PDA

View Full Version : Cine promoveaza sezonul acesta ('05-'06) din seria B3?



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Siljanoski
8th July 2005, 17:27
Ca sa ne putem conversa la fel de frumos ca anul trecut, am facut un thread nou cu B3, cu optiuni si toate alea la zi. :yeah:
P.S.: rugamintea e sa adaugati in posturi cine credeti ca merge la baraj.

bogho
8th July 2005, 17:36
cred ca tre' sa faci vot multi-select fiindca promoveaza 2 echipe, nu?

Siljanoski
8th July 2005, 17:39
Nu, ca dupa aia iese o bulibaseala cat China! Pollul se refera la primul loc. Mai jos, in posturi, poate fiecare sa scrie cine crede ca prinde barajul.
BTW, Bihorul promoveaza de pe primul loc, iar Sibiu merge la baraj.

King of Hell
8th July 2005, 19:33
U Cluj pe primu loc, UTA la baraj. Bihor si Sibiu in A? bine ma..alta data..in alta viata..

t.b.
8th July 2005, 19:57
Asa sper si eu cum a zis colegu`... Da` totusi daca noi promovom(si sunt sigur ca asa va fi) n-ar fi pacat sa ramana Clujul fara echipa in B...

THE HUN
8th July 2005, 23:25
Nu stiu cum se prezinta"U" Cluj dar la UTA ii bai mare,la Sannicolau nu se stie daca va mai continua in div.B asa ca pt. mine favorita pt. locul 1 este Bihorul si pt. baraj Sibiul.

ADelPiero
8th July 2005, 23:31
fratilor ... se pare ca va trebui sa intru si eu in acest "joc" ...
la fel ca orice suporter ... imi apar echipa ... si spun ca FC Unirea Alba Iulia (sau FCM Unirea, depinde cum se va numi dupa transformarea in societate pe actiuni) va termina pe primul loc ;) :ok:

MariusTM
8th July 2005, 23:53
Ca sa ne putem conversa la fel de frumos ca anul trecut, am facut un thread nou cu B3, cu optiuni si toate alea la zi. :yeah:
P.S.: rugamintea e sa adaugati in posturi cine credeti ca merge la baraj.
Nu te supara,da ce cauta CFR TIMISOARA acolo??Ei chiar nu pot promova,ca-s satelitul lui POLI TIMISOARA!!!! :ok:

Catalanul
8th July 2005, 23:54
Poate promoveaza si vinde locul :D

si ca sa fiu on-topic, sper sa promoveze Oradea direct iar Clujul la baraj :ok: sau invers, numai sa promoveze amandoua :)

t.b.
9th July 2005, 00:11
Nu te supara,da ce cauta CFR TIMISOARA acolo??Ei chiar nu pot promova,ca-s satelitul lui POLI TIMISOARA!!!! :ok:

Gloria II ce cauta... in sondaj sunt toate echipele din B3 daca nu te-ai prins
Ca sa fiu si eu carcatosh, Tricotaje Ineu a vandut locul Resitei... deci ei chiar ca nu au ce cauta acolo...

MariusTM
9th July 2005, 00:17
Gloria II ce cauta... in sondaj sunt toate echipele din B3 daca nu te-ai prins
Ca sa fiu si eu carcatosh, Tricotaje Ineu a vandut locul Resitei... deci ei chiar ca nu au ce cauta acolo...
Degeaba sunt toate echipele,ca unele nu au cum sa promoveze..... :rosu:

t.b.
9th July 2005, 00:25
Si la sondajul "Cine iese campioana sunt toate din A", chiar daca n-au decat 4 sanse...
Aici sunt mai multe care au sanse U, U.T.A., Oradea, Gozu`, Sibiu`, Olimpia, sa zicem si Apulum, ar putea sa intre pt locu` 2 si Zalau`.... Deci cel mai fair e sa le punem pe toate...

Angelina Jolie
9th July 2005, 02:52
Ma aia care voteaza u Cluj iar aberati ca si anul trecut. V-am zis-o si atunci insa acum e mai grava situatia la ei. Vorbim dupa 5 etape.

t.b.
9th July 2005, 12:52
Ma, tu chiar n-ai alta ocupatie, ai rabdare inca un an pana o sa ajungeti si voi in B3 si dup-aia iti dai cu parerea despre ce se intampla in serie...

GET A LIFE!

HIV
9th July 2005, 13:52
Parerea mea e ca Oradea va promova , iar pe 2 probabil va fi Sibiul . Oricum sper intr-o figura frumoasa si a echipei mele, "U" Cluj . Aici nimeni nu isi mai face sperante , toti ne rugam sa nu avem probleme cu retrogradarea , dar cine stie ? Poate cand ne vom astepta mai putin vor realiza marea surpriza...sa nu uitam, de 8 ani incepem sezonul entuziasmati ca vom promova insa surpriza: pierdem primul meci , al doilea la fel si s-a dus promovarea.
Hai "U" !

Paul
9th July 2005, 15:04
Gloria II ce cauta... in sondaj sunt toate echipele din B3 daca nu te-ai prins
Ca sa fiu si eu carcatosh, Tricotaje Ineu a vandut locul Resitei... deci ei chiar ca nu au ce cauta acolo...

Deci ... in seria B3 sunt 3 sateliti : CFR Timisoara , Gloria II si Unirea Dej (a CFR` Clujului).
Acest echipe pot promova atat timp cat echipa mama retrogradeaza ...
----
revenind on topic .. Va fi o lupta dura... FC Bihor , Sibiu , GM Medias , dar si Alba se poate amesteca ...

Totusi merg pe mana lui GM Medias ...

King of Hell
9th July 2005, 17:34
Parerea mea e ca Oradea va promova , iar pe 2 probabil va fi Sibiul . Oricum sper intr-o figura frumoasa si a echipei mele, "U" Cluj . Aici nimeni nu isi mai face sperante , toti ne rugam sa nu avem probleme cu retrogradarea , dar cine stie ? Poate cand ne vom astepta mai putin vor realiza marea surpriza...sa nu uitam, de 8 ani incepem sezonul entuziasmati ca vom promova insa surpriza: pierdem primul meci , al doilea la fel si s-a dus promovarea.
Hai "U" !


ma care toti speram sa nu retrogradam?
ma io va zic ceva..hiv asta in viata lui nu o dat un pronostic ca lumea, pfoai paralel esti.#-o

07Ex
10th July 2005, 05:24
Promoveaza Sibiul sau Bihorul. Am votat pentru Sibiu.

ADelPiero
10th July 2005, 21:52
Poate promoveaza si vinde locul :D

te referi la a mea ? ;) ....

p.s. oricum , nu se mai pot vinde locurile :ok:

Angelina Jolie
11th July 2005, 01:33
Ma, tu chiar n-ai alta ocupatie, ai rabdare inca un an pana o sa ajungeti si voi in B3 si dup-aia iti dai cu parerea despre ce se intampla in serie...

GET A LIFE!
Zi-mi in franceza ca am vazut ca esti tare priceput. LOSERULE!
Si intamplator chiar nu am alta ocupatie. Tocmai mi-am luat licenta si sunt intr-o binemeritata vacanta. :happy :happy

Catalanul
11th July 2005, 01:39
te referi la a mea ? ;) ....
p.s. oricum , nu se mai pot vinde locurile :ok:
nu, ma refeream la CFR Timisoara :P

Ma bucur sa aflu acest lucru, e un bine pentru fotbalul romanesc faptul ca nu se mai pot vinde locuri :)

panDUR
11th July 2005, 03:02
Am votat U Cluj. Nu am nici un interes, dar par a fi cei mai buni.

t.b.
11th July 2005, 03:26
Sa te auda D-zeu Pandurule... Sper sa faceti o figura frumoasa in primul vostru an in divizia A...

Cristy
11th July 2005, 03:50
am votat cu U cluj , sa nu se mai supere t.b. :D, chiar daca nu sufera RAPID ul , eu am votat cu U :P

Siljanoski
11th July 2005, 10:24
U Cluj????? Vise....

t.b.
11th July 2005, 23:17
am votat cu U cluj , sa nu se mai supere t.b. :D, chiar daca nu sufera RAPID ul , eu am votat cu U :P

Cine ti-a zis ca nu suport Rapidul? Am zis ca nu au un lot la fel de valoros ca cel al rivalelor si ca nu au facut transferuri... Sa stii ca chiar nu fac nici o diferenta intre cele 3 echipe "mari" din bucuresti... Am tot respectul pentru istoria Rapidului una aproape la fel de lunga ca cea a echipei mele de suflet...

On topic,

@ Siljanovski, daca mergeai la meciul Bihor - U nu ziceai ca nu avem sanse, recunoaste ca v-am dominat din toate punctele de vedere, si ca joc, si ca galerie....

Cristy
12th July 2005, 03:42
ok man , vedem anu asta daca ai dreptate despre RAPID ...

jorgensen
12th July 2005, 10:19
Nu pentru ca sunt oradean sau mult prea optimist, dar FC Bihor are cea mai buna echipa din seria asta. Sibiul (a plecat jumatate de echipa), Medias (a plecat Sabau), U Cluj (vor sa-l dea afara pe Marin), UTA (pleaca Sandu).

FC Bihor: A venit Artimon, Ciobanu (Apulum). Si inca nu s-a terminat...

Placerea de a fi din nou in A: NEPRETUITA !

Ultras
12th July 2005, 11:06
Au inceput sa plece jucatori si de la Medias... Cea mai buna serie din B de pana acum tinde sa devina cea mai slaba...

papusil
12th July 2005, 11:22
eu am votat Sibiu si probabil Oradea o sa fi pe 2.....sau invers. oricum cred ca aceste 2 echipe vor fi cele implicate in promovare

Si Gaz Metan Medias ar trebui sa aiba ceva de spus, dar a plecat Sabau si nu stiu ce e pe la ei

Cat despre U Cluj si UTA, lucrurile sunt mult prea tulburi ca sa se intample ceva bun acolo.

t.b.
12th July 2005, 12:43
U Cluj (vor sa-l dea afara pe Marin)
Placerea de a fi din nou in A: NEPRETUITA !


Plecarea lui Ion Marin, e ultimul lucru bun care s-a intamplat la "U"... Sa ai cel mai mare contact din B si sa termini pe 7... Noul antrenor de la "U" este Leo Grozavu, un antrenor tanar si ambitios, care daca va sti sa motiveze jucatorii va avea performante mari...

dragos_popa17
12th July 2005, 12:55
Si pe mine ma bucura plecarea lui Ion Marin, niciodata nu mi s-a parut un antrenor prea bun. In schimb ma intristeaza situatia de la U. Dezorganizare totala. Oricat de optimist as fi, trebuie sa recunosc ca anul acesta nu avem sanse la promovare.
La prima vedere favoriti sunt Oradea, Sibiul si Mediasul. Alba nu cred ca are forta sa promoveze, au iesit prea raniti din Div A. UTA e intr-o situatie asemanatoare cu U. I-as mai nota pe Olimpia ca pretendeti, in ultimii ani au terminat tot in primele 4-5 echipe.
P.S. Nu votez pentru ca lupta e prea mare. Sunt de parere totusi ca vor promova doua echipe din B3. Locul 2 de aici e cateodata peste locul 1 din celelalte serii.

Siljanoski
12th July 2005, 17:01
Olimpia e pe butuci, ca n-are bani...asa ca tot degeaba

t.b.
12th July 2005, 18:58
stie cineva cand se stabileste programul, sper sa jucam primul meci acasa, si sa incepem cu dreptul...

King of Hell
12th July 2005, 20:20
stie cineva cand se stabileste programul, sper sa jucam primul meci acasa, si sa incepem cu dreptul...

3 august.

be@
12th July 2005, 20:24
stie cineva cand se stabileste programul, sper sa jucam primul meci acasa, si sa incepem cu dreptul...
In august se programeaza Diviziile B şi C

Tragerea la sorţi pentru programarea jocurilor din campionatul ediţiei 2005-2006 la fotbal, la care sunt invitaţi să participe reprezentanţii tuturor echipelor, va avea loc la Casa Fotbalului, miercuri 3 august, la ora 11,00, pentru campionatul Diviziei B la fotbal.

Acţiunea similară pentru Divizia C va avea loc luni 15 august, la ora 11,00.

Campionatul Diviziei B va īncepe īn ziua de 20 august, iar cel al Diviziei C īn ziua de 2 septembrie.

Componenţa seriilor ambelor divizii va fi stabilită şi anunţată pānă īn zilele tragerilor la sorţi, informează FRF.

Siljanoski
13th July 2005, 09:50
Eu sper sa nu jucam acasa in prima etapa, ca voi fi plecat si n-as vrea sa ratez vreo partida. ca prea va fi cool sa vaqd cum dam de pamant cu toata seria!

papusil
13th July 2005, 10:26
ca prea va fi cool sa vaqd cum dam de pamant cu toata seria!

Succes, ce sa zic

Numai sa nu patiti ca anul trecut cand v-ati cam desumflat........

ADelPiero
13th July 2005, 11:40
Doamne da sa jucam acasa ... primul meci ... adversarul? nu conteaza ! oricum il batem :evil:

Siljanoski
13th July 2005, 14:32
Daca suntem noi, n-as pune gatul jos...

