PDA

View Full Version : Oameni care au marcat istoria clubului Farul



Laur_Farul
21st January 2007, 15:38
Eu i-as nominaliza pe Antonescu, Petcu, Butoiu, Abaluta, Mustaca, Popa si Grigoras :ok: ! Nu i-am apucat pe acestia dar l-am apucat pe Grigoras ca antrenor care a facut multe pentru Farul, a dus-o in finala Cupei Romaniei, a clasat-o in primele 6 locuri, a facut multe pentru Farul, suporterii l-au iubit foarte mult si inca il mai iubesc :ok:

danny del corco
22nd January 2007, 04:10
Sunt multi acesti oameni care au daruit cate ceva din fiinta lor acestui club. Imi permit sa reamintesc pe cativa, cu riscul de a omite pe altii, din generatiile mai vechi ori mai recente, indiferent daca au fost fotbalisti sau au activat in club pe diverse functii. Deci as amintii de: Bukossy,Iancu, Tufan(tatal), Caraman, Peniu,Buduru, Tanase, Kallo, Kosca,Turcu, Stefanescu si Popa(ambii portari),Funda, D.Zamfir, Dima Tararache, Ignat, Jean Garabet, Ghe. Ola, Anton(portar si el),Balosu, Hasoti, Hagi, Stoica, Sasu, Marculescu, Borali, Antonescu, Mustafa, Gache, Petcu .........
Inchei aici aceasta enumerare succinta, incompleta, cu mentiunea ca numele boldite au apartinut unor oameni care privesc Farul din ceruri.

Seahawk
22nd January 2007, 08:09
Marian Popa, Kallo, Gica Ciurea (Piticul atomic:D), Fane Petcu

bahaus_84
7th December 2007, 16:44
nu am gasit in alta parte unde sa spun k grigoras pleaca 99,9 % de la galati....sa speram ca va reveni la farul >?

kerosene
9th December 2007, 12:54
Sa plece sapaliga si sa vina grig??? Ce i-a venit mintea la cap lui Bosanceanu?

Bumbescu
9th December 2007, 15:51
Sunt multi acesti oameni care au daruit cate ceva din fiinta lor acestui club. Imi permit sa reamintesc pe cativa, cu riscul de a omite pe altii, din generatiile mai vechi ori mai recente, indiferent daca au fost fotbalisti sau au activat in club pe diverse functii. Deci as amintii de: Bukossy,Iancu, Tufan(tatal), Caraman, Peniu,Buduru, Tanase, Kallo, Kosca,Turcu, Stefanescu si Popa(ambii portari),Funda, D.Zamfir, Dima Tararache, Ignat, Jean Garabet, Ghe. Ola, Anton(portar si el),Balosu, Hasoti, Hagi, Stoica, Sasu, Marculescu, Borali, Antonescu, Mustafa, Gache, Petcu .........
Inchei aici aceasta enumerare succinta, incompleta, cu mentiunea ca numele boldite au apartinut unor oameni care privesc Farul din ceruri.

Bravo:ok:

-....asta a marcat-o si pe a nostra

Quartz@nu
8th July 2009, 18:10
Dumnezeu sa il ierte pe MIHAI BAICU ! respect ....si nu il voi uita niciodata!