PDA

View Full Version : Promoveaza "U" Cluj?



Pages : [1] 2

ucluj
12th July 2005, 21:28
Promoveaza "U" Cluj?
Eu zic ca avem sanse mai mari decat in sezoanele trecute. Desi galeria nu il simpatizeaza prea mult pe Grozavu, eu cred ca are sanse mari sa faca treaba buna la "U".
Anul trecut a terminat campionatul deasupra lui "U" , chiar daca a antrenat o echipa mai putin valoroasa (Armatura).
Cred ca Grozavu trebuie lasat in pace sa-si faca treaba si rezultatele se vor vedea in curand.


NUMAI "U" :yeah:

HIV
12th July 2005, 21:31
nu cred ca avem sanse prea mari dar putem spera .

don_denver
12th July 2005, 21:49
Desi sunt unii pe-aci care - dupa parerea mea fac rau imaginii U - eu sper sa promoveze. Bafta!

TZEFERU
12th July 2005, 21:56
Eu cred ca se poate promova...la nivel de promovarea jucatorilor.

andrei_cj
12th July 2005, 22:56
Eu Zic Ca Este Imposibil Eu Zic Sa Va Bucurati Daca Ramanei In B Acum La Bun Vorbind Nu Fac Bascau! Deci La Ce Situatie Sunteti Cu Banii Stadionul Jucatorii Nu Aveti Nici O Sansa Sa Promovati!

t.b.
12th July 2005, 23:49
Lotul e acelasi cu cel de anul trecut, cel cu care am invins castigatoarea campionatului, banii sunt, si daca o sa fie bine administrati nu o sa fie probleme, Grozavu a demonstrat ca poate sa-si motiveze jucatorii, facand din Armatura, o echipa muuuuult inferioara valoric lui "U", o forta a seriei, tocmai asta le-a lipsit jucatorilor sezonul trecut, motivatia, dupa inceputul f. prost de anul trecut, cauzat de neplata salariilor, s-a pierdut orice sansa la promovare, singurele meciuri care s-au jucat cu motivatie au fost cele din cupa...

HAIDE "U"

HIV
12th July 2005, 23:49
si daca nu vom promova, macar sa vedem fotbal , lucru pe care l-am vazut rareori .Daca terminam intre primele 5 eu sunt bucuros .

HIV
12th July 2005, 23:53
si inca ceva : eu am auzit ceva de genul ca , conducerea noastra nu a vrut sa terminam intre primele 6 deoarece daca o faceam trebuia modernizat stadionul si inca vreo 2 kkturi deastea .

King of Hell
13th July 2005, 16:25
io consider ca seria e super varza, echipe care mai de care mai varza...se poate promova usor..noi suntem din toate echipele proaste cea mai putin proasta. o vom dovedi in campionat cand vom matura cu toate.

Virus
31st July 2005, 01:04
Ma bucur ca recunosti ca aveti o echipa proasta. Si daca prin absurd sa zicem ca ati promova credeti ca ati reusi sa va mentineti in A? Incercati sa fiti si realisti pe cat posibil.

King of Hell
31st July 2005, 01:15
Da cine vorbeste de mentinerea in A? Aici vorbim de promovare! :D Decat 2 ani in B mai bine unu'n A si altu'n B.

t.b.
31st July 2005, 02:01
Daca promovam SIGUR ne vom mentine... ar fi 30.000 de spectatori la toate meciurile, prin toate balcoanele de la hotel Sport ar fi numai suporteri U-isti ca-n vremurile bune... Insa nu stiu cati clujeni ar mai merge pana in gruia sa vada un meci de A :evil:

Ultimele informatii despre U ar fi ca pe langa sponsorul deja traditional, Banca Transilvania, conducerea (adica Cristi Dulca) se afla in tratative cu Oncos si Rom Haus Construct... Deci problema financiara este rezolvata, ultimul obstacol in calea promovarii a fost inlaturat, DIVIZIA A VENIM :ok:

Leo_
31st July 2005, 02:03
Si eu vreau sa promoveze U...ambele :ok:

Angelina Jolie
31st July 2005, 04:43
Promoveaza clar. In sezonul 2020/2021.

Ultras
31st July 2005, 08:22
...Insa nu stiu cati clujeni ar mai merge pana in gruia sa vada un meci de A :evil:


Nu sunt de acord! Ar veni cate 2-3000 la fiecare meci ca in vremurile bune pentru banii lui Arpi al lor... cate 100000 de fular... :evil:

HIV
31st July 2005, 19:39
Daca promovam SIGUR ne vom mentine... ar fi 30.000 de spectatori la toate meciurile, prin toate balcoanele de la hotel Sport ar fi numai suporteri U-isti ca-n vremurile bune... Insa nu stiu cati clujeni ar mai merge pana in gruia sa vada un meci de A :evil:

Ultimele informatii despre U ar fi ca pe langa sponsorul deja traditional, Banca Transilvania, conducerea (adica Cristi Dulca) se afla in tratative cu Oncos si Rom Haus Construct... Deci problema financiara este rezolvata, ultimul obstacol in calea promovarii a fost inlaturat, DIVIZIA A VENIM :ok:

Am inteles..probleme financiare nu mai sunt...dar totusi de ce nu se cumpara jucatori ? ungurusan a confirmat in probe la "U" dar nu il cumparam ca se cer 15 000 (cinshpe mii) de euro pe el . Chiar asa mult e ?

micutzu
1st August 2005, 10:53
Doresc multa bafta celor de de la "U" fiindca si ei sunt o echipa de traditie si care merita sa joace in div. A
CFR-ul il felicit (sunteti din acelasi oras, pentru Dumnezeu, ce sa mai zic eu atunci despre noi si "poli" bkp.
Speram si noi sa promovam in 2-3 ani. Anul acesta in nici un caz.
Veti lupta cu Bihorul si sper sa-i terminati ca prea se lauda.
Vorba t.b.-ului : " U si UTA in A "

andrei_cj
5th August 2005, 14:50
Prin ABSURD repet....prin ABSURD daca promovati cu toate ca nu exista nici o sansa sant echipe mai puternice ca voi in serie.....ziceti ca o sa fie 30.000 de oameni pe stadion? (pe care stadion omule?) ca vi-l darama astai intr-un an unde in Parcu' Rozelor o sa jucati? :-D Sunteti JENANTI! Si inca ceva crezi ca daca totusi aveti stadionul e voie sa intre atatia oameni acolo? se darama si muriti toti ca sobolanii....si totusi cine crezi ca o sa mearga la o echipa care pierde toate meciurile si mai face cate-un egal.....acasa cu.....FC VASLUI!???????? :lol:

P.S. Sunteti de rasul CLUJULUI! :rosu:

CFR ESTE ECHIPA DE AUR A CLUJULUI SI ASTA VA DOARE CEL MAI MULT!!!!!! :degete:
/OLE/ /OLE/

t.b.
5th August 2005, 15:05
La meciul din Cupa cu Steaua au fost 20.000 si nu s-a daramat...
Stai calm ca de-l darama Boc nu mai pune altu` piciorul in Cluj, poate vi-l luati voi acolo in gruia crainic la stadion ca si asa bate din gura zici ca-i oltean...
Nu-ti fa tu griji ca dupa ce o sa promovam o sa vina si sponsori, de spectatori nici nu ma trebuie sa zic ca s-a vazut la meciul cu Steaua de ce public dispunem...

vlad1607
5th August 2005, 15:10
bafta U Cluj poate reusitzi sa promovatzi !

t.b.
5th August 2005, 15:17
Sigur reusim, suntem intr-o serie in care nu prea avem adversar pe masura...

vlad1607
5th August 2005, 15:24
asa sa fie

PerVersion
5th August 2005, 15:28
Bai iar te amagesti singur? La meciul cu Steaua au fost multi pt ca au fost sa vada pe Steaua, nicidecum pe voi. Ca s-au bucurat, e cu totul alta treaba, fiind clujeni, era normal sa se bucure.

vlad1607
5th August 2005, 15:42
orice ar fi U Cluj are mult mai multzi fani decat cfr.

PerVersion
5th August 2005, 16:20
Nu am zis niciodata ca noi avem mai multi fani decat ei, dar daca e sa facem o medie, tot la noi au fost mai multi pe stadion sezonul trecut. Si incet incet o sa vina si la noi din ce in ce mai multa lume. E doar o chestiune de timp.

vlad1607
5th August 2005, 16:26
pai una e sa joci cu DINAMO si alta e sa joci cu FC Adunatzii Copaceni

andrei_cj
5th August 2005, 19:31
Stai calm ca de-l darama Boc nu mai pune altu` piciorul in Cluj, poate vi-l luati voi acolo in gruia crainic la stadion ca si asa bate din gura zici ca-i oltean...


Normal ca-l darama fotbalul pana la urma este o afacere si atata timp cat ea nu aduce bani orasului echipa respectiva se desfinteaza si gandeste-te umpik ar fi mult mai profitabil pt oras sa fie acolo in loc de stadion un supermarket de cat un stadion al unei echipe de matineu!
Mai T.B. Iti dai seama ce Jenanti sunteti nici macar nu aveti un stadion al vostru...stati cu frica-n san ca sa nu vi-l luam sa sa-l darame primaria! Si inca ceva tu chiar crezi ca o sa vrea cineva 2 echipe din cluj in A! Una e destul!

P.S. T.B. Stiu ca vroiai sa iasa Ioan Rus sau poate mai rau FUNAR!
JOS COMUNISTII!

t.b.
5th August 2005, 19:40
Ma omule daca fac supermarket de duce pe p... tot parcu` si ala e singurul spatiu verde mai a catarii din tot Clujul, nu-i vorba ca e stadionul nostru, e stadionul municipal si echipa din gruia a jucat acolo in trecut...

Si ia spune-mi tu stadionul pe care jucati voi al cui este??? Nu cumva al Regionalei cfr... Da` probabil ca tu nici n-ai habar de astea

Si fii atent la o chestie, Clujul a avut nu 2 ci 3 echipe in A intr-un sezon, e mai bine sa fie 5-6 din bucuresti decat 2 din Cluj? Nu tin neaparat sa fie 2 echipe din Cluj in divizia A, sa fie numai "U"na...

Sincer iti zic ca l-am votat pe Boc, dar la ce a facut pana acum pentru oras chiar imi pare rau...

andrei_cj
5th August 2005, 22:27
Da ce a facut.....au venit investitori straini o sa ai si tu in oras un Mall s-au facut locuri de joaca se construiesc blocuri se refac canalizarile se asfalteaza strazi numai ca tu nu ai ochi pt asa ceva!

P.S. Nu o sa fie doua echipe din CLUJ NICIODATA PT CA SINGURA ECHIPA DIN CLUJ E CFR!

P.S.2 Paszkany a vrut de mult sa-l cumpere dar se trag toti pe cur pt ca Regionala CFR s-a impartit in calatori, marfa, etc etc....si nu mai are de la cine sa o cumpere deci ciocu' mic ca daca ar fi vorba sa jucati pe un stadion nu ati avea bani nici sa platiti chiria!

P.S.3 Sper ca ai observat cat a primit fiecare jucator CFR-ist pana acum in Inter Toto...daca nu iti spun eu 360 milioane lei/persoana ia zi-mi in cati ani ia un Uist atata? Pai frate cum vreti sa faceti performanta murind de foame!

t.b.
5th August 2005, 23:03
Unde-s investitorii aia straini ca io nu i-am vazut? Da exemple concrete... Mall se poate face si in alta parte nu neaparat in Parcul Central al orasului, majoritatea oamenilor au nevoie de putina relaxare si de aer curat nu de mall-uri si supermarket-uri, 2 blocuri ametite in Manastur nu inseamna ca se fac blocuri... Strazi s-au asfaltat si inainte si a tinut fix o luna cat o sa tina si acum, atata timp cat drumurile sunt asfaltate de puscariasi nu au cum sa tina mai mult...

Tu ai o masina? Incearca sa o parchezi undeva vezi gasesti vreun loc de parcare fara sa risti sa iei amenda, unde-s parcarile supraterane cu care se lauda in campania electorala?

Hai sa-ti fac o conversie ca vad ca te-au ametit sumele cifrele alea 360 milioane = 10.000 de euro, sunt jucatori de la "U" care au mai mare contract pe un an, fostul nostru antrenor avea aproximativ 50.000 de euro

Si inca o data iti spun ca vad ca n-ai inteles Intertoto se scrie legat...

andrei_cj
5th August 2005, 23:56
Da asta era marea hotie de la U antrenorul Ion Marin avea 50.000 de euro pe an si jucatorii nu vedeau banii cu lunile......lasati-o balta...nu aveti NICI O SANSA LA PROMOVARE SI CU ASTA AM PLECAT DE AICI CA NU ARE ROST SA-MI PIERDT TIMPUL PE AICI! Si in plus de asta nu am nici un interes sa va fac voua posturi pe thread! :D

t.b.
6th August 2005, 00:28
Extraordinar, ba te rugam marite andrei sa ne onorezi cu posturile tale :happy:happy:happy:happy

Jucatorii si-au incasat contractele, primele nu au fost platite, cu contractul antrenorului ai dreptate

Cu sansele de promovare ramane de vazut

HIV
6th August 2005, 00:39
hai ma andrei lasa-ne odata cu comentariile tale de prisos , acuma 3 ani cand nu stiai ca exista cfr simpatizai cu "U" si acuma faci figuri . Nu ne intereseaza parerile tale . In momentul in care "U" va ajunge in A nu vor mai exista cfr-isti , cu 500 de spectatori pe meci unguru va lasa balta , la fel toti sponsorii . Asa ca hai pa , imi dau seama ca va e frica de momentul acesta , promovarea noastra . Muriti de frica . Aveti rabdare , 1an sau 2 . Atat mai existati .

HIV
6th August 2005, 00:49
Pro-mo-vam !!!

Angelina Jolie
6th August 2005, 06:07
Muriti de frica . Aveti rabdare , 1an sau 2 . Atat mai existati .
Da ma mor de frica.
Cel mai fain la voi este ca in fiecare an in Iulie si August va faceti planuri si sperante, pentru ca in celelalte 10 luni ale anului sa fiti disperati. Asa e cel mai bine. Cu cat sunteti mai optimisti acum cu atat mai crunta va fi dezamagirea peste o luna. :happy :happy
PS Vlade de asta-mi esti?

andrei_cj
6th August 2005, 10:43
EU NU AM FOST NICIODATA UIST!!!! PT CA EU NUMAI DE 5 ANI AM VENIT IN CLUJ SI DE 3 MERG LA CFR! So....asta nu se potriveste....in ceea ce priveste promovarea voastra keep on dreaming!

