti zic ceva?...daca la varsta asta gandesti asa...vai de capu tau :no: ...si cu cfr`u tin de mult timp...de foarte mult...am crescut cu aceasta echipa ...dar cine esti tu sa dau eu cu subsemnatu? si o mica propunere pt tine...get a life...ca ai mare nevoie de ea :ok:

Ultras
3rd August 2005, 10:41
Pai daca ai crescut cu cfr-ul ar trebui sa iti urmezi sfaturile, chiar daca nu sunt bune de nimic. Faptul ca nu "inghit" cfr-ul, conducatorii si asa-zisii suporteri din gruia nu are nici o legatura cu varsta...

"get a life" - cred ca este sintagma cea mai folosita de mai toti putzarii carora nici nu le-a mijit mustata. Probabil ca au o experienta de viata extrem de vasta ... Intrebare: ce are viata cu fotbalul?

PerVersion
3rd August 2005, 10:52
Vad ca aici se discuta tot felul de chestii, mai putin despre meciul de sambata :)

@Ultras nu stiu de unde atata ura fata de echipa, conducere si suporteri, din moment ce tu nu ai nici o treaba cu noi. Pe astia de la cealalta echipa a Clujului ii inteleg, suntem in fata lor acum si asta ii roade. Dar cu tine care-i treaba? Ce te roade?

Oricum, revenind la subiect, am citit in gazeta sporturilor ca Dan Petrescu ar putea renunta la echipa. E nemultumit de lot si de conditiile de antrenament de la Sportul.

t.b.
3rd August 2005, 11:27
Pai da ca va rugati voi de ei, cum ati facut si in retur la Timisoara. Vai de capul vostru.


Aia de la Timisoara au avut un baner pe care scria "Singura echipa din Cluj este "U", asta la meciul din tur, chiar si noi am fost surpinsi date fiind relatiile de prietenie cu rivalii lor U.T.A. Dar se pare ca ei stiu ce inseamna traditia unei mari echipe...

Ultras
3rd August 2005, 11:29
E o chestiune viscerala, provocata de primul meci pe care l-am vazut in gruia... am mai povestit episodul...

Dan este nemultumit de conditii de cand a venit prima data in Regie. Si eu sunt nemultumit. Pentru ca nu cu foarte multi bani s-ar putea realiza cea mai buna baza de antrenament din tara. Acum, din initiativa privata, se realizeaza primul teren sintetic (ca dimensiune este cam jumatate dintr-un teren normal) chiar langa vestiare. Mai sunt 2 terenuri de zgura care ar putea fi transformate in 7 terenuri sintetice si 2 terenuri cu iarba, care trebuie regazonate. Cu 150-200.000 de euro nu ar avea ce face. Mai ar fi de finalizat si hotelul. Deci a fi nemultumit cand stii ce s-ar putea realiza este ceva normal. Numai din inchirierea terenurilor sintetice investitia s-ar amortiza numai intr-un an...

Virus
3rd August 2005, 12:07
t.b. voi nu ati vazut cam demult o galerie de divizia A, si nici nu o sa vedeti prea curand. Incepi sa imi dai exemple ca la voi stadionul era plin cand juca cu Rapidul. Pei buna dimineata dar si la noi cand avem meciuri de genul Rapid, Dinamo, Steaua e ultraplin stadionul. Si e plin cand jucam cu Farul, Timisoara, National. Si pe deasupra avem doua galerii si nu una. Care mai nou fac spectacol pe stadion. Ceea ce voi ati cam uitat ce inseamna spectacol. Si suporterii de la voi din galerie nu vin multi de jena si frica fata de voi. Iti citez ce mi-a spus unul de la voi din galerie: "Nu vin la CFR in galerie ca astia de la U ma omoara, daca ma prind." Sau declaratiile altuia tot de la voi din galerie: "Mai, eu sunt de la U din galerie dar ce sa fac, tin cu CFR-ul"
Exemple din astea iti mai pot da multe. Sunt si care si-au ars fularul cu U. Asa ca te rog scuteste-ma cu echipa voastra. Si cat crezi ca o sa mai tina frica asta??? Trebuie sa intalegi ca unii chiar nu au cum sa fie trup si suflet pt echipa asta din moment ce echipa in sine nu le-a oferit satisfactii. La voi merge lumea in galerie ca sa rada de sefii galeriei care fac tot felu de prostii, cum ar fi sa dea foc tribunei din Ineu.
Si vreau sa iti spun ca si noi ne intalegem foarte bine cu multe galerii din tara. Cel mai bine ne intalegem cu cei de la Farul, apoi galeria Rapidului ne-a oferit sa ne infratim galeriile. Asa ca nu cred ca are sens sa va bateti cu pumnul in piept.

t.b.
3rd August 2005, 12:40
Ultimele galerii din divizia A pe care le-am vazut au fost cele ale Stelei si Otelului.
La meciul cu Rapid noi eram deja in B, era ultima etapa, daca ati fi fost voi in situatia asta ar fi suflat vantul in tribune.
Chiar nu intelegi ca la noi suporterii nu vin pentru rezultate, vin pentru echipa... si cei de care zici tu sunt liberi sa plece, nu ii omoara nimeni... Da` la voi sunt bineprimiti toti tradatorii??? Pai atunci ce mai pot zice despre galeria voastra...
Ca sa vorbim de prietenie intre galerii, noi va dam cateva nume, UTA, Jiul, Petrolul, Dinamo, Poli, Craiova.... asa ca mai lasa-ma cu Farul tau ca nu se compara cu astea...

King of Hell
3rd August 2005, 17:45
Bine ma, cfr e cea mai tare, cfr are cea mai tare galerie, cfr are cei mai numerosi suporteri...chiar asa, ati vazut cei 2000 de suporteri ce is acum in deal? ce de plebe...

eni
4th August 2005, 13:34
1 nu treceti nicaieri mai departe
2 va bat studentii de nu va vedeti, nu cred ca cei 20 de copii care tu numesti galeria Clujului o sa poata sa faca jucatorii Sportului sa faca caca in pantaloni de frica.


Nu prea te pricepi la pronosticuri! Sau invidia vorbeste????
A trecut mai departe!!!! Ce zici de asta?



E CFR hei hei, e CFR hei hei
E CFR Cluj-Napoca,
E echipa Clujului
Si mandria Ardealului!!!!!!

