PDA

View Full Version : Cine promoveaza sezonul acesta ('05-'06) din seria B3?



Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13

FcPoliFan
11th December 2005, 19:44
Rus e un jucator decent, mai ales pentru divizia B. Fuge foarte mult si are un aport ofensiv destul de consistent. A progresat mult fata de anul trecut, chiar daca nu destul.

t.b.
11th December 2005, 19:51
Rus a fost junior la noi, apoi a jucat si la prima echipa dar ne-a tradat si s-a dus in deal, un jucator care face asta nu o sa fie niciodata binevenit oricat de bun ar fi el :mda:

Angelina Jolie
11th December 2005, 23:00
Pai si Dulcea a trecut pe la noi ba. L-am dat afara de slab ce era si acum il anuntati voi ca mare transfer.
JENANT!

jorgensen
12th December 2005, 09:45
E placut impresionant sa citesti ziarele de sport centrale, ale caror editii regionale sunt tiparite in cluj, si care dau stiri care mai de care mai interesante despre cea mai iubita echipa din universul ardelean. In special un anume domn, vasile berci, mare om mare caracter, care nu are altceva mai bun de facut decat sa ridice in slavi o echipa aflata la 6 puncte de lider, ca isi cauta jucatori pe la satelitul lui Poli, ca de la echipa mare...., care nu face altceva decat sa scrie ca la FC Bihor si la Gaz Metan sunt numai probleme. Ca jucatorii pleaca, ca nu are cine sa-i inlocuiasca, ca presedintele de la ISCT e cel mai mare u-ist in viata si si-ar dona toata echipa sa joace pe moina. As vrea sa facem un mic pariu. Pe 2 martie, cand se termina perioada de transferari, sa ne laudam fiecare cu achizitiile. Pana atunci toata lumea va scrie ce va dori, cine vine cine pleaca, sunt bani, nu sunt bani... Ma plictisiti !

Angelina Jolie
12th December 2005, 09:52
Ma jorgensen cand ma intorc acasa trec prin Oradea ma. Ma opresc si va dau de baut la toti astia de pe forum numa nu lasati cealalta echipa a Clujului sa intre in A!

ginu
12th December 2005, 10:04
marilyn, io inteleg ca esti fan CFR, bravo tie, sa va mearga bine (pana intra U in A, ca atunci va fi chiar misto sa jucam in nocturna - un stadion tot o va avea), dar de-acolo pana sa pui aia cu Yutongu Mercedes e cale lunga. Nu de alta, dar asa chiar tu recunosti ca CFR e mai buna doar pt ca are mai multi bani, nu pt jucatori, traditie etc. :rosu:

Oricum, amandoi suntem clujeni, suntem chiar aproape unul de altul, si important e sa fim mai dashteptzi, si sa nu incercam sa omoram capra vecinului. Macar atat sa fi invatat din pribegia asta...

King of Hell
12th December 2005, 14:57
Acum ca ni s-a definitivat bugetul pe retur, vom rupe tot. Carcotasii sa zica ce vor.

jorgensen
12th December 2005, 15:01
vi s-a definitivat ce ? bugetul ? pentru retur sau tot anul ? Cat la % din 15 mild vor fi folositi pentru achizitionarea de jucatori ? Sunt bani de la primarie sau si de la BT ?

t.b.
12th December 2005, 17:42
Pai si Dulcea a trecut pe la noi ba. L-am dat afara de slab ce era si acum il anuntati voi ca mare transfer.
JENANT!

Ma una-i un jucator care a trecut pe la voi si alta un tradator, rus asta-i un fel de tarlea :mda:


E placut impresionant sa citesti ziarele de sport centrale, ale caror editii regionale sunt tiparite in cluj, si care dau stiri care mai de care mai interesante despre cea mai iubita echipa din universul ardelean. In special un anume domn, vasile berci, mare om mare caracter, care nu are altceva mai bun de facut decat sa ridice in slavi o echipa aflata la 6 puncte de lider, ca isi cauta jucatori pe la satelitul lui Poli, ca de la echipa mare...., care nu face altceva decat sa scrie ca la FC Bihor si la Gaz Metan sunt numai probleme. Ca jucatorii pleaca, ca nu are cine sa-i inlocuiasca, ca presedintele de la ISCT e cel mai mare u-ist in viata si si-ar dona toata echipa sa joace pe moina. As vrea sa facem un mic pariu. Pe 2 martie, cand se termina perioada de transferari, sa ne laudam fiecare cu achizitiile. Pana atunci toata lumea va scrie ce va dori, cine vine cine pleaca, sunt bani, nu sunt bani... Ma plictisiti !

Pai unde-ai vrea sa fie tiparita editia de Transilvania? La Salonta :)
Ramane de vazut ce jucatori o sa vina de la Poli, dar cred ca si voi ati vrea sa aveti cativa jucatori din cei care-s pe lista posibilelor achizitii

- presedintele de la ISCT a declarat public ca e suporter a lui "U" si ca intotdeauna "U" va avea prioritate in transferarea jucatorilor de la ISCT, si sa nu uitam ca si noi le-am dat destui jucatori

- ultima veste despre BH, Munteanu a semnat cu Sopron :) deci inca unul, urmeaza Sfarlea si Mihut si uita asa au ramas bihorenii fara 6 jucatori

- s-a scris si despre plecarea jucatorilor nostri, tarlea si aldea/ciurar(sau cum si-o mai zice)

- bugetul alocat este de 20 de miliarde de la Consiliul Local, iar sponsorii au dat 2 miliarde pt. plata contractelor pe decembrie si a unor prime de joc, obiectivul este PROMOVAREA

- deja se poarta negocieri cu Santejudean (fost junior la "U" ), Dulcea si M. Ignat (si el fost junior de-al nostru, a jucat la Zalau anul trecut)

Darkslowstar
12th December 2005, 17:46
N-am inteles de ce a scapat UTA de Santejudean? Mie, de la ceva km de partare mi s-a parut unul dintre jucatorii cu potential ai echipei. Cred ca e o achizitie buna pt U.

t.b.
12th December 2005, 18:02
Din ce-am auzit a avut ceva confict cu antrenorul si oricum mai are doar 6 luni contract.


“Şepcile roşii” râvnesc şi la semnătura lui Marian Ignat
În vizorul echipei clujene a intrat şi atacantul Marian Ignat, care şi-a reziliat contractul cu FC Sibiu. “Chiar dacă aş avea o mie de oferte, aş alege-o tot pe «U», pentru că îi cunosc pe mulţi dintre jucătorii de acolo. În plus, la «U» mi-am făcut junioratul şi tot acolo am debutat în Divizia A”, a mărturisit Ignat, care, sub comanda lui Leo Grozavu, a fost golgeterul Armăturii Zalău, cu nouă goluri.



Bani pentru promovare

Acţionarii au decis ieri-dimineaţă să aloce 20 de miliarde de lei pentru susţinerea campaniei de promovare şi 2 miliarde pentru plata restanţelor financiare.


După un an în care nu s-au prea văzut la faţă, reprezentanţii acţionarilor de la “U” Cluj s-au reunit ieri- dimineaţă, şi au luat decizia pe care fanii alb-negrilor o aşteaptă de aproape şapte ani: vor da bani pentru promovare.
Cel mai satisfăcut de decizia luată ieri de acţionari a fost Lucian Danciu, preşedintele CA. “Sincer, sunt foarte mulţumit şi optimist în privinţa a ceea ce s-a întâmplat la şedinţă. Acţionarii ne-au promis sprijin financiar şi ne-au trasat o directivă: promovarea. Concret, până de Sărbători vom primi 2 miliarde de lei pentru a achita primele restante şi rata de contract pe luna decembrie. Banii aceştia vor veni de la Banca Transilvania, Oncos şi Camera de Comerţ. Apoi, primarul Emil Boc ne-a promis alocarea de la bugetul local a 20 de miliarde de lei pentru anul viitor, bani care vor intra în cont în luna ianuarie, astfel încât să putem face şi transferurile pe care Leo Grozavu ni le cere. De asemenea, Marius Nicoară, preşedintele CJ, a promis că se va ocupa de problema stadionului, care este în proprietatea dumnealor, astfel încât să putem juca pe «Ion Moina» în cazul fericit în care vom promova”, a dezvăluit Lucian Danciu. La rându-i, directorul executiv Cristian Dulca a apreciat ca foarte bună decizia. “Acum aştept să intre banii în cont. Am demarat discuţii cu mai mulţi jucători, inclusiv cu Sântejudean şi Dulcea, şi sper să batem palma cu ei în această săptămână”, a declarat Dulca. “E un început bun pentru ceea ce ne-am propus noi la «U». Sper însă să mai vină şi alţi sponsori lângă echipă”, a opinat şi antrenorul Leo Grozavu


Prosport

King of Hell
12th December 2005, 18:22
E vorba de 20 miliarde, nu de 15 cum scria carpeta sporturilor. Aia habar n-au pe ce planeta is. Saptamana asta semneaza Ignat, Dulcea si Santejudean. Se prefigureaza un transfer bomba: FALUB. o sa revin cu amanunte.

t.b.
12th December 2005, 18:34
Ala da transfer, fostul capitan al nostru, jucator cu mare experienta in divizia A, revine si Sziszi si atunci chiar ca o sa avem aparare beton :ok:

HIV
12th December 2005, 20:54
mai eu raman la parerea ca nu ar trebui sa va bucuratzi prea tare inca !

RedBaron
12th December 2005, 21:16
Santejudean daca joaca si isi da interesul ca la UTA, nici banca de rezerve de la "U" nu o sa o prinda...


Ultima strigare pentru Sântejudean si Sas
Conducătorii clubului UTA sunt tentati să ofere un ultim tren celor doi jucători, decizia finală urmând să fie luată la începutul anului viitor

Comitetul Director al FCM UTA a ratificat trei din cele cinci propuneri ale antrenorului Victor Rosca legate de disponibilizările de jucători. Astfel, fotbalistilor Cioară, Purda si Demian li s-a comunicat că nu vor mai face parte din lot în returul campionatului si li s-a oferit posibilitatea să-si găsească echipe. Pentru ei, UTA nu va avea pretentii deosebite, oficialii clubului intentionând să ajungă rapid la acorduri privind desfacerea contractelor.
În schimb, conducătorii Bătrânei Doamne n-au luat decizii clare vizavi de Viorel Sântejudean si Adrian Sas. Deocamdată, cei doi au aflat doar că au fost propusi de antrenorul Victor Rosca pentru eliminare din lot, însă li
s-a comunicat că există posibilitatea să mai primească sanse de-a dovedi că merită să evolueze la UTA. „Cu Cioară, Purda si Demian e clar. Sunt liberi să-si caute echipe. Propunerile ca Sântejudean si Sas să nu mai facă parte din lot nu au fost încă validate. Cred că ei vor rămâne în continuare la dispozitia lui Victor Rosca si vor începe pregătirea de iarnă cu UTA. Apoi, în functie de gradul lor de interes în pregătire si de randament în jocuri amicale vom decide dacă îi păstrăm sau nu în lot. Sunt fotbalisti tineri, au talent, însă din cauza altor preocupări nu au dat randamentul asteptat. Practic, Sântejudean si Sas mai primesc o sansă si, în functie de cum o fructifică rămân sau nu în echipă”, a declarat Helmut Duckadam.

Angelina Jolie
12th December 2005, 21:23
Hai ma baroane ca si eu pot prinde banca de rezerve la aia daca ma antrenez o saptamana. Cre ca daca ar alege 11 voinici din galeria lor ar juca mai bine decat actuala echipa. Macar aia ar juca cu pasiune.:happy :happy

bihoreanul
12th December 2005, 22:02
Ce transferuri beton :D Santejudean,dat afara de la Uta,Dulcea plecat de la fosta VIITORUL ORADEA din divizia C ,data afara de la Jiul, iar Ignat care a fost refuzat de Artimon in vara la Oradea. :) Adevarate 'bombe' ce sa zic :D Nu cred ca mai are rost sa participam. Mai vine si Falub,iar aveti aparare beton care ia 3 goluri de la Oradea in ultima etapa. :D
PS: Presimt ca veti avea o echipa mai slaba ca in tur (fara suparare) Echipa facuta din 'cizmele' altora......Daca e asa mare clujean,de ce nu astat Falub cand era clubul in situatie mai dificila? A venit acuma cand vine cascavalul. Aveti grija sa nu va pricopsiti cu jucatori cum au fost ai nostri: Stan ,Gado si Mihut.

King of Hell
12th December 2005, 22:24
Ce transferuri beton :D Santejudean,dat afara de la Uta,Dulcea plecat de la fosta VIITORUL ORADEA din divizia C ,data afara de la Jiul, iar Ignat care a fost refuzat de Artimon in vara la Oradea. :) Adevarate 'bombe' ce sa zic :D Nu cred ca mai are rost sa participam. Mai vine si Falub,iar aveti aparare beton care ia 3 goluri de la Oradea in ultima etapa. :D
PS: Presimt ca veti avea o echipa mai slaba ca in tur (fara suparare) Echipa facuta din 'cizmele' altora......Daca e asa mare clujean,de ce nu astat Falub cand era clubul in situatie mai dificila? A venit acuma cand vine cascavalul. Aveti grija sa nu va pricopsiti cu jucatori cum au fost ai nostri: Stan ,Gado si Mihut.

Asta imi aduce aminte de un proverb: "Bihoreanul care nu ajunge la struguri zice ca is acrii."

omul
12th December 2005, 23:05
...dar daca vezi clar ca-s verzi nici nu trebuie sa ajungi la ei, e clar ca-s acriiiiiiiiii :D cu 20 de i daca vrei.

va entuziasmati de nu mai puteti mah. Si noi ne entuziasmam cand venea malaiu' la echipa... da' stii, am facut asta acum cativa ani :D si tot prin B suntem. Deci, cand vine malaiu' tre' sa te bucuri de el cativa ani, altfel n-are farmec.

Concluzia este ca peste 2 ani tot in B va veti bucura de malai si de super transferurile astea.

sau poate sunteti mai tari ca sabia lui Zorro :D:D

HIV
12th December 2005, 23:15
Shomcuta mare 52 A ?:D

omul
12th December 2005, 23:23
Nu prea-i cunosc, dar imi suna a "jucatori de perspectiva"


Impresarul Ionel Codoban a avut o discutie preliminara cu presedintele Clubului IS Câmpia Turzii pentru atacantul Adrian Voiculet (20 ani), dorit la FC Bihor.
„Jucatorul este de acord sa vina la Oradea si a acceptat conditiile oferite.

Mai ramâne ca FC Bihor si IS Câmpia Turzii sa ajunga la o întelegere”, a precizat Codoban.

Agentul FIFA a mai adaugat ca în proportie de 90% la FC Bihor va ajunge Grigore (19 ani, Unirea Sânnicolau Mare), existând sanse mari si pentru Postolache (21 ani, Rapid Bucuresti).

Jurnal Bihorean


Voiculet vrea, dar se zvoneste ca presedintele de la ISCT e cel mai infocat sustinator al potcovitzelor :drak: , deci nu se stie

p.s. : HIV, vrei un cutit, o lama, ceva... ?:drak: - remember ultima etapa, mai fratie... o pchierdut Kolozsváru' :D

t.b.
12th December 2005, 23:30
Ce transferuri beton :D Santejudean,dat afara de la Uta,Dulcea plecat de la fosta VIITORUL ORADEA din divizia C ,data afara de la Jiul, iar Ignat care a fost refuzat de Artimon in vara la Oradea. :) Adevarate 'bombe' ce sa zic :D Nu cred ca mai are rost sa participam. Mai vine si Falub,iar aveti aparare beton care ia 3 goluri de la Oradea in ultima etapa. :D
PS: Presimt ca veti avea o echipa mai slaba ca in tur (fara suparare) Echipa facuta din 'cizmele' altora......Daca e asa mare clujean,de ce nu astat Falub cand era clubul in situatie mai dificila? A venit acuma cand vine cascavalul. Aveti grija sa nu va pricopsiti cu jucatori cum au fost ai nostri: Stan ,Gado si Mihut.

Stan, Gado, Vatca, Sfarlea, Mihut, Munteanu = 6 bucati bihoreni plecati, adika jumate echipa :)
tarlea, ciurar/aldea(sau cum si-o mai zice) = 1 bucata bihorean + 1 bucata expert in autogoluri => nici o pierdere pt. echipa

Deci nu avem cum sa fim mai slabi decat in tur, pt. ca nu a plecat nici un jucator important, daca astia pe care ii luam sunt asa slabi cum ziceti, inseamna ca o sa fie rezerve si o sa jucam cu echipa din tur si vom pierde doar banii pt. contractele lor pana in vara, ca ii luam gratis, da` acuma avem cu ce :D si ne permitem riscul
Si sa nu uitati ca vor reveni pe teren Sziszi, si Codreanu, doi dintre cei mai buni jucatori din B3.

omul
12th December 2005, 23:40
Stan, Gado, Vatca, Sfarlea, Mihut, Munteanu = 6 bucati bihoreni plecati, adika jumate echipa :)
tarlea, ciurar/aldea(sau cum si-o mai zice) = 1 bucata bihorean + 1 bucata expert in autogoluri => nici o pierdere pt. echipa


totusi t.b., ce comparam aici ? :D

pot pleca si 10 de la noi, si sa vina la voi Falus, pardon Falub :D , tot va batem in ultima etapa.

t.b.
12th December 2005, 23:47
in ultima etapa o sa jucam cu juniorii ca jucatorii de la prima echipa vor fi mahmuri in urma sarbatoririi promovarii :D

Comparam care echipa a slabit mai mult in pauza competitionala...

Si pe cand credeau bihorenii c-au scapat :drak:

Pe picior de plecare este şi fundaşul Florin Lazăr, care are trei oferte din Divizia A, de la Jiul, Oţelul şi FC Vaslui, şi una din prima ligă maghiară. “La Oradea nu aş primi banii pe care mi-i oferă celelalte cluburi(deci sa fie clar la BH nu joaca mercenari acolo jucatorii pun suflet pt. echipa :drak: ). Tocmai de aceea nu cred că voi juca şi anul viitor la FC Bihor, mai ales dacă nu promovăm :drak:


Si n-ai tu treaba cu FALUB ca ala-i singur ii mai bun decat toti fundasii vostri (aia 3 care v-au mai ramas :drak: )

bihoreanul
13th December 2005, 01:07
Singurii titulari erau Stan (4 goluri/tur) si Mihut (mai mult accidentat)poate ramane pana la vara,desi eu nu as vrea. Gado 2 meciuri titular,Vatca ne-a ingropat in cel putin 2 meciuri (Uta si Resita),Sfarlea accidentat si rezerva, Munteanu doar de cand a venit Sapaliga era titular,iar Lazar ramane 100% pana la vara. Ne-am vandut niste vedete ,rezerve si cu pretentii exagerate. V-am batut cu catastrofa aia de Lazareanu in poarta ,asa ca putin respect domnilor.:D

omul
13th December 2005, 02:27
Pe picior de plecare este şi fundaşul Florin Lazăr, care are trei oferte din Divizia A, de la Jiul, Oţelul şi FC Vaslui, şi una din prima ligă maghiară. “La Oradea nu aş primi banii pe care mi-i oferă celelalte cluburi(deci sa fie clar la BH nu joaca mercenari acolo jucatorii pun suflet pt. echipa :drak: ).

t.b. , in primul rand Lazar nu e oradean si in al doilea rand chiar tre' sa-ti spun eu ca baietii aia care dau cu picioarele-n lobda atat pe Municipalul nostru cat si pe Moina, sunt acolo la serviciu, comprendes. Teoretic, sunt profesionisti. Tu nu te-ai prins de smecherie pana acum mai?

Arata-mi tu unu de la voi care nu si-ar baga picioarele-n potcoava voastra pentru a pleca in A+malaius mai mult. Esti nostim... la voi cred ca joaca toti de placere, bineinteles gratis, nu?

p.s. : ce-or facut ai vostri cu Debrecen, mai? s-or tras pe koor, mai? si-or rupt fâshurile, mai? dic ala... :D :D :D

jorgensen
13th December 2005, 09:15
Daca Sunda preia Apulum s-ar putea alege cu 3 jucatori de la FC Bihor, asa la pachet: Ciobanu, Bumb si Lupascu. Ultimul dintre ei ar dori sa continue la Oradea, dar sa vedem... Daca pleaca ei, urmeaza sa vina Stef si Goia de la CFR Cluj.

Aia 3 fundasi care ne-au ramas: Lazar, Luput, Gongolea, Patrascu, Ciobanu, Bumb. Astia sunt doar fundasii centrali. Sa-i mai scriu si pe cei laterari ?

Siljanoski
13th December 2005, 09:55
Lasa, nu-i mai speria. oricum, ei o sa-l aiba pe falub....mai tzughi-bughi! :))

micutzu
13th December 2005, 11:07
N-am inteles de ce a scapat UTA de Santejudean? Mie, de la ceva km de partare mi s-a parut unul dintre jucatorii cu potential ai echipei. Cred ca e o achizitie buna pt U.

La noi a ratat exasperant. Nu mai tarziu de meciul de la Corvinu, iar daca dadea gol era 1-0 pentru noi si alta era treaba.
Juniorul noastr, Hora, e de 10 ori mai bun ca el. Poate o fi el bun dar poate nu s-a adaptat la noi. Nu vreau sa-l denigrez, dar dupa cum am mai auzit are si probleme cu disciplina si respectul.

t.b.
13th December 2005, 11:09
t.b. , in primul rand Lazar nu e oradean si in al doilea rand chiar tre' sa-ti spun eu ca baietii aia care dau cu picioarele-n lobda atat pe Municipalul nostru cat si pe Moina, sunt acolo la serviciu, comprendes. Teoretic, sunt profesionisti. Tu nu te-ai prins de smecherie pana acum mai?