HIV
6th August 2005, 13:45
dadada , dumele astea i le zici lu` mata ca eu nu le cred .

Triphat
6th August 2005, 13:52
Ash vrea sa promoveze Universitatea! Succes!

andrei_cj
6th August 2005, 14:14
dadada , dumele astea i le zici lu` mata ca eu nu le cred .

Ma omule tu esti chiar nebun! Eu pana in clasa 9-a am fost in Alba Iulia deci nu am tinut cu U si nici cu CFR ci cu Apulum dupa aceea m-am mutat la cluj si din clasa 11-a tin cu CFR deci nu stiu care sunt dumele!
Intre clasa 9-a si a 11-a nu m-a interesat fotbalul romanesc!

t.b.
6th August 2005, 14:59
M-ai lamurit andrei, tocma` mi-am dat seama de calitatea ta de suporter, daca asa repede renunti la echipa pe care ai sustinut-o 15 ani totul devine f. clar... Si sa stii ca suporteri de-ai lui "U" sunt in tot Ardealul nu numai in Cluj, fosti studenti la Cluj care au ramas cu "U" in suflet...

andrei_cj
6th August 2005, 15:22
Eu nu am mers niciodata la meciuri la apulum doar atunci cand am fost foarte mic pe la 2-5 ani ma ducea taicameo! Tineam ca doar era din orasul meu nu? Si acum mi-a parut rau ca a retrogradat totdeauna am zis Hai CFR si Apulum! iara esti deplasat?

t.b.
6th August 2005, 16:31
Frumos sa ai echipa in oras si sa nu te duci la meciuri, si eu am fost la un de-al Unirii Alba-Iulia, era un derby pentru promovare cu FC Baia-Mare, eram in trecere prin Alba si am facut o oprire pe la stadion... oricum atunci a promovat Baia-Mare, meciul s-a terminat 1 - 1 parca....
Si pe mine ma ducea taica-meo la meciuri la inceput, dup-aia am mers si singur...

andrei_cj
8th August 2005, 12:51
Deci ne-am inteles la faza asta!

Bancaru
9th August 2005, 23:08
IMNUL U Cluj
L-am gasit undeva, pe internet, din intamplare

Slava tie studentie sa ne fii mereu un scut
Numai datorita tie UNIVERSITATEA s-a nascut
Noi avem acum un nume cel mai frumos de pe pamant
Sa-l cinstim cu se cuvine fiindca "U"-i un nume sfant
E simbolul tineretii si al iubirii pe pamant
HAIDE "U" e imnul nostru sa rasune-n departari
Alb si negru-i steagul nostru ce-l vom 'nalta spre cer
HAIDE "U" e imnul nostru sa rasune pe pamant
Am jurat sa fim alaturi de echipa ce-o iubim
Niciodata imnul nostru nu va pierii cat traim

Angelina Jolie
10th August 2005, 05:06
Pacat ca nu se mai aplica celor din zilele noastre ca in rest e frumos.

andrei_cj
10th August 2005, 13:56
Si pacat ca foarte putin care sustin U in ziua de astazi merita sa cante asa un imn FRUMOS!

t.b.
10th August 2005, 14:04
Du-te ma... si vorbeste de imnul ala al disperatilor cumparat de paskany

Ca mentiuni despre imn-ul respectiv, acest imn nu e de un an doi e de vreo 50 de ani...
Ca suport melodic se foloseste finalul simfoniei a IX-a de Beathoveen, mai precis ceea ce e cunoscut sub numele de Oda bucuriei, si care intamplator e si imn-ul Uniunii Europene
Imnul e intr-adevar superb, mai sunt cateva variante ale imnului respectiv da` asta-i cu adevarat pe masura echipei pentru care a fost compus

andrei_cj
10th August 2005, 15:20
Da dar nu mai are cine sa-l cante! Am inteles repet de la un tip care mai merge la meciuri la U....el nu e in romania si a zis ca sunt majoritatea din galerie niste aurolaci...
deci repet pacat ca nu are nimeni aproape din galerie dreptul sa-l cante!

t.b.
10th August 2005, 16:23
Sa stii ca are cine sa-l cante, in galerie la U sunt foarte multi studenti, unii din ei fac chiar doua facultati odata :D... si sa nu-ti zic io ce parere am despre aia care pleaca din tara, penntru a spala buzi sau ca sa cerseasca afara...

Inca o data superbul imn al "U"nicei echipe a Clujului

Slava tie studentie sa ne fii mereu un scut
Numai datorita tie UNIVERSITATEA s-a nascut
Noi avem acum un nume cel mai frumos de pe pamant
Sa-l cinstim cu se cuvine fiindca "U"-i un nume sfant
E simbolul tineretii si al iubirii pe pamant
HAIDE "U" e imnul nostru sa rasune-n departari
Alb si negru-i steagul nostru ce-l vom 'nalta spre cer
HAIDE "U" e imnul nostru sa rasune pe pamant
Am jurat sa fim alaturi de echipa ce-o iubim
Niciodata imnul nostru nu va pierii cat traim

t.b.
13th August 2005, 14:01
Conducerea Universitatii nu mai are mult pana sa reuseasca transferul celor patru jucatori doriti la echipa de antrenorul Leo Grozavu, trei dintre ei fiind ca si acontati de clubul clujean. Dupa ce saptamana trecuta i-a inregimentat pe Ovidiu Suciu si Tiberiu Csik de la Olimpia Satu Mare, Universitatea este foarte aproape sa-l transfere si pe fostul jucator al lui FC Arges si Gloria Bistrita, Marius Dita. Mijlocasul in varsta de 29 de ani a venit la "U" din postura de jucator liber de contract si va fi testat de Grozavu in partida amicala de azi cu FC Baia Mare, care se va disputa pe stadionul Ion Moina, de la ora 11
Directorul executiv al clubului, Cristian Dulca, a declarat ca, in cazul in care Grozavu va fi multumit de prestatia lui Dita, nu va fi nici o problema in parafarea contractului. A venit astazi (ieri n.red.) la primul antrenament, urmeaza sa-l urmarim si in partida cu FC Baia Mare, dar cred ca va ramane. Poate fi mijlocasul cu experienta de care avem nevoie, a spus Dulca. Dita a jucat in sezonul trecut la Ceahlaul Piatra Neamt, in Seria I din Divizia B, iar in urma cu doi ani a bifat sapte prezente in prima liga, pe vremea cand imbraca tricoul Gloriei Bistrita.


PROMOVAM

Angelina Jolie
13th August 2005, 20:53
In 2025 sigur promovati. Anul asta insa picati. Trebuie sa ajungeti in fundul gropii inainte sa va ridicati din nou. Adica in D.

t.b.
13th August 2005, 21:03
Iar visezi... prima oara ai zis ca bateti cu 5-0, acuma ca retrogradam noi, nu stiu ce-i cu tine da` o cam dai in paranoia :happy

Angelina Jolie
13th August 2005, 23:26
Vorbim noi la sfarsitul campionatului. Se vede C-ul de pe moina.
HAI CFR!

Hard
13th August 2005, 23:40
lasa-i ca asa sunt ei,buni prevestitori,nimic nu au ghicit pana acum:happy

t.b.
14th August 2005, 00:03
Primele sapte etape:

U Cluj - FC Resita - echipa nou promovata, jucatori care n-au fost in stare sa promoveze pe teren din C, clar victorie "U"
Armătura Zalău - U Cluj - Zalaul nu mai e ce-a fost, au plecat majoritatea titularilor, plus ca Grozavu ii cunoaste pe cei ramasi, din nou victorie "U"
U Cluj - Unirea Dej - nici nu se pune problema sa nu castigam
CFR Timişoara - U Cluj - nou promovata, inca o victorie
U Cluj - Unirea Sīnnicolaul Mare - inca 3 puncte
Olimpia Satu-Mare - U Cluj - probabil ca nu o sa se joace, in cazul in care se joaca, toti fostii jucatori de la Olimpia au plecat asa ca...
Gloria Bistriţa II - U Cluj - nu avem cum sa nu batem

Deci un inceput extrem de usor pentru "U", 7 victorii care vor intari moralul jucatorilor

Virus
14th August 2005, 00:14
Daca U e mai buna decat CFR de ce doriti sa jucati in divizia A alaturi de CFR??? Voi nu ar trebui sa va coborati la nivelul nostru. Auzi mai sa jucati in divizia A... keep dreaming...
Dar interesant totusi cum stati si sperati sa ajungeti la valoarea lui CFR CLUJ, o echipa de divizia A. Cred ca pentru inceput ar trebui sa recunoasteti ca ne sunteti inferiori.

t.b.
14th August 2005, 00:28
Nu dorim sa jucam alaturi de cfr, dorim sa jucam in A cum e normal pentru o echipa care are 52 de sezoane in prima divizie, iar voi in C unde va e locul si unde ati stat o gramada de sezoane...

esku
14th August 2005, 00:36
100% nu promoveaza .....

t.b.
14th August 2005, 01:40
Inca unu` care se baga in seama fara sa stie cum stau treburile la club si in serie...

Angelina Jolie
14th August 2005, 07:39
Ceea ce denota ca deja aveti faima de loseri. Adica cei care nu cunosc situatia va considera clar fara sanse. Si cei care cunosc mai bine situatia stiu ca va veti bate la retrogradare.
HAI CFR!

t.b.
14th August 2005, 16:07
Si cei care cunosc mai bine situatia stiu ca va veti bate la retrogradare.
HAI CFR!

Da` f. bine cunosti tu situatia... afla ca nu a plecat nici un jucator important si au venit 3 jucatori, si se pare ca va mai veni inca unul, daca te-ai uita ce echipe sunt in B3 ai vedea ca nici daca am juca cu juniorii si tot n-am retrograda

stefanm14
14th August 2005, 17:14
t.b. interesanta insiruire a etapelor.......ca si cum as zice ...aa, sunt usoare primele 29 etape .....in prima luam 3 puncte ca nu joaca adversaru ca e soare afara, in a doua luam inca 3 ca e imposibil sa nu le luam, in a 3-a cum drq sa nu luam 3 puncte ...si tot asa...bvo :no:

t.b.
14th August 2005, 17:49
Pai nu-s meciuri usoare alea :o: Toate sunt echipe nou-promovate sau aproae desfiintate... meciurile cele mai grele le avem in ultimele doua etape cu Goz metan medias si Fc Oradea...

Virus
15th August 2005, 00:12
SERIE Ceeee!!!

t.b.
15th August 2005, 02:32
Boc sprijina "U" Cluj


Primarul Emil Boc a facut, ieri, o declaratie surprinzatoare, prin care isi arata sprijinul neconditionat pentru promovarea in Divizia A a Universitatii. "Promit clujenilor ca in maximum doi ani acest oras va asista la un derby de Divizia A". Asta inseamna ca vom continua finantarea si ca SA-ul de la Universitatea va trebui sa gestioneze banii profesionist si sa promoveze echipa in prima liga. Deja am fost informat ca exista firme care s-au adunat in jurul clubului studentesc oferind sponsorizari, ceea ce e foarte bine" a spus edilul Clujului. In acest moment Consiliul Local este actionarul care a virat cei mai multi bani din cei cinci care compun CFM "U" SA, iar firma Oncos a mai virat si ea doua miliarde de lei.

Angelina Jolie
15th August 2005, 07:39
Da` f. bine cunosti tu situatia... afla ca nu a plecat nici un jucator important si au venit 3 jucatori, si se pare ca va mai veni inca unul, daca te-ai uita ce echipe sunt in B3 ai vedea ca nici daca am juca cu juniorii si tot n-am retrograda
Bine ma.
Bani aveti? NU.
Stadion omologat pt A aveti? NU.
Datorii aveti? DA.
Atunci cum dracu vreti sa promovati ma? Banii vi se gata in 5 etape (nu ma iau eu dupa declaratiile lui boc, ca saracul e pe langa subiect) si dupa aia incepe greva si scandalurile.
Vorbim pe la sfarsitul lui septembrie cand deja veti fi resemnati.
HAI CFR!

t.b.
15th August 2005, 11:40
Bani se pare ca avem cat de cat de la CL, BT si uita ca a venit si Oncosul, pentru a promova sunt destui.

Stadion nici Petrolul nu are si asta nu-i impiedica sa se gandeasca la promovare, daca se pun niste scaune e :ok: macar la noi sunt locuri de parcare, terenuri de antrenament... Plus ca dupa promovare se da un termen de o juma de an in care sa-ti pui stadionul la punct, si numai dup-aia ne da sau nu ne da aprobarea

Datorii nu avem, nu stiu de unde ai auzit tu asta, datoriile au fost platite din banii luati pe Cocis si Florescu

Dupa 5 etape o sa avem 15 puncte si atunci o sa inceapa entuziasmul promovarii, de-abia astept :)

dragos_popa17
15th August 2005, 17:33
Sincer, la sfarsitul sezonului trecut nu eram prea optimist. Intre timp sau intamplat multe lucruri bune, in special aducerea lui Grozavu in locul lui Ion Marin. Daca a terminat anul trecut pe 6 cu Armatura ganditi-va ce poate face cu noi. In plus, au inceput sa fie adusi jucatori pt intarirea lotului, lucru mai rar in ultimii ani la U.

t.b.
17th August 2005, 23:50
Oncos a devenit actionar

La ultima intrunire a Consiliului de Administratie al CFM “U” SA, care a avut loc la inceputul acestei saptamani, s-a aprobat marirea numarului de actionari, de la cinci la sase, prin cooptarea firmei Oncos. Vasile Onaca, patronul respectivei firme, a si virat suma de 200.000 de lei, aceasta fiind a patra operatiune de marire a capitalului social al CFM “U” SA. Conform declaratiei presedintelui CA, Lucian Danciu, bugetul echipei pentru turul editiei de campionat 2005-2006, cu obiectiv promovarea in Divizia A, a fost fixat la aproximativ 550.000 de lei. “De aceasta suma dispunem in acest moment, insa ea va creste pana spre 600.000 de lei, bani pe care ii vom aduce din sponsorizari si reclame pe stadion”, a mai spus Lucian Danciu.

Jucatorii au semnat R.O.I.

