PDA

View Full Version : Cine promoveaza sezonul acesta ('05-'06) din seria B3?



Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

jorgensen
22nd August 2005, 14:02
Voi aveti o problema cu Resita. O sa incurce pe multa lume pe naiba. Las ca o sa aveti voi de furca la Beclean. Teren mic, denivelat, pe jumatate plin de noroi. Cu putin noroc, veti pierde cu echipa lu' tata Jean.

Hai Bihoru' !

P.S. Alba-Iulia mai pierde si la Oradea, si ramanem doar doua echipe (FC Bihor si Gaz Metan, U Cluj nu conteaza)

t.b.
22nd August 2005, 14:35
"U" Cluj nu conteaza zici tu, mai vedem ce o sa zici dupa 5 etape cand o sa avem 15 puncte... va bucurati prea mult pt o victorie cu echipa secunda a blatistilor, pai la aia si prima echipa e mai slaba decat "U" sau chiar si Oradea...

HAI "U" - PROMOVAM

Siljanoski
22nd August 2005, 14:37
Lasa-i mai sa se bazeze pe Resita, daca echipa lor nu-i in stare de nimic....

jorgensen
22nd August 2005, 17:56
Etapa a doua: Armatura - u pronostic 1. Zalaul este satelitul lui Bihoru'
Etapa a treia: u - Unirea Dej, poate scoateti un egal. Dej satelitul lui CFR Cluj
Etapa a patra: CFR Timisoara - u. Daca va vor fi batut primi ceferisti, va bat si ceilalti. CFR Tim satelitul lui Poli
Etapa a cincia: u - Unirea Sanicolau Mare. Meci greu, decis in ultimele minute. Poate aveti noroc asa cum ati avut cu Resita.

DECI: de unde scoateti voi 15 puncte ?

t.b.
22nd August 2005, 18:06
Armatura - toti jucatorii plecati, echipa aproape desfiintata, antrenorul nostru ii cunoaste, sustinerea galeriei care la fel ca anul trecut o sa fie prezenta in numar mare, victorie cel putin la 2 goluri a lui "U"
urina ghej (franarii aia mici) chiar nu are rost sa mai vb de ei, cel putin 3-0 le dam
echipa a 2-a a lui Poli, nu sunt inscrisi la ei jucatori importanti din prima echipa, nici o sansa in fata lui "U"
Sannicolau mare, totusi sa vb de echipe de fotbal, probabil victorie prin neprezentare ca n-au bani de tren aia :)

15 puncte facile...

Am avut noroc cu Resita, vb prostii oradene, am avut 15 ocazii clare de gol, am luat gol din 11m la singurul lor atac, nu vb daca nu stii...

Siljanoski
23rd August 2005, 09:08
Bucurati-va si voi de victorie, ca multe n-o sa aveti...

t.b.
23rd August 2005, 11:09
Va mai aud eu dupa ca v-o da Alba ca de obicei :happy

HAI "U" PROMOVAM

RedBaron
23rd August 2005, 11:27
mai bihorenilor, asteptati sa aveti punctele in traista si apoi e clar ca veti promova, asta daca cei din cluj nu au mai multe ca voi. nu vad sensul sa ne umflam in pene ca niste cocosi dupa PRIMA etapa. cu atatia sateliti si/sau echipe desfiintate naiba stie ce o iesi. nu mi se pare prudent sa felicitam deja ipotetici castigatori ai seriei. si apoi mai sunt si meciurile de la Arad :P

politim
23rd August 2005, 12:14
bihoru la pas - locul 1
mediasul - loc 2

Siljanoski
23rd August 2005, 12:16
t.b., stai linistit ca batem alba! voi faceti-va griji de evitarea retrogradarii, ca pica multe si nu se stie...

be@
23rd August 2005, 13:39
Eu as vrea sa promoveze U Cluj sau UTA, pentru ca sunt cluburi cu o mare traditie, si am mai avea inca un derby in campionat !

Siljanoski
23rd August 2005, 14:01
Si Oradea n-o fi club cu o mare traditie, asa-i? Citeste aici sa te cultivi http://www.fco.ro/istoric.aspx

be@
23rd August 2005, 14:11
Este, dar mi-as dori sa vad niste meciuri ca UTA-poli tm. sau U Cluj-CFR !

Siljanoski
23rd August 2005, 15:18
Al doilea ar fi chiar simpatic - un fel de Celtic-Rangers autohton - 2 morti, 57 de raniti grav, 88 de raniti usor si 157 de arestati... :))

Cristy
23rd August 2005, 15:33
eu U cluj as vrea in A sa vad meciurile cu cfr :P ,cred ca sunt super marfa la galerii mai ales :D

micutzu
23rd August 2005, 15:37
Plin de laudatori pe aici, unul si unul, "tri" la leu.
Fratilor numai ce a trecut o etapa si s-a unflat ranza in voi.
Am mai zis o data "mai e mult pana departe". Haideti sa ne laudam, care o sa aiba cu ce, peste 5-6 etape, si atunci clasamentul va fi relativ. Si dupa pauza de iarna se pot schimba multe - pleaca investitori, jucatori, in cazul unora, si invers, in cazul altora. La ora asta puten zice, folosind un pleonasm, ca "vorbim discutii".
be@ iti multumesc in numele aradenilor dar, desi si noi am vrea, de la a vrea la a putea e mult de munca, remarca e valabila pentru toata lumea.

t.b.
23rd August 2005, 15:39
la Galerie, ca ei n-au asa ceva :evil: la primul meci direct au venit din gruia pe Moina 50 de indivizi, atatia au fost si sambata de la Resita, e o mica diferenta de distanta, dar n-a avut atunci paskany bani sa plateasca mai multi

be@
23rd August 2005, 15:43
O sa vina si ziua cand UTA si U Cluj vor reveni pe prima scena fotbalistica , acolo unde le e locul.Fiti convinsi de asta. Aveti putina rabdare...

zuzubuoy
23rd August 2005, 15:46
Plin de laudatori pe aici, unul si unul, "tri" la leu.
Fratilor numai ce a trecut o etapa si s-a unflat ranza in voi.
Am mai zis o data "mai e mult pana departe". Haideti sa ne laudam, care o sa aiba cu ce, peste 5-6 etape, si atunci clasamentul va fi relativ. Si dupa pauza de iarna se pot schimba multe - pleaca investitori, jucatori, in cazul unora, si invers, in cazul altora. La ora asta puten zice, folosind un pleonasm, ca "vorbim discutii".
be@ iti multumesc in numele aradenilor dar, desi si noi am vrea, de la a vrea la a putea e mult de munca, remarca e valabila pentru toata lumea.

Atunci propun, ca pana la inceperea returului, sa vorbim despre femei, masini sau politica! :headbang:

micutzu
23rd August 2005, 16:34
Remarca e simpatica, zuzu.
De la a te lauda ca esti ca si promovat si pana la a face analize si statistici precum si pronosticuri credibile, este cale lunga.
Dupa pasarea de pe gard multi au fugit si au prins :jerk:

Siljanoski
23rd August 2005, 16:47
Inca o mostra de buna crestere...

apparte
23rd August 2005, 18:45
Noa,las ca vedem sambata ce si cum :D !

Angelina Jolie
24th August 2005, 08:07
Etapa a treia: u - Unirea Dej, poate scoateti un egal. Dej satelitul lui CFR Cluj

EGAL? Sa nu exageram. Iata lista jucatorilor care sunt cam in primii 18 la CFR si au drept de joc la Dej: Turcas, Stef, Ruiz, Bacnean, Milosevic, Toma, Vasaie, Mijin, Oncica, Vlajic, Bruncevic si Roszel. Si cum la data meciului joaca nationala daca nu ma insel, ghici ce echipa va alinia Unirea Dej? Eu zic ca vor fi numai CFR-isti pe teren. Deci e clar ca ii batem la ei acasa ca si acum 2 ani. :happy :happy :happy
FORZA ZALAUL, pana una alta.

zuzubuoy
24th August 2005, 08:53
Bancul zilei:
"Antrenorul clujenilor şi-a propus ca īn acest sezon să promoveze cu U Cluj īn Divizia A." :rolleyes:

Siljanoski
24th August 2005, 10:26
Si marmota invelea ciocolata la greu...

t.b.
24th August 2005, 16:41
EGAL? Sa nu exageram. Iata lista jucatorilor care sunt cam in primii 18 la CFR si au drept de joc la Dej: Turcas, Stef, Ruiz, Bacnean, Milosevic, Toma, Vasaie, Mijin, Oncica, Vlajic, Bruncevic si Roszel. Si cum la data meciului joaca nationala daca nu ma insel, ghici ce echipa va alinia Unirea Dej? Eu zic ca vor fi numai CFR-isti pe teren. Deci e clar ca ii batem la ei acasa ca si acum 2 ani. :happy :happy :happy
FORZA ZALAUL, pana una alta.


Vestea buna jucam marti la ghej in cupa si dup-aia pe Moina cu franarii aia mici, in cupa nu pot juca si aia de la voi, dar la meciul de pe Moina o sa avem imensa placere sa batem jucatorii vostri (la fotbal, a nu se intelege altceva :D)

zuzubuoy
25th August 2005, 08:37
.... dar la meciul de pe Moina o sa avem imensa placere sa batem jucatorii vostri (la fotbal, a nu se intelege altceva :D)

Sa intelegem, ca "per total" va fi 2-0 ??? Adica, o data deja i-ati batut(la propriu :no: ), iar acum o sa-i bateti si pe teren...?! :confused:

Siljanoski
25th August 2005, 10:03
Nu, pe teren castiga aia, sa fie egali si sa nu se supere nimeni....

HIV
25th August 2005, 12:55
Sa intelegem, ca "per total" va fi 2-0 ??? Adica, o data deja i-ati batut(la propriu :no: ), iar acum o sa-i bateti si pe teren...?! :confused:

Pai ii putem bate inca odata(la propriu) ca nu cred ca se supara nimeni . Poate un franar doi dar parerea lor nu conteaza . :drak:

micutzu
25th August 2005, 13:07
Marti 30.08.2005 Cupa Romaniei : UTA - FC Bihor

Siljanoski
25th August 2005, 13:11
Am auzit. Dar nu stiu daca vom merge acolo cu prima echipă, fiindcă totuşi campionatul e pe primul loc. Uite ce a zis si Artimon „Cupa este un obiectiv pentru FC Bihor, dar primordial ramāne cāstigarea campionatului. Nu īmi convine prea mult ca meciul se va juca marti. Daca era miercuri as fi putut folosi echipa de baza, dar asa ma voi gāndi la cea mai buna varianta."

t.b.
25th August 2005, 16:06
Marti 30.08.2005 Cupa Romaniei : UTA - FC Bihor

Hai UTA, sa le scoateti impresiile din cap la bihoreni :evil:

micutzu
25th August 2005, 16:11
Am auzit. Dar nu stiu daca vom merge acolo cu prima echipă, fiindcă totuşi campionatul e pe primul loc. Uite ce a zis si Artimon „Cupa este un obiectiv pentru FC Bihor, dar primordial ramāne cāstigarea campionatului. Nu īmi convine prea mult ca meciul se va juca marti. Daca era miercuri as fi putut folosi echipa de baza, dar asa ma voi gāndi la cea mai buna varianta."

Nici la noi nu cred, din cauza batausilor, pt. ca si asa avem un lot subtire, si daca mai intervin accidentari joaca Manaila singur :) .
Dar oricum ce e drept ca valoarea se va vedea la ambele pe 10 sept., in campionat, si cel putin acasa la voi nu ne dau mari sanse (poate un egal, in proportie de 5%, cu ffffffff mult noroc) :headbang:

zuzubuoy
25th August 2005, 16:22
Bravo tb! Altceva? :jerk:

Siljanoski
25th August 2005, 16:40
Hai UTA, sa le scoateti impresiile din cap la bihoreni :evil:

Inca o vorba de duh din ciclul "Ne bazam pe altii, ca noi nu suntem in stare de nimic". In plus, astea nu-s impresii. Suntem pur si simplu realisti!

t.b.
25th August 2005, 16:49
Nu ne bazam pe altii pt ca oricum in cupa cu voi nu mai putem juca, noi o sa avem de eliminat echipe de top, anul trecut a fost Steaua, anul asta vom vedea cine-o fi, pe voi anul trecut cine v-a eliminat din cupa Crisul Alesd parca :happy

jorgensen
25th August 2005, 16:54
Sau Armatura Zalau. Dar statisticile sunt pentru altii ? Sau nu. Nu tu erai ala cu 61 campionate in divizia A si alte chestii...
Cu statisticile din B nu le ai ?
Las ca in ultima etapa o sa va spulberam de tot putinele impresii de divizia A pe care le veti mai avea (Daca locul 6 v-ar mai ajuta cu ceva). 26 noiembrie 2005 va fi o data pe care nu o veti uita prea curand. :drak:

Swisstec
25th August 2005, 17:26
Minerul Lupeni de ce nu este trecut in lista??? :mda:

jorgensen
25th August 2005, 18:04
Cand a fost facuta lista, daca ai observat... era FC Sibiu. Alte schimbari: CS Deva -> Corvinul 2005 si Tricotaje Ineu -> FCM Resita

Hai-U
25th August 2005, 19:45
Poa` sa fie trecute oricate ca "U" intra, bihorenii sa stea in banca lor inca vreo 2 ani si asa cand au fost in A s-au facut de ras.



Las ca in ultima etapa o sa va spulberam de tot putinele impresii de divizia A pe care le veti mai avea (Daca locul 6 v-ar mai ajuta cu ceva). 26 noiembrie 2005 va fi o data pe care nu o veti uita prea curand. :drak:

Ma bihorene taci sa nu te auda nimeni ca debitezi prostii, va batem de va suna apa-n cap in ultima etapa, oricum pana atunci sunteti lecuiti de promovare, ca va bate Unirea sambata... mereti ma ca n-aveti fata de A.

