PDA

View Full Version : Cine promoveaza sezonul acesta ('05-'06) din seria B3?



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13

Lup_Galben
6th February 2006, 15:05
sunt petrolist si personal imi doresc sa promoveze "U" Cluj ! VOI PRESA PE craiova PLANGE-TI NEINCETAT, DE "U" CLUJ, PETROLUL, UTA, ATI UITAT?

Sauron
7th February 2006, 11:14
Frumos ar fi sa promoveze CSM Resita shi Bihorul, iar de retrogradat nu mai scriu, se shtiu vecinii.:D

micutzu
7th February 2006, 12:50
Nici in cele mai fericite vise ale tale :P

King of Hell
7th February 2006, 14:00
sunt petrolist si personal imi doresc sa promoveze "U" Cluj ! VOI PRESA PE craiova PLANGE-TI NEINCETAT, DE "U" CLUJ, PETROLUL, UTA, ATI UITAT?

si eu va doresc sa prindeti macar barajul, desi dupa cum vad eu treburile la Craiova aveti sanse la locul 1.

cocostegar
7th February 2006, 17:39
beasov-Oradea sau Uta-sibiu............

Sauron
8th February 2006, 14:15
UTA, UTA :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

micutzu
8th February 2006, 14:53
MAAAAAAAMAAAAAA !!!!!!!!!!!! :D
Pagina asta trebuie sa o salvez si sa mi-o pun fundal pe desktop. :D
Sauron, omule, sigur ti-e bine?????????? :D :P

Cosmin Salajan
8th February 2006, 15:34
• Bihorul, in criza profunda
Criza financiara prin care trece divizionara din B3 FC Bihor, contracandidata a „U“ Cluj la promovarea in prima divizie, devine pe zi ce trece tot mai evidenta. Dupa ce au pierdut o serie de titulari in pauza competitionala, printre care Gado, Stan, Cristi Munteanu, Mihut, Sfirlea si Sabou, echipa antrenata de Marin Ion risca sa nu fie programata pentru meciurile din retur. Astfel, ieri, Comisia pentru Statutul Jucatorului din cadrul Federetiei Romane de Fotbal a sanctionat cu neprogramarea echipei FC Bihor Oradea in campionat pina ce aceasta nu va achita datoriile pe care le are catre fostul presedinte, Marcel Iancu. Presedintele Universitatii Cluj, Lucian Danciu, nu era entuziasmat de decizia luata de FRF. „Daca vrem sa promovam in prima divizie trebuie sa ne bazam pe fortele noastre si nu sa ne rugam ca adversarii sa aiba probleme financiare. Cred ca pina la urma cei de la Bihor isi vor rezolva problemele financiare“, a spus Danciu

bihoreanul
8th February 2006, 16:06
Stai 'flex' ca sunt bani destui la Oradea.Datoriile fata de Iancu sunt intentionat lasate cu intarzieri ,deoarece nu se au la inima conducerea cu Iancu.Au mai fost si in alte luni,dar clujenii doar acuma au citit ziarul pentru a-si face curaj. :D

Siljanoski
8th February 2006, 18:56
Nu cred ca avem de ce sa ne stresam. Povestea e veche, iar bani sunt. Mai lasa-l pe Iancu sa mai astepte, ca nu moare de foame!

King of Hell
8th February 2006, 19:26
Radeti voi radeti, atat ca se pare ca la noi va investi un om a carui avere e mai mare ca bugetul Oradei. Tay tay

omul
9th February 2006, 00:09
cine mah? ... Páskany?? :drak:
Apropo' , ce buget are mah Oradea, ca prea le stii...

King of Hell
9th February 2006, 01:36
Nu Paskany, un rival de-al ungurului, nu stiu prea multe detalii. Ce buget are Oradea? Fix un pic mai putin decat o sa aiba U Cluj bugetul. Si cand zic Oradea ma refer la oras! :D

Angelina Jolie
9th February 2006, 01:44
Am visat azi noapte ca CSM Resita a castigat prima etapa. Hai Milanu' din Banat!

jorgensen
9th February 2006, 09:52
Ce imi plac mie povestile astea de adormit copii: Aradul nu are bani nici de detergent, Oradea are probleme financiare (asta dupa ce presedintele a imprumutat clubul cu bani multi, Ienei a revenit langa echipa si culmea tot BIHORU are probleme). Mai sa fie ! :drak: Las ca le da Buia 3 boabe de sa nu se opreasca din plans pana in ultima etapa.
Kingule, sincer imi pare rau de tine ca esti singur, nu mai e si tb care sa le bubuie si el de prin nu stiu ce gazete. Iar cu bugetul... S-a reluat povestea cu jiji Berbecali si va face din "Hu"niversitatea satelitul stelei. Ce m-as mai distra !

Daca vine Micula din vara, ati cam luat-o pe coaja, ca tot bugetul judetului cluj nu e nici pe departe cati bani au astia.

RedBaron
9th February 2006, 11:21
fratii Micula? cei cu European Drinks (Foods)? daca vin aia, v-ati scos! :)

King of Hell
9th February 2006, 11:51
Pai sa vina din vara, poate asa o sa promoveze si Bihorul sezonul viitor. :D

Darkslowstar
9th February 2006, 11:54
Se pare ca e patronul de la Iullius Mall, unul din cei mai bogati oameni din Moldova, parca :D. Daca e adevarat felicitari, veti avea al doilea cel mai bogat patron din Ardeal :ok:

Sauron
9th February 2006, 13:17
MAAAAAAAMAAAAAA !!!!!!!!!!!! :D
Pagina asta trebuie sa o salvez si sa mi-o pun fundal pe desktop. :D
Sauron, omule, sigur ti-e bine?????????? :D :P
O mica glumitza man :D ,intrati peste vreo 5 ani cand jumate din Arad o sa tina cu Poli Timisoara .:yeah:

King of Hell
9th February 2006, 14:33
Se pare ca e patronul de la Iullius Mall, unul din cei mai bogati oameni din Moldova, parca :D. Daca e adevarat felicitari, veti avea al doilea cel mai bogat patron din Ardeal :ok:

si mai mult decat atat..no more cFR! :D

Pacifier
9th February 2006, 14:48
O mica glumitza man :D ,intrati peste vreo 5 ani cand jumate din Arad o sa tina cu Poli Timisoara .:yeah:

Asa ceva nu o sa se intample niciodata, nu stiu de unde le scoateti, sunt aradeni care merg sa vada steaua, rapid, dinamo etc, stiu ca va doare ca o gramada de timisoreni tin cu uta (chiar si eu stau in timisoara si stiu cum sta treaba) ,chiar daca este in divizia b, la un pas de retrogradare. asta este. :evil:

jorgensen
9th February 2006, 15:52
Pana o sa ajunga julius sa investeasca in Huniversitatea... o sa mai treaca ceva apa pe somes... Sunt curios de ce nu investeste la Poli Iasi, ca doar ii di la fata locului, nu ? Si mai ales are deja echipa de divizia A.

King of Hell
9th February 2006, 17:26
Jorgensen, multe secrete sunt interzise muritorilor de rand ca tine. :D
Sau ca sa-ti dau o explicatie asa mai simplista sa intelegi si tu...la U e pita de mancat...fiind echipa fanion a Ardealului tra la la..stii tu, povestea aia pe care tu nu o suporti.

Darkslowstar
9th February 2006, 19:43
Daca vroia la echipa fanion a Ardealului venea el mai la sud, dar acolo locul e deja ocupat. Putina decenta va rog! :ok:

King of Hell
9th February 2006, 19:53
Darkslowstar ne intelgem foarte bine azi, in sensul ca nici pomeneala. Dupa parerea ta, care-i echipa fanion a Ardealului? Putina decenta te rog.

jorgensen
9th February 2006, 23:22
Sunt mai multe echipe care isi disputa acest titlu. Dar cLUJUL cu siguranta nu il merita, nici ca performante, nici ca numar de suporteri. Voi credeti ca daca suntei situati in mijlocul Transilvaniei, sunteti cei mai iubiti ? Bai sughi-bughi... itzi rup fashu, mah !!! Deci, totusi, ce anume v-a facut sa credeti ca sunteti cei mai tari ? V-ati uitat prea mult la dosarele X !!! Si mai stii ce imi pare rau.... Ca tb e plecat... am uitat sa mai rad de bazaconiile pe care le debita... :rosu:

King of Hell
10th February 2006, 00:34
Jorgensen, eram curios sa vad ce zice domnu', si vezi ca nu port fash, tre sa-mi rupi cojocu si itzarii.

Darkslowstar
10th February 2006, 02:12
Eu nu vb foarte serios, sper ca ti-ai dat seama. probabil ca trebuia sa mai adaug niste zambareti :D. Sincer nu cred ca pot da un raspuns obiectiv la aceasta intrebare :)

Swisstec
10th February 2006, 02:37
Daca ar promova U si UTA sau Minerul Lupeni si nu ar retrograda in Div. B nici o echipa din Ardeal, ar fi superb, ar deveni campionatul mai animat si din cauza ca vor fi meciuri mai frumoase, dar si din cauza posibilelor duelurilor U-CFR, UTA-Poli, Jiul-Minerul Lupeni, Jiul-Gaz Metan Medias.:D

Sauron
10th February 2006, 07:58
Echipa fanion a Ardealului este ..... Sport Club Miercurea-Ciuc ! :D

micutzu
10th February 2006, 09:46
Sauron tu ai ramas blocat :D.
Nu cred ca exista o echipa fanion a Ardealului, mai repede fiecare judet are echipa fanion.

six
10th February 2006, 10:09
Daca ar promova UTA si nu ar retrograda in Div. B nici o echipa din Ardeal, ar fi superb, ar deveni campionatul mai animat si din cauza ca vor fi meciuri mai frumoase, dar si din cauza posibilelor duelurilor UTA-Poli
:rolleyes: am selectat doar ce-mi place......:ok:

Sauron
10th February 2006, 10:15
Ce fain ar fi sa pice sarmele shi sa intre Resita,Oradea,UTA,Olimpia etc /hello
I dreaming man :rolleyes:

jorgensen
10th February 2006, 12:33
Stii ce imi place la tine... ca ai zis de UTA, rivala de moarte si nu ai pomenit de Huniversitatea.../hello

Sauron
10th February 2006, 12:48
Am pomenit, era la etc. :D

omul
11th February 2006, 03:49
care-i echipa fanion a Ardealului?

Nu exista asa ceva, e termen inventat de t.b. si gata (tu acuma il cam îngâni)... cand vedeti ca pe plan national n-aveti nici o sansa la rezultate notabile restrangeti zona geografica, sa va bateti cu caramida in piept? JENANT!


Jiul-Minerul Lupeni, Jiul-Gaz Metan Medias.

ce de derby-uri :D imi permit sa adaug ca in fiecare an pe San Siro se joaca AC Milan - Inter....

zuzubuoy
13th February 2006, 09:19
"Orădenii au câştigat "triunghiularul" de la Tiszaujvaros

FC Bihor rămâne neînvinsă în stagiul de pregătire pe care-l efectuează în Ungaria. Era şi greu ca lucrurile să stea altfel, dacă luăm în calcul valoarea adversarilor întâlniţi. După ce vineri după-amiază a dispus de Karcag (liga a II-a), sâmbătă a câştigat un turneu la care au mai luat parte REAC (penultimul loc în prima ligă) şi Jaszapati (locul opt în liga a doua).

