PDA

View Full Version : Benfica-Dinamo



Pages : [1] 2

RedDogsCanada
26th January 2007, 00:17
SALUT Dinamovisti, orinde va aflati!

Eu locuiesc in Canada si lucrez la o companie la care cam 80% din angajati sunt portughezi si... aproape toti tin cu Benfica. O sa-mi fie destul de greu sa le fac fata, ei fiind la fel de patimasi ca si noi. In plus toti au fanioane, tricouri, fulare, etc pe care la afiseaza cu mindrie. Eu am doar o poza cu Niculescu pe care le-o arat ca sa stie cine o sa le-o bage-n atze! HAI DINAMO!!!

TheIceMan
26th January 2007, 00:24
SALUT Dinamovisti, orinde va aflati!

Eu locuiesc in Canada si lucrez la o companie la care cam 80% din angajati sunt portughezi si... aproape toti tin cu Benfica. O sa-mi fie destul de greu sa le fac fata, ei fiind la fel de patimasi ca si noi. In plus toti au fanioane, tricouri, fulare, etc pe care la afiseaza cu mindrie. Eu am doar o poza cu Niculescu pe care le-o arat ca sa stie cine o sa le-o bage-n atze! HAI DINAMO!!!

Nu esti singurul care lucreaza cu portughezi. :)

Bafta Dinamo!

Celso
26th January 2007, 10:57
Bravo tie!:evil: dupa ultimele amicale, treaba nu prea ii a buna:headbang: ...sper sa aduca dreaq un varf bun...si sa nu mai umble dupa jucatori liberi:headbang:

fanatic88
27th January 2007, 12:38
amicalele acestea imi aduc aminte de iarna trecuta ...cand am inceput returul tare prost ...

Rossi
27th January 2007, 18:52
echipa a inceput pregatirile de doua sptamani ...relax ... in maxim doua saptamani o sa ne intram in ritm :ok:

Celso
27th January 2007, 22:12
sa speram!:cool:

fanatic88
27th January 2007, 23:01
sa isi intre in ritm mai repede ca a inceput numaartoare inversa ....vine meciul cu benfica si dinamo nu mai joca ca in tur

Leo
28th January 2007, 15:26
Totusi , sa nu uitam ca sunt niste meciuri amicale , de verificare . Nici BENFICA nu este pe val .

fanatic88
28th January 2007, 18:45
nu e pe val intr-adevar da este o echipa venita din ucl

Aurel.D
28th January 2007, 18:56
Va fi greu, dar am incredere macar ca Dinamo va face doua meciuri bune. Jucatorii trebuie sa constientizeze ca este momentul sa dea tot ce au mai bun in aceste doua meciuri, sa dovedeasca ca sunt de Dinamo.

fanatic88
28th January 2007, 19:03
mai nasol este ca in aceste meciuri de pregatire dinamo nu mai joaca ca in tur ....asteptam sa-si intre in ritmul care i-a dus la distanta de 13 puncte in campionat fata de steaua

resita
28th January 2007, 19:37
in amicale dinamo nu a prea jucat dar nu se poate compara un meci amical cu unul oficial.
am incredere in baieti :yeah: :yeah: :yeah:

starsteel
28th January 2007, 19:42
Amintirea amicalelor iernii trecute chiar nu va spune nimic ? :drak: :evil:
A zis bine Argaseala "numai Dinamo poate pierde campionatul".....remember primul meci din 2006, Dinamo - Otelul 0-3.
Dinamo a atins varful de forma toamna trecuta inainte de meciul cu Besiktas ..... din varf incepe coborarea, evident e parerea mea sigur subiectiva.

fanatic88
28th January 2007, 19:43
speranta moare ultima

fanatic88
28th January 2007, 19:43
Amintirea amicalelor iernii trecute chiar nu va spune nimic ? :drak: :evil:
A zis bine Argaseala "numai Dinamo poate pierde campionatul".....remember primul meci din 2006, Dinamo - Otelul 0-3.

nu-mi mai aminti:headbang:
retur dezastruos

resita
28th January 2007, 19:48
Amintirea amicalelor iernii trecute chiar nu va spune nimic ? :drak: :evil:
A zis bine Argaseala "numai Dinamo poate pierde campionatul".....remember primul meci din 2006, Dinamo - Otelul 0-3.


daca dinamo pierde campionatul il pierde pe mana lor, nu ca aveti voi vreo contributie.
oricum 13 pct. nu pot fi pierdute asa usor dar voi puteti sa sperati in continuare............. ca prindeti locul 2 :D :D :D

starsteel
28th January 2007, 19:49
speranta moare ultima

Sunt convins ca Dinamo va fi noua campioana dar la fel de convins ca jocul va avea mult de suferit in aceasta primavara.....Besiktas a demonstrat ca Dinamo totusi nu are valoare. Sansa a fost primordiala toamna trecuta.

fanatic88
28th January 2007, 19:55
Sunt convins ca Dinamo va fi noua campioana dar la fel de convins ca jocul va avea mult de suferit in aceasta primavara.....Besiktas a demonstrat ca Dinamo totusi nu are valoare. Sansa a fost primordiala toamna trecuta.

sansa ,nesansa, am iesit cu fruntea sus dintr-o grupa in care nimeni nu ne dadea sanse si acum este adevaratul test

starsteel
28th January 2007, 19:56
Corect.

fanatic88
30th January 2007, 21:20
meciul cu benfica se aproprie !este pregatita Dinamo?
eu zic ca da
votati
Dinamo poate sa obtina un rezultat de egalitate la ei si o victorie frumoasa cu 2-1 sau 3-1 la noi

caine19
31st January 2007, 00:14
Stati linistiti ca vom trece de Benfica:ok: !
RedDogsCanada... intra pe www.DinamoMania.net si vezi ca au acolo la vanzare produse cu Dinamo(Tricouri , Fulare) , dar nu stiu daca le pot expedia asa departe:D .

fanatic88
31st January 2007, 00:24
vrem fapte nu vorbe .....hai sa ai gura aurita si trecem mai departe !apoi putem cadea cu psg care poate fi usor eliminata

Bancheru
31st January 2007, 09:30
le dam 3-0 acasa si ii batem cu 1-0 la ei si mergem mai departe cu fruntea sus ..

fanatic88
31st January 2007, 17:17
le dam 3-0 acasa si ii batem cu 1-0 la ei si mergem mai departe cu fruntea sus ..

e foarte greu cred ca esti si tu constient de asta ,da e bine sa fim increzatori

fanatic88
31st January 2007, 17:27
Site-ul oficial al lui Dinamo a anuntat lotul pe care "cainii" l-au comunicat la UEFA pentru dubla cu Benfica. Pe lista transmisa de clubul din Soseaua Stefan cel Mare nu se regasesc portarul Denis Romanovs, fundasul Sergiu Homei, care a evoluat cu Sopron in Cupa Intertoto si mijlocasul bosniac Vojislav Vranjkovici, accidentat dupa meciul amical de ieri, cu Leiria. Printre cei 22 de jucatori trecuti pe lista UEFA se afla si fundasul Lucian Goian, al carui transfer la Ceahlaul nu a fost inca finalizat. Iata lotul "cainilor" pentru dubla intalnire cu Benfica, cu numarul de pe tricou si data nasterii:

Portari:
1. Bogdan Lobont, 18.01.1978
12. Florin Matache, 03.08.1982
32. Silviu Posteuca, 18.06.1985

Fundasi:
3. Cristian Pulhac, 17.08.1984
4. Cosmin Moti, 03.12.1984
14. Lucian Goian, 10.02.1983
16. George Blay, 07.08.1980
18. Silviu Balace, 13.11.1978
21. Maris Smirnovs, 02.06.1976
26. Stefan Radu, 22.10.1986
31. Andrei Nitu, 10.06.1987

Mijlocasi:
6. Andrei Margaritescu, 01.01.1980
7. Catalin Munteanu, 26.01.1979
15. Dennis Serban, 05.01.1976
17. Ze Kalanga Baptista, 12.10.1983
20. Adrian Cristea, 30.11.1983
25. Adrian Ropotan, 08.05.1986
28. Marius Alexe, 22.02.1990

Atacanti:
9. Claudiu Niculescu, 23.06.1976
10. Ionel Danciulescu, 06.12.1976
24. Jean Philippe Mendy, 04.03.1987
29. Liviu Ganea, 23.02.1988

fanatic88
31st January 2007, 17:31
După ce au spart gheața în turneul lusitan, prima victorie după 4 meciuri, dinamoviștii au devenit mai încrezători. "Benfica va trebui să se teamă pentru că noi vom fi pregătiți să-i batem", a spus directorul executiv din Ștefan cel Mare, Cristi Borcea.
Bucuroși că au spart gheața în turneul din Portugalia, prima victorie după trei insuccese, dinamoviștii sunt tot mai încrezători în șansele lor în dubla cu Benfica din Cupa UEFA: "Încet, încet așteptâm o tot mai mare concentrarea în meciurile urmatoare si atunci rezultatele sunt cele pe care le asteptam. Dinamo va avea un cuvânt greu de spus în dubla cu Benfica", spune Borcea. "Ne-am pregatiti cu gandul la Benfica", a adaugat si antrenorul Mircea Rednic. Claudiu Niculescu e convins ca nici Benfica nu ii va subestima pe dinamovisti: "Să fiți siguri că nici ei n-o să ne ia la preț de matineu. Dacă o vor face, va fi o mare greșeală".

fanatic88
2nd February 2007, 00:08
Cei 22 de "caini" pentru dubla cu Benfica sunt: Lobont (1), Matache (12), Posteuca (32), Pulhac (3), Moti (4), Goian (14), Blay (16), Balace ( 18 ), Smirnovs (21), St.Radu (26), Nitu (31), Margaritescu (6), Munteanu (7), D.Serban (15), Ze Kalanga Baptista (17), Cristea (20), Ropotan (25), Alexe ( 28 ), Niculescu (9), Danciulescu (10), Mendy (24), L.Ganea (29).

fanatic88
2nd February 2007, 00:15
Ze Kalanga este unul dintre jucatorii cei mai apreciati de la Dinamo de catre ziaristii din Portugalia. Angolezul considera ca "desi Benfica este o echipa foarte puternica, noi o sa intram pe teren cu gandul la victorie. Vrem sa profitam de aceasta ocazie si sa castigam. Sunt sigur ca dubla dintre Dinamo si Benfica va fi una memorabila".

alex36
2nd February 2007, 08:43
eu am votat Nu!! Sper sa ma insel..sa iasa invers

fanatic88
2nd February 2007, 11:45
nu esti prea increzetor....

alex36
2nd February 2007, 12:50
nu sunt.de ce:1)sunt in plin campionat
2)sunt in forma
3)au un lot foarte valoros si cu experienta internationala
4)joaca primul meci acasa, unde, are un public foarte numeros si galagios, care oricand poate pune presiune pe arbitrii si jucatorii nostrii sa greseasca
sper sa nu fie asa

caine19
2nd February 2007, 13:07
Dar nu uita ca joaca al doilea meci la Bucuresti;) . Eu zic ca avem prima sansa , oricum avem o echipa mai buna decat a lor.