Swisstec
25th August 2005, 19:51
Exact! FC Sibiu nici macar nu e in B3!!!
Hai Jiul!!! Hai Minerul Lupeni!!! /hello

Hai-U
25th August 2005, 21:30
Si crezi c-ar fi promovat Lupeniul :happy hai ma sa fim seriosi, anul asta "U" intra, iar restul nu conteaza...

viole(n)t
25th August 2005, 21:45
As vrea sa promoveze U Cluj si/sau UTA, dar cred ca favorite sun Mediasul si Bihorul...

Angelina Jolie
26th August 2005, 02:35
Eu as vrea sa promoveze Unirea Dej si Industria Sarmei Campia Turzii. :happy :happy

Siljanoski
26th August 2005, 10:21
Poa` sa fie trecute oricate ca "U" intra, bihorenii sa stea in banca lor inca vreo 2 ani si asa cand au fost in A s-au facut de ras.



Ma bihorene taci sa nu te auda nimeni ca debitezi prostii, va batem de va suna apa-n cap in ultima etapa, oricum pana atunci sunteti lecuiti de promovare, ca va bate Unirea sambata... mereti ma ca n-aveti fata de A.

Si voi presupun ca aveti fata de A, asa-i? Du-te ma de-aici, ca toti vorbiti aiurea fara sa aveti nici o baza reala. Numai gura-i de voi si o sa va batem si acasa si-n deplasare de n-o sa mai stiti cum va cheama, popor de agitati ce sunteti! Si in plus, noi ne-am facut de ras in A? Pe asta de unde ai mai scos-o? Pai noi am jucat chiar bine in A (1-1 cu Rapid, 5-0 cu Farul, 3-0 cu Bacau...) si chiar ramaneam, daca nu ne faceau arbitrajele! Aia a fost hotie pe fata! Da lasa ca intram inapoi si o sa vedeti voi cine e Bihorul!


Eu as vrea sa promoveze Unirea Dej si Industria Sarmei Campia Turzii. :happy :happy
Si eu vreau sa intre Ambianta Valea Ciorii si Tricolorul Damore Alparea!

micutzu
26th August 2005, 10:47
Fratilor ne-a decimat FRF-ul (de le-ar sta in gat) :mad:
5 suspendati : 2 cu 2 etape; 2 cu 3 etape; 1 cu 5 etape :help:
Asa ca etapa de sambata precum si in cupa jucam cu rezervele. :headbang:
Asta asa ca le-a trebuit box. :mda:

Siljanoski
26th August 2005, 11:56
Ar fi fost bine sa se decida inainte de meci daca se lasa sau nu de fotbal si se apuca de box, ca acum e cam tarziu :) Stii cum e: domnia si prostia se platesc...No offense!

jorgensen
26th August 2005, 14:07
Aradenilor, ne vedem in Cupa, dupa care la aproape doua saptamani in campionat.
Veti avea si la meciul din campionat cativa suspendati.

Clujul are fata de A, dar nu universitatea, ci CFR-ul !!!! :drak:

t.b.
26th August 2005, 17:39
Sau Armatura Zalau. Dar statisticile sunt pentru altii ? Sau nu. Nu tu erai ala cu 61 campionate in divizia A si alte chestii...
Cu statisticile din B nu le ai ?
Las ca in ultima etapa o sa va spulberam de tot putinele impresii de divizia A pe care le veti mai avea (Daca locul 6 v-ar mai ajuta cu ceva). 26 noiembrie 2005 va fi o data pe care nu o veti uita prea curand. :drak:

52 nu 61, peste 9 ani bine ai zis vor fi 61...
Cu statisticile din divizia B nu-s la curent pt ca de-a lungul istorii noastre de aproape 86 de ani amm jucat prea putine sezoane in B, in schimb tu ar trebui sa ai ceva date despre acest esalon...

cat despre sezonul 2003/2004 nu pot zice ca v-ati facut de ras, ati terminat pe un onorabil loc 16, cu 6 victorii si 6 egaluri din 30 de etape, un sezon bun ce-ar mai fi de zis :evil:

apparte
27th August 2005, 16:08
Victorie categorica a Bihorului,3-0 cu Apulum:)!

t.b.
27th August 2005, 17:07
Pacat de Unirea se pare ca nu o sa conteze la promovare, gozul a dat si el chix, deci cel mai probabil lupta o sa fie in 2 intre "U" si bihor... Nu stiu cum a jucat oradea azi, dar noi am jucat ca o echipa mare. Lupeniul a facut o fapta buna etapa asta, sa speram ca etapa viitoare o sa fie la fel de cumsecade :evil:

PROMOVAM

jorgensen
27th August 2005, 19:35
Voi ati jucat numai cu amatorii pana acum. Asa ca, liniste in tribune ! La cluj se joaca fotbal numai in Gruia !

SUNTEM PE PRIMUL LOC SI ACOLO VOM RAMANE PANA LA SFARSITUL CAMPIONATULUI !

t.b.
27th August 2005, 20:14
Da` voi cu cine ati jucat :o: cu juniorii lu` bistrita si cu Unirea de la care a plecat toata echipa in vara, in aceeasi situatie cu Zalaul... La cum am jucat nu ne bate nimeni din B

jorgensen
28th August 2005, 16:48
Pe noi chiar nu ne bate nimeni, pe voi, cu siguranta va vom zdrobi !

t.b.
28th August 2005, 16:56
Da, tocmai ne-au zdrobit zalauanii, hai la un meci de-a lui "U" sa vezi cum joaca si dup-aia poti sa-ti dai o parere... La finalul sezonului trecut toti ziceau ca o sa ne batem la retrogradare, dupa ce s-a stabilit programul ziceau ca o sa terminam in primele 5, acum parearea spectatorilor neutri este ca avem mari sanse sa prindem barajul, inca vreo 2 meciuri si vom fi considerati favoriti la promovare directa...

Sigur ca o sa mai pierdem si noi puncte, o sa pierdeti si voi, daca tu crezi ca o sa promovati cu maxim de puncte nu esti realist...

Siljanoski
29th August 2005, 09:09
Adevarul e ca noi chiar am jucat foarte bine, mai bine decat am jucat vreodata in ultimii cativa ani. Pasele merg, echipa e bine pregatita fizic si merita promovarea. Cat despre tine t.b, te rog frumos sa nu compari un meci jucat cu Armatura Zalau cu unul cu Unirea, ca nu suporta comparatia. Zalaul e prastie si a fost in pragul desfiintarii, le-a plecat toata echipa vara asta, asa ca mai lasa-ma cu victoriile istorice ale lui u.
Jorgensen, te aprob! In Cluj numai in Gruia se joaca fotbal. Respect CFR!

Mishumacher
29th August 2005, 09:16
Am citit in PROSport ca Artimon nu e prea dorit la Oradea si nu o sa faca prea multi purici pe acolo.Mie mi se pare un antrenor bunicel si e in stare sa promoveze cu Oradea!

jorgensen
29th August 2005, 09:20
V-au murit laudatorii sau ce naiba'. Pase precise, pregatire fizica excelenta. Ma faci sa rad. Dupa ce o sa intalniti primul adversar (cat de cat) si o sa castigati, puteti comenta... Pana atunci, vedeti-va de treaba !

Siljanoski
29th August 2005, 09:54
Am citit in PROSport ca Artimon nu e prea dorit la Oradea si nu o sa faca prea multi purici pe acolo.Mie mi se pare un antrenor bunicel si e in stare sa promoveze cu Oradea!
Si Artimon a zis ca daca sunt rezultate nu il poate da nimeni afara. Eu ii doresc sa ramana mult si bine la Oradea, ca echipa joaca excelent si e numai meritul lui. A reusit sa schimbe atitudinea in lot si se vede! Bravo Artimon! /hello /hello /hello

zuzubuoy
29th August 2005, 10:26
Talnar, care s-a intalnit si cu Gazul, si cu Bihorul, a afirmat: " FC Bihor e mai buna ca Gaz Metan". "FC Bihor este o echipa mai buna, mai omogena si mai solida decāt Gaz Metan Medias”, a spus Talnar.
Bine! Stiu, ca inca n-a jucat cu u, .....:drak:

Siljanoski
29th August 2005, 10:29
Mai, tu chiar crezi ca Talnar o sa laude adversarii cand castiga, si nu pe ai lui? (ma refer la meciul cu "u"). :P

jorgensen
29th August 2005, 10:50
Artimon a fost foarte incantat ca intalneste pe Apulum in etapa a doua. A zis ca daca i-ar fi intalnit in etapa a 8-a, ar fi avut ceva probleme pentru ca Alba ar fi devenit o echipa mai omogena.

Voi in ce etapa ii intalniti ? :drak:

dragosblue
29th August 2005, 16:40
Ca sa ne putem conversa la fel de frumos ca anul trecut, am facut un thread nou cu B3, cu optiuni si toate alea la zi. :yeah:
P.S.: rugamintea e sa adaugati in posturi cine credeti ca merge la baraj.

Ar trebui sa actualizezi sondajele privind cele 3 serii.
Sibiul e in seria a 2-a si primisera destule voturi, deci asteptam!

Siljanoski
29th August 2005, 17:11
Cu cea mai mare placere, daca as avea voie...asa era seria cand a fost facut threadul. Intre timp s-au vandut locuri si s-a facut permutarea Sibiului. Asta este!

Darkslowstar
29th August 2005, 17:18
O sa se modifice cat de curand :). A plecat Sibiul si Ineul a vandut locul Resitei, in rest nu cred ca mai sunt si alte modificari.

Siljanoski
29th August 2005, 17:30
Ba da. Eu inca n-am inteles, Deva e acuma Corvinul nu stiu ce, nu?

t.b.
29th August 2005, 17:30
Ce zice Talnar nu-i relevant, e cel mai slab antrenor din serie, sa nu uitam ca pe noi ne-a luat de pe locul 6 si abia ne-am scapat de retrogradare... Mai mult de Talnar se leaga si una din marile "performante" ale lui Dinamo, meciurile cu Knattfirufelag... nu o sa stea prea mult la Unirea, eu zic pana dupa etapa a 8-a cand joaca cu taif"U"nul...

Da Deva se numeste Corvinul 2005 Hunedoara....

Darkslowstar
29th August 2005, 17:38
Ce bulibaseala si cu Deva. Au fuzionat CS Deva si Corvinul Hunedoara? ca in ziarele de sport apare numai sub denumirea de Corvinul Hunedoara?

jorgensen
30th August 2005, 09:00
T.b., daca citesti Gazeta sporturilor din data de 30 august 2005, pag 11, FC Bihor - Unirea Alba Iulia 3-0, "TAIFUNUL DIN VEST". Asa ca, potrivit drepturilor de autor: TAIFUNUL = FC Bihor ! Noi avem 7 goluri marcate si 0 primite.

t.b.
30th August 2005, 11:51
Nu am citit pagina aia...
intr-un cotidian local, buna ziua ardeal parca, a aparut titlul "Taif"U"nul de Cluj"... si dupa jocul de la Zalau se potriveste de minune :)

jorgensen
30th August 2005, 12:40
ala nu-i ziar. Avem si noi in Oradea, gazeta de oradea si m-am convins de calitatea oemaneilor care scriu acolo.

Pentru toti suporterii bihoreni. Toate meciurile echipei FC Bihor vor fi transmise in direct.

Prietenii stiu de ce !

Siljanoski
30th August 2005, 13:25
Si prietenii saluta ideea!

t.b.
30th August 2005, 16:25
Sa vedem ce scrie presa...

Iancu, crai pe banii publici
Teodor Biriş (Oradea)

Săptămīnalul "Bihoreanul" a prezentat īn numărul de ieri detaliile financiare ale contractului preşedintelui Marcel Iancu la FC Bihor. Conform cifrelor avansate, Iancu este cel mai scump conducător din istoria clubului, avīnd un salariu lunar de 3.200 de euro şi o primă de obiectiv de 25.000 de euro, īn cazul promovării. Iancu īncasează totodată şi 125 la sută din primele jucătorilor precum şi 5 procente din transferurile care depăşesc 100.000 de euro :o: . Eventuala īndepărtare a lui Iancu din fruntea grupării i-ar obliga pe bihoreni să-i achite salariile pe tot restul anului īn care se produce demiterea. Dacă oficialul īşi dă demisia, trebuie să returneze clubului numai echivalentul a două salarii.

Şeful bihorenilor a fost deranjat că angajamentul său a ajuns la cunoştinţa publicului. "Muncesc de dimineaţa pīnă seara la club şi fiţi convinşi că nu am venit la Oradea pentru că muream de foame la Craiova", a comentat Iancu.

65 de miliarde de lei a cheltuit administraţia locală cu FC Bihor din momentul achiziţionării clubului de la Marius Vizer, īn 2003

21.600 de euro cīştigă fundaşul Dorin Mihuţ, care e cel mai bine plătit jucător din seria transilvană a Diviziei B. Antrenorul Artimon are un contract de doar 15.000 de euro

„Salariu indecent”

Emeric Ienei şi Ioan Lucian găsesc scandaloase cīştigurile lui Iancu la Oradea. "Aoleu, nici fotbaliştii nu cīştigă aşa de bine. Eu luam net 21 de milioane şi mi-a sărit presa īn cap. Īnseamnă că am fost un dulce fraier", a spus Ienei, completat de Lucian: "E un salariu indecent şi nu cred că AGA poate aproba aşa ceva, īn condiţiile īn care FC Bihor este susţinut din bani publici. Īnseamnă că cineva īşi bate joc de acest club".