În primul meci, orădenii au trecut uşor de REAC cu scorul de 3-0. Achim a deschis scorul în minutul 22, profitând de o greşeală a portarului. Servit bine de Strapak, Miculescu a majorat avantajul în minutul 30. Cinci minute mai târziu, acelaşi Strapak l-a găsit pe Grigore cu o pasă lungă şi atacantul a lobat mingea în poarta adversă, de la marginea careului mare. Antrenorul Ion Marin a mizat în acest joc pe Mindileac - Oros, Lupuţ, Muscă - Foro, Gr. Tudor, Strapak, Lungan - V. Grigore, V. Miculescu, Achim.
Surprinzător, în cea de-a doua partidă, "roş-albaştrii" au încheiat nedecis (1-1), cu Jaszapati. Maghiarii au marcat primii, dar Szelesi a adus egalarea în minutul 30, cu un şut la colţul lung. Orădenii au evoluat în formula Mindileac - Fl. Lazăr, Pătraşcu, Cisteian - C. Oprea, Tempfli, Cl. Mutu, Balea - Voiculeţ, Szelesi, Lupaşcu.
Ambele jocuri s-au disputat la Tiszaujvaros şi au avut o durată de 45 de minute fiecare.
Următorul joc al FC Bihor este programat mâine, împotriva lui Nyiregyhaza, echipă situată pe locul 5 în liga secundă."

PS: Felicitari pt. egalul cu Poli

Sauron
13th February 2006, 10:29
[Mod] off-topic. Mesaje private pentru chestii din astea
@jorgensen - cu U Cluj nu am nimic dar mai bine promoveaza UTA,Resita,Bihorul :yeah:

RedBaron
13th February 2006, 11:55
voi ca si noi, jucati amicale cu echipe de divizii inferioare... mai nou. :|
nu am mai postat rezultatele amicalelor UTAei deoarece sa bati pe Severnav Turnu Severin sau eu stiu ce echipa de div. C nu e mare lucru.
Un amical mai serios am avut cu Resita si acolo am pierdut :| UTA a mai jucat si la Budapesta cu echipa lui Vizer, unde a reusit un egal.

Darkslowstar
13th February 2006, 12:58
Amicalele nu sunt atat de concludente. Sa vedem ce veti face in meciurile oficiale. Uff, lunga maie pauza asta competitionala. Mai sunt 3 saptamani

micutzu
13th February 2006, 14:37
Asta zic si eu.
Face-ti mai pronosticurile cu prima etapa. Asa mai ne trece timpul cu discutii.

jorgensen
13th February 2006, 14:38
Deci clujeni.... luati aminte invataturile unui polist.... mai bine UTA, BIHORU, RESITA.... deci rivali de moarte, decat o echipa din buriku' universului....

King of Hell
13th February 2006, 16:01
Luam aminte de la suporterul unei viitoare echipe de CL cu care am facut egal. ;)

King of Hell
13th February 2006, 16:05
Vrem pronosticuri pentru prima etapa!!!!!!!!!!! :D

King of Hell
13th February 2006, 16:23
Stergeti Astaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

King of Hell
13th February 2006, 16:24
Spicuiti despre Olimpia-Corvinu, aci :D

Vorbiti p'acilea despre ISCT-UTA :D

Spicuitzi despre Liberty-Minerul, aci :D

Despre Gaz Metan-Apulum, aci :D

Despre FC Bihor-Gloria 2, aicilea :D

Despre Resita-U Cluj, aici :D

Totul despre Unirea Dej-CFR Timisoara, hic.

micutzu
13th February 2006, 16:37
Am pus X dar cred ca putem si bate. Mai sunt 3 sapt. in care se pot intampla multe.

Darkslowstar
13th February 2006, 16:39
Cred ca Sarma va avea un recul, au vandut jucatori importanti si nu stiu sa fi adus mari talente in loc. UTA are sansa sa bata si sa iasa din zona periculoasa.

omul
13th February 2006, 16:45
mah, lumea prin TM se tot intraba daca o jucat Dorinel Munteanu la Clooj... :drak: in meciul mai sus amintit

omul
13th February 2006, 16:53
obiectiv vorbind si privind clasamentul, ISCT e favorita.
Subiectiv insa mi-as dori sa reducem diferenta fata de ISCT, dar nu si sa faca UTA puncte :drak:

Nu prea se pune problema, dupa 4-0 pentru noi la Bistrita...

unde-i pollu' mah goofy ? :D sa dau cu 1 solist

Ia hai sa-nceapa surprizele! 2

Liberty - echipa de deplasare => X

jorgensen
13th February 2006, 16:58
Kingule... daca tu ai votat ca Bistrita DOI bate la Oradea, inseamna ca nu prea ai treaba cu pariurile sportive. Sau daca ai jucat vreodata ai pierdut lamentabil.

FC Bihor-Gloria 2 5-0 Voiculet, Miculescu 2, Neaga si Achim

0-1, va fi primul gol primit pe teren propriu de catre baietii de la sat.

omule....voteaza si tu cu resitenii. Buia 3 boabe le da la clooojeni !!

omul
13th February 2006, 17:09
si daca nu reusim 5-0, in etapa 4 sigur ajungem sa castigam la diferente astronomice :drak:

jorgensen
13th February 2006, 17:10
Surprize, surprize.... dar nu chiar atat de mari !! Dupa aia si-o iau in cap si isi vor propune sa ne bata in etapa a doua. Eu zic ca un egal ar fi benefic pentru noi !!!

Egal, clar. Aradenii nu cred ca pot sa bata pe terenul sarmarilor.

King of Hell
13th February 2006, 17:23
Cum zicea Omul, sa-nceapa surprizele. :D

Am reusit in final sa pun pollul, scuze pentru intarziere, da netu mere ca cucu.

jorgensen
13th February 2006, 17:35
Nu incep la Oradea, ci putin mai la sud, in valea Domanului :drak:

ultra_alba
13th February 2006, 18:39
ne luam revansa...

THE HUN
13th February 2006, 18:54
Cred ca se termina egal.

X spre 2 datorita ultimilor schimbari suferite de cele doua formatii.

C.A.O
13th February 2006, 20:00
clujul prima data sa emita pretentii cand o sa aiba stadion!
Si ei stiu asta.Nu au, nu au unde juca.Asta e din pacate ptr ei.Problema e mediasul:au stadion si au bani.Dar sper ca la final sa nu-i fi ajutat cu nimic aceste lucruri normale si obligatorii ptr o echipa care se respecta.Fortza Oradea!!!!!!!!

RED&WHITE
13th February 2006, 20:15
Este un meci de x,2. Vom vedea :)

Greu de zis, cred ca X

Bate Mediasu'

Mi's dragi amandoua echipele dar U are treaba anul asta...deci va bate dar foarte foarte greu ;)

Olimpia a slabit, Corvinul s-a intarit deci cred ca va fi X

cristi[XU]
13th February 2006, 20:15
1 clar.....si le mai spun ceva clujenilor...sezonu asta seamna f mult cu sezonul in care noi am promovat in "A"....amintiti-va prima etapa 4-0 la cluj cu cfr nou- promovata, anu asta prima etapa 4-0 cu gloria 2, tot nou-promovata:ok:

omul
13th February 2006, 21:32
asa-i ca nici nu-i varza threadu' ?

sa clarificam putin:

Etapa 16 - 04/03/2006

Olimpia - Corvinul 1
ISCT - UTA 1X m-am razgandit oleac'
Liberty - Minerul Lupeni X
Gaz Metan - Apulum 2 surpriza etapei
FC Bihor - Gloria II 1
FCM Resita - U Cluj 1
Unirea Dej - CFR Timisoara 1X

Unirea Sanicolau - sta

p.s. : baronule, poti sa-mi comprimi toate mesajele intr-unul singur daca vrei :D spor! cred ca ar iesi un roman pe cinste :D
fara suparare, da' m-ai facut sa sun ca un oligofren in postul #4 (care de fapt erau 3) :D putina creativitate te rog! :D

RedBaron
13th February 2006, 21:36
e varza... nu stiu cum de s-a putut cineva gandi la subiecte separate ptr fiecare meci din B3... trebuia sa faca si ptr cele din div. C ca sa avem mii de subiecte pe aici... in fine... sa revenim la o oarecare logica...

Olimpia - Corvinul 2 Olimpia e o echipa ca si retrogradata, parerea mea.
ISCT - UTA x2 aici sunt subiectiv :P
Liberty - Minerul Lupeni X
Gaz Metan - Apulum 1
FC Bihor - Gloria II 1 nu cred ca se poate impiedica BH
FCM Resita - U Cluj X2 si nici UCJ :)
Unirea Dej - CFR Timisoara 2

Unirea Sanicolau - sta

C.A.O
13th February 2006, 22:27
nu stiu ce tot au clujenii astia cu promovarea!!!
nu-i inteleg deloc si cred ca nici ei nu se inteleg pe ei.e ciudat.singura intrebare care se pune e:PE CARE STADION VOR JUCA IN 'A'? pe al c.f.r-ului,la garbau(stadionul comunal,daca au) sau unde?
oricum pot sa se imbete cu apa rece ca are somesu destula.asta e fratilor.
hai bihoru!!!!!

Angelina Jolie
14th February 2006, 00:19
HAI Bihorul! La anul ne vedem in Gruia si dupa meci bem. Sau inainte, sau si inainte si dupa.

bihoreanul
14th February 2006, 01:24
Andras Strapak so FORO
Vicepresedintele Sandor Lajos spune ca mijlocasul sârb a lasat o impresie excelenta.
Face jocul echipei în ambele faze, gândeste bine si are un picior stâng excelent. Ne-am înteles la pret si îl vom legitima cel putin pâna în vara. Mai avem de rezolvat problema cu permisul de munca si atunci totul va fi în regula?, spune Sandor.

?Vicele?, care a urmarit echipa la trei jocuri amicale, crede ca ?echipa va fi mai puternica decât în tur?. Sandor are numai cuvinte de lauda pentru Foro: ?Este un baiat serios, care penduleaza pe banda dreapta. Îmi place foarte mult si cred ca este cu doua clase peste Mihut?.

zuzubuoy
14th February 2006, 08:34
Olimpia - Corvinu x2
ISCT - UTA 2
Liberty - Minerul 1
Gaz Metan - Apulum 1
FC Bihor - Gloria II 1
Resita - U Cluj 1x2
Unirea Dej - CFR Timisoara 2

Unirea Sanicolau - sta

Angelina Jolie
14th February 2006, 08:39
Olimpia - Corvinu - nu conteaza
ISCT - UTA 2 ca blatterii din CT au destule puncte agonisite
Liberty - Minerul - nu-mi pasa
Gaz Metan - Apulum 1 musai
FC Bihor - Gloria II 1 musai
Resita - U Cluj 1x Doamne ajuta de un 1, ca deja nu mai am somn noaptea de planurile astora din parc
Unirea Dej - CFR Timisoara 1 musai ca sa avem puncte mai incolo daca le-or trebui la Bihoreni
Am zis.

RedBaron
14th February 2006, 13:58
Cu o exceptie, UTA a câstigat toate meciurile din cadrul stagiului de la Herculane. Rămâne însă un semn de întrebare după esecul cu FCM Resita

UTA a câstigat cu scorul de 2-1 penultimul meci amical din cadrul stagiului centralizat. Ieri dimineată, textilistii s-au impus cu 2-1 în fata divizionarei C Building Vânju Mare. Golurile formatiei arădene au fost reusite de Radu Andone, care a înscris din penalty în minutul 36 si de Mititi, în min. 70.
Victor Rosca a început meciul în formula: Mârne - Aldea, Cozma, D. Miclea, Andone - Sas, Dumitra, Melnic, R. Anca - Orlando Gheorghe, Negru. Pe parcursul meciului, tehnicianul Bătrânei Doamne a mai apelat la Fl. Rusu, Turcus, Bogosel, Anghelută, Ban, Mititi, Georgiu, Bota, Tucudean jr, Mot si Dogaru. De la confruntarea de ieri, disputată pe terenul din Băile Herculane, au lipsit Grozav, neutilizat, Hora, nerefăcut după o accidentare, si Nădăban, care s-a ales cu o contuzie în amicalul de duminică, cu Severnav Turnu Severin.