Rui Costa are si el o varsta totusi...

fanatic88
2nd February 2007, 19:32
si acum imi mai amintesc dinamo - everton

fanatic88
2nd February 2007, 23:18
Delegatia dinamovistilor si-a schimbat astazi locul de cazare. Au plecat de la Rio Maior si vor inopta in seara asta la Hotel Marriott din Lisabona. "Ne-am mutat ca sa ne obisnuim mai bine cu atmosfera din oras", au spus ros-albii, care se vort intoarce in tara maine, la ora 23.00.

Dinamovistii au jucat 5 amicale in turneul din Portugalia, inregistrand 2 victorii, 2 infrangeri si un egal.

fanatic88
3rd February 2007, 12:04
Fiecare jucător al lui Rednic va încasa cîte 20.000 de dolari dacă Dinamo elimină Benfica în "16-imile"

Pregătirile pentru primul meci cu Benfica, din 14 februarie, de pe Estadio da Luz din Lisabona, au intrat în linie dreaptă. Directorul general Cristi Borcea a stat o săptămînă alături de jucători în cantonamentul de la Rio Maior. A vorbit cu ei, a mîncat cu ei, au avut loc discuții despre bonusul pe care fiecare fotbalist îl va încasa dacă Dinamo trece de Benfica în urma celor două partide, programate pe 14, respectiv 22 februarie.

Poate și mai mult

După 17 ani în primăvara europeană, "cîinii" vor avea parte de o primă consistentă: 20.000 de dolari de jucător! Nu se premiază o victorie sau un egal, ci doar calificarea! Șefii sînt dispuși să bage mîna adînc în buzunar, fiindcă eliminarea Benficăi ar aduce și un plus de imagine. Mai mult, din discuțiile avute cu fotbaliștii, aceștia au fost asigurați că unul sau două rezultate notabile în partidele cu lusitanii ar putea aduce un bonus financiar, peste cei 20.000 de dolari promiși! Așa s-a mai întîmplat după meciurile cu Beșiktaș (2-1) și FC Bruges (1-1), din grupele Cupei UEFA, cînd acționarii, mulțumiți de atitudinea fotbaliștilor, au plusat.

Peste salariul lui Ștefan Radu

Pe lîngă stimulentul pur sportiv, cel financiar este pe placul jucătorilor. Prima pe care șefii vor să o dea pentru accederea în "optimile" Cupei UEFA este mai mare decît salariul anual al tînărului internațional Ștefan Radu! Fundașul de 20 de ani cîștigă 15.000 de dolari pe sezon. Și este piesă importantă la Dinamo. Apoi, titulari în echipa "cîinilor", Andrei Mărgăritescu și Cristi Pulhac cîștigă 30.000 de dolari, respectiv 25.000 de dolari pe an.

fanatic88
3rd February 2007, 12:32
« Galaxia stinge luminaÎn loc de 10-0 a fost 0-0
Cei ce au avut posibilitatea să urmărească vineri seară, pe Sport 1, meciul pe care Benfica l-a disputat, în campionat, împotriva celor de la Boavista trebuie că și-au făcut, ca și mine, de foarte multe ori semnul crucii.

Să mă explic. S-a jucat pe “Da Luz” din Lisabona, în fața a 55.000 de spectatori, într-o atmosferă fantastică și s-a terminat 0-0. Dar nu aceste aspecte m-au făcut să am reacția despre care v-am amintit. Ei bine, rar mi-a fost dat să văd o asemenea derulare a ostilităților. Benfica a jucat senzațional, fantastic, și-a dominat adversarul de o manieră colosală, dar pur și simplu n-a putut introduce mingea în plasă. Dacă s-ar fi terminat 10-0 nu s-ar fi mirat nimeni, iar Dragoș Bocanaciu, cel care a comentat meciul pentru Sport 1, îmi poate fi martor. Timp de 90 de minute, Boavista a intrat de maxim 10 ori in careul gazdelor, iar portarul Benficăi, Quim, n-a fost nici măcar o dată întrebuințat.

În schimb Benfica a ratat din toate pozițiile, din afara careului, din careul mare, din careul mic, de la 4 metri, de la doi metri, chiar și de pe linia porții. A trimis de cel puțin 5 ori mingea în bară, de vreo 3 ori a ratat chiar cu poarta goală, iar portarul Boavistei, William, a scos și el miraculos de cîteva ori făcînd probabil meciul vieții. Ba la un moment dat, prin minutul 60, după ce Luisao trimisese cu capul în stîlpul porții sale, goal-keeperul camerunez în vîrstă de 38 de ani, a început să rîdă de-a dreptul, amuzat pesemne de norocul chior pe care echipa sa îl are. Asta în vreme ce jucătorii Benficăi, antrenorul Fernando Santos și suporterii din tribune mai că-și smulgeau părul din cap de nervi.

Altfel, așa cum am spus la început, Benfica a jucat strălucitor pe alocuri și, chiar dacă nici un meci nu seamănă cu altul, mi-e sincer teamă pentru Dinamo. Combinațiile în care intrau Rui Costa, Simao, Nuno Gomes, Nelson, Karagounis, Katsuranis, inclusiv noua achiziție Derlei, îi lăsau de cele mai multe ori fără replică pe cei de la Boavista, o umbră a echipei ce altădată lupta pentru titlu.

La meci au fost Mircea Rednic și Răducioiu și probabil că au văzut ce era de văzut. Un lucru e însă foarte clar: deși acest 0-0 poate induce o altă impresie, să nu ne lăsăm păcăliți. Benfica e o superechipă, care vineri a avut un ghinion incredibil. Trebuie să sperăm doar că nu și-au consumat porția de neșansă cu acest prilej.

fanatic88
3rd February 2007, 15:25
"Astept ca pregatirea pe care am facut-o in aceasta perioada sa se vad la meciul cu Benfica"

"Asta ne intereseaza pe noi, de aceea am venit aici sa ne pregatim, sa luam contact cu fotbalul portughez", a spus Mircea Rednic, antrenorul echipei Dinamo.

caine19
5th February 2007, 02:55
benfica e in mare forma in campionat , pe cand sevilla nu prea mai bate pe nimeni:( .

fanatic88
5th February 2007, 11:02
nici Middlesbrough nu prea batea pe nimeni:happy


speram ca benfica sa se axeze mai mult pe campionat unde-i pot ajunge pe cei de la porto

fanatic88
5th February 2007, 16:09
Cătălin Munteanu spune că lui Dinamo nu îi este frică nici de Benfica, nici de atmosfera de pe "Da Luz". "Am văzut că se creează o atmosferă incendiară la meciurile lui Benfica de acasă, însă pe noi nu ne mai sperie nimeni și nimic. Am evoluat pe multe stadioane unde publicul a pus o presiune mare pe noi, dar acest lucru ne-a ambiționat și mai tare și am avut evoluții bune. Să țineți minte, Dinamo nu se teme niciodată de nimeni!"

fanatic88
6th February 2007, 00:09
S-au stabilit arbitrii pentru dubla dintre Dinamo și Benfica. Partida tur de pe 14 februarie va fi condusă de o brigadă de arbitri din Croația, avându-l la centru pe Ivan Bebek. Returul, programat pe 22 februarie, la București, va fi condus la centru de danezul Nicolai Vollquartz.

fanatic88
6th February 2007, 16:45
UEFA a anuntat astazi brigazile de arbitri si observatori pentru meciurile pe care Dinamo le va disputa impotriva formatiei Benfica Lisabona. Meciurile sunt programate pe 14 februarie la Lisabona – ora locala 20.00 si pe 22 februarie la Bucuresti – ora locala 20.45.
Astfel, pe Estadio do Sport Lisboa e Benfica fotbalistii nostri vor fi arbitrati de urmatoarea echipa:
Arbitru: Ivan BEBEK (Croatia)
Asistent 1: Tomislav PETROVIC (Croatia)
Asistent 2: Tomislav SETKA (Croatia)
Al 4-lea oficial: Drazenko KOVACIC (Croatia)
Delegat UEFA: Marton ESTERHAZY (Ungaria)
Observator UEFA: Anders FRISK (Suedia),

La Bucuresti, echipa de arbitri este urmatoarea:
Arbitru: Nicolai VOLLQUARTZ (Danemarca)
Asistent 1: Torben JENSEN (Danemarca)
Asistent 2: ABILDGAARD Bo (Danemarca)
Al 4-lea oficial: Emil LAURSEN (Danemarca)
Delegat UEFA: Wolf-Gunter WIESEL (Germania)
Observator UEFA: Alan SNODDY (Irlanda de Nord)

fanatic88
7th February 2007, 14:19
Darwn Caicedo a semnat ieri un contract cu Dinamo care se intinde pe 4 ani si jumatate. Ros-albii au achitat 250.000 de dolari clubului Emelec si, in cazul unui transfer in strainatate, fostul club al lui Caicedo va primi 20%. Ecuadorianul a incasat 160.000 de dolari la semnatura si va primi pe luna 10.000 de dolari daca va bifa cel putin 70% din meciuri.