King of Hell
13th July 2005, 14:32
io vreau primu meci sa fie la Oradea..sa dea de pamant cu noi...looooooooooool, sau la alba iulia unde probabil o sa joace maseurii si antrenorii secunzi, ca jucatori nu au.:D

ADelPiero
13th July 2005, 14:57
stai linistit ... ca adunam noi 11 titulari si 3-4 rezerve ... sa se tina meciul :D

apparte
13th July 2005, 22:13
Dupa victoria in fata echipei de tineret a lui DVSC,clujenii vor promovarea!O fi,dar nu anul asta!Lupta se va da intre Oradea si Sibiu.

Siljanoski
14th July 2005, 11:24
Subscriu!

King of Hell
14th July 2005, 14:58
Dupa victoria in fata echipei de tineret a lui DVSC,clujenii vor promovarea!O fi,dar nu anul asta!Lupta se va da intre Oradea si Sibiu.

la Debrecen au jucat 6 titulari din echipa mare. oricum nici U nu a jucat cu echipa de baza..ca doar e amical..sa trecem peste amicalu asta care e total irelevant. noi nici nu aspiram la locul 1, care deja e al vostru cica..desi ma indoiesc, dar la locul 2 tot putem trage, ca in afara de oradea nici o echipa nu e capabila de ceva, nici noi, nici alba nici sibiu nici medias.

jorgensen
14th July 2005, 16:51
in afara de oradea nici o echipa nu e capabila de ceva, nici noi, nici alba nici sibiu nici medias.

Noi in mare parte ne-am pastrat acelasi lot iar maine se va deplasa la Tiszaujvaros inca un jucator. Artimon spune ca mai are nevoie de doi jucatori, dar este multumit si de acestia. Cred ca stiti ca incepand cu acest sezon, fiecare echipa de B trebuie sa aiba pe teren un junior. Nu zic ca asta ne va ajuta foarte mult, dar noi avem un Neaga. Sa nu uitam ca de aici a plecat Keseru. Avem talente... NE TREBUIE PERFORMANTA

King of Hell
14th July 2005, 17:07
Noi in mare parte ne-am pastrat acelasi lot iar maine se va deplasa la Tiszaujvaros inca un jucator. Artimon spune ca mai are nevoie de doi jucatori, dar este multumit si de acestia. Cred ca stiti ca incepand cu acest sezon, fiecare echipa de B trebuie sa aiba pe teren un junior. Nu zic ca asta ne va ajuta foarte mult, dar noi avem un Neaga. Sa nu uitam ca de aici a plecat Keseru. Avem talente... NE TREBUIE PERFORMANTA

asadar cum ziceam, voi locu' 1, si la 20 de puncte in spate lasa-ma sa sper ca noi pe 2. pace

jorgensen
14th July 2005, 17:23
Voi aveti jucatori tineri si de perspectiva... Incepe sa se miste si pe la noi ceva. Avem echipa formata din juniori destul de talentati. Daca tu zici, ASA SA FIE !
Forza Bihoru' ! Si mai bine doua echipe din Ardeal decat ...... de moldoveni si munteni in divizia A.

King of Hell
14th July 2005, 17:54
poate ca unii is inferiori dar e discutabila treaba...oricum ma distrez cand mai vad cate unu din iasi cu heil poli si faze de alea, nazisti moldoveni...ce tare :D
Fur fuhrer und fur fc suceava! #-o

Triphat
14th July 2005, 17:58
Eu merg cu FC Sibiu...

ADelPiero
14th July 2005, 19:44
Eu merg cu FC Sibiu...

eu merg in paralel cu sibiul ... :D

zuzubuoy
15th July 2005, 09:56
Tu poate ca mergi cu FC Sibiu, dar din pacate(pt. tine) ei nu "merg"...

"Reporter: - Se mai gīndeşte Sibiul la promovare?
M. Marian: - Pentru moment, īn nici un caz." (gsp)

jorgensen
15th July 2005, 10:28
Dionisie Bumb (Bistrita, Apulum) a semnat pentru FC Bihor si se va deplasa in aceasta dupa-amiaza la Tiszaujvaros.

ADelPiero
15th July 2005, 14:33
mda ... un tradator de zile mari ! mama lui .. a zis ceva si a facut altceva :rosu:

King of Hell
15th July 2005, 15:27
Ba, oficial in afara de FC Bihor nush care mai are obiectiv promovarea...ba stai..stiu...RESITA! =)) =)) =))

Siljanoski
15th July 2005, 16:35
:)))Asta chiar ii haioasa cu Resita. Iar obiectivul e promovarea in divizia C, indiferent cat de tare se opun ceilalti....

zuzubuoy
15th July 2005, 16:37
Da' asta cu Bumb, de unde ai scos-o?

Siljanoski
15th July 2005, 16:40
Stai calm, ca stie omu' ce stie, daca zice....

Siljanoski
16th July 2005, 11:24
scuze ca bag doua posturi la rand, dar din ceva motiv nu-mi apare butonul de edit...Bumb a fost acontat de FC Bihor

Fundasul Dionisiu Bumb, īn vārsta de 32 ani, s-a īnteles vineri cu conducerea FC Bihor, contractul fiind semnat pentru un an, cu drept de prelungire pe īnca unul. Forum

Bumb urmeaza sa primeasca un salariu de 19.000 de euro, suma superioara ofertelor pe care le mai avea noul jucator al FC Bihor. De altfel, fostul divizionar A s-a pregatit pāna vineri cu Apulum Alba Iulia, unde era dorit de antrenorul Cornel Talnar.

Conducatorii oradeni au reusit īnsa sa-l convinga pe Bumb sa refuze echipa retrogradata īn acest an din Divizia A, dānd o lovitura destul de grea uneia dintre posibilele contracandidate la promovare.

Dionisiu Bumb a evoluat īn sezonul trecut pentru Gloria Bistrita, iar īn trecut a mai jucat si īn campionatul maghiar pentru Pecs si īn cel german, la echipa de liga a treia SV Wehen 1926. Vineri, noul fundas al ros-albastrilor s-a alaturat lotului pregatit de antrenorul Alin Artimon, īn cantonamentul de la Tiszįujvaros.

Altfel, contracte au fost semnate si cu nou-venitii Lazareanu, Sabau (Armatura Zalau) si Miculescu (UT Arad). De asemenea, Alexandru Fele si Grigorie Tudor s-au īnteles cu gruparea oradeana pentru semnarea unor noi contracte.
Uite dovada la ce zicea Jorgensen ieri. de pe www.bihon.ro

ADelPiero
16th July 2005, 12:47
de obicei ... se intampla sa promoveze cei care nu si`au propus acest obiectiv ;)

jorgensen
16th July 2005, 20:17
pentru Zuzuboy

Stiu mai multe decat crezi tu
Chiar si chestia cu Marcel Iancu o stiam de vre-o saptamana

Si lista de transferari nu s-a incheiat la FC Bihor: mai urmeaza sa soseasca inca doi jucatori. Nu spun cine, persoane importante. Dar daca se adeveresc, Zuzuboy, dai o bere, ok ?

Giuchici si Shumacher. Dar sa nu mai spui la nimeni.

Iar pentru Siljanovski, te astept la stadion.

AH, inca ceva, pentru toti bihorenii. Meciurile de pe teren propriu vor fi transmise in direct la Televiziunea Transilvania !!!!!

King of Hell
16th July 2005, 20:21
AH, inca ceva, pentru toti bihorenii. Meciurile de pe teren propriu vor fi transmise in direct la Televiziunea Transilvania !!!!!

aia se prinde numa' in Oradea? :no: si io vreau sa vad ma!

zuzubuoy
18th July 2005, 10:01
Daca vine Giuchici si Shumacher, pe bune ca-ti dau o bere... :ok:

Siljanoski
18th July 2005, 10:46
Aia chiar ar fi beton. daca se intampla ce zice jorgensen, radem seria asta de pe fata pamantului cu lotul asta!

ADelPiero
18th July 2005, 19:19
la noi ... "transferul" verii ... e revenirea lui Maier ! :D ....
Ghiuchici era in discutii sa (re)vina la noi ... dar nu cred ca se multumeste sa accepte doar 10.000$/an .... (vezi cazul Bumb)

apparte
18th July 2005, 22:18
Daca in urma cu cateva zile ziceam de o lupta cu Sibiul..se pare ca sibienii-si bat singuri cuie-n talpa,oradenii urmand a se bate cu ei insisi :evil: !cat despre transmiterea meciurilor la TV...bleah!Prefer sa-l vad pe stadion decat din fata tv-ului cu berea-n mana :D ! :ok:

King of Hell
18th July 2005, 22:43
bine apparte da io de exemplu in etapa 10 sa zicem vreau sa vad la tv FC Bihor cu Sibiu ca ai nostri stau o etapa ca so retras din campionat nush care...?

zuzubuoy
19th July 2005, 10:09
Nu stiu de ce, dar am o presimtire, ca la sfarsitul turului o sa fim deja promovati... :rolleyes:

jorgensen
19th July 2005, 10:36
Pentru cei care sunt familiarizati cu FC Bihor, Marcel Iancu este presedintele care in 1999-2000 a salvat echipa de la retrogradare. Nu are importanta cum, avea doar 11 puncte si -16 la adevar dupa primele 15 etape. Asa ca venirea lui este un lucru cu siguranta bun pentru noi (FC Bihor). Pentru ceilalti, sezonul acesta nu aveti nici o sansa. SUNTEM INVINCIBILI

King of Hell
20th July 2005, 09:46
Nu stiu de ce, dar am o presimtire, ca la sfarsitul turului o sa fim deja promovati... :rolleyes:

ba,ba,ba ,ba, baaaaaaaaaaaaaaaaaa...da nici chiar asa....va inteleg entuziasmul da de unde pana unde considerati voi ca o sa aveti viata asa usoara?

Siljanoski
20th July 2005, 11:01
Pai voi in mod sigur nu ne creati probleme.....

jorgensen
20th July 2005, 11:35
Spune-mi o echipa din serie care ar trebui sa ne sperie, nu care sa ne invinga ?

apparte
20th July 2005, 11:53
Spune-mi o echipa din serie care ar trebui sa ne sperie, nu care sa ne invinga ?
E simplu:FC Bihor :D !Inconstanta,asta-i marea problema(iti aduci aminte si de alte promovari ratate desi aveam cel mai bun lot din serie).

jorgensen
20th July 2005, 12:15
sunt de acord cu tine. Dar am o doza de optimism mai mare decat inconstanta de care dau cateodata dovata fotbalistii oradeni. Numai ca de data trebuie sa invatam din greselile trecutului. Si anul trecut, daca Gada transforma penalty-ul de la Ineu, promovam... Ce nu ne omoara, ne face mai puternici. Hai Bihoru !

Siljanoski
21st July 2005, 10:54
pariu putem sa punem pe cate boabe va dam. ca de batut, e clar ca va batem!

King of Hell
21st July 2005, 13:50
Ai grija ca s-ar putea sa te doara mai tare optimismul asta exagerat cand o sa pierdeti cu noi, si atunci o sa faci ciocu mic.

jorgensen
21st July 2005, 13:55
FC Bihor va juca sambata in nocturna cu campioana Ungariei, DVSC Debrecen.

King of Hell
21st July 2005, 15:24
Daca noi le-am dat 3-0 voi sigur le dati 7. :rolleyes:

Siljanoski
21st July 2005, 15:27
Asta cam asa e.

King of Hell
24th July 2005, 18:15
Si cum intuiam ati luat-o...
In alta ordine de idei Leo Grozavu, antrenorul lui U e multumit de lot si considera ca lupta pentru promovare se va da in 3: U Cluj, FC Bihor, Resita?!?

Angelina Jolie
24th July 2005, 18:23
Pai va baga si el niste vraji ca sa sperati si voi putin. Dar toate astea dureaza pana in etapa a 5-a. Nu mai mult.
HAI CFR!

jorgensen
24th July 2005, 23:07
Echipa venea dupa un stagiu de pregatire centralizata de 10 zile. Iar daca nu stii cum a fost meciul, nu comenta. Am fost la Debrecen, s-a jucat pe Hajdu Loki si nu pe stadionul mare (se pregatesc pentru meciul cu Hajduk Split). Gazonul a fost groaznic, 4000 de spectatori, iar echipa mea s-a miscat bine. Artimon a fost chiar multumit de evolutia din prima repriza cand nu au fost cu nimic superiori, iar in partea a doua Lukacs a scapat singur cu portarul si s-a pierdut in tehnica (are doar 17 ani). Iar ce spune Valy, e perfect adevarat. U Cluj e sprijinita de autoritati, asa ca trebuie sa va stabiliti obiectiv promovarea, ca altfel nu pupati nici un leu greu... Din astea am mai auzit noi, dar in etapa a 5-a va fi demis si primul antrenor Leo Grozavu. Valy - BRAVO pentru meciul cu Saint Etiene.