Arestat pentru o lună

Īn vara anului 2001 Marcel Iancu a fost arestat pentru o lună pe vremea īn care era director sportiv la Poli. La acel moment, jucătorului Lenoard Naidin īi expira contractul şi ar fi vrut să se transfere la Dinamo sau la Brescia. Iancu īnregistrase īnsă la FRF un contract conform căruia jucătorul ar fi semnat cu Poli pīnă īn 2005. Naidin l-a denunţat pe Iancu la Parchet, reclamīnd că directorul sportiv i-a falsificat semnătura pe noul contract. Prima expertiză grafologică a demonstrat că scrisul īi aparţinea actualului preşedinte al lui FC Bihor, acesta fiind arestat şi trimis īn judecată. Iancu a fost disculpat de o contraexpertiză, iar Curtea de Apel Timişoara l-a declarat nevinovat īn 2002.


Asa deci, incep sa curga scandalurile pe Crisul Repede... Felicitari pt alegerea facuta, Iancu sunt convins ca nu se va da in laturi de la a cumpara meciuri :no:

Siljanoski
30th August 2005, 16:35
Eu n-am nimic cu omul, atata vreme cat isi indeplineste obiectivul. Nu-mi pasa de trecutul lui si nici de cat ia salariu. Daca ne duce in A inseamna ca merita banii pe care ii ia si merita toate felicitarile. Echipa merge perfect, deci te bucuri aiurea, ca de obicei!
Ce scandaluri vezi in asta?

t.b.
30th August 2005, 16:43
Ti se pare normal ca un presedinte de club sa castige mai mult decat antrenorul si jucatorii? Mie nu mi se pare...
Eu n-as vrea ca clubul pe care-l sustin sa fie condus de un individ atat de dubios... daca a recurs la falsificari de semnaturi iti dai seama de ce e in stare...

Darkslowstar
30th August 2005, 17:10
E anormal. Dar ceea ce mi se pare si mai odios e cu primele de joc, 125%!!! din cele ale jucatorilor. Ce face el pt banii astia, aranjeaza arbitrii, meciuri? Cel putin dubios.

jorgensen
31st August 2005, 00:06
Sunteti invidiosi ca salariul presedintelui de la Oradea depaseste bugetul lui u cluj ?

t.b.
31st August 2005, 00:11
LOL f. amuzant, anul trecut I. Marin a luat 55.000 $, cam cat produce economia bihoreana intr-un an :D si iti dai seama ca daca putem plati un antrenor atata de slab cu asa multi bani stam bine financiar...

Voi in afara de CL Oradea (care nu se poate compara ca buget cu cel din Cluj) nu aveti alt sponsor, noi avem BT, Oncos, Tom Haus Construct...

Altceva

jorgensen
31st August 2005, 00:34
poate nu ati auzit de fratii Micula, in ultima revista Capita, pe locul 3 in tara cu o avere de 800 milioane euro. Sa nu vorbim de economia bihoreana. Clujl e departe.

La bugetul de stat suntem pe locul 4, dupa Bucuresti 2 mil loc, Constanta 700 mii loc si Timis 700 mii loc.

Clujul pe ce loc e ? Intre primele patru, cu siguranta nu. Pa !

P.S. Pe Ion Marin si noi l-am platit degeaba.... :degete:

Sincer, eu vreau sa promovati de pe locul doi, dar nu de alta, ALTA SANSA NU AVETI ANUL ASTA ! BIHOR RULES ! /hello

t.b.
31st August 2005, 01:09
Din cate stiu eu (nu stiu daca stiu bine sau nu...) firma de bauturi carbogazoase, alcoolice, produse alimentare nu cotizeaza la bugetul CL Oradea...
Si nu exista conceptul de autonomie locala, toti banii se centralizeaza si de acolo se impart in functie de po****tie, asta pt a nu exista diferente prea mari intre Ardeal+Banat (zonele cele mai prospere) si celelalte regiuni...

jorgensen
31st August 2005, 01:51
si atunci....
de ce mai comentezi ?

Transilvania TV cotizeaza cu 15 mii de euro, Eurpean Drinks cu 8000 de euro.

Si asta e doar ineputul. Incet, incet o sa ajunga sa sponsorizeze serios FC Bihor.

Siljanoski
31st August 2005, 09:31
Mai t.b., eu nu inteleg ce te stresezi atata pentru bugetul nostru, care, intre noi fie vorba, e cel mai mare din serie (scuza-ma, dar cred ca din banii aia ne permitem sa platim presedintele cu bani multi). Ti-e ciuda sau ce?
Fratii Micula, cum sunt sau nu sunt, contribuie direct la bugetul echipei, prin sponsorizari. Si nu numai ei. Avem mai multi sponsori mai mici si crede-ma ca se aduna!
In plus, v-a eliminat din cupa Unirea Dej (franarii mici, cum le ziceti voi). Sunteti penibili si eu as tacea din gura, in locul vostru. Sa nu-mi spui tu mie ca aia cativa jucatori veniti de la CFR au transformat Unirea in Arsenal! O sa va tragem o bataie de n-o sa stiti cum va cheama si cu asta gata.


LOL f. amuzant, anul trecut I. Marin a luat 55.000 $, cam cat produce economia bihoreana intr-un an :D si iti dai seama ca daca putem plati un antrenor atata de slab cu asa multi bani stam bine financiar...

Din asta nu rezulta ca aveti bani, ci ca sunteti fraieri cat cuprinde... :jerk:

dragos_popa17
31st August 2005, 09:39
Siljianoski, treaba a fost ca ei sau intarit cu jucatori de la CFR iar noi am intrat in teren cu multe rezerve. Si asa, meciul nu a fost atat de dezechilibrat precum spune scorul. Din cate am auzit la Radio Cluj, U a cam dominat meciul, dar nu a reusit sa concretizeze ocaziile avute.
Ideea este ca meciul asta a aratat disperarea franarilor ca am putea intra anul asta in A si ar cam uita lumea de ei prin Cluj. Nu zic ca intram, da' la cum merg treburile Oradea si Cluj au cele mai mari sanse sa termine pe primele doua locuri in serie, iar daca noi ne mai intarim putin in iarna, ar trebui si voi sa va faceti griji pentru primul loc.
Ca un P.S., mi se pare absurd ca echipe satelit sa fie inscrise in Cupa Romaniei. Asa practic, o echipa mare ca Dinamo sau Rapid are doua sanse sa castige competitia, daca este eliminata o echipa, raman cu cealalta. Anul trecut era chiar posibilitatea ca Dinamo si Dinamo 2 sa joace impreuna in sferturi. Absurd. Din cate stiu eu, pe dincolo, echipele satelit nu sunt inscrise in cupa.

Siljanoski
31st August 2005, 09:51
Asta-i regulamentul, il respectam. Dar, oricum s-ar fi jucat si in orice mod s-ar fi intarit Dejul cu jucatori de la CFR, o echipa cu pretentiile voastre trebuia sa-i bata, nu sa se faca de ras. Ca totusi cred ca imi dai dreptate daca spun ca 3-0 e scor de facut de ras, indiferent cate miliarde de ocazii ai avut. Corect?

dragos_popa17
31st August 2005, 10:07
Corect, insa trebuie vazute care au fost si circumstantele. Aia s-au intarit cu jucatori de A si noi am bagat rezerve. Daca o sa fie 3-0 pentru ei si sambata, la Cluj, cand jucam si noi pe bune, atunci faca o pauza de forum cateva zile sa-mi revin :D .
Dar sa stii ca la U e ceva traditie sa domini un meci, sa ai 5-10 ocazii mari de gol si sa pierzi sau sa fi egalat in ultimele minute. Tin minte meciul de anul trecut cu UTA de la noi, cand am dominat tot meciul, am avut la propriu zeci de ocazii si in 5-6 minute ne-au dat aradenii 3 boabe. :headbang: Ce m-am ofticat atunci. Au mai fost si altele, dar parca asta m-a enervat cel mai mult.

Siljanoski
31st August 2005, 10:28
Astept pauza de cateva zile! :))

micutzu
31st August 2005, 10:34
Si te-ai suparat tare pe noi? :D
Noi nu am fost de vina ca nu ati punctat ocaziile pe care le-ati avut. :rolleyes:

dragos_popa17
31st August 2005, 10:50
Nu m-am suparat pe voi, ca n-o fost vina voastra. M-am suparat pe-ai mei. Da' mi-o trecut. Macar o incercat saracii. Cel mai mult ma enerveaza cand nici nu incearca.

jorgensen
31st August 2005, 11:27
Daca voi la meciul cu Dejul ati introdus rezervele, noi am jucat cu copiii la Arad. 7 jucatori de 18 ani au reusit sa invinga titularii UT-ei.

apparte
31st August 2005, 11:46
lasa mah ca si ei or avut :D o groaza de absenti!
Cat despre "U"milinta...au lipsit Csik si Szekely!Doar atat!

dragos_popa17
31st August 2005, 12:00
Adica cei mai in forma jucatori. Iar in poarta a fost Suciu, nu Szolomajer. Au mai fost si alte modificari in registrul tactic, unii jucatori au jucat pe alte posturi decat de obicei.

micutzu
31st August 2005, 12:05
Daca voi la meciul cu Dejul ati introdus rezervele, noi am jucat cu copiii la Arad. 7 jucatori de 18 ani au reusit sa invinga titularii UT-ei.

:) Stai linistit ca din cei care au jucat cu voi peste 3 etape, 7 au sa fie incontestabil rezerve. Asa ca nu e chiar cum zici tu ca cine, ce, cum, cand a fost, este sau va fi titular.

jorgensen
31st August 2005, 13:28
Da, dar pana atunci mai jucam o data cu voi, la Oradea !



Formatiile care au evoluat sambata 27 august in campionatul div B.

UTA: GROZAV - M. Demian, Bogoşel, Bier, R. Andone - Hora (54 C. Enache), Georgiu, Dragalina, Cozea (82 R. Anca) - Miţiţi, Moţ (39 C. Neamţ)
"U" CLUJ: Szolomajer - Suller, Szilagyi, T. Csik, C. ALDEA, Ţīrlea - BUŞ, G. Giurgiu (76 Soporan), A. Mureşan (53 E. Jula), Diţă (69 M. Popescu) - SZEKELY

FC BIHOR: Vītcă - Fl. Lazăr, C. CIOBANU, Lupuţ - Mihuţ, GR. TUDOR (58 Fele), CR. MUNTEANU, Lungan - D. Stan (72 Lupaşcu), V. Miculescu (68 C. Sabou), Fl. Neaga

Si acum formatiile din Cupa

UTA: GROZAV - M. Demian, Bogoşel, Bier, Dragalina - Neamt, Georgiu, Cozea - Miţiţi, Moţ, Enache
2 modificari

"U": Ov. Suciu - SZILAGYI, C. Aldea, Grigoroşcuţă (69 Borza) - Diţă (46 Dolha), Mureşan, Giurgiu, Ţīrlea - Buş, Jula II, M. Popescu (72 Bălan)
3 modificari

FC Bihor: Lazareanu - Bumb, Patrascu, Cistean - Oprea, Achim, Sabou, Mutu - Lupascu, Traistaru, Lukacs
11 modificari

Pe noi nu ne intereseaza Cupa :drak:

Dar daca va fi sa o castigam, nu spunem nu. /hello

t.b.
31st August 2005, 13:36
Pai scuza-ma dar Szekely si Tirlea(bihorean de-al vostru) sunt printre cei mai buni de la noi in orice caz cei mai in forma, plus schimbarea asezarii in teren...

zuzubuoy
31st August 2005, 13:50
Si voi "stati" 2(DOI) jucatori???!!! :o:

t.b.
31st August 2005, 14:01
Nu stam in 2(DOI) jucatori, dar la orice echipa se vede cand lipsesc cei mai buni 2(DOI) jucatori, intr-adevar nu avem un lot atat de numeros cum aveti voi, la meciul de ieri pe banca de rezerve au fost mai mult juniori, si in plus e greu sa joci cu o echipa despre care nu stii nimic, despre "dej" nu am avut informatii, nu am stiut ce joaca, nu am stiut cine joaca, pai e greu sa pregatesti meciul daca nu-ti cunosti adversarul

jorgensen
31st August 2005, 14:30
Stiti cum si ce jucam noi ? :drak:

Aveti timp pana la sfarsitul campionatului sa aflati, ca tot nu va va fi de folos.

t.b.
31st August 2005, 14:34
Eu nu stiu, dar probabil antrenorul o sa stie... la voi nu o sa intre jucatori de la "alte" echipe

RedBaron
31st August 2005, 14:47
Formatiile care au evoluat sambata 27 august in campionatul div B.