Detaliile financiare ale tranzacției:
- 250.000 de dolari achitați clubului ecuadorian Emelec
- 150.000 de dolari achitați atacantului la semnătură
- 20 la sută dintr-un eventual transfer ulterior urmează să intre în contul clubului ecuadorian
- 10.000 de dolari va fi salariul lunar al lui Caicedo, dacă joacă 70 la sută din meciuri
- 1.000 de dolari pe meci va fi remunerația ecuadorianului, dacă nu bifează 70 la sută din meciuri

Aurel.D
8th February 2007, 11:49
Incepând de vineri 9 Feb de la ora 12,00 se vor pune in vanzare biletele pt. retur, in numar de aprox 13.700. Fiecare cumpărător de bilet va primi cadou ultimul număr al revistei oficiale 'Dinamo'.

Tribuna 0 - 90 lei
Tribuna I - 70 lei
Tribuna a II-a - 50 lei
Peluza Cătălin Hîldan - 30 lei
Peluza Sud - 30 lei

Naspa ca nu dau ceva reduceri pt. abonati....

fanatic88
9th February 2007, 23:49
Conform cotidianului portughez Record, Benfica a vandut pana acum 30.000 de bilete pentru meciul de miercuri cu Dinamo. Oficalii Benficai se asteapta ca la meciul din Cupa UEFA de pe 14 februarie sa asiste aproximativ 50.000 de spectatori, asa cum s-a intamplat la ultimul meci de campionat, cu Boavista.

Alberto
10th February 2007, 00:03
de publicul de pe Da Luz mi-e teama...:mda: creaza o atmosfera incredibila. Un egal in Portugalia si suntem calificati :ok:

fanatic88
10th February 2007, 00:05
ai mare dreptate publicul ....va reprezenta un factor de luat in seama ....speram ca nu decisiv...egal lisabona cu gol/uri marcat/e ar fi excelent



se aproprie marele meci ....a inceput numaratoarea inversa

fanatic88
10th February 2007, 17:11
Petit, mijlocasul Benficai, ar putea lipsi miercuri de la intalnirea cu Dinamo. Petit nu a mai putut duce la sfarsit antrenamentul de ieri al lusitanilor, accidentandu-se la piciorul stang. Benfica va intalni in aceasta seara pe Varzim, in Cupa Portugaliei.



Mircea Rednic speră măcar într-un egal pe Da Luz. Antrenorul "câinilor" spune ca Dinamo trebuie să înscrie la Lisabona pentru ca șansele de calificare să rămână intacte. "În 2000, noi ne-am impus în prima manșă și am pierdut calificarea. De această dată, eu prefer un egal și să mă calific. Pentru noi importantă este calificarea. Ar fi ideal un 1 - 1, dar nici 0 - 0 nu e de neglijat", a declarat Mircea Rednic.

caine19
10th February 2007, 21:46
Avand in vedere ca vom ajunge in finala UEFA , nu trebuie sa ne facem griji in fata echipei Benfica Lisabona

Leo
10th February 2007, 23:15
Personal am mare incredere in DINAMO . La Benfica facem 1 - 1 . La Bucuresti batem 2 - 0 . Si uite asa mergem mai departe . BAFTA DINAMO !!!!!!!!!!!!!

fanatic88
11th February 2007, 13:45
Marius Niculae spune ca Dinamo are prima sansa in "dubla" cu Benfica din 16-imile Cupei UEFA. "Sageata" si-a adus aminte de precedenta intalnire cand lusitanii s-au impus cu 2 - 0 la Bucuresti desi, in tur, Dinamo castigase pe Da Luz cu 1 - 0. “Dinamoviștii trebuie să creadă în ei. Au demonstrat forță în Europa.” ...

fanatic88
11th February 2007, 13:50
cornel dinu:"Este foarte important să reușim să marcăm sau să avem un rezultat strâns cu Benfica", a mai spus oficialul dinamovist.

Patratzel89
11th February 2007, 16:19
Daca marcam noi repede shi PRIMII... avem shanse destul de mari..ei aruncandu`se in atac.. putem sa`i prindem pe contraatac :ok: (cel putzin asha sper) :)

Aurel.D
11th February 2007, 16:38
mai sunt 3 zile...abia astept..
Sapt. asta sa ma duc si eu sa imi iau bilete pt. retur..:ok:

Patratzel89
11th February 2007, 16:43
Fain de voi ca statzi in Buc.. Sper sa ajung shi eu anu` asta in Groapa

fanatic88
11th February 2007, 16:51
cauta-ti si tu 1-2 caini cu care sa vii si e mult mai frumos

Patratzel89
11th February 2007, 16:54
Facetzi un thread cu pretzu` biletelor la fiecare meci :)

fanatic88
11th February 2007, 16:58
asta ar trebui faca de quittaro ca el e mai bine informat in privinta asta daca sta in bucuresti

resita
11th February 2007, 19:33
avem incredere in lotul actual. nu pierdem la lisabona

fanatic88
11th February 2007, 19:36
abia astept meciul ....

fanatic88
11th February 2007, 20:09
Fernando Santos: "infrangerea Cu Varzim Nu Va Afecta Randamentul Pentru Partida Cu Dinamo"dupa infrangerea din cupa

Patratzel89
11th February 2007, 20:10
Nu, nu...deloc... Daca incepem tare meciu` venim acasa cu rezultat pozitiv..

fanatic88
11th February 2007, 20:13
Cum a evoluat Benfica - post cu post


Benfica a fost învinsă aseară în Cupa Portugaliei de Varzim, cu 2-1. Adversara lui Dinamo a suferit din cauza absențelor, neputînd conta pe Petit, Derlei sau Miccoli. Antrenorul Fernando Santos le-a dat șansa unor jucători ca Beto sau Joao Coimbra pentru a întări mijlocul terenului, ajutați de Katsouranis și Rui Costa. Pe parcursul partidei, Santos i-a scos pe Beto si pe Coimbra și a mizat pe Mantorras și Karyaka.

Simao - a demostrat încă o dată că este un jucător valoros. Deși a reușit să înscrie, golul nu i-a ajutat prea mult pe coechipierii săi
Quim - N-a fost vinovat la nici unul dintre cele două goluri marcate de adversari
Nelson - A fost o amenințare constantă pe flancul drept al atacului Benficăi, dar și pentru propria apărare, înscriind un autogol
Luisao - A terminat meciul ca vîrf de lance, însă nu a reușit să facă diferența
Anderson - Bătăios, a insistat pe contraatac
Leo - A făcut un meci bun, totuși nu a reușit să facă diferența
Beto - L-a înlocuit pe Petit în fața defensivei, însă a avut probleme la pressingul făcut de
adversari în zona sa. A ieșit în a doua repriză
Joao Coimbra - A jucat pe partea stîngă, la mijlocul terenului, încercînd să-i ajute pe Leo si
Simao, a ieșit la pauză, fiind înlocuit de Mantorras
Katsouranis - Unul din cei mai buni in ofensivă
Rui Costa - A fost foarte creativ la mijlocul terenului, reușind o pasă pentru Simao la golul
Benficăi, și a fost foarte prezent în joc
Nuno Gomes - Luptător, dar a fost nevoit să se lupte cu doi adversari direcți foarte puternici, a avut o influență foarte mare în jocul de la mijlocul terenului
Mantorras - A intrat la pauză, însă a avut aceleasi probleme ca și Nuno Gomes
Karyaka - A incercat să ajute la mijlocul terenului prin calitatea paselor, dar misiunea sa a fost
prea complicată
Marco Ferreira - A intrat în ultimele minute și a avut o șansă mare de a înscrie

Patratzel89
11th February 2007, 20:19
Depinde cum incepe Dinamo meciu` acolo..nu conteaza cum or jucat ei..Ca aseara cei de la Varzim au preluat initziativa..Asha trebuie sa face shi noi..

fanatic88
11th February 2007, 20:20
numai sa nu joace la egal in aparare ca nu o sa tina

caine19
11th February 2007, 21:41
Cred ca nu trebuie sa ne bagam cu fundul in poarta ( adica 2 stoperi) , trebuie sa jucam cu ambitie si curaj.

Forza FCD !

fanatic88
11th February 2007, 22:52
din pacate se zvoneste ca va juca cu china si ropotan pe centru ....cred ca e un pic cam defensiv...

fanatic88
11th February 2007, 23:00
Ionel Danciulescu a declarat astazi pentru Pro TV ca prima record de 20.000 de euro oferita de conducerea dinamovista pentru calificarea in fata lui Benfica nu reprezinta cea mai mare motivatie: "Atat eu cat si colegii mei am renunta la orice suma de bani numai sa stim ca trecem de Benfica si ramanem in primele 16 echipe din Cupa UEFA. Banii sunt pe planul doi acum".

Laur_Farul
11th February 2007, 23:19
De acord cu el :) !

fanatic88
11th February 2007, 23:25
la asa meci ...banii nu mai conteaza ...miza e alta

Patratzel89
11th February 2007, 23:36
La asha meci conteaza orgoliul..ca ii bat in campionat pe steaua rapid shi timisoata shi acol` is 10-15 mii de euro..

fanatic88
11th February 2007, 23:38
oricum i-au saracit pe actionari anul asta cu atatea victoriii

fanatic88
12th February 2007, 13:16
Dumitru Dragomir considera ca Benfica are prima sansa pentru ca lusitanii nu au avut parte de o pauza competitionala lunga, la fel ca cei de la Dinamo. "Daca Dinamo are valoare, are si noroc. Sper ca si de data aceasta vor avea, desi va fi foarte greu la Lisabona. Va fi infernal. Benfica nu este o echipa atat de puternica, dar portughezii au jucat ceva meciuri pana acum. De data aceasta nu dau pronosticuri."

Dennis Serban pronosticheaza ca Dinamo se va intoarce neinvinsa din Portugalia. Mijlocasul "cainilor", la plecarea spre Portugalia s-a declarat convins ca "cei de la Benfica se bazeaza pe Cupa UEFA si orice alta afirmatie e o mare minciuna. Speram sa venim cu un rezultat pozitiv si infrangerea din Cupa Portugaliei sa le afecteze jocul. Daca as juca la pariuri, as pronostica un X 2".

