PDA

View Full Version : Sferturi: Pandurii - FC National



Pages : [1] 2

Vadim
26th January 2007, 16:55
Comentati aici partida din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, Pandurii - FC National.

miril
26th January 2007, 16:57
Desi obiectivul principal este salvarea de la retrogradare, o misiune cvasiimposibila, cred ca avem sanse bune de a merge in semifinala. HAI PROGRESUL!

Rossi
26th January 2007, 17:21
FC National out din Cupa ... out din Liga 1
La ce lot au ... chiar nu au ce cauta printre fruntasi :D

Pandurii sunt in semifinale !

malexoid
26th January 2007, 17:21
progresul a demonstrat ca stie in cupa...
merg pe mana lor.

m4st3r
26th January 2007, 17:23
eu ash merge pe mana pandurilor...nush cum se simt echipele dupa intersezon, vom vedea....

TaciAcolo
26th January 2007, 17:34
Ole Ole Ole ola mai avem putin si jucam finala !!!!!/OLE/
Sper sa se joace la craiova :evil: sa vedeti invazie de gorjeni ;)

YoYoyOi
26th January 2007, 17:48
se califica Pandurii;)

caine19
26th January 2007, 18:28
Ole Ole Ole ola mai avem putin si jucam finala !!!!!/OLE/
Sper sa se joace la craiova :evil: sa vedeti invazie de gorjeni ;)

Se joaca la Timisoara;)
Pandurii cred ca se vor califica , dar nu se stie niciodata

Sergio_D
26th January 2007, 20:23
Foarte buna tragerea la sorti. :D
Pandurii au facut niste achizitii foarte bune si lotul este destul de valoros, chiar mai valoros decat cel al Nationalului.

Pandurii in semifinalele cupei Romaniei ! :yeah:

TaciAcolo
26th January 2007, 20:43
Se joaca la Timisoara;)
Pandurii cred ca se vor califica , dar nu se stie niciodata

ma refeream la meciul asta ca se joaca pe teren neutru ...de finala stiu ca la tim;)

noir_desir
26th January 2007, 21:02
Slabut meci :sleep: Se califica Pandurii.

Leo
26th January 2007, 21:12
Eu merg pe mana Nationalului .

*Coco*
26th January 2007, 22:56
Acesta pare a fi cel mai echilibrat meci din sferturi:(
Un meci deschis oricarui rezultat

be@
27th January 2007, 01:09
Foarte buna tragerea la sorti. :D
Pandurii au facut niste achizitii foarte bune si lotul este destul de valoros, chiar mai valoros decat cel al Nationalului.

Pandurii in semifinalele cupei Romaniei ! :yeah:


Da, asta zic si eu. Foarte buna tragerea. Chiar voiam sa cadem cu voi. Ia uite, ma, cine vrea sa ne bata pe noi ! Astia care au facut egal cu amatorii.
:drak:

Pandurii - M'gladbach (amatori) 0-0 :D

Sergio_D
27th January 2007, 01:15
Liga I: Pandurii - FC National 2-1 :ok:

Cupa Romaniei: Pandurii - FC National n - 1, unde n > 2 :D

Moenchengladbach nu erau chiar amatori. Era echipa a doua a Borussiei, echipa de Liga I in Germania. :)


Gorjenii au remizat cu Borussia Mönchengladbach II dupa un joc tratat de adversari la limita regulamentului
Tehnicianul “pandurilor” a mizat pe un prim unsprezece experimental, care a fost surprins de replica mai mult decât hotarâta a nemtilor.
Radovanovic si-a facut loc printre titulari, însa prestatia sa a fost modesta. “Este obosit dupa antrenamente, dar va fi timp ca sa fie în plenitudinea fortelor. Este un jucator cu calitati”, l-a aparat Neagoe. Oltenii au detinut initiativa în debutul partidei, Dedu fiind aproape de gol în minutul 28 când sutul sau cu pamântul a fost respins cu noroc de portarul advers. Replica a venit imediat, nemtii trimitând în bara, iar Orac a ratat singur cu portarul dupa o actiune personala. Vatavu s-a accidentat în minutul 35 din cauza terenului nisipos, acuzând o întindere la tendon. Fotbalistii gorjeni au pasat mai mult în repriza a doua, suportând cu stoicism duritatile repetate ale nemtilor. Vidakovic si Vintilescu au trecut pe lânga gol, iar Borussia si-a mai trecut în cont o bara. Sportiv, dupa meci tehnicianul gruparii germane si-a cerut scuze pentru modul mai mult decât barbatesc cu care elevii sai au abordat partida. “Geana” s-a declarat fericit ca jucatorii sai au scapat întregi din aceasta prima partida de la Belek. “A fost un antrenament util, dar nemtii au jucat foarte dur. Pâna la urma a fost bine fiindca nu am avut accidentari”, a spus Neagoe.

Elphax
27th January 2007, 10:29
oare unde se joaca?
craiova, pitesti?

oricum vor fi mai multi olteni in tribune ...

be@
27th January 2007, 11:00
Cica la Pitesti se joaca, pe 28.

Balaci
27th January 2007, 11:01
E clar,asta e sansa Pandurilor.Daca iau bataie de la FC NAtional sunt fraieri,pentru ca anul acesta au intr-adevar cea mai buna sansa pentru a ajunge departe in cupa.

be@
27th January 2007, 11:04
Pai asta spuneam si eu. Am mai jucat finale , si am fi fraieri sa ne impidicam tocmai acum de Pandurii.

Balaci
27th January 2007, 11:06
Oricum o finala pentru National nu ar mai ajuta la mare lucru,acuma ca sunt divizionari B.

noir_desir
27th January 2007, 11:08
E clar,asta e sansa Pandurilor.Daca iau bataie de la FC NAtional sunt fraieri,pentru ca anul acesta au intr-adevar cea mai buna sansa pentru a ajunge departe in cupa.

departe insemnand semifinale... mai departe nu cred ca puteti ajunge, interesele unora sunt prea mari...

lucian_iasi
27th January 2007, 11:11
I-au scos si pe dinamo...asa ca nu se stie niciodata :)

Balaci
27th January 2007, 11:11
Nu se poate sti niciodata,oricum ideea e fortarea finalei,daca ajungem in finala avem sanse mari de cupa UEFA.Oricum,macar putem sa visam...asta e gratis:D

TaciAcolo
27th January 2007, 11:13
sper sa fie un fel de severin unde se joaca meciul sa umplem sradionu de gorjeni

noir_desir
27th January 2007, 11:18
Nu se poate sti niciodata,oricum ideea e fortarea finalei,daca ajungem in finala avem sanse mari de cupa UEFA.Oricum,macar putem sa visam...asta e gratis:D

aveti stadion de UEFA? :D

Balaci
27th January 2007, 11:21
Cred ca daca facem unele eforturi care oricum sunt in plan,stadionul poate fi adus la nivel UEFA.O sa avem nocturna in curand,tribunele se maresc si se consolideaza,se schimba gazonul...
La Pandurii se investesc bani buni in infrastructura la ora actuala,o suma in jurul a 5 milioane euro(pentru unele cluburi banii pe 4-5 ani:D).Exista vointa din partea clubului sa se acceada macar in Intertoto anul asta,iar bani sunt si ei destui.Eu cred ca nu mi se pare asa absurd sa ne gandim la Europa.

noir_desir
27th January 2007, 11:25
Cred ca daca facem unele eforturi care oricum sunt in plan,stadionul poate fi adus la nivel UEFA.O sa avem nocturna in curand,tribunele se maresc si se consolideaza,se schimba gazonul...
La Pandurii se investesc bani buni in infrastructura la ora actuala,o suma in jurul a 5 milioane euro(pentru unele cluburi banii pe 4-5 ani:D).Exista vointa din partea clubului sa se acceada macar in Intertoto anul asta,iar bani sunt si ei destui.Eu cred ca nu mi se pare asa absurd sa ne gandim la Europa.

Alte cluburi, adica noi, sau ce? Asta trebuia sa fie ironie? :D
Daca va calificati in Uefa (eu unul va doresc succes, dar slabe sanse), sa vezi ce se vor oftica craiovenii...:happy

TaciAcolo
27th January 2007, 11:28
Rep.: Ar putea în acest caz să ajungă Pandurii și în cupele europene dintr-o fază superioară a Cupei României?

M.C.: De ce nu dacă am eliminat pe Dinamo? Este un culoar favorabil pentru acest lucru. Este greu dar nu imposibil. Dacă vom trece de FC Național și în etapa viitoare întâlnim un adversar accesibil putem ajunge și în finală. Dar depinde și cu cine ajungem în finală.Pentru Pandurii Cupa ar fi o posibilitate de a ajunge în cupele europene deși sunt convins că ar fi o întâmplare dacă am ajunge acolo. Dar pentru noi ar fi benefic pentru că s-ar mișca mai repede lucrurile în ceea ce privește nocturna de la Târgu Jiu și modernizarea stadionului.

*Coco*
27th January 2007, 11:28
departe insemnand semifinale... mai departe nu cred ca puteti ajunge, interesele unora sunt prea mari...
Hehe dupa ce ai scos pe dinamo si chiar in bucuresti nu ar trebui sa iti mai fie frica de nimeni...
Mai ales ca semifinala se joaca tur-retur:)
Daca trec de National orice e posibil dupa aceea

tuxie
27th January 2007, 11:30
Sincer, m-as bucura sa invinga Pandurii, asa ca le urez mult noroc!

Balaci
27th January 2007, 11:37
Alte cluburi, adica noi, sau ce? Asta trebuia sa fie ironie? :D
Daca va calificati in Uefa (eu unul va doresc succes, dar slabe sanse), sa vezi ce se vor oftica craiovenii...:happy
Crede-ma,ne prefera pe noi decat pe SDR!:D Nu ma refeream numai la voi...:evil:

Ferko
27th January 2007, 13:58
La ce joaca National acum, Pandurii pot profita si se pot strecura mai departe.

miril
27th January 2007, 17:05
Pai acum suntem in vacanta. Deci sa mai avem putintica rabdare. Pentru cei care nu stiu, editia de anul acesta a Cupei Romaniei nu mai se joaca tur-retur, de la acest nivel in sus.

*Coco*
27th January 2007, 17:07
Da, asta zic si eu. Foarte buna tragerea. Chiar voiam sa cadem cu voi. Ia uite, ma, cine vrea sa ne bata pe noi ! Astia care au facut egal cu amatorii.
:drak:

Pandurii - M'gladbach (amatori) 0-0 :D

Uitate si tu rade ciob de oala sparta
National- M'gladbach (amatori) 0-0 tot in Antalia:happy :happy :happy :happy
Bai be@ dute ma si spanzurate:happy Nu veni aici sa ne aburesti cu chesti din astea cand si voi ati jucat cu ei si ati facut 0-0:happy

TaciAcolo
27th January 2007, 17:10
in prima repriza a bagat rezervele pandurii nu conta rezultatul;) sa evdem urmatoarele meciuri

Platanu
27th January 2007, 17:21
Uitate si tu rade ciob de oala sparta
National- M'gladbach (amatori) 0-0 tot in Antalia:happy :happy :happy :happy
Bai be@ dute ma si spanzurate:happy Nu veni aici sa ne aburesti cu chesti din astea cand si voi ati jucat cu ei si ati facut 0-0:happyAsa,razi,acum esti fericit?Sa vezi ce-o sa rad eu daca va eliminam.