Arata-mi tu unu de la voi care nu si-ar baga picioarele-n potcoava voastra pentru a pleca in A+malaius mai mult. Esti nostim... la voi cred ca joaca toti de placere, bineinteles gratis, nu?

p.s. : ce-or facut ai vostri cu Debrecen, mai? s-or tras pe koor, mai? si-or rupt fâshurile, mai? dic ala... :D :D :D

Ex de jucatori care joaca pt. culori: Sziszi, Damian, Codreanu care chiar daca au avut oferte mai avantajoase din pct de vedere financiar nu au plecat

PS: nu fii bouvagon :D




Lazar, Luput, Gongolea, Patrascu, Ciobanu, Bumb

Lazar tocmai zicea ca vrea sa plece, Ciobanu+Bumb, mai sus ai zis ca pleaca la Unirea, Luput e si el la final de contract, deci cei 6 fundasi sunt 3: Patrascu si Gongolea (staruri internationale :drak: )

zuzubuoy
13th December 2005, 11:45
Imi place ca l-ai scos repede pe Bus...:happy
Esti chiar nostim!

omul
13th December 2005, 13:54
Ex de jucatori care joaca pt. culori: Sziszi, Damian, Codreanu care chiar daca au avut oferte mai avantajoase din pct de vedere financiar nu au plecat

usor esti de pacalit... cand un jucator discuta cu alte echipe si hotaraste, totusi, sa nu plece (ca nu ii dau cat ar vrea de ex.), e normal sa vina cu declaratii siropoase de genul "joc pentru culori, nu banii conteaza" LOOOL, de parca ar manca culori :D altfel ar fi huiduit de oameni ca e mercenar

Chestia asta poate tzine doar la Bilbao, nu fi copil...

de curiozitate, ce oferte au avut si cand?

jorgensen
13th December 2005, 14:07
Lazar tocmai zicea ca vrea sa plece, Ciobanu+Bumb, mai sus ai zis ca pleaca la Unirea, Luput e si el la final de contract, deci cei 6 fundasi sunt 3: Patrascu si Gongolea (staruri internationale :drak: )

Tu nu vrei sa vezi dincolo de barna din ochii tai. Lazar nu pleaca de la Oradea. Va semna un contract cu FC Bihor, iar daca din vara nu promoveaza atunci pleaca, RAMANE CEL PUTIN PANA IN VARA !!!
Ciobanu si Bumb daca pleaca, ceea ce este foarte probabil, deci, NUMAI DACA PLEACA, atunci va fi adus Goia !!
Luput si-a prelungit contractul cu FC Bihor, e capitan, e oradean si vrea sa ramana aici, mai ales ca in vara se casatoreste, AICI IN ORADEA !!! Deci NU PLEACA !!

Iar daca pentru tine "3: Patrascu si Gongolea", mai invata sa numeri :drak:

Deci oricum ai face si ai dezlega, tot sunt mai multi fundasi centrali decat ai numarat tu.
Si inca ceva, se mai discuta si reintoarcerea lui Madalin Popa.

King of Hell
13th December 2005, 14:31
totusi t.b., ce comparam aici ? :D

pot pleca si 10 de la noi, si sa vina la voi Falus, pardon Falub :D , tot va batem in ultima etapa.

Stiu ca in ultima etapa o sa ne bateti, asta e 100%, pentru ca noi deja vom avea 7 puncte avans fata de locul 2. Si sper ca sa va ajute victoria sa ajungeti la baraj si gozu metan sa frece menta inca 100 de ani in B.:ok:

micutzu
13th December 2005, 15:28
Reusiti sa faceti of-topic din orice thread. Mai potoliti-va. Chiar daca se supara cineva pe mine dar e deja enervanta disputa asta. Aveti un thread pentru asta, de ce nu-l folositi pe acela si nu le mai intoxicati pe toate?

omul
13th December 2005, 18:15
noi deja vom avea 7 puncte avans fata de locul 2

mah, da' ce calcule exacte ai facut :D fix 7 puncte? :D v-ar ajunge si 4, da' vad ca te lacomesti :D

Despre transferurile de la noi: au pleacat cei care nici nu prea au pus suflet in turul asta. Asa ca eu mizez pe o evolutie mai buna a noastra in retur, culminand cu sampaniile desfacute in sectorul ros-albastru de pe Moina in ultima etapa :drak:

p.s. : Micutzule, vad ca esti fan Dan Paltinisanu' :drak:

bihoreanul
13th December 2005, 19:00
In caz ca nu stiai tb revin alti 2 jucatori de div A Dianu si Dumitra care se antreneaza de vreo 2 luni cu echipa. :D Lazar 100% ramane pana la vara,iar Luput isi va prelungi contractul cu echipa,la fel si Lupascu. Asa ca nu vad cu ce este slabita echipa ? Singura modificare care trebuie facuta la echipa este titularizarea lui Mindileac (care se pare ca se va produce) in locul lui Laareanu iar Neaga sa revina in linia de atac cu Miculescu si Lupascu.La mijloc pe langa faptul ca va juca Dumitra (nu mai trebuie prezentat :D) il mai avem si pe Cl. Mutu (numele spune tot :D). Cu sosorile care se preconizeaza: Grigore, Voiculet,Postolache,Dumitra, Dianu eu zic ca posturile din echipa vor vi mai mult decat acoperite,chiar cu surplusuri pe care le vom imprumuta clujenilor :D Eu zic ca nici Goia nu are loc la echipa,poate Stef,desi cred ca al 3 lea post de portari ar putea fi completat cu un junior sau Sebi Pop de la Alesd (un portar experimentat si valoros).

t.b.
13th December 2005, 19:14
Iar daca pentru tine "3: Patrascu si Gongolea", mai invata sa numeri

Incercam o adaptare dupa "cei patru evanghelisti sunt trei Luca si Matei" vad ca am fost prea subtil dupa tine, dar daca ne uitam pe pagina anterioare observam ca altii au probleme cu numaratul ceferistilor :drak:

Ma sincer faceti ce vreti, eu atata am observat ca mai toti vor sa plece de la voi, iar de venit doar niste amarati vishinii si unul de la CT care ii cat de cat bunicel, in timp ce la noi se anunta transferuri importante, da` ramane de vazut, oricum avem 1 pct mai mult decat voi iar voi jucati in deplasare si cu CH4 si cu noi si cu Sarma.



de curiozitate, ce oferte au avut si cand?

Sziszi - Jiul in vara asta
Codreanu - gloriosii din bistrita, inainte sa se accidenteze
Damian - CH4 dupa ce a fost numit Sabau antrenor acolo

HIV
13th December 2005, 23:16
p.s. : HIV, vrei un cutit, o lama, ceva... ?:drak: - remember ultima etapa, mai fratie... o pchierdut Kolozsváru' :D

M-am descarcat in 2 baruri oradene :evil:

omul
14th December 2005, 00:08
Da HIV, am auzit. Injurai Bihorul in fata batranilor si copiilor, tu si gasca cu media de varsta <=17 ani, nu? :drak:



Sziszi - Jiul in vara asta
Codreanu - gloriosii din bistrita, inainte sa se accidenteze
Damian - CH4 dupa ce a fost numit Sabau antrenor acolo

Codreanu a avut intradevar o oferta tentanta pt un jucator de B, dar cum spui si tu accidentarea a declinat-o nu el (pentru a lupta pt culori :D )

Celelalte, scuza-ma... (Sziszi = Szilagy ma gandesc, nu?)

t.b.
14th December 2005, 01:25
Transferul a cazut inainte sa se accidenteze asa ca nu tine varianta ta...

Angelina Jolie
14th December 2005, 02:31
Ma cateodata chiar si eu ma minunez cat pot fi unii de prosti. Pai si normal ca un jucator care vrea sa fie ridicat in slavi de galerie, cand nu se intelege la bani cu vreo echipa zice ca a ramas pt culori.
Mircea Rus care cum a primit un banut in plus de la noi a plecat de pe moima, acum zice ca vrea sa promoveze cu ei in A si ca acolo s-a simtit cel mai bine. Si hop suporterii l-o iertat si cand vine il aplauda tot stadionul. Ma sunteti foarte usor de mani****t pe cuvantul meu. Ca si unii de ai nostri care dupa ce le-a dat sunda o bere langa stadion au renuntat sa mai scandeze impotriva lui. JENANT.

micutzu
14th December 2005, 09:39
p.s. : Micutzule, vad ca esti fan Dan Paltinisanu' :drak:

off-topic

Pai daca observi mai bine poza si ai fi in locul meu ai fi si tu. :D
Revenind la treburi serioase, atmosfera, meciul si scorul meciului de la care provine poza nu vor fi uitate muuuuuuuultaaaaaaa vreme atat de aradeni cat si de timisoreni. Mii de inimi rosii sau ridicat atuncea si ne-au purtat spre o victorie la care nimeni sau prea putini mai visau mai ales dupa prima repriza.
[pentru cei care nu stiu Poli-UTA 3-4(2-0) :D ]

on-topic

La noi se aude de ceva discutii cu niste firme cu bani dar nimic concret. Ceva rezultate se zice ca se vor vedea (albe sau negre) in jurul datei de 09.01.2006 .

six
14th December 2005, 12:01
off-topic

Pai daca observi mai bine poza si ai fi in locul meu ai fi si tu.
Revenind la treburi serioase, atmosfera, meciul si scorul meciului de la care provine poza nu vor fi uitate muuuuuuuultaaaaaaa vreme atat de aradeni cat si de timisoreni. Mii de inimi rosii sau ridicat atuncea si ne-au purtat spre o victorie la care nimeni sau prea putini mai visau mai ales dupa prima repriza.
[pentru cei care nu stiu Poli-UTA 3-4(2-0) ]

:o: ......:rolleyes: ...../hello :yeah: ......:cool:

micutzu
14th December 2005, 12:55
Baroane, vezi ca Zeroase mi-a citat doar partea off-topic. :D

Zaroase, nu am prea inteles mesajul. :D

micutzu
14th December 2005, 13:26
Ca sa fiu on si off-topic in acelasi timp va zic doar atat :

ANUL ACESTA NU PROMOVEAZA NIMENI !!!

:drak: :drak: :drak: :drak:
Pai cum sa promoveze anul asta cineva din B3 cand doar turul s-a terminat. Poate anul viitor reuseste cineva.
:D :D :D :D

omul
14th December 2005, 15:47
:D
si eu observasem ca numai la B3, numele threadului se refera la "anul acesta" si nu "sezonul acesta" :D

Siljanoski ne-o cam tras-o :D
Dar cred ca dintr-un altruism extraordinar: sa poata zice si potcovitzele ca promoveaza... anul asta evident.
Noi, oricum, promovam sezonul asta

Angelina Jolie
14th December 2005, 21:18
Potcovitzele,:happy :happy Ma tu nu stii ca ei de 9 ani in fiecare an promoveaza?

t.b.
14th December 2005, 21:55
Din `99 de cand am retrogradat in B au trecut aproape 7 ani, da` ce sa-i faci is grele calculele astea de clasa I, in intervalul asta de 7 ani am reusit o promovare, iar anul asta o sa o reusim pe a 2a...

Angelina Jolie
15th December 2005, 03:11
7, 9 20 nu conteaza, ca oricum tot acolo veti fi. De fapt poate ca cea mai mare satisfactie ar fi sa promovati si sa se nimereasca cumva sa jucam in ultima etapa, si sa fim noi aia care va vor retrograda din nou. Ah, vise vise.

Angelina Jolie
15th December 2005, 05:24
E buna treaba, Dulca a demisionat, Falub nu vine, lucrurile reintra in normal pe Somes.
http://www.prosport.ro/index.php?c=73&a=83955
HAI CFR!

six
15th December 2005, 10:21
Baroane, vezi ca Zeroase mi-a citat doar partea off-topic. :D

Zaroase, nu am prea inteles mesajul. :D
este simplu daca vrei sa intelegi.........alte vremuri:ok:

jorgensen
15th December 2005, 13:28
Deocamdata, gazul are niste puncte avans. Iar la antecedentele lu' Gavrila, se pot recupera chiar usor. Oricum, FC BIHOR va promova anul acesta !!!

micutzu
15th December 2005, 14:35
jorge :D nu ti-am zis? Anul acesta nu promoveaza nimeni. Vezi un post de al meu de pe pagina anterioara

Siljanoski
15th December 2005, 15:33
Bine ma, v-am fentat, sa zicem....Dar uite ca a fost cineva dragut si a modificat numele threadului....Da ca sa fiu on-topic, Bihorul promoveaza sezonul asta!

RedBaron
16th December 2005, 00:08
Bota a bătut palma cu UTA
Ieri au fost reluate negocierile dintre UTA si Călin Bota, jucătorul căruia îi expiră contractul chiar în această lună. A fost o nouă întâlnire între părti, iar ele au căzut la pace, găsindu-se o solutie de a se continua împreună si în viitor. Nu s-a bătut palma nici cum a vrut (si stiut) Bota, nici cum vroiau conducătorii acum câteva zile, mergându-se pe o cale de mijloc, acceptată de ambele părti. Acum, că negocierile au ajuns la final, rămâne să fie anuntat si Consiliul Director despre ce s-a discutat cu jucătorul, iar în cel mult o săptămână se vor semna actele, contractul urmând să fie valabil pentru doi ani si jumătate.

jorgensen
16th December 2005, 09:18
ANUL ACESTA COMPETITIONAL !!!!

zuzubuoy
16th December 2005, 14:53
"In afara jucatorilor Voiculet, Grigore si Postolache, clubul fanion al universului (FC Bihor, desigur) mai negociaza transferul mijlocasului Foro (29 de ani, ISCT) si al fundasului Orosz (21 de ani, Olimpia Satu Mare)."

King of Hell
16th December 2005, 15:19
Bine ma amu ce va legati de toate kkturile. Anu asta, anu asta competitional, sezonu asta etc. Omu o zis clar "BIHORU PROMOVEAZA" pana mea, greu ii de inteles. La fel cum zic eu "U VA PROMOVA"

zuzubuoy
16th December 2005, 15:30
Iata ce scrie tibi pe un alt thread:
"Ar fi o mare pierdere daca ar pleca de la noi(nr. Tarlea), nu vad pe nimeni care sa se ridice la nivelul lui."
...si ce scrie p'aci:

PS: Noi vindem jucatori doar afara, care ajung sa joace pe la echipele nationale :D rebuturile gen tarlea, oprinceana, ciurar/aldea (sau cum si-o mai zice ) nu se pun.

tarlea, ciurar/aldea(sau cum si-o mai zice) = 1 bucata bihorean + 1 bucata expert in autogoluri => nici o pierdere pt. echipa
Deci nu avem cum sa fim mai slabi decat in tur, pt. ca nu a plecat nici un jucator important,

No comment...!:happy

Ps: Cum e kingule cu suporterul "care nu ajunge la struguri zice ca is acrii"???:ciocan:

t.b.
16th December 2005, 19:25
Prima chestie am scris-o pe la inceputul sezonului, imi recunosc greseala, toti gresim nimeni nu-i perfect...

Da` is curios de ce-ai scris (nr. Tarlea), de la ce vine nr ala :)

Angelina Jolie
17th December 2005, 01:30
Nota redactorului de serviciu, ocupat cu gasirea aberatiilor tale. Lasa ma ca poate ni se face mila si va mai luam noi 2, 3 titulari sa nu falimentati.

t.b.
17th December 2005, 02:14
In caz ca n-ai aflat tocmai ne-au dat aia de la Consiliul Local 20 de miliarde, pentru un retur e destul de bine, mai dau si sponsorii si o sa avem un buget numa` bun pt. promovare. Pe tarlea voi n-ati dat nici un leu (ii drept ca nici nu merita mai mult) si n-avem noi nevoie de banii jegosi ai lu` paskany, sa nu uitati voi astia cu caile ferate ca pletosul o ajuns sa bage bani la voi pt. ca noi nu am acceptat sa avem un finantator dubios ca el... Si inca un lucru pe care nu aveti voie sa-l uitati, dupa `90 voi ati scapat de faliment datorita noua, ca v-am cumparat toti asa-zisii "jucatori" care erau buni doar de trimis la Gherla sau Iara, veneau presedintii vostri si se milogeau numa sa va dam cativa banuti ca altfel nu mai exista fundatia cailor ferate
Vorba aia "pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti"

Angelina Jolie
17th December 2005, 02:18
Va multumim frumos. La fel si pt cele 5 puncte luate jiului in anul in care am promovat. Fara ajutorul vostru poate inca eram in B. Imagine that.:happy
Dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa facem tot posibilul pentru a va desfiinta.;)

King of Hell
17th December 2005, 12:58
Primarul Clujului, Emic Boc, a tinut aseara sa asigure ca va sprijini pe "U" sa promoveze. "U" nu trebuie sa fie cu nimic inferioara lui Poli Timisoara. De aceea voi atrage langa echipa cati mai multi sponsori cu potenta finaciara mare. in studentie purtam cu mandrie fularul alb-negru la gat. Si acum, daca mergi pe strada, 9 persoane din 10 tin cu U. U e echipa clujului si tre sa promoveze. a completat edilul care a purtat un fular cu U la fel ca si prefectul Alin Tise si presedintele CJ Marius Nicoara.

valy valy, doar gargara pe tine.

Angelina Jolie
18th December 2005, 01:52
Bine ma, poate era beat.

RedBaron
19th December 2005, 01:31
UTA, interesată de Petcut si Oros

UTA este interesată de fotbalistul arădean George Petcut, care în ultimele sase luni a evoluat la Olimpia Satu Mare si în liga a doua din Belgia. Născut în 1986, Petcut a început fotbalul la UTA, cu Stefan Mândru, însă a fost racolat de Mircea Petescu, de firma căruia s-a legat în ultimii ani. Deja au existat câteva discutii între oficialii UTA-ei, jucător si părintii acestuia si sunt sanse ca Petcut să revină la Arad. Un alt jucător de care UTA se interesează este fundasul sătmărean Oros, dorit si de la FC Bihor.

Borugă preia Lupeniul
Gigi Borugă va prelua, la mijlocasul săptămânii, conducerea tehnică a divizionarei B Minerul Lupeni. Fostul consilier al Jiului Petrosani a fost convins până la urmă să accepte oferta primarului din Lupeni, care a tinut să-l înlocuiască pe Adrian Matei cu Gigi Borugă. „Am spus că nu prea mai vreau să antrenez, dar m-am răzgândit. Asa vreau eu, să antrenez din nou. Aproape sigur merg la Lupeni. Miercuri o să am o discutie si cred că bat palma. Am evitat un răspuns clar, deoarece nu eram sigur că găsesc jucători. În două-trei zile am găsit destui, astfel încât să nu am emotii în privinta lotului”, a declarat Borugă.

micutzu
19th December 2005, 09:46
Am vaga impresie ca treaba cu promovatul e mai delicata si nu prea se uita nimeni ca pe primul loc sunt altii. :D

relansat
19th December 2005, 10:32
haide clujul ... o sa fie un duel interesant intre "u cluj" si "cfr cluj"...divizia A

are nevoie de aceste meciuri !!!

t.b.
19th December 2005, 20:02
Din ciclul, mai pierdem inca un junior valoros: :(


Poli dă 500.000 de dolari pentru un junior

Conducerea grupării Poli Timişoara a înaintat o ofertă în valoare de 500.000 de dolari divizionarei B Universitatea Cluj, pentru achiziţionarea internaţionalului de juniori Laurenţiu Buş.

Surse apropiate grupării bănăţene susţin că ar fi vorba şi despre un procent din suma ce va fi încasată pentru un viitor transfer al mijlocaşului în vârstă de 18 ani. De asemenea, timişorenii sunt dispuşi să îl lase pe Buş să joace la Universitatea până la finalul sezonului 2005/2006, dar şi să-i permită să revină la Cluj dacă nu face faţă cerinţelor de la Poli.

"De la anul voi juca sigur în Divizia A", a spus Buş.


Totusi 500.000 pt un jucator de 18 ani e o suma buna, dar dupa ce promovam ni-l ia Abramovici cu 5 milioane :D
Chiar FC Bihor cat a luat pe Keseru?

zuzubuoy
19th December 2005, 21:14
Nu vreau sa te mint, dar parca 300.000 de euro, pe cand avea 17 ani. Cu alte cuvinte, l-au vandut pe gratis.

bihoreanul
20th December 2005, 00:29
Ai dreptate 300.000.numai ca banii nu au intrat in contul FC Bihor,ci in cel al lui Vizer :( Asta este.......aveti grija sa nu se intample si la Cluj acelasi lucru, ca pe conducatorii astia de clubuti ii cam mananca mainile.Sa nu fie ceva clauze pe acolo scrise cu caractere de 8.........Apropo,in ProSport scria ca daca nu da randament,va reveni la Cluj.Acum intreb si eu: banii ii veti restitui daca se va intampla asa? Si daca vor fi cheltuiti deja?

omul
20th December 2005, 02:12
Poli dă 500.000 de dolari pentru un junior

Chiar FC Bihor cat a luat pe Keseru?

O fi Bus talentat, dar astea-s aberatii, fara suparare. Poli a dat pe Bucur 500000 (nu 1000000 cum zicea presa) si crezi ca dau pe Bus la fel !?

comparatie Poli vs Nantes?

Chestia cu Keseru, ma gandesc ca a fost o intrebare serioasa, ca altfel iar deviezi in discutii de genul "jucaria mea-i mai faina"... oricum pe Keseru banii s-au dat, la Bus deocamdata vorbim discutii...

p.s. : ce-mi place semnatura ta :D nu-s de partea nimanui, da' totusi, cred ca buriku' universului a fost mai intai nod feroviar decat centru universitar

zuzubuoy
20th December 2005, 08:54
Daca tot e la moda "copy-paste"-u':

"FC Bihor şi-a asigurat ieri serviciile a trei jucători. Imre Tempfli, Cristian Orosz (ambii Olimpia Satu Mare) şi Valentin Grigore (Unirea Sânnicolau Mare) s-au înţeles cu conducerea bihoreană asupra unor contracte pe trei ani şi jumătate. Valoarea acestor angajamente este mult mai mică decât a celor cu care eram obişnuiţi până acum. "Cu banii pe care-i achitam unui jucător dintre cei care au plecat, acum putem plăti doi fotbalişti care vor cu adevărat să facă performanţă", a spus un oficial al clubului bihorean. Surse autorizate susţin că valoarea anuală a angajamentelor acestor jucători este de aproximativ 10.000 de dolari. Înţelegerea cu jucătorii va trebui validată de Adunarea Generală a Acţionarilor (AGA), care se va întruni în această după amiază." - Horia Buz

micutzu
20th December 2005, 10:45
p.s. : ce-mi place semnatura ta :D nu-s de partea nimanui, da' totusi, cred ca buriku' universului a fost mai intai nod feroviar decat centru universitar

?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

nod feroviar ?! :o: :o: :o: :o: :o:

Zi ca te-ai incurcat ca te cred.