Patratzel89
12th February 2007, 13:49
Las` ca poate prind shi ei o zi f nashpa sa le dam vreo 3-4 :) Doamne ajuta!!!

Patratzel89
12th February 2007, 13:49
Ca poate daca prin una cat de cat buna shi un x2 ar merge :)

Celso
12th February 2007, 14:09
abia astept meciu:lol: :lol: :lol: Hai Dinamo:yeah:

fanatic88
12th February 2007, 14:37
toata suflerea dinamovista fierbe

Patratzel89
12th February 2007, 15:04
Sa vina meciuuuuuuuuuuuu

fanatic88
12th February 2007, 17:09
Petit si Karagounis s-au antrenat alaturi de ceilalti echipieri ai Benficai in aceasta dimineata, astfel ca Fernando Santos are la dispozitie intreg lotul pentru partida cu Dinamo de miercuri. O parte din jucatori au fost menajati, intrand la vestiare mai devreme decat ceilalti. Fernando Santos a rezervat 20 de minute din antrenament pentru a-i pregati separat pe fundasii Nelson, Anderson, Luisao si Leo.



Ioan Timofte le-a declarat portughezilor ca Benfica este favorita in mansa tur contra celor de la Dinamo. Fostul jucator al celor de la Porto si Boavista a spus ca "romanii sunt dezavantajati pentru ca de doua luni nu au mai jucat nici o partida oficiala. Acest lucru ar putea face diferenta. Cred ca Benfica este favorita", a spus Timofte, care a urmarit si partida de Cupa pierduta de Benfica in fata celor de la Varzim (1 - 2).

In aceasta dimineata, la ora 10:00 delegatia dinamovista a decolat spre Portugalia de pe aeroportul Henri Coanda. "Cainii" vor ajunge la Lisabona in jurul orei 12:00 (ora Portugaliei) si vor fi cazati la hotelul Marriott, urmand ca seara, de la ora 21.00 (ora locala) sa sustina o sedinta de pregatire.

Mircea Rednic este optimist declarand inainte de plecare: "Ne-am pregatit foarte bine, le-am studiat jocul, avem informatiile necesare. E important sa scoatem un rezultat bun, indiferent de joc. Ne-am pregatit sa ne calificam, sa le luam banii actionarilor."

Cristi Pulhac: "Benfica are jucatori foarte buni care pot face diferenta. Si o remiza ar fi foarte buna. Ei sunt in plin campionat dar cred ca noi vom veni cu prospetime in joc. Suntem suficient de motivati. Atmosfera de pe Da Luz nu ne sperie , am mai jucat pe stadioane pline."

Cristi Borcea: "Mergem la Lisabona sa ne jucam sansa. Trebuie sa obtinem un rezultat bun pentru a spera in partida retur de la Bucuresti. Indiferent de adversar exista emotii, pana si în Cupa Romaniei, dar într-un meci cu Benfica. La acest nivel, orice pas înainte te poate duce mai departe"

Patratzel89
12th February 2007, 17:41
Nici nu shtiu ce sa mai zic...Totu` depinde de cum incepem meciu`

fanatic88
12th February 2007, 17:45
ar fi important sa nu primim gol repede si deloc ar fi excelent

Patratzel89
12th February 2007, 17:47
Daaaaaaaa

fanatic88
12th February 2007, 17:53
La sosirea echipei la Lisabona, Cristi Borcea a aflat de cutremurul ce avusese loc dimineata, in capitala Portugaliei: "Cutremur va fi miercuri", a spus directorul executiv al lui Dinamo. Rednic si jucatorii nu au facut nici o declaratie.

fanatic88
12th February 2007, 18:18
Dinamovistii au ajuns la Lisabona

fanatic88
12th February 2007, 18:28
E timpul sa egalam!
În confruntările dintre Dinamo și echipele portugheze, deocamdată conduc lusitanii. După dubla cu Benfica, alb-roșiii au șansa să restabilească egalitatea. Pînă acum, Dinamo s-a luptat de trei ori cu echipe portugheze în cupele europene și a reușit să se califice o singură dată. În 1990 a pierdut calificarea în fața lui FC Porto, sezonul următor a eliminat-o pe Sporting Lisabona, pentru ca în 1999 să piardă în fața Benficăi. În acest sezon, sorții i-au ales din nou pe lusitani ca adversari ai alb-roșiilor. Alternanța ratare-calificare-ratare ar spune că e rîndul lui Dinamo să treacă de o echipă portugheză.

Alberto
12th February 2007, 18:39
Surprinzator rezultatul Benficai de sambata din Cupa Portugaliei :o:

Precis nu au moralul prea ridicat acum dupa meciul asta "de pomina"...:yes:

sa-i prindem acum cand sunt in pasa asta mai proasta :rolleyes:

fanatic88
12th February 2007, 18:51
ar fi bine ...greu de crezut ...vezi tu ca acum au piedut un posibil trofeu ...in campionat mai au pana sa-i ajunga pe porto ,nu mult ce-i drept ...da uefa ar fi cam obiectivul nr 1
ar fi bine ca moralul lor sa fie scazut dupa meciul din cupa si sa persiste si cu dinamo

Patratzel89
12th February 2007, 19:00
Oricum o sa fie GREU....o gramada de spectatori, jucatori de valoare..da` daca nu avem complexe, ii batem

fanatic88
12th February 2007, 19:08
hai ma ca nu-i asa negru dracu

Patratzel89
12th February 2007, 19:17
Mie mi tare frica..

Patratzel89
12th February 2007, 19:19
Incredere am in ei..da noh...miza`i mare...

fanatic88
12th February 2007, 20:20
miza este foarte mare ....

resita
12th February 2007, 20:42
........ si asteptarile la fel :yeah:

fanatic88
12th February 2007, 21:40
asteptarile noastre sunt pe masura echipei

Patratzel89
12th February 2007, 22:31
Asteptarile sunt de 17 ani :)

fanatic88
12th February 2007, 23:00
va fi o victorie magnifica ....pt acesti ani

fanatic88
12th February 2007, 23:19
Figo: "Daca Dinamo a ajuns pana aici inseamna ca e o echipa buna"

fanatic88
13th February 2007, 15:39
Claudiu Niculescu este cel care le provoaca palpitatii portughezilor. Intr-un editorial aparut in publicatia Diario de Noticia se scrie ca "modul cum va reusi sa fie anihilat Claudiu Niculescu reprezinta solutia obtinerii victoriei de catre Benfica. Este unul dintre cei mai importanti jucatori de la Dinamo si numarul golurilor marcate de el spune totul: 8 in Cupa UEFA, inca 2 in primul tur preliminar si alte 7 in campionat, cam cate au la un loc Simao Sabrosa si Nuno Gomes! Dinamo nu este o echipa extrem de puternica, dar poate surprinde Benfica in cazul in care ii va permite".


La antrenamentul de aseară, Rednic le-a cerut elevilor săi concentrare maximă . "N-avem nimic de pierdut, asta să țineți minte! Am venit aici să facem un meci mare, putem cîștiga. Trebuie să fim atenți și concentrați la maximum!". Sînt fragmente din scurta prelegere pe care Mircea Rednic le-a ținut-o aseară elevilor săi înainte de antrenamentul de pe Estadio Nacional din Lisabona. Ședința de pregătire n-a fost una specială, însă se simte deja tensiunea partidei cu Benfica. Plutește în aer! Se vorbește în trei limbi: română, engleză și franceză.

starsteel
13th February 2007, 15:44
asteptarile noastre sunt pe masura echipei

Adica mici asteptari....mica echipa. :P
In cazul Stelei e invers, mici asteptari.....mare echipa. :ok:

fanatic88
13th February 2007, 15:48
Adica mici asteptari....mica echipa. :P
In cazul Stelei e invers, mici asteptari.....mare echipa. :ok:

:happy
bine zis la steaua e invers ...invers proportional asteptari sa treaca de seviila si sa ajunga pana in finala ..ca astea sunt asteptarile ....pe cand echipa e invers proportionala:ok:

Patratzel89
13th February 2007, 17:25
Adica mici asteptari....mica echipa.


Ha ha, ce sa zic..

fanatic88
13th February 2007, 17:56
cotidianul Record:"Romanii ar trebui sa tremure!"

Cotidianul A Bola este de parere ca antrenorul Fernando Santos va trimite in teren pe Estádio da Luz. echipa cu care a abordat ultima partida de campionat, 0-0 cu Boavista pe teren propriu: Quim-Nélson, Luisão, Anderson, Léo - Katsouranis, Petit, Karagounis, Rui Costa, Simao, Nuno Gomes.


se pare ca benfica dispune de cel mai bun 11

fanatic88
13th February 2007, 18:26
primul antrenament al lui dinamo


hai baieti!!!:ok:



antrenorul benficai a vb foarte frumos de dinamo

"Dinamo este o echipa foarte experimentata. Jucatorii sunt maturi, inteligenti, stiu ceea ce au de facut atunci cand intra in teren. Nu putem totusi neglija scoala romaneasca", a spus Santos. ...

caine19
13th February 2007, 19:54
Adica mici asteptari....mica echipa. :P
In cazul Stelei e invers, mici asteptari.....mare echipa. :ok:


Oare ce cauta individul asta la noi pe forum:rosu: , nu stie ca avem alergie la ei?

Batem Benfica , am avut o viziune:D .
Forza FCD

fanatic88
13th February 2007, 21:34
probabil ca unde se auda gasca lor e liniste ...nu se asteapta mare lucru de la meciul lor

Patratzel89
13th February 2007, 21:41
Batem Benfica , am avut o viziune:D .
Forza FCD

:)

fanatic88
13th February 2007, 21:45
In aceasta dimineata, dinamovistii au iesit la cumparaturi la mall-ul Colombo, situat chiar langa stadionul "Da Luz" unde se va disputa meciul de maine.

caine19
13th February 2007, 22:35
Sa-mi ia si mie o sapca burbery ca nu gasesc deloc in Ro:headbang: :headbang: :headbang: .

