PDA

View Full Version : Cine promoveaza sezonul acesta ('05-'06) din seria B3?



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13

Darkslowstar
28th February 2006, 18:08
Nu numai ca ninge dar e si un vant cumplit, care te ingheata pana la os. Decizie previzibila si corecta.
Inca o saptamana de asteptare grea, de abia astept sa inceapa fotbalul.

jorgensen
28th February 2006, 18:31
Asta este. Nu avem cum sa ne punem cu vremea. Dar nu e ciudat ca in fiecare an se amana returul. Ca si cum pe drumari iarna ii prinde nepregatiti de fiecare data. Si asta nu o inteleg pentru ca aici de 5000 de ani, dupa toamna, INTOTDEAUNA urmeaza iarna !!!
Ce sa facem, mai prelungim agonia (nu mergem pe stadion) cu o saptamana !

Darkslowstar
28th February 2006, 18:34
In mod normal in martie incepe primavara, numai ca la noi anotimpurile s-au dat complet peste cap. E ca la loterie, nu poti sa sti cand se poate juca. Singura solutie ar fi sa jucam indoor, dar nu prea e posibil, deocamdata. Nici sa jucam primavara-toamana nu e o solutie.

jorgensen
28th February 2006, 18:34
Las ca mai aveti timp o saptamana sa fiti radiosi si liberi in exprimare. Dupa care... primul soc... Resita... dupa care LINISTE de pe moina !!!

jorgensen
28th February 2006, 18:38
Pai daca am avea terenuri cat de cat acoperite, cu gazon incalzit, cu.... s-ar putea disputa si in martie campionatul

stefanm14
28th February 2006, 20:16
Pfiu, si ce asteptam sa chiulesc vineri la ultimele 2 ore :D

philos
28th February 2006, 20:57
UTA ma? l-a dat pe ala pe niste fleici de friptane? :D:D:D

Paul
28th February 2006, 21:05
wow , da trebuia si un sac de cartofi , niste ulei si niste carbuni :D

Darkslowstar
28th February 2006, 21:19
Pai si ce te impiedica? Dute si da si tu la lopata la indepartata zapada de pe teren :D

Jorgensen, tu ori visezi ori vrei sa emigrezi :D

RED&WHITE
28th February 2006, 21:21
Asa! puneti botul fripturistilor. :rosu: Voi chiar nu va da-ti seama ca e bataie de joc din partea presei (cu bonus pt. Prost Sport si GSP) si nu e primul caz (a se vedea cazul cu detergentul). Daca un om ca Gigi Boruga (renumit de altfel pt. "perle") scapa "porumbelu" catre niste nesimtiti de ziaristi iar acestia il publica ca si stire senzationala ce pot sa mai zic de cei care o cred... :headbang:
Adica UTA /hello transfera jucatori buni si de divizia A ( Orlando, Dumitra, Miclea, R. Cosma) si se milogeste de un club de divizia D :o: pt. a vinde un jucator care NU A JUCAT NICI UN MINUT PT. CLUB

P.S. Acuma e randul nostru dar nu uitati ca maine urmeaza echipa voastra

starsteel
28th February 2006, 21:28
de exemplu la Bistrita (Gloria II Bistrita - Divizia B) ninge de rupe , azi -15 grade Celsius la ora 7.40 cand m-am dus sa-mi iau presa...
decizie corecta si logica !
Lasa-ne cu Gloria Bistrita II, ne-ai adus aminte de Gloria Bistrita unu, adica cea mai urata echipa din Romania.

omul
28th February 2006, 23:34
IIIIIIIIHAAAAAAAA

nu ma injurati, da' eu am tot sperat sa se amane :D
Altfel nu puteam sa merg in etapa a patra la Arad :evil: ca aveam o treaba in 25 martie :D

BINE MAH!!!!!!!

omul
28th February 2006, 23:48
dupa care LINISTE de pe moina !!!

de fapt liniste pe Moina nu este niciodata... doar ca nu putem noi sa auzim ultrasunetele liliecilor :D

bihoreanul
1st March 2006, 01:12
Pai nici mie nu prea imi vine a crede,dar mai naspa e ca fac strainii mistho de noi. Tocmai m-a sunat cineva din Olanda si cica a vazut pe CNN stirea,iar aia faceau mistho de Romania ca cica la aradeni le-a fost frica sa ceara carne de pasare (recomandata sportivilor) din cauza gripei aviare,asa ca au preferat-o pe cea de porc. :D Nu va suparati aradenilor,dar si Boruga ala e dus rau ,inainte de a face glume de prost gust,ar trebui sa-si dea seama ca reprezinta UTA nu propria persoana.:rosu:

King of Hell
1st March 2006, 09:18
tari in gura sunteti, mereu ati fost, atata ca in B veti fi mereu.

micutzu
1st March 2006, 10:25
@ omul
Daca vii te invit la o :bere: dupa meci indiferent de rezultat :great: :ok:

La ce vreme a venit decizia e corecta tinand cont ca e miercuri deja. Nici asa nu esti sigur nici pentr 11martie (atunci e ziua mea :D) ca poate tine zapada mai mult de o saptamana.

stefanm14
1st March 2006, 10:48
Pai si ce te impiedica? Dute si da si tu la lopata la indepartata zapada de pe teren

Nu ma impedica nimeni, da' n-am unde sa ma duc :D Si nici lopata :D

stefanm14
1st March 2006, 10:50
Era carne vie sau omorasera deja vitelu ? Si ce fel de carne ? Macar se le fi dat pulpa calumea nu de-aia cu grasime :D

omul
1st March 2006, 12:02
@ omul
Daca vii te invit la o :bere: dupa meci indiferent de rezultat

Clar ca vin... n-am ratat nici un meci al nostru la Arad din '99 incoace :evil:
Cât despre bere... cine stie... un lucru insa iti pot spune sigur: tu vei bea de suparare :D

LOOOL Un amamumt interesant : in caz ca nu se mai amana inceperea returului derbyul se va juca pe 1 aprilie :D

omul
1st March 2006, 12:10
Chiar mah ... ce "sepci rosii" mah? Voi sunteti (mai nou) un fel Valencia a Romaniei, atat la culori cat si la mascota :D - LILIECII mioritici :D uite mah si idee de nume de galerie

bihoreanul
1st March 2006, 14:34
S-a trezit cine sa spuna de 'B mereu' :D Nu stiu care echipa din B3 nu prea a mai fost de ceva vreme in A. Apropo, stii ce frumos bate soarele pe stadion la ora 16-17 (la cat incep meciurile de A ) ? :D Am uitat ca voi tot in B v-ati duelat ,dar ce sa-i faci,liliecilor nu le place soarele prea puternic :D
PS: daca printr-o minune promovati,cine mai merge la stadion,ca liliecii nu suporta lumina puternica? Sau va puneti nocturna la ruina? :D

King of Hell
1st March 2006, 14:35
S-a trezit cine sa spuna de 'B mereu' :D Nu stiu care echipa din B3 nu prea a mai fost de ceva vreme in A. Apropo, stii ce frumos bate soarele pe stadion la ora 16-17 (la cat incep meciurile de A ) ? :D Am uitat ca voi tot in B v-ati duelat ,dar ce sa-i faci,liliecilor nu le place soarele prea puternic :D
PS: daca printr-o minune promovati,cine mai merge la stadion,ca liliecii nu suporta lumina puternica? Sau va puneti nocturna la ruina? :D

cine stie, poate o sa jucam chiar pe stadionul din satul vostru.:ok:

King of Hell
1st March 2006, 14:49
Boruga, Boruga....pana incepe returul e deja inapoi la Jiul.

zuzubuoy
1st March 2006, 14:50
Hai ca m-ai spart! Nu ti-ar fi jena sa mergi pe un stadion satesc, cu un gazon de peste 100 de ani, cu scaune peste tot (fara tribuna a II-a), cu WC-uri curate (inclusiv pt. femei), etc...
Hmmm.....

PS: Sper ca nu ne confuzi cu Sibiu!!! Sau ati fost invadati de straini???!!!

King of Hell
1st March 2006, 15:52
nu mi-ar fi jena, doar lehamite...de culorile ros-albastre.

micutzu
1st March 2006, 16:17
Un lucru e de stiut : inconstient si naiv a fost cel care a scris prima data asta, dar mai rau decat el sunt cei care-l cred.

micutzu
1st March 2006, 16:19
:D @omul
Daca tu zici. Dar mai sigur iti spun dupa meci, pana atunci treaba e de 1X2. Deci nu zi hop pana ce nu sari gardul.

P.S. invitatia ramane valabila.

stefanm14
1st March 2006, 17:41
Oare in contract a fost scris si numele vacii ? :D

Darkslowstar
1st March 2006, 18:43
Gata cu off-topicul, pls. Toata chestia asta e duma de presa, sa fim seriosi, cine da un jucator pe 2 milioane de lei?

stefanm14
1st March 2006, 20:01
Pai cum dark, asta nu e off-topic. Ce-ai vrea sa discutam pe subiectu' asta ? Daca nu avem ce discuta, inchide-l si gata.

jorgensen
1st March 2006, 20:26
Pot sa vin si eu ??? Promit ca dau eu un rand de bere !!!:bere:

jorgensen
1st March 2006, 20:28
Dar voi de ce aveti dreptul sa sperati ? Aveti mai mult...testosteron in glande ?

King of Hell
1st March 2006, 21:45
nu, noi spre deosebire de altii, suntem buricul pamantului, stam la oras, avem echipa tare, avem antrenor care nu pleaca cu o saptamana inainte de inceputul returului...destule argumente?

RedBaron
1st March 2006, 21:52
da mah desteptilor, e adevarat! pe Cioara l-am dat pe carne. pe N'jock l-am transferat pentru un autobuz nou, pe Panin si Marginean am primit sare si zahar... Hutan, in schimbul lui am primit gaz metan de la moldoveni.
detergent nu avem la club, e criza, la fel ca de hartie igienica. de asemenea nu avem mingi, poate se indura cineva. momentan echipa se antreneaza cu un ghem de ata si niste lopte de la copii din cartier.
boruga pleaca la Athletico Mineiro. a avut oferta de la jiul, dar a refuzat! maine va scrie si in ziar de plecarea sa.
sa nu uit ca suntem foarte invidiosi pe vecinii de la sud cu super-mega-euro-echipa fuzionata. tare am vrea si noi asa ceva... ar fi cel mai meserias lucru posibil!

si care se simte atacat de mesajul meu, inseamna ca e simtit.

subiect inchis.

cristi[XU]
1st March 2006, 22:59
nu, noi spre deosebire de altii, suntem buricul pamantului, stam la oras, avem echipa tare, avem antrenor care nu pleaca cu o saptamana inainte de inceputul returului...destule argumente?

ve`ti ramane fara stadion in ultima etapa, cand clujenii se vor calca in picioare sa vada echipa oaspete care va fi promovata:drak: aveti lilieci pe stadion:drak:

promitem sa va asteptam in A:ok:

omul
2nd March 2006, 01:35
suntem buricul pamantului, stam la oras, avem echipa tare

o insiruire de 3 adevaruri absolute... ultimele doua la fel de adevarate ca primul...

omul
2nd March 2006, 01:38
sigur... :D macar daca suntem doi e mai sigur ... o fi micutzu baiat fain, da' tot utist ramâne :drak: :P

omul
2nd March 2006, 01:44
n-ai decât sa te obisnuiesti, cu culorile astea ... pentru ca sezonul viitor se-ngroasa randurile de echipe ros-albastre in A :D