Ultras
4th August 2005, 15:08
Cei de Buiding Vanju Mare sunt mult mai inventivi... :drak:

Virus
4th August 2005, 16:23
Ultrase... ne intalnim la meci Sambata. Pe pariu ca vom avea galerie mai mare ca voi!!!

Ultras
4th August 2005, 16:54
Si? :evil: Va face asta cu ceva mai destepti? Oricum, prin minutul 60 o sa incepem sa va cantam "la revedere"... /hello

Obiective turistice in Bucuresti: Casa Poporului, Gradina Botanica, Muzeu National de Istorie, etc. Nu stiu daca veti avea destul timp ca sa vizitati numai Casa Poporului... Era sa uit: sa nu ratati Metroul :evil:

Angelina Jolie
4th August 2005, 21:20
Sambata ne batem joc de "studentii" Bucurestiului!
In fiecare zi ne batem joc de "studentii" Clujului!
HAI CFR!

Ultras
4th August 2005, 23:16
Ajungi si tu la meci? :evil: Poate bem o bere impreuna. Bineinteles tu o sa o inghiti cu sticla cu tot! Daca tot ai porniri d-astea belicoase, pot sa iti spun ca sumbata noi vom fi cu jocul, iar voi cu bataia... Rāsule!

Angelina Jolie
5th August 2005, 01:10
Cu sticla cu tot? Vai ultrase, nu ma speria ca ma apuc de plans. Ii fi tu ceva mare ninjalau si nu stiu eu. Poate cand ne intalnim ai sa inghiti tu chiar mai multe sticle. Sparte, sa-ti incapa pe gat. :happy :happy

Ultras
5th August 2005, 02:12
Mi-ar face o mare placere sa te intalnesc, dar nu cred ca poti fi prezent sambata in Regie.

Am cam pierdut timpul cu voi pe aici si nici nu are rost. Nici macar rezultatul meciului nu conteaza, pentru ca sunteti o cantitate neglijabila. Asa cum au mai fost prin Divizia A Foresta, Onesti si alte echipe cu aparitii meteorice. Mai trebuie sa va suportam anul asta si gata! In anul asa-zisului vostru centenar va duceti inapoi unde va e locul: in B si apoi in C, unde veti mai sta inca 30 de ani.

PS. Venind vorba de bani nou sponsor al franarilor este POLUS cea mai mare escrocherie din ultimii ani. Pentru japca cu terenul (patrimoniu public), ungurul vostru drag ar trebui sa stea la racoare, dupa gratiii, nu dand interviuri... Halal corectitudine!

Angelina Jolie
5th August 2005, 03:59
PS. Venind vorba de bani nou sponsor al franarilor este POLUS cea mai mare escrocherie din ultimii ani. Pentru japca cu terenul (patrimoniu public), ungurul vostru drag ar trebui sa stea la racoare, dupa gratiii, nu dand interviuri... Halal corectitudine!
Ma ratatule, ti-am mai zis daca nu ai habar despre ce vorbesti nu te baga ca musca in c***t. Terenul ala a fost cumparat de la stat cu acte in regula. Ca acum universitatea agricultorilor sau cum ii zice ar vrea sa mai scoata si ei un leut aia e alta problema. Deci vezi-ti tu de "studentii" tai, aprovizioneaza-i cu muraturi si cu magiun pentru iarna, si cand cand vin CFR-istii la Bucuresti asteapta-i spalat la gura (asta e preluare recunosc :happy ).
HAI CFR!

Ultras
5th August 2005, 09:44
Prostovane, citeste legea! Vezi regimul juridic al domeniului public. Dar cu stiu ca nu ai sa gasesti pentru ca nu te duce mintea, iti spun eu ca nu poate fi vandut. Cel mult inchiriat sau concesionat. Pentru ca a mituit pe cine trebuie ca sa ii semneze ilegal vanzare e motiv de puscarie pentru amandoi. Oricum este nula de drept.

Lipsa de originalitate este o dovada clara a nivelului intelectual redus. Dar sa iei licenta de la cel pe care vrei sa il jignesti e de-a dreptul jalnic. Oricum n-ai nici o duda cu venitul la Bucuresti asa ca te simti protejat. Dar chiar nu te gandesti la sclavii lui Paszkany care vin in Regie sa castige si ei cinstit de-o ciorba si-o vodca ca ar putea avea probleme? Norocul lor ca sunt insignifianti si nu are nici un rost sa ne punem mintea cu ei.

Ce salarii au cfr-istii vostri obositi pe cartea de munca? 3-4 milioane iti spun eu ca restul sunt bani negri. La Sportul cel mai mic contract este de 6000 de euro, bani care apar in acte... E normal sa nu ai datorii la stat cand platesti impozite doar la salariul minim pe economie.

Cainele
5th August 2005, 09:51
:D vin si io in Regie sa verific cantitatea de sticle bagate pe gat...dau si o mana de ajutor ...

Hard
5th August 2005, 10:15
Utras, ai ajuns sa te certi cu ardelenii? lasa-i,nu te mai chinui ,ca oricum ei nu sunt in stare sa inteleaga ceva,daramite sa-ti dea dreptate:D.lasa-i in durerea lor acolo,in ungaria:D

PerVersion
5th August 2005, 11:43
Ce salarii au cfr-istii vostri obositi pe cartea de munca? 3-4 milioane iti spun eu ca restul sunt bani negri. ... E normal sa nu ai datorii la stat cand platesti impozite doar la salariul minim pe economie.

Esti tu sigur ca au contracte de 3-4 mil? Vorbesti doar de dragul de a vorbi, fara a fi in cunostinta de cauza. Si pana una alta, CFR e singura echipa din Divizia A care nu are datorii la stat.

@SebiO .. lasa, ca o fi mai bine acolo la tine, in RUSIA!

Ultras
5th August 2005, 12:58
Nu am zis ca au contracte de 3-4 mil. Citeste mai bine. Am zis ca atat au trecut in cartea de munca. De aici se acumuleaza datoriile la stat. Iar cand nu ai de dat bani, evident ca nu ai datorii...