Patratzel89
13th February 2007, 22:53
24 hours remaining !!!!!

fanatic88
13th February 2007, 22:59
si mie sa-mi ia un bilet cand ajung in finala

Patratzel89
13th February 2007, 23:00
si mie sa-mi ia un bilet cand ajung in finala

:)

fanatic88
14th February 2007, 00:10
Rednic: "Benfica este favorita, dar nu e invincibila"


"Am avut posibilitatea sa vad Benfica la trei meciuri pe viu si am vazut ca au schimbat sistemul de joc de la 4-3-3 la 4-4-2, odata cu revenirea lui Rui Costa. Benfica este favorita în întâlnirea de miercuri, datorita experientei jucatorilor în competitiile europene. Noi avem jucatori tineri, în formare, am preluat echipa acum sase luni, dar cu toate astea avem sansele noastre, pentru care ne vom bate. Ne dorim mult o calificare, ceea ce ar însemna o mare performanta pentru noi", a spus Rednic în conferinta de presa de dinaintea antrenamentului oficial de pe stadionul Da Luz.

"Dinamo nu stie sa se apere. Nu suntem timorati, pentru ca nu avem nimic de pierdut, Benfica este puternica, dar nu invincibila. Ne va fi foarte greu, pentru ca Benfica e o echipa disciplinata, care greseste putin. Este o disputa directa în lupta pentru coeficientul UEFA si va fi important cum se va termina acest prim meci. Altfel pregatesti meciul al doilea, când ai un rezultat bun în prima mansa", a mai spus antrenorul dinamovist

YoYoyOi
14th February 2007, 00:15
sa aiba putere de concentrare dinamovistii si sa treaca de Benfica, sa-i fredonam la coeficient:D

fanatic88
14th February 2007, 00:29
sa aiba putere de concentrare dinamovistii si sa treaca de Benfica, sa-i fredonam la coeficient:D

:confused: aloha ...sa ai gura aurita ...si sa mai poftesti pe aici :ok:

fanatic88
14th February 2007, 00:45
Hotariti sa plece neinvinsi de la Lisabona, dinamovistii nu lasa nimic la voia intimplarii. Astfel, dupa ce dimineata au petrecut ore bune la cumparaturi intr-un mall din capitala Portugaliei, „ciinii” au la aceasta ora discutii individuale cu Mircea Rednic in holul hotelului in care este cazata delegatia lui Dinamo.

La ora 21:00 (ora Romaniei) va avea loc conferinta de presa a lui Mircea Rednic, urmind ca la ora 21:30 dinamovistii sa desfasoare antrenamentul oficial pe stadionul „Da Luz”. Se pare ca la meciul de miine, „Puriul” va folosi doi inchizatori, in ciuda faptului ca acesta a declarat ca va juca ofensiv la Lisabona.

In alta ordine de idei, astazi a sosit in Portugalia si a doua parte a VIP-urilor lui Dinamo, printre acestia aflindu-se Dan Matei Agathon, Marius Urzica, Costel Orac, Petre Buduru si altii.


La conferinta de presa care a precedat antrenamentul oficial al „ciinilor”, antrenorul Mircea Rednic a vorbit despre modul in care va aborda meciul cu Benfica de miine seara, spunind ca echipa sa nu se va miza pe aparare si va incerca sa marcheze pe „Da Luz”. „Vreau sa dam gol sau goluri pe terenul Benficai. Nu ne vom cantona in aparare si vom incerca sa jucam ofensiv pentru a putea marca. In orice caz, calificarea se va juca pe parcursul a 180 de minute, nu doar in meciul de miine. Benfica are jucatori valorosi, iar Nuno Gomes este un atacant periculos, insa nu ne temem de Benfica”, a spus „Puriul”.

Patratzel89
14th February 2007, 08:45
Sa jucam noi cum shtim noi shi o sa fie bine :P

Aurel.D
14th February 2007, 11:08
Mai sunt 12 ore....ard de nerabdare..:)

delaparis
14th February 2007, 11:12
Prevad un 0-0 azi :rolleyes:

Hatzu
14th February 2007, 11:25
Innebunesc, nu mai am rabdare.....
Sper, sper din tot sufletu sa facem un rezultat bun astazi.

resita
14th February 2007, 12:01
si a venit si ziua meciului. succes baieti :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Celso
14th February 2007, 12:52
Hai Dinamo!http://www.dinamomania.net/forums/style_emoticons/Custom/HAITA_DINAMO.gif http://www.dinamomania.net/forums/style_emoticons/Custom/HAITA_DINAMO.gif
http://www.dinamomania.net/forums/style_emoticons/Custom/HAITA_DINAMO.gif
:yes: :yes: :yes:

Alberto
14th February 2007, 13:09
:yes::yes::yes: Pe ei, pe mama lor! :D :yeah: :yeah: :great:

fanatic88
14th February 2007, 15:31
mai sunt cateva ore si deja numai la asta ma gandesc ....hai baietii

fanatic88
14th February 2007, 16:08
Conferinta de presa Dinamo / Mircea Rednic: "Nu stim sa ne aparam. Vom juca pe atac!"





Mircea Rednic: "Am avut posibilitatea sa vad Benfica la trei meciuri pe viu si am vazut ca au schimbat sistemul de joc de la 4-3-3 la 4-4-2, odata cu revenirea lui Rui Costa. Benfica este favorita în întâlnirea de miercuri, datorita experientei jucatorilor în competitiile europene. Noi avem jucatori tineri, în formare, am preluat echipa acum sase luni, dar cu toate astea avem sansele noastre, pentru care ne vom bate. Ne dorim mult o calificare, ceea ce ar însemna o mare performanta pentru noi."

"Echipa noastra nu stie sa se apere si de aceea vom juca pe atac, ne vom face jocul nostru obisnuit. Daca vor vrea sa paseze, vor trebui sa iasa la joc si daca dorim sa punem probleme Benficai nu o vom putea face aparandu-ne" a mai spus Puriul.

Rednic a declarat ca: "Nu vom juca doar pe ideea de a specula greselile adversarului deoarece benfica este o echipa disciplinata care face putine erori."
Tehnicianul roman va incerca sa speculeze nesincronizarile dintre fundasii centrali. „De la tragerea la sorti am avut destul timp sa vedem meciurile Benficai. Am observat o echipa puternica, cu jucatori mari si un club cu organizare deosebita. Am remarcat ca au unele probleme in aparare, pe care vom incerca sa le exploatam”, a precizat Rednic.

Ramai pe DinamoMania pentru o galeriile foto exclusive de la conferinta de presa sustinuta de Mircea Rednic si de la antrenamentul oficial de pe Da Luz, precum si alte materiale video exclusive de la reporterii DinamoMania in Portugalia!

fanatic88
14th February 2007, 16:11
Comparatie Dinamo - Benfica: uriasii, tehnicii si durii


Uriasii: Cosmin Moti vs. Luisao
Tehnicii: Adrian Cristea vs. Rui Costa
Durii: Andrei Margaritescu vs. Petit

URIAȘII

Cosmin Moți - 1, 84 metri

- are 22 de ani
- a evoluat ca titular în 25 de partide în acest sezon, în toate competițiile
- a înscris un singur gol, în campionat
- a fost transferat în 2005 de la U Craiova pentru 400.000 de dolari
- are un salariu stagional de 40.000 de dolari
- a primit 5 cartonașe galbene și 2 roșii

"Să le ia fața"
Ion Marin, fostul antrenor al lui Dinamo, a văzut-o pe viu pe Benfica și spune că are un atac extraordinar. "Moți împreună cu Ștefan Radu formează o pereche consolidată. Cosmin este un fundaș extraordinar, însă va avea mult de lucru cu Benfica, pentru că portughezii au jucători extrem de periculoși în atac. Trebuie să stea mereu cu fața la joc și să nu se lase surprins de atacanți", a spus "Săpăligă".

BENFICA
Luisao - 1,92 metri
- are 26 de ani
- clauza de transfer este de 20 de milioane de euro
- este foarte bun la duelurile aeriene, a înscris două goluri, ambele cu capul
- a fost adus în 2003 de la Cruzeiro pentru un milion de euro
- a evoluat în 20 meciuri în acest sezon
- a primit 4 cartonașe galbene

"Luați-l pe jos"
Ion Marin consideră că cel mai bun fundaș al lusitanilor este brazilianul Luisao, însă spune că acesta poate fi surprins prin combinații rapide. "Luisao e un jucător foarte bun, care excelează la capitolul forță și dueluri aeriene. Totuși, înălțimea sa îi aduce și un defect, e lent și poate fi surprins cu mingi pe jos. Așa că, dacă îl iei repede, pe jos, poate greși!", a declarat actualul director tehnic al Farului Constanța.

TEHNICII

DINAMO
Adrian Cristea

- are 23 de ani
- a fost adus în 2004 de la Poli Iași pentru 200.000 de dolari
- are un contract anual de 40.000 de dolari
- lovește mingea cu ambele picioare și are o viziune bună a jocului
- a evoluat în 24 de partide în acest sezon, în toate competițiile
- a înscris 5 goluri și a dat 3 pase de gol
- are o selecție în "națională", în amicalul cu Moldova (2-0)

"Să scuture plasa!"
Jean Vlădoiu, fostul atacant al lui Dinamo, spune că Adrian Cristea este un fotbalist tehnic, însă pe "da Luz" trebuie să dea gol, nu să facă spectacol. "Cristea are tehnică, este un jucător valoros și trebuie să respecte ce i-a spus antrenorul. Însă acolo, pe teren, nu mai contează foarte mult tehnică, tot ce e important e să scuture plasa", a spus Vlădoiu.