Astăzi, confruntare cu UMT la Timisoara
UTA va pune punct, astăzi, stagiului centralizat de la Herculane. A fost un cantonament dedicat mai putin acumulărilor de ordin fizic, deoarece antrenorul Victor Rosca a insistat pe laturile tehnico-tactice, pe organizarea jocului, pe relatiile de joc, pe identificarea unui 11 de start etc. Textilistii vor avea parte, în cursul diminetii, de-o usoară dezmortire, iar de la ora 15,30 vor evolua, pe un teren din Timisoara, în compania divizionarei C UMT. Va fi testul final al stagiului de la Băile Herculane.

Verificări cu FC Sibiu si Unirea Sânnicolau Mare
Miercuri, componentii lotului FCM UTA vor avea liber. De joi, Victor Rosca, Adrian Ungur, Dan Tapos si Mihai Petcut vor relua seria antrenamentelor pentru utisti, care vineri si sâmbătă au programate alte două verificări. Vineri, la Arad va sosi FC Sibiu, meciul urmând să se desfăsoare pe un teren încă nedesemnat. În functie de starea vremii, arădenii vor identifica o suprafată de joc, însă cel mai probabil jocul se va desfăsura la Curtici. Sâmbătă, Bătrâna Doamnă îsi va măsura fortele cu Unirea Sânnicolau Mare, însă meciul iernii va avea loc cu o săptămână înainte de startul returului, când UTA va evolua în compania divizionarei A Jiul Petrosani.

jorgensen
14th February 2006, 14:38
Asa sa fie ! Iar uiiiiistii sa se uite si sa moara de ciuda inca un sezon in B!!!

micutzu
14th February 2006, 14:42
Asa mai merge. Cu Jiul vom vedea cum stam pentru retur.
Sper sa vina aia cu prima echipa ca altfel degeaba, nu ne vom putea da seama cum stam.

jorgensen
14th February 2006, 14:49
No' pai atunci sa fiu si eu in ton cu ceilalti, ia ascultati de la mine pronosticuri:

Olimpia - Corvinu - X satmarenii nu au italieni, corbii nu au cum
ISCT - UTA 1X aradenii inca nu au motive de bucurie
Liberty - Minerul - 2 gata cu prostiile la sat, fara gol primit si alte bazaconii cu arbitri. Vizer, Alexandrescu, Sasarman... lasati-ne !!!
Gaz Metan - Apulum X egal perfect pentru Oradea
FC Bihor - Gloria II 1 indiscutabil
Resita - U Cluj 1 ca sa-si revina cu picioarele pe pamant astia cu ganduri mari
Unirea Dej - CFR Timisoara 1, ca sa aiba de unde ne da cand om avea nevoie

omul
14th February 2006, 21:10
HAI Bihorul!

daca-i asa, de ce i-ai votat mah pe altii la "Echipa favorita din B" :no:
:D no lasa, nu-i bai!

RedBaron
14th February 2006, 21:30
chiar, in ce data incepe exact returul? mai corect, etapa a 16a.

RedBaron
14th February 2006, 21:32
nu e rau sa ai si amicale cu echipe mai slab cotate si din divizii inferioare, dar nici chiar asa sa jucam numai cu echipe de div. C sau potential de div. c (vezi Resita).
era nevoie de 3 meciuri mai serioase macar. unul s-a jucat la budapesta, unul cu Jiul... ar mai trebui unul.

Angelina Jolie
14th February 2006, 21:49
No nu fii suparat ma ca voi sunteti favorita mea din B3 ma. Las ca am fost la voi la meciu cu Extensiv ma in sezonul cand ati promovat si v-am tinut pumnii.

omul
15th February 2006, 01:22
noh bine bine, amu scoachi-chie scoachi-chie! :D
Ce pot sa zic, atunci... mai vino mah, sa promovam iar... Extensiv nu mai e, da' vii tu cu altii, gasesti tu... trimitem noi un avion dupa tine mai :D

omul
15th February 2006, 01:26
vezi postu' #15
Eu oricum sper sa se amâne... ca in 25 martie am ceva examen... :drak:

Angelina Jolie
15th February 2006, 02:05
Parca in aceeasi etapa ceilalti din Cluj tineau in sah ceva contracandidata daca nu ma insel. Si tata lumea pe langa mine ii ridica in slavi ma. Si io le explicam ca CFR ii baza oricum. Pana la urma am executat un 2-2 in ultima etapa cu Mediasu' de v-am infipt la baraj. Ce baieti buni suntem.

omul
15th February 2006, 02:57
I-ati batut cu 3-1 ca sa fim mai exacti :P
Multzam, nu va uitam, sper numa' ca voi ati uitat ca in prima etapa in anu' ala v-am batut cu 4-0 in Gruia :D am fost acolo :evil:
Cum spuneai, ne reintalnim in A, pt. ca PROMOVAM !

Angelina Jolie
15th February 2006, 04:29
Ai dreptate. I-am traznit cu 3-1. Si 4-0 ala nu se mai repeta n-ai grija. Aveati voi atunci ceva meserias ungur, Csehi parca.

micutzu
15th February 2006, 10:12
Olimpia - Corvinu x2 oli a mai slabit
ISCT - UTA x2 sper
Liberty - Minerul 1 daca nu a plecat nimeni de la sat minerii nu au cu ce sa castige acolo
Gaz Metan - Apulum 1
FC Bihor - Gloria II 1
Resita - U Cluj x2 Buia e supraponderal iar cu o floare nu faci primavara
Unirea Dej - CFR Timisoara 1 nu stiu daca a plecat cineva de la Dej dar di informatiile mele CFR-ul nu mai e satelitul lui Poli (poate gresesc)

micutzu
15th February 2006, 10:14
Si aia din Ungaria is slabi. Cu toti banii de acolo cel puti primele 5 din A de la noi ar putea lua campionatul acolo la orice ora.

zuzubuoy
16th February 2006, 08:39
"Divizionara B a susţinut ieri o nouă partidă de verificare în Ungaria. De această dată, FC Bihor a jucat la Debrecen, pe un teren sintetic, dar nu cu campioana DVSC, aflată în turneu în Antalya, ci cu echipa a doua a acestui club.
În condiţiile în care a întâlnit un adversar modest, antrenorul Ion Marin a apelat la mai multe rezerve pentru acest joc, câştigat până la urmă de echipa sa, cu 1-0 (1-0). Golul a fost marcat de tânărul Valentin Grigore (19 ani), în minutul 32, cu un şut din 10 metri la colţul lung.
FC Bihor: Mindileac - Muscă, Cisteian, Pătraşcu - C. Oprea, Balea, Tempfli, Lungan - Szelesi, Voiculeţ, V. Grigore. Au mai evoluat: Achim, Fl. Lazăr, Lukacs."

omul
16th February 2006, 15:28
Sa va tot luati dupa presa centrala...

Unde-i criza financiara mah?

Jurnal Bihorean:
"FC Bihor are un buget de peste 40 de miliarde lei vechi pe 2006. 15,5 miliarde lei i-a alocat clubului Consiliul Local, o suma identica trebuia sa vina de la Consiliul Judetean, iar restul banilor din vanzarea biletelor, reclama, sponsorizari si alte venituri."

King of Hell
16th February 2006, 23:55
Olimpia - Corvinu 2
ISCT - UTA 2
Liberty - Minerul x
Gaz Metan - Apulum x
FC Bihor - Gloria II 2
Resita - U Cluj 2
Unirea Dej - CFR Timisoara 2

e varza..bine ca am stat o ora sa fac toate threadurile separat..nu era mai usor baroane sa le bagi toate intr-o singura chestie? da-i ignore la om deampixu pentru troterling sau cum ii zice.wotever.

King of Hell
16th February 2006, 23:59
Mereti ma, ia omu' ban aiurea si voi va faceti de cap aci? Ni, ca sa va dau apa la moara, PROMOVAM 100%, Oradea n-are sanse nici la podium!!! :D

omul
17th February 2006, 01:12
PROMOVAM 100%

Imi place ca folosesti imperfectul... :D
NOI PROMOVĂM!!! :P

jorgensen
17th February 2006, 09:16
Kingule ti s-o blocat tasta 2 ????? Sigur, toti oaspetii vor castiga... in special bistrita si cloojul... :drak:

King of Hell
17th February 2006, 13:13
Jorgensen in prima etapa o sa va aratati adevarata valoare.

zuzubuoy
17th February 2006, 13:26
Seriooos kingule???!!! Da' de ce crezi tu asta? E chiar greu de crezut ca vom castiga cu Gloria II acasa, dupa ce in tur i-am zdrobit cu 4-0!!!??? In schimb, daca bine-mi aduc yo aminte, voi abia i-ati batut pe Milanul din Banat la voi acasa...

King of Hell
17th February 2006, 13:29
Zuzuboy am un singur argument...sunteti...foarte slabi..ca sa nu folosesc alti termeni.

King of Hell
17th February 2006, 13:32
Nu foloseam imperfectul dar nu am caractere romanesti la tastatura. Cat despre postul tau in care ziceai ca se intreaba lumea daca o jucat batranu' care ne-o ratat calificarea la copenhaga, cred ca stii bine raspunsul...presa a scris destul despre meci.

King of Hell
17th February 2006, 13:34
40 miliarde...adica vreo 1 mil jumate dolari, nush calcula prea bine...pe Anu 2006, adica pe returul diviziei B sezonul 2005/2006 si pe turul diviziei B 2006/2007.

jorgensen
17th February 2006, 13:56
nuuuuuuuuu.... TURUL DIVIZIEI A 2006/2007. Voi ce buget aveti ?

jorgensen
17th February 2006, 13:57
Ca doar voi buna echipa mai sunteti... :drak: Batraneilor...

King of Hell
17th February 2006, 14:04
pentru retur vreo 15-20 miliarde...pentru turul din A 2006/2007 de la 2 milioane euro in sus. Si nu te mai amagai ca nu aveti cum sa promovati.

King of Hell
17th February 2006, 14:06
Bine Jorgi, vezi tu dupa 5 etape la cate 10 puncte in spatele nostru o sa fiti...si n-as vorbi doar ca sa ma aflu in treaba, dar e sapaliga la voi antrenor in numele lui Dumnezeu!!! Daca asta e antrenor..ce, Ienei nu o fost si acum un an, si ce-ati rezolvat? Nea Imi isi ia banu, si la final isi da demisia cand realizeaza ca la Oradea nu sunt conditii pentru promovare.

jorgensen
17th February 2006, 14:13
De ce mah ? Sunt foarte sigur ca noi promovam, la fel cum sunt ca voi nu prindeti nici macar podiumul...

King of Hell
17th February 2006, 14:17
DA bine, nici tu nu o crezi...in fine..sunteti foarte tari la transferuri...vine Preda, pleaca Preda, vine magnificu portar sarb de la Gent, pleaca portaru...cred ca o sa apere tot Lazareanu in retur...Ii trist cand nu va puteti aprecia singuri valoarea, sa nu va faceti iluzii ca sa nu aveti deziluzii..de fapt...repet, nici tu nu crezi ce spui, o spui doar sa ma enervezi pe mine. Ca si cfristii aia ce tot urla ca ei iau titlul.

jorgensen
17th February 2006, 14:19
Fii atent aici la mine: Ienei a fost anul trecut presedinte. Cum la noi trebuie 10 semnaturi sa faci o treaba, el nu a putut face nimic. Imi si-a prezentat demisia in urma scandalului Hoban, cel cu 4 cartonase galbene. Prietenii stiu de ce... Si el a recunoscut ca nu i se potriveste biroul, asa ca a revenit in iarba. Acum e director tehnic si se va ocupa de centrul de copii si juniori. Pe de alta parte Szatmari a mai fost presedinte si in Germania. El a imprumutat clubul pentru plata restantelor, DE O LUNA, catre jucatori. Deci, acum la Oradea sunt conditii optime de promovare. Toata lumea e platita la zi, nu mai avem figuranti in echipa, asa ca FC BIHOR VA PROMOVA SEZONUL ACESTA !!!

jorgensen
17th February 2006, 14:22
Daca tu crezi ca eu nu am altceva mai bun de facut decat sa te enervez pe tine... te inseli. Stii proverbul cu paiul din ochiul vecinului de serie. Dar sa pun si eu o intrebare... voi de ce sunteti atat de sigur ca veti promova. Iar cu portarii, nu iti bate tu capul ca ne tragem un portar de o sa plangeti tot returul.

