PDA

View Full Version : CFR Cluj - Saint-Etienne - Turul III Intertoto



fia
11th July 2005, 16:19
Meciul tur pe 16/17 iulie, returul pe 23 iulie.
Continua aventura?

Daca se trece si de acest meci urmatorul adversar este castigatoarea dintre:
Egaleo FC si FK Žalgiris Vilnius.

Angelina Jolie
11th July 2005, 17:17
Pai ma Fia nu e clar ca ne calificam? La ce ai mai bagat si pollu ala? Trebuia sa aiba optiunile: "da inca dupa meciul tur" si "da insa cu mici emotii". :happy :happy

fia
11th July 2005, 17:27
Pai sa le dau si la carcotasi ceva sa voteze, aia care tin cu U Cluj, nu tre sa voteze si ei :evil:

Angelina Jolie
11th July 2005, 17:42
Aha, deci asa se explica? Stiam eu ca esti baiat bun.
HAI CFR!

fia
11th July 2005, 17:44
HAI CFR! Rupeti-i in doua :D
Luptati pentru culoarea visinie :)

Kainsashiki
11th July 2005, 17:50
Am votat cu DA ... sper sa se califice, probabil le va fi mult mai greu decat cu bilbao..:( dar totushi au sansa lor si trebuie sa si-o fructifice. Hai CFR

don_denver
11th July 2005, 18:14
Sper Sa Se Califice...vom Vedea..pana Atunci: Succes Cfr!!

lupisor lupetto
11th July 2005, 18:34
Va fi foarte greu cu St-Etienne, insa daca trece de Francezi, CFR-ul are sansa sa joace in finala cu Wolfsburg fiindca in semifinale ar intalni pe invingatoarea Egaleo FC - FK Žalgiris Vilnius.

dragosblue
11th July 2005, 19:11
Bafta CFR, sper sa va calificati.

t.b.
11th July 2005, 20:45
Daca o sa joace St. Etienne cu rezervele&juniorii atunci e posibil ca cfr sa nu ia mai mult de 3-0 in gruia si 4-0 acolo... da` io sper sa joace cu prima echipa sa vada si retardatii aia de la cfr care le e adevarata valoare!!!

ALLEZ "U", ALLEZ ST. ETIENNE

H3adache
11th July 2005, 20:48
t.b. eu nu te pot intelege. Nu ai fi bucuros ca si francezii sa vb de Cluj asa cum au vb spaniolii? Ura asta dintre "U" si "CFR" nu o voi intelege niciodata...

vagus
11th July 2005, 20:56
CFR-ul pleaca cu sansa a doua, la fel cum a fost si cu Bilbao. Eu sper sa se califice dar as paria pe francezi. Performanta nu se face cu .... daca ne-a iesit odata ne iese si a doua oara.

t.b.
11th July 2005, 22:34
@ h3adache, ma tu chiar imi dai dureri de cap

Rivalitatea dintre Poli si UTA o intelegi, pe cea dintre Steaua - Dinamo o intelegi???? Pe cea dintre Inter si Milan, Roma-Lazio, Torino-Juve, Arsenal-Tottenham, Genoa- `Doria, pe astea le intelegi????

Cum au vb spaniolii despre Cluj?, un stadion de 8000 de locuri, fara dusuri, fara teren de antrenament, fara vestiare decente, gazon de tip mocirla... asta au zis spaniolii despre Cluj... si scuza-ma nici TU nu ai vrea sa se vb asa despre orasul in care locuiesti...

Ura dintre "U" si cfr a fost alimentata in mod constant de catre anumite personaje din anturajul celor din gruia....
Tu ce-ai zice daca la un meci nu te-ar lasa sa intri pe stadion chiar daca ai bilet iar apoi esti bagat alaturi de 2000 de oameni, intr-un tarc in care ar intra maxim 500? Asta s-a intamplat la ultimul meci intre cele 2...

Tie ti-ar placea sa-ti faca cineva asa ceva?

don_denver
11th July 2005, 22:51
@TB..toate le intelege lumea..inclusiv rivalitatile..dar nu asa duse la extrem - extrema prostiei mai bine as spune - cum o duci tu....Si nu-ti dai seama de inc-o chestie: prin ceea ce faci tu acum, nu iti faci rau tie ci imaginii "sepcilor rosii", o echipa pe care o respect. Pcat de ea cu astfel de fani.

Kainsashiki
11th July 2005, 23:14
@t.b. hai sa te intreb ceva..

daca prin absurd CFR o sa aiba 9 jucatori la nationala, titulari, si o sa joace in meci oficial cu Franta, tu cu ce echipa ai tine ??

H3adache
11th July 2005, 23:35
t.b.... nu ma intereseaza ce rivalitate exista acolo la voi, ci m-am referit la un singur lucru. De ce nu tzii cu CFR ca doar reprezinta Romania si Clujul In Europa (chiar daca intr-un mod penibil) ? Ii injuri, ii faci retardati, etc. Si eu "urasc" steaua, dinamo dar cand steaua a batut valencia m-am bucurat. Si nu ii inteleg pe aceia care nu s-au bucurat. ;)

Angelina Jolie
12th July 2005, 01:42
@TB..toate le intelege lumea..inclusiv rivalitatile..dar nu asa duse la extrem - extrema prostiei mai bine as spune - cum o duci tu....Si nu-ti dai seama de inc-o chestie: prin ceea ce faci tu acum, nu iti faci rau tie ci imaginii "sepcilor rosii", o echipa pe care o respect. Pcat de ea cu astfel de fani.
@don_denver:Ai pus punctul pe "i".

@DiabLo: Buna intrebare.
@Toata lumea: Nu va mai obositi cu alde tb ca nu ajungeti la nici un rezultat. Eu ma bucur ca stiu ca sufera al dracu de tare si imi ajunge asta. Dupa cum si-au batut joc de CFR de-a lungul istoriei si le primesc acum inapoi cu varf si indesat.
HAI CFR! UEFA NE ASTEAPTA!

Cristy
12th July 2005, 02:28
eu cu franta :)

RstInPc
12th July 2005, 08:25
Doresc mult succes CFR-ului din Cluj in aceasta dubla mansa cu francezii, dar cred ca va fi mult mai greu. Acestia vor veni deja avertizati si nu vor lua meciul in "usor". Am votat cu nu, dar sper din toata inima sa ma-nsel.

papusil
12th July 2005, 09:34
Am votat cu nu pentru ca St Etienne o sa vina cu prima echipa de frica sa nu pateasca ce a patit Bilbao

In plus e o echipa cu mare traditie in Franta si in Europa, au pierdut "la mustata" un loc in cupele europene in fata lui Rennes si au ambitie sa ajunga iar in Europa dupa foarte multi ani in umbra

Oricat de mult mi-as dori ca CFR sa treaca de ei, nu cred ca au inca echipa intr-atat de legata si bine formata ca sa poata face fata francezilor.

Sper sa nu am dreptate, asa ca......

