PDA

View Full Version : Numarul 7 al Farului



Laur_Farul
24th January 2007, 09:04
L. Mihai i-a lăsat „moștenire“ lui Todoran tricoul său :

Mijlocașul Dinu Todoran va juca de acum înainte la Farul cu tricoul cu numărul 7, cel pe care l-a purtat, până să plece la Pandurii Tg. Jiu, atacantul Liviu Mihai. „Am moștenit acest tricou de la Liviu. Trebuia să rămână în «familie» și să treacă de la un fotbalist tehnic la unul la fel“, a glumit, pentru „Cuget Liber“, Todoran. Rafinatul mijlocaș farist are o slăbiciune pentru acest număr, pe care l-a purtat și la Petrolul, până să-l preia Cr. Crăciun. Până acum, Dinu a jucat la Farul cu 17, pe care l-a preluat acum noua achiziție Cosmin Gheorghiță.

Sursa : Cuget Liber

tchibos
24th January 2007, 09:39
Todoran chiar merita numarul 7. Imi aduc aminte ca prin anii '90, cine purta numarul 7 sau numarul 10 era om de baza al echipei. Acum nu mai e asa.. se poarta 23 ca e numarul norocos sau ca il poarta nu stiu care in NBA. Ar trebui sa fie o mandrie sa ai un tricou cu numar sub 11. Din pacate la Farul inca nu exista un jucator care sa poarte tricoul cu numarul 10. E bine ca macar numarul 7 e stabilit cu un jucator care ar trebui sa fie de baza la Farul. Sa speram ca nu se va mai accidenta si ca vom vedea noul numar 7 cat mai mult pe teren. Contributia lu' Todoran e una considerabila in cadrul echipei.

kerosene
11th March 2007, 20:13
Se pare ca e cu ghinion nr. asta,sau cel putin cel care-l poarta nu prea joaca bine.La momentul de fata Todoran este complet iesit din forma.Multe dintre pasele sale sunt trimise catre aparare,iar actiunile personale aproape ca nu exista.Sper sa-si revina cat mai repede pt ca avem nevoie de el.

bahaus_84
12th March 2007, 11:46
e ceva normal nu uita ca a fost accidentat tot turul..

Kooler
12th March 2007, 20:07
sa-l schimbe (numarul 7 de pe tricou), ca-l scot de la avatar cu prestatiile astea... astept totusi sa-si revina.

danny del corco
17th March 2007, 20:40
Kooler, ai rabdare. Stim cu totii ca Todoran are valoare, ba inca dintre cele mai ridicate din lotul nostru. Ca fiecare, are si el momente mai putin reusite. Parca tot aici, cu putin timp in urma, se scria cu regret ca era posibil sa ne paraseasca. Asa ca nu vad de ce sa tragem concluzii pripite.

Kooler
18th March 2007, 22:51
Se pare ca nu am avut mult de asteptat, am vazut un meci mult mai bun facut de Todoran la Ceahlaul. E din nou in crestere. Astept momente de magie din partea lui, ca avem nevoie de un "Ronaldinho" in teren, desi e departe de el, insa pentru Farul ar putea fi. Cu conditiia ca si echipa sa mearga bine.

danny del corco
21st March 2007, 02:20
Exact asta am intentionat si eu sa subliniez. Oricine poate avea o eclipsa de forma, dar daca echipa in ansamblu merge bine se mai pot ierta momentele mai nefaste prin care poate trece un jucator.

danny del corco
26th April 2007, 22:11
Cu toate ca nu este nici pe departe in forma care l-a consacrat, golul impotriva maidanezilor spala tot. Parerea mea.

kerosene
27th April 2007, 14:55
Cu toate ca nu este nici pe departe in forma care l-a consacrat, golul impotriva maidanezilor spala tot. Parerea mea.

Meciul asta a jucat destul de bine.Se pare ca i-a priit discutia pe care a avut-o cu Pandi.