PDA

View Full Version : Cautatorii de talente la Farul



Laur_Farul
23rd January 2007, 22:55
Basarab Panduru spunea intr-un articol ca el nu a avut nici o contributie in ultimile transferuri la Farul dar daca cei care se ocupa de monitorizarea jucatorilor cred ca cei doi adusi sunt buni pentru Farul atunci el ii va testa si le va da sansa sa arate ce stiu. Acum eu ma intreb cine sunt cautatorii de talente si de jucatori pentru Farul si care sunt achizitiile alea care le-au confirmat valoarea? Ii stie cineva sau nu exista asa ceva la Farul ?

tchibos
24th January 2007, 08:37
Se pare ca la Farul cauta talente cine vrea si cine poate. Ia uitati cum "talente" in ale antrenoriatului care au pasit si pe la Farul, confirma si in alte parti in care ajung.

Vukotic a încheiat conturile cu PAOK Salonic

Fostul antrenor al echipei FC Farul Constanța, sârbul Momcilo Vukotic, și-a reziliat de comun acord contractul cu PAOK Salonic. Decizia a survenit ca urmare a rezultatelor nefavorabile pe care formația elenă le înregistrase în ultima perioadă.
PAOK, la care este legitimat și fundașul român Cosmin Bărcăuan, a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-3, de Olympiakos Pireu și, după disputarea a 18 etape din campionatul Greciei, ocupă numai locul cinci în clasament.
După cum informează presa elenă, în locul lui Vukotic, pe banca tehnică a PAOK-ului va fi instalat antrenorul Georgios Paraschos. (S.M.)

Cautator de talente in cazul acesta a fost Bosanceanu in persoana.

Un alt exemplu este talentul care nu a mai ajuns la Farul. La ce echipa a ajuns puteti vedea aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1043710#post1043710).

In cazul asta cautatorul de talente in ale antrenoriatului a fost Ion Marin. Vom vedea ce rezultate va avea talentul de Leo Grozavu, cel pe care din fericire Bosanceanu nu l-a acceptat.

rechin
6th February 2007, 14:37
nu avem asa vceva la Farul

Laur_Farul
10th February 2007, 11:08
Poate ca da, poate ca nu !

kerosene
10th February 2007, 17:35
Cred ca ar cam trebui sa avem cutatori de "cautatori de telente".Poate sunt ei buni,dar n-au de unde alege.Cine stie...:groggy:

ultras^
11th February 2007, 21:41
din cate stiu eu unul dintre acesti cautatori este ion marin .. :-??

bahaus_84
11th February 2007, 23:58
s a facut si asta peste noapte scouter..toata viata lui nu a fost in stare sa conduca macar o echipa si el se vrea cautator de talente...hai sa fim seriosi

tchibos
14th February 2007, 08:54
asta zic si eu.. si ma intreb toate posibilele transferuri care se tot vehiculeaza in presa poarta tot amprenta lu' Marin?

Laur_Farul
18th February 2007, 01:28
Marin, cautator ? Nu prea cred :no: !

kerosene
21st March 2007, 21:02
Liviu Ganea a plecat de la... Constanța


Noua vedeta a liderului, Dinamo București, atacantul Liviu Ganea, a început fotbalul la FC Farul. Atacantul în vîrstă de 19 ani s-a prezentat la o selecție pe cînd avea 7 ani și a fost “ochit” de Constantin Gîrjoabă, actualul antrenor din cadrul Centrului de copii și juniori al grupării de pe litoral. Un an și jumătate mai tîrziu, Ganea a fost legitimat, dar nu a rămas la Constanța decît cinci ani. “La 14 ani, părinții săi au avut opțiunea să-l ducă la Școala de Fotbal Gică Popescu, făcîndu-i un contract ilegal, motiv pentru care, la vremea respectivă, clubul nostru a fost în litigiu cu școala respectivă. Ne-am judecat la Federația Română de Fotbal, unde li s-a dat lor dreptate și Liviu a primit drept de joc. Cînd lucrurile au mers mai rău la școala particulară de fotbal, a plecat la Dinamo. Mă bucur pentru el că a reușit să debuteze și să înscrie în prima ligă”, a spus Gîrjoabă. Actualul internațional de tineret a marcat, duminică, pentru Dinamo, în partida cu UTA, încheiată la egalitate, scor 1-1.