PDA

View Full Version : Cine promoveaza sezonul acesta ('05-'06) din seria B3?



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13

giginamol
22nd April 2006, 22:16
dami un motiv de ce nu am putea veni de la medias cu puncte de la medias???
Atata va trebe numa sa luati puncte la Medias ca apoi va bagam mortu in casa.:D

Hopshio
22nd April 2006, 22:27
chiar is curios cum o sa nil bagatzi..sa va pregatiti:lol:

giginamol
22nd April 2006, 22:35
Avem metodele noastre secrete de pe vremea lui Burebista. Doar nu iti voi divulga tie secretele noastre transmise din generatie in generatie. Vino la Medias si vei vedea
@on topic Daca nu castigati la Medias sunteti out din cursa ptr. promovare asta-i clar.

zuzubuoy
22nd April 2006, 22:42
Hai sa facem o mica recapitulare!
In tur dupa 7 etape aveam 9 puncte. In retur, tot dupa 7 etape am facut 14!
Clooju' in tur cu un meci in minus avea 13 puncte. Amu' dupa 7 etape a facut tot 13!
Gazarii, aveau 14 puncte dupa 7 etape. In retur au facut 11!!!
Cre' ca nu-i greu de intuit cine promoveaza...

King of Hell
22nd April 2006, 22:53
nici nu, Noi pe 1 si Gazu la baraj.
PS Gigi am auzit ca azi o fost ceva gazari la cfr-dinamo sa strige anti U, faini suporteri mai :D

giginamol
22nd April 2006, 22:54
Calculele tale valoreaza cat o ceapa degerata. Nu vad care e relevanta.
Ca ati facut voi cu 3 pct mai mult ca noi in retur ? Bravo voua. Sa nu uiti sa faci calculele astea dupa etape viitoare.

kingule - Nu cred ca ai auzit bine

King of Hell
22nd April 2006, 23:01
@Gigi, 1 la mana, asa mi-o zis o cfrista :D
2 la mana, se pare ca ghihorenii neglijeaza faptul ca au meci direct la voi (pierd) si apoi stau...a..si au meci la noi (100% bate bihoru cu 4-0...vezi sa nu)

zuzubuoy
22nd April 2006, 23:13
Ghihorenii stiu ca au meci direct cu gazarii(castiga) si apoi spre sfarsitul campionatului, mai precis in ultima etapa, bate cu 5-0(!!!) spre dezamagirea *"oo"istilor!:happy

King of Hell
22nd April 2006, 23:18
bla bla bla bla bla, noi vorbeam chestii serioase aci, nu vise aiurea.

zuzubuoy
22nd April 2006, 23:21
OK copile! Atunci somn usor...

Hopshio
23rd April 2006, 14:05
Calculele tale valoreaza cat o ceapa degerata. Nu vad care e relevanta.
Ca ati facut voi cu 3 pct mai mult ca noi in retur ? Bravo voua. Sa nu uiti sa faci calculele astea dupa etape viitoare.

kingule - Nu cred ca ai auzit bine
bine ai zis u gigi sa fac calcule dupa etapa viitoare...cand oradea va bate ...liberty pierde si clujul egal..:lol:

ParazitU 1919
23rd April 2006, 15:17
ce optimist esti HOP :rolleyes:

King of Hell
23rd April 2006, 15:20
Pai fiecare are dreptu sa zica ce vrea...io zic ca va bate Mediasul, U Cluj si Salonta egal.

Hopshio
23rd April 2006, 15:22
pai u zici...toti zicetzi da numa la mine se pune:P:P

King of Hell
23rd April 2006, 15:25
meri ma la threadu ala cu etapa 23 si scrie acolo, ca nu l-am facut degeaba :D

Hopshio
23rd April 2006, 15:40
mie imi place mai mult aicea:P

frank81
23rd April 2006, 18:01
Batem gazu' 100 % , cu conditia sa nu joace de la noi handicapatu' ala cu nr 7. Cine draq l-o bagat si pe ala in echipa? Sa meraga sa joace la dinamo!

King of Hell
23rd April 2006, 18:14
Cine-i "handicapatu' ala cu nr 7." ??? :)

bihoreanul
23rd April 2006, 18:51
Voiculet e cu nr 7 .dar la cate schimbari de jucatori au fost la noi,unii au uitat ca a dat gol in meciul cu Corvinul si cu Gloria II si cu Lupeniul ,etc :D
Dupa meciul cu Gazul avem doar cu echipa slab cotate si avem 3 consecutive acasa ,asta ar trebui sa va dea voua de gandit:D La Clooj ne vom prezenta cu juniorii sa se rodeze si aia ,ca la ora aceea vom fi promovati :D Cloojul nu se poate ajuta singura si mai spera in rezultate miraculoase :D Pai noi cu infrangeri mai multe ca ei si suntem la egalitate de puncte cu ei . D:

frank81
23rd April 2006, 19:01
Nu-l vrei mha kingule pe ala la cloj? Ca va dam si bani numa sa-l luati!
Are o mare calitate: daca sa zicem ar scapa singur spre poarta de la 30 m, fundasi adversi pot sa faca linistiti o pauza de cafea si numa dupa aia sa se plimbe dupa el, ca oricum la-r ajunge fara probleme.
Zi mha kingule?, il vreti voi? sau cred ca voi va-ti bucura mai tare daca la-m dona la cfr :great:

King of Hell
23rd April 2006, 20:59
Pai daca nu ma insel, pe Voiculet l-ati tot laudat pana acum :D...

apparte
23rd April 2006, 21:47
Nu-l vrei mha kingule pe ala la cloj? Ca va dam si bani numa sa-l luati!
Are o mare calitate: daca sa zicem ar scapa singur spre poarta de la 30 m, fundasi adversi pot sa faca linistiti o pauza de cafea si numa dupa aia sa se plimbe dupa el, ca oricum la-r ajunge fara probleme.
Zi mha kingule?, il vreti voi? sau cred ca voi va-ti bucura mai tare daca la-m dona la cfr :great:
Se vede ca te pricepi la fotbal:drak: !Bihoreanul,ce-i cu Grigore?M-am mirat ca nu l-am vazut pe teren,mai ales in conditiile in care Salonta se apara aglomerat si baiatul ala chiar stie sa protejeze bine mingea si sa dribleze!

bihoreanul
24th April 2006, 01:52
Grigore nu a fost refacut 100% dupa accidentare,iar in conditiile in care pe banca se afla si Vali Miculescu,eu cred ca s-a procedat corect nefortandu-se cu Grigore.In schimb nu inteleg de ce nu se incepe jocul cu Luckacs in atac !!! Copilul ala de 17 are un fuleu de invidiat si o tehnica pe masura.Meciul de la Campia Turzii el ni l-a castigat ,hartuind in permanenta apararea adversa dupa ce a intrat si la fel a facut si in amicalul cu Poli. Pe Neaga chiar nu inteleg de ce-l chinuie astia,ala nu poate si cu asta gata.Sa se apuce de balet sau dans artistic ca ar avea mai multe sanse. :D Oricum ,eu zic ca echipa a dat dovada in primul rand de VOINTA ceea ce le lipseste multor jucatori chiar de A. M-a surprins faptul ca la sfarsit ai nostrii jucatori,majoritatea fiind noi la echipa si nu se cunosc prea bine,au dat dovada ca sunt o familie si ca respecta culorile clubului la care joaca,adunandu-se toti la mijlocul terenului si scandand numele echipei. FORZA BIHORU !!!

Hopshio
24th April 2006, 08:22
bah voiculet zici ca era de la salonta tot in offsaid statea...asa nervos am fost..sper sa isi revina pan la meciu cu gazu si sa ii batem!!!

Cosmin Salajan
24th April 2006, 14:58
@giginamol, au fost din "galeria" de la medias in "galeria" de la echipa din deal.

B0gdaaaN
29th April 2006, 01:51
la inceputul sezonului ma gandeam la UTA,U Cluj...dar acum cred ca Gaz Metan va promova direct si una dintre U CLuj & Fc Bihor joaca barajul...oricum B3 e de departe cea mai tare serie din divizia B

Hopshio
29th April 2006, 08:48
atuncea zi u care ii ceam mai tare serie!!!:)

Angelina Jolie
29th April 2006, 13:10
Apoi e clar ca cei din parc nu promoveaza anul asta.:lol: Orgasm fotbalistic am.
HAI CFR!

genyus
29th April 2006, 20:00
salonta pe primul loc , oradea pe doi , doua ehipe din bihor in A . :D

Angelina Jolie
29th April 2006, 21:59
Da ce are? Deplasari mai scurte si mai faine pentru CFR!:D

King of Hell
29th April 2006, 22:54
Ma nu inteleg, ce te foote pe tine grija unde are cfr deplasari, aproape sau departe, ca pentru tine toate-s la 3000km.

Angelina Jolie
29th April 2006, 22:55
Pai urmeaza sa revin acasa odata si odata. S-apoi mai bine merg la Oradea, cu ocolire prin Felix decat in groapa voastra de gunoi.:D

Universal
30th April 2006, 05:31
NU conteaza king o h. ea este o si patizanta,si eu ma flu uneori la 10.000 de km fata de Timisoara,Cluj,sau Bucuresti,dar tot imi plac. :)

t.b.
30th April 2006, 19:03
No ii clar intra taranii aia care fac salamuri in A :mda:
Ce sa facem, mai jucam inca un an pe la sate daca suntem prosti :headbang: Candva tot om reveni si noi acolo unde ne este locul, in A, anul asta aveam o sansa mare ca-i seria varza... oricum echipa care promoveaza din serie o sa termine la anul pe locul 18 daca nu se mai intareste.

Noi tre` sa ne apucam de curatenie, sa dispara toti mercenarii din echipa mai ales bosorogii pe care i-am adus acuma in iarna pe post de mari vedete. Avem juniorii aia care-s campioni nationali, ar trebui sa bagam cativa din ei la echipa mare, ca mai rau decat astia care-s acuma n-au cum sa joace.

bihoreanul
1st May 2006, 02:03
In sfarsit ai ajuns la vorbele mele din iarna :D Macar acuma recunosti si imi dai dreptate?

Angelina Jolie
1st May 2006, 02:24
Si la ale mele dinaintea inceperii sezonului, si din toamna, inclusiv din perioadele in care rupeau tot. Dar nu ma astept sa-mi dea dreptate.:D

zuzubuoy
1st May 2006, 11:13
@tibi
"Noi tre` sa ne apucam de curatenie, sa dispara toti mercenarii din echipa mai ales bosorogii pe care i-am adus acuma in iarna pe post de mari vedete."

Amu' intelegi si tu de ce n-am plans dupa galacticii plecati in iarna...

PS: Inca nu-i batut in cuie cine castiga seria!!! Poa' sa fie si Resita....

Cannibus
1st May 2006, 14:13
Liberty Oradea pe primul loc.../hello ,iar pe al doilea FC Bihor:P , restul nici nu au ce sa faca in A...:sleep: :no:

Lup_Galben
1st May 2006, 20:49
sincer sa fiu nici n-am auzit de echipa asta "liberty oradea" ar fi culmea sa ne trezim cu o asemenea echipa in "A" .
daca e sa promoveze vre-una din oradea aia ar trebui sa fie fc oradea.
dar merg tot pe mana lu U Cluj !

boshcUtza
1st May 2006, 20:54
sincer sa fiu nici n-am auzit de echipa asta "liberty oradea" ar fi culmea sa ne trezim cu o asemenea echipa in "A" .
daca e sa promoveze vre-una din oradea aia ar trebui sa fie fc oradea.
dar merg tot pe mana lu U Cluj !
mersi Petrolu si mult respect

apparte
1st May 2006, 22:06
Bey Petrolule,Liberty e-un fel de Astra!:D Culorile...habar n-am:Salonta avea pe vremuri galben-verde;astia mi se pare ca au rosu-(alb?)-albastru!