TaciAcolo
27th January 2007, 17:25
daca;);)

Huserman
27th January 2007, 17:53
Forzza Duriiiiiii... Pacat ca nu se joaca tur si retur... ii rupeam acasa...:yeah: Pandurii-National 3-3 final (5-3 penaltiuri :ok: )

TaciAcolo
27th January 2007, 18:17
asa sa fie:yeah:

miril
28th January 2007, 09:39
Sa lasam tachinarile deoparte si declaratiile teribiliste si sa incercam sa vorbim de meci. Este meciul, pe hartie, cel mai echilibrat din sferturile Cupei.

TaciAcolo
28th January 2007, 10:14
voi aveti griji mai mari in campionat ;)

miril
28th January 2007, 10:21
Cine nu are? Si, totusi, aici vorbim de Cupa.

be@
28th January 2007, 11:07
voi aveti griji mai mari in campionat ;)

Aoleu... De parca voi ati fi pe locul 3 si n-aveti. Ce sa-ti spun... Stai cuminte, ca de la locul 8 in jos oricine poate retrograda. E de ajuns sa intri intr-o pasa proasta, sa pierzi cateva meciuri, si te-ai trezit pe ultimile locuri.

Ne calificam in semifinale deoarece avem experienta in CUPA !

Cristian
28th January 2007, 11:44
Nationalul se califica ;)

TaciAcolo
28th January 2007, 12:42
si marmota ;) ce probleme sa avem ca sunt cel putin 6 echipe mult mai slabe decat noi ;)

Kainsashiki
28th January 2007, 14:12
cea mai echilibrata partida din sferturi. cred ca experienta bancarilor si pragmatismul lui cartu isi va spune cuvantul.

Sergio_D
28th January 2007, 14:36
cea mai echilibrata partida din sferturi. cred ca experienta bancarilor si pragmatismul lui cartu isi va spune cuvantul.

Huooooo ! :P
Sa dea Domnul sa te inseli :D

TaciAcolo
28th January 2007, 14:39
clar se inseala :evil: o sa jucam ca la noi acasa la pitesti ..se anunta 50 de autocare puse la dispozitie de condescu :happy

UrsMeier
28th January 2007, 14:48
fii ma serios

TaciAcolo
28th January 2007, 14:53
foarte serios;)

UrsMeier
28th January 2007, 14:55
eu zic ca mai mult de 2 autocare nu veniti

miril
28th January 2007, 15:09
Vorbiti de meci, nu de altceva. Veti fii oricum mai multi. Sper sa invingem, oricum.

Platanu
28th January 2007, 15:15
Da,noi vom veni toti in Oltcit,probabil.:D
Glumeam.
Este intr-adevar un meci foarte echilibrat.Cei mai buni sa mearga mai departe.

TaciAcolo
28th January 2007, 15:48
deplasare la severin 7000 de gorjeni la ultimu meci care a asigurat promovarea :evil: meciul asta o sa fie la fel de important pt noi ;)
http://img2.freeimagehosting.net/uploads/9a72622980.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

Zabriskie
28th January 2007, 18:20
Moenchengladbach nu erau chiar amatori. Era echipa a doua a Borussiei, echipa de Liga I in Germania. :)


bwahahahahhaa ce perla ai putut sa scoti!

Borussia nu e mah nici un oras, e nume de echipa.
Monchengladbach e oras.
Echipa era probabil de amatori. Majoritatea echipelor din Germania au si echipe de amatori.

*Coco*
28th January 2007, 18:36
bwahahahahhaa ce perla ai putut sa scoti!

Borussia nu e mah nici un oras, e nume de echipa.
Monchengladbach e oras.
Echipa era probabil de amatori. Majoritatea echipelor din Germania au si echipe de amatori.
Baa vezi ca tu scoti perle
Cu care au jucat era echipa a doua a Borussiei Monchengladbach care activeaza in Liga III in germania

*Coco*
28th January 2007, 19:14
sper ca nationalul sa castige.vreau sa le dea peste nas la ,,stelistii'' aia.

Stelisti:happy :happy :happy :happy :happy :happy
Da ma de aia sunt stelisti ca au facut 0-0 cu ei:happy :happy :happy
Vai steaua ta


ON: Meciul Pandurii – FC Național se va juca la Pitești


In momentul în care s-a tras la sorti partidele din sferturile de finala ale Cupei României Timisoreana, vinerea trecuta, echipele Pandurii Tg. Jiu si FC National erau în cantonamentul de la Belek (Antalya), caazate în acelas hotel “Arcadia”.

Dupa ce au aflat ca vor juca între ele, reprezentantii celor doua cluburi au cazut de acord asupra locului unde se va disputa meciul, pe 27 sau 28 februarie. Gazda partidei va fi stadionul “Nicolae Dobrin” din Pitesti.

Sergio_D
28th January 2007, 20:23
bwahahahahhaa ce perla ai putut sa scoti!

Borussia nu e mah nici un oras, e nume de echipa.
Monchengladbach e oras.
Echipa era probabil de amatori. Majoritatea echipelor din Germania au si echipe de amatori.

Asa, si unde am zis eu ca Borussia ar fi oras ? :sleep:
Vezi ca interpretezi asa cum vrei tu, adica eronat.

Borussia Moenchengladbach II activeaza in a treia liga germana, asa cum a zis si Coco, si este echipa a doua a clubului din prima liga.

crissis
28th January 2007, 22:04
Se vor califica bancarii si pandurilor l-e vor iesi aerele de vedete din cap.

Sergio_D
28th January 2007, 22:09
Se vor califica bancarii si pandurilor l-e va iesi aerele de vedete din cap.

Parca forma corecta era "le vor iesi"...
Care aere ? :D

Platanu
28th January 2007, 22:19
Hai ca are dreptate,crissis.

Sergio_D
28th January 2007, 22:27
Ah... acum observ... Atena. Scuzele mele. E de inteles greseala... prea mult timp petrecut in afara tarii. :cool:

Totusi, care aere ? :lol:

TaciAcolo
28th January 2007, 22:30
aerele din capu vostru voi chiar credeti ca ne bateti :ras-plans:

*Coco*
28th January 2007, 22:31
Aere?!?!?!?:happy :happy :happy
Doamne:headbang: :headbang:

miril
29th January 2007, 11:04
Este ultima data cand tolerez discutii off topic. V-am rugat deja sa faceti referiri strict la subiect dar... Sper sa mergem mai departe in Cupa mai ales ca perioada de pregatire ne da ceva sperante. HAI PROGRESUL!

Sergio_D
1st February 2007, 16:19
28 februarie

ora 14:00:
Pandurii – FC National (stadionul ”Ion Oblemenco" din Craiova)

:happy :happy :happy

Pai ar mai fi ceva de spus ? Intr-un fel, Nationalul si-a semnat sentinta :D

be@
1st February 2007, 16:21
Ahaha. Va batem si la craiova, n-are nimic. Oricum astia care au stabilit locul sunt niste nesimtiti. Normal, ca doar pandurii au stiut cui sa dea votul pentru presedentia federatiei. :mda:

Sergio_D
1st February 2007, 16:28
Ahaha. Va batem si la craiova, n-are nimic. Oricum astia care au stabilit locul sunt niste nesimtiti. Normal, ca doar pandurii au stiut cui sa dea votul pentru presedentia federatiei. :mda:

Acum iar se incepe cu acuzatii... ? Locul a fost stabilit de Pandurii si National, de comun acord. Fii realista... :rolleyes:

be@
1st February 2007, 16:41
Nu cred ca s-au inteles cluburile.

TaciAcolo
1st February 2007, 16:48
super /hello mai rau ca la severin o sa fie :ras-plans:

Bancaru
1st February 2007, 16:56
Observ o stare de bucurie generata de o evidenta si recunoscuta nedreptate. Bravo! Ma intreb ce reactii ar fi daca Pandurii ar fi declarata castigatoare direct,fara sa se mai oboseasca in meciul asta, pe care il poate pierde, teoretic si chair si practic. V-am pupat pe portofel!

TaciAcolo
1st February 2007, 16:59
intre cluburi se stabileste unde se joaca ..nu cred ca ia fortat Pandurii sa joace la craiova

Bancaru
1st February 2007, 17:09
Eu nu pot sa cred ca FC National, oficialii clubului adica au fost de acord cu acel loc. Doar daca nu sunt alte intelegeri. Te duci in cupa mai departe imi faci partie in campionat, stiuta fiind amicitia dintre Condescu si Iacov.
Apropo, stiati ca sunteti sponsorizati ilegal? Iata:

Pandurii scumpesc curentul

Mugur Ciuvica sustine ca sponsorizarile de la stat catre clubul de fotbal sint ilegale.

In timp ce fotbalistii si oficialii de la Pandurii se antrenau, alaturi de sotii sau prietene, la cumparaturi in Turcia, si isi cheltuiau diurna la un restaurant italienesc din Antalya, Mugur Ciuvica, presedintele GIP, sustinea ceea ce „Cotidianul“ a remarcat deja de luna trecuta ca sponsorizarea clubului gorjean de catre SNLO, Complexul Energetic Turceni si Complexul Energetic Rovinari a fost facuta ilegal si chiar a dus la scumpirea energiei electrice.
De 3 x subventie

Conform lui Ciuvica, clubul a primit in 2006, de la Societatea Nationala a Lignitului si de la termocentralele Turceni si Rovinari, asociati ai societatii fotbalistice, peste 60 de miliarde lei vechi, adica aproximativ 1,8 milioane de euro. Adica cu peste 20 de miliarde mai mult in comparatie cu 2005, gratie faptului ca ambele complexuri energetice si-au triplat contributia.
Sponsorizari din datorii

Mugur Ciuvica este de parere ca aceste sponsorizari sint nepermise pentru ca unul dintre contributori, Societatea Nationala a Lignitului, avea datorii catre bugetul de stat in momentul subventionarii echipei Pandurii. La sfirsitul lunii septembrie 2006, SNL Oltenia avea datorii totale la stat de 844,578 miliarde de lei vechi si era in executare silita. Cu cele 25 de miliarde de lei pe care i-a dat in 2006 echipei de fotbal, SNLO ar fi putut acoperi datoriile pe care le avea la bugetul asigurarilor de sanatate si la bugetul asigurarilor pentru somaj, datorii sterse de Guvern la inceputul anului 2007. Ministrul Economiei, Varujan Vosganian, a trimis Corpul de Control in ancheta.
Sau acelasi lucru pentru cei necredinciosi.
http://www.cotidianul.ro/index.php?id=9084&art=23873&cHash=0faa6ff69c

Nu de alta, dar va aflati aici din cauza faptului ca a picat in B o echipa care cica era doatoare la stat - SPORTUL STUDENTESC. Pai asta cum se cheama? Din banii mei, ba si ilegal, este platit echipa Pandurii. Aferim!

TaciAcolo
1st February 2007, 17:14
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=79195 sa mai scris aici e si un comunicat oficial stai relax ca de 3 ani il tot controleaza pe condescu am suparat multi prin evolutia buna a echipei.