UTA: GROZAV - M. Demian, Bogoşel, Bier, R. Andone - Hora (54 C. Enache), Georgiu, Dragalina, Cozea (82 R. Anca) - Miţiţi, Moţ (39 C. Neamţ)
Si acum formatiile din Cupa

UTA: GROZAV - M. Demian, Bogoşel, Bier, Dragalina - Neamt, Georgiu, Cozea - Miţiţi, Moţ, Enache
2 modificari

Pe noi nu ne intereseaza Cupa :drak:

Dar daca va fi sa o castigam, nu spunem nu. /hello
Prietene nu cunosti, deci mai bine nu te baga in ograda altora. Dupa prima etapa UTA are 5 jucatori cu suspendare. Iti spun eu care sunt titularii UTA-ei: Marne- Demian, R.Andone, Porumboiu, Bier, Szylier, Bota (inca accidentat)/Cozea, Sas, Georgiu, Nadaban, Santejudean... observa te rog diferenta. UTA si echipa asta de "titulari" e formata de acu o luna, deci nu exista legaturi de joc etc... Apoi mai introduci "n" juniori care au o valoare indoielnica. Asadar ceea ce vrei tu sa subliniezi, ca rezervele Bihorului au batut titularii UTA-ei e departe de realitate... Oricum va asteptam iarasi 10mii la Arad in retur cum ai promis sezonul trecut ca veniti :ok:

jorgensen
31st August 2005, 15:08
10.000 de locuri are stadionul vostru ? Pai noi o sa fim 2000. Sambata viitoare la Oradea cati veti fi ? poate 100, ca oricum voi nu aveti pentru ce sa veniti la Oradea, luati vreo 5 boabe.

t.b.
31st August 2005, 15:13
Si sa nu-mi zici ca aveti galerie mai mare decat cea a UTA-ei

RedBaron
31st August 2005, 15:26
@jorgensen
asta e drept, nu prea o sa fie multi aradeni, si posibil sa luam ceva in sac, fie goluri fi punct(e). asteptam sa vedem.

jorgensen
31st August 2005, 15:44
nu te mai lega de galerie. NU fac parte din galerie. Vorbesc strict din punctul de vedere al suporterului oradean. Galeria oradeana nu e mai mare, galeria oradeana e stadionul. La Arad au fost 50 de suporteri oradeni, iar SUR-ul a avut vre-o 20 de oameni... Deci ?

t.b.
31st August 2005, 16:11
galerie=cei care fac atmosfera, degeaba sunt 10000 daca pe stadion e liniste de inmormantare...

jorgensen
1st September 2005, 15:16
Asa e la cluj ? Cu siguranta nu. Ati fost doar 800....

t.b.
1st September 2005, 15:49
Vad ca n-ai inteles ce-am vrut sa zic, aia de la noi fac o atmosfera care nu o fac pe alte stadioane 10000 de oameni, tre` sa recunoasteti ca avem cea mai tare galerie din Ardeal...

Siljanoski
1st September 2005, 16:37
Eu am fost la meci la voi anul trecut, dar am mai discutat despre asta si probabil imi cunosti parerea despre atmosfera de-acolo.

t.b.
1st September 2005, 17:10
Si eu am fost la voi, si galeria voastra, destul de micutza si formata cam 50% din stelisti, nu s-a prea auzit, am dominat sonor meciul ala... la noi pe stadion nu s-a intamplat NICIODATA ca oo galerie adversa sa fie mai activa decat a noastra

Pacala
3rd September 2005, 05:12
Este clar, lupta se va da intre Oradea si U Cluj
Judecand cu inima, promoveaza U Cluj, judecand pe argumente financiare si alte mijloace, Oradea are prima sansa. Alte echipa nu cred sa intre in calcule in acest moment

t.b.
3rd September 2005, 14:25
Se pare ca Oradea a cam dat cu bata-n balta pierzand la o nou promovata...

Pacat ca n-am reusit sa dam macar un gol, ca am avut ocazii destule, oricum se pare ca avem prima sansa la promovare anul asta :D

Ozzy76
3rd September 2005, 15:52
Este clar, lupta se va da intre Oradea si U Cluj
Judecand cu inima, promoveaza U Cluj, judecand pe argumente financiare si alte mijloace, Oradea are prima sansa. Alte echipa nu cred sa intre in calcule in acest moment

Eu nu o exclud nici pe gazul, desi aproape ca a comis-o in etapa trecuta cu Lupeniul acasa. Pana acum se pare ca Unirea e cam iesita din carti, chiar daca a avut primele 2 meciuri mai grele. Sa vedem ce va fi in continuare.

Kidu
4th September 2005, 10:17
nu te mai lega de galerie. NU fac parte din galerie. Vorbesc strict din punctul de vedere al suporterului oradean. Galeria oradeana nu e mai mare, galeria oradeana e stadionul. La Arad au fost 50 de suporteri oradeni, iar SUR-ul a avut vre-o 20 de oameni... Deci ?

Si ce daca, si anul asta cam tot in jur de vreo 25 vom face deplasarea. La vremuri grele situatia e mai grea, problema este ca multi dintre baieti lucreaza sambata si nu putem veni toti. Oricum pt. o brigada ultra, cifra este mai mult decat onorabila. Prefer oricand 20 de oameni cu suflet, inima si mentalitate, decat 1000 de tarani samantari care nu stiu altceva decat sa manance seminte si sa strige "m...". Oricum aia 20 care vom merge, vom face iures in Oradea. La o adica daca ne-am baga intre voi, asa v-am imprastia de nu va vedeti.
Abia astept meciul de sambata, railor !

SUR - Arad


A si ca sa revin on-topic, sper sa promoveze prietenii nostri "U"niversitari.

apparte
4th September 2005, 13:36
Speri degeaba :D !

HIV
4th September 2005, 14:58
ramane de vazut!

t.b.
4th September 2005, 15:15
apparte, cine-i pe primul loc?

Pana la infragerea cu Lupeniul ziceati ca rupeti tot, se pare ca nu-i chiar asa de usor...

Siljanoski
5th September 2005, 08:53
Ti-am mai zis sa va bucurati acuma, ca o saptamana stati voi acolo!

zuzubuoy
5th September 2005, 09:23
Haideti, sa recapitulam!
Clasament
1. "U" Cluj 3 2 1 0 5-1 7 (+1)
________________________________________
2. Gaz Metan 3 2 1 0 4-1 7 (+4)
--------------------------------------------------------------------------
3. Minerul Lupeni 3 2 1 0 4-1 7 (+1)
4. FC Bihor 3 2 0 1 7-1 6 (+3)
5. CFR Timis. 3 2 0 1 3-4 6 (+3)
6. ISCT 3 1 2 0 5-4 5 (-1)
7. Unirea Dej 3 1 1 1 6-2 4 (+1)
8. Liberty 3 1 1 1 2-3 4 (+1)
9. Sānnicolau 3 1 1 1 3-5 4 (-2)
10. Gloria II 3 1 1 1 2-4 4 (-2)
________________________________________
11. Corvinul 3 0 2 1 5-6 2 (-4)
12. Resita 3 0 2 1 1-2 2 (-1)
13. UTA 3 0 2 1 1-3 2 (-4)
14. Olimpia 3 0 1 2 3-5 1 (-2)
15. Alba Iulia 3 0 1 2 0-4 1 (-5)
16. Armatura 3 0 1 2 0-5 1 (-2)

Daca ne uitam mai atent la clasament, dupa 3 etape, observam un singur lucru la echipele ce au "pretentii" la promovare: doar Gazul si Bihorul un plus mai "confortabil" la adevar! Ceea ce inseamna ceva! Sa fii pe primul loc, la doar 1(un) punct de o "alta" contracandidata la promovare, nu inseamna nimic!
Sa va dau un exemplu! Tin minte bucuria nemtenilor, care in sezonul 2003-2004, dupa 3 etape erau pe primul loc, cu 7 puncte, +1 la adevar! Mama ce bucurosi erau... Si stiti ce au patit?... Au devenit colegi de divizie cu noi!
Asa ca....

jorgensen
5th September 2005, 11:08
Las ca o sa jucati si voi la Lupeni. Sa vezi acolo rupere. Miculescu are nasul spart, Lazar eliminat aiurea in min 25, doua penaltiuri refuzate.

Multumim dle. arbitru dan. Ca sa nu vorbim de asistentul Savaniu. :degete:

Siljanoski
5th September 2005, 12:23
Ala a fost asistent????Doamne fereste!

t.b.
5th September 2005, 13:08
Acuma sa nu-mi ziceti ca v-a bagat arbitrul mingea in poarta, nu pot sa zic daca ati fost sau nu dezavantajati pt ca n-am vazut meciul, sa nu uitam ca Lupeniul i-a incurcat si pe Gaz in etapa anterioara cand au condus pana spre final. Adevarul e irelevant dupa 3 etape, noi am avut 2 meciuri acasa deci nu puteam sa avem mai mult de +3, meciul asta nu am putut sa-l castigam pt ca ailaltii s-au bagat cu autorcarul in poarta inca de la inceput.
Batem la Timisoara, bate si UTA ca stau cam rau, castiga si Corvinul ca si ei sunt in hora retrogradarii si dup-aia sa va mai aud :D

Siljanoski
5th September 2005, 13:18
Tu citesti ce scrii? Am impresia ca nu, ca altfel ai fi tot un edit la halul in care aberezi.

jorgensen
5th September 2005, 13:50
Pasarea malai viseaza. La cluj sunt probleme mari de tot. Si nu fotbalistice... la etajele superioare ale unora care posteaza pe aici.

t.b.
5th September 2005, 14:04
Cu fotbalul stam bine, suntem pe primul loc si acolo o sa ramanem pana la sfarsitul campionatului, aialaltii tre` sa traga tare pt locul 2 care asigura prezenta la baraj

jorgensen
5th September 2005, 14:15
Noi am stat doua etape. Se va invarti din nou roata. Dar nu cred ca veti trage tare pentru locul doi: e rezervat pentru Medias.

1. FC Bihor
2. Gaz Metan Medias
.
.
.

Veti avea o sansa anul viitor, dupa ce noi si mediesenii ne vom lupta in A si nu veti avea alt adversar redutabil.

t.b.
5th September 2005, 14:33
Ati stat 2 etape la diferenta de golaveraj pt. ca ati avut meciuri usoare, nu o sa tragem tare pt. ca nu o sa fie nevoie sa ne fortam prea mult, o sa castigam lejer seria, daca sunteti cuminti poate va dam in ultima etapa punctele sa prindeti si voi un loc de baraj.

jorgensen
5th September 2005, 16:13
Baiete, revino-ti ! Pentru binele tau.
Meciuri usoare, Apulum ? dar voi: Armatura, Resita si Dejul. Ma faci sa rad.
De fortat prea tare am inteles, nu aveti cum pentru ca nu puteti mai mult.
Iar in ultima etapa ne veti implora sa va dam noi puncte sa nu retrogradati.

t.b.
5th September 2005, 17:10
Apulum e varza n-au fost in stare sa bata Resita acasa, Gloria 2 echipa de juniori, Lupeni nou-promovata, ce mai vreti???
La Dej au jucat 8 jucatori de la cfr dintre care 4 sunt titulari si la prima echipa. S-au aparat cu toata echipa, n-am avut cum sa le dam gol...

jorgensen
5th September 2005, 17:33
si voi chiar credeti ce vorbiti ca 4 jucatori de A v-au intrerupt seria victoriilor ?

t.b.
5th September 2005, 17:38
8 nu 4, daca ar fi iesit la joc ii bateam, dar s-au aparat tot meciul, in 90 de minute n-au intrat niciodata in careu, pai ala nu e fotbal.
Oricum noi suntem fara infrangere, in timp ce altii :rolleyes:

Angelina Jolie
5th September 2005, 20:23
Ma din auzite spun ca ai nostri nu au vrut sa castige meciul de pe moina. Nu s-au fortat deloc. Probabil pt ca le-ar fi sarit presa in cap. Asa ca v-au facut de 2 puncte la adevar si nici nu s-au stresat prea tare.
HAI CFR CLUJ si TIMISOARA!

t.b.
5th September 2005, 20:30
Pe naiba n-au vrut, nu mai vb din auzite ca nu-i sanatos.... Orice jucator vrea sa castige meciul, ai vostri n-au putut sa faca altceva decat sa se bage cu toata echipa in poarta. Au avut posesie maxim 30% ai vostri, la finalul meciului sareau in sus de bucurie.

Angelina Jolie
5th September 2005, 20:37
Daca tie asa iti place sa crezi atunci sa fii sanatos. Mie mi se pare ciudat ca o echipa de CFR-isti s-a aparat tot meciul impotriva unei echipe de B. Mie asa mi-au zis persoane care au fost la meci si nu vad de ce nu i-as crede. Dar normal ca tu nu poti sa vezi/recunosti asta.
HAI CFR CLUJ si TIMISOARA!

t.b.
5th September 2005, 20:41
Ioi ca tu esti culmea, :headbang: ni o declaratie a lui steop:
Remus Steop (director tehnic Unirea Dej):
"După părerea mea, rezultatul a fost echitabil. Ne-am apărat destul de bine, īnsă jocul din atac n-a avut consistenţă. Sunt mulţumit de joc, dar recunosc că ocaziile mai mari le-au avut cei de la Universitatea. Am remarcat sportivitatea cu care ambele formaţii au abordat acest derby regional".

Noah...

Angelina Jolie
5th September 2005, 20:45
Bine ma, whatever. Ce zice Steop e una si ce s-a intamplat e alta.
Eu atata stiu ca nu ati fost in stare sa bateti satelitul echipei rivale.

t.b.
5th September 2005, 20:48
Eu stiu ca suntem pe primul loc...

Angelina Jolie
5th September 2005, 20:54
Irelevant. E doar etapa a 3-a!

jorgensen
6th September 2005, 08:19
Intamplator sunteti pe primul loc. Si nu veti sta mult acolo.
Acum s-a mai accidentat si Szilagy. Pacat, cu el ati fi putut obtine mai multe, dar nu va fi sa fie.

zuzubuoy
6th September 2005, 10:47
Lasa-i jorg! Vad ca degeaba le-am amintit povestea cu cei de Sheahlaul lu' Pinalti, din sezonul 2003 - 2004...