King of Hell
17th February 2006, 14:23
Pfoai, un fotbalist n-aveti...v-ati facut echipa de locul 10.

King of Hell
17th February 2006, 14:30
La o adica nu ma intereseaza ce va trageti, ca in ultima etapa crede-ma ca jocurile vor fi deja facute, fie in favoarea noastra, fie a voastra, asa, ca sa te simti tu bine..meciul ala U-Bihor se va juca de kiki.

micutzu
17th February 2006, 14:35
King, si daca nu?
Daca mergeti cap la cap si o sa fie decisiv ?
:D

King of Hell
17th February 2006, 14:38
Sincer eu cred ca vom fi deja lider detasat...dar noh..sa spere cine vrea ca bihorul prinde un loc 2 macar...

omul
17th February 2006, 14:46
pacat mai Kingule, cand zici acum Cluj in fotbal, nu se mai intelege "U"... Imi aduc aminte o faza nostima -cam in aceeasi nota- de la meciul vostru amical cu Poli la Timisoara, ala de acum vreo 2-3 luni. Am intrat si eu pe stadion (sa mai vad marea echipa a lui U care tocmai pierduse "total nemeritat" la Oradea) si am plecat la pauza. Faza nostima e ca in timp ce coboram scarile stadionului, vorbea langa mine o tipa la mobil, spunea ca este la meci si probabil fiind intrebata cu cine joaca Poli, ghici care a fost raspunsul... "Cu Clujul... cu CFR" :mda:
Acuma n-o fi fost aia prea microbista da'... in curand o sa trebuiasca sa fii tare microbist sa stii de "U"... in curand vom auzi de "U" numa' prin antologiile fotbalului nostru, ca de promovat anu' asta... mai greu :D

King of Hell
17th February 2006, 14:48
Omule putem sa ne angajam in discutii sterile pe 10 pagini, asa ca vorba lu Jorgi, las-o moarta.

omul
17th February 2006, 14:58
Zuzuboy am un singur argument...sunteti...foarte slabi..ca sa nu folosesc alti termeni.

26.11.2005, Oradea, Stadionul Municipal, ora 11

F.C. BIHOR ORADEA - C.F.M. UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 3 - 2

King of Hell
17th February 2006, 15:02
26.11.2005, Oradea, Stadionul Municipal, ora 11

F.C. BIHOR ORADEA - C.F.M. UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 3 - 2

da..2-0...2-2..oradenii cu fundu'n poarta, fundasii nostri la mijloc, oradenii nu joaca nimic, pase-n aut...gol norocos de 3-2 cu largul concurs al lui Csik si Solo. O victorie mareata pentru Oradea, si in acelasi timp nemeritata. :ok:

bihoreanul
17th February 2006, 15:33
Oradea 26.11.2005 In primele 30 de minute oaspetii (U Cluj) sunt pe nicaieri. La 2-0 gazdele (Fc Bihor) mai au inca doua trei ocazii clare de gol !!!! Sapaliga suna retragerea,deoarece la conditia fizica FC Bihor statea prost prin minutele 50-60 taindu-se.Gol de 2-1 pt U,cu LARGUL concurs al portarului Lazareanu,care nu si-a uitat orasul natal.'Celebrul Bush' ,evident nu primul cetatean al SUA,este tot cu spatele si tot pe jos,nemiscand nimik langa Fl.Lazar.(daca si 'Bush' a ajuns sa coste 500.000 de dolari ,inseamna ca piata in Romania a luat-o razna).
Azi 17.02.2006-Oradea- buget APROBAT de 1 milion de dolari
-Cluj ,U nu CFR-promisiuni ale unui constructor de mall-uri ,buget departe de al Bihorului.
-mercenari-Bihoru' a scapat de ei,U si-a adus din belsug
-infrastructura-nu are rost comparatia
Ultimele etape din tur au fost cam greoaie pt U,daca se mai juca o etapa sau doua si din retur ,va depaseam frate,in conditiile in care am pierdut destule meciuri acasa,cu Artimon.Acum s-a facut o pregatire fizica foarte buna,la jucatori se vede dorinta de a juca,iar Strapak (sarbul care ne reaminteste de Silijanovski) face legea la mijloc,fiind cu 2 clase peste Gado. Foro,nu are rost sa vorbim ca l-ati vrut si voi,plus ceilalti jucatori care au venit Oros(dorit de jumate din echipele de B) si Musca,Grigore si Voiculet,dornici de afirmare si performanta,care privesc debutul la FC BIHOR ca pe un pas INAINTE nu ca pe o corvoada ca si altii de alte echipe (Galdeanu la voi,Talvan dat afara de Sibiu si Alba pt ca este bun !!!! ,etc)
PS: daca vrei sa te mai documentezi in legatura cu situatia de la FC BIHOR si sa nu mai faci afirmatii fara acoperire,intra si la sectiunea suporter la FC BIHOR si cauta postarile mele mai vechi.

jorgensen
17th February 2006, 15:36
Aici il contrazic pe Omul.
26.11.2005, Oradea, Municipal ORA 13 !!. Poate el stia rezultatul inca de la inceputul meciului :drak:
Iarasi dezgropam morti ? V-am batut => Suntem mai buni ca voi. Pana in etapa 30, ne duelam la distanta. Kingule... nu uita ca in ultimele 4 etape din tur ati castigat 3 puncte din 12...

bihoreanul
17th February 2006, 15:41
Voi veti avea 2 milioane de euro doar pentru tur (daca veti promova in A)???? Tu chiar crezi ce vorbesti? O echipa nou promovata sa aiba buget de 4 milioane in A ,cand Dinamo,Steaua si Rapid au in jur de 5 milioane? Lasa visele erotice si treziti-va ca nu veti avea asa buget in urmatorii 10 ani.Rugati-va sa va dea primaria bani,ca de investitori din astia s-a mai zvonit si la Uta (Patriciu),ORadea(fratii Micula,sa speram ca se va realiza vreodata),Satu Mare (cel mai recent cu italienii).

King of Hell
17th February 2006, 16:05
Fratii Micula in curand vor trage apa la WC-ul inchisorii...U odata promovata, va atrage investitori, si va fi ceva de genul fenomenul Poli Timisoara...va las cu visele voastre umede cu promovarea..

King of Hell
17th February 2006, 16:09
Tot nu pot intelege cum un om de 31 de ani poate sa gandeasca ca unul de 13. Credeam ca teribilismul infantil dispare odata cu trecerea anilor, ni ca m-am inselat.

omul
17th February 2006, 18:33
Ce-s alea vise umede??? poate ne spui tu, ca esti mai in tema :D

bihoreanul
17th February 2006, 19:23
Da mah,exact la inchisoare or ajunge fratii Micula .Cei care dau peste 2% din Pib-ul tarii vor intra la inchisoare. :headbang: Iar esti copil?Daca Patriciu nu a intrat la inchisoare,vor intra astia?Ti-am mai zis sa nu te iei dupa ziarele din Cluj,ca-s can VARZA.Ele au scris si de colapsul financiar al FC BIHOR,care s-a dovedit a fi de fapt o basina rasuflata.Pana una alta FC Bihor 1 mil de dolari buget,altii viseaza si ii invidiaza pe cei de la Poli.:rosu: Va mai trece apa multa pe Somes pana cand va avea U buget de 5 milioane de euro (niciodata) sau va ajunge sa aiba ce este la Poli acuma.DREAM ON:D

bihoreanul
17th February 2006, 19:27
Adica acuma e atac la persoana? In lipsa de argumente la asta se ajunge. Rezultatul de pe teren va cam bagat in casa pe toti dupa meciul tur.

RedBaron
17th February 2006, 20:36
ptr bihoreni
in disputa exista si un plus pentru "U" si anume: daca sunteti mai buni ca ei (victorie in meciul direct) cum de sunteti in urma lor in clasament? ;)

RedBaron
17th February 2006, 20:40
Nu stiu daca Poli e un exemplu de urmat....
Zic si eu :)

King of Hell
17th February 2006, 21:10
Marite Torquemada, te-ai intors, si inca mai pornit pe bihoreni ca oricand...tre sa recunosc ca argumentul tau e simpatic. :D

Angelina Jolie
17th February 2006, 21:26
Ma totdeauna Resita mi-o fost draga. Guardia rosso-nera. Hai Milanu' din Banat.
Buia da 3 goluri, unul din propriul careu.

King of Hell
17th February 2006, 23:23
Valy, mai tii minte anu' trecut? Hai Sanicolau Mare, hai Ineul, hai Avantul Savadisla :D

Angelina Jolie
17th February 2006, 23:32
Ma rusinea e pe voi ca jucati cu ei nu pe mine ca-i sustin. Sanicolaul Mare mi-s dragi ca au nume fain. Ineul ca tricoteaza bine. Salonta ca-i bun salamu' si tot asa.:D :D

omul
18th February 2006, 19:08
Buia da 3 goluri, unul din propriul careu.
numa' sa speram ca in poarta adversa, nu?

Marite Torquemada, te-ai intors, si inca mai pornit pe bihoreni ca oricand...tre sa recunosc ca argumentul tau e simpatic.
intra si el in normalitate, doar vine etapa a 4-a :D

omul
18th February 2006, 19:11
U odata promovata, va atrage investitori, si va fi ceva de genul fenomenul Poli Timisoara...
Ba uite Baroane ca pentru unii este... sau poate este o legatura cosmica pe filiera "studenteasca" intre King si Poli :D, ca doar King are "K" ca si AEK :D

THE HUN
18th February 2006, 19:39
, ca doar King are "K" ca si AEK :D
Cam multi de "k",poate se uita astia mai "fekete" urat la tine.

omul
18th February 2006, 20:06
astia mai "fehér-fekete" mai precis :D

THE HUN
18th February 2006, 20:47
astia mai "fehér-fekete" mai precis :D
La ce te referi.mulatrii sau zebre?

omul
18th February 2006, 21:22
la "potcovitele - fanion", evident :D
si africanii-s mai simpatici

RedBaron
18th February 2006, 21:54
vine vine... intai sa vedem ce se intampla in primele 3. nu vad rostul sa tot re-afirm ca in etapa 4 ar fi sfidator sa castigati la Arad. Mai clar... nu se poate dle! :D

King of Hell
19th February 2006, 01:47
Baroane, nu ca nu se poate, dar nici nu vor castiga. UTA-bihor 3-0. De pe acum iti zic.

King of Hell
19th February 2006, 01:48
Sa-mi bag [MOD] de inteleg ce dracu tot povestiti de 5 posturi.

apparte
19th February 2006, 16:07
Jorgensen,vezi ca ala de la Salonta e Sarmasan nu Sasarman si mi-e prieten bun:D (am fost impreuna de cateva ori la meciurile Stelei la Bucuresti pe cand lucra la JB)!In alta ordine de idei,chiar vor pleca Patrascu si Cisteian la Sportul?

jorgensen
19th February 2006, 18:34
Inca nu se stie. Au mers in Cipru sa dea niste probe. Cica i-o vazut Siman la niste meciuri de pregatire si i-o placut. Daca se inteleg la pret... ok. Numa' ca mie imi pare rau de Patrascu. Va ajunge bun jucator. Si cu Sasarman, Sarmasan... las-o asa. Nu de alta, dar esti bun prieten cu el ! Prietenii stiu de ce !!!

jorgensen
19th February 2006, 18:38
Hunule te asteptam sambata la Oradea. Indiferent de divizii, obiective, bugete FC BIHOR - POLI va ramane mereu un derby, asa cum sunt si cele cu UTA.