PerVersion
5th August 2005, 13:08
Pai la aceeasi chestie ma refeream si eu. La faptul ca ar avea trecut in contract/carte de munca 3-4 mil... sunt foarte curios de unde ai aceasta informatie. :rolleyes:

Ultras
5th August 2005, 14:03
Mi-a soptit o pasarica... Nu e o informatie directa, asa ca e posibil sa fie si eronata. Dar nu prea cred. Se pare ca grosul contractelor le plateste prin intermediul firmelor lui, pentru a plati cat mai putin impozit. Nu spun ca este ilegal, ci aproape legal. Dar pentru astfel de practici, pe jiji il cauta Bodu si PNA... Nu vad de ce s-ar face discriminare pozitiva in ceea ce il priveste pe Arpi, doar pentru ca este ungur... :drak:

PerVersion
5th August 2005, 14:59
Pai sa nu se faca, sa il caute si pe el daca eu pt ce. Desi nu cred ca face ceva ilegal, ar fi o prostie sa-si puna pe cap PNA-ul si mai stiu eu ce organe de control, cand el a intrat in fotbal mai mult din hobby. Are el afacerile lui, nu cred ca traieste din fotbal. :)

t.b.
5th August 2005, 15:54
La casele de pariuri cotele sunt
Sp.Studentesc - CFR Cluj 2.15 3.20 3.00

Din cate am auzit s-a deschis o ancheta in legatura cu "vanzarea" terenului care era folosit de facultatea de agronomie... Pana atunci lucrarile au fost stopate

Ultras
5th August 2005, 19:37
Ploua de rupe... Nasol! Maine ar fi bine sa fie cald, foarte cald... :drak:

Angelina Jolie
5th August 2005, 20:08
Lipsa de originalitate este o dovada clara a nivelului intelectual redus. Dar sa iei licenta de la cel pe care vrei sa il jignesti e de-a dreptul jalnic.

Nu de la tine e preluata nu te agita. De la tine n-as avea ce prelua nici daca as vrea.


Dar chiar nu te gandesti la sclavii lui Paszkany care vin in Regie sa castige si ei cinstit de-o ciorba si-o vodca ca ar putea avea probleme? Norocul lor ca sunt insignifianti si nu are nici un rost sa ne punem mintea cu ei.

Hai ma nu ma inebuni. Adica voi aia 50 din peluza ii rupeti sau cum? Poate daca chemati Nuova Guardia in ajutor sau ceva de genul asta. Voi sunteti mult mai insignifianti decat noi. Dovada: Cati suporteri ati fost anul trecut in Gruia? Iti spun eu: 0(zero). Maaaare galerie dom'le.
HAI CFR! Maine executam "studenti".

Ultras
5th August 2005, 20:53
Tu care nu ai fost la meci stii cati am fost? Nu prea cred. Nici macar nu stii cand a avut loc meciul ala. Dupa cum s-a intamplat si acum, meciul a fost devansat cu o zi. S-a jucat vineri la ora 15.00. Fata de majoritatea franarilor care o freaca prin bodegile din gruia fara nici o treaba, noi avem servicii care nu ne permit sa ne schimbam programul de pe o zi pe alta. Intamplator, eu am putut si am fost in gruia impreuna cu inca 2. La golul egalizator numai noi ne auzeam pe tentativa aia de stadion (o tribuna si o peluza). In rest numai injuraturile low-life-ului din varful dealului. Iti spuneam ceva mai sus ca un singur suporter al Sportului e peste toata gloata voastra nespalata...

Esti atat de ignorant incat nici jignirile pe care ai vrea sa le utilizezi nu cunosti de unde le preiei. Poate a facut-o si altul inaintea ta, dar asta nu inseamna ca este sursa... :drak:

Ca sa nu raman dator cu un raspuns. In ce cartier este stadionul? :evil:

totmarius
5th August 2005, 20:59
meciul echipelor fara suporteri

Ultras
5th August 2005, 21:14
Vorbi chioru'... La TVR 1 au spus ca la meciul de la Petrosani au fost prezenti 2000 de spectatori nu prea bucurosi de revenirea in Divizia A...

Rechinul Ucigas
5th August 2005, 21:29
bate sportul cu 2-1

Angelina Jolie
5th August 2005, 22:14
Ce stadion ma ultrase? Ce cartier? Delirezi?
PS Abia astept sa va batem maine sa ma scap de gura ta pana in retur, ca m-am cam saturat de tine.
HAI CFR!

Ultras
5th August 2005, 22:26
Va mana Arpi baci de la spate ca pe oi, fara sa stiti unde mergeti... N-ai priceput, nu-i obligatoriu sa inteleaga tot prostul.

Lasand glumele la o parte, vremea e cam nasoala in Bucuresti. Ploua de pe la 16.00 non-stop. Acum cerul este luminat ca ziua de sute de fulgere. Nu prea mi-a iesit pasienta cu prognoza, asa ca cfr-ul va scapa ieftin cu vreo 2-3. Pacat, puteam sa le scoatem fanteziile din dovlece...

Angelina Jolie
6th August 2005, 06:19
:)) Numai 2 - 3? Vai ce noroc avem cu vremea asta. Daca luam 2 dam 4, daca luam 3 dam 5 si tot asa.
HAI CFR!

Ultras
6th August 2005, 07:34
70 de milioane pentru un vagon de tren si inca vreo 30 pentru ciorba si vodca. Asta e pretul vostru...

Angelina Jolie
6th August 2005, 07:59
Nu mai spune? Ai facut tu calculul si atata ti-a iesit? Eu cred ca astia care va tot cantati cu faza asta suferiti pt ca sefii cluburilor voastre sunt prea parliti sa va dea macar un autocar pt deplasare.
Abia astept sa ne batem joc de voi pe teren maine.
HAI CFR!

Ultras
6th August 2005, 09:34
Maine puteti face ce vreti voi... :drak:

Aproape 100 de suporteri clujeni si-au anuntat prezenta pentru meciul din Regie pentru a-si sustine favoritii. Majoritatea va veni cu trenul, oficialii CFR-ului reusind sa inchirieze, contra sumei de 70 de milioane de lei, un vagon special care sa-i transporte pe visinii in Capitala. Ultrasii sustin ca numarul lor va fi chiar mai mare, sustinind ca vor mai veni la partida si fani din Bucuresti si Constanta.

