PDA

View Full Version : Turneu Franta 2005



Ayrton
15th July 2005, 14:12
In primul meci din turneul de pregatire Dinamo a invins Nantes cu 2-0, goluri Niculescu si Vlad Munteanu.
Remarcatul principal lui Andone a fost Moti.
Dinte noii veniti, alaturi de Moti, titulari au mai fost Dauda, Plesan si Bratu, precum si Vladut.

Azi ora 20.00, jucam cu vicecampioana Lille.

vlad1607
16th July 2005, 22:49
.....vad ca am batut NAntesul...mare minune :D :D
FORZA NOI ! :D

Ayrton
18th July 2005, 09:13
in al doilea meci am incat un 0-3 de la Lille.

urmatorul meci e in Corisica, azi, cu Ajaccio.

Ayrton
19th July 2005, 14:43
Ajaccio-Dinamo 1-0. din ce am citit in presa, joc slab al nostru.

cip_81
19th July 2005, 22:01
Problema nu este ca se pierd meciurile, ci modul cum o fac. E grav ca se fac gafe de proportii in aparare. E grav ca in 4 partide atacantii n-au marcat decat un singur gol (si ala cu un sut de la distanta). E grav, ca primim goluri imediat dupa pauza (min 47 cu Lille, min 46 cu corsicanii). E grav ca iar primim goluri unul dupa altul (si cu moldovenii si cu Lille...mi-aduce aminte de sezonul trecut, cand primeam in repriza a doua goluri intr-o veselie).

Sa speram ca pana la meciul cu pascatoarele Andone sa remedieze aceste neajunsuri...altfel, primul sacrificat va fi chiar el (unii din conducere abia asteapta).

papusil
20th July 2005, 10:42
din pacate pana la Supercupa nu mai e foarte mult si nu stiu ce poate face Andone. Sper ca el sa stie ce sa faca sa nu mai fie haos in joc.

a declarat ca e foarte nemultumit, dar nu cred ca asta o sa-l ajute la imbunatirea jocului echipei :(

in momentul in care isi vor crea relatii bune de joc, cand o sa se cunoasca mai bine, teoretic ar trebui sa fie in stare sa bata tot ca sunt jucatori valorosi.

Cu Andone inainte!!!! :ok:

vlad1607
23rd July 2005, 21:39
Troyes-DINAMO :1-1 (Nivet 34,Niculescu 82)

multe gafe facute de Motzi......

cip_81
23rd July 2005, 21:46
Moti este unul dintre cei mai slabi fundasi de la Dinamo. Pe langa gafele pe care le face meci de meci (acum a faultat in careu si a pasat o data la adversar) este abonat la cartonase galbene pana si in astfel de partide. Sa speram ca Galamaz se va reface cat mai repede si ii va locul prostanacului asta.

vlad1607
23rd July 2005, 21:52
am pierdut atatzia fundasi buni in ultimul timp care din zgarcenia si inconstientza scursurilor din conducere au ajuns la rivali : Fl.Moldovan,McKain.....

si dc mai pui ca si Tamas se intoarce la Spartak Moscova din iarna....

vlad1607
24th July 2005, 11:26
Prezent la ultimul antrenament de dinaintea confruntării cu Troyes, Ioan Becali s-a arătat nemulţumit de modul cum a tratat Ianis Zicu şedinţa de pregătire. Ioan Becali a purtat după antrenament o discuţie privată cu jucătorul.


iar e asta un monument de indolentza....decat asa mai bine sa plece....
degeaba ai mult talent dc esti un indolent notoriu....