Angelina Jolie
25th July 2005, 07:24
Ma degeaba imi zici mie ca nu eu am jucat pe teren. Anul trecut v-am zis ca nu promovati pt ca minerii au prea multe mijloace specifice de a castiga meciuri, dar anul asta va doresc SUCCES si sper sa ne vedem in GRUIA.
FORZA ARDEALUL!

Siljanoski
25th July 2005, 12:46
Ne vedem! It's a promise! Si sa va traiasca echipa aia superba!

In alta ordine de idei, daca ne iese asta chiar ca o sa fim beton anul asta. Cititi si voi ce scrie pe www.bihon.ro:
Revine Vrajitoarea la FC Bihor?

De cāteva zile circula zvonul potrivit caruia atacantul Bogdan Vrajitoarea ar fi interesat de o revenire la FC Bihor. Ca au existat unele tratative confirma si jucatorul. Forum

„Exista si posibilitatea sa revin, dar depinde de mai multi factori. Īnca nu am semnat contractul cu Poli Iasi, si pāna atunci se poate īntāmpla orice. Oricum, īn aceasta saptamāna se va clarifica totul”, a spus Vrajitoarea.

Cu toate acestea, nu toti membrii comitetului de conducere agreeaza o reīntoarcere a lui Vraji la Oradea. Nici antrenorul Artimon nu l-a cerut īn mod expres pe fostul golgeter oradean, care īn sezonul trecut a evoluat la FC Arges.

Un atacant dorit la FC Bihor este Miroslav Giuchici, fost la Apulum, al carui transfer urmeaza sa fie negociat īn zilele urmatoare.
Sa vina Vraji !!!!:ok:

Cat despre Grozavu...nu reusesc sa-mi dau seama ce-i in capul lui.... :o:

King of Hell
25th July 2005, 15:23
Ba intelegeam ca zice ca U se bate cu Bihor, da ce cauta acolo Resita?

Siljanoski
25th July 2005, 16:59
Sa zicem ca inteleg si aia, dar Resita?!!

King of Hell
25th July 2005, 17:01
Bine daca o luam asa, hai sa nu neglijam nici Alba Iulia, Medias, Sibiu, Oli Satu Mare, Liberty Salonta...

Siljanoski
26th July 2005, 10:13
Liberty si daca ar putea (ceea ce nu e cazul) nu are nici cea mai vaga intentie. Vizer nu vrea echipa de A, el vrea sa vanda jucatori echipelor din A. Alba Iulia a slabit puternic pentru ca au probleme financiare serioase, din cate stiu eu, Olimpia la fel, Sibiul a cam vandut tot si nu prea da semne ca ar avea intentii serioase sa faca ceva anul asta, iar Mediasul, desi a mai cules cate ceva de la Sibiu, nu pare o chestie prea serioasa. Dar cu astia nu stii niciodata....
Sunt convins ca primul loc va fi al nostru, pentru ca ne-am intarit cel mai serios, n-au plecat jucatori importanti si avem si buget ca lumea. In concluzie, Bihorul va reveni in A!

zuzubuoy
26th July 2005, 10:50
...iar azi mergem de la ora 18,00 la stadion, sa vedem cum se misca baietii!!! :ok:

ADelPiero
26th July 2005, 11:28
(...)Alba Iulia a slabit puternic pentru ca au probleme financiare serioase, din cate stiu eu (...)

aici ... nu stii bine :D .... daca nu ai aflat... se va face (daca nu s`a facut deja) societate pe actiuni ... 11 firme puternice vor sa se implice ... si mai mult ..Cornel Talnar ... antrenorul si managerul echipei ... are un cuvant greu de spus ... nu e Artimon :drak:

jorgensen
26th July 2005, 12:41
Le-am spus si celor de la U... Chestia cu implicarea firmelor e praf in ochii suporterilor. Nu stiu daca stii, dar FC Bihor a primit o scrisoare prin care sa va spunem voua, politehnicii Iasi, si altor cateva echipe cum e treaba cu finantarea din bani publici. Pana in momentul in care o sa-i vedeti la fata pe cei 11 investitori sa nu credeti o iota.

Iar "managerul si antrenorul Cornel Talnar", dinamovistul... Lasa-ma cu cuvantul lui greu. Ca naiba, ii cad cuvintele din gura de grele ce sunt... ?!?!?

A venit acolo cu un scop, sa gaseasca jucatori tineri pentru Dinamo.

Galushca
26th July 2005, 13:17
Ma bag si eu la creatie si zic : Medias si Oradea...si hai ca zis si "U" din respect. Trusca zice ca am avea shanse...Vasile Mare a zis ca nu se baga la creatie dar spera :) :thinkso: . Sa promoveze cei mai buni...si pe merit nu be bulioane( bulioane in lei noi :D )

t.b.
26th July 2005, 15:41
aici ... nu stii bine :D .... daca nu ai aflat... se va face (daca nu s`a facut deja) societate pe actiuni ... 11 firme puternice vor sa se implice ... si mai mult ..Cornel Talnar ... antrenorul si managerul echipei ... are un cuvant greu de spus ... nu e Artimon :drak:

Cornel Talnar??? Ala e un antrenor dezastruos, a nenoricit toate echipele pe la care a fost... A venit la U cand echipa era pe locul 6, la sf turului, iar pe final abia ne-am salvat de la retrogradare, ala nu are idee despre ce inseamna fotbalul, e mai varza si decat Sapaliga... Cu el antrenor sansele voastre sunt aproape nule...

King of Hell
26th July 2005, 16:03
TB si eu cred ca obiectivul Unirii ar trebui sa fie unul mai realist..cum ar fi indeplinirea baremului de puncte ca sa nu inceapa anul viitor in C cu -20 puncte. (daca mai exista barem)

PS Simpatici aia care o votat CFR Timisoara.

t.b.
26th July 2005, 16:08
Ma, nu fi rau... :happy:

eddy_jozsa
26th July 2005, 22:39
nu mai votati cu fc sibiu ca au plecat 8 titulari :headbang: ce aiurea! n-avem nici o sansa. oricum tind sa cred ca nivelul seriei ardelene a scazut mult in ultimii ani, cam toate echipele se zbat in mediocritate

t.b.
26th July 2005, 23:23
Si totusi echipele care au promovat de aici au rezistat in A, se poate sa fi scazut nivelul, dar tot e cea mai tare serie...

BTW sa stii ca nu-i frumos sa arunci cu mancare, mai ales intr-o sala de basket :mda:

jorgensen
26th July 2005, 23:24
Am vazut la lucru pe FC Bihor cu Lotus Baile Felix (div. C). Nu am fost prea multumit, dar pana la inceputul campionatului se pot remedia toate problemele.
FC Bihor: Vatca - Ciobanu, Lazar, Luput - Sfarlea, Fele, Munteanu, Mihut - Gado, Miculescu, Neaga 5-1(3-0)

King of Hell
26th July 2005, 23:41
bine ma sa nu discutam despre sibieni ca n-are rost..next..

HIV
27th July 2005, 00:19
Am auzit ca Leo Grozavu ia pus la treaba serioasa pe baietzii de la "U" , inca nu am fost la nici un antrenament sub comanda lui dar trebuie sa ma duc sa vad cum bate vantu...Lotul lui "U" nu e slab , din contra , e foarte bun insa neexperimentat , e nevoie de un antrenor adevarat care sa stie sa ii dezvolte pe jucatori , eu zic , ca daca va fi seriozitate cat de cat am putea promova !

Forza "U" !

King of Hell
27th July 2005, 00:33
Bine ca ai votat ca prostu' ca promoveaza FC Bihor.

ADelPiero
27th July 2005, 05:15
Iar "managerul si antrenorul Cornel Talnar", dinamovistul... Lasa-ma cu cuvantul lui greu. Ca naiba, ii cad cuvintele din gura de grele ce sunt... ?!?!?

A venit acolo cu un scop, sa gaseasca jucatori tineri pentru Dinamo.

nu are ce gasi ... ca nu avem :)

sti ce imi doresc? un 4-3 in meciul direct (ti`l aduci aminte:ok: ? ) ... ca cel de acu` 2 ani .. .dar exact la fel ... sa vedem dupaia ce o sa mai zici :ok:

jorgensen
27th July 2005, 09:48
L-am vazut la televizor. E meciul de care nu vreau sa-mi aduc aminte. Totusi, in acel an am promovat, daca tii minte.

Dar asa ceva se intampla o data la 100 de ani.

zuzubuoy
27th July 2005, 12:09
De mine sa pierdem cu 10-0!
...numai sa promovam!!! :drak:

jorgensen
27th July 2005, 16:07
Atunci, aia sa fie singura infrangere. Iar cu o linie de clasament 29 0 1, sunt sigur ca promovam.

vlad1607
27th July 2005, 16:28
ar fi frumos sa promoveze UNIVERSITATEA Cluj sau UTA dar din aceasta serie probabil o sa promoveze FC Bihor Oradea ( RESPECT GUARDIA ORADEA ! ) sau FC Sibiu.

ADelPiero
27th July 2005, 17:37
L-am vazut la televizor. E meciul de care nu vreau sa-mi aduc aminte. Totusi, in acel an am promovat, daca tii minte.

Dar asa ceva se intampla o data la 100 de ani.

voi ati promovat sau noi ? ... eu cred ca noi ... acu 2 ani, cand a fost acel meci, ... am promovat in A ... si acu 3 ani... voi... eu asa imi aduc aminte... :ok:

King of Hell
27th July 2005, 17:46
si ei au promovat la baraj parca.

King of Hell
27th July 2005, 17:47
si ei au promovat la baraj parca. :drak:

King of Hell
27th July 2005, 17:51
Atunci, aia sa fie singura infrangere. Iar cu o linie de clasament 29 0 1, sunt sigur ca promovam.

lol, eventual o linie de 20 5 5 (ca jucati cu noi acasa si in deplasare 2 meciuri care le pierdeti+mai dati voi cu stangu' in dreptu')

ADelPiero
27th July 2005, 18:16
sa revin cu arhivele... cu articolele copiaate din ziare .... pe vremea respectiva... am toate etapele in dosar... cu poze cu tot

http://img9.imageshack.us/img9/3069/fcunireafcoradea2xb.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/5174/fcunireafcoradea29mt.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/9008/fcunireafcoradea35sk.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/1164/fc4gl.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/559/clasamentfinal2wk.jpg

dupa 6 etape... Unirea era pe locul 1 ... si asa a ramas pana la final...

in tur la Oradea... a fost 2-2 ... si la noi ... 4-3:ok: pana in minutul 72 ... era 3-0 pt Oradea... si in min 90+2 ... a fost 4-3 pt Unirea:evil:

Unirea a terminat pe 1 .. cu 66 puncte.. .si Oradea pe 2 cu 58 (a jucat baraj, dar nu mai stiu cu cine).. si a promovat si ea... deci in 2003/2004 si Unirea si Oradea... au jucat in A;)

t.b.
27th July 2005, 18:18
Asa o sa arate clasamentul:

1 "U" Cluj 30 30 0 0 90
2 UTA 30 28 0 2 84
...

Astea conteaza :D

ADelPiero
27th July 2005, 18:21
tb... da .... toti avem dreptul sa visam :ok:

King of Hell
27th July 2005, 18:25
Ba TB amu sa fim realisti, si io mi-as dori sa fie cum zici tu..dar fratii nostri de la UTA nu prea o duc bine...io ma multumesc si cu un clasament de genul:

1 FC Bihor 59 pct
2 U Cluj 58 pct
3 Alba Iulia 57 pct

ADelPiero
27th July 2005, 18:32
King of Hell... sincer... si eu vreau la fel... dar cu acelasi numar de puncte:D
... UTA nu are sanse.. sincer.... nici pe U nu o vad bine.... 90% Oradea promoveaza... asta daca nu apare o surpriza venita din partea lu` UNIREA :evil:

King of Hell
27th July 2005, 18:40
Da, uite aici surpriza, articol din Prosport:

Risca Unirea pierderea locului din B?

Comisia pentru Statutul Jucatorului a decis ieri neprogramarea lui Apulum Alba Iulia in sezonul 2005-2006 din cauza datoriilor fata de jucatori. "Noi suntem o alta asociatie care nu are nici o legatura cu fostul club. Vechii actionari de la Apulum ne-au cedat locul gratis", sustine presedintele Unirii, Nicolae Lupu. Cu toate acestea pierderea licentei de B a fostului club ar duce si la disparitia obiectului schimbului dintre Apulum si Unirea.

Vesnica Pomenireeeeeeeeeeeeeeee, AMIN.

ADelPiero
27th July 2005, 18:45
si tu crezi in alea? si din vechii jucatori, mai sunt vreo 4-5 care au acceptat sa ramana... restul au plecat, au semnat cu alte cluburi.... zvonuri si abureli si minciuni sunt in toate ziarele... sa se faca rating .... iti zic eu ... ca nu o sa fie asa cum scrie acolo... ai incredere in mine:ok:

King of Hell
27th July 2005, 18:53
Am incredere in tine ca esti baiat gigel. :hug:

t.b.
27th July 2005, 19:18
Lasa ca nu-s cu nimic mai buni ca noi Oradea, acuma cu 30 de victorii nu o sa fim dar 29 si un egal e sigur :happy:...

