PDA

View Full Version : Malta Cup



pinki
22nd January 2007, 18:09
29-4 February: Malta Cup
Hilton Conference Centre

as face si poll dar sunt prea multe optiuni, va puteti da cu parerea in cadrul threadului :D

aici gasiti desfasurarea event-ului:
http://www.worldsnooker.com/tournament_latest_drawsheet-58.htm.


eu sper sa castige ronnie, ca intotdeauna :D si are ceva sanse, pt ca partea lui de tablou e relativ usoara, iar acum pare sa fie in forma! :cheer: :cheer: poate cade iar cu ding :happy

energy
22nd January 2007, 22:14
ronnie e favoritul meu de vreo cativa ani de cand urmaresc si m`am indragostit sa ii privesc la televizor pe maestrii snookerului.....de ceva timp s`a "virusat" televizorul, stie cineva din bucuresti vre`un local din bucuresti unde se pot viziona meciurile de snooker?!?! as aprecia mult sa`mi dea cineva o idee!

Redboy
22nd January 2007, 23:23
Ding Junhui e favoritul meu... Sper sa castige el... :)

dumy84
22nd January 2007, 23:48
E prea recenta victoria din Masters ca Ronnie sa se mai concetreze la fel de bine. Merg pe dorinta de revansa a lui Ding Junhui, desi nu sunt de neglijat nici Stephen Maguire sau Ken Doherty, dupa ce au aratat la Masters.

P.S. Mi-as dori ca Tony Drago sa intre pe tabloul principal, desi are de trecut vreo trei jocuri preliminare.

pinki
23rd January 2007, 11:47
eu sper ca mark sa nu mai iasa asa repede ca la masters :D

lucian_iasi
23rd January 2007, 12:13
Din pacate Mark nu mai e in forma :( :( :( ..daca pana si Neil Robertson a ajuns sa-l bata la 0 :( :(

pinki
23rd January 2007, 12:17
mark e oscilant rau, acum cred ca e ocupat cu bebele, nu mai are el timp de snoooker :(

mark e primul jucator de snooker pe care l-am vazut eu :D primul meci era al lui cu ... hendry, cred... asa ca datorita lui imi place mie snookerul :D imi pare rau sa vad ca nu mai este in forma :(

lucian_iasi
23rd January 2007, 13:14
Daca nici pe Fergal O'Brien nu-l bate inseamna ca e o problema :( :( :( :(

pinki
23rd January 2007, 13:18
nu ziceam de primul meci, ziceam sa nu paraseasca prea repede competitia :D

lucian_iasi
23rd January 2007, 13:29
Pai vad ca primul meci e cel mai important...daca-l castiga cine stie?din ce vad pe tabloul de concurs si in turul 2 ar putea castiga nici Matthew Stevens si nici Ryan Day nu sunt de nebatut.Important e sa treaca de primul meci:)

Daca s-ar intampla asa ar iesi in turul 3 ca ar da de ronnie..dar sa ajunga el in turul 3 si mai vb

pinki
23rd January 2007, 15:37
sa mai avem putina rabdare :D (ce ciudat sa zic tocmai eu asta :happy)

Zabriskie
24th January 2007, 11:45
cum la turneul asta e vorba doar de bani si nu de puncte o sa avem o surpriza...

pinki
24th January 2007, 11:48
eu sunt curioasa daca ronnie o sa se duca la china open :happy

ma enerveaza ca e in mijlocul sesiunii mele malta cup :(

bmm
24th January 2007, 13:16
la sistemul asta cel mai bun din 9 meciuri au cam pierdut favoritii nostri;
nu e foarte concludent care e mai bun si care mai putin bun

pinki
24th January 2007, 13:22
oricum CM face diferenta :D

dextercioby
24th January 2007, 13:28
Eu tin cu Mark Williams. Sper sa-si revina sa joace macar cum a jucat in 2006 in China si e OK.

pinki
24th January 2007, 13:31
da, si eu sper sa-si revina :D

mai avem putin de asteptat :D

dextercioby
24th January 2007, 13:34
Cit de putin, ca-n curind o sa ajunga sa nu mai prinda tabloul principal la nici un turneu, cam ca Jimmy White,asa ?

pinki
24th January 2007, 13:37
mai are pana sa ajunga la "performantele" lui jimmy :(

dextercioby
24th January 2007, 13:40
Io stiam ca Malta Cup e un turneu pe puncte. Asa ca daca nu se prezinta bine, Mark o cam mierleste in clasament.

pinki
24th January 2007, 13:44
eu stiam ca china open e doar pe bani :o:

o sa ma informez :D

dextercioby
24th January 2007, 13:47
Anul trecut China Open a fost pe puncte (si bani), Mark a cistigat turneul si a luat 5000 de puncte.

pinki
24th January 2007, 13:49
da, chiar nu stiu :D poate vine cineva sa ne lumineze :D

fac si un thread :D

bmm
28th January 2007, 22:36
nici eu nu am eurosport 2; sper ca multi altii sa vedem si noi pe eurosport meciurile; ronnie n-ar avea prea mare bataie de cap

scuze; vorbeam de malta cup si a sarit mesajul la threadul cu anul competitional 2006-2007; ciudat

pinki
29th January 2007, 10:38
gata, le-am mutat :)

pinki
29th January 2007, 17:06
Pana acum:

Tony Drago - Lee Spick 5-3
Andrew Higginson - Simon Zammit 5-3
Stephen Lee - Michael Judge 5-2
Anthony Hamilton - Tom Ford 4-5
Graeme Dott Stuart Bingham 5-3

si acum se joaca meciul kendo - nigel bond.

mai avem inca 2 transmisiuni pe eurosport.

misterjinx
29th January 2007, 19:25
omg :shocked: !!! ati vazut lovitura finala din game-ul 6 a lui doherty?? superba

Gianina
29th January 2007, 21:01
Eu sper ca intotdeauna sa castige Ronny este favoritul meu de mult timp , mai era si Hunter dar asta e Dumnezeu sa-l ierte dar englezii nu fac nimic in memoria lui .:angry:

Geografu
29th January 2007, 21:29
Imi pare bine sa ii revad pe fostii monstrii sacrii ai snookerului ( in special John Parrot ) la TV si jucand.Sa speram ca vor face in continuare un spectacol frumos acolo.Tony a ramas asa cum il stiam demult : foarte ofensiv,riscant doar cu cateva kile in plus ! Iar Parrot joaca prudent dar binisor pana acum...

Bafta...:)

pinki
29th January 2007, 22:45
Eu nu inteleg de ce nu-mi dau meciul lui mark :angry:

The_Player
30th January 2007, 00:33
Eu nu inteleg de ce nu-mi dau meciul lui mark :angry:

Simplu, televiziunea malteza transmite pe tot parcursul turneului (exclusiv semifinalele) numai de la masa 1 nu si de la celelalte mese, acelea nu sunt televizate.

Zabriskie
30th January 2007, 00:34
omg :shocked: !!! ati vazut lovitura finala din game-ul 6 a lui doherty?? superba

fenomenala. asa ceva nu am mai vazut in viata mea. :groggy:

pinki
30th January 2007, 00:36
mi-e prea somn sa pun acum rezultatele. le pun maine.

lucian_iasi
30th January 2007, 07:59
Iar a pierdut Mark :headbang: :headbang: :headbang: :mda: :mda: :mda:

Platanu
30th January 2007, 09:45
Ce-mi place de Drago,joaca la spectacol.Pacat ca a pierdut.

pinki
30th January 2007, 12:08
First round

Ken Doherty (Ire) 5-3 Nigel Bond (Eng)
Steve Davis (Eng) 4-5 Andrew Higginson (Eng)
Peter Ebdon (Eng) 5-4 David Roe (Eng)

First round
Stephen Maguire (Sco) 5-2 Ding Junhui (Chn) :o: :o: :cry:
Mark Williams (Wal) 4-5 Fergal O'Brien (Ire) :cry:

Qualifying round
John Parrott (Eng) 5-4 Tony Drago (Mlt)

Si azi se joaca:
1500 GMT (best of nine frames):

First round
Stephen Hendry (Sco) v Robert Milkins (Eng)
Neil Robertson (Aus) v Marcus Campbell (Sco)
Shaun Murphy (Eng) v Ricky Walden (Eng)

900 GMT (best of nine frames):

First round
Ali Carter (Eng) v Rod Lawler (Eng)
John Higgins (Sco) v Marco Fu (HK)

Second qualifier:
Michael Holt (Eng) v John Parrott (Eng)

bmm
30th January 2007, 16:43
multumesc pink_me ca ai mutat zicerea mea; se vede treaba ca mai am de invatat pana reusesc sa scriu unde trebuie pe forum; n-am stiut ca maltezii transmit numai de la o masa; ronnie pe la ce masa o nimeri?

pinki
30th January 2007, 16:47
nici eu nu stiam, oricum, nu-mi place transmisiunea lor, prefer englezii :D

sper ca masa 1 :cheer:

realmadrid.com
30th January 2007, 19:00
Runda 1 (best of 9)

Stephen Hendry – Robert Milkins 5-1

Neil Robertson – Marcus Campbell 2-1

Shaun Murphy – Ricky Walden 2-1


Hendry a reusit un break de peste 100, al 700-lea al carierei.

pinki
30th January 2007, 19:19
nici n-avea cum sa-i puna probleme milkins :D

n-am auzit in viata mea de marcus si ricky astia... :D

bmm
30th January 2007, 19:30
ce mandru era hendry ca l-a batut p-ala; zici ca cel putin jucase cu unu de talia lui;

costeaa
30th January 2007, 20:35
ce meci da eursport acuma seara? nu stiti?

pinki
30th January 2007, 20:38
depinde ce alege televiziunea malteza.. adica ce se joaca la masa 1 :(

dar eu prevad ca o sa transmita meciul lui ali carter :D

Gianina
30th January 2007, 21:20
A iesit si Davis am citit doar pe forum dar nu am vazut meciul . Pacat este unul din monstri saci ai snooker-ului .Astia mai in varsta joaca la spectacol nu-i mai intereseaza asa mult rezultatul.

pinki
30th January 2007, 21:26
nici nu mai are acuratete :D si nici nu cred ca isi mai da silinta la fel de mult :)

se da meciul lui higgins :D of, n-am nimerit-o :D

intre timp, Neil Robertson (Aus) 5-1 Marcus Campbell (Sco)
Shaun Murphy (Eng) 2-3 Ricky Walden (Eng)

si la meciul care e acum in direct e 1-0 pt john :)

Geografu
31st January 2007, 09:15
INCREDIBIL !! Aseara John Higgins a fost eliminat de Marco Fu cu 5-3 !!!!!!!!!!!!!:headbang: :headbang: :headbang: .Nu mi-a venit sa cred.M-am uitat pana la ultima bila si tot speram ca el sa intoarca scorul.Ma rog...anul asta nu e anul lui,in 6 turnee n-a ajuns in nici o finala.
Poate isi revine totusi pentru Crucible...:D

Bafta...:)

pinki
31st January 2007, 11:47
First round results

Ali Carter (Eng) 5-2 Rod Lawler (Eng)
John Higgins (Sco) 3-5 Marco Fu (HK)
Shaun Murphy (Eng) 5-4 Ricky Walden (Eng)
Stephen Hendry (Sco) 5-1 Robert Milkins (Eng)
Neil Robertson (Aus) 5-1 Marcus Campbell (Sco)

Third qualifier result

Michael Holt (Eng) 5-1 John Parrott (Eng)

din pacate, nu prea e anul lui john :(

marty
31st January 2007, 17:51
Nu spune nimeni nimic despre meciul in desfasurare? Ryan Day cu Stevens..sau e prea ocupata lumea si urmareste meciul.Bv lor.Sper sa castige Stevens ca e chiar bun.

marty
31st January 2007, 17:53
aaaaaaaa...............Ronnie joaca in seara asta de la ora 21.00 GOOOOOOO RONNIE

razwan_vs
31st January 2007, 17:57
castiga turneul :D

edd
31st January 2007, 19:56
c meci fain stevens-day!! imi pare rau totusi k nu a castigat stevens....

stefancristian
31st January 2007, 20:59
imi spuneti si mei pls de unde luati rezultatele?:(

realmadrid.com
31st January 2007, 23:53
Si racheta este eliminata de Michael Holt, cu scorul de 5-3. Nu prea este asa important acest turneu, urmeaza Welsh Open...si Campionatul Mondial, unde sper ca va castiga al 3lea titlu :ok:

razwan_vs
1st February 2007, 06:52
castiga turneul :D



se pare ca m-am inselat :( :no: :(

dextercioby
1st February 2007, 09:33
Catastrofa, atit Mark, cit si John H si-au luat-o in primul tur si par (daca nu sint) iesiti din forma. Se pare ca Mark va iesi din nou din top 16. Daca dupa CM nu prinde top 32, sigur se va retrage. Ar fi nasol.

Sifodias
1st February 2007, 10:07
Se pare ca Ronnie nu se concentreaza in Malta,oricum Holt a jucat nemaipomenit aseara.In special loviturile de distanta au fost punctul lui forte.Din cate stiu,in snooker,sunt 2 clasamente:unul anual si unul cumulat pe toti anii iar se pare ca in cel anual Higgins e primul iar in celalat Hendry conduce.In ritmul actual cred ca nu o sa mai stea mult Higgins acolo...

pinki
1st February 2007, 11:22
of, ce m-a enervat holt aseara, vin si eu de la film, dau pe eurosport si ce vad, ca-l conduce pe ronnie cu 4-2, ii tremura tacul in mana... vai, marele holt merge mai departe, il bate mark king de nu se vede :drak:

asa, ultimele rezultate:

First round:

Matthew Stevens (Wal) 3-5 Ryan Day (Wal)

Second round:

Shaun Murphy (Eng) 5-4 Stephen Lee (Eng)
Tom Ford (Eng) 3-5 Graeme Dott (Sco)

First round:

Barry Hawkins (Eng) 1-5 Mark King (Eng)
Ronnie O'Sullivan (Eng) 3-5 Michael Holt (Eng)

Second round:

Ali Carter (Eng) 5-2 Marco Fu (HK)

marty
1st February 2007, 14:24
:( Nu pot sa cred ce s-a intamplat aseara- the rocket a mancat bataie:headbang: Nu inteleg ce e cu ronnie asta: ba e cel mai bun,ba e super slab.Eu cred ca are niste probleme de concentrare sau probabil ca a fost foarte enervat de jocul lui Holt.Parerea mea e ca nu i-a pasat deloc de Malta cup,a venit doar la putina distractie cu Jo si fetitele.
Hai sa zicem ca il intelegem...:mda:

marty
1st February 2007, 14:25
Cine imi spune si mie cand e Welsh Cup sau ...ce urmeaza?

realmadrid.com
1st February 2007, 19:39
@pink

Dc esti asa sigura :D ?. Holt a jucat foarte bine :ok:. Pe Ronnie nu l-a interesat prea mult Malta Cup...de aici si infrangerea.

Cat despre conferinta de presa, s-a prezentat...dar a raspuns doar la 3 intrebari legate de meci cu...."no comment" :D

costeaa
1st February 2007, 20:37
ziceti'mi un meci sigur pentru astazi. Nu ca si meciul lui Ronnie..ca trebuia sa fie sigur si ala:D

marty
1st February 2007, 21:53
Vreau si eu mai multe detalii despre conferintele de presa de dupa meciuri.Voi unde le vedeti sau de unde aflati diferite chestii?Sau daca se poate,dati si voi mai multe detalii pe forum sa fim si noi astia incepatorii mai in tema ;) :)

posto8398
1st February 2007, 21:57
Imi putezi spune si mie va rog care este forumul unde pot trimite mesaje in direct lui sandi si lui marius....comentatorii de la eurosport....acesta este sau altul? MULTZUMESC!

Zabriskie
1st February 2007, 22:56
http://forums.eurosport.com/forumdisplay.php?f=73

Sifodias
1st February 2007, 23:55
Un Hendry excelent si un Robertson....dar sa nu-l jignim pe australian.Ma bucur f. mult ca incet mister 7 isi revine la forma ce l-a consacrat.

pinki
2nd February 2007, 20:29
Stephen Hendry (Sco) 4-5 Ali Carter (Eng)

Shaun Murphy (Eng) 5-4 Graeme Dott (Sco)

dupa ce jucase impecabil cu neil, acum ce-a facut... of, of...

da' ma bucur ca dott e out :D

Liviu
2nd February 2007, 23:35
N-am prins decat ultimul frame dar am inteles ca Stephen a avut probleme gastrice si nu a fost in largul sau la acest joc . Oricum , in clasamentul provizoriu in cel mai rau caz va ramane pe 7 , locul actual , chiar daca Murphy joaca finala , pentru ca Mark Williams va cobori dupa acest turneu sub Hendry .

Semifinale :
- Doherty/Ebdon vs. Day
- Carter vs. Murphy

lucian_iasi
3rd February 2007, 07:55
Semifinale:
Ebdon-Day(Ebdon l-a invins cu 5-3 pe Ken Doherty)
Murphy-Carter

bmm
3rd February 2007, 12:19
ebdon incet si sigur; nu pot sa-l sufar

lucian_iasi
3rd February 2007, 12:47
Tin cu Ali Carter..asta ptr eliminarea lui Hendry :yeah: :yeah: :yeah:

pinki
3rd February 2007, 13:48
sa castige murphy :ras-plans:

da, numai meciuri naspa... nu tin cu nimeni :mda:

Geografu
3rd February 2007, 14:05
Nu ma astem sa piarda Kendo dupa ce ca a avut 3-1 !! :mda: .Finala va fi dupa mine Ebdon - Murphy si voi tine cu Peter !! :)

Bafta !!;)


P.S.:Nu ma asteptam la Ali sa il elimine pe Hendry,iata ca a aratat ca stie sa iasa din pasa neagra pe care o are de 2-3 ani.

lucian_iasi
4th February 2007, 00:12
Domne fereste sa ajunga Ebdon in finala..la ce jok are..adorm inca din primul jok :groggy: :groggy: :groggy:

lucian_iasi
4th February 2007, 01:53
Day-Ebdon 6-3 :yes: :yes: :yes: :yes:

Geografu
4th February 2007, 10:59
O sa avem o finala interesanta astazi intre Murphy si Day.Eu zic ca o sa stam pana tarziu in noapte plus ca o sa avem si un decisiv:groggy: .
Dar recunosc tin cu Sean azi :D pentru ca Day nu prea are ce cauta intr-o finala de turneu ranking !

Bafta....;)

The_Player
4th February 2007, 12:28
O finala slaba din punct de vedere al jucatorilor, dar totusi interesanta. Sa vedem cum va juca Murphy in fata lui Day. Day este in forma mare. Eu tin cu Murphy, dar cred ca va castiga Day:(

boonika
4th February 2007, 15:37
Cine se astepta la finala asta?:groggy:

marty
4th February 2007, 15:52
de ce nu se da live finala pe eurosport? Sa le fie rusine.:rosu: Chiar finala???
Stiu ca e 2-0 pt murphy dar nu vad nimic ca se schiaza pe eurosport.SHAME ON YOU:angry:

realmadrid.com
4th February 2007, 20:51
Este 8-2 pt Murphy, la sf. primei sesiuni, a fost 6-1. Nici un break de peste 100 in aceasta finala :D

@boonika

Poate nu la asta...dar la una asemanatoare ma asteptam..adica cu jucatori mai slabi ca valoare :D. Nu prea isi dau interesul pt Malta Cup jucatorii din primele locuri ale clasamentului :D

Geografu
4th February 2007, 21:07
Intr-adevar Sean defileza cu Ryan Day.Era de asteptat iar acum mi-e greu sa cred ca Day va castiga 7 frame-uri la rand pentru a relansa finala !
Bravo Sean !!:)

pinki
5th February 2007, 12:04
:ras-plans: v-am zis eu ca o sa castige murphy :ras-plans:

9-4. n-am vazut finala, dar nu mi-a prea placut turneul asta :D

Geografu
5th February 2007, 13:53
Bravo Sean !! A demonstrat ca mai poate in acest turneu cand de 2 ani nu a mai castigat vreun turneu ranking.Felicitari ! :)
Astept Welsh Open si binenteles pe JOHN HIGGINS !!! :D :D :D