Stii - au hotarât astia de la federatie sa nu mai promoveze echipe care au si alb, la terenurile noastre noroioase, nu da bine... :D

bihoreanul
2nd March 2006, 01:55
Cica sat....... :ciocan:Punctele alea reprezinta cunostintele tale despre termenii de sat ,oras si municpiu. Daca la tine Oradea cu 240.000 de locuitori este sat,ma gandesc ca Turda cu 61.000 este un catun,iar Cluj Napoca cu 333.000 o fi metropola :headbang: :headbang: :headbang: . Datele sunt luate din recensamantul din 2002 ,situatii demografice,etc.:evil:
PS: spre informarea ta,Clujul este al 13 lea oras din tara ,pe cand Oradea este al 10-lea.Te las sa-ti scremi mintea sa vezi despre ce este vorba: suprafata,po****tie,importanta economica si politica,etc Astept raspuns.:D


Revenind la dorintele tale ascunse (de a juca la noi pe stadion) si noua ne-a fost lehamite sa tot vedem atatia gropari la Oradea,ce era cu voi de erati toti in doliu ? Ati vazut si voi niste garduri la Oradea la stadion si v-ati gandit sa faceti concurs de maimutereala escaladandu-le,ca la Cluj nici alea nu le mai aveti.Trebuia sa mergeti in 'deal' sa faceti antrenament intai,ca aici nu prea ati fost in forma, :D Apropo,ca tot vreau sa te intreb de mult,tu vrei sa zici ca nu ai fost la nici un meci a lui CFR ,atunci cand nu a jucat cu U? Ma cam indoiesc,ca prea stii tu despre aia fiecare detaliu. :evil: Am vazut ca vi-a placut stadionul nostru,ca tot ati facut poze pe acolo,ca deh ,au venit cei care reprezinta 'fanionul Ardealului' in Occident si au vrut sa dea exemplu de 'civilizatie' escaladand garduri.:ciocan: Oare ce parere ar avea 'Nelutu' (Sabau) care v-a scos din mocirla ,stiut fiind faptul ca el e mare credincios ?
PS: Lasa ca va promova U din nou peste vreo 10 ani si va veti putea lauda ca veti avea nu stiu cate participari in A,de parca aia ar conta:rosu:

King of Hell
2nd March 2006, 08:31
de cand ii CFR in A, am fost la primul lor meci, cu poli timisoara, si bineinteles speram sa vad prima lor infrangere, si apoi cu FC National, cand au venit baietii de la FANS si am stat la o poveste, si cfru o furat-o cu 0-1. Oradea al 10 lea sat ? pai da...exact dupa Huedin, Campia Turzii, Zimnicea, Sanicolau Mare, Salonta...nu confunda clasamentele...

micutzu
2nd March 2006, 11:04
:D ma gandesc la momentul in care o sa ma vedeti hihihihi
jorge esti binevenit, daca vin si altii nici o problema.

bihoreanul
2nd March 2006, 14:31
Lasa mah copile,ca o sa te lamuresti tu cu geografia la bacalaureat ,ca la momentul actual va ca te depaseste :D
PS: tot nu mi-ai raspuns daca stii la ce se refera statistica aia 'universitarule'

bihoreanul
2nd March 2006, 14:32
Am auzit 'micutzule' ca esti 'mare' ,dar acuma n-ai fi tu Guliver ? :D

Siljanoski
2nd March 2006, 15:13
Mai uitati un aspect important. O fi plecat Marin, dar Jenei e director tehnic si se va implica mult mai mult decat pana acum. Daca nici Jenei nu recunoasteti ca e antrenor , nu stiu ce-ati vrea.

micutzu
2nd March 2006, 15:14
Un King-Kong pitic :D

remy
2nd March 2006, 15:22
Deja s-a topit zapada.
Dar cred ca in Nord, e zapada en-gross.
Nu se putea juca pe si-asa jalnicele noastre stadioane.

alejandro
2nd March 2006, 15:26
da,logic...trebuie sa mai stam pana la vara,atunci stadioanele vor fi beton:ok:

King of Hell
2nd March 2006, 15:32
lumineaza-ma...oradea al 10 lea, clujul al 13 lea..in functie de ce...

bihoreanul
2nd March 2006, 17:45
Te las sa te documentezi daca tot esti cu gura mare :D

Kidu
2nd March 2006, 20:17
Off-topic: Po****tia municipiului Oradea este 206,614 (in 2001).

Sursa: http://en.wikipedia.org/wiki/Oradea

Iar municipiul Cluj-Napoca: 318,027

Sursa: http://en.wikipedia.org/wiki/Cluj-Napoca

omul
2nd March 2006, 23:18
lol
pana nu demult se si putea edita pol****tia aia :D pe wikipedia
Datele de acolo sunt intradevar aprox. corecte. Insa KID-ule citeste pana la capat, e vorba de 220.000, nu ca ar conta pt ceva...
Eu stiu 225 tot acolo-i

Ma bucur ca ai dat linkurile astea...
Astfel se verifica ce-i spuneam eu lui t.b. acum ceva vreme in discutiile FCB vs U si anume ca inainte de primul razboi mondial Oradea era mai mare decat Clujul (la recensamantul ungurilor din 1910), doar ca la Cluj era mai mare ponderea romanilor si de-aia s-a pompat puternic acolo (centru universitar si altele...)... nu prea m-a crezut :D

bihoreanul
2nd March 2006, 23:48
kidule ai fost pe aproape,ai gresit doar cu vreo 20 sau 30 de mii. :D Dupa recensamantul din 2002 iti spun eu ca sunt sunt in jur de 230 de mii de locuitori (mai exact 236 :D),iar chiar si Clujul are mai mult de 318. Si Aradul are in jur de 180-190 de mii.

Angelina Jolie
3rd March 2006, 02:02
Ma da ce legatura are asta cu intersezonu'? Ce conteaza ca Clujul e cel mai bazat oras din tara, cand in prima etapa Resita le da clasa?:happy

King of Hell
3rd March 2006, 08:29
E chestie de printzipii ma. Nu poti tolera sa apara tot felu de personaje dubioase care sustin echipa locala [mod] sa tot arunce cu noroi in orasul tau, care dupa cum zici, e cel mai bazat oras din tara.

omul
3rd March 2006, 14:17
Hai ca deja sari calu' minorule! Citeste-ti postarile si ai sa vezi cine in cine arunca cu noroi...:rosu:
[mod]calm

RedBaron
3rd March 2006, 20:18
Ma da ce legatura are asta cu intersezonu'? nu prea are "legaturi" cu intersezonu' intr-adevar. este un subforum numit "diverse" daca se doreste continuarea disputei geografice/demografice :no:

in loc sa va bucurati ca mai puteti posta o saptamana pe acest subiect...

King of Hell
4th March 2006, 00:51
Dar noi te vrem omule...

omul
4th March 2006, 01:11
Clujul se "lupta" cu brasovul,constanta.timisoara, iasiul si ploiestiul(pote si criova sau galati).
ma gandesc ca era vorba de craiova... si spuneai ca, cu siguranta stam mai bine decat ei => pe baza tranzitivitatii (din quote si postul anterior) ca stam mai bine si decat voi :D q.e.d.

cat despre rivalitate cu voi NU EXISTA! Si nici nu ne trebuie stai linistit... le-avem noi pe ale noastre (spre deosebire de voi care le inventati)
eu la fel simt si cand jucam cu voi ca si cand jucam cu sarma sau sticla sau electrobidon.


Dar noi te vrem omule...
Nu ala-i citatu'...e unu' oleaca mai dur... mai sapa ca vine baku' (bacalaureatu :D)

BAK
4th March 2006, 01:17
m-am inselat in privinta craiovei...aici ai dreptate....dar aici e vorba de Cluj si de oradea....vad ca nu prea ai argumente in privinta asta!de promovat vor promova U, si gazul...la anul UTA si voi

omul
4th March 2006, 01:27
nu te agita atata cu promovarea.... aveti un punctisor in fata noastra. In cazul in care stii sa interpretezi si clasamentul adevarului, ti-ai da seama ca defapt aveti doua in urma...

Gazul daca vrea sa promoveze, nu prea are cum sa se impiedice, deci noi ar cam urma sa ne batem pt. locul secund... si parca nici n-ar avea farmec sa-l obtinem inainte de ultima etapa :drak: Sincer imi doresc din tot sufletul sa fie decisiv meciul de la cluj, nu de alta da' avem doar experiente pozitive in "finale de campionat".

p.s. fontu' mic l-am folosit ca sa fiu in ton cu postarile tale, cat despre chestia cu studiile tale imi suna a provocare de gradinita... si iti garantez ca nici tu nu vrei sa dezvoltam ... si totusi.. oxford, cambridge, sorbona, harvard???

ginu
4th March 2006, 01:31
hai mai, ce legatura are PIB-ul pe cap de locuitor cu intersezonul 2005-2006? Mandria asta locala...da, eu sunt mandru ca sunt clujean, oradenii sunt mandri ca sunt oradeni, sibienii la fel etc.
Clujul e mai mare, Oradea are mai multe firme italiene, stiu eu ce, toate sunt detalii importante pentru investitori si statisticieni poate, nu pentru fotbal...

Ne tot bateam noi care e mai tare, si Falticeni-ul avea echipa in A...
Ca sa vezi cat de mult conteaza. Vezi in Italia, Bologna (mare centru universitar) sau Padova nu au echipa in A, si Verona, oras mult mai mic, are doua.

Chestii puerile astea cu "scula mea ii mai mare ca a ta". Eu cred ca U e mai bun ca Bihor-ul, dar asta prin prisma lotului, antrenorului (respectiv lipsa lui) si poate a seriozitatii conducerii de-acuma (inca nu zic 'hop' ca nu am trecut dealul). Si bineinteles, a subiectivismului. Va tot certati, dar deocamdata Mediasul e cu 6, respectiv 7 puncte in fata noastra.

Fa-ti curatenie la tine-n curte si nu te ocupa de ograda altuia. Asta se aplica si pentru "U", si pentru Bihor etc.

Hai "U"

omul
4th March 2006, 01:40
@BAK
imi place ca ai sters chestia cu milionarii... :D probabil ai deschis capitalul si te-ai speriat

@ginu

:ok: ai dreptate
mai putin la partea cu antrenorul... nu te lasa influentat de pozitia de "director tehnic" pe care o are Emerich Jenei... el face echipa, asa ca...

Hopshio
4th March 2006, 10:28
bah io nush ce va stresati atata....se sthie ca oradea o sa promoveze..deci discutia asta nu are nici un rost..asa ca.....Hai BIHORU!!!!

jorgensen
4th March 2006, 13:51
Nici nu incape indoiala de chestia asta: FC Bihor promoveaza sezonul asta !

King of Hell
4th March 2006, 15:05
da..amicale azi..U-Inter Blaj 4-1...Oradea-Satu Mare 1-3.

Hopshio
4th March 2006, 16:22
bah oradea-olimpia 1-3...toate echipele au un moment mai prost..acuma stii sa o judeci ca o pierdut...da cand o facut egal cu timisoara???? las ca vedem meciurile oficiale..nu acuma

King of Hell
4th March 2006, 19:23
mai avem de asteptat 5 etape pana cand nu vor mai posta oradenii, de jena ca echipa lor are 0 puncte din 15 posibile.

jorgensen
4th March 2006, 20:02
Da, mah, dupa primele 5 etape, cand jucam acasa cu echipe fantoma ca Gloria 2, Minerul Lupeni si Corvinu, nu o sa castigam nici un punct ? Mah, esti naiv si incorigibil. Voi pana in etapa a 10-a nu aveti nici un meci mai tare, nu ? Veti face 30 de puncte din 30 ? IoI !!! Eu zic sa ne retragem toti din campionat, sa va dam toti meciurile cu 3-0 la masa verde, ca sa ti se indeplineasca visele. Ne plictisesti !

t.b.
4th March 2006, 20:15
Tare faine discutii pe threadul cu intersezonul :D inca n-am apucat sa citesc tot ce-ati scris in ultima luna, da` promit ca o sa o fac cand o sa am un pic de timp.