BENFICA
Rui Costa
- are 34 de ani
- a renunțat la 4,5 milioane de euro pe an de la AC Milan pentru a reveni la Benfica
- a evoluat în 5 partide pentru lusitani și nu a înscris nici un gol
- are 94 de selecții în "națională" și 26 de goluri
- n-a evoluat deloc în Liga Campionilor, din cauza unei accidentări

"Poate fi anihilat"
Unul dintre cei mai valoroși fotbaliști ai portughezilor este Rui Costa. Jean Vlădoiu crede că mijlocașul de 34 de ani nu mai are suflul din urmă cu cîteva sezoane. "Rui Costa are experiență, dar să nu uităm că este la o vîrstă înaintată. E periculos, însă poate fi anihilat, cu siguranță, cine va fi pus să îl țină va face față. Dacă ar fi să se ia după nume, Dinamo n-ar mai trebui să se prezinte, însă Mircea Rednic a demonstrat că a construit o trupă valoroasă", a spus Vlădoiu.

DURII

DINAMO
Andrei Mărgăritescu
- are 27 de ani
- are o selecție în echipa națională
- a fost adus de la Unirea Focșani, din Liga a doua, în 2004
- a primit 5 cartonașe galbene și 1 unul roșu
- are un salariu de 30.000 de dolari pe an

"Să aibă curaj"
Fost component de bază la Dinamo în echipa anilor '80, Costel Orac susține că Andrei Mărgăritescu va juca un rol foarte important în disputa cu Benfica. "Andrei este un jucător extraordinar de util, care își face treaba. Trebuie să aibă curaj, să alerge mult și să recupereze mingi la fel cum a făcut-o și pînă acum. Nu trebuie să lase spațiu în fața apărării pentru că este cea mai periculoasă zonă", a spus Orac.

BENFICA
Petit
- are 30 de ani
- recuperează foarte multe mingi
- a fost adus în 2002 de la Boavista pentru 4 milioane de euro
- a evoluat în 18 partide în acest sezon și a marcat un gol
- a primit două cartonașe galbene și unul roșu

"Atacați pe flancuri!"
Petit reprezintă comandantul din fața apărării portugheze. Costel Orac spune că acesta poate fi depășit dacă dinamoviștii deschid jocul în lateral. "Petit este un jucător bun. Nu l-am văzut de multe ori, dar am observat că recuperează multe mingi. Trebuie jucat în viteză și pe zone laterale, deoarece pe centru, unde este el, e mai greu", a precizat Orac.

Aurel.D
14th February 2007, 17:34
5 ore...numai am rabdare....:D

fanatic88
14th February 2007, 17:37
ce tensiune ai quittaro ?cum iti bate inima?:D

Celso
14th February 2007, 17:41
abia astept! sa vad baietzii la treaba:yes: ! cu ei pana la capat orice ar fi!:ok:

fanatic88
14th February 2007, 17:59
oricum stiti ca batem ,nu ?

Alberto
14th February 2007, 18:03
eu cred ca se va termina egal....nu sunt asa de optimist ca voi :P oricum cu un egal in Portugalia pornim cu prima sansa in retur :ok:

fanatic88
14th February 2007, 18:05
si egal cu gol/uri marcat/e e bine

bob
14th February 2007, 18:50
al dracului de greu meci ! au un lot f. bun aia ! sper la un egal. ar fi super !

Patratzel89
14th February 2007, 18:50
Ufff ... 4 hours remaining...

Patratzel89
14th February 2007, 18:51
al dracului de greu meci ! au un lot f. bun aia ! sper la un egal. ar fi super !

Dap...ar fi indicat sa marcam

Aurel.D
14th February 2007, 19:23
ce tensiune ai quittaro ?cum iti bate inima?:D

mai sincer..am emotii si sunt foarte nerabdator!! Dar deseara, cred ca voi avea tensiunea 20. :D

Patratzel89
14th February 2007, 19:24
mai sincer..am emotii si sunt foarte nerabdator!! Dar deseara, cred ca voi avea tensiunea 20. :D

Numa tu? :groggy:

Leo
14th February 2007, 19:25
HAI DINAMO , lupta pt noi , pt cei care credem in tine . INDIFERENT DE REZULTAT NOI MEREU TE VOM IUBI .
FORZA DINAMO

fanatic88
14th February 2007, 19:33
mai sincer..am emotii si sunt foarte nerabdator!! Dar deseara, cred ca voi avea tensiunea 20. :D

toti canii cred ca sunt in tensiunea meciului ...de parca am fi acolo

fanatic88
14th February 2007, 20:24
Dică e dinamovist pentru o seară




Nicolae Dica a declarat astazi pentru Radio Infopro ca va urmari meciul dintre Benfica si Dinamo alaturi de Daniel Oprita, amândoi aflati în perioada de recuperare la clinica Isokinetic din Bologna. Pe aceasta cale decarul stelist le-a urat succes “câinilor”.

“Voi urmari meciul si-mi doresc ca ei sa câstige, sau sa scoata cel putin un punct la Lisabona. Voi vedea meciul în camera împreuna cu Oprita. Le transmit sa nu aiba emotii pentru ca sunt jucatori de valoare”, a afirmat Dica.

un atacant stelist de valoare tine cu dinamo

Patratzel89
14th February 2007, 21:09
Eh..numa daca ne bat ei se bucura..zice shi el asha de ochii lumii...ca daca batem..nu o sa se prea bucure ei...

fanatic88
14th February 2007, 21:10
cine stie ..memeu cred ca vrea sa castigam:happy

Patratzel89
14th February 2007, 21:12
Da,da......

resita
14th February 2007, 21:17
cine stie ..memeu cred ca vrea sa castigam:happy

exact cum vrea borcea sa castige steaua :evil: :evil:

fanatic88
14th February 2007, 21:18
exact cum vrea borcea sa castige steaua :evil: :evil:

:happy :happy :happy

Patratzel89
14th February 2007, 21:21
exact cum vrea borcea sa castige steaua :evil: :evil:

:evil: :evil: Ce se potriveshte fatza asta :))

resita
14th February 2007, 21:52
cu ei incepe rednic
Lobont - Blay, R. Stefan, Moti, Pulhac - Cristea, Balace, Margaritescu, C. Munteanu - Danciulescu, Niculescu

Patratzel89
14th February 2007, 21:57
Bun...

Patratzel89
14th February 2007, 21:57
Uffffffffffffff inca o ora...:groggy:

caine19
14th February 2007, 22:12
cu ei incepe rednic
Lobont - Blay, R. Stefan, Moti, Pulhac - Cristea, Balace, Margaritescu, C. Munteanu - Danciulescu, Niculescu

Si Ze Kalanga:shocked: ?
Ce naiba l-a bagat pe bou alam de balace si l-a scos pe ZeKa?:mda:

Patratzel89
14th February 2007, 22:14
Lol..nici n`am observat ca nu`i Ze ..Pfiu..

resita
14th February 2007, 22:15
joaca cu balace deoarece el face mai bine faza defensiva decat Ze Kalanga

Patratzel89
14th February 2007, 22:16
Parca zicea ca mizeaza pe atac..Da` shtie `nea Mircea ce face.. Poate`l baga la pauza..daca vede ca nu ii ceva bine p`acolo...

TaciAcolo
14th February 2007, 22:16
isi ia bataie grav 3-0 :D

resita
14th February 2007, 22:18
isi ia bataie grav 3-0 :D

vezi ca nu joaca pandurii :ok:

Patratzel89
14th February 2007, 22:18
isi ia bataie grav 3-0 :D

Multzumim de incurajari :):(

resita
14th February 2007, 22:22
SUCCES DINAMO

/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

am plecat sa mananc si sa ma uit la meci.

TaciAcolo
14th February 2007, 22:24
hai bafta :ok: ca-s romani :D daca il pastrau pe ganea era altceva;)

cine il transmite meciu?

Patratzel89
14th February 2007, 22:26
Oricum..Ganea a facut o mare gresheala...

Patratzel89
14th February 2007, 22:26
Resita faci valuri cu familia ?:):):)

Patratzel89
14th February 2007, 22:31
Vizionare placutaaaaaaaaa !! Go go Dinamo !!! /OLE//OLE//OLE//OLE//OLE//OLE//OLE/

fanatic88
14th February 2007, 22:39
gogogoooooooo dinamoooooooooo

Patratzel89
15th February 2007, 08:17
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Doctor_Satan
15th February 2007, 10:01
Dinamo a fost dezastru in atac!
Ma speriasem cand am auzit de Benfica, dar la cum au jucat portughezii aseara, puteau fi batuti usor!
Norocul lor ca au jucat cu Dinamo!
In urma rezultatului de ieri, am votat ca Benfica merge mai departe!

Celso
15th February 2007, 11:05
nu mie frica! ne calificam in prelungiri!:) ..Benfica nu sunt cine stie ce mare echipa! puteam fortza aseara in prima repriza, cand se vedea clar, ca Benfica nu aveau solutii! daca ii atacam ii ameteam de tot!:headbang: ..Bravo Lobontz!:yeah: ...

Aurel.D
15th February 2007, 12:05
Baietii s-au miscat destul de bine, dar s-a vazut ca nu au meciuri in picioare....
pacat ca le-a lipsit concentrarea pe final. Cristea acelasi indolent si plin de figuri..a pierdut o groaza de mingii.Balace a vrut multe dar trebuie sa invete sa joace mai exact ca aici este Dinamo. Nu inteleg de ce nu au indraznit mai mult, le-ar fi trebuit mai mult curaj!!
Sunt sigur ca in retur Dinamo le va face viata grea portughezilor.

Patratzel89
15th February 2007, 14:05
Pai mergeau in jumatatea portughezilor cu 5 oameni..ca puteam sa atacam mai agresiv da` ne prindeau pe contraatac exact cum ne`au prins in prima repriza can a aparat Lobontz magistral ! Oricum meritam un egal...

crazy_rednwhite
15th February 2007, 14:21
eu zic ca avem sanse sa mergem mai departe..tot ce ne trebuie e o aparare exacta..ca si aseara..si mai multa initiativa in atac..:D

Patratzel89
15th February 2007, 15:31
Dap..trebuia introdus Mendy...da` dupa ce a facu ZeKa...:( altfel..il baga..(cred)

caine19
15th February 2007, 15:56
Danciulescu trebuia scos de prin minutu 60 si introdus Mendy:) , nu stiu ce a fsot cu Ze , parca intra intr-un amical cu o divizionara secunda , nu in cel mai important meci dupa 92'.
Balace a fost in plus in teren:sleep: , era tot timpul intr-e 2 adversari:angry:

Patratzel89
15th February 2007, 16:41
Lasa ca a fost un mare cashig: Lobontz! :D

Aurel.D
15th February 2007, 16:51
Sunt convins ca au tras invatamintele necesare aseara si in retur se vor prezenta altfel.