Actuala conducere a clubului a redactat un nou regulament de ordine interioara (R.O.I) pe care, conform normelor fotbalistice in vigoare, este obligat sa-l aduca la cunostinta jucatorilor, iar acestia sa si-l asume. Initial, unele prevederi din R.O.I. nu au fost pe placul jucatorilor. “Au fost cateva neintelegeri, insa totul s-a lamurit. Jucatorii mi-au spus ca nu sunt de acord cu baremul de jocuri fixat pentru incasarea intregii sume sti****ta in contractul individual de joc. Le-am spus ca baremul de 75% este valabil doar pentru cei care sunt valizi, adica se calculeaza numarul de jocuri din numarul de etape in care au fost apti din punct de vedere medical. Apoi, s-a schimbat sistemul de premiere. In sezonul trecut s-a premiat punctul, indiferent daca el a fost obtinut acasa sau in deplasare. Acum, am hotarat sa premiem victoriile, dar nu si punctul de pe propriul teren, insa el va fi recompensat in deplasare. Au disparut si penalizarile”, ne-a declarat presedintele CA al CFM “U” SA.

PROMOVAM

Triphat
18th August 2005, 00:06
Sper sa promoveze Universitatea!!Succes!

t.b.
18th August 2005, 01:09
Multumim Triphat.... Bafta si lui Palace la promovare ;)

PROMOVAM

t.b.
19th August 2005, 16:58
Hai totusi sa nu deviem de la subiect, aici se vorbeste despre promovarea "U"nicei echipe, care pe zi ce trece pare tot mai realizabila...

t.b.
19th August 2005, 17:40
Universitatea Cluj e decisa sa scape de mocirla Diviziei B

Sefii Universitatii Cluj, presedintele Lucian Danciu, directorul executiv Cristian Dulca, antrenorul Leo Grozavu si capitanul Szilagyi Zsolt, au reafirmat dorinta “alb-negrilor” de a scapa de mizeria din esalonul secund. La unison, cei patru au declarat ca obiectivul pe care si-l propun in noul sezon este promovarea in Divizia A. Tehnicianul Grozavu i-a avertizat pe toti cei care nu lupta pentru culorile clubului, transmitandu-le ca doar cine tine la Universitatea are ce cauta pe “Ion Moina”.
Timp de mai bine de o ora, reprezentantii tuturor structurilor din organigrama CFM Universitatea Cluj SA si-au prezentat planurile si visele legate de stagiunea care va incepe maine. Primul care s-a inscris la cuvant a fost presedintele Consiliului de Administratie al SA-ului, Lucian Danciu. “Imi doresc sa continuam drumul bun pe care am pornit. Concret, vreau sa aducem echipa acolo unde isi doresc toti sustinatorii, in Divizia A”, a spus el. Potrivit lui Danciu, “U” se bazeaza, momentan, pe un sprijin financiar de aproximativ 500.000 de lei, asigurat de Consiliul Local, Banca Transilvania si ultimul actionar cooptat in SA, Oncos. “Ne dorim ca aceasta suma sa creasca o data cu inceperea anului 2006, cand ne pregatim sa putem acoperi avalansa de prime care vor trebui achitate”, a declarat Danciu, care a estimat bugetul necesar echipei la circa 2 000 000 de lei. Presedintele CA si-a aratat, totodata, speranta ca in scurt timp si Consortiul Universitatilor Clujene sa se implice mai serios in sustinerea echipei, la fel ca si Camera de Comert si Industrie.

Transparenta totala

“Nu ascundem nimic. Asteptam sa fim taxati atunci cand gresim si sa fim felicitati cand facem lucruri bune”, au comentat, in corpore, presedintele Danciu, directorul executiv Dulca si antrenorul Grozavu, afirmand ca urmaresc sa asigure o transparenta totala la Universitatea. Primul pas in acest sens a fost facut de Cristian Dulca, cel care a facut public contractul antrenorului: 350 de lei pe luna, plus prime de joc si de obiectiv. Potrivit presedintelui Lucian Danciu, in cazul promovarii, Leo Grozavu va incasa 20.000 de euro. “Cine vine la Universitatea nu trebuie sa puna pe primul plan partea financiara”, a declarat Dulca. Replica lui Grozavu nu a intarziat: ”Nu am venit pentru bani, pentru ca banii vor veni atunci cand voi avea rezultate!” Tehnicianul s-a aratat un pic ingrijorat de situatia lotului, despre care spune, insa, ca este pregatit sa faca fata noului sezon. “Mi-as mai fi dorit inca unul sau doi jucatori, dar nu s-a putut. Mergem la lupta cu ce avem”, a afirmat antrenorul, care a comentat pe larg doua situatii speciale ale lotului clujean. Referitor la Laurentiu Bus, momentan singurul junior care poate fi titular la “U”, Grozavu a spus ca mai are mult de lucru, insa, in situatia de fata, s-a impus in primul “11”. Cat despre marea problema din ultimii ani a Universitatii, postul de portar, Grozavu crede ca aceasta a disparut. “Mi-as dori sa am pe toate posturile o concurenta similara. Acum ii avem pe Szolomajer si Suciu, ambii sunt experimentati, sunt de valoare apropiata si ambii sunt in forma”, a mai afirmat tehnicianul.

“La «U» nu vor fi blaturi”

La conferinta de presa a fost prezent si liderul echipei, capitanul Szilagyi Zsolt, care si-a exprimat dorinta de a face uitat sezonul precedent. “Am avut un an foarte, foarte slab. Obligatoriu trebuie sa realizam mult mai mult. Atmosfera e buna, programul jocurilor ne este favorabil. Ar fi excelent daca am obtine cinci victorii in primele meciuri ale sezonului”, a afirmat “Sziszi”, care a tinut sa infirme toate speculatiile legate de meciurile banuite a fi fost aranjate in trecut, in speta cele cu Olimpia Satu Mare in 2004 si cu Gaz Metan Medias in 2005: “De cand sunt eu la «U», nu am jucat niciodata impotriva acestei echipei!” Subiectul blaturilor a fost atins si de Leo Grozavu, care i-a avertizat atat pe jucatori, cat si pe conducatori ca nu accepta astfel de manevre. “Blaturile, combinatiile, daca se vor face, se vor face fara Universitatea Cluj. Cand voi simti ceva necurat, voi fi primul care va pleca de aici”, a declarat antrenorul.

Noutati in birouri si in echipa

Incepand cu sezonul 2005-2006, CFM Universitatea Cluj l-a cooptat in structura sa pe jurnalistul Gelu Radu, redactor sportiv la cotidianul Ziarul Clujeanului si la saptamanalul Clujeanul. Acesta va ocupa functia de ofiter de presa, fostul responsabil cu relatia cu mass-media, Titus Craciun, devenind consilier executiv. Aceasta schimbare se adauga celei de antrenori, Leo Grozavu, Francisc Dican si Mihai Nadaban preluand functiile detinute in stagiunea precedenta de Marin Ion, Vasile Dobrau si Vasile Mare. Cat despre jucatori nou-veniti, Universitatea i-a adus pe Suciu si Csik de la Olimpia Satu Mare, pe Dita de la Gloria Bistrita si pe Gafita, de la Gura Humorului. Acestia, impreuna cu fotbalistii ramasi din lotul care a incheiat sezonul trecut, vor cauta sa dea lovitura si sa obtina promovarea atat de mult-dorita pe “Ion Moina”. “Obiectivul propus de conducere e locul 3, dar cu totii ne dorim, de fapt, sa ajungem in Divizia A”, e deviza dupa care se ghideaza “alb-negrii” in sezonul 2005-2006.

andrei_cj
20th August 2005, 11:47
Am intrat si eu astazi pe www.ucluj.ro sa vad cat e scoru' si ce vad la meciul de debut al CELEI MAI IUBITE ECHIPE DIN CLUJ SUNT doar 1000 de spectatori si este si timp frumos :degete: :rosu: sunteti penibili :jerk:

P.S. TIMP: frumos, TEREN: bun, SPECTATORI: 1.000 (asta este copy paste de pe siteul vostru)

Aveti grija sa nu va imbulziti la iesire :D

t.b.
20th August 2005, 14:11
Ignoram specimenele care se baga in seama pe aici si salutam victoria "U"nicei echipe a Clujului si in special jocul bun prestat de echipa. Daca jucam tot asa avem mari sanse de promovare, un pic mai multa concentrare la finalizare si am fi castigat la scor. Oricum Resita e o echipa bunicica si sunt sigur ca o sa incurce pe multi din serie.

PROMOVAM

andrei_cj
20th August 2005, 14:20
Pai normal ca ignori pt ca nu ai ce zice ca doar numai acum doua zile te bateai cu pumnu-n piept ca nu stiu cati sunteti voi pe stadion deci........ciocu' mic si joc de glezne!

HIV
20th August 2005, 14:36
Am intrat si eu astazi pe www.ucluj.ro sa vad cat e scoru' si ce vad la meciul de debut al CELEI MAI IUBITE ECHIPE DIN CLUJ SUNT doar 1000 de spectatori si este si timp frumos :degete: :rosu: sunteti penibili :jerk:

P.S. TIMP: frumos, TEREN: bun, SPECTATORI: 1.000 (asta este copy paste de pe siteul vostru)

Aveti grija sa nu va imbulziti la iesire :D

pai ma , or fi fost 1000 dar galeria a creat o atmosfera care in gRUIA nu va fi veci . + sa nu uitam coregrafie care numa pe tfonet vedeti voi . Hai pa amaraciune !

OLE OLE OLE OLA MAI AVEM UN PIC , SI INTRAM IN A !

t.b.
20th August 2005, 14:49
O fost mai multi de 1000, io zic ca o fost aproape 2000 da` no n-am stat sa-i numar :D

Inca 29 de etape si Clujul o sa aiba iar o echipa adevarata in A...

PROMOVAM

andrei_cj
25th August 2005, 17:19
Ma nu va amagiti degeaba anul asta promoveaza ori Bihoru' ori Gaz Metan asa ca oricum echipa mai adevarata ca CFR-ul la ora actuala nu o avut cluju' niciodata si nici nu o sa aiba.....deci CFR RULE si u cluj e pe locul 2 dupa cum spune si seria in care jucati!

Hai-U
25th August 2005, 19:43
“Ne batem cu Gazul şi Oradea la promovare”

Prezent ieri pe chat-ul ProSport, antrenorul Leo Grozavu e convins că trupa “şepcilor roşii” e o candidată pentru accederea īn Divizia A. “Gaz Metan şi FC Bihor sunt contracandidatele noastre la promovare”, a mărturisit Grozavu. El a admis că anul acesta “studenţii” au mai multe şanse, deoarece “chiar şi echipa de pe locul 2 poate ajunge īn primul eşalon”.

DA PROMOVAM, sa moara franarii de ciuda :D

HIV
25th August 2005, 20:26
Bai tudose , ce ar fi daca nu ai mai sterge tu toate mesajele ???

Hai-U
26th August 2005, 00:45
Banii nu mai sunt o problema la "U"

In conducerea Universitatii vor fi cooptati, in scurt timp, mai multi oameni cu putere financiara
Directorul executiv al CFM "U", Cristian Dulca, a confirmat faptul ca in conducerea clubului de pe "Ion Moina" sunt asteptati oameni cu bani care, pana acum, s-au ferit sa investeasca in echipa din cauza "imaginii proaste pe care au creat-o fostii conducatori". De asemenea, Anton Dobos pare din ce in ce mai aproape de "U", singurul impediment in calea sosirii sale la Cluj fiind situatia actuala de la Poli Timisoara, unde ocupa functia de consilier al presedintelui Emil Rosianu.
"Am vorbit cu Dobos acum cateva zile si mi-a spus ca ar dori sa revina la Cluj. Aceasta mutare necesita timp, iar el mai trebuie sa-si rezolve problemele pe care le are la Poli. Ramane de vazut daca oamenii de acolo mai au nevoie de el, in caz contrar el va veni la noi. Nu stiu inca ce functie va ocupa", a spus Dulca.
De asemenea, se pare ca Banca Transilvania isi va onora promisiunile facute si se va implica mult mai serios in sustinerea financiara a Universitatii. "Saptamana viitoare voi avea o discutie si cu persoanele din conducerea Bancii, iar in cazul in care vom avea rezultate bune in aceste cinci etape mi-au promis ca se vor implica mult mai puternic in sustinerea noastra", a spus Dulca.
De la infiintarea CFM "U" SA, BT a investit putin peste 100.000 de euro in echipa. Lucrurile par sa miste si in sanul Consortiului Universitatilor Clujene, institutie care, pana in acest moment, a existat doar cu numele in SA, dar, conform spuselor lui Cristian Dulca, totul depinde de presedintele Colegiului Academic al Universitatii "Babes-Bolyai", Andrei Marga.
In cazul in care acesta va fi de acord, "U" va fi reprimita in Parcul Sportiv "Iuliu Hateganu" unde isi va desfasura antrenamentele. Dulca a mai spus ca echipa sa a semnat un contract de sponsorizare cu firma germana de echipament sportiv "Uhlsport" care imbraca mai multe echipe din Bundesliga, printre care MSV Duisburg si Eintracht Frankfurt.

Salariile sunt la zi

Tiberiu Csik, jucator venit in aceasta vara la Cluj, de la Olimpia Satu Mare, a confirmat faptul ca la club nu exista probleme financiare, toti fotbalistii fiind cu salariile la zi. "Totul e foarte bine aici. Ma bucur ca, spre deosebire de multe alte cluburi din Divizia B, la Cluj nu exista probleme financiare.
Pentru un fotbalist e foarte important sa fie cu banii si primele la zi. De aceea cred ca Universitatea se distinge de alte cluburi din liga secunda" , a declarat Csik. Fost jucator al Stelei Bucuresti, in perioada in care actuala campioana a tarii juca in Liga Campionilor, Csik a spus ca principala problema a fotbalistilor Universitatii este mentalitatea. "Majoritatea sunt tineri, iar de aici se trag multe probleme.
La victorii sunt foarte euforici, iar la infrangeri prea suparati. Cred ca lipseste echilibrul la aceasta echipa pentru ca, valoric, Universitatea a fost intotdeauna o forta.

Cupa ramane importanta pentru Grozavu

Antrenorul Leo Grozavu a declarat ca partida de marti, din Cupa Romaniei, impotriva urinei ghej, este extrem de importanta pentru echipa sa. El a confirmat faptul ca "U" va incerca si in acest an sa aiba un parcurs cat mai lung in aceasta competitie. "Mergem la Dej cu cea mai buna echipa care o putem alinia. Nu ma intereseaza daca frana va trimite cei mai buni jucatori.
Noi o sa ne facem jocul si sper sa castigam. Toate meciurile din acest campionat le vom aborda numai la victorie", a spus Grozavu, completat de Tiberiu Csik. "Poate sa intre si Dorinel Munteanu in teren, pentru mine nu conteaza. Vreau sa castigam meciul din Cupa pentru suporteri, dar si pentru noi, deoarece vom juca si acolo pe o prima de victorie", a conchis fundasul "studentilor".

