PDA

View Full Version : Pt cei cu nervii tari



don_denver
14th July 2005, 13:37
Atentie!!! Poze f.f. violente.....Rsicurile motociclismului - dar tot nu m-as lasa -

http://on-line.developers.ro/laur/New%20Folder/

Vadim
14th July 2005, 13:56
Nu m-am uitat la pozele alea, insa am vazut filmuletele cu motorul Kawasaky. E al tau?

don_denver
14th July 2005, 14:00
nope...din pacate...

Marquise MGP
14th July 2005, 14:36
sigur sunt reale pozele ? ... eu nu pricep cum sa se farame ala in asa hal...putea sa aiba si 500 Km/h ca tot navea motiv sa se faca bucati...eu numi explic :(

don_denver
14th July 2005, 14:38
sunt reale...chiar foarte reale din pacate..nu stiu clar toate motivele...de a ajuns in halul ala...dar la 280 km/h....nu prea aveai cum sa iesi intreg

Marquise MGP
14th July 2005, 14:49
ala are capu bucati ... dar casca e intreaga...purta combinezon si cizme...dar apare si un adidas....sa zic ca sa infipt intrun copac de a fost eviscerat...atunci unde si cum sia rupt piciorul...parca ii lipseste si o mana...cam multe totusi avand in vedere ca soseaua e curata fara nici o urma pe ea iar in bosketii de pe margine nu avea unde sa se mutileze asa ... oricum ... pt mine ramane cam ciudat kiar si la 280/h ( am vazut din astea in campionatul mondial la 320/h si kiar daca unii sau accidentat serios totusi mutilarea aia e bizara ).

don_denver
14th July 2005, 14:52
nu stiu..toate detaliile..din fericire...si recunosc ca n-am stat sa ma uit la toate detaliile..vroiam sa mananc la pranz...

desdemona
14th July 2005, 17:01
@Marquise, dar ce atent ai analizat fotografiile.....
@don-denver, ce-ti veni cu pozele astea? :o: :sleep:

don_denver
14th July 2005, 17:05
era legat de moto..nah...FiTI MAI ATENTI..!..asta ar fi fost morala..

bogho
14th July 2005, 17:27
personal, cred ca acele poze sunt trucate.
pe langa motivele spuse de Marquise MGP, s-a mai adauga faptul de informatiile din EXIF pentru pozele alea, exista la 2 dintre ele, iar la celelalte 2 nu. cum imaginile sunt luate cu o camera digitala, toate 4 ar fi trebuit sa aiba informatiile EXIF.

P.S Un om se rupe ca un chibrit cand asupra lui actioneaza o forţa de rupere de aproximativ 12.500 N (~1270 Kg.). greu de crezut ca la 280km/h se poate obtine o asemenea forta, intr-un impact cu vreun material. (cel putin asa am invata la cursurile de salvamont, la capitolul de rezistenta materialelor)

don_denver
14th July 2005, 17:33
nu ma bag..le-am gasit...si le-am impartasit...atat!

fia
14th July 2005, 17:34
Evident ca sunt false.
Nu ai cum sa te faci asa de praf.... Corpul uman e relativ elastic, adica ti se rup oasele, dar nu te faci bucati. Oricat ai incerca, puti sa dai si in zid la 300km/h ca tot nu te faci literalmente BUCATI.
Ala pare mai degraba taiat cu drujba.

The G.O.A.T.
14th July 2005, 21:53
Ma care ai motocicleta si incerci sa-ti faci curaj! Nu inteleg de ce sa nu poti sa ajungi asa la o viteza ca aia. Cine stie cati copaci o fi maturat ala sau mai bine zis aia ca doar au fost doi pe motor(apar doua tipuri de ghete)!
Asa ca eu zic sa va vindeti motorul si sa va luati masina! E mai sigur asa! Motociclismul viteza este pt. Rossi!

Marquise MGP
14th July 2005, 22:04
pentru amatorii de astfel de imagini sau pt cei care nu cred ca unele activitati sunt periculoase le recomand ogrish.com (cum zicea vadim in arena " intri pe riscul tau dar mai bine stai afara " ) :D :D

ADelPiero
14th July 2005, 22:39
un kawasaki am de gand sa imi iau :ok: ........ sper sa nu ma fac in atatea bucati ... macar in 3-4 :evil:

Pepsi-Cola
12th May 2006, 11:07
o sa ma uit cu siguranta la acele poze