Patratzel89
15th February 2007, 16:55
Pai noi am fost shi in mare dezavantaj pentru ca Rednic nu stia care este echipa "ideala" pentru meci, in amicale ruland in mare parte jucatorii aflatzi in probe sau care au fost transferatzi in iarna ...pe cand ei sunt in plin sezon competitzional..

Lauryca
15th February 2007, 18:19
Asta nu e o scuza. Eu oricum cred Benfica se va califica, chiar daca nu traverseaza o perioada buna.

fanatic88
15th February 2007, 18:54
isi ia bataie grav 3-0 :D

se pare ca nu a fost asa:rosu:

fanatic88
15th February 2007, 19:05
cum am vazut eu meciul ....o echipa benfica greoaie care se bazeaza pe sclipirea unor jucatori ca rui costa in special apoi pe altii cel putin la fel de buni da trecuti de prima tinerete ...dinamo s-a vazut ca nu are meciuri tari jucate in 2007 ...si vizibil slabita in atac ...cu un lobont in zile bune dinamo putea pleca acasa cu un punct ceea ce insa nu-i asigura calificarea ....tot avea nevoie de gol acasa ...am vazut un antrenor rednic care nu prea a stiut cum sa joace ...cu toate ca s-a vazut profilul defensiv de prin min 60 .....accidentarea lui pulhac a cazut cum nu se putea mai rau ...vazand ca balace nu se poate descurca in aparare ....am mai remarcat ca danciu a fost de nerecunoscut la fel ca si cristea ...remarcatii din meciul de la dinamo au fost in opinia mea lobby si moti ...de partea cealalta al deziluziilor ar fi cristea balace si N&D ...cu intrebarea care mi-o pun dc nu a fost introdus mendy in ultimele macar 10-15 minute cred ca inchei .......eu unu cred in baietii desi e foarte greu ....

Patratzel89
15th February 2007, 19:20
ZeKa cea mai mare dezamagire :(

fanatic88
15th February 2007, 19:32
da ...apoi si cristea si danciu

Celso
15th February 2007, 19:56
nu stiu cum vi sa parut voua, insa cu Blay pe dreapta nu am emotii! a evoluat foarte sigur pe el aseara...mi-a placut!:lol:

fanatic88
15th February 2007, 20:07
blay a jucat si el foarte bine a fost foarte sigur insa cand era vorba de un contra atac era foarte lent

Patratzel89
15th February 2007, 21:19
Dap..imi place de el ca joaca foarte simplu...(nu uitatzi ca nu avem returu inceput shi nu sunt jucatorii in cea mai bine forma fizica)

fanatic88
15th February 2007, 23:33
Dap..imi place de el ca joaca foarte simplu...(nu uitatzi ca nu avem returu inceput shi nu sunt jucatorii in cea mai bine forma fizica)

:headbang: asta ne-a lipsit mult in meciul de aseara ...

Lordliv
15th February 2007, 23:59
ca joc,dinamo a fost mult peste steaua!
rednic este mult peste papagalu' de olaroiu!
daca ganea era ieri pe teren...( pierdere mare)

cip_81
16th February 2007, 00:08
Sa fim seriosi, Rednic e un antrenor pe care-l apreciez foarte mult, dar aseara a gresit fundamental. A gresit si in alcatuirea echipei si cand a facut schimbarile.

Iar aseara nu ne-a lipsit numai ganea...ne-a lipsit mentalitatea, ne-a lipsit tupeul, ne-a lipsit curajul, ne-a lipsit prospetimea fizica, ne-a lipsit o intreaga linie de mijloc...ne-au lipsit multe.

Patratzel89
16th February 2007, 00:10
cip_81 conteaza mult ca nu avem returu` inceput...

fanatic88
16th February 2007, 00:31
nush cat a gresit rednic ...da cu siguranta a gresit...introducerea lui mendy dupa parerea mea era necesara pe sfarsit ...apoi a jucat cu munteanu pe dreapta !!! si multe altele ....cat despre comparatia dintre rednic si olaroiu nu cred ca-si are rostul ...olaroiu are echipa contruita pe spinarea altor antrenori in schimb rednic are lot aproape diferit de sezonul trecut

crazy_rednwhite
16th February 2007, 00:34
starsteel..vorbesti degeaba..:D..o sa vedem la final..;)

fanatic88
16th February 2007, 00:41
dinamo neinvinsa sezonul asta acasa nu cred ca nu va fi in stare sa treaca de benfica

crazy_rednwhite
16th February 2007, 00:43
Doamne-ajuta..!..

fanatic88
16th February 2007, 00:48
acum chiar ca ar fi ghinion zic eu ...sper ca rednic si compania au invatat din meciul tur ....vor vedea unde au gresit ...si sa nu se repete ...si mai ales rednic sa introduca cel mai bun 11 posibil care sa joace ofensiv

Aurel.D
16th February 2007, 14:27
nu stiu cum vi sa parut voua, insa cu Blay pe dreapta nu am emotii! a evoluat foarte sigur pe el aseara...mi-a placut!:lol:

Eu am zis de la inceputul campionatului ca Blay va face meciuri foarte bune. Nu risca mai mult decat trebuie, poate pleca si cu mingea la picior, are ceva tehnica, este exact, rareori greseste pase.....imi place de el! :ok:

Patratzel89
16th February 2007, 15:08
Dap..joaca f simplu shi exact

fanatic88
16th February 2007, 15:29
aveam apararea asigurata returul asta

Patratzel89
16th February 2007, 15:55
Da...cu sigurantza..

bob
16th February 2007, 16:04
am castigat un portar. in plus avem fundasii astia tineri, care capata siguranta de la portar. si blay mi-a placut. buba e la mijloc si in atac. eu si acum il regret pe alexa. margaritescu are limite iar ropotan nu confirma. munteanu si cristea sunt lenti. n&d s-au vazut titulari si nu mai joaca.
vad ca l-au scos vinovat pe kalanga. are minusuri- nu se apara si nu colaboreaza. dar eu cred ca trebuia bagat in locul lui danciulescu. se stia ca e mai ofensiv, iar daca rednic vroia siguranta, nu trebuia bagat mijlocas. in plus mai era si mendy care trebuia bagat pt. viteza , impreuna cu kalanga puteau alerga dupa mingile aruncate in atac.
parerea mea e ca rednic n-a nimerit schimbarile. sa speram ca e ceva trecator.

fanatic88
16th February 2007, 16:42
ai dreptate

Patratzel89
16th February 2007, 18:06
Da mha asha`i ...Da` in momentul cand a intra ZeKa shi am schimbat cateva pase parca era desprins din alt film...

Patratzel89
16th February 2007, 18:07
Trebuia inceput cu Mendy !

fanatic88
16th February 2007, 20:02
cine stie acum cum era cu meny poate era mai bine poate era mai nasol in primul 11 dar pe final e cred ca era nevoie de el

fanatic88
16th February 2007, 20:08
Danciulescu: "Putem juca de la egal la egal cu Benfica"


Ionel Danciulescu crede in sansele lui Dinamo de a merge mai departe in optimi, in ciuda infrangerii de la Lisabona: "Mai avem un meci, cred ca ne putem califica. S-a vazut ca putem juca de la egal la egal cu ei. Important e sa inscriem un gol repede. Benfica si Sevilla sunt de valori apropiate".

Capitanul lui Dinamo i-a raspuns si lui Ionel Ganea, care declarase ca aceasta va fi ultima primavara europeana pentru "caini": "Ramane de vazut daca va fi ultima primavara europeana, mie nu mi-a trimis nici un mesaj, nu stiu daca regreta ca nu mai e acum la Dinamo".

Patratzel89
16th February 2007, 20:56
Are dreptate..avem shi shanse..shi cred ca shi Ganea regreta plecarea la Rapid..Eu unu ash regreta in locu` lui :)

Leo
16th February 2007, 21:10
nu stiu daca GANEA regreta plecarea de la DINAMO dar stiu ca se vede lipsa lui in atac . altul era scorul cu el in teren .l

fanatic88
16th February 2007, 21:15
nu cred ca regreta plecarea parerea mea pt ca acolo a vrut sa ajunga de prima data cand s-a intors in romania ....cu siguranta lipsa lui se cunoaste la dinamo

fanatic88
16th February 2007, 22:22
“De la Miccoli... cu multa dragoste”


REACTII Jurnalistii lusitani îl elogiaza pe atacantul italian.


Portughezii s-au întrecut în a-si manifesta recunostinta fata de Fabrizi Miccoli.
“Golul Sfântului Miccoli a salvat Benfica la final”, se scrie în cotidianul Correio da Manha, iar site-ul Benficai titreaza: “De la Miccoli... cu multa dragoste”, aluzie la faptul ca meciul de pe “Da Luz” a avut loc de Ziua Indragostitilor.

“Benfica a fost superioara echipei Dinamo si a meritat sa învinga, dar a aratat totusi lipsa de eficienta. Dupa o prima repriza extrem de saraca, Benfica a învins pe final. Datorita lui Miccoli”, se arata în paginile ziarului Correio da Manha. “Dinamo este o echipa care nu a mai jucat meciuri oficiale de doua luni din cauza pauzei de iarna, dar a reusit sa blocheze jocul Benficai. Echipa lui Fernando Santos nu a avut viteza”, au explicat jurnalistii publicatiei respective. De asemenea, site-ul oficial al Benficai îi aduce un elogiu lui Miccoli. “In ziua Sfântului Valentin, Miccoli a fost Cupidonul care a tras cu sagetile în inimile celor care iubesc Benfica”. Iar cei de la A Bola spun ca Benfica a aratat dificultati în joc: “S-a îndeplinit obiectivul de a câstiga fara a primi goluri. Acum orice speranta este îndreptatita”. La rândul lor, ziaristii de la O Jogo au descris meciul ca fiind unul monoton, în timp ce Record (foto) explica: “Miccoli l-a ajutat pe Santos sa nu simta pamântul cutremurându-se”, acestia facând referire la declaratiile anterioare ale lui Cristi Borcea, care a spus ca pe “Da Luz” va fi cutremur.

caine19
16th February 2007, 22:45
GHINION:( !