Acuma vorbind serios cred ca Oradea si Gozul sunt cei mai tari adversari ai nostri... si sa nu va aud ca nu avem sanse... Anul asta avem sanse mari, si nu m-as simti foarte mandru daca am promova de pe locul 2... Locul 1 e singurul care conteaza, sper sa incepem bine campionatul...

apparte
27th July 2005, 19:41
voi ati promovat sau noi ? ... eu cred ca noi ... acu 2 ani, cand a fost acel meci, ... am promovat in A ... si acu 3 ani... voi... eu asa imi aduc aminte... :ok:
Voi direct,Bihorul la baraj cu Otelul!

King of Hell
27th July 2005, 19:54
Am plans la baraju ala...cand o dat vrajitoarea gol...da am plans de ciuda dupaia cand o cumparat locu moldavii p*** ...sper sa pice in B anu asta si acolo sa putrezeasca.

ADelPiero
28th July 2005, 01:25
Voi direct,Bihorul la baraj cu Otelul!

da stiu ... nu am stiut exact de Oradea... cu cine a jucat barajul ... in rest am stiut ... daca ai vazut atasamentele...

Angelina Jolie
28th July 2005, 02:08
Acuma vorbind serios cred ca Oradea si Gozul sunt cei mai tari adversari ai nostri... si sa nu va aud ca nu avem sanse... Anul asta avem sanse mari, si nu m-as simti foarte mandru daca am promova de pe locul 2... Locul 1 e singurul care conteaza, sper sa incepem bine campionatul...
:happy :sleep: :no: :o: Daaaa, altceva?

Siljanoski
28th July 2005, 11:32
Ar putea fi cam nasol pentru Alba daca e cum zic ziarele....

zuzubuoy
28th July 2005, 15:20
Seria a III-a
1. Unirea Alba Iulia
2. Gaz Metan Mediaş
3. FC Oradea
4. Liberty Salonta
5. Olimpia Satu Mare
6. Armătura Zalău
7. “U” Cluj
8. Industria Sīrmii Cīmpia Turzii
9. Unirea Sīnnicolau Mare
10. FCM UTA Arad
11. CS Deva
12. Unirea Dej
13. FCM Reşita
14. Minerul Lupeni
15. CFR Timişoara
16. Gloria II Bistriţa

Eu zic, ca "merge"... :drak:

zuzubuoy
28th July 2005, 15:22
Eu zic, ca "merge"... :drak:

Siljanoski
28th July 2005, 15:25
Ciudat e ca nu e Sibiu aici. Brasovul in schimb s-a cam scos, ca nu prea are concurenta in seria lui.

zuzubuoy
28th July 2005, 16:01
Las' ca ne ajunge Mediasul...

Cristy
28th July 2005, 16:33
s-ar putea sa intre tm in A la anu cea adevarata :P ?

zuzubuoy
28th July 2005, 16:35
De CFR vorbesti??? :o:

be@
28th July 2005, 16:39
Las' ca ne ajunge Mediasul...

Oare nu va conta plecarea lui Sabau ?

Cristy
28th July 2005, 16:44
da :P era in gluma mah no sa aiba echipa in a tm, cea adevara vb

jorgensen
28th July 2005, 17:07
Nu am scris nimic, trebuia sa ma informez mai atent. Dar, voi ati facut 2-2 la noi, cu Robert Dumitru arbitru, cand a luat o bataie de la bodyguarzii lu' Vizer... Daca mai tii minte. Ne-a furat pe fata la meciul ala. Oricum, imi pare bine ca nu e Sibiul la noi in serie. Seria 2 are cateva echipe grele: U Craiova, petrolul, Sibiul si Otopeniul.
Dar la noi e mai spectaculoasa lupta pentru locul 2: Gaz Metan, U Cluj, Alba Iulia. Locul intai e adjudecat: FC BIHOR !


Delpiero: Imi place arhiva ta !

jorgensen
28th July 2005, 17:08
Scuze pentru doua post-uri:
Delpiero: Imi place arhiva ta !

King of Hell
28th July 2005, 23:13
Sibienii in B3 ar fi retrogradat!

ADelPiero
28th July 2005, 23:50
Seria a III-a
1. Unirea Alba Iulia
2. Gaz Metan Mediaş
3. FC Oradea

asa o sa si termine :evil:


jorgensen, nu stiu ce m`a apucat atunci ... dar m`a apucat :D am fost inspirat ... am acuma in scris PRIMA PROMOVARE din istoria echipei Unirea Alba Iulia ;)

anul acesta nu prea o sa fiu inspirat:P

Siljanoski
29th July 2005, 09:48
Stai linistit, ca noi vom fi pe primul loc, oricat s-ar stresa toata lumea. Trebuie sa recunoastem ca anul asta seria e mai slaba decat in anii trecuti, ceea ce e pana la urma un avantaj.Cat despre Alba, intai sa poata participa si pe urma vorbim despre sanse....

be@
29th July 2005, 11:00
Ne vedem! It's a promise! Si sa va traiasca echipa aia superba!

In alta ordine de idei, daca ne iese asta chiar ca o sa fim beton anul asta. Cititi si voi ce scrie pe www.bihon.ro:
Revine Vrajitoarea la FC Bihor?

De cāteva zile circula zvonul potrivit caruia atacantul Bogdan Vrajitoarea ar fi interesat de o revenire la FC Bihor. Ca au existat unele tratative confirma si jucatorul. Forum

„Exista si posibilitatea sa revin, dar depinde de mai multi factori. Īnca nu am semnat contractul cu Poli Iasi, si pāna atunci se poate īntāmpla orice. Oricum, īn aceasta saptamāna se va clarifica totul”, a spus Vrajitoarea.

Cu toate acestea, nu toti membrii comitetului de conducere agreeaza o reīntoarcere a lui Vraji la Oradea. Nici antrenorul Artimon nu l-a cerut īn mod expres pe fostul golgeter oradean, care īn sezonul trecut a evoluat la FC Arges.


Sa vina Vraji !!!!:ok:



Vise, vise.... :D
<<Vrăjitoarea costă 50.000 $
Bogdan Vrăjitoarea, fostul atacant al lui FC Argeş, aflat īn proprietatea lui Gigi Neţoiu, a devenit ieri oficial jucătorul lui Poli Iaşi. Moldovenii trebuie să-i plătească lui Neţoiu 50.000 de dolari īn termen de un an, atacantul semnīnd un contract pe trei sezoane cu gruparea din Copou.>>
gsp

Siljanoski
29th July 2005, 16:24
Si acuma presupun ca sunteti foarte tari, nu?Avem noi echipa oricum, cu sau fara Vrajitoarea! Pe care oricum era sa-l pierdeti. Asta pe langa faptul ca, la cat e de breaza conducerea voastra, poate uita sa plateasca ratele si iar il trimite Netoiu prin China...

apparte
29th July 2005, 20:21
Liberty Salonta a facut rezultat mai bun decat poli cu Livorno!!Apropo,am vb azi cu Sebi Sfarlea si mi-a spus ca i-a rupt Artimon in pregatire!!Si inca ceva,meciul amical se joaca maine de la 10(nu de la 11)!

jorgensen
1st August 2005, 10:07
FC Bihor - Gloria Bistrita 3-0. IMPECABIL. Artimon spune ca este foarte multumit de concurenta pe posturi. Suntem cei mai buni din seria asta.

Angelina Jolie
1st August 2005, 10:10
Ma asa ati zis si anul trecut si ati facut-o de oaie. Sper ca anul asta chiar veti fi cei mai buni.

Siljanoski
1st August 2005, 12:29
Vom fi, stai linistit. Am fost si eu la meci si trebuie sa recunosc ca nu stiu ce face Artimon, dar face al naibii de bine! Anu asta rupem tot!

ADelPiero
2nd August 2005, 04:49
FC Bihor - Gloria Bistrita 3-0. IMPECABIL. Artimon spune ca este foarte multumit de concurenta pe posturi. Suntem cei mai buni din seria asta.

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20b/index.php?meniuId=46&viewCat=172&viewItem=4204

si noi la fel :yeah:

Siljanoski
2nd August 2005, 09:50
"Pana la urma am reusit sa jucam bine si sa nu pierdem nici un amical, semn ca echipa se afla pe un drum bun si cred ca putem sa ne propunem un alt obiectiv decat salvarea de la retrogradare, pentru sezonul urmator", a declarat Talnar." Da' stiu ca Talnar asta tinteste sus de tot! Mai stii ca-si propune clasarea la mijlocul clasamentului si ii mai si iese? :))

jorgensen
2nd August 2005, 10:19
"Acesta e sfīrşitul pentru Olimpia. Sīnt şocat. Ne căutăm deja alte angajamente. Am sperat pīnă luni dimineaţa că putem continua", a declarat Csik. (Gazeta sporturilor)

S-a terminat cu Olimpia Satu Mare ! Sincer imi pare rau ca echipa se desfiinteaza.

zuzubuoy
2nd August 2005, 10:21
Si cu cine o sa jucam maine???!!!

Siljanoski
2nd August 2005, 11:31
Nu stiu, dar si mie imi pare rau de Olimpia. Sper sa se ridice la loc candva.

jorgensen
2nd August 2005, 15:28
Meciul dintre FC Bihor si Olimpia Satu Mare se va disputa totusi, maine 3.08, de la ora 18:00

t.b.
2nd August 2005, 16:43
Pacat de Olimpia, o echipa cu o istorie frumoasa de 84 de ani...

Siljanoski
2nd August 2005, 17:16
cu cine jucam? cu rezervele juniorilor Olimpiei?

Angelina Jolie
3rd August 2005, 05:10
Siljanoski, scoate bre Steaua de la echipa favorita ca nu arata bine. Lasa numai Bihorul, la ce-ti trebuie 2?

Siljanoski
3rd August 2005, 10:05
Las-o mai, ce bai are? Bihorul e primul intotdeauna pentru mine, dar si cu Steaua tin de cand ma stiu. Ce sa fac acuma....

zuzubuoy
3rd August 2005, 12:28
Ce se-ntampla fratiilor???!!!
Prima data Unirea, dupa aceea Olimpia, iar acu' UTA??? (neprogramare, din cauza datoriilor, fata de jucatori...)
Da' pana unde???!!!
Cu cine drak mai jucam???!!! O sa ajungem cea mai slaba serie...

t.b.
3rd August 2005, 12:42
Nu i-a programat pe UTA???

Am gasit ceva pe OLS:

Njock poate exclude UTA din B
UTA este obligata sa achite suma de 15.000 de dolari impresarului arab al lui Jeremie Njock.

Astia-s nebuni? Cum sa excluda UTA din campionat, nu se poate asa ceva

vlad1607
3rd August 2005, 12:57
ce sa faca??? cum sa nu programeze UTA??? :(

be@
3rd August 2005, 13:02
Mah , e jale acolo la voi , in seria a III-a. Si va mai laudati ca in Ardeal sunt banii...

<<S-a deschis tārgul de vară

Cāteva echipe din Seria a III-a īncearcă să-şi vāndă locurile din ”B” din cauza problemelor financiare. La nici o zi de la stabilirea componenţei seriilor din eşalonul secund, Armătura Zalău şi Olimpia Satu Mare şi-au scos locurile la mezat, īn timp ce Unirea Sānnicolau Mare, care nici nu şi-a īnceput pregătirile, are şanse minime să se īnscrie īn viitorul campionat. Foamea de bani īn seria a III-a din Divizia B e tot mai acută. Cu doar trei săptămāni īnainte de īnceperea viitorului sezon, trei echipe sunt pe punctul de a nu se īnscrie īn campionat, fiind lipsite de orice fel de finanţare. Olimpia Satu Mare (fostă divizionară A), Armătura Zalău şi Unirea Sānnicolau Mare nu au nici o intenţie de a evolua īn sezonul următor īn “B”, lipsa banilor īngropāndu-le definitiv. Primii care s-au predat au fost zălăuanii, acolo unde retragerea finanţatorului Liviu Pop Olar a dus la scoaterea la vānzare a echipei. Pentru 80.000 de euro, Armătura e dispusă să uite de aventura īn Divizia B, acolo unde a terminat actualul sezon pe un onorabil loc 6.

Olimpia Satu Mare cere 50.000 de euro
Unirea Sānnicolau e şi ea īn moarte clinică, nereuşind reunirea lotului după vacanţa de vară. Consilierii locali nu s-au obosit să discute acordarea unui eventual sprijin, jucătorii au de luat o grămadă de bani, iar antrenorul Ioan Petcu are şanse mari să ajungă la Corvinul. La Satu Mare, unde se vorbea anul trecut de Divizia A, lumea nu mai are deloc chef de fotbal. “Olimpia s-a stins. Nu am cu ce să ţin echipa, iar autorităţile nu se īnghesuie să ne ajute, că de sprijin din partea oamenilor de afaceri nici nu are rost să mai vorbim”, a dezvăluit ieri preşedintele Olimpiei, Catrinel Raţ. Boss-ul sătmărenilor a recunoscut de altfel că va da drumul jucătorilor să-şi caute noi angajamente, urmānd a īncerca să īnscrie echipa īn Divizia C. “Noi am vrea să vindem licenţa de B, dar cine o cumpără?”, a spus Raţ, care s-ar mulţumi şi cu 50.000 de euro pentru a ceda locul altei echipe.