Hopshio
1st May 2006, 22:25
bah dak promoveaza si oradea si liberty am avea in fiecare weekend meci pe stadion:yeah:

bihoreanul
1st May 2006, 23:56
Stai flex ca nu promoveaza Liberty. :D Nici daca ar vrea sa joace nu i-ar lasa la Oradea,ca Vizer e la cutite cu primarul si consilierii ,iar stadionul nu-i ai lui tac'su ,ca de-ar fi asa ar trebui sa mute echipa Liberty Oradea (cu sediul in Oradea),care momentan isi disputa meciurile la Salonta,tocmai in comuna ....Tinca,iar acolo cred ca ar avea mai multi suporteri,majoritatea 'giulesteni' :D (prietenii stiu de ce). Asa ca nu-ti mai bate bibilica ca probleme din astea,ca in cel mai bun caz,DACA castiga barajul sau ajunge acolo,va vinde meciurile si/sau locul de A
In caz ca nu se mai poate vinde,gaseste el o solutie de fuziune ceva,sau poate aparea solutia minune de a juca chiar la ....Salonta :D ,Duru fiind 'impresionat' !!!! de baza de la sat si oficiala !!!!! in schimbul unei promisiuni ca va mari stadionul in timp ,lucru ce nu se va realiza niciodata.In toate acestea el mai are si sprijinul lui Boc de la federatie ,care nu lipseste de la nici un meci al Salontei !!!! .

t.b.
2nd May 2006, 00:04
Aia promoveaza direct ma bihorene... sa vedem daca o sa le cumpere Sechelariu locul, sau Porumboiu in caz ca nu reuseste sa se salveze. Daca nu ii lasa aia de la Liga sa joace la Salonta, in baza aia "impresionanta" :D de fapt cum se joaca meciuri la Dej se pot juca si la Salonta.

Angelina Jolie
2nd May 2006, 00:19
Mai putin pe moina.:lol:

apparte
2nd May 2006, 01:25
La Tinca...hahaha...cred c-ar fi primul teren din divizia A in panta si pe 2 margini cu padure!:happy Si ce fericire ar fi pe tanti Irina care are casa langa teren(daca mai traieste):happy !In ce priveste faza cu "giulestenii" nici in Salonta nu-i rau,stadionul e in Ciganyvaros:evil: !Si mai e si spitalul aproape:happy !

aetius
2nd May 2006, 14:01
"u" cluj e singura echipa ce poate sa strice socotelile celor 3 echipe din fata:
liberty,gaz metan si oradea.
de asemenea sa nu uitam ca cele 3 vor avea pe rand meciuri cu :
u cluj, cfr timisoara, unirea dej. meciuri grele asa ca...
bafta.totusi prima sansa ramane a salontanilor cu conditia sa aduca macar 50% puncte din deplasari, altfel ...cine stie? clujul, oradea . gazul mi se pare intr-o scadere de forma .

King of Hell
2nd May 2006, 14:20
Analiza obiectiva a meciurilor ce au mai ramas:

*cu bold scrise meciurile din deplasare

Gaz Metan: Resita, STA, Unirea Dej, CFR Timisoara, Sanicolau Mare, U Cluj, Gloria 2
U Cluj: Minerul, UTA, Corvinul, ISCT, Salonta, Gaz Metan, FC Bihor
FC Bihor: Olimpia, Resita, STA, Dej, CFR Timisoara, Sanicolau Mare, U ClujSalonta: STA, Unirea Dej, CFR Timisoara, Sanicolau Mare, U Cluj, Gloria 2, Apulum

Clasamentul la zi arata asa:

1 Salonta 43 pct (+10)
2 Gaz Metan 41 pct (+5)
3 FC Bihor 40 pct (+10)
4 U Cluj 37 pct (+7)

i) Gaz Metan mai are 6 meciuri, deci 18 potentiale puncte de castigat. Insa la Resita va face doar egal si cu U Cluj acasa va pierde. Deci va obtine doar 13 pct si va contabiliza un final de 54 pct.
ii) U Cluj va bate tot pe linie si va contabiliza un final de 59 pct.
iii) FC Bihor va face egal la CFR Timisoara si va pierde la U Cluj, deci in final va avea 55 pct.
iiii) Salonta va face egal la CFR Timisoara, la ALba Iulia si va pierde la Cluj. Va avea la final 54 pct.

Asa dar si prin urmare U Cluj va termina pe 1 si FC Bihor la baraj, unde va promova Petrolul in A.

micutzu
2nd May 2006, 14:32
La noi sa zici multzam daca pleci cu un punct.

jorgensen
2nd May 2006, 14:35
deci voi nu puteti sa bateti in superioritate pe alba iulia si in ultimele 4 etape bateti tot. tu ai vazut cu cine jucati ? cu sarma la campia, cu gazul la medias si cu salonta si bihoru acasa ....
deci... maxim 3 puncte.

Hopshio
2nd May 2006, 14:39
mdea.....nu ia clujul maxim de puncte..pierde un meci si unu face egal..pierde cu bihorul si face egal cu liberty..

King of Hell
2nd May 2006, 14:42
La noi sa zici multzam daca pleci cu un punct.

vom pleca cu toate, prietenii stiu dc...aparent tu nu stii...:rolleyes:
cele 3 pct de la UTA si ISCT is ale noastre dinainte sa fie jucat meciul.

omul
2nd May 2006, 14:51
lol, astea-s copilarii. pai UTA-i in moarte clinica, n-are voie sa mai piarda puncte acasa daca mai spera sa se trezeasca.

King of Hell
2nd May 2006, 14:53
copilarii, ne copilarii, io o sa continuu sa scriu aici de pola lela, ca vad ca va crizez, si tare mult imi place. :D

t.b.
2nd May 2006, 15:07
Ii calcam pe cap, le spargem meclele, facem salam din ei si-i prajim cu butelia de gaz, dup-aia le bagam cenusa in sticle de Frutti Fresh

Noah ii bine ase? :D

King of Hell
2nd May 2006, 15:25
RUPEM TOT, GATAM pe 1!!!!!!!

micutzu
2nd May 2006, 15:55
:D :D :D

King, era cat pe ce sa te cred. dar daca ma gandesc bine plecati cu coada-ntre picioare si ciuciu punct. Nici macar pe ala nu-l mai vedeti .

King of Hell
2nd May 2006, 16:03
Bine ma micutzule, spera cat vrei. speri degeaba.

micutzu
2nd May 2006, 16:05
Mai vorbim. Iti spun dupa meci sau a 2-a zi :D

King of Hell
2nd May 2006, 16:06
mai is 8 zile pana la meci, nu-ti fa prea mari planuri.

Hopshio
2nd May 2006, 16:38
king...vezi sa nu ajungi in spital:)0:evil:

King of Hell
2nd May 2006, 17:30
king...vezi sa nu ajungi in spital:)0:evil:

aha...mai nou iti faci griji pentru mine sau ce?

ad3an
2nd May 2006, 17:34
La spital o sa ajungi de ciuda dupa ce o sa va dea bihoru' 3-0 acasa in ultima atapa si nu o sa mai prindeti nici barajul.UTA va rupe kuru' si cu ISCT clar nu sunteti prieteni(noi suntem:rosu: ).
Cat despre calculele tale :sleep: nici o echipa nu va aduna mai mault de 15 pct.
FOrza Bihoru!!!!!!

mendingo
2nd May 2006, 17:39
Analiza obiectiva a meciurilor ce au mai ramas:

*cu bold scrise meciurile din deplasare

Gaz Metan: Resita, STA, Unirea Dej, CFR Timisoara, Sanicolau Mare, U Cluj, Gloria 2
U Cluj: Minerul, UTA, Corvinul, ISCT, Salonta, Gaz Metan, FC Bihor
FC Bihor: Olimpia, Resita, STA, Dej, CFR Timisoara, Sanicolau Mare, U ClujSalonta: STA, Unirea Dej, CFR Timisoara, Sanicolau Mare, U Cluj, Gloria 2, Apulum

Clasamentul la zi arata asa:

1 Salonta 43 pct (+10)
2 Gaz Metan 41 pct (+5)
3 FC Bihor 40 pct (+10)
4 U Cluj 37 pct (+7)

i) Gaz Metan mai are 6 meciuri, deci 18 potentiale puncte de castigat. Insa la Resita va face doar egal si cu U Cluj acasa va pierde. Deci va obtine doar 13 pct si va contabiliza un final de 54 pct.
ii) U Cluj va bate tot pe linie si va contabiliza un final de 59 pct.
iii) FC Bihor va face egal la CFR Timisoara si va pierde la U Cluj, deci in final va avea 55 pct.
iiii) Salonta va face egal la CFR Timisoara, la ALba Iulia si va pierde la Cluj. Va avea la final 54 pct.

Asa dar si prin urmare U Cluj va termina pe 1 si FC Bihor la baraj, unde va promova Petrolul in A.

ma faci sa rad!...mah astia de la cluj nu pot sa suporte gandul ca suntem mai buni ca ei ( nu ca noi am fi mirifici!) :evil: ai cosmare King? doare? :) fi zerioz...mai au "sepcile rosii" mult de munca pana sa ia 12 puncte in 4 meciuri! ;)

Hopshio
2nd May 2006, 17:44
aha...mai nou iti faci griji pentru mine sau ce?
mno da cine o sa mai fie pe aicea sa tina cu clujul???

ParazitU 1919
2nd May 2006, 21:13
Analiza obiectiva a meciurilor ce au mai ramas:

*cu bold scrise meciurile din deplasare

Gaz Metan: Resita, STA, Unirea Dej, CFR Timisoara, Sanicolau Mare, U Cluj, Gloria 2
U Cluj: Minerul, UTA, Corvinul, ISCT, Salonta, Gaz Metan, FC Bihor
FC Bihor: Olimpia, Resita, STA, Dej, CFR Timisoara, Sanicolau Mare, U ClujSalonta: STA, Unirea Dej, CFR Timisoara, Sanicolau Mare, U Cluj, Gloria 2, Apulum

Clasamentul la zi arata asa:

1 Salonta 43 pct (+10)
2 Gaz Metan 41 pct (+5)
3 FC Bihor 40 pct (+10)
4 U Cluj 37 pct (+7)

i) Gaz Metan mai are 6 meciuri, deci 18 potentiale puncte de castigat. Insa la Resita va face doar egal si cu U Cluj acasa va pierde. Deci va obtine doar 13 pct si va contabiliza un final de 54 pct.
ii) U Cluj va bate tot pe linie si va contabiliza un final de 59 pct.
iii) FC Bihor va face egal la CFR Timisoara si va pierde la U Cluj, deci in final va avea 55 pct.
iiii) Salonta va face egal la CFR Timisoara, la ALba Iulia si va pierde la Cluj. Va avea la final 54 pct.

Asa dar si prin urmare U Cluj va termina pe 1 si FC Bihor la baraj, unde va promova Petrolul in A.
dupa cum am jucat la alba nu meritam div A !!
daca se vor trezi din coma baietzii !!! si vor juca la adevarata lor valoare ASA VA FI !! 25 % sanse
nu vad nici o echipa sa aiba fatza de divizia A !! poate bihorul daca ami aduce ecva jucatori

t.b.
2nd May 2006, 21:29
Rupem tatatat in serie, ii bagam pe toti jucatorii de la Salonta, Medias si Behash in scaune cu rotile. La finalul campionatului o sa emigreze toti de prin "orasele" mai sus mentionate in Congo de rusine.
Bihorenii vad ca iar o prins curaj :rolleyes: atata o sa-i tina starea asta de euforie pana cand isi epuizeaza bugetul pentru blaturi. Si mi-o zis mie un cocostarc ca nu mai au bani decat pentru doua meciuri.

Angelina Jolie
2nd May 2006, 21:35
Dar dar voi nu aveti pentru nici unul, aici e buba.:lol:

t.b.
2nd May 2006, 21:54
Nu trebe ma, direct in spital ii bagam, pe jucatorii lor la ortopedie, pe spectatori la cardiologie.
Noah ashe.