Ne revansam in retur:evil: :evil: .

Apropo... vine careva la meci:) ?

Forza FCD!!

Patratzel89
16th February 2007, 22:47
Bafta daca mergi la meci caine :)

fanatic88
16th February 2007, 22:54
GHINION:( !

Ne revansam in retur:evil: :evil: .

Apropo... vine careva la meci:) ?

Forza FCD!!

sper sa ajung da slabe sanse

caine19
16th February 2007, 23:18
Poti sa rezervi bilete prin SMS:ok: ! intra pe mania si e acolo afisat un numar prin care poti rezerva bilete.

Cu cat sunt mai multi caini cu atat mai bine:yeah: .

Mersi Patratel , normal ca ma duc l-a meci , nu as pierde un asemenea meci pentru nimic in lume:D . Mi-e dor de atmosfera fantastica de pe un stadion , am facut cam multa pauza:happy .

Forza FCD !

fanatic88
16th February 2007, 23:25
nu prea am cu cine sa merg, eu cand am venit la meciuri, am venit de fiecare data cu un baiat care cunoaste bucurestiul ca are niste rude acolo ,dar acum spunea ca nu poate sa mearga

caine19
16th February 2007, 23:36
Stiu ca sunt putini caini in galati ,efectul de turma s-a resimtit din plin acolo:( .
Atunci tine-ne pumnii de la TV:ok: !

Patratzel89
17th February 2007, 00:36
O sa tzi tzinem..da` mai am o intrebare :) In ghencea mergi?..Ca mai cunosc dinamovishti shi mi`au spus ca numai adevaratzii ultrashi dinamovishti merg acolo .. Adevarat?

fanatic88
17th February 2007, 00:52
Stiu ca sunt putini caini in galati ,efectul de turma s-a resimtit din plin acolo:( .
Atunci tine-ne pumnii de la TV:ok: !

cu siguranta:ok:

Patratzel89
17th February 2007, 10:34
Pfiuu...imediat vine meciu` :D cu benfica :)

fanatic88
17th February 2007, 12:57
deja e sambata ....abia astept

Alberto
17th February 2007, 13:14
Poti sa rezervi bilete prin SMS:ok: ! intra pe mania si e acolo afisat un numar prin care poti rezerva bilete

caine eu merg la meci...explica-mi si mie cum pot sa rezerv bilet pentru meciul cu Benfica. Vreau 4 bilete la Tribuna II sau Tribuna I. Pot sa rezerv mai multe sau doar unul de persoana? Si stii pentru ce sector se mai gasesc bilete?

Am inteles ca pt Tribuna II deja nu se mai gasesc :mda:

fanatic88
17th February 2007, 13:16
vezi la threadul cu bilete si abonamente

fanatic88
17th February 2007, 14:45
“Sa înscriem rapid”




AMBITIE Jucatorii cred ca trebuie sa marcheze în primele minute ale returului pentru a se califica.

Trupa lui Rednic s-a întors ieri la antrenamente, dând impresia ca a uitat deja de esecul de pe “Da Luz”.
Fotbalistii ros-albi s-au aratat extrem de încrezatori în sansa lor de a rasturna acel 0-1 din Portugalia. “Mai avem un meci, cred ca ne putem califica. S-a vazut ca putem juca de la egal la egal cu ei. Important este sa înscriem un gol repede”, a declarat capitanul “câinilor”, Ionel Danciulescu. Presedintele LPF, Dumitru Dragomir, chiar a pariat salariul sau de parlamentar, aproape 5.000 RON, ca dinamovistii vor elimina Benfica. “Speram sa-l ajutam sa câstige pariul. Daca si-a pus la bataie salariul ca miza, atunci ne vom califica. Trebuie sa fim mai concentrati, sa stim ca meciul dureaza 95 de minute, sau cât o dura si sa fim mai responsabili cu rezultatul în sine”, a continuat “Danciu-gol”.

Patratzel89
17th February 2007, 16:46
Un gol in primele minute ar da "aripi" echipei..

fanatic88
17th February 2007, 17:45
de asta avem nevoie

Patratzel89
17th February 2007, 18:08
Macar sa fie stadionu` arhiplin...sa stea caine18 pe scari :happy

fanatic88
17th February 2007, 18:25
Macar sa fie stadionu` arhiplin...sa stea caine18 pe scari :happy

:happy

fanatic88
17th February 2007, 18:45
Fernando Santos spune ca, in ciuda golului decisiv reusit pe Da Luz in poarta lui Lobont, nu ii poate garanta lui Miccoli postura de titular. "Miccoli a aratat ca are potential. Golul reusit miercuri a fost foarte important, dar nu ma va determina sa il arunc in lupta din start pe Miccoli. El inca nu este pus la punct cu pregatirea fizica. Nu s-a mai antrenat de 5 saptamani. Trebuie sa se mai pregateasca", a spus Santos.

Patratzel89
17th February 2007, 20:38
Sa ii dea drumu`la Dinamo :))

fanatic88
17th February 2007, 22:27
nu are nici o sansa in fata apararii noastre si a lui lobont ...la lisabona a avut noroc

Patratzel89
17th February 2007, 22:35
Dap..daca era mingea ca in prima faza de aparase Lobontz..o scotea shi atunci :D

fanatic88
17th February 2007, 22:42
pacat ca era in genunchi la al 2-lea sut asa a fost sa fie

fanatic88
17th February 2007, 23:07
Nuno Gomes nu a mai inscris de peste o luna pentru Benfica, iar antrenorul Fernando Santos astepta un gol din partea atacantului la meciul cu Dinamo de pe Estadio "Da Luz": "Exista unele momente cand mingea nu intra in poarta. In ultimul meci Nuno Gomes a avut o ocazie foarte mare de a inscrie, in 99 la suta din cazuri mingea ar fi intrat in poarta. Daca Lobont nu apara senzational, azi s-ar fi spus ca Nuno a pus capat crizei, dar Lobont a mentinut-o".

caine19
17th February 2007, 23:32
Sa-l mai tina pasa asta pana vineri , dupa poate fi cel mai bun atacant din lume:evil: :evil: :evil: .

Mi-am luat bilet la meci azi:D . Greu mai trec zilele:rolleyes: .

Batem Benfica !!!!

fanatic88
17th February 2007, 23:39
ma bucur ca ai sansa sa vezi asa meci ...voi veni si eu la al- 2 lea meci acasa ca luni nu pot veni



oricum nu-mi fac griji pt meciul cu benfica:P :)

Patratzel89
18th February 2007, 00:26
Bafta caine18 la meci.. :ok: O sa fie un meci pe cinste...sa urli cat te tzin plamanii

fanatic88
18th February 2007, 00:30
ne vom auzi cu siguranta la cele 3 goluri pe care le va da dinamo

Patratzel89
18th February 2007, 00:36
Macar 2..:)

fanatic88
18th February 2007, 00:43
si fara sa primim

Patratzel89
18th February 2007, 00:45
Normal :)

fanatic88
18th February 2007, 00:53
dap cam asta ar fi foarte important sa nu primim ....de dat sunt sa sigur ca vom da

Patratzel89
18th February 2007, 01:04
Suntem obligatzi...:groggy:

fanatic88
18th February 2007, 01:08
la lisabona apararea a mers binisor chiar bine ...putin radu stefan mi s-a parut nesifur in rest moti ,pulhac si blay au jucat excelet in frunte cu lobby deci nu ar trebuie sa ne facem griji mai ales ca suntem acasa

caine19
18th February 2007, 01:49
sa fie N&D in forma si avem calificarea in buzunar:ok: .


O sa urlu pentru toti dinamovistii de pe OLS:D !!!

fanatic88
18th February 2007, 01:58
sa te intorci cu tricou lui lobby

Patratzel89
18th February 2007, 02:08
sa te intorci cu tricou lui lobby

Mai bine il iei acasa cu tine :happy

fanatic88
18th February 2007, 02:13
:)

Patratzel89
18th February 2007, 02:17
Poate ai vreo sora singurica :)))

fanatic88
18th February 2007, 18:22
Stoican le tine pumnii "cainilor"




Fundasul nu i-a uitat pe fostii sai coechipieri de la Dinamo: "Le tin pumnii baietilor, au facut un meci bun la Lisabona, imi pare rau ca au pierdut asa in ultimul minut. Sunt sigur ca au puterea sa anuleze avantajul portughezilor in meciul de la Bucuresti, mai ales daca vor avea si suportul fanilor".

caine19
18th February 2007, 19:28
Poate ai vreo sora singurica :)))

Cine ?

fanatic88
18th February 2007, 22:44
miccoli iar a marcat in campionat cred ca il va baga titular santos titular


edit: 2 goluri

Alberto
19th February 2007, 00:46
Nacional - Benfica 0-2
Miccoli 2 goluri:o:

nu e bine deloc :(

Laur_Farul
19th February 2007, 00:54
Dinamo ar avea o sansa in proportie de 40 % dar Benfica va veni in Romania cu gandul la calificare

Patratzel89
19th February 2007, 09:50
Nacional - Benfica 0-2
Miccoli 2 goluri:o:

nu e bine deloc :(

Da` s`a accidentat Rui Costa...

Patratzel89
19th February 2007, 09:50
Dinamo ar avea o sansa in proportie de 40 % dar Benfica va veni in Romania cu gandul la calificare

Noi trebuie sa ne vedem de meci...Ca shanse avem..

Aurel.D
19th February 2007, 13:09
Mi-am luat bileeeeet!! /hello. Abia astept ziua de joi! :D

fanatic88
19th February 2007, 15:22
Dinamo ar avea o sansa in proportie de 40 % dar Benfica va veni in Romania cu gandul la calificare

si noi aveam ganduri la calificare si ale noastre sunt mai puternice