King of Hell
19th February 2006, 20:51
Da...se pare ca voi inventati notiunea de amical-derby...tulai...

jorgensen
20th February 2006, 08:36
Lasa ma si voi ati facut spectacol cand ati jucat la Timisoara amical.

six
20th February 2006, 12:42
Poli-Bihor,un amical bun dar derby zic eu mai micut,deoarece derby MARE este doar cel cu UTA ARAD....parerea mea:kiss: :pace:

micutzu
20th February 2006, 12:47
Era o vreme cand toate 3 erau in aceeasi serie. Ce meciuri erau atunci. Oricare 2 din ele la un meci direct umplea stadionul. Erau in voga (mai ales in anii '80) Olimpia si FC Baia Mare.

King of Hell
20th February 2006, 15:38
Lasa ma si voi ati facut spectacol cand ati jucat la Timisoara amical.

da, am luat 3-0...rezervele lui Poli vs U de atunci...iti aduc aminte ca in Cipru am facut 1-1 cu ei, cu titularii lor, conducand 70 de minute cu 1-0, fiind egalati cand Leo Grozavu a rulat si rezervele. Sa va vad sambata si apoi mai povestim. Ciau

omul
20th February 2006, 23:26
Poli-Bihor,un amical bun dar derby zic eu mai micut,deoarece derby MARE este doar cel cu UTA ARAD....parerea mea:kiss: :pace:

timisorenii nu prea mai stiu meciurile tensionate de alta data... de ex ala din '90 de la Oradea cu bataia generala de la pauza, cand galeria lui Poli a fost scoasa de pe stadion (de au hotarat apoi timisorenii sa interzica oradenilor -cica- accesul la meciurile de la TM pt. 10 ani)... sau acel 6-0 tot la Oradea din '94 cand s-au scos ei singuri de pe stadion :D. Sau chiar si derbyul pt evitarea retrogradarii in C din 2000 (sezonul preferat al clujenilor), cand banatenii, dupa sfarsitul meciului - 1-1 la Oradea, au inceput sa strige "C-ul C-ul" fiind iar mici incidente intre suporteri... pana la urma ei au retrogradat... :D

Sa nu vorbim de meciul din '73 de la TM - meci direct pt. promovare, pe care CVUCS il si atesta ca fiind "primul mare meci" pentru galeria politehnicii, care atunci era la inceput... meci la care au asistat si 4000 de oradeni (evident ca nu si eu :D)

sincer nici eu nu mai stiu ce sa mai zic de acest meci... Noi am ramas aceiasi, da' nu se mai stie pe unde-i palmaresul lu' Poli :D va spun eu ca-i la mine acasa
intr-un dulapior... :D

oricum ramane unul din derbyurile vestului salbatic :D derbyurile vestului, care, la urma urmei, reprezentau cam totul in perioada romantica a fotbalului românesc... vremuri-vremuri

Apropo' : FC Bihor - FCU Poli Tim , Oradea, sâmbata 25 feb, ora 15:00

bihoreanul
21st February 2006, 01:51
'In conditiile în care patronul Iulius Mall sponsorizeaza prim-divizionara Poli Iasi cu suma de 200 de milioane de lei, este de asteptat ca sepcile sa primeasca de trei ori mai multi bani, avand an vedere ca investitia de la Cluj este cu 300% mai mare decat cea de la Iasi.' Acuma e vorba de ROL sau RON? :D

bihoreanul
21st February 2006, 02:17
Pana la startul returului, Ion Marin spera sa-si mai completeze lotul cu un portar si un atacant. Pentru primul post concureaza sarbul Zoran Mijanovic, care a aparat in ultimele doua jocuri din Ungaria, si moldoveanul Sergiu Diaconu. Sarbul are 31 de ani si a mai evoluat la Voivodina Novi Sad (Serbia-Muntenegru), Legia Varsovia (Polonia), Farense (Portugalia) si Diosgyor (Ungaria). Diaconu este international moldovean si a mai jucat la Zimbru Chisinau (Moldova), Motor Volgograd (Rusia), Vostok Ust Kamenogorsk (Kazahstan), iar la inceputul lunii a fost in probe in Belarus, la Dnepr Moghilov'
Se pare ca avem si noi portar mai de Doamne ajuta :D .Se mai asteapta un atacant sarb in aceasta saptamana in probe.

Angelina Jolie
21st February 2006, 05:22
'In conditiile în care patronul Iulius Mall sponsorizeaza prim-divizionara Poli Iasi cu suma de 200 de milioane de lei, este de asteptat ca sepcile sa primeasca de trei ori mai multi bani, avand an vedere ca investitia de la Cluj este cu 300% mai mare decat cea de la Iasi.' Acuma e vorba de ROL sau RON? :D
Isi bate ala joc de ei si le da bani de buzunar. Cre ca ajung numa bine pt salarul exterminatorului de lilieci din tunel.:D

six
21st February 2006, 11:03
sincer nici eu nu mai stiu ce sa mai zic de acest meci... Noi am ramas aceiasi, da' nu se mai stie pe unde-i palmaresul lu' Poli :D va spun eu ca-i la mine acasa
intr-un dulapior... :D


mersi,menule de mica intepaturica dar crede-ma ca nu am chef acum de .....istorie :mda: ;) :cool:

King of Hell
21st February 2006, 13:53
'In conditiile în care patronul Iulius Mall sponsorizeaza prim-divizionara Poli Iasi cu suma de 200 de milioane de lei, este de asteptat ca sepcile sa primeasca de trei ori mai multi bani, avand an vedere ca investitia de la Cluj este cu 300% mai mare decat cea de la Iasi.' Acuma e vorba de ROL sau RON? :D

nu, e vorba de 300 milioane lei pe luna, adica bani de buzunar, adica mai bine s-ar duce inapoi in moldova individul.

Sauron
21st February 2006, 14:43
timisorenii nu prea mai stiu meciurile tensionate de alta data... de ex ala din '90 de la Oradea cu bataia generala de la pauza, cand galeria lui Poli a fost scoasa de pe stadion (de au hotarat apoi timisorenii sa interzica oradenilor -cica- accesul la meciurile de la TM pt. 10 ani)... sau acel 6-0 tot la Oradea din '94 cand s-au scos ei singuri de pe stadion :D. Sau chiar si derbyul pt evitarea retrogradarii in C din 2000 (sezonul preferat al clujenilor), cand banatenii, dupa sfarsitul meciului - 1-1 la Oradea, au inceput sa strige "C-ul C-ul" fiind iar mici incidente intre suporteri... pana la urma ei au retrogradat... :D

... sau acum 3 ani cand v-am batut la voi 3-2 shi ati retrogradat ? CVUCS a scandat dupa meci Bihoru ?/hello ... la meciul asta ai fost ? :rolleyes:

bihoreanul
21st February 2006, 16:31
Ce a fost in trecut s-a dus.Au fost multe conflicte intre suporterii celor doua echipe,dar acum din cate stiu eu totul este OK.La meciul cu CFR Timisoara din tur ,atat oradenii ,cat si cei din galeria CFR-ului au strigat pro-Oradea si Timisoara si Anti-UTA. Acelasi lucru l-au facut oradenii in deplasarea de la Arad din sezonul 2004-2005,scandand anti -UTA si pro-TImisoara si in special Poli :D Deci in conditiile astea,eu cred ca s-au cam stins conflictele.

RedBaron
21st February 2006, 17:57
mda, de cate ori strigati pro-TM o sa pierdeti la Arad, cum a fost si in 2004-2005. Do the math! ;)

oricum, nu stiam ca sunteti SI pro-TM!

omul
21st February 2006, 20:08
... sau acum 3 ani cand v-am batut la voi 3-2 shi ati retrogradat ? CVUCS a scandat dupa meci Bihoru ?/hello ... la meciul asta ai fost ? :rolleyes:

vorbeam de fosta Poli...
da, am fost la meciul ala. Daca va bateam, nu mai strigati Bihoru', ci probabil "B-ul"... n-ar fi fost prima data


mda, de cate ori strigati pro-TM o sa pierdeti la Arad, cum a fost si in 2004-2005. Do the math!

chestiile astea-mi provoaca sila... se pune desteptu de rebel sef sa strige kkt, ca cica ar fi prieten cu nu stiu ce brigada timisoreana... io n-am strigat nimic stai linistit, nici macar pe rahatu' de Sumudica nu l-am injurat cand ne arata organele... de-or sarit toti spetzoshii pe gard la noi, super kokoshei :D

RedBaron
21st February 2006, 22:03
ziceam si eu :) Sumudica ala nu era jucator... cat despre saritul pe garduri, fiecare unde poate, nu-i asa? poate totusi au fost provocati, ca sa fim cinstiti. oricum, pentru mine rebelii nu va fac cinste.



Astăzi, de la ora 15.00, la Petroşani se va disputa meciul amical de fotbal dintre Jiul şi FCM UTA. Acest joc e penultimul în această perioadă de pregătire, pentru ambele formaţii, iar sâmbătă, la Arad se va disputa revanşa, practic o ultimă verificare înainte de startul returului.
În cele două partide, antrenorul Victor Roşca îi va proba pe nou-veniţii Şerban şi Nica, cei doi urmând să arate ce pot, pentru a fi păstraţi în lot şi legitimaţi. Dacă nu confirmă, sâmbătă se va renunţa la serviciile lor. Pe de altă parte, UTA mai vrea să-l aducă pe Borbely, un atacant care are în CV partide în Divizia A, la „U” Craiova, dar nu sunt excluse şi alte mutări surpriză pe ultima sută de metri.
În continuare, „Bătrâna Doamnă” nu-l poate folosi pe Hora (indisponibil), aşa că se forţează cu cei doi juniori valizi, Turcuş şi Negru.

bihoreanul
22nd February 2006, 01:33
'Andras Strapak (31 ani) a efectuat pregatirea de iarna cu FC Bihor si va semna un contract pana in vara, celalalt sarb asteptat este atacantul Darko Spalevic. Acesta va implini 29 de ani. A evoluat in trecut la FK Pristina, Trepca Kosovsko Mitrovica, Milicionar Belgrad, Steaua Rosie Belgrad, Cerno More Varna, Lokomotiv Plovdiv si, ultima oara, la Zalaegerszeg'

RedBaron
22nd February 2006, 16:39
daca si Zala...g aia au echipa tare de fotbal :))
Sunt foarte foarte curios sa vad ce va reusi Bihorul in retur. Mai un pic

bihoreanul
22nd February 2006, 19:14
Pai 'Zala...g' a batut pe Manchester United acuma 2 ani cu 1-0 .Dar de Steaua Rosie Belgrad,nici aia nu au echipa 'tare'? Mah si daca nu-i bun la fotbal ,daca e ceva scandal el va fi primul ca doar a jucat la 'Trepca Kosovsko' si o fi ceva 'kosovar' din ala. :D ))))

King of Hell
22nd February 2006, 19:43
sarbii place la mine :D tineti bine de el bihorene ca dupa ce castiga Serbia CM 2006 din Germania il vindeti la pret triplu.

bihoreanul
23rd February 2006, 02:26
'U odata promovata, va atrage investitori, si va fi ceva de genul fenomenul Poli Timisoara'
'40 miliarde...adica vreo 1 mil jumate dolari, nush calcula prea bine...pe Anu 2006, adica pe returul diviziei B sezonul 2005/2006 si pe turul diviziei B 2006/2007.' :o:
'pentru retur vreo 15-20 miliarde...pentru turul din A 2006/2007 de la 2 milioane euro in sus' -posturi King of Hell :ciocan:
presa-23.02.2006-'Ieseanul a anuntat ieri ca va sponsoriza cu 70.000 de euro echipa clujeana...... Dascalu a decis ca pentru început sa aloce Universitatii 70.000 de euro sub forma de contract de publicitate, existand posibilitatea de a suplimenta aceasta suma dupa demararea constructiei Mall-ului. De asemenea, a hotarât sa mai sponsorizeze echipa de seniori si cele de juniori cu câte un rând de echipament.':headbang:
__________________Unde-s milioanele de care vorbeai?:evil: Daca nu va ajungeti cu banii pentru retur,va dam noi ceva maruntis din milionul de dolari, sa puteti si voi termina campionatul. :happy :D

jorgensen
23rd February 2006, 08:45
Asta-i ca Patriciu la Arad. Cloojenilor.... va meritati soarta !