Bancaru
1st February 2007, 17:23
Vezi ca "sa" se scrie altfel. Eu vorbesc de lucruri recente. Stiu ca tu tii cu Pandurii si ca nu te deranjeaza ca eu dau bani la echipa ta favorita. Au mai fost si altii cautati la conturi si nu se intampla nimic, dar e unu chel si suparat la Cotroceni, nu stadionul, care se bate cu vasla in piept ca face si drege. Asta e alta mancare de peste.
Vorbeam de cupa si locuri de disputare. Pentru cei interesati de turism, drumetii si mici excursii (de exemplu de la Craiova la Tg. Jiu, sau invers, si retur) de cateva ore cu meci inclus in pretul biletului de tramvai:
http://www.mybike.ro/images/harti/harta-romania-mare.jpg
Cine vrea sa dea si o cifra exacta a distantei si o explicatie de bun simt de ce nu se joaca la Pitesti este asteptat la numerele de telefon si la birourile noastre din...

Si inca ceva:
Iata cum s-au inteles cluburile

Comitetul de Urgenta al FRF a stabilit azi datele si locurile de disputare a meciurilor contând pentru sferturile de finala ale Cupei României-Timisoreana.
Comitetul de Urgenta. Ce falnic suna... Stiati ca falnic vine de la PHALUS care vine de la... Dar ce era asa urgent? Nu putea sa stabileasca locurile de disputare un comitet mai linistit? Unul casnic, de exemplu. Eu inca astept reactii. Tschus!

TaciAcolo
1st February 2007, 17:26
Vezi ca "sa" se scrie altfel. Eu vorbesc de lucruri recente. Stiu ca tu tii cu Pandurii si ca nu te deranjeaza ca eu dau bani la echipa ta favorita. Au mai fost si altii cautati la conturi si nu se intampla nimic, dar e unu chel si suparat la Cotroceni, nu stadionul, care se bate cu vasla in piept ca face si drege. Asta e alta mancare de peste.
Vorbeam de cupa si locuri de disputare. Pentru cei interesati de turism, drumetii si mici excursii (de exemplu de la Craiova la Tg. Jiu, sau invers, si retur) de cateva ore cu meci inclus in pretul biletului de tramvai:
http://www.mybike.ro/images/harti/harta-romania-mare.jpg
Cine vrea sa dea si o cifra exacta a distantei si o explicatie de bun simt de ce nu se joaca la Pitesti este asteptat la numerele de telefon si la birourile noastre din...
nu sunt banii tai dati pt Pandurii sunt ai oamneilor care lucreaza in minerit ..si de ce banii lor sa ajunga in bucuresti mai bine sa ramana in gorj in bazele sportive si in echipa fanion a orasului

Bancaru
1st February 2007, 17:33
In caz ca nu ai aflat industria miniera in majoritatea ei, si mai ales asta care va sponsorizeaza pe voi, nu e tocmai o mare producatoare de bani la buget. E tocmai pe dos. D'aia au fost cateva mineriade prin Bucuresti. Sau mai bine zis si d'aia. Ba si banii mei se duc acolo, pentru ca eu sunt mai fraier si imi platesc toate darile catre stat. Si chiar la timp. Stii cum e cu bugetul, nu? Tot se aduna intr-o cratita si apoi se reimparte. Asa se face ca ceea ce SNLO, si nu numai de pe acolo, varsa la marele buget nu corespunde cu ceea ce se intoarce. Problema asta economica reprezentata de industria miniera nu poate fi rezolvata fara delicatete. Adica cu bani. Ca in mod normal punea unu' lacatelu pe intrarea in mina ba mai mult, intorcea si placuta aia cu NOROC BUN, o punea pe iesirea de la listul din bloc.
Hai sa nu fim off topic. Nu e o decizie cinstita, alegerea acestui loc, si gata! Ti s-ar fi parut mai normal sa se joace la Pitesti?

miril
1st February 2007, 17:36
"Clubul a primit in 2006, de la Societatea Nationala a Lignitului si de la termocentralele Turceni si Rovinari, asociati ai societatii fotbalistice, peste 60 de miliarde lei vechi, adica aproximativ 1,8 milioane de euro. Adica cu peste 20 de miliarde mai mult in comparatie cu 2005, gratie faptului ca ambele complexuri energetice si-au triplat contributia".

Interesanta definitie a propietatii colective, in opinia lui robyyy. Vezi ca minerii nu sunt stat in stat. In rest, este ciudata acesta hotarare data de Comitetul de...urgenta, ce nume, mai ales ca la Pitesti va juca Timisoara. Puteau sa joace la Brasov, cele doua Poli. Din cate stiu, doar meciul celor doua Poli si meciul Rapidului, partile nu cazusera de acord. Numai atunci intervine Comitetul de Urgenta al FRF. Oricum, masura nedreapta, cum ai da-o, in ceea ce ne priveste. Sper sa fie totusi un Dumnezeu acolo Sus, sa le vada pe toate. HAI PROGRESUL!

*Coco*
1st February 2007, 17:37
Bancare stai pe burta prietene
Au fost o gramada de controale de la Stat si pana la urma au renuntat toti ca au vazut ca, echipa e sponsorizata de SNLO LEGAL
Ce platesti tu nu ma intereseaza ...si in nici un caz nu platesti pentru echipa Pandurii Tg-jiu
Echipa Pandurii Tg-Jiu e finantata de toti minerii din GORJ numai din acest Judet

miril
1st February 2007, 17:44
Sa nu politizam discutia, dar daca nu era unul ca Iliescu sa le dea nas minerilor, mani****ndu-i politic, astazi minele din Valea Jiului erau de mult inchise pe considerente economice. Suntem un popor care ne place sa ne furam caciula, de aia suntem la coada Europei, in toate privintele, mai ales la mentalitate unde ne aratam cu prisosinta incapacitatea de a ne civiliza. Ce s-a petrecut in ultimul an in fotbalul romanesc intareste spusele mele. Ne meritam soarta! HAI PROGRESUL!

Bancaru
1st February 2007, 17:44
Coco, nu suntem prieteni. O fi bine? Poti sa raspunzi la intrebarea mea?
Ti s-ar fi parut mai normal sa se joace la Pitesti?
Atat!
Pai si mai rau, daca e finantata de toti minerii din Gorj. Si Mischie era la fel. Apropo, te-ai dus la vila lui? Am auzit ca e obiectiv turistic.

*Coco*
1st February 2007, 17:51
Coco, nu suntem prieteni. O fi bine? Poti sa raspunzi la intrebarea mea?
Ti s-ar fi parut mai normal sa se joace la Pitesti?
Atat!
Pai si mai rau, daca e finantata de toti minerii din Gorj. Si Mischie era la fel. Apropo, te-ai dus la vila lui? Am auzit ca e obiectiv turistic.

Mischie sta la 200 de metri de mine:D
Si pe mine m`a surprins dezitia de a se juca la Craiova ...desi initial se intelesesera sa joace la Pitesti
Si ai sa vezi ca la Craiova Pandurii o sa aiba viata grea cu suporterii Universitati Craiova:rolleyes:
Dupa SDR pentru ei(cei din Craiova) Pandurii e cea de`a 4 rivala:groggy:
Si nu o sa te mire faptul daca suporterii Universitatii o sa incurajeje pe FCN:)
Ai sa vezi cat de huiduita o sa fie Pandurii la Craiova

TaciAcolo
1st February 2007, 18:16
sa fim seriosi coco ...o sa fie sustinuta Pandurii de majoritatea oamenilor de acolo mai sunt cateva excepti ;) oricum o sa fie din Tg-jiu multa lume.
era corect sa se joace la Pitesti da se pare ca Poli timisoara alege unde sa joace

Sergio_D
1st February 2007, 19:35
Coco, nu suntem prieteni. O fi bine? Poti sa raspunzi la intrebarea mea?
Ti s-ar fi parut mai normal sa se joace la Pitesti?
Atat!
Pai si mai rau, daca e finantata de toti minerii din Gorj. Si Mischie era la fel. Apropo, te-ai dus la vila lui? Am auzit ca e obiectiv turistic.

Dramatizezi si exagerezi, Bancare. Nu pot sa nu remarc halul in care te lamentezi aici, ca o baba cicalitoare. Clubul Pandurii a emis un comunicat in care explica situatia financiara a clubului si dovedeste ca nu este nimic ilegal. Aflaram ca iti platesti darile la stat, si chiar la timp. Bine ca nu ne spusasi si cat platesti, ca ar fi fost culmea. Daca nu iti convine ceva, ce faci ? Ataci clubul ? Pui sub semnul intrebarii niste hotarari ? Chiar crezi ca reprezentantii Nationalului nu au avut nimic de spus in alegerea locului de disputare a meciului ???

Cat despre "vila lui Mischie", vorbesti mari prostii... obiectiv turistic ??? Nu ai auzit asa ceva, doar faci pe interesantul. Asa cum tu iti platesti darile la stat, la timp, asa am eu vila mai mare decat a lui Mischie. Si vorbesc serios. Si vila mea nu e obiectiv turistic.



Mischie sta la 200 de metri de mine:D
Si pe mine m`a surprins dezitia de a se juca la Craiova ...desi initial se intelesesera sa joace la Pitesti
Si ai sa vezi ca la Craiova Pandurii o sa aiba viata grea cu suporterii Universitati Craiova:rolleyes:
Dupa SDR pentru ei(cei din Craiova) Pandurii e cea de`a 4 rivala:groggy:
Si nu o sa te mire faptul daca suporterii Universitatii o sa incurajeje pe FCN:)
Ai sa vezi cat de huiduita o sa fie Pandurii la Craiova

Hai sa fim seriosi... cum ai ajuns tu la concluzia ca Pandurii sunt a 4-a rivala a Craiovei ? Cred ca ti s-a creat o impresie gresita, in urma acuzatiilor lansate de unii "craioveni" de pe acest forum impotriva Pandurilor. Asa cum Stiinta a fost, este si va fi bine-primita la Tg-Jiu, asa se va intampla si la Craiova, cu Pandurii. Ar fi culmea prostiei ca oltenii de acolo sa sustina o echipa bucuresteana in loc de una olteana !

be@
1st February 2007, 19:52
Echipa Pandurii Tg-Jiu e finantata de toti minerii din GORJ numai din acest Judet

Ce vorbesti, mai? Societatea NATIONALA are o gramada de datorii la stat, in schimb isi permite sa va finanteze pe voi....
Si nu vorbim de legalitate aici, ci de MORALITATE.

*Coco*
1st February 2007, 19:54
Hai sa fim seriosi... cum ai ajuns tu la concluzia ca Pandurii sunt a 4-a rivala a Craiovei ? Cred ca ti s-a creat o impresie gresita, in urma acuzatiilor lansate de unii "craioveni" de pe acest forum impotriva Pandurilor. Asa cum Stiinta a fost, este si va fi bine-primita la Tg-Jiu, asa se va intampla si la Craiova, cu Pandurii. Ar fi culmea prostiei ca oltenii de acolo sa sustina o echipa bucuresteana in loc de una olteana !