[mod]


BTW cine-i antrenor la Oradea, ca am auzit ca Sapa s-o dus la Dinamo, mare pacat ca acuma poate chiar isi iau antrenor... :rolleyes:

King of Hell
4th March 2006, 20:33
T.B. welcome back, predau stafeta, lupta-te tu cu morile de vant.

t.b.
4th March 2006, 20:46
pacat mai Kingule, cand zici acum Cluj in fotbal, nu se mai intelege "U"... Imi aduc aminte o faza nostima -cam in aceeasi nota- de la meciul vostru amical cu Poli la Timisoara, ala de acum vreo 2-3 luni. Am intrat si eu pe stadion (sa mai vad marea echipa a lui U care tocmai pierduse "total nemeritat" la Oradea) si am plecat la pauza. Faza nostima e ca in timp ce coboram scarile stadionului, vorbea langa mine o tipa la mobil, spunea ca este la meci si probabil fiind intrebata cu cine joaca Poli, ghici care a fost raspunsul... "Cu Clujul... cu CFR" :mda:
Acuma n-o fi fost aia prea microbista da'... in curand o sa trebuiasca sa fii tare microbist sa stii de "U"... in curand vom auzi de "U" numa' prin antologiile fotbalului nostru, ca de promovat anu' asta... mai greu :D


:sleep:
Io iti aduc fenomene din alea care-ti zic ca Oradea voastra ii in Ungaria, asa ca lasa textele spuse de "microbistele" care vin la meciuri sa se bage in seama cu fotbalistii...

Angelina Jolie
4th March 2006, 23:30
Ioi, o revenit. Doamne ajuta-ne.
Da de promovat tot nu promoveaza vargatii.

Angelina Jolie
4th March 2006, 23:34
t.b. welcome back NOT! Adica mai bine stateai unde te-ai dus. Si deajaba te stresezi ca cu ajutorul nostru va promova cine dicteaza Arpi si Muri.

omul
4th March 2006, 23:51
vad ca ai probleme serioase cu Clujul desi mie personal Oradea mi se pare foarte frumoasa..(am scris oradrea cu O mare ca sa fi multumit)!
probabil ca ai suferit traume serioase in tinerete ...te-a batut poate cineva din galerie de la U,ai fost jefuit ?

nu n-am nici una, dar acum ca a revenit (nu era frumos sa vorbesc de el daca nu era aici), ti-l arat cu degetul pe t.b. :D el este problema, nu cloojul...
cu atitudinea pe care si-o arata din nou... altfel imi este simpatic orasu', se pare ca nu si locuitorii :D care sufera de aceasta obsesie clooj=buriku' universului

@King

vad ca nu ai mai gasit citatul :D, timpul a expirat; era vorba de "Prosti da' multi" - noah acuma te las pe tine sa inversezi cuvantul 1 cu 3

omul
4th March 2006, 23:57
@ t.b.
chiar glumesti... eu chiar NU glumeam. oricum imi place ca te-ai pus la citit arhiva :D

@ Jolina
gresesti :D nu ti-am spus ca ei sunt Valencia Romaniei? ei sunt "LILIECII"

Darius
5th March 2006, 08:28
Eu merg pe mana lui FC Oradea, desi as fi atent si la U Cluj si Gaz Metan Medias.

zuzubuoy
5th March 2006, 12:09
Daca vreunu dintre voi sustine ca Oradea ii mai tare ca si Clujul ii recomand tratament de urgenta la spitalul pentru paranoici si alti zambareti din astia (in caz ca exista asa ceva in Oradea :D )

tibi draga, ai noroc ca la voi exista asa ceva...:drak: O fo' frumos acolo??? Asistente faine, mancare pe gratis, atentiune sporita din partea personalului, etc. ? Dar de ce numai o luna???

zuzubuoy
5th March 2006, 12:32
da..amicale azi..U-Inter Blaj 4-1...Oradea-Satu Mare 1-3.
Mda! Amicale de azi, oficiale de "ieri".....24.09.2005: Olimpia Satu Mare - U Cluj 1 - 0... Remember!!! Amicalele sunt amicale, meciurile oficiale conteaza!!!

PS: (putin off.) "Trecutul" zilei de azi - 05.03.1989
FC Bihor - U Cluj 5-2 :drak:

apparte
5th March 2006, 13:06
Mda! Amicale de azi, oficiale de "ieri".....24.09.2005: Olimpia Satu Mare - U Cluj 1 - 0... Remember!!! Amicalele sunt amicale, meciurile oficiale conteaza!!!

PS: (putin off.) "Trecutul" zilei de azi - 05.03.1989
FC Bihor - U Cluj 5-2 :drak:
Tot off: ce meci a fost 5-2-ul ala!Am plecat fericit de la stadion si tot drumul pana-n Cluj am facut misto din 3 colegi,mari suporteri ai lui U(au venit vreo 500 la meciul ala) cu care am stat in acelasi compartiment :D!

omul
5th March 2006, 13:48
tibi draga, ai noroc ca la voi exista asa ceva...:drak: O fo' frumos acolo??? Asistente faine, mancare pe gratis, atentiune sporita din partea personalului, etc. ? Dar de ce numai o luna???
:D :D :D
hai ca mi-au dat lacrimile :D
Dar stii de ce l-au luat acolo, nu? cica sustinea ca U promoveaza... :D

King of Hell
5th March 2006, 14:40
cineva sa dea FFW la timp, pana in etapa 5, ca sa taceti odata toti.

jorgensen
5th March 2006, 15:27
Vezi tb, mai exista in lumea asta, aici vorbesc de cei din afara bihorului care tin cu noi. Si noi avem suporteri in alte parti. Multumim JJ, nu te vom dezamagi !

jorgensen
5th March 2006, 15:33
Nu ai cum sa ne opresti. Dar in schimb, ati putea face voi front comun si sa ne ignorati. Asa pana in etapa a 20-a :drak:. Cica etapa a 5-a a trecut demult. Asa se zice pe aici pe la noi.

RedBaron
5th March 2006, 17:45
am sters vreo 15 mesaje aiurea despre disputele dintre super orasele astea, apropo, cei in cauza sa mai iasa pe strada dupa ce se deconecteaza de la net sa vada si realitatea.

era mai simplu sa inchid subiectul si sa arunc vreo 3 avertismente, deoarece am rugat sa nu mai apara asemenea mesaje off-topic. e penibil cum va certati "orasul meu e mai mare" cand toate is praf si pulbere si ca vai de ele. treziti-va in **** ***, aici vorbim de fotbal. alte chestiuni pe diverse.

urmatoarele "off-topic" se vor regasi pe avertismente si banari :|

discutii placute ;)

omul
5th March 2006, 21:07
Ramai tu si vorbeste despre transferuri pe carne atunci...distrusule

mi se pare mie sau miroase a bataie intre utisti ? :D

Angelina Jolie
5th March 2006, 22:06
tibi draga, ai noroc ca la voi exista asa ceva...:drak: O fo' frumos acolo??? Asistente faine, mancare pe gratis, atentiune sporita din partea personalului, etc. ? Dar de ce numai o luna???
Nu ma am gasit raspunsul corect. De fapt o fo sesiunea, si baiatu nostru ii un tocilar notoriu asa ca mamica i-a interzis accesul la calculator sa poata sorbi pe indelete "Invataturile lui Basarab Panduru catre fiul sau Teodosie":D :D sau ceva de genu.
La spitalu de nebuni ajunge numa in vara dupa ce vede ca matematic vorbind vor ramane inca un an in B. Si vor ramane. Ma bazez pe nea Emerich.

RedBaron
5th March 2006, 23:35
mi se pare mie sau miroase a bataie intre utisti ? :Doff-topic: nu e nici macar o disputa.
daca careva se simte cu o anumita musca pe caciula e treaba lui, asta daca are caciula. in primul post al acestui subiect scrie clar ce se vrea... cu subiectul. nu suntem curiosi de cifre de afaceri si situatii demografice. asta nu inseamna ca se vor sterge la modul automat mesaje, dar cand o discutie off-topic monopolizeaza subiectul pret de cateva pagini, atunci e altceva. mai ales ca am specificat sa mutati discutia demografica altundeva. cine vrea (si poate) sa priceapa ok, cine nu... nu.
e greu cu ordinea pe la noi. unde mai pui ca hotul striga hotii...
/offtopic

King of Hell
6th March 2006, 08:50
PS: (putin off.) "Trecutul" zilei de azi - 05.03.1989
FC Bihor - U Cluj 5-2 :drak:


PS..Inca off...10 Mai 1986 Universitatea Cluj 5(1-1)1 FC Bihor :ok:

omul
6th March 2006, 10:47
PS..Inca off...10 Mai 1986 Universitatea Cluj 5(1-1)1 FC Bihor :ok:

zuzu a postat aia chiar in 5 martie...
Tu n-ai mai putut tzine pana in 10 mai, mah? tineretul precoce

King of Hell
6th March 2006, 11:03
zuzu a postat aia chiar in 5 martie...
Tu n-ai mai putut tzine pana in 10 mai, mah? tineretul precoce

am vrut sa arat ca si daca e sa ne intoarcem in trecut, tot peste voi suntem, desi parca am gasit undeva un FC Bihor-U Cluj 6-0, da nu mai stiu sigur.
da parca tot mai important e prezentul si viitorul.

RedBaron
6th March 2006, 12:44
pana la vara nu, dar cica "se intoarce iarna pe w/e asta". interesant... nu stiu daca se va mai amana insa inca o sapt reinceperea campionatului :s

Darkslowstar
6th March 2006, 12:52
Nu cred ca mai poate fi amanat o data returul. Dupa mica tzeapa de we asta probabil se vor abtine de la masuri similare. A fost cald in ultimele zile la BV si zapada s-a topit de tot. Cred ca se va putea juca in conditii bune cu conditia sa nu ninga/ploua tare inainte de meci. Gazonul de pe Tineretului este unul dintre cele mai bune din tara.

zuzubuoy
6th March 2006, 13:14
Gazonul de pe Tineretului este unul dintre cele mai bune din tara.
Dupa cel din Oradea! :drak:

Darkslowstar
6th March 2006, 13:59
Vom vedea in we asta unde se va juca mai bine. Eu sper ca peste tot!

100%rapidist
6th March 2006, 14:08
nu a picat deloc amanarea returului findca tocmai am aflat ca echipele care joaca in cupa uefa(Steaua,Rapid)vor juca in 15 zile 6 meciuri!!!

Darkslowstar
6th March 2006, 15:13
Lasa ca nu-i asa rau, pt ca echipele romanesti trebuie sa se obisnuiasca sa joac de 2 ori pe saptamana, daca vor in CL sau in UEFA. Asa se joaca in Europa!