King of Hell
2nd May 2006, 22:03
T.B. is de acord cu tine, da mi prea lene sa produc ceva la ora asta.

apparte
2nd May 2006, 22:06
Tibi,ar mere asta daca n-ati juca cu arbitri :D ! Si cum jucati prima data cu Salonta, prietena arbitrilor, n-o sa mai aveti cu cine juca urmatoarele meciuri!:drak:

t.b.
2nd May 2006, 22:15
Detalii mai apparte :D Doara nu ne-a opri pe noi un amarat de arbitru, ni ma la ei :mda: doi il tin de vorba si restul isi fac treaba, si dupa ce i-am rezolvat pe toti ne punem si le dam 4-5 goluri. La observatori le plasam niste bagaboante sa n-aiba ce comenta si gata suntem. De la anul in A :yeah:

Asta-i tactica de succes, nu frecatul labdei cum ii invata Grozavu, toate mingile catre fundasii centrali care sa o arunce in fata ca dade o iesi ceva. Gata! asa nu am avut succes amu` trecem la strategia B (cea mai buna strategie pentru meciurile din divizia cu acelasi nume) :cool:

Angelina Jolie
2nd May 2006, 22:35
La observatori le plasam niste bagaboante sa n-aiba ce comenta si gata suntem.
Bune bagaboantele?:D Ca ma fac observator.
Ma tot n-aveti sanse. Si daca bateti voi tot, la fel si Gazu, Bihoru' si Salonta bat tot, deci ramaneti pe 4.:lol:

boshcUtza
2nd May 2006, 22:39
Bune bagaboantele?:D Ca ma fac observator.
Ma tot n-aveti sanse. Si daca bateti voi tot, la fel si Gazu, Bihoru' si Salonta bat tot, deci ramaneti pe 4.:lol:
angi iar ai baut aste toate au meci direct cu noi

omul
2nd May 2006, 22:40
cu ISCT clar nu sunteti prieteni(noi suntem:rosu: )
traiasca prietenia AC Milan - ISCT!!! :D

ii bagam pe toti jucatorii de la Salonta, Medias si Behash in scaune cu rotile. La finalul campionatului o sa emigreze toti de prin "orasele" mai sus mentionate in Congo
Ai dreptate, la finalul campionatului (adica in ultima etapa) vom emigra (fara "e") de prin "orasul" nostru intr-un fel de Congo (150 km est)... Acuma, spune-mi tu mie care-i "orasul" ala Behash :D

King of Hell
2nd May 2006, 22:45
Omule, e mai mult decat prietenie...imi aduc aminte de acea dubla de vis din 1980 dintre AC Milan si ISCT, cand la Campia a fost 0-0 iar pe San Siro Milanul a castigat cu un 2-0 amarat. Si tin minte de parca ieri s-ar fi intamplat, cum 5000 de sarmari au facut deplasarea si au stat in peluza italiana. De atunci cred ca dainuie infratirea dintre Brigaterossonere si galeria sarmei (cum s-o fi chemand..irriducibili parca..) Unele lucruri nu se uita nicio data! :D

t.b.
2nd May 2006, 22:48
Bune bagaboantele?:D Ca ma fac observator.
Ma tot n-aveti sanse. Si daca bateti voi tot, la fel si Gazu, Bihoru' si Salonta bat tot, deci ramaneti pe 4.:lol:

Nu ma, de-alea de pe Turzii, pentru bosorogii de le Federatie is bune si alea :D


Amu noah, cu logica un pic mai greu, cred ca bagaboantele alea ti-o intunecat judecata... Pai ma, daca noi batem tot Gazu, Bihoru` si Salonta nu au cum sa bata tot.



Ai dreptate, la finalul campionatului (adica in ultima etapa) vom emigra (fara "e") de prin "orasul" nostru intr-un fel de Congo (150 km est)... Acuma, spune-mi tu mie care-i "orasul" ala Behash :D

Am zis "orase", noah... hai ca tot m-am scos :D

Cat despre migrat :happy:happy:happy cum sa nu, mai mult de 100 nu o sa veniti, dupa ce ati strigat in meciul din tur m-as mira sa aiba mai multi atata curaj :drak:
Daca veniti mai multi sa ne anuntati sa bagam niste jandarmi la gara, ca dupa meci toti o sa va aruncati sub trenuri de oftica, macar jandarmii sa va indrume sa va aruncati pe rand nu toti deodata sa nu cumva sa dati peste cap mersul trenurilor, c-ar fi pacat :D

Angelina Jolie
2nd May 2006, 23:08
Amu noah, cu logica un pic mai greu, cred ca bagaboantele alea ti-o intunecat judecata... Pai ma, daca noi batem tot Gazu, Bihoru` si Salonta nu au cum sa bata tot.

Stiu ma! Sesizati :lol: de la capat. Nu m-am tampit chiar asa rau. Si nici beat nu-s ca-i numa 1 la amiazi.:D
Da tot nu promovati, asta o stiu si in somn.:lol:

Cra10veanu
3rd May 2006, 01:54
in cel mai bun caz ajung pe 2, acolo unde-i va elimina asa-zisa prietena a lor, Petrolul, sau in cel mai bun caz, Valcea :D

Angelina Jolie
3rd May 2006, 02:01
Vezi de treaba, ca matura cu ei pe jos si gazu si salonta si bihorul. Pai ei inca n-au jucat cu nici o echipa tare din serie si tot au pierdut 8 puncte.

King of Hell
3rd May 2006, 10:25
Ma jita...am pierdut la Resita, unde o pierdut si Salonta si Oradea si va pierde Mediasu. Am pierdut la Alba unde o pierdut si Oradea, si in prima etapa daca nu erau magarii, ar fi fost egal si la Medias. Am facut egal cu Satu Mare, echipa ce o batut lideru. asa ca ce tot vorbesti singur.

Angelina Jolie
3rd May 2006, 10:27
Bine ma jitel, daca tie asa-ti place sa te autosugestionezi te mai las oleaca. Dar iti promit ca la urmatoarea infrangere am sa-mi bat joc de tine serios(in privat bineinteles:D). Nu te mai iau asa finutz ca pana acum.:lol:

King of Hell
3rd May 2006, 14:01
Finutz? Poi ma deja mi-ai cam facut capu' calendar! Nush cum te mai suport ma. :D

Angelina Jolie
3rd May 2006, 22:16
Taci ca am fost domn ma, te-am si incurajat pana acum. Dar la urmatoarea infrangere nu te mai mesajez fiule. "Las ca vezi tu" :lol:

six
4th May 2006, 12:56
yo spun ca Bihoru are sanse(doresc asta)si sepcarii la baraj.....ce fain ar fii :) ;)

micutzu
4th May 2006, 14:08
Cimisorene :D un lucru cu care suntem pe aceiasi unda.
Vezi, se mai intampla si minuni :D.

six
4th May 2006, 15:00
:) m11 mai sa spui FORZA VIOLA si mai cucerit definitiv....si eu FORZA UTA........:) :D ;) da ce draq am patit azi????

micutzu
4th May 2006, 15:17
Dute tu pe thread-ul nostru de pe intern si nu cred ca ai sa mai fi asa amabil :drak: :D

mendingo
6th May 2006, 12:20
bah sa mor io...suntem acuzati shi in presa centrala(Prosport) ca facem blaturi...shi ca "mormonii" aia "puri" de la medias is singurii care nu au echipe "satelit"...dar dak ati asculta acuma vocea comentatorului de la radio care relateaza "meciu" atat de "corect" de la Resita v-ati da seama despre ce vorbesc (Resita-Medias 1-3)! valoarea reala a echipelor s-a vazut etapa trecuta cand le-am dat-o sub coada la ei akas...pe bune ca Liberty ii ma tare decat Gozu! sincer

bihoreanul
6th May 2006, 14:18
stii cum este nu? - 'hotii striga hotii' :D Nici Bihoru ,nici U si nici UTA nu au reusit macar egal sa faca la Resita,iar Mediasul pe care i-am umilit etapa trecuta la ei acasa de a strigat tot stadionul numele nostru,cu golgeterul Boaru si cu Scarlat exilati la echipa a doua ,plus antrenorul Jean Gavrila demis , castiga la Resita la scor 1-4 !!!!!!!! acolo unde toata lumea spera la cel mult un punct. RUSINEEEEEEEEE gozerilor,ca sunteti o echipa de 2 lei care doar pe blaturi vreti sa promovati.A fost in retur meciul cu ALBA,pe care voi nu l-ati jucat albaiulienii nefiind programati !!! pt ca apoi pe noi si pe clujeni sa ne invinga.Sa nu mai vb de tur cand au castigat tot in minutul 90 meciurile.Hai ca deja e prea batator la ochi,dar binenteles nimeni nu va lua masuri.FORZA ORADEA ,orice ar fi .

King of Hell
6th May 2006, 14:22
daca eram in Italia sa se sanctioneze echipele ptr blaturi, am avea o serie din C formata din Steaua, Dinamo, Cfr Cluj etc etc etc , ce sa mai vorbim de Gaz Metan sau nush care.

t.b.
6th May 2006, 14:32
@mendingo
Mai treci si pe la stadion din cand in cand :rolleyes:

E clar ca etapa asta au fost doua meciuri amicale, cel de la Resita si cel de la Oradea. Partea buna e ca probabil resitenii au primit ceva stimulente si pentru meciul din etapa urmatoare :drak:

bihoreanul
6th May 2006, 14:51
Asta de la Oradea? !?!?!? Cred ca vb pe nas frate. Au fost incinse rau spiritele mah,Oros de la noi iesind accidentat,Gongolea care nu trebuia sa joaca impotriva noastra (avand clauza) a jucat si chiar ne-a nenorocit cativa dintre titulari,plus ca au avut 5 juniori in lotul de 18,3 titulari absenti pt suspendari sau accidentari,ratari si noi si ei.Te-as sfatui sa cauti rezumatul la cineva si dupa aia sa te pronunti,te rog eu.Adica castigam 3 meciuri consecutive si nu putem bate Olimpia?! Te credeam baiat serios.

King of Hell
6th May 2006, 14:57
Ma lasati-ma cu Oradea-Olimpia, ca ala in orice ora din zi sau noapte e 1 solist..amu baiu e ce o fo la Resita..ca ceva curat n-o putut fi.

t.b.
6th May 2006, 15:08
Asta de la Oradea? !?!?!? Cred ca vb pe nas frate. Au fost incinse rau spiritele mah,Oros de la noi iesind accidentat,Gongolea care nu trebuia sa joaca impotriva noastra (avand clauza) a jucat si chiar ne-a nenorocit cativa dintre titulari,plus ca au avut 5 juniori in lotul de 18,3 titulari absenti pt suspendari sau accidentari,ratari si noi si ei.Te-as sfatui sa cauti rezumatul la cineva si dupa aia sa te pronunti,te rog eu.Adica castigam 3 meciuri consecutive si nu putem bate Olimpia?! Te credeam baiat serios.

Am zis ca a fost amical, n-am zis ca nu puteti sa-i bateti, da` de ce sa va chinuiti cand ii puteti ruga sa o lase mai moale.
Pai daca zici ca avea clauza Gongolea sa nu joace in meciul cu voi atunci cred ca ati fi putut castiga asa cum v-a batut pe voi Dejul anul trecut :evil:
In fine, o sa vedem ce scrie presa...

Oros de la voi care-a fost la ei, si Gogolea de la ei care-a fost la voi... faina treaba :D

mendingo
6th May 2006, 22:31
@mendingo
Mai treci si pe la stadion din cand in cand :rolleyes:

E clar ca etapa asta au fost doua meciuri amicale, cel de la Resita si cel de la Oradea. Partea buna e ca probabil resitenii au primit ceva stimulente si pentru meciul din etapa urmatoare :drak:

n-ai tu idee cat ma duc eu sau nu la meciuri.:no: dar am impresia ca esti foarte frustrat ca "U" e in urma noastra in clasament shi de aia faci atata gargara :no: in plus, am eu o intrebare...ai fost tu cumva la Oradea pe stadion sa sti exact ca ii blat? sau de ce esti asa de sigur?:rosu: sti cum e vb aia...sa nu crezi pana nu vezi :cool: de fapt...nici nu stiu de ce polemizez cu tine...am mai spus chestia asta...is ferm convins ca ai nostri au facut unele jocuri "strategice" (din pacate), dar dak tu crezi ca ai vostri sunt mai curati ca Mister Proper esti naiv rau! si, din pacate inca nu s-a inventat echipa care sa promoveze fara blaturi (vezi shi celelalte serii) :rolleyes: chestia cruda pt tine, din cauza careia cred ca ai cosmaruri, ii ca suntem mai buni ca voi, asta-i adevarul, ca noi putem castiga 4 meciuri la rand in timp ce voi afara o luati pe cocoasa ca eroii :evil:

t.b.
6th May 2006, 22:40
Din moment ce pe la 12 postai pe forum, inseamna ca nu ai fost la meci. Si nu va mai bateti cu caramida in piept ca nici voi nu sunteti chiar asa buni cum va vedeti, au mai facut asta inainte de inceperea campionatului niste oradeni de-ai tai :evil: care visau ca o sa promoveze cu maxim de puncte :D. Iti spun eu, cu echipa pe care o aveti acuma la baraj n-aveti nici o sansa si daca cumva promovati in A o sa fiti ciuca batailor.

