PDA

View Full Version : Eurobasket 2003 - Suedia



mishu
10th September 2003, 09:22
Aproape că trece neobservat campionatul european... mai ales că nici ăsta nu se vede la TV... Eurosportul dă volei... mi se face rău când văd...

Sferturile de finală arată așa:

September 10
18.00 France - Russia
21.00 Lithuania - Serbia & Montenegro
September 11
18.00 Spain - Israel
21.00 Greece - Italy

Meciurile din 10 septembrie mi se par cele mai tari, mai ales primul. Tony Parker și Kirilenko au fost cei mai în formă dintre jucătorii din NBA care au jucat în Suedia...

Peja s-a accidentat în meciul cu Turcia... iar Novitzki nu a reușit să califice Germania în sferturi...

Încearcă cineva niște pronosticuri??? Cine va câștiga titlul european?

Știu că scria pe forum cineva din Suedia la un moment dat... poate ne dă ceva amănunte live...

rasheedkpenny
10th September 2003, 11:30
Eu zic ca va câstiga Franta, desi meciul cu Rusia o sa fie super-greu! Vom vedea... pardon, vom citi pe undeva! :((

Dorin
12th September 2003, 20:55
Nici macar la televiziunea suedeza nu se transmite de cind suedezii au iesit cu coada intre picioare. Mare prostie :yeah: Dorin

mishu
15th September 2003, 09:38
Semifinale

Lituania - Franța 74-70
Spania - Italia 81-79

Finala mica

Italia - Franța 69-67

FINALA

Lituania - Spania 93-84 (Gasol 36 pct, 12 reb... dar degeaba...)

Cam asta fuse... dacă nici la televiziunea suedeză nu s-a transmis... ce să mai zicem... Bine la suedezi poate înțeleg... mai ales după tragedia cu ministrul finanțelor

Pe Rai Due au mai dat... dar și ăia erau mai preocupați de europenele la volei unde au câștigat titlul...

goushaliru1
7th August 2010, 23:38
stii ce zici:d