“Sateliţii” trăiesc din mila echipelor de care aparţin

Īn seria a III-a din Divizia B vor juca īn acest sezon şi trei echipe “satelit” ale unor prime divizionare. Cei mai cāştigaţi par a fi dejenii, care au semnat săptămāna trecută un acord cu CFR Cluj. Gloria Bistriţa II, care a vrut şi ea să-şi vāndă locul, nu a reuşit, şi va īncerca să supravieţuiască īn “B”, iar CFR Timişoara, care a plecat īn cantonament la Herculane, urmează să semneze īn cāteva zile un acord cu Poli, dar bugetele lor pentru viitorul sezon sunt incerte.

Tricotaje Ineu şi-a vāndut deja locul

Prima echipă care a lansat altora povara unui sezon de Divizia B a fost Tricotaje Ineu, care a scăpat cu greu sezonul trecut de desfiinţare. Beneficiind de sprijinul municipalităţii, FCM Reşiţa a achiziţionat de la ineuani locul, pentru o sumă de aproximativ 60.000 de euro, asta după ce īnainte a tratat şi cu Gloria Bistriţa II. Īn ce priveşte alte două ex-divizionare A, “U” Cluj şi UTA, situaţia financiară instabilă face ca ele să aibă mici şanse să se implice īn lupta pentru promovare.

Mor angajaţii “Doamnei de fier”
După ce echipa pe care o conduce a retrogradat īn “C”, Mihaela Giuca are probleme cu legea.
Necazurile patroanei lui Building Vānju Mare nu s-au īncheiat o dată cu retrogradarea echipei īn Divizia C. “Doamna de fier” are mari necazuri şi la firmele pe care le conduce. Un salariat de la depozitul de materiale şi construcţii al uneia dintre firmele Mihaelei Giuca a decedat miercuri seară, īn urma unui accident de muncă. Agentul de pază Ionuţ Aurelian Creţan, īn vārstă de 22 de ani, a fost strivit de un panou de beton armat. Tānărul lucra doar de cāteva zile la firma de construcţii Building Exim şi avea contract legal de muncă, īn formă scrisă, pe care īnsă Mihaela Giuca, mare amatoare de fotbal, nu apucase să-l īnregistreze la Inspectoratul Teritorial de Muncă Mehedinţi (ITM). Pentru ca tacāmul să fie complet, īn urma unor controale efectuate de ITM au fost găsiţi patru angajaţi care munceau fără forme legale pe şantierul lui Giuca. Patroana lui Building folosea forţa de muncă la negru pentru construirea “Gării Europene” din Drobeta Turnu Severin. Organele respective au verificat doar şase persoane, deoarece alţi douăzeci de muncitori ai lui Giuca au luat-o la fugă īn momentul sosirii ITM-ului. Īn urma neregulilor găsite, patroana a fost amendată cu 80 de milioane de lei vechi. Firma soţilor Giuca a cāştigat licitaţia pentru gara din Severin, construcţia necesitānd o investiţie de 6 milioane de euro, plătiţi din bani publici.


http://www.prosport.ro/index.php?c=76&a=70249

vlad1607
3rd August 2005, 13:07
be@ sunt bani multzi in Ardeal sa stii nu te lua dupa echipe de fotbal

be@
3rd August 2005, 13:18
Sunt Vlad, dar de ce se destrama echipele una cate una ?

vlad1607
3rd August 2005, 13:24
pt ca in general oamenii cu bani din Ardeal prefera sa bage bani in altceva decat in fotbal in acest moment...stai linistita ca nici in alte partzi nu e mai bine de ex parca am auzit ca un jucator de la Gloria Buzau a fost imprumutat 2 ani la Juve Colentina parca in schimbul a .......20 mingi de fotbal !!! e la fel de "roz"......

Siljanoski
3rd August 2005, 14:51
Asta este, noi ne vedem de treaba si intram in A. De UTA, Olimpia si Armatura chiar imi pare foarte rau, dar asta este, n-ai ce sa faci. Si la cat de bun program am prins, nu cred sa avem probleme de vreun fel:
Etapa I
CS Deva - Olimpia Satu-Mare
UTA - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Minerul Lupeni - Liberty Oradea
Apulum - Gaz Metan Mediaş
Gloria Bistriţa II - FC Bihor Oradea
U Cluj - Tricotaje Ineu
Unirea Sīnnicolaul Mare - Armătura Zalău
CFR Timişoara - Unirea Dej

Etapa II
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - CS Deva
Liberty Oradea - UTA
Gaz Metan Mediaş - Minerul Lupeni
FC Bihor Oradea - Apulum
Tricotaje Ineu - Gloria Bistriţa II
Armătura Zalău - U Cluj
Unirea Dej - Unirea Sīnnicolaul Mare
Olimpia Satu-Mare - CFR Timişoara

Etapa III
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Olimpia Satu-Mare
CS Deva - Liberty Oradea
UTA - Gaz Metan Mediaş
Minerul Lupeni - FC Bihor Oradea
Apulum - Tricotaje Ineu
Gloria Bistriţa II - Armătura Zalău
U Cluj - Unirea Dej
Unirea Sīnnicolaul Mare - CFR Timişoara

Etapa IV
Liberty Oradea - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Gaz Metan Mediaş - CS Deva
FC Bihor Oradea - UTA
Tricotaje Ineu - Minerul Lupeni
Armătura Zalău - Apulum
Unirea Dej - Gloria Bistriţa II
CFR Timişoara - U Cluj
Olimpia Satu-Mare - Unirea Sīnnicolaul Mare

Etapa V
Liberty Oradea - Olimpia Satu-Mare
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Gaz Metan Mediaş
CS Deva - FC Bihor Oradea
UTA - Tricotaje Ineu
Minerul Lupeni - Armătura Zalău
Apulum - Unirea Dej
Gloria Bistriţa II - CFR Timişoara
U Cluj - Unirea Sīnnicolaul Mare

Etapa VI
Gaz Metan Mediaş - Liberty Oradea
FC Bihor Oradea - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Tricotaje Ineu - CS Deva
Armătura Zalău - UTA
Unirea Dej - Minerul Lupeni
CFR Timişoara - Apulum
Unirea Sīnnicolaul Mare - Gloria Bistriţa II
Olimpia Satu-Mare - U Cluj

Etapa VII
Gaz Metan Mediaş - Olimpia Satu-Mare
Liberty Oradea - FC Bihor Oradea
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Tricotaje Ineu
CS Deva - Armătura Zalău
UTA - Unirea Dej
Minerul Lupeni - CFR Timişoara
Apulum - Unirea Sīnnicolaul Mare
Gloria Bistriţa II - U Cluj

Etapa VIII
FC Bihor Oradea - Gaz Metan Mediaş
Tricotaje Ineu - Liberty Oradea
Armătura Zalău - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Unirea Dej - CS Deva
CFR Timişoara - UTA
Unirea Sīnnicolaul Mare - Minerul Lupeni
U Cluj - Apulum
Olimpia Satu-Mare - Gloria Bistriţa II

Etapa IX
Olimpia Satu-Mare - FC Bihor Oradea
Gaz Metan Mediaş - Tricotaje Ineu
Liberty Oradea - Armătura Zalău
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Unirea Dej
CS Deva - CFR Timişoara
UTA - Unirea Sīnnicolaul Mare
Minerul Lupeni - U Cluj
Apulum - Gloria Bistriţa II

Etapa X
Tricotaje Ineu - FC Bihor Oradea
Armătura Zalău - Gaz Metan Mediaş
Unirea Dej - Liberty Oradea
CFR Timişoara - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Unirea Sīnnicolaul Mare - CS Deva
U Cluj - UTA
Gloria Bistriţa II - Minerul Lupeni
Apulum - Olimpia Satu-Mare

Etapa XI
Olimpia Satu-Mare - Tricotaje Ineu
FC Bihor Oradea - Armătura Zalău
Gaz Metan Mediaş - Unirea Dej
Liberty Oradea - CFR Timişoara
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Unirea Sīnnicolaul Mare
CS Deva - U Cluj
UTA - Gloria Bistriţa II
Minerul Lupeni - Apulum

Etapa XII
Armătura Zalău - Tricotaje Ineu
Unirea Dej - FC Bihor Oradea
CFR Timişoara - Gaz Metan Mediaş
Unirea Sīnnicolaul Mare - Liberty Oradea
U Cluj - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Gloria Bistriţa II - CS Deva
Apulum - UTA
Minerul Lupeni - Olimpia Satu-Mare

Etapa XIII
Olimpia Satu-Mare - Armătura Zalău
Tricotaje Ineu - Unirea Dej
FC Bihor Oradea - CFR Timişoara
Gaz Metan Mediaş - Unirea Sīnnicolaul Mare
Liberty Oradea - U Cluj
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Gloria Bistriţa II
CS Deva - Apulum
UTA - Minerul Lupeni

Etapa XIV
Unirea Dej - Armătura Zalău
CFR Timişoara - Tricotaje Ineu
Unirea Sīnnicolaul Mare - FC Bihor Oradea
U Cluj - Gaz Metan Mediaş
Gloria Bistriţa II - Liberty Oradea
Apulum - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Minerul Lupeni - CS Deva
UTA - Olimpia Satu-Mare

Etapa XV
Olimpia Satu-Mare - Unirea Dej
Armătura Zalău - CFR Timişoara
Tricotaje Ineu - Unirea Sīnnicolaul Mare
FC Bihor Oradea - U Cluj
Gaz Metan Mediaş - Gloria Bistriţa II
Liberty Oradea - Apulum
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Minerul Lupeni
CS Deva - UTA
:yeah: maximum de puncte dupa tur pentru noi!

micutzu
3rd August 2005, 15:09
Stati linistiti ca inca nu e sigur nimic.
V-o spun eu ca am cunostinte pe la club.
Se negociaza contracte pentru sezonul care vine.
Sunt cativa jucatori noi care nu sunt chiar de lepadat.
Asteptam zilele astea sa semneze, discutiile s-au purtat deja si au cazut de acord verbal toti.
Plata catre impresarul arab e chestiune de zile, nici macar o saptamana.
La Arad nu se va castiga usor sau chiar deloc.
De retrogradat nici vorba.
Asa ca "Nu mor caii cand vor cainii", fara aluzie la dinamovisti.
Revin cu noutati

Siljanoski
3rd August 2005, 15:19
Eu chiar sper sa ramaneti, ca intotdeauna e o placere sa va batem!

micutzu
3rd August 2005, 15:34
Carul mare, buturuga mica. "Nu zi hop pana ce nu sari gardul" sau "Broasca care oracaie cel mai tare o papa barza"
Au mai zis multi asa si au plecat cu coada intre picioare.
Ati mai batut la noi si tot noi am promovat
Acum doi ani Jiul venea sa bata la noi si a pierdut promovarea in dauna CFR-lui Cluj,...si lista poate continua.
Imi pare rau de Oli ca erau fratzii nostrii.
Au sa revina si ei in 2-3 ani ca si Sibiul.

t.b.
3rd August 2005, 15:46
Program foarte bun pentru "U" care in primele cinci etape are meciuri extrem de usoare si cred si sper ca o sa avem maxim de puncte...
Ultimele meciuri sunte cele mai dificile pentru noi insa daca pana atunci ne facem treaba nu o sa fie probleme, cred ca suntem avantajati de program si avem sanse mari la promovare...

Cat despre UTA ce sa zic, sper sa se rezolve problemele lor ca ar fi mare pacat sa nu joace macar in B, locul lor e in A la fel ca si al nostru...

micutzu
3rd August 2005, 15:55
t.b. sa va auda Dumnezeu si sa promovati ca nooi anul asta nu avem sanse. Vom fi in primele 8 ca in rest nu vad pe cine sa ne coboare mai jos.
Am prieteni prin cluj si toti tin cu "U". Chiar am vb acum vreo 3-4 zile cu cativa din ei si i-am intrebat daca nu s-au transformat in suporteri ai CFR-ului. Raspuns : "ESTI NEBUN !?!?!?"
In rest toate bune. Sa vedem cat mai repede un derby "U"-UTA, in A

Siljanoski
3rd August 2005, 16:55
Imi plac mostrele tale de intelepciune a eternului si fascinantului popr roman. Cu toate astea, e foarte rau daca va mai hraniti doar cu trecutul. De fapt, fiecare se hraneste cu ce i-a ramas, ca sa continuu pe aceeasi linie filosofica.

t.b.
3rd August 2005, 17:09
S-a vazut le meciul Oradea- "U" cine are prezent, recunoaste ca v-am dominat din toate punctele de vedere, si ca joc si ca galerie...

Siljanoski
3rd August 2005, 17:18
Si tu ca micutzu, chinuit de amintiri....Aia a fost si nu mai e important; ceea ce va fi sezonul asta conteaza! Si daca tot ai mentionat, fa bine si adu-ti aminte ce bataie de toata frumusetea ati luat acasa de la noi sezonul trecut. Si acuma ma loveste fericirea cand imi aduc aminte de golul din lovitura libera al lui Balasa! Atunci s-a vazut cine e echipa mai buna!

t.b.
3rd August 2005, 17:31
Atunci jucatorii nostri nu erau platiti, au pierdut intentionat si cu voi si la deva...
Lasa ca vedem noi in ultima etapa cine-i mai tare, oricum la nivel de galerie nu o sa va puteti niciodata compara cu noi...