Despre meciul cu Satu-Mare, o sa vedem ce zice presa de luni. Noi sezonul asta n-am facut nici un blat, daca tu ai alte informatii te rog sa ni le divulgi :). Voi in schimb ati facut 1 blat mare cat casa la Campia-Turzii.

omul
7th May 2006, 01:52
tibisor draga, in urma cvasibataii generale care a intrerupt meciul la un moment dat, Foro a luat galben (al 4-lea)... Mai tarziu, Oros s-a ales cu o entorsa si a fost inlocuit. Ambii , deci, indisponibili pentru meciul de mirecuri -mai vezi si tu site-uri unde te poti documenta, inainte sa sari ca musca-n kuru calului- Foarte "amical" meciul, ce sa zic... peste toate aia mai aveau si -6 la adevar, cred ca numa' blaturi viseaza.


daca cumva promovati in A o sa fiti ciuca batailor.
iar voi, de mila noastra, va veti consola, de pe-un loc 4, tot prin B evident, cu vorba lu' Johnny Branch : "decat codas la oras, mai bine-n satu' tau fruntas" :D

t.b.
7th May 2006, 02:00
no bun, nu stiam de bataie, atunci e posibil sa fi fost corect... Desi asta nu-i o garantie :) se poate sa fi fost pe blat numa anumiti jucatori, sau ai vostri sa nu stie de magarie. Se mai practica. In fine... nu mai are rost sa insistam.

Oricum o sa aveti meci greu de tot miercuri :evil: Foro e un jucator important pentru voi, Resita sigur e motivata de cei cu care-au facut blat etapa asta. :)

CHITU
7th May 2006, 05:12
exista vreun site de-al lu U cluj..unde pot vedea si yo galeria????poze ..etc ca nu mai stiu nimic de ei

boshcUtza
7th May 2006, 12:03
ucluj.ro sau ucluj.piczo.com

ParazitU 1919
7th May 2006, 12:32
sau ultras19.ro

Lup_Galben
7th May 2006, 14:38
exista vreun site de-al lu U cluj..unde pot vedea si yo galeria????poze ..etc ca nu mai stiu nimic de ei

era si greu sa cauti pe Google .....
U Cluj - Uta , etapa viitoare ! sper sa bata U desi mi-e cam "mila" k Uta o sa ajunga in C, insa asa e fotbalul, fiecare cu propriul obiectiv !
Victorie "U" Cluj :ok:
P.S. bai t.b sau oricare alt fan "U" , ar trebui facut un poll cu meciul asta mah !!!

jorgensen
7th May 2006, 15:17
lupule, esti cam fericit pentru un suporter al carui echipa a luat bataie pe teren propriu. :drak: acum cauti sa vezi cu cine cadeti la baraj ? Oricum nu promovati !!!

King of Hell
7th May 2006, 15:23
promoveaza, o sa faca instructie cu mediasu si brasovu la baraj..si la anu o sa vina lupu pe moina la o bere...:D

Lup_Galben
7th May 2006, 16:14
lupule, esti cam fericit pentru un suporter al carui echipa a luat bataie pe teren propriu. :drak: acum cauti sa vezi cu cine cadeti la baraj ? Oricum nu promovati !!!

si ce-ai vrea sa fac, sa port doliu ? :ciocan:
asta e , asa a fost sa fie .....am pierdut noi romanii campionate europene si mondiale si n-a murit nimeni. viata merge inainte!
simpatizez ff mult "U" Cluj si vreau neaparat sa promoveze. macar ei sa-mi aline "durerea" in caz k Petrolu' nu va promova !

King of Hell
7th May 2006, 16:25
Noi promovam pe 1 si voi la baraj!

Hopshio
7th May 2006, 16:42
mdea..detalii detalii..king nu promovati voi...promovam noi..

marcel
7th May 2006, 16:53
ar fi frumos cu CRAIOVA,U CLUJ SI PETROLUL impreuna in div a.

Hopshio
7th May 2006, 16:56
ar fi frumos pt tine...dar ramane la stadiul de vis aceasta dorinta...

King of Hell
7th May 2006, 17:19
da ma hopshitu, cine zice ala ei ,la la lalal la la.

bihoreanul
7th May 2006, 18:43
'Un succes care miroase' -titlul din ProSport despre meciul Resita-Gaz Metan este mai mult decat sugestiv despre corectitudinea partidei.

King of Hell
7th May 2006, 19:28
Bihorene, probabil ca se refereau ca miroase a transpiratie...transpiratia unor jucatori resiteni care au dat totul pe teren. :D

Dadoman
7th May 2006, 22:53
On topic...Tinand cont ca noi mai avem slabe sanse de salvare, tot ce`mi doresc de la acest sezon de B3 e ca U Cluj sa promoveze de pe primul loc.

rhadoo
7th May 2006, 23:45
poate putreziti in C bleah
HAI JIUL PETROSANI!

CHITU
8th May 2006, 00:48
ori ce ar fi nu mi-as dori sa ne intalnim cu "U"la baraj..ei sa promoveze dupa primul loc si noi la baraj si sa ne intalnim in A..respct "U" CLUJ...

King of Hell
8th May 2006, 08:17
Si io sper sa fim pe 1, ca sa pot veni la baraj :) pentru Lupi :D

mendingo
8th May 2006, 15:21
Din moment ce pe la 12 postai pe forum, inseamna ca nu ai fost la meci. Si nu va mai bateti cu caramida in piept ca nici voi nu sunteti chiar asa buni cum va vedeti, au mai facut asta inainte de inceperea campionatului niste oradeni de-ai tai :evil: care visau ca o sa promoveze cu maxim de puncte :D. Iti spun eu, cu echipa pe care o aveti acuma la baraj n-aveti nici o sansa si daca cumva promovati in A o sa fiti ciuca batailor.

Despre meciul cu Satu-Mare, o sa vedem ce zice presa de luni. Noi sezonul asta n-am facut nici un blat, daca tu ai alte informatii te rog sa ni le divulgi :). Voi in schimb ati facut 1 blat mare cat casa la Campia-Turzii.

ca sa te lamuresc putzin: 1. unii mai au shi alte probleme decat sa mearga la meciuri shi sa se certe pe forumuri (intamplator sunt student in deplasare pt ca, nu-i asa, mai sunt shi alte centre universitare decat clooju :evil:. ca oradea, sincer vorbind, shi bihorean fiind, nu se pune- ca acolo ii fabrica de diplome) asa ca nu pot sa ma duc la toate meciurile.
shi 2: tot arati aici cu deshtu ca o sa fim ciuca batailor dak promovam...auzi tinere...din cate tzin minte de la oradea ati plecat batuti ultima data, shi in clasament suntem deasupra...asa ca nu mai fi asa de vehement la adresa noastra ca nici sepcile voastre rosii nu is mai valoroase. probabil te doare ca vorbesti despre promovarea Bihor-ului shi nu a echipei tale :rolleyes: ... dar e traditie la noi...sa moara capra vecinului, nu conteaza ca a ta e mumificata deja...
in fine...va urez multa bafta...dar la baraj :rolleyes:, ca locu 1 se joaca in Bihor :D
Hai Bihoru :happy

King of Hell
8th May 2006, 15:26
Bine ma se joaca in Bihor locu 1. End of story! Alte subiecte interesante pe ziua de azi?

CHITU
8th May 2006, 16:27
fc bihor nu are ce cauta in div A ...niciodata sa ca nu va mai agitati si voi pe net ca pt restul romaniei voi nu existati..."U" promoveaza..si poate uta

"U" promoveaza si atat..fc bihor nici nu exista.

King of Hell
8th May 2006, 16:56
"U" Cluj sopra tutti. :D

jorgensen
8th May 2006, 17:02
auzi tu la chitu... U promoveaza si poate uta... esti amuzant ...
eu zic sa fiti voi mai atenti si la locul 2 ca poate veti avea ceva probleme :drak:
ca daca nu ma insel la un moment dat ati avut DOUA echipe si ati "reusit" performanta sa retrogradati cu ambele.
Si credeti ca daca ati facut un 3-3 cu rapidul asta va da dreptul sa va considerati echipa mare ?
Si inca ceva, cine ti-a dat dreptul sa vorbesti in numele tuturor de spui ca pentru restul romaniei noi nici nu contam ?

King of Hell
8th May 2006, 17:18
nu ma, aci are dreptate, la partea cu ne-contatu. :D

jorgensen
8th May 2006, 17:43
Si de ce crezi ca voi sunteti mai cunoscuti in restul tarii. Nici de FC Onesti nu stia nimeni in urma cu vreo 10 ani, dar au ajuns in A.

Aaetius
8th May 2006, 18:38
"U" CLUJ promoveaza de pe primul loc iar FC BIHOR Oradea merge la baraj! sau cel putin asa sper eu!:D
hai "U" demonstrati-le cheferistilor care e adevarata echipa a Clujului!

...un dinamovist care tine si cu "U"

apparte
8th May 2006, 19:17
Oare de ce nu ma mira ca tii cu U?:D Io zic atat: mare grija la Salonta,daca fac un egal la CFR TM au 100% locul 2 asigurat si 90% locul 1(i-ar mai putea depasi Mediasul daca bate tot),pt ca acasa nu mai pierd nimic!

King of Hell
8th May 2006, 19:52
Ma, Apparte, nush ce calcule aiurea ai...noi batem tot si terminam pe 1, oricate blaturi mai tzapa bihoru, gazu sau salonta. puszy pa.

omul
8th May 2006, 19:57
@ala din ploiesti
noi prindem unul din primele doua locuri, iar tu mai bine te-ai ruga sa prindem primul loc, ca altfel maturam cu voi la baraj (daca ajungeti acolo) , puteti sa-l bagati si pe Rachita si pe cine vreti voi.
uite ca ieseanul de mai sus a auzit de FC Bihor, asa ca "romania ta" se micsoreaza... daca se confunda cumva cu zona ta geografica, voi romanii ca tine (90%) de acolo, pentru restul Romaniei nici nu existati. Imi place ca te bagi in seama si vorbesti in numele intregii tari si scrii Romania cu litera mica.

georgemp
9th May 2006, 07:33
FcBihor,U cluj

King of Hell
9th May 2006, 08:28
@bihoreanul si chitul....
ati vazut pe ce loc era petrolul ?
@reje
noi nu ne-am luat vedete, ne-am construit echipa... care dealtfel se afla in fata voastra in clasament.

da, pentru inca 2 etape.

six
9th May 2006, 13:22
*poli, vai de ei
*felicitari pt eliminarea lui dinamo:o: aoooollleeeuuuu pt prima :mda: si normal coooolll pt a doua remarca..... dar....:) ;)

t.b.
9th May 2006, 18:14
Nici de FC Onesti nu stia nimeni in urma cu vreo 10 ani, dar au ajuns in A.

Si unde-s acuma aia? O rezistat doi ani dupa care :cya: direct desfiintati
Astea-s echipe de moment: Onesti, Foresta, Salonta, caile ferate. Intra in A rezista vreo cativa ani dupa care se intorc acolo unde le este locul, in anonimat.




ca sa te lamuresc putzin: 1. unii mai au shi alte probleme decat sa mearga la meciuri shi sa se certe pe forumuri (intamplator sunt student in deplasare pt ca, nu-i asa, mai sunt shi alte centre universitare decat clooju :evil:. ca oradea, sincer vorbind, shi bihorean fiind, nu se pune- ca acolo ii fabrica de diplome) asa ca nu pot sa ma duc la toate meciurile.
shi 2: tot arati aici cu deshtu ca o sa fim ciuca batailor dak promovam...auzi tinere...din cate tzin minte de la oradea ati plecat batuti ultima data, shi in clasament suntem deasupra...asa ca nu mai fi asa de vehement la adresa noastra ca nici sepcile voastre rosii nu is mai valoroase. probabil te doare ca vorbesti despre promovarea Bihor-ului shi nu a echipei tale :rolleyes: ... dar e traditie la noi...sa moara capra vecinului, nu conteaza ca a ta e mumificata deja...
in fine...va urez multa bafta...dar la baraj :rolleyes:, ca locu 1 se joaca in Bihor :D
Hai Bihoru :happy

auzi "tinere", unde-am zis eu ca noi am rezista in A cu echipa asta? Daca vrei sa vb la general atunci nici una dintre echipele din B3, cu loturile actuale nu are rezista in divizia A. E bine asa?

jorgensen
9th May 2006, 18:45
tb.... dar de ce nu ne-ai spus ca v-a intrat un caine pe teren ? sau ca nu va merge statia de amplificare ?

on-topic Va bate uta de va merg fulgii !!!