Oricum Rapid II (ca tot suntem la B) aici are sanse slabe de tot sa joace afara :D

RedBaron
6th March 2006, 16:46
trebuie sa inceapa odata returul cu zapada o ba' deoarece avem nevoie sa stim... daca bihorenii is anu asta mai meseriasi ca si studentii clujeni sau nu :D si daca .... cade UTA :( asta cu referire strict la B3.
pe restul seriilor nu ma bag, ca nu ma pricep :D

tudoor
6th March 2006, 17:17
A fost cald in ultimele zile la BV si zapada s-a topit de tot. Cred ca se va putea juca in conditii bune cu conditia sa nu ninga/ploua tare inainte de meci. Gazonul de pe Tineretului este unul dintre cele mai bune din tara.
lolz mey Dark... in Bv ninge de azi noapte intr-una! si destul de tare. oricum la noi nu-i problema, se joaca in conditii ok si dak ninge in ziua meciului... dar preferabil ar fi sa se calmeze vremea ca eu vreau sa-l vad pe Karamian in actiune cum dribleaza tot si batem shahalaul :yeah:
http://img383.imageshack.us/img383/3539/22222hu.png

Dadoman
6th March 2006, 17:37
Olimpia Satu Mare - Corvinul 0-2:yeah: Mi`ar placea sa se salveze Uta si resita, in rest nu conteaza.A da...nu lasati mediasu` sa promoveze!!!:mda:

King of Hell
6th March 2006, 17:44
n-au nici o sansa sa promoveze :D

t.b.
6th March 2006, 18:53
tibi draga, ai noroc ca la voi exista asa ceva...:drak: O fo' frumos acolo??? Asistente faine, mancare pe gratis, atentiune sporita din partea personalului, etc. ? Dar de ce numai o luna???

Am noroc ca daca n-ar fi, ar umbla toti aia pe strada, ca prin alte parti pe unde nu este, stim noi pe unde :D
da` stai calm ca nu te dau de gol, pai daca te imbraca in costumul ala cu maneci lungi cum ne mai incanti tu pe noi cu minunatele postari despre mareata echipa ros-albastra din cel mai frumos oras din Europa



Nu ma am gasit raspunsul corect. De fapt o fo sesiunea, si baiatu nostru ii un tocilar notoriu asa ca mamica i-a interzis accesul la calculator sa poata sorbi pe indelete "Invataturile lui Basarab Panduru catre fiul sau Teodosie" sau ceva de genu.
La spitalu de nebuni ajunge numa in vara dupa ce vede ca matematic vorbind vor ramane inca un an in B. Si vor ramane. Ma bazez pe nea Emerich.

Du-te tu nu mai spune...
ma ce le stie pe toate asta mica si gravida... :D

Daca chiar nu-l mai poti satisface pe Brad de grija asta, afla ca pe cand am plecat era aproape gata sesiunea






Am gatat cu off-topicul... :)
Pana cand bihorenii o sa fie din nou dezamagiti au mai ramas: 4 zile 16 ore 10 minute :yeah:

t.b.
6th March 2006, 18:57
Lasa-i ma sa spere, eu vreau sa rateze promovarea in ultima etapa, sa-i luam la rezultate directe, ca asa-i mai fain ca sufera mai mult :drak: si behashul sa piarda la baraj :D

RedBaron
6th March 2006, 22:01
tre sa recunosc ca esti original... behashul :) :))

omul
6th March 2006, 23:07
asta o fo' buna câjâule :D

omul
6th March 2006, 23:16
am vrut sa arat ca si daca e sa ne intoarcem in trecut, tot peste voi suntem, desi parca am gasit undeva un FC Bihor-U Cluj 6-0, da nu mai stiu sigur.
da parca tot mai important e prezentul si viitorul.

ce ti-ai inchis singur gura :D da' si la prezent stati mai prost mah :D


mareata echipa ros-albastra din cel mai frumos oras din Europa
Paris Saint-Germain, West Ham - da parca nu-i chiar rosu, Barca mah???

t.b.
7th March 2006, 00:29
Paris Saint-Germain, West Ham - da parca nu-i chiar rosu, Barca mah???

Nu se compara Londra cu Oradea ma.... si in Paris ce-i fain? Au si ei un fel de Cris la care i-o zis cumva cu S peste care o facut ceva poduri, si cred ca o gasit ceva petrol p-acolo de o implantat o sonda de-aia mare la care i-o zis Eiffel. Oradea are de tate ma... mai putin gaz metan, da` astea deja-s detalii :drak:

Ne trebe ceva thread de off-topic p-aici... :D

giginamol
7th March 2006, 04:15
@Dodo "Mi`ar placea sa se salveze Uta si resita, in rest nu conteaza. Asta da fan Corvinu'. UTA si Resita sa se salveze si Corvinul sa retrogradeze yeah :yeah: :headbang:


.A da...nu lasati mediasu` sa promoveze!!!:mda:

Da ce crezi ca depinde de ei daca noi promovam sau nu? La ei e important sa se certe unul cu altul uitand ca Mediasul e la 6 respectiv 7 puncte de ei.

P.S. Dodo ce esti tu asa pornit contra Mediasului?

@King "n-au nici o sansa sa promoveze"
Mancami-ai Tatarlaul, ca numai voi aveti sanse hmmm?? Macar adu si tu ceva argumente.

King of Hell
7th March 2006, 08:33
;)
da' si la prezent stati mai prost mah :D

U locu 4, Oradea locu 5. ;)

King of Hell
7th March 2006, 08:43
@King "n-au nici o sansa sa promoveze"
Mancami-ai Tatarlaul, ca numai voi aveti sanse hmmm?? Macar adu si tu ceva argumente.

Bine ma, intra aici dupa 5 etape si mai zi ceva, daca o sa mai ai de zis, de pe locu 5.

zuzubuoy
7th March 2006, 08:58
Ce tot ai cu primele 5 etape??? Tu si tibishor...!
Daca tot o tii cu primele 5 etape, ar trebui sa nu uiti ca voi in primele 5 etape o sa aveti doar 4 meciuri!!!
O alta "chestie". Gazul si Bihorul au cam aceleasi meciuri, adica meciuri contra Lupeniului, Apullum, UTA(!!!), Corvinul. In schimb voi, aveti super-meciuri cu Resita, Deju', CFR, Sannicolau....
Eu propun totusi sa analizam frumos fiecare etapa, inainte si dupa, dupa care sa tragem concluziile, iar "concluzia cea mare" dupa etapa XXX...
Ce ziceti? Sunteti capabili de asa ceva???

jorgensen
7th March 2006, 09:17
Ei isi pun 3 puncte si cu Armatura, ca sa le iasa la numar. :drak:

Dadoman
7th March 2006, 11:55
Ce am cu mediasu`?Mi`s antipatici.Cand mergem in deplasare acolo suntem catalogatzi drept `ciorvinisti`,`mineri`,ne trimitetzi inapoi in valea jiului(incultura).Si cand sa ripostam, malacii de jandarmi,fortzele de dezordine se interpun, si va mai si ajuta la replici.Probabil ca urmele de pe fetzele voastre or ramas intacte dupa meciul de acum 3 ani de la Hunedoara.

King of Hell
7th March 2006, 13:56
Ce tot ai cu primele 5 etape??? Tu si tibishor...!
Daca tot o tii cu primele 5 etape, ar trebui sa nu uiti ca voi in primele 5 etape o sa aveti doar 4 meciuri!!!
O alta "chestie". Gazul si Bihorul au cam aceleasi meciuri, adica meciuri contra Lupeniului, Apullum, UTA(!!!), Corvinul. In schimb voi, aveti super-meciuri cu Resita, Deju', CFR, Sannicolau....
Eu propun totusi sa analizam frumos fiecare etapa, inainte si dupa, dupa care sa tragem concluziile, iar "concluzia cea mare" dupa etapa XXX...
Ce ziceti? Sunteti capabili de asa ceva???

pai calculeaza asa..medias are 30 pct, U 24 pct, Bihor 24 pct...mediasul are acasa cu alba, uta, sarma, si la lupeni si corvinul, adica scoate maxim 6 puncte din tot. Noi avem 4 meciuri din care scoatem 12 puncte..Bihor are cu gloria 2, lupeni , corvinul acasa adica maxim 3 puncte, si la Alba si Arad adica 0 pct...apai ma tot intrebi ce tot zic "dupa 5 etape" pai zic, pentru ca o sa fie 1 Medias 36 pct, 2 U 36 pct...........Bihor 26 pct (inca mai are sanse "reale" la promovare).

nr.zece
7th March 2006, 14:09
initial am fost de acord cu amanare de saptamana trecuta, dar saptamana asta e mai rau

Darkslowstar
7th March 2006, 14:17
La Bucale e destul de frig, dar nu mai ninge si nici nu s-a depus foate multa zapada (catva cm). Se poate juca sambata!

jorgensen
7th March 2006, 14:25
Cum mama naibii ai calculat tu ca noi cu gloria DOI, lupeni si Corvinu facem doar 3 puncte acasa ???? Trei egaluri sau o singura victorie ????? Daca facem doar 3 puncte in 3 meciuri acasa, ma las de postari pe net si imi vad de apicultura, astronomie, fizica cuantica si alte tampenii pe care nu mi le amintesc.

King of Hell
7th March 2006, 14:27
jorgensen, io asa am calculat, de pierdut nu pierdeti alea 3 meciuri acasa, da nici de batut nu bateti. lupeniul si corvinul s-ar putea chiar sa va bata daca stau mai bine sa ma gandesc.

King of Hell
7th March 2006, 14:30
pe vremea asta tre sa plecam spre resita de maine. :D

micutzu
7th March 2006, 14:44
King-ule, Nostradamus mic ce-mi iest :D, vezi ca cine calculeaza inainte are mari sanse sa le piarda :drak: .
Serios vorbind, am prieteni multi in Cluj, mi-s dragi clujenii, tu cam sari calul. Pai pe ce te bazezi in afirmatii, bineinteles cu argumente reale, nu cu chestii pe care le visam noaptea.

t.b.
7th March 2006, 14:54
Ce tot ai cu primele 5 etape??? Tu si tibishor...!
Daca tot o tii cu primele 5 etape, ar trebui sa nu uiti ca voi in primele 5 etape o sa aveti doar 4 meciuri!!!
O alta "chestie". Gazul si Bihorul au cam aceleasi meciuri, adica meciuri contra Lupeniului, Apullum, UTA(!!!), Corvinul. In schimb voi, aveti super-meciuri cu Resita, Deju', CFR, Sannicolau....
Eu propun totusi sa analizam frumos fiecare etapa, inainte si dupa, dupa care sa tragem concluziile, iar "concluzia cea mare" dupa etapa XXX...
Ce ziceti? Sunteti capabili de asa ceva???


Pai da ba zuzule noi din 4 meciuri facem mai multe puncte decat voi in tot returul :D


Cum mama naibii ai calculat tu ca noi cu gloria DOI, lupeni si Corvinu facem doar 3 puncte acasa ???? Trei egaluri sau o singura victorie ????? Daca facem doar 3 puncte in 3 meciuri acasa, ma las de postari pe net si imi vad de apicultura, astronomie, fizica cuantica si alte tampenii pe care nu mi le amintesc.

Noah bine ma, faceti 4, numa` asa ca sa ne mai incanti cu postarile tale :D

cristi[XU]
7th March 2006, 15:02
jorgensen, io asa am calculat, de pierdut nu pierdeti alea 3 meciuri acasa, da nici de batut nu bateti. lupeniul si corvinul s-ar putea chiar sa va bata daca stau mai bine sa ma gandesc.


bai kingu`le vezi k vrea toni grecu sa te ia la divertis dupa ce o citit ultimile 2 posturi ale tale:happy:happy :happy :happy :happy :happy :happy poate vrei sa`mi spui cine castiga CM la vara sa merg sa pariez:o: merg pe mana ta:rosu: :no:

t.b.
7th March 2006, 15:20
Luptă “democrată” pentru promovare

Bătălia dintre “U” Cluj şi FC Bihor are implicaţii la vârful PD-ului

Relaţiile de la vârful Partidului Democrat (PD) ar putea fi afectate de lupta dintre echipele de fotbal fanion ale Clujului şi Oradiei, “U” Cluj, respectiv FC Bihor, aflate în competiţie directă pentru promovarea în Divizia A. Cele două oraşe ale Transilvaniei se află, practic, la conducerea PD-ului. Preşedintele democrat Emil Boc este clujean şi primar al Clujului. Secretarul general al partidului, Vasile Blaga, este orădean şi ministru al Administraţiei şi Internelor. De asemenea, primarul orădean, Petru Filip, este şi vicepreşedinte PD, şi lider al filialei democrate din Bihor.