King of Hell
23rd February 2006, 11:38
Vorbiti fara sa stiti...taranu' tot taran.

be@
23rd February 2006, 12:30
'Ieseanul a anuntat ieri ca va sponsoriza cu 70.000 de euro echipa clujeana...... Dascalu a decis ca pentru început sa aloce Universitatii 70.000 de euro sub forma de contract de publicitate, existand posibilitatea de a suplimenta aceasta suma dupa demararea constructiei Mall-ului. De asemenea, a hotarât sa mai sponsorizeze echipa de seniori si cele de juniori cu câte un rând de echipament.':headbang:
__________________Unde-s milioanele de care vorbeai?:evil: Daca nu va ajungeti cu banii pentru retur,va dam noi ceva maruntis din milionul de dolari, sa puteti si voi termina campionatul. :happy :D
Pai ce credeati ca va investi milioane? :happy
A spus omul clar ca nu da mai mult decat la Poli , unde va deveni actionar majoritar.
Doar e iesean , nu clujean !

r3my
23rd February 2006, 12:59
1. Cluj
2. Oradea
.
12. Goz

King of Hell
23rd February 2006, 13:54
lasa-ma, ca toti pentru inceput baga sume modice...se invart prin jurul echipei si apoi se implica serios...vezi cazul Becali sau Paskani...nu ar fi prea logic sa investeasca masiv la Poli Iasi, avand in vedere ca e cam departe de Europa echipa si orasul.

King of Hell
23rd February 2006, 13:56
Tot nu inteleg cum poti baga in poll echipe satelit si mai mult, cum poti sa le votezi?

be@
23rd February 2006, 14:00
Du-te ma si te culca. Bine ca e echipa voastra aproape de Europa. Ce sa-ti spun... Voi n-aveti in oras un stadion k-lumea , si mai vorbesti...

bihoreanul
23rd February 2006, 15:02
Lasa-i pe cloojeni,ca 'pasarea malai viseaza',iar 'malaiul' se gaseste cam greu pe la potcovitze. :D Dar fiind 'fanionul Ardealului' ,totzi se indrepata se U ,isi ipotecheaza casele si investesc banii la U,sa fie ceva 'de ganul lui Poli Timisoara' :D Vise erotice fratilor,voi credeti ca ala e prost sa bage banii la U ,cand are echipa in A (Poli) si infrastructura cu muuuult peste Cluj ?O sa dea asa 70-100 de mii si servus.Crezi ca acuma toti sunt Becali mah kingule? LAsa visele erotice ca deja va si vedeati prinzandu-l pe Dumnezeu de=un picior :D
PS: de unde ai tu informatii asa sigure ca va baga ala milioane in U,sau sunt presupuneri si sperante de-ale tale? evil: Nu mai fa taran pe altcineva din lipsa de argumente si aprofundeaza :ciocan:

micutzu
23rd February 2006, 15:15
Asta-i ca Patriciu la Arad. Cloojenilor.... va meritati soarta !

Numai ca noi nu am facut atat tam-tam cu el :D

jorgensen
23rd February 2006, 15:51
Chiar de asta am subliniat ca cei de la est isi merita soarta de papagali. Ei cred ca influenta politica exercitata asupra unor oameni de afaceri ii va impinge pe acestia din urma sa bage bani in echipa bascutelor pirosh... Stiti care e treaba... baiatii de la ziarele voastre, prosport si gsp s-au lipit de informatii si gata subiectul de senzatie. Ca el baga 70.000 de euro sunt praf in ochi. FC Bihor are 10 miliarde lei ... adica 350.000 de euro venituri proprii... sponsorizari, bilete, alte surse de venit. Iar chestia cu taranu'... referitor la mine si bihoreanu.... ma sustrag oricarui comentariu. Stiu ca este inutil.

PS Spuneti-i lu mircea maier de la prosport cluj ca presedintele de la FC Bihor se numeste ALEXANDRU SZATMARI si nu Lajos Satmareanu. Primul a jucat la Dinamo si este cu 10 ani mai tanar decat celalalt Szatmari, care a jucat la Steaua. Amandoi sunt bihoreni si au jucat in echipa Romaniei.

King of Hell
23rd February 2006, 16:15
Am zis ca odata promovata, U va atrage sponsori puternici, nu ca DASCALU va baga 7 milioane de euro pe an. apai daca nu vreti sa intelegeti, nu intelegeti...pana una alta nu ar trebui sa latrati pentru ca dupa toate ce s-au intamplat in pauza competitionala noi nu avem adversar in timp ce pe voi va asteapta clipe grele.

bihoreanul
23rd February 2006, 17:11
Normal ca nu aveti adversar,ca e pauza competitionala. :D Returul incepe in data de 4 martie,iar atunci va vin destui adversari.Pana atunci cautati prin Cluj ceva echipa,poate faceti un egal cu Sanatatea,cine stie.Dupa 'fumurile' care se vad dinspre potcoava,tare mi-e mie ca 'Romica' (Buia) ii va cam face pe zebrati (nu de la brau in sus sau jos :D ci fotbalistic). Pai mah kingule,acuma vorbeste teribilismul din tine ,parca infantil il numeai nu? :D Ai vazut contracandidatele cum joaca? Sa vezi ce-o luati voi la Resita,Romica si Cl.Balaci va executa (ultimul doar pentru ca a jucat la Oradea :D).UTA si ea s-a intarit,l-a adus pe Dumitra care cred ca este cel mai bun mijlocas la inchidere din B3 si pe Orlando care nu mai are nevoie de nici o prezentare,avand zeci de aparitii si goluri in div A. Voi ce-ati luatm: Talvan dat afara din 2 locurii (Sibiu si Alba) !!!!,Santejudean dat afara de UTA ,Galdeanu 'toata lumea l-ar vrea in echipa' (era vorba ta) ,dar nimeni nu s-a luptat sa-l aduca.Stai linistit,ca vorbim dupa prima etapa,nu te mai umfla in pene,ca e pandemie de gripa aviara :D
Pe noi de unde stii ca ne asteapta clipe grele?Iar ai avut viziuni azi noapte ,de genul 'Iulius Mall' :evil: ? Si in tur ati fost cu gura mare si ati luat-o pe coaja,iar daca se mai jucau vreo 2-3 etape din retur,tare mi-e ca ajungeati pe la mijlocul clasamentului.Veti avea o surpriza de proportii in retur,fi linistit.....prietenii stiu de ce (sarbii):yeah:

King of Hell
23rd February 2006, 19:30
Pai ce pot sa zic...ca abia astept sa inceapa returul, ca altfel vorbim degeaba. CU BINE.

Angelina Jolie
23rd February 2006, 23:06
Iuliule iuliule, seropozitivule. Iulius Mall that is.

Angelina Jolie
23rd February 2006, 23:14
Faza nostima e ca in timp ce coboram scarile stadionului, vorbea langa mine o tipa la mobil, spunea ca este la meci si probabil fiind intrebata cu cine joaca Poli, ghici care a fost raspunsul... "Cu Clujul... cu CFR" :mda:
Acuma n-o fi fost aia prea microbista da'... in curand o sa trebuiasca sa fii tare microbist sa stii de "U"... in curand vom auzi de "U" numa' prin antologiile fotbalului nostru, ca de promovat anu' asta... mai greu :D
:happy :happy :happy Pana acum era invers dar se intoarce roata.
Important e sa nu promoveze anul asta, ca de la anul cu 2 serii nu mai au sanse.
HAI CFR!

bihoreanul
24th February 2006, 02:07
'Chiar daca este un meci amical, fanii lui Poli nu vor lipsi de la partida de sambata de la Oradea. Fanii, care vor avea la dispozitie dou? autocare, se vori ntalni sambata, la ora 10:30, in fata clubului.'
"La Oradea conditiile vor fi la fel ca la Iasi. Am vrut sa jucam în deplasare, pentru ca primul meci il avem in deplasare, iar Oradea este un adversar valoros, isi propune sa promoveze. Cred ca va fi un test bun inainte de retur"-Hagi :D
Sa vedem ce va fi.

six
24th February 2006, 11:28
Sa vedem ce va fi.
victorie.....asa ceva!!!;) :ok:

King of Hell
24th February 2006, 11:35
ZEROSASE...avand in vedere ca jucati cu o echipa slaba de divizia B...teoretic castigati cu 5-0...dar aveti grija ca ati mai jucat voi cu o echipa de divizia B si ati facut 1-1...sper sa nu va demoralizeze prea tare infrangerile sau semiesecurile suferite in fatza unor divizionare B.

King of Hell
24th February 2006, 11:36
Valy...fa-ti de pe acum rezerve de bautura ca sa bei de suparare..etapa de etapa. :D

King of Hell
24th February 2006, 11:42
Au mai ramas....7 zile 23 ore 20 minute :D :D :D

six
24th February 2006, 12:17
ZEROSASE...avand in vedere ca jucati cu o echipa slaba de divizia B...teoretic castigati cu 5-0...dar aveti grija ca ati mai jucat voi cu o echipa de divizia B si ati facut 1-1...sper sa nu va demoralizeze prea tare infrangerile sau semiesecurile suferite in fatza unor divizionare B.
fi linistit Kingule ca in meciul cu divizionara aia am jucat la ;) miutza,asta fiind un meci tot amical va fi tot ;) miutza oare crezi ca la meciurile oficiale vom juca tot asa??dar eu respect divizionarele B si nu le consider SLABE.....:P ;) :cool:

bihoreanul
24th February 2006, 13:02
Mah dar ce le stie King asta : cica 'echipa slaba de B'.Inseamna ca voi ati fost mai slabi decat noi de v-am batut cu 3-2. :D O fi Hagi un antrenor tanar, dar cred ca stie meserie mai bine decat cei care au fost in ultimii 10 la Cluj,din moment ce a zis ' .....Oradea este un adversar valoros, isi propune sa promoveze'.Dar asta nu ai cum intelege ,ca la U nu s-au folosit asemenea cuvinte de mai bine de un deceniu. :D

micutzu
24th February 2006, 13:36
Mah 1+1=2 :D
UTA-FC Bihor 3-1
UTA-"U" Cluj 2-0

Q.E.D. :D :D :D

King of Hell
24th February 2006, 14:27
:mda: Da...marele antrenor Hagi....si marea echipa a dihorului.

bihoreanul
24th February 2006, 15:35
Da mah ,de parca Leo e mai 'Grozav' ,ce sa spun. :headbang: Ce performante si la ce echipe a antrenat Grozavu? Daca era asa bun antrenor acuma erati pe primul loc,iar in ultimele 5 etape nu pierdeati atatea puncte.Dar el tot timpul a gasit scuze la esec ('am dominat tot meciul') :rosu: Meciul se joaca pe goluri nu pe ocazii ratate.Nu mai fi copil mah.:ciocan:

micutzu
24th February 2006, 16:46
Mah, se pare ca nu numai eu astept ca pe jar inceputul :D

King of Hell
24th February 2006, 18:06
Bihorene nu am nimic cu tine, dar te rog fii obiectiv, si nu spune ca HAGI!!! este un mare antrenor...e chiar de ras afirmatia ta...orice poti spune, ca U termina pe 10, ca Leo e cel mai slab, dar nu ca Hagi e mare antrenor.

bihoreanul
24th February 2006, 18:16
Pai nu am zis eu ca e mare antrenor am zis ca E MAI mare decat Grozavu :D