ParazitU 1919
9th May 2006, 18:51
on-topic Va bate uta de va merg fulgii !!!
=))=))=)) si iuliu muresan zbora:)):))
sa nu va batem noi de va merg fulgii ....
/hello /hello /hello !!! PROMOVAM !!!/hello /hello /hello

t.b.
9th May 2006, 19:03
tb.... dar de ce nu ne-ai spus ca v-a intrat un caine pe teren


Extraordinar, evenimentul secolului...


sau ca nu va merge statia de amplificare ?

statia de amplificare merge, da` cica o luat-o aia de la Radio Cluj ca le-o trebuit pentru nu stiu ce... asa am auzit

Hopshio
9th May 2006, 19:14
bah astia din cluj sunteti norocosi dak prindeti barajul:P

NORGEMAN
9th May 2006, 19:44
da' in schimb voteaza la greu. ce obiectiv e pollul :D oricum felicitari clujenilor pentru ca isi sustin echipa la greu

King of Hell
9th May 2006, 19:47
Norgeman, ce clujeni? 87? ca pe forumu asta suntem vreo 5.

NORGEMAN
9th May 2006, 19:49
atunci cum sunt 87 de voturi si voi nici nu mai aveti sanse nici la baraj imediat

King of Hell
9th May 2006, 20:56
pai asta e parerea generala, ca promovam!

Cra10veanu
9th May 2006, 22:41
cam eronata parerea...

King of Hell
9th May 2006, 22:43
bine ma, 87 de *******i care voteaza de pola lela, ce sa le faci. Hai ca ma culc ca maine avem meci la Arad. Amu nu inteleg ce pola mea va tot bagati craiovenii in seama, incepem razboaie aiurea pe forumuri.

mendingo
9th May 2006, 23:23
asta ii un mesaj pt bihorenii mei...am shi eu o intrebare...unde a disparut mah baieti baiatu ala adus de la Sanicolau... Vali Grigore? mie imi placea mult..mi se parea cel mai bun atacant al nostru...dar s-a accidenatat prin etapa a 3-a din retur shi de atunci nu l-am mai vazut nici pe lista de rezerve...m-am uitat pe bihon shi iar nu apare in lotul de 18. stiti careva ceva?
in alta ordine de idei...am citit astazi in Fotbal Vest, o publicatie din Timisoara, cronica meciului de la Resita...apai dragii mei...pana shi banatzenii lor blamau ce s-o petrecut acolo...asa ca ii clar...tat ne urechem aci cu sepcile astea rosii :) da iaca...aia or ajuns pe primu loc, virtual...dar e primul loc!
@king...stii ce-mi place la voi, sincer, ca sunteti consecventzi si va sustineti echipa neconditionat...dar sincer...ar trebui sa deschideti putzin ochii shi sa va uitati shi in curtea proprie, ca shi acolo ii dezastru shi miroase a putred, ca la mai toate echipele din seria asta, inclusiv la noi!

Cra10veanu
9th May 2006, 23:28
bine ma, 87 de *******i care voteaza de pola lela, ce sa le faci. Hai ca ma culc ca maine avem meci la Arad. Amu nu inteleg ce pola mea va tot bagati craiovenii in seama, incepem razboaie aiurea pe forumuri.
razboaiele le-ati inceput voi, noi acuma doar le alimentam :D

King of Hell
9th May 2006, 23:33
prin ce le-am inceput ma? daca mi-s dragi lupii. si cainii (rosii) :D

apparte
9th May 2006, 23:49
asta ii un mesaj pt bihorenii mei...am shi eu o intrebare...unde a disparut mah baieti baiatu ala adus de la Sanicolau... Vali Grigore? mie imi placea mult..mi se parea cel mai bun atacant al nostru...dar s-a accidenatat prin etapa a 3-a din retur shi de atunci nu l-am mai vazut nici pe lista de rezerve...m-am uitat pe bihon shi iar nu apare in lotul de 18. stiti careva ceva?
in alta ordine de idei...am citit astazi in Fotbal Vest, o publicatie din Timisoara, cronica meciului de la Resita...apai dragii mei...pana shi banatzenii lor blamau ce s-o petrecut acolo...asa ca ii clar...tat ne urechem aci cu sepcile astea rosii :) da iaca...aia or ajuns pe primu loc, virtual...dar e primul loc!
@king...stii ce-mi place la voi, sincer, ca sunteti consecventzi si va sustineti echipa neconditionat...dar sincer...ar trebui sa deschideti putzin ochii shi sa va uitati shi in curtea proprie, ca shi acolo ii dezastru shi miroase a putred, ca la mai toate echipele din seria asta, inclusiv la noi!
Grigore s-a accidentat, iar cand era aproape vindecat s-a accidentat jucand tenis cu piciorul la 5X5!!

Cra10veanu
9th May 2006, 23:53
prin ce le-am inceput ma? daca mi-s dragi lupii. si cainii (rosii) :D
daca iti sunt dragi, eu nu-s nebun si n-am nici-o problema cu asta, dar pana sa va luati de noi e drum lung, asa ca daca doriti pace, cititi de doua ori inainte sa va postati mesajul;)

inter
10th May 2006, 00:08
bine ma, 87 de *******i care voteaza de pola lela, ce sa le faci. Hai ca ma culc ca maine avem meci la Arad. Amu nu inteleg ce pola mea va tot bagati craiovenii in seama, incepem razboaie aiurea pe forumuri.

ma da mare o ai ... "pinnochio" ti se spunea cand erai mic? :D
stai flexat in banca ta .. ca nimeni nu s-a luat de tine cand ti-ai "impartasit" ideile pe B2 sau Pl vs.Cv ...;)

Cra10veanu
10th May 2006, 00:10
ma da mare o ai ... "pinnochio" ti se spunea cand erai mic? :D
stai flexat in banca ta .. ca nimeni nu s-a luat de tine cand ti-ai "impartasit" ideile pe B2 sau Pl vs.Cv ...;)
aparusi ma ? :D

King of Hell
10th May 2006, 00:14
da cine s-o luat ma de cineva? io is foarte excitat la ora asta ca am deplasare la Arad...si n-am chef de certuri cu craiovenii, care vorba aia is Uisti.

Cra10veanu
10th May 2006, 00:15
Uisti dar Craiovisti :D

mendingo
10th May 2006, 14:45
:no:
Grigore s-a accidentat, iar cand era aproape vindecat s-a accidentat jucand tenis cu piciorul la 5X5!!
mai rau ca domnisoarele...echipa asta nu are un kinetoterapetu? ce mama naibii!

Hopshio
10th May 2006, 20:20
Back from meci..deci ce meci..pfoai..in min 85 gol penalty bihorul. penalty acordat corect...acolo or fost 3 maimute de la gaz metan cu bani..serios...dar se pare ca nu o sa mai aiba aia gaz o luna ca nu o primit banii de la ei...:)..

bihoreanul
10th May 2006, 20:36
Am revenit de la meci :D Un meci de infarct,cu gozerii pardon resitenii avand o asezare 1-6-3-1 !!!!!! In minutul 10 Pelici (antrenor oaspeti) se uita sa vada cate minute mai sunt,au luat galben inca din prima repriza pt trageri de timp.S-a jucat la o singura poarta banatenii avand doua autobaze nu una ,in propria poarta. Asa ceva.........un fel de Boro - Steaua :D La sfarsit oaspetii s-au prabusit pe gazon (gandidu-se ca au pierdut banii de la Medias si satenii din Salonta :D) de parca pierdusera cel putin finala UEFA. Atmosfera superba cu circa 7.000 de spectatori in tribune,cantand incontinuu tot stadionul de prin minutul 60.Succes meritat pe deplin de Fc Bihor care a ajuns la 8 jocuri consecutive fara infrangere si la 5 succese la rand,fapt ce o propulseaza in fotoliul de lider cel putin pana etapa viitoare.Inca odata s-a adeverit ca nu poti sa pacalesti fotbalul cu trageri de timp din minutul 10,asezari ultra-hiper-defensive ,simulari en-gros si fotbal ioc.Hai Bihoru !!!!!
PS: am ramas fara voce,dar nu mai conteaza,Bhoru promoveaza :D

apparte
10th May 2006, 20:44
Sa nu uitam ratarile care mi-au dat serioase palpitatii si penalty-ul refuzat la Miculescu cu vreo 10 minute inainte de cel acordat! Daca resitenii ar fi jucat macar la jumate din determinarea aratata in meciul cu Oradea in etapa trecuta, sunt convins ca Mediasul n-ar fi castigat in veci la Resita!

jay
10th May 2006, 20:48
De ce sa-ti dea palpitatii, doar esti stelist! Ai uitat cand ai spus cu gurita ta (vorba vine) ca ai stat in galeria ghencista la meciul Oradea - Steaua?
Apropo, tot engleza de balta ai, m-am distrat copios citindu-ti ultimele postari de la footballrefugees.:D

Hopshio
10th May 2006, 20:52
ce emotii am avut la penalty..so intins bine portarul lor..:)ii meci de 6 puncte

t.b.
10th May 2006, 23:13
Am revenit de la meci :D Un meci de infarct,cu gozerii pardon resitenii avand o asezare 1-6-3-1 !!!!!! In minutul 10 Pelici (antrenor oaspeti) se uita sa vada cate minute mai sunt,au luat galben inca din prima repriza pt trageri de timp.S-a jucat la o singura poarta banatenii avand doua autobaze nu una ,in propria poarta. Asa ceva.........un fel de Boro - Steaua :D La sfarsit oaspetii s-au prabusit pe gazon (gandidu-se ca au pierdut banii de la Medias si satenii din Salonta :D) de parca pierdusera cel putin finala UEFA. Atmosfera superba cu circa 7.000 de spectatori in tribune,cantand incontinuu tot stadionul de prin minutul 60.Succes meritat pe deplin de Fc Bihor care a ajuns la 8 jocuri consecutive fara infrangere si la 5 succese la rand,fapt ce o propulseaza in fotoliul de lider cel putin pana etapa viitoare.Inca odata s-a adeverit ca nu poti sa pacalesti fotbalul cu trageri de timp din minutul 10,asezari ultra-hiper-defensive ,simulari en-gros si fotbal ioc.Hai Bihoru !!!!!
PS: am ramas fara voce,dar nu mai conteaza,Bhoru promoveaza :D


La radio o zis ca penalty-ul a fost "discutabil". Si tot acolo au mai zis ca in prima repriza resitenii au stat mai bine in teren si ca au avut o ocazie mare de tot pe la inceputul meciului. Sunteti voi pe primul loc dar totusi aveti un meci in plus fata de restul. Salonta pare sa aiba prima sansa deocamdata :(

apparte
10th May 2006, 23:26
De ala de mai devreme n-au zis nimic? A mai fost unul,cu cateva minute mai devreme,mult mai clar decat cel acordat pt hent...ce tampit si ala de la Resita...il impinge pe Neaga sa nu poata prelua si-i cade mingea centrata din celalalt colt al careului pe mana!Cat despre ocazie,chiar ca a fost mare,dar mai mare a fost Mijanovici care l-a blocat pe resitean in pozitie de 1-1!In plus,Bihoru' a terminat meciul in 9,Lupascu si Patrascu accidentandu-se in final!

bihoreanul
11th May 2006, 00:33
Discutabil pt aia de la TotalSport FM,dar penalty mai clar ca asta nici ca exista.:D Atata se pricep si aia care relateaza de la fatza locului,ca te iei cu mainile de cap.AMATORISport FM ar fi mai potrivit :D In fine,au avut resitenii doua contraatacuri dar ATAT,ca in rest a fost o dominare cvasitotala:ratare din pozitii unu la unu (din nou Voiculet),ratare cu poarta goala,minge scoasa de pe linie de aparatorii lor ,etc.Daca vedeai kingule asezarea lor,te cruceai. Cum am zis mai sus,un fel de Steaua la Boro,pastrand proportiile.Asta este,o victorie mai mult decat meritata,iar Resita sa aiba noroc de acuma ca toate adversarele lor sa joace cum au facut-o ei cu noi azi.Alba si Resita ,slugile gozerilor !!! Fain ar fi Bihoru si Clujul sa mearga de manutza in A :D FORZA ORADEA !!!!

apparte
11th May 2006, 00:43
Hai mah bihoreanul,nu-l stii pe Lucian Popa? Pai face cronica de sport de cativa ani(habar n-am la ce ziar e acum)! Si mai sta si-n Iosia-Nord!:D

mendingo
11th May 2006, 10:31
bajeti...din toata etapa (din care noi am ieshit bine apropos...hurray!!!) am un gust foarte amar...s-a dus UTA bajeti...bvo clujenilor ca i-au batut dar imi pare rau de UTA! Nu i-am iubit niciodata...dar Aradul merita mai mult! Pacat! Le urez sa-shi revina din propria cenusa...sincer vorbesc! Prefer sa tremur la derbiuri cu UTA decat cu satelitzii echipelor din divizia A sau cu ciobanii din Salonta...toti care merg pe stadion stiu ce parfum are un Bihoru-UTA sau UTA-Bihoru, indiferent de pozitia in clasament. Mai ales ca de la anu o sa luam in primire shi echipe oltenesti in serie sau mai stiu eu de unde...shi atunci (dak nu cumva promovam) chiar o sa vreau sa vad un Bihor-"U" sau Biohr-UTA decat vreo afiliata de-a SNLO sau mai stiu eu ce!

micutzu
11th May 2006, 12:11
Mendingo apreciez ca esti sincer.
Ca sa fiu on-topic pot spune ca ieri am vazut cea mai buna echipa care a venit la Arad (sau noi am jucat "exceptional" de slab). S-a vazut, oricum, ca sunt o echipa solida, unita dar si cu individualitati. "U" Cluj ar merita sa promoveze. Ii felicit pe clujeni si le doresc succes in continuare.
Datorita amaraciunii retrogradarii o sa ma vedeti mai rar si o sa-mi fac doar treaba de moderator mai mult pe aici.