HAI CFR!!!!!!! /hello

sun
12th July 2005, 10:55
Din cate am vazut , in meciul Neuchatel - St. Etienne a inscris de 2 ori Feindouno ( titular anul trecut ) . Daca baga prima echipa ne elimina . :(

ronaldinho
12th July 2005, 11:07
am vazut cateva meciuri ale celor de la St Etienne sezonul tocmai incheiat. Va avertizez ca sunt o masina de pasat. Paseaza intr-una. Nu fac driblinguri aproape deloc, se apara exact si ajung din 2-3 pase in preajma careului de 16 m. Nu au nume sonore in echipa, dar au o echipa, care din punctul meu de vedere se va bate anul acesta in Franta pt un loc in primele 5. Mi-as dori ca si Clujul sa se califice, dar au nevoie de sansa, iar in meciul de acasa de VOI, spectatorii. HAI CFR!!!

dragos_popa17
12th July 2005, 11:25
Totul depinde de echipa cu care va juca St-Ettiene. Daca baga titularii ma indoiesc ca vor reusi sa se califice cei de la CFR. Nu de alta, dar in meciul de la Bibao n-au fost chiar asa de fantastici cum spune presa(si nu zic asta pentru ca sunt suporter 'U'). Problema principala ar fi valoarea jucatorilor, multi dintre ei faceau greseli de curtea scolii(spre dezamagirea mea Astilean a fost foarte slab), iar cand ajungeau in fata portii se speriau in ultimu' hal. Nu spun ca n-au meritat calificarea, cei de la Athletic au fost pe spate rau de tot, doar sa nu se astepte la prea mult(in conditiile jocului prestat in acest moment).

SORENSEN
12th July 2005, 12:07
Astia cred ca vor veni cu prima echipa , ceea ce va fi muuuuuuult mai greu dar nu imposibil .Trebuie sa se lupte pana la capat .
Desi nu prea cred in eliminarea lor , totusi sper intr-o surpriza...

spinU
12th July 2005, 12:35
bafta cfr!!!

t.b.
12th July 2005, 12:37
@t.b. hai sa te intreb ceva..

daca prin absurd CFR o sa aiba 9 jucatori la nationala, titulari, si o sa joace in meci oficial cu Franta, tu cu ce echipa ai tine ??

Ma impusc cu o zi inainte sa se intample asa o tragedie nationala... Din cate stiu eu cfr NU A AVUT NICI UN JUCATOR CONVOCAT LA NATIONALA...

In schimb "U" a dat nationalei primul capitan Aurel Guga

Darkslowstar
12th July 2005, 12:42
Stai linistit ca e posibil sa aiba si 2 oameni la nationala la toamna, Dorinel si Martin Tudor.

papusil
12th July 2005, 12:52
Stai linistit ca e posibil sa aiba si 2 oameni la nationala la toamna, Dorinel si Martin Tudor.

Avand in vedere ca martin Tudor e "omul lui Piturca", eu zic ca aproape sigur cfr o sa aiba om la nationala

t.b.
12th July 2005, 18:17
t.b.... nu ma intereseaza ce rivalitate exista acolo la voi, ci m-am referit la un singur lucru. De ce nu tzii cu CFR ca doar reprezinta Romania si Clujul In Europa (chiar daca intr-un mod penibil) ? Ii injuri, ii faci retardati, etc. Si eu "urasc" steaua, dinamo dar cand steaua a batut valencia m-am bucurat. Si nu ii inteleg pe aceia care nu s-au bucurat. ;)


Tu te-ai uitat la vreun meci de-al lui Roma, ce scria pe bannerele spectatorilor? Scria "Merda Lazio", asta nu e nici un fel de incurajare pentru echipa din acelasi oras.... Si ce ei nu sunt italieni toti?

lupisor lupetto
12th July 2005, 20:07
Situatia fotbalului in Italia nu se compara cu cea in România. Ei pot sa-si permita aceasta atitudine (chiar daca sunt putini) fiindca ei au 4 echipe in Champions League, 3 in Cupa UEFA, jumatate dintre ele fiind calificate direct in grupe.

Pana una alta, noi Românii trebuie sa fim uniti fiindca nu o ducem foarte bine. Trebuie sa lasam la o parte ura si sa ne incurajam.

King of Hell
12th July 2005, 20:45
T.B. iti dau un sfat..nu mai pune la suflet ce spun toti retardatii. Nu ne pot intelege ei pe noi, noua ne curge venin prin vene, ura amestecata cu sange alb negru. Instigare la violenta!!!

bunget
12th July 2005, 20:47
Stiti cumva cine transmite meciul? Sint curios daca pot sa-l vad in USA! Mersi

andrei_cj
13th July 2005, 00:07
Inca nu se stie bunget dar cum aflam o sa te anuntam!

t.b.
13th July 2005, 00:46
Situatia fotbalului in Italia nu se compara cu cea in România. Ei pot sa-si permita aceasta atitudine (chiar daca sunt putini) fiindca ei au 4 echipe in Champions League, 3 in Cupa UEFA, jumatate dintre ele fiind calificate direct in grupe.

Pana una alta, noi Românii trebuie sa fim uniti fiindca nu o ducem foarte bine. Trebuie sa lasam la o parte ura si sa ne incurajam.

Sa-ti zic o informatie de ultima ora, anuntata cu caracter de bomba editoriala pe site-ul UEFA???

Meciurile din IT, NU ADUC NICI UN PUNCT COEFICIENTULUI DE TARA, deci faza cu echipele din CL n-are sens, n-o s-avem 2 echipe in CL, datorita cefereului...

Sa luam alt exemplu`, daca Italia e prea mult pentru noi, Serbia, suporterii lu` Partizan se bucura pentru succesele Stelei Rosii???

esku
13th July 2005, 01:32
eu zic ca ne calificam ..... la noi batem cu 2-0 si la ei luam bataie cu 1-0...:D

esku
13th July 2005, 01:43
In plus e o echipa cu mare traditie in Franta

Si Craiova a fost(in Romania) si uite unde a ajuns..... :evil:

lupisor lupetto
13th July 2005, 04:48
Sa-ti zic o informatie de ultima ora, anuntata cu caracter de bomba editoriala pe site-ul UEFA???

Meciurile din IT, NU ADUC NICI UN PUNCT COEFICIENTULUI DE TARA, deci faza cu echipele din CL n-are sens, n-o s-avem 2 echipe in CL, datorita cefereului...

Sa luam alt exemplu`, daca Italia e prea mult pentru noi, Serbia, suporterii lu` Partizan se bucura pentru succesele Stelei Rosii???


Normal ca in Cupa Intertoto nu exista puncte, insa o data ce iei unul dintre cele 3 locuri disponibile care te duc la runda preliminara UEFA (unde punctele se impart la jumatate) sau o data ce intri in grupe, punctele se pot acumula.

Despre suporterii celor doua echipe sârbe, pot sa-ti dau link-ul unui forum urias in limba engleza unde poti sa-i intrebi direct pe Sarbi. Majoritatea se bucura cand echipele sarbesti, chiar daca sunt rivale, inving in Europa. Aceeasi lucru il ai si in România: dinamovisti, stelisti, rapidisti, etc. care se bucura pentru victoriile românesti in cupele europene (cunosc cel mai mare constantean anti-Dinamo care tipa in gura mare cand câinii rosii treceau de Sahtior :) ). Poti fi sigur ca toate aceste persoane, inclusiv eu, am tine atat de mult si cu "U" Cluj daca ar juca in Intertoto.

Oricum, cred ca s-a facut prea mult tam tam pe tema rivalitatii intre "U" Cluj si CFR Cluj. Ca sa revenim la subiect, sper din tot sufletul sa se califice CFR-ul, sau cel putin sa faca o figura frumoasa. Incetul cu incetul trebuie sa ne ridicam. Ma intreb daca noile achizitii au dreptul sa joace cu Francezii si ma intreb daca Surdu va juca pentru CFR. Clujenii ar cam avea nevoie de un atacant ca el.

lupisor lupetto
13th July 2005, 04:59
din Sport Total:

"Dorinel se informeaza

Antrenorul-jucator al visiniilor pregateste foarte atent meciul din sferturile de finala ale Cupei Intertoto, acolo unde clujenii ii vor intilni pe francezii de la St.Etienne.
Pentru ca dubla confruntare cu „verzii” sa fie un succes, Munteanu primeste ajutor chiar din Hexagon, consultindu-se zilnic la telefon cu Ladislau Boloni, tehnicianul formatiei Rennes. Acesta i-a pus la dispozitie lui Munti toate informatiile necesare despre viitorii sai adversari, oferindu-i si unele sfaturi utile."