Am multi prieteni din Craiova care mi`au spus asta...
Si asta a mai confirmat si mai multi jucatori de la Pandurii prin ziare (Vintilescu,etc care mai sunt din craiova)

Sergio_D
1st February 2007, 19:58
Am multi prieteni din Craiova care mi`au spus asta...
Si asta a mai confirmat si mai multi jucatori de la Pandurii prin ziare (Vintilescu,etc care mai sunt din craiova)

Nu cred ca aia 10, 15, 20, hai 50 de prieteni au cum sa influenteze atmosfera pe un stadion in care vor fi pe putin cateva mii de olteni. Dintre Pandurii si National, craiovenii vor alege cu siguranta Pandurii.
In plus, la meci vor fi si multi suporteri din Tg-Jiu care vor face deplasarea, asa ca... :cool:

Bancaru
1st February 2007, 21:02
Sergio D, ce stii tu? Baba cicalitoare? Ce e aia? Traiesti cu asa ceva? Nasol de tine. In fine. Oricum ma bucur ca faci si remarci. E un inceput bun si pot spune ca ... promiti.
Nu stiu cine se lamenteaza, noi sau voi, si nu stiu daca stii ce inseamna sa te lamentezi. Eu chiar am ras ironic. In conditiile astea as fi preferat sa jucam in orasul lui Brancusi. Il cunosti, nu? Pentru ca si la Craiova si la Tg. Jiu cam tot aia e. Asa ca era interesant sa va babardim la voi acasa. Asta daca vom fi capabili. Dar nu vad cu ce ne ajuta pe noi mai mult Craiova decat Jiul? Cu nimic. Nu e prima data cand un meci se disputa pe un teren pe care nu ar fi fost normal, iar una dintre combatante este FCN. Eu nu dau vina pe cineva de la Pandurii si nu spun ca a tras Condescu sfori pentru asta. El a facut altele si am pomenit de ele. Aici e mana acestei jigodii, dragomir, care vrea ca ne vada pe nasalie in coparseu.
Trage si tu concluzia. Iar faza ca la Craiova veti fi huiduiti... ma faci sa rad. Glumesti!

be@
1st February 2007, 21:11
Pandurii si FC National vor sa joace la Mioveni in Cupa Romaniei
Meciul dintre Pandurii si FC National, programat pe 28 februarie in sferturile de finala ale Cupei Romaniei Timisoreana, s-ar putea disputa la Mioveni si nu la Craiova, asa cum este stabilit in prezent.
Presedintele Consiliului de Administratie al FC National, Constantin Iacov, a cerut modificarea locului de disputare omologului sau de la Pandurii, iar Marin Condescu a fost de acord cu propunerea acestuia.

Marin Condescu a declarat ca, in cursul zilei de vineri, cei doi presedinti vor depune la sediul Federatiei Romane de Fotbal (FRF) o adresa in care vor comunica propunerea, cu mentiunea ca ambele parti sunt de acord cu aceasta schimbare.

FRF a anuntat, joi, ca meciul Pandurii - FC National este programat pe 28 februarie, pe stadionul Ion Oblemenco, din Craiova.

:D

TaciAcolo
1st February 2007, 21:14
Ce vorbesti, mai? Societatea NATIONALA are o gramada de datorii la stat, in schimb isi permite sa va finanteze pe voi....
Si nu vorbim de legalitate aici, ci de MORALITATE.

Membrii fondatori ai C.S. Pandurii Lignitul Tg.Jiu ( SNL Oltenia, Complexul Energetic Rovinari, Complexul Energetic Turceni) nu sunt subvenționați de la bugetul de stat. Aceștia sunt societăți comerciale care aduc profit la bugetul statului ( în anul 2004 SNL Oltenia a avut un profit de 100 milioane Euro). SNL Oltenia SA Tg.Jiu nu are nici un fel de datorii față de bugetul de stat sau terți.

*Coco*
1st February 2007, 21:34
Nu mai jucăm la Pitești în cupă

Ieri după-amiază, Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal a decis ca meciul din sferturile Cupei României dintre Pandurii și FC Național să nu se mai dispute la Pitești, așa cum era programat inițial. Deținătoarea drepturilor tv pentru Cupa României, postul de televiziune Antena 1 a decis ca la Pitești să aibă loc un alt meci, cel dintre Poli Timișoara și Poli Iași, și asta pentru că există condiții bune pentru filmare. În aceste condiții, FRF-ul a decis mutarea locului de disputare al jocului dintre gorjeni și bancari la Craiova, idee neagreată de către cei de la Pandurii. „ Noi stabilisem să jucăm la Pitești, dar dacă nu se mai poate, fiind echipă gazdă dorim să jucăm la Vâlcea, teren care a fost a doua variantă pentru locul de disputare al meciului cu Național”, a declarat secretarul general al pandurilor, Daniel Băloi.

Balaci
1st February 2007, 21:38
Anul trecut SNLO a fost pe plus,daca tot vreti sa stiti.Nu-i mai purtati voi de grija,totul este legal.:ok:

Navarro
1st February 2007, 21:40
Pandurii.....hmmm,poate cu Vranjkovic ar fi putut avea un plus...si sa nu fie Sorinel la bancari..Acum insa....

TaciAcolo
1st February 2007, 21:43
Pacurar e peste Vranjkovic sa nu mai zic si de Vasilache:D

*Coco*
1st February 2007, 21:55
Pacurar e peste Vranjkovici pentru ala juca toata echipa si el nu facea faza defensiva mai deloc:)

Platanu
1st February 2007, 21:58
Nu mai jucăm la Pitești în cupă

Ieri după-amiază, Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal a decis ca meciul din sferturile Cupei României dintre Pandurii și FC Național să nu se mai dispute la Pitești, așa cum era programat inițial. Deținătoarea drepturilor tv pentru Cupa României, postul de televiziune Antena 1 a decis ca la Pitești să aibă loc un alt meci, cel dintre Poli Timișoara și Poli Iași, și asta pentru că există condiții bune pentru filmare. În aceste condiții, FRF-ul a decis mutarea locului de disputare al jocului dintre gorjeni și bancari la Craiova, idee neagreată de către cei de la Pandurii. „ Noi stabilisem să jucăm la Pitești, dar dacă nu se mai poate, fiind echipă gazdă dorim să jucăm la Vâlcea, teren care a fost a doua variantă pentru locul de disputare al meciului cu Național”, a declarat secretarul general al pandurilor, Daniel Băloi.Este absolut incredibil!O televiziune isi baga nasul in probleme de acest gen,si muta un meci "ca asa vrea ea",si ca nu poate filma bine la Pitesti.Ca la noi,la nimenea!

Sergio_D
1st February 2007, 22:07
Sergio D, ce stii tu? Baba cicalitoare? Ce e aia? Traiesti cu asa ceva? Nasol de tine. In fine. Oricum ma bucur ca faci si remarci. E un inceput bun si pot spune ca ... promiti.
Nu stiu cine se lamenteaza, noi sau voi, si nu stiu daca stii ce inseamna sa te lamentezi. Eu chiar am ras ironic. In conditiile astea as fi preferat sa jucam in orasul lui Brancusi. Il cunosti, nu? Pentru ca si la Craiova si la Tg. Jiu cam tot aia e. Asa ca era interesant sa va babardim la voi acasa. Asta daca vom fi capabili. Dar nu vad cu ce ne ajuta pe noi mai mult Craiova decat Jiul? Cu nimic. Nu e prima data cand un meci se disputa pe un teren pe care nu ar fi fost normal, iar una dintre combatante este FCN. Eu nu dau vina pe cineva de la Pandurii si nu spun ca a tras Condescu sfori pentru asta. El a facut altele si am pomenit de ele. Aici e mana acestei jigodii, dragomir, care vrea ca ne vada pe nasalie in coparseu.
Trage si tu concluzia. Iar faza ca la Craiova veti fi huiduiti... ma faci sa rad. Glumesti!

Nu ma cunosti, asa ca nu cred ca te afli in postura de a pune la indoiala cunostintele mele, din orice domeniu ar fi ele. Te mai rog sa te abtii de la ironii; ne aflam pe un forum de discutii si in cazul de fata, nu isi au rostul. Pe mine m-au surprins afirmatiile tale, si faptul ca vorbesti in necunostinta de cauza. Sincer, unde ai auzit ca "vila" lui Mischie ar fi obiectiv turistic ?

Cat despre meci... am afirmat doar ca disputarea acestuia la Craiova este un avantaj pentru Pandurii, din motive bine cunoscute.

Nu te inteleg, am spus eu ca vom fi huiduiti la Craiova ? Eu am spus ca Pandurii vor fi sustinuti la Craiova. Ce te amuza aici ? Poate ma insel... poate ca nu vor fi sustinuti, poate stii mai bine. Spune-mi, vreau sa stiu.

48
1st February 2007, 22:48
dinb cate se pare partida se va disputa la mioveni, oficialii ambelor cluburi fiind de acord cu locul de disputare!

miril
2nd February 2007, 09:48
Iacov: ''Trebuia să joace Fulgeru Bragadiru la Targu-Jiu''

Președintele clubului FC Național, Constantin Iacov, a fost nemulțumit de faptul ca partida din cadrul sferturilor Cupei României, în care bancarii vor întâlni Pandurii Târgu-Jiu, se dispută la Craiova. El spune că anumite persoane din fotbalul românesc trebuie arestate, iar ca drumul lui Poli Timisoara este favorizat.

"Trebuia să ne pună să jucăm direct la Târgu-Jiu, ce rost mai avea să ne mai plimbe atât? Este inadmisibil! Până nu vor fi unele persoane arestate, să răspundă penal, nu se va schimba nimic în fotbalul românesc. Noi ne înțelesesem cu Pandurii să jucăm la Pitești, dar ne-au mutat pe noi pentru că trebuia să joace Fulgeru Bragadiru (n.r. Poli Timișoara) acolo. Asta este Casa Blatini. Dacă taci din gură și faci aranjamente, ești bine văzut. O să jucăm la Craiova, ce să facem? Dacă așa a vrut Kassai", a declarat, joi, pentru NewsIn, președintele CA al clubului FC Național, Constantin Iacov.

Poate sa zic lumea ce o vrea, dar Iacov are deplina dreptate. Pare nebun dar nu este iar Onlinesport a dezvaluit cine va conduce FRF in lipsa Nasului. Mircea Sandu si Kassai au fost implicati in anul 1972 in una dintre cele mai vizibile tranteli de meciuri din istoria fotbalului romanesc, Progresul-Sportul Studentesc 1-4, Sportul intrand in A, iar cei doi transferandu-se sezonul urmator de la, ati ghicit, Progresul la Sportul. Astia furau inca din perioada de alaptare. Rusine, chelnar nenorocit! Promovarea Nasului le da nas lichelelor din structurile FRF si LPF sa-si faca de cap. Blatiada este doar la inceput. Veti vedea ca am dreptate.

the lion king
2nd February 2007, 09:51
si ce probleme aveti daca jucati la Craiova?In Oltenia conteaza doar STIINTA....!!!!

miril
2nd February 2007, 09:54
Leule, nu despre asta este vorba! Este nedrept ca sa se joace la Craiova cand una din echipe este din...Oltenia, iar la Pitesti, unde cele doua cluburi au cazut de acord sa se intalnesca, va juca...Timisoreana (sic). Fuck-atura urata! Veti mai auzi de licheaua de Kassai.

Bancaru
2nd February 2007, 11:06
Nu ma cunosti, asa ca nu cred ca te afli in postura de a pune la indoiala cunostintele mele, din orice domeniu ar fi ele. Te mai rog sa te abtii de la ironii; ne aflam pe un forum de discutii si in cazul de fata, nu isi au rostul. Pe mine m-au surprins afirmatiile tale, si faptul ca vorbesti in necunostinta de cauza. Sincer, unde ai auzit ca "vila" lui Mischie ar fi obiectiv turistic ?