King of Hell
3rd August 2005, 18:43
TB fa bine si nu te mai lega de ghihoreni ca astia is arieni da-i draq...lasa ca vedem noi in meciu direct..nu vezi ca astia mai au un pic si explodeaza de atata umflat in pene.
oricum noi promovam, sa-i lasam sa viseze, ca au cu ce.

Siljanoski
4th August 2005, 11:34
Ce galerie? aia care stie doar sa injure CFRul fiindca aia chiar au performante? Pana la urma, tot degeaba ai galerie daca n-ai echipa! Eu n-am nimic cu U, sper chiar sa prinda locul 2 si sa promoveze, sa fie cat mai multe echipe din Ardeal. dar ma cam indoiesc ca aveti sanse. Bafta, oricum! De fapt, daca stau sa ma gandesc, la cat de prastie e seria, n-ar fi prea greu sa puscati locul 2.

HIV
4th August 2005, 12:20
Ce galerie? aia care stie doar sa injure CFRul fiindca aia chiar au performante? Pana la urma, tot degeaba ai galerie daca n-ai echipa! Eu n-am nimic cu U, sper chiar sa prinda locul 2 si sa promoveze, sa fie cat mai multe echipe din Ardeal. dar ma cam indoiesc ca aveti sanse. Bafta, oricum! De fapt, daca stau sa ma gandesc, la cat de prastie e seria, n-ar fi prea greu sa puscati locul 2.

fraiere , bihorul nu va avea niciodata o galerie ca a noastra . Chiar daca presa ne-a pocit mult si in toata tara suntem considerati cei mai mari huligani tot avem cea mai frumoasa galerie din B 3. Eu zic ca tu ca bihorean nu ar trtebui sa spui nimic , voi aveti 30 de copii sub 10 ani care se numesc cica "rebelii oradeni" si sunt considerati "faimoasa" galerie oradeana . Varzaaaaaaaa !

t.b.
4th August 2005, 14:45
Numa` din B3??? Din tot Ardealul si printre primele din tara.
Si macar aia din galeria noastra stie sa vorbeste corect, ati fost si voi in A si v-ati facut de ras, ce mai vreti???

micutzu
4th August 2005, 14:54
t.b. lasa incendiatorii ca astia de la oradea stiu sa dea foc la banerele altora, sa se ia la bataie ca in rest cam varza galeria lor.
Sa vorbeasca el cand o sa ai be 10-12 mii de suporteri, macar in amintiri ca azi nici daca se nasc cate 10 o data tot nu se aduna de-o galerie mai acatari.
la cat se lauda siljanoski tare mi-e frica sa nu cumva sa rateze promovarea, si atunci sa vezi distractie hihihihihi :drak: :degete:

Siljanoski
4th August 2005, 15:43
Faza e ca si daca am vrea noi sa ratam promovarea, tot n-avem cum. Cine sa ne opreasca, U Cluj si UTA? Foarte amuzant...Cat despre galerii, asta e complet neesential. Aici e vorba despre rezultatele echipelor. Ca in galerie sunt 10 betivani sau 3000 de idioti - complet irelevant. Cat despre "frumoasa" galerie uista (cuvantul asta imi aduce aminte de ceva...va las sa va bateti capul), numai cuvinte de lauda. E absolut laudabil sa bati jucatorii unei echipe din acelasi oras numai fiindca tu esti gelos pe faptul ca ei au rezultate si bani si tu stai cu buzele umflate. Cea mai desteapta si frumoasa galerie din tara sunteti, nimic de zis! :ciocan:
Apropo, mergeti la CFR cu Lens? Cred ca o sa fie interesant! :jerk: Parca vad ca reusesc sa castige si de data asta :degete: :degete: :degete:

t.b.
4th August 2005, 16:04
Intelijent ca de obicei, incidentul de la hotelul Sport a fost dezaprobat de catre majoritatea membrilor galeriei, si nu vorbi despre ceva ce nu cunosti.... Siporterii respectivi au fost provocati...

Nu are rost sa iti mai explic, o sa vezi tu cum ramaneti voi cu buzele umflate la fel ca si anul acesta, ca prea va credeti cei mai buni...

zuzubuoy
4th August 2005, 16:10
Hmmm... :rolleyes:

Siljanoski
4th August 2005, 16:33
Hmmm... :rolleyes:

Nu pot decat sa te aprob. Dar daca ei se simt bine, cine suntem noi sa le taiem elanul?

Cat despre incidente dezaprobate, l-ati dezprobat si voi de ochii lumii, ca stim toti ce-ati gandit! Si chiar sa fi fost provocati, nu-si stiu controla reactiile?

t.b.
4th August 2005, 16:41
Ma bucur ca citesti ganduri... vezi ai si tu o calitate :happy:

Siljanoski
4th August 2005, 16:44
Am mai multe chiar....

micutzu
4th August 2005, 17:05
Silja sa nu ai cumva surprize, surprize. Nu stii niciodata de unde sare iepurele.
Noi nu am batut niciodata jucatorii altor echipe, asa ca imi pare rau.
Fata de alte stadioane, la noi nici macar suporterii nu au fost molestati ci dimpotriva au fost primiti bine si au avut, in cel putin 95% din cazuri, intrare gratuita; pe cand noi in deplasari ne-am lovit de faptul ca a trebuit sa ne cumparam bilete desi suporterii adversi cand au venit la noi au avut dreptul sa intre gratis. Lucrul acesta s-a intamplat cel putin o data si cand am fost la voi.
Asa ca de suporterii utisti au dat, in marea majoritate a timpului, dovada de fair-play.
Singurele locuri unde nu am avut niciodata probleme de genul acesta au fost la Resita, Satu Mare(imi pare , sincer, foarte rau de Oli) si la Cluj la fratii nostii de la "U" dar nici la CFR nu am avut probleme. Stima tuturor acestora enuntati mai sus.
Tin sa mentionez ca sunt suporter utist de 20 de ani.

t.b.
4th August 2005, 17:24
Am mai multe chiar....

Hai nu ma innebuni...

@ micutzu
la cefere era intrare libera pentru toti, cu exceptia meciului cu "U"... ca cica sa-i injuram pe banii nostri :happy :happy :happy

Angelina Jolie
4th August 2005, 22:15
Hai sa va zic una beton: cica cealalta echipa a Clujului joaca cu CFR 2(Unirea Dej) in 3 septembrie. Si spre NEnorocul lor tocmai atunci joaca nationala. Deci e clar ca Unirea Dej, cu multi CFR-isti in primul 11 ii va bate de le suna apa in cap.
Anul acesta cealalta echipa a CLUJULUI va atinge culmea penibilului: sa fie batuta de satelitul CFR-ului! :happy :happy

t.b.
4th August 2005, 22:58
Stai calm ca batem si prima echipa a voastra, macar o sa aiba o motivatie baietii...

Angelina Jolie
4th August 2005, 23:32
Daaaa, ce n-a reusit ASSE vor reusi amatorii vostrii. Hai ca asta a fost buna. M-ai facut sa ma distrez copios.
PS Poate ne intalnim in Cupa sa va facem de ras din nou.

t.b.
4th August 2005, 23:35
Am batut pe Steaua si nu v-om bate pe voi, asa-s vrea sa jucam cu voi in cupa...

HIV
5th August 2005, 01:35
Silja sa nu ai cumva surprize, surprize. Nu stii niciodata de unde sare iepurele.
Noi nu am batut niciodata jucatorii altor echipe, asa ca imi pare rau.
Fata de alte stadioane, la noi nici macar suporterii nu au fost molestati ci dimpotriva au fost primiti bine si au avut, in cel putin 95% din cazuri, intrare gratuita; pe cand noi in deplasari ne-am lovit de faptul ca a trebuit sa ne cumparam bilete desi suporterii adversi cand au venit la noi au avut dreptul sa intre gratis. Lucrul acesta s-a intamplat cel putin o data si cand am fost la voi.
Asa ca de suporterii utisti au dat, in marea majoritate a timpului, dovada de fair-play.
Singurele locuri unde nu am avut niciodata probleme de genul acesta au fost la Resita, Satu Mare(imi pare , sincer, foarte rau de Oli) si la Cluj la fratii nostii de la "U" dar nici la CFR nu am avut probleme. Stima tuturor acestora enuntati mai sus.
Tin sa mentionez ca sunt suporter utist de 20 de ani.

Vai ce ma enervaza astea , adica sa fim obligati sa platim bilete la zALAU , la dEJ , la cAMPIA tURZII. Rusine !

P.S. Normal ca niciodata nu platim dar gestul e urat :no:

Angelina Jolie
5th August 2005, 01:55
Da cine sunteti voi ma sa nu platiti bilete?


Am batut pe Steaua si nu v-om bate pe voi, asa-s vrea sa jucam cu voi in cupa...
Ma omule, acum m-am convins ca esti dus rau cu pluta. Daca tu ai impresia ca cu echipa aia de amarati ne puteti bate, atunci eu intrerup orice dialog cu tine pana cand te tratezi.
HAI CFR!

t.b.
5th August 2005, 02:05
Nici pe Steaua nu credea nimeni ca-i batem si... ai zis ca ai fost la meci, jucatorii de la "U" sunt tineri si de valoare asta au demonstrat, le lipseste insa motivatia, dar la un meci cu voi, la fel ca si in meciul cu Steaua, motivatia vine din tribune...
Si n-am de ce sa ma tratez, sunt sanatos tun...

Angelina Jolie
5th August 2005, 02:44
Corectie, ati batut rezervele Stelei. Cu totul altceva.

Siljanoski
5th August 2005, 10:08
micutzu, nu ma intelege gresit, eu n-am spus absolut nimic de suporterii utei, cu care chiar n-am nimic. M-am referit la altii, care s-au si simtit de altfel.
Marilyn Monroe, lasa-i ma sa viseze ca astia cu atata au ramas.

apparte
5th August 2005, 10:43
Am mai spus-o si altadata,primul stadion din tara unde m-am batut a fost la Arad la un meci uta-bihoru' in 87...micutzule,esti prea mic :D ...n-ai de unde sa stii astea!

t.b.
5th August 2005, 12:50
Corectie, ati batut rezervele Stelei. Cu totul altceva.

La "rezervele Stelei" a jucat si antrenorul vostru...
Rezervele Stelei de la acel meci,
Tudor(alt ceferist), P. Marin, Falemi, Baciu, Nesu, Bostina, Lovin, Cristea, Ogararu, Oprita, Ciocoiu(inlocuit la pauza de Munteanu)

Deci ciocu` mic...

Si inca o chestie interesanta, antrenorul vostru de atunci a preferat sa ramana la Cluj pentru a vedea meciul dintre "U"nica echipa si Steaua, in loc sa mearga la meciul vostru de la Tg. Jiu...

jorgensen
5th August 2005, 15:35
imi pare bine ca vom juca cu a doua echipa a clujului in ultima etapa. Atunci vom veni la Cluj cu rezervele juniorilor (noi vom fi promovati la acea data) si atunci o sa aveti sansa unica sa ne bateti.

Pe AB ii asteptam in etapa a 2-a sa le demonstram cine e shefu in seria asta.

t.b.
5th August 2005, 15:54
Cu a doua echipa a clujului puteti juca numai in cupa
La meciul cu noi asa o sa fiti de promovati cum ati fost si anul trecut...

Uita cateva rezultate interesante
1990-1991 Universitatea Cluj 5 - 1 FC Bihor
1985 - 1986 Universitatea Cluj 5 - 1 FC Bihor
Astea sunt din divizia A

Alte cateva rezultate glorioase ale echipei din oradea in cele 12 sezoane petrecute prima divizie
Corvinul Hunedoara 7 - 1 FC Bihor
Universitatea Craiova 5 - 0 FC Bihor
Politehnica Timisoara 5 - 0 FC Bihor
Sportul Studentesc 5 - 0 FC Bihor
Flacara Moreni 5 - 0 FC Bihor
Dinamo Bucuresti 6 - 1 FC Bihor

Siljanoski
5th August 2005, 16:01
Ti-am mai zis ca tu traiesti in trecut, dar acum vad ca ai fost atat de de treaba incat sa ne mai furnizezi o dovada. In momentul asta nu prea vad diferente prea mari intre tine si aia care stau zilnic si repeta cuvintele "ce bine era pe vremea lui Ceausescu". Asta-i baiul cu unii romani, traiesc prea mult in trecut si nu se intereseaza de prezent. Ei bine anul asta prezentul o sa va plezneasca direct in cap. Lasa tu ce-a facut Bihorul acum 30, 20 sau 100 de ani (da, noi existam si atunci) si bate-ti capul de echipa cu care tii, care vara asta a pierdut jucatori fara sa aduca mare lucru!

t.b.
5th August 2005, 16:31
Nu existati acum 100 de ani, existau alte echipe din Oradea, cum existau si alte echipe din Cluj, dar care nu au nici o legatura cu actuala echipa din divizia B...
Primul vostru sezon in A a fost `75-`75...

