PDA

View Full Version : Fanii Ullrich!!!turul frantei 2005



aliennn-23
5th July 2005, 21:18
Haide T-mobile...Haideti baietii!

aliennn-23
5th July 2005, 21:55
Domnilor am facut aceasta parte de forum pentru simplu fapt de a ne exprima liberi comentariile despre Ullrich! sau dezacordurile despre domnul Lance care pleaca din acest sport cu o singura mare reusita:domne pe el nu la prins nimeni domne,nici pe circuit,dar nici in camere separate de hotel,sau spitale!!
Asta este...unii pedaleaza numai pe circuit altii pedaleaza si prin alte parti!!

krapulax
5th July 2005, 23:07
domnule, jos palaria. o fi stiut omul cu ce, si mai ales cand. si o fi avut si un staff clasa-ntaia. da' acuma, daca a luat tricoul galben, chiar asa.... gata, s-a terminat? eu nu cred ca va fi chiar asa simplu.

dextercioby
5th July 2005, 23:12
Ar fi prea frumos sa-l cedeze pe munte sau in ultimul contratimp, nu conteaza daca lui Ullrich sau nu (ar fi ok si Basso sau Vinokurov, Botero sau Aitor Gonzalez), dar sint sceptic. Ar putea foarte probabil sa-l lase daca reuseste o evadare in saptamina asta pina ajungem in Alpi, dar pe mine nu m-ar incalzi cu nimic.

Daniel.

Mihai
6th July 2005, 00:35
Sincer desi sunt fan Lance, mi-ar place sa ii ia Ursake tricoul galben in primele etape de munte... sa vezi acolo batalie :P

aliennn-23
6th July 2005, 01:29
Domnilor,cred si sincer va spun ciclismul este sportul cu cele mai multe cazuri de dopaj de departe!!Fiecare ciclist cred ca macar odata si-a administrat substante dopante sau aproape!Dar haideti sa fim inca odata realisti!Cum poti rezista 3 saptamani pedaland in fiecare zi cu o medie de 40km pe ora sa spunem,distande de peste 150-200km numai cu apa plata si batoane energizante?!!!!
Diferenta dintre Lance si altii:domne pe el nu l-au prins!si nici nu o sa-l prinda ca nu prea mai au cand!
Dar asta e....castiga intodeauna cel puternic si cel mai bun iar locul doi cel mai slab!
Hai t-mobile!!!

Mihai
6th July 2005, 01:40
Cum sa fie locul 2 cel mai slab...
Cat despre dopaj... sunt sigur ca fiecare foloseste "supe cu cartofi" pana si Jan al vostru :drak:
Numai ca Lance are un fizic mai puternic si pana la urma asta face diferenta...

dextercioby
6th July 2005, 02:11
"Hotul neprins, negustor cinstit". Pe de alta parte, mi se pare lipsa de fair play nu sa acuzi direct, ci sa suspectezi fara dovezi. E usor sa spui ca "X" se dopeaza, doar fiindca "Y", adversarul lui si favoritul tau, e mai slab, si nu de ieri,de azi, ci din totdeauna.

Vreau ca Ullrich sa-l bata pe bune pe american, asa cum s-a intimplat de 4 ori in sens invers. Dar n-o sa-l acuz pe Lance de ceva de care nu e vinovat.

Daniel.

aliennn-23
6th July 2005, 11:40
Nu acuzam pe nimeni si nu judecam!Poate doar ne dam cu parerea,dar ma intreb de ce Jan sa spunem,nu a fost atat de mult suspectat desi palmaresul sau este impresionant,desi chiar si castigarea locului doi nu este dat pe gratis?
Sa aiba Lance atati dusmani incat toti sa se alieze pentru a spune acelasi lucru?Domne minte unul,doi,trei...dar..!!
Iar la capitolul dopaj!!inca odata:daca inaltimea s-a nu a fost gasit depistat inseamna ca omul e curat?Si porcul daca isi pune aripi zboara.Vb cu un coleg de fac,fost atlet de performanta care imi povestea cum se dopau cu 6 luni innainte de competitii si isi administrau substante(printre altele) care aveau ca singur scop ascunderea substantelor dopande in organism.Deci:daca aici in rom si la un nivel national se poate si exista asa ceva,dar domnul lance la banii,tehnologia, si oamenii de langa el.Sa fim serioari si realisti:cu apa plata, paste,si batoane nu se castiga de 6 ori la rand turul frantei!!!

Darkslowstar
6th July 2005, 11:51
Pt ca e un looser si un rutier la mana a doua nu a fost acuzat, desi imi aduc aminte de un scandal de acum catva ani. Stai linistit ca T-Mobile are la fel de multi bani ca si DCT, numai ca diferenta o fac geniul lui Armstrong.

Daniel, perfect de acord cu tine, lipsa de fair play si as zice eu, nepricepere in ale ciclismului

Aliennn, iar bati campii big time. Ce stii tu despre hrama in regim de efort? Ai participat vreodata la o competitie de anduranta? Stii tu ce se mannaca si mai ales ce poti manca in regim de efort? Habar nu ai, nu-i asa?