Cat despre meci... am afirmat doar ca disputarea acestuia la Craiova este un avantaj pentru Pandurii, din motive bine cunoscute.

Nu te inteleg, am spus eu ca vom fi huiduiti la Craiova ? Eu am spus ca Pandurii vor fi sustinuti la Craiova. Ce te amuza aici ? Poate ma insel... poate ca nu vor fi sustinuti, poate stii mai bine. Spune-mi, vreau sa stiu.
Sa zicem ca nici tu nu ma cunosti pe mine. Ceea ce tu ai numit ca fac eu si cum ma comport se cheama ca tu iti poti permite iar eu nu. Ei bine, forumistule, iata ca si eu imi permit. Citesc si eu ce mai zici tu si trag concluzii. Daca nu iti convine...
Vila lui Mischie chiar a fost obiectiv turistic. Trecut intr-o carticica scoasa de Consiliul Judetean. Sa admitem ca poate nu mai este acum obiectiv. Insa nesimtirea ei se inalta pe tinuturile gorjene. Vine si el la petrecerea aia, Feciorii Gorjului, sau cum ii zice... ? Hai sa te lasam si pe tine in pace si pe Mischie si te rog spune si tu daca e normal ca meciul sa se joace in inima Olteniei? Din cate imi aduc eu aminte, cat timp Craiova era in B inimile oltenilor mai bateau pe aici pentru Pandurii. Sunteti tot olteni. Eu nu inteleg de ce naiba nu se joaca acolo unde era firesc, la Pitesti. Voi se pare ca sunteti foarte patimasi si nu vreti sa cititi totul pana la capat. Eu nu am spus ca cineva de la Pandurii si-a bagat coada. De ieri am zis asta, iar azi a si aparut o declaratie a lui Iacov cum ca se intelesese cu Condescu pentru Pitesti. Numai ca, asa cum e si normal in Romania asta buboasa, a aparut un comitet, Comitetul de urgenta, care a bulibasit totul.
Ma mai intreb un lucru: este normal ca sponsorul echipei AEK Timisoara sa fie si sponsorul oficial al cupei? Ilegal nu este, dar moral? Pai cum ar fi ca AEK care joaca cu "Timisoreana" pe pieptm sau pe chiloti, sau pe antebrat, nu conteaza, sa piarda meciul organizat de ... Timisoreana. Adica ei isi bat cuie in talpa? Pute. Totul pute. Iar de cand Mircea Sandu e in nu stiu ce la UEFA a inceput sa faca aprecieri culte si spuse printre doua fumuri de pipa.

tuxie
2nd February 2007, 11:39
Ma mai intreb un lucru: este normal ca sponsorul echipei AEK Timisoara sa fie si sponsorul oficial al cupei? Ilegal nu este, dar moral? Pai cum ar fi ca AEK care joaca cu "Timisoreana" pe pieptm sau pe chiloti, sau pe antebrat, nu conteaza, sa piarda meciul organizat de ... Timisoreana. Adica ei isi bat cuie in talpa? Pute. Totul pute. Iar de cand Mircea Sandu e in nu stiu ce la UEFA a inceput sa faca aprecieri culte si spuse printre doua fumuri de pipa.

Aici ai ratat-o. Timisoreana este brand-ul lui SAB-Miller, si sponsorizeaza Cupa. Poli Timisoara este sponsorizata de Bergenbier, care este brand-ul lui Interbrew. Iar pe tricourile lui Poli in nici un caz nu apare Timisoreana. Pentru mai multe informatii, viziteaza site-ul oficial: http://www.politimisoara.com/ro.html. In concluzie, teoria ta nu prea e valabila - la urma urmei pe cei de la SAB-Miller ii intereseaza doar promovarea brand-ului in timpul desfasurarii Cupei, prin reclame, si ii doare-n paispe de cine o va castiga.

miril
2nd February 2007, 11:49
Nu mai jucăm la Pitești în cupă

Ieri după-amiază, Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal a decis ca meciul din sferturile Cupei României dintre Pandurii și FC Național să nu se mai dispute la Pitești, așa cum era programat inițial. Deținătoarea drepturilor tv pentru Cupa României, postul de televiziune Antena 1 a decis ca la Pitești să aibă loc un alt meci, cel dintre Poli Timișoara și Poli Iași, și asta pentru că există condiții bune pentru filmare. În aceste condiții, FRF-ul a decis mutarea locului de disputare al jocului dintre gorjeni și bancari la Craiova, idee neagreată de către cei de la Pandurii. „ Noi stabilisem să jucăm la Pitești, dar dacă nu se mai poate, fiind echipă gazdă dorim să jucăm la Vâlcea, teren care a fost a doua variantă pentru locul de disputare al meciului cu Național”, a declarat secretarul general al pandurilor, Daniel Băloi.

Dar asta ti se pare normal, tuxie? Stiu ca nu voi suporterii ati decis asta, dar vreau sa aud parerea ta de...urgenta.

Bancaru
2nd February 2007, 11:50
Am gresit? Nu jucati cu berea aia pe piept? Ma rog, imi cer scuze. Dar sa ma ierti si tu, dar parca tot e un conflict moral TIMISOARA - TIMISOREANA. In fine, poate intru in amamnunte pe care nu le stapanesc foarte bine, desi cred ca am ceva dreptate. Nu cred ca ii doare chiar in paispe. Dar daca tot ai venit aici, spune si tu de ce jucam noi in alt loc decat ne-am inteles cu echipa organizatoare, Pandurii?

Platanu
2nd February 2007, 11:51
Asa ceva e strigator la cer!Cum poate o televiziune sa zica:"Nu domne,nu jucati aici,jucati dincolo,ca nu pot eu sa filmez"?

miril
2nd February 2007, 11:54
...pe Poli. Discriminatoriu, in orice caz. Astia vad ca nu inceteaza sa imparta nedreptatile, lucru care ar trebui sa-i nemultumeasca si pe suporterii timisoreni caci vor pierde o simpatie binemeritata, altfel. Ma refer la vremurile de...demult.

tuxie
2nd February 2007, 11:58
Dar asta ti se pare normal, tuxie? Stiu ca nu voi suporterii ati decis asta, dar vreau sa aud parerea ta de...urgenta.
Nu mi se pare normal, dar aici se pare ca figura tine de Antena 1. Si nu e prima manevra de cocos impusa de televiziuni.


Am gresit? Nu jucati cu berea aia pe piept? Ma rog, imi cer scuze. Dar sa ma ierti si tu, dar parca tot e un conflict moral TIMISOARA - TIMISOREANA. In fine, poate intru in amamnunte pe care nu le stapanesc foarte bine, desi cred ca am ceva dreptate. Nu cred ca ii doare chiar in paispe. Dar daca tot ai venit aici, spune si tu de ce jucam noi in alt loc decat ne-am inteles cu echipa organizatoare, Pandurii?
Eu as prefera sa joace Poli cu Timisoreana pe piept, ca pe Bergenbier nu dau doi bani. Si nu trebuie sa-ti ceri scuze sau altceva, cel putin mie nu-mi datorezi in vreun fel, doar ca am vrut sa clarific situatia cu brand-urile. Iar denumirea "Timisoreana" e drept ca duce cu gandul la Timisoara si la fel de fel de manevre posibile, mai mult sau mai putin ipotetice, ce s-ar putea lua pentru a sprijini Poli sa joace in finala. Sper sa nu fie asa.
Cat despre chestia cu locul de disputare, i-am raspuns si colegului miril - nu mi se pare normala, insa televiziunile se pare ca pot decide multe, la fel ca si in campionat; nu stiu ce e prevazut in licenta de transmisie si contractul incheiat cu Liga sau cu FRF, care din ele o fi, asa ca nu ma pot pronunta corect asupra factorilor. Pot doar banui un motiv, si nu vreau sa-mi sariti in cap daca-l spun - e vorba de cota de audienta. E posibil ca numarul de suporteri ai Poli Timisoara + Poli Iasi ce vor urmari meciul sa fie mai mare decat al celor ce vor urmari Pandurii - FC National. Dar, cum ziceam, e doar o opinie si nu vreau sa se supere nimeni.

Later edit: din ce observ pe site-ul FRF, meciul nu va fi televizat, drept urmare manevra asta de schimbare e de cacao.

Bancaru
2nd February 2007, 12:50
Eu nu cred ca decizia este a Antenei 1. Pai adica cum pentru meciul Poli - Poli se transmite mai bine de la Pitesti (Mioveni)? Pai are vreo importanta? Nu toti participantii trebuie tratati in mod egal? De ce ar trebui transmis mai bine un meci decat altul? Aici este mana lui dragomir si a lui Sandu, mai nou. Stiu ca vor veni unii sa spuna ca FRF organizeaza aceasta competitie, dar nu le mai raspund. Au dreptate. Dar si dragomir e vicepresedinte FRF. Eu as face intelegere cu Pandurii sa jucam la Tg Jiu.

miril
2nd February 2007, 13:05
MUTARE Dupa ce initial meciul contând pentru sferturile de finala ale Cupei României – Timisoreana fusese programat sa aiba loc pe stadionul “Ion Oblemenco” din Craiova, decizia a fost schimbata. Ora si data vor ramâne neschimbate, 28 februarie, ora 14.00, dar partida va avea loc pe stadionul “Dacia”, din Mioveni.

alamar
2nd February 2007, 13:11
Manevre jegoase. Parca mai conteaza unde jucam, desi Craiova este tot in Oltenia County, important este sa batem Pandurii si sa mergem mai departe. Haaaaaai Progresuuuuuuuu'

TaciAcolo
2nd February 2007, 13:19
da ce a semnat ba frate antena 1 in contract ca isi aleg si stadioanele unde sa joace echipele ..atunci de ce draq se mai inteleg echipele intre ele

Bancaru
2nd February 2007, 13:36
Decizia asta dovedeste ca prima a fost o eroare. Iar aici nu se fac erori neintentionate. Nu poti gresi asa. Ca si Basescu cu prizonierii. Nu e vina Timisoarei sau e echioei Pandurii. Aici au vrut sa dea in Iacov prin National. Punct.

alamar
2nd February 2007, 13:37
Mirile, am folosit cuvinte din vocabularul limbii romane. Si inca de'alea din DEX, ca daca o dadeam pe argou era vai si amar. Ce tot va feriti sa le spuneti in fata cine sunt.
Cum mai ajung eu acum sa vad meciul. La Pitesti era brici. Pana la Craiova merge, cum merge, dar mai greu e la intors acasa. Oboseala, tracasari, "si clopoteii tilinca tilinca", o sampanie mica pentru ca vom castiga, mai trebuie sa lipsesc si joi de la job.

miril
2nd February 2007, 13:40
Se cheama trolling! Al, vezi daca nu citesti vestile aduse de...mine! Mioveni, ce zici?

Sergio_D
2nd February 2007, 13:45
...te rog spune si tu daca e normal ca meciul sa se joace in inima Olteniei? Din cate imi aduc eu aminte, cat timp Craiova era in B inimile oltenilor mai bateau pe aici pentru Pandurii. Sunteti tot olteni. Eu nu inteleg de ce naiba nu se joaca acolo unde era firesc, la Pitesti. Voi se pare ca sunteti foarte patimasi si nu vreti sa cititi totul pana la capat. Eu nu am spus ca cineva de la Pandurii si-a bagat coada. De ieri am zis asta, iar azi a si aparut o declaratie a lui Iacov cum ca se intelesese cu Condescu pentru Pitesti. Numai ca, asa cum e si normal in Romania asta buboasa, a aparut un comitet, Comitetul de urgenta, care a bulibasit totul.