Suporteri de inchiriat, asta sunteti...
Decat sa ne dea Siman bani sa mergem in deplasari, mai bine nu mergem. E dezonorant!

Niciodata blatisti! Din toate punctele de vedere...

DD-Viola
6th August 2005, 09:45
Clujul poate castiga 3 pct la acest meci si sper sa si reuseasca , haide CFR !

m8k
6th August 2005, 17:58
Nici un post TV nu transmite meciul?

andrei_cj
6th August 2005, 17:59
Tin sa va anunt ca Anca nu mai pleaca NICIUNDE! RAMANE LA CFR!

apparte
6th August 2005, 18:29
1-0 pt Sportul,gol Mazilu

Angelina Jolie
6th August 2005, 18:35
HAI CFR! Bateti-i!

t.b.
6th August 2005, 19:01
1 - 0 pentru Sportul la pauza :yeah:

Galushca
6th August 2005, 19:37
1-1 gol oncica min 67!!!hai cfr

Angelina Jolie
6th August 2005, 19:38
1-1 OH YEAH BABY!
Inca unul si ne-am dus.
HAI CFR!

07Ex
6th August 2005, 20:21
S-a terminat 1-1.

ADelPiero
6th August 2005, 20:56
pacat ca s`a terminat egal... as fi vrut sa bata cfr :P sa castig si eu un pariu facut cu un prieten :ok:

Angelina Jolie
6th August 2005, 21:01
Las ca e bine si asa. Important e sa castigam Cupa Intertoto, ca in campionat avem vreme destula.
HAI CFR!

Paul
6th August 2005, 21:03
Tin sa va anunt ca Anca nu mai pleaca NICIUNDE! RAMANE LA CFR!
In Rusia nici nu putea sa plece sa ca plin sezon , si nu se fac transferuri :ok:

Ultras
6th August 2005, 21:55
Panaramele astea de franari nu au venit decat vreo 30 cu trenul (intr-un vagon de 100 si ceva de locuri) si inca vreo 10-15 in vreo 3 masini. De remarcat vocabularul extrem de sarac. Nu stiau altceva decat cfr,cfr... Mai trebuie remarcat ca un sfert erau fetitze, prietene si neveste. Laudabil ca incearca sa se inmulteasca. Am vrut sa le dam o "mana" de ajutor, dar vroiau si bani...

Despre meci ce pot spune. Babele din gruia au ceva experienta, dar cam atat... Noi inca suntem "gasca nebuna". Am avut meciul in mana, dar le-am facut aiurea cadou un punct. La 1-0 Mazilu refuza sa faca 2-0. La 1-1 Mazilu si Balan il iau la tinta pe Turcas. Asta cred ca a mancat ceva maro in copilarie. Si anul trecut cu Apulum si acum a fost tinta noastra preferata. Ma mir ca mai traieste la cat s-a tras in el. O mica mentiune si pentru Balas care a tras cam 2,5% cu ungurii (sangele apa nu se face).

O informatie interesanta pentru clujeni: participarea cfr-ului in intertoto se face pe banii vostri. Prin decizie de primar, Poc le-a dat 10 miliarde de lei vechi pentru distractia de vara a bozgorului. Unde este corectitudinea de care pomeneau franarii? Vrajeala! Asta e de puscarie pentru piticanie: bani publici bagati fara acoperire legala intr-o afacere privata...

ultras_sportul
6th August 2005, 22:19
Norocul Lui Turcas A Fost Fara Limite In Minutul 93 Cand Efectiv Mingea Trimisa De Oae Din 6 Metri L-a Izbit Pe Portarul Clujean SI A RICOSAT IN LATERAL.

Paul
6th August 2005, 22:25
Panaramele astea de franari nu au venit decat vreo 30 cu trenul (intr-un vagon de 100 si ceva de locuri) si inca vreo 10-15 in vreo 3 masini. De remarcat vocabularul extrem de sarac. Nu stiau altceva decat cfr,cfr... Mai trebuie remarcat ca un sfert erau fetitze, prietene si neveste. Laudabil ca incearca sa se inmulteasca. Am vrut sa le dam o "mana" de ajutor, dar vroiau si bani...

Despre meci ce pot spune. Babele din gruia au ceva experienta, dar cam atat... Noi inca suntem "gasca nebuna". Am avut meciul in mana, dar le-am facut aiurea cadou un punct. La 1-0 Mazilu refuza sa faca 2-0. La 1-1 Mazilu si Balan il iau la tinta pe Turcas. Asta cred ca a mancat ceva maro in copilarie. Si anul trecut cu Apulum si acum a fost tinta noastra preferata. Ma mir ca mai traieste la cat s-a tras in el. O mica mentiune si pentru Balas care a tras cam 2,5% cu ungurii (sangele apa nu se face).

O informatie interesanta pentru clujeni: participarea cfr-ului in intertoto se face pe banii vostri. Prin decizie de primar, Poc le-a dat 10 miliarde de lei vechi pentru distractia de vara a bozgorului. Unde este corectitudinea de care pomeneau franarii? Vrajeala! Asta e de puscarie pentru piticanie: bani publici bagati fara acoperire legala intr-o afacere privata...


So , si care e problema , ca CFR joaca in Intertoto sprijinta de primarie.
Farul , Bistrita , Clujul - uite 3 echipe sustine puternic de primarie.
Apropo , sta Clujul in 10 miliarde ?
NU !
Cat despre Babele din Cj ... au facut ceva vara asta;
Pustanii vostrii s-au remarcat prin stiu eu ce combinatii cu vedetele din Playboy ... :ok:

Ultras
6th August 2005, 22:29
franarii cred ca vor fi candidati seriosi la retrogradare. Daca de acum joaca asa, de prin etapa a 10-a nu se vor mai lipi de puncte decat rar, foarte rar...

noi trebuie sa terminam cu ratarile, ca altfel vom tot da puncte aiurea. probleme nu imi fac decat pentru nervii nostri. jucam foarte bine tactic, ne facem joaca... Vedeta meciului: Varga. A jucat lucid, i-a iesit cam tot si ceva peste. Recuperari, incursiuni, dribling-uri, pase... Sper sa il tina si sa nu o ia din nou razna...