Asa se lucreaza si asa se coopereaza! :)

papusil
13th July 2005, 09:15
Si Craiova a fost(in Romania) si uite unde a ajuns..... :evil:

Stai linistit ca si St etienne a fost (in Franta :)) cam unde e Craiova acum si dupa ceva ani si-a revenit. Acum e in plin proces de revenire

Tocmai de aia zic ca au ambitie sa redevina echipa care castiga titluri in Franta, juca faze superioare a cupelor europene, etc.

Edgar
13th July 2005, 09:26
Normal ca in Cupa Intertoto nu exista puncte, insa o data ce iei unul dintre cele 3 locuri disponibile care te duc la runda preliminara UEFA (unde punctele se impart la jumatate) sau o data ce intri in grupe, punctele se pot acumula.

Lupisor, ce-am vorbit eu cu tine? :rolleyes: Echipele din Intertoto ajung in primul tur al Cupei UEFA (tur de la mama lui :D, nu preliminar), deci punctele nu se mai impart la jumatate.

alamar
13th July 2005, 09:39
Stai linistit ca e posibil sa aiba si 2 oameni la nationala la toamna, Dorinel si Martin Tudor.

Un mos si o baba. Nu m-ar mira, mai ales ca acum se iese la pensie la 65 de ani. Cat despre marele portar Maaaaartiiiiiin Tuuuuuuudooooor...alta data.

ADelPiero
13th July 2005, 10:43
un mos si o baba care fac ravagii :ok:

andrei_cj
13th July 2005, 13:03
Au drept de joc dar cred ca numai Coroian si Martin Tudor o sa faca parte din lot!

P.S. Poate inca nu s-au adaptat!

King of Hell
13th July 2005, 13:41
ma numa eu mi-am dat seama cat de expirat e dorinel si cat de patetic o jucat cfr la bilbao? bravo lor, da, da totusi fiti obiectivi si observati ca cfr s-a calfiicat pentru ca o jucat cu o echipa de 3 lei pe care Poli Timisoara sau Farul Constanta o rupeau cu 5-0.
acum o sa li se vada valoarea, cand joaca cu "amaratii" aia de St Etienne...ei l-au avut pe Platini voi il aveti pe Dorinel...mare om Dorinel...in afara de faptul ca ne-o pierdut o calificare cand o executat penaltyul ala la Copenhaga ca curu', sa ne traiasca.

andrei_cj
13th July 2005, 13:58
Esti un ******* CARE HABAR NU AI DE FOTBAL! DE CFR AM INTELES CA TE LEGI DAR PE DORINEL LASA-L IN PACE!!!!! AI VREA TU SA AI MACAR 1% DIN TALENTUL LUI IN CEEA CE FACI SI AI 10% DIN DOMNIA LUI! ASA CA MERGI CU "Studentii" TAI DE LA U SI LASA-NE IN PACE!

King of Hell
13th July 2005, 14:14
Esti un ******* CARE HABAR NU AI DE FOTBAL! DE CFR AM INTELES CA TE LEGI DAR PE DORINEL LASA-L IN PACE!!!!! AI VREA TU SA AI MACAR 1% DIN TALENTUL LUI IN CEEA CE FACI SI AI 10% DIN DOMNIA LUI! ASA CA MERGI CU "Studentii" TAI DE LA U SI LASA-NE IN PACE!

dorinel nu a fost niciodata nu jucator de geniu, gen Hagi sau Romario etc. a fost doar unul serios si muncitor. de jucat nu a jucat la cele mai titrate echipe ale Europei, cupe si campionate nu are prea multe in palmares(nici nu stiu daca are in afara de Romania). la nationala a fost mereu un jucator de baza, pasator excelent etc, tin minte cu placere golul ala cu Anglia cand era 2-1 pentru Anglia si am egalat...dar in viata fiecarui fotbalist vine un regres cand tre sa se retraga...si oricat bine a facut omu asta si-a taiat singur craca de sub picioare cand a executat corneru ala cum l-a executat si ne-a lasat acasa. nu te mai agita ca un pepsi ca nu m-am legat de maicata. si nu a fost nici un atac la persoana, si te inteleg ca il idolatrizezi, ca ii al vostru, da ar fi cazu sa puna ghetele in cui sa lase pe altii, si sa se ocupe de antrenorat unde viitorul suna bine pentru el, parerea mea.

andrei_cj
13th July 2005, 23:26
T.B referiot la punctele din IT care le aducem sau nu le aducem noi tarii nu te stresa tu!!! Sau aduceti voi mai multe din B? :-)

lupisor lupetto
14th July 2005, 06:10
Lupisor, ce-am vorbit eu cu tine? :rolleyes: Echipele din Intertoto ajung in primul tur al Cupei UEFA (tur de la mama lui :D, nu preliminar), deci punctele nu se mai impart la jumatate.


eu la asta ma refeream:


"Table of coefficients
The table of coefficients, which are calculated to the thousandth and not rounded up, is compiled as follows:
· a win is worth 2 points (1 point for qualifying-round matches)
· a draw is worth 1 point (1/2 point for qualifying-round matches)
· a defeat is worth 0 points. "

http://www.uefa.com/uefa/news/Kind=16384/newsId=92221.html

Edgar
14th July 2005, 07:52
Normal ca in Cupa Intertoto nu exista puncte, insa o data ce iei unul dintre cele 3 locuri disponibile care te duc la runda preliminara UEFA (unde punctele se impart la jumatate) sau o data ce intri in grupe, punctele se pot acumula.

1. Tragerea la sorti pentru Intertoto -> link (http://www.uefa.com/competitions/IntertotoCup/news/Kind=1/newsId=315923.html)

In ultimul tabel scrie Winners enter UEFA Cup first round on 15/29 September

2. Datele pentru cupa UEFA -> link (http://www.uefa.com/competitions/uefacup/FixturesResults/index.html)

:: First qualifying round - 14 & 28 July 2005
:: Second qualifying round - 11 & 25 August 2005
:: First Round - 15 & 29 September 2005 - dupa cum vezi, nu apare nici un "qualifying". Competitia propriu-zisa incepe din acest tur.

Deci lupisor - cele 3 locuri din Intertoto nu te duc intr-o runda preliminara UEFA (unde punctele sunt injumatatite), ci direct in primul tur al competitiei (nepreliminar ca sa zic asa), unde punctele nu mai sunt injumatatite.

Eu la asta ma refeream ;)

papusil
14th July 2005, 08:44
Esti un ******* CARE HABAR NU AI DE FOTBAL!

subscriu din toata inima si le urez numai "bine" celor care gandesc (desi asta pare imposibil pt unii) ca King of Hell :rosu: :no:

lupisor lupetto
14th July 2005, 12:47
1. Tragerea la sorti pentru Intertoto -> link (http://www.uefa.com/competitions/IntertotoCup/news/Kind=1/newsId=315923.html)

In ultimul tabel scrie Winners enter UEFA Cup first round on 15/29 September

2. Datele pentru cupa UEFA -> link (http://www.uefa.com/competitions/uefacup/FixturesResults/index.html)

:: First qualifying round - 14 & 28 July 2005
:: Second qualifying round - 11 & 25 August 2005
:: First Round - 15 & 29 September 2005 - dupa cum vezi, nu apare nici un "qualifying". Competitia propriu-zisa incepe din acest tur.