Ziua de Cluj

:D
Pai ce naiba, sa dea Boc ordin de partid, ca pe vremuri :)

Dadoman
7th March 2006, 15:36
Eu zic sa asteptati prima etapa, sa vedem cum s`au intarit si cum au slabit echipele.Macar atat mai aveti rabdare, right?:D

zuzubuoy
7th March 2006, 15:43
Poate asa mai si promovati...:rosu:

jorgensen
7th March 2006, 17:35
Un vice si un secretar+ministru sunt mai tari decat un presedinte !!! Dar nu uita ca noi mai avem si UDMR-ul implicat.
Si in plus de toate... O ECHIPA MAI BUNA decat uNIVERSITATEA cLUJ

Darkslowstar
7th March 2006, 17:38
Pauza asta de iarna este mult prea lunga, e normal sa vina astfel de momente. Eu numar orele pana sambata dimineata. Ar trebui sa se faca o competitie de iarna, in sala undeva, hm

jorgensen
7th March 2006, 17:41
@tb Nu iti bate capul, nu ai cum sa ma alungi pentru ca oricum facem mai multe puncte decat voi in primele 5 etape, si cu siguranta mai mult de 3.
Nu stau aici doar ca sa te incant pe tine, eu scriu daca vreau si am ceva de comentat fata de ceva sau cineva.
Am aflat ca Resita trage la locul doi, prime duble tot campionatul, asa ca mare grija in valea Domanului, s-ar putea sa va ardeti.
Pana cand va voi incanta data viitoare cu declaratiile mele, numa' de bine !!!

t.b.
7th March 2006, 19:24
Un vice si un secretar+ministru sunt mai tari decat un presedinte

Cum sa nu...



O ECHIPA MAI BUNA decat UNIVERSITATEA CLUJ

Ma jorgensen, voua v-o plecat toti jucatorii care erau cat de cat fotbalisti si ati adus niste anonimi... noi am vandut un jucator cu 500.000 si altul cu 200.000 in timp ce voi luati 5.000 pe cel mai bun jucator al vostru :D Incearca sa fii mai realist, daca o trebuit sa luati niste ciurucuri din strainatate atunci cu siguranta situatia nu-i prea roz...


Prin ProSport antrenorii echipelor din B3 analizeaza sansele echipelor la promovare, nu o sa bag toate declaratiile ca nu merita, pun doar una cat de cat avizata...

"Mediaşul are omogenitate, iar “U” Cluj jucători de valoare. Va promova echipa care va aduna cele mai multe puncte în primele cinci etape."

by Sapaliga :D

omul
7th March 2006, 19:38
o sa te lamuresti tu repede... ti-am mai spus si cu alte ocazii: inainte de promovarea din '03, la FCB nu era pauza de iarna fara "super transferuri" de "jucatori valorosi" sau "cu experienta in A" gen Albeanu, Moisescu, Gusatu, doi de la Petrolu' (nici nu-i mai tin minte) - care evident erau "senzationali"

Usor esti mah de pacalit : cand un "jucator valoros" sau "cu experienta in A" vine la o echipa de B cu sanse nu foarte mari la promovare, iti dai seama ca formularile dintre ghilimele sunt niste figuri de stil de toata frumusetea; amandoua inseamna de fapt acelasi lucru : "jucator terminat"

King of Hell
7th March 2006, 19:44
']bai kingu`le vezi k vrea toni grecu sa te ia la divertis dupa ce o citit ultimile 2 posturi ale tale:happy:happy :happy :happy :happy :happy :happy poate vrei sa`mi spui cine castiga CM la vara sa merg sa pariez:o: merg pe mana ta:rosu: :no:

serbia.

t.b.
7th March 2006, 19:45
Vai ma atata trebe sa ma repet :headbang: v-am mai zis de 100 de ori, daca jucatorii astia pe care i-am adus is "terminati" o sa jucam cu aia din tur, avem un lot destul de mare ca sa ne permitem sa facem gesturi caritabile pentru jucatorii "terminati"...

t.b.
7th March 2006, 19:51
Am aflat ca Resita trage la locul doi

La inceputul campionatului ziceau ca vor sa promoveze :rolleyes: au si ei dreptul sa spere... mi-ar placea sa prinda ei barajul mai mult decat altii mai de pe Cris :D


]bai kingu`le vezi k vrea toni grecu sa te ia la divertis dupa ce o citit ultimile 2 posturi ale tale poate vrei sa`mi spui cine castiga CM la vara sa merg sa pariez merg pe mana ta

Eu zic ca Behasul castiga si campionatul mondial :cool:

jorgensen
7th March 2006, 19:54
Ma jorgensen, voua v-o plecat toti jucatorii care erau cat de cat fotbalisti si ati adus niste anonimi... noi am vandut un jucator cu 500.000 si altul cu 200.000 in timp ce voi luati 5.000 pe cel mai bun jucator al vostru :D Incearca sa fii mai realist, daca o trebuit sa luati niste ciurucuri din strainatate atunci cu siguranta situatia nu-i prea roz...


Hai sa-ti spun eu niste fotbalisti de 5.000 de euro: Lazar, Luput, Grigorie Tudor, Strapak, Mijanovic, plus doi juniori de lot national. Da, in schimb la cluj toti au o valoare de peste 100.000 de euro :headbang: Chiar si cei ajunsi la varsta pensionarii, vezi cazurile Galdean, Somcherechi, Csik....



Prin ProSport antrenorii echipelor din B3 analizeaza sansele echipelor la promovare, nu o sa bag toate declaratiile ca nu merita, pun doar una cat de cat avizata...

"Mediaşul are omogenitate, iar “U” Cluj jucători de valoare. Va promova echipa care va aduna cele mai multe puncte în primele cinci etape."

by Sapaliga :D

Auzi tu la el: o parere avizata, a lui Sapaliga :rosu: Dupa cat l-ati blamat, ar fi bine sa-l lasati sa se "odihneasca in pace" :drak:
Dar de ce nu ai scris declaratia unuia care anul trecut a promovat cu Jiul, iar anul asta va termina pe 2 cu UTA.

"Bihorul va termina pe primul loc, Mediaşul pe doi, iar UTA pe trei-patru, dacă avem bani."
Gigi Borugă, consilier UTA

Asta da parere avizata !!!/hello

t.b.
7th March 2006, 20:06
Am zis parerea avizata pentru ca a fost antrenor si la noi si la voi si cunoaste multi jucatori. Boruga a fost singurul care a zis ca behasul are sanse la locul I, restul au zis ca lupta se va da intre CH4 si "U"... Oricum Boruga visa ca bate tot in anul in care a retrogradat UTA asa ca nu pun mare pret pe declaratiile lui...


Hai sa le punem pe toate sa vada lumea cine ce-a zis:

“«U» Cluj va promova”

Reputatul tehnician Remus Vlad crede că “şepcile roşii” au prima şansă în lupta pentru supremaţie.

Deşi are şase puncte avans faţă de “U”, Remus Vlad crede că Gaz Metan trebuie să aibă grijă.
“Medieşenii au experienţă şi se luptă de câţiva ani pentru promovare. De fiecare dată le-a scăpat printre degete obiectivul, iar asta poate fi şi un minus. Jocul lor se bazează mult pe un adevărat număr 10, Vili Stoica. Este un mijlocaş de creaţie, un jucător care îmi place, dar asta nu îi face de neînvins”, este de părere Vlad (foto). “U” Cluj? “Este favorita mea. A adus fotbalişti cu experienţă şi, dacă nu erau egalurile de pe teren propriu, promova la pas. Grozavu trebuie să fie atent, chiar dacă este un antrenor exigent şi riguros, fiindcă nu este suficient să se bazeze pe experienţa de jucător”, opinează Remus Vlad, care le dă un sfat “studenţilor”.
“Minusul lor este lipsa de omogenitate, dar cu agresivitate şi responsabilitate în joc vor învinge”, crede Vlad. Tehnicianul nu uită nici de FC Bihor. “Bihorenii sunt o enigmă. S-au dispensat de jucătorii cu experienţă şi care aveau o valoare certă, transferând fotbalişti mai puţin cunoscuţi, dar tineri. Principalul lor atu este experienţa lui Emeric Ienei”, spune clujeanul. Concluzia? “«U» va fi pe prima poziţie, urmată foarte probabil de Gaz Metan Mediaş”, conchide Remus Vlad.

Opiniile echipelor

"Prin prisma clasamentului, suntem favoriţi. Ne batem cu Clujul şi cu Bihorul, dar eu ţin cont şi de ISCT, Liberty, UTAşi FCM Reşiţa."
Jan Gavrilă, antrenor Gaz Metan Mediaş

"Gaz Metan, “U” Cluj şi FC Bihor se vor bate pentru promovare. Noi n-avem bani pentru asta."
Adrian Coca, antrenor ISCT

"Gaz Metan şi “U” Cluj pornesc ca favorite, dar şi FC Bihor va avea un cuvânt greu de spus. Obiectivul nostru este salvarea de la retrogradare."
Gigi Alexandrescu, preşedinte Liberty Salonta

"Şi Gaz Metan, şi “U” Cluj, şi FC Bihor au şanse la primul loc. Medieşenii pornesc returul ca favoriţi."
Leo Grozavu, antrenor “U” Cluj

"Mediaşul are omogenitate, iar “U” Cluj jucători de valoare. Va promova echipa care va aduna cele mai multe puncte în primele cinci etape."
Ion Marin (foto), ex-antrenor FC Bihor

"Gaz Metan Mediaş şi “U” Cluj se vor lupta şi îşi vor împărţi primele două locuri."
Alexandru Silvăşan, preşedinte CFR Timişoara

"Favoritele mele sunt «U» Cluj, care a transferat jucători de valoare, şi Gaz Metan, care joacă de vreo doi ani cu acelaşi nucleu de fotbalişti."
Alex Pelici, antrenor FCM Reşiţa

"Cu cele şase puncte avans faţă de «U» Cluj, Gaz Metan a luat o opţiune serioasă pentru promovare. ISCT şi Liberty nu contează."
Gabi Stan, antrenor Minerul Lupeni

"Eu o văd favorită pe Gaz Metan datorită omogenităţii lotului şi avansului în clasament. Pentru locul de baraj se luptă «U» şi FC Bihor."
Ion Balaur, antrenor Gloria Bistriţa II

"Bihorul va termina pe primul loc, Mediaşul pe doi, iar UTA pe trei-patru, dacă avem bani."
Gigi Borugă, consilier UTA

"Datorită avantajului luat în tur, cred că Gaz Metan este favorită pentru promovarea directă."
George Ciorceri, antrenor Unirea Dej

"Va fi o luptă echilibrată, în trei. Gazul are omogenitate, pe când “U” Cluj şi FC Bihor au adus mulţi fotbalişti care pot decide un joc."
Mircea Bolba , antrenor Olimpia Satu Mare

"Cele mai tari mi se par Gaz Metan şi «U». Dacă va şti să-şi conserve avantajul, Mediaşul va promova."
Ciprian Urican, antrenor Unirea Sânnicolau Mare

"Cred că Mediaşul, Clujul şi Oradea se vor bate la promovare."
Constantin Cârstea, antrenor Unirea Alba Iulia

"După achiziţiile pe care le-a făcut, cred că «U» are cele mai mari şanse să ocupe primul loc. Se va bate cu Gaz Metan şi cu FC Bihor."
Ioan Petcu, antrenor Corvinul Hunedoara


Strapak, Mijanovic

Vedeti sa nu vi-i ia Barca pe astia :D
Ce naiba ma, astea-s rebuturi venite pe filiera Serbia, ati mai avut voi sarbi si cand ati fost in A si i-ati platit degeaba...

omul
7th March 2006, 20:08
"Bihorul va termina pe primul loc, Mediaşul pe doi, iar UTA pe trei-patru, dacă avem bani."
Gigi Borugă, consilier UTA

Hiiiiii, iooooi, da'nghei clooju' maaaah??? tulai doamńe! Mah jiji, da' nu-i amarî mah pe clujeni, ca-s baieti techerghei mah! :D

Mah, gigi asta o mai zis prin '02-'03 ca UTA o bate pe steaua la zero :D si s-o adeverit. Si acum o poezie :

"Oooo, ce vis frumos,
Clooju' de la patru-n jos"

:D in curand si strofa 2



Ce naiba ma, astea-s rebuturi venite pe filiera Serbia, ati mai avut voi sarbi si cand ati fost in A si i-ati platit degeaba...