Pe mine m-a deranjat faptul ca ai facut niste referiri la persoana mea, in necunostinta de cauza, dar si la echipa mea de suflet.

Nu de alta, dar va aflati aici din cauza faptului ca a picat in B o echipa care cica era doatoare la stat - SPORTUL STUDENTESC. Pai asta cum se cheama? Din banii mei, ba si ilegal, este platit echipa Pandurii. Aferim!

Intr-adevar, nu mi se pare corect ca meciul sa se dispute tot in Oltenia, dar te-ai repezit si ai inceput sa lansezi atacuri asupra echipei.

Pana la urma, se pare ca se va disputa la Mioveni. Foarte bine asa. Echipa mai buna sa castige.

alamar
2nd February 2007, 13:56
Atunci, Mioveni sa fie. Scularea la 8, plecarea la 10, sosirea la 12, meciul la 14, victoria la 15.45. Intoarcerea...nu mai conteaza, avem timp pana la 24 si sa sarbatorim.
Haaaaaai Progresuuuuuuu'

lucian_iasi
2nd February 2007, 14:06
nationalul,ca si argesul ar trebui sa se concentreze pe campionat..ca amandoua au sanse foarte mici de slavare :) :) :)

Bancaru
2nd February 2007, 15:07
@lucian iasi
Nici voi nu stati bine. Iar in cupa... a zis si Popa, puteti sa va concetrati pana va ies ochii din cap. Nu a zis chiar asa. Aproximativ.

@SergioD, eu nu m-am luat de echipa ta ci am dat un raspuns cuiva. Articolul nu imi apartinea desi sunt de acors. Afirmatiile ulterioare sunt raspunsuri date la afirmatiile altor forumisti. Eu iti mai spun un lucru: am citit intr-un ziar ca angajatii din minerit in Oltenia, membri SNLO trebuie sa dea 2%, conform contractului colectiv de munca, pentru mentinerea acivitatii sportive. Pai ia sa vedem cat ar fi un 2%. Eu cred ca un salariu de miner este de vreo 1500 Ron (15.000.000 lei vechi). 2% reprezinta nici mai mult nici mai putin decat 30 Ron, adica cu 6 ron mai mult decat copilul meu primeste alocatie de la stat. Mai bine zis primea, pentru ca incepand cu 1 ianuarie 2007, nu mai ia fiica-mea banii astia, ca sa ii dea uneia cu copil care nu a muncit in viata ei. Adica, mai pe tiganeste, pardon, romaneste, sa ii indemnam pe saraci sa se fu** ca sa impuieze si sa ii trimita la cersit. In cel mai bun caz. Dar nu vorbim de asta aici. Aia 2% ii dau toti cu inima deschisa? Nu cred, orice vrei tu sa zici. Dar se stie ca sindicatul in lumea miniera e ca apartenenta la COSA NOSTRA. NU esti sindicalist esti pielea ****. Si dintre Condescu si niste ziaristi care s-au documentat ii cred pe ziaristi. Poti sa ma impusti? Eu nici nu ma asteptam sa vina Condescu, acest Hoffa al oltenilor, si sa spuna da, am dat fonduri nu stiu de care. A mai zis unul, cred ca Dan Iosif, un alt clasic in viata, ca hotul neprins e negustor cinstit. Treaba lor.
Legat de persoana ta, tu te-ai legat de mine primul. Cauta de mai citeste ce ai zis. Comparatia ta, oricat de glumeata ti se pare tie, pe mine ma dezgusta. Nu ma intereseaza cu cine iti petreci timpul liber.
Acum ca toata lumea e multumita legat de locul de desfasurare, lumea de aici ma refer, nu pot decat sa zic: cel mai bun sa invinga si sa va urez bafta!

be@
2nd February 2007, 16:01
In legatura cu finantarea:


Sponsorizările ilegale la Pandurii
ANCHETĂ Conform ziarului Cotidianul, Mugur Ciuvica, presedintele Grupului de Investigati Politice, ar fi ajuns la concluzia ca sponsorizarile pentru echipa sunt în afara legii. Complexul Energetic Turceni, Complexul Energetic Rovinari si SNLO sponsorizeaza toate gruparea gorjeana. Doar în 2006 clubul a primit sponsorizari de 60 de miliarde de lei vechi, aproximativ 1.8 milioane de euro. Mugur Ciuvica este de parere ca aceste demersuri sunt ilegale, deoarece Societatea Nationala a Lignitului are datorii la stat, deci nu-si poate permite “acte de caritate”. La finalul anului 2006 SNL Oltenia avea “restante” la stat însumând un total de 844.578 miliarde de lei vechi.



Complexele Energetice de la Turceni și Rovinari au dat in 2006 clubului de fotbal de 3 ori mai mulți bani decât in 2005. După ce au cheltuit zeci de miliarde de lei cu echipa de fotbal, conducerile celor doua complexe energetice au anunțat scumpirea prețului energiei, iar SNLO a anunțat scumpirea prețului cărbunelui.:rosu: Deși, în 2006, avea datorii uriașe la stat, SNLO a fost principalul susținător financiar al echipei de fotbal.



SA SCRIU MAI MARE?????

UrsMeier
2nd February 2007, 18:27
nationalul,ca si argesul ar trebui sa se concentreze pe campionat..ca amandoua au sanse foarte mici de slavare :) :) :)

crezi ca iasiul e salvat de la retrogradare? Stai linistit ca nu e asa roz precum crezi tu
PS: Arges se va salva !!!

Sergio_D
2nd February 2007, 18:52
SA SCRIU MAI MARE?????

Nu e nevoie... Citeste aici (http://www.pandurii-tg-jiu.ro/index.php?id=1221) te rog... Vreau sa vad ce parere ai dupa ce termini de citit.

@ Bancaru: scuze, nu am avut intentii rele. :)

lucian_iasi
2nd February 2007, 20:33
crezi ca iasiul e salvat de la retrogradare? Stai linistit ca nu e asa roz precum crezi tu
PS: Arges se va salva !!!

Nu suntem salvati,dar cu siguranta avem ceva mai multe sanse decat voi(v-am batut si la pitesti,cu un egal la iasi,mai adaugam si meciurile directe cu voi :D :D :D )

Noi avem 7 puncte avans in fata ceahlaului(si meciurile directe avantaj).Poate va salvati,nu stiu,dar noi nici atat nu retrogradam :ok: :ok: :ok:

Deja suntem off-topic aici

TaciAcolo
3rd February 2007, 10:29
Jucăm la Mioveni în Cupa României

Meciul dintre Pandurii și FC Național nu se va mai disputa nici la Pitești, dar nici la Craiova. Ambele echipe au refuzat să joace pe terenul din Bănie și au ales ca loc de desfășurare Mioveniul. „Comitetul Executiv al FRF a decis să jucăm la Craiova, însă există posibilitatea, în cazul în care ambele echipe sunt de acord, să se schimbe locația”, declara secretarul general al pandurilor, Daniel Băloi.

Imediat după ședința federalilor, președintele pandurilor Marin Condescu a luat legătura cu omologul său de la FC Național, cei doi picând de acord să schimbe locația. „Vom depune și noi și ei o solicitare prin care cerem să jucăm pe un alt stadion, mai precis la Mioveni”, a declarat Marin Condescu.

În acest sens, fiind considerați gazde, cei de la Pandurii se vor deplasa luni la Mioveni pentru a perfecta organizarea acestui meci programat pe data de 28 februarie de la ora 14.00, netelevizat. Din primele negocieri între cele două cluburi, s-a stabilit ca intrarea la acest meci să fie gratuită.
„Ne poartă noroc”

Secretarul general al pandurilor Daniel Băloi este de părere că orașul Mioveni le poartă noroc pandurilor. „Avem șansa noastră să ajungem în semifinalele Cupei României, o adevărată performanță pentru fotbalul gorjean. În plus, dacă jucăm la Mioveni, avem atuul că acel teren ne poartă noroc”, a declarat Băloi. Pandurii au jucat ultima dată acolo în toamna anului 2005, împotriva celor de la FC Argeș, echipă pe care au și învins-o cu scorul de 1-0, singurul gol fiind marcat de Armel Disney.:yeah:

velcovici222
3rd February 2007, 21:53
bat Oltenii

*Coco*
3rd February 2007, 22:22
Vedeti mai pana la urma se joaca la Mioveni
Da tot bat Pandurii:D

TaciAcolo
3rd February 2007, 23:30
absolut;) puteam sa jucam si pe cotroceni ca tot ca pe un teren neutru sunt bancarii;)

lucian_iasi
3rd February 2007, 23:31
Asta e cel mai dezechilibrat meci din sferturi(alaturi de Rapid-Arges).Se califica Pandurii fara probleme :) :) :)

*Coco*
3rd February 2007, 23:45
Asta e cel mai dezechilibrat meci din sferturi(alaturi de Rapid-Arges).Se califica Pandurii fara probleme :) :) :)

Parerea ta ca e cel mai dezechilibrat
Pentru mine asta pare cel mai echilibrat meci si cred ca este cel mai echilibrat
Pai la rapid-arges-->clar merge rapid fara nici un dubiu
steaua-otelul00-->clar steaua
timisoara-iasi-->clar timisoara ei pana in finala nu o sa se opreasca

lucian_iasi
3rd February 2007, 23:48
Nu vezi in ce situatie e nationalul?crezi ca lui Cartu ii arde de cupa cand sunt in situatia in care sunt?pe ultimul loc la 8 puncte de Farul (prima echipa salvata):) :) ..eu zic sa te mai gandesti

Cu ce il incalzeste pe Cartu daca sa zicem Nationalul trece de voi si ajunge i finala(poate o si castiga) si retrogradeaza?

*Coco*
3rd February 2007, 23:53
ASta asa ar fi ...dar la ei Cupa a fost in fiecare an un obiectiv sunt specialisti in Cupa
Acuma orice e posibil:D

be@
4th February 2007, 08:27
bat Oltenii

Care? Aia de la National? Sa stii ca avem vreo cativa la echipa. :ok:

Bancaru
5th February 2007, 11:14
Luciane, dar cu ce ne incalzeste daca retrogradam si nu luam nici cupa? De ce sa nu iti joci sansa? Nu e vorba numai de "specialisti in cupa". De fapt au fost sezoane in care echipa mergea bine si in campionat. Sa nu uitam unde am treminat anul trecut si cine a fost dupa noi. Ma refer si la banii care s-au bagat...

Cipus
7th February 2007, 14:19
sa presupunem urmatorul scenariu: Steaua si Rapid merg in semifinale. Se pot intalni in semifinale, sau vor intra in urne separate la tragerea la sorti? de asta va depinde participanta in UEFA. dintre cele 4 echipele care vor ajunge in semifinale, numai una va pierde UEFA. Nationalul care 99% va retrograda, nu cred ca merita sa prinda UEFA si sa iasa din primul tur preliminar. Astfel, Pandurii are toate motivele sa ia meciul mai in serios decat Nationalul si in semifinale sa spere ca va intalni Poli Timisoara

miril
7th February 2007, 14:59
Cupa nu se ia din considerente de UEFA ci daca echipa castigatoare este mai buna decat adversarii pe care-i intalneste, inclusiv in finala, si asta indiferent daca echipa respectiva va retrograda sau nu. Oricum, nu cred ca Nationalul va depasi faza de semifinala. Asta in cel mai bun caz.