Un portughez in probe la "U"

Fundasul dreapta portughez Carlos Lebrez se antreneaza de trei zile cu Universitatea. Lebrez (21 de ani) a jucat in trecut la Academica Coimbra, insa doar pentru echipa secunda, si a ajuns la Cluj printrun schimb de experienta in cadrul facultatii la care e student. Antrenorul Leo Grozavu a declarat ca nu si-a facut inca o impresie despre fundasul portughez, insa ar fi tentat sa-l mentina in lot. Singura problema o constituie faptul ca Lebrez va sta la Cluj doar un an, atat cat tine programul in care este implicata facultatea la care studiaza.

Dulca pleaca in Coreea de Sud

Cristian Dulca va pleca la sfarsitul acestei saptamani in Coreea de Sud, impreuna cu grupa de juniori '89 a Universitatii, campioana a tarii. Acolo va participa la un turneu de juniori, la care vor mai participa echipe puternice din Spania, Italia si Germania. "Va fi o experienta foarte utila, mai ales pentru acesti tineri fotbalisti care au sansa sa se afirme", a spus Dulca. Actualul director executiv al lui "U" a evoluat in Coreea de Sud, ca jucator, in urma cu mai multi ani, la fosta campioana Poohang Steelers.

Razvan Cocis convocat pentru meciul decisivul Romania-Cehia


Fotbalistul lui Sheriff Tiraspol, Razvan Cocis, a fost convocat pentru partida cu Cehia, programata sambata, 3 septembrie la Constanta. De acest meci se leaga ultimele sperante ale echipei antrenate de Victor Piturca de a mai ajunge la Campionatul Mondial de anul viitor, "tricolorii" fiind obligati sa invinga la doua goluri diferenta. Cocis a debutat oficial pentru prima reprezentativa in partida de saptamana trecuta contra Andorrei, castigata de romani cu 2-0, meci in care fostul jucator al Universitatii Cluj a jucat pe toata durata celor 90 de minute.
La sfarsitul acelui meci, selectionerul Victor Piturca s-a declarat multumit de jocul lui Cocis si a lasat de inteles ca acesta va fi unul dintre oamenii pe care se va baza atat in aceste preliminarii, cat si in calificarile pentru EURO 2008. Din lotul definitiv al "stranierilor" pentru meciul cu cehii mai fac parte Bogdan Lobont (Ajax Amsterdam), Cosmin Contra (Getafe), Adrian Iencsi (Spartak Moscova), Cristian Chivu (AS Roma), Razvan Rat (Sahtior Donetk), Paul Codrea (US Palermo) si Adrian Mutu (Juventus Torino). Partida dintre Romania si Cehia este programata la Constanta, pe stadionul "Gheorghe Hagi".


Se strange latul franarilor :evil:

dragos_popa17
26th August 2005, 13:53
Din punct de vedere financiar asta cel mai linisit an de cand suntem in B, deci avem motive intemeiate sa speram, mai ales ca anii trecuti principala problema au fost banii. Astept revenirea lui Codreanu, sa avem superatac Jula-Codreanu(nu de alta, dar pe mine Szekely ma cam enerveaza, nu pune osul destul). In rest, n-ar strica un fundas dreapta(nici Suller nu-mi prea place). Altfel, echipa avem.

Hai-U
26th August 2005, 15:07
Fundas dreapta il avem pe Damian care a fost accidentat in prima etapa, dupa ce revine el cred ca o sa fie titular. Codreanu nu stiu ce sa zic, doi ani n-a jucat, probabil o sa mai dureze un pic pana reintra in forma, pana atunci Szekely a jucat chiar bine cu Resita speram sa joace la fel si in meciurile urmatoare, din pacate nu e prea constant in evolutii :rolleyes:

dragos_popa17
26th August 2005, 15:42
Nici de Damian nu sunt prea multumit. Adevarul e ca in momentul de fata nu exista comparatie intre flancul nostru stang Tirlea-Bus si flancul drept Suller/Damian-Dita.
Codreanu e accidentat numai de un an. Astept revenirea lui si n-ar trebuie sa uitam ca inainte sa se accidenteze era titular la echipa nationala de tineret si golgheter a diviziei B3. Cat despre Szekely, nu-mi place ca nu face pressing destul si ca trateaza unele faze cu prea putina atentie. Pe scurt, nu are spiritul ala de luptator care il vreau de la el si de la toti jucatori. O pribegie pe banca de rezerve ar rezolva problema asta.

t.b.
26th August 2005, 19:39
„U”, mai mult in alb, decat in negru

Inceputul favorabil de campionat a creat o stare de spirit excelenta in tabara Universitatii Cluj. Exista acum in conducere, pe banca tehnica si pe gazon, o serie de oameni cu experienta fotbalistica. Cristi Dulca, Leo Grozavu si Tiberiu Csik au fiecare multe partide jucate la nivel inalt. Dulca si Csik au fost campioni ai Romaniei, primul cu Rapid, al doilea cu Steaua, iar Grozavu a jucat 6 ani la Dinamo, pe vremea aceea titlul „furandu-l” intotdeauna Steaua. Acum Dulca este director executiv, Grozavu, antrenor principal, iar Csik, stalpul defensivei clujene.

Merg fara frica la Zalau

In cea de a doua etapa a campionatului din B 3, Universitatea va juca in fieful fostei echipe a lui Leo Grozavu, la Armatura Zalau. Despre aceasta partida, „principalul” lui „U” a opinat: „Nici nu concep sa nu batem la Zalau. Chiar daca m-am despartit de Armatura, nu cred ca publicul ma va primi cu ostilitate. Vor fi poate mai motivati, poate ca sa imi demonstreze ca reprezinta o grupare puternica, dar atata tot. Repet, nu avem nici o scuza daca pierdem acolo”.

PROMOVAM

Ozzy76
27th August 2005, 21:29
Din punct de vedere financiar asta cel mai linisit an de cand suntem in B, deci avem motive intemeiate sa speram, mai ales ca anii trecuti principala problema au fost banii. Astept revenirea lui Codreanu, sa avem superatac Jula-Codreanu(nu de alta, dar pe mine Szekely ma cam enerveaza, nu pune osul destul). In rest, n-ar strica un fundas dreapta(nici Suller nu-mi prea place). Altfel, echipa avem.

Uite ca meciul de azi de la Zalau te-a contrazis. Szekely a fost magnific, a fugit cat pentru 10 meciuri. Oricum, sper sa ramana constant in evolutii. Sunt totusi de acord cu tine ca banda dreapta scartaie, acolo trebuie adus un om (sau sa speram ca revine Damian la forma lui care l-a adus in vederile unor echipe de A). Revenirea lui Codreanu e necesara mai ales ca sa avem concurenta pentru postul de varf. In plus, e vital un om la mijloc care sa dea pase rapide catre varfuri (cineva in stilul lui Maier). Daca s-ar realiza astea, avem sanse. Oricum, campionatul e lung, dupa meciul cu Dejul vine deplasarea la Timisoara, care nu e chiar usoara.

t.b.
27th August 2005, 21:41
Cu Codreanu inca nu se stie ce este, conducerea a anuntat ca a semnat, el a declarat ca inca nu a semnat si ca are oferta de la bistrita sper sa ramana la "U"... Szekely azi a facut cel mai bun meci de cand este la "U", si Bus a jucat f. bine, e un jucator ce are mare viitor, azi a implinit 18 ani ;). Din pacate singurul post deficitar e cel de coordonator, Maier ar fi intr-adevar o solutie, mai ales ca el a declarat ca ar vrea sa joace iar la noi. Oricum anul asta avem o sansa mare sa promovam si nu trebuie sa o ratam... Si nu o vom rata!!!

PROMOVAM

HIV
28th August 2005, 07:48
In divizia A nu avem nici o sansa sa jucam pe Moina . Sub tribuna care cica a fost in renovare e parca un castel bantuit . Pentru a putea juca in A pe acest stadion trebuie multa munca si multi bani...7 000 de scaune , vestiare sub tribuna . Mie frica sa nu fim opriti de la promovare sau sa vindem locul tocmai din aceasta cauza . Haide "U" !

Virus
28th August 2005, 12:13
Si sper ca va dati seama ca nimeni nu o sa investeasca bani intr-un stadion care urmeaza sa fie demolat. Asa ca mai asteptati cu promovarea ani buni de acum inainte.

t.b.
28th August 2005, 13:04
virus, din pacate pt tine nu o sa fie demolat, nu-si asuma ei asemenea riscuri... Ultimele informatii sunt ca noul stadion va fi contruit pe acelasi amplasament, cum e de altfel normal, din ce am inteles se va construi pe etape, prima oara o sa fie demolata tribuna a 2-a si se va construi acolo.

Si daca e sa o luam asa, cate echipe din B au stadioane care indeplinesc criteriile, ar fi Craiova, Brasovul, Unirea, Ceahlaul, UTA, Bihorul, sa zicem Sibiul, Braila dupa ce-si pun scaune... cam astea ar fi, Petrolul care are sanse f. mari la promovare nu poate sa joace pe Ilie Oana in A.

Ozzy76
28th August 2005, 15:43
Eu zic ca asta e cea mai mica problema, cu stadionul. Pai la o adica "U" a jucat si la Sibiu, pe vremea diktatului, daca prin absurd stadionul ar fi o problema in cazul promovarii, am putea juca la Timisoara meciurile de acasa... sau la Medias. Oricum, mai e mult pana departe, sa nu punem caruta in fata cailor.

t.b.
28th August 2005, 16:23
Sau la Alba-Iulia, cred ca asta ar fi cea mai buna solutie, oricum dupa ce promovam eu cred ca o sa inceapa sa se miste lucrurile si la stadion...

dragos_popa17
29th August 2005, 10:56
Uite ca meciul de azi de la Zalau te-a contrazis. Szekely a fost magnific, a fugit cat pentru 10 meciuri. Oricum, sper sa ramana constant in evolutii.

O fi intrat pe forum si-o vazut ce-am scris. :D
Sper sa ma contrazica cat mai des. Dar cum ai spus si tu, inca nu avem concurenta pe post si s-ar putea sa se relaxeze prea mult.

@t.b. Mi-e nu mi-ar displace asa mult varianta cu Alba Iulia. Oricum vin de la 40 km sa vad meciurile de acasa ale lui 'U'. Cu 20 in plus ajung in Alba. :D

HIV
31st August 2005, 01:50
Acest 3-0 cu urina bej nu inseamna nimic . Sambata Grozavu va introduce echipa de baza si puii de cfr-isti vor lua 3 boabe pe Moina . Si nu vor fi boabe de fasole !

Angelina Jolie
31st August 2005, 03:03
Bineinteles ca nu inseamna nimic. Inainte de meci va laudati ce bucurie va fi pe capul vostru cand stiti ca bateti o echipa cu jucatori de la CFR, deci imi dau seama cat suferiti acum. SI ma unge la suflet suferinta voastra.
HAI CFR 1 si 2!

t.b.
31st August 2005, 03:17
Si daca erai mai atent, observai ca ne refeream in special la meciu de campionat, am spus si inainte de meci ca nu ne incanta cupa romaniei, pt noi e pierdere de vreme, bani si energie, obiectivul nostru PROMOVAREA

Angelina Jolie
31st August 2005, 03:19
He he he. Abia astept sa rad de voi sambata seara.
HAI UNIREA!

andrei_cj
31st August 2005, 09:45
Hai CFR II mult succes sambata si am auzit ca o sa joace iara de la CFR jucatori sambata.......daca joaca mai dam 3 sa fie 6 in total

P.S. Sunteti de rasul intregii tari va batem cu satelitu' si nu mai bagati dume' ca nu va interesa cupa caci intre doua echuipe rivale de-o viata nu exista ca nu ne-a interesat meciul atat ati putut atat ati facut sunteti ridicoli....caci daca tot nu va interesa cupa trebuia sa-i bateti pe dej si dupa aceea sa va lasati dar aici era chestia de orgoliu!
:rosu:

t.b.
31st August 2005, 12:53
Cine a zis ca suntem rivali de-o viata, noi cu... dejul?

HIV
1st September 2005, 15:36
Acuma intrebare : la dej am fost filmati non stop de cineva . Se pare ca tipul era de la politzie . Acuma intrebarea ii urmatoarea : de ce neo filmat ? :D

t.b.
1st September 2005, 15:38
Poate ca era cineva de la aia din deal ca sa ii invete si pe ei ce-i aia galerie

HIV
1st September 2005, 16:16
Era de la politzie 100% .

fia
3rd September 2005, 01:12
Succes U Clujului la promovare! Vreau sa vad la anul un derby cu CFR-ul in prima divizie :)

inter
3rd September 2005, 01:14
si eu ... ar fi ceva gen Inter-Milan ...

fia
3rd September 2005, 01:17
Pai la cat s-au amenintzat pe forum ca unii-s mai tari ca aialalti, presupun ca si meciul si spectacolul din tribune o sa fie pe masura laudelor....

t.b.
3rd September 2005, 01:32
Nu se poate compara cu Inter-Milan pt ca numai noi avem galerie :D

HIV
3rd September 2005, 09:39
Succes U Clujului la promovare! Vreau sa vad la anul un derby cu CFR-ul in prima divizie :)

is curios cate victime vor fi :)

t.b.
3rd September 2005, 14:14
Tu n-ai vazut ca aia vin dupa ce incepe meciul si pleaca cu 10 minute inainte :mda:
S-au mai facut inca o data de ras cu "galeria" lor... :no:

ioana20
3rd September 2005, 19:34
Probabil ca ma veti critica multi pentru ca intervin si eu, dar chiar mi-ar placea sa vad sezonul viitor, un derby al Clujului in divizia A, chiar daca nu sustin nici una din echipe. Asa ca sper sa o tineti tot asa.

t.b.
3rd September 2005, 19:37
Nu te critica nimeni, dupa cum vezi subforumul asta nu e doar pentru "U"-isti, oricine e bine venit, iar tu cu atat mai mult cu cat esti clujeanca ;)

Multumim pt incurajari si sa mai treci pe aici ;)

dragos_popa17
4th September 2005, 13:50
Suntem pe LOCUL 1 si sper sa nu mai parasim pozitia pana la sfarsitul campionatului.
HAI U!!!!

andrei_cj
4th September 2005, 21:00
Keep on Dreaming!