Care sarbi mah? Maaaah, mah tu te uitai la meciurile noastre mah... te pomeni ca mai si tineai cu noi :D

t.b.
7th March 2006, 20:12
Si cand o sa te trezesti o sa-ti dai seama ca realitatea e una crunta pentru minunatii suporteri ai behasului, in timp ce altii sarbatoresc de prin etapa 23-a promovarea

omul
7th March 2006, 20:16
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
ce previzibil esti! :D

exact de-aia am scris "in curand si strofa 2" - si n-am scris-o acolo - ca sa te las sa carcotesti :D
ioi ce ma mai distrez :D

si acum si strofa 2 :
"Nu e vis, e realitate:
Clooju' termina pe shapte!" :D :D :D :D

jorgensen
7th March 2006, 20:19
Da, mah... mare om, Remus Vlad asta. Antrenor cu carte, studii la Coverciano, docomentat, sta in buriku' universului si era sa ajunga la echipa fanion a ardealului. NA, parere subiectiva trecuta la rubrica "Parerea specialistului". Ii multumim ziaristului care a consemnat si parerea oradenilor. Koszonom szepen !!! antrenorul dinamovist care a si uitat de unde a plecat. Timpul va consemna cine a avut dreptate.

t.b.
7th March 2006, 20:23
Care sarbi mah?

Obrenovici parca il chema pe unul :) asta era atacant, a dat parca si un gol (wow ce realizare :D ) si dup-aia parca s-a rupt... si ati mai avut unul



Maaaah, mah tu te uitai la meciurile noastre mah... te pomeni ca mai si tineai cu noi

Depinde cu cine ati jucat, in general echipele din Ardeal(din categoria asta se exclude echipa din deal si aia din bistrita) mi-s mai dragi decat alea din Bukale sau din Moldova :D

omul
7th March 2006, 20:24
Bosnia si Hertzegovina mah? - nu avem ne pare rau

omul
7th March 2006, 20:28
chiar nu trebuie sa-mi spui ce jucatori am avut tibishor! nu trebuia sa "split"-uiesti post-ul meu :D avea sens doar impreuna, era o exprimare la misto, da' tu esti prea conectat mah ! :D

jorgensen
7th March 2006, 20:28
Ar trebui sa te documentezi. Dar nu e nimik. Stiu ca nu vrei, dar iti voi improspata memoria. Dupa cum bunul meu prieten Silijanovski, posteaza aici si a cam avut ceva de impartit cu tine, trebuia sa stii cine e al doilea. Obrenovic, a fost fundas central si s-a rupt dupa prima etapa cu Rapidul. Nu putem sa-ti cerem tie sa ne spui despre jucatorii straini care au jucat la cluj, ca in ultimii 7 ani nu prea ati dat prin A.

jorgensen
7th March 2006, 20:31
resita va ajunge la baraj, asta numai daca bate in prima etapa a returului pe HuNIVERSITATEA. Balaci, da-le doua boabe !!!

omul
7th March 2006, 20:34
oricum, Obrenovici e bosniac , Siljanoski e macedonean.

@jorg deci ala din prima etapa cu rapidu' de care zici tu, il chema Baba Novac (Stefanovic) si era haiduc :D noah ala intr-adevar era sarb, da' o jucat numa 1/2h, din pacate - ca era tata lor in aparare...

t.b.
7th March 2006, 20:34
Obrenovic, a fost fundas central

Hai sa te fac de kko:

1 Siljanoski (fara v) era macedonean, si nu la el m-am referit cand am zis 2 sarbi

2 Obrenovici a fost (si poate inca mai e) ATACANT, dupa cum zice articolul asta (http://72.14.207.104/search?q=cache:rBwocC183P4J:www.bihon.ro/Bihor-sport/Bihor-sport-65369.shtm+obrenovici&hl=ro&gl=ro&ct=clnk&cd=1) si ati mai avut inca un sarb care era fundas central, i-ati luat pe amandoi odata



Cam grav ma jorgi sa stie un clujean caruia i se rupe de behasul vostru mai bine decat tine ce jucatori ati avut ;)

jorgensen
7th March 2006, 20:43
Mea culpa. Ce sa fac io daca inca-s bat !!! :drak: Nu m-am trezit dupa meciul cu clujul de anul trecut si promit ca nu o s-o fac pana incepe divizia A, anul asta cu FC Bihor jucand acasa in prima etapa cu dINAMO !!!!

No, celalalt sarb, era Brojcin, nu ? Apoi asta era portar, ida ?

t.b.
7th March 2006, 20:47
scoate-te, scoate-te...
Alalalt sarb ti-a zis omul cum il chema


il chema Baba Novac (Stefanovic)


fugi repede si ia-ti neste lecitina :drak: ca peste doi ani cand te intreb de Strapak imi zici ca o fost antrenor :D

omul
7th March 2006, 20:49
Hai sa te fac de kko:

1 Siljanoski (fara v) era macedonean, si nu la el m-am referit cand am zis 2 sarbi

2 Obrenovici a fost (si poate inca mai e) ATACANT, dupa cum zice articolul asta (http://72.14.207.104/search?q=cache:rBwocC183P4J:www.bihon.ro/Bihor-sport/Bihor-sport-65369.shtm+obrenovici&hl=ro&gl=ro&ct=clnk&cd=1) si ati mai avut inca un sarb care era fundas central, i-ati luat pe amandoi odata



Cam grav ma jorgi sa stie un clujean caruia i se rupe de behasul vostru mai bine decat tine ce jucatori ati avut ;)

ai putea sa-l stergi, ma cam ingâni :D

jorgensen
7th March 2006, 20:52
No, amu scrie-i tu pe cei doi sarbi, ca prea doctor docent ai devenit dintr-o data !

Obrenovic - bosniac, Silijanoski - macedonean, care sunt cei doi sarbi, bah, sughy-bughy ?

t.b.
7th March 2006, 20:56
Ma tu esti turc, danez :D de nu pricepi romaneste... stiu ca te-am cam facut de ras da` asta e.... :D

Nu ti-am dat link-ul ala...

uita ce scrie in titlu:

Atacantul sârb Alexander Obrenovici a plecat de urgenta acasa, de unde a primit o veste cutremuratoar

Fratele sau, în vârsta de 17 ani, component al echipei Arsenal Belgrad

deci si omul a gresit la natia lui Obrenovici, da` el si-o dorit sa fie tot cu BH, si i se iarta... macar nu o dat cu bata-n balta cum ai facut tu :D

Deci repet ca la gradinta
Obrenovici - 1 sarb
Stefanovici - 1 sarb

1+1=2(doi) :D

stefanm14
7th March 2006, 21:09
S-a dovedit ca a fost proasta decizia. Week-endul trecut se putea juca. Acum nu prea se poate juca, insa macar asa se juca saptamana trecuta.

jorgensen
7th March 2006, 21:28
Uita-te pe romaniansoccer sa vezi ca ii bosniac. Dar ce sa fac cu tine. O tii pe a ta. Eu cel putin mi-am recunoscut greseala.

King of Hell
7th March 2006, 22:13
Dar de ce nu ai scris declaratia unuia care anul trecut a promovat cu Jiul, iar anul asta va termina pe 2 cu UTA.


ca ii nebun ala , de aia.:rosu:

King of Hell
7th March 2006, 22:15
resita va ajunge la baraj, asta numai daca bate in prima etapa a returului pe HuNIVERSITATEA. Balaci, da-le doua boabe !!!

dream on.:jerk:

omul
7th March 2006, 22:47
deci si omul a gresit la natia lui Obrenovici, da` el si-o dorit sa fie tot cu BH, si i se iarta... macar nu o dat cu bata-n balta cum ai facut tu
eu nu gresesc mah :D e bosniac. Probabil aia visau la mama Iugoslavia...

King of Hell
7th March 2006, 23:52
bine ma, mie mi-s dragi sarbii, v-am zis, tineti de ei ca dupa ce castiga Serbia CM in vara o sa ii vindeti pe bani frumosi :D si vorbesc serios ca Serbia ia CM...sau in cel mai rau caz e in primele 4.

Angelina Jolie
8th March 2006, 02:01
si acum si strofa 2 :
"Nu e vis, e realitate:
Clooju' termina pe shapte!" :D :D :D :D
Strofa a 3-a daca-mi permiti:
"Realitatea-i trista rau,
Clujul pica iar in Ceee!"
Doamne ajuta sa fie asa. Amin!

giginamol
8th March 2006, 05:18
@dodo "suntem catalogatzi drept `ciorvinisti`,`mineri`,ne trimitetzi inapoi in valea jiului(incultura)."

Va putem trimite altundeva daca va place mai mult :evil:

@dodo "urmele de pe fetzele voastre or ramas intacte dupa meciul de acum 3 ani"

Da mah, alt smardoi. Si te miri de ce sunteti catalogati mineri :rosu:

Dadoman
8th March 2006, 09:22
Tocmai, `frate` gazar, eu m`am bagat pentru voi atunci, si nu meritam eu sau alti tovarasi de`ai mei primirile pe care ni le faceti in fiecare an.Cred ca fiecare oras ar smardoii lui, insa nu generaliza.Stiu ca la meciul ala ati provocat ori de cate ori ati putut, deci ati cautat`o cu lumanarea.

King of Hell
8th March 2006, 09:59
Strofa a 3-a daca-mi permiti:
"Realitatea-i trista rau,
Clujul pica iar in Ceee!"
Doamne ajuta sa fie asa. Amin!

ba cu rime de astea nu ai putea publica nici in carti de cochii.:D

micutzu
8th March 2006, 11:12
Una si buna :D

In retur batem tot acasa !!! :happy :happy :happy

King of Hell
8th March 2006, 11:31
Una si buna :D

In retur batem tot acasa !!! :happy :happy :happy

mai putin pe noi.:ok:

micutzu
8th March 2006, 11:31
Mah pentru mine e bine :D
Sambata e ziua mea si UTA joaca afara, daca nu se amana juca acasa si eram in belea ca stie multa lume :D :P

King of Hell
8th March 2006, 11:36
daca dupa victoria cu sarmarii nu o sa dai de baut(prietenilor tai), nu te mai respect...

micutzu
8th March 2006, 11:36
Nimeni nu scapa. Radem tot. :D
Ce voi sunteti mai cu mot ? :rolleyes:

micutzu
8th March 2006, 11:37
Le dau oricum, se intinde pe 3 zile. Le dau ca oricum batem :D

P.S. serios acum, nu mai da quote la un mesaj anterior

King of Hell
8th March 2006, 11:37
Nimeni nu scapa. Radem tot. :D
Ce voi sunteti mai cu mot ? :rolleyes:

hehehe...de parca n-ai stii ce petreceri se dau cand vine U la voi...daca voi nu ne ajutati, atunci cine? :)

micutzu
8th March 2006, 11:46
Treaba asta trebuie vorbita cu Boruga. Sincer de tot, chiar daca imi sunteti simpatici, nu asi fi de acord. Va ajutam altcumva, batem si pe restu (poate si la Mediasi :D) dar va batem si pe voi.