Ultras
6th August 2005, 22:35
So , si care e problema , ca CFR joaca in Intertoto sprijinta de primarie.
Farul , Bistrita , Clujul - uite 3 echipe sustine puternic de primarie.
Apropo , sta Clujul in 10 miliarde ?
NU !
Cat despre Babele din Cj ... au facut ceva vara asta;
Pustanii vostrii s-au remarcat prin stiu eu ce combinatii cu vedetele din Playboy ... :ok:

Fata de echipele enumerate de tine, Primaria Cluj nu este actionar la ecomax. Iar banii se dau in astfel de cazuri prin hotarare de Consiliu Local cu 2/3 din voturi, nu prin decizii ale primarului.
Ce au facut franarii vara asta? Au tocat niste bani. Atat! In cel mai rau caz vor reusi sa ne strice coeficientul in cupele europene. Noroc ca nu vor castiga finala. (punctele obtinute in UEFA s-ar imparti la 3, nu la 2)

Paul
6th August 2005, 22:39
Lasa punga de aurolac ca nu iti face bine. Fata de echipele enumerate de tine, Primaria Cluj nu este actionar la ecomax. Iar banii se dau in astfel de cazuri prin hotarare de Consiliu Local cu 2/3 din voturi, nu prin decizii ale primarului.
Ce au facut franarii vara asta? Au tocat niste bani. Atat! In cel mai rau caz vor reusi sa ne strice coeficientul in cupele europene. Noroc ca nu vor castiga finala. (punctele obtinute in UEFA s-ar imparti la 3, nu la 2)

Era sa dai un raspuns aproape bun.

Oricum ne strica DInamo si Rapid coeficientu, ce ne freaca si CFR-ul :evil:

t.b.
6th August 2005, 22:46
Asa arunca Boc cu banii, asta nu mai mira pe nimeni, primele lucruri pe care a cheltuit bani au fost bancile din parc si cosurile de gunoi care au fost vopsite/schimbate, astea au fost prioritatile stimabilului edil, boc e mai mult prin Bucuresti uneltind demiterea lu` Tariceanu, clujenii il vad mai mult la tv decat in primarie, asta e din pacate situatia, noi l-am votat, noi o sa scapam de el... din pacate nu o sa fie alegeri decat peste 3 ani, pana atunci o sa aiba timp suficient sa-si faca de cap...


franarii cred ca vor fi candidati seriosi la retrogradare. Daca de acum joaca asa, de prin etapa a 10-a nu se vor mai lipi de puncte decat rar, foarte rar...

Asa sa ne ajute Dumnezeu...

Ultras
7th August 2005, 00:43
Uite inca pe cineva care vrea sa va supere...

CFR Cluj va juca, īn sfārşit, un meci important, numit finală. De mic copil am īnvăţat că orice competiţie are o singură finală, doar UEFA Intertoto are 3. Bine şi aşa, dar dacă Bilbao şi St Etienne pot regreta că nu vor juca cu Lens, aceştia ştiu sigur că vor mai juca prin Europa dacă elimină CFR-ul, iar aceştia trebuie să-şi facă stadion dacă mai vor şi īn septembrie să se īntānească cu vreo Aigaleo. Şi ar mai fi o problemă: aduceţi, domne, nişte suporteri la Cluj, că nu se poate umple cadrul TV cu ultraşii CFR-işti !
http://www.romaniansoccer.ro/romeo/otv.shtml

Angelina Jolie
7th August 2005, 04:28
Si ai tupeul sa zici ca ati avut meciul in mana cand iata ce scrie GSP:
"Revelaţia verii a venit cu tupeu īn Regie. Cu motoarele turate īn plin īn Intertoto, CFR Cluj le-a luat din start la īntrebări pe gazde. I-au īnghesuit īn aşa hal pe "studenţi", īncīt un sfert de oră elevii lui Dan Petrescu nu ştiau pe unde să scoată cămaşa. Au scăpat totuşi cu faţa curată de furia clujenilor, care au ratat la foc automat, prin Anca (2, 3), Turcu (4) şi Coroian (14). ...."
Cum dracu' ati avut meciul in mana daca v-am dominat aproape tot timpul ma?
Iacata ce zice si Prosportul:
"a finalul partidei din Regie, cel mai nemulţumit dintre clujeni era preşedintele clubului, Iuliu Mureşan. “Nu se poate aşa ceva, ca īntr-un club de Divizia A să nu existe becuri īn vestiarul oaspeţilor! Jucătorii mei nu īşi mai găsesc hainele! Nu ştiu cum cei de la Sportul au reuşit să primească licenţă pentru a evolua īn prima ligă(cu spaga, cum altfel? :happy )”, a īncheiat boss-ul clujenilor, care doreşte să facă o reclamaţie la Federaţia Romānă de Fotbal."

HAI CFR!
PS pultrase te-am salutat si sper sa nu ne mai intersectam pe forum pana in retur ca ma prostesc ma din cauza ta. :happy

Pacala
7th August 2005, 04:47
era interesat ce s-a intamplat la acest meci si nu se poate citi nimic, MM si Ultras sint complet lipsiti de bun simt, in special Ultras, pentru mizeriile pe care le scrii ai merita izolat intr-o satra de tigani , vad ca moderatorii nu va editeaza si nici nu va sterg mesajele si nici nu va baneaza.Ultras, tu ce cauti pe un forum sau la un calculator?
Locul tau este printre tigani
Acum despre meci, cred ca este echitabil rezultatul, felicitari CFR Clujului pentru calificarea in meciurile finale din Intertoto, Romania are sansa sa mai aibe inca o echipa in cupa Uefa daca clujenii trec de acest tur.
Mi se pare normal ca primaria Clujului sa sustina si ea aceasta campanie, este vorba de imaginea orasului, in Franta, toate echipele din prima liga,chiar daca sint cluburi private, primesc de la primariile oraselor pe care le reprezinta, o suma importanta de bani

Angelina Jolie
7th August 2005, 05:07
@formulare, vezi ca ma confunda lumea cu meme-ul lui jiji. Recunosc ca am fost complet lipsit de bun simt dar am fost provocat de un idiot. Eu nu am jignit pe nimeni pana nu a aparut "ultrasul" cu gura mare.
HAI CFR!