Siljanoski
6th September 2005, 12:42
Si cum istoria are obiceiul extrem de tembel de a se repeta aproape obsesiv...

t.b.
6th September 2005, 14:21
"U" nu-i sheahlaul... si asta-i divizia B nu A
Pe Sziszi l-au rupt aia din deal, din cate am auzit o sa stea vreo 3 etape, da` nu-s probleme ii avem pe Aldea si Csik pana-si revine capitanul, si Dita a avut probleme din cauza alora dar si-a revenit

PROMOVAM

Siljanoski
6th September 2005, 14:37
Dita? ala care a fost la noi si a rezistat un retur? bine ati ajuns...

apparte
6th September 2005, 21:54
Asa cum am spus la inceputul campionatului,lupta in seria a treia se va da intre Bihor si Medias!

jorgensen
7th September 2005, 09:20
NU ! Se va da intre FC Bihor si ... Atat ! Pentru locul 2 sa se bata cine vrea !

HIV
7th September 2005, 11:46
ma bihorenilor...taceti si nu va mai laudati atata , stiti bine ca lotul vostru e varza . Ne sunteti superiori doar cu banii si stadionul. Asa ca nu va mai tot laudati ca nu aveti motive .

t.b.
7th September 2005, 13:43
Minerul Lupeni - FC Oradea 1 - 0
Un rezultat care i-a facut pe bihoreni mai increzatori decat erau inainte :happy
Bihorul e superior si la "metodele specifice" asta o sa se vada in retur, bine in cazul in care o sa fie nevoi ca daca o pierdut la o nou-promovata o sa mai piarda si-n alte parti

jorgensen
7th September 2005, 14:49
Noi am pierdut in deplasare, voi ati pierdut 2 puncte la adevar acasa cu Unirea Dej. Mai discutam despre metodele specifice, sunt necesare si astea, dar doar pentru a avea un arbitraj CORECT, nu ca la l-U-peni. Cati bani le-ati dat ?

Siljanoski
7th September 2005, 14:56
Ce dovezi ai tu ca lotul nostru e inferior lotului vostru? Tampenia asta de unde ati mai scos-o? Cati jucatori aveti voi in lot care sa fi evoluat in divizia A? Ce rezerve de valoare (macar aproximativ) egala cu titularii aveti? Daca nu stii, macar nu mai vorbi aiurea!

HIV
7th September 2005, 15:15
hai ma lasati-ma . Ca aveti un lot mai experimentat nu inseamna ca e si mai bun . Sezonul trecut ca puteam bate si acasa si in deplasare doar ca in tur am jucat cu voi chiar intr-un moment in carte era plin de scandaluri interne iar in retur 0-0 , acolo no coment . Da sezonu asta va batem si apoi sa vedem ce mai comentati .

si mai jorgensen uite aici exact cuvintele unui om din conducerea noastra : "Noi avem bani sa promovam dar nu atatia incat sa ii folosim la blaturi ." . Deci ma indoiesc ca am umbla noi la arbitrii de la Lupeni sau le-am dat bani sa va bata . Pur si simplu au fost mai buni ca voi .

Norok !

Siljanoski
7th September 2005, 16:07
Bine mai, crezi tu ce vrei. Dar poate inveti sa mai taci dupa ca dam cu voi de pamant in meciurile directe!

t.b.
7th September 2005, 16:23
Am io o senzatie ca pana la meciul direct o sa va iasa impresiile astea din cap, pai daca de la MINERUL LUPENI - nou promovata - o iei ce poti sa mai vrei altceva...
Ciocul mic si joc de glezne, mai aveti rabdare inca un an, sau poate DACA aveti noroc prindeti un loc de baraj

Krivbass
7th September 2005, 16:28
Locul 2 joaca baraj sau promoveaza echipa de pe locul 2 cu cele mai multe puncete din cele 3 serii?

Darkslowstar
7th September 2005, 16:48
Se face un turneu in care ocupantele locului 2 din cele 3 serii joaca intre ele si cea mai buna echipa promoveaza.

bogho
7th September 2005, 17:42
eu cred ca cei din Oradea au sanse destul de mari. In meciul de azi din cupa, echipa a doua a lor se distreaza, practic, cu Liberty Salonta

Siljanoski
8th September 2005, 08:56
Mai exact 3-0. Si Artimon a trimis si de data asta rezervele. Maturam tot in cale si abia astept sa jucam cu u, echipa a doua a Clujului (sau a treia din judetul Cluj).

jorgensen
8th September 2005, 09:16
Noi am jucat ieri in Cupa Romaniei si am batut cu 3-0, voi ce ati facut ?

zuzubuoy
8th September 2005, 09:43
Ce???!!! "Ei" n-au jucat??? Nu "ei" au castgat cu 1-0 impotriva sarmarilor???!!!

jorgensen
8th September 2005, 10:22
Hai sa-i lasam se se pregateasca pentru Liga Campionilor, vorba unui celebru contemporan. Sau pentru locul doi in seria 3.

Siljanoski
8th September 2005, 10:45
Locul 2??? De unde atata optimism?

dragos_popa17
8th September 2005, 11:07
Ma baieti, voi chiar nu realizati ca tot asa vorbeati si anul trecut, iar in cele din urma tot in B ati ramas. Fiti si voi ceva mai retinuti, macar acum, cat timp sunteti pe 2, dupa ce ati luat bataie de la Minerul Lupeni.
In rest, numa' noroc. Sa ne vedem la anu' in A.

zuzubuoy
8th September 2005, 11:48
Te corectez(daca nu te superi). Suntem pe 4, nu pe 2(dupa 3 etape)! Dar nu asta conteaza!
Hai sa-ti explic, de ce credem noi in sansele noastre si de ce NU suntem "retinuti" in declaratii(si nu numai). Avem un lot valoros(aproape toata echipa a trecut prin divizia A), stabilitate finaciara, un stadion aproape OK, suporteri infocati, samd.....Anul trecut am avut doi adversari mai valorosi si de aceea n-am reu"shit" promovarea, +ca baietii au fost demoralizati dupa experienta nefasta si scurta din divizia A. Anul acesta in schimb, in afara de Gaz MM, nu prea avem adversari... In concluzie, locurile 1-2 sunt ca si "rezervate" de noi si gazu'!
Si acum astept sa ne explicati si voi DE UNDE atat de mult optimism la voi???!!! :thinkso:

dragos_popa17
8th September 2005, 12:45
N-am spus niciodata ca nu aveti cel mai bun lot si stati cel mai bine financiar. De altfel, anul trecut, eu chiar am scris pe un thread similar ca sunteti favoritii la promovare, cum sunteti si anul asta. Dar e o diferenta intre a fi favoriti si a fi deja promovati, iar daca nu va intra asta in cap te asigur ca NU veti promova, cel putin nu de pe locul 1. Gaz-Metan, dupa parerea mea, e mult slabita fata de anul trecut si nu cred ca pot obtine mai mult de locul 2.
Cat despre sperantele noastre, ele stau in faptul ca pentru prima data de cand am picat in B nu avem probleme la nivelul conducerii si nici probleme financiare. In plus, avem jucatori destul de talentati dar si experimentati in divizia B. Am rezolvat in mare problemele defensive prin aducerea lui Csik, iar daca am reusi sa fim mai concentrati la finalizare am fi o echipa redutabila. Problema ar fi lotul destul de restrans, pentru ca nu prea avem solutii la mijloc iar partea dreapta cam scartaie. Eu unul nu prea cred ca se poate promova cu acest lot(desi cred ca vom obtine cel putin locul 3), dar putem sta in zona promovarii pana in iarna cand vom mai aduce ceva jucatori. Astept de asemenea revenirea lui Codreanu care ar intari serios atacul nostru. Deci avem sanse sa speram, pentru ca anul acesta s-a cam rezolvat principala noastra problema de ceva vreme, banii. Sa nu mai vorbesc ca se vorbeste de o posibila venire a lui Dobos la U.

t.b.
8th September 2005, 13:12
Te corectez(daca nu te superi).. Avem un lot valoros(aproape toata echipa a trecut prin divizia A), stabilitate finaciara, un stadion aproape OK, suporteri infocati, samd.....:

Suporteri infocati Oradea :o: pai la suporteri suntem 10 clase peste voi, la Cluj din Oradea nu tin minte sa fi venit mai mult de 50 de suporteri, in schimb noi la Oradea am mers an de an peste 200, si de fiecare data dominam sonor.
Optimismul nostru vine de la valoare primului 11, jucatori aproape toti crescuti la "U", e primul an in care NU avem probleme cu banii, s-a creat o stare de entuziasm in jurul echipei, si in plus mai e ambitia de a-i bate din nou pe aia din deal, si cum ei din pacate nu au cum sa retrogradeze, o sa trebuiasca sa promovam noi.

PROMOVAREA E A NOASTRA LUPTATI-VA PENTRU LOCUL 2 CU MEDIASUL, LUPENIUL SI CINE O MAI FI PE ACOLO, LOCUL 1 E OCUPAT

Siljanoski
8th September 2005, 14:30
Mai tb, nu mai fi absurd ca degeaba ai un prim 11 valoros, ca este vorba despre un campionat, nu de un singur meci! Ce va faceti cand incep sa apara accidentari si suspendari (ca doar nu sunteti jiul sa trimiteti acelasi 11 la infinit in teren - prietenii stiu de ce! - un campionat intreg). Pe cine trimiteti in teren? Sau mai stii ca se ascund ceva specimene de Robinho prin tribuna aia a voastra plina de suporteri care domina sonor (ca sa citez un clasic in viata)...
Fii serios si termina cu prostiile, ca parca vad ca va stingeti dupa vreo 7 etape si pe urma iara va tzatzaie fundul prin zona retrogradarii!

t.b.
8th September 2005, 14:57
Acuma avem accidetari, deci echipa din primele etape e cu 3 accidentari, Codreanu (fost campion national de juniori si selectionat in echipa nationala de tineret), Damian (si el campion national la juniori) si Goga. Astia-s de la inceputul campionatului si ar putea sa joace oricand titulari. In etapa a 2-a s-a accidentat si Soporanan. Aia din deal au avut grija sa ni-l accidenteze si pe capitan, Szilagy, care va sta o luna, dar nu-s probleme ca are cine sa-l inlocuiasca. Asa ca lot avem, daca mai e nevoie mai cumparam in iarna, si promovarea e a noastra :ok:

zuzubuoy
8th September 2005, 15:14
Mai tb! Da' tu esti ....., sau chiar esti .....???!!! Cu manutza ta ai "bolduit" suporteri infocati!!! :ciocan: Tinere! Tu poti sa faci diferenta dintre suporter si galerie?????? Sau la tine suporter=galerie? Si restul... ??? Aia-s doar spectatori?(poate la voi, pe Moina :happy )
Hai sa zicem ca la voi sunt tot timpul 1000, 1500, 2000 de galagiosi in galerie( :lol: ) plus inca maxim 1000 de SPECTATORI! In schimb la noi, sunt 50-100 de galagiosi(?) plus CEL PUTIN(!!!) 5000(in caz ca jucam de exemlu cu echipa a do"u"a a Clujului) de SUPORTERI, care daca trebuie, striga si canta toti d'odata!!!

t.b.
8th September 2005, 15:46
In primul rand Clujul are o singura echipa - "U", celelalte din suburbiile Someseni, gruia, si pe unde-or mai fi echipe nu se pun.

Suporterii nu striga si nu canta decat atunci cand echipa conduce sau joaca bine, "galagiosii" incurajeaza echipa tot meciul, am mai spus decat 5000 de samantari mai bine 1000 de ultrasi. Tot "galagiosii" aia merg prin toata tara cu echipa, suporterii prefera sa asculte la Radio Cluj, sau in cazul vostru sa se uite la Transilvania Tv.

jorgensen
8th September 2005, 16:04
Voi probabil trageti tare in retur ca sa aveti de unde ceda in retur. decat sa fiu "galagios" ca aia care l-au batut pe Anca (bihorean de-altfel), mai bine stau in tribuna 1 si strig ori de cate ori vreau eu, nu de cate ori mi se dicteaza de un asa numit sef de galerie. Ca nu cred eu ca voi cantati tot meciul, ca nu te cred.

dragos_popa17
8th September 2005, 16:08
Ar trebui sa vi la un meci la U sa vezi ca se canta chiar tot meciul. Si stai linistit ca nu iti dicteaza nimeni sa canti. E alegerea ta, nu te forteaza nimeni sa faci parte din galerie.

t.b.
8th September 2005, 16:22
Voi probabil trageti tare in retur ca sa aveti de unde ceda in retur.

:thinkso:




decat sa fiu "galagios" ca aia care l-au batut pe Anca (bihorean de-altfel), mai bine stau in tribuna 1 si strig ori de cate ori vreau eu

Nu vad ce legatura e intre a sustine o echipa si incidentul respectiv...



nu de cate ori mi se dicteaza de un asa numit sef de galerie.

Nu-ti dicteaza nimeni nimic, la noi in galerie oricine poate da tonul



Ca nu cred eu ca voi cantati tot meciul, ca nu te cred.

Hai pe la noi la meciuri si convinge-te... Pana luni suntem tot ragusiti

Darkslowstar
8th September 2005, 16:23
tb, fara suparare, dar de afara se vede numai o singura echipa in Cluj si din pacate aceea nu este U. E adevarat ca traditia si istoria Universitatii este muult superioara celor din Gruia, dar la momentul actual ECHIPA in Cluj e numai CFR-ul. Tre sa recunosti ca a CFR a reprezentat Clujul foarte bine in vara asta (chit ca va place sau nu).

Ca nu fiu complet off-topic sper ca U sa promoveze in sezonul asta si sa recastige supramatia clujeana in A, prin lupta directa.

jorgensen
8th September 2005, 16:49
Scuze pentru primul retur. Era "tur", dar cred ca ai inteles, daca nu, ma dezamagesti total si nu vad de ce mi-as mai pierde vremea vorbind cu tine.

Bataia primita de Anca a fost de la ultrasi, galagiosi sau cum vrei tu sa-ti numesti ortacii, nu ? Nu de la suporteri, samantari, spectatori sau cum ne numesti pe noi, pe ceilalti.