Deci lupisor - cele 3 locuri din Intertoto nu te duc intr-o runda preliminara UEFA (unde punctele sunt injumatatite), ci direct in primul tur al competitiei (nepreliminar ca sa zic asa), unde punctele nu mai sunt injumatatite.

Eu la asta ma refeream ;)


Even better! :D

In acest caz CFR-ul ar lua toate punctele.

Edgar
14th July 2005, 13:25
Always the optimist :D

Paul
14th July 2005, 13:35
De obicei echipele franceze trateaza cu seriozitate Cupa Intertoto ... , asa ca eu cred ca aici se opreste drumul CFR`ului.

Nu ca as avea ceva cu ei , oricum s-au autodepasit eliminand pe Bilbao.
Sincer le tin pumnii ...insa

don_denver
14th July 2005, 13:38
...insa...Paul, pana una alta sa gandim pozitiv...poate poate..

giulestina
14th July 2005, 13:47
Succes CFR Cluj , desi va fi mai greu decat cu spaniolii sa speram ca le veti face in ciuda carcotasilor si celor ca T.B. si King of Hell (pe care nu-i pot intelege) si veti obtine o calificare in turul urmator!

King of Hell
14th July 2005, 14:04
cica vin 500 de francezi, sigur prin astia is si ceva huligani. ;))

be@
17th July 2005, 14:33
Clujul dă piept azi cu “legenda” Saint-Etienne

Saint-Etienne, cea mai iubită echipă din Franţa, revenită după mai bine de 20 de ani în Europa, se luptă azi cu CFR Cluj pentru un loc în semifinalele Cupei UEFA Intertoto. “Verzii” au ajuns ieri la Cluj cu o cursă charter, iar după-amiaza s-au antrenat pe terenul din Gruia. “E o bucurie că jucăm în această competiţie. Avem o echipă foarte tînără, care are nevoie de cît mai multe meciuri cu adversari puternici, cum este şi CFR Cluj. Nu sîntem favoriţi la calificare”, a spus antrenorul francez Elie Baup. Şi Dorinel Munteanu ,tehnicianul clujenilor, crede că “dubla” CFR - Saint-Etienne este echilibrată. “Avem şi noi şansele noastre, chiar dacă va fi mult mai greu decît cu Bilbao”, a declarat Munti. Meciul începe la ora 17:00 şi este transmis în direct la PRO TV.

SUCCES C.F.R !

be@
17th July 2005, 17:29
1-0, min 8,gol Tilinca :yeah:
-in min. 16, Anca rateaza penalty :headbang:

King of Hell
17th July 2005, 17:52
1-1 la pauza, se gata 1-4, puteti stinge televizoarele.

lupisor lupetto
17th July 2005, 18:09
CFR-ul a jucat destul de bine pana acum, au avut mai multe sanse decat St-Etienne. Sa le uram bafta in continuare.

don_denver
17th July 2005, 18:55
BRAVO CFR...!!!!!!!!!!!!!!...Daca joaca asa si la ei acasa au sanse mari de calificare...inca odata..BRAVO!!

be@
17th July 2005, 18:57
Pacat.Au avut ghinion o groaza:penalty-ul ratat, bara lui Anca...Acuma prima sansa o au francezii.

King of Hell
17th July 2005, 19:01
Pacat.Au avut ghinion o groaza:penalty rarat, bara a lui Anca...Acuma prima sansa o au francezii.

Au avut-o vreodata cfristii? :mda:

don_denver
17th July 2005, 19:01
@be...asta e jocul...dar oricum..un joc frumos..vedem in retur...

be@
17th July 2005, 19:03
Aveau,Axaphat. Daca s-ar fi terminat 3-1 pentru CFR, altfel discutam...Dar oricum, sanse mai sunt.

don_denver
17th July 2005, 19:06
Da king...CFR a dovedit ca a avut si ca are sanse din minutul 8, si-apoi dupa cum a jucat pana in ultimul moment..Lasa subiectivitatea si uita-te cu un ochi obiectiv la meci..

King of Hell
17th July 2005, 19:07
Inca o data Anca, acest Caniggia din Carpati, acest fotbalist nascut in urma consumului excesiv de V33 si-a dovedit clasa. Sa ne traiesti Adriane, cu tine titular cfru' pica in B.

lupisor lupetto
17th July 2005, 19:10
Bravo CFR-ului. Un rezultat si un joc onorabil.

sun
17th July 2005, 21:16
Cfr joaca mai bine in deplasare , dar sansele de calificare sunt infime. Situatia este echivalenta cu cea de dupa Steaua-Villareal 0-0 :(

Astazi nu a fost o zi buna pt romani. :headbang:

Cristy
17th July 2005, 21:31
pacat , trebuia vreo 2 1 3 1 , francezii au avut o ocazie si un gol dupa care s-au cam aparat tot meciul.
rezultat favorabil francezilor, sanse mici da poate poate ii batem :D

marinike
17th July 2005, 21:34
intr-adevar sansele de calificare au scazut odata cu acest rezultat dar trebuie sa avem incredere ca vom reusi, mai ales ca francezii nu au impresionat astazi, de multe ori fiind sub cfr. dupa parerea mea la noi s-a cunoscut si lipsa de experienta in astfel de confruntari dar si faptul ca dorinel face antenamente cu echipa doar de trei saptamani si nu a reusit sa implementeze un sistem de joc fara cusur, mai ales la golul oaspetilor, cand, la jumatatea terenului, dupa ce am pierdut mingea, nu a fost nimeni sa-l blocheze pe francez sa porneasca contraatacul.
privind insa jocul per ansamblu cfr a jucat bine, pe alocuri foarte bine reusind si unele faze destul de spectaculoase si numai ghinionul (la bara lui anca) si lipsa de concentrare la penalty au impiedicat-o sa nu castige. pacat! cei mai buni jucatori au fost, din nou, jula si dorinel.

stie cineva cate partide internationale are fiecare component al lotului clujului?(in afara de dorinel)

lupisor lupetto
17th July 2005, 21:38
presa franceza vorbeste frumos despre CFR Cluj

vagus
17th July 2005, 22:53
Da king...CFR a dovedit ca a avut si ca are sanse din minutul 8, si-apoi dupa cum a jucat pana in ultimul moment..Lasa subiectivitatea si uita-te cu un ochi obiectiv la meci..

Obiectiv, cfr-ul n-a avut niciodata prima sansa. Nici cu Bilbao, nici cu francezii ... Pentru cfr este chiar o performanta ce au reusit pana acum. Bafta cfr-ului in retur. Surpriza poate veni si a doua oara, cu toate ca este ... cam mult. A treia oara deja este aproape ... imposibil. :)

King of Hell
17th July 2005, 23:32
Ba pentru mine este o surpriza faptul ca nu s-au desfiintat de la 1907 in coace inca..

Triphat
17th July 2005, 23:48
mah.. king of hell... in legatura cu ce ai zis de D.Munteanu... esti unpic pe langa, tot romanul il apreciaza dar tu nu, pentru ca joaca pentru rivala ta de moarte..