Cosmin Salajan
8th March 2006, 12:24
io tot zic ca UTA in primele 5 etape o sa castige toate meciurile, da nime nu ma crede (stiu asta de la un fost jucator de la UTA)

jorgensen
8th March 2006, 12:32
Da ala cine-i, Oracolul din Micalaca ??? In etapa a patra se dezumfla aradenii.

King of Hell
8th March 2006, 13:03
io tot zic ca UTA in primele 5 etape o sa castige toate meciurile, da nime nu ma crede (stiu asta de la un fost jucator de la UTA)

cosmine lasa ca stiu si io multe, tot de la "jucatori" sau "persoane din anturaju echipei" si pana acum nu prea au avut dreptate...si chiar de bate UTA in primele 5, tot...nu vad care ii problema?

BAK
8th March 2006, 17:16
În timp ce Gaz Metan şi “U” se laudă că vor promova, Oradea lui Emeric Ienei pare să o lase mai moale.-prosport

ce-i asta...strategie..sau chiar nu pot baietii........pai noi anuntam lupta la promovare si voi ...?1? nu-i nimic baieti, la anul poate intrati si voi in A ..acum e randul nostru!

Darkslowstar
8th March 2006, 17:50
Probabil e data la deruta, ca sa stea linistiti gazarii si U si ei sa loveasca pe tacute. Ma indoiesc ca Oradea va renunta la lupta asa usor, la ce buget au. :)

omul
8th March 2006, 18:21
În timp ce Gaz Metan şi “U” se laudă (lol, parca-i la misto) că vor promova, Oradea lui Emeric Ienei pare să o lase mai moale.-prosport

Bihoru' tace si face. De laudat ca promoveaza se poate lauda pana si Boruga, nu? :drak:

Darkslowstar
8th March 2006, 18:29
Pe hartie si din gura promovez si eu in CL, daca vreau sau daca beau mai mult. Pana nu vedem echipele la lucru sambata vb cam degeaba. Eu cred ca Bihorul va trage cu ghiarele si dintii pt promovare. Nu-l aduci pe Ienei ca sa stai in B!

King of Hell
8th March 2006, 18:55
ienei o mai fost pacolo si sio dat demisia...

giginamol
8th March 2006, 20:01
Ce Kingule, iar te bagi in seama ca trotineta. Vezi-ti acolo de liliecii tai ca va manaca stadionu cu wc'uri cu tot si nu mai avem unde sa ne ascundem de gloata *uista cand venim la cluj.:D
Daca ma gandesc mai bine, oricum nu o sa mai trecem pe acolo prea curand. Data viitoare cand suntem la cluj vom avem meci cu cei din deal iar voi veti juca tot de dimineata (asa-i obiceiul in B)

King of Hell
8th March 2006, 20:21
Ce Kingule, iar te bagi in seama ca trotineta. Vezi-ti acolo de liliecii tai ca va manaca stadionu cu wc'uri cu tot si nu mai avem unde sa ne ascundem de gloata *uista cand venim la cluj.:D
Daca ma gandesc mai bine, oricum nu o sa mai trecem pe acolo prea curand. Data viitoare cand suntem la cluj vom avem meci cu cei din deal iar voi veti juca tot de dimineata (asa-i obiceiul in B)

oh, micutzul meu gazar naiv.

giginamol
8th March 2006, 20:37
Dupa limbaj cred ca tu esti bunicutza care croseteaza fulare

t.b.
8th March 2006, 23:10
În timp ce Gaz Metan şi “U” se laudă că vor promova, Oradea lui Emeric Ienei pare să o lase mai moale.-prosport


Bihorenii s-o laudat destul inainte sa inceapa turul si s-o cam fript :D

PS: Io zic ca direct in Shampions Lig merg bihorenii, ce naiba pai mai are vreo echipa din RO antrenor care sa fi castigat cupa campionilor :D

t.b.
8th March 2006, 23:15
Ce Kingule, iar te bagi in seama ca trotineta. Vezi-ti acolo de liliecii tai ca va manaca stadionu cu wc'uri cu tot si nu mai avem unde sa ne ascundem de gloata *uista cand venim la cluj.:D


Pe stadionul ala incape cam toata po****tia Mediasului :D asa ca aveti unde va ascunde chiar si dupa atacul liliecilor




Daca ma gandesc mai bine, oricum nu o sa mai trecem pe acolo prea curand. Data viitoare cand suntem la cluj vom avem meci cu cei din deal


Aici is de acord cu tine, din pacate cred ca mai tre` sa asteptati un sezon pentru a juca cu aia din deal ca anul asta sunt numa 2 locuri retrogradabile si ii concurenta mare, nu prea au sanse sa pice... da` Doamne ajuta :D

omul
8th March 2006, 23:51
1. ne-am laudat => ne-am fript; acum voi va laudati...

2. ca antrenor nu, dar ca jucator... are echipa nationala :D

giginamol
9th March 2006, 00:19
Lasa bai tb nu te mai impacienta, ca o sa vedeti si voi uistii fotbal de divizia A la anu in Cluj......... O sa stati cu noi in galerie cand jucam contra CFR-ului:D , :drak:

RedBaron
9th March 2006, 16:35
vad ca iti iei meseria in serios... :)) , hmmm deja sunt off-topic.

asadar sambata 3 puncte pentru UTA?! daca nu se amana returul normal!

micutzu
9th March 2006, 16:40
sa fiu si eu off-topic (ma sterge Dark daca e asa :D) : normal Baroane, dar ce e cu bulina aia rosie la tine?

on-topic :
daca e terenul in buna stare Rosca zice ca nu o sa avem probleme, si el raaaar da declaratii de genul asta.

RedBaron
9th March 2006, 16:41
io tot zic ca UTA in primele 5 etape o sa castige toate meciurile, da nime nu ma crede (stiu asta de la un fost jucator de la UTA)poate, eu insa iti garantez doar ca UTA nu pierde in etapa IVa cand jucam cu NAC-ul! /hello

jorgensen
9th March 2006, 18:03
Veti plange in etapa a 4-a... si nu de fericire. uta - FC Bihor 0-3. Puteti sa nici nu va prezentati, ca sa nu cheltuiti bani pe detergent, ca am auzit ca nu prea aveti. :drak:

King of Hell
9th March 2006, 19:01
da bine...

omul
10th March 2006, 00:48
Oradea are de tate ma... mai putin gaz metan

pai numa' Mediashu' îl are pe g.m. :D

@king
FCB - U 3-2
era vorba de meciuri directe parca...

omul
10th March 2006, 00:52
poate, eu insa iti garantez doar ca UTA nu pierde in etapa IVa cand jucam cu NAC-ul! /hello

daca am fi acum cum era NAC-u' intre WW-uri, vai de kurutzu vost'
acum imi pare rau dupa Mihut, Gado, Sfarlea doar pt ca erau bihoreni si puneau osu' in meciurile cu "Flamura Rosie ITA" :D, da' las' ca sârbii pun osu' cu oricine...

Parioru
10th March 2006, 02:03
si eu cred ca fc bihor oradea se califica

BAK
10th March 2006, 03:31
unde,in shiampions lig , in optimile cupei Romaniei, in prima liga maghiara?

omul
10th March 2006, 03:50
si eu cred ca fc bihor oradea se califica
da cu votu' atunci :D sa-i ajungem pe 109uisti. :D

BAK
10th March 2006, 06:05
:rosu: :jerk: jalnic.........esti in stare de orice pt voturi, nu?!!!

U si mediashu' vor promova! sambata e ziua in care va veti da seama de ce!

jorgensen
10th March 2006, 08:55
In locul tau, eu nu m-as duce la Resita, ca s-ar putea sa te apuce dracii dupa ce Universitatea va pierde.

micutzu
10th March 2006, 09:46
Veti plange in etapa a 4-a... si nu de fericire. uta - FC Bihor 0-3. Puteti sa nici nu va prezentati, ca sa nu cheltuiti bani pe detergent, ca am auzit ca nu prea aveti. :drak:

Las ca mai vedem noi :drak:
Cine rade la urma rade mai bine. :ok:

dragos_popa17
10th March 2006, 10:21
da cu votu' atunci :D sa-i ajungem pe 109uisti. :D

Nici o sansa. Nici in poll nici in clasament :drak::D

micutzu
10th March 2006, 11:13
Am inchis acest thread deoarece maine incepe returul si nu ii mai vad rostul.

micutzu
10th March 2006, 11:19
Cu Sarma ne arbitreza Dansa, care ne-a furat in meciul cu Resita din tur.
Sper sa nu ne fure cu astia, altfel nu cred ca o sa avem probleme sa-i batem.

zuzubuoy
10th March 2006, 12:33
Yo zic ca si threadu' asta se poate inchide... S-a inchis mini-mercatou'.

t.b.
10th March 2006, 12:33
era vorba de meciuri directe parca...


Hai sa-ti zic vestea cea mare, clasamentul se face dupa numarul de puncte, in ultima etapa nu o sa mai fortam, (o sa fim deja promovati ), asa ca aveti sanse la un egal ca o sa jucam cu juniorii

bihoreanul
10th March 2006, 12:46
Voi cloojenii iarasi nu auziti bine,mai ales de la 'profesionistii' ziaristi cloojeni , subiectivisti.:D

omul
10th March 2006, 13:44
:rosu: :jerk: jalnic.........esti in stare de orice pt voturi, nu?!!!

auzi la asta... bai, copil teribil, era o gluma...
tu chiar crezi ca ma intereseaza pollu? LOOOL- pai, dupa voturile de pana acum gazu' nu-i cotata ca si canditata ... si totusi is pe 1 - ce cuuuul poll

micutzu
10th March 2006, 15:18
Poll-ul este subiectiv, depinde de numarul celor care posteaza aici dintr-un oras sau altul. Oricum nu ar trebui sa fie un subiect de disputa ci locul in care se voteaza.
Pe viitor orice referire scrisa la poll (voturi) va fi editata pentru a nu genera dispute suplimentare si absurde.

On-topic
daca se gandesc serios la promovare, Gazul nu cred ca poate fi oprit avand si un avans destul de mare.

jorgensen
10th March 2006, 16:45
de ce nu poate ? Is cei mai buni fotbalisti din serie ? Atunci de ce a luat 4-1 la Oradea ?

jorgensen
10th March 2006, 16:47
Oradenii se respecta !@!!!!

micutzu
10th March 2006, 17:05
Pai... sti... stiu eu care in tur au pierdut acasa in etapa a4-a :D

Darkslowstar
10th March 2006, 17:31
Hai Micutzule nu mai fi asa de rau, ca oamenii numai vb. :D Deocamdata pana maine vorbim oarecum pe langa, sa vedem prima etapa ca sa facem speculatii. Mai sunt 15 etape si se poate intampla orice. O serie negativa de 3 jocuri si poti cadea de pe podium pana departe la mijlocul clasamentului.

omul
10th March 2006, 21:07
da' meciul cu UTA tot meciul cu UTA ramane :evil: . Astea nu-s doar "intepaturi" de conjunctura, ca si cu altii...

tudoor
10th March 2006, 22:10
poate imi stergi si mie mesaju :P
uitati cam in ce conditii o sa se dispute etapa... sau mai bine zis n-ar trebui sa se dispute :( pozele sunt facute azi la satu mare.
http://img46.imageshack.us/img46/343/p10101852hs.th.jpg (http://img46.imageshack.us/my.php?image=p10101852hs.jpg) http://img46.imageshack.us/img46/9536/p10101869bm.th.jpg (http://img46.imageshack.us/my.php?image=p10101869bm.jpg) http://img46.imageshack.us/img46/175/p10101879wz.th.jpg (http://img46.imageshack.us/my.php?image=p10101879wz.jpg)

Darkslowstar
11th March 2006, 00:40
S-a terminat intersezonul :ok:!