Hai sa-ti spun eu : Simeria, Filiasi, Curtici... da sunt noduri feroviare. Clujul nici gand.

t.b.
20th December 2005, 11:51
O fi Bus talentat, dar astea-s aberatii, fara suparare. Poli a dat pe Bucur 500000 (nu 1000000 cum zicea presa) si crezi ca dau pe Bus la fel !?

comparatie Poli vs Nantes?

Chestia cu Keseru, ma gandesc ca a fost o intrebare serioasa, ca altfel iar deviezi in discutii de genul "jucaria mea-i mai faina"... oricum pe Keseru banii s-au dat, la Bus deocamdata vorbim discutii...

p.s. : ce-mi place semnatura ta :D nu-s de partea nimanui, da' totusi, cred ca buriku' universului a fost mai intai nod feroviar decat centru universitar


Bus a fost in probe la Juve, a fost declarat cel mai bun junior din B3 (de catre antrenorii tuturor echipelor din serie, inclusiv sapaliga care l-a tinut pe banca un sezon doar pt. a-i face loc lui oprinceana)

In legatura cu Keseru chiar n-am vrut sa fiu ironic...

Mie tare mi-e frica ca aia 500.000$ sa nu fie de fapt 100.000 + imprumutul a unor jucatori :mda: Oricum pana in vara nu cred ca poate pleca, pt ca are contract de junior


In legatura cu semnatura, de ani buni Clujul e centru UNIVERSITAR



Apropo,in ProSport scria ca daca nu da randament,va reveni la Cluj.Acum intreb si eu: banii ii veti restitui daca se va intampla asa? Si daca vor fi cheltuiti deja?

Din ce-am auzit NU, dar mi se pare putin probabil sa fie o astfel de varianta in cotract, ca doar nu-s timisorenii chiar asa prosti :) sau poate ca-s convinsi ca o sa dea randament :D

bihoreanul
20th December 2005, 15:22
zuzule ,dar de unde ai luat tu informatiile astea? Ca eu pana acuma nu le-am auzit. Sunt adevarate? Daca da, mai da-ne si noua de veste cand mai afli cate ceva .

King of Hell
20th December 2005, 15:30
Ai dreptate 300.000.numai ca banii nu au intrat in contul FC Bihor,ci in cel al lui Vizer :( Asta este.......aveti grija sa nu se intample si la Cluj acelasi lucru, ca pe conducatorii astia de clubuti ii cam mananca mainile.Sa nu fie ceva clauze pe acolo scrise cu caractere de 8.........Apropo,in ProSport scria ca daca nu da randament,va reveni la Cluj.Acum intreb si eu: banii ii veti restitui daca se va intampla asa? Si daca vor fi cheltuiti deja?

banii vor veni doar dupa ce bus va juca un an la Poli. Adica ori vin banii pe Bus dupa un an ori l-am dat aiurea un an.

omul
20th December 2005, 20:35
?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

nod feroviar ?! :o: :o: :o: :o: :o:

Zi ca te-ai incurcat ca te cred.

Hai sa-ti spun eu : Simeria, Filiasi, Curtici... da sunt noduri feroviare. Clujul nici gand.

micutzule noi stim ca esti baiat cu capacitate, nu tre' sa ne arati ... se vede ca ai stat cuminte in bancuta la orele de geografie din gimnaziu.

N-am gresit deloc - poate e doar o exprimare fortata, voiam doar sa parafrazez "centru universitar" si cred ca era impropriu sa spun "centru feroviar". Oricum felicitari pentru cunostinte, poate ne spui si magistralele...

on-topic :
zuzule, da' de Sfârlea ce se mai aude? Voiculet de la ISCT?

t.b.
20th December 2005, 20:54
Voiculet se pare ca are o oferta mai buna :D




“Sârmarii” asteaptă un răspuns de pe “Ion Moina”

Presedintele ISCT ar fi onorat să conducă “U” Cluj

Presedintele Consiliului de Administratie al Club Fotbal Municipal “U” SA, Lucian Danciu, a avut, la începutul săptămânii trecute, o întâlnire cu Mihai Bordea, presedintele ISCT, pentru a discuta despre transferurile lui Adrian Voiculet si Florin Dâmbean.
Deocamdată, nu s-a perfectat nici unul dintre transferuri, antrenorul Universitătii, Leo Grozavu, nefiind de acord cu venirea pe stadionul “Ion Moina” a celor doi “sârmari”. Mihai Bordea i l-a oferit lui Danciu si pe Marius Foro, mijlocasul dreapta al ISCT, care este dorit si de FC Bihor. “Eu nu am pus nici un jucător pe lista de transferuri, însă imediat cum s-a încheiat campionatul au început să vină mai multe oferte de transfer pentru Muscă, Foro, Voiculet si Dâmbean. Muscă si Dâmbean sunt foarte aproape de a fi cumpărati de FC Brasov, iar Foro si Voiculet de FC Bihor. Din păcate, desi m-am întâlnit cu domnul Lucian Danciu, presedintele lui «U», si am discutat despre un eventual transfer, poate chiar două, el nu a mai dat nici un semn de viată de câteva zile”, a declarat Bordea. De partea cealaltă, Danciu a afirmat că urma să se întâlnească, astăzi (ieri - n.r.), cu Grozavu pentru a pune la punct planul de bătaie în ceea ce priveste politica de transferuri.
În altă ordine de idei, Bordea a mai declarat că nu i s-a propus preluarea functiei de director executiv la “U”, post rămas vacant după demisia lui Cristian Dulca. “Acum aud pentru prima dată de această variantă. Este un zvon, pentru că nimeni de la clubul Universitatea nu mi-a propus acest post. Asta nu înseamnă că nu doresc ca echipa să promoveze în Divizia A, dacă se poate chiar în vară, si că nu m-ar onora să conduc echipa Clujului. Dar, vă repet, nu mi s-a propus acest lucru”, a mai afirmat Bordea.








* S-au decis asupra transferurilor

În cursul zilei de ieri, Grozavu i-a înmânat lui Danciu “lista de cumpărături” pentru această iarnă

Antrenorul Universitătii, Leo Grozavu, a avut ieri după amiaza o întâlnire cu presedintele Consiliului de Administratie al CFM “U” SA, Lucian Danciu, unde s-au pus bazele si s-au trasat tintele pentru perioada de transferuri. Primul acontat pare să fie (încă) jucătorul UTA Arad, Viorel Sântejudean, care îsi va rezilia miercuri contractul cu “Bătrâna Doamnă”. Grozavu a mai spus că Dan Galdeanu, Alin Paleacu (toti de la Poli Timisoara) ar putea fi si ei acontati, sub formă de împrumut, până în vară. Un alt jucător foarte aproape de “U” este Dan Iurisniti, momentan la FC Vaslui.

Fost jucător la Unirea Dej în sezonul 2004-2005, Sântejudean a jucat în acest tur de campionat pentru UTA Arad, dar nu înainte de a da probe de joc la Poli Timisoara si Dinamo Bucuresti. După venirea lui Victor Rosca la conducerea tehnică a arădenilor, Sântejudean a avut un conflict cu noul său antrenor si a fost pus pe “lista neagră”. Înaintea jocului cu Universitatea, pierdut de echipa sa, 0-1 pe “Ion Moina”, atacantul, originar din Cluj, a fost acuzat, voalat, de câtiva oameni din conducerea arădenilor că ar fi discutat telefonic cu câtiva din jucătorii lui “U” cu o zi înaintea meciului direct. Miercuri el va discuta cu oficialii arădeni rezilierea contractului si, foarte probabil, va semna cu Universitatea.
“Am purtat o discutie cu presedintele Danciu, mi-a plăcut ce mi s-a oferit si as dori să vin la «U». Miercuri vom avea banchetul de final de an la UTA si atunci voi discuta rezilierea contractului. Antrenorul mi-a spus că nu vrea să mai audă de mine, însă cei din conducere ar dori să rămân. Până la urmă cred că va conta dorinta mea, adică să joc pentru Universitatea”, ne-a declarat Sântejudean. Transferul său a fost confirmat si de antrenorul Leo Grozavu. “Într-adevăr, s-au purtat discutii pentru achizitionarea lui Sântejudean. Urmează ca el să-si rezolve problemele cu UTA si apoi vom definitiva totul”, a comentat antrenorul.

Paleacu, Găldean, Iurisniti si Voiculet
Alături de Sântejudean, un alt jucător foarte aproape de un transfer la Universitatea este Dan Iurisniti, momentan sub contract cu FC Vaslui. Primele discutii cu Iurisniti au avut loc la banchetul de final de an, iar jucătorul si-a manifestat intentia să revină acasă. “Am vorbit si cu «Iuri» si i-am explicat că e bine să-si rezolve, în primul rând, situatia de la Vaslui, să vadă dacă antrenorul Mircea Rednic mai contează pe serviciile sale. El vrea să vină acasă, deci pot spune că primul pas a fost făcut. Urmează să negociem si cu clubul. Vrem să-l luăm si cu împrumut si definitiv, nu contează. Important e să-l avem aici”, ne-a declarat Lucian Danciu, presedinte al C.A. Dan Găldean si Alin Paleacu, ambii de la Poli Timisoara, sunt alti doi jucători cu care Danciu a purtat discutii.
“Am discutat prima dată cu Iasko, care l-a sunat pe Hagi. Acesta a spus că avem acceptul său si implicit al clubului să discutăm cu jucătorii, măcar de principiu. Am vorbit cu Găldean care mi-a spus că nimeni de la Poli nu i-a spus că nu face parte din planurile echipei pentru viitor, însă atunci când acest lucru se va întâmpla va veni la negocieri mai ample. Cam asa stă situatia si în cazul lui Paleacu. Le-am explicat celor doi că nu trebuie să privească venirea la «U» ca o pedeapsă, ca un pas înapoi. Dacă vin, vin la o echipă care se bate pentru promovare”, a afirmat Danciu. El a confirmat că, până în acest moment, Sântejudean si Iurisniti sunt cei mai aproape de “U”.
Leo Grozavu a spus si el că în discutia avută cu Danciu a trasat tintele pentru această perioadă de transferuri si a confirmat că, pe lângă alti jucători, si l-ar dori la echipă pe Adrian Voiculet, atacantul Industriei Sârmei Câmpia Turzii. “Voiculet e un jucător pe care mi l-as dori la echipă. Am înteles că cele două cluburi au purtat o discutie de principiu, însă situatia sa este putin mai complicată, ISCT avându-l în coproprietate cu un club din Pitesti. Dacă se va rezolva vom face tot ce putem pentru a-l aduce la echipă”, a spus Grozavu, care a adăugat că Voiculet este singurul jucător al ISCT pe care si l-ar dori cu tot dinadinsul la echipă.

Crăciunescu nu vrea să comenteze
Contactat telefonic de Ziua de Cluj, directorul sportiv al lui Poli Timisoara, Ion Crăciunescu, nu a dorit să vorbească despre posibilele împrumuturi ale lui Paleacu, Găldean si Constantinescu la “U”. “Deja mă doare capul de câte lucruri s-au zvonit prin presa din Timisoara. Nu doresc să fac nici un comentariu pe această temă. Da, dorim să colaborăm cu Universitatea, dar nu vreau să spun nimic până nu se parafează contractele de împrumut sau transfer”, a afirmat Crăciunescu.


Ziua de Cluj

King of Hell
20th December 2005, 21:28
bine ma, daca ii pana acolo, ne da sarma toti jucatorii pe NV. dar n-avem ce face cu toate rebuturile. :wink: lasa sa mearga la Bihor, ca poate or promova...sau nu

jorgensen
20th December 2005, 22:28
Grigore de la Unirea Sannicolau Mare, Temfli si Oros de la Olimpia Satu Mare si Foro de la ISCT au fost deja achizitionati de FC Bihor.
Dupa plecarea lui Vatca, al treilea post de portar va fi ocupat fie de Stef (CFR Cluj) fie de Curca (Rapid). Sau poate vin amandoi daca il vor da afara pe Mindileac.

Iar despre Sfarlea, nu se mai aude nimic, nu are nici o oferta

bihoreanul
21st December 2005, 01:03
Vad ca noi spre deosebire de altii (clujenii):D trecem si la fapte (vezi transferurile realizare:D). Pai voi in afara de zvonuri,vad ca nu faceti nimik: ba ca pleca 'BusH' :P la poli, ba ca vine nu stiu cine........ Sa fim seriosi, Paleacu si Galdean vor privi exilul la Cluj (daca vor ajunge acolo) ca pe o corvoada si nu vor juca nimik si vor lua contracte barosane. Iurisniti,in div A a fost 0. Pe Dambean il puteti lua voi,ca la de Oradea a mai fost refuzat o data :D .Santejudean e 'mare' jucator daca a fost dat afara de UTA. Mai tre' sa-l aduceti pe expiratul de Falub si e echipa pregatita de un nou sezon de B :D Singura lupta se va da pe Voiculet,pe care sarmarii vor sa-l bage pe gat universitatii,pt a-i creste cota. Oricum ,stati linistiti ca tot la Oradea ajunge ,in caz ca nu ramane la Campia Turzii. Si Rachita a mai spus ca avea oferte de echipe din primele 6 din Italia !!!! doar pentru a ramane la Steaua. Diversiunea e in floare in Romania. :D

jorgensen
21st December 2005, 09:37
Mijlocasul lui Poli Timisoara, Alin Paleacu, refuza un imprumut la "u". "Mi-a spus pe un ton foarte civilizat, ca nu doreste sa vina in divizia B", a declarat presedintele Lucian Danciu. Si sansele clujenilor de a-l imprumuta pe Galdean sunt reduse, jucatorul avand mai multe oferte din divizia A. - Gazeta sporturilor

King of Hell
21st December 2005, 15:38
Mijlocasul lui Poli Timisoara, Alin Paleacu, refuza un imprumut la "u". "Mi-a spus pe un ton foarte civilizat, ca nu doreste sa vina in divizia B", a declarat presedintele Lucian Danciu. Si sansele clujenilor de a-l imprumuta pe Galdean sunt reduse, jucatorul avand mai multe oferte din divizia A. - Gazeta sporturilor

banuiesc ca ai scos intentionat declaratia jucatorului "as fi incantat sa joc la U"

zuzubuoy
21st December 2005, 15:42
O fi gresit si el la copy-paste...

jorgensen
21st December 2005, 17:20
Nu mi se parea foarte relativ. Una e sa fii incantat, alta e sa vrei sa joci la o echipa. Tu, daca ai fi jucator, ai vrea sa vii in B, sau sa ramaii in divizia A sa joci. Crede-ma, Galdean ar fi incantat sa joace si Unirea Alba Iulia mai mult decat la u.

Si, DA, am lasat intentionat afara acea propozitie.

King of Hell
21st December 2005, 19:27
Oricum mi indiferent cine vine, cine pleaca. Promovam ce mama dracu.

t.b.
21st December 2005, 20:02
Grigore de la Unirea Sannicolau Mare, Temfli si Oros de la Olimpia Satu Mare si Foro de la ISCT au fost deja achizitionati de FC Bihor.
Dupa plecarea lui Vatca, al treilea post de portar va fi ocupat fie de Stef (CFR Cluj) fie de Curca (Rapid). Sau poate vin amandoi daca il vor da afara pe Mindileac.

Iar despre Sfarlea, nu se mai aude nimic, nu are nici o oferta

Tempfli, Foro si Orosz sunt buni, sau cel putin mai buni decat aia care v-au ramas dupa "exod", despre ala din Sannicolau nu stiu nimic, cand am jucat cu ei n-am vazut nici un jucator mai de Doamne-ajuta...
Stef, Curca, sa vedem daca stiu sa faca altceva decat sa fie rezerve...

@bihoreanul
Iar vb aiurea, Santejudean a fost dat afara pt. ca s-a certat cu Rosca, nu din lipsa de valoare, el a fost in atentia lui Dinamo si Poli, si la Dej practic juca singur.
Iurisniti a jucat bine la Unirea si a fost la un pas de a ajunge la Rapid, a mai fost o echipa din A care i-a facut o oferta buna, dar el a declarat ca nu va juca niciodata "la sobolani" :D:drak:
Despre Falub nu esti in masura sa-i zici ca-i expirat, el a jucat in A mai multe sezoane decat clubul FC Bihor :evil: asa ca un pic de respect

Daca Paleacu prefera sa fie rezerva la Poli sa fie sanatos, sau sa joace la "echipele" din A de la care are oferta - adika la gloriosii din metropola bistrita

bihoreanul
22nd December 2005, 00:02
Bine mah tb, cum zici tu. Mai vb la anu' sa va vedem 'galacticii' , ca noi suntem mai saraci, nu avem asa multi bani ca voi si atunci cumparam ce nu va trebuie voua. Sa dea Domnul sa promovati si sa-l ia Piturca pe Falub la nationala ,ca oricum e mai bun decat alde Chivu si Radoi :D Sarbatori fericite si tot ce va doriti suporteri ardeleni.

t.b.
22nd December 2005, 00:18
Acuma nici chiar la nationala, totusi are o varsta, cand era in apogeul carierei cu siguranta era cu mult mai bun decat alde Ghionea, Barcauan, Jula... dar asa a fost situatia atunci. Pentru nationala ii recomand pe Cocis, Florescu, Bus(in prima faza la tineret), T. Balan. Ce zici de astia sunt buni :D

Sarbatori fericite tuturor, mai ales bihorenilor :D macar acuma sa se bucure si ei, ca la vara o sa fie tristi sau in cel mai bun caz cuprinsi de emotiile barajului :D



Pentru cl"U"jeni vesti bune :)


Presedintele Consiliului de Administratie (C.A.) al CFM "U" SA, Lucian Danciu, împreună cu ceilalti membri ai C.A. au decis, aseară, ca oferta venită din partea lui Poli Timisoara pentru Laurentiu Bus să fie refuzată, cel putin pentru la vară.
Divizionara A oferise pentru jucătorul de 18 ani suma de 500.000 de euro, iar jucătorul ar fi rămas la actualul său club până la sfârsitul actualului sezon. În cazul în care el nu ar fi confirmat în prima stagiune petrecută la Timisoara, clubul i-ar fi permis să se întoarcă acasă fără să solicite nici o compensatie financiară din partea Universitătii.
"Acum când ne-am propus să promovăm ar fi chiar culmea să vindem jucători în stânga si în dreapta. Până la vară nimeni nu este transferabil si în categoria aceasta intră si Bus", ne-a declarat Danciu. Jucătorul Universitătii, om de bază si în nationala de juniori Under-19, a fost curtat si de Serif Tiraspol.
Clubul la care mai sunt legitimati fostii echipieri ai lui "U", Răzvan Cocis si George Florescu, oferise în schimbul clujeanului suma de 150.000 de euro, însă si această ofertă a fost refuzată de conducerea Sepcilor rosii. În acest tur al Diviziei B, Bus a jucat în 13 partide, reusind să înscrie trei goluri.

Ziua de Cluj


Sa mai vad vreun club din B care refuza 500.000$ pt un jucator :D

micutzu
22nd December 2005, 10:41
t.b. Santejudean a fost certat de Rosca pentru indisciplina. A plecat din post de vedeta de la Dej si a crezut ca toata lumea e la picioarele lui. A jucat destule meciuri ca titular dar nu a convins, ratarile lui aducand de multe ori publicul in pragul unei crize de nervi. Vreo 2 meciuri le-am pierdut pe mana lui. Dinamo si Poli nu de el s-au interesat ci de juniorul nostru Hora care ere un viitor mare. Dar el nu v-a pleca pana cel devreme la 20 de ani (are 17 acum). In ultima vreme nu era clara situatia lui Santejudean . Am inteles ca a primit credit pana in vara ca sa confirme. Deci nu stiu daca o sa plece.

zuzubuoy
22nd December 2005, 12:00
Copy-paste dintr-un ziar local:

"Fotbalistul Dorin Mihut nu stie înca daca va pleca din aceasta iarna la Dinamo Bucuresti. „Am vorbit cu presedintele Giovanni Becali si mi-a spus ca urmeaza sa negocieze cu FC Bihor si, în functie de rezultatul tratativelor, voi sti când plec la Dinamo, acum sau în vara.
...Se pare ca Becali nu ar dori sa dea nici o suma de bani pentru fotbalistul oradean, preferând sa ofere unul sau doi jucatori sub forma de împrumut." - Teodor Biris

Siljanoski
22nd December 2005, 13:08
Sa-l ia linistit, ca oricum n-o sa-i mai stea capu' decat la dinamo si iara nu joaca nimic. Duca-se si sa fie sanatos!

bihoreanul
22nd December 2005, 16:16
O intrebare am si eu: Hora de la Arad nu este oradean cumva? Eu asa am auzit de la Ciocan (antrenor Lotus Felix div C). Asa a zis ca este oradean si trebuia sa-l ia Lotus de la Liceul Sportiv ,dar cum bihorenii de la Lotus stau cam naspa cu finantele ......oricum mai bine e pt el ca joaca in div B decat la maidanurile de C. La discutia asta am asistat dupa meciul Fc Bihor -UTA, intre Ciocan si un prieten de-al meu, cand Hora a facut furori. Mi se pare ca si intr-o emisunie la un post local TVS,a spus asta. Astept confirmari sau infirmari.

t.b.
22nd December 2005, 17:24
@micutzu
Santejudean a fost in probe la Poli cat timp era la Dej

RED&WHITE
22nd December 2005, 18:01
O intrebare am si eu: Hora de la Arad nu este oradean cumva? Eu asa am auzit de la Ciocan (antrenor Lotus Felix div C). Asa a zis ca este oradean si trebuia sa-l ia Lotus de la Liceul Sportiv ,dar cum bihorenii de la Lotus stau cam naspa cu finantele ......oricum mai bine e pt el ca joaca in div B decat la maidanurile de C. La discutia asta am asistat dupa meciul Fc Bihor -UTA, intre Ciocan si un prieten de-al meu, cand Hora a facut furori. Mi se pare ca si intr-o emisunie la un post local TVS,a spus asta. Astept confirmari sau infirmari.
Da Hora este din Oradea si acum e de-al nostru/hello :yeah: /hello



@micutzu
Santejudean a fost in probe la Poli cat timp era la Dej
Mare jucator Santejudean(Santejudetean):jerk: mare om, mare caracter:rosu: Luati-l sa ne scapam odata de trantori

jorgensen
22nd December 2005, 23:40
Este mare pacat ca Hora a ajuns la Arad si asta pentru ca Bulc de la LPS Bihorul nu l-a dat la FC Bihor. Dar noi suntem oricum obisnuitii ca ne cumparam jucatorii dupa ce au ajuns mai vedete....
FC BIHOR Promoveaza !!!!

zuzubuoy
25th December 2005, 17:56
"Ştiri de la FC Bihor:

Vor doar bani pentru Mihuţ

Oficialii orădeni nu acceptă jucători la schimb pentru Dorin Mihuţ, fotbalist care în luna august a semnat un precontract cu Dinamo Bucureşti. "Nu suntem de acord să primim pentru el jucători de mâna a doua, cum am auzit că ar dori să ne ofere cei de la Dinamo. Mihuţ poate pleca în această iarnă doar în schimbul a minimum 20.000 de euro", a spus vicepreşedintele Sandor Lajos. Angajamentul lui Mihuţ (23 ani) cu FC Bihor expiră în vara anului viitor. În prima parte a campionatului, jucătorul de bandă dreaptă a evoluat în 12 partide, fără a reuşi să marcheze vreun gol.

Sătmărenii au semnat
Imre Tempfli (26 ani) şi Cristian Oros (21 ani) au semnat, joi, contracte pe o durată de trei ani şi jumătate cu FC Bihor. Nu înainte însă ca fotbaliştii sătmăreni să fie consultaţi de dr. Mircea Lucaciu şi să dea o declaraţie pe proprie răspundere că nu au suferit afecţiuni care să le pună în pericol cariera. Asta, pentru că în vară s-a zvonit că Oros, care a fost aproape de un transfer la Liberty Salonta, ar avea probleme hepatice. Chiar dacă au primit aviz favorabil din partea dr. Lucaciu, jucătorii vor efectua analize medicale complexe împreună cu restul lotului, imediat după reluarea pregătirilor.
Sumele achitate de FC Bihor pentru cei doi jucători nu sunt atât de mici pe cât oficialii orădeni au lăsat să se înţeleagă. Oros a costat 20.000 de euro, iar Tempfli, 14.000 de euro, banii fiind achitaţi Someşului Satu Mare, echipă patronată de Mircea Govor.

Urmează Grigore şi Foro
Săptămâna viitoare va semna un contract tot pe trei ani şi jumătate şi Valentin Grigore (19 ani), transferat de la Unirea Sânnicolau Mare în schimbul a 10.000 de euro. Aceeaşi sumă sunt dispuşi orădenii să ofere şi pentru Marius Foro (29 ani, IS Câmpia Turzii). Căpitanului "sârmarilor" i s-a pregătit un angajament pe doi ani şi jumătate. Diriguitorii grupării "roş-albastre" speră să finalizeze şi tratativele pentru Adrian Voiculeţ (20 ani), pentru care IS Câmpia Turzii solicită în jur de 30.000 de euro. "E cam scump pentru noi, dar încercăm să ajungem la o înţelegere, mai ales că jucătorul doreşte să vină doar la Oradea. Sper să-l putem aduce, deoarece este un jucător care ne-ar ajuta mult în tentativa de a promova", a mai precizat "vicele" lui FC Bihor.

Jucătorii, cu plata contractelor la zi

Conducerea clubului le-a achitat jucătorilor rata contractuală pe luna noiembrie. Aceştia mai au de încasat şi câteva prime restante. Ceva mai rău stau lucrurile în cazul angajaţilor de la club, cărora tot ieri le-au fost viraţi banii reprezentând salariile pe lunile august şi septembrie. "

omul
27th December 2005, 01:23
Despre Falub nu esti in masura sa-i zici ca-i expirat, el a jucat in A mai multe sezoane decat clubul FC Bihor

Presupunand prin absurd ca Falub a debutat in A la 17 ani si ca de atunci joaca neintrerupt in prima divizie, ar duce (dupa calcule elementare) la concluzia ca Falub are peste 53 ani. :D

ghici... A sau B ? :
A. U este pe cale sa transfere un "bunicutz"
B. t.b. nu stie ce vorbeste

Angelina Jolie
27th December 2005, 02:19
Eu zic ca A si B.:happy

jorgensen
27th December 2005, 11:47
Pentru un club cu peste 60 de sezoane in A, iubit cum nu este altul in Ardeal, Romania, Europa... bunicutzii sunt la moda. Au experienta si incetinesc jocul.

Sarbatori fericite ! HAI BIHORU' !!!

King of Hell
27th December 2005, 12:07
Radeti voi radeti, da noi vom rade la finalul sezonului. Asa imi place mirosul de razboi dimineata pe racoare.

Swisstec
27th December 2005, 13:40
Stie cineva daca Luca mai e la Liberty???

t.b.
27th December 2005, 15:47
Presupunand prin absurd ca Falub a debutat in A la 17 ani si ca de atunci joaca neintrerupt in prima divizie, ar duce (dupa calcule elementare) la concluzia ca Falub are peste 53 ani. :D

ghici... A sau B ? :
A. U este pe cale sa transfere un "bunicutz"
B. t.b. nu stie ce vorbeste


Acuma inteleg de ce se zice ca nu-i bun atata alcool :)
Ioi simpatic esti :ok:
Pai cum ma, 17+12 :evil: =29 Acuma ii drept ca o debutat un pic mai tarziu si a jucat si pe-afara, are 33 de ani Falub

@jorgensen
"numai" 50 :D

King of Hell
27th December 2005, 21:30
Acuma inteleg de ce se zice ca nu-i bun atata alcool :)


T.B. acum ma simt jignit...nu exista asa ceva "nu-i bun alcool"...Ridic paharuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,alalallalaaaaaaaaaaaa

t.b.
27th December 2005, 21:35
Ma si eu asa credeam da` uita ca unii zic ca 17+12 ii 53, noah... :mda:
Sper ca efectele astea sa fie numa` la aia mai "slabi de inger" :drak:

omul
28th December 2005, 13:56
ti-am mai spus t.b. : de cate ori vii cu cretinismu' asta de atatea ori iti explic :D
poate-ti intra si tie in cap

12 sezoane a jucat in A numinduse FC Bihor, a mai purtat si alte nume inainte... pana la urma pricepi si tu

Poate asa intelegi: pana si metropola burik al universului si-a schimbat numele :drak: comprendes??? apropo', FC Bihor se numeste asa dinainte ca buriku' universului sa se numeasca Cluj-Napoca. Dupa super-logica ta, locuiesti intr-un oras vechi de vreo ... 30 de ani :D:D:D

Am auzit ca acum vor sa-l aduca pe Falub in executivul echipei. Poate au citit si ei pe-aici ca are peste 53 de ani :D

Swisstec
28th December 2005, 14:26
Imi spune si mie cineva daca Cristi Luca mai e la Liberty???:mda:

t.b.
28th December 2005, 15:05
ti-am mai spus t.b. : de cate ori vii cu cretinismu' asta de atatea ori iti explic
poate-ti intra si tie in cap

12 sezoane a jucat in A numinduse FC Bihor, a mai purtat si alte nume inainte... pana la urma pricepi si tu

Poate asa intelegi: pana si metropola burik al universului si-a schimbat numele comprendes??? apropo', FC Bihor se numeste asa dinainte ca buriku' universului sa se numeasca Cluj-Napoca. Dupa super-logica ta, locuiesti intr-un oras vechi de vreo ... 30 de ani :D:D:D

Am auzit ca acum vor sa-l aduca pe Falub in executivul echipei. Poate au citit si ei pe-aici ca are peste 53 de ani


Hai sa-ti dau un exemplu de situatie asemanatoare cu a voastra.

Dinamo, club format prin fuziunea dintre Unirea Tricolor (1 titlu de campioana si vreo 10 sezoane in prima divizie) si Ciocanul(si ei cu cateva sezoane in prima divizie). Dar in palmaresul lui Dinamo nu figureaza acel titlu castigat de Unirea Tricolor si nici sezoanele jucate in prima liga. S-a pornit totul de la 0, la fel ca si in cazul vostru.
Diferenta e ca Dinamo nu are nevoie sa-si mai umfle palmaresul (sau ma rog ei au facut-o prin alte metode) in timp ce voi... :rolleyes:


Eu am auzit un zvon care mi-a stricat sarbatorile... remus vlad la "U" :o: :headbang: :headbang: :headbang:


PS: Chiar amuzanta comparatia dintre un oras (si inca ce oras :D ) si o echipa de fotbal

Angelina Jolie
28th December 2005, 15:13
omule ei cu palmaresu' noi cu prezentu'. Noi ne simtim bine cand citim ziarele ei cand citesc cartile de istorie.

omul
29th December 2005, 00:48
Hai sa-ti dau un exemplu de situatie asemanatoare cu a voastra.

Dinamo, club format prin fuziunea dintre Unirea Tricolor (1 titlu de campioana si vreo 10 sezoane in prima divizie) si Ciocanul(si ei cu cateva sezoane in prima divizie). Dar in palmaresul lui Dinamo nu figureaza acel titlu castigat de Unirea Tricolor si nici sezoanele jucate in prima liga. S-a pornit totul de la 0, la fel ca si in cazul vostru.
Diferenta e ca Dinamo nu are nevoie sa-si mai umfle palmaresul (sau ma rog ei au facut-o prin alte metode) in timp ce voi... :rolleyes:


Eu am auzit un zvon care mi-a stricat sarbatorile... remus vlad la "U" :o: :headbang: :headbang: :headbang:


PS: Chiar amuzanta comparatia dintre un oras (si inca ce oras :D ) si o echipa de fotbal

exemplul tau nu e bun. nu e acelasi lucru. In vara anului 1972 echipei de fotbal Crisul Oradea care tocmai retrogradase din A, i s-a schimbat numele in FC Bihor care a ocupat locul 2 in B atat in 72-73 cat si in 73-74 reusind sa revina in A dupa ce in 74-75 a ocupat locul I in B. Studiaza si tu putin, ce naiba. Crisul este acelasi club cu FC Bihor. Chiar si dupa '72 echipa a continuat sa fie numita "Crisul" de catre suporteri.

Hai ma t.b., chiar asa greu e de inteles?

Din cate stiu eu Cristi Luca nu mai e la Liberty.

t.b.
29th December 2005, 01:10
Noah bun nu aveti 12 aveti 19...
Acuma o intrebare, dupa tine Crisana si Crisul e aceeasi echipa?

omul
29th December 2005, 01:54
stiu sigur ca am mai discutat treaba asta pe alt thread, tot cu tine. Nu ma repet. Oricum e off-topic.

t.b.
29th December 2005, 02:24
Nu atunci era despre Crisana si CAO, acuma-i despre Crisul si Crisana... deci sunt doua echipe diferite sau nu? hai nu te traje pe cur :D

Angelina Jolie
29th December 2005, 02:32
Apropo de asta, ati jucat ma amical cu Debrecen sau nu?

omul
29th December 2005, 08:34
Nu atunci era despre Crisana si CAO, acuma-i despre Crisul si Crisana... deci sunt doua echipe diferite sau nu? hai nu te traje pe cur :D

du-te si citeste din nou ce-am scris de anul 1963, nu fi bouvagon :D

despre meciul cu Debrecen un lucru se stie : t.b. sigur o mers si-o stat in frig toata ziua pe stadion asteptandu-l :D

zuzubuoy
29th December 2005, 08:40
Sper sa nu se supere lumea daca mai scriu si eu despre tranferurile din intersezon.....

"Mijlocaşul Marius Foro (29 ani) s-a înţeles, ieri, cu FC Bihor asupra unui contract pe doi ani şi jumătate. "Jucătorul este de acord să semneze cu noi. Mai rămâne doar să stabilim ultimele detalii ale înţelegerii cu oficialii echipei din Câmpia Turzii", a afirmat Sandor Lajos, vicepreşedintele clubului bihorean. În schimbul lui Foro, FC Bihor va achita echipei IS Câmpia Turzii aproximativ 10.000 de euro.
Altfel, astăzi este aşteptat la Oradea pentru a parafa un angajament pe trei ani şi jumătate atacantul Valentin Grigore (19 ani, Unirea Sânnicolau Mare). Până în prezent, clubul bihorean şi-a mai asigurat serviciile sătmărenilor Tempfli şi Oros."

PS: Daca am gresit thread' sau topicu' (sau ce-o mai fi), rog administratorii sa mute mesajul de mai sus la "Off topicuri"...

jorgensen
29th December 2005, 09:06
"Condiţia lui Falub - Curtat intens de "U", Adrian Falub (34 de ani) a declarat ieri că va onora oferta clujenilor "numai dacă se va propune un obiectiv serios". Oare ce vrea sa insemne asta ?
Dupa ce FC Bihor transfera jucatori de 19, 20, 26 si 29 de ani, clujenii aduc doar bunicuti: Talvan - 33 de ani, Falub - 34 de ani. Inca putin si puteti sa cereti lu' Maradona sa joace pentru voi :drak:

Angelina Jolie
29th December 2005, 09:12
Sper sa nu se supere lumea daca mai scriu si eu despre tranferurile din intersezon.....
Ma tu nu vezi ca noi aici avem treburi importante de discutat? Cica transferuri. Pfoai ma zuzule. Ia amu vine Anu Nou si tu scrii de transferuri. Si o pierdut si Debrecenu cu 5-0. Ada mai bine o lama, un cutit ceva...

jorgensen
29th December 2005, 10:31
ca tata-tat mai tai imprejur....

bihoreanul
29th December 2005, 17:57
Refuzat de FC Bihor, dar ofertat de Steaua


Înc? de când era un pu?ti, Ioan Hora se anun?a drept un mare talent, unul dintre acei juc?tori pe care doar s?-i vezi ?i î?i spui: "Uite un fotbalist!" S-a apucat de fotbal în clasa a V-a, când a venit la clasa de fotbal de la Liceul cu Program Sportiv "Bihorul", dornic s? ajung? cât mai rapid pe culmile gloriei. A intrat în linia de atac ?i de atunci nu l-a mai scos nimeni ?i nimic de acolo. Ioan Hora s-a n?scut pe 21 august 1988, are 1,82 m, a debutat la echip? pe postul de atacant. Iube?te fotbalul, este gata s?-i sacrifice totul, pentru c? ?tie c? f?r? fotbal n-ar fi ajuns, la doar 18 ani, un juc?tor titular la divizionara B UTA, un fotbalist curtat de FC Vaslui ?i ofertat chiar de campioana ??rii, Steaua Bucure?ti. Nu este de colea ca o divizionar? A s? ofere pentru un junior 30.000 de dolari, înseamn? c? acel fotbalist are talent, promite mult ?i merit? s? investe?ti acum în el pentru a scoate mai târziu roadele. În var?, de comun acord cu antrenorul Stance, cei doi s-au îndreptat spre echipa de suflet a bihorenilor, FC Bihor, tân?rul Hora dorindu-?i s? îmbrace tricoul ro?-albastru. Îns? cei din conducerea clubului n-au v?zut nimic promi??tor în fotbalist ?i l-au trimis la plimbare. Acum, pot s? cugete la u?urin?a cu care au refuzat serviciile unui junior promi??tor ce ar fi reprezentat o investi?ie minim?, dar care acum le-ar fi putut umfla cât de cât vistieria clubului. Dar acest lucru n-ar trebui s? ne mire, diriguitorii FC Bihor au demonstrat adeseori c? prefer? achizi?iile costisitoare de prin alte p?r?i în locul unor juc?tori localnici care ?i-ar da ?i sufletul pentru culorile ro?-albastre. Probabil c?, peste câ?iva ani, ne vom dori s?-l avem pe Hora în echipa FC Bihor, dar atunci va fi un fotbalist scump. Cel care i-a descifrat tainele teoretice ale jocului, c?ci pe cele practice nu avea nevoie s? le înve?e, cel care i-a fost sf?tuitor ?i l-a sus?inut în momentele mai grele a fost antrenorul s?u, profesorul Lucian Stance, un tehnician tân?r, ambi?ios, mereu dornic s? fie la curent cu tot ce este nou în domeniu. ?i, mai ales, un antrenor care ?tie s? cultive rela?ii, care ?tie s? g?seasc? elevilor ce-i preg?te?te oportunit??i de afirmare în cadrul diferitelor turnee interne ?i interna?ionale la care particip?. Aflat în vacan??, Ioan Hora s-a întors acas?, s? petreac? al?turi de familie ?i de prieteni S?rb?torile de Iarn?. Ne-am folosit de prilej ?i l-am abordat la un dialog pe unul din fotbali?tii talenta?i ai urbei, plecat din p?cate spre alte z?ri s?-?i caute norocul, pentru c? cei de acas? n-au vrut sau n-au ?tiut s?-l p?streze.

- Cum te sim?i la UTA, ai reu?it s? te acomodezi cu noii colegi?
- M-am acomodat pu?in mai greu, dar cu timpul m-am pus pe picioare. Am muncit mult, m-am preg?tit serios ?i cu fiecare meci jucat am c?p?tat încredere în mine ?i am reu?it s?-mi fac loc printre titulari.
- Se aude c? ai oferte de la Vaslui ?i Steaua. Cât crezi c? vei mai sta la Arad?
- Am auzit de acele oferte, dar nu mi s-a spus c? este ceva b?tut în cuie. M? onoreaz? interesul unor echipe de prima divizie, mai ales cel din partea campioanei este o mare onoare, dar, deocamdat?, joc pentru UTA. A? mai sta cel pu?in pân? în var?, vreau s? m? c?lesc ?i nu s? joc direct în divizia A, pentru c? n-a? vrea s? dezam?gesc. Vreau s? cresc în valoare ?i experien?? ?i apoi se poate visa ?i la mai mare.
- E?ti mul?umit de aspectul financiar?
- Da, pot spune c? acest lucru m? mul?ume?te, pentru c? este vorba de divizia secund? ?i sunt abia la început de drum.
- Care este postul preferat?
- La juniori, evoluam pe postul de atacant, acum joc mijloca? dreapta, dar pot deveni ?i mijloca? central, pot s? m? conformez cerin?elor antrenorului.
- Nu regre?i c? n-ai ajuns la FC Bihor?
- Am ?i nu am. În primul rând, eram acas?, dar apoi stau c? poate nu eram atât de b?gat în seam?. Domnul antrenor Stance m-a propus antrenorilor, dar ace?tia m-au refuzat. Sigur c? a? fi dorit s? joc acas?, în fa?a or?denilor, dar FC Bihor m-a refuzat. Acum sunt la UTA, m? bucur c? am ajuns acolo ?i voi face tot ce-mi st? în puteri s? ajut echipa s? ias? din situa?ia dificil? în care se afl?.
- Ai vreun juc?tor preferat, un model pe care l-ai urma?
- Nu sunt genul care s?-?i aleag? un idol. Îmi plac mai mul?i fotbali?ti de valoare (Ronaldinho, Robinho, Cristiano Ronaldo), dar nu m? pot declara un fan al vreunuia. Eu sunt eu ?i vreau s?-mi formez stilul propriu.
- Antrenorii de la UTA au avut cuvinte de laud? la adresa ta. Crezi c? fotbalistul Hora este preg?tit pentru saltul la prima divizie?
- Eu încerc s? trag cât pot, vreau s?-mi pun la punct condi?ia fizic?, pentru c? am lipsit de la preg?tirea din var?, de la Moneasa. M? bucur? aprecierile antrenorilor, dar depinde de mine s? le confirm a?tept?rile. Cred c? sunt preg?tit pentru a juca ?i la un nivel mai înalt.
- Ce-?i dore?ti de la anul 2006?
- S? joc cât mai bine, s? înscriu cât mai multe goluri pentru a fi util echipei ar?dene. ?i, nu în ultimul rând, s?n?tate ?i s? fiu ferit de accident?ri, pentru c? acestea sunt co?marul oric?rui fotbalist. A? dori s?-i mul?umesc pentru tot ceea ce a f?cut pentru mine, pentru faptul c? a crezut în mine ?i m-a ajutat în momentele mai delicate ale carierei mele dlui profesor Stance, cel care a crezut mereu în mine, f?r? ajutorul c?ruia acum nu mai eram fotbalist. Îi doresc S?rb?tori Fericite ?i un An Nou plin de bucurii ?i satisfac?ii. Acelea?i ur?ri le transmit ?i cititorilor Cri?anei, precum ?i celor care iubesc sportul.



M-am gandit ca e interesant......

be@
29th December 2005, 18:09
Iar despre Sfarlea, nu se mai aude nimic, nu are nici o oferta
Ba da , Starlea este dorit de Ionut Popa la Politehnica . Spuneti-mi si mie , va rog ,e un jucator bun? Ca sincer, nu prea urmaresc fotbalul din partea aia de tara, si nu stiu prea multe despre el.

omul
29th December 2005, 19:08
indepartat vestu' asta, nu?
Pe SFârlea l-ai putut vedea si in A in sezonul 03-04. Jucatorul care vede jocul cel mai bine din lotul actual, tehnic, sut bun cu stangul. Este insa mic de inaltime (un cm mai mic decat Fl. Petre), motiv pentru care sper sa ramana acasa :D

be@
29th December 2005, 19:15
Sfarlea, da. Stiu cum il cheama . Crede-ma ca a fost o simpla greseala de tastare . Stiu ca e mijlocas , si ca e mic de statura.Ionut Popa a mai lucrat cu el, si cauta un mijlocas care să poată organiza jocul la mijlocul terenului si sa verticalizeze . Este Sfarlea jucatorul potrivit pentru asa ceva?

THE HUN
29th December 2005, 19:30
[QUOTE=omul]indepartat vestu' asta, nu?
Sa n-o crezi ca nu stie nimic despre vest ca doar tot timpul are ceva negativ de zis la adresa a tot ce-i timisorean.Cat despre Sfarlea iti spun eu sigur ca nu a auzit deoarece in 03-04 abia si-a inceput ucenicia in materie de fan al fotbalului,pana atunci ea se uita numai la poze cu fotbalisti si numele nu prea prezenta prea mult interes.

be@
29th December 2005, 19:33
Hai, mai , las-o balta. Cate meciuri pe etapa din divizia A erau transmise la TV in 2003-2004 , ca sa-l pot vedea pe Sfarlea ? Iti spun eu, cateva, si alea ale lui S, D si R .

THE HUN
29th December 2005, 20:08
Tot nu te cred.

zuzubuoy
29th December 2005, 23:49
Hai, mai , las-o balta. Cate meciuri pe etapa din divizia A erau transmise la TV in 2003-2004 , ca sa-l pot vedea pe Sfarlea ? Iti spun eu, cateva, si alea ale lui S, D si R .
Inseamna ca-l stii pe Sfarlea!:ok:
Fragment din filmul meciului Steaua-FC Oradea:
"Min. 71 - A doua inlocuire la bihoreni: iese Stan si intra Sfirlea. Min. 78 - GOL FC ORADEA, 2-1. SFIRLEA. Lovitura libera de la 25 de metri lateral stinga, reactie intirziata a lui Hamutovski si ardelenii reduc din avantaj prin noul intrat"

Pustiul e un mic Roberto Carlos!:evil: (dar in ultima vreme nu prea a jucat, pararea mea e ca (deja)de la inceputul turului ii statea capu' la plecare...:mda: )

bihoreanul
3rd January 2006, 01:24
'Ardealul m-a educat extraordinar. Dupa doi ani, stiam sa ma îmbrac frumos, sa dansez frumos, sa mananc frumos, cum sa tin o lingura în mana. Am invatat de ce e bine sa faci baie in fiecare zi, sa te speli pe dinti, sa-ti faci pantofii, sa porti o cravata frumoasa. Era altceva fata de Oltenia noastra.'- Mitica Dragomir
Si oltenii se comporta de parca ei au dat gaura in macaroana:headbang: :headbang: :headbang:

King of Hell
3rd January 2006, 12:30
Nu inteleg de ce pe o pagina de thread va certati cu un moldovean care cica n-a auzit de Sfarlea...

bihoreanul
4th January 2006, 13:24
'Mijloca?ul Florin Dîmbean (31 de ani, ISCT) a acceptat, dup? cinci ore de negocieri, s? semneze un acord pe trei sezoane cu Unirea Alba Iulia'
Si uite asa inca o tinta a Clujului nu se realizeaza:evil:

King of Hell
4th January 2006, 13:32
De cand o fost Dambean tinta? Iara ai tras la masea frate?

RedBaron
4th January 2006, 16:45
UTA, invitată la turneul de la Norcia

Oficialii clubului UTA studiază posibilitatea de-a trimite echipa în Italia, pentru o pregătire centralizată în cadrul traditionalului turneu de la Norcia. Textilistii au primit o ofertă din partea lui Florin Bălan, care este reprezentantul pentru România al organizatorului, si deocamdată studiază varianta. Desi ar urma să beneficieze de o reducere consistentă, utistii nu prea dispun de fonduri pentru un turneu în străinătate, astfel că nici nu au inclus în programul de pregătire o iesire peste hotare. În plus, dacă ar accepta varianta Norcia, UTA ar trebui să renunte la cantonamentul montan de la Moneasa si să efectueze o pregătire specifică de acumulări fizice la Arad.
În mod normal, dacă nu apar modificări, UTA va reveni din vacantă în 9 ianuarie si se va pregăti zece zile la Arad. Apoi, în perioada 18-28 ianuarie a fost programat cantonamentul de la Moneasa, iar până la începutul lunii martie, când se reia campionatul echipa se va pregăti pe plan local.

bihoreanul
4th January 2006, 17:22
Nu prea le am cu trasu la masea,recunosc, pentru ca nu fac parte din 'celebra' galerie a Clujului :evil: .Aia erau 3 sferturi rupti la Oradea. Cat desre Dambean ,trebuia sa citesti atent presa inainte de sarbatori,nu doar titlurile ,ci si despre divizia B ,ca deocamdata acolo este U.:ciocan:

t.b.
4th January 2006, 17:51
'Mijloca?ul Florin Dîmbean (31 de ani, ISCT) a acceptat, dup? cinci ore de negocieri, s? semneze un acord pe trei sezoane cu Unirea Alba Iulia'
Si uite asa inca o tinta a Clujului nu se realizeaza:evil:

Dambean tinta a Clujului? Eventual ca sa joace la "U" II ca in prima echipa n-are loc, nici vorba sa-l vrem noi pe Dambean, acuma serios chiar credeti ca daca ar fi avut oferta de la "U" ar fi mers la o echipa care-i cu un pas in C...



Găldean spre "U" Cluj

Aflat pe lista disponibilizaţilor lui Gică Hagi, mijlocaşul Dan Găldean (31 de ani) este tot mai aproape de un transfer la Universitatea Cluj. Preşedintele clubului clujean, Lucian Danciu, l-a contactat telefonic pe tehnicianul lui Poli, pentru a-i cere să-l convingă pe Găldean să accepte oferta "studenţilor". "Hagi mi-a spus că e de acord ca Găldean să vină la Cluj", a susţinut Danciu. "Eu vreau să joc, pentru că nu am venit la Poli pentru bani. Dacă nu se mai poate, una dintre variante este Universitatea. Am vorbit chiar cu antrenorul Leo Grozavu, care mi-e prieten bun", a afirmat Găldean.

King of Hell
4th January 2006, 18:08
Nu prea le am cu trasu la masea,recunosc, pentru ca nu fac parte din 'celebra' galerie a Clujului :evil: .Aia erau 3 sferturi rupti la Oradea. Cat desre Dambean ,trebuia sa citesti atent presa inainte de sarbatori,nu doar titlurile ,ci si despre divizia B ,ca deocamdata acolo este U.:ciocan:

Acum cum sa iti explic, nici un jucator de la ISCT n-o fost tinta noastra, desi daca vroia Leo, acum toti sarmarii aia "buni" erau la noi in ograda, pe gratis.
In alta ordine de idei...nu stiu cum erau altii la Oradea, da io recunosc eram prastie. ULTRAS ZI DE ZI CA SA MOARA GABORII. :ok:

bihoreanul
5th January 2006, 00:24
Am auzit ca vreti sa va trageti un presedinte mistho: Ioan Lucian (ex-FC Bihor 2003). Daca intr-adevar va fi presedinte la Cluj,sunteti ca si promovati. Este un super profesionist si un om care pune suflet in ceea ce face. 24 din 24 este la dispozitia clubului.La Oradea a avut demisia in alb depusa la finantatori,in cazul in care nu promova ,isi lua talpasita.Ar fi spre binele vostru sa vina ,desi l-as prefera la Oradea.Pe el nu-l vor alti oameni de aici, cei care i-au terminat si afacerile . Asadar,cu sufletul si familia va veni ,dar depre afaceri....nu prea mai are cu ce sa vina

King of Hell
5th January 2006, 00:31
Ma nush cine vine si cine nu, scria azi in presa locala ceva de genu...Falub, Govor, Lucian se at pentru post la U..+Remus Vlad...sincer as agrea doar varianta Lucian si Govor, ambii oameni cu experienta etc. Falub o fi el uist, da ii doar un fotbalist, sa fim seriosi, ce stie el...apoi Remus Vlad...mafiot bla bla...si pe deasupra...scria presa de azi (urasc ziaristii ca mint, ceapa lor) ca ar veni de la cfr la U urmatorii: "Stef, Vasaie, Cazan", apoi "zimmerman, ceva portar de nush unde", Galdean si santejudean 100% vor veni, Iurisniti nush ce sa zic. Noh va las, ca sticla de Perfekt Lemon ma striga.

t.b.
5th January 2006, 00:57
Govor :o: tu iar esti beut :mda: decat sa vina ala mai bine ramane clubul fara presedinte...

Io as vrea sa vina Dobrota, asta are toate calitatile pentru un bun presedinte a lui "U". Fost mare jucator al nostru, in prezent nustiuce fel de director la Ardaf, io de Lucian ala n-am auzit vorbindu-se sa vina la noi, nu stiu ce poate, da intrebarea-i ce treaba are ala cu "U".

Zimmerman ii tot de la Poli, inainte sa vina BkP-ul a jucat cateva meciuri, parca a fost convocat si la nationala de tineret, ii tanar si are reflexe bune. De ailalti 3 n-am auzit, cine stie ce panarame, parca pe ala cu "v" l-am dat afara acu vreo 2 ani si s-o refugiat prin dealurile din jurul Clujului :) da` nu stiu sigur...

Angelina Jolie
5th January 2006, 02:14
Io as vrea sa-l puneti pe Lulu presedinte. Ala va reprezinta.

omul
5th January 2006, 02:19
Am auzit ca vreti sa va trageti un presedinte mistho: Ioan Lucian (ex-FC Bihor 2003). Daca intr-adevar va fi presedinte la Cluj,sunteti ca si promovati. Este un super profesionist si un om care pune suflet in ceea ce face. 24 din 24 este la dispozitia clubului.La Oradea a avut demisia in alb depusa la finantatori,in cazul in care nu promova ,isi lua talpasita.Ar fi spre binele vostru sa vina ,desi l-as prefera la Oradea.Pe el nu-l vor alti oameni de aici, cei care i-au terminat si afacerile . Asadar,cu sufletul si familia va veni ,dar depre afaceri....nu prea mai are cu ce sa vina

de Lucian ala n-am auzit vorbindu-se sa vina la noi, nu stiu ce poate, da intrebarea-i ce treaba are ala cu "U"

ca sa-l completez pe primul si sa-l lamuresc pe al doilea: bihoreanule, ai uitat sa le spui ca Lucian, in timpul anilor de studentie in Cluj, a fost legitimat ca jucator la ... ia ghici... CFR Cluj-Napoca :D:D:D looolz

t.b.
5th January 2006, 14:20
Io as vrea sa-l puneti pe Lulu presedinte. Ala va reprezinta.

1 Si chiar crezi ca la cineva-i pasa de parerile tale?
2 decat potaia ********a iulia muresan mai bine un nebun



@omul
Si Dulca tot in deal o jucat, la ce echipa aveam noi pe atunci nu intra oricine in lot


Promit marea cu sarea

Mircea Govor şi Ioan Lucian, cei doi candidaţi la fotoliul de director executiv, sunt siguri că vor reuşi promovarea.

Mircea MAIER
Consiliul de Administraţie al divizionarei B va decide săptămâna viitoare cine va fi noul director executiv.
Preşedintele Consiliului de Administraţie, Lucian Danciu, s-a întâlnit ieri, la Cluj, cu Ioan Lucian şi Mircea Govor, doi dintre pretendenţii la postul de director executiv, rămas vacant după demisia lui Cristi Dulca. “A fost o discuţie de principiu, în care am aflat ce are şi ce poate oferi fiecare candidat”, a mărturisit Danciu, care le-a prezentat, tot ieri, acţionarilor detaliile discuţiilor cu cei doi, precum şi cu Adi Falub. “Fiecare persoană contactată va schiţa un program de management, astfel încât la următoarea şedinţă a Consiliului vom analiza toate ofertele şi ne vom pronunţa”, a mai spus Danciu.
În ceea ce-i priveşte pe cei doi, atât Govor, cât şi Lucian sunt siguri că pot conduce pe “U” spre promovare. “M-a impresionat plăcut felul în care s-a reuşit să se creeze o societate pe acţiuni viabilă, cu dările la stat plătite la timp. În acest moment, mingea este în terenul celor de la «U»”, a declarat Govor. La fel de mulţumit s-a arătat şi Ioan Lucian, fostul şef al lui FC Bihor, echipă pe care a promovat-o în 2003 în Divizia A, după 12 ani în diviziile inferioare :D . “Inima mea e la «U». Aici mi-am petrecut cei mai frumoşi ani din viaţă, iar acum sunt gata să revin cu familia şi cu afacerile la Cluj. «U» are în acest campionat o şansă imensă să ajungă în Divizia A”, a spus Lucian.


Prosport

bihoreanul
5th January 2006, 16:56
'......La FC Bihor nu am fost dorit, desi am transmis semnale ca as dori acest lucru. În vara m-as fi întors si în genunchi?, spune Lucian. În cazul unui meci U Cluj - FC Bihor, Lucian spune ca ar avea inima îndoita.':evil:
Prima dragoste tot nu se uita :D

omul
6th January 2006, 03:47
Si Dulca tot in deal o jucat, la ce echipa aveam noi pe atunci nu intra oricine in lot

bine ca o intrat in lotul Rapidului si-o mai fost si campion, daca tot nu era loc de varzalai ca el la U... tulai :D n-are oricine fata de "fanionu' " :D

micutzu
6th January 2006, 09:52
Galdean si santejudean 100% vor veni, Iurisniti nush ce sa zic. Noh va las, ca sticla de Perfekt Lemon ma striga.

Nu asi fi asa de sigur pe Santejudean.
Prin venirea la noi a lui Boruga ramanerea lui Rosca, ca antrenor este incerta.
1. Rosca nu-l agrea pe Santejudean, iar daca el pleaca jucatorul are mari sansesa ramana fiindca mai are contract pana in vara.
2. Boruga a zis ca pana nu se termina achizitiile nu pleaca nimeni.
Tin sa mentionez ca la momentul actual Boruga are mana libera de la Dekani, asa ca el taie si spanzura si daca el zice ceva, pai asa ramane. :happy :happy :happy :happy :happy

Asa ca ala 100% al tau e vreo 20-30% la mine.
Nu va aruncati cu informatii aiurea, am facut-o si eu mai demult si m-am fript, si acum suflu si-n iaurt.

King of Hell
6th January 2006, 12:20
Ma rog, daca Santejudean nu va veni, va fi o pierdere enorma...cred ca o sa ma arunc in Somes de suparare. Stella va saluta, e aici langa mine.

micutzu
6th January 2006, 12:26
Nu ma refer ca ar fi o pierdere enorma, pentru noi ar fi un castig sa plece (nu s-a adaptat si basta, a dat Mititi la 30 si ceva de ani mai multe goluri ca el).
Eu m-am legat de siguranta cu care dai tu venirea lui Santejudean la voi.

t.b.
6th January 2006, 16:18
bine ca o intrat in lotul Rapidului si-o mai fost si campion, daca tot nu era loc de varzalai ca el la U... tulai :D n-are oricine fata de "fanionu' " :D

Numele de Bratianu iti spune ceva? El ar fi acum titular 100% in nationala de azi, atunci insa n-avea loc de Popescu, Belodedici, Prodan, Dobos (tot de-al nostru si asta), mai era si Pojar, Falub... ce vremuri :rolleyes:


Sa revenim in prezent, tocmai am refuzat 700.000 de euroi de la Poli pt. Bus si Soporan, cel putin pana in vara... asta ar fi vestea buna, vestea proasta, jucatorii de la ISCT, oferiti noua de catre Bordea, chiar si ca imprumut gratis pana in vara, au fost refuzati de catre Grozavu si... au ajuns la Bihor. Oferta pentru Iurisniti a fost refuzata, Porumboiu nu vrea sa lase sub 45.000...

King of Hell
6th January 2006, 19:03
Porumboiu nu lasa sub 60 000 euro, Soporan si Bus vor ajunge la Poli Timisoara. Incep sa nu mai am rabdare cu Leo Grozavul.

t.b.
6th January 2006, 19:23
Acuma cu 700.000 de euro ne facem echipa cu care rezistam lejer in A, asta daca o sa fie folositi cu cap, nu cum au facut cu banii de pe Cocis si Florescu :mda: Danciu o zis ca nu pleaca pana-n vara, eu n-as vrea sa plece deloc, da` tre` sa ne gandim ca la noi au (maxim)10.000 de dolari contract la Poli ar avea cu mult mai mult. Mare prostie am facut cu aia doi juniori pe care i-am dat pentru mai nimic...

Nu stiu ce face Poli cu atatia jucatori ca are de vreo 3 echipe :mda: Macar sa-i bage la satelit cand joaca cu alde Medias si Bihor :D

King of Hell
6th January 2006, 20:12
Exista o problema! Pana ne dau noua banii astia, nu mai avem ce cumpara cu ei..toti jucatorii ce-i vrem noi semneaza cu alte echipe. Asta DA!

Angelina Jolie
7th January 2006, 05:16
Ho ma ca acum primiti numa 150.000. Restul la vara si in vara lui 2007. Nu va gitati prea tare ca tot saraci sunteti.:happy :happy

radu2
7th January 2006, 06:30
Gaz Metan, U Craiova, Ceahlul
La baraj, U Cluj, Rm. Valcea, Brasovul

100%rapidist
7th January 2006, 06:35
nu cred ca brasovul va promova nici U.cluj se vor califica Craiova Gaz Metan si restu nu sunt sigur!

Angelina Jolie
7th January 2006, 07:26
sper sa ajunga tot in acest sezon si cealalta echipa Universitatea care cred ca aduna la un meci mai multi specatori decat la jumatate din celelalte meciuri ale seriei a treia!

Daaa, o fantastica medie de vreo 1500. Spectaculos. Aia care pun echipa din parc favorita la promovare habar nu au cum sta treaba in B3.
Gazu promoveaza si Bihoru merge la baraj! Am zis si Doamne ajuta sa fie asa!:yeah:

t.b.
7th January 2006, 13:25
Du-te nu mai spune 1500 media pe meci? Un singur meci am avut mai putin de 1500 in prima etapa, iar la meciul cu "dejul" si Mediasul au fost 5000, media de spectatori e de 3000, asa ca nu mai vorbi aiurea.

In B3 situatia sta in felul urmator, U" are bani, doreste promovarea si o va reusi si ********u, pletosul si cei 30 de alcoolici din "galeria" cailor ferate o sa crape de ciuda. :yeah:

six
7th January 2006, 14:04
t.b. poti sa dai cateva detalii despre Soporan?

t.b.
7th January 2006, 14:07
Am dat pe threadul Intersezon 2005-2006... http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=475601&postcount=494

six
7th January 2006, 14:08
Am dat pe threadul Intersezon 2005-2006... http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=475601&postcount=494
da am vazut dupa aia,multam fain....:yeah: :ok: :cool:

King of Hell
7th January 2006, 15:59
Ma sincer, esti penibil si plictisitor...nu mai tot vorbi fara sa stii..ca nu tu cunosti personal persoane din conducerae lui U ca sa te pronunti. Cu aia 150 000 euro aducem ce vrea inima noastra si promovam+vin aia de la poli timisoara pe gratis, imprumut pana la vara...PROMOVAM...stiu ca te doare valy, dar asta e!!!

King of Hell
7th January 2006, 16:02
PROMOVAM DARA!!! Valy deja ma supar pe tine, ca vorbesti de doru' lelii, sa te aflii in treaba...mi mila de tine...

Angelina Jolie
8th January 2006, 06:01
In B3 situatia sta in felul urmator, U" are bani, doreste promovarea si o va reusi si ********u, pletosul si cei 30 de alcoolici din "galeria" cailor ferate o sa crape de ciuda. :yeah:
In B3 situatia sta in felul urmator: aia din parc n-au nici un ban momentan, in loc sa ia jucatori ei vand, nimeni din clubul ala nu vrea promovarea decat le arunca praf in ochi suporterilor, si pe ********, pletos si restul Clujului ii doare la banana de sfortarile lor.

Angelina Jolie
8th January 2006, 06:07
Bine bine, las ca noi avem afacerea noastra cu berile. Te saracesc ma daca , castig pariul. Beau pana te las lefter, de va trebui sa-mi platesti si taxiul pan la spital.

zuzubuoy
8th January 2006, 12:00
4 ianuarie:
"Eu vreau să joc, pentru că nu am venit la Poli pentru bani. Dacă nu se mai poate, una dintre variante este Universitatea. Am vorbit chiar cu antrenorul Leo Grozavu, care mi-e prieten bun", a afirmat Găldean.
8 ianuarie:
"Găldean (31 de ani) a fost anunţat deja de directorul general Ion Crăciunescu că trebuie să-şi facă bagajele pentru "U" Cluj, unde va fi împrumutat în retur în contul transferurilor lui Buş şi Soporan. "Aştept cu nerăbdare reunirea lotului să vorbesc cu domnul Hagi, eu nu am venit la Poli să mă duc împrumut. Nu vreau să fiu o piesă de schimb. Lumea mă sună să merg în Divizia A, iar eu mi-aş dori să joc pentru că am deja o anumită vîrstă", a declarat Găldean."
"Eu nu vreau să plec". "Clujul este o echipă din Divizia B, nici nu ştiu ce planuri au", s-a lamentat ieri Dan Găldean, care mai speră că Hagi îl va reţine în lot..."

No comment!!!:happy

King of Hell
8th January 2006, 13:39
Da ma, suntem pierduti, sigur promoveaza Oradea, cu ciurucurile lor la care le zic fotbalisti.

Darkslowstar
8th January 2006, 14:10
E rau ca U a inceput sa-si vanda jucatorii asa de repede. Bus nu cred ca va mai juca nimic pt ca va fi cu gandul la Poli, cei 3care vor veni prob de la Poli vor fi sictiriti ca joaca in B si nu vor arata mare lucru. Sper sa nu fie asa, dar e un scenariu mai mult decat plauzibil.

zuzubuoy
8th January 2006, 14:18
Las-o mai moale si linisteste-te copile!!!:ciocan:

King of Hell
8th January 2006, 20:11
Tu esti ala ce tot scrii deampixu si io tre sa ma linistesc?

King of Hell
8th January 2006, 20:15
Faza ii cam asa dupa parerea mea...Galdean sau oricare venit in ziua lui cea mai proasta, cand il doare burta si capu, si n-are chef de joc ca se gandeste la Poli, tot joaca mai bine decat unii jucatori de la noi in ziua lor de gratie, ca sa nu mai vorbesc de pseudofotbalistii de la gaz metan sau bihor.

TNT
8th January 2006, 20:29
U Craiova si FC Brasov, Petrolul

stefanm14
8th January 2006, 20:54
TNT, mai gandeste-te :D

dragosh_vl
8th January 2006, 21:05
Ceahlau , VAlcea , Craiova , Gaz MEtan Medias

dragosh_vl
8th January 2006, 21:16
Stiu ca nu stam pe roze!!!Si sincer era mai bine cand ne bateam cu Sibiu sau Pandurii decat acum cand ne batem cu oltenii(Am incredere ca Petrolul va reveni in curand in primele 3)

Pai Pandurii ce sunt extraterestri???????

bihoreanul
8th January 2006, 23:56
Chiar daca încarcat de istorie, «Ion Moina» este un dezastru la aceasta ora. Categoric nu se va putea juca acolo în Divizia A, fiindca trebuie schimbate prea multe lucruri. Nici varianta reconstruirii pe acelea?i baze nu tine, pentru ca nu este suprafata suficienta in vederea indeplinirii tuturor normelor UEFA?, ii avertizeaza Duru pe clujeni. :drak:


La Oradea se construieste si cred ca in final va arata bine, cu acelasi amendament, locurile de parcare (care se vor rezolva) :yeah: :yeah: :yeah: . Clujul ridica cele mai mari semne de intrebare :ciocan:

zuzubuoy
9th January 2006, 11:13
Tu esti ala ce tot scrii deampixu si io tre sa ma linistesc?
Tinere! Am scris yo ceva de jucatorii cloojului??? Am zis yo "ciurucuri" la adresa lor??? Am dat un simplu copy/paste, iar la comentarii am scris, daca nu ma insel, "No comment"!!!:jerk:

micutzu
9th January 2006, 11:23
@King
Santejudean costa 20.000 de eur (atat a dat Sandu Ion pe el la Dej) Asa ca daca il vreti joc banu daca nu vreti sa dati bani astaptati pana ii expira contractul.

Siljanoski
9th January 2006, 12:41
No, da luati-l pe Lucian presedinte! Pe bune ca merita si el saracau sa-si refaca afacerile pe bani de la voi....!
"Săptămâna trecută, Ioan Lucian (foto) a rupt gura târgului, anunţând că vrea să ajungă preşedinte la divizionara B Universitatea. "Candidez la U Cluj pentru că o parte a afacerilor mele o voi muta în acea zonă. La FC Bihor nu am fost dorit, deşi în vară m-aş fi întors şi în genunchi!". Că s-ar fi întors chiar şi pe burtă, nu se îndoieşte nimeni, dar că s-ar duce la "şepcile roşii" fiindcă-şi mută afacerile la Cluj, asta chiar e de tot hazul! Prima la mână: Lucian s-a ruinat cu un talent inegalabil, astfel încât o bună bucată de vreme n-a condus decât un biet Matiz. A doua la mână: fostul dandy supravieţuieşte mulţumită funcţiei de preşedinte al Federaţiei Patronilor, pe care - în treacăt fie spus - o deţine ilegal, de vreme ce mandatul i-a expirat primăvara trecută. Aşa că nu-i greu de ghicit ce obiectiv ar putea atinge la U Cluj: promovarea în... C! Dar asta nu ar mai fi a treia la mână, ci de-a dreptul henţ!" ("Bihoreanul" de azi)

RedBaron
9th January 2006, 14:46
Băd si Mircea Oprea, ochiti de Borugă


Invitat sâmbătă la emisiunea «În prelungiri» de la TVR Timisoara, Gigi Borugă a profitat de faptul că si Ion Crăciunescu se număra printre participanti. Directorul executiv al Politehnicii Timisoara a fost abordat direct de Borugă, care i-a solicitat jucători pentru UTA. „Eu i-as vrea pe Băd si Mircea Oprea. Sunt jucători care apartin celor de la Poli, însă sunt împrumutati la FC National, unde sunt rezerve. După ce să stea rezerve acolo? Mai bine îi luăm la UTA. În plus, Băd este si arădean”, a recunoscut Borugă. El n-a primit un răspuns pe loc, însă Ion Crăciunescu i-a mărturisit că este deschis oricărei colaborări. „A rămas să ne întâlnim în această săptămână si să vedem ce e de făcut. Nu are UTA bani să plătească asa jucători, obisnuiti să câstige peste 20.000 de euro pe an, însă asa cum Poli a fost de acord să-i împrumute la National si să-i plătească în continuare, poate să fie de acord să-i lase si la UTA”. Întrebat dacă nu se teme de-o eventuală reactie negativă a suporterilor vizavi de faptul că UTA doreste jucători de la Poli, Borugă a replicat: „De ce să am emotii? Important e să nu ia Poli jucători de la UTA. Noi putem să luăm de la ei”.
Desi e greu de crezut că Băd si Mircea Oprea ar putea ajunge la UTA, o echipă de mijlocul clasamentului în B, de la una fruntasă de Divizia A, variantele merită încercate. În plus, Poli Timisoara mai detine si alti fotbalisti pe care intentionează să-i împrumute ori să-i cedeze sub altă formă: Constantinescu, Soltuz, Velcea, Găldean, Paleacu, ultimii doi fiind însă ofertati de multe divizionare A.

t.b.
9th January 2006, 15:03
Chiar daca încarcat de istorie, «Ion Moina» este un dezastru la aceasta ora. Categoric nu se va putea juca acolo în Divizia A, fiindca trebuie schimbate prea multe lucruri. Nici varianta reconstruirii pe acelea?i baze nu tine, pentru ca nu este suprafata suficienta in vederea indeplinirii tuturor normelor UEFA?, ii avertizeaza Duru pe clujeni. :drak:



Individul asta cu nume de sapun turcesc e pe nota de plata a fundatiei din deal, asta-i un lucru cunoscut. Stadionul MUNICIPAL al CLUJULUI nu arata mai rau decat aratau cele de la Vaslui, Petrosani inainte de promovare, sa nu mai vorbim de stadioanele Dunarea pe care a jucat Otelul ala de la Mioveni unde joaca FC Arges sau ala al regionalei de trenuri consolidat din banii sectei Martorii lui Iehova, cu 9000 de locuri si care numa` a stadion nu seamana. Punem 7000 de scaune si nu mai are ce sa comenteze sapunul. Stie el ca nu exista destula suprafata, ce penibil poa` sa fie :mda:

Ala din Medias are vo` 5000 de locuri, in regulament e precizat ca pt. a primi aprobare un stadion tre` sa aiba minim 7000 de locuri pe scaune, daca luam dupa regulament stadionul ala nu ar primi niciodata aprobare. Sa nu mai vb de stadionul Ilie Oana din Ploiesti care-i intr-o situatie mai rea decat Ion Moina al nostru, dar de ala normal ca nu se leaga, ca doar nu-i platit de dusmanii lu` Petrolul e platit de dusmanii nostri :jerk:




@Siljanoski

uita ce zicea un bihorean de-al tau despre Lucian


Am auzit ca vreti sa va trageti un presedinte mistho: Ioan Lucian (ex-FC Bihor 2003). Daca intr-adevar va fi presedinte la Cluj,sunteti ca si promovati. Este un super profesionist si un om care pune suflet in ceea ce face. 24 din 24 este la dispozitia clubului.La Oradea a avut demisia in alb depusa la finantatori,in cazul in care nu promova ,isi lua talpasita.Ar fi spre binele vostru sa vina ,desi l-as prefera la Oradea.Pe el nu-l vor alti oameni de aici, cei care i-au terminat si afacerile . Asadar,cu sufletul si familia va veni ,dar depre afaceri....nu prea mai are cu ce sa vina


Parerea mea, sa stea si Lucian si Govor cat mai departe cu putinta de Cluj

King of Hell
9th January 2006, 16:03
Tinere! Am scris yo ceva de jucatorii cloojului??? Am zis yo "ciurucuri" la adresa lor??? Am dat un simplu copy/paste, iar la comentarii am scris, daca nu ma insel, "No comment"!!!:jerk:

Ai scris no comment si :happy : adica faci misto...am inteles subtilitatea, adica suntem vai de mama noastra ca nu reusim sa cumparam nimic etc. Amu scoate-te, scoate-te. Nu te astepta sa te pup daca tu ma scuipi.

Darkslowstar
9th January 2006, 17:11
tb, sincer, nici eu cred ca in mod normal Moina ar putea sa gazdiuasca jocuri de A. Nu e numai problema cu lipsa de scaune (ai idee cat de scumpe sunt scaunele alea?) ci, daca imi aduc aminte de ceva probleme structurale. daca e asa, nici macar un Duru corupt nu va va da dreptul de a juca acolo pt ca isi risca libertatea daca se intampla ceva. Si e de prevazut ca va fi o afluenta mare de spectatori.

omul
9th January 2006, 18:08
Si e de prevazut ca va fi o afluenta mare de spectatori.

"Si e de prevazut ca ar fi o afluenta mare de spectatori." daca-mi permiti :D

t.b.
9th January 2006, 18:35
Problemele structurale sunt doar la tribuna a II-a care-i si inchisa, mai stiu si alte stadioane care au tribune inchise :evil: si de alea nu zice Duru nimic, (poate s-a uitat doar la echipele cu sanse reale de promovare :drak: sau poate pt. ca acolo s-ar umple stadionul doar cand joaca vs Steaua :drak: prietenii stiu de ce :D ). Fosta conducere a judetului a alocat bani pt consolidarea si renovarea stadionului, lucrarile au fost incepute la tribuna a II-a dar stimabilul prefect Nicoara a decis sa nu mai dea bani, avea alte planuri cu zona unde-i acum stadionul :mda:
Din cate stiu eu echipelor nou promovate li se da un termen de 6 luni pt a aduce stadionul la cerintele specificate in regulament, asa s-a intamplat si in cazul stadionului din Alba-Iulia si a celui din Regie si a celui din deal.

Darkslowstar
9th January 2006, 20:09
Li se da un sezon in care trebuie numai sa indeplineasca niste cerinte minime parca, cateva mii de scaune etc. Din al doilea sezon e jale mare, pt ca trebuie o groaza de chestii pe care voi nu le aveti. Distractiv e faptul ca noi avem stadion de cupa UEFA dar echipa de B. Sau nu chiar asa de distractiv :(

bihoreanul
9th January 2006, 20:23
Lasa aluziile astea ieftine tb,ca nu tine. Nu mai compara ruina voastra plina de lilieci (prietenii stiu de ce,cum iti place tie sa spui:D ) cu stadionul nostru ca aici chiar nu ai argumente. Tu esti ca si sarpele. Cea mai buna aparare e atacul,dar la faza asta chiar ai dat-o in bara.Mai bine ti-ai sterge postul anterior sa nu te faci de ras :rosu: .Voi nu cred ca ati avut in divizia C nici in epoca Nelutu 15000 la un meci si o medie de 6000 de spectatori/meci,sau in divizia B la un meci cu ARO Campulung !!!! 19000 de spectatori. Asa ca nu mai fi 'sarpe' si vezi-ti de ruina ta. Cred ca de stadionul de la Medias nu ai ce comenta pt ca este super cochet ,doar capacitatea este cam mica,iar la Mioveni unde a jucat Arges nu stii ce vorbesti. Cauta si tu poze si articole pe net despre clubul Dacia Mioveni si vei afla data construirii stadionului. Din retur se vor monta chiar si stalpii de nocturna. Pana una alta revenind la ale noaste ,la Oradea se construieste ,va fi montat sintetic pe terenul de zgura,iar tribuna inchisa de care aminteai va fi reconstruita din temelii.In timp ce altii fac ,voi dati aiurea din gura ca si in cazul transferurilor 'bomba' realizate.:D

t.b.
9th January 2006, 22:03
Sunt lilieci, WOW, si sa stii ca este si igrasie, si paianjeni iti dai seama... :o: Dar astea sub tribuna a 2-a care nu mai e folosita de o gramada de ani. Despre spectatori nu puteti sa ziceti nimic, eu la meciul de la Oradea am vazut vreo 1500-2000 de bihoreni in tribune, noi la meciul cu Mediasul am avut 5000 de 2 ori mai multi spectatori ca toate celelalte meciuri luate la un loc, tot 5000 au fost si in meciul cu "dejul", media noastra in tur a fost de 3000 de spectatori/meci. In C au fost meciuri cu 8-9000 de spectatori, si spre deosebire de altii noi mergem si in deplasari, pe banii nostri nu ca si ametitii aia de rebeli ai vostri care cersesc de la conducere.

N-am zis ca stadionul nostru arata mai bine decat al vostru, evident ca nu-i asa, dar al nostru n-a mai fost renovat de prin anii `80, insa cu o investitie nu f. mare stadionul MUNICIPAL al CLUJULUI poate fi adus la o stare decenta, cel putin comparabila cu starea unor stadioane precum cele din Alba-Iulia, Galati, Regie, Vaslui, stadioane pe care s-au jucat sau se joaca fara probleme meciuri de divizia A. Stadionul din Medias dupa cum am zis nu are 7000 de locuri pe scaune deci nu indeplineste conditiile regulamentare.

omul
9th January 2006, 22:33
of-of t.b., imi aduci aminte de sezonul '98-'99, cand eram proaspat promovati din racoarea C-ului si trageam la promovarea in A. Diferenta este ca noi am avut 13000 spect la meciul cu UTA, 15000 cu ARO C-lung, 18000 cu Poli - sursa Prosport. Da... tot in div B! Asa ca mai usor... te lauzi cu 5000 de spect... Pai 5000 de spect nici nu se observa pe animalu' ala de stadion... :D oricum felicitari, probabil aveti cea mai buna medie, considerand ca nu fabulezi :evil:
Noi totusi suntem dupa o retrogradare + o promovare ratata = lumea suparata :) Daca, in schimb, ne apropiem de primul loc in retur, iti propun un pariu ca va bagam in buzunar si la capitolul spectatorilor :D Ti-am mai spus: situatia actuala e total atipica pentru stadionul nostru; inainte de promovarea din 2003 aveam medii de peste 7000.

Apropo', azi s-a reunit lotul nostru; am auzit ca le da Marin sa manace jaratec baietiolor :D

Mai tibi mai, stai linistit ca eu merg pe banutii proprii in deplasari. Si spune-mi tu mie : daca v-ar asigura U transportul, l-ati refuza, nu? Ati face marsuri de protest.


Si e de prevazut ca va fi o afluenta mare de spectatori.

repet draga Dark : Si e de prevazut ca ar fi o afluenta mare de spectatori.

palavrageala :
Nu inteleg de ce mi-ai sters postarea anterioara :no: Cred ca totusi n-ai inteles ce-am vrut sa spun de fapt. Nu ti-am corectat fraza din p.d.v. gramatical sau mai stiu io ce-ai inteles. Am schimbat doar sensul! Exprimarea ta subîntelegea faptul ca U e deja promovata - lucru pe care eu l-am considerat de domeniul S.F.-ului :D capisci?

numa' bine

Darkslowstar
9th January 2006, 22:55
Eu vorbeam doar ipotetic, deocamdata sansele cele mai mari de promovare le are Gazul si daca avem in vedere ca Bihorul si Clujul mai mult au vandut pana acum. Mai sunt de jucat multe etape si orice se poate intampla!

t.b.
10th January 2006, 00:09
of-of t.b., imi aduci aminte de sezonul '98-'99, cand eram proaspat promovati din racoarea C-ului si trageam la promovarea in A. Diferenta este ca noi am avut 13000 spect la meciul cu UTA, 15000 cu ARO C-lung, 18000 cu Poli - sursa Prosport. Da... tot in div B! Asa ca mai usor... te lauzi cu 5000 de spect... Pai 5000 de spect nici nu se observa pe animalu' ala de stadion... :D oricum felicitari, probabil aveti cea mai buna medie, considerand ca nu fabulezi :evil:



Nu ma laud cu 5000 de spectatori, vezi diferenta eu ti-am dat cifre de anul asta tu din povesti nemuritoare, pai asa noi am avut 30.000 de spectatori si nu numai o data, se inghesuia lumea la intrari, dadea lumea spaga sa mai poata intra pe stadion, cand eram in A aveam constant 20.000 de spectatori, nu numai la meciurile cu Steaua :evil: ci la alea cu amarastenii.




Noi totusi suntem dupa o retrogradare + o promovare ratata = lumea suparata :) Daca, in schimb, ne apropiem de primul loc in retur, iti propun un pariu ca va bagam in buzunar si la capitolul spectatorilor :D Ti-am mai spus: situatia actuala e total atipica pentru stadionul nostru; inainte de promovarea din 2003 aveam medii de peste 7000.


Si noi dupa ce venim? Dupa o gramada de sezoane in B si unul chiar in C, dupa ce unii mafioti s-au imbogatit de pe urma unui club pe care-l declarau "sarac", dupa ce multi suporteri nu mai credeau ce se va intampla ceva bun la echipa... oare unde-i situatia mai buna? :rolleyes: Dar totusi s-a demonstrat la meciul de anul trecut din cupa cu Steaua cati suporteri are "U", cand am ajuns la stadion (si in general imi place sa merg cu cel putin o juma` de ora inainte sa inceapa meciul, la ala fiind "ocazie speciala" am mers cu o ora mai devreme) erau vreo 1000 de oameni care asteptau sa intre in stadion, pana la urma au fost obligati organizatorii sa perimita accesul si la peluza, dar nu a fost de-ajuns si multi au "migrat" spre tribuna a II-a, aia in pericol de daramare...

Acum insa situatia s-a schimbat la nivel de conducere si lumea incepe sa-si dea seama si de asta, asta-i motivul pt care avem din ce in ce mai multi spectatori, din pacate in aceasta iarna nu s-au intamplat tocmai lucruri bune, mi si greata cand aud ca se vehiculeaza nume gen remus vlad sau govor ca posibili conducatori :mda: insa sper sa vina un "U"-ist adevarat in conducere si sa reajungem acolo unde meritam sa fim, sa jucam din nou cu stadionul plin sa scapam de situatia atipica in care ne aflam si noi...





Apropo', azi s-a reunit lotul nostru; am auzit ca le da Marin sa manace jaratec baietiolor :D


Vezi sa nu se "arda" :evil:



Mai tibi mai, stai linistit ca eu merg pe banutii proprii in deplasari. Si spune-mi tu mie : daca v-ar asigura U transportul, l-ati refuza, nu? Ati face marsuri de protest.



Eu nu as merge pe banii clubului, nu pot vorbi in numele altora probabil ar fi cativa care ar accepta sa mearga pe banii clubului mai ales cei care nu prea au surse de venit, elevi, studenti etc. dar sunt convins ca multi ar fi cei care ar refuza sa fie platiti pt. a sustine clubul. Eu de cand merg pe stadion intotdeauna mi-am platit biletul chiar daca as fi putut sa intru pe neveu.

bihoreanul
10th January 2006, 01:10
Draga tb. si marmota........? :ciocan:

Omul ,explica-i la asta faza cu 3 ore inainte de meciul cu Otelul-baraj,3 ore cu Rapid,3 ore cu Steaua si Dinamo,explica-i cand cei 800 de oradeni le-am dat m**e la rapidisti si am cantat mai rau ca aia de la Poli ,la scorul de 5-0 pt mitici ,in meciul de cupa de la Medias. Sa nu ii mai reamintesc de episoade gen 2000 de insi intr-o miercuri la un meci de Cupa pe stadionul lui UMT cand am pierdut 1-0 cu Arges,despre invazia de aproape 1500 la Arad. M-am plictisit sa-i tot explic ca la Oradea merg si oamenii de rand in deplasari nu doar membrii galerei. El nu poate intelege ca nu e nevoie de un neica nimeni ca unii sefi de galerii, sa te puna sa bati din palme. Ramai in lumea ta in care U e centrul universului ,dar macar fi barbat si recunoaste cand altii realizeaza ceva. Iti dau eu rimul ex: Uta -1000 la Oradea (nu-mi aduc aminte sezonul) si Poli 1500 in div A.
PS: spuneai sa nu vb din amintiri,dar tu ce faci cu visele erotice de la meciul cu sT'I'AUA? Tu marele suporter ai mers doar cu 1 ora inainte? :rosu: Noi mergeam cu 2 si 3 ore ca sa prindem locuri,iar la meciul cu Otelul au ramas 3000 !!! de oameni pe dinafara.

t.b.
10th January 2006, 02:03
De fapt planificasem sa dorm pe stadion ca sa fiu sigur ca prind un loc bun da` nu m-au lasat aia ca cica-i pericol sa fiu atacat de lilieci... :headbang: Pai ma bihorene, meciul a fost miercurea cand eu ar fi trebuit sa merg in alte parti, in mod normal ar fi trebuit sa fiu la facultate la ora aia asa ca nu ma lua cu faze ca "marele suporter nustiuce". N-am zis ca voi n-ati avut deplasari in care ati mers in numar mare, dar au fost doar cateva, noi peste tot mergem, si daca tot ii sa ne batem cu caramida in piept afla ca noi am fost vreo 6000 intr-o deplasare pt un meci de cupa disputat la Tg. Mures prin `93 parca. Si ala nu a fost singurul caz, in vremurile bune aveam la fiecare deplasare peste 1000 de oameni.

Cam ce intelegi tu prin "oameni de rand" adica aia merg si stau fain frumos pe scaun si mananca seminte SI in deplasari, pai merg sa fie spectatori sau sa-si incurajeze echipa? Daca tot mergi macar sa vada jucatorii ca-i sustii ca altfel mergi degeaba...

omul
10th January 2006, 02:26
t.b. , nu veneam cu povesti nemuritoare, itit dadeam exemplu sezonul ala pt ca eram cam in situatia voastra, adica venind din C si luptandu-ne pt promovarea in A. Tocmai de-aia vine lume la voi (desi nu prea multa), pt ca este avida de div A la fe cum eram noi inainte sa promovam, doar ca la noi veneau 5000 cand ploua sau jucam cu ceva Gilortu'... Daca vrei povesti nemuritoare iti spun ca in 1972 intr-un derby pentru promovare la Timisoara cu Poli, au fost prezenti peste 4000 de oradeni. Repet, in 1972!!! atunci nu erau galerii, sau ultrasi (de-abia aparusera in Italia), erau suporterii care umpleau municipalul oradean meci de meci! - da, "oameni de rand"

Angelina Jolie
10th January 2006, 05:08
Omule si ceilalti bihoreni, nu va faceti griji ca noi radem la vara cand altii vor plange.

zuzubuoy
10th January 2006, 09:42
"Vacanţa a devenit o amintire şi pentru componenţii echipei FC Bihor Oradea. La o lună de la ultima şedinţă de pregătire, "roş-albaştrii" s-au reunit ieri dimineaţă la Stadionul Municipal. Şi de această dată, vestiarul s-a dovedit neîncăpător pentru numărul mare de jucători veniţi la prima întâlnire din acest an cu conducerea tehnică. Nu mai puţin de 35 de jucători au efectuat pe terenul de zgură un antrenament uşor sub comanda antrenorului principal Ion Marin. "
"A absentat doar Voiculeţ
De la reunire n-au lipsit, cu o singură excepţie, achiziţiile din această iarnă: sătmărenii Tempfli şi Oros, Foro, Muscă (ambii ISCT) şi Grigore (Unirea Sânnicolau Mare). A absentat doar Adrian Voiculeţ (ISCT), care era aşteptat să sosească aseară la Oradea, urmând ca de astăzi să intre în programul de pregătire al grupării bihorene. Aproape de un transfer la FC Bihor este şi mijlocaşul Szelesi, care a primit acordul echipei sale (Lotus Felix) de a se antrena cu divizionara B. Oficialii grupării bihorene mai caută un portar de valoare, după ce discuţiile pentru Ştef (CFR Cluj-Napoca) au intrat în impas din cauza pretenţiilor exagerate ale clujenilor."
"Câţiva jucători în probe
Printre cei veniţi să susţină probe de joc se numără foştii componenţi ai grupării "roş-albastre", Ciprian Dianu şi Marius Siminic, Cătălin Popa, un obişnuit al trialurilor la FC Bihor, ungurul Nagy Arpad şi Adrian Negrita. Chiar dacă, deocamdată, nu s-au făcut publice numele celor care vor mai pleca de la Oradea, n-ar fi exclus ca Bumb, Ciobanu sau Lupaşcu să se despartă de echipa orădeană. Mai multe se vor şti, probabil, după şedinţa Adunării Generale a Asociaţilor (AGA) clubului, programată joi după-amiază. Atunci va fi stabilită şi cea de-a doua locaţie a cantonamentului din această iarnă. Dacă varianta Tiszaujvaros (10-20 februarie) este bătută în cuie, orădenii mai au de ales pentru primul stagiu, între Băile Felix, preferată de conducerea clubului, şi Sinaia, staţiune dorită de antrenorul Ion Marin."
"Lotul prezent la reunire
Portari: Filip Lăzăreanu, Marius Mindileac, Dan Dobre (FC Bihor II)
Fundaşi: Florin Lazăr, Codruţ Ciobanu, Cristian Lupuţ, Cristian Oros (21 ani, Olimpia Satu Mare), Adrian Gongolea, Florin Pătraşcu, Dionisiu Bumb, Mihai Lungan, Ciprian Dianu (29 ani, liber de contract), Dumitru Muscă (26 ani, IS Câmpia Turzii), Bogdan Cisteian
Mijlocaşi: Grigorie Tudor, Marius Foro (29 ani, IS Câmpia Turzii), Sebastian Achim, Sebastian Sfârlea, Claudiu Mutu, Fele Alexandru, Tempfli Imre (27 ani, Olimpia Satu Mare), Lupo Csaba, Sorin Bugiu, Constantin Oprea, Szelesi Tibor (23 ani, Lotus Felix), Nagy Arpad (23 ani, Szolnok), Cătălin Popa (26 ani, Austria, echipă de ligă inferioară)
Atacanţi: Valentin Miculescu, Daniel Lupaşcu, Florin Neaga, Lukacs Raymond, Ciprian Popescu (FC Bihor II), Marius Siminic (24 ani, liber de contract), Valentin Grigore (19 ani, Unirea Sânnicolau Mare), Adrian Negrita (24 ani, CS Ineu).
Au plecat: Daniel Stan, Cosmin Vâtcă, Ramses Gado (toţi la Oţelul Galaţi), Cristian Munteanu (Sopron), Cosmin Sabou (Liberty Salonta), Dorin Mihuţ (Dinamo sau Oţelul)."

Pt. tanarul si nelinistitul k of h, "No comment!!!" :happy

King of Hell
10th January 2006, 14:53
@King
Santejudean costa 20.000 de eur (atat a dat Sandu Ion pe el la Dej) Asa ca daca il vreti joc banu daca nu vreti sa dati bani astaptati pana ii expira contractul.

7500 mai exact. atata costa.

t.b.
10th January 2006, 21:31
t.b. , nu veneam cu povesti nemuritoare, itit dadeam exemplu sezonul ala pt ca eram cam in situatia voastra, adica venind din C si luptandu-ne pt promovarea in A. Tocmai de-aia vine lume la voi (desi nu prea multa), pt ca este avida de div A la fe cum eram noi inainte sa promovam, doar ca la noi veneau 5000 cand ploua sau jucam cu ceva Gilortu'... Daca vrei povesti nemuritoare iti spun ca in 1972 intr-un derby pentru promovare la Timisoara cu Poli, au fost prezenti peste 4000 de oradeni. Repet, in 1972!!! atunci nu erau galerii, sau ultrasi (de-abia aparusera in Italia), erau suporterii care umpleau municipalul oradean meci de meci! - da, "oameni de rand"


Aia care-s asa avizi de divizia A isi iau inima-n dinti si merg un pic mai la deal, dupa ce o sa promovam o sa vina cu siguranta pe stadionul MUNICIPAL, astia care vin acum la noi sunt suporteri adevarati.
Noi am promovat din C cu o echipa de juniori + Sabau, iar in B aveam media de varsta vreo 20 de ani, cu echipa aia nu aveam cum sa promovam. Oricum n-are rost sa vb despre ce a fost, suntem si off-topic din cate-mi dau seama.


On topic, CA al societatii pe actiuni "U" Cluj i-a propus postul de director tehnic lui..... (imaginati-va tobele) REMUS CAMPEANU /hello :yeah: :ok:

omul
11th January 2006, 00:32
A ajuns si Voiculet (20 ani)

Voiculet: „Nu credeam ca dupa un tur de campionat voi ajunge sa joc la o echipa care are ca obiectiv promovarea. Am mai avut si alte oferte :D , dar am ales Oradea pentru ca oamenii de aici s-au dovedit mai insistenti si mai seriosi decât altii. Conditiile sunt altele fata de cele de la Câmpia Turzii”

t.b.
11th January 2006, 00:44
Nu stiu de la cine a avut oferte, de la "U" ci siguranta nu pentru ca nu l-a vrut Grozavu, Bordea ni l-a ofererit ca imprumut gratis pana in vara, atunci urmand sa platim pt. un transfer definitiv + 50% dintr-un eventual transfer. Banuiesc ca pt. voi e un transfer reusit, noi avem atacanti mai buni ca el: Jula, Codreanu, Szekely ;)

zuzubuoy
11th January 2006, 09:43
Sa vedem totusi, cum stau lucrurile cu "noi avem atacanti mai buni ca el: Jula, Codreanu, Szekely"?!
Jula-3 goluri, Codreanu-0 "goluri" iar Szekely-3 goluri(1 gol in meciul cu Armatura)
&
Voiculet-4 goluri(1 gol cu "u")

=> Jula+Codreanu+Szekely= 6 goluri, iar Voiculet de unul singur are 4!!!

Yo cred ca o sa se simta excelent Voiculet cu Miculescu(6 goluri in tur) in atac(sper)! Dar sa nu uitam nici de Foro!!! A dat si el 4 goluri in tur (1 gol contra lu' "u")!!!

t.b.
11th January 2006, 12:01
Codreanu 0 goluri, mai sa fie, pai cand sa dea goluri mai zuzu daca n-a jucat nici un meci, fiind accidentat. CAt despre Jula, el anul trecut a fost desemnat cel mai bun jucator din B3 :yeah:


Pana una-alta, Mihut pleaca la Dinamo (II evident) :evil:

zuzubuoy
11th January 2006, 12:18
Da' de unde pooshca mea trebuia sa stiu, ca n-a jucat???!!! (sau poate si el o fo' jucatorul anului in clooj?)

Iar pana una-alta, Mihut n-a dat randament da cand am cazut din A (de 2 ani incoace) => nu-i o pierdere asa de mare, din punctul meu de vedere!!! E bun copilu', dar se accidenta prea des...

Siljanoski
11th January 2006, 12:37
Singura chestie de care-mi pare rau e ca nu l-au dat la Rapid cand se dadeau pe el bani k lumea. Ca pleaca, nu ma deranjeaza prea tare, ca oricum n-a prea jucat in ultimul timp. Si si cand a jucat n-a fost nu stiu ce....

RedBaron
11th January 2006, 12:48
Ultimele stiri


Bătrânu si Velcea au refuzat UTA
UTA a contactat doi dintre fotbalistii disponibilizati de Gică Hagi de la Poli Timisoara. Vali Velcea si Florin Bătrânu au fost sunati de Gigi Borugă, care le-a propus un transfer la Arad, însă bossul Bătrânei Doamne a fost refuzat politicos. Bătrânu a mărturisit că se astepta să fie pus pe liber de Hagi si că nu mai are de gând să joace, deoarece Poli Timisoara îi va oferi un post în cadrul clubului. Velcea, fotbalist care a evoluat la UTA la începutul carierei sale, s-a declarat dezamăgit de faptul că Poli nu-l mai doreste si pare decis să se dedice afacerilor. „Bătrânu mi-a spus clar că rămâne la Poli si că va avea un serviciu acolo. Velcea era supărat. Mi-a zis că se lasă de fotbal, pentru că oricum are multe afaceri si vrea să se dedice acestui nou domeniu. Am încercat să-i aduc la UTA. Ne-ar fi ajutat, însă mă reorientez înspre alti fotbalisti”, a mărturisit Borugă, a cărui principală grijă este legată de identificarea unor resurse financiare pentru gruparea textilistă. Oricum, în cursul acestei săptămâni, Borugă va avea o întâlnire cu Ion Crăciunescu, pentru a discuta dacă este posibil ca Poli Timisoara să-i împrumute pe Băd si Mircea Oprea la UTA.

Textilistii caută solutii pentru completarea lotului, variantele disponibile fiind studiate din toate punctele de vedere

La începutul lunii trecute, UTA s-a arătat interesată de serviciile mijlocasului Cătălin Almăsan, de la Unirea Sânnicolau Mare. Atunci, Ciprian Urican, tehnicianul formatiei, l-a declarat netransferabil pe Almăsan, oprind tratativele din cluburi. Recent, antrenorul de la Sânnicolau Mare a propus un schimb Almăsan - Demian, în ideea în care UTA a anuntat că nu mai are nevoie de serviciile fundasului. „Nu ne mai interesează Almăsan. L-am adus pe Dumitra, care joacă pe acelasi post. În plus, nu pot să refac toată echipa Ineului la UTA”, a declarat Gigi Borugă.

Demian, cotat la 2000 de euro
Clubul UTA a fixat pentru Marius Demian o un pret simbolic - 2000 de euro. „Cine plăteste acesti bani, îl va transfera pe Demian. Ăsta nu e pret, e asa ceva doar ca să fie. Tatăl jucătorului s-a scandalizat când a auzit cât cerem. A spus că UTA n-a investit 2000 de euro în Demian. Asta e bună. De parcă Simota a băgat un milion de euro în Bădoiu, pe care acum îl vinde la această sumă”, a completat Borugă.

Chitescu vine, dar fără bani
Dorit la UTA de Gigi Borugă, mijlocasul Leo Chitescu a fost anuntat că va fi readus la Arad numai în cazul în care obtine singur dezlegarea de contractul cu CFR Cluj. Chitescu apartine clubului divizionar A, însă a fost detasat la Dej, unde a activat în perioada turului de campionat. „Am mai spus că mie îmi place de Chitescu. Dar să nu creadă că stricăm vreun leu pe el. Dacă îsi rezolvă transfer vine, dacă nu să stea acolo. I-am zis să fie bucuros că un club precum UTA se gândeste la el”. Dacă va reveni la Arad, Chitescu nu va avea viată usoară cu suporterii textilisti, supărati după ce fotbalistul a avut o serie de declaratii răutăcioase la adresa UTA înaintea meciului cu Unirea Dej.

Purda, operat la gleznă
Petru Purda va lipsi o perioadă de la sedintele de pregătire ale Bătrânei Doamne. Confruntat cu probleme medicale la gleznă în timpul turului, Purda a jucat în foarte putine meciuri, fapt care i-a atras si disponibilizarea la finalul primei părti a campionatului. Acum, a fost reprimit în lot, însă are nevoie de-o perioadă de recuperare deoarece recent a suferit o interventie chirurgicală la gleznă.

Co-productie cu Ionut Popa pentru Păcurar
În co-productie cu Ionut Popa, UTA încearcă să-si asigure serviciile atacantului Păcurar, care este legitimat la divizionara A Poli Iasi. Discutiile pentru aducerea la Arad a fotbalistului vor demara săptămâna viitoare, când divizionara A îsi va relua pregătirile. „Am vorbit cu Păcurar, ar vrea să vină la UTA pentru că e din Hunedoara si doreste să vină mai aproape de casă. Să vedem ce variantă găsim si cum îi obtinem dezlegarea”, a declarat Borugă.

King of Hell
11th January 2006, 17:25
Sa vedem totusi, cum stau lucrurile cu "noi avem atacanti mai buni ca el: Jula, Codreanu, Szekely"?!
Jula-3 goluri, Codreanu-0 "goluri" iar Szekely-3 goluri(1 gol in meciul cu Armatura)
&
Voiculet-4 goluri(1 gol cu "u")

=> Jula+Codreanu+Szekely= 6 goluri, iar Voiculet de unul singur are 4!!!

Yo cred ca o sa se simta excelent Voiculet cu Miculescu(6 goluri in tur) in atac(sper)! Dar sa nu uitam nici de Foro!!! A dat si el 4 goluri in tur (1 gol contra lu' "u")!!!

da ma, is convins ca sarmarii astia 2 vor rupe normele in retur...prevad ca voiculet va da 3 goluri pe moina in ultima etapa..si foro vreo 2. imi si vine sa ma dau cu capu de pereti cand vad ca mai exista oameni de 30 de ani care gandesc si se comporta ca copiii de gradinita...:headbang:

omul
11th January 2006, 18:21
Nu stiu de la cine a avut oferte, de la "U" ci siguranta nu pentru ca nu l-a vrut Grozavu, Bordea ni l-a ofererit ca imprumut gratis pana in vara, atunci urmand sa platim pt. un transfer definitiv + 50% dintr-un eventual transfer. Banuiesc ca pt. voi e un transfer reusit, noi avem atacanti mai buni ca el: Jula, Codreanu, Szekely ;)

da' cine a zis ca a avut oferte de la voi?

Si, apropo', tre' sa fii cretin sa refuzi un jucator de 20 de ani care are 4 goluri marcate in tur si iti este oferit gratuit, astea-s aberatii


CAt despre Jula, el anul trecut a fost desemnat cel mai bun jucator din B3
lasa-ma sa ghicesc : radio clooj?


Pana una-alta, Mihut pleaca la Dinamo (II evident)
la cum joaca mai nou, nici de dinamo VII n-ar avea valoare. Chiar nu ne-ai atins deloc.
îîîîhhhhhhhh, cand ma gandesc ca am avut oferta de 350000 de euro pe el si nu l-au dat astia :headbang:

RedBaron
11th January 2006, 23:17
UTA dă piept cu Gloria

Primul joc de pregătire din acest început de sezon se joacă astăzi 11 ianuarie 2006, de la ora 11.00, pe stadionul „Astra-CFR”. Fată în fată se vor afla FCM UTA si Gloria Arad, un meci programat încă de anul trecut. Trebuiau testati mai multi jucători, care urmau să vină în probe, dar după sosirea lui Borugă la UTA nu mai vine nimeni în probă, ci vor fi testati proprii jucători, pentru o mai bună viziune asupra definitivării lotului.
Peste două zile, adică sâmbătă, tot pe stadionul „Astra-CFR”, de la aceeasi oră 11.00, este programat al doilea joc amical, contra celor de la Soimii Lipova.
ce fac oare maine la 11 :rolleyes:

t.b.
12th January 2006, 00:31
lasa-ma sa ghicesc : radio clooj?

Nope, Radio Cluj+Radio Timisoara+Radio Tg. Mures, la fiecare meci comentatorii meciurilor desemneaza un "jucator al meciului" si care are mai multe nominalizari castiga titlul de jucatorul anului.




la cum joaca mai nou, nici de dinamo VII n-ar avea valoare. Chiar nu ne-ai atins deloc.


Parerea mea, in meciul de trista amintire din ultima etapa a turului a fost cel mai bun de pe teren, acuma sigur ca daca o plecat nu-i bun :)

omul
12th January 2006, 01:28
acuma sigur ca daca o plecat nu-i bun :)

si atunci ti-am spus ca nu joaca nimic!!!

printre alte minunatii:


...După ce ieri s-a tăiat telefonul clubului, UTA a reuşit, totuşi, să achite factura de 7 milioane de lei...

no comment. si totusi comment: Ne-o fi noua "draga" UTA, dar totusi e trist unde s-a ajuns. Daca tot ar fi sa pice, mi-ar place sa pice de slabi, nu de saraci... ce naiba

RedBaron
12th January 2006, 12:12
luati-va dupa GSP si ProSport, dupa imbecilii aia ca o sa ajungeti departe.

daca vreti stiri REALE despre UTA, uitati-va pe Suporter/UTA, acolo se posteaza tot ce e nou, interesant si REAL.

micutzu
13th January 2006, 14:35
Astea de Bucale baga si aiurea pentru ca sa iste zanzanie.
Cretini, ce sa le faci.
Anut catre clujeni : SIGUR Santejudean nu mai pleaca de la noi pana in vara. Nu avem atacanti (ii bun si asta, defilam cu ce avem). Hora e bun, si daca are sa confirme ca in tur impreuna cu Santejudean si cate o sclipire de la Mititi poate ne scoatem :D

King of Hell
13th January 2006, 15:58
Asta este, ne vom descurca cu Galdeanu in atac.

omul
13th January 2006, 16:32
pacat numa' ca-i mijlocas :D oricum de atacu' vostru-s buni si fundasii

Acum stim clar ca nu mai pleaca nimeni de la noi... l-am vandut si pe Sfârlea la Vaslui :no:

King of Hell
13th January 2006, 19:08
Stiu ma ca-i mijlocas, ofensiv...da pana me, ca numa bun a fi in atac, parerea mea...e om de gol...

jorgensen
13th January 2006, 22:02
La multi ani si bine v-am regasit !!!!
De la ultima vizita pe thread-urile din B3, am vazut ca s-a batut mult apa-n piua despre orase, transferuri, al meu e mai tare, al meu e mai frumos...
Despre intersezon, atat stiu, pentru toti bihorenii: sunteti asteptati la stadion pe data de 25 februarie la meciul amical al anului. Daca anul trecut intalneam pe Dinamo, anul aceasta vom fi egalii lui Juventus.... vom juca cu Chelsea din Banat: POLI TIMISOARA !!!

RedBaron
13th January 2006, 23:09
oare in cat timp ajung la Oradea din Arad? aeroport aveti? :P

25 in ce zi cade? :D

bafta oricum! :)

King of Hell
13th January 2006, 23:32
Bine ai revenit Jorgensen.

t.b.
14th January 2006, 22:26
Ma bihorenilor, pe Sfarlea numa` 20.000 de euro ati luat... la banii aia ar fi meritat sa vi-l luam noi :evil:

Si cum astia n-ar fi fost de ajuns uita inca unul care-si face bagajele :evil:


Juniorul Florin Neaga între Gloria, Cottbus şi Toulouse
Echipa orădeană este în pericol să-l piardă pe Florin Neaga, juniorul care a evoluat titular în aproape toate meciurile din tur. Neaga (17 ani), care mai are contract până pe 14 februarie, este dorit de Gloria Bistriţa, Energie Cottbus (Germania 2) şi Toulouse. “Suntem în discuţii cu el, dar cert este doar că va juca la noi până în vară”, a spus vicepreşedintele Ladislau Sandor.

:cya: inca unul

acuma chiar cred ca nu o sa mai vindeti sau... :drak:

Fundaşul Codruţ Ciobanu semnează azi cu echipa din Alba Iulia
Astăzi este ziua decisivă pentru transferul fundaşului Codruţ Ciobanu la Unirea Alba Iulia. ”Vom fi în două locuri, la Oradea şi Bistriţa. Pentru Ciobanu am ajuns la un acord cu cei de la FC Bihor, iar mâine (n.r. - azi) vom definitiva actele. De la Gloria, deocamdată ştim că-l vom lua pe Szekely, dar urmează să mai negociem pentru încă doi jucători”, ne-a declarat preşedintele Marian Sarmeş.


sursa: Prosport

omul
14th January 2006, 23:30
1. sfârlea era la final de contract - de-acolo pretul asta
2. Neaga nu e jucatorul nostru
3. Ciobanu, venit cu Artimon de la Alba, trebuia sa plece de mai demult. A injurat spectatorii, deci nu prea mai are ce cauta in rosu-albastru. A si fost amendat cu 1000 eur pt asta parca. Deci...

t.b.
15th January 2006, 01:31
Si un tur intreg ati promovat juniorul altora, nu ca tin minte ca-l lauda Jorgensen acu` vreo 2-3 luni. Da` a cui e Neaga?

Totusi is cam multi: Vatca, Gado, Stan, Munteanu, Mihut, Neaga, Ciobanu, Sfarlea...

omul
15th January 2006, 04:47
Da` a cui e Neaga?
E al scolii de fotbal Luceafarul. L-am promovat de n-am mai putut, ce sa zic. Pai eram obligati sa avem cel putin un junior in teren, altfel Neaga trebuia sa mai stea la copt, dupa parerea mea - n-ar fi avut loc in echipa...
Intradevar is cam multe plecari... nu eu i-am vandut :) eu n-as fi dat drumul celor din Bihor... da' mah nu-l pune si pe Neaga pe lista ca eu chiar nu cred ca merge, ii minor ce naiba.

p.s. : lol antevorbitorul turmentat :D

zuzubuoy
15th January 2006, 11:58
Stii care-i diferenta intre noi si voi? Ca la noi nu se simte plecarea celor 9 (+ cei care vor mai pleca)!!! In schimb, daca de la voi ar pleca sa zicem numai 5, n-ati avea rezerve!!!:happy
Si totusi, sa nu uitam ca la noi au mai si venit jucatori! In schimb la altii...:thinkso:

t.b.
15th January 2006, 17:26
Evident ca nu se simte diferenta la voi pt. ca si titularii sunt la fel de "buni" ca si rezervele :). Avem rezerve destule, si din urma vin niste tineri care-s campioni nationali de juniori ;)
Cati jucatori au venit la voi? Eu stiu de 5, sa ma corectati daca gresesc, si au plecat 9, la noi au plecat 3, dintre aia singurul dupa care-mi pare rau e Soporan dar nici el nu era titular decat ocazional si au venit 3 si urmeaza sa vina inca vreo 2.



Pai eram obligati sa avem cel putin un junior in teren, altfel Neaga trebuia sa mai stea la copt, dupa parerea mea - n-ar fi avut loc in echipa...

Pai voi n-aveti nici un junior de-al vostru pe care sa-l fi promovat? Oricum si in retur o sa trebuiasca sa jucati cu un junior in teren si cum Neaga s-a dus :cya: tre` sa va gasiti altul...

Darkslowstar
15th January 2006, 18:37
Bus a plecat de la Cluj? Soporan am vazut ca a plecat, Bus mai pleaca? La vara? Acum?

t.b.
15th January 2006, 20:10
Soporan a plecat acum, Bus mai ramane pana la vara :(. Macar de-ar face ceva cu banii care-i iau pe ei, dar tare ma tem ca si astia o sa dispara la fel de misterios ca si banii luati pe Cocis si Florescu.

RedBaron
15th January 2006, 20:58
Posibil schimb Marius Demian - Ciprian Luca
Textilistii încearcă să-l readucă pe Ciprian Luca de la Minerul Lupeni

UTA intentionează să-l folosească pe Marius Demian ca monedă de schimb într-o tranzactie cu un alt club. Din informatiile pe care le detinem, Bătrâna Doamnă încearcă să-l aducă pe Ciprian Luca, de la Minerul Lupeni si este dispusă să-l ofere în schimb pe Marius Demian. Exclus din lot după mai multe acte de indisciplină, Demian este sub contract cu UTA si nu poate ajunge la o altă grupare fără acordul textilistilor. Schimbul Luca - Demian pare realizabil, tinând cont de vârsta celor doi fotbalisti. Ciprian Luca va împlini 29 de ani si este spre finalul carierei, în vreme ce Demian are numai 22 de ani. „Nu stiu nimic despre acest schimb si nici despre posibila mea revenire la UTA. Sincer, îmi doresc mult să mă întorc la Arad, de unde am plecat pentru că asa a vrut Ilie Stan, pe care n-a putut nimeni să-l împiedice. Nu mă simt în largul meu la Lupeni, iar o posibilă întoarcere la UTA ar fi o realizare pentru mine. Am discutat cu domnul Borugă, dar nu despre transfer. Nici nu se poate pune problema să o facem, pentru că sunt sub contract cu Lupeniul. Noi vorbim pur si simplu de mai multă vreme”, a declarat Ciprian Luca.

bihoreanul
15th January 2006, 22:02
Pt cei in necunostinta de cauza.Reiau a nu stiu cata oara: Vatca -4 meciuri pierdute de el de la meciurile cu UTA si Resita a fost rezerva
Gado-a jucat vreo -4-5 meciuri,in rest accidentat si beat in club Dives ,unde intre noi fie vorba au vreut sa-i ia ceasul ca isi bause toti banii
Cr Munteanu-Gongolea este peste el ca valoare,Oros pe care si Clujul si Uta l-au vrut,a revenit Dianu,Musca de la ISCT, plus un tanar foarte talentat de la la club Patrascu. Aici chiar nu ne-ai nimerit ca avem 8 fundasi centrali.
Mihut-de 2 ani nu joaca nimika,de cand i-au patruns fumurile echipei natioale in cap
Sfarlea-cel mai prost an din perioada petrecuta la Oradea.A fost mai mult accidentat sau rezerva,iar cand a jucat a fost varza.Cel mai iubit jucator in anii precedenti la Oradea,a avut un an infect,totul culminand cu flegmele trase inspre suporteri si dorinta nebuna de a juca la o echipa 'de top' din A :FC Vaslui
Stan-singurul care a miscat ceva dintre cei care au plecat desi Sapaliga a declarat ca avea o conditie fizica precara. Dupa retrogradarea din A ,era cu gandul tot la plecare,iar cand se intarziau platile cu 1 sapt !!!!!!! ameninta cu memoriu. Eu unu' ma bucur ca am scapat de mercenar pt ca facea atmosfera la echipa,cu toate ca voua va infipt-o :evil:
Vezi ca iar vorbesti despre lucruri pe care le vezi prin ceata?:ciocan: Doar tie ti s-a parut ca Mihut a fost cel mai bun de pe teren in meciul cu voi,iar pe Sfarlea puteati voi sa dati 50000 de euro ca nu venea la voi,deoarece el a specificat ca vrea doar in A,iar U nu a mai fost pe acolo de ceva vreme :evil: .Cat despre schimbarea obiectivului,e cam ciudat ce zici.Eu unu nu cred,pt ca nu a aparut pe nicaieri prin presa locala asa ceva. Cum editia regionala e tiparita la Cluj,materialele sunt scrise ghici de cine.....de un clujean....... :o: lasa-ma sa-mi manifest indoiala ca sunt adevarate informatiile pe care le detii. Daca nu crezi,intreaba-i si pe aradeni ce parere au despre ProSport si Gazeta,daca e adevrat ce se scria ca Uta nu are detergent !!!! Roaga-i sa-ti spuna parea despre acele doua ziare Pro Bucale'. Nu in ultimul rand, din moment ce vad ca esti asa interesat sa cauti pe net articole despre FC Bihor ,hai sa-ti spun noutati.Bumb,Ciobanu si Lupascu sunt transferabili pt 25.000 euro. Inchipuieti valoarea lor daca se cere pe 3 jucatori suma asta mica.Lupascu:'nu vreau sa plec la Alba pt ca stiu conditiile de acolo.Vreau sa raman la Oradea'.Bumb si Ciobanu fac 15.000 iar Ciobanu costa 10.000. Va dam voua 'stalpul' aparaii,pt ca se comporta ca un stalp.Daca da mingea in el bine daca nu......injura spectatorii.:rosu: Ghilea-patronul de la Luceafarul si proprietarul lui Neaga a spus ca:' din vara prima optiune pt Neaga va fi FC BIHOR'.Nu mi-ar parea rau de el pt ca e varza oricum. Avem doi juniori de mare viitor care au jucat vreo 3 meciuri in tur si care s-au descurcat binisor fata de Neaga: Lukaks si Lupo . Iti recomand sa-ti vezi raul din propria ograda,pt ca pana acuma U doar a batut apa-n piua. Apropo, pe Soporan il laudai pana nu demult,acuma zici ca 'oricum era mai mult rezerva':headbang: :D . Cand sa te mai credem tinere? :happy

t.b.
15th January 2006, 23:49
Noi pe Orosz nu l-am vrut, nici nu a intrat in discutii, n-am auzit vorbindu-se de venirea lui si am surse destul de bune. Musca, in caz ca nu stii e fost junior de-al nostru, noi l-am dat la Sarma ca nu era de nivelul lui "U", are meritul ca l-a accidentat pe Codreanu intr-un amical :mda:.

Ziarele respective pot fi acuzate de orice mai putin de simpatii fata de "U", in afara de doi editorialisti de la Prosport, T. Mateescu si Dan Mosoiu care-s "U"-isti declarati, restul sunt pe nota de plata a fundatiei din deal.




dintre aia singurul dupa care-mi pare rau e Soporan - in caz ca n-ai observat fraza asta...

Eu personal cred ca Soporan ar fi trebuit sa joace meci de meci titular, dar Grozavu l-a folosit destul de putin. Pe vremea lui Ion Marin a dat vreo 8 goluri in campionat + cel din cupa cu Otelul, e un jucator polivalent care poate sa joace f. bine atat ca mijlocas la inchidere cat si ca fundas central. Anul asta insa cuplul de mijlocasi centrali a fost Giurgiu - Muresan, iar in aparare a fost preferat Aldea/Ciurar (sau cum si-o mai zice), dupa accidentarea lui Sziszi.


Tocmai am mai luat inca 2 jucatori: Viorel Santejudean de la UTA si Dan Galdean de Poli :yeah: si cred ca nu o sa fie astea ultimele transferuri din intersezonul asta ;)

Declaratii ale celor 2 jucatori:
Santejudean: "Sunt fericit că am revenit acasă. Nu am mers la FC Naţional, pentru că din vară voi juca în Divizia A cu Universitatea, aşa că pot să aştept şase luni".
Galdean: "Am promis ceva oamenilor de la Cluj şi mă ţin de cuvânt. Sper să promovez cu «U»”

Darkslowstar
16th January 2006, 00:44
tb, Transilvania Expres scrie azi ca Steagu l-ar fi achizitionat pe Aldea de la voi. Ce fel de jucator este si ai auzit cumva ceva de treaba asta? thx

omul
16th January 2006, 01:39
Galdean: "Am promis ceva oamenilor de la Cluj şi mă ţin de cuvânt. Sper să promovez cu «U»”

lol, v-a promis si se va tine de cuvant ca spera sa promoveze :D U-istilor din toate colturile Ardealului bucurati-va!
loool again: cica "oamenilor de la Cluj" :D poate se supara regnul animal mah! Cal a Clooj, dupa parerea lui t.b., sunt sigur ca si necuvantatoarele tin cu U

Cat despre loturi... de ce nu asteptam sa inceapa campionatul ? Degeaba iti dai t.b. cu parerea ca n-ai de unde sa stii cum vom continua noi campionatul.

Practic noi ne-am cam schimbat fata primului 11 in intersezonul acesta, au plecat cei care au retrogradat din A, care apoi au ratat o promovare si care au subrezit sansele la promovare. Au venit jucatori pt care mutarea la FCB reprezinta un mare pas inainte si cu siguranta vor avea alta atitudine fata de joc decat "vedetele" pe care le cam strangea pantoful la Oradea.

In concluzie, la noi s-a schimbat ceva fata de tur, deci avem toate motivele sa speram la un retur mai bun.

La voi nu s-a schimbat nimic (dupa evolutiile din a doua jumatate a turului chiar era cazul), iar in plus, odata cu venirea banilor, a aparut si presiunea abiectivului... HOOOOPAAAAAA


Cand sa te mai credem tinere?
poate-i batran mah :D

RedBaron
16th January 2006, 12:20
Sântejudean, vândut la U. Cluj
UTA si Universitatea Cluj au ajuns, ieri, la un acord vizavi de transferul lui Viorel Sântejudean. Textilistii au cedat fotbalistul în schimbul sumei de 5000 de euro, bani care vor fi plătiti într-o singură transă de clujeni. Suma este mică, tinând cont că Sântejudean a fost adus la UTA, de la Unirea Dej, contra a 20.000 de euro, însă contractul fotbalistului expira în vară si atunci ar fi plecat gratis. „M-am gândit si nu avea rost să îl mai tinem. Nu a arătat nimic la UTA”, a declarat Borugă.

Pentru prima dată în cele două săptămâni de când a revenit la UTA, Borugă pare optimist. Motivul? Presedintele Dekany l-a reasigurat că-i oferă sprijin si sustinere financiară atât personal, cât si prin intermediul colaboratorilor săi, astfel că împreună pot ataca altfel transferurile de iarnă. În acest moment, pe lista Bătrânei Doamne se află fotbalistii: Bota, Dumitra, Darius Miclea, Anghel, Oprea, Orlando, Cozma si Păcurar. Toti sau măcar unii dintre ei ar putea ajunge în scurt timp în curtea Bătrânei Doamne, însă multe depind de gloantele cu care se vor înarma Dekany si Borugă.
Cu Bota lucrurile sunt clare, există un acord verbal între părti, însă, din informatiile noastre, sunt necesari 4000 de euro pentru ca fotbalistul să semneze. "Pe Bota îl rezolv până joi, dar s-ar putea să fie rezervă dacă îmi ies transferurile", a spus, scurt, Borugă. Dumitra e într-o situatie asemănătoare, numai că în cazul său avansul e mai mic, pentru că acordul verbal s-a făcut pentru perioada returului cu o renegociere din vară.
Darius Miclea e un nume nou pentru UTA. Intrat în cărti de vineri, fostul fundas de la ASA Tg. Mures, Resita, Alba Iulia si Lombard Papa a avut deja o discutie cu Borugă. Nu se poate spune că există o întelegere clară, însă sansele ca fotbalistul să fie convins să semneze sunt mari. Anghel e iarăsi o descoperire recentă. Necunoscut în seria a treia a Diviziei B, Anghel de la Forex Brasov e un atacant de 1,93, recomandat arădenilor pe diverse canale. Atât el, cât si Oprea (fundas dreapta, Petrolul Ploiesti) urmează să negocieze cu textilistii în primele zile ale săptămânii. Radu Cozma e al Jiului Petrosani si a ajuns în atentia UTA-ei atât prin Borugă, cât si prin Victor Rosca, ultimul avându-l elev la Inter Gaz Bucuresti. Păcurar e un atacant mai cunoscut, el evoluând acum câtiva ani la Corvinul Hunedoara. E legitimat la Poli Iasi, iar Ionut Popa a primit o misiune clară de la amicul său, Borugă: să-l directioneze spre UTA. "I-am spus lui Ionut să nu uite de unde a plecat în fotbal. Stie foarte bine că dacă nu promova cu UTA în 2002, nu antrena el în Divizia A. Eu n-am uitat că datorez multe clubului UTA si de aceea am revenit. E bine ca nici Ionut să nu uite si să ne ajute cu Păcurar. O va face pentru că iubeste Uta si e prietenul meu", a declarat Borugă.
Pe lângă fotbalistii intrati deja în vizorul Bătrânei Doamne, cu sigurantă vor apărea si altii pe parcursul lunii, noul director sportiv, Marcel Coras, urmând să-si înceapă activitatea cu câteva propuneri transfer.
Daca transferurile astea se realizeaza (inclusiv cel a lui Luca pomenit in mesajul anterior) eu zic ca vom termina in fata Bihorului si/sau "U" Cluj (una din ele) in clasament, la final.

Darkslowstar
16th January 2006, 12:56
Foarte slabe sanse pt Anghel, un jucator foarte bun, pe care il cunosc destul de bine. S-a format la noi, dar din pacate n-a primit prea multe sanse de afirmare la Steagu asa ca a tot fost imprumutat. A ajuns asta vara la Forex, desi si noi eram interesati de el. Nu-l da Tucunel pt ca are nevoie de el ca sa promoveze si nu vad de ce ar pleca pe bani mai putini (nu au ai vostri mai multi bani decat baga Tucunel si Adrian Ilie) si la o echipa care, desi cu un trecut glorios, este net mai slaba decat Forex. Daca ar vrea sa plece, ar pleca la noi, fara discutie.

King of Hell
16th January 2006, 13:07
Noh, fusei la reuniunea vietii. Noutati in lot : Moldovan de la Alba Iulia, Santejudean de la UTA, Galdeanu de la Poli, Talvan, Viland. Saptamana asta vor mai veni Irinel Voicu, Dumitru, Soltuz (Toti Poli Timisoara).
Si normal...Promoveaza Bihorul si Mediasul, nici nu se pune problema altfel. 8-|

Siljanoski
16th January 2006, 13:16
Bihorul si U, dar ma rog...

omul
16th January 2006, 14:43
Noh, fusei la reuniunea vietii. Noutati in lot : Moldovan de la Alba Iulia, Santejudean de la UTA, Galdeanu de la Poli, Talvan, Viland. Saptamana asta vor mai veni Irinel Voicu, Dumitru, Soltuz (Toti Poli Timisoara).
Si normal...Promoveaza Bihorul si Mediasul, nici nu se pune problema altfel. 8-|

cum poti sa te lauzi mah daca habar n-ai cum joaca??? looool ce nostim esti... eu intamplator sunt student in TM si ii stiu pe aia trei crai de la Poli si-s niste ghipsuri mah cu Soltuz in frunte (el a fost folosit cel mai mult dintre astia in anii trecuti).Ca un amanunt de culoare : il astepta Soltuz acum vreo doi ani pe Bad sau pe care naiba, care era cazat alaturi de alti polisti in caminul 11 al Universitatii Politehnice, in fata caminului, cu o minge in mana. Si, ca sa impresioneze el studentezele care se plimbau pe aleea din fata caminului mai baga vreo doua-trei duble cu mingea, numa' ca pe la a patra sarea mingea din el ca din lemn :D si mergea apoi super incordat sa o recupereze de dupa tufisuri LOLZ :D:D asta vine la voi mah!
daca ma duc in weekend pe terenurile scolilor de prin Oradea iti gasesc pusti care fac mai multe duble cu capul decat ala cu piciorul

King of Hell
16th January 2006, 15:18
Noh, si io ce ziceam, promoveaza Bihorul si Mediasul, indiscutabil.
PS ...Baroane...LOL ma, LOL!

t.b.
16th January 2006, 16:06
tb, Transilvania Expres scrie azi ca Steagu l-ar fi achizitionat pe Aldea de la voi. Ce fel de jucator este si ai auzit cumva ceva de treaba asta? thx


Aldea era la final de contract, deci o sa-l luati gratis, parerea mea ca nu faceti o afacere prea grozava. Noi stiam ca merge la Medias, dar acu` cateva zile eram inspaimantati de zvonurile ca o sa vina inapoi la noi :).




lol, v-a promis si se va tine de cuvant ca spera sa promoveze U-istilor din toate colturile Ardealului bucurati-va!

Era scoasa din context fraza aia :D a fost intrebat ceva de plecarea la Jiul si la asta a raspuns ca a promis ceva oamenilor din Cluj, adica a promis ca vine.



loool again: cica "oamenilor de la Cluj" poate se supara regnul animal mah! Cal a Clooj, dupa parerea lui t.b., sunt sigur ca si necuvantatoarele tin cu U


Necuvantatoarele, raul, ramul :) mai putin grohaitorul ******** si al sau patron pletos si rozaliu



La voi nu s-a schimbat nimic (dupa evolutiile din a doua jumatate a turului chiar era cazul), iar in plus, odata cu venirea banilor, a aparut si presiunea abiectivului... HOOOOPAAAAAA

Cum nu s-a schimbat nimic? Avem(?) alta conducere executiva, avem bani, au venit jucatori, si la voi s-au schimbat multe, dar parca voi va laudati la inceputul campionatului ca "promovam cu maxim de puncte" deci ati schimbat niste dezamagiri pentru niste sperante, sperante care dupa vreo 3 etape o sa devina si ele dezamagiri :D




Ca un amanunt de culoare : il astepta Soltuz acum vreo doi ani pe Bad sau pe care naiba, care era cazat alaturi de alti polisti in caminul 11 al Universitatii Politehnice, in fata caminului, cu o minge in mana. Si, ca sa impresioneze el studentezele care se plimbau pe aleea din fata caminului mai baga vreo doua-trei duble cu mingea, numa' ca pe la a patra sarea mingea din el ca din lemn si mergea apoi super incordat sa o recupereze de dupa tufisuri LOLZ asta vine la voi mah!

:) p-aci prin Cluj is tot felul de bancuri in legatura cu studentele de la Poli, daca-s valabile zicalele alea si la cele de la Poli din Timisoara atunci poate ca nici nu s-a straduit prea tare :D

RedBaron
16th January 2006, 16:07
@king
Mah pana la prima infrangere a UTA-ei care sper sa nu vina din etapa 1 a returului, raman un optimist incurabil, sper ca recuperam cele 4 pct distanta de bihoreni. 3 deja le consider recuperate ca ii batem la Arad, so 4 more to go... :)

Darkslowstar
16th January 2006, 16:07
E asa de slab Aldea? Cati ani are? Era titular la voi si era chiar as de slab?

t.b.
16th January 2006, 16:17
Are vreo 28 parca, la noi a fost titular din intamplare, a avut noroc cu accidentarea lui Sziszi, desi eu zic c-ar fi fost mai bun Soporan pe postul ala. A facut destule gafe...

Darkslowstar
16th January 2006, 16:18
Si joaca numai fundas sau are si ceva valente de mijlocas? Ca pelinia de fund stam foarte bine, am luat cateva goluri in 20 de meciuri, aproape. Atacul e buba!

t.b.
16th January 2006, 16:27
La noi nu a jucat decat fundas nu prea il vad jucand mijlocas

King of Hell
16th January 2006, 17:19
Darkslowstar, Ciurar/Aldea e dupa parerea mea unul dintre cei mai constanti jucatori ai nostri, de obicei juca intr-o nota buna, dar intr-adevar avea meciuri in care zici ca era junior de 15 ani. Am inteles ca poseda cel mai puternic sut din Divizia B. II cam sensibil, la U nu s-a acomodat niciodata, si asta si datorita faptului ca galeria noastra, nu l-a avut niciodata la inima. Daca l-ati luat, e un transfer reusit, va asigur.

Darkslowstar
16th January 2006, 17:33
Il cheama si Ciurar si Aldea? :D Ca am vazut ba unul ba celalalt nume si nu sunt foarte lamurit?!
Nici eu nu stiu ca se zic, ati vazut si voi ca presa abunda in speculatii. Nici cea brasoveana nu fac exceptie, desi nu se compara cu gsp sau alti zvoneri.

King of Hell
16th January 2006, 20:33
Il chema Ciurar inainte de casatorie, dar acum s-o casatorit si isi zice Aldea...si-o schimbat numele dupa nevasta...lol, acum imi dau seama ce faza stupida.

t.b.
16th January 2006, 21:19
S-o maritat :D :drak:

Darkslowstar
16th January 2006, 22:26
:happy Acum imi dau si eu seama de ce nu auzisem de el. De Ciurar am mai auzit.

RedBaron
16th January 2006, 23:23
Amicale

Imediat ce s-a hotărât efectuarea cantonamentului la stadion, s-a întocmit lista cu meciurile amicale, datele putând suferi modificări, dar si adversarii. S-au „legat” partide duble cu FC Corvinul (4 si 11 februarie, primul în deplasare) si Jiul Petrosani (22 si 25 februarie, primul în deplasare), celelalte formatii fiind Gloria Arad (1 februarie, teren nedesemnat), FCM Resita (8 februarie, în deplasare), UM Timisoara (15 februarie, în deplasare) si Unirea Sânnicolau Mare (18 februarie, în deplasare).
Se observă mai multe jocuri pe terenuri străine, deoarece gazonul stadionului UTA e în plină refacere.

omul
17th January 2006, 16:11
:) p-aci prin Cluj is tot felul de bancuri in legatura cu studentele de la Poli, daca-s valabile zicalele alea si la cele de la Poli din Timisoara atunci poate ca nici nu s-a straduit prea tare :D

LOL si aici e valabil :D Numa' ca eu vorbeam de studenteze in general (in tm Politehnica si Universitatea sunt vecine, caminele la fel :D la cj is mai imprastiate din cate stiu). In concluzie nici o scuza pentru Soltuz :D trebuia sa dea ce are mai bun :D

Faza cu Ciurar/Aldea e bestiala - o fi crezut ca se schimba cu unu' mai bun??? :D


Mah pana la prima infrangere a UTA-ei care sper sa nu vina din etapa 1 a returului, raman un optimist incurabil, sper ca recuperam cele 4 pct distanta de bihoreni. 3 deja le consider recuperate ca ii batem la Arad, so 4 more to go...

optimismul tau e chiar un atentat la bunul simt :D Baroane nici nu-ti imaginezi cat astept sa ma cocotz pe gardurile alea alb-rosii la finalul meciului :D

King of Hell
17th January 2006, 21:55
Oricat de draga mi UTA, si mie mi s-a parut de prost gust ideea ca UTA va depasi pe U Cluj in clasament, pe Bihor tot ce e posibil.