Cristy
17th July 2005, 23:55
king of hell cred ca te oftici ca nu va luat pe voi patronu asta al lor ....

marinike
18th July 2005, 00:12
@king of hell : prin asemenea posturi esti de nivelul oltenilor de au venit cu scandal la timisoara sau celor de-l sustin sus si tare pe becali, care nu sunt in stare sa priveasca obiectiv o situatie mai clara ca lumina zilei (in cazul tau ca cfr este in divizia a, joaca in cupa intertoto unde a obtinut doua rezultate cu care s-ar fi mandrit si o echipa mai titrata de pe plaiurile noastre si, mai presus de toate joaca un fotbal frumos excelent condusi din teren de dorinel) si care isi arata frustarea cu orice ocazie ivita.
chiar dc tu nu accepti situatia nu inseamna ca ea nu exista asa ca obisnuieste-te cu ideea ca la momentul actual cfr este mult peste "u", chiar dc "u" a fost ce a fost(la fel ca petrolul, echipa mea de suflet) si incearca sa judeci evenimentele cat mai obiectiv posibil, altfel risti sa cazi in penibil.

inter
18th July 2005, 00:16
marinike .. i-a mai lasa-i tu in pace pe olteni ... ti-au facut vreun rau ? ...
ia ciocu mic si joc de glezne .. si evita sa ne pronunti numele ... sau nu putem sa stam linistiti din cauza unor....!

cat despre scandalul de la Tm . stai linistit ca esti pe dinafara!, habar n-ai despre ce vb.! :evil:

Felicitari cfr!

marinike
18th July 2005, 00:28
eu n-am nimic cu oltenii (am chiar foarte multi prieteni olteni), dar nu pot sa tac cand vad pana unde se poate ajunge din cauza unor orgolii prostesti.
dc nu stiu nimic despre scandalul de la timisoara, atunci lamureste-ma tu si spune-mi dc ti se pare normal ce s-a intamplat, ca mie unul si altor cateva zeci de mii de romani ni s-a parut total deplasat.

King of Hell
18th July 2005, 00:28
mah.. king of hell... in legatura cu ce ai zis de D.Munteanu... esti unpic pe langa, tot romanul il apreciaza dar tu nu, pentru ca joaca pentru rivala ta de moarte..

ma crezi ca imi pasa mie ca joaca la cfr? treaba lui unde joaca. sa puna odata ghetele in cui!

vagus
18th July 2005, 00:58
ma crezi ca imi pasa mie ca joaca la cfr? treaba lui unde joaca. sa puna odata ghetele in cui!

de ce vrei sa-si puna ghetele-n cui? Vrei sa i le ciordesti cumva? :happy

Triphat
18th July 2005, 01:06
sa puna odata ghetele in cui!

sau nu... probabil ca nu l-ai vazut jucand sezonul trecut, sau in meciul cu Olanda.. n-are motive sa se retraga, omul ala la varsta lui fuge mai mult ca aproape totzi tinerii din Divizia A..

stefanm14
18th July 2005, 01:19
King of Hell crapa oftica in tine a ?...............ne vedem la anu in B...a stai ca nu suntem in serie cu voi pakat......oricum drumurile noastre se despart, noi promovam in A, voi "promovati " in C....hai dorinel /hello

King of Hell
18th July 2005, 01:38
King of Hell crapa oftica in tine a ?...............ne vedem la anu in B...a stai ca nu suntem in serie cu voi pakat......oricum drumurile noastre se despart, noi promovam in A, voi "promovati " in C....hai dorinel /hello

voi cine?

uti2102
18th July 2005, 09:05
Clujul a jucat frumos dar a avut mult ghinion. S-a vazut shi o oarecare lipsa de luciditate in fatza portzii, probabil datorata lipsei de experientza in meciuri cu asemenea miza. O sa le fie foarte greu in Frantza, mai ales ca trebuie sa inscrie cel putzin un gol, dar se poate orice.......

sun
18th July 2005, 10:21
voi cine?

Cred ca oltenii :P

King of Hell
18th July 2005, 15:07
Cred ca oltenii :P

bine ma,pustiulica ala nu reprezinta oltenii ma. singurele opinii care merita luate in vedere si respectate is cele zise de aia care au treaba cu fenomenu', nu toate fantomele de net.

bunget
23rd July 2005, 16:18
Cine transmite returul si la ce ora? Mersi

don_denver
23rd July 2005, 16:19
Bafta CFR maine!!!

be@
23rd July 2005, 16:23
Cine transmite returul si la ce ora? Mersi
PROTV, ora 18.30

Cristy
23rd July 2005, 16:50
sau tv sport ....

Angelina Jolie
23rd July 2005, 17:45
FORZA CFR!
Am uitat sa mentionez ca mi-am facut 2 prieteni din gruparea "Green Angels" si sunt fericitul posesor al unui tricou de joc cu Saint-Etienne. Dar oricum maine batem, simt eu. Ne calificam si castigam dracului cupa asta intertoto.

King of Hell
23rd July 2005, 18:53
Valy cand ne intalnim sa facem schimb de fulare? :D

Edgar
23rd July 2005, 22:38
Daca trece de "sfinti", CFR Cluj va intalni pe Zalgiris Vilnius (Lituania).

vagus
23rd July 2005, 23:08
daca ...

Bafta CFR!!!

dlgicu
23rd July 2005, 23:26
FORZA CFR!
Am uitat sa mentionez ca mi-am facut 2 prieteni din gruparea "Green Angels" si sunt fericitul posesor al unui tricou de joc cu Saint-Etienne. Dar oricum maine batem, simt eu. Ne calificam si castigam dracului cupa asta intertoto.

Sa-mi spui si mie cum arata cand o castigati, ca nimeni n-a vazut-o.

Edgar
23rd July 2005, 23:32
Saifi Rafik a vazut-o -> link (http://www.uefa.com/Competitions/IntertotoCup/CompetitionInfo/index.html)

Arata cam asa -> link (http://www.uicteams.ch)

Neamtu
23rd July 2005, 23:36
Bafta CFR, bafta Dorinel. :ok:
Ar fi belea sa mai avem inca o echipa in cupa UEFA. Mai ales ca in urmatorul tur CFR ar pica cu Zalgiris Vilnius, o echipa modesta.

Paul
23rd July 2005, 23:47
Sa-mi spui si mie cum arata cand o castigati, ca nimeni n-a vazut-o.


Daca insinuezi ca , Castigatoarele Cupei Intetoto nu primeste nimic ...te inseli ... se da o cupa... are o minge aurita in varf ...

Destul de fainutza...

Sunt echipe care au reusit intr`un sezon sa castige mai multe cupe Europene: Intertot + UEFA ...primesti 2 cupe

vagus
23rd July 2005, 23:55
....
Sunt echipe care au reusit intr`un sezon sa castige mai multe cupe Europene: Intertot + UEFA ...primesti 2 cupe
si daca castigi Intertot + UEFA + CL cate cupe primesti?

Edgar
24th July 2005, 00:02
Nu se poate asa ceva. O echipa europeana poate castiga maxim 4 trofee intr-un sezon: CL (sau UEFA), Supercupa Europei, Cupa Intercontinentala si Campionatul Mondial al Cluburilor. Asta inseamna ca trebuie sa castige cu un sezon inainte Champions League.

Angelina Jolie
24th July 2005, 01:39
Sa-mi spui si mie cum arata cand o castigati, ca nimeni n-a vazut-o.
Vad ca faci pe desteptul. Eu am zis ca poate castigam cupa intertoto care nu inseamna neaparat cupa in sine, ci competitia. Si dupa cum observasi chiar exista. Recunosc ca nu stiam nici eu.
HAI CFR! FARA FUZIUNE!

Virus
24th July 2005, 01:40
Hai sa lasam un pic visele. Trebuie sa batem azi si sa ne calificam. Simt eu ca se poate, HAI CFR!!!