Triphat
4th September 2005, 21:06
E greu de spus daca va promova U Cluj. Deocamdata stau bine lucrurile, sa vedem dupa meciurile importante unde o sa fie U in clasament. Bafta.

t.b.
9th September 2005, 14:08
PROMOVAM

Suntem pe primul loc si vom ramane acolo si dupa meciul de sambata

jorgensen
9th September 2005, 14:52
De promovat, va doresc sa promovati, sa nu credeti ca sunt chiar atat de rau, dar de pe locul 2. Primul loc este adjudecat de FC Bihor.
Oricum va tin pumnii la meciurile de baraj.

andrei_cj
9th September 2005, 16:06
Nici o sansa nu au nu termina ei in primele locuri.....NICI O SANSA!

dragos_popa17
9th September 2005, 16:11
Da' cu ce te-ar afecta pe tine intrarea noastra in A?
@jorgensen mai vedem :drak:
Oricum, sper sa ne vedem la anu in prima divizie. Daca nu de altceva, macar pentru ca e mai usor de ajuns la Oradea decat prin Moldova sau nu mai stiu eu unde, dar si pentru ca beau mult Burger. :D

t.b.
9th September 2005, 16:15
Andrei te repeti, sa fie oare din cauza stresului provocat de frica de a ne vedea in prima divizie...
Cel mai negru cosmar al tau e pe cale sa se realizeze, savureaza timpul care v-a mai ramas :drak:

t.b.
10th September 2005, 13:14
Cine e pe primul loc cine e pe primul loc "U" Cluj eeeeeee, "U" Cluj eeeeee

Se pare ca avem prima sansa anul asta

PROMOVAM

HIV
10th September 2005, 23:06
Forza "U" ! Echipa merge ca la carte .

andrei_cj
11th September 2005, 00:04
Da merge dar sa stiti ca 2 sau 3 sincope sunt suficiente ca sa nu mai promovati iar contracandidatele la promovare va sufla tare in ceafa! FORZA GAZ METAN FORZA FC BIHOR!

t.b.
11th September 2005, 00:15
Daca te uiti prin rezultate, observi ca Bihorul a pierdut 2 meciuri din 4
Clasamentul arata astfel:
1 "U" Cluj
2..16 restul

Sigur ca tu poti sa speri ca noi sa nu promovam, dar o sa ai o mare dezamagire

PROMOVAM

dragos_popa17
11th September 2005, 16:48
Noi si Gaz-Metan ne-am cam distantat. Deja avem 4 puncte fata de Bihor. Totul e ok deocamdata. E bine ca reusim sa castigam usor in deplasare.

t.b.
11th September 2005, 16:58
Mda, ultimele vesti sunt ca ne-au luat punctele de la Zalau asa ca momentan suntem pe 2 cu un meci mai putin, dar va zic io ca Gazul nu bate la Campia Turzii ;)
Avem meciul asta de sambata, la care in mod normal se pune doar problema scorului, dup-aia doua deplasari la Oli si la bistrita 2, daca le castigam pe astea o sa fim clar favoriti

PROMOVAM

dragos_popa17
11th September 2005, 17:03
Meciul urmator ar trebui sa-l castigam lejer. Sper totusi sa nu li se urce la cap ultimele rezultate. Cat despre deplasari, cu Olimpia ar fi mai greu, da' ei nu mai sunt ce-au fost iar noi am aratat destul de bine in deplasare pana acuma. Cat despre Gaz-Metan, nici eu nu cred ca vor scoate mai mult de un egal la Campia. ISCT inca nu a pierdut sezonul asta, desi a avut parte de arbitraje groaznice, cel putin in primele doua meciuri.

t.b.
11th September 2005, 17:14
Olimpia nu mai e cea fost aia-i clar, au inceput prost campionatul si s-ar putea sa aiba probleme cu retrogradarea, la noi sunt 2 jucatori de la ei, sper sa batem si acolo. Avem un program destul de usor, speram sa nu intervina surprize neplacute.

Ozzy76
11th September 2005, 17:39
Orgoliile ranite sunt cele mai periculoase (vezi cazul meciului fc bihor - UTA). Asa ca deplasarea de la Satu Mare ma astept sa nu fie foarte usoara, noi avand in lot doi fosti jucatori ai Olimpiei (desi au plecat nu cu multa tragere de inima de la echipa). In plus, nu stiu cata valoare au cei de la Gloria II (mai ales ca lor li se cam rupe de rezultate, fiind o echipa satelit), dar nu m-ar mira ca si in deplasarea de la Beclean sa ne trezim cu o infuzie de jucatori de la echipa mare, ca nic nea jean nu prea ne are la inima, ca sa nu mai povestim de o declaratie a carpei ********e de acum vreo luna, in care il lauda pe Jenel cum ca ar fi modelul sau de conducator de club.
Oricum, in cele doua deplasari de pana acum am aratat ca jucam concentrat, rational, nu la voia intamplarii, asa ca daca vom juca cu cap, in mod normal nu putem sa nu luam cel putin 4 puncte din deplasarile astea. Dar.... balonul e rotund, sa nu zicem hop pana nu sarim gardul.

t.b.
11th September 2005, 17:54
dar nu m-ar mira ca si in deplasarea de la Beclean sa ne trezim cu o infuzie de jucatori de la echipa mare, ca nic nea jean nu prea ne are la inima

Si zau ca nici noi nu-i avem deloc la inima pe jenel sau pe bistrita :) Nu cred insa ca-si permit sa trimita jucatori de la prima echipa, ca nici ei nu prea stau pe roze si jucatorii care ar juca la satelit nu pot fi nici macar rezerve la prima echipa, si oricum bistrita e slaba anul asta n-au lot, o sa aiba probleme la retrogradare. Oricum Sabau nu cred ca ar fi de acord cu o asemenea manevra, orice ar fi "U" inca mai este prezenta in sufletul lui.



ca sa nu mai povestim de o declaratie a carpei ********e de acum vreo luna, in care il lauda pe Jenel cum ca ar fi modelul sau de conducator de club.

Chiar nu ma surprinde declaratia asta, cine se aseamana se aduna...

andrei_cj
11th September 2005, 23:12
Deci sunteti pe locul doi si asta e tot ce conteaza si Gaz Metan bate tot! SERIE B!!!

t.b.
11th September 2005, 23:17
Wow, ce bucurie pe capul vostru ca s-o retras armatura :happy Pai ma desteptilor nu numai noua ni se anuleaza rezultatele cu ei, toate echipele stau cate 2 etape... Si stai calm ca etapa urmatoare revenim pe primul loc

dragos_popa17
12th September 2005, 09:47
E intr-un fel bine ca s-a retras Armatura si am cazut pe 2 cu un meci mai putin. Asa raman baietii concentrati, iar cand a fost presiune au reusit intotdeauna sa joace bine, ca in meciul cu Steaua de anul trecut.

Ozzy76
12th September 2005, 14:43
Si eu spun ca nu conteaza faptul ca ni se vor lua cele 3 puncte castigate la Zalau. Victoria de acolo a contat mult in ridicarea moralului echipei, si cred ca pe meci ce trece vor fi mai uniti si mai eficienti, ca o echipa.

Angelina Jolie
13th September 2005, 06:50
Bai da ce smecher ii tb asta de cand l-o facut moderator dom'le. sterge la mesaje de numa. :happy :happy
NU promoveaza u Cluj!

t.b.
17th September 2005, 14:56
PROMOVAM

Inca 25 de etape si suntem din nou in A /hello

t.b.
24th September 2005, 19:39
Al naibii puteam sa fim pe primul loc, la distanta mare de alealalte contracanditate, la Beclean batem musai, nici nu se pune problema de altceva ;)

PROMOVAM

andrei_cj
27th September 2005, 12:56
Nu se poate promova de pe locul III!!!! Mai e mult pana departe dar o sa va dati seama mai incolo!!!!!!!!

t.b.
27th September 2005, 13:17
ma desteptule suntem pe 3 ca avem un meci mai putin, practic avem 2 puncte avans fata de alealalte, dar deh stiu ca te rogi in fiecare zi sa nu promovam, dar asta-i soarta voastra, sunteti doar o echipa de cartier

HIV
27th September 2005, 18:57
ba andrei de atatea ori ti-am zis ca pur si simplu nu ne intereseaza ce spui tu . Probabil nu stii sa citesti de aia continui sa scrii aici .

t.b.
3rd October 2005, 02:48
„Credem în promovare”

Victoria obţinută la Beclean, în minutele de prelungire, le-a dat încredere "studenţilor" lui Leo Grozavu că pot promova în "A". "Acest început de campionat ne încurajează să sperăm la promovare. Jucătorii au determinare şi ambiţie, şi mi-aş fi dorit să evoluăm acum împotriva contracandidatelor, FC Bihor şi Gaz Metan, pentru că sîntem într-o formă sportivă bună", a declarat Grozavu. El a fost completat de atacantul Janos Szekely, care a punctat decisiv sîmbătă: "Dacă nu cîştigam acest meci ne îndepărtam de primele poziţii şi era foarte greu să mai ajungem acolo. Este o victorie de moral, şi bucuria este cu atît mai mare cu cît ne-am impus în ultimul minut. Sîntem încrezători în şansa noastră de a promova".

Gazeta Sporturilor

scorpion35
5th October 2005, 11:55
se stie ca promoveaza,/hello

andrei_cj
7th October 2005, 21:44
Da lotul vostru are foarte mare valoare dupa cum se vede cand cu chiu cu vai ati reusit sa bateti la Beclean! JALE fratilor!

t.b.
7th October 2005, 22:03
Conteaza ca am batut, am luat 3 puncte, avem cel mai bun adevar din serie, si o sa promovam, sa castigam toate meciurile in minutul 90 cu 1-0 si e bine, macar se oftica aia de la cai ferate
Jucatorii au valoare, asta o recunosc si adversarii nostri si cel mai important e ca majoritatea sunt crescuti de "U" si pun suflet pentru echipa, nu-s mercenari ca altii...
Sa nu uitam ca avem in lot 2 jucatori care au jucat la nationala de tineret, Codreanu si Soporan, unul care o sa joace la nationala de tineret A. Muresanu, din pacate s-a accidentat ca altfel era 100% convocat, si inca un jucator de 18 ani care a fost urmarit de Juventus, Torino nu colentina... Si cum valoarea nu ar fi de ajuns, majoritatea jucatorilor au sub 25 de ani, singurele exceptii sunt Solo si Csik (mai trebe si cativa cu experienta ;) )

andrei_cj
8th October 2005, 13:21
Egal acasa cu Apulum!!!!! Adio PROMOVARE!

t.b.
8th October 2005, 14:20
Ia uita-te si la celelalte rezultate, din fericire pentru noi nu are cine sa promoveze...

andrei_cj
9th October 2005, 00:14
Pai numai asa puteti promova din cea mai slaba serie cu cele mai slabe echipe numai voi puteti promova deci asta iarasi spune mult despre valoarea voastra!

"din fericire pentru noi nu are cine sa promoveze..." acum ti-ai dat cu firma in cap! E clar ce echipa e u cluj!!!!

t.b.
9th October 2005, 00:57
Macar noi nu o sa promovam prin blaturi ca altii...
Sincer chiar nu-mi pasa cum promovam, atata timp cat o facem in mod corect, sa promovam in ultima etapa la golaveraj si sunt multumit... In iarna o sa se intample oricum multe lucruri bune si care o sa va faca pe voi astia cu caile ferate sa plangeti de necaz...

Viitorul suna bine, dar nu pt. voi ;)

andrei_cj
9th October 2005, 10:04
Daca intrati in A ce crezi ca se intampla o sa va luam 6 puncte si atat!

P.S. Ce vrei sa spui cu altii? Iti amintesti cine facea blatrui in anul in care am intrat in A voi cu OLIMPIA ACASA iti spun eu!!!!!! Deci T.B. chiar daca promovati nu o sa fie o promovare la fel ca a celor de la Vaslui iar dupa tur o sa fiti deja ca si retrogradati!

HIV
9th October 2005, 10:32
bine ma andrei . Taci odata ca esti incredibil de enervant .

andrei_cj
9th October 2005, 11:02
Mai HIV tac cand vreau..atat timp cat nu jignesc pe nimeni pot sa vorbesc la infinit daca nu sunt off topic!

P.S. On Topic : NU PROMOVEAZA!

DanielAndrei
9th October 2005, 11:18
anu asta intra gaz metanul sau bihorul....U tre sa mai astepte

andrei_cj
9th October 2005, 12:29
Imi place cum gandesti! FORZA GAZ METAN MEDIAS!

t.b.
9th October 2005, 13:47
Daca intrati in A ce crezi ca se intampla o sa va luam 6 puncte si atat!

P.S. Ce vrei sa spui cu altii? Iti amintesti cine facea blatrui in anul in care am intrat in A voi cu OLIMPIA ACASA iti spun eu!!!!!! Deci T.B. chiar daca promovati nu o sa fie o promovare la fel ca a celor de la Vaslui iar dupa tur o sa fiti deja ca si retrogradati!


Ce vreau sa spun cu altii? Hai lasa vrajeala ca stim cu totii cum mergea ********u cu valiza de bani la adversarele voastre, si pana la urma le-a dat bani celor de la Jiul, asta o stim toti, chiar daca unii nu vor sa o recunoasca...
Recunosc ca si noi "am ajutat" alte echipe pentru ca aveam cel mai bun lot din serie cu Cocis, Florescu, Iuri in echipa, dar nu se dorea promovarea pt ca banditii din conducere au vrut sa scoata bani si daca promovau in A nu puteau sa vanda jucatorii in Transnistria fara sa cumpere altii...
Dar sa nu uitam ca noi i-am incurcat pe cei de la Jiul, si i-am batut acasa cu 1-0...

Daca intram in A singurul lucru de care-s sigur e ca la voi la meciuri o sa fie maxim 1000 de spectatori, dup-aia o sa va puna iar intrare libera si o sa vina vreo 1500...


Va pun clasamentul ca sa faceti liniste astia cu promovatul lui gaz metan sau a bihorului
1 "U" Cluj (un meci mai putin)
2..16 restul

Ultimul rezultat al echipe favorite a lui andrei
FC Bihor - Gaz Metan 4-1

ca sa vedem cine-i si bihorul
FC Bihor - ISCT 1 - 3

asa ca PROMOVAM si unii se stiu ei care o sa crape de ciuda...

andrei_cj
9th October 2005, 19:00
Nu o sa crape nimeni de ciuda ! Iuliu Muresan nu a umblat cu nici o valiza niciunde asta este doar in imaginatia voastra!

HIV
9th October 2005, 19:03
serios andrei , nu ne intereseaza ale tale pareri

t.b.
9th October 2005, 20:43
Nu o sa crape nimeni de ciuda ! Iuliu Muresan nu a umblat cu nici o valiza niciunde asta este doar in imaginatia voastra!

