PDA

View Full Version : Abonament neplatit la Orange!!!



relansat
23rd January 2007, 11:04
Ce se poate intampla in cazul in care nu plateste factura la orange si renunti la abonament fara reziliere, nimic. Pune KSI-ul sechestru pe imobil sau treburi din astea? Cred ca e un subiect interesant, despre care merita sa discutam.

tuxie
23rd January 2007, 11:05
Presupun ca daca te uiti la clauzele de incetare a contractului o sa afli raspunsurile :D

tchibos
23rd January 2007, 11:12
depinde de valoare.. eu am avut la Dialog abonament si ultima dat am vorbit de peste 1 milion prin 2000-2001 si mi-au trimis niste hartii acasa cum ca ma da injudecata, apoi au vazut ca nu am nici o reactie la hartiile lor, mi-au trimis hartii prin care imi cereau sa rezolvam amiabil. Dupa un timp indelungat (cand deja aparuse Orange, m-am dus sa imi fac alt abonament si am luat si suma aia sa o platesc. Si am avut noroc ca nu mai figuram in calculator cu nici o datorie. Ori am avut persoane din umbra care mi-a achitat datoria ori era varza evidenta lor.

Ca idee daca nu iti platesti factura ei te pot da in judecata si platesti pe langa factura si penalitati si cheltuieli de judecata

Elphax
23rd January 2007, 11:18
din cate stiu eu procedura este greoaie si nu se agita ei prea tare daca ai o suma mica

in schimb (tchibos in ce zona crepusculara traiesti? :D )
stiu ca daca vrei sa te reabonezi si dupa mai multa vreme, te pun astia sa plaetsti tot, restante, penalizari etc

tchibos
23rd January 2007, 11:20
exact.. de asta si luasem banii la mine sa platesc dar daca ei au zis ca nu mai aveam de plata ce vroiai sa le spun eu ca au de recuperat bani?.. incompetenta costa

relansat
23rd January 2007, 11:30
Suma care trebuie platita este de 70 RON+un tel nokia nu mai mult de 120 RON, deci cam 200 RON. Abonamentul a fost facut acum doi ani, de asta intreb, suma e modica, oare se mai "deranjeaza" astia pt ashe ceva?
ps: nu e abonamentul meu, io-s de o viata pe cartela :)

dextercioby
23rd January 2007, 11:32
Daca se risca persoana respectiva, n-are decit sa spere ca si Orange va crede ca suma-i modica si ca nu merita efortul...

Daniel.