Pacala
7th August 2005, 06:44
sorry clujene pentru MM , tu esti un baiat ok :ok:
felicitari inca o data pentru CFR Cluj si lui Dorinel Munteanu pentru prestatia din cupa Intertoto ,astfel de trasee ajuta fotbalul romanesc

Virus
7th August 2005, 08:40
Buna dimineata tuturor. Iata ca am ajuns si eu din deplasarea de la Bucuresti. Deci... daca a fost domnul Ultras pe stadion cu siguranta ne-a auzit. Si am dovedit ca am fost mai multi decat galeria lor pe care nu am auzit-o deloc. De altfel si ziarele spun ca galeria CFR-ului a dominat fundalul sonor al stadionului. Despre conditiile de pe stadion... jalnice!!! Pei nu auzeam crainicul stadionului cand prezenta echipele. E clar ca pe un teren greu echipa mai buna este intodeauna dezavantajata. Puteam linistiti sa plecam cu 3 puncte dar e bine si 2 puncte la adevar. Pana in retur va salut si il las pe Ultras sa turbeze de ciuda.

Galushca
7th August 2005, 10:13
@ultras...vai de capu meu mei maturule...pe tine te tin astia legat la ochi?... esti normal la cap putin asa?...la noi in ardeal lumea isi plateste taxele...impozitele...spre diferenta de bucuresti unde si cea mai mica ghereta are datori la stat ...asa ca da mi se pare normal sa ne sustina primaria...atata timp cat echipa are toate platile la zi nu vad care e problema(ceea ce la buc nu exista...toti aveti niste datorii la stat de nu stiti cum sa scoateti caciula). si acuma un sfat asa ca de la cineva la 20 de ani pentru cineva la 29..."pentru diversitate citeste`o carte" :headbang: esti de o nesimtire crunta...ce sa mai zic de buna crestere... :rosu:

a si in legatura cu gagicile prezente la noi in galerie...nu stiu daca ai aflat la la noi in ardeal lumea se poarta civilizat pe stadioane(mici excepti`) si normal ca si doamnele si domnisoarele pot sa vina la stadion sa vizioneze un meci de fotbal fara sa fie jignite...ceea ce la voi in bucuresti...greu de crezut.

Ultras
7th August 2005, 11:13
@formulare Vad ca esti un "simpatic", foarte posibil clona. Mai ales ca ai aparut brusc p-aici. D-asta nu iti dau nici o importanta. Oricum, prostia te caracterizeaza. Nicaieri in lume nu se dau bani de la buget pentru transport, hrana si cazare. Doar pentru infrastructura. Si repet inca o data: bani se dau prin hotarari ale consiliilor locale, nu prin dispozitii de primar. Venind vorba de loc, al tau este cu siguranta inca la scoala primara, pe care nu ai terminat-o...

@"doamna de consmatie" Deja l-am dat in "gat" pe Tudorache asta de la gsp. Il stiau si ei ca un cal breaz ca este blatist. Au fost si independenti la meci asa ca poti sa-i intrebi. Unul dintre ei este ieppy. Daca cele cateva jumatati de ocazie (totusi din una ati egalat) inseamna ceva atunci va urez sa jucati numai asa in campionat. Comentariul partinitor se vede la faza golului nostru: Ajunşi īntīmplător īn terenul advers, alb-negrii s-au pricopsit cu un corner. Bălan a executat īn careu, Secăreanu, nemarcat, a reluat din voleu, cu pămīntul, iar Mazilu a īnscris cu capul, din apropierea porţii, dintr-o pădure de jucători
Care intamplator? Deja avusesem doua ocazii mari, dar terenul ne-a jucat feste si sa nu mai spun de faza din care a iesit cornerul. P-asta as vrea sa o vad si eu: "a reluat din voleu, cu pamantul" ca si "dintr-o padure de jucatori". Cine doreste poate sa vada golul pe gsp. Numai cine nu vrea sa vada ca este schema, nu vede asta. Corner batut pe 16m in lateral, centrare din voleu in gura porti de unde Mazilu nemarcat inscrie cu capul. Care pamant, care padure de jucatori?
Meciul in mana l-ati avut in gruia anul trecut si am recunoscut asta. Mai bine zis prima jumatate de ora, pana a intrat Costin Lazar. Dar acum n-am avut nici cea mai mica emotie ca am putea pierde meciul. Ocaziile mari noua ne-au apartinut. Au fost trei la numar. Situatii unu-la-unu cu portarul, doua Mazilu si una Balan. Voi va laudati cu scarita lui Turcu care a trecut mult pe langa poarta, nicidecum sa fi cazut mingea pe plasa portii cum spune imbecilul ala de isi zice ziarist.

@virus da, v-am auzit. da' altceva decat "cfr, cfr..." mai stiti? ca doar asta am auzit. ati fost cam putini pentru o excursie platita. cred ca in vagonul ala inchiriat de bozgor a avut fiecare compartimentului lui sau cel putin o bancheta de caciula. Pe teren greu echipa dezavantajata este cea care joaca in viteza, nu cea mai masiva si care joaca pe forta. Da, la ratarea lui Mazilu din finalul primei reprize ati devenit foarte linistiti. Prostovane, pentru egal in deplasare ati castigat un punct, nu doua, la adevar. Da' ce pretentii sa am. Mai greu cu fotbalul, cu calculele...

@"doamna de consumatie" Tampenia Iulie nu are limite. Daca sunteti atat de prosti si nu ati gasit intrerupatorul, nu inseamna ca nu exista lumina in vestiar. Adevarat nu sunt becuri ca la el la tara, ci neoane. Ia intrebati-o pe Iulia, aveau aer conditionat, sauna, bazin de recuperare, etc. in vestiar...

@galushca Ce are sula cu prefectura? Plata impozitelor este o obligatie, nu o calitate. Repet, ca se pare ca sunteti grei de cap. Putea Primaria sa va dea si 100 de miliarde de dolari si nu ziceam nimic. Dar sa o faca legat. Primarul poate da ajutoare financiare prin decizii, din fondul de urgenta, doar pentru cazuri sociale grave, ajutoare in caz de calamitati, pentru persoane cu handicap etc... Cat este vorba de folosirea banului public Consiliul Local este cel care aproba orice cheltuiala cu voturile a 2/3 dintre membri sai, care raspund in solidar pentru votul exprimat.
Da este o diferenta. La noi vin doar cei care se pricep la fotbal . Din acest motiv sunt ceva mai putine fete. Dar cum pentru voi fotbalul a devenit eveniment monden, la meciuri vin toti neavenitii. In loc sa duci fata la teatru, la film, sa te plimbi cu ea prin parc sau sa o scoti la un restaurant, in gruia le duceti la meciuri sa strige "cfr, cfr...", fara sa aibe habar de ce fac asta...