Cipus
8th February 2007, 11:39
la National lucrurile au inceput sa se miste odata cu venirea lui Cartu. atacul e reprezentat de Cursaru, Claudiu Dragan, Ionut Savu si mai nou de Chihaia. 4 atacanti de valoare apropiata, altii nu-i au nici pe acestia (Poli Iasi, Gloria, Jiul, UTA, Argesul, Ceahlaul, Vasluiul, chiar si Pandurii au atacul mai slab decat al Nationalului). Pana la urma intre in careul de asi echipa care se va dovedi mai buna

Aurel.D
8th February 2007, 14:28
Pandurii Tg. Jiu ia cupa!!

Bancaru
8th February 2007, 14:58
Cipus, retrogradam sau se misca lucrurile? Sau chiar daca se misca lucrurile, oricum nu conteaza, retrogradam?

miril
8th February 2007, 15:45
Retrogradam ca asa se misca lucrurile. Sper, totusi, sa mergem in semifinale si...mai vorbim.

Platanu
9th February 2007, 11:15
Am si eu o intrebare:
Data disputarii meciului a ramas 28 februarie?

*Coco*
9th February 2007, 11:26
Da Joi 28 Feb

alamar
9th February 2007, 14:49
Joi, sa te duci tu la meci.

Bancaru
9th February 2007, 15:14
Da, asta e ca aia cu cei care voteaza cu Nastase sa se duca luni la vot. Coco, tu poti sa te duci joi.

*Coco*
9th February 2007, 17:11
Am crezut ca 28 cade Joi:) Acum m`am uitat si cade Miercuri 28 Feb:D

Platanu
9th February 2007, 21:04
Daca se juca marti,poate mergeam in deplasare.Asa,nu pot.

georgemp
10th February 2007, 02:01
Am inclinat,cu votul meu,balanta in favoarea Nationalului.
Sper sa batem!
Nu am nimic cu Pandurii,si tot respectul pentru ei,dar National ia cupa anul asta...sper.

*Coco*
13th February 2007, 23:21
Pandurii - FC Național se va juca la Pitești


Conducerea clubului Pandurii a stabilit de comun acord cu FC Național ca meciul din Cupa României să se dispute la Pitești. Inițial FRF a stabilit că meciul se poate disputa la Mioveni, după ce inițial îl programase la Craiova dar între timp, stadionul din Pitești, a devenit prima opțiune pentru cele două formații, după ce Poli Timișoara a ales să joace cu Poli Iași la Timișoara. Secretarul general al clubului Pandurii, Daniel Băloi, spune că decizia finală nu s-a luat încă pentru că echipele din iași și Timișoara n-au comunicat la federație un eventual acord: «Deocamdată, oficial din partea Federației Române de Fotbal am fost anunțați că această partidă se va juca la Mioveni, dar în aceste zile noi continuăm demersurile ca partida să fie mutată la Pitești, pe stadionul din Trivale deoarece există foarte mari șanse ca partida dintre poli Timișoara și Poli Iași să se dispute la Timișoara și atunci noi ne putem întoarce să jucăm la Pitești, acolo unde a fost și prima opțiune a noastră la organizarea meciului.» Secretarul general a precizat faptul că la Pitești terenul este mult mai bun și condițiile de organizare mai acceptabile din punct de vedere financiar. La Mioveni gazdele au solicitat suma de 100 de milioane de lei pentru organizare în timp ce la Pitești s-ar plăti doar 60 de milioane de lei.

Sergio_D
19th February 2007, 16:02
Pana la urma, se va juca la Mioveni parca :D
Teren de bun augur pentru Pandurii :rolleyes:

Elphax
19th February 2007, 16:04
mai bine la Pitesti totusi

Sergio_D
19th February 2007, 22:59
mai bine la Pitesti totusi

Pai la Pitesti sau la Mioveni ? :ras-plans:

Aaaa... Timisoara joaca meciul cu Iasi la Timisoara... si jucam noi la Pitesti, nu ? :D

Iesenii au capitulat... :ras-plans:

Geografu
27th February 2007, 23:00
Ce sa zic meci de 1 X 2 dar sper sincer ca Nationalul - aceasta frumoasa echipa - sa mearga mai departe in cupa ( competitia ei preferata ) . Bafta baieti ! :cool:

Balaci
27th February 2007, 23:45
Speri mata da speri degeaba:D Bat Pandurii,diferenta de valoare e prea mare intre cele doua.Plus ca Nationalului i se face si un bine asa,nu se mai oboseste in cupa,are nevoie de toata energia in campionat!

Sergio_D
27th February 2007, 23:46
Speri mata da speri degeaba:D Bat Pandurii,diferenta de valoare e prea mare intre cele doua.Plus ca Nationalului i se face si un bine asa,nu se mai oboseste in cupa,are nevoie de toata energia in campionat!

subscriu :ras-plans:

Balaci
27th February 2007, 23:47
Imi pare bine ca avem viziuni similare asupra problemei:P

Sergio_D
27th February 2007, 23:48
ai spus-o frumos :D :great:

*Coco*
28th February 2007, 00:12
Peste 1.000 de gorjeni sunt asteptati la Pitesti

La meciul de astazi, este posibil un aflux record al suporterilor gorjeni, excluzând meciul promovarii de la Drobeta Turnu Severin. La partida de la Pitesti, conducerea Pandurilor mizeaza pe sustinerea a peste 1.000 de suporteri, pentru acest lucru apelându-se chiar la o serie de excursii, organizate pentru minerii din Motru si Rovinari: „Pentru meciul din Cupa României, de la Pitesti, fiind o distanta mai mica, vom avea mai multi suporteri, pentru ca sindicatele miniere de la Rovinari si Motru au organizat, pe cont propriu, excursii, si cred ca o sa avem în jur de 1000 sau 1500 de suporteri, la acel meci”. Ca organizatori ai acestei partide, Pandurii s-au ocupat de închirierea stadionului si de celelalte date ce tineau de buna organizare a acestui sfert de finala, Viorel Temelescu declarându-se satisfacut de sprijinul primit din partea clubului pitestean: „Nu a fost nicio problema cu închirierea stadionului si organizarea meciului la Pitesti si tin sa le multumesc celor din Pitesti, pentru ca au fost foarte receptivi. Fata de sumele care s-au vehiculat la Craiova sau pe alte stadioane, ei ne-au cerut un pret rezonabil si se vor ocupa cei de acolo de jandarmi, ambulanta si tot ce înseamna organizare, si în plus, ne-au oferit si alte terenuri de antrenament”. Antrenamentele Pandurilor, ajunsi la Pitesti înca de luni dimineata, au fost sustinute atât pe stadionul Strand, cât si pe cel din complexul sportiv « Nicolae Dobrin », din Trivale. Având aceasta posibilitate, conducerea clubului Pandurii Târgu Jiu a decis ca intrarea la meciul de cupa de la Pitesti sa fie libera.

Balaci
28th February 2007, 00:13
Citisem si eu asta,dovedeste ca la Tg Jiu lumea inca iubeste fotbalul:ok:

TaciAcolo
28th February 2007, 08:45
ce a fost la severin greu sa se mai intample inca o data :) superb a fost atunci :D sa vezi o galerie de 6000 de oameni in deplasare:great:...numai daca vom juca finala poate dau navala oltenii in timisoara:evil:

miril
28th February 2007, 09:28
Nu este vorba de o diferenta de valoare ci de o alta diferenta care tine de pregatirea foarte slaba a Nationalului la inceputul sezonului, Iacov gresind ca nu l-a scos pe Duna mult mai devreme, altfel nu s-ar fi ajuns aici, jucatorii capatand intre timp un moral scazut, printre altele. Sa castige cei mai buni! HAI PROGRESUL!

TaciAcolo
28th February 2007, 11:36
sa castige cei mai buni :great: da macar la radio e meciu? ce frecventza :) ...transmite toate meciurile din anglia din cupa si d ela noi nu pot sa transmita sa ma kk pe ei de televiziuni de kko

be@
28th February 2007, 13:59
Peste 1.000 de gorjeni sunt asteptati la Pitesti

.

Care 1000, ma? Ca tocmai am vorbit cu George care e la meci, si sunt vreo 20 de la Pandurii .:happy :happy

TaciAcolo
28th February 2007, 14:02
Pandurii incepe partida cu:
Portar
0. Dossey
Fundasi
Popete
A. Rus
Chibulcutean
Mindrean
Mijlocasi
Fl. Stinga
D. Orac
Adrian Popescu
Al. Pacurar
Atacanti
I. Iordache
L. Mihai

:great: iordache titular:D

be@
28th February 2007, 14:33
Cristian Munteanu
Altamir Martins
Mihai Panc
Liviu Rusu
Erik Lincar
Florin Pelecaci
Ovidiu Herea
Florentin Dumitru
Alin Ilin
Octavian Chihaia
Csaba Borbely


23' Dupa un început de partida care a apartinut celor de la Pandurii, Nationalul a pus stapânire pe mijlocul terenului si conduc ostilitatile.
16' Mare ocazie FC National. Fl. Dumitru centreaza din corner. Martins trimite cu capul, dar Mândrean scoate de pe linia portii.
11' Vremea este frumoasa. Cerul este senin si sunt aproximativ 12 grade celsius
7' La meci asista aproximativ 200 de suporteri. Galeria Nationalului este formata din 15 fani, iar cea a Pandurilor din 20

be@
28th February 2007, 14:39
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oollll!

TaciAcolo
28th February 2007, 14:54
hai pandurii cu egalarea :evil:

delaparis
28th February 2007, 14:55
250 de spectatori ? :shocked:

TaciAcolo
28th February 2007, 14:58
cea mai proasta organizare probabil avem in cupa romaniei din lume ..de ce plm sa se joace pe teren neutru cand se poate juca lejer tur retur

Cristian
28th February 2007, 15:00
Corect, mie mi-ar fi convenit asa sa se desfasoare, in sistem tur-retur

caine19
28th February 2007, 15:00
250 de spectatori ? :shocked:

pai sunt echipe cu multi suporteri:lol: :lol: !

nationalul n-are nici acasa 100 de spectatori :D

delaparis
28th February 2007, 15:03
Ar fi programul prea incarcat ...tur-retur mi se pare ca e la englezi ... dar aia joaca un meci la doua zile.
In Franta se joaca un singur meci iar regula e asa :
Daca o echipa joaca in divizie inferioara atunci ea este cea care primeste ... daca amandoua sunt in aceiasi divizie atunci prima care a iesit din urna la tragere la sorti este cea gazda ...

TaciAcolo
28th February 2007, 15:09
1-1!!!!!!!!!!!! gol iordache!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

arfel
28th February 2007, 15:10
de unde stii cine a dat golu?

lucian_iasi
28th February 2007, 15:10
Va bate nationalul :evil: :drak:

TaciAcolo
28th February 2007, 15:10
de la radio omega :) comentariu de acolo

dardar_3
28th February 2007, 15:11
egalara oltenii...:D

arfel
28th February 2007, 15:13
de la radio omega :) comentariu de acolo

e dat si pe net?