Iar chestia cu ragusitul, aveti noroc ca va trece pana luni, pentru ca aveti o zi de repaos. Si nici nu trebuie sa va faceti probleme, anul viitor tot in B o sa jucati si tot veti avea duminica libera, nu ca noi, care vom primi pe Municipal pe Steaua, Dinamo sau Rapid.

t.b.
8th September 2005, 17:46
Am inteles din prima stai linistit, dar noah :)
Nu vreau sa redeschid subiectul incidentului respectiv pentru ca s-a scris destul, insa nu cred ca echipa Dinamo (de exemplu) sta in cantonament la 50 de metri de stadionul Ghencea...

@ Dark, clujenii nu se identifica cu cfr-ul, poate doar cei din gruia, dupa promovarea lor multi nu stiau unde este stadionul lor, au avut rezultate, dar in Cluj inca "U" face legea

Darkslowstar
8th September 2005, 18:08
Eu n-am spus ca se identifica, si te cred cand spui ca U este cea mai iubita echipa a Clujului, dar momentan, prin prisma rezultatelor, CFR este prima echipa. Cel putin la momentul de fata.
Eu simpatizez ambele echipe, doar sunt din Ardeal, pe U pentru traditia si istoria ei si pe CFR pt. rezultatelor lor de anul aceasta si pt. fotbalul care il practica.

metallic_rain
9th September 2005, 11:38
Ma Dark, ca tot esti tu moderatorul lu' tata ala zelos care stergi tot ce ti se pare tie un pic in afara forumului (uneori ai si tu dreptatea ta, recunosc), pune mana si modifica poll-ul asta ca e facut de 3 lei! Minerul Lupeni e in seria ardeleana si io nu vad rectificari ci doar... stersaturi! hihihihihi
Allah!

Dark Horror
9th September 2005, 12:07
Bah fratilor,FC Sibiu ii in B3?Ash vrea io ca atunci u nu ar mai avea nici o sansa.

Delt@
9th September 2005, 12:38
Gloria 2 v-a urca in A.... Ce ati zice dupa aceea
ca un oras ca bistrita cu numai 80.000 de oameni sa aiba 2 echipe in div A.... :-/

t.b.
9th September 2005, 12:58
Nu are cum... echipele satelit nu pot promova

Darkslowstar
9th September 2005, 13:01
Ma Dark, ca tot esti tu moderatorul lu' tata ala zelos care stergi tot ce ti se pare tie un pic in afara forumului (uneori ai si tu dreptatea ta, recunosc), pune mana si modifica poll-ul asta ca e facut de 3 lei! Minerul Lupeni e in seria ardeleana si io nu vad rectificari ci doar... stersaturi! hihihihihi
Allah!

Din pacate din unele motive tehnice nu pot sa editez poll-ul acela. dar n-am uita de el si imediat ce o sa pot o sa-l aranjez. Nu sterg decat ce este off-topic (inclusiv pe mine :D) sau mut la threadul relevant, cum am facut cu postarea Minerului.

VG
9th September 2005, 13:59
Este anul nostru.Sorry pt oradea,desi aveti o echipa mai buna nu veti putea castiga in meciurile directe.Presiunea publicului va face diferenta.Prevad o invazie de "U"-isti la oradea.ASa cum va fii si maine la timisoara,
Sunt clujean nu ceferist!

zuzubuoy
9th September 2005, 14:57
Cu un lot subtire(numeric), cu accidentati, cu jucatori care au depus memorii pt. a fi liberi de contract???
Dream on... :sleep:
Voi credeti, ca se termina campionatul in weekendu' asta???!!! :happy

t.b.
9th September 2005, 15:06
S-a rezolvat cu jucatorii care au depus memorii ;) Suntem campioni nationali la juniori, deci avem viitorul asigurat, accidentati apar peste tot, momentan nu avem decat un singur accidentat, e drept cel mai bun fundas central din B. Ceilalti si-au revenit din accidentari, inca nu sunt la punct cu pregatirea, intr-o saptamana maxim 2 o sa revina si ei.

Darkslowstar
9th September 2005, 15:16
Din B3 vrei sa spui tb, sau poate crezi ca e mai bun decat Bodea? Vorbesti de Szilaghy, nu? In afara de voi a mai auzit cineva de el? Nu stiam ca e fundas, stiam doar ca s-a accidentat grav.

zuzubuoy
9th September 2005, 15:31
Din B3 vrei sa spui tb, sau poate crezi ca e mai bun decat Bodea? Vorbesti de Szilaghy, nu? In afara de voi a mai auzit cineva de el? Nu stiam ca e fundas, stiam doar ca s-a accidentat grav.
De ce esti rau cu ei? Oare daca "spuneam" eu asa ceva, ma avertizai???? :drak:

t.b.
9th September 2005, 15:39
Din B3 vrei sa spui tb, sau poate crezi ca e mai bun decat Bodea? Vorbesti de Szilaghy, nu? In afara de voi a mai auzit cineva de el? Nu stiam ca e fundas, stiam doar ca s-a accidentat grav.

Bodea totusi are in jur de 30 de ani, Sziszi e tanar si a fost in atentia mai multor cluburi, de la noi numai bistrita, dar a avut oferte din Ungaria insa nu a vrut sa plece de la "U", e un jucator care da totul pe teren, si e serios, lupta mult. Au auzit de el stelistii :evil:

politim
9th September 2005, 15:50
t.b. o sa aveti galerie la meciul cu cfr-ul de la Tm?

Darkslowstar
9th September 2005, 15:54
Nu te avertizam Zuzu, decat daca o luai pe aratura :D, poti sa le spui linistit. Bodea are peste 30 de ani, dar o valoare cu mult peste alt fundasi din B, si de altfel si din A. Cand o sa confirme baiatul ala al vostru (ii doresc din toata inima sa o faca) poate o sa fie mai bun ca Bodea. In momentul asta, no chance :)

Siljanoski
9th September 2005, 15:58
Lasa-i sa creada ce vor, ca dupa ei nimeni nu se compara cu jucatorii lor de locul 10!

t.b.
9th September 2005, 15:59
t.b. o sa aveti galerie la meciul cu cfr-ul de la Tm?

Noi peste tot avem galerie :)
2 autocare, unul de la club, celalalt inchiriat, din ce-am inteles toate locurile au fost ocupate + cei care merg cu trenul + cei care merg cu masini personale

Vom fi cu siguranta peste 100 poate chiar 200, eu din pacate nu pot sa merg :(


Dark, Bodea e mai bun decat alti fundasi acum, dar e cam pe la apus de cariera, Sziszi are tot viitorul in fata :)

Siljanoski
9th September 2005, 16:05
din pacate(si acum sunt sincer, fara rautate) am vazut (in Gazeta) ca medicul care l-a operat pe Szilagyi a spus ca i-ar putea fi afectata cariera.

t.b.
9th September 2005, 16:10
Am gasit si eu :(

Fundaşul Zsolt Szilagyi a suferit ieri o intervenţie chirurgicală la genunchiul piciorului stīng, iar medicul Florin Răcăşanu avertizează că i-ar putea fi afectată cariera

Căpitanul "studenţilor", Zsolt Szilagyi (24 de ani), a fost operat ieri dimineaţă la Spitalul de Recuperare din Cluj. Intervenţia chirurgicală a durat 40 de minute. "A avut o fractură osteo-cartilaginoasă de rotulă cu 3 corpi liberi intrarticulari pe care i-am eliminat prin artroscopie. Operaţia a decurs bine. Dureros este că a pierdut o treime din partea alunecoasă a rotulei ceea ce īi va afecta cariera", a explicat doctorul Florin Răcăşanu, care l-a operat pe "Sisi" şi īn toamna anului 2003 pentru o ciupitură de menisc la acelaşi genunchi. Un verdict clar va putea fi dat doar după ce jucătorul īşi va īncheia recuperarea.

Fundaşul "şepcilor roşii" va fi externat la īnceputul săptămīnii viitoare, iar peste o lună īşi va relua pregătirile. Imediat după operaţie, "Sisi" le-a transmis un mesaj coechipierilor săi: "Sīnt bine. Cīştigaţi pentru mine la Timişoara!". Lider īn B3, "U" Cluj o va īntīlni sīmbătă, īn deplasare, pe cfr Timişoara.


Inca un motiv pentru a-i uri pe cei din deal

Darkslowstar
9th September 2005, 16:12
De acord cu tine tb, are tot viitorul in fata (sper sa-si revina cat mai repede), dar eu ma referam la momentul actual. Bodea este in mare forma, a marcat un gol vital etapa trecuta si a avut alte cateva ocazii sa inscrie.

Siljanoski
9th September 2005, 16:40
Mai tb, la voi toate sunt motive sa urasti pe cineva sau pe altcineva? eu chiar nu urasc pe nimeni. imi iubesc echipa pur si simplu. Hai Bihoru!

t.b.
9th September 2005, 18:15
Pai da` voua nu va vrea nimeni raul, dar cand vezi ca intra aia la rupere numa` sa ne accidenteze noua jucatorii ce sa faci :mda: Si asta-i doar unul dintre exemple, acuma cica au depus plangere la FRF sa ne suspende terenul ca l-am facut taran si ******** pe muresan, pai daca-si tinea gura nu avea nimeni nimic cu el, dar prin toata mass-media locala numai atacuri la adresa lui "U" declara.

Drops
10th September 2005, 10:39
as vrea sa intre CFR Timisoara si Unirea Dej, pentru ca si Cetatea Suceava va intra in A si cand vom face deplasarea cu galeria sa ma plimb prin tara.

Ultras
10th September 2005, 13:01
Felicitari clujenilor pentru victoria clara de la Timisoara! /hello

t.b.
10th September 2005, 13:09
Se pare ca ne-am obisnuit cu 3-0 in deplasare, din pacate se pare ca Armatura se retrage din campionat, deci rezultatul din etapa a 2-a se anuleaza :(

Timisorenii sunt asteptati sa-si recupereze punctele luate azi de catre noi, saptamana viitoare din gruia :D

Lupta pentru promovare se va da intre "U" si Gaz

viole(n)t
10th September 2005, 14:05
as vrea sa intre CFR Timisoara si Unirea Dej, pentru ca si Cetatea Suceava va intra in A si cand vom face deplasarea cu galeria sa ma plimb prin tara.

...si sa inteleg ca-ti place Timisoara, din moment ce vrei sa vii de 2 ori (la Poli si la CFR)?
Oricum, CFR nu poate promova, e satelitul lui Poli!!!

P.S.: Bai clujenilor, felicitari! Deja incepeti sa vorbiti serios de promovare... pana acuma nu v-am luat in calcul, dar poate cine stie... Bihorul vad ca-si taie singuri craca de sub picioare, a mai ramas Mediasul. Oricum va urez succes!

Nu vreau sa insinuez nimic, dar cum a fost meciul? A contat faptul ca Dobos si Gherman sunt clujeni? (Repet: e doar o intrebare....)

t.b.
10th September 2005, 14:16
Gherman nu a plecat in conditii tocmai amicale de la "U", in schimb Dobos este un fost jucator al nostru, se vorbea ca o sa fie si finantator din iarna :), dar nu cred ca s-au dat la o parte, din ce-am auzit la radio timisorenii n-au avut nici o ocazie.

Oricum nu va suparati ca v-am luat azi puncele, peste o saptamana le luati inapoi din gruia :D

viole(n)t
10th September 2005, 14:21
Mi se rupe de CFR (si din Timisoara si din Cluj)! Oricum nu pot promova in A... Sunt satelitul lui Poli.

Sincer, ma bucur pentru voi...

metallic_rain
10th September 2005, 15:57
Oare la ce le-o fi trebuit dejenilor sa se dea in spectacol saptamana trecuta pe Moina daca azi au fluierat in biserica cu Bistrita2? Sau uitasem.... azi nu au mai avut jucatori de la cfr clUj, iar ambitiile prostesti ale celor ce conduc cfr, is legate doar de tot ce inseamna U! Asta se numeste frustrare! Pacat pt orasul Cluj-Napoca ca exista oameni de teapa lui Iulia Muresan!

t.b.
10th September 2005, 21:25
Jiulist din fericire pt noi, muuuuuuresan nu-i din Cluj, e vinitura, altfel n-ar avea cum sa aiba atata ura fata de echipa fanion a Clujului.

De observat ca "U" are cele mai multe voturi in Poll, la inceput doar cativa ne dadeau sanse, dar dupa primele etape am recuperat puternic si acum suntem favoriti

PROMOVAM

Dark Horror
11th September 2005, 12:34
Nu o sa promovati.Primii vor fi cei din Oradea shi pe doi vor termina cei din Medias.Sper sa terminati pe trei la un punct de locul doi ca sa va doara shi mai tare.

Forza CFR!

ULTRAS-MEREU
11th September 2005, 14:24
Desigur ca o sa promovam...nu-tzi mai fa tu atatea planuri,ca oricum din sezonu viitor vetzi avea din nou 200 de spectatori pe stadion.De ce?pentru ca "U" va fii din nou acolo unde ii este locul :in divizia A[B] !





:degete:

t.b.
11th September 2005, 15:24
Nu stiu cam ce cauta ceferistii pe aici, probabil le este dor de divizia B...