E bine ca ai recunoscut ca-i ******** :) faci progrese, felicitari

Las-o moarta ca unul din antrenorii care era sa fie dat afara pentru ca a refuzat sa stea capra in fata voastra e acum antrenorul nostru... nu vad ce motive ar avea sa minta, sigur nu a facut publica treaba asta pentru ca ce rost ar mai avea...

dede
9th October 2005, 20:54
ar fi tare sa promoveze si U. Clujul ar avea 2 echipe in A care vor da totul in meciurile directe si vor face un adevarat spectacol. Succes!

andrei_cj
9th October 2005, 22:04
O sa faca foarte mare spectatcol mai ales atunci cand o sa sara toti la bataie (ca atata stiu si ei) si o sa piarda pe teren la scor!

P.S. u cluj nu este dorita de nimeni in a de cat de suporterii ei din care sunt sa zic cel mult (10.000 IN TOATA TARA) asa ca e prea putin ca sa fie destul!!!

t.b.
9th October 2005, 22:30
HAHAHA, ce glume scoti, tu iti dai seama ca cine iti citeste posturile rade o saptamana... Voi vorbiti de nr. de suporteri? Ai uitat un 0 la cifra aia, si aia sunt doar in Cluj, in Ardeal sunt inca pe atatia, ce rost mai are sa-mi bat capul cu unul care traieste parca pe alta lume...

Te intreb si aici: Cate carti s-au scris despre voi?, eu iti dau doar un nume ca sa nu va fac de ras: Ioan Chirila, care desi nu era clujean, a fost suporter declarat a lui "U"...

HIV
10th October 2005, 09:07
t.b. lasa-l ma , el are o idee in cap si nu scapa nici cum de ea . Ideea aceea se numeste prostie .

GeKuRA
13th October 2005, 00:41
da !

andrei_cj
13th October 2005, 10:32
Prostia este in capul vostru pt ca vorbiti de PROMOVARE lucru prea maret pt o echipa ca a voastra!!!!

HIV
13th October 2005, 14:51
Prostia este in capu tau ca asa a dat bunul Dumnezeu .

Mare e gradina TA , Doamne !

t.b.
13th October 2005, 23:37
Directorul executiv al Universitatii, Cristian Dulca, si-a sfatuit jucatorii sa puna suflet in meseria pe care o practica

Chiar daca a admis ca “U” este pe un drum ascendent, directorul executiv al gruparii de pe “Ion Moina”, Cristian Dulca, i-a criticat pe jucatori pentru lipsa de daruire cu care au abordat ultimele partide. Fara sa dea nume, Dulca a lasat sa se inteleaga ca prestatia lui Szekely Janos a nemultumit atat staff-ul tehnic, cat si cel executiv. Antrenorul Leo Grozavu a mers si el pe aceeasi idee, spunand ca, in partida de maine, de la Lupeni, cu Minerul, ar putea aparea doua-trei nume noi in echipa de start.
“Ca fotbalist, trebuie sa fii smecher. Cand te cheama prietenii in oras, trebuie sa stii sa refuzi, sa rezisti tentatiei. Din pacate, unii nu au aceasta capacitate. Trebuie sa lasi cluburile si masinile pe plan secund, altfel inseamna ca nu-ti iei in serios meseria. Daca nu poti fi cu gandul la fotbal, poti sa te faci strungar sau capsunar. Cu exceptia acestui capitol, al lipsei de daruire, pot spune ca sunt multumit de echipa, mai ales ca suntem pe primul loc si pe o panta ascendenta. Sper ca jucatorii sa-mi ia sfatul in serios”, a spus Cristi Dulca. Dupa doua sanse ratate de a se desprinde in campionat, in urma esecurilor cu Olimpia Satu Mare si a egalului de acasa cu Unirea Alba Iulia, oficialii echipei clujene spera ca partida de la Lupeni, de maine, sa le aduca trei puncte. “Avem un culoar bun. Liberty Salonta va sta in aceasta etapa, iar in urmatoarele doua runde, Gaz Metan si FC Bihor vor avea aceeasi soarta. Trebuie sa profitam de aceasta situatie pentru ca, altfel, ne va fi greu sa ne mentinem in cursa pentru promovare”, a mentionat directorul executiv al Universitatii. Adus in aceasta vara ca o solutie viabila pentru linia mediana a echipei, Marius Dita a devenit, intre timp, rezerva lui Ungurusan. Aceeasi soarta o are si mai tanarul Gafita, care a evoluat doar pe finalul jocului din prima etapa cu FCM Resita. “De la Dita asteptam mai multe. Speram ca experienta sa sa fie un atu pentru noi. Pana acum nu a demontrat prea multe, dar sper sa-si revina. Gafita e mai tanar si, pana in acest moment, nu mi-a demonstrat ca merita o sansa in primul «11». Oricum, pentru meciul din aceasta etapa, de la Lupeni, voi pregati cateva noutati in echipa de start”, a comentat Grozavu.

Intalnire cu Adi Matei

Maine, in etapa a IX-a din B3, “U” se va deplasa la Minerul Lupeni, singura echipa din serie care nu a primit gol acasa. Nou-promovata este antrenata de Adrian Matei, fost coleg cu Dulca la Rapid si cu Grozavu la Dinamo. Actualul director executiv al “studentilor” a dezvaluit cateva din siretlicurile folosite de Matei, care i-au si adus reputatia de fundas fara mila. “La unele jocuri, in primele 15 minute, Matei venea cu acul de gamalie la el pentru a-si intimida adversarii. Plus ca juca extrem de dur. Cred ca Radu Niculescu si-a schimbat trei randuri de dinti din pricina sa”, a comentat, cu umor, Dulca.

Ziua de Cluj

PROMOVAM

andrei_cj
13th October 2005, 23:38
si putini uisti sunt in ea!!!!!!

King of Hell
21st October 2005, 13:20
Ba o data pe saptaman imi permit sa scriu aici si mereu tre sa ii dau replica la cate un franarel vai de putza lui. Mai bine ma abtin. Maine avem meci cu UTA si trecem pe 1. Fiti antena ce coregrafie tare o sa facem cu mesaj pentru franari in scurt timp. Stii tu HIV, chestia aia cu "Iuliu, da-te jos".

HIV
21st October 2005, 15:16
looooool ma . :)

andrei_cj
22nd October 2005, 11:31
Minunata coregragie care o sa o faceti nu o sa denote nimik mai mult decat faptul ca rivalizati cu noi deci ca va suntem superiori! Noi pe stadion nu face nici o coregrafie anti u pt ca pt noi NU EXISTATI!

t.b.
22nd October 2005, 15:18
Voi nu faceti nici o coregrafie si punct, habar nu aveti ce-i aia, asa ca nu mai vorbi de termeni pe care nu-i cunosti, oricum esti off-topic...

Azi am facut inca un pas spre promovare, bihorul a pierdut la Resita :happy si astfel au iesit din lupta pentru promovare, gazul o sa iasa si ei in curand, si o sa avem drum lejer spre primul esalon, acolo unde ne este locul. In memoria lui Dan Anca, vom promova.

Bbi's rules
22nd October 2005, 23:16
Eu cred ca vor promova...:)

Bbi's rules
23rd October 2005, 22:03
ok...vetzi promova(ceea ce se va intampla 50% ) dar pe ce stadion vetzi juca ca pe ION MOINA in A nu se mai poate juca...numa dak baga bani in stadion (da de unde bani?)

King of Hell
25th October 2005, 09:02
Bbi's sa mor de stiu unde om juca...om vedea...oricum va fi o problema...cred ca la Alba Iulia jucam...noua ne-ar trebui un stadion de minimum 40 000 locuri pentru ca unde va juca U in A va fi plin orice stadion. (In Ardeal)

byby_ecomax_boy
25th October 2005, 21:03
40000 spectatori ? -intrebarea e dak vor veni vreo 15.000 de spectatori(din care 5000 ceferisti)

t.b.
25th October 2005, 21:20
Du-te ma, noi la meciul cu Steaua am avut aproape 20.000 de spectatori, voi mai mult de 10.000 nu ati avut... asa ca taci din gura ca stii si tu care-i raportul de forte din oras...

Sa promovam si dup-aia vedem noi unde jucam, dar din moment ce la Mioveni in Regie sau pe stadionul Dunarea din Galati se joaca meciuri de divizia A nu vad de ce nu s-ar putea juca si pe stadionul municipal al Clujului, Ion Moina. Tre` sa avem doar 7000 de scaune, care nu-i asa mare lucru...

HIV
25th October 2005, 21:43
40000 spectatori ? -intrebarea e dak vor veni vreo 15.000 de spectatori(din care 5000 ceferisti)

Haidatzi numa la meciuri la "U"...

andrei_cj
25th October 2005, 21:45
Da si sa nu pice stadionul pe po****tie...si la meciul cu Steaua din cupa cam cati crezi ca erau cfristi din aia 20.000!!!!!

P.S. T.B. don't be stupid....daca promovati o sa fiti Lanterna rosie de la inceputul pana la sfarsitul campionatului ca si Vasluiul!!!!

HIV
25th October 2005, 21:49
ma andrei , in Clujul asta nu sunt 1000 de cfr-isti . ceferisti adevarati sunt probabil galeria voastra , restul sunt samantzari sau mai bine zis cetatzeni . Astia merg la voi la meciuri sa vada divizia A . Galeria voastra a fost la meciu cu iasiul formata din 20 de oameni . Deci sunt muuuuuuulti cfr-isti in lumea asta .

t.b.
25th October 2005, 22:05
Da si sa nu pice stadionul pe po****tie...si la meciul cu Steaua din cupa cam cati crezi ca erau cfristi din aia 20.000!!!!!

Tare faza cu "picatul stadionului pe po****tie" eventual pica stadionul de sub po****tie, ca doar nu stam sub el :) si stai linistit ca nu cade stadionul, alea-s aberatii, oricum eu m-as risca :D

Au fost ceferisti la meciul ala e drept, aia vin la toate meciurile noastre si vand samanta in fata stadionului, saracii isi castiga si ei existenta :)


in Clujul asta nu sunt 1000 de cfr-isti

1000 :o: tu te-ai dilit, sau ai scapat un zero la coada :) ceferisti "adevarati" sunt aia care mergeau si la meciurile din C, adica 20 de bosorogi si vreo 10 unguri nostalgici... astia care au aparut ca ciupercile dupa ploaie o sa dispara la fel de repede precum au aparut, deja s-au si imputinat...

andrei_cj
25th October 2005, 22:09
Lasa ca sunteti voi multi 2000-3000 pe stadion...in medie la fiecare meci.....in schimb la noi...e clar nu mai are rost sa intru in detalii...
CFR ESTE ECHIPA CLUJULUI FACE PERFORMANTA VA SUNTEM SUPERIORI SI ASTA DOARE! PROMOVATI DEGEABA SAU NU PROMOVATI!!!!

HIV
25th October 2005, 22:12
andrei...normal ca aveti mai multi spectatori...ca e vorba de div A . Dar gandeste-te ca noi am avut 20 000 de spectatori , intr-o zi racoroasa de octombrie , miercuri la ora 4 . Voi nu ati avut niciodata atatia . Hai pa !

andrei_cj
26th October 2005, 19:44
Pai daca avem numai 12.000 de locuri...unde ai vrea sa stea? Si sa sti ca la meciul cu steua au fost 20.000 de oameni acolo pe langa stadion prin pomi si pe blocuri etc...etc...poate nu chiar dar 15.000 tot au fost!

PROMOVARE?

Conflict mocnit la “U”
Relaţiile dintre o parte a jucătorilor şi antrenorul principal Leo Grozavu sunt impas din pricina prestaţiei modeste avută ultimele meciuri de campionat.

Mircea MAIER
Cristian CUCOLAŞ
Presiunea obiectivului stabilit pentru acest an pare să apese tot mai greu pe umerii unor jucători de la Universitatea, care au început să iasă tot mai des din cuvântul antrenorului Leo Grozavu. Certaţi de tehnician în timpul jocurilor, mai mulţi fotbalişti au răbufnit, ripostând vehement la critici.
Zece etape din campania de revenire în Divizia A au fost de-ajuns pentru a dinamita relaţiile dintre noul antrenor al “şepcilor”, Leo Grozavu, şi câteva dintre “vedetele” de pe “Ion Moina”. Primul a atacat antrenorul, care s-a plâns de mai multe ori de prestaţiile jucătorilor. “Nu arătăm a echipă care trage la promovare” sau “mă îngrijorează lipsa de voinţă a unora”, au fost declaraţiile care i-au întărâtat pe unii dintre jucători, care, probabil, s-au simţit cu musca pe căciulă. Răspunsul acestora nu a întârziat prea mult, însă nu s-a materializat în goluri în porţile adversarilor, ci în vociferări la adresa tehnicianului. Primul a ieşit la rampă atacantul Ianos Szekely, care s-a răţoit la Grozavu în timpul partidelor de la Beclean, cu Gloria II, şi Lupeni, după ce acesta îl certase pentru felul în care joacă. L-a imitat şi fundaşul Ţârlea, cel mai amendat fotbalist din lotul lui “U”, de gura căruia nu au scăpat nici unii dintre coechipieri.
Diplomat, directorul executiv Cristi Dulca susţine că nu există probleme între antrenor şi “vedetele” echipei. “Este adevărat, trecem printr-o perioadă proastă, dar asta se întâmplă în viaţa fiecărei echipe”, susţine Dulca, neuitând însă să le atragă totuşi atenţia fotbaliştilor. “Ei ar trebui să profite de faptul că momentan nu există concurenţă foarte mare pe posturi”, a avertizat şeful de pe “Ion Moina”.

1. CFR TIMIŞOARA 19
2. U Cluj 18
3. Gay Metan 17
4. Liberty Oradea 17

Cum sa promovati cand deja au inceut probelemele la club am inteles ca se bat si jucatorii Sekey cu Bus ..... /OLE/ u cluj inseamna divizia B!

t.b.
26th October 2005, 19:50
Capacitatea stadionului regionalei de trenuri este de 9000 de locuri, cu tot cu cei inghesuiti, intrati de-a moca, cei de prin copaci si aia de pe blocuri ati fost maxim 10.000...

Dupa Pro(st)sport nu te poti lua ca si aia is platiti de anumiti ********i... La "U" nu-i nici un scandal, e liniste si pace, conditii optime pentru promovare.