Comparatia intre un pasionat de istoria fotbalului romanesc si nostalgici ai "epocii de aur" nu are nici un sens...

Parca asa ziceati despre promovare si in sezonul trecut...

Si zi-mi tu ce jucatori a pierdut "U" in vara asta... ca eu n-am informatii despre asa ceva

Siljanoski
5th August 2005, 17:34
Opriceana, Abrudan, Oltean....

t.b.
5th August 2005, 17:43
Oprinceana - nu era jucator a lui "U", era imprumutat de la Dinamo nu era nicidecum o piesa importanta in echipa lui "U", juca doar pentru ca a fost imprumutat gratis si avea in contractul de imprumut o clauza prin care trebuia sa joace un anumit numar de meciuri, solutii pe acel post: Bus, Giurgiu, Suller, Sancira
Abrudan - nici el nu era o piesa de baza, el a fost trimis la bistrita in contul tranferului lui Dan Matei, un fundas incomparabil mai bun
Oltean - la cate gafe a facut, plecarea lui reprezinta un castig pentru "U"

Deci din echipa de baza nu a plecat nimeni

zuzubuoy
5th August 2005, 17:55
Inseamna, ca tot pe 7 terminati! Nu? :drak:

Angelina Jolie
5th August 2005, 21:25
Si inca o chestie interesanta, antrenorul vostru de atunci a preferat sa ramana la Cluj pentru a vedea meciul dintre "U"nica echipa si Steaua, in loc sa mearga la meciul vostru de la Tg. Jiu...
Nu ma inebuni. A ramas pentru ca la tg jiu a jucat echipa a doua. Si titularii se antrenau in CJ. Si normal ca a vrut sa vada Steaua ca doar urma sa jucam cu ei in Campionat. Esti tot aiurea ma tb, pe cuvantul meu.
FORZA INEU sau FCM RESITA!

HIV
6th August 2005, 02:01
Opriceana, Abrudan, Oltean....

Jur ca m-am rugat nespus de mult sa scapam de astia . Sau cel putin de oPRICEANA si oltean . Cu Abrudan nu am nimic .

Hai "U" !

RedBaron
6th August 2005, 23:17
Vad ca va luati de UTA, mai bihorenilor :P Zicea unu p'aci sezonul trecut ca vin ei din BH 3 mii si ne bat de numa... ei bine, au fost vreo 100 de rebeli cu o carpa... pe care scria ceva... Unde mai pui ca a batut UTA... (am si poze ptr necredinciosi).
Deci, hai sa nu subestimam chiar din start un adversar, asa slab cum e UTA la ora actuala. Tot asa v-ati laudat si sezonul trecut, ca nu e cine sa va bata, si uite ca au dus altii lupta ptr promovare.
Eu am o simpatie deosebita ptr Bihorul si chiar mi-as dori sa-i vad in A cat mai repede, dar... superioritatea asta inca nu o vad concretizata in fapte.
Oricum, sa aveti bafta, mai putin in meciurile cu UTA.
re/

Siljanoski
7th August 2005, 00:53
Eu personal nu ma iau de nimeni...Nu-mi place insa cand unii isi propun chestii nerealiste (vezi U). Cat despre UTA, sper sincer sa reuseasca sa ramana in B. Fara rautate, pentru ca va fi greu.

RedBaron
7th August 2005, 01:22
Pai realist, asta ar fi obiectivul. Ramanerea in div. B si pastrarea/inchegarea unui lot de jucatori ce pot tine UTA in B si sez. urm. Orice alt obiectiv in cond. date mi se pare nerealist. Pana nu sunt bani, nu vor fi nici performante notabile.

Siljanoski
8th August 2005, 09:51
Asta spuneam si eu. E complet nerealist sa va propuneti altceva.

micutzu
8th August 2005, 16:50
Silja sa stii ca UTA nu va cadea. Sunt prea multe in dificultati mai mari si cu loturi mai slabe. Eu zic ca in jurul locului 8 ne vom situa. :yeah:
Oricum doresc bafta tuturor si daca va fi sa promoveze, cine o va face sa fie pe corect iar cine retrogradeaza, idem. :happy
Nu mai dorim trisori in seria asta :ciocan: :rosu:

jorgensen
8th August 2005, 18:45
Stiu ca toata lumea crede ca prin venirea lui Marcel Iancu (cazul Naidin) FC Bihor este sigur va "trisa". Si foarte multa lume din Oradea crede acest lucru. Nu stiu cat de mult va reusi sa faca fara bani "negri", insa noi, suporterii, vom astepta cu sufletul la gura primul fluier al diviziei B, singurul moment in care sperantele tuturor suporterilor (din toata seria) se indreapta spre prima liga.

jorgensen
8th August 2005, 20:25
Imi rezerv dreptul la replica, chiar daca dupa cateva zile bune (pt. documentare) lui t.b. (zice el ca iubeste clujul)

Aveti cele mai multe infrangeri din toata istoria div A: 616 infrangeri

Iar acum cateva rezultate de mare calibru ale sepcutelor rosii:
29 mai 1999 FC Onesti - U 6-0
21 apr 1999 U - Dinamo 0-6
26 sep 1998 Dinamo - U 8-0
31 mai 1997 U - Steaua 1-7
5 dec 1989 Dinamo - U 6-1
4 mar 1990 Steaua - U 6-0
2 apr 1986 Sportul - U 6-1
3 iun 1987 Steaua - U 7-0

Si acum cateva rezultate in cei "12 ani" de divizia A ai lui FC Bihor
7 dec 1975 FC Bihor - U 4-0
26 mai 1976 FC Bihor - UTA 5-1
5 mar 1989 FC Bihor - U 5-2

Ar mai fi, dar vreau sa las si pe altii sa mai scrie. Iar noi ne-am infiintat in 1902, intelegi... Ca denumirea de FC Bihor o avem doar din 1975 asta e... Avem istorie de mai bine de 100 de ani.

Si inca ceva, suntem singura echipa din lume care am castigat campionatul in doua tari.

Asta asa pentru statisticieni. :drak:

t.b.
9th August 2005, 02:54
In primul rand vorbesti prostii, ar trebui sa stii ca actuala FC Bihor NU ARE LEGATURA CU ECHIPA INFIINTATA IN 1902. Echipa infiintata in 1902 si care a castigat intr-adevar atat campionatul Romaniei cat si cel al Ungariei se numea CAO Oradea. Ea a participat la 6 editii ale primei divizii din Romania intre anii 1932-1938, adica pana la anexarea Ardealului de nord de catre Ungaria. Dupa razboi, echipa respectiva a fost DESFIINTATA de catre regimul comunist, la fel ca multe alte echipe cum ar fi: Ripensia, Chinezul, Venus, Unirea Tricolor. Palmaresul acestor echipe s-a pierdut.

In 1946 a fost infiintata o alta echipa in locul defunctei CAO, echipa se numea Libertatea, si care a participat la 11 sezoane intre 1946-1957. Echipa a retrogradat, iar la cativa ani a intrat in divizia A o alta echipa Crisul echipa care a existat si inainte de razboi sub numele Crisana, a jucat 6 sezoane intre `63-`71. Dupa care a retrogradat si aceasta echipa.

Dupa o pauza de 3 sezoane Oradea revine in prima divizie prin Fc Bihor echipa aflata la primul sezon in prima liga a tarii.

Palmaresul "glorios" al echipei Fc Bihor

402 jocuri 133 victorii 73 egaluri 196 infrangeri 511 goluri marcate 656 primite 345 puncte

Cea mai severa infrangere
acasa: 10 Sep 1983 FC Bihor 1(1-1)4 Sportul Studentesc
in deplasare
28 Mai 1978 Corvinul Hunedoara 7(3-1)1 FC Bihor

Victorii
acasa: 1 Oct 1989 FC Bihor 6(4-0)0 FCM Brasov
in deplasare: 11 Sep 1982 FCM Brasov 1(0-0)3 FC Bihor

Cea mai buna clasare in prima divizie: locul 7 sezonul `83-`84 si `88 - `89

O comparatie cu palmaresul lui "U", 52 de sezoane in prima divizie, nu-si are rostul...



Meciuri directe intre Fc Bihor si "U"
10 meciuri 4 victorii Fc Bihor 2 egaluri 4 victorii "U" 17 goluri Fc Bihor 17 goluri "U"

1 1975-1976 7 Dec 1975 FC Bihor 4(3-0)0 Universitatea Cluj
2 1975-1976 13 Iun 1976 Universitatea Cluj 1(1-0)0 FC Bihor
3 1985-1986 18 Oct 1985 FC Bihor 2(1-1)1 Universitatea Cluj
4 1985-1986 10 Mai 1986 Universitatea Cluj 5(1-1)1 FC Bihor
5 1988-1989 11 Dec 1988 Universitatea Cluj 0(0-0)0 FC Bihor
6 1988-1989 5 Mar 1989 FC Bihor 5(3-1)2 Universitatea Cluj
7 1989-1990 19 Noi 1989 Universitatea Cluj 2(0-0)1 FC Bihor
8 1989-1990 16 Mai 1990 FC Bihor 0(0-0)0 Universitatea Cluj
9 1990-1991 10 Oct 1990 Universitatea Cluj 5(2-0)1 FC Bihor
10 1990-1991 5 Mai 1991 FC Bihor 3(1-1)1 Universitatea Cluj

Alte rezultate de-ale lui "U" si care ti-au scapat

Universitatea Cluj - Dinamo Bucuresti 5 (2 0) 0
Antrenori Constantin Teasca - Bazil Marian

Data 1968-06-09
Sezonul 1967-1968
Etapa 26
Arbitru Nicolae Rainea

Este cea mai severa infrangere a lui Dinamo din toate timpurile...

Universitatea Cluj - Steaua Bucuresti 3 (1 0) 0
Antrenori Dan Anca,Gheorghe Staicu - Gheorghe Constantin,Vasile Zavoda

Data 1981-05-17
Sezonul 1980-1981
Etapa 27
Arbitru Ioan Igna

Stiinta Cluj - Stiinta Craiova 5 (2 0) 0
Antrenori Andrei Sepci,Robert Cosmoc -Dumitru Teodorescu,Nicolae Oteleanu

Data 1964-09-13
Sezonul 1964-1965
Etapa 3

Universitatea Cluj - Universitatea Craiova (Craiova Maxima) 3 (1 0) 1
Antrenori Angelo Niculescu,Constantin Ardeleanu - Constantin Otet, Ion Oblemenco

Data 1982-03-28
Sezonul 1981-1982
Etapa 22

Universitatea Cluj - Politehnica Timisoara 6 (0 0) 0
Antrenori Gheorghe Neta,Paul Popescu -Constantin Radulescu, Petrica Radulescu

Data 1975-08-31
Sezonul 1975-1976
Etapa 4

Universitatea Cluj - FC Craiova 7 (3 0) 0
Antrenori Markos Nagy, ?

Data 1946-09-08
Sezonul 1946-1947
Etapa 3

Universitatea Cluj - FC Bacau 7 (5 1) 1
Antrenori Iosif Cavai, Tiberiu Poraczky -Costel Orac
Data 1995-10-01
Sezonul 1995-1996
Etapa 8

Universitatea Cluj - Rapid Bucuresti 5 (2 0) 0
Antrenori Alex Uifaleanu, Remus Vlad - Constantin Cernaiu,Teofil Codreanu

Data 1987-03-18
Sezonul 1986-1987
Etapa 20

Universitatea Cluj - Rapid Bucuresti 5 (1 0) 0
Antrenori Alex Uifaleanu,Iosif Cavai, Remus Vlad - Marcel Puscas, Mircea Radulescu, Teofil Codreanu

Data 1993-03-21
Sezonul 1992-1993
Etapa 19

Dinamo Bucuresti - Universitatea Cluj 2 (0 2) 4
Bazil Marian - Nicolae Sabaslau

Data 1967-11-29
Sezonul 1967-1968
Etapa 13

Rapid Bucuresti - Universitatea Cluj 2 (0 2) 4
Antrenori Ilie Greavu, Ion Pop - Alex Uifaleanu, Remus Vlad

Data 1988-09-04
Sezonul 1988-1989
Etapa 3


Dupa numarul de victorii "U" se afla pe locul 7, iar dupa numarul de meciuri jucate in prima divizie pe 4 dupa Steaua, Dinamo, Rapid

PS: Ma bucur ca te-am facut sa cauti prin statistici, poate si retii ceva din ele :ok:

zuzubuoy
9th August 2005, 10:05
Si acum, te poti trezi...

Siljanoski
9th August 2005, 10:40
t.b. si jorgensen, tot respectul pentru demersurile voastre statistice absolut laudabile, dar am mai spus-o si repet, aici vorbim despre prezent nu despre trecuturi mai mult sau mai putin glorioase...

zuzubuoy
9th August 2005, 10:54
Si despre viitor,nu...? :evil:

RedBaron
9th August 2005, 11:28
De unde luati statisticile acestea? Este vreun site unde apar meciurile din trecut din prima divizie? Daca da, poate lasati si noua linkul.