Se pare ca-i oficial, Armatura se retrage din campionat rezultatele din primele 4 etape vor fi anulate.

dragos_popa17
11th September 2005, 16:55
Unde-s oradenii. :thinkso: Nu inteleg ce s-a intamplat cu ei.

t.b.
11th September 2005, 17:02
Cum unde-s? La 4 puncte in spatele nostru :D

Cred ca inca nu s-o trezit dupa ce-au chefuit toata noapte in cinstea debutului excelent de campionat :D

t.b.
12th September 2005, 03:44
Se pare ca-i un pic de deranj pe la Oradea :evil:

Crisul e tulbure


Asteptat cu deosebit interes, derbiul cu UTA Arad s-a dovedit a fi o mare dezamagire pentru spectatorii oradeni. Desi a facut repetitia succesului īn urma cu doua saptamini, cind a īnvins UTA īn cupa, FC Bihor a ratat de aceasta data victoria. Aradenii au plecat cu toate cele trei puncte de la Oradea.
Esecul cu Minerul Lupeni nu a fost trecut de FC Bihor, desi Artimon era convins cu citeva zile īnaintea partidei ca va reusi sa ridice moralul jucatorilor sai, asa cum a stiut sa-i coboare cu picioarele pe pamint dupa victoriile din primele doua etape. Esecul din Valea Jiului s-a dovedit a fi, pentru oradeni, preambulul unei noi īnfringeri, prima pe propriul teren din acest sezon. De ce le-a fost frica oradenilor, nu au scapat! Constienti ca nu au voie sa se clatine de doua ori consecutiv, bihorenii au fost siguri ca vor lua cele trei puncte. Nu a fost asa, pentru ca UTA a venit bine montata la Oradea, iar acest lucru s-a vazut si pe teren, unde a speculat perfect fiecare greseala a adversarului. Īn primele 20 de minute, aradenii au tinut Oradea departe de poarta aparata de Grozav, eroul de simbata al Batrinei Doamne. FC Bihor nu a uitat ca statutul de gazda, dar mai ales cel de favorita la promovare, impune automat o tactica ofensiva, si cei trei atacanti trimisi de Artimon pe teren au īncercat pe rind sa deschida scorul. A reusit īn cele din urma Miculescu, dupa un penalti obtinut de Mihut, la o greseala copilareasca a lui Sīntejudean. Acesta din urma avea sa duca Oradea de la extaz la agonie, sau altfel spus, sa fie demonul si īngerul aradenilor.

Cu doua minute īnainte de finalul primei reprize, profitind si de faptul ca FC Bihor nu a stiut sa gestioneze avantajul pe tabela, Sīntejudean a scos o noua lovitura de pedeapsa, de aceasta data pentru formatia sa. Nadaban a executat precis si pauza a gasit cele doua echipe la egalitate. Revenita īn joc, UTA a riscat si a jucat cartea cea mare, cea a victoriei. Profitind de "mina moarta" a oradenilor, apararea, alb-rosii au trecut īn avantaj la doar sase minute de la reluare. Lovitura data, de cine altul decit Sīntejudean, s-a dovedit a fi fatala lui FC Bihor, care, pina la final s-a jucat efectiv cu inimile suporterilor trimitind balonul nu mai putin de trei ori īn transversala. Minutele de prelungiri au fost infernale, dar soarta jocului nu a mai putut fi schimbata si FC Bihor pierde tot mai mult teren īn lupta pentru promovare.


Artimon a vrut sa demisioneze
Īnfringerea suferita īn fata aradenilor a fost greu digerata de "principalul" oradean, Alin Artimon, care a intentionat sa-si prezinte demisia dupa joc. La finalul partidei a fost rugat de īntreaga echipa pentru a continua cu FC Bihor."Prin demisia mea nu as fi vrut sa atrag atentia asupra arbitrajului, si nici sa ma disculp eu sau echipa mea pentru esecuri. Dar cind se greseste de doua ori consecutiv īmpotriva ta, dati-mi voie, macar sa cred ca s-a creat un curent īmpotriva echipei".

Lazar, al doilea roşu īntr-o saptamina
Ultimele secunde de joc au fost o adevarata lupta "a la Rovine". FC Bihor a atacat īn valuri iar UTA s-a aparat eroic. Īn scena a aparut īn final si centralul Gabriel Moceanu care a reusit sa atite īntr-atit spiritele īncit la final a fost luat īn colimator de aproape īntreaga echipa oradeana. Oprirea jocului a fost decizia care a īnfuriat la culme formatia oradeana, pentru acordarea unui cartonas galben, pentru simulare a lui Lupascu, desi Neaga scapase singur cu portarul. "Capitanul" oradenilor, Florin Lazar, a fost cel care a platit pentru spiritele agitate ale colegilor sai, el īncasind al doilea cartonas rosu īn doar o saptamina, dupa cel de la Lupeni.

totalsport.ro


Incep scandalurile si la Medias :D



La un pas de revoltă
Cosmin Prişcă (Medias)

La Mediaş mocneşte scandalul. Săptămīna trecută, jucătorii au īnştiinţat conducerea clubului că se pregătesc de grevă şi au solicitat achitarea urgentă a primelor, īn valoare de 1,400 de euro pentru fiecare titular, a restanţelor salariale şi a celor contractuale. O parte a banilor le-a fost virată īn conturi joi seara, astfel īncīt jucătorii au optat doar pentru un protest cu banderole albe la meciul cu Corvinul. Īnainte de īnceperea meciului, au renunţat şi la acest protest, după ce preşedintele Corin Cindrea le-a promis stingerea datoriilor īn cīteva zile. "Am discutat cu ei şi le-am spus cum stau lucrurile. Au īnţeles", a spus Cindrea. "Am simţit că băieţii sīnt nemulţumiţi şi am discutat mult cu ei pe acestă temă. Īntr-adevăr, au vrut să protesteze, dar nu din rea intenţie. Sper să ajungem la un numitor comun cīt mai curīnd", a adăugat secundul Dorin Zotincă.

gsp.ro

Angelina Jolie
12th September 2005, 04:52
Ma bihoreni, nu ma dezamagiti iar ca anul trecut. Am nevoie sa 2 echipe tari in seria asta care sa le-o ia in fata la vargatii din parc. HAI BIHORU' si MEDIASU'!

Siljanoski
12th September 2005, 08:59
Lasa ca ne revenim noi si atunci sa vezi distractie!

dragos_popa17
12th September 2005, 09:53
Acum cred ca intelegi si tu de ce v-am spus sa fiti mai moderati. De la promovam sigur ati ajuns la 'l-as ca ne revenim noi'. Cand vorbesti mult nu mai ai timp sa si faci.

VG
12th September 2005, 10:05
/hello Multumim UTA.
Si iata cea mai valoroasa si bogata echipa da semne de oboseala!
Numai "U"!
sunt clujean nu cfr-ist!

Siljanoski
12th September 2005, 10:25
nu-s semne de oboseala. sunt semne de alte chestii, dar n-are rost sa discutam aici si acum.

zuzubuoy
12th September 2005, 10:40
Fara dar si poate, noi vom promova...

micutzu
12th September 2005, 10:47
Ma bihoreni, nu ma dezamagiti iar ca anul trecut. Am nevoie sa 2 echipe tari in seria asta care sa le-o ia in fata la vargatii din parc. HAI BIHORU' si MEDIASU'!

Deja esti agasant, ca un copil de gradinita caruia nu i se cumpara o jucarie, cu adversitatea ta pentru "U".
Oricum, sper si cred, anul asta veti fi dezamagiti in privinta asta. Eu zic ca studentii vor promova. Asa ca sic.. :P

VG
12th September 2005, 10:55
atunci ce sa discutam?Cine promoveaza?Nu-i clara treaba?

t.b.
12th September 2005, 12:15
Fara dar si poate, noi vom promova...

Si chiar credeam c-au invatat ceva din ultimele 2 meciuri, se pare ca nu... Mai trebuie inca vreo cateva dusuri reci si dup-aia o sa-si revina, daca nu o sa fie prea tarziu, atunci poate prind in extremis un loc 2, Mediasul nu-i cine stie ce echipa.

micutzu
12th September 2005, 13:17
Se va vedea adevarul in meciurile directe.
Si in cele cu noi :p (am mai facut egal acasa la Mediasi si in returul trecut)

scorpion35
15th September 2005, 09:48
Cum cine promoveaza?Va mai intrebati ?Doar "U" va promova din seria B3 ptr ca este cea mai omogena echipa din serie

jorgensen
15th September 2005, 11:10
Se pare ca Marcel Iancu a plecat de la Oradea. Doamne ajuta ! Si in locul lui va veni Alexandru Boc. Si pe jumatate de salar si e bihorean si are relatii la arbitri si....

Deci, cine va promova ? FC Bihoooooooor !

zuzubuoy
15th September 2005, 11:16
"Se pare", sau e SIGUR ???!!!
Doamne da!!!

Darkslowstar
15th September 2005, 11:18
Pai cu Boc se poate promova numai intr-un singur fel, pe un val de blaturi si arbitraje favorabile. Eu n-as fi deloc mandru ca vine jigodia aia.

jorgensen
15th September 2005, 11:43
Am citit ca shepcutele nu mai au unde sa joace. Vrea primaria sa le demoleze superba arena moina. :drak:
Si daca minunatii suporteri vor continua cu trivialitatile, le suspenda federatia terenul cateva etape, sunt recidivisti !

dragos_popa17
15th September 2005, 11:49
Stai linistit ca nu suspenda nimeni terenul. Trivialitati au fost doar la meciul cu cfr 2, pentru ca am fost provocati de muresan. In rest, sezonul acesta chiar nu au fost auzite si nu vor fi auzite trivialitati. Cat despre stadion, nici pe ala nu il demoleaza nimeni, cel putin pana nu fac altul, ca nu vrea nimeni sa-si puna in cap tot Clujul.

zuzubuoy
15th September 2005, 11:55
Pai cu Boc se poate promova numai intr-un singur fel, pe un val de blaturi si arbitraje favorabile. Eu n-as fi deloc mandru ca vine jigodia aia.
De parca Iancu ar fi usa de biserica...

Darkslowstar
15th September 2005, 12:05
Nici Iancu nu e usa de biserica dar pe langa observatorul blaturilor e mic copil.

Siljanoski
15th September 2005, 12:41
Nu stiu ce sa zic, dar eu am impresia ca Iancu a cam sarit calul in ultima vreme in relatia cu Artimon.

t.b.
15th September 2005, 15:00
Se pare ca Marcel Iancu a plecat de la Oradea. Doamne ajuta ! Si in locul lui va veni Alexandru Boc. Si pe jumatate de salar si e bihorean si are relatii la arbitri si....

Deci, cine va promova ? FC Bihoooooooor !

Pai pana acuma il laudati :o:
Auzi acolo cica are relatii la arbitri, pai asa vreti sa promovati mai, pe blat :no: Oricum n-aveti sanse decat la locul 2
Deh ce oameni conduc bihorul, vai de capul lor, urmatorul e mircea sandu :)


Un sfat pentru pretenii bihoreni, vedeti-va voi de problemele voastre domnilor 50-50, stadionul NU se demoleaza si nici nu ne suspenda, am luat o amenda simbolica, oricum in mod normal nu trebuia sa o luam ca a fost nimic fata de ce sa intampla pe alte stadioane, inclusiv la Oradea :mda: Numa` ca stiti voi muresan si cu kassai fosti colegi de securitate...

Siljanoski
15th September 2005, 16:34
Tu tb cand ai fost ultima data pe stadionul din Oradea, ca prea le stii pe toate? Ca eu am fost anul trecut pe chestia aia istorica a voastra, pe care daca nu o s-o demoleze primaria, cade singura si nu pot spune ca am fost placut impresionat!

t.b.
15th September 2005, 16:45
Anul trecut am fost si eu, in retur, ce-i drept n-am vazut o galerie in adevaratul sens al cuvantului, doar niste stelisti care mai ziceau printre m**e dinamo si cate ceva de Oradea, restul spectatorilor, nu f. multi ce-i drept, erau din aia care bat mult si fara rost din gura, stand pe scaun si mancand seminte, injurand aleatoriu pe oricine (inclusiv proprii jucatori). Cam asta a fost impresia mea despre "superbul" public bihorean.

Siljanoski
16th September 2005, 09:29
Si eu am fost pe stadion la voi in turul campionatului trecut (cand v-am batut cu 3-2, remember tb?) si cred ca un singur cuvant caracterizeaza locul - nasol! Un stadion imens intr-o stare dezolanta, o galerie care a strigat tampenii tot meciul (ba de CFR, ba de Muresan, ba de propria conducere la un moment dat + ca la un moment dat au inceput cu muiala in directia alor nostri). Nimeni nu stia la capat daca se face conferinta de presa (nu s-a mai facut). Ce sa mai zic? Nu mi-a placut. Fara rautate...

VG
16th September 2005, 23:30
Sunt de aceeasi parere cu TB
in ceea ce priveste publicul oradean.Imi aduc aminte un meci cand rotaru zis liberopulos,a sarit gardul sa ne dea o corectie..ioi!!!
Si liderul celebrei galerii ,rebelii oradeni venea sa ne implore sa-l lasam pe liberopulos in pace.
E un public ce seamana oarecum cu cel din gruia.Hei hei Bihoru..hei hei chefere!!
Nu jignesc orasul Oradea,vorbeam doar de public.Atentie.
Sunt clujean nu ceferist!

noheart
17th September 2005, 01:57
evident ca "U"

pronostic
17th September 2005, 02:12
Nici una!

Siljanoski
20th September 2005, 15:24
Altul care vorbeste sa se afle in treaba...

Man_USA
20th September 2005, 21:26
Am si eu o intrebare. Vad o foarte mare ura intre cei de la U si CFR. Clujul are si el ca oras mare 2 echipe mai acatarii si acveste echipe se razboiesc intre ele mai ceva ca si cum ar fi in orase diferite. Motivul care ar fi? Mi se pare straniu. Noi oltenii cand am avut 2 echipe de valoare U Craiova si Electro le iubeam pe amandoua. Dar voi ardelenii de c e va harjoniti intre voi mai ceva ca "miticii" fata de care va socotiti superiori?