PS. Va urez sa luati 5-6 marti si pe drumul vostru spre divizia C /hello

ultras_sportul
7th August 2005, 11:22
Nu cred ca a jignit cineva doamnele sau domnisoarele venite de la Cluj.

Iar despre cine merita sa castige meciul este ridicol sa sustii (asa cum au facut si pseudoreporterii GSP si Proscrot) ca CFR a fost echipa mai buna, in conditiile in care ocaziile cele mai mari le-a avut Sportul Studentesc.

Ultras
7th August 2005, 11:42
Nu le-a jignit nimeni, da' una dintre ele a reusit sa ma lase fara replica. Cu vreo ora si ceva inainte de meci au venit doua masini cu cfr-isti, cam jumatate fete. Au pus imediat ochii pe terasa si au vrut sa urce, dar le-am zis ca pot sa vina decat domnisoarele. Atunci una dintre ele, discret, a zambit si si-a frecat degetul mare de aratator. Nu stiu ce inseamna asta in gruia, dar peste tot in lume inseamna bani. Din pacate nu am reactionat prompt, iar Nicu a apucat sa le indice cum ajung la terasele din Regie. M-am cam suparat pe el din cauza asta, pentru ca initial o luasera aiurea spre Fabrica de Tigari...

PerVersion
7th August 2005, 15:13
Declaratie Dan Petrescu: "... Am īnscris nemeritat, pe fondul dominării clujenilor, dar cred că, per total, cele mai mari ocazii le-a avut Sportul"

Ne vedem in retur ... :)

Galushca
7th August 2005, 15:26
@ultras_sportul ...mingea e rotunda...scorul a fost 1-1 ...restul comentarilor sunt de prisos..
@ultras la noi e o placere sa mergi pe stadion pentru ca lumea e civilizata.si in legatura cu meciul de marti...stai flexat..simplu fapt ca am ajuns in finala e un lucru maretz...asa ca poti sa iti iei liber...si btw ma repet..."pentru diversitate...citeste`o carte" :ok: :kiss: :drak:

Ultras
7th August 2005, 17:24
Lasand rautatile la o parte, voi chiar credeti ca finala Intertoto este "un lucru maret"? Intreb foarte serios...

t.b.
7th August 2005, 19:38
. E clar ca pe un teren greu echipa mai buna este intodeauna dezavantajata

E bine ca recunosti ca Sportul a fost dezavantajata.



In Regie a plouat / cfr-istii s-au spalat


Atunci s-au spalat a doua oara, prima oara a fost cand au infestat fantana din Piata Avram Iancu


Singura echipa din Cluj e "U"!


Asta o mai pun o data sa le intre in capatzana la toti ceferistii...


Daca sunteti atat de prosti si nu ati gasit intrerupatorul, nu inseamna ca nu exista lumina in vestiar

Nu de-aia nu au gasit ca sunt prosti, la ei in vestiare lumina vine de la Soare sau de la lanternele agatate in tavan

Angelina Jolie
7th August 2005, 19:38
Foarte serios iti raspund ca DA. Daca am fi batut numai lituanieni in drumul spre finala as fi zis ca nu e mare branza, dar cand am eliminat Bilbao si ASSE ca sa ajungem aici atunci da mi se pare maret. Hai sa nu socotim Bilbao ca nu au jucat titularii, dar ASSE a jucat cu cea mai buna echipa, si ne-am calificat pe terenul lor in fata unui public fanatic. Spune-mi te rog in ultimii ani ce echipa in afara de S D si R a eliminat o echipa de locul 6 din Franta, Spania, Anglia sau Germania. Sunt chiar curios.
HAI CFR!
tb macar la noi in vestiare nu sunt lilieci. :happy :happy Io zic sa colectati niste licurici ma in loc de liliecii aia.

Ultras
7th August 2005, 21:16
Daca asta credeti, sa fiti fericiti. Dar s-ar putea sa va coste toata distractia asta.

Am mai vazut niste reluari ale meciului la TV. Doua ocazii mari ale noastre si una a cfr-ului de care nu imi aminteam. Scor final la ratari 5-3 (ale noastre 3 Mazilu, 2 Balan). Intr-adevar p-asta cu mingea pe plasa a lui Turcu o scapasem, dar aveam fundas pe linia portii foarte bine plasat, care a si sarit preventiv sa scoata mingea cu capul.

TZEFERU
8th August 2005, 12:25
Bine ca am facut egal, poate nici nu s-a fortat la turatie maxima. Puteam sa si citigam poate dar si pierde. E un punct bun de moral oricum, am jucat impotriva unei echipe incomode.

Angelina Jolie
11th August 2005, 20:30
N-as vrea sa fiu rau, dar:
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=4426
:happy :happy :happy

Ultras
11th August 2005, 21:03
Nu esti rau, dar Iulia e proasta, nu a gasit intrerupatorul si a facut reclamatie. Asta e. Saptamana viitoare va veni o comisie sa caute becuri in vestiarul oaspetilor si nu va gasi. Pentru ca sunt neoane. Si Siman e prost si nu va refuza sa trimita echipa pe o tentativa de stadion cu o tribuna si o peluza. Cum dracu' au primit licenta nu-mi pot explica. Pentru ca acea constructie nu corespunde nici unui standard pentru un stadion de fotbal. Si chiar nu vreau sa fiu rau...

t.b.
11th August 2005, 21:09
Uita cum o baga toti in seama pe Iulia, cat tupeu tre` sa ai ca sa vorbesti de altii dupa ce ti-au facut orasul si tara de kkt cu dusul tip furtun si vestiarele tip dulap de fier...
Licenta le-a dat ca-i mai trebe un vot in adunarea generala lui Dragomir...

Angelina Jolie
12th August 2005, 03:23
Ma tb tu esti complet aerian ma. De la altii din afara orasului e de asteptat dar tu care esti clujean ar trebui sa stii ca faza cu furtunu a fost la baza CMC, nu pe stadionul CFR. O mica diferenta. D-apoi de tine nu ma mai mir ca tot timpul esti cam pe langa subiect.
HAI CFR!