King of Hell
24th February 2006, 19:22
Ai spus ca stie mai multa meserie decat cei care au fost in ultimii 10 ani la U...adica un Dinu, un Ion Marin...un Dan Anca dumnezeu sa-l odihneasca...sa fim seriosi...Hagi e un antrenor invers proportional ca valoarea pe care o avea ca fotbalist...ca fotbalist genial..ca antrenor..penal..

jorgensen
24th February 2006, 19:40
Cred ca eu cu valy vom bea impreuna... DE FERICIRE !!! etapa de etapa !!!
Primul esec... Resita !!!

jorgensen
24th February 2006, 19:45
aveti grija sa nu va frigeti cu jarul !!! :drak:

King of Hell
24th February 2006, 20:19
Primul esec...etapa 4 din divizia A cu Steaua in deplasare...:D eventual..

bihoreanul
24th February 2006, 20:21
Exact,ce-ai zis-o.....Dinu.......'mare antrenor' :headbang: Un campionat pe blaturi, gargare si trabucuri,o infrangere la Kosice. Daca pe ala il laudati,va meritati soarta.Dan Anca ce-a facut ca antrenor? Ce performante are? Campionate ceva? Ca fosti internationali si el si Dinu ,tot respectul,ca antrenori....0 :rosu:
PS: Cu Sapaliga nu te contrazic,aic ai dreptate,e singurul din B3 care are in palmares Cupe si Campionate. Dar parca tu cu tb il criticati ca joaca defensiv,acuma il bagi la mari antrenori? S-a schimbat directia vantului in potcoava? :D

Angelina Jolie
25th February 2006, 05:51
Apropo de asta cre ca imediat trece luna aia cat s-a laudat tb ca va fi plecat.
GOD HELP US ALL (si tine-l acolo unde e)!
Inca o saptamana si le scoate resita promovarea din cap. Vai cat rad sambata viitoare.

King of Hell
25th February 2006, 12:36
bihorene acum ma enervezi!!!! Hagi ce poola mea o facut? o ratat o calificare, la un baraj infect cu slovenia...in turcia o fost varza, doar o cupa cacacioasa. te rog nu te lega de Dan Anca, e mort, putin respect...

King of Hell
25th February 2006, 16:58
In alta ordine de idei..FC Bihor-Poli Timisoara 2 ...0-0...:D Sunteti tari de tot...stiu stiu, ati dominat, trebuia sa bateti cu 5-0...same old story.

six
25th February 2006, 17:05
In alta ordine de idei..FC Bihor-Poli Timisoara 2 ...0-0...:D Sunteti tari de tot...stiu stiu, ati dominat, trebuia sa bateti cu 5-0...same old story.acum inteleg de ce unii mai tin si cu CFR Clooj.....:) ;) :cool:

King of Hell
25th February 2006, 17:21
ZEROSASE...era un misto subtil la adresa Bihorenilor, in sensul ca au facut egal cu rezervele voastre...stii se laudau ca rup tot...la ei ma refeream exclusiv...:D si bine faci ca intelegi de ce unii mai tin si cu cfr...

jorgensen
25th February 2006, 17:49
Auzi, bah Sughy-bughy... care Poli 2 ?
Popa - Soporan, Olah, McKain, Emeghara - Naidin, Plesan, Coman, Balace - Glucevic, Simek

Asta e echipa a doua ? Mai informeaza-te daca nu te ai cu fenomenul...

Dintre numele mari au lipsit Stoica si Petre. Nu ma intreba de ce.

Asa ca las-o balta

King of Hell
25th February 2006, 18:05
intra fain frumos la ei pe forum...si uita-te ce demoralizati is..dar se incurajeaza cu sintagme de genu "lasati ma, ca au lipsit 8 jucatori" Stoica, Petre, Caramarin, Bucur si mai stie cucu care...SUNTETI TARI!!! :X

bihoreanul
25th February 2006, 18:14
Lasa-l mai jorgensen in pace pe 'cloojean' ,ca nu-i plac decat cuvintele cu 2 'o' :D (vreo 2 posturi mai in spate) De unde saracu' sa stie el ce echipa a avut Poli in teren daca nu a avut unde sa vada meciul.Nu-l vezi cum a stat cu sufletul la gura aici pe forum,doar doar o mai avea si el o bucurie de 10 ani incoace :D Ce bucurii au unii,cauzate de adversari,nu de prestatia echipei favorite. Cat despre meciul de azi,cine a fost sau cine s-a uitat la TV,a vazut un meci cu muuuuulte ocazii de gol pentru ambele echipe,cu un plus pentru noi in repriza a doua.Plesan ala nu prea are el ce cauta in divizia A,dupa ce l-a rupt pe ala de la Everton,acuma il tot tavalea pe Strapak. Revenind la echipa noastra,mie mi-a placut in mod cert evolutia baietilor,fata de panaramele din tur.Cum e cum nu e Sapaliga,uite ca a facut echipa,iar publicul i-a aplaudat la scena deschisa.A facut Bihoru' niste transferuri super reusite cu sarbii: Milijanovic (portar) a avut niste reflexe senzationale,in prima repriza la sutul lui Naidin.iar in a doua cand a aparat un gol ca si facut in repriza a doua,cand din 6 m Izvoreanu a lovit mingea cu capul. Oros (nr3) fundasul central ,nu a trecut NIMENI de el: nici Glusevic,nici Mansour,nici Simek,iar la mijloc,Strapak (nr20) a facut legea.Grigore (nr 18) nu s-a miscat nici el rau,fiind foarte tehnic,dar vazandu-se tineretea.Tot la plusuri se numara si Lukaks oradeanul nostru de 17 ani care in repriza secunda i-a zapacit pe Soporan si Radoi.Binisor s-a miscat si nr 5 Spalevic ,dar a fost schimbat la pauza in urma unei accidentari. Restul din vechea garda, Lazar,Luput,LUNGAN in special.Miculescu,Oprea,G Tudor si Achim(20 de ani) au jucat bine,ca si in tur.Mai trebuie sa confirme Musca,Temfli,Voiculet (si el s-a miscat binisor),Szeleszi,etc. In concluzie putem privi mai optimisti returul, deoarece eu zic ca avem o echip mai VALOROASA ca in tur.
PS: mah kingule,crezi ca noi suntem U-isti sa zicem ca meritam sa castigam ,sau ca x sau y 's-au bagat cu fundul in poarta'? Nu toti sunt ca tb sau king .....sau Grozavu :D

Hopshio
25th February 2006, 18:17
Bah si eu am fost la meci.....si poli o aratat ca o echipa de divizia b...cum o jucat o aratat ca nu merita sa fie in A...o avut 1-2 ocazii...da si oradea o avut multe....asa ca .....

King of Hell
25th February 2006, 18:24
Bihorene, tin minte un meci memorabil..bihor-jiul 0-3, vai ca mult ati mai latrat si atunci ca voi meritati sa bateti tra la la.

RED&WHITE
25th February 2006, 19:09
[QUOTE=hopshio]....si poli o aratat ca o echipa de divizia b...cum o jucat o aratat ca nu merita sa fie in A .....
:happy :happy :happy :happy Bine maaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hopshio
25th February 2006, 19:21
bah si de poli se zice ca vrea sa ia titlul si dinalea....mai trece inca trei ani pana o sa fie o echipacare se poate bate pt campionat si dupaia inca 3 ani ca sa il ia...deci...mai asteptatii......


Bihorene, tin minte un meci memorabil..bihor-jiul 0-3, vai ca mult ati mai latrat si atunci ca voi meritati sa bateti tra la la.
bah bihoru latra pe drept...da jiu stii ce face...linje in cur pe albitrii sa le dea meciu asta face jiul....pe ce loc ii in divizia A? de cand nu is mai albitrii aia din B cu ei...gata...merg in jos..../hello

jorgensen
25th February 2006, 21:04
Hai sa va mai spun ceva... De ce nu a vrut marele antrenor Hagi sa dea nici o declaratie la sfarsit de meci ? De ce ce i-a tinut in sedinta pe jucatori 20 de minute si nu a mers la conferinta de presa ? De ce nu a dat autografe la copii de 10 ani care au venit la stadion pentru el ? Pentru ca Poli a jucat bine ? NU !!! pentru ca FC Bihor a jucat curajos. Nu spun nimic de prestatia arbitrilor... foarte penibili... au stricat un meci frumos... Dar semne bune anul are !!!

RED&WHITE
25th February 2006, 21:16
[QUOTE=jorgensen] De ce nu a vrut marele antrenor Hagi sa dea nici o declaratie la sfarsit de meci ? De ce ce i-a tinut in sedinta pe jucatori 20 de minute si nu a mers la conferinta de presa ? De ce nu a dat autografe la copii de 10 ani care au venit la stadion pentru el ?...
:o: :o: :o: :headbang:
Pentru ca deja e banatean si nu mai sta de vorba cu oricine. Cum ati si incecat. Ei sunt superiori, sunt EUROpoli :happy :happy :happy :happy :happy :happy

jorgensen
25th February 2006, 21:25
Halal echipa de vedete... Mai bine jucam cu UTA un amical, eram mai castigati, vedeam fotbal !

ceau
25th February 2006, 21:30
Halal echipa de vedete... Mai bine jucam cu UTA un amical, eram mai castigati, vedeam fotbal !
Deja devii nesimtit!:mda:
Vezi sa nu ti se urce prea tare la cap egalul asta:no:

apparte
25th February 2006, 21:43
Din pacate pt timisoreni,Jorgensen are dreptate!!In prima repriza ma uitam la meci sa incerc sa recunosc jucatorii Bihorului deoarece din lotul din tur doar Achim,Lazar,Luput,Lungan si Miculescu erau titulari!Pt ca in afara de bara lui Gluscevici cu capul,Poli n-a aratat nimic,Plesan fiind anihilat de Strapak,Balace se calca pe picioare cu Coman,Simek un zero barat...
Dar de faza din repriza a doua cand i-a insirat Grigore(aha,am aflat si io cum il cheama) pe aia patru,sau cand Szelesi a ridicat mingea peste fundas si i-a intors-o printre picioare etc!Ar trebui sa va faceti probleme timisoreni...la cum au jucat azi,mai mult de locul 6 nu au cum sa termine baietii vostri!
Jorgensen,fa-i o bucurie kingului si spune-i ca alaturi de Emegharra,doar Soporan mai putea fi remarcat la timisoreni!:D

jorgensen
25th February 2006, 21:55
Soporan ii baiatu' ala de la clooj ? :drak: Mmmmh... juca mai bine la inchidere. Dar Hagi e mare antrenor :rosu:
@ceau ... noua ce sa ni se urce la cap ? Noi tragem la promovare. Echipe mai bune ca voi nu gasim in B. Egalul, dar mai ales prestatia violetilor, erau violeti si la fata, voua ar trebui sa va dea de gandit !!!:headbang: Daca aveti pretentii... invatati fotbal !!! S-ar putea sa o muscati anul asta in B.
@apparte... nu emeghara ci Popa...ca-i oradean:yeah:

jorgensen
25th February 2006, 21:59
Inca nu te-ai trezit ? Eu cu valy bem si tu te imbeti ?

ceau
25th February 2006, 22:02
Nu am spus ca sunt multumit de amical (am vazut si eu un scurt rezumat) dar pana sa iei peste picior adversarul e o cale lunga....la fel puteam sa zic si eu ca sunteti norocosi ca am acceptat cu voi amicalul desi puteam sa jucam cu multe alte echipe
Oricum...sper doar ca jocul de la Oradea sa ramana o amintire si sa incepem in forta!
PS va urez si voua sa promovati (chiar in dauna U-ului, desi nu am nimic cu ei :P )

jorgensen
25th February 2006, 22:06
Atunci iti multumim !!! Si noi va dorim sa castigati campionatul. Dar trebuie sa schimbati ceva... ca asa nu merge !!!

zuzubuoy
25th February 2006, 22:34
In alta ordine de idei..FC Bihor-Poli Timisoara 2 ...0-0...:D
"Duminica, 12 februarie
Scor de egalitate 1-1 in meciul de antrenament cu "U" Cluj. Poli a avut in teren urmatorul unsprezece: Popa, Olah, Canu, McKain, Emeghara - Plesan, Petre, Coman - Simek, Gluscevic, Stanic. "(sursa www.politimisoara.com)
Sambata, 25 februarie
"Alb-violeţii şi roş-albaştrii au făcut un meci spectaculos, din care au lipsit în mod inexplicabil golurile, ambele echipe având mari ocazii...
POLI: Popa - Olah, Soporan, McKain, Emeghara - Pleşan, Naidin, Coman - Simek, Gluscevic, Bălace."(sursa, prosport)
Acum spune-mi tu mie kh, de care Poli Timisoara 2 vorbeai???

ps: razi tu razi, dar nu-i rasul tau....