Angelina Jolie
11th March 2006, 02:15
This is it. FORZA RESITA! Rupeti-i!

Angelina Jolie
11th March 2006, 13:07
No ma. In seara asta m-am imbatat ca porcu, I got laid (ca sa nu folosesc termeni urati) si cealalta echipa a Clujului a pierdut. Daca mor maine nu-i nici un bai. Mor in extaz.

Hopshio
11th March 2006, 13:18
Fc Oradea-Gloria BistritaII 3-0 :yeah:

apparte
11th March 2006, 13:19
A batut Bihoru',iar "echipa care va sarbatori promovarea in etapa a 23-a":D :evil: a pierdut la Resita!!!/hello /hello :yeah:

Angelina Jolie
11th March 2006, 13:25
IS in extaz. Nu am cuvinte. Resita iti multumesc. FORZA ROSSO-NERIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

remy
11th March 2006, 13:27
*Olimpia Satu Mare - Corvinul
(meciul s-a amanat din cauza starii proaste a gazonului; meciul se va reprograma)

Campia Turzii - UTA Arad 0-0

Liberty Salonta - Minerul Lupeni 2-1

Gaz Metan - Unirea Alba Iulia 3-0 (masa verde)

FC Bihor Oradea - Gloria II Bistrita 3-0

FCM Resita - U Cluj 1-0

Unirea Dej - CFR Timisoara 4-0

HA-HA, CLUJENI, CE ATI FURAT-O ! NU LUATI NICI MACAR LOCUL 3 ?
SA NU MAI INJURATI PE CFR CLUJ, CA-S CEI MAI TARI DIN CLUJ !
NU VA INTELEG URA ASTA PT. O ECHIPA DIN ACELASI ORAS !!!

jorgensen
11th March 2006, 14:55
Sansele clujenilor de a promova au CRESCUT simtitor dupa partida de la Resita. Iar FC Bihor si-a indeplinit baremul, acela de a obtine 3 puncte in primele 5 etape. Mai ales ca Apulum nu se mai prezinta la meciuri, etapa a doua stam bine merci acasa si lenevim si ne mai distram de clujeni cum o iau iarasi in freza !!!

bihoreanul
11th March 2006, 15:07
FC BIHOR - Gloria II 3-0 (Grigore ,Foro,Voiculet :D) 'Anonimii' nostrii,cui ii numeau unii cloojeni pe aiciea,au dat tote golurile partidei.Pana acuma ai nostri confirma,spre deosebire de 'extraterestrii' Cloojului. :D Mare ghinion dom'le pe echipa 'fanion' a Ardealului :D ,Resita binenteles s-a 'bagat cu fundul in poarta,U a dominat,a avut ocazii,arbitrii i-au furat' bla bla bla bla... :D Treziti-va pana nu e prea tarziu. Super 'batraneii' vostrii sunt pe nicaieri ,iar noi va cam lasam in urma. FORZA ORADEA !!!!
Eu cand va ziceam de Galdean ,Talvan,Iodi,Csik,Somcherechi,etc. relicve fotbalistice, ati spus ca suntem invidiosi.Vi-am mai zis ca noi am trecut de mult prin asta,au trecut si pe la noi mercenari din astia,asa ca voi ar trebui sa reveniti cu picioarele pe pamant odata si sa nu mai visati.Jucatorii plecati din A sa joace in B,niciodata nu vor fi dati de club pentru ca sunt de valoare. Ar trebui sa va dea de gandit.

Swisstec
11th March 2006, 15:36
Hmmm... "U" castiga tot in retur! spuneau clujenii!!!:D

bihoreanul
11th March 2006, 17:49
Spuneau........:D Dar pe unde or fi cloojenii,sau nu mai intra iarasi cateva zile ca dupa meciul direct cu noi? :)

$T3@u@
11th March 2006, 18:24
Fc Bihor Oradea a facut un meci frumos tinetio tot asa :sneaky: :sneaky:

jorgensen
11th March 2006, 19:40
Se intorc de la resita cu cele trei.... Continuati voi, ca eu nu mai pot de ras. 12 puncte in primele 5 etape. Au inceput cu dreptul... :drak:

jorgensen
11th March 2006, 19:41
Da, a fost un meci frumos doar din minutul 30 incolo. Ca pana atunci, doar Achim a incercat ceva. Dupa ce au inscris, baietii au jucat excelent.

zuzubuoy
11th March 2006, 20:24
Excelent???


SUPERB!!!

omul
11th March 2006, 20:38
unde-s cloojenii mah?

King of Hell
11th March 2006, 20:40
Acum am ajuns de la Resita..ce sa mai zic..putrezim in B...

King of Hell
11th March 2006, 20:41
Acum am venit de la Resita...ce sa zic...vedeti voi ce faceti la baraj..daca ajungeti acolo...noi nu mai avem sanse.

omul
11th March 2006, 20:42
hai maaah... nici chiar asa maaaaah.... poate la anu' :D

King of Hell
11th March 2006, 20:52
hai maaah... nici chiar asa maaaaah.... poate la anu' :D

nu vreau sa devin lacrimogen, dar scriu stergandu-mi lacrimile..si iti spun sincer ca nu vei mai vedea U Cluj in A degraba, si U Cluj va disparea de pe harta fotbalistica a Clujului. Ati vrut cfristi sa faca legea, cfristi veti avea...noi vom disparea.

giginamol
11th March 2006, 21:24
Kingule da-ne nishte detalii despre meci. Ce sa intamplat? O fost pe voi tot meciu sau au castigat cu un gol norocos

zuzubuoy
11th March 2006, 21:27
Lasa cloojene! Calea-i lunga!
Cine stie? Poate promoveaza Reshitza cu Uta........:D

PS: Totusi, zi cum o fo'? Shi noi am furat-o cu 1-0, dar am crezut ca o fo' accident... Inseamna ca astia chiar trag la promovare....:hmm:
PS2: Acum intelegi(kh) semnatura mea?

PS3: Precedentele PS-uri nu inseamna ca va iert....:drak:

King of Hell
11th March 2006, 21:34
nu vreau sa credeti ca is subiectiv, dar...arbitrajul, execrabil...am avut cel putin un penalty neacordat, si o bara(ma rog, asta nu tine de arbitraj)...
nu pot spune ca am dominat sau am fost dominati, am luat golul pe fondul unei grave erori a lu Iodi care dormea la gol..(altii zic ca shomcherechi era...)...greu de spus, eram la peluza, golul s-a dat la poarta indepartata...nu am batut, suntem varza, nu meritam sa fim in A...fie ce va fi...macar am fost acolo si am cantat, ca se pare ca in afara de galerie echipa asta nu are nimic.

King of Hell
11th March 2006, 21:40
Da-i in sanje, arbitraj execrabil, atitudine deplorabila a lu buia si a copiilor de mingi, meci oarecum echilibrat...jandarmi gigei, galeria lui U a dublat po****tia Resitei...cam atat...nu trag la nici o promovare...(acum ca o paranteza, sa-i foot in gura de jegosi ca o jucat pe prime de la gaz metan, cfr -dorinel munteanu)

giginamol
11th March 2006, 21:40
@King "macar am fost acolo si am cantat"
RESSSSPECT

King of Hell
11th March 2006, 21:43
Giginamol, succes la anu' in A. It's Over..

apparte
11th March 2006, 23:44
Amu,dupa meciul din Groapa imi tat zic:"cum pana mea o fost Bihoru pe 5 cu ase jucatori?"

King of Hell
11th March 2006, 23:50
Io ma intreb cum am eliminat Steaua din cupa in era Sapaliga?...

Angelina Jolie
12th March 2006, 02:05
Ma degeaba ca io de 3 luni ma contrazic cu regele iadului si ii zic ca nu au nici o sansa. Da culmea ca asa m-o indoctrinat de bine cum ca vor calca tot in picioare incat ultimele 2 3 nopti nici nu am mai putut dormi ca lumea. Numa cosmare am avut. Dar acum m-am relaxaaaaaaaaaaaat.
HAI CFR!

Angelina Jolie
12th March 2006, 02:13
Sunteti prea mici pentru o promovare atat de mare. Pentru a promova din B3 in A tre sa ai si o super echipa, dar si relatii, prieteni si bani de indirecte. Jaba va zbateti, ca la anul tot pe sate jucati.

100%rapidist
12th March 2006, 08:17
Craiova promoveaza brasovul promoveaza si Gaz Metan Medias promoveaza!!!

100%rapidist
12th March 2006, 08:25
nu se poate anul asta nu veti promova cu siguranta!!!

Angelina Jolie
12th March 2006, 08:51
Unde-i tb sa ne lamureasca si el oleaca, ca de Axaphat nu pot sa-mi bat joc ca mi drag.:D
Da sa vina alalalt sa ne zica cum e cu fanionul, cu templul fotbalului din Ardeal si ultimele noutati despre "cum sa cresti lilieci".

100%rapidist
12th March 2006, 08:54
Fotbalul din Ardeal este in plina crestere!!!

Hopshio
12th March 2006, 09:18
mah 100% rapidist...da increzator esthi u ca promoveaza gaz metan...o avut noroc ca o castigat la masa verde ieri cu alba iulia...cca dak nu nici nu visa punctele alea...!!!! HAI BIHORU!!!!

Hopshio
12th March 2006, 09:28
100% rapidist..u peste tot te bagi???

King of Hell
12th March 2006, 11:46
Ce ma pot dispera echipele astea de kkt care nu pot juca ca au datorii si pierd cu 3-0...da pana me, mai bine sa se desfiinteze ca is degeaba...acum etapa viitoare cu oradea exista ori varianta sa piarda iar cu 3-0 masa verde--->vor fi exclusi si rezultatele de pana atunci anulate ori restul echipelor vor castiga cu 3-0...Desfiintare placuta amaratilor.

King of Hell
12th March 2006, 11:50
Fotbalul din Ardeal este in plina crestere!!!

meri culca-te.:rosu:

bihoreanul
12th March 2006, 13:15
Înainte de meci, gruparile Xtrema Ultra si Stil Rebel au afisat un urias banner pe care scria: "Ioan Marin un caracter de rahat, «multumim» pentru un posibil sezon ratat".-sursa GSP- Bravo baieti,ati prevazut voi victoria galatenilor contra unui 'mARE' antrenor :D
'Resitenii au punctat la prima lor actiune spre poarta din repriza secunda (47), prin juniorul Mihalcea, care l-a depasit fara probleme pe Somcherechi. Acelasi jucator a trimis pe lînga, cu capul (55), dupa o iesire gresita a unui alt veteran, portarul Suciu, iar Gideon a ratat si el desprinderea, sutînd în bara de la un metru (75)! '-Eu ma bucur pt un singur lucru si ala nu este infrangerea voastra ci faptul ca ati revenit cu picioarele pe pamant.Vedeti daca nu ati vrut sa ne ascultati,cand vi-am spus ca astia sunt jucatori refuzati? Mie chiar imi place U ,dar in ultimul timp chiar visati deja.Fie ca cel mai bun sa promoveze.

King of Hell
12th March 2006, 13:59
tot nu inteleg nici acum ce cauta Suciu titular in poarta? Cu SOLO pana in panzele alb-negre!!!