King of Hell
11th May 2006, 13:16
Noh m-am trezit si io...grea deplasarea la Arad. Meci fain...nici nu ma prea intereseaza daca penalty-ul ala de la Oradea o fo discutabil sau nu. O batut si gata. Etapa viitoare stau si trecem peste ei. Pentru o etapa cel putin. Dupa ce vom invinge Corvinul si ISCT cred ca vor incepe o tzara si Salontanii, Oradenii, Mediesenii sa panicheze, si noi vom avea prima sansa la locul 1.

PS Total Sport e de kkt

mendingo
11th May 2006, 15:11
@king ...ai dreptate pana la un punct...in mod sigur ne vom panica putzin...dar mai lasa-ne sa visam :) ca acuma suntem in transa :). numai ca dupa astea doua etape vin shi la voi meciurile de foc...eu zic acolo se va decide totul pentru voi...dar pentru noi, parerea mea dak batem tot pana la meciul cu voi (adik pe Dej si Sanicolau la noi shi CFR Tm in deplasare (aci ii bai putzin) ) meciul de la Cluj din ultima etapa s-ar putea sa nu mai conteze...cel putzin pt baraj...ca asta ar insemna sa facem 9 pcte din 12 posibile, in timp ce celelalte 3 contracandidate au meciuri intre ele shi pierd puncte acolo in mod sigur.

t.b.
11th May 2006, 17:42
PS Total Sport e de kkt

Pfoai, mie-mi spui... :headbang: mai ales ca ucluj.ro nu prea mergea... vreo 550 de vizitatori erau pe timpul meciului si a cam cedat serveru :) noah si asa ca singura sursa de informare mi-o ramas totalsportu, unde pe langa ca au transmis meciurile din toate cele 3 serii, mai dadeau si legaturile aiurea, pai de la Lupeni (mare derby Minerul Lupeni - Gloria 2) de doua ori au intrat in direct pana sa dea pentru prima oara legatura la Arad. Ce-i drept primul si al treilea gol l-au prins in legatura directa :).




Ca sa fiu on-topic pot spune ca ieri am vazut cea mai buna echipa care a venit la Arad (sau noi am jucat "exceptional" de slab). S-a vazut, oricum, ca sunt o echipa solida, unita dar si cu individualitati. "U" Cluj ar merita sa promoveze
:yeah:
Sper sa ne mai tina forma asta pe care o avem acuma... Nu trebe sa mai tina mult, numa` inca 5 etape :D



numai ca dupa astea doua etape vin shi la voi meciurile de foc

Nu stiu de ce, dar mie mai frica imi e de meciurile astea doua, cu Corvinul si Sarma decat de alea cu contracandidatele. In meciurile cu miza altfel se mobilizeaza jucatorii...

jorgensen
11th May 2006, 18:33
Nu stiu de ce, dar mie mai frica imi e de meciurile astea doua, cu Corvinul si Sarma decat de alea cu contracandidatele. In meciurile cu miza altfel se mobilizeaza jucatorii...

tin sa precizez.... meciurile clujenilor in tur cu contracandidatele:
1. 12/11 Liberty - u 0-0
2. 19/11 u - gaz 0-0
3. 26/11 FC Bihor - u 3-2

Mobilizare maxima, ce mai...:drak:

HIV
11th May 2006, 18:45
parerea mea dak batem tot pana la meciul cu voi (adik pe Dej si Sanicolau la noi shi CFR Tm in deplasare (aci ii bai putzin) ) meciul de la Cluj din ultima etapa s-ar putea sa nu mai conteze...

ar fi ceva elegant ca meciul din ultima etapa sa decida promovarea sau barajul...ar fi plinutz stadionul si ar fi o atmosfera cum nu a mai fost de mult . :ok:

Posto
11th May 2006, 23:37
Fc Bihor direct in A /hello
U Cluj la baraj si sa promoveze :ok: deoarece div A este monopolizata de echipele din sud si moldova ( exceptand poli si gloria ) si ar fi frumos sa avem doua echipe ardelene cu traditie in fotbalul romanesc promovate in A
gazu ... :mda: ? pana acum catziva ani cand au promovat nu am auzit de el...ceva traditie .. vax .. cat despre orasul ala .. un cartie din oradea sau cluj
Liberty ... astia nici stadion nu au .:ciocan: . sa ramane cu scoala de fotbal acolo in B...ca am intzeles ca ii destul de buna ..si le ajung B-ul
.. daca ma gandesc mai bine ... sa mearga U direct (daca dau dovada ca merita) in A si Fc oradea din baraj .. tot ii bine .. numai sa mearga amandoua
.. de Uta imi pare rau .. frumos ar fi fost sa vedem un derby Uta - ORADEA in div A .. ca im b am vazut destule ... sau chiar cu clujul ... ehh a trecut vreme derby-utilor vestului disputate in A ...:rolleyes:

Universal
12th May 2006, 15:19
Si Liberty ...mai sa fie nu se gandeste nimeni la aceasta echipa..daca promoveaza? Asta fda surpriza..acum este pe 2...

King of Hell
12th May 2006, 15:26
Universal, Liberty nu promoveaza. Nu are cum. In cel mai bun caz prinde barajul.

jorgensen
12th May 2006, 16:02
da, in cel mai bun caz prinde barajul, ca locul 1 e ocupat de FC Bihor. Locul 2 se va disputa intre echipa de pe somesul mic si satenii din salonta.

Ursu carpatin
12th May 2006, 17:05
Dar Gazul nu mai intră īn ecuaţie? Eu zic că primele două locuri or să fie ocupate de Gaz M. şi de Bihor, ordinea nu o ştiu....

Universal
12th May 2006, 17:18
Intra LIberty in baraj-ar fi minune

King of Hell
12th May 2006, 17:31
da, in cel mai bun caz prinde barajul, ca locul 1 e ocupat de FC Bihor. Locul 2 se va disputa intre echipa de pe somesul mic si satenii din salonta.

da ma, promovati de pe 1, cu avans de 50 de puncte. nu crezi ca devii plictisitor? macar de ai sti ce vorbesti. Io tot cred ca pe 1 gata Resita si pe 2 Sanicolau Mare!!! (daca tot veni vorba sa vorbim de pola lela)

Ursu carpatin
12th May 2006, 17:33
Zici tu ceva!!! Te-ai vorbit cu patriarhul?

jorgensen
12th May 2006, 17:51
Lasa-l, ca vargatii nu mai pierd nici un meci pana la finalul campionatului, desi, vorba vine mai au meciuri cu primele 3 clasate. :drak: Dar, no, copilul tot copil. Pentru reje ar fi mai bine sa faca u egal maine cu corbii, sa se spulbere visul promovarii, ca nu cumva sa-si taie venele de nervi in ultima etapa.

King of Hell
12th May 2006, 17:53
da ma bine, amu ma si duc sa ma sinucid, pana nu vine peste noi furia ros albastra. (a se citi echipa de divizia B)

Hopshio
12th May 2006, 18:06
ursule bine ai venit..si mio placut ca ai zis bihorul si gaz pe primele locuri....ordinea o stiu eu: 1 bihor 50 puncte avans 2 gaz metan:P

Ursu carpatin
12th May 2006, 18:32
Hopshio, am venit dară, chit că am stat 5 zile banat īn plus, habar n-am de ce, dar mi-e dor de Angi... Pe mess vorbim noi, da-l vreau şi aici. Parcă azi scapă şi el! Spor la promovat

Hopshio
12th May 2006, 19:48
ms:) si eu joc pool cu angi..o sa promoveze bihorul...

apparte
12th May 2006, 21:04
Daca Salonta bate maine la CFR Timisoara,sunt 100% pe loc de baraj la finele campionatului!Si 90% promovati direct!Daca scot egal si la Cluj(pt ca acasa nu vor pierde nimic) sunt 100% pe primul loc!

giginamol
12th May 2006, 22:49
hai ca am revenit si io.
Dupa rusinea de la resita mi-am dat ban singur. Speram ca s-au tratat astia de la conducere de blatism da vad ca m-am inselat. A-ul nu este ptr. noi cu toate ca regiunea noastra ar merita o echipa in A.

Ursu carpatin
13th May 2006, 12:47
Am primit un ciob de la Rădoi! Cică-i sub formă de cadou pt. nişte lilieci! Zău că nu ştiu despre ce e vorba, dar de cumva cineva ştie, să apeleze. Cică taie tendoane, jugulare, vene etc., de-a lungu', de-a latu', după dorinţa clientului!

ad3an
13th May 2006, 13:32
Liberty SALONTA, nu ORADEA invinge pe CFR si trece pe locul 1, Oradea ramane pe 2 datorita egalurilor obtinute de "U" respectiv Gaz Metan, rezultate care favorizeaza foarte mult echipele bihorene, in ultimele 3 etape U fiind nevoita sa invinga pe Liberty la Cluj, gaz metan la Medias, si Oradea la Cluj....Orice rezultat de egalitate sau mai rau infrangere scotand U din lupta pt promovare definitiv(sper ca primul meci cu Liberty).

P.S daca Liberty vor promova:rosu: ce se va intampla cu echipa, or s avand alocul, unde or sa joace, pt ca e calar faptul ca la Salonta nu au cum, avand in vedere cum arata stadionul......Or sa joace la Oradea, ce s eva intampla dac va promova si Bihoru'.... sau o sa joace la ARAD:drak:
Forza Bihoru'!!!!!!!!!

Hopshio
13th May 2006, 13:34
nu mah...dak promoveaza si lyberty si oradea atuncea intro etapa oradea o sa aiba acasa si liberty in deplasare si etapa viitoare invers..liberty acasa(oradea) si oradea deplasare!!

ad3an
13th May 2006, 13:39
nu mah...dak promoveaza si lyberty si oradea atuncea intro etapa oradea o sa aiba acasa si liberty in deplasare si etapa viitoare invers..liberty acasa(oradea) si oradea deplasare!!
La asta m-am gandit si eu.... dar am inteles ca relatiile dintre d-omnul PD-ist si Vizer nu sunt foarte bune... si apoi gazonul de la Oradea o sa rezite sa se joace non stop...nu s epoatre compara cu San Siro.. unde se schimba foarte des gzonul......
Liberty :rosu:

six
13th May 2006, 14:33
P.S daca Liberty vor promova:rosu: ce se va intampla cu echipa, or s avand alocul, unde or sa joace, pt ca e calar faptul ca la Salonta nu au cum, avand in vedere cum arata stadionul......Or sa joace la Oradea, ce s eva intampla dac va promova si Bihoru'.... sau o sa joace la ARAD:drak:
Forza Bihoru'!!!!!!!!!:) bravo,ai ghicit :) :P :D

Elphax
13th May 2006, 14:46
si la arad e jalnic stadionul, oricum, daca promoveaza aman2 va fi f.f.f.f. interesant pt Divizia A. macar vom sti cine retrogradeaza inapoi...

cred ca U are sanse tot mai mici

NORGEMAN
13th May 2006, 14:48
deci pana la urma astea doua din Bihor se vor clasa pe primele 2 locuri sau inca nu se stie?

starsteel
13th May 2006, 15:08
Cu 4 etape inainte de final se pare ca revine Oradea in A. dar nu se stie cu care echipa. Oricum e bine ca reintra Oradea in circuit langa Craiova la care se adauga Ceahlaul din pacate. Ar fi frumos sa revina si Petrolul.
1. Liberty Oradea 49
2. FC Bihor 46
3. Gaz Metan 45
4. U Cluj 44

Ursu carpatin
13th May 2006, 16:44
Sigur că da starsteel, şi Petrolul, şi mai cine? Lasă, e bine aşa, Craiova, Braşovul şi două din Bihor! Mai mult decāt perfect!

t.b.
13th May 2006, 19:50
hai ca am revenit si io.
Dupa rusinea de la resita mi-am dat ban singur. Speram ca s-au tratat astia de la conducere de blatism da vad ca m-am inselat. A-ul nu este ptr. noi cu toate ca regiunea noastra ar merita o echipa in A.