Gonzo
20th September 2005, 21:36
daca ne retrograda Extensiv sezonul ala in care au picat si ei, ii mai iubeai? daca iti aduci aminte noi aveam nevoie de o victorie cu ei si ei la pauza ne conduceau cu 2-1... noroc ca s-au lasat si i-am batut pana la final cu 3-2... ete ca CFR nu s-a lasat de aia se dusmanesc... 2 echipe intr-un oras sunt iubite atata timp cat una e supusa celeilalte... cazul Craiova-Extensiv...

t.b.
20th September 2005, 21:44
Nu cred ca se compara situatia ce era intre Electroputere si Stiinta cu ce-i intre "U" si cfr. Rivalitate a existat dintotdeauna, in ultimii 30 de ani s-a uitat oarecum de ea pentru ca echipa din deal era mai mult prin C iar noi in A.
La Craiova cele 2 echipe se ajutau intre ele nicidecum sa se incurce una pe alta pe cat posibil.

Nu cred ca asta-i locul cel mai potrivit pentru a vb despre asa ceva... aici e despre promovare :)


Gonzo pe noi nu ne-au retrogradat ceferistii, sa nu cumva sa inteleaga cineva asta... dimpotriva noi am fi putut sa-i scapam o data :evil:

Gonzo
20th September 2005, 21:50
atat am retinut ca o echipa era retrogradata si in loc sa dea meciul celeilalte care era la retrogradare a batut-o si astfel amandoua au mers in B... acum nu stiu care e una si care e cealalta dar stiu ca de acolo a plecat rivalitatea asta mare :D

t.b.
20th September 2005, 21:59
Era altfel aveam meci direct cu vreo 3 etape inainte de final si echipa care ar fi castigat avea sanse sa se salveze dar... am facut egal si am cazut amandoua :D

Si a mai fost o chestie din asta prin 70 si ceva, cand la ordin de partid cei mai buni jucatori ai nostri au fost dusi in deal ca sa promoveze ei, era o chestie cu ministerul transporturilor care nu avea echipa Rapidul fiind si ei in B. Erau la lupta cu Baia-Mare si tot asa prin ultimele etape aveam meci cu Baia-Mare acasa si dup-aia cu ei, si ce crezi ca s-a intamplat, cu Baia-Mare am pierdut si pe ei i-am batut :D a promovat Baia-Mare... Si anul urmator am promovat noi, jucatorii care au fost urcati pe deal revenind acasa :)

Man_USA
21st September 2005, 21:12
Eu nu stiu ca Extensiv-ul sa fi incurcat cumva Stiinta. Nici nu avea Stiinta nevoie de ajutorul cuiva pe vremurile alea si cu atat mai mult de la o ruda saraca.
Tot nu m-am luminat de ce dusmanesc asa CFR si U Cluj. Ca inteleg ca rau unii la altii nu si-au facut pe plan fotbalistic. Ardelenii se dusmanesc intre ei pentru un joc cu o minge de fotbal. Asta-i culmea. Cred ca nici ei nu stiu de ce dusmanesc.

t.b.
21st September 2005, 23:42
Eu nu stiu ca Extensiv-ul sa fi incurcat cumva Stiinta. Nici nu avea Stiinta nevoie de ajutorul cuiva pe vremurile alea si cu atat mai mult de la o ruda saraca.
Tot nu m-am luminat de ce dusmanesc asa CFR si U Cluj. Ca inteleg ca rau unii la altii nu si-au facut pe plan fotbalistic. Ardelenii se dusmanesc intre ei pentru un joc cu o minge de fotbal. Asta-i culmea. Cred ca nici ei nu stiu de ce dusmanesc.


Milan si Inter de ce se dusmanesc? Roma-Lazio, Liverpool - Everton exemple se pot gasi destule.
Aia din deal au fost invidiosi pe noi de cand se stiu, pentru ca noi suntem echipa Clujului, jucam in centrul orasului in timp ce ei joaca undeva pe un deal, ne mai dusmanesc pentru ca cica le-am fi luat toti jucatorii cat de cat buni, dar daca nu am fi facut asta ei acuma nu ar mai fi existat. Si normal mai era si faptul ca majoritatea clujenilor simpatizau cu "U", echipa studentimii, ei erau vazuti doar ca o echipa muncitoreasca de cartier. Pentru noi ei au fost dintotdeauna o ruda mai saraca si invidioasa. Cum am zis si mai sus a fost si episodul in care una dintre echipe ar fi putut ramane in divizia A dar au retrogradat amandoua. Momentul in care si "U"-istii au inceput sa ii urasca pe ceilalti a fost cand jucatorii nostri au fost dusi in deal cu forta de catre regimul comunist pentru a forta promovarea lor, noi am avut un rol important in esecul tentativei lor. :D
Si sa revenim mai spre prezent. Dupa promovarea cfr-ului in B, presedintele lor a inceput cu acuzatiile la adresa noastra, motivul era invidia, pentru ca noi ca echipa municipalitatii eram finantati de catre autoritatile locale in timp ce ei nu primeau nimic pentru ca erau club privat. La primul meci direct din gruia, la stadionul lor s-a pus bilet de intrare 50.000, la restul meciurilor intrarea fiind libera aceasta decizie fiind motivata prin afirmatia "daca tot ne injura sa ne injure pe banii lor". Tot atunci a fost si operatiunea "Arde gruia" care de fapt a fost mai mult o gluma :)
La meciul de pe Moina nu au fost prezenti decat vreo 50 de cfr-isti, nu au fost incidente, dar am fost egalati in prelungiri :headbang: si asta nu ne-a picat tocmai bine.
Anul urmator primul meci pe Moina, au venit cfr-isti vreo 100, din pacate au castigat, nu au avut deloc probleme. Totusi declaratiile acuzatoare ale celor din deal au continuat. In retur s-a intamplat ceva care i-a invrajbit cel mai tare pe "U"-isti. Nu am fost lasati sa intram pe stadionul lor pe motiv ca daca il stricam vezi doamne paskany va cheltui pentru repararea lui. Trebuie mentionat ca majoritatea "U"-istilor aveau bilet. Jucatorii nostri nu au vrut sa inceapa meciul pana cand nu intra galeria, si pana la urma am fost bagati intr-un tarc total neincapator.
Dupa promovarea lor cei din deal nu s-au potolit cu declaratiile, au luat si anumite decizii total aiurea. Cantonamentele le faceau la hotel Sport, aflat la 50 de metri de stadionul nostru, jucatorii lor de cate ori se intalneau cu suporteri "U"-isti aruncau misto-uri ieftine. Si dupa asta a fost incidentul de la hotel Sport, care a fost mult prea mediatizat si nu o sa mai zic nimic despre el.
Anul asta din nou cei din deal au inceput ofensiva impotriva lui "U", probabil de frica sa nu promovam. La meciul de cupa cu satelitul lor au fost trimisi multi jucatori din primul 11, la fel s-a intamplat si la meciul din campionat cand au jucat nu mai putin de 7 jucatori care sunt titulari si la prima echipa, evident ca la meci echipa din "dej" a folosit echipamentul cfr-ului. Si cum asta nu era de ajuns, presedintele lor, a facut o plangere la comisia de diciplina pentru a ne fi suspendat terenul pentru ca galeria noastra l-a facut "taran" si l-a injurat. Demersul lui nu a avut succes, noi am scapat doar cu o amenda. Si ultimul episod a fost la meciul nostru cu Sinnicolau Mare, oaspetii nu au avut echipament regulamentar, aveau si ei culoare predominata albul, dar a avut cine sa aiba grija de adversarii nostri, aia din deal, imprumutandu-le echipamentul de rezerva al lor, nu ca am fi vrut noi sa castigam prin forfait dar nici nu e normal ca adversarii sa joace cu tricouri pe care scrie "ecomax" :mda:

Cam asta ar fi povestea...

Cosmin Salajan
22nd September 2005, 15:28
deci revenind la subiect TOT UNIVERSITATEA CLUJ VA PROMOVA
off topic salutari la mititelu :"Craiova - cfr 1-0

" Golul de exceptie al lui Ionescu i-a facut fericiti pe toti oltenii din Romania, dar si pe 95% din locuitorii Clujului, adica pe cei care tin cu "U" "

patron Craiova "

Man_USA
22nd September 2005, 19:04
Milan si Inter de ce se dusmanesc? Roma-Lazio, Liverpool - Everton exemple se pot gasi destule.
Aia din deal au fost invidiosi pe noi de cand se stiu, pentru ca noi suntem echipa Clujului, jucam in centrul orasului in timp ce ei joaca undeva pe un deal, ne mai dusmanesc pentru ca cica le-am fi luat toti jucatorii cat de cat buni, dar daca nu am fi facut asta ei acuma nu ar mai fi existat. Si normal mai era si faptul ca majoritatea clujenilor simpatizau cu "U", echipa studentimii, ei erau vazuti doar ca o echipa muncitoreasca de cartier. Pentru noi ei au fost dintotdeauna o ruda mai saraca si invidioasa. Cum am zis si mai sus a fost si episodul in care una dintre echipe ar fi putut ramane in divizia A dar au retrogradat amandoua. Momentul in care si "U"-istii au inceput sa ii urasca pe ceilalti a fost cand jucatorii nostri au fost dusi in deal cu forta de catre regimul comunist pentru a forta promovarea lor, noi am avut un rol important in esecul tentativei lor. :D
Cam asta ar fi povestea...
Mutumesc T.B. pentru detalii. Totusi de ce nu incercati o reconciliere. In fond si la urma urmei e doar un joc cu o minge. Cred ca ar fi mai intelept asa. Si in plus s-ar da si un exemplu celorlalti.

Cosmin Salajan
22nd September 2005, 19:10
nu se poate intampla asta niciodata , uite exemplul ploiestului , din 2 echipe in prima divizie au ajuns cu 0 , iar echipa sa se numeasca "U" (frecomacsx) niciodata clujul nu va accepta ca "U" sa dispara

Edgar
23rd September 2005, 12:21
Sper sa promoveze o echipa din Oradea sau Arad. N-am nimic impotriva Universitatii, dar Clujul are deja o echipa in A. Spectatorii din Oradea si Arad merita o echipa in prima divizie. ;)

Putin off-topic: ce mai stiti de echipele din Targu Mures si Baia Mare?

micutzu
23rd September 2005, 13:21
Sa promoveze cine merita. Ce daca ar avea Clujul 2 echipe? Craiova, Ploiestiul nu au avut 2 echiep in A?

jorgensen
23rd September 2005, 17:54
Mai e mult pana cand Clujul va avea 2 echipe. Au grija oradenii, aradenii sau mediesenii. Prietenii stiu de ce !

t.b.
23rd September 2005, 22:45
. N-am nimic impotriva Universitatii, dar Clujul are deja o echipa in A. Spectatorii din Oradea si Arad merita o echipa in prima divizie. ;)

Putin off-topic: ce mai stiti de echipele din Targu Mures si Baia Mare?
F. bine sa retrogradeze aia din deal nu s-ar supara decat vreo 50 de oameni care nu conteaza :evil: , realitatea e ca echipa cea mai iubita din Cluj este "U", asta nu poate sa o conteste nimeni si mai mult "U" are sustinatori in tot Ardealul, cand eram in A veneau la meciurile noastre spectatori de prin toate judetele vecine. Locul Universitatii Cluj este in prima divizie, suntem echipa din provincie cu cele mai multe prezente in prima liga, despre noi renumiti cronicari sportivi au scris carti, ex Ioan Chirila, Ion Cupen etc. Si din moment ce in prima divizie sunt echipe din orase la fel de mari cat un cartier al Clujului (ex. bistrita, Vaslui) chiar cred ca 2 echipe din Cluj nu-i prea mult.

Ce conteaza cu mai exista o echipa (cica) din Cluj, cand au promovat ei nu s-a bucurat mai nimeni, foarte multi clujeni nici nu aveau habar unde se afla stadionul lor, si tot la fel de multi nu considera ca in acest moment in divizia A exista o echipa din Cluj.

Pe UTA nu o vad promovand anul asta, cel putin nu cu actualul lot si eu as vrea ca ei sa promoveze alaturi de noi dar din pacate e cam greu, iar bihorul si-a demonstrat valoarea impotriva Minerului Lupeni, totusi se vor lupta pentru locul 2 cu Mediasul :)

Despre echipele din Tg. Mures si Baia-Mare nu stiu decat ca sunt in divizia C, din pacate asa se intampla cand nu exista interes din partea autoritatilor locale. Amandoua echipe lupta pentru promovare si cu siguranta ca ar merita sa fie in divizia B mai mult decat echipe gen Sinnicolaul Mare, Liberty Salonta, gloria 2 bistrita etc.

Am si eu o intrebare legata de nr. de echipe dintr-un oras, oare Bucurestiul merita sa aiba 5 echipe in prima liga?

soreen
24th September 2005, 05:03
Mda cred ca o sa promoveze u cluj dar totushi mai cred shi ca duopa venirea lui munti in gruia echipa a castigat mult in imagine.S-ar putea sa aveti surprize daca mai stati mult prin b shi ei in a.Personal tin minte un meci al chindiei cu u cluj in care desi clijul venea cu tineretul (probleme legate de neplata salariilor) targovistenii tot nu au reusit victoria (scorul a fost 0-0).Chindia venea dupa un 2-2 parca in tur cu u cluj.Mama ce vremuri frumoase mai erau

dragos_popa17
24th September 2005, 09:39
Pai tineretul Universitatii nu trebuie niciodata subestimat. Odata la 4,5 ani suntem campioni nationali la juniori. Ultima data chiar anul acesta. /hello