Angelina Jolie
24th July 2005, 04:46
Speranta moare ultima! Intotdeauna.
FORZA CFR!

Ultras
24th July 2005, 18:43
Ce galerie pot avea francezii!!! Asa ceva nu-i nici la Timisoara...

Angelina Jolie
24th July 2005, 18:48
Pacat ca nu o pot vedea. Asa mi-au povestit si mie 2 tipi din "Green Angels" ca e ceva fantastic. Cica e cea mai iubita echipa din Franta si sunt rivali de moarte cu Lyon.
HAI CFR!!!
Cum jucam?

Ultras
24th July 2005, 18:54
Binisor... Cateva erori de marcaj. La una era sa iasa gol. Mingea a ocolit vinclul.

11m pentru CFR!!! Eliminare!

desdemona
24th July 2005, 18:56
Uite - aveti un penalty :) Sa vedem :evil:

Gol Coroian! Bravo CFR! /hello

Ultras
24th July 2005, 18:56
Goooollllll!!!! Coroian

don_denver
24th July 2005, 18:57
goooooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllll..c fr cluj...tot asa....:DD

Ultras
24th July 2005, 18:58
Si francezii canta in continuare. Doar cateva fluieraturi...

desdemona
24th July 2005, 18:58
Buna treaba deocamdata :) Si aveti si cu un om mai mult pe teren :)

@Ultras - ar trebui sa ia si altii exemplu...

apparte
24th July 2005, 18:58
Bineeeeeeeeeeeeeee!Bravo Coroian,bravo Anca,bravo Miclaus!!!!

King of Hell
24th July 2005, 18:59
Negru ala s-o crezut la handbal :D

claudio25ro
24th July 2005, 19:01
bravo CFR..nu-mi vine sa cred...bravo mah baieti...
/OLE/

lupisor lupetto
24th July 2005, 19:02
Bravo CFR CLuj!!! Continua sa lupti!

be@
24th July 2005, 19:03
Hei, hei, CFR !

Ultras
24th July 2005, 19:04
@Ultras - ar trebui sa ia si altii exemplu...

Nu stiu cati pricep... :mda:

Paul
24th July 2005, 19:06
Ce galerie pot avea francezii!!! Asa ceva nu-i nici la Timisoara...

Ma gandeam ca zici : "nici la Real Madrid ... "

vlad1607
24th July 2005, 19:07
BRAVO ARDELENII ! LUPTATZI IN CONTINUARE ! :ok:
sanse bune de calificare gol si eliminare.....

personal am o mare admiratie pt fanii lui St.Etienne :ok: :ok:

desdemona
24th July 2005, 19:11
personal am o mare admiratie pt fanii lui St.Etienne :ok: :ok:
Pai spune-le asta acolo, pe thread :P Macar sa stie si ei ce spui :)

apparte
24th July 2005, 19:13
Ocazie mare ratata de St Etienne!E bine inca!Dar ma ingrijoreaza sarbul ala,gafeaza prea mult!

apparte
24th July 2005, 19:16
Incredibila ratarea lui Tilinca!!!!

miril
24th July 2005, 19:16
Tine-i Doamne!

Ultras
24th July 2005, 19:16
Ma gandeam ca zici : "nici la Real Madrid ... "

Puteam sa spun, ca nici acolo n-am vazut asa ceva. :drak: Ma raportam la aia cu lumea si tara...

Tilinca imensa ocazie de gol. Scapat singur a preferat unui sut o intrare de berbec in portar...

apparte
24th July 2005, 19:17
Sut Turcu putin pe langa vinclu,portarul francez...spectator!

lupisor lupetto
24th July 2005, 19:18
pacat, totusi hai CFR-ul!

Ultras
24th July 2005, 19:21
Pauza si francezii continuau sa cante...

apparte
24th July 2005, 19:23
De-ar ramane asa...90% sanse ca CFR sa joace finala Cupei Intertoto pt intrarea in Cupa UEFA!

miril
24th July 2005, 19:23
Sper ca Rodomonti sa nu fie pe...rosu dupa pauza. Hai CFR-ul, hai Ai Nostrii!

apparte
24th July 2005, 19:41
1-1,ce pacat!

apparte
24th July 2005, 19:42
Sable,autorul golului dupa un forcing in startul reprizei secunde!

apparte
24th July 2005, 19:43
laszlo Balint este si el eliminat!

lupisor lupetto
24th July 2005, 19:43
damn

desdemona
24th July 2005, 19:43
Asta e, pacat... au timp sa mai schimbe scorul in avantajul lor... numai sa incerce mai mult... ca ocazii au tot avut...
Pacat ca acum am ramas si noi in 10...
Hai CFR! /hello

apparte
24th July 2005, 19:49
Sut slab Tilinca,un francez scoate de pe linia portii,corner cfr!

lupisor lupetto
24th July 2005, 19:50
chiar daca jucam cu un om in plus, Francezii erau peste noi. Acum cand jucam 10 la 10 parca jucam ceva mai bine.

Cristy
24th July 2005, 19:52
nemeritat al 2 lea galben la dat in compensatie cu rosu de la ei care a fost foarte clar, ce jegos a dat prea usor galbenu mda

Ultras
24th July 2005, 19:55
Ce sutttt!!!

Cristy
24th July 2005, 19:55
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool tilinca :D:D:D

apparte
24th July 2005, 19:55
Gooooooooooooool Tilinca!!!!!!

claudio25ro
24th July 2005, 19:56
ggggggggggggggggggggoooooooooooooooooooooooooooooo oollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
hai CFR-ul nu-mi vine sa creeeedddddd...
/OLE/ CFR in semifinale

desdemona
24th July 2005, 19:56
2-1! Bravo, bravo, bravo! :) Sa vedem ce reusesc in continuare...

lupisor lupetto
24th July 2005, 19:57
yes! yes! yes! Acum chiar daca dau Francezii gol, tot CFR-ul se califica!!!

apparte
24th July 2005, 19:57
Sut intamplator al lui Oncica(o lumanare practic),portarul respinge in bara transversala si Tilinca urmareste si inscrie!

lupisor lupetto
24th July 2005, 19:58
yes! yes! yes! Acum chiar daca dau Francezii gol, tot CFR-ul se califica!!!

schumi26
24th July 2005, 20:07
incredible cluj way to go

lupisor lupetto
24th July 2005, 20:08
inca 15 minute

be@
24th July 2005, 20:10
Gata, CFR-ul merge mai departe.Who's next ?

lupisor lupetto
24th July 2005, 20:11
inca 10 minute

apparte
24th July 2005, 20:11
Inca 10 minute + prelungiri!!!!hai Clujule!!!!

esku
24th July 2005, 20:11
BRAVO BAIETZI!!!! MINUNAT!!!! Hai ca nu mai este mult...rezistati ... se poate....!!!! BV CLUJ!!! Ce jucator a pierdut sTeaua!!! :ciocan: ...... Bv Dorinel.... cat de bine i-a asezat in teren......10 minute pana la fluierul final ..... hai ca se poate!!! /hello

be@
24th July 2005, 20:13
Ma, voi credeti ca mai dau aia 2 goluri ? No way !

lupisor lupetto
24th July 2005, 20:14
Gata, CFR-ul merge mai departe.Who's next ?

Zalgiris Vilnius din Lituania.

esku
24th July 2005, 20:17
Ma, voi credeti ca mai dau aia 2 goluri ? No way !

greu de crezut....dar in fotbal totul e posibil!!! :D

lupisor lupetto
24th July 2005, 20:18
man, cam nesigur Turcas. Sper ca Tudor sa-si revina repede.

lupisor lupetto
24th July 2005, 20:55
serverurile de la Onlinesport sunt cam buclucase ...