Ma bucur ca esti obiectiv... Respect!



Cum ziceam si dupa meciul cu Alba, o sa intre taranii salamari in A, si ailalti bihoreni la baraj unde o sa si-o fure de la Urziceni...

meci aiurea astazi, am jucat iar slab, de la inceputul reprizei a doua am jucat in 10, dupa ce Bus a reusit performanta de a fi eliminat la doar 2 minute dupa ce a intrat in teren, pentru un gest stupid, ce-i pasa lui ca oricum pleaca la Poli :mda: Ceva ocazii am avut, trebuia sa ne dea si un 11m dar cand unii nu-s in stare sa faca o preluare n-ai ce sa mai zice de arbitraj


Tocma` am vazut ca Balan o dat 2 goluri la Bacau :headbang: :headbang: :headbang: si cand vezi ce "vedete" joaca acuma la noi :headbang:

jorgensen
13th May 2006, 20:25
am auzit ca si corvinul o a avut doua ocazii mari de tot :drak:
Intradevar, va mobilizati mai bine cu echipele puternice... :D

mendingo
13th May 2006, 20:27
ni mah...intra tzaranii in divizia A...sau asa arata clasamentul amu...pfoai...noh, is tare curios ce se va intampla!...ca echipa are sediul in Oradea (da cine dreq poate sa tzina cu ei?!) si Vizer nu-i tare prieten cu Filip dupa ce o primit echipa pe gratis (FC Bihor amu-s vo 3 ani) shi o vandut-o inapoi, culmea, tot la primaria Oradea, shi retrogradata shi pe 2 milioane de dolari!!!...sincer...as vrea Bihoru pe locul I ca la baraj, cum zicea t.b., nu-i vad bine in meciuri cu Fc Brasov sau Urziceni... pfoai!!! pfoai!!! nu pot sa cred!!! is bihorean pana-n panzele albe!!!jur!!! da io nu pot sa tzin cu ciobanii aia!!! nu pot!!!jur!!! vai de capu meu! pfoai!!!

jorgensen
13th May 2006, 20:34
liniste-te mah !!! Oradea e in A. Cum necum, a revenit in divizia A. Speram ca u sa-i bata pe tarani si apoi in ultima etapa sa faca egal la Alba, asta daca albanezii nu sunt deja in C.

Ursu carpatin
13th May 2006, 20:37
phoaii! phoaii! Păi nu te pune nimeni să ţii cu ei! phoaii! Ţine cu ai tăi, indiferent de rezultate! Aşa, precum prietenul meu t.b.! Stai cool, că anul ăsta tot intraţi!

t.b.
13th May 2006, 20:38
am auzit ca si corvinul o a avut doua ocazii mari de tot :drak:
Intradevar, va mobilizati mai bine cu echipele puternice... :D

Au avut si ei 2 ocazii da` portar avem ;)

NORGEMAN
13th May 2006, 20:45
vreau sa spun doar: felicitari celor doua echipe din Bihor! sa o tina tot asa, Brasovul abia daca mai exista ca fotbal, in special la F.C.

mendingo
13th May 2006, 21:01
phoaii! phoaii! Păi nu te pune nimeni să ţii cu ei! phoaii! Ţine cu ai tăi, indiferent de rezultate! Aşa, precum prietenul meu t.b.! Stai cool, că anul ăsta tot intraţi!
tzin, fi linistit! :) totdeauna am tzinut cu Fc Bihor shi totdeauna voi tzine, chiar shi in divizia D :yeah: ! da ma supara cand vad ce echipe activeaza prin divizia A...da chiar...asa-i ca va era dor de un Ceahlaul-Dinamo, sau Gloria-Ceahlaul, sau Ceahlaul-Otelu?!l, etc. Pfiiiiii, deja ma cuprinsese melancolia ce sa zic! Daca privesc asa...as tzine cu bucurie shi cu voi, numa sa fie echipe de traditie acolo, shi echipe ardelenesti...nu tzarani ca Salonta (chit ca-s din Bihor), moldoveni blatisti ca Ceahlaul sau olteni.:headbang: Asta era ideea. Sincer...imi doresc ca "U" sa cocoseze pe Salonta shi pe Medias! Da sa vina pe 2, shi noi pe 1! :D Io n-am nimik cu "U", dar primii sa fie ai mei :ok: !

King of Hell
13th May 2006, 21:11
Daca tot veni vorba de baraj, nu stie careva cand se disputa baraju ala? In ce perioada?

jorgensen
13th May 2006, 21:15
de ce te intereseaza ? V-ati luat gandul de la locul 1 ?

t.b.
13th May 2006, 21:23
nu ne gandeam ce tip de crampoane sa-si puna juniorii nostri in meciul cu voi, nu de alta dar parca n-ar fi frumos ca perioada de spitalizare a jucatorilor vostri sa se suprapuna cu barajul :evil: Sa nu va puteti scuza infrangerile cu Urziceniul si Brasovul pe seama noastra

Kingule de ce intrebi? Te temi sa nu se suprapuna cu BAC-ul :D

King of Hell
13th May 2006, 23:21
Da, pentru ca vreau sa ma duc la baraj, pentru Petrolul.

Angelina Jolie
14th May 2006, 07:43
Ma da si cand t-oi carpi io 2 palme. Amu gata, gluma-i gluma rasu-i ras, dar da-i drumu' la invatat si lasa fotbalu. Ca doar ai vreme sa meri la campia turzii si la anu.

Ursu carpatin
14th May 2006, 07:55
pfoaiaiai! Amu că-i gata obiectivul, unii au chef de rezolvat materie primă la doctori! Parcă s-au luat după jijei!

Pepsi-Cola
14th May 2006, 22:11
eu am spus ca alba iulia desi nu mai are nici o sansa ...!!!

jorgensen
14th May 2006, 22:32
si acum te dai in stamba cu asta ? Aici e vorba de lucruri serioase :drak:

mendingo
15th May 2006, 02:55
ai de mine baieti...ia fitzi atentzi ce scrie in Gazeta Sporturilor de azi...o sa iasa scandal mare!!

Cinci căzături
Valentin Şchiopu, Marius Tuhuţ


Surse din anturajul clubului timişorean afirmă că Liberty ar fi beneficiat de bunăvoinţa a 5 jucători de-ai lui CFR

Victoria lui CF Liberty pe terenul lui CFR Timişoara a aruncat īn aer finalul de campionat īn Seria B3. Clujul, Mediaşul şi Oradea au ridicat semne de īntrebare asupra corectitudinii meciului, mai ales că antrenorul lui CFR, Ioan Sdrobiş, a plecat de la Timişoara vineri noaptea!

Mai mult, surse credibile au dezvăluit faptul că şefii lui Liberty ar fi corupt cinci jucători timişoreni, īnaintea disputei de sīmbătă. "Eu nu cunosc pe nimeni de la Salonta şi nu m-a sunat nimeni īnainte de meci. Am muncit prea mult ca să-şi bată cineva joc de noi. Se īncearcă destabilizarea echipei", a comentat preşedintele lui CFR, Alexandru Silvăşan.

Sdrobiş a explicat ieri motivele pentru care a īntors spatele disputei cu Liberty. "Am plecat vineri seara din cauza unei probleme personale. Am o problemă grea, de vreo 30 de ani, pe care vreau s-o rezolv. Cred că o să mor cu ea. Īn tot acest timp, am pierdut foarte mult, dar am şi cīştigat enorm. Īn Timişoara, oamenii mă opresc pe stradă să dea mīna cu mine. E o chestiune de omenie", s-a spovedit "Părintele", amplificīnd apoi suspiciunile legate de meciul cu Liberty.

"Am antrenat echipa cu sufletul, cu toată puterea mea. Acum, cīnd s-a lansat şi puea īnvinge pe oricine, CFR īşi permite să piardă acasă cu Liberty, o echipă modestă. Ăstea sīnt cuvintele mele, puteţi voi să traduceţi. Nu ştiu dacă mă mai īntorc la Timişoara"
Ioan Sdrobiş, antrenor CFR Timişoara

Alexandrescu răspunde
Preşedintele lui Liberty, Gigi Alexandrescu, nu s-a arătat impresionat de acuzaţiile de blat lansate de contracandidatele la promovare. "Fiecare răspunde de porumbeii care-i ies pe guriţă. Nu mă interesează viruşii pe care īi aruncă domnul de la Cluj. Eu nu am zis nimic de meciul lui FC Bihor la ISCT, de victoria Clujului la UTA sau de cea a Gazului la Reşiţa. Nu am zis, fiindcă n-am dovezi", a declarat Alexandrescu. (Valentin Şchiopu)

"Lipseau micii şi berea"
Profitīnd de faptul că Oradea a stat īn etapa de sīmbătă, antrenorul Alexandru Kiss a fost prezent la Timişoara, pentru a urmări disputa dintre CFR şi Liberty. "M-am dus degeaba. Pentru prima dată īn viaţa mea, am văzut un meci īn care antrenorii n-au dat nici o indicaţie. Puteam să plec de la meci după 5-10 minute, că oricum nu pierdeam nimic. Mai lipseau doar micii, grătarele şi berea īn jurul terenului, atīt de īncrīncenat a fost meciul", a spus Kiss. (Horia Buz)

Danciu furibund
Preşedintele "studenţilor" din Cluj, Lucian Danciu, a acuzat arbitrajul lui Iosif Erdei după ce "U" nu a obţinut decīt un punct īn faţa Corvinului. Mai mult, oficialul clujean crede că non-combatul lui Sdrobiş reprezintă o probă suficientă pentru a se demonstra incorectitudinea partidei CFR Timişoara - Liberty. "Eliminare moca la Buş şi penalty clar neacordat. Poţi să faci o videotecă şi rezultatul nu se mai schimbă. Ce probă mai viabilă vreţi decīt plecarea lui Sdrobiş de la Timişoara? Din bun-simţ, nu a vrut să fie părtaş. Vreţi să se filmeze cīnd se face transferul de bani? E imposibil. N-avem nici o treabă cu performanţa īn ţara asta", a tunat Danciu. (Valentin Şchiopu)

ca tzaranii de la Salonta erau ultimii pe care nu-i acuzaseram de blat...ia cititzi voi cu atentzie ce zice Sdrobis!:rosu:

Universal
15th May 2006, 04:00
Si uite ca am dreptate, Liberty este ca si la baraj

King of Hell
15th May 2006, 10:40
Ma ar trebui ca Conducerile lui U, GAz, Oradea sa se uneasca si atata taraboi sa faca pana cand Salonta va fi retrogradata in divizia D!

Angelina Jolie
15th May 2006, 11:17
Ce vise umede ai si tu mai purcelushule.:lol: Ti-am zis eu ca esti naiv.

apparte
15th May 2006, 22:23
Cel putin golul doi al salontanilor o fost de tat kktu. Pasa de la fundasul central la fundasul stanga, ala sta pe loc desi mingea venea incet inspre el si vine extrema (sau mijlocasul)dreapta de la Salonta ii fura mingea si centreaza pt golul 2!Mingea era la 3-4 m de fundas si la vreo 10 m de salontan!

jorgensen
15th May 2006, 23:34
asta nu face altceva decat sa confirme meciul "amical" disputat pe stadionul din dosul garii din TM. Dar eu zic ca Sdrobis are sa se intoarca in banat, timisenii or sa dea totul pe teren, noi vom primi penalty in minutul 90, clujenii ne vor acuza din nou de arbitraje partinitoare, mediesenii isi vor lovi geamurile de la stadion... Nu inteleg cum naiba de au lasat sa se filmeze meciul, apparte, sau ai fost la meci ?

King of Hell
15th May 2006, 23:39
ce tzatza de matza faceti voi egal cu deju, cu cfr timisoara, si scoateti 0 pct pe moina in ultima etapa. PROMOVAM! DIK ALA! :D

apparte
15th May 2006, 23:40
Au dat imagini pe TVS!In seara asta in pauza de la Arena de pe Transilvania am mutat pe TVS si erau stirile din sport!

Siljanoski
16th May 2006, 09:25
Salutare! Uite ca m-am intors, dupa o perioada in care n-am avut vreme sa intru.
Despre meciul lui liberty, ce sa zici? Toate dovezile conduc spre blat dar cine credeti voi ca da iun Vizer, care e hover cu Borcea care are toate pilele posinbile pe la federatie? Sa fim sobri... Sper sa fiu contrazis de perioada urmatoare, dar nush de ce ma cam indoiesc....

Angelina Jolie
16th May 2006, 09:33
OOoooooooooooo sa traiti domnu' Sili. Mi-o fo frica sa nu fi patit ceva.
Stai flex ca intrati ma, doara bateti pe moina.;)

Siljanoski
16th May 2006, 09:37
Is bine domnu, numa n-am prea avut vreme sa intru. But this will change!
Veniti si voi in galerie la Bihoru sa sarbatorim reintalnirea in A?

Angelina Jolie
16th May 2006, 09:50
D-apoi fain ar fi. Io in mod sigur nu vin dar la anul bem o bere ori in Gruia ori la BH.;)

Siljanoski
16th May 2006, 10:03
Te asteptam pe la noi...

ParazitU 1919
16th May 2006, 23:14
galeria lu bihor si cu galeria echipei a2a a dejului nu fac cat galeria lu "U" la un meci de B !!! nu cred ca o sa isi de nimeni seama ca sau intalnit 2 "galeri " oricum cfristii dupa meci isi baga fularu si tricou in ghiozdan nu cumva sa ii vada cineva....:)))

Elphax
16th May 2006, 23:21
Pai si eu imi bag fularu sub geaca cand sunt la bucuresti pe langa groapa - ca sunt mai multi ceilalti. Si in cazul vostru au de ce sa se teama - doar ati batut si jucatorii de la cfr, mai nou si pe baschetbalistii de la sibiu... :rosu:

omul
17th May 2006, 18:39
salonta pierde la clooj, si mai face un egal cu Alba, noi batem tot, deci primul loc pt FCB

omul
17th May 2006, 19:01
Bihorul termina pe primul loc, Liberty promoveaza la baraj si vom avea derby local in A dupa 68 de ani :D mr,anafd

Kidu
18th May 2006, 18:50
La ora actuala se pare ca cea mai indreptatita este FC Bihor si Gazul la baraj.

Cra10veanu
21st May 2006, 20:48
ce se intampla cu clujul ? mai promoveaza sau ba ?

t.b.
21st May 2006, 20:49
promoveaza dar nu anul asta :(

Cra10veanu
21st May 2006, 20:54
pai cam care e soparla prin B3 ca dupa clasament nu-ti poti da seama de mare lucru

King of Hell
21st May 2006, 22:59
cum sa promovezi cand tie iti anuleaza goluri, iti refuza 11m clare, te elimina gratuit, si la altii le da 2 penaltyuri in 4 minute de prelungiri. pana cand nu o sa avem super echipa care sa mature in serie cu toti blatistii, slabe sanse. totusi sa speram ca batem salonta miercuri, macar sa nu-i vad pe tarani in A.

Cra10veanu
22nd May 2006, 00:05
dar salonta astia cine sint ? n-am auzit niciodata de ei...

apparte
22nd May 2006, 00:13
Satul:D in care se face cel mai bun Salam de Sibiu:evil: ! Un fel de Calafat al Bihorului:happy !

inter
22nd May 2006, 00:17
daca ala e Calafatul Bihorului ... Caracalul care e?:happy :happy

apparte
22nd May 2006, 00:20
Nu exista(n-au uitat astia nici o macara inchisa intre blocuri:D )! Am spus Calafat gandindu-ma la faptul ca are cam 20.000 locuitori si punct vamal!

bihoreanul
22nd May 2006, 00:32
Lasa mah kingule vrajelile astea ieftine ca sunteti de toata prastia cu echipa voastra de 'galactici'. Poate ai vrut sa zici ca voi nu ati fost in stare sa dati gol la Alba Iulia cu un jucator in plus 70 de minute,dar nu acuza pe altii care v-au batut ca au primit 11 m ,pt ca au fost corecte amandoua. Nu te intrebi cate ocazii am avut ? Nu conteaza ca tot meciul am fost pe ei? Ca am avut 6 ocazii singur cu portarul si inca vreo 10 la care am ratat incredibil? Mai lasa acuzele astea puerile ca nu-i nimeni curios de ele.Auzi,cica noi nu putem bate 'marea' echipa a Dejului ,iar Clujul i-a batut in deplasare.Mai scuteste-ne ca am invins toate contracandidatele dominandu-i clar ,doar cu voi a fost mai echilibrat.Hai sa ne pastram decenta totusi si sa nu cadem in ridicol ,ca pana una alta presedintele de la ISCT se lauda ca e mare U-ist,asa zic si eu ca nici pe blat nu i-ati putut bate pe sarmari.

Universal
22nd May 2006, 03:34
Salonta in baraj sigur Oradea in A

Cra10veanu
22nd May 2006, 03:57
liberty salonta, suna a echipa din liga spaniola sau ceva :D

t.b.
22nd May 2006, 04:01
Lasa mah kingule vrajelile astea ieftine ca sunteti de toata prastia cu echipa voastra de 'galactici'. Poate ai vrut sa zici ca voi nu ati fost in stare sa dati gol la Alba Iulia cu un jucator in plus 70 de minute,dar nu acuza pe altii care v-au batut ca au primit 11 m ,pt ca au fost corecte amandoua. Nu te intrebi cate ocazii am avut ? Nu conteaza ca tot meciul am fost pe ei? Ca am avut 6 ocazii singur cu portarul si inca vreo 10 la care am ratat incredibil? Mai lasa acuzele astea puerile ca nu-i nimeni curios de ele.Auzi,cica noi nu putem bate 'marea' echipa a Dejului ,iar Clujul i-a batut in deplasare.Mai scuteste-ne ca am invins toate contracandidatele dominandu-i clar ,doar cu voi a fost mai echilibrat.Hai sa ne pastram decenta totusi si sa nu cadem in ridicol ,ca pana una alta presedintele de la ISCT se lauda ca e mare U-ist,asa zic si eu ca nici pe blat nu i-ati putut bate pe sarmari.

sa te lamuresc cu niste citate de prin presa

FC Bihor a cīştigat cu ajutorul fundaşilor lui CFR Cluj

FC Bihor a jucat prost cu Unirea Dej, dar a cīştigat partida dintr-un penalty acordat īn minutele de prelungire, la faultul imprudent al lui Cazan. O primă lovitură de pedeapsă a fost ratată īn minutul 87 de Foro, după o fază īn care fundaşul Unirii, Goia, l-a ţinut īn careu pe Voiculeţ. Atīt Cazan, cīt şi Goia sīnt jucători ai CFR Cluj, club care a plătit, susţin unele surse, o serie de echipe pentru a bloca ascensiunea spre Liga 1 a "şepcilor roşii"

Hai ma ce dracu, a zis apparte ca a fost blat

Bihoreanul.da-o-n pana mea de regie...n-a fost nici o regie,dar a gafat Patrascu si Lelentz ala a dat gol in loc sa rateze!Dupa gol,n-ai vazut ca oradenii scapau foarte usor de marcaj(nu ca pana atunci), ca Goia in loc s-o dea aiurea in fata o scotea lateral langa careul de 16? Ca puteau la fel de bine sa evite faulturile alea in careu la cum a aparat Badan in meciul asta?
Io cred ca i-a sunat Arpi cand au egalat si le-a zis ca-i trimite la Someseni sau la Huedin daca nu iau bataie !

Jorgensen a lasat si el de inteles


Ioi ce meci... nu am cuvinte, asa ca va las pe voi sa le interpretati. Promit sa nu ma supar.


chiar si tu dupa meci ai zis
Acuma exista doua variante: ori Bihoru a jucat catastrofal,ori a fost blat.


Si acuma vii si sustii ca voi sunteti imaculati, da-o incolo de treaba.... La meciul de la Alba-Iulia ni s-au anulat doua goluri, primul aiurea si al doilea decizie corecta, oricum la cum am jucat in meciul ala nu meritam sa castigam dar ideea e ca in meciurile in care voi jucati prost apare cate-o greseala inexplicabila a jucatorilor adversi sau a arbitrilor, in meciurile in care noi jucam prost toate greselile arbitrilor ne dezavantajeaza, nu-i vb numa de meciul de la Alba e vorba si de meciul cu Corvinul cand nu ni s-a acordat un 11m clar :mda:.
Si la Campia Turzii ALTII au facut blat, dovada ca dupa meciul ala unii jucatori de la Sarma au fost penalizati pentru greselile "suspecte".

Cra10veanu
22nd May 2006, 04:10
din cate citii eu pe aici, FC Bihor ar fi cea mai blatista echipa de la voi din serie ? parca si de salonta ziceati (imi place numele salonta :D)

Universal
22nd May 2006, 04:12
ajunge la baraj liberty..si sper ca si-n A

Cra10veanu
22nd May 2006, 04:14
hai ma universal tu te vezi ce scrii, o comuna cu in jur de 15 20 de mii de locuitori in divizia A, inteleg exotism dar nu in halul asta :D oricum locul salontei e pus la vanzare, deci nu vom vedea nici-o salonta in LIGUE 1 la anul

Universal
22nd May 2006, 04:16
Nu zice niciodat niciodata.Nu ca este exotica...jucatorii....sistemul de joc,acest lucru conteaza..

Cra10veanu
22nd May 2006, 04:17
tu n-auzi c-au blatuit toata divizia B astia, daca vin in A, nu fac nici-un punct

Universal
22nd May 2006, 04:23
cu atat mai bine.......un adversar mai putin pt liga 1 dar 34 de jocuri urate

Siljanoski
22nd May 2006, 08:26
In cazul Bihorului exista suspiciuni in legatura cu unul sau doua meciuri, in cazul salontei sunt suspiciuni legate de aproape toate victoriile. Ca dovada, in meciurile cu echipe bune o dau de gard, ca acolo se joaca pe bune

Angelina Jolie
22nd May 2006, 08:30
parca si de salonta ziceati (imi place numele salonta :D)
Mie salamu' de salonta.
Ca sa promovezi din B ori tre sa fii mare blatist, ori sa ai valoare, cazul CFR-ului cand a promovat, sau al Craiovei anul asta.;) Asa cred eu.

Petrecarescu
22nd May 2006, 09:29
Ca sa nu intram in polemici Clujenilor visatzi in continuare !!! Nu avetzi inca valoarea necesara pt divizia a nici "u" si nici cfr mai ales dak intra steagu in a pt ca jucatorii vor reveni la echipa ce ia consacrat! Concluzia este ca din seria voastra va intra Gaz Metan Medias;-)

Angelina Jolie
22nd May 2006, 09:32
Eh sa nu exageram. Valoarea CFR-ului s-a vazut cand am batut Bilbao, Steaua, Dinamo etc. NU ne confunda cu yutongarii.

jorgensen
22nd May 2006, 09:34
Si pe ce te bazezi cand emiti o asemenea concluzie ? Jucatori, conducere, avans fata de celelalte contracandidate... socoteste mai bine sa vezi rezultatele. Iar voi daca ajungeti la baraj... nu obtineti niciun punct.

King of Hell
22nd May 2006, 11:19
din cate citii eu pe aici, FC Bihor ar fi cea mai blatista echipa de la voi din serie ? parca si de salonta ziceati (imi place numele salonta :D)

nu, nu putem zice asta de Bihor. La o adica si Salonta si Mediasul au facut cate un blat acolo...hmmm...pot zice ca in ultima vreme conducerea bihorului se asigura pe toate caile ca vor promova. :D