HIV
26th October 2005, 21:01
t.b. lasa-l ca asta traieste intr-un univers paralel , in care cfr era in locul lui Chelsea , iar "commando gruia" erau ceva de genu tifoserie de la Genoa .

t.b.
27th October 2005, 21:36
iar "commando gruia" erau ceva de genu tifoserie de la Genoa

Exact si o sa-si zica "Fossa dei buffoni" :D

t.b.
31st October 2005, 01:32
Cu promovarea în mână

Juniorul Laurenţiu Buş crede că în Divizia B3 nu sunt la ora actuală echipe mai puternice decât Universitatea Cluj. :ok:

Mircea MAIER
După meciul de la Hunedoara, “U” Cluj a revenit pe primul loc în B3. Buş a jucat în Turcia pentru naţionala Under 17 (de fapt Under 19 da` noah...), iar sâmbătă a marcat golul care a adus liniştea în tabăra clujeană.
După ce echipa sa a reuşit să-şi adjudece cele trei puncte puse în joc la Hunedoara, Laurenţiu Buş priveşte cu încredere spre ultimele patru etape ale turului. “Ştim că este uşor să ajungem aici, dar mai greu e să ne menţinem. Se aşteaptă multe de la noi acum, dar sincer, nu văd cine ar putea să promoveze în afara noastră. Trebuie să ne fie teamă numai de noi”, crede juniorul clujenilor.
Intrat pe teren în repriza secundă, Buş a reuşit să puncteze după numai patru minute. “Am venit din Turcia direct la Hunedoara. Nu mă aşteptam să fiu inclus în lot, cu atât mai puţin să şi joc. Domnul Grozavu m-a lăsat mai mult să dorm, şi prin faptul că m-a introdus în joc mi-a dat încredere. Trebuia să-l răsplătesc cumva. Golul a fost cel mai bun răspuns, a dat echipei încredere”, a spus într-un suflet Buş, care a uitat şi de oboseala drumului. “Sincer, mă cam dureau picioarele, mai ales că am stat tot drumul pe scaun. M-am încălzit cât mai bine, iar când am intrat pe teren am încercat să nu mă gândesc la asta. Şi totul a ieşit OK pentru mine şi mai ales pentru echipă”, a conchis Buş.

Declaraţiidupă meci
“Avem un moral bun, iar în vestiar atmosfera este superbă. Dacă suntem profesionişti până la finalul turului, nu avem cum să pierdem prima poziţie”
Laurenţiu Buş, mijlocaş “U” Cluj

“Părerea mea este că o să promovăm. Jocul ne merge tot mai bine, iar seria este una slabă. Depinde doar de noi să ajungem în Divizia A. Adversarii din B3 sunt prea slabi pentru noi”
Gabriel Jula, atacant “U” Cluj

Prosport

Super jucator Laurentiu, sper sa nu plece si asta pe la te miri ce echipe... pe asta vreau sa-l vad la nationala de la "U", ii cel putin la fel de bun ca si Mitea

Angelina Jolie
31st October 2005, 05:07
Sa vina Bodu peste voi. Vedeti zua de cluj de azi. Zice ca va scoate jucatorii la vanzare pt recuperarea datoriilor. Doamne ajuta! Promovarea la anul si la multi ani.
PS: Mai merge yutongu'? Inca nu si-o dat duhul?

t.b.
31st October 2005, 20:32
Eject, esti ca o placa zgariata... actuala societate pe actiuni nu are nimic in comun cu fosta societate non-profit, aia au echipa lor FCU 1919, care-i condusa de cei care au facut datoriile sa le puna lor sechestru pe sticlele de rachiu...

t.b.
1st November 2005, 01:20
Mingea e in terenul Universitatii

Dupa ani buni, “Sepcile rosii” pot deveni favorite la promovarea in Divizia A
Cu patru etape inaintea pauzei de iarna, Universitatea Cluj este lider in Divizia B, lucru care nu s-a mai intamplat in cele cinci sezoane petrecute de “Sepcile rosii” de la retrogradarea in liga secunda, din 1999. Diferenta fata de Gaz Metan Medias si Liberty Salonta este de un singur punct, iar, dupa duelul cu ISCT de sambata, Universitatea va intalni tocmai cele doua urmaritoare. In schimb, echipa care isi anunta cu “surle si trambite” intentia de a promova, FC Bihor, se afla la un singur punct de retrogradare si la opt de primul loc.
De departe, sezonul 2005-2006 este, pana in prezent, cel mai bun de la retrogradarea “Sepcilor rosii” in Divizia B, exceptie facand stagiunea petrecuta in “C”. Dupa 11 etape si zece meciuri (Armatura Zalau s-a retras din campionat dupa trei runde), “U” este lider, insa urmeaza cea mai grea perioada de pana acum. Sambata, pe “Ion Moina”, va veni Industria Sarmei Campia Turzii. Unii spun ca peste acest meci pluteste un aer de prietenie, dat fiind cei trei jucatori – Purcar, Perde, Hadarean – imprumutati de Universitatea la Campia Turzii.
Aceleasi speculatii s-au facut, insa, si acum un an sau doi, iar dezamagirea a fost mare pentru multi “carcotasi” atunci cand “sarmarii” treceau Dealul Feleacului cu trei puncte in “straita”. Daca acum va fi altfel, vom afla cu totii sambata, insa, conform tuturor informatiilor, meciul se joaca. Totusi, drumul de la Cluj la Campia Turzii e pavat cu intentii bune, asa ca multe se pot intampla in cateva zile. Pe locul II, Gaz Metan Medias. O echipa cu un buget mare pentru Divizia B, sustinuta din spate de Distrigaz Nord si cu cativa jucatori caliti in tot ce inseamna lumea fobalului “mic”.
Formatia antrenata de Jean Gavrila, omul care anul trecut a fost la 90 de minute de promovare cu FC Sibiu, a trecut in etapa precedenta de Unirea Dej, Vilmos Stoica, poate cel mai bun conducator de joc din serie, fiind omul providential. Programul ultimelor etape pare sa-i favorizeze pe medieseni. Astfel, “Gazul” va intalni sambata, in deplasare, Timisoara, apoi pe Unirea Sannicolau Mare, acasa, Universitatea pe “Moina” si Gloria II pe teren propriu, in ultima etapa.
Exceptie facand “Sepcile rosii”, singura echipa capabila sa-i impiedice pe “gazari” este Timisoara, trupa antrenata de Stelian Gherman, fost tehnician pe “Moina”. Urmeaza Liberty Salonta, o echipa despre care nu se stiu prea multe detalii. Zvonurile venite dinspre granita cu Ungaria sustin ca Marius Vizer, patron si al prim-divizionarei maghiare, FC Sopron, ar dori promovarea Salontei.
Interesant este ca trupa antrenata de Adrian Vasai va avea aproape acelasi program ca si Gaz Metan. Sambata are loc derby-ul regional cu Unirea Sannicolau Mare, apoi jocul de acasa cu “U”, urmeaza deplasarea la Beclean pentru jocul cu Gloria II, iar turul il va incheia cu un meci acasa, impotriva Unirii Alba Iulia. In comparatie cu “studentii”, Liberty este si ea avantajata de program, iar “cartile” se vor juca in meciul direct, din etapa a XIII-a.

Dezamagirea FC Bihor
Inaintea campionatului favorita la promovare, acum, dupa etapa a XI-a, mai aproape de retrogradare decat de prima pozitie. Socul inlocuirii lui Alin Artimon cu Marin Ion a tinut un singur meci, castigat cu 4-1 in fata lui Gaz Metan. Au urmat apoi doua etape cu un singur punct obtinut, si acela pe terenul unei echipe in prag de desfiintare, Olimpia Satu Mare. Sambata, oradenii se vor deplasa la Dej, pentru jocul cu Unirea, iar un esec pe malul Somesului i-ar arunca pe oradeni in zona cenusie a seriei.
In ultimele trei etape, “Sapaliga” si elevii lui vor intalni, pe rand, Timisoara (acasa), Unirea Sannicolau Mare (in deplasare) si, in ultima etapa, vor primi vizita Universitatii Cluj. In concluzie, pentru Jula si compania urmeaza patru runde decisive, iar daca echipa va obtine 10 puncte, asa cum isi doreste antrenorul Leo Grozavu, va deveni principala favorita la promovare.

Ziua de Cluj

Gigel Sportul
2nd November 2005, 00:18
Eu zic ca daca nu mai ratati asiurea puncte in astea patru etape, luati o optiune serioasa pentru promovare. Va urez mult succes si va astept cu prietenie in A. AVANTI BIANO-NERI!!!!

Cra10veanu
2nd November 2005, 03:34
promoveaza clujul ca si Craiova, sa vedeti belea doua echipe cu numele de universitatea :D:D

dragos_popa17
2nd November 2005, 09:26
Ar fi frumos un meci U-U :D

Cra10veanu
2nd November 2005, 19:12
ar fii, dar sa castigam noi :D

HIV
2nd November 2005, 20:35
sau noi :D

dragos_popa17
3rd November 2005, 09:30
Un lucru e clar, orice ar fi, tot U va castiga. :D Asta daca nu se termina egal. :D

Cra10veanu
5th November 2005, 04:47
bai dragos popa17 , sterge steaua de acolo ca strica toata frumusetea U Cluj, asa putin respect pt U ca mi-e echipa simpatica ;)

t.b.
14th November 2005, 23:13
“Universitatea? Peste Gaz Metan si FC Bihor”


La finalul partidei, cei doi antrenori, Adrian Vãsâi, respectiv Leo Grozavu, au cãzut de acord asupra unei privinte: rezultatul este echitabil. Întrebat dacã partida cu “U” a fost cea mai grea din acest tur, Vãsâi a rãspuns fãrã ezitare: “Nici nu încape îndoialã. Universitatea, la ce a arãtat astãzi, este mult peste Gaz Metan si FC Bihor. Are jucãtori valorosi, tehnici, puternici din punct de vedere fizic, si cred cã este favoritã la promovare."

Ziua de Cluj

Ozzy76
15th November 2005, 00:01
Sper sa o aratam in ultimele doua etape!

Ammadeus
15th November 2005, 01:03
bai dragos popa17 , sterge steaua de acolo ca strica toata frumusetea U Cluj, asa putin respect pt U ca mi-e echipa simpatica ;)



e jenant, strigator la cer, de-a dreptu'! ce cauta o echipa universitara, boema (in zilele lor bune, deh...) linga steaua nu stiu catzi ani are pushtiul, dar cred ca n-a auzit de musznay, care a fost fortzat sa sa inroleze la echipa aia de mitici...steaua a fost un fel de natzionala de club, care a concentrat in mod fortzat valorile echipelor locale, poate cu exceptzia lui shtiintza craiova, bravo!; rushine echipei infiintzata de vishinski si tancurile sovietice! DESFIINTZAREAAAAAAAAA!!!

ON TOPIC: NU CRED CA PROMOVEAZA DACA NU SCOT BANU' LA TRANSFERURI IN IARNA

Ess
19th November 2005, 18:37
Ma omule tu esti chiar nebun! Eu pana in clasa 9-a am fost in Alba Iulia deci nu am tinut cu U si nici cu CFR ci cu Apulum dupa aceea m-am mutat la cluj si din clasa 11-a tin cu CFR deci nu stiu care sunt dumele!
Intre clasa 9-a si a 11-a nu m-a interesat fotbalul romanesc!
No brava!!!Io m-am dus in gruia de vreo 10 ani indiferent de C,B,sauA de mi-o inghetat oo-le mie si celorlalti 25 de suporteri de pe tot stadionu si o sa ma duc si de pica iar in B si ii las in pace. Bine ca te gasesti tu albanezu sa te iei de U-isti...
is ceferist,da as vrea sa avem si noi o galerie ca si ei...remember CFR-U de amu 2 ani???
nu mai fii pitecantropus erectus, ca la albanezi e periculos.Mai ales in trafic...

Angelina Jolie
21st November 2005, 06:56
26 ma ca si io eram acolo.:yeah:
Si ca sa nu fiu off topic: NU promoveaza echipa despre care se vb pe acest thread. Acum ii executa si Bihorul si li s-au dus sansele pe apa sambetei.

Cainele
21st November 2005, 08:48
Sa vina "U" on "A" ...
sunt curios cum va decurge un derby cfr - U :D

Ess
26th November 2005, 20:09
Sa vina "U" on "A" ...
sunt curios cum va decurge un derby cfr - U :D
E scandal pana in minutu 20 cand se majoreaza scoru la 3-0, u-istii incep sa se resemneze cu locul 2...
Clasament final:
1. CFR Cluj - Calificata direct in Liga Campionilor;
2. U Cluj - Turul 3 preliminar Liga campionilor
3. Ripensia (!!!) Timisoara - Calificata in grupele cupei UEFA
4. UTA - Calificata in grupele cupei UEFA

In campionatul Tarii romanesti:
1. Dinamo - turul 1 preliminar in cupa UEFA
Aceste cupe europene se pare ca nu se vor mai juca datorita sfarsitului Sistemului solar. Soarele explodeaza si devine o supernova.
:headbang:

King of Hell
26th November 2005, 20:11
Ess Fuel, alt filosof, nascut talent, si mort speranta.

t.b.
26th November 2005, 22:20
Frati "U"-isti patrati-va speranta, s-a vazut ca suntem mai buni atat ca CH4 cat si ca bihorenii, cu cateva transferuri in iarna asta nu dicutam cu nimeni din serie ;)

*e*e*istii care debiteaza prostii pe care nici ei nu le inteleg nu merita bagati in seama...

Cica Ripensia, doamne da-le minte :rolleyes:

andrei_cj
27th November 2005, 14:18
Nu aveti forta sa promovati o sa ramaneti in B unde va e locul!

HIV
27th November 2005, 14:38
pleaca dreq si fa o baie ca pana aici putzi .

andrei_cj
3rd December 2005, 13:50
Comportament a la Becali e clar....atata poti!!! In rest ce sa mai zic u cluj nu promoveaza veac nu are cum Gaz Metan e mult mai buna ca ei si deci o sa ramaneti in b cel putin inca un an si dupa aceea o sa fie Bihorul mai buna ca voi si asa mai departe!

HIV
3rd December 2005, 14:56
mai andrei..tu ce nu intelegi? Ti-am zis de o mie de ori ca NU NE INTERESEAZA PARERILE TALE INFECTE ! Ce nu intelegi ?

Ess
4th December 2005, 01:17
Frati "U"-isti patrati-va speranta, s-a vazut ca suntem mai buni atat ca CH4 cat si ca bihorenii, cu cateva transferuri in iarna asta nu dicutam cu nimeni din serie ;)

*e*e*istii care debiteaza prostii pe care nici ei nu le inteleg nu merita bagati in seama...