Oricum, CFR-ul s-a calificat mai departe! Am avut emotii la sfarsit, in special cand Francezii au inscris, insa s-a terminat cu bine. BRAVO CFR CLUJ! Ati aratat spirit de lupta. Este incredibil cat de mult poate sa influenteze un jucator, D. Munteanu.

Zapada
24th July 2005, 20:55
zic doar bravo pentru calificare

apparte
24th July 2005, 20:55
Cum spuneam,90% sanse pt Finala(atat Egaleo cat si Jalghiris erau varza)!

schumi26
24th July 2005, 20:56
congrats for reaching semis. Now everything is possible /hello /hello

uti2102
24th July 2005, 20:58
Felicitari CFR ! Am urmarit cu mari emotzii acest meci (am inchis ochii la penalty de frica unei noi ratari :P )
CFR a aratat ca o echipa matura, care-shi cunoashte limitele shi incearca sa faca cat mai bine ceea ce shtie! Au fost o groaza de inexactitatzi in aparare shi o groaza de momente in care lipsa de luciditate din atac shi-a spus cuvantul, insa per ansamblu CFR a fost peste echipa franceza.
Bravo Munti, fara el CFR-ul cu sigurantza ca n-ar fi aratat asha.

M-a impresionat atmosfera creata de francezi, ai caror suporteri fanatici au realizat doua mari galerii, la cele doua peluze, shi au cantat neincetat.

PS : clujenilor, facetzi-i ceva lui Tilinca sa nu mai frece mingea aia atata shi sa traga la poarta; putea sa dea vreo 3 azi :D

alsign
24th July 2005, 20:59
Mare rezultat ( 2 -2 ) !!!! . am vazut meciul tur la Cluj intr-un stadion aproape plin . Dupa cum spunea si Dragomir ..C.F.R. se va lupta la titlu anul asta . Sper sa ajunga in finala INTERTOTO .

sun
24th July 2005, 21:00
Bravo Cfr , i-ati inverzit pe francezi , si meritati locul in semifinale. /hello

uti2102
24th July 2005, 21:02
CFR a reushit in doua saptamani ceea ce n-a reushit Dinamo sau Rapidul de o groaza de ani : A ELIMINAT O ECHIPA DIN FOTBALUL MARE, O ECHIPA DINTR-UN CAMPIONAT PUTERNIC !
Bravo CFR inca o data !

Cristy
24th July 2005, 21:06
era normal sa se ia de rapid si dinamo

don_denver
24th July 2005, 21:07
Bravo CFR....superb meci...

schumi26
24th July 2005, 21:08
congratulations for the qualify of the semi-finals. In germany you made you very famous with these incredible wins. First Bilbao now St. Etienne. I hope your dream will have a happy end. No matter what happen you made a big entertainment all over europe. Maybe we see us in the 1st rd of the UEFA-Cup

claudio25ro
24th July 2005, 21:08
mai este valabil mesajul? :)

miril
24th July 2005, 21:08
Ce trafic pe internet! D'abia acum am reusit sa reiau contactul cu OnlineSport. Bravo CFR! Bravo Baietii! La mai multe caci se poate!

desdemona
24th July 2005, 21:11
Hehe, miril, imagineaza-ti ca nu esti singurul care a patit asta :)
Si eu am vrut sa postez, dar iar avea OLS-ul probleme cu reluarile :)

Felicitari CFR si.. la mai mare! :ok:

cip_81
24th July 2005, 21:11
Asa e, si eu abia acum am reusit sa intru. Felicitari CFR...pacat ca n-au reusit o victorie.

Important este sa nu-i subestimeze pe lituanieni.

lupisor lupetto
24th July 2005, 21:11
congratulations for the qualify of the semi-finals. In germany you made you very famous with these incredible wins. First Bilbao now St. Etienne. I hope your dream will have a happy end. No matter what happen you made a big entertainment all over europe. Maybe we see us in the 1st rd of the UEFA-Cup

thanks. What's you club? (Don't tell me Wolfsburg :D )

schumi26
24th July 2005, 21:13
thanks. What's you club? (Don't tell me Wolfsburg :D )

naaaa my favourite club is in the qualifying round of Champions league Werder bremen. I dont like wolfsburg :D

miril
24th July 2005, 21:14
Speram sa se intample cat mai des...Des!

lupisor lupetto
24th July 2005, 21:16
In that case, you'll be cheering for us if we manage to reach the final. :) By the way, if you want to participate in an English forum on football, go here: www.xtratime.org/forum . There's also a Romanian forum there.

SilverZeus
24th July 2005, 21:16
Dumnezeule !!!!....e superba victoria asta a CFR-ului...bravo baietzi !!!

....Dorinel este intr-adevar o mare achizitie, dar victoria nu-i apartine doar lui....ceilalti si-au dorit la fel de mult victoria....inca o data: Bravo Clujul !!!!!!!!!!!!!

schumi26
24th July 2005, 21:16
if you want see you have an extra thread now in a german forum


http://www.bundesligaforen.de/thread.php?id=38449&start=16#1616

inter
24th July 2005, 21:26
/hello /hello Felicitari CFR-istilor!

lupisor lupetto
24th July 2005, 21:26
too bad I don't understand German very well

Zebrone
24th July 2005, 21:28
bravo clujul, felicitari!

lupisor lupetto
24th July 2005, 21:33
pentru imaginea fotbalului românesc care a creat-o pana acum, chiar daca este ceva mic, CFR Cluj merita un /OLE/


:)

Cristy
24th July 2005, 21:35
pentru imaginea fotbalului românesc care a creat-o pana acum, chiar daca este ceva mic, CFR Cluj merita un /OLE/


:)

de 2 ori :P

don_denver
24th July 2005, 21:36
pentru imaginea fotbalului românesc care a creat-o pana acum, chiar daca este ceva mic, CFR Cluj merita un /OLE/


:)
clujenii ii vor primi asa cum trebuie...oricum...ne-a facut pe multi sa fim mandri in primul rand ca suntem romani

lupisor lupetto
24th July 2005, 21:39
http://www.uefa.com/competitions/IntertotoCup/fixturesresults/round=2186/match=81374/Report=RP.html

http://www.asse.fr/asseactualite/detail_news.asp?NewsID=63196

dlgicu
24th July 2005, 21:50
Saifi Rafik a vazut-o -> link (http://www.uefa.com/Competitions/IntertotoCup/CompetitionInfo/index.html)

Arata cam asa -> link (http://www.uicteams.ch)


Daca insinuezi ca , Castigatoarele Cupei Intetoto nu primeste nimic ...te inseli ... se da o cupa... are o minge aurita in varf ...

Destul de fainutza...

Sunt echipe care au reusit intr`un sezon sa castige mai multe cupe Europene: Intertot + UEFA ...primesti 2 cupe


Vad ca faci pe desteptul. Eu am zis ca poate castigam cupa intertoto care nu inseamna neaparat cupa in sine, ci competitia. Si dupa cum observasi chiar exista. Recunosc ca nu stiam nici eu.
HAI CFR! FARA FUZIUNE!

Mea culpa, nu stiam ca intr-adevar exista Cupa Intertoto ca trofeu, nici ca te numesti castigator al cupei atata timp cand de fapt sunt trei castigatori.