Ultras
12th August 2005, 10:36
Evident ca nu era in gruia. Ala era terenul de antrenament pentru care FRF a dat licenta.

Consiliul Judetean Cluj a respins prin vot orice asociere cu cfr ecomax. De ce oare? :drak:

t.b.
12th August 2005, 13:15
Ma tb tu esti complet aerian ma. De la altii din afara orasului e de asteptat dar tu care esti clujean ar trebui sa stii ca faza cu furtunu a fost la baza CMC, nu pe stadionul CFR. O mica diferenta. D-apoi de tine nu ma mai mir ca tot timpul esti cam pe langa subiect.
HAI CFR!

Nu asta era ideea, n-am zis nicaieri ca a fost la "voi" pe "stadion", ideea era ca clubul ecomax in calitate de organizator trebuia sa le asigure conditii decente de antrenament. Crezi ca la spanioli le-a pasat unde au facut antrenamentul, pentru ei a fost "Cluj", adica unul dintre cele mai importante orase din Romania, si si-au facut o impresie f. buna despre acest oras, asa-i???

Din EZ de ieri:

Consilierii judeteni au respins ieri proiectul de hotarare care prevede asocierea Univers T cu societatea comerciala cfr ecomax. Concret, proiectul, care a fost amanat la sedinta anterioara, prevedea ca hotelul, parcarile aferente si un teren de peste 16.000 de metri patrati sa treaca in capitalul cfr :o: , Univers T urmand sa primeasca in schimb actiuni la cfr ecomax. Proiectul a fost respins cu voturile PSD si PRM. (Raluca Crisan).

Asta s-a vrut a fi o manevra prin care CL si CJ sa poata finanta un club privat. Asta-i a doua manevra facuta de paskany dupa cea cu terenul USAMV, si nici asta nu i-a iesit :D, curand o sa inceapa cu amenintarile cu nu mai finanteaza deplasarile si fularele :evil:

Angelina Jolie
12th August 2005, 19:54
Nu asta era ideea, n-am zis nicaieri ca a fost la "voi" pe "stadion", ideea era ca clubul ecomax in calitate de organizator trebuia sa le asigure conditii decente de antrenament. Crezi ca la spanioli le-a pasat unde au facut antrenamentul, pentru ei a fost "Cluj", adica unul dintre cele mai importante orase din Romania, si si-au facut o impresie f. buna despre acest oras, asa-i???

Exact. Si in acest oras sunt mai multe echipe de fotbal care joaca pe niste stadioane de rahat. Si jenantii din CL si CJ nu fac nimic pt a ne ajuta. Si pe noi si pe voi. Doar nu te astepti sa construiasca Arpi un ditamai stadion din banii lui nu?
HAI CFR!

Ultras
12th August 2005, 22:23
Clar in Cluj este nevoie de un stadion si o baza de pregatire care sa respecte macar standardele de la nivelul Diviziei A. Dar asta nu inseamna ca statul sau autoritatile locale sa o faca plocon bozgorului...

CL si CJ ar trebui sa se asocieze si sa construiasca ceva, iar cine doreste sa o foloseasca sa plateasca... Daca s-ar realiza si niste terenuri sintetice care sa fie inchiriate cu ora cred ca in 10 ani se poate amortiza investitia. Cu 15 milioane de euro se poate realiza ceva decent.

Angelina Jolie
12th August 2005, 23:39
Ultrase nu fii taran ca nu a zis nimeni sa i-l dea lui Arpi. Doar sa il faca si echipele clujene sa joace pe el. Bineinteles prioritate sa aiba echipa mai bine clasata.
HAI CFR!

t.b.
12th August 2005, 23:45
NU... Prioritate sa aiba echipa municipalitatii... echipa cara sa joace fara chirie acolo, alealalte echipe private pot juca pe stadionul municipal daca platesc chirie... logic

Ultras
12th August 2005, 23:45
La faza asta chiar nu am vrut sa fiu rautacios. Dar cam asta a fost intentia. Asocierea unei societati a CL si CJ cu cfr ecomax pentru construirea unui stadion. In cazul unui astfel de proiect cine crezi ca ar fi avut intaietate?

Angelina Jolie
12th August 2005, 23:56
Nu, acolo era vorba de Univers T care urma sa fie transformat in cantonament. Nu de stadion.

Ultras
12th August 2005, 23:58
Nu la asta m-am referit. Ci la declaratia lui Munteanu care evident este bagat la inaintare, ca are nume...

Angelina Jolie
13th August 2005, 00:01
Pai daca Arpi ar fi dispus sa sara cu ceva bani pt stadionul ala, de ce nu ar face acelasi lucru si sefii celeilalte echipe? Si am avea stadion pt Cluj si ar juca ambele.

Ultras
13th August 2005, 00:21
Depinde cu cat sare. Un stadion acceptabil e cam minim 15 milioane. Ramane sa vedem cate sute de mii vrea sa bage arpad... :drak:

Cel mai bine cred ca CJ si CL ar trebui sa il construiasca singure. N-ar exista nici un fel de discutii, cu exceptia celor legate de spagi si comisioane... :mda:

Angelina Jolie
13th August 2005, 05:51
Da, asa ar fi cel mai bine numai ca asta ar insemna sa il termine in 2058.
Sau poate daca trag un tun cu stadionul ion moina si-l demoleaza sa vanda terenul, si dupa aia fac un stadion pe undeva prin Mociu. Deja atatea locatii au fost propuse ca e clar ca-i vrajeala. Si e clar ca in CJ nu exista nici un loc de dimensiunile necesare.

roxana_cj
13th August 2005, 10:45
Daca demoleaza vreo 3 hale de la CUG au loc si de parcare. :D
Dar si alea trebuie cumparate!

Virus
13th August 2005, 11:19
Nu intaleg de ce vorbiti aici despre asa ceva. Din cate stiu eu meciul cu sportul s-a terminat demult. Pana in retur mai este. Asa ca ar fi cazul sa inchidem subiectul asta ca nu are sens.
Daca e de vorbit despre stadion noi avem unde sa vorbim fara ca miticii sa isi dea cu parerea despre un lucru pe care nu il cunosc.