Cica Ripensia, doamne da-le minte :rolleyes:
Pai ai tu impresia ca imi trebiue asa ceva???:mda:
Da ma subcultura generala...Ripensia...se vede ca la tecemeu nu invatatzi decat de burghie cotite si trifonfaizere cu conclenduri...:rosu:

t.b.
4th December 2005, 01:29
Alo, nenea, Ripensia nu mai exista
:cya: bine ai venit, esti in anul 2005 inceput de iarna, de la ultima ta vizita pe planeta Terra au trecut 65 de ani, in aceasta perioada Ripensia, Venus, Chinezul, CAO :evil: au fost desfiintate de un fenomen cunoscut de catre pamanteni drept "comunism". Au mai avut loc si alte evenimente mai putin importante cum ar fi al 2-lea Razboi Mondial, dar cred ca-i mai bine ca informatiile sa-ti fie introduse in creier treptat, pentru a evita socurile prea puternice.
Ca un detaliu esential orasul pe care l-ai scris la locatie, situat la coordonatele 46°46' N 23°36' E se numeste Cluj-Napoca :ok:

Pentru detalii suplimentare contacteaza Biroul de Informatii pentru Persoanele Disparute in Conditii Neelucidate in Triunghiul Bermudelor. Iti doresc acomodare placuta :)

remy
9th December 2005, 02:24
SA VINA INDUSTRIA SARMEI C.T. POATE JOACA SI IN UEFA, MAI STII ?
U Cluj, cu toate ca am votat-o, nu cred ca intra in A.

Cra10veanu
21st December 2005, 17:09
e jenant, strigator la cer, de-a dreptu'! ce cauta o echipa universitara, boema (in zilele lor bune, deh...) linga steaua nu stiu catzi ani are pushtiul, dar cred ca n-a auzit de musznay, care a fost fortzat sa sa inroleze la echipa aia de mitici...steaua a fost un fel de natzionala de club, care a concentrat in mod fortzat valorile echipelor locale, poate cu exceptzia lui shtiintza craiova, bravo!; rushine echipei infiintzata de vishinski si tancurile sovietice! DESFIINTZAREAAAAAAAAA!!!

ON TOPIC: NU CRED CA PROMOVEAZA DACA NU SCOT BANU' LA TRANSFERURI IN IARNA
in schimb s-au dus vagoane de jucatori in groapa, desfiintarea si dinamo
on-topic : promoveaza u cluj, sa moara cfr de necaz :yeah: :yeah:

remy
22nd December 2005, 01:12
Ce meciuri tari ar fi INDUSTRIA SARMEI C.T. cu Dinamo, Steaua, Rapid, Poli Timisoara ! :D Sau Gaz Metan Medias!
O fi fost vreodata I.S.C.T. in A ? Cati locuitori au ?
Chiar as vrea sa intre cele doua in A. Apropo, mai e si Forex Brasov, dar poate Dacia Unirea le-o vor lua inainte, pt. baraj.
Ar fi un campionat de valoare inalta !
Mai bine sa fie maxim 14 echipe in A, cum au elvetienii. Ar creste valoarea echipelor de top de la noi.

t.b.
22nd December 2005, 01:40
Da, Campia Turzii a fost in A 2 sezoane in `52 si `54 echipa se numea atunci Metalul. Nu stiu exact ce po****tie are "orasul" undeva in jur de 25-30.000. Dar chiar daca prin absurd promoveaza nu au cum sa joace in CT, asa ca probabil ar vinde locul, dar nu au in plan promovarea, acuma vand cei mai buni oameni...

andrei_cj
10th January 2006, 03:00
Da universitar cu huligani care bat niste sportivi (inidiferent de la ce echipa ar fi ei) deci mai bine feroviar de cat centru huliganismului condus de R.J.!!!!! RUSINE!

King of Hell
10th January 2006, 14:43
andrei Cj, you suck.

HIV
10th January 2006, 16:14
Da universitar cu huligani care bat niste sportivi (inidiferent de la ce echipa ar fi ei) deci mai bine feroviar de cat centru huliganismului condus de R.J.!!!!! RUSINE!

ce stii tu despre RJ si restu ? daca tu nu te-ai batut nici macar o data in viata e problema ta ... noi ne batem mai des pentru ca bataia tzine de un suporter adevarat (de aici demonstrez si ca tu esti un ultras de tastatura , un amarat ce probabil nu are nici o deplasare) .
Dar auzi ma , tu l-ai vazut macar vreodata pe RJ ? Nu vorbi despre oameni pe care nu ii cunosti !!! Hai pa !!!

andrei_cj
14th January 2006, 12:52
L-am vazut de mai multe ori de cat crezi....e un distrus! Si din moment ce el va conduce imi pot da seama de niste lucruri...stii tu...vorba aia cine se aseamana se aduna!

King of Hell
14th January 2006, 13:20
Andrei cj, you suck!!!
PS: Da'te'n spuma marii.

t.b.
15th January 2006, 02:06
L-am vazut de mai multe ori de cat crezi....e un distrus! Si din moment ce el va conduce imi pot da seama de niste lucruri...stii tu...vorba aia cine se aseamana se aduna!

Parca-l vad pe Andrei inghetat de spaima varandu-si carpa visinie pe care scrie "ecomacs" in chestia aia in care-si tine contrabasu` (in caz ca nu stiti profesia stimabilului nostru oaspete e cea de trubadur :D ).

King of Hell
15th January 2006, 13:13
Mie mi se pare ca e de turbat.

HIV
15th January 2006, 20:13
deci andrei_cj...crede-ma ca am cativa baieti care te cunosc bine...si crede-ma ca pe lista neagra primul esti tu...deci ai grija fraiere...iti propun sa te bagi sub plapuma...sau sub pat...ne vedem pe strazi !!

andrei_cj
17th January 2006, 00:17
Fara amenintari de genu' ca nu are rost! Si daca asa stau lucrurile nu mai are rost sa-mi pun mintea cu voi.....eu renunt aici si nu o sa mai zic nimik de voi! SUNTETI CEI MAI TARI! daca asta va multumeste! :-)) LA REVEDERE!!!!!

t.b.
17th January 2006, 01:18
Hopa se impute treaba asa-i ma Andrei :) Deja incepi sa tremuri ca piftia :evil:

HIV
17th January 2006, 15:07
Fara amenintari de genu' ca nu are rost! Si daca asa stau lucrurile nu mai are rost sa-mi pun mintea cu voi.....eu renunt aici si nu o sa mai zic nimik de voi! SUNTETI CEI MAI TARI! daca asta va multumeste! :-)) LA REVEDERE!!!!!

asa informativ...noi ripoistam...nu ne uitam la lume cum isi bate joc de noi!! INCENDIAZA-TE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

King of Hell
17th January 2006, 15:42
Ma pana mea, ca pe andrei cj asta si franarii lui vor sa-l bata, ziua lui se aproprie de sfarsit. Bine o zis cine o zis, cand o zis "ASCUNDE-TE SUB PLAPUMA!"

andrei_cj
30th January 2006, 13:50
Noi nu ne batem joc de voi noi doar spunem exact ce vedem pe cand voi veniti intruna cu acuzaitii de genu' ca plateste Paszkany presa ca nu avem trecut etc. lucruri care sunt total deplasate si chiar daca voi va amagiti spunandu-le adevarata echipa a clujului suntem NOI (de cand a fost scris articolu' ala si pana in prezent nu ati deovediti contrariu)

t.b.
30th January 2006, 14:32
Faptul ca voi nu aveti trecut, nu-i o acuzatie, e o realitate, trista pentru voi, dar asta e tre` sa va acceptati soarta crunta de-a fi suporteri ai fundatiei cailor ferate. Si nici farama aia de istorie voi nu v-o cunoasteti, sunteti niste suporteri de conjunctura, sustineti echipa doar pt. rezultate. Ca ungurul vostru pletos plateste o parte a presei local e un lucru arhicunoscut, si sunt destule persoane care pot sa confirme asta. Acuma daca voi nu vreti sa vedeti un lucru evident e alta poveste...

Echipa Clujului, inca din 1919 este Universitatea Cluj, Clujul prin traditie este un oras universitar, si lucrul asta nu o sa-l schimbe nimeni. Istoria sportiva a orasului a fost scrisa de clubul Universitatea care la toate sporturile a avut performate remarcabile, si si-a creat un prestigiu care nu o sa poata fi egalat nici in 100 de ani de vreun alt club sportiv din oras.

HIV
30th January 2006, 15:07
Noi nu ne batem joc de voi noi doar spunem exact ce vedem pe cand voi veniti intruna cu acuzaitii de genu' ca plateste Paszkany presa ca nu avem trecut etc. lucruri care sunt total deplasate si chiar daca voi va amagiti spunandu-le adevarata echipa a clujului suntem NOI (de cand a fost scris articolu' ala si pana in prezent nu ati deovediti contrariu)

mai...eu stiu din surse foarte sigure ca pletosul plateste presa...iar faptul ca nu avetzi trecut nu cred ca mai are rost sa spun :D hai pa.... !

P.S. Citeste-mi semnatura si zii la ungur sa te sponsorizeze cu ceva bani...sa mergi la traduceri sa ti-o traduca .

andrei_cj
27th February 2006, 09:24
Poate inteleg mai bine de cat crezi!!! Cat despre Cluj ca oras universitar....nu stiu ce sa zic...nu stiu in galeria carei echipe sunt mai multi studenti.....voi sunteti condusi de un zugrav iar noi de 1 student! deci....?

HIV
2nd March 2006, 20:44
eu nu stiu de ce folosesti termenul de "galerie" cand te referi la mana de oameni ce o aveti in "peluza "

Cosmin Salajan
2nd March 2006, 21:05
unu fumeaza, 2 mananca semintze si al 4 lea striga in microfon sa se auda singur

HIV
3rd March 2006, 21:21
ai uitat de aia 10 boschetari ce scandeaza : "gyere tzefere" !!!!

t.b.
4th March 2006, 20:40
nu stiu in galeria carei echipe sunt mai multi studenti.....

Eu stiu, in galeria noastra sunt de 10 ori mai multi studenti decat la voi, de fapt nr. studentilor de la noi din galerie e mai mare decat numarul indivizilor platiti care formeaza adunatura pe care voi o intitulati "galerie".

starsteel
4th March 2006, 21:08
Ar fi frumos sa promoveze ''U Cluj", sa o inlocuiasca pe CFR, o echipa pt. care plecaciunile la frf sunt un mod de viata din pacate.

andrei_cj
12th March 2006, 16:54
Daca ar face plecaciuni la FRF ar avea parte de avantaje clare care momentan nu se vad! Cat despre promovarea lui U e foarte departe....iar noi sa retrogradam? NICI VORBA! Urmatorii 10 ani clujul este al NOSTRU!

King of Hell
12th March 2006, 17:49
Daca ar face plecaciuni la FRF ar avea parte de avantaje clare care momentan nu se vad! Cat despre promovarea lui U e foarte departe....iar noi sa retrogradam? NICI VORBA! Urmatorii 10 ani clujul este al NOSTRU!

v-ati amplasat corturile in centru langa statuie sau ce?

HIV
12th March 2006, 22:22
Daca ar face plecaciuni la FRF ar avea parte de avantaje clare care momentan nu se vad! Cat despre promovarea lui U e foarte departe....iar noi sa retrogradam? NICI VORBA! Urmatorii 10 ani clujul este al NOSTRU!

andrei_(mi-e rushine ca sunt concetatzean de-al lui) te rog sa tai mai pe verticala caci se pare ca asa e mai bine !!! Multa bafta !!!

t.b.
13th March 2006, 12:55
Daca ar face plecaciuni la FRF ar avea parte de avantaje clare care momentan nu se vad! Cat despre promovarea lui U e foarte departe....iar noi sa retrogradam? NICI VORBA! Urmatorii 10 ani clujul este al NOSTRU!


Ce vorbesti ma? Suspendarea aiurea a lui Mazilu nu-i un avantaj suficient?

Clujul nu o sa fie niciodata al vostru si sa castigati voi champions league si noi sa stam 20 de ani in B, voi nici nu iesiti pe strada cu insemnele alea penale ale voastre, magazinul ala a vostru vinde intr-o luna cam cat se vinde la noi la inaintea unui meci...


mi-e rushine ca sunt concetatzean de-al lu

stai calm ca nu-i clujean ii vinitura de pe la munte, cred ca termenul de mocan i se potriveste cel mai bine

King of Hell
13th March 2006, 14:22
ii un rahat din alba iulia, dupa cum el a spuso.

marcel
13th March 2006, 19:56
Eu stiu, in galeria noastra sunt de 10 ori mai multi studenti decat la voi, de fapt nr. studentilor de la noi din galerie e mai mare decat numarul indivizilor platiti care formeaza adunatura pe care voi o intitulati "galerie".
lasa ca duminica au meci la petrosani si vedem ce galerie are cfr in deplasare:happy

t.b.
13th March 2006, 20:12
merg vreo 50 de indivizi platiti cu o ciorba si 10 lei de pletos, dar nu stiu cati se mai intorc de-acolo :D :evil:

marcel
13th March 2006, 20:14
merg vreo 50 de indivizi platiti cu o ciorba si 10 lei de pletos, dar nu stiu cati se mai intorc de-acolo :D :evil: o sa fiu acolo:drak:

Angelina Jolie
13th March 2006, 22:27
Ma da pe voi tot de CFR va roade? Vedeti-va de antrenamentul pentru umilinta de la dej, unde intrati in lupta pentru evitarea retrogradarii.

andrei_cj
14th March 2006, 01:09
Dupa care vor urma inca doua infrangeri cu MEDIAS si cu FC BIHOR si adio PROMOVARE!

t.b.
14th March 2006, 01:24
da precis, atata doar ca jucam in ultimele 2 etape cu Bihorul si Gazul :rolleyes:
Ia o pauza andrei, bea un ceai cald, ca poate-ti revii... stiu ca nu-i usoara viata de trubadur, da` n-ai ce-i face, fiecare pentru ce are vocatie

Ammadeus
14th March 2006, 03:11
va snopesc aia din diej, raman la parerea ca u poate juca de la egal la egal cu echipa din livada, casheiu si alte vetre ilustre de cultura si educatzie...drumul pana la diej cu yutongul e lung si aia va vor si bate...de ce nu va opritzi la livada sa jucatzi o partida ce se anuntza echilibrata?

andrei_cj
14th March 2006, 10:38
Zi-le Ammadeus ca pe mine nu ma cred!

HIV
14th March 2006, 15:18
merg vreo 50 de indivizi platiti cu o ciorba si 10 lei de pletos, dar nu stiu cati se mai intorc de-acolo :D :evil:

30 de lei frate...surse sigure !! Vorbesc serios !

andrei_cj
28th March 2006, 19:10
Sambata va bate dejul si ADIO PROMOVARE inca un an de divizia B adika de mediocritate!