Eu am participat la Carpathian Adventure si in 19 ore de alergat/mers rapid pe munte am mancat exact asa ceva. Nici nu poti manca ca lumea pe munte si nici nu este indicat sa mananci altceva decat hrana care este absorbita foarte rapid de organism. Si se beau foarte multe energizante lichide. Eu am baut in alea 19 ore 2 redbull si 2 powerhorse si mi-au prins foarte bine.

Mihai
6th July 2005, 11:57
Pai Jan de ce sa fie suspectat! Nu stii ca el este eternul loc doi la Turului :D
Cred ca Jan stie cel mai bine cum arata posteriorul lui Armstrong ca a stat acolo cel mai mult timp :drak:

Darkslowstar
6th July 2005, 12:03
O perioada, ca dupa aceea a avut mereu nevoie de binoclu ca sa-l mai admire. :D

aliennn-23
6th July 2005, 12:17
Vad ca comentariile mele v-au cam suparat si asta e bine!Conversatia va fi mai placuta!
Cat despre anduranta...e prietene draga ..daca tot te-ai laudat de mai rupt..stai linistit..atat iti pot spune!Dar cand o sa vezi tu sportivii de mare performanta folosind in timpul concursului red bull sau power hourse sa ma anunti si pe mine.In afara de moto gp,unde se bea innainte si dupa,nu prea a mai intalnit!
Se folosesc alte tipuri de suplimente energizante,cat despre mancare...fiecare sport are dieta si regimul sau!dar in mare parte acolo unde se impune efort foarte mare ai dreptate!Se folosesc foarte mult batoanele energizante,bauturile preparate,si in functie de fiecare sportiv si nevoiele sale dieta!
Dar vad ca tu esti expertul,asa ca ma voi da la o parte:)))sau nu!!!
Cat despre Jan Ullrich..e draga domnilor stati voi lnistiti si nu-i plangeti de mila...turul nu s-a terminat,iar pe voi va vad cam nelinistiti..oare de ce?:)))
Hai t-mobile,hai baietii!!

Mihai
6th July 2005, 12:21
1."e prietene draga" - vezi ca te uiti prea mult la R&R sa nu te .... :P
2. nu beau redbull insa beau isostar care e tot ceva energizant... (aici ma refer la fotbalistii nostrii)
3. nu suntem nelinistiti, ne gandim doar ca ar fi bine sa piarda lance tricoul galben acum pe plat... ca sa fim siguri ca pe munte o sa atace, si nu se va multumi sa stea in spatele lui Ursake

Darkslowstar
6th July 2005, 12:52
Aliennn, tu nu citesti cu atentie ce scrii tu si-ti dai lectii singur despre diete si diverse. Ca sa nu mai spun ca n-ai inteles mare lucru din ce ti-am spus eu. Unde am zis ca sportivii beau red bull sau power horse?
Ai facut vreodata ceva de anduranta, ai alergat zeci de km, ai mers pe munte, la altitudine, te-ai dat cu bicicleta pe munte, hai spune sincer. ca mie mi se pare ca-ti dai cu parerea de ceva de care stii numai din auzite?

aliennn-23
6th July 2005, 13:05
Aliennn, tu nu citesti cu atentie ce scrii tu si-ti dai lectii singur despre diete si diverse. Ca sa nu mai spun ca n-ai inteles mare lucru din ce ti-am spus eu. Unde am zis ca sportivii beau red bull sau power horse?
Ai facut vreodata ceva de anduranta, ai alergat zeci de km, ai mers pe munte, la altitudine, te-ai dat cu bicicleta pe munte, hai spune sincer. ca mie mi se pare ca-ti dai cu parerea de ceva de care stii numai din auzite?

Se vede ca esti baiat de munte!Din pacate eu stau pe la tarmul Marii-Negre!..dar 50-80km parcuri cu biciclete la interval de doua,trei zile...triatlon organizat cuprinzand alergare,innot si mers cu bicicleta,contratimpuri realizate pe distante de 10-20 km tot cu biciclieta.Totul se petrece la nivel de amator,nu apartin nici unui club dar suntem o gasca de baietii si cateva fete care organizam astfel de competitii.Dar haide sa nu ne mai laudam asa gratuit,sa vb despre ciclismul actual din Turul Frantei si dupa avem tot timpul sa discutam si despre substante,bauturi,diete!k?
Cat despre etapa de azi eu merg pe o evadare care-l face pe Lance sa piarda tricoul galben..idem anul trecut:))

elenitas
13th July 2005, 15:48
Are si Ullrich o fatza, zici ca urca Golgote

Darkslowstar
13th July 2005, 16:58
Pai pt el chiar e Golgota. :)

Darkslowstar
23rd August 2005, 11:06
:happy aliennn, unde esti sa-ti vezi favoritul, castigand o alta cursa in stