PDA

View Full Version : Cine promoveaza sezonul acesta ('05-'06) din seria B3?



Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13

omul
26th November 2005, 23:56
Pentru a nu mai auzi discutii de genul : 2 clase peste voi, ne-am batut singuri, iata o cronica de pe www.ucluj.ro, deci una la care uistii nu prea au ce comenta.

Va rog numarati aparitiile textului "Mare ocazie FC Bihor" si "Mare ocazie U Cluj" - la a doua va recomand sa nu va obositi.

De asemenea va rog sa aruncati o privire si peste ocaziile clujenilor - numai faze adevarate de genul : "mult peste", "mult langa", "sut foarte slab", "centreaza slab", "sut in zid" ... GO GO super U !

Cred ca am cam terminat discutiile. Asteptam returul...


min.93 final de meci.
min.91 lovitura libera de la 21 de metri lateral stanga, executata de Aldea in zid
min.84 centrare Dolha, cap A. Muresan retinut
min.82 Giurgiu suteaza slab de la 16 metri
min.75 Sut bun al lui Soporan de la 25 de metri, retinut
min.74 Cap Jula mult peste
min.72 GOL! 3-2: Miculescu lobeaza mingea cu capul de la 16 metri, sub privirile lui Csik si Aldea. Mingea intra in plasa
min.68 mare ocazie FC Bihor - Mihut centreaza de pe dreapta, Miculescu il intoarce pe Aldea si, din 5 metri, trage peste!
min.66 Mare ocazie FC Bihor: singur in coltul careului mic, Mihut reia putin pe langa poarta
min.52 GOOOOL! 2-2: Giurgiu paseaza magistral peste toata apararea bihoreana si Andrei Muresan, din 12 metri, isi spala pacatele autogolului loband mingea peste Lazareanu
min.51 Lovitura libera de la 30 de metri, sut Aldea boxat de Lazareanu

Pauza

min.44 Sut Aldea retinut
min.37 Sut Bus in blocaj, urmat de sutul lui Aldea mult peste poarta
min.33 Gazdele cer un penalty dupa un duel intre Giurgiu si Lupascu. Parerea ucluj.ro: a fost fault:drak:
min.33 Stan patrude in careu, suteaza bine, dar Szolomajer reuseste sa respinga
min.30 GOOOL! 2-1: Aldea suteaza puternic de la 30 de metri si Lazareanu scapa balonul in poarta.
min.28 GOL! 2-0 Stan prinde un sut fantastic de la 20 de metri lateral stanga.
min.26 Reluare slaba Damian de la limita careului mare
min.19 GOL! 1-0: Mutu centreaza in careu, A. Muresan incearca sa respinga in corner, dar mingea intra la vinclu.
min.16 Sut Soporan, de la 25 de metri, mult pe langa
min.13 Sut Damian de la 18 metri, peste poarta
min.12 Mare ocazie FC Bihor: in centrul careului, Lupascu este blocat providential de Csik
min.11 Lovitura libera de la 25 de metri lateral stanga, executata in zid de Bus, mingea ricoseaza la Aldea care suteaza violent, putin pe langa poarta.
min.8 Centrare Mutu, Csik deviaza in corner
min.5 Sut centrare Stan, retine Szolomajer
min.1 Sut Stan pe langa poarta
Peste 100 de suporteri au insotit echipa. Fanii gazdelor sunt impartiti in doua tabere, una dintre ele afisand un banner - "Trageti-le sepcile rosii pe ochi!":drak: - asta-i de la taticu' :D
min.1 Fluier de start al primei reprize

omul
26th November 2005, 23:59
echipa care a fost antrenata candva de cel mai bun antrenor roman din toate timpurile...

Si t.b. mareste suspansul... oare cine e? este intrebarea care murmura in fata tuturor calculatoarelor.... tacere ...... toata lumea se gandeste.......... SAPALIGA EVIDENT!!! :D :D :D

t.b.
27th November 2005, 00:08
Daca nu stii cine e atunci nu ma mai obosesc sa-ti raspund ca n-are rost, iti dau un indiciu a castigat 2 cupe ale campionilor ;)

PS: vezi ca ai pus comentariul de pe site, si pe celalalt thread...

omul
27th November 2005, 00:52
Daca nu stii cine e atunci nu ma mai obosesc sa-ti raspund ca n-are rost

uuuuaaaaaaauuuuuuuu, miroase a provocare. :D

Dar daca eu iti spun ca a jucat si la CAO (Clubul Atletic Oradea) ma crezi???

HAI AJAX /hello

Angelina Jolie
27th November 2005, 02:11
Avem o iarna intreaga sa le dam la clujeni peste nasul ala rosu si mare pe care il au.
Corect. Va fi o iarna minunata. :happy :happy
Si la primavara va fi show. Sa vedeti voi Unirea cum le-o trage. La Cj n-au vrut sa ii bata ca le sarea presa in cap dar la Dej dau cu ei de pamant ca in cupa.

King of Hell
27th November 2005, 10:29
Omu-le ce te tot lauzi cu banneru ala? Daca stiam cat de tarani sunteti faceam banner si noi "CAT DE MARE II ARDEALU', NU-I TARAN CA ORADEANU' "

HIV
27th November 2005, 11:40
mai ghihorenilor , dupa meci unde dreq ati disparut ? Ati fost mari eroi cand strigati "cfr cfr" , da cand sa va "multumim" nu v-am mai gasit ! Vai de voi...

apparte
27th November 2005, 13:08
Tat acolo,in tribuna intai!:D
Pardon,amu am vazut dupa meci...io m-am dus acas' ca incepea meciul cu echipa mai buna din Cluj la TV si sa-l ascult la radio pe cel care ma interesa :D!

Siljanoski
27th November 2005, 13:49
Ceea ce trebuia demonstrat s-a demonstrat pe teren, cum va tot zicem de nu mai stiu cate saptamani. Bravo Sapaliga, bravo baieti! Ne revedem in retur, cand o sa-l vedeti pe dracu' la fata, si voi si gaz! Nu cred ca aveti vreun motiv sa contestati victoria asta, in schimb eu tare am avut impresia ca a fost ofsaid binisor la primul vostru gol. In plus, fazele cu "am fost peste voi" nu cred ca au de ce sa ne intereseze. Conteaza cine a castigat, si aia suntem noi, pentru ca am speculat mai bine greselile adversarului.

bihoreanul
27th November 2005, 15:07
Nu am mai scris de mult pe acest forum,dar ma vad nevoit sa intervin acum.Am vazut ieri meciul pe stadion ,iar azi l-am urmarit in reluare pe TransilvaniaTV (care transmite toate meciurile echipei live,spre desosebire de alte echipe iubite de 'sute de mii de fani').Nu stiu ce tot va agitati atata clujenilor ca sunteti slabi rau de tot. Ala cu 21 era tot pe jos ,iar voi il considerati mare jucator.Portartul e varza ,ca si Lazareanu la noi,dar diferenta e ca noi il avem si pe Vatca (portar dorit de echipe din A) spre deosebire de voi. V-am batut clar,nu mai aveti ce comenta.Mai bine ati fi umili ca oricum va ajutat si arbitrul.Berbecaru nu stia cum sa fluiere lovituri libere cat mai aproape de careul nostru.Pe deasupra nu ne-a dat nici un penalty in prima repriza la Luoascu,11 clar care se vedea si de pe Feleac (la TV s-a vazut,pe stadion s-a vazut ,pana si presa de la voi a recunoscut). De abia acuma inteleg si eu ce inseamna la voi 'i-am dominat tot meciul' , 'am fost peste ei cu 2 clase' ,etc. expresii folosite de voi si la meciul cu Gazul si cu Uta . Daca aia e dominare la voi, cred ca tre' sa mai stati prin B cativa ani sa va iasa fumurile din cap. Primul gol l-ati dat cu largul consurs a lui Lazareanu ,care cred ca isi amintea de carierul clujean unde si-a petrecut copilaria.Cat despre marea galerie, tot ce a realizat pe parcursul meciului a stricat pe final. Cat erau ei de smardoi,de ce nu a sarit nici unul gardul? S-a vazut si la TV ca trageati toti de gardul ala ,dar nici unul cu intentia de a-l trece.Se urca pana pe gard cate unul,si se dadea joc ,ca vedea ca nu are sorti de izbanda. Pe tb as fi vrut sa-l vad in mijlocul oradenilor, ca el e grozav tare,si se da 'mare' ultras.Apropo,cum v-ati inteles cu jandarmii? Pacat de clujeni,dar daca nu se trezesc mai repede din visare,or sa ajunga cum am fost noi in epoca Artimon,cu figuri in cap ,dar pe spate.Respect U Cluj si VG (inainte de min 70) . Forza ORADEA !!!!

King of Hell
27th November 2005, 15:53
Ba, voi si amu' sunteti cu figuri in cap si pe spate.

omul
27th November 2005, 16:16
Omu-le (de unde le scoti???) ce te tot lauzi cu banneru ala? Daca stiam cat de tarani sunteti faceam banner si noi "CAT DE MARE II ARDEALU', NU-I TARAN CA ORADEANU' "

Trebuia sa-l faceti mah! Ar fi ar fi demonstrat inca o data ca suntem pe frecvente total diferite!

Din cate am inteles eu din toate discutiile de aici din ultimele luni, alta era atitudinea "marilor" suporteri clujeni, chiar m-am speriat ca sunteti o galerie de baieti faini mah :D Norok ca ti-ai dat tu drumu'.

Compara si tu putin cele doua mesaje si iti dai pana si tu seama care-i de bun simtz si care-i de tarani...

p.s. : petru clujenii cu tulburari hormonale : mah baieti daca nu era nici un gard ce faceati mah?

King of Hell
27th November 2005, 18:27
Ma omule sa iti iexplic ma. Am zis, daca stiam ca strigati cfr! faceam baneru ala, pentru ca sunteti tarani pentru faza aia! ba meri ca daca nu era gard picau bihorenii ca moliile cand dai cu raid. Imi place ca toti sunteti jmecheri dupa meci, dupa ce am ajuns in cluj, pai in pana mea, era un gard jegos si cand o luato toti la fuga spre gard, taranii o migrat ca antilopele gnu, din peluza in aia lalta tribuna. Mereti ma si jucatzi-va cu [mod] in nisipior.
Apai cica daca nu era gard, ne-ati fi turnat sau ceva. Mereti ma, am vazut io cat de giupani mi-s d[mod]. Meream dupa meci cu hiv si inca 2 prin birturi si prin gara, si cum zicea hiv "m*** bihoreni" toti de p'acolo plecau, adulti, copii, femei, batrani si fugeau in munti. Aici adaug faptu ca Hiv ca si mine si aia care erau cu noi nu avem o medie de varsta mai mare de 17 ani. Am vazut ce smardoi mi-s [mod]
Trivialitati! Esti pe forum, nu in gara!

t.b.
27th November 2005, 18:37
Ma noi am jucat in cupa cu steaua anul trecut, care nu ni-s deloc simpatici, da` nu ne-am apucat sa strigam dinamo, alea-s taranisme, si nu-i prima oara cand fac bihorenii asa ceva, si din ce-am auzit si cu UTA ati facut tot ceva de genul asta, si mai mult pe ei i-ati asteptat la gara ca erau mai putini, si v-au lasat fara o gramada de steaguri :), astia-s bihorenii, n-ai ce le face, numa` gura-i de ei...

jorgensen
27th November 2005, 18:37
ar fi bine sa-ti controlezi limbajul. Nu de alta, dar e a doua oara cand incepi sa jignesti. Prima data cand m-ai facut debil, am zis ca e de la nervi, dar acum ai sarit cu mult peste masura. Indiferent daca aveti 17, 30 sau 50 de ani, nu va permit sa vorbiti asa despre noi. Nu vreau sa folosesc acum ingurii, dar ai grija la vocabular.

bihoreanul
27th November 2005, 18:42
Cred ca te luase spiritul de turma.La faza cu putzulica ,sa nu crezi ca practica toti jocul tau preferat. Nu mai jigni ca esti doar un copil ce de curand si-a serbat majoratul.Care migrare smechere?Ca au fugit doar copiii ,iar restul oamenilor au ramas acolo. De ce nu va tinut sa veniti la smardoiala daca sunteti mari ultrasi? Voi vorbiti? Tu si altii de pe aici de-abia ati facut si voi varsta pentru permis auto si va credeti mari 'masculi'. Daca vroiati cu adevarat scandal puteati trece 'garduletul' si primeati ce aveati nevoie de la oamenii din peluza.Spre informatia ta ,uita-te si tu la imaginile video si vei vedea care e faza,ca n-ati avut tupeul sa veniti acolo la noi.Pe deasupra si presedintele clubului a venit la noi si ne-a rugat sa va lasam in pace. Tu chiar esti un copil inconstient.crezi ca 100 de clujeni amarati faceau fata la 1500 de oradeni?Nu mai vreau sa polemizez cu tine ca nu are rost sa-mi pun mintea cu un copil dornic de afirmare pe stadion.
P.S.:au mai luat-o si altii pe stadioane si arbitrii si suporteri ,asa ca revizuiesteti comportamentul pana nu e prea tarziu,ca nu vreau sa participam la mitinguri si pt tine.

bihoreanul
27th November 2005, 18:54
Si prin gari dupa meci eu nu umblu ca si alti 'boschetari' ca voi.Eu am bani de benzina sa ma duc cu masina proprie in deplasari.Nici cand am fost la Arad si nici la Cluj nimeni nu mi-a facut nimik si am umblat cu fular si tricou cu Fc Bihor.Asa ca lasa faza asta cu smardoiala ta. Esti doar un biet complexat pe care l-au lasat parintii in deplasare si sa se afirme s-a inhaitat cu alti cativa minori afumati ,legandu-se de copii ,femei si batrani prin gara si baruri. La varsta ta nu cred ca ai prins tu scandaluri adevarate,ca fugeai de mancai pamantul. Intreaba-i pe aradeni ce violente erau intre noi si ei,atat la Arad cat si la Oradea (cu 'victime' de ambele parti),de relatau toate ziarele.Oricum sunteti complexati de faptul ca ati ajuns pe locul 2 in propriul oras,iar prin Spania si Franta nu veti juca in urmatorii 20 de ani,ca si fratii vostri clujeni. Forza CFR !!!!!

omul
27th November 2005, 19:01
prin birturi si prin gara, si cum zicea hiv "m*** bihoreni" toti de p'acolo plecau, adulti, copii, femei, batrani si fugeau in munti

Io te intreb : ce treaba aveau aia cu meciul mah tzarane?
Si iti mai spun ceva : si eu daca eram acolo va lasam in pace necajitilor, doar n-o sa ma bat cu toti copii frustrati ca tine.

Losere, de FOSSA DEI LEONI ai auzit mah? Iti spun eu ca e cea mai veche grupare de ultrasi din Italia. Si iti mai spun ceva : s-au autodizolvat luna asta tocmai din cauza violentelor din unltima vreme culminand cu bataile provocate de ei dupa meciul cu Juve, marea majoritate a lor fiind de acord ca s-a ajuns prea departe.

Bine ca sunteti voi mari ultrasi batausi, habar n-ai tzaran ce esti.

Eu spuneam ca daca n-ar fi fost gard ati fi stat pe kuru vostru ametzitule! Asa in spatele gardului erati ca un catelus in propria curte care sare la trecatorii de pe strada...

t.b.
27th November 2005, 19:05
Ma bihorene, faptul ca mergi intr-o deplasare cu trenul nu inseamna ca esti "boschetar" fiecare merge cum poate, noua nu ne plateste nimeni deplasarile, mergem pe cont propriu, eu am fost cu cineva cu masina si am plecat imediat dupa ce s-a terminat meciul, dar cei care asteptau trenul ce vroiai sa faca, normal ca au mers sa-si inece amarul. Din aia 1500 de oradeni nu stiu cati ar fi sarit la bataie probabil vreo 10%.
Nu-ti da tu cu parerea despre ce se intampla la Cluj, nu de alta dar daca te uiti in clasament vezi care-i cea mai buna echipa din Bihor in acest moment... :evil:

HIV
27th November 2005, 19:12
bihoreanule, unde ai vrut sa venim peste voi .. ca repede v-ati trimis gorilele albe (creier 0 (zero) ) sa vina sa ne potoleasca . Si dupa meci au vrut sa ii aresteze pe cativa dintre noi , noroc ca nu am cedat si i-am scos .Ce tot vorbesti ma...asa tarani ati fost . Pana dupa meci nu am avut absolut nimic co voi , dimineata am trecut pe langa un grup de vreo 5-6 de la voi , si nu am avut nici o treaba...ba chiar am povestit una alta . Asa ca ieri voi ati fost tzaranii...de fapt oamenii din tribuna au fost taranii....colut unde erau xu si aialalti nu a strigat iar "rebelii" (mai bine pokemonii roz ) nu i-am auzit nici pe astia sa strige . Cei care au strigat au fost cetatenii cei din peluza (mari viteji n-am ce zice ) si cetatzenii din peluza pe care nu o sa-i vedem la Cluj . Da nu-i nimic , vor suferi altii si pentru aia si o sa vezi violente in Cluj . La fel cum picau stelistii ca victimele de razboi si urlau "Veniti voi in gHENCEA" asa o sa patiti si voi . Si la anu` daca ne intalnim iar, ceea ce e foarte probabil va asteptam cu drag sa vedem care e mai tare .

King of Hell
27th November 2005, 19:20
Intr-adevar, cred ca se cuvine o rectificare, intr-adevar am zis ca Jorgensen e debil, si nu e, e doar orgolios. Doar atat am avut de zisa.
Omule, nu judeca omul dupa aparente ca n-are rost. Acum vrei sa te intreb si io daca ai auzit de DRUGHI sau ce?

omul
27th November 2005, 19:23
nu de alta dar daca te uiti in clasament vezi care-i cea mai buna echipa din Bihor in acest moment... :evil:

LOOL, ia uitati-va voi mai bine cine-i pe locul 2 (http://www.fcbihor.as.ro/index.php?act=clasament), iar apoi mai aruncati o privire si peste clasamentul din A. Voi sunteti pe 3 in CJ - :D Hai, ca ai zis-o pe asta!

Cat despre spiritul asta neandertalian de mari luptatori din voi. Luati-va saci de box mah, noi n-o sa ne batem cu voi si cititi si postul meu anterior

HIV
27th November 2005, 19:26
da noi o sa ne batem cu voi !!!

King of Hell
27th November 2005, 19:28
Bai n-am avut inainte de meci nimic cu voi, personal, dar dupa faza aia cu cfr, nu se stie ce va urma...zici de noi ca suntem ca si cainii care latra prin gard. pai ma sa iti explic asa, uite, poate te joci jocuri de strategie...pai ma degeaba ai 1500 de peasants cu furci daca pe tine vine o armata de 100 de paladini cu experienta, armura etc. norocu' vost ca ati trimis pe noi dragonii, vorba lui Hiv. daca nu era gardu ala va vedeam io cum mai strigati voi cfr.

t.b.
27th November 2005, 19:35
omule decat pe 2 in Bihor mai bine pe 3 in Cluj, si parca vad ca daca intra Liberty toti "marii suporteri" ai lui FC Bihor o sa mearga la meciurile lui Liberty...

omul
27th November 2005, 19:45
omule decat pe 2 in Bihor mai bine pe 3 in Cluj

ca bine zici, apropo ... mai este vreun judet care sa aiba 0 (zero) titluri de campioana ale Romaniei???

felicitari : sunteti locul 3 in clooj

king : 100 de paladini cu experienta, care n-au voie sa-si cumpere alcool si tigari

bihoreanul
27th November 2005, 19:49
Mah complexatilor,lasati amenintarile si vedeti-va de treburile voastre.Nu vedeti ca sunteti patetici? In afara de tb vad ca ceilalati doi au inceput sa bata campii,dar au uitat cum faceau pipi la sfarsitul meciului,ca ce-o sa le zica parintii daca ii retine politia.Dupa razboi.......stiti continuarea si faze de genul 'daca....' , 'o sa vedeti....' ,'va facem.....' , 'va rupem....' , e doar continutul 'bogatului' vocabular a doi minori in afirmare. De voi doi crezi ca nu mai putem noi? Eu te asigur ca voi veni la meci la Cluj si nu fac parte din nici o galerie, ci sunt 'un taran de spectator' din tribuna. Daca imi lasi un nr de tel te voi suna sa ne intalnim in Cluj inainte ,in timpul si dupa meciul direct. Chiar vreau a iau bataie de la tine si de la 'echipa de smardoi' a ta. Vreau sa vad care se leaga de mine la meciul cu voi.Eu nu am nimik de demonstrat.dar voi vreti sa va afirmati ca 'mari ultrasi'. Va provoc pe oricare dintre voi marii viteji,ca deja ma plictisiti cu aberatiile voastre.Astept hiv sau kung sa ma bateti 'rau de tot'. Nu stiu daca voi mai merge prin Cluj de frica voastra ..... ce jenanti sunteti,de v-as prinde eu pe voi........ nu stiu care ar avea de suferit tinand cont de gabarit.

King of Hell
27th November 2005, 19:55
Bihorene, nu am scris nicaieri ca te voi bate. O ridicat Omul problema "daca nu era gard" si i-am zis. Daca nu era gard voi (aici vorbesc de oradeni, ca nu stiu daca tu sau omul sau jorgensen ati strigat cfr!) nu ati mai fi strigat. Daca ar fi vorba de bataie nu ma apuc sa scriu pe net amenintari aiurea. Vorba ta, iti dau numaru de telefon si ne intalnim. Asta e ultimu meu post pe tema asta. Sa aveti o vacanta fericita si linistita toti, indiferent de sex, etnie, varsta, IQ.
Cred ca rad acum si cu curu' gozerii din medias, si de U si de Bihor.

apparte
27th November 2005, 19:58
HIV,mincinosule!Am fost la meciul din cupa(ala la care o brigada stelista v-a lasat fara toate steagurile de gard),iar dupa meci am stat acolo si am scandat impotriva jucatorilor...smekerilor,nu v-am vazut p'acolo si eram cateva sute de stelisti!Ia zi,unde-s steagurile Vecchia Guardia,ManastUr,U Cluj 1919 etc?Zi-i lui Vali sa ti le-arate:D !20 de insi au facut tot prapadul ala in toata galeria voastra!

HIV
27th November 2005, 20:05
bihoreanul ...vez` de treaba !!!! Eu stiu ce o sa va astepte la Cluj si gata !
jorghensen , omul , silianovsky de acu` puteti sa spuneti ce vreti , va voi ignora total , sunteti praf , sunteti niste ultrasi de tastatura , altceva in afara sa atacati pe unii si pe altii nu stiti .
Cei care vor intretine aceasta discutie sunt oameni de nimic !Mai bine schimbati subiectul !

apparte te invit sa discutam civilizat despre acea zi pe un subiect de off topic sa nu intre in discutie toti samantarii (vezi ce am scris mai sus !)

t.b.
27th November 2005, 20:05
ca bine zici, apropo ... mai este vreun judet care sa aiba 0 (zero) titluri de campioana ale Romaniei???

felicitari : sunteti locul 3 in clooj

king : 100 de paladini cu experienta, care n-au voie sa-si cumpere alcool si tigari

Ma omule voi aveti un titlu luat de o echipa care nu mai exista, va puteti spala pe cap cu el, deocamdata echipa care va reprezinta judetul nu are nici o prezenta in A :evil: iar cealalta care si-a pus nume de judet ca sa arate cat sunt de reprezentativi abia are 11 sezoane in care nu a avut nici o performanta notabila. E de-a dreptul rusinos ca in oras la voi sa fie mai multi suporteri ai echipelor bucurestene (in special steaua) decat ai echipei locale...
Te-am mai intrebat cate carti s-au scris despre echipele bihorene, n-ai raspuns, dar si tacerea e un raspuns :drak: la tine pe site ce scrie la "Istorie"? :drak: Scrie "In curand", la echipa din deal scrie "In constructie" :drak: la noi in schimb ai ce citi...


de v-as prinde eu pe voi........ nu stiu care ar avea de suferit tinand cont de gabarit

Daca chiar vrei scandal, sunt sigur ca-ti gasesti unul pe masura la noi in galerie... :evil:

King of Hell
27th November 2005, 20:12
Bihorene, daca eram porniti pe scandal sa stii ca lejer puteam sa va intoarcem orasu' cu curu' in sus. Tu crezi ca mor dintr-o amenda? Dintr-un ****n luat pe spate?

Angelina Jolie
27th November 2005, 20:17
HIV,mincinosule!Am fost la meciul din cupa(ala la care o brigada stelista v-a lasat fara toate steagurile de gard),iar dupa meci am stat acolo si am scandat impotriva jucatorilor...smekerilor,nu v-am vazut p'acolo si eram cateva sute de stelisti!Ia zi,unde-s steagurile Vecchia Guardia,ManastUr,U Cluj 1919 etc?Zi-i lui Vali sa ti le-arate:D !20 de insi au facut tot prapadul ala in toata galeria voastra!
Dupa ce ca toate banerele s-au pierdut in Vacarm acum tot ei vor sa se scoata eroi. Dezinformeaza lumea cum fac legat de multe altele, doar doar or iesi ei bine.
Nu conteaza, important e ca raman in B si la anul. HAI BIHORU' si GAZU'!

HIV
27th November 2005, 20:18
te invit si pe tine sa discutam despre acel meci pe un subiect off topic .

apparte
27th November 2005, 20:26
HIV,tu ai deschis subiectul.Daca nu ai fi adus vorba despre acel meci nu spuneam ceea ce stiu!Ai vrut sa te dai smecher,dar n-a tinut!

t.b.
27th November 2005, 20:26
Dupa ce ca toate banerele s-au pierdut in Vacarm acum tot ei vor sa se scoata eroi. Dezinformeaza lumea cum fac legat de multe altele, doar doar or iesi ei bine.
Nu conteaza, important e ca raman in B si la anul. HAI BIHORU' si GAZU'!

Hop si io sa ma aflu in treaba :ciocan: da` caricaturile voastre ce-au patit? :evil: va laudati si voi cu ce fac altii, dar habar nu aveti ce-a fost la meciul ala...

HIV
27th November 2005, 20:34
apparte hai ca o spun...inainte de meci...catedrala , parcu mare...iti spun ceva ?

Angelina Jolie
27th November 2005, 20:38
Hop si io sa ma aflu in treaba :ciocan: da` caricaturile voastre ce-au patit? :evil: va laudati si voi cu ce fac altii, dar habar nu aveti ce-a fost la meciul ala...
Alea au fost cerute si in nici un caz luate. Nu mai baga vrajeala pe aici ca n-are sens.

VG
27th November 2005, 21:18
Ma da tare fioros esti.
Vreau sa spun un singur lucru.Sunt total scarbit de minunatul public bihorean .E cel mai dezgustator din cate am vazut eu.Si culmea tot noi suntem tarani ca ne-am sustinut echipa.Ce dracu trebuia sa facem ma impuritate?HAi bihoru nu sa auzit tot meciul.Nici cand ati condus!
Ce sa mai vorbim de pseudogaleriile pe care le aveti.
Ce e mai injositor decat sa lingi in fund o echipa din capitala doar pt ca are aceleasi culori?
Vorba unui coleg..Oradea frumos oras,pacat de locuitori!
Taraniilor.

apparte
27th November 2005, 21:49
apparte hai ca o spun...inainte de meci...catedrala , parcu mare...iti spun ceva ?
N-am fost acolo si nici n-am auzit de asa ceva!Noi am venit de la Oradea cu masina(4 insi) si nu stiu despre asa ceva!

RedBaron
27th November 2005, 23:01
Va rog sa va controlati limbajul deoarece aici e forum. Stiu ca rivalitatile, orgoliile si ce or mai fi sunt mari, dar puteti fi acizi in exprimare fara a folosi trivialitati sau ataca persoane. Asta e prima rugaminte.
A doua, nu promovati sau glorificati violenta de pe stadioane.
Inca odata suntem pe forum, si tre sa pastram o limita a bunului simt. Am editat cateva mesaje acum, sper ca pe viitor sa nu mai trebuiasca editari.
Va multumesc pentru intelegere!
Nu uitati, dati Report Bad Post daca sunt probleme, ca nu intotdeauna Mod. sectiunii sunt online.

omul
28th November 2005, 02:04
abia are 11 sezoane in care nu a avut nici o performanta notabila.

la tine pe site ce scrie la "Istorie"? :drak: Scrie "In curand", la noi in schimb ai ce citi...



1. avem 36 de sezoane in A, un titlu in 48-49, o cupa in 1956.
(De cate ori vii cu aberatiile astea iti voi raspunde, stai linistit)
si "U" a mai avut si alte 2 nume... deci as putea sa-ti raspund la fel

2. pe mine nu ma plateste nimeni pt. site ca pe aia de la U, stai linistit ca-mi fac eu timp... ca acum sunt cam ocupat... doar am ce scrie la istoria unei echipe cu un trecut atat de frumos si in acelasi timp tumultuos, iubita in tot Bihorul atat de romani cat si de unguri sau evrei (care detineau echipa la inceputuri)


Pentru marele ultras HIV si restu musculosilor de pe aici : ULTRASII NU CAUTA VIOLENTA! vad ca habar nu aveti ce inseamna...
Sau poate sunteti "hooligans" si nu stiam... in schimb penibili sigur sunteti (aia care se tot incoarda)

King of Hell
28th November 2005, 08:35
Omule, sa inteleg ca echipa voastra ii echipa evreilor? Tulai. De parca simplul fapt ca sunteti oradeni nu ajungea, mai sunteti si oradeni evrei. :O
+Nu tu imi dadeai exemplu pe FOSSA DEI LEONI ma? pai atunci de unde faza cu ULTRASII NU CAUTA VIOLENTA. Ba acceptam lectii de ultraserie da nu de la oricine. Poti tu sa zici ce vrei da cine crezi ca te baga in seama. Tu asa vorbesti ma cu noi de parca HIV si restu' suntem la prima deplasare, merem de 2 saptamani la meciuri. Ti-am zis sa nu mai judeci dupa aparente, ai prea multe prejudecati.

Siljanoski
28th November 2005, 10:02
bihoreanul ...vez` de treaba !!!! Eu stiu ce o sa va astepte la Cluj si gata !
jorghensen , omul , silianovsky de acu` puteti sa spuneti ce vreti , va voi ignora total , sunteti praf , sunteti niste ultrasi de tastatura , altceva in afara sa atacati pe unii si pe altii nu stiti .
Cei care vor intretine aceasta discutie sunt oameni de nimic !Mai bine schimbati subiectul !

apparte te invit sa discutam civilizat despre acea zi pe un subiect de off topic sa nu intre in discutie toti samantarii (vezi ce am scris mai sus !)

Asculta aici si asculta cat se poate de bine. Eu nu te-am jignit, nici pe tine, nici pe ceilalti, ci am incercat sa pastrez toata chestia asta in limitele respectului. Dar se vede treaba ca nu te poti abtine de la jigniri de frustrat care-si umple existenta dandu-se cocos prin galerie. Daca la asta se limiteaza tot ce poti, mi-e jena ca exista asemenea fenomene la voi, unde exista si destui oameni ca lumea, care chiar gandesc.
Ce mama dracului e toata chestia asta, razboi? V-am batut PE TEREN (uite, asta e un aspect la care tu ai tendinta sa nu te uiti) si asta conteaza. De incaierarile cu jandarmii sau cu unii spectatori idioti nu pot sa spun ca-mi pasa. Eu imi sustin echipa si gata, iar fazele de genul asta (cu violenta inutila) mi se par o idiotenie. Crezi ce vrei!

six
28th November 2005, 11:08
aoleu..aici ii razboi......ca sa nu va suparati eu zic ca va promova CFR Timisoara(hahaha....n-am zis nimic de uta).....pe bune insa decat gazul mai bine una dintre bihor sau clooj.......by VIOLA:cool:

micutzu
28th November 2005, 11:40
ZEROASEEEEEE.... mai bine ma abtin. CFR Tim?!?!?!?!
In sfarsit iti dau dreptate cu ceva : Bihorul sau Clujul, ideal ambele.

RedBaron
28th November 2005, 13:07
CFR-ul TM nu cred ca poate promova, dar daca se mentine in seria B, impreuna cu Sannicolau si mai promoveaza ceva echipa din jud. Timis din C in B, va fi inca un argument al Timisului in ideea promovarii fotbalului, ca sa zic asa.

RedBaron
28th November 2005, 13:16
M-am gandit sa canalizam discutiile despre intersezon pe un singur subiect, ptr seria B3.
Transferuri, amicale/turnee, stagii de pregatire, zvonuri... banuiesc ca le putem exprima pe acest subiect.
Apoi dupa ce incepe returul, vom reveni cu acele subiecte de etapa si eventual subiecte separate pentru Derby-uri.

micutzu
28th November 2005, 13:25
Bun thread-ul Baroane. Are sa adune multe postari.
Sper in aducerea de jucatori mai de valoare, sa nu mai avem emotii in retur.
Nu stiu cum se va finaliza discutia dintre Dinu Patriciu si Dekani dar sper sa fie una pozitiva. Cu banii Rompetrol-ului alta ar fi campania de achizitii.

bihoreanul
28th November 2005, 14:46
Stiti cum sunteti voi clujenilor? Cine nu e cu voi e impotriva voastra.Astia sunteti voi.Mereu complexati de performantele altora.Ce va deranjat atata ca au strigat aia 'CFR ,CFR'? De parca nu pe orice stadion sunt idioti care striga aiurea doar pt a cred conflicte. Uitate si la Poli cu Rapid ,galerii infratite de ani buni ,dar totusi exista multi timisoreni care ii injura si ii huiduie pe mitici. La ce te asteptai la Oradea? Sa va rimeasca cu masa intinsa si covor rosu? Asa ca nu mai sustineti ca voi sunteti reprezentantii Ardealului,ca pana ajungeti la performantele Utei sau Bihorului mai trec ani buni. Cum voi sunteti 'infratiti' cu Uta asa suntem noi cu Timisoara. Daca ai observat (desi nu cred) cei care au strigat CFR ,au fost doar cativa din peluza,nicidecum cei din galerii sau restul stadionului. Cat despre faptul ca noi nu ne-am incurajat echipa,sau ca nu s-a auzit ca strigam,iti propun un control GRATUIT la ORL. S-a auzit clar si la TV si pe stadion cand toti strigam 'Bihoru',Bihoru' sau cantam 'Ole,Ole....' . Probabil aveai urechile infundate de la altitudinea de pe Piatra Craiului si nu mai auzeai klumea.Oricum,aveam o impresie mai buna de voi,dar sunteti complexati rau de neputinta voastra si invidiosi pe rezultatele concitadinilor vostri,cand vedeti ca se mai duce un an fara sa promovati. De ce cand erati in C si va promovat Sabau cum va promovat nu ati comentat nimik?La ce echipa aveti ,mai stati mult si bine alaturi de noi prin B.Sunteti patetici cu 'marea echipa a Ardealului' care nu joaca de 2 lei.Echipa fanion a Clujului in acest moment e CFR,fie ca va place fie ca nu. Si daca eu inteleg bine motivul pentru care ii urati asa tare ,este ca nu au vrut sa faca cu voi un blat ,ci v-au retrogradat.Visati in continuare ,ca nu are nimeni nevoie de voi in A,deoarece este deja o echipa din Cluj,care are si rezultate.

King of Hell
28th November 2005, 15:35
Stiti cum sunteti voi clujenilor? Cine nu e cu voi e impotriva voastra.Astia sunteti voi.Mereu complexati de performantele altora.Ce va deranjat atata ca au strigat aia 'CFR ,CFR'? De parca nu pe orice stadion sunt idioti care striga aiurea doar pt a cred conflicte. Uitate si la Poli cu Rapid ,galerii infratite de ani buni ,dar totusi exista multi timisoreni care ii injura si ii huiduie pe mitici. La ce te asteptai la Oradea? Sa va rimeasca cu masa intinsa si covor rosu? Asa ca nu mai sustineti ca voi sunteti reprezentantii Ardealului,ca pana ajungeti la performantele Utei sau Bihorului mai trec ani buni. Cum voi sunteti 'infratiti' cu Uta asa suntem noi cu Timisoara. Daca ai observat (desi nu cred) cei care au strigat CFR ,au fost doar cativa din peluza,nicidecum cei din galerii sau restul stadionului. Cat despre faptul ca noi nu ne-am incurajat echipa,sau ca nu s-a auzit ca strigam,iti propun un control GRATUIT la ORL. S-a auzit clar si la TV si pe stadion cand toti strigam 'Bihoru',Bihoru' sau cantam 'Ole,Ole....' . Probabil aveai urechile infundate de la altitudinea de pe Piatra Craiului si nu mai auzeai klumea.Oricum,aveam o impresie mai buna de voi,dar sunteti complexati rau de neputinta voastra si invidiosi pe rezultatele concitadinilor vostri,cand vedeti ca se mai duce un an fara sa promovati. De ce cand erati in C si va promovat Sabau cum va promovat nu ati comentat nimik?La ce echipa aveti ,mai stati mult si bine alaturi de noi prin B.Sunteti patetici cu 'marea echipa a Ardealului' care nu joaca de 2 lei.Echipa fanion a Clujului in acest moment e CFR,fie ca va place fie ca nu. Si daca eu inteleg bine motivul pentru care ii urati asa tare ,este ca nu au vrut sa faca cu voi un blat ,ci v-au retrogradat.Visati in continuare ,ca nu are nimeni nevoie de voi in A,deoarece este deja o echipa din Cluj,care are si rezultate.

da ma ai dreptate. U Cluj e ultima echipa din Ardeal ca importanta, dupa Bihor, Uta, Ariesul Turda, Sarma, Cfr si restul.
si da ma, ai dreptate, nu so strigat de fapt cfr! pe stadion, doar mi so parut mie, la cat de bat eram.
si ai dreptate ma, sunteti cei mai tari, cei mai civilizati.

HIV
28th November 2005, 15:44
Si daca eu inteleg bine motivul pentru care ii urati asa tare ,este ca nu au vrut sa faca cu voi un blat ,ci v-au retrogradat.

A fost exact invers . Erau ambele echipe in A , noi eram salvati ei aveau nevoie de un punct mi se pare...si i-am batut parca cu 2-0 si au picat in B.Si rivalitate a fost tot timpul , bine , nu in sensul de ura .
In toamna anului 1919 la Cluj , capitala Transilavaniei , tineri veniti din toate partile tarii sa urmeze o facultate s-au gandit la formarea unui club de fotbal puternic , aici in Ardeal. Multi dintre ei banateni , au pus bazele unui club numit KOLOZSVARI EGYETEMI ATLETIKAI CLUB (Clubul Atletic Universitar Clujean).Dupa ce s-au organizat intr-un comitet au decis sa se prezinte la primul antrenament iar asa s-a nascut "U" , echipa studentilor , si Victoria Cluj cea care avea sa le fie rivala ani si ani de zile. La Cluj au mai fost si alte echipe: Romania , Victoria , Clubul Atletic Cluj dar "U" intruchipa Clujul si Clujul era "U"...

jorgensen
28th November 2005, 15:53
Bihoru: pana incepe vacanta 3 amicale: crisul, minerul stei, beiusul si poate Lotus Baile Felix.
Deocamdata atat.

Siljanoski
28th November 2005, 16:26
Cine a mai scris si aceasta mirifica mostra de poezie postmoderna?

King of Hell
28th November 2005, 16:54
Miercuri amical Poli Timisoara-U Cluj la ora 13:00 pe Dan Paltinisanu.

omul
28th November 2005, 17:06
Miercuri amical Poli Timisoara-U Cluj la ora 13:00 pe Dan Paltinisanu.

voi fi acolo :drak:

doar tre' sa-i aplaud pe cei 11 mirifici, pentru care fotbalul a fost atat de nedrept sambata...

bihoreanul
28th November 2005, 18:34
Eu nu mai vreau sa ne certam aiurea ,ca e clar ca nu ajungem la un consens,deoarece fiecare isi va apara echipa favorita ,aia e clar.Si Clujul si Uta si Bihorul sunt echipe de traditie in B ,cum de altfel am mai spus,degeaba arunca unii cu noroi in echipele contracandidate (nu rivale).Ce-a fost a fost,conteaza ce va urma si sa promoveze cel mai bun.Inca o data felicit galeria clujeana (repet:pana in min 70) si imi cer scuze daca am jgnit pe cineva prin remarcile facute.Totul a fost din cauza tensiunii acumulate pe aici pe forum :D Mai bine am face o echipa comuna formata din cei mai buni de la fiecare ca asa poate am avea si noi fata de A,cu toate ca dupa cum scrie si presa ,in meciul de sambata s-a vazut o calitate a fotbalului superioara din B. FORZA ORADEA !!!!

bihoreanul
28th November 2005, 18:38
Daniel Stan si-a manifestat (din nou )dorinta de a pleca de la echipa ,desi mai are 1 an jumate contract cu FC Bihor.
PS: din 1 dec. se va receptiona TELESPORTUL pe RCS contra 5 RON

t.b.
28th November 2005, 20:01
Cine a mai scris si aceasta mirifica mostra de poezie postmoderna?

Gheorghe Bodea, iti spune ceva numele, banuiesc ca nu altfel ai fi tacut din gura... pacat c-au scos degetele ca meritai :ciocan:



Asa ca nu mai sustineti ca voi sunteti reprezentantii Ardealului,ca pana ajungeti la performantele Utei sau Bihorului mai trec ani buni.


Ce glumet esti ma bihoreanule, ce performante aveti voi, 11 sezoane in A si cea mai buna clasare undeva pe la mijlocul clasamentului, nu va mai laudati cu performantele defunctei CAO ca aia nu mai exista, indiferent ce manevre faceti, in palmaresul oficial ala de la FRF figureaza doar 11 sezoane in A, in timp ce noi avem 50, cam mare diferenta nu? Echipa reprezentativa a Ardealului e cea care are mai multi suporteri, si nu cred ca voi, care sunteti in minoritate in propriul oras aveti tupeul sa sustineti ca aveti mai multi suporteri decat noi. ;)



De ce cand erati in C si va promovat Sabau cum va promovat nu ati comentat nimik?

Cum am promovat? la vreo 30 de puncte de locul 2, si asta am facut-o cu echipa de juniori...



Si daca eu inteleg bine motivul pentru care ii urati asa tare ,este ca nu au vrut sa faca cu voi un blat ,ci v-au retrogradat.

Povestea a fost alta, echipa care ar fi castigat meciul evita retrogradarea, dar meciul s-a terminat egal 0-0 si am retrogradat amandoua... A mai fost inca o poveste, care-mi place mai mult, pe la inceptul anilor `70 ministerul transporturilor nu avea nici o echipa in A, Rapidul tocmai a retrogradat, si cum nici Clujul nu avea, s-a hotarat de la centru promovarea echipei cailor ferate gruia. Si ne-au luat cu forta vreo 10 jucatori si i-au dus in deal, echipa a mers binisor, se luptau la promovare cu FC Baia-Mare, cu vreo 3 etape inainte de final noi am avut meci la ei acasa, unde i-am batut, iar etapa urmatoare am pierdut pe Moina cu FC Baia-Mare rezultat care a insemnat promovarea echipei din Maramures :evil: Sezonul urmator jucatorii nostri au revenit si am promovat noi, iar echipa din deal a fost condamnata sa stea in umbra noastra pentru inca 30 de ani . :drak:



Si Clujul si Uta si Bihorul sunt echipe de traditie in B

Cel putin primele doua sunt echipe cu traditie in A, care nu au ce sa caute in liga a 2-a.

King of Hell
28th November 2005, 20:06
TB, te rog io, putin respect pentru cei ce respecta!

t.b.
28th November 2005, 20:09
Voi inca nu aveti telesport :), ce tragedie pe capul bihorenilor, ca o gramada de meciuri de-ale echipe lor favorite (steaua) se transmit acolo :drak: da` las ca macar se uita la ailalti ros-albastri asa ca o consolare :drak: aia de-i transmite pe Transilvania TV




crisul, minerul stei, beiusul si poate Lotus Baile Felix.

Mama ce de galactici :D :drak: macar pe astia aveti sanse sa-i bateti :evil: cam mare diferenta intre Poli si Minerul Stei... daca ne rugati voi frumos va mai rezolvam amicale si cu Iara, Apahida si Vladeasa Huedin :D

t.b.
28th November 2005, 20:26
1. avem 36 de sezoane in A, un titlu in 48-49, o cupa in 1956.
(De cate ori vii cu aberatiile astea iti voi raspunde, stai linistit)
si "U" a mai avut si alte 2 nume... deci as putea sa-ti raspund la fel

2. pe mine nu ma plateste nimeni pt. site ca pe aia de la U, stai linistit ca-mi fac eu timp... ca acum sunt cam ocupat... doar am ce scrie la istoria unei echipe cu un trecut atat de frumos si in acelasi timp tumultuos, iubita in tot Bihorul atat de romani cat si de unguri sau evrei (care detineau echipa la inceputuri)




1. Consulta palmaresul oficial, ala de la FRF, singurul care conteaza, restul is vrajeli, fuziuni doar pentru a pune mana pe palmares etc. Nu stiu de unde ai gasit tu alte 2 nume, eu stiu doar de Universitatea si de Stiinta, a mai fost CS Universitatea, dar acuma sper ca nu te legi de toate nimicurile, chiar si cand am jucat la Sibiu ne-am numit Universitatea Cluj Sibiu, n-am renuntat niciodata la numele orasului nostru drag,

2 Felicitari pt. site, chiar arata bine, dar e amuzant cand gasesti la palmares scris ceva de genul "in constructie" sau "in curand" :)
Cat despre cei de la "U" nu vorbi daca nu stii, site-ul ala e al unor suporteri care ani de zile au platit domeniul .ro din banii lor fara nici un sprijin de la conducere, si a fost printre primele site-uri ale unei echipe romanesti, mult timp (pana la renasterea lui Poli ) cea mai vizitata pagina a vreunei echipe din provincie, daca te uiti in clasamentul trafic vezi ca suntem in primele 30 de site-uri la categoria sport, fiind devansati doar de site-uri ale echipelor SDR & Poli si avem aproape 900 de useri inregistrati.

King of Hell
28th November 2005, 20:29
GATA MA! PENTRU NUMELE LUI ODIN GATA! Jur pe barba lui Odin si ciocanul lui Tor ca nu astia ni-s dusmanii. Cautati oamenilor adevarul in sufletele voastre si vedeti ca ne certam degeaba! Sa ne unim sufletele pentru a striga impreuna [mod]

ai avertisment ptr trivialitati. la urmatorul e ban.

King of Hell
28th November 2005, 20:30
TB, io te stiu om serios, hai ma sa incetam cu fazele astea, si sa speram ca in ultima etapa, pe Moina, U va fi pe 1 si Bihor pe 2 indiferent de rezultat, sau de ce nu, chiar invers, si sa bem in cinstea nepromovarii Mediasului!

giginamol
28th November 2005, 20:45
sa bem in cinstea nepromovarii Mediasului!

hahahahah, io cred ca tu esti beat si acum. Bai King of Hell, spune drept de ce ai facut deplasarea la Oradea? Te-ai aprovizionat cu palinca de bihor... sau ma insel?

on-topic: se pare ca cel mai bun coordonator de joc din serie Vilmos Stoica se va transfera la Gloria. :jerk:

t.b.
28th November 2005, 20:48
Ma aia de la gaz nu o strigat ***, dupa ce s-o terminat meciul s-o bagat in autocare si din spatele la vreo 10 jandarmi comentau ceva cu "gazul va promova" si sareau in autocarul ala ca de la distanta am crezut ca fac cine stie ce orgii in autocar :) da` macar nu o venit sa ne provoace asa ca io n-am nimic cu ei, si-o vazut de treaba lor...
inainte de meciul asta si io ziceam ca mai bine ar promva (la baraj :D ) bihorenii decat mediesenii ca macar astia au cativa suporteri, da` acuma zic ca mai bine intra Sarma la baraj si sa piarda acolo sa intre Brasovul...

t.b.
28th November 2005, 21:10
Noah bun, Mediasul a slabit serios, daca nu aduc un jucator bun in locul lui Stioca o sa aiba probleme :drak: La noi se pare ca sunt discutii pentru imprumutul lui Paleacu de la Poli deci e clar cine o sa fie cel mai bun coordonator din returi :drak: ar mai putea veni la noi si Galdean si Ir. Voicu tot sub forma de imprumut :) si sunt dicutii mai vechi cu Iurisniti...

King of Hell
28th November 2005, 21:18
Lasa ma, de ce sa promoveze satele ma? Pai ma, mediasul in afara de faptul ca is sluga la franari, ce mai vrei? In afara de faptu' ca ne-o footoot minerii ce mai vrei? Is frati de cruce cu franarii ma. Da-i in colea ma de [mod]

analog

giginamol
28th November 2005, 21:19
cand gazu' a fost in A, stadionul era plin la fiecare meci. Daca ar fi dupa tine, numai "U" ar trebui sa fie in A, iar restul echipelor sa se retraga din campionat sa promovati voi.
@ king of hell, nu mai fi asa de frustrat....mai ia o gura de palinca

t.b.
28th November 2005, 21:29
Da, stadionul de 5000 de locuri :) atatia am fost noi la meciul cu voi, mai grav e ca exista in divizia A o echipa de blatisti dintr-o metropola care in tot campionatul nu strange 5000 de spectatori si uita ca joaca de vreo 15 ani in a :(



Lasa ma, de ce sa promoveze satele ma? Pai ma, mediasul in afara de faptul ca is sluga la franari, ce mai vrei? In afara de faptu' ca ne-o footoot minerii ce mai vrei? Is frati de cruce cu franarii ma. Da-i in colea ma de spoorkatzi.

Ma io am zis sa intre Brasovul de la baraj nu Mediasul, ca astia nici nu cred ca au voie, din cauza stadionului, pentru a primi licenta tre` sa aiba 7000 de locuri pe scaune, ori ei au vreo 5000, si nici nu mai au unde sa puna altele :)

Nu stiu de ce zici ca-s slugi la aia din deal, daca te referi la meciul in care o facut egal la Petrosani si o intrat echipa cailor ferate ecomacs gruia in A, tre` sa te contrazic, acolo Jiul o vrut sa faca egal ca le-o dat bani pletosul finantator, ii cunoscuta treaba....

giginamol
28th November 2005, 21:43
Parca am auzit ca Moina se va darama, sau este doar un zvon venit din partea cfr-ista :) . Cum vreti sa jucati in A fara stadion? Sau poate ii veti incuraja de pe forum.
Stadionul din Medias, chiar daca are doar 6000 de locuri nu sta sa se darame pe suporteri. Moina arata intr-o stare deplorabila, nu te mai lauda ca nu ai de ce.

t.b.
28th November 2005, 21:50
Da` nu ma laud, din pacate Ion Moina e intr-o stare jalnica, asta-i adevarul, totusi se va darama doar pentru a fi recontruit :). Dar in starea in care e acum, daca punem 7000 de scaune la tribuna I, putem juca fara probleme, stadionul regionalei de trenuri nici macar nu are parcare, ca sa nu mai zic de ala din Galati sau de la Mioveni.
La voi problema e de capacitate, tre` sa aveti minim 7000 de locuri pe scaune, iar voi nu aveti... dar daca ati votat cu "cine a trebuit" la alegerile pentru presedintia FRF, se rezolva, daca nu atunci va luati fain frumos scaunele si le duceti pan` la Sibiu :)

bihoreanul
28th November 2005, 21:53
Mai tb eu te credeam mai cu picioarele pe pamant,dar vad ca m-am inselat. Eu chiar am vreut sa nu mai discutam pe chestia asta,chiar mi-am si cerut scuze daca am jignit pe careva,puteai face si tu la fel si din politete macar,chiar daca nu simti asta, Daca tu ai tupeul sa zici ca Bihorul nu are palmares, istorie si traditie,inseamna ca tu esti ultima persoana din tara asta care se pricepe la fotbal, iar din ura ti s-a intunecat judecata.Nu are rost sa mai discut cu tine pe aceasta tema pt ca esti prea inversunat impotriva altora sa vezi gresela din propria ograda.Daca echipa voastra e asa buna cum sustii nu avea voie sa piarda ,dupa ce inscrie de 2 ori in deplasare,iar in ultimele 3 partide a facut 3 egaluri.Nu pot discuta cu tine ,deoarece tu faci parte din galerie,ceea ce te face mult prea subiectiv.Iti spun 100% ca sunt multi suporteri ai U-ului care nu au nimik impotriva CFR-ului ,iar aceasta ura este declansata doar de galerie(stie toata lumea). Fi sigur ca nu esti tu majoritatea clujeana,astfel incat imi permit sa nu consider opiniile tale legate de echipa FC BiHOR ca fiind a clujenilor.Sunt convins ca adevaratii suporteri ai U-ului stiu sa aprecieze echipele cu traditie in fotbalul romanesc,fie ca e vorba de Uta ,FC Bihor sau Juventus Colentina(1 titlu de campioana). Tot respectul fata de adevaratii suporteri ai Universitatii.

bihoreanul
28th November 2005, 22:01
Mah tb ,ti-am mai zis si dincolo ca tu suferi rau.Era vorba de RCS, nu de cei care au Focus sau alte antene digitale. Cat despre faza cu Steaua ,ar trebui sa schimbi placa ca deja esti cam obsedat de echipa aia de mitici si s-ar putea sa-ti schimbi fularul. Nu mai generaliza cu Steaua ca si la voi in Cluj sunt destui stelisti si dinamovisti,asa ca ciocu mic. Esti frustrat rau de tot dupa ziua de sambata.Si nu mai conta asa mult pe jucatorii de la Poli,ca si cu Oradea sunt in tratative,mai citeste si presa din cand in cand. Sper sa-ti treaca pana dupa sarbatori.:D

t.b.
28th November 2005, 22:07
Eu nu cred ca am jignit pe nimeni daca cineva s-a considerat jignit de ce-am scris eu atunci imi cer scuze, ca va mai intep cu istoria echipelor oradene :D e altceva, si voi faceti acelasi lucru cu expresii ca "echipa a 2-a a Clujului", pe mine m-a deranjat ca ai zis ca "U" nu se ridica la nivelul lui FC Bihor, ceea ce-i cu siguranta o rautate... Nu zic ca nu aveti traditie si istorie, dar nici nu zice ca NOI nu suntem la nivelul lui FC Bihor sau UTA. Pana la urma fotbalul se joaca pentru suporteri si la capitolul asta cu siguranta stam mai bine decat orice alta echipa din Ardeal, datorita acestui lucru Universitatea poate fi numita echipa fanion a Ardealului.

Nici eu nu am avut nimic impotriva echipei din deal pana cand am fost tinut o jumatate de ora in fata "stadionului" regionalei de trenuri, cu biletul in mana, iar dup-aia am fost bagati intr-un tarc infect, in care nu puteam nici sa respiram. Si nu cred ca vreun suporter a lui "U" poate sa simpatizeze cu o echipa care doreste raul echipei favorite.

t.b.
28th November 2005, 22:16
Avand in vedere ca la Poli sunt doi "U"-isti adevarati, Dobos si Iasko, inclin sa cred ca avem sanse mai mari decat voi sa ne fie imprumutati jucatorii respectivi, si nu degeaba jucam amical cu ei :).

Stelistii din Cluj sunt in marea lor majoritate studenti veniti de prin toata tara, printre clujeni numarul celor care simpatizeaza cu echipele din bukale este destul de mic. Si macar la noi in galerie nu poarta nimeni fulare pe care sa scrie "magica steaua" :drak: sau mai stiu eu ce.

giginamol
28th November 2005, 22:20
la medias sunt destui bani sa se construiasca inca 1000 de locuri; de mers la Sibiu in nici un caz. Nu cred ca voua var conveni sa va sustineti echipa de pe stadionul din gruia, la fel si in cazul nostru. Daca transgazul si romgazul ar fi mai implicati la echipa, mediasul ar putea avea o echipa care ar face fata in divizia a fara probleme.
Apropo cand se va construi noul stadion la cluj?

t.b.
28th November 2005, 22:30
Sa vedem daca-i valabila chestia asta cu care s-a laudat nashul :D, a fost un proiect de construire a unui stadion nou, dar la vreo 5 km de oras, pana la urma a cazut pentru ca acel proiect implica construirea unui centru comercial pe actuala locatie, lucru cu care opinia publica nu a fost de acord, si terenul pe care urma sa se construiasca noul stadion, e revendicat.

Da` de ce nu vreti la Sibiu :drak: ca si noi am jucat acolo in timpul ocupatiei maghiare... Acuma lasand gluma la o parte, noi daca am fi nevoiti sa jucam altundeva cu siguranta nu am juca in dealul g***a ci mai degraba la Alba-Iulia...

Numa` sa promovam o data ca dup-aia se rezolva si detaliile astea :rolleyes:

omul
28th November 2005, 22:59
in palmaresul oficial ala de la FRF figureaza doar 11 sezoane in A

Mai t.b., ai mai repetat chestia asta, dar chiar am crezut ca glumesti, ca e o rautate.
DACA TU IMI ARATI "PALMARESUL OFICIAL ALA DE LA FRF" IN CARE NOI AVEM 11 SEZOANE IN A IL MANANC !

fii ma serios, ca habar n-ai. Si daca tai pezentele lui CAO (care dupa unii a murit in '63) tot nu avem "doar 11". Sterge-ti mah parbrizu'

p.s. : echipa voastra in exil a purtat numele de "Universitatea Sibiu", nu indoctrina oamenii, pentru mine e alta echipa...

HIV
28th November 2005, 23:08
t.b. imi pare rau sa tio spun dar cazi si tu in penibil . Termina mai omule , nu te mai certa cu ei ca nu rezolvi absolut nimic !
Discutiile acestea nu isi au rostul . Conteaza ce facem pe stadion .

omul
28th November 2005, 23:13
Mama ce de galactici , macar pe astia aveti sanse sa-i bateti :evil: cam mare diferenta intre Poli si Minerul Stei... daca ne rugati voi frumos va mai rezolvam amicale si cu Iara, Apahida si Vladeasa Huedin :D

t.b. nu puteai sa ramai tu baiat fain mah??? Mai bine arunca o privire la King of Hell care a devenit chiar civilizat - respekt. Sau ati facut schimb de useri??:D

scuza-ma ca iti spun, da' mi se pare tare jalnic sa te lauzi ca joci un amikal cu Poli. LOL - JENANT.


esti cam obsedat de echipa aia de mitici si s-ar putea sa-ti schimbi fularul
:D :D :D :D in caz ca ai ratat-o t.b. - :drak: vezi ca steaua e contagioasa :D

apparte
28th November 2005, 23:17
t.b,daca tot zici de numele echipei ia sterge si tu participarile sub denumirea de "Stiinta" Cluj etc.Ca fapt divers,pe stadion merg din anii 70(primul meci vazut pe stadion a fost un FC Bihor-Poli Timisoara).Cand veneam de la stadion,treceam aproape intotdeauna pe la matusa mea care locuia aproape de stadion iar unchiul meu ma-ntreba:"ce-a facut Crisul?"
Echipa din Oradea a purtat mai multe denumiri de-a lungul timpului.Ca fapt divers,si-n Oradea erau doi poli de interes in lumea sportiva(anii 80 cel putin):Municipalul unde juca Bihoru' si stadionul Tineretului din parcul Reday unde juca Infratirea.Din pacate Infratirea,echipa care depindea 100% de intreprinderea similara s-a desfiintat dupa 90.Imi aduc aminte ca in 80 sau 81 au terminat un campionat inaintea Bihorului(ei pe 2 iar Bihorul pe 3).Iar Infratirea era continuatoarea Olimpiei Oradea.

t.b.
28th November 2005, 23:19
Fragment dintr-un articol din ziarul Clujeanul:

Astfel, problema continuării studiilor era rezolvată. Jucătorii lui "U", majoritatea studenţi, aveau o zi pe săptămână dedicată instrucţiei, fiind consideraţi militari în termen redus. La începutul lunii decembrie 1940, gruparea clujeană era recunoscută juridic sub numele de "Clubul sportiv studenţesc Universitatea Cluj-Sibiu".


Intreg articolul il gasesti aici (http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=405436&postcount=7) , citeste despre ce inseamna patriotismul, in timp ce altii au jucat in campionatul Ungariei si chiar se lauda cu castigarea unui titlu :drak: altii au preferat sa joace in alt oras decat sub ocupatie straina ;)


Eu ziceam doar de prezentele echipei FC Bihor(care a purtat si numele de FC Oradea), nu daca tai o tzar de-aci si o tzar de acolo...
Am o chestie din aia de prezentare a echipelor din ultimul sezon in care ati jucat in prima liga, editat de Prosport si in care la FC Oradea sunt trecute doar 11 sezoane banuiesc ca astia au luat datele de la LPF sau FRF nu din povesti numuritoare, recunosc am gresit de fapt aveti 12 sezoane in prima liga, la mai mare :)


@apparte, la noi nu a avut loc nici o fuziune, a existat o continuitate chiar daca echipa a purtat si numele de Stiinta, despre chestia cu Crisul iti dau un exemplu, si aia de prin Valcea care au prins vremurile bune ale Chimiei intreaba "Ce a facut Chimia" nu ce a facut CSM Valcea, dar singura legatura dintre cele 2 echipe este faptul ca sunt din acelasi oras :)

RedBaron
28th November 2005, 23:39
@micutzu
dupa sursele mele... suna apocaliptic aproape :))) , 'treaba' cu Patriciu nu are nici o legatura cu realitatea. deci, eu nu m-as baza pe Rompetrol. Dar la ce preturi au, ar putea dona la UTA ceva bani :P

t.b.
28th November 2005, 23:40
@omul
Nu laud un amical cu Poli dar totusi se observa o diferenta intre Poli si Minerul Stei :drak:

Stati voi linistiti ca n-as lua alt fular pentru nimic in lume ;)
Pai daca aveti epidemie de stelisti in Oradea luati si voi masuri in genul celor care se iau impotriva gripei aviare :drak: numa` ca ar fi pacat sa ramaneti fara jumate din po****tia orasului :evil: dar s-ar bucura baietii din Guardia Oradea, ca si dinamovisti sunt prin Oradea, ce credeti voi, asa-i fain sa fie diversitate :drak:

omul
28th November 2005, 23:46
gruparea clujeană era recunoscută juridic sub numele de "Clubul sportiv studenţesc Universitatea Cluj-Sibiu".

altii au preferat sa joace in alt oras decat sub ocupatie straina ;)

sunt trecute doar 11 sezoane banuiesc ca astia au luat datele de la LPF sau FRF nu din povesti numuritoare

Si gruparea Liberty Salonta este "recunoscuta juridic" sub numele de "LIBERTY ORADEA", hai sa ne laudam...

de Rapid Viena ai auzit??? Idem in WW2 sub ocupatie germana, a castigat campionatul Germaniei, da' sa nu cumva sa se laude...

probabil au luat datele de pe vreun site din-ala de amatori despre care am mai vorbit noi

foarte obiectiv vorbind acum, chiar e gresita statistica aia, si steaua s-a mai numit CCA, da' normal ca aia toata lumea stie. Chiar te asteptai de la niste mitici sa stie ca FC Bihor se cheama asa doar din '72 ???

dar oricum as fi curios sa vad si eu Prosportu' ala, ca asa erori grosolane n-am mai pomenit...mira-m-as sa fie asa... Apropo eu am o statistica intr-o Gazeta a sporturilor de prin 2001 unde aparem cu 35 de sezoane

t.b.
28th November 2005, 23:59
Si Dinamo a fost infiintata prin fuziunea dintre Ciocanul si Unirea Tricolor (echipa care avea un titlu si cateva sezoane bune in prima liga) dar nu si-a luat palmaresul niciuneia dintre echipe a pornit de la 0. Hai sa terminam discutia ca probabil pe multi ii plictisim cu povestile astea :). Eu n-as aduce in discutie trecutul vostru dubios daca voi nu ati face afirmatii de genul - "U" nu se ridica la nivelul lui FC Bihor pentru ca nu are nici un titlu de campioana :mda:

Sa revenim la promovarea noastra in A :D

omul
29th November 2005, 00:08
Intradevar, miscator articolul din Clujeanul. Da' te-ai gandit ca poate altii n-au fost lasati sa plece; totusi CAO a existat si inainte de primul razboi mondial (infiintata in 1910)?

Tin minte ca si la noi s-a facut in '99 un articol in Jurnal Bihorean, cu cei 5 supravietuitori ai castigarii titlului de capioana a Romaniei in 1949 - totusi e o diferenta, nu?

bihoreanul
29th November 2005, 00:38
Ca tot veni vorba de treaba cu fularele.De curiozitate la meciul de sambata m-am uitat sa vad cati au fulare cu 'sTIAUA' in galerie.Nu am vazut sa fie careva cu asa ceva.Spre surprinderea mea ,recunosc, am vazut ca aproape toti au fulare cu FC Bihor.O fi facut si Gheorghita (liderul tembelilor oradeni) ceva cheta si le-a luat niste esarfe.:D Este unul poreclit 'stelistul' in galerie, aghiotantul lui Gheorghita,pana si ala care venea imbracat din cap pana in picioare in haine cu emblema 'spurcatilor' avea esarfa cu FC Bihor. Oricum pe sub geaca nu cred ca nu avea un maoiu sau un chilot cu sTIAUA :D In fond si la urma urmei ,treaba lor cu cine tin,atata timp cat echipa nr 1 e FC BIHOR. Peste tot in tara sunt oameni care simpatizeaza si cu alte echipe ,pe langa cea locala din lipsa performantei. Cine mergea la meciuri inainte de 90 si chiar dupa ,pana la retrogradare, stie ce atmosfera era pe stadion,indiferent ca se juca cu sTIAUA ,Dinamo sau Craiova......ce vremuri........

Angelina Jolie
29th November 2005, 03:16
Ma aia de la gaz nu o strigat CFR, dupa ce s-o terminat meciul s-o bagat in autocare si din spatele la vreo 10 jandarmi comentau ceva cu "gazul va promova" si sareau in autocarul ala ca de la distanta am crezut ca fac cine stie ce orgii in autocar
MINTI CU NERUSINARE! Am fost la meciul ala si stateam chiar langa galeria Gazului. Au strigat CFR, CFR minute in sir, si voi de turbare va urcati pe garduri. Iar eu in tribuna radeam de ma durea burta.
Acum imi dau seama cate minciuni bagi tu aici pe forum. Eu zic sa te relaxezi, tragi aer in piept si te obisnuiesti cu ideea ca sunteti condamnati la B. Nu uita ca anul viitor vor fi 2 serii, si atunci va luptati la retrogradare.
HAI CFR!

Angelina Jolie
29th November 2005, 03:47
scuza-ma ca iti spun, da' mi se pare tare jalnic sa te lauzi ca joci un amikal cu Poli. LOL - JENANT.

Iti dai seama ce s-ar lauda daca ar juca un amical cu CFR?:happy :happy :happy

giginamol
29th November 2005, 05:23
Cosmin Aldea (U Cluj), este ofertat de Gaz Metan. :ok:
http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=81065

Siljanoski
29th November 2005, 09:36
t.b. imi pare rau sa tio spun dar cazi si tu in penibil . Termina mai omule , nu te mai certa cu ei ca nu rezolvi absolut nimic !
Discutiile acestea nu isi au rostul . Conteaza ce facem pe stadion .

Bravo HIV! Eu tot spun chestia de o vreme, dar uite ca n-au chef sa se linisteasca odata! Da-le incolo de stadioane de 5000, 3000 sau 5 locuri si de palmaresuri pe o mie de ani, ca va certati degeaba. Daca pe teren echipa nu joaca, poti construi inca un Camp Nou la Sannicolau Mare (si sa mai ai si palmaresurile combinate ale lui Real, Barca si Manchester United) ca tot nu te ajuta cu nimic. Eu am senzatia ca voi asta nu vreti sa bagati la cap!

jorgensen
29th November 2005, 10:27
Voi inca nu aveti telesport :), ce tragedie pe capul bihorenilor, ca o gramada de meciuri de-ale echipe lor favorite (steaua) se transmit acolo :drak: da` las ca macar se uita la ailalti ros-albastri asa ca o consolare :drak: aia de-i transmite pe Transilvania TV




Mama ce de galactici :D :drak: macar pe astia aveti sanse sa-i bateti :evil: cam mare diferenta intre Poli si Minerul Stei... daca ne rugati voi frumos va mai rezolvam amicale si cu Iara, Apahida si Vladeasa Huedin :D

Nu ne propunem sa-i batem, jucam sa ne mentinem in forma. Pe cine a trebuit sa batem, am batut (3-2 cu clu, 4-1 cu Gaz) si inca suporterii acelei echipe a unei scoli superioare cu cluj nu-si revin din letargia care i-a cuprins dupa infrangere. Ma intreb cati timisoreni vor veni la meci. Si inca ceva, cu ce echipa va juca Hagi, cand duminica evolueaza impotriva lui dINAMO. Timisoara va evolua doar cu rezervele pasibile sa vina la voi in intersezon. :drak:

micutzu
29th November 2005, 10:31
La noi e belea. Am scris pe sectiunea UTA. Daca se intampla cutremurul picam in C URGENT.

P.S. Am inteles ca thread-ul acesta e pentru informatii din perioada pauzei competitionale. Dar observ cu tristete ca disputele mai putin amicale dintre "U"-isti si bihoreni s-au mutat si aici. Dupa cate stiu eu exista deja un thread pentru asa ceva. Chiar daca am sa-mi atrag antipatia catorva persoane de aici am sa trec la folosirea "butonului", si Baroane te-asi ruga sa ti cont de toate.

Siljanoski
29th November 2005, 10:56
Mai tb, tu n-ai altceva de facut decat sa jignesti in dreapta si-n stanga si sa-mi arati ca au trecut mii de ani de civilizatie degeaba peste tine? Ia exemplu de la baietii astialalti, care stiu cum se poate purta o disputa in termeni civilizati. Ca tu evident nu esti capabil de asa ceva, dar poate mai inveti cate ceva. Si lasa mistourile off-topic!

bihoreanul
29th November 2005, 16:50
Se pare ca Alba vrea cu orice pret divizia C:Florin ?i Cotora, Adrian Demian, Ovidiu Tâlvan, Ovidiu Maier, Mircea Stanciu, Darius Miclea, Militaru, Irina ?i Ra?? sunt jucatorii disponibilizati,lotul urmand a fi completat cu jucatori din divizia C si D (ProSport)
Au mai ramas 4 dupa retragerea Zalaului si 'campania de senzatie' care se anunta la Alba.:D

King of Hell
29th November 2005, 17:48
Bihorene, pui pariu pe ce vrei ca dintre jucatorii aia pusi pe liber, daca ii aduce U sau Bihor o sa dea randament si o sa regrete dupaia [mod] ca io dat afara? =)) asa se intampla mereu. Io l-as vrea pe Maier.

Mestere, lasa deoparte smecheriile astea de limbaj. Ultima oara cand editez ce scrii tu! Data viitoare ai avertisment, al 2lea, si apoi ban.
Am rugat in mod special pe cei cu limba sloboda sa termine cu trivialitatile, intr-un mesaj scris mai ieri. Apoi ti-am editat vreo 10 mesaje, vezi motivul ca l-am precizat... Citeste te rog regulamentul. Iar daca nu ai chef, ti-l rezum eu in 2 cuvinte: postam dupa bunul simt si nu atacam persoane sau grupuri de persoane. Instrumentele si organele raman in pantaloni in general pe forum. Multam' de intelegere

t.b.
29th November 2005, 18:33
Mai tb, tu n-ai altceva de facut decat sa jignesti in dreapta si-n stanga si sa-mi arati ca au trecut mii de ani de civilizatie degeaba peste tine? Ia exemplu de la baietii astialalti, care stiu cum se poate purta o disputa in termeni civilizati. Ca tu evident nu esti capabil de asa ceva, dar poate mai inveti cate ceva. Si lasa mistourile off-topic!


Arata-mi unde am jignit pe cineva... La mistouri si ironii o sa renunt cand va potoliti si voi, pana atunci nici o sansa :drak:


Cosmin Aldea (U Cluj), este ofertat de Gaz Metan.

/OLE/ sa plece si Aldea si Ciurar :D sa ramana doar jucatorii cu caracter la "U"

Si io as vrea sa vina Maier la "U", daca nu ca jucator macar ca secund, sau antrenor de juniori, ca merita :ok:

t.b.
29th November 2005, 18:39
MINTI CU NERUSINARE! Am fost la meciul ala si stateam chiar langa galeria Gazului. Au strigat CFR, CFR minute in sir, si voi de turbare va urcati pe garduri. Iar eu in tribuna radeam de ma durea burta.
Acum imi dau seama cate minciuni bagi tu aici pe forum. Eu zic sa te relaxezi, tragi aer in piept si te obisnuiesti cu ideea ca sunteti condamnati la B. Nu uita ca anul viitor vor fi 2 serii, si atunci va luptati la retrogradare.
HAI CFR!


ALOOOOOOOO, io vorbeam de meciul de anul asta, la asta ma indoiesc ca ai venit tocma` din SF.
Da` vad ca ai fost la ceva meciuri de-ale noastre :drak: prima oara te-ai dat de gol cu ala de cupa, acuma inca unul, pana la urma o sa descoperim ca veneai meci de meci :drak:

Darkslowstar
29th November 2005, 18:54
Poate e fan, dar se ascunde :D

King of Hell
29th November 2005, 18:56
Nuh ma, e doar spion. :D

Angelina Jolie
29th November 2005, 19:36
ALOOOOOOOO, io vorbeam de meciul de anul asta, la asta ma indoiesc ca ai venit tocma` din SF.
Da` vad ca ai fost la ceva meciuri de-ale noastre :drak: prima oara te-ai dat de gol cu ala de cupa, acuma inca unul, pana la urma o sa descoperim ca veneai meci de meci :drak:
Da ma am fost la ala cu steaua si la ala cu gazu si la ala cu jiul. Da la toate m-am dus cu speranta ca o veti lua in basca, sa ma pot distra de suferinta voastra.

Angelina Jolie
29th November 2005, 19:39
Hai ma ca vi-l vindem pe bruncevici daca sunteti cuminti. Cred ca si ala ar fi vedeta la voi, la ce gloabe aveti.

t.b.
29th November 2005, 19:45
Si n-am pierdut asa-i :drak: pe Jiul stiu ca i-am batut cu 1-0, pe Gaz cu 2-0 :drak: si steaua cu 1-0 :drak: asa sa mai vii pe la meciuri :evil:

Siljanoski
29th November 2005, 19:47
Te pomenesti ca va poarta noroc!

Angelina Jolie
29th November 2005, 19:47
Nu mai drace. Gazul v-a batut cu 1-0, cu jiul ati facut 0-0, si cu rezervele stelei ati castigat. Tu nici rezultatele nu le scrii corect ma mincinosule.
HAI CFR!

t.b.
29th November 2005, 19:53
Pai tu vorbesti de meciurile de anul trecut, eu ziceam de alea de acu` 2 sezoane, credeam ca vroiai sa vezi contracandidatele voastre, dar se pare ca ai venit pentru "U" :drak:

t.b.
29th November 2005, 19:57
Ala ramane la voi ca si Mijin, Milosevici o sa fie titulari certi, ca o sa se intoarca Sunda la echipa cailor ferate pt. ca d0rinel merge la Rapid :drak:

Siljanoski
29th November 2005, 20:01
Mai tb, nimeni nu zice sa nu glumesti, ca toti glumim, dar sa ascunzi orice esec al vostru dupa fatul ca ati fost peste ei si ce ghinion ati avut mi se pare jenant. Si daca tu crezi ca la Oradea n-ati pierdut pentru ca ati meritat sa pierdeti, te cam inseli sau ai vazut un alt meci. Eu nu zic ca noi am jucat ca Barca. Dar am castigat. Trei puncte! O chestie pe care voi n-ati mai vazut-o de ceva timp. In plus, chiar daca nu jucam uluitor, echipa e in revenire. A scos Sapaliga asa cum si-a propus noua puncte din ultimele trei meciuri? Le-a scos! Punctele conteaza, nu ce-a facut U cu UTA in 1900 toamna.

Angelina Jolie
29th November 2005, 20:06
Ma, m-am lamurit cu minciunile tale. Faci tot ce iti sta in putere ca sa dezinformezi lumea, sa pareti voi cei mai smecheri din Europa de Est. Oricum eu ma consolez cu gandul ca nu mai aveti nici o sansa la promovare, si sper doar ca anul viitor sa fiti in stare sa bateti CFR2 in cupa ca sa va putem umili noi asa cum scrie la carte.

t.b.
29th November 2005, 20:49
Cu ce-am dezinformat bre?
Ia sa vedem dezinformare:

si cu rezervele stelei ati castigat

Cateva rezerve ale stelei: d0rinel, tud0r, in prezent avand ocupatia de cei mai buni jucatori ai unei anumite echipe care joaca pe stadiounul regionalei de trenuri situat pe un deal, primul e si antrenor si s-a vazut ca fara el sunteti varza. Alte rezerve: Ogararu, Bostina, Oprita, P. Marin, Nesu, Cristea, Lovin, asa ca lasa vrajelile cu "rezervele" ca nu prea tine...

t.b.
29th November 2005, 20:52
Am pierdut pe niste greseli prostesti ale noastre pe care le-ati speculat. Dar noi am fost echipa care a atacat mai mult, au fost momente in care nu ati iesit minute bune din terenul vostru. Asa am vazut eu meciul...

Angelina Jolie
29th November 2005, 21:07
Si Neaga unde era? Vedeta echipei pe atunci? Da Paraschiv? Si altii care nu-mi vin in minte ca nu stiu io ce echipa avea steaua pe atunci.
Oricum eu m-am lamurit, mincinos este cuvantul care te descrie cel mai bine.
Si ca sa fiu on topic: nu mai aveti nici o sansa sa promovati in acest campionat.

RedBaron
29th November 2005, 21:12
Parca acu e in toi campionatul, nu e pe sfarsite... daca ar fi sa ma iau dupa tensiunea de aici.

In fine, sa vedem cine promoveaza, nimeni nu zice nimic de ISCT sau Salonta? :)))) Ar fi culmea nu? Dar nu total imposibil. Poate isi doreste Vizer echipa in div. A. :P

PS=discutiile strict personale pe PM. acolo stabilim care pe care minte.
stati calmi "preteni" ! :)

t.b.
29th November 2005, 21:32
Si Neaga unde era? Vedeta echipei pe atunci? Da Paraschiv? Si altii care nu-mi vin in minte ca nu stiu io ce echipa avea steaua pe atunci.
Oricum eu m-am lamurit, mincinos este cuvantul care te descrie cel mai bine.
Si ca sa fiu on topic: nu mai aveti nici o sansa sa promovati in acest campionat.

Neaga, Paraschiv si Ghionea nu au jucat, Radoi daca tin bine minte era accidentat, totusi nu poti spune despre o echipa fara 3 titulari ca e una de rezerve.
Hai cu exemple concrete nu cu abureli ca "te-ai lamurit" ca asa si io pot zice orice despre tine, dar io nu-mi dau cu parerea despre persoane pe care nu le cunosc, fie ei si cftristi

Angelina Jolie
29th November 2005, 21:37
Pai nu ti-am dat pana acum exemple destule ma? Inclusiv faza ca ati fost tinuti in tarc la meciul din Gruia. Ati stat in peluza pana la urma, deci si aia a fost o minciuna.
Ma Baroane lasa-ne sa ne certam si noi, ca asa ii fain. Daca toata lumea e de acord cu toata lumea n-are nici un farmec forumul asta.

King of Hell
29th November 2005, 23:38
Valy, daca esti smardoi hai vorbim pe mesenger sa vad ce te roade.

RedBaron
30th November 2005, 00:12
Două „amicale” pentru UTA

Astăzi, jucătorii UTA-ei revin la echipă si vor face câteva antrenamente usoare, timp de zece zile, practic ei se vor mai pregăti până pe 9 decembrie. Pentru ca să nu devină totul monoton, conducătorii clubului au „aranjat” două meciuri amicale, cu adversari care vor pune multe probleme, în joc fiind imaginea lor.
Astfel, vineri, de la ora 15.00, va avea loc întâlnirea CS Ineu - FCM UTA, în orasul de pe Crisul Alb, iar sâmbătă, de la ora 11.00, FCM UTA va da piept cu Selectionata AJF, jucători sub 23 de ani, locatia nefiind încă stabilită.
Prin Ineu se vorbeste deja despre meciul cu „Bătrâna Doamnă”, cei mai ironici fiind cei care spun că CS Ineu a acceptat să joace acest joc doar ca UTA să mai bată si ea pe cineva.
mda...

RedBaron
30th November 2005, 00:18
ok, va las numa aci vorbim de cine promoveaza din B3, threadul cu 'rivalitatea' e altu :)
is curios, daca promoveaza "U" Cluj, ce va fi la meciul direct dintre "U" si CFR...
Clar ca o sa avem nevoie de un subiect separat :)) Vreo 2-3 de fapt

King of Hell
30th November 2005, 01:43
ok, va las numa aci vorbim de cine promoveaza din B3, threadul cu 'rivalitatea' e altu :)
is curios, daca promoveaza "U" Cluj, ce va fi la meciul direct dintre "U" si CFR...
Clar ca o sa avem nevoie de un subiect separat :)) Vreo 2-3 de fapt

Iti zic eu ce va fi: Ii batem si pe teren si in afara lui. Va fi primul caz de morti din Romania, in timpul altercatiilor dintre suporteri.:ok:

Angelina Jolie
30th November 2005, 06:00
Valy, daca esti smardoi hai vorbim pe mesenger sa vad ce te roade.
Multe ma, las ca-ti fac o lista pe maine sa ma consolezi.:happy
Baroane iti spun eu ce ar fi: ar bate pe teren CFR, si dupa aia ceilalti ar zice ca au dominat, ca i-a furat arbitrul, ca o sa ne bata data viitoare, si in final ca au avut coregrafie mai faina.:happy :happy

RedBaron
30th November 2005, 10:33
Pai tocmai de aceea ar fi interesanta o promovare reusita de "U" CJ... sa ne lamurim ce si cum... pana una alta nici U nici BH, nu sunt pe locuri de promovare.

VG
30th November 2005, 12:36
Cum adica felicitari suporteriilor lui "U" pt ceea ce au facut pina in min 70?
Si bihorene...chiar nu s-a auzit ce au strigat pokemonii rebeli..de coreografia lor ce sa mai vorbim?faci coreo cu 30 de oameni in peluza?
Tot ce am auzit a fost celebrul cFR strigat de restul taraniilor din tribuna.
Impresia ramane aceeasi ca in ceilalti ani.Sunteti un amalgam de stelisti si dinamovisti cu simpatii fata de o anumita echipa de pe un deal din cluj.si ca sa stii si tu ,Clujul e oras universitar si nu feroviar.Asta ca sa nu avem discutii cu privire la echipa fanion a orasului.
Sper sa nu promovati.Faceti ardealul de rusine.

Siljanoski
30th November 2005, 14:42
Am pierdut pe niste greseli prostesti ale noastre pe care le-ati speculat. Dar noi am fost echipa care a atacat mai mult, au fost momente in care nu ati iesit minute bune din terenul vostru. Asa am vazut eu meciul...

Asa mai merge. Vezi ca poti sa fii si rezonabil? Da, au fost minute in care am fost dominati, mai ales pe final (era si normal, ca doar nu noi voiam sa egalam), dar per ansamblu am jucat bine, a fost o partida buna facuta de ambele echipe si a castigat cine a gresit mai putin. Si ma bucur ca am fost noi

jorgensen
30th November 2005, 14:54
Daca ati promova voi, ceea ce ma indoiesc cu toata convingerea, ati face ARDEALUL mandru de voi ?

bihoreanul
30th November 2005, 16:17
Asa-i 'pokemoane' cum zici tu.Voi sunteti buricul universului,ati 'invadat Oradea' cum va-ati laudat.Unde mergeai pe strada era plin de clujeni in oras,cei 100 si ceva de clujeni erau majoritari in Oradea.De frica ,lumea s-a baricadat in case,si-au omorat copilele pt a nu fi violate ,si-au otravit fantanile si ne-am retras pe dealurile din imprejurimi.Apropo ,cati ani ai de mai crezi in basme? Iti recomand sa revezi lectia din clasa 1 cu adunarea,ca vad ca nu prea stii sa numeri.Galeriile au fost simtitor egale ca numar,poate cu un mic avantaj pt clujeni,dar daca ii iei in considerare si pe Xu & SR iti spun sigur ca ati fost aproximativ egali ca nr. Eu am stat la oficiala si s-a vazut perfect care galerie e mai numeroasa.Ti-am mai spus ca le-ati fost superiori rebelilor din pct de ved al calitatii ,dar a 'cantitatii' ati fost aprox.egali. Ce mai vrei sa-ti zic? Te-a deranjat faptul ca am spus pana in min 70? Incearca sa nu mai cataloghezi oamenii 'din peluza' cum iti place sa spui,ca sunt convins ca le esti la multi inferior.
PS: si noi(toti oradenii,nu doar galeriia) in turul trecut de campionat am fost 150 la Arad,fiind mai multi decat RF & SUR ,dar nu ne-a auzit nimeni batandu-ne cu caramida in piept si facand un eveniment istoric din asta. Inca ceva la meciul cu Rapid in cupa de la Medias in anul promovarii in A,am fost 800,la Tg Jiu 400,iar la Arad 1500. Consulta arhivele presei,sau intreaba-i pe aradeni ca si ei au fost 3000 la Poli.asa ca lasa laudele si concentreaza-te pe tema thread-ului.

King of Hell
30th November 2005, 16:47
Bihorene si noi am fost 8000 cu Gloria in cupa prin 93 sau cat era, nu mai stiu ca nu eram nascut atunci. Laudati-va si voi cu alte faze...ca aveti echipa mai tare, bani mai multi, ca fazele cu galerie mai tare si oras mai civilizat nu tin.

Angelina Jolie
30th November 2005, 18:09
Apropo de valoarea unora: Rezervele lui Poli Timisoara - Anonimii 3-0. Si astia au impresia ca pot face fata in A.
Da tb stiu ca a fost amical si ca voi testati formule de joc pentru retur si de aia ati pierdut.:happy :happy

omul
30th November 2005, 20:06
am fost la prima repriza a meciului de pe Paltinisanu (in care s-au inscris cele 3 goluri) si cred autogolurile sunt exersate la antrenament de clujeni :D, iar au reusit unul de toata frumusetea.

Lasand gluma la o parte, U a inceput destul de bine meciul ratand ceva ocazii, dar apararea (aia valoroasa:drak: ) i-a tradat din nou, timisorenii avand o gramada de ocazii, 3 fiind si fructificate.

Probabil t.b. ar spune ca U a pierdut nemeritat... :drak:

omul
30th November 2005, 20:19
Bihorene si noi am fost 8000 cu Gloria in cupa prin 93 sau cat era, nu mai stiu ca nu eram nascut atunci. Laudati-va si voi cu alte faze...ca aveti echipa mai tare, bani mai multi, ca fazele cu galerie mai tare si oras mai civilizat nu tin.

Io totusi cred ca erai nascut... (nu de alta da' ti se vede varsta in drapta sus) :D aritmetica asta...
Bistriteni au fost totusi la meciul ala? aproape ca nu mai aveau loc de voi :D

din cele 4 faze pe care le-ai enumerat una este, intradevar, (deocamdata, inca) adevarata... in rest cred, totusi, ca suntem mai aproape de Viena... :D

t.b.
30th November 2005, 21:34
Asa-i 'pokemoane' cum zici tu.Voi sunteti buricul universului,ati 'invadat Oradea' cum va-ati laudat.Unde mergeai pe strada era plin de clujeni in oras,cei 100 si ceva de clujeni erau majoritari in Oradea.De frica ,lumea s-a baricadat in case,si-au omorat copilele pt a nu fi violate ,si-au otravit fantanile si ne-am retras pe dealurile din imprejurimi.Apropo ,cati ani ai de mai crezi in basme? Iti recomand sa revezi lectia din clasa 1 cu adunarea,ca vad ca nu prea stii sa numeri.Galeriile au fost simtitor egale ca numar,poate cu un mic avantaj pt clujeni,dar daca ii iei in considerare si pe Xu & SR iti spun sigur ca ati fost aproximativ egali ca nr. Eu am stat la oficiala si s-a vazut perfect care galerie e mai numeroasa.Ti-am mai spus ca le-ati fost superiori rebelilor din pct de ved al calitatii ,dar a 'cantitatii' ati fost aprox.egali. Ce mai vrei sa-ti zic? Te-a deranjat faptul ca am spus pana in min 70? Incearca sa nu mai cataloghezi oamenii 'din peluza' cum iti place sa spui,ca sunt convins ca le esti la multi inferior.
PS: si noi(toti oradenii,nu doar galeriia) in turul trecut de campionat am fost 150 la Arad,fiind mai multi decat RF & SUR ,dar nu ne-a auzit nimeni batandu-ne cu caramida in piept si facand un eveniment istoric din asta. Inca ceva la meciul cu Rapid in cupa de la Medias in anul promovarii in A,am fost 800,la Tg Jiu 400,iar la Arad 1500. Consulta arhivele presei,sau intreaba-i pe aradeni ca si ei au fost 3000 la Poli.asa ca lasa laudele si concentreaza-te pe tema thread-ului.



Bihorene, galeriile au fost aproape egale ca numar, dar uiti un mic amanunt, meciul s-a jucat la voi acasa. Voi cand ati mers atatea sute de bihoreni in deplasarile de care ai amintit, ati mers cu autocare platite de catre club, noi am mers pe cont propriu, care cum a putut, eu zic ca-i o mica diferenta.

Mai omule, distanta pana la Viena nu conteaza, Clujul e Cluj, centru universitar si cel mai important oras din Ardeal ;)

Angelina Jolie
30th November 2005, 21:37
Clujul e Cluj, centru universitar si cel mai important oras din Ardeal ;)
Aia e drept. Si cea mai faina priveliste e din dealul GRUIA!:happy :happy

Angelina Jolie
30th November 2005, 21:42
Evident, a fost meci de vacanta. Au vrut doar sa le creasca moralul la Poli pt meciul cu Dinamo.

t.b.
30th November 2005, 21:42
Sunteti culmea, a fost in amical, in astea nu conteaza scorul, pai ce bihorenii nu i-au batut intr-un amical pe Dinamo cu vreo 4-0, ei si ce ce i-a ajutat asta...

Pe Aldea/Ciurar il pregatim pentru evolutiile de la Medias :D de-aia da atatea autogoluri, bine ca nu l-ati vazut pe Tarlea ca el deja-i maestru in autogoluri :evil: da cate 3/meci :drak:

Angelina Jolie
30th November 2005, 21:46
Dar daca bateati parca vad cum va laudati pan' la primavara ca voi ati batut Poli.

omul
1st December 2005, 01:16
in deplasarile de care ai amintit, ati mers cu autocare platite de catre club

Si mie tot clubul crezi ca mi-a bagat benzina??? eu cred ca cei care au venit cu mine :D

centru universitar nu inseamna oras mai civilizat, din contra daca ne gandim la infuzia de plaiesi de peste munti :D

omul
1st December 2005, 01:21
bine ca nu l-ati vazut pe Tarlea ca el deja-i maestru in autogoluri :evil: da cate 3/meci :drak:

normal, doar e oradean :drak: si cred ca-l doare-n shpitz



Dar daca bateati parca vad cum va laudati pan' la primavara ca voi ati batut Poli.

clar, evident, logic :D

six
1st December 2005, 10:55
Dar daca bateati parca vad cum va laudati pan' la primavara ca voi ati batut Poli.asaceva..........:rolleyes:

Darkslowstar
1st December 2005, 11:13
Clujul e Cluj, centru universitar si cel mai important oras din Ardeal ;)

Imediat dupa Brasov :D

Suntei culmea cu rivalitatea voastra intre locurile 6 si 7. In timp ce voi va certati Mediasul is vede de treaba.Si in afar de ei mai sunt doua echipe mai bune (daca ne luam dupa clasament). Sarma eu zic ca are prima sansa la baraj, pt ca are un lot foarte omogen. De Salonta nu stiu ce sa zic, dar acolo e Vizer, si nu banii sunt cei care lipsesc.

King of Hell
1st December 2005, 12:13
Imediat dupa Brasov :D

Suntei culmea cu rivalitatea voastra intre locurile 6 si 7. In timp ce voi va certati Mediasul is vede de treaba.Si in afar de ei mai sunt doua echipe mai bune (daca ne luam dupa clasament). Sarma eu zic ca are prima sansa la baraj, pt ca are un lot foarte omogen. De Salonta nu stiu ce sa zic, dar acolo e Vizer, si nu banii sunt cei care lipsesc.


:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

HIV
1st December 2005, 13:24
Nu ii mai ziceti sarma pt ca in curand se va numi mechel cp turzii :))))))))

Siljanoski
1st December 2005, 15:06
Hahaaaaa. Cu tot respectul dark, sarma sau cum i-o fi zicand nu trage la asa ceva si cum o sa fie prea aproape o sa vanda trei-patru meciuri, sa fie siguri. Iar Liberty are bani, dar are alte scopuri de-a exista decat sa mearga in divizia A. Bihorenii stiu precis si de ce.

jorgensen
1st December 2005, 22:33
brasovene, vezi ca se ciondranesc suporterii echipelor de pe locurile 4 si 5, nu 6 si 7. Asa ca informatie, mai sunt altii care nu stiu citi un clasament. Iar celelalte echipe din cluj si bihor, nu au ce cauta in prima parte a clasamentului. Mai tineti minte pe Otelul din urma cu 6-7 ani. Primul loc in tur, in retur, JALE. Q.E.D.

giginamol
2nd December 2005, 02:22
si care e diferenta??:D ... nu stiam ca se promoveaza acum de pe locurile 4-5

micutzu
2nd December 2005, 12:40
Bihorene, galeriile au fost aproape egale ca numar, dar uiti un mic amanunt, meciul s-a jucat la voi acasa. Voi cand ati mers atatea sute de bihoreni in deplasarile de care ai amintit, ati mers cu autocare platite de catre club, noi am mers pe cont propriu, care cum a putut, eu zic ca-i o mica diferenta.

Mai omule, distanta pana la Viena nu conteaza, Clujul e Cluj, centru universitar si cel mai important oras din Ardeal ;)


La barajul cu Rocarul lui Netoiu, de la Alba-Iulia, am fost 12.000 din care peste 90% au venit pe banii lor. Nu are rost sa ne batem cu bumnul in piept fiindca rezultatele si jocul echipei dau nr de suporteri, in deplasari mai ales. Daca are sa piarda mai multe meciuri U in retur sa vezi ce scade nr de suporteri asa cum si daca se apropie Bihorul de promovare, are sa creasca nr.

@bihoreanul
In anul in care ati venit 1500 la Arad (corect) ne-ati batut in etapa a 3-a dar noi am promovat la sfarsit.

King of Hell
2nd December 2005, 13:08
si care e diferenta??:D ... nu stiam ca se promoveaza acum de pe locurile 4-5

Oricum, stai linistit, ca si daca o sa terminati pe 1, atunci o sa se dea de la FRF ceva ordonanta ca locul 2 sa promoveze direct si locul 3 sa prinda barajul, pentru ca exista din cate stiu eu un amendament conforma caruia echipele care provin din sate cu mai putin de 51 000 locuitori nu au drept de joc in divizia A.

$T3@u@
2nd December 2005, 21:38
Dupa mine intra FC Bihor Oradea an Divizia "A":ok:
1 Echipa un spirit:drak: "U" Cluj :rosu: este inamicul Bihorului :D :D :D :D

HIV
2nd December 2005, 22:02
Invatza sa scrii...pe urma putem vorbi !

t.b.
2nd December 2005, 22:08
Dupa mine intra FC Bihor Oradea an Divizia "A":ok:
1 Echipa un spirit:drak: "U" Cluj :rosu: este inamicul Bihorului :D :D :D :D

Ete un bihorean din ala reprezentativ "fan Steaua & Oradea" :D

Amuzanta partea ca 1 echipa :drak:

apparte
2nd December 2005, 22:35
@bihoreanul
In anul in care ati venit 1500 la Arad (corect) ne-ati batut in etapa a 3-a dar noi am promovat la sfarsit.
Foarte corect!Atunci am mers cu un autobuz si tin minte ca dupa meci faceam dus cu heineken:D spre disperarea jandarmilor:D !

$T3@u@
2nd December 2005, 23:05
Corvinul Hunedoara sta foarte prost an campionat pe locul 15 nu cred ca e asa buna pozitie :o: le trebe mai buni Jucatori :D :help: :help: :help:

RedBaron
2nd December 2005, 23:37
UTA update
Ieri după amiază, la Ineu a avut loc meciul amical de fotbal dintre CS Ineu si FCM UTA. Partida s-a dovedit a fi una de vacantă, în care, însă, antrenorul Victor Rosca a folosit sapte jucători necunoscuti, aflati în probe la UTA. Scorul final a fost 0-2 (0-1), marcatorii numindu-se Serban si Neamt.

După meci, gazdele au fost gazde si au oferit celor de la UTA o masă, bogată în peste, carne albă si slabă, deoarece astăzi UTA mai joacă o partidă amicală, de la ora 11.00, pe stadionul Astra - CFR, contra Selectionatei AJF. Cu acest joc, trupa lui Victor Rosca va intra - se pare - în vacantă, mai repede decât se anticipa, programul de pregătire trebuind să se termine de-abia la finalul săptămânii viitoare.

giginamol
3rd December 2005, 11:32
Oricum, stai linistit, ca si daca o sa terminati pe 1, atunci o sa se dea de la FRF ceva ordonanta ca locul 2 sa promoveze direct si locul 3 sa prinda barajul, pentru ca exista din cate stiu eu un amendament conforma caruia echipele care provin din sate cu mai putin de 51 000 locuitori nu au drept de joc in divizia A.

mda... vad ca esti foarte documentat. Nu iti face tu griji ca oricum nu prindeti nici locul 3 ala care asigura barajul.
Cat despre afirmatia ta legata de demografia Mediasului ar trebui sa mai treci pe la scoala si sa incetezi cu rosul semintelor la stadion. Mai bine fruntas la sat decat codas in oras (vezi exemplul clujului CFR in A "U" in B)

King of Hell
3rd December 2005, 15:24
mda... vad ca esti foarte documentat. Nu iti face tu griji ca oricum nu prindeti nici locul 3 ala care asigura barajul.
Cat despre afirmatia ta legata de demografia Mediasului ar trebui sa mai treci pe la scoala si sa incetezi cu rosul semintelor la stadion. Mai bine fruntas la sat decat codas in oras (vezi exemplul clujului CFR in A "U" in B)

Macar recunosti ca cfristii is tarani. :ok:

t.b.
3rd December 2005, 21:59
Ma io nu-i inteleg pe astia si bihorenii si mediesenii cand n-au ce raspunde ii aduc pe aia din deal in discutie... :mda:

bihoreanul
3rd December 2005, 22:28
Mah stelistule,asa te-a invatat la scoala 'Beeeeeeecali' sa scrii? Vezi ca nu e foloseste 'a'-din A decat la mijlocul cuvantului,nicidecum la inceputul sau sfarsitul acestuia.Vezi-ti de numaratul oilor tale si nu mai vb de Fc Bihor. Apropo 'da' buletin de Bucuresti ai?' :D

Angelina Jolie
3rd December 2005, 23:26
Pai asta e. Suntem echipa mare.

jorgensen
4th December 2005, 16:26
Uistii ar trebui sa-si ia o luneta sa se uita in Gruia, acolo unde se joaca fotbal. In parc, cam putin pentru o echipa ce aspira la div A. Cu parere de rau, dar inca noi nu aveti pe cine sa aduceti in discutie cand e vorba de noi sau medias. Liberty sau FC SIbiu, Chimica Tarnaveni sunt exemple penibile. Pe cand, voi, echipa fanion a Ardealului, marea echipa iubita de toti, cea cu cea mai adevarata istorie, peste 60 de sezoane in divizia A, sunteti pe locul 2 dupa o echipa modesta (fara suparare), muncitoare, spectaculoasa care si-a facut un nume in Europa in acest sezon. Dar voi nu vreti sa intelegeti ca sunteti pe locul doi intr-un oras, destul de mare, dar care nu accepta doua echipe in div A. Asa ca voi veti mai petrece multi ani prin B, pentru ca nu cred ca CFR va retrograda in curand.

t.b.
4th December 2005, 17:06
:sleep:
Voi sunteti prea nesemnificativi pt. a avea rivali, fara suparare, va legati voi de UTA, dar sa fim seriosi, pentru ei singurii rivali sunt timisorenii...
Si oricum noi ne bazam pe propriile forte, pt ca avem cu ce :ok:

Ia uita un clasament din sezonul `47-`48 in care erau 2 echipe din Cluj si inca una de pe langa oras, in prima divizie

1 ITA Arad
2 CFR Timisoara
3 FC Rapid Bucuresti
4 Universitatea Cluj
5 Distributia Petrol Bucuresti
6 Libertatea ICO Oradea
7 RATA Tg Mures
8 cfr gruia
9 Ciocanul Bucuresti
10 Minerul Petrosani
11 Dermata Cluj
12 CSM Medias
13 Flacara Ploiesti
14 ASA Bucuresti
15 Unirea Tricolor Bucuresti
16 Otelul Resita

omul
4th December 2005, 17:39
JENANT! :D Propriile forte :D
De ce nu dai informatii complete t.b.? Cum ar fi ca Dermata a retrogradat si ca in sezonul '48-'49 au retrogradat si celelalte doua echipe clujene, in timp ce noi am fost campioni. Tzine aici forte proprii :D

1 ICO Oradea
2 CFR Bucuresti (Rapid)
3 Jiul Petrosani
4 RATA Tg Mures
5 CFR Timisoara
6 CSCA Bucuresti (Steaua)
7 Petrolul Bucuresti
8 Dinamo Bucuresti
9 ITA Arad (UTA)
10 CSU Timisoara (Poli - nu aek)
--------------------------------------------
11 CFR Cluj
12 CSU Cluj ("U" ??? dupa logica lui t.b. e alta echipa:drak: )
13 Metalul Bucuresti
14 Vitrometan Medias

Deci, uuuaaaaaaauuuuuuu, trebuia sa ne arati clasamentul de dupa doi ani cu 0 echipe clujene in A.

zuzubuoy
4th December 2005, 17:51
Ma io nu-i inteleg pe astia si bihorenii si mediesenii cand n-au ce raspunde ii aduc pe aia din deal in discutie... :mda:

Iar tu, tinere, cand n-ai ce spune despre actuala echipa, aduci in discutie istoria echipei(?) tale....:happy

t.b.
4th December 2005, 17:54
Gresit, in timp ce Libertatea ICO (oare nu-s stramosi ai lu` Liberty Salonta :drak: ca dupa nume asa ar parea) a castigat titlul

CSU = Clubul Sportiv UNIVERSITATEA si nu a fost vorba de fuziuni, cedari de palmares sau alte manevre cum au facut altii o tzar mai vestici, a fost doar o schimbare de nume

Ideea era ca Clujul a fost singurul oras din provincie care a avut 3 echipe in prima liga (echipa cailor ferate fosta kvsc, fosta vasas, fosta ferar, fosta steaua-cfr, actuala ecomacs, desi in prezent joaca in suburbiile clujului, in sezonul respectiv jucau pe stadionul M"U"nicipal si din acest motiv poate fi considerata "echipa clujeana")


Zuzu, nu-i "echipa mea" e echipa orasului Cluj, si totodata echipa fanion a Ardealului :D

jorgensen
4th December 2005, 19:08
Hai acuma, ne mai spui povestea aia cu echipa despre care s-a si scris o carte :ciocan: ... Te rugam, ca nu am auzit-o decat de 1 milion :drak: de ori !:rosu: :rosu:

t.b.
4th December 2005, 19:28
Nu stiu care-i echipa despre care s-a scris o carte probabil sunt mai multe echipa care au o carte, insa despre UNIVERSITATEA s-au scris multe carti, de catre mari cronicari sportivi, poate cea mai frumoasa este "Sepcile Rosii" scrisa de catre cel mai mare cronicar sportiv roman din toate timpurile: Ioan Chirila. :ok:

VG
4th December 2005, 19:48
Da pokemoni.
Si nu ma lua tu cu ce varsta am etc ca nu tine.iti spun doar ca l-am vazut pe Muzsnay jucand la "U".Tu l-ai vazut la bihor?
Da ,m-a deranjat ca ai scris ca am fost ok pina in min 70.Ma rog,tu daca esti unu care sta sa vada meciuri de la oficiala ,e clar ca nu suntem de aceeasi categorie.
Invatati sa va sustineti echipa.
Eu sunt drukker voi pokemoni.
Si threadul nu ma intreseaza.Ce daca promovati voi sau gozul?Cu asa atitudini ce folos?
Ati fost penibili la 3-2 si asta nu voi uita.
Sunt clujean nu cFrist.
asta era pt tine bihoreanu

foloseste edit

omul
4th December 2005, 20:18
1000 echipe - tot palmares 0 (zero)

zuzubuoy
5th December 2005, 08:52
Hai acuma, ne mai spui povestea aia cu echipa despre care s-a si scris o carte :ciocan: ... Te rugam, ca nu am auzit-o decat de 1 milion :drak: de ori !:rosu: :rosu:

Si iata-l, a scris-o!!!:happy

jorgensen
5th December 2005, 09:17
Nici nu ma asteptam la altceva. Si acum va urma monologul despre cea mai iubita echipa din Ardeal, istoria ei si replicile cum ca in vestul tarii fotbalul s-ar fi inventat doar prin 1980 toamna :drak:

jorgensen
5th December 2005, 10:30
Ar trebui impusa o regula: fiecare are doar o SINGURA echipa preferata. Si eu intr-un meci steaua - dinamo, vreau sa castige steaua, dar asta nu inseamna ca sunt stelist. Daca mi-a placut barcelona demult, nu inseamna ca sunt barcelonez, nu ? Eu sunt bihorean, iar echipa mea de suflet e FC BIHOR. Si gata !

micutzu
5th December 2005, 14:17
Foarte corect!Atunci am mers cu un autobuz si tin minte ca dupa meci faceam dus cu heineken:D spre disperarea jandarmilor:D !


Ati avut bafta cu TIR-ul ala rasturnat, plin cu bere :D si vin (daca nu ma insel)
Si catre noi nu ati aruncat nimic:mda:
La vremea respectiva am vazut la televizor (nu mai stiu pe ce post) o faza de la accident in care doi suporteri de la voi fugeau cu un sac (nu stiu de unde au facut rost) plin cu bere. :D :D :D Stiu ca era asa pentru ca sacul era transparent.

bihoreanul
5th December 2005, 14:54
Intr-adevar a dat peste noi norocul atunci,ca se uitau jandarmii in Arad cu mirare la noi ca toti aveam Heineken,Beks si vinuri alese :D Le doresc tuturor suporterilor oricarei echipe sa aiba norocul nostru (asa da urare) :D
Micutzu,ai dreptate si din prietenii mei si-au umplut portbagajele la masini si s-au intors in Oradea cu berea.Unii au vandut-o pt o suma frumusica,altii au tinut-o pentru vremuri mai grele:D Cat despre noroc,sa va spun eu care a fost faza.In cele 14 autobuze,Vizer a pus cate 2 baxuri cu bere in fiecare dintre 'rate'. Gheorghita cu aghiotantii lui le-au tirat pe toate si le-au pus in primele doua autobuze care erau cu galeria,restul ramanand cu buza umflata. Apoi a intervenit norocul de care ziceai,deoarece la locul accidentului politia a lasat primele 2 autobuze (cu galeria) sa treaca,iar pe restul 12 ne-au oprit. Din cauza aceasta am ajuns doar prin minutul 5,deoarece cele 2 autobuze au trebuit sa ne astepte la intrarea in Arad,dar pe noi nu ne-au putut urca in autocare pana nu ne-am facut plinul :D Acesta a fost si motivul pentru care la startul partidei erau doar 100-200 de oradeni in tribune,cei veniti cu trenul sau masini personale.

bihoreanul
5th December 2005, 15:03
Draga VG ,iti scriu aceste randuri in speranta ca ai uitat meciul de la Oradea si vei reusi sa te concentrezi asupra sarbatorilor de iarna si a atmosferei de Craciun ,care ar trebui sa domneasca intre oameni (nu e si cazul tau). Nu vreau sa mai polemizez aiurea cu tine ca va ca ai fixurile tale.Ai dreptate, eu la varsta mea 'frageda' nu l-am vazut pe Musznay jucand la Oradea,stau la oficiala deoarece imi este frica de unii ca tine,de fapt nici macar nu stiu unde este stadionul :D Daca nu stii sa respecti opinia altuia si nici nu te intereseaza tema threadului,de ce mai postezi aici? Te rog invata sa respecti oamenii pt a fi la randu-ti respectat si respecta regulile forumului. Sa ai sarbatori asa cum ti le doresti ,tu si toti clujenii,aradenii,mediesenii si ceilalati colegi de serie si suferinte.Daca esti cuminte poate iti aduce mosul un loc la baraj al echipei favorite U. :D

Siljanoski
5th December 2005, 15:26
ce-ar fi sa lasam certurile pe dupa sarbatori? ca oricum s-a terminat turul si nu prea avem material de harta....
da sa vezi cand or incepe transferurile....

RedBaron
5th December 2005, 17:02
corect e mai bine sa lasam polemicile pana dupa sarbatori! Asadar Sarbatori Fericite! si... bate UTA pe Bihoru iara la Arad :D :)))

Siljanoski
5th December 2005, 17:04
aia nu se mai intampla! da am zis ca lasm polemicile....Sarbatori faine tuturor, sa va aduca mosu transferurile visate in loturi!

t.b.
5th December 2005, 20:45
cum ca in vestul tarii fotbalul s-ar fi inventat doar prin 1980 toamna :drak:

Nici vorba, primul meci de fotbal din Romania s-a jucat la Arad sau Timisoara ;) deci in vest.

Sarbatori fericite tuturor sustinatorilor echipelor din B3

PS: Am vorbit cu Mosu` si mi-a promis ca bihorenilor le aduce o bota :drak: ca au scandat ce nu trebe` :D

HIV
5th December 2005, 21:14
aia noua neo trebe sa le dam pe coaja:evil:

glumesc :)

King of Hell
5th December 2005, 22:05
Ba Valy o fi Gruia cartier rezidential, da totusi, nu stai in Montmarte..:D

omul
5th December 2005, 22:36
Am vorbit cu Mosu` si mi-a promis ca bihorenilor le aduce o bota :drak: ca au scandat ce nu trebe` :D

mah, mie mi-o adus bota Mosu' asta fara sa scandez nimic :D
Tie t.b. ce ti-a adus "mikulas" :D , un titlu ceva? :D

Darkslowstar
5th December 2005, 22:43
Sunteti off-topic de ceva vreme, exista un thread de rivalitate cluj-bihor daca aveti chef de OT de asta. Cat despre eternul conflict intre parc si deal din Cluj deja devine plcitisitor.
Hai Ardealul si echipa sa fanion (Steagu' of course :D)

On-topic: daca as fi votat acuma as fi zis Sarma ;)

RedBaron
5th December 2005, 22:59
aia nu se mai intampla!eu am primit 3 "bote" cum ziceti voi. una e violeta cu alb, una e alb-violeta si cea de-a treia e violeta complet, cu nuante de mov si lila. era si un bilet: "ros-albastra nu am gasit numa' din aia pe care scrie magica steaua..."
:rolleyes:

:D /hello

PS= hai ca e sarbatoare, avem voie cate un mesaj scurt putin off-topic. cica astia din Timisoara or primit bate alb-rosii... pe bune! am vazut cu ochii mei! erau de vanzare in centrul Timisorii! :)))) =))

t.b.
5th December 2005, 23:02
:happy:happy:happy:happy:happy
Nota zece Baroane :great:

RedBaron
5th December 2005, 23:06
Nici vorba, primul meci de fotbal din Romania s-a jucat la Arad sau Timisoara ;) deci in vest.

cum adica sau???
t.b. , poate iti trimit si tie o bota din alea 3. iti alegi tu culoarea :cool:

HIV
5th December 2005, 23:31
io am primit un pachet de tigari:headbang:

Darkslowstar
5th December 2005, 23:39
Probabil ca n-ai fost suficient de cuminte :D. Bine ca n-ai primit un fular visiniu.
Ce ziceti, acum ca au si bani, poate promova Sarma?

RedBaron
5th December 2005, 23:59
Pot, dar nu is obisnuiti cu presiunea publicului :P

bihoreanul
6th December 2005, 00:19
'conducerea gruparii galatene si-a asigurat serviciile a trei jucatori de la FC Oradea: portarul Cosmin Vîtca, mijlocasul Ramses Gado si atacantul Daniel Stan. Acestia au semnat cu Otelul angajamente pe trei ani, clubul ardelean urmînd a încasa în contul lor suma de 60.000 de euro' -ProSport
[mod] promovare !!!!

Angelina Jolie
6th December 2005, 02:26
Ba Valy o fi Gruia cartier rezidential, da totusi, nu stai in Montmarte..:D
Apoi pe langa manastur, marasti si alte elea e ca un fel de Beverly Hills.

t.b.
6th December 2005, 12:14
Da` Mihut unde merge? :drak:

micutzu
6th December 2005, 12:51
Baroane, si mie mi-a adus "mikulas" o bota alb-violeta (mi-a adus-o pe balcon) dar am primit si instructiuni la ea : zice la "contraindicatii" :D :D :D <a nu se introduce in apartament, pericol de foc> . Cartierul Vlaicu e alb-rosu pana in rarunchi iar la mine in apartament ar lua foc instantaneu orice are culoare lila. Hihihihihihihi :D :D :D :D eu tot am vrut sa invit violeti la mine acasa dar nu a avut niciunul curaj sa vina, dar nici eu nu prea asi avea curaj sa-i primesc pentru ca daca afla vecinii....... AM PUS-O !!!

bihoreanul
6th December 2005, 14:59
Pai pe Mihut ala vi-l lasam voua clujenolir ,sa va mai suga si pe voi de bani.:D Dar acum s-a vazut valoarea jucatorilor de la Oradea si Cluj. Care echipa a transferat mai multi jucatori la divizonare A? :D Acum vorbind sincer singurii de care imi pare rau sunt Vatca si Gado,deoarece restul nu au pus suflet la echipa. Stan de 2 ani incoace ,tot cu plecatul e in gura.Acuma are sansa sa dovedeasca ce poate la Otelul,desi sunt cam cutios ce va face prin A,

King of Hell
6th December 2005, 15:05
Apai ma bihorene, sincer, nu crezi ca o echipa ce vrea promovare tre sa isi cumpere jucatori, nu sa vanda ce are mai bun...

omul
6th December 2005, 15:32
cica astia din Timisoara or primit bate alb-rosii... pe bune! am vazut cu ochii mei! erau de vanzare in centrul Timisorii! :)))) =))

Dinamo, nu? :D:D Pentru meciul de duminica :D

bihoreanul
6th December 2005, 15:35
Tu ce ai prefera,sa tii niste jucatori care nu mai vor sa stea si nu dau randament,ori sa iei ceva bani pe ei acuma decat sa risti sa-i pierzi in vara pe gratis? Gado ,campionatul asta nu prea a jucat,Vatca a fost exclus din lot,asa ca ultimele 3 victorii consecutive le-am obtinut cu rexervele.:D Stai linistit ca vom fi cel putin la fel de puternici,deoarece noi am avut un lot echilibrat valoric,nu doar 11 jucatori ca altii.:P In turul asta de campionat, FC Bihor nu stiu daca a avut lotul valid la vreun meci,asa ca locul pe care suntem este explicabil intr-o mica masura(chiar foarte mica) :D

King of Hell
6th December 2005, 15:46
Mie mi-o adus mosu' experienta.

King of Hell
6th December 2005, 15:49
Lasa ca si noi am pierdut 2 jucatori de "baza":Tzarlea(ajuns la Unirea Dej) si Aldea(la Metan). Sper ca mosu sa ne aduca promovarea mult dorita. Indiferent ca noi pe 1 si voi la baraj. Da sa fim in A la anu, ambele. Si asa va fi, ca doar n-or promova toate satele, gen campia turzii, medias, salonta etc.

omul
6th December 2005, 16:20
In cupa : UTA - FC Bihor (rezerve) 0-1
In B3 : FC Bihor (titulari) - UTA 1-2

In cupa : Liberty - FC Bihor (rezerve) 0-3
In B3 : Liberty - FC Bihor (titulari) 1-0

Se pare ca ne asteapta un retur in care joaca rezervele. No problem...

t.b.
6th December 2005, 19:37
Pai pe Mihut ala vi-l lasam voua clujenolir ,sa va mai suga si pe voi de bani.:D Dar acum s-a vazut valoarea jucatorilor de la Oradea si Cluj. Care echipa a transferat mai multi jucatori la divizonare A? :D Acum vorbind sincer singurii de care imi pare rau sunt Vatca si Gado,deoarece restul nu au pus suflet la echipa. Stan de 2 ani incoace ,tot cu plecatul e in gura.Acuma are sansa sa dovedeasca ce poate la Otelul,desi sunt cam cutios ce va face prin A,


Otelul cam e echipa de B, mare lucru daca evita retrogradarea, mie mi se pare totusi cam putin 60.000 pe 3 titulari, acuma daca mai aveau doar 6 luni contract e explicabil.
Mihut nu stiu in celelalte meciuri cum a jucat dar in meciul direct mi-a placut...

PS: Noi vindem jucatori doar afara, care ajung sa joace pe la echipele nationale :D rebuturile gen tarlea, oprinceana, ciurar/aldea (sau cum si-o mai zice ) nu se pun.

In amicalul de azi cu Luceafarul Dej au revenit pe gazon Szilagyi(accidentat in etapa a 3-a de catre un ******* imbracat in visiniu :mda: ) si Codreanu :ok:

Angelina Jolie
6th December 2005, 19:44
Sexuala?:happy

RedBaron
6th December 2005, 19:55
omule, cupa e cupa... rezervele is rezerve. si am mai spus, si UTA a jucat cu juniori si rezerve in cupa cu BH... aia nu inseamna nimic. un meci de 2 lei, castigat in extremis cu 1-0... halal rezerve :))

RedBaron
6th December 2005, 19:58
monroe... o trecut mos nicolae si mesajele off-topic. asteapta acu si tu pana in 25.. la urmatoarea promotie.

ps= oricum buna replica :))))

dar cred ca se referea la experienta de joc

King of Hell
6th December 2005, 19:59
Nu, ma refeream la faptul ca n-am primit nika de mos.

Darkslowstar
7th December 2005, 11:05
Off-topic: ati auzit de unul Oros de la Sarma? Pe ce post joaca si cat e de bun? E in probe la noi, de aia ma intereseaza.
Thx!

HIV
7th December 2005, 13:06
Dark...ii un ronaldinho in devenire :D

amu serios...am auzit de el...da stie dumnezeu daca ii bun sau rau :D

t.b.
7th December 2005, 18:21
Off-topic: ati auzit de unul Oros de la Sarma? Pe ce post joaca si cat e de bun? E in probe la noi, de aia ma intereseaza.
Thx!


Adrian Oros? E atacant parca, cred ca-i junior, nu-s f. sigur...


In presa scrie altceva, sigur nu era vorba de Foro?

“Capitanul” Marius Foro si Florin Dicher, doi dintre jucatorii de baza ai Industriei Sarmei Campia Turzii in acest tur de campionat, au intrat in atentia divizionarei B FC Brasov. Oficialii gruparii de sub Tampa au solicitat casete video cu cei doi jucatori si au purtat cateva dialoguri telefonice cu presedintele ISCT, Mihai Bordea. “Brasovenii si-au manifestat interesul pentru Foro si Dicher, dar nu am trecut inca la negocieri. Una este sa vorbesti la modul general si alta este sa te asezi la masa negocierilor, unde, de regula, se trece la abordarea directa, respectiv la bani”, a declarat Bordea, care a mai spus ca Foro si Dicher nu sunt in probe de joc la FC Brasov. Cel mai curtat fotbalist al ISCT este insa atacantul Voiculet, pentru care se bat cinci echipe, insa doar una, FC Bihor, a facut pasul spre dialog. “M-au sunat de mai multe ori cei de la Oradea, care si-au si anuntat sosirea la Campia Turzii. Ii astept sa vad ce ofera pentru transferul lui Voiculet si apoi ma decid daca incep negocierile. Am mai auzit ca Brasovul si «U» Cluj ar fi interesate de Dambean, dar nici unul dintre cluburi nu a dat vreun semn de viata”, a mai afirmat presedintele ISCT. Inaintea incheierii turului de campionat, Mihai Bordea l-a informat pe presedintele Consiliului de Administratie al Club Fotbal Municipal «U» SA, Lucian Danciu, ca mai multi jucatori ai ISCT au intrat in vizorul unor cluburi. “I-am spus ca daca-l intereseaza vreun jucator de la Campia Turzii, clubul pe care-l conduce, «U» Cluj, are prima optiune la transferari, dar nu mi-a dat nici un raspuns clar, a conchis Bordea.


Ziua de Cluj

omul
7th December 2005, 18:56
Meciuri amicale :

Crisul Alesd (D) - FCB 0-1
Minerul Stei (D) - FCB 1-4
CF Bihorul Beius (C) - FCB 0-2
Lotus Baile Felix (C) - FCB 1-4

Suntem pe val :D:D
De vineri vacanta, reunirea lotului pe 9 ianuarie pentru pregatirea promovarii :D

t.b.
7th December 2005, 19:04
Vad ca ati luat toate echipele din judet la rand da` cu Salonta de ce n-ati jucat :drak: numa` cu amarastenii sa fiti siguri ca-i bateti :D


Deci Mihut mere la Dinamo (probabil Dinamo II :D ) nu?

omul
7th December 2005, 19:20
da` cu Salonta de ce n-ati jucat?

pentru ca sunt meciuri amicale iar salontanii mai mult ne dusmanesc... chiar nu inteleg de ce... poate stie Vizer mai bine

Angelina Jolie
7th December 2005, 20:14
Timisoara-aialalti 3-0
Blaj - aialalti 2-0 parca
aialalti - Lceafarul Dej (DIVIZIA D!!!) 3-3
MAAARE ECHIPA!!!

King of Hell
7th December 2005, 20:24
Ba Valy, scopul intr-un amical nu e sa castigi, e sa experimentezi. Apropo, sambata joaca astia ai nostri amical cu Debrecen? No vi ma? Hai ma nu te trage pe cur ma. :D

t.b.
7th December 2005, 20:25
Doar la Timisoara am jucat cu titularii
La Blaj au fost doar juniori, cativa de la U II si vreo doi jucatori aflati in probe, in meciul cu Luceafarul in prima repriza au jucat deasemenea doar juniori si de la echipa a 2-a (scor 3-1 pt Luceafarul) iar in repriza a 2-a au intrat cativa titulari, si am egalat...
Sunt doar amicale, nu se joaca la rezultat...

Pe Moina jucam cu ungurii? de la cat?

Angelina Jolie
7th December 2005, 20:29
Ba Valy, scopul intr-un amical nu e sa castigi, e sa experimentezi. Apropo, sambata joaca astia ai nostri amical cu Debrecen? No vi ma? Hai ma nu te trage pe cur ma. :D
Vin dara. :happy

Darkslowstar
7th December 2005, 21:53
In TEX scrie de Oros, dar poate au auzit ei gresit si e vorba de Foro. De asta am auzit si eu, nu-i jucator rau. La noi se asteapta niste schimbari azi sau maine, e ultimul Consiliu de Administratie si se poate schimba conducerea. Nue o problema de bani, pt ca la noi sunt bani suficienti. Problema mare e la cap.

omul
7th December 2005, 22:22
Ba Valy, scopul intr-un amical nu e sa castigi, e sa experimentezi. Apropo, sambata joaca astia ai nostri amical cu Debrecen? No vi ma? Hai ma nu te trage pe cur ma. :D

Uita inca unu' care s-o abonat la erdeesh, ca sa nu fie pielea %@#$$ in parohie :D:D:D


Pe Moina jucam cu ungurii? de la cat?

si unu' care nu cred ca-i abonat, ca o mushcat-o :D:D:D - nu fi bouvagon :D

ceaules bulaaaaaaaan
esti adevarat mah kingule, ardelean adevarat :D

jorgensen
8th December 2005, 09:33
Dupa ce au plecat jucatorii care nu prea mai jucau in echipa: Stan - 4 goluri de la un atacant care in umra cu 2 sezoane era gogheterul diviziei B, Vatca - de la meciul cu Resita nu a mai prin lotul de 18 si Gado - care s-a accidentat dupa meciul cu Gaz si nu a mai jucat nici un minut, FC Bihor cauta fotbalisti.

Daca pe Voiculet l-am fi contactat deja, am auzit de trei CFR-isti clujeni: Stef, Goia, Bacnean si Bruncevici. Valy ceva de comentat ? Is buni sau nu ?

Si pun pariu ca si de la Poli vom mai aduce ceva...

HIV
8th December 2005, 10:28
asa ceva a fost si la noi vreo 8 ani

omul
8th December 2005, 12:05
deci, sa intelegem ca acum problema e si la bani ? :D

HIV
8th December 2005, 15:05
Nu...adica in sensu ca nu avem datorii si asa mai departe...dar nici bani de transferuri bomba nu avem .

King of Hell
8th December 2005, 15:32
Stef ii baiat gigel, prietn de familie de-al familiei mele. Goia ii fundasu ala ce o fost la ISCT si o refuzat sa vina la U, ii gigel si ala. Bacnean nush. Bruncevici ii super atacant, mancal'ar spuma marii.

t.b.
8th December 2005, 15:48
Am auzit de trei ***-isti: Stef, Goia, Bacnean si Bruncevici

:)
se recomanda lecturarea urgenta a cartii de matematica pt. clasa I, pt. aprofundare se pot face exercitii de numarat ratuste :D

Pai ii clar, aia din deal fac orice ca se ne incurce, acuma ca o vazut ca bihorenii n-au jucatori, hop sar si le imprumuta cativa :mda:
din aia 4 doar Stef nu o jucat pt. "dej" in meciul de pe Moina, nici unul nu-i cine stie ce jucator...

De la Poli luam noi, poate va dau si voua pe aia care-i refuzam :)

jorgensen
8th December 2005, 15:52
Si tu ai vrea sa mergi la meci da' nu-ti porneste masina ? Si atunci nu ai altceva de facut decat sa te afli vorbind singur ?

Conecteaza-te !

Baietii din Gruia nu trebuie sa faca nimic sa va incurce. O faceti singuri ! Remember 26.11.2005 !

RedBaron
8th December 2005, 16:14
pentru cei ce nu stiu de "reclama rds", le precizez eu ca ultimele mesaje la acea "reclama" se refereau... partial.

haideti sa nu inducem lumea in eroare si sa o dam prea mult in off-topic, ca o sa creada restu ca B3-ul e o afacere de familie...

on-topic: in 9 ianuarie inteleg ca si UTA si BH isi reunesc loturile, ori va fi interesant ce loturi se vor reuni mai exact. la noi vreo 5 jucatori vor fi pusi pe liber si se cauta jucatori buni de div. B, macar vreo 4.

@t.b.
tot ce luati de la FCU Poli nu e bun... pai voi luati ce arunca altii? naspaaaa.

King of Hell
8th December 2005, 16:18
Ma faceam io misto, da chiar detin ceva informatii conform carora jucam sambata amical cu Debrecen la ei acasa, ca in fiecare an. Daca aflu mai multe dau detalii, oricum nu merg la meci ca n-am pasaport. (Acum sa nu imi zica careva..asa asa, scoate-te,scoate-te).
PS Stef e chiar bun.

Angelina Jolie
8th December 2005, 17:33
Daca pe Voiculet l-am fi contactat deja, am auzit de trei CFR-isti clujeni: Stef, Goia, Bacnean si Bruncevici. Valy ceva de comentat ? Is buni sau nu ?
Stef e tanar si de mare viitor zic eu, Goia e fundas central solid, mai da si cate un gol din cand in cand, Bacnean fundas dreapta bun, si Bruncevici e minunat pt lustruirea bancii de rezerve. Sau poate isi da drumul la voi, mai stii?

t.b.
8th December 2005, 18:03
tot ce luati de la FCU Poli nu e bun... pai voi luati ce arunca altii? naspaaaa.

Jucatori ca Paleacu sau Galdean nu stiu cati mai sunt in B3, si eu as vrea sa vad la "U" numai jucatori crescuti de noi, dar din pacate jucatorii nostri ai buni joaca pe la Tiraspol, bistrita, Sportul, Vaslui, Constanta... :(


Transill Tg. Mures (div. C) - "U" 0-7 3 goluri Borza, 2 Jula, Dobrau, Sanda

RedBaron
8th December 2005, 20:37
@King
Esti jucator cumva la "U" sau is "dume" mesajele astea? :))) Nu vreau sa te cenzurez la modul nedrept, poate chiar ai dat gol (in meciul cu pricina)... altfel suntem pe langa subiect. :(

@tb
intr-adevar paleacu sau galdean sunt jucatori care pot intari o candidata la promovare, cum sunteti voi. dar oricum, nu-i bine sa luati de la Poli jucatori :)))

King of Hell
8th December 2005, 21:40
Baroane sterge linistit mesajele mele aiurea. Locul si inima mea sunt tribuna, altii fac treaba pe iarba. Is doar un fanatic, nu un jucator. :) Vorbesc si io aiurea.

RedBaron
8th December 2005, 21:53
[off-topic]: Bine asa si eu mai joc pe la UTA... sau jucam pe vremuri, cand bateam pe Poli la TM spre ex, dar tot in tribuna si de bucurie ;) Ultima oara am "jucat" cu ocazia meciului de la Oradea...

[/offtopic]

jorgensen
8th December 2005, 22:01
Baroane, ma crezi sau nu eu am fost la meciul ala de la Timisoara. Eram student si dupa meci am mers la Universitate, langa Cessena si v-am vazut, Erati cativa, si unul dintre voi, ne-a intrebat "Nu stiti ce a facut Poli?"
Eu nu tineam cu nimeni, dar m-a distrat intrebarea...
La Bihoru atunci eu sunt titular meci de meci, azi am jucat o partida de verificare cu Ghilea in echipa (pentru necunoscatori, una din eminentele Cenusii ale FC Bihor)... :drak:

RedBaron
8th December 2005, 22:15
@jorg
ma obligi sa incalc regulamentul ... si sa fiu iarasi off-topic, dar ptr ultima oara. vreau sa adaug ceva:

acel 3-4 (2-0) a generat o intamplare hazlie. dupa meci, ma intrebat cineva, tot asa pe strada, cat s-a terminat meciul dintre Poli AEK si UTA, vazandu-ma cu masina de Arad... am ezitat sa raspund prompt, la care tipu completeaza trist: "eu am plecat la pauza, aveau (nr. Poli) 2-0 deja". asadar baiatu' era aradean si plecase la pauza, iar in repriza a 2a UTA a dat 4 goluri =)) imi pare rau de el... :)))

omul
8th December 2005, 22:24
Baroane, pe mine de ce nu m-ai intrebat daca nu-s arbitru, inainte sa-mi stergi postu'? discriminare, huoooo, traiasca prietenia ar-cj! :D

ce cariere de suporteri-fotbalisti pe noi :D apropo, io chiar am jucat la juniorii FCB ;)

on topic: pe mine ma bucura revenirea "killer-ului" Gongolea in centrul defensivei noastre, cu un gol spectaculos cu Lotus. Parca vad deja cum sar aschii de tibii de atacanti clujeni :D

t.b.
8th December 2005, 23:10
Parca vad deja cum sar aschii de tibii de atacanti clujeni

Vezi Baroane de ce aducem jucatori de la Poli, sa nu ni-i rupa brutele bihorene pe ai nostri :) in ultima etapa cand o sa jucam doar de amorul artei (adica pt. placerea de a bate niste bihoreni, si daca merg si niste visinii p-acolo cu atat mai mare va fi satisfactia :drak: ) ca vom fi promovati matematic cu vreo 5 etape inainte de sf. campionatului, o sa-i bagam pe aia de la Poli sa joace ca sa se poata pregati ai nostri pt. Champions League :D

THE HUN
9th December 2005, 02:28
@t.b.
tot ce luati de la FCU Poli nu e bun... pai voi luati ce arunca altii? naspaaaa.
Daca si baronul Neumann gandea ca tine,UTA n-ar fi obtinut rezultatele cu care se mandreste astazi.Vezi ca in decursul timpului si voi ati luat jucatori de la Poli(si invers) si chiar acum in prezent va rugati la Cel de sus ca Bota sa-si reinoiasca contractul cu voi.La ora actuala orice jucator de la Poli poate face fata cu brio la orice echipa in div.B.

micutzu
9th December 2005, 10:23
Treaba e ca voi nu mai aveti jucatori "de la Poli" de mult. Voi aveti...de peste tot numai timisoreni nu gasesc la echipa aia (poate vreunul de samanta)

RedBaron
9th December 2005, 16:06
Daca si baronul Neumann gandea ca tine,UTA n-ar fi obtinut rezultatele cu care se mandreste astazi.Vezi ca in decursul timpului si voi ati luat jucatori de la Poli(si invers) si chiar acum in prezent va rugati la Cel de sus ca Bota sa-si reinoiasca contractul cu voi.La ora actuala orice jucator de la Poli poate face fata cu brio la orice echipa in div.B.Era pe fond de gluma pus mesajul meu. Stiu preabine cati timisoreni am avut numai la ultima promovare: ianu, chitescu, panaitescu, miculescu, etc... In principiu din 2002 incoace UTA permanent a avut mai multi timisoreni in lot decat echipa care joaca pe Dan Paltinisanu.
Bota a declarat ca doreste sa ramana la UTA, eu sper sa ramana, dar nu e batut in cuie nimic...
Ar fi culmea la ce salarii sunt si cat s-a investit in Poli sa aiba jucatori ce nu ar putea face fata la o divizionara B. Dar aud ca "U" Cluj va primi ceva intariri de la voi, sau Bihorul si o sa vedem cat de prolifici sunt cei imprumutati ;)

@omul
ai dreptate :)

RedBaron
9th December 2005, 23:23
Nou contract pentru Bogosel

Dacă până acum am văzut doar nemultumiri ale conducerii fată de jucători, iată că am întâlnit si o situatie diferită. Omul despre care Silviu Iorgulescu a spus că i-a fost băgat pe gât de Coras si nu are nevoie de el, iar apoi a fost titular la UTA, evoluând constant meci de meci, chiar si în acest tur, Costel Bogosel este băgat în seamă de conducerea „Bătrânei Doamne”.
Săptămâna viitoare se intentionează prelungirea contractului cu UTA, iar Bogosel nu a dat semne că nu ar dori să încheie o întelegere cu UTA, cel mai probabil pentru un an si jumătate. Duckadam spune că are nevoie la echipă de jucători care să se pregătească si să aibă o atitudine precum Costel Bogosel.

THE HUN
10th December 2005, 02:04
Era pe fond de gluma pus mesajul meu. Stiu preabine cati timisoreni am avut numai la ultima promovare: ianu, chitescu, panaitescu, miculescu, etc... In principiu din 2002 incoace UTA permanent a avut mai multi timisoreni in lot decat echipa care joaca pe Dan Paltinisanu.
Bota a declarat ca doreste sa ramana la UTA, eu sper sa ramana, dar nu e batut in cuie nimic...
Ar fi culmea la ce salarii sunt si cat s-a investit in Poli sa aiba jucatori ce nu ar putea face fata la o divizionara B. Dar aud ca "U" Cluj va primi ceva intariri de la voi, sau Bihorul si o sa vedem cat de prolifici sunt cei imprumutati ;)

@omul
ai dreptate :)
OK,se pare ca am fost mai tare de ganditor si n-am priceput gluma dar totusi cred ca atat Clujul cat si Bihorul sa nu se astepte ca o data ce au jucatorii sunt ca si promovati.

t.b.
10th December 2005, 02:31
Bordea anuntă negocieri cu FC Brasov

Presedintele divizionarei B FC Brasov, Vasile Craila, l-a anuntat pe omologul său de la Industria Sârmei Câmpia Turzii, Mihai Bordea, că intentionează să-i transfere, la “pachet”, pe Marius Foro, Florin Dicher si Dumitru Muscă(asta o fost junior la noi, ii fundas). Cu toate că a renuntat la serviciile antrenorului Gheorghe Multescu, pe care, miercuri, l-a înlocuit cu Petre Grigoras, ultima dată pe banca tehnică a Farului Constanta, Craila i-a spus lui Bordea că “afacerea” nu a căzut.
“Presedintele Brasovului mi-a spus că este interesat de achizitionarea lui Foro, Muscă si Dicher si că vrea să vină săptămâna viitoare la Câmpia Turzii pentru a începe negocierile”, a afirmat oficialul grupării “sârmare”. Atacantul Adrian Voiculet se află în atentia unei alte divizionare B, FC Bihor, dar pe “fir” a intrat si FC Brasov. “S-ar putea ca si Voiculet să intre la pachetul format din Foro, Muscă si Dicher, însă mai multe amănunte nu vă pot oferi decât săptămâna viitoare”, a mai spus Mihai Bordea.

Ziua de Cluj

Refuzat de “U” Cluj, Foro va alege între FC Braşov şi Gaz Metan :mda:
Desemnat cel mai bun jucător din B3 în urma voturilor crainicilor de la posturile de radio din Cluj, Timişoara, Târgu Mureş şi Reşiţa, mijlocaşul Marius Foro nu duce lipsă de oferte. Între acestea şi de la “U” Cluj. “Nu cred că va ajunge la noi, fiindcă eu nu pot să-i impun antrenorului un jucător”, a mărturisit Cristi Dulca, directorul executiv al lui “U”, acesta sugerând că Foro nu este dorit de Leo Grozavu(cica-l are pe Ungurusan :mda: ). În aceste condiţii, Foro va ajunge fie la FC Braşov, fie la Gaz Metan. (mai bine la Brasov :D )


Se pare ca-i exod de bihoreni :)

Orădeanul Sfârlea, între Iaşi şi Vaslui

După ce Vâtcă, Gado şi Daniel Stan au ajuns la Galaţi, micuţul mijlocaş ar putea pleca şi el la o echipă din Moldova.


Negocierile care trebuia să se desfăşoare ieri între club şi jucătorii cărora le expiră în vară contractele n-au adus rezultatele dorite de conducere. Momentan doar Mihai Lungan pare dispus să continue în roş-albastru.
În schimb, fundaşul Florin Lazăr şi mijlocaşul Sebastian Sfârlea sunt cu bagajele la uşă, aşteptând ca echipele care sunt interesate de ei să ajungă la un acord cu clubul bihorean, astfel încât să poată pleca încă din această iarnă. “Cei de la Oradea nu mi-au propus încă nimic, iar eu am impresia că nici nu mă mai vor la echipă. În schimb, azi (n.r. - ieri) m-au contactat două echipe din prima divizie, este vorba de Poli Iaşi şi FC Vaslui, şi sunt tentat să dau curs propunerii uneia dintre ele. Mi-ar plăcea să joc iar în prima divizie“, a mărturisit Sfârlea, care ar înclina să plece la Poli Iaşi, acolo unde antrenor este Ionuţ Popa, pe care l-a avut şi la Oradea. La rândul său, fundaşul Florin Lazăr este curtat insistent de Jiul. “Mai am şi alte oferte, astfel încât sunt şanse mici să-mi prelungesc contractul cu FC Bihor. Va fi însă greu să plec în iarna aceasta, fiindcă am vorbit cu antrenorul Ion Marin şi mi-a spus să-mi iau gândul de la orice transfer până în vară”, s-a destăinuit jucătorul.
În schimb, chiar dacă acum e la modă să pleci de la FC Bihor, Mihai Lungan nu se lasă dus de val, fiind dornic să-şi prelungească contractul cu clubul orădean: “Până în vară nu se pune problema să plec, dar oricum sunt tentat să-mi prelungesc angajamentul cu FC Bihor”.



“Bruno” refuză Oradea

Aflat în vacanţă acasă, la Novi Pazar, atacantul sârb Sead Bruncevic nici nu vrea să audă :) de un împrumut la FC Bihor. Fotbalistul ar dori mai degrabă să ajungă la prim-divizionara Gloria Bistriţa.


Nici Toma nu vrea în “B” :)
Fost căpitan al lui *** în majoritatea meciurilor din campionatul trecut, fundaşul Dorin Toma (foto) nu doreşte cu nici un chip să plece la o echipă din eşalonul secund. “Încă nu ştiu nimic oficial pe tema asta a împrumutului, dar oricum n-aş merge să joc în Divizia B la Oradea”, a spus Toma






Si nici la Medias nu stau mai bine lucrurile :)

Emoţii şi pentru Boaru

Aflat în ultimele şase luni de contract, “căpitanul” medieşenilor poate semna în orice clipă cu altă grupare. El aşteaptă mai întâi oferta actualei sale echipe.


Aflată pe primul loc în clasamentul Diviziei B3, cu pretenţii de promovare, Gaz Metan Mediaş pare să fie lovită de “sindromul FC Bihor”, :) medieşenii riscând să piardă în această iarnă cei mai buni jucători.
După mijlocaşul Vilmoş Stoica, jucător căruia încă nu i s-a făcut o ofertă pentru prelungirea contractului, şi “căpitanul” Claudiu Boaru, intrat la rându-i în ultimele şase luni de contract, are aceeaşi problemă. “Deşi îmi expiră în vară înţelegerea cu Gaz Metan, nimeni din conducerea clubului nu mi-a propus prelungirea contractului”, a mărturisit golgeterul seriei ardelene a Diviziei B, care nu exclude posibilitatea despărţirii de medieşeni.

Prosport

Angelina Jolie
10th December 2005, 04:31
Pai si normal bai, si rebuturile noastre sunt pretentioase ma. Doar suntem echipa de categorie superioara.
HAI CFR! Ceilalti in C!

RedBaron
10th December 2005, 11:26
UTA update :)

Mârne, dispus să-si rezilieze contractul
Managerul Duckadam l-a asigurat pe fotbalist că face parte din planurile de viitor ale clubului

Marius Mârne a încercat să-si clarifice situatia alături de managerul Helmut Duckadam, căruia i-a cerut să precizeze pozitia clubului în ceea ce-l priveste. Pus în fata mai multor speculatii legate viitorul său, portarul Bătrânei Doamne a dorit să afle ce gânduri au cu el conducătorii clubului. „Am auzit o serie de speculatii despre mine. Se spune că sunt considerat scump, că nu mai sunt dorit în lot si că UTA are de gând să renunte la serviciile mele. Din acest motiv, am discutat cu domnul Duckadam. L-am întrebat dacă zvonul este adevărat si mi-a spus că nu. Eu chiar am mers mai departe si m-am oferit să reziliez contractul. M-am gândit să întind o mână de ajutor clubului UTA în ideea în care nu mai sunt dorit sau reprezint o povară. Mi s-a spus să stau linistit, că nu are nimeni, nimic de împărtit cu mine si că nu am fost nominalizat pe lista de disponibilizări de antrenorul Victor Rosca. Am înteles punctul de vedere al clubului. Sincer, nu doresc să plec dacă totul este în ordine, dar nici să stau cu forta nu vreau”, a declarat Marius Mârne. Într-adevăr, Mârne nu a făcut parte din grupul fotbalistilor pusi pe lista de transfer. În schimb, Victor Rosca l-a mentionat pe Mârne la capitolul indisciplină, mentionând că portarul a încasat două cartonase rosii în cele sase meciuri jucate de-a lungul turului.

Toti sunt transferabili
Oricum, nu doar Marius Mârne, ci toti componentii lotului FCM UTA au fost anuntati drept transferabili de către managerul Helmut Duckadam. „Nu există nici un fotbalist bătut în cuie, despre care să putem spune că este indispensabil. În cazul în care vom primi oferte pentru jucători, le vom analiza si ne vom aseza la masa tratativelor cu cei care îi solicită. Până acum nu am fost căutati din acest punct de vedere, dar asteptăm”, a afirmat managerul Helmut Duckadam.

omul
10th December 2005, 12:38
toti componentii lotului FCM UTA au fost anuntati drept transferabili de către managerul Helmut Duckadam. „Nu există nici un fotbalist bătut în cuie, despre care să putem spune că este indispensabil. În cazul în care vom primi oferte pentru jucători, le vom analiza si ne vom aseza la masa tratativelor cu cei care îi solicită. Până acum nu am fost căutati din acest punct de vedere, dar asteptăm”, a afirmat managerul Helmut Duckadam.

asta ar putea fi numit "sindromul UTA" :D ar vrea sa vanda din jucatori, da' nu-i vrea nime' :evil:

Parca vad ca se orienteaza astia de la noi sa aduca ceva prospaturi din sudul Crisanei... gen Maris care ne-o mancat banii si gol a ajuns sa dea doar in ultima etapa (oricum a fost expediat de Andone).


nu toata lumea sufera de sindrom....


Vrea să rămână

Desi la FC Bihor valul plecarilor este la ordinea zilei, fundasul Cristian Luput este tentat sa-si prelungeasca angajamentul cu clubul. „Sunt oradean si prima optiune este sa ramân acasa. Înca nu am semnat, dar în mare parte ne-am înteles, dupa mai multe runde de negocieri.
Sper sa nu mai continue seria plecarilor. Vreau sa ne luptam pâna la capat pentru promovare”, spune capitanul echipei.

Darkslowstar
10th December 2005, 13:07
tb, Kraila e manager general la Brasov si e posibil sa nu mai faca multi purici pe la noi, sper. Ar fi normal ca Sarma sa ne dea noua jucatorii aia, decat sa-i dea la Medias.Si nu m-as supara sa-i luam si pe Boaru si Vilmos Stoica, mai ales ca avem o relatie buna cu Medias, de unde l-am mai luat printre altii pe Flavius Moldovan. sa inceapa curatenia de iarna :)

jorgensen
10th December 2005, 16:49
Stiu ca e off-line, dar nu m-am putut abtine:

"Cel mai bun tur de campionat din ultimii trei ani pentru baschetul masculin clujean, completat de patru jocuri in FIBA EuroCup Challenge, a lasat urme in bugetul Poli Mobitelco, cea mai po****ra echipa a Clujului, conform Directiei pentru Sport a Judetului Cluj"

King of Hell
10th December 2005, 18:03
Your point being?:mda:

fara quote/citat integral al mesajului anterior pls

t.b.
10th December 2005, 21:10
Stiu ca e off-line, dar nu m-am putut abtine:

"Cel mai bun tur de campionat din ultimii trei ani pentru baschetul masculin clujean, completat de patru jocuri in FIBA EuroCup Challenge, a lasat urme in bugetul Poli Mobitelco, cea mai po****ra echipa a Clujului, conform Directiei pentru Sport a Judetului Cluj"



Sa fim seriosi, nu puteau sa dea premiul echipei de fotbal(asa cum s-ar fi cuvenit) pt. ca sarea ********u` cu gura, la meciurile de basket cine crezi ca merge? Te invit sa vii la Sala Sporturilor sa vezi ce scandeaza spectatorii (nu doar galeria) atunci cand echipa conduce, si ce fulare au la gat cei din sala. 90% dintre cei care merg la basket sunt suporteri ai echipei de fotbal... Si daca echipa de basket o sa revina la numele Universitatea, o sa fie mai ceva.
Diferenta e ca echipa de basket are mari sanse sa termine pe locul 1, dupa ce a invins pe Asesoft, Dinamo si a jucat in cupele europene in timp ce echipa de fotbal e in situatia pe care o stim cu totii :(.

giginamol
10th December 2005, 21:23
@Darkslowstar "Ar fi normal ca Sarma sa ne dea noua jucatorii aia, decat sa-i dea la Medias"
De ce e normal sa va dea voua jucatorii?:no: Mediasul are la ora actuala mai multe sanse la promovare decat aveti voi . Locul unu in seria voastra pare sa fie deja acontat de ceahlaul. Si din cate citesc de prin ziare e cam nebunie pe la voi acolo. Multescu e mai procupat de scamatorie decat de antrenorat ba dispare ba reapare.

Emil Cindrea: “Nu dăm acum nici un jucător la Gloria Bistriţa!”
Preşedintele Corin Emil Cindrea a infirmat faptul că Ovidiu Petelean şi Vili Stoica vor pleca în iarna aceasta la Bistriţa. “Astea sunt lucruri inventate de cineva din motive ştiute numai de persoana respectivă. Am discutat cu ambii jucători şi amândoi vor rămâne aici. Nu dăm nici un fotbalist la Bistriţa! Vili îşi va prelungi chiar în aceste zile contractul”, a spus tranşant Cindrea. Prosport

Sper sa se tina de cuvant

t.b.
10th December 2005, 23:19
@Darkslowstar "Ar fi normal ca Sarma sa ne dea noua jucatorii aia, decat sa-i dea la Medias"
De ce e normal sa va dea voua jucatorii?:no: Mediasul are la ora actuala mai multe sanse la promovare decat aveti voi . Locul unu in seria voastra pare sa fie deja acontat de ceahlaul. Si din cate citesc de prin ziare e cam nebunie pe la voi acolo. Multescu e mai procupat de scamatorie decat de antrenorat ba dispare ba reapare.

Pntru ca presedintele de la ISCT e cel putin la nivel de declaratii suporter al Universitatii Cluj, echipa aflata in lupta directa pt. promovare cu voi, si din acest motiv se gandea Dark ca ar fi "normal" sa vanda jucatorii Brasovului. Dar sunt 100% sigur ca Bordea ii va da echipei care da mai multi bani...

Darkslowstar
10th December 2005, 23:24
Mi s-ar parea normal ca Sarma sa ajute Clujul, doar sunt din acesi judet si al doilea motiv ar fi ca asa nu ar intari o contracanditata, pt ca si Sarma e acolo, sus. Eu sper ca aia a junga la noi.
Nu prea mai avem sanse la locul I, dar avem sanse bune de baraj.

t.b.
11th December 2005, 19:16
Dulcea, pe lista “şepcilor roşii”

Atacantul Jiului Petroşani ar agrea să joace pe “Ion Moina”.


Deşi încă nu ştie pe ce buget se poate baza anul viitor, conducerea divizionarei B şi-a creionat o posibilă listă de achiziţii. Între numele de pe aceasta se află şi acela al atacantului Adrian Dulcea, de la Jiul Petroşani.
În căutarea unui jucător care să rezolve problema ineficacităţii compartimentului ofensiv, antrenorul Leo Grozavu s-a oprit şi la sătmăreanul Adrian Dulcea, jucător legitimat la prim-divizionara Jiul Petroşani, dar care nu mai intră în calculele lui Ionuţ Chirilă. Dulcea, care se pregăteşte de mai multe săptămâni de unul singur la Satu Mare, s-a arătat încântat de posibilitatea de a evolua pe “Ion Moina”. “Eu aş vrea să joc la Cluj, pentru o echipă care se bate la promovare. Sunt ceva tatonări, dar până acum n-am vorbit nimic concret cu conducerea clubului”, a mărturisit Dulcea. O altă variantă pentru atacul lui “U” este Viorel Sântejudean(fost junior de-al nostru), fotbalist pus pe liber de UTA.


Întăririle de la Poli Timişoara, la sfârşitul săptămânii viitoare
Preşedintele Lucian Danciu a dezvăluit ieri că anunţatele împrumuturi de la Poli Timişoara s-ar putea concretiza săptămâna viitoare. “Am vorbit cu cei de acolo şi cred că până atunci se vor decide asupra lotului lor şi în privinţa jucătorilor ce pot fi împrumutaţi. Abia apoi vom vorbi şi noi cu jucătorii, care trebuie să vrea şi ei să vină la Cluj. Păcat că Mircea Rus(asta nu are ce cauta la "U" :mda: ), care dorea să vină, s-a accidentat grav în meciul de Cupă cu Petrolul”, a declarat boss-ul lui “U” Cluj.


Prosport