Azi CFR a facut un pas important in a o castiga, dupa cele doua eliminari spectaculoase nimic nu mai pare imposibil. Felicitari, si va doresc din tot sufletul sa o luati, chiar cu riscul ca un parcurs ulterior dezastruos in UEFA sa afecteze coeficientul general al Romaniei.

sun
24th July 2005, 21:57
dupa linkul dat de lupisor mai sus , se pare ca CFR joaca mansa tur a semifinalei miercuri.
deci doar 3 zile de odihna :o:

don_denver
24th July 2005, 22:02
dap..si apoi..peste o saptamana...au sanse sa intalneasca in finala..daca trec de semifinala pe Lens

desdemona
24th July 2005, 22:08
Eu zic sa va mutati pe alt thread :)

Carlos Gambino
24th July 2005, 22:13
Felicitari clujenilor ! :ok:

uti2102
24th July 2005, 22:17
N-au apucat inca sa faca un nou thread, cred k sunt la o bauta :D

King of Hell
24th July 2005, 22:20
Is in centru, vreo 300 cica..

don_denver
24th July 2005, 22:31
Is in centru, vreo 300 cica..
asa si trebuie...

esku
24th July 2005, 22:53
cred ca sunt terasele full in cluj :D

GeKuRA
24th July 2005, 22:56
FELICITARI CFR CLUJ !!!
sunt mandru de voi... :ok::ok::ok:

bobycox
24th July 2005, 22:58
Bravo CFR-isti, cinste vouo,ati aratat ca sunteti fotbalisti adevarati, nu basini cum sunt unii de pe la echipele astea ( cu nume) . Inca 2-3 echipe ca voi si am fii vazuti cu alti ochii in fotbalul european.

PS. Nu va doresc decat ............sa aduceti cupa UEFA Intertoto acasa.

Paul
24th July 2005, 23:10
Trecand peste supararea ca am piedut o suma importanta la pariuri ma rog ... echivalentul in lei a vre`o 10 beri , nu pot decat sa felicit Clujul ...

Felicitari Dorinel !

Sergio
24th July 2005, 23:12
Felicitari CFR-ului! Jos palaria baieti! Ardealu e cu voi! http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/41.gif http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/41.gif http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/41.gif

Angelina Jolie
24th July 2005, 23:13
Ia vedeti ce am scris in primul post de pe threadul asta. Pai se indoia cineva ca ne calificam? Se mai indoieste cineva ca vom ajunge in UEFA?
HAI CFR!

lupisor lupetto
24th July 2005, 23:13
Paule, nu te gandesti totusi sa incepi sa pariezi pe ai nostri? :D

lupisor lupetto
24th July 2005, 23:25
http://www.datasport.it/leggi.aspx?id=3045977

Intertoto: Cluj, semifinale a sorpresa

24/07/2005 21.45.34

(DS) - St.Etienne (FRA), 24 luglio - Si č disputata quest’oggi l’ultima partita valida per le gare di ritorno del terzo turno della Coppa Intertoto. A sorpresa si č qualificata per le semifinali la squadra rumena del Cluj. A St.Etienne l’incontro č infatti terminato 2-2, dopo che il match di andata in Romania si era chiuso 1-1. In dieci per l’espulsione di Ilunga al 23’, i francesi subivano anche il gol ospite di Coroian al 24’. La reazione transalpina portava al pari di Sablé al 51’. Al 53’ si ristabiliva la paritŕ numerica a causa dell’espulsione di Balint, ma al 66’ il Cluj tornava in vantaggio per merito di un gol di Tilinca. Al 90’ infine l’inutile pareggio di Dabo.

apparte
24th July 2005, 23:53
era normal sa se ia de rapid si dinamo
Cu rapid,nu prea-i vad rostul,dar dinamo chiar a jucat niste amicale cu niste echipe nu mai bune decat St Etienne(Rennes i-a depasit cu un punct,pe Lille i-au ars)si a obtinut rezultatele pe care le-a obtinut!Cu atat mai meritoriu rezultatul cu cat e vorba despre un meci oficial!

SORENSEN
24th July 2005, 23:56
Excelent , au realizat ce putini credeau

Alin12
25th July 2005, 01:13
bravo CFR,Succes in continuare

Alin12
25th July 2005, 01:19
Inca o data Anca, acest Caniggia din Carpati, acest fotbalist nascut in urma consumului excesiv de V33 si-a dovedit clasa. Sa ne traiesti Adriane, cu tine titular cfru' pica in B.
Oare pe unde se ascunde King Of Hell,ca nu se mai aude nimic de el.O fi crapat de ciuda saracul
:rosu:

King of Hell
25th July 2005, 01:29
taci ma, am crapat...apoi ce sa zic? bravo cfr..va las pe voi sa ii laudati..ca io am chestii mai bune de facut..cum ar fi..sa ascult marduk si mayhem sa ma linistesc un pic..si adevarat am grait, ANCA pute!

desdemona
25th July 2005, 02:11
Is in centru, vreo 300 cica..
Ia uite-i:

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2005/7/19396/801f1580-120386614494946de3609_450_301_.jpg

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2005/7/19396/801f1306-120386636dc46920a6c34_450_301_.jpg

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2005/7/19396/801f1492-120386627bd796aa5ed53_450_301_.jpg

King of Hell
25th July 2005, 02:19
cam neclare pozele, indivizii nu pot fi identificati si localizati...din pacate..

Angelina Jolie
25th July 2005, 03:08
No ma, si care ziceati ca e echipa Clujului?
Ma intreb ce va fi dupa ce castigam finala?
HAI CFR!

lupisor lupetto
25th July 2005, 06:44
videclipuri filmate de suporterii lui Saint-Etienne http://213.245.209.219/Videos/ASSE-CFR%20Cluj/

lupisor lupetto
25th July 2005, 06:55
mai multe videoclipuri

http://pronosfoot.imingo.net/test/download.php?id=67
http://pronosfoot.imingo.net/test/download.php?id=66
http://pronosfoot.imingo.net/test/download.php?id=65
http://pronosfoot.imingo.net/test/download.php?id=64
http://pronosfoot.imingo.net/test/download.php?id=63

lupisor lupetto
25th July 2005, 07:36
ce parada a lui Turcas! http://www.photoasse.com/galerie/ASSE-Cluj/IMG_4162 :D

lupisor lupetto
25th July 2005, 07:40
aici cred ca acelasi Turcas se arunca intr-un aparator de-al lui http://www.photoasse.com/galerie/ASSE-Cluj/IMG_4156

Siljanoski
25th July 2005, 08:44
Bravo Tilinca, bravo Oncica, bravo Dorinel, bravo CFR! Sunteti mari!

Ehcar
25th July 2005, 09:24
Felicitari si la mai mare!!

PS Am uitat ca am pronosticat calificarea Clujului.

axterix
25th July 2005, 09:43
sincer nu prea credeam in calificarea Clujului, cu toate ca speram acest lucru
ce bine ca totul a fost ok
bravo Cluj
acuma cred ca suporterii U Clujului mor de ciuda:)

suna bine titlul articolului de pe siteul uefa:
Cluj continue to conquer

Catalanul
25th July 2005, 10:38
Felicitari Clujului! /hello Multa bafta in continuare :ok:

bob
25th July 2005, 13:18
am vazut meciul pe o terasa in tg-mures. sa vezi ce bucurie pe mureseni! bravo cfr-ului! asa trebuie ! cu tupeu, pe ei!

Kainsashiki
25th July 2005, 13:29
Felicitari CFR si bafta in urmatorul tur!!

Sorin Blaj
25th July 2005, 13:45
Un rezultat mare. Le doresc succes si in semifinalele Cupei Intertoto.

Felicitari echipei si lui DORINEL MUNTEANU in special, fara el nu cred ca se realizau aceste performante.