TaciAcolo
28th February 2007, 15:13
nu ..nu e pe net

hai si cu golul 2 :evil:

razvy86
28th February 2007, 15:26
victorie clara a Nationalului.

arfel
28th February 2007, 15:27
meciu asta se da la penalty

TaciAcolo
28th February 2007, 15:28
o baga vintilescu in ate :evil:

TaciAcolo
28th February 2007, 15:34
Golllllllllllllll 2-1111111111111111111111111

Jerry20cm
28th February 2007, 15:34
ba nu...
mai da Iordache unu ;)

Forza Pandurii si Tiganu:D !!!

dardar_3
28th February 2007, 15:35
dadura oltenii inca unu...:D....

lucian_iasi
28th February 2007, 15:37
2 penalty-uri in acelasi meci :rosu: :rosu:

Sper ca sambata sa nu mai aveti norocu asta :headbang: :headbang: :headbang:

Jerry20cm
28th February 2007, 15:37
am zis eu ca mai da unu Iordache...:ok:

Ce coleg de clasa am avut!!! :cool:

TaciAcolo
28th February 2007, 15:39
meserie tiganu asta ..cu sange rece :great:


victorie clara a Nationalului.

absolut:happy

TaciAcolo
28th February 2007, 15:45
2-2 sut ilin de la 23 metri coltul lung :(

lucian_iasi
28th February 2007, 15:46
:ok: :ok: :ok: :ok:

TaciAcolo
28th February 2007, 15:47
2 min d eprelungiri ...hai Pandurii in prelungiri sa-i rupem :evil:

arfel
28th February 2007, 15:47
am zis penalty

dardar_3
28th February 2007, 15:48
:ras-plans:...

Bravo National:ok:...

Hai cu penalty-urile...:D

Balaci
28th February 2007, 15:49
2-2,se intra in prelungiri?

be@
28th February 2007, 15:50
I-am zis aseara lui George ca batem in prelungiri. Sa vedem daca am dreptate.

TaciAcolo
28th February 2007, 15:50
se termina ...pff ce ghinion cand intra comentatoru in direct au dat aia gol in ultimele minute :happy

@balaci da prelungiri :ok:

Balaci
28th February 2007, 15:51
Ramane de vazut,eu am incredere in baieti ca la penalti-uri bat.Oricum,se pare ca intr-adevar avem probleme daca nu am executat National-ul in 90 de minute:(

CFR1907
28th February 2007, 15:51
Se pare ca meciul s-a terminat X. Pariorii au pierdut multi bani la acest meci, ca e greu de crezut ca cineva a pui X la meciul asta.:D

TaciAcolo
28th February 2007, 15:52
eu am pus x :( da mai bine bateau :(

lucian_iasi
28th February 2007, 15:52
Eu am pus x :D

Balaci
28th February 2007, 15:53
Da cam care a fost treaba,cum s-a jucat,ca eu abia acum ajunsei acasa si nu sunt la curent:D

be@
28th February 2007, 15:54
2 penaltyuri le-au dat oltenilor. Pe Cartu l-au trimis in tribuna..... Sigur ne-au furat astia. :mda:

CFR1907
28th February 2007, 15:54
eu am pus x :( da mai bine bateau :(

Lasa ca poate meciul se termina X, dar inscrie Pandurii in prelungiri si asa amandoi castigati, asta daca la pariuri se pune rezultatul final al celor 90 de minute si nu cel de dupa 120 de minute. Scuze, dar nu prea sunt eu expert in pariuri.:)

TaciAcolo
28th February 2007, 15:54
meciu nimeni nu la vazut ;) de la radio ce am auzit nu-am cam dominat prima repriza in a 2 ne-am revenit decta pana in min 89:(

boni2204
28th February 2007, 15:54
Am si eu o intrebare cine arbitreaza ca pe prosport zic astia ca Martis, iar pe onlinesport ca Helesteanu, sau e o noua regula cu 2 arbitri de centru si nu stiu eu:confused:

be@
28th February 2007, 15:55
Mi se pare ca Toni. :mda:

TaciAcolo
28th February 2007, 15:56
au fost penalty-uri clare :evil:

boni2204
28th February 2007, 15:56
Lasa ca poate meciul se termina X, dar inscrie Pandurii in prelungiri si asa amandoi castigati, asta daca la pariuri se pune rezultatul final al celor 90 de minute si nu cel de dupa 120 de minute. Scuze, dar nu prea sunt eu expert in pariuri.:)
Da asa e a prins , ca se pariaza doar pe 90 de min, apropo robby cate meciuri mai ai pe bilet, dai o bere daca il scoti?:D :D :D

arfel
28th February 2007, 15:57
au fost penalty-uri clare :evil:

le-ai vazut la radio?

TaciAcolo
28th February 2007, 15:58
:great: am din italia acum cateva gogogo mutone :great: vi la tg-jiu si o dau :D

Balaci
28th February 2007, 15:58
Si eu le-am auzit la radio clare penaltiurile:P

TaciAcolo
28th February 2007, 15:58
le-ai vazut la radio?

asa au zis comentatorii ...nu a protestat nimeni de la national :ok:

be@
28th February 2007, 15:58
:lol: :lol:
Daca le-au dat lor, atunci sunt clare.

be@
28th February 2007, 15:59
asa au zis comentatorii ...nu a protestat nimeni de la national :ok:
Ce vorbesti, ma? Toata echipa a protestat, mai ales la al doilea.

boni2204
28th February 2007, 15:59
Statistici
1 Cartonase Galbene 1
0 Cartonase Rosii 0
Marcatori
30 I. Iordache (51')
30 I. Iordache (75')
26 Alin Ilin (34')
6 Erik Lincar (88')
Egalitate perfecta:P

arfel
28th February 2007, 15:59
atunci claare sa fie..eu le-am ascultat pe onlinesport

mateiasi
28th February 2007, 16:00
Ramane de vazut,eu am incredere in baieti ca la penalti-uri bat...(
La care penalty-uri? Cele din min. 120+ sau cele din min. 50, 75, 100...?:evil:

TaciAcolo
28th February 2007, 16:00
Ce vorbesti, ma? Toata echipa a protestat, mai ales la al doilea.

eu am incredere in ziaristi de la tg-jiu :ok:

arfel
28th February 2007, 16:01
cand draq incep prelungirile?

boni2204
28th February 2007, 16:01
:great: am din italia acum cateva gogogo mutone :great: vi la tg-jiu si o dau :D
As veni dar momentan sunt in refacere dupa un accident, oricum bafta.
Sper ca nu ai pariat pe Timisoara sau oricum e blocat:D

be@
28th February 2007, 16:01
eu am incredere in ziaristi de la tg-jiu :ok:


Ahahahaha. Asta a fost tare. Eu am ascultat pe Radio Romania Actualitati.

arfel
28th February 2007, 16:02
pe net?..ca vreau si eu

be@
28th February 2007, 16:03
Nu, radio obisnuit.

boni2204
28th February 2007, 16:03
Si eu le-am auzit la radio clare penaltiurile:P

dar la reluare te-ai uitat?:lol:

TaciAcolo
28th February 2007, 16:07
joc linistit in primele 10 min de prelungiri :mda:

cirdois
28th February 2007, 16:07
be@,si zici ca nationalul a jucat in violet?:D

TaciAcolo
28th February 2007, 16:09
Gollllllllllllll 3-2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Din Min 103 Golllll Orac

CFR1907
28th February 2007, 16:10
3-2 :d

Balaci
28th February 2007, 16:11
Yessssssssssssssssssss

Balaci
28th February 2007, 16:12
Gata,nu mai ajungem la penalti-uri:D

TaciAcolo
28th February 2007, 16:12
/OLE/ ole ola ole ola mai avem putin si jucam finala!!!!!!!!!!!! :evil: /OLE/

Balaci
28th February 2007, 16:19
Cred ca be@ isi taie venele acuma,de nu mai zice nimica:happy

TaciAcolo
28th February 2007, 16:20
:ras-plans: tragic deseara sa ia bataie si iasu` ..condoleanzte

CFR1907
28th February 2007, 16:21
/OLE/ ole ola ole ola mai avem putin si jucam finala!!!!!!!!!!!! :evil: /OLE/

Defapt mai aveti putin si jucati semifinala.:P

Lordliv
28th February 2007, 16:22
bravo ,geana!:ok:

Poli Timisoara
28th February 2007, 16:24
cu dedicatie pt be@...si Iacov ! National si Iasi....OUT !!!!!!!!!

TaciAcolo
28th February 2007, 16:25
SFARSIT performanta istorica Pandurii in semifinala

CFR1907
28th February 2007, 16:26
cu dedicatie pt be@...si Iacov ! National si Iasi....OUT !!!!!!!!!

Asteapta ca inca nici macar nu a inceptul meciul dintre Poli si Iasi...

boni2204
28th February 2007, 16:26
cu dedicatie pt be@...si Iacov ! National si Iasi....OUT !!!!!!!!!
Cu iasi mai ramane de vazut, nu te hazarda:evil: :evil: :evil:

Poli Timisoara
28th February 2007, 16:28
Asteapta ca inca nici macar nu a inceptul meciul dintre Poli si Iasi...

CHEFERE...meciul e ca si rezolvat..."blat" !:ok: Ma pregatesc sa o iau spre stadion...ureaza-mi bafta !

miril
28th February 2007, 16:28
Felicitari gorjenilor si bafta mai departe!

boni2204
28th February 2007, 16:29
SFARSIT performanta istorica Pandurii in semifinala

Poate ai vrut sa zici IN Sfarsit Prima performanta, oricum felicitari si asteptati ca vine si Iasu dupa orele 20:D

be@
28th February 2007, 16:33
be@,si zici ca nationalul a jucat in violet?:D

In violetul lui FC Arges. Pai se pregateste sa va ia palmaresul si culorile.
:drak:
Mi-e teama sa nu ne fi furat astia. Astept declaratiile de dupa meci. :mda:

Balaci
28th February 2007, 16:34
Be@,ce tragedie,Nationalul o lua de la olteni,Iasiul o sa o ia de la cei pe care tu ii numesti hibrizi:(
:happy :happy

be@
28th February 2007, 16:35
Ramane de vazut.... Daca Nationalul a iesit, inseamna ca Poli merge mai departe. Una din doua. O sa vedeti !

TaciAcolo
28th February 2007, 16:37
absolut :happy

miril
28th February 2007, 16:38
Normal ca Poli merge mai departe!

boni2204
28th February 2007, 16:39
Normal ca Poli merge mai departe!

Corect:ok:

Luis Garcia10
28th February 2007, 16:41
Ce logica ! :happy Bate Poli Timisoara stati linistiti , sa nu va ganditi la altceva!

Balaci
28th February 2007, 16:41
DEpinde care dintre ele:D

TaciAcolo
28th February 2007, 16:41
*Coco*, balaci, BIANCO-ROSSI, caine18, Cipus, Dadoman, elphax, Ferko, Huserman, Kooler, lucian_iasi, mateiasi, noir_desir, nr.zece, resita, robyyy, Rocko, Sergio_D, TheIceMan, tuxie, TYPI-STIINTA, v4ly_ro, ZEROSASE

Felicitari :D

miril
28th February 2007, 16:42
Logica-mi spune ca Poli merge mai departe! Gresesc?