King of Hell
26th February 2006, 00:06
Bine atunci ca sa fie toata lumea multimita, concluzii dupa meciurile U-Poli si Bihor-Poli...U si Bihor se vor lupta pe viata si pe moarte pentru promovare, Mediasul iesind din calcule dupa 10 etape..iar Poli nu prea vad cum va prinde podiumul. cu bine

King of Hell
26th February 2006, 00:11
eu nu sunt niciodata treaz. :D

BAK
26th February 2006, 00:57
anul asta e anulu Universitatii Cluj...promovarea!
(sper..ca daca nu de la anu ii bai)

Angelina Jolie
26th February 2006, 01:11
Inca o saptamana de vise. Sambata viitoare, TREZIREA la realitate.

King of Hell
26th February 2006, 01:15
Ca bine ai zis,asa va ard studentii in prima etapa..aiaiai

zuzubuoy
26th February 2006, 08:44
:o: Mi-ai citit semnatura??? :ok:

micutzu
27th February 2006, 09:48
Nu cred :D
Dupa meciul de sambata ceva imi spune ca nu ne frigem.

micutzu
27th February 2006, 09:53
25.02.2006
UTA-Jiul 1-0

Dupa cum s-au miscat sambata baietii nu vad cum vom retrograda. Sambata sper sa venim cu puncte de la ISCT.

Sauron
27th February 2006, 11:54
Nu zii hop pana nu treci ... Muresul :D

omul
27th February 2006, 17:58
25.02.2006
UTA-Jiul 1-0

Dupa cum s-au miscat sambata baietii nu vad cum vom retrograda. Sambata sper sa venim cu puncte de la ISCT.

Pai normal ca se misca bine, daca mananca din alea 15 Kg de carne primite pe transferu' lu' Marius Cioara! :D :D :drak: :drak: :evil: :evil:

Oricum, nu mi-e frica... sigur termina utisti de papat carnea fermecata pana in 25 martie :D

ginu
27th February 2006, 21:41
marin la Dinamo! :rosu:

Om de caracter... nashpa situatia pt Bihor.
Lasa ca mai rau antrenor nu aveti cum sa luati.
Bafta.
Hai U

King of Hell
27th February 2006, 22:42
Acum orice ar fi, bihorul e pe janta. Nici Capello de vine nu are ce face intr-o saptamana cu magnificii jucatori bihoreni, parca vad acum, demisie Ienei, demisie Satmareanu...vai ce-mi place tara asta...sau mai bine, Ienei antrenor...divizia C va asteapta :D

zuzubuoy
27th February 2006, 22:58
Eeehh copile, copile....:rosu:

King of Hell
27th February 2006, 23:07
Eeehh copile, copile....:rosu:

ce ar mai fi de zis? :happy

jorgensen
27th February 2006, 23:20
Multe ar mai fi de zis. Esticilor.... chiar nu va inteleg. Cand era sapaliga la noi... Ba, in C va duce, ala nu-i antrenor....Acum ca a plecat.. Praful se alege de noi, C-ul ne asteapta... :rosu: Sunteti din ce in ce mai penibili. In locul vostru mi-as pastra o linie de conduita civica. Daca-i verde, verde sa fie ! Nu ca e poate asa galbuie de la soare.
Auzi dic-ala, nici Capello nu poate face nimic !:headbang: Bah, sughy-bughy, acum la fotbalistii oradeni le spui numai cine intra de la inceput, ca joaca ei fara prea multe indicatii. Iar daca vrei indicatii, le da Imi bacsy, asa a facut si in perioada de pregatire.
Las ca Grozavu, mare antrenor ... Totusi, Marin nu a semnat pana la ora asta nimic.
Si inca ceva... aveti inca un adversar.../hello Olimpia Satu Mare, care nu are decat patru jucatori oradeni in primul 11: Mindileac, Gongolea, Bumb si Mutu. Poate si Lupascu... si atunci sa vad pe unde mai scoateti camasa ....

King of Hell
27th February 2006, 23:22
nu uita ca avem cu olimpia si cu oradea acasa la noi, deci nu se pune problema invingatorului, doar a scorului...4-0,5-0 ptr U...in rest..vai de voi..tinem legatura.

Cosmin Salajan
27th February 2006, 23:25
uta va face blaturi in primele 5 etape, stiu sigur, joaca si cu oradea si o sa castige uta, au inceput deja blaturile !

zuzubuoy
27th February 2006, 23:34
In orice caz, de la mine n-o sa auda nimeni ca Marin e un antrenor slab sau ceva de genu'. Chestia e ca ne-a scos din rahatu' in care ne-a bagat Artimon. Asta si fie clar!
Amu' ca pleaca... Hmmm... E o alta "chestie". Arata ca e un caracter 0(zero) insa repet, ca antrenor, a facut multe si in tur si in intersezon!

RED&WHITE
27th February 2006, 23:41
uta va face blaturi in primele 5 etape, stiu sigur, joaca si cu oradea si o sa castige uta, au inceput deja blaturile !
Mai spart :o: dar nu ma supar sa batem primele 5 etape ca atunci terminam pe 2 sau.......
De unde stii? Ai o sursa credibila sunt sigur :D :happy :D :happy :happy

Cosmin Salajan
27th February 2006, 23:43
un fost jucator al lui UTA, nu dau nume
daca nu ajungeti anul asta pe 2, sezonul urmator promovati! argument: BORUGA !
p.s. mi-a placut ce a cantat galeria aradeana sambata la meciul de baschet

jorgensen
27th February 2006, 23:53
Ne plictisiti, domnilor cloojeni si aradeni. Auzi tu la el.. blaturi pana in etapa a 5-a. Ati vrea voi, dar nu se poate. Etapa a patra va fi a oaspetilor. Cel putin a noastra si a cfr-istilor timisoreni !!!

omul
28th February 2006, 01:54
nu uita ca avem cu olimpia si cu oradea acasa la noi
Cu atât mai grav... stii ce-nseamna -6 la adevar?

Siljanoski
28th February 2006, 08:39
Acuma ca a sters-o Sapaliga la Dinamo (pe 6 luni, ca de la vara revine, parca vad, Andone....ce minte au unii), nu stiu ce va fi. Tare-s curios.

jorgensen
28th February 2006, 12:54
<<Cele mai mari probleme sunt pe flancuri, acolo unde Goga şi Buş nu par a fi soluţii de 90 de minute, iar Găldeanu are restanţe la pregătirea fizică. Nici în atac lucrurile nu sunt tocmai “roze”, Codreanu acuzând încă dureri, în timp ce Sântejudean nu este refăcut. ”Îmi este clar că nu voi putea alinia cea mai bună echipă, aşa cum o văd eu>>, conchide tehnicianul ”şepcilor”, Grozavu.
Sursa prosport

dragos_popa17
28th February 2006, 13:33
Avem destul solutii, nu-ti face griji. Si pe flancuri si in atac, si in aparare.
Probleme mai mari aveti voi, ca v-a plecat antrenoru. Desi avand in vedere ca antrenor era Ion Marin, nu ma pot decide daca e un avantaj sau un dezavantaj din partea lui. Oricum, foarte urat din partea lui, sa plece acum. Asta ca sa arate ce caracter are. :mda:

dasal
28th February 2006, 14:07
Un transfer mai putin obisnuit a fost inregistrat in Divizia D aradeana. Dupa cum informeaza Rompres, formatia Regal Horia l-a transferat de la FCM UTA Arad pe fundasul Marius Cioara contra a 15 kilograme de carne! Nu se stie daca de vita, porc sau pasare. Ceea ce se cunoaste insa sigur este ca, dupa ce s-a antrenat toata iarna alaturi de noua sa formatie, Cioara “si-a luat zborul” spre Spania, acolo unde spera sa isi gaseasca de lucru in cel mai scurt timp.

jorgensen
28th February 2006, 14:32
Tu sa nu crezi ca noua nu ne pare putin bine.... Poate e mai bine asa. Acum avem sanse mult mai mari sa promovam de pe primul loc. Avand in vedere si colaborarea cu Satu Mare. ISCT - 2 jucatori, Deju - dusmani de moarte ai cloojenilor, Sannicolau Mare si Apulum - doar un jucator. Deci... avem cativa prieteni. Si... prietenii stiu de ce !!!

King of Hell
28th February 2006, 14:39
ioi, cum puteti spera la locu 1, mi-ar fi jena.

King of Hell
28th February 2006, 14:44
hai ma sa fim seriosi, [mod] cum dracu va imaginati ca olimpia sau oradea ne pot pune probleme? la noi acasa?

jorgensen
28th February 2006, 15:17
Da, mah, pe stadionul ala la care voi ii ziceti acasa ! Casa de copii nu e acasa !

micutzu
28th February 2006, 16:27
Sa-mi spuna cineva cu cine facem blaturi?
Gaz, Oradea, Sarma, "lupule te-ai tzignit?" "a inebunit lupul".
E buna gluma pe ziua de azi. :D

Darkslowstar
28th February 2006, 17:42
Comitetul de Urgenta al FRF tocmai a amanat returul la B si C pt data de 11 martie:


"Conform deciziei Comitetului de Urgenta, etapa a XVI-a a Diviziei B se va disputa pe 11 martie si nu pe 4 martie cum era stabilit initial. De asemenea, etapa a XIV-a a Diviziei C se va disputa pe 17 martie, in loc de 10 martie.

FRF a anuntat ca in urma modificarii programului, perioada de transferari pentru Divizia B se va incheia pe 9 martie, iar pentru Divizia C pe 15 martie."

@ SPT

alejandro
28th February 2006, 17:48
Si de ce ma rog au aparut aceste amanari?:mda:
BTW,incepti odata cu campionatul din Moldova returul:P

Darkslowstar
28th February 2006, 17:50
Pt ca e un viscol cumplit de azi dimineata si terenuri sunt varza. Deja s-au depus la Bucale 7-8 cm de zapada. Nu e de jucat acum, sa speram ca va fi saptamana viitoare.

alejandro
28th February 2006, 17:55
Iata de ce...la voi zici ca s-a intors iarna...
Deci e bine ca s-a amanat.
Dar Div A nu se amana?

Darkslowstar
28th February 2006, 17:58
Nu scrie decat de B si C. Probabil A-ul se joaca ca sa aiba Steaua si Rapid meciuri in picioare pt UEFA. N-ai idee ce iarna a a venit, e cea mai a dracu ninsoare de pana acuma.

Paul
28th February 2006, 18:00
de exemplu la Bistrita (Gloria II Bistrita - Divizia B) ninge de rupe , azi -15 grade Celsius la ora 7.40 cand m-am dus sa-mi iau presa...
decizie corecta si logica !

alejandro
28th February 2006, 18:02
habar n-am ce se intampla la voi...la noi e ok,nu e chiar frig,si nici nu ninge...
deci decizie corecta pana la urma...

King of Hell
28th February 2006, 18:06
acum am venit de la stadion, o inghetat si alcoolu in vene...ninge ca la sfarsitul lumii...trist.