Siljanoski
9th August 2005, 11:55
si despre viitor, cum sa nu!
cat despre link, ar fi www.romaniansoccer.ro care are clasamentele din A de la prima editie pana acum.

jorgensen
9th August 2005, 15:39
t.b. - trebuie sa recunosti ca la meciurile directe disputate in divizia A intre FC Bihor si U situatia este foarte echilibrata.

Dar daca tot ai cautat in statistici, banuiesc ca trebuie sa ai si habar de ele.
1. Daca tu crezi ca un oras, asa mai mic, cum e Oradea, ar putea sa aiba o alta echipa decat cea fanion in divizia A, TE INSELI.
2. Indiferent ca se numeste Crisul, Crisana, CAO, CS sau FC Bihor - este echipa fanion. La noi aici, in VEST, nu avem mai multe terenuri pe care sa jucam fotbal de divizia A, cum e cazul CFR-ul din Cluj.
3. Am analizat din nou statisticile...
CRISUL - U 3 victorii 5 egaluri 4 infrangeri 15-16 golaveraj
CAO - U 6 victorii 2 egaluri 0 infrangeri 19-7 golaveraj
CRISANA - U 8 victorii 2 egaluri 2 infrangeri 24-8 golaveraj
CS Oradea - U 7 victorii 3 egaluri 6 infrangeri 22-21 golaveraj
FC Bihor - U 4 victorii 2 egaluri 4 infrangeri 17-17 golaveraj

Iar acum, Oradea - U 1470-1380 meciuri in divizia A
498-485 Victorii
2031-1801 goluri

Altceva ?

t.b.
9th August 2005, 17:43
Stai asa, ca atunci daca facem un Cluj vs Oradea, la Cluj trebuie sa intre si meciurile celorlalte echipe din Cluj care au fost in prima divizie: cfr, Dermata, Dinamo, Victoria atunci raportul de meciuri ar fi clar in favaoarea Clujului.

Celelalte echipe ale Clujului
cfr gruia: 11 sezoane 334 meciuri
Dermata 1 sezon 30 de meciuri
Dinamo 8 sezoane 171 meciuri
Victoria 8 sezoane 154 meciuri
Adunat cu cele 1380 de meciuri ale lui "U", si daca vrei si cu cele 59 de meciuri jucate de "U" la Sibiu rezulta 2128 de meciuri ale echipelor din Cluj pe langa cele 1470 de meciuri ale echipelor din Oradea

Numai "U" are aproape atatea meciuri in A 1439, daca punem si jocurile disputate la Sibiu, cat toate echipele din Oradea la un loc 1470

Superioritatea Clujului e clara...

Si chiar daca iti vine greu sa crezi, Oradea a avut 2 echipe in prima divizie

Important nu e cate meciuri are intreg orasul in A, palmaresul acelei echipe CAO nu mai exista, stiu ca voi ati vrea sa aveti acel palmares, la fel cum actuala echipa din Timisoara care joaca in divizia revendica palmaresul Politehnicii Timisoara, care este momentan in C.

jorgensen
9th August 2005, 18:00
Chestia cu Timisoara-bragadiru-Dragasani nu tine. Acum e capitalism, se cumpara locuri in divizia A ca la piata. Pe vremea aceea se schimbau doar denumirile. Pentru cultura ta, FC Bihor a fost Crisul inainte. Asa cu U Cluj a fost din 49-51 CSU Cluj si din 51-66 Stiinta Cluj.

t.b.
9th August 2005, 18:14
La "U" in palmares apar sezoanele respective, la FC Bihor nu apar, oricum daca ar fi fost Crisul, atunci clar ca nu are nici o legatura cu CAO pentru ca cele 2 echipe au jucat in acelasi timp in prima divizie
Deci Crisana+Crisul+FC Bihor=25 de sezoane in A, mai putin de jumatate din sezoanele lui "U"

Angelina Jolie
9th August 2005, 23:15
Stai asa, ca atunci daca facem un Cluj vs Oradea, la Cluj trebuie sa intre si meciurile celorlalte echipe din Cluj care au fost in prima divizie: CFR, Dermata, Dinamo, Victoria atunci raportul de meciuri ar fi clar in favaoarea Clujului.

Ia te uita dom'le ce scimbare de directie. Adica acum suntem clujeni. Parca pana acum nu eram. :happy

t.b.
9th August 2005, 23:33
Voi sunteti echipa cartierului gruia, la fel cum si Victoria Someseni cica e echipa din Cluj asa sunteti si voi...

Da vezi ca ai modificat citatul... era scris cfr nu cu litere mari ca nu-i voie :D

SilverZeus
10th August 2005, 00:25
...sper sa promoveze ISCT sau "U"...totusi am votat cu "U"....insa visul meu e greu de implinit...probabil va promova o echipa la care banii vor fi mai multi decat la celelalte

jorgensen
10th August 2005, 14:30
FC Bihor - Armatura Zalau 5-0 Goluri D. Stan, D. Lupascu (2), si Grigorie Tudor (2)

Artimon a inceput partida cu urmatorul 11: Vatca - Lazar, Luput, Ciobanu - Mihut, Gado, Munteanu, Sfarlea - Neaga, Lupascu, Stan

Siljanoski
10th August 2005, 14:58
Bravo baietii! Rupem tot!

Siljanoski
15th August 2005, 13:37
No, ca am batut iara Armatura si la Zalau, cu 2-1. In alta ordine de idei, ce ziceti de faptul ca Olimpia pana la urma cica s-ar inscrie in campionat? (scuze de posturi succesive, dar nu-mi apare edit)

t.b.
15th August 2005, 14:35
Si cu ce jucatori joaca Olimpia :o: ca majoritatatea au plecat, e un lucru bun ca Olimpia o sa participe, ar fi fost pacat sa dispara asa o echipa. Pana la urma se pare ca nu se mai retrage nimeni din serie, cel putin deocamdata.

Siljanoski
15th August 2005, 14:57
lasa ca e bine ca ramane olimpia. 3 puncte in plus nu strica niciodata...

ADelPiero
16th August 2005, 04:52
hai baietii :D inca 4 zile si incepe "razboiul" ... succes tuturor :ok:

cum stati cu pregatirile?:D

jorgensen
16th August 2005, 09:48
foarte bine. Voi ? Mai aveti jucatori ?

"Depinde doar de ei, si nu de altii. Nici Alba Iulia, nici Gaz Metan nu se ridica īn acest moment la valoarea oradenilor”, spune fostul portar al oradenilor, Marcel Lazareanu, care a aparat sase ani si jumatate la FC Bihor.

„Sunt legat sentimental de Oradea, mai ales ca acum evolueaza aici si fiul meu. Sper sa promoveze de pe primul loc, iar la baraj sa ajunga U Cluj”, a īncheiat Lazareanu.

Si cunoscatorii fenomenului ne vad favoriti.

Siljanoski
16th August 2005, 09:52
Si au si de ce!

zuzubuoy
16th August 2005, 10:02
Intrebarea este: oare jucatorii nostri stiu asta...? :thinkso:

micutzu
16th August 2005, 11:47
@ADelPiero
Cel putin din partea aradenilor, multumim la fel. :ok:
Fiind si fan Juve iti doresc o viata lunga. :bere:

@jorgensen
Asta zic cunoscatorii fenomenului din Oradea. Stii expresia "orice tzaran isi lauda magarul"
Si mai stiu una care zice asa "mai e mult pana departe" :sneaky:

t.b.
16th August 2005, 13:25
foarte bine. Voi ? Mai aveti jucatori ?

"Depinde doar de ei, si nu de altii. Nici Alba Iulia, nici Gaz Metan nu se ridica īn acest moment la valoarea oradenilor”, spune fostul portar al oradenilor, Marcel Lazareanu, care a aparat sase ani si jumatate la FC Bihor.

„Sunt legat sentimental de Oradea, mai ales ca acum evolueaza aici si fiul meu. Sper sa promoveze de pe primul loc, iar la baraj sa ajunga U Cluj”, a īncheiat Lazareanu.

Si cunoscatorii fenomenului ne vad favoriti.

V-ati gasit omul potrivit care sa va laude, unul dintre parazitii din conducerea lui "U". Tot respectul pentru fostul portar Lazareanu. a fost un jucator emblematic pentru noi, dar ca si om am tot dispretul fata de el.

Siljanoski
16th August 2005, 15:45
Conteaza ca fiul lui stie sa apere si a semnat cu noi!

t.b.
16th August 2005, 16:20
Nu se compara fiu`so cu Lazareanu ca portar, cand a fost la noi facea niste gafe de iti venea sa-l impusti, se pare ca o cura de divizia C si una la Zalau i-au scos calitatile din adancul codului genetic :D

jorgensen
16th August 2005, 18:09
Apropierea īnceputului stagional aduce dureri suplimentare de cap pentru noua conducere a "alb/negrilor". Astfel, diriguitorii unirişti au fost anunţaţi telefonic că FC Unirea Alba Iulia nu are dreptul la legitimări de jucători şi nici nu va fi īnscrisă īn viitorul campionat pānă la stingerea datoriilor rămase din "mandatul" lui Măluşel. La mijloc se află restanţe de aproximativ 50 de milioane de lei către tehnicianul Neluţu Popa precum şi contractul lui Stelian Gherman. De asemenea, īn jur de 30.000 $ reprezintă cuantumul drepturilor solicitate de jucătorii Găldean, Ghenţi, Jercălău şi Chivescu, ale căror memorii se vor judeca miercuri.
Sursa Ziarul Unirea de ieri

old lord
16th August 2005, 19:38
eu sper sa promoveze alba iulia
si sa prinda barajul FC Bihor

Siljanoski
18th August 2005, 12:30
Inca doua zile pana incepe scandalul! Toata lumea pregatita sa ne vada cum radem tot in cale?

jorgensen
18th August 2005, 13:02
Poate ca nu radem tot, dar cu siguranta ii vom UMILI !
Deja s-a vorbit la Oradea de instalatie de nocturna ...

Siljanoski
18th August 2005, 15:28
Serios? Cam pe cand? Ca daca vor s-o avem pe cand intram in A ar cam trebui sa inceapa sa lucreze, ca un an nu e mult.

orixontel
18th August 2005, 17:10
U Cluj va promova dar sa nu va fie teama ca nu vezi mai juca cu o echipa din cluj !!!! va veni cfr.....

zuzubuoy
18th August 2005, 17:31
Hai sa lasam dracului nocturna. Si la Arad s-a vorbit de nocturna...
Sincer, n-ash vrea sa ajung in situatia lor.

jorgensen
19th August 2005, 10:25
Doar Bihorul contează
Transilvania, regiunea cu cea mai slabă reprezentare īn fotbalul romānesc, nu anunţă o candidată certă la promovare, ambiţiile lui Marcel Iancu (FC Bihor Oradea) şi ale lui Marius Vizer īmpreună cu Gigi Alexandrescu (Liberty Salonta) fiind contracarate timid de dorinţele sfioase ale lui Cornel Ţălnar (Unirea Alba Iulia) sau ale directorului general de la Romgaz, Florin Munteanu (Gaz Metan Mediaş). Alteori cu intenţii cel puţin la nivel declarativ, echipe de tradiţie gen UTA, Olimpia Satu Mare sau “U” Cluj se tārăsc lamentabil de pe-o zi pe alta, degradate de diletantismul conducătorilor ce īşi au propriile interese. După apariţia īn Seria a III-a a “satelitului” Gloriei Bistriţa, care va juca la Beclean, lupta pentru supravieţuire se va īnăspri, nici o echipă nefiind scăpată de grijile “C”-ului.

Sursa: Prosport

politim
19th August 2005, 18:58
hai bihoru

Angelina Jolie
20th August 2005, 05:33
FORZA RESITA! Incepeti cu dreptul baieti. Executati-i pe lesinatii de langa Parcul Mare.

zuzubuoy
20th August 2005, 15:18
Cine e pe rimul loc???
Unirea? - nuuu, nici vorba;
Gazul? - da' de unde;
"U"? - hai sa fim seriosi!
Atunci cine e pe primul loc???!!!
Bihou' eee!!! Bihoru' eee!!! /hello :yeah: /hello

t.b.
20th August 2005, 16:01
Calmeaza-te omule... ati batut o echipa de juniori, stai pana jucati cu echipe mai serioase... Resita sa stii ca o sa incurce pe multa lume, noi am jucat f. bine azi am avut o groaza de ocazii... daca jucam tot asa nu ne sta nimeni in cale :drak:


@ MM, uita ca ti-am facut pe plac, cu dreptul am inceput :D

HIV
20th August 2005, 16:34
bihorenilor vom vedea dar nu veti promova asa usor cum credeti voi . Resita are echipa destul de buna , ii va incurca pe multi sezonul asta . Hai "U" !

Mishumacher
20th August 2005, 17:59
Ar fi frumos sa promoveze U Cluj.Ar fi un adevarat derby in Cluj!!!
Anu asta ar trebui sa promoveze din B3 o echipa cu adevarat din Ardeal.Minerii au promovat si sunt ciuca batailor!!!

Forza Ardealul,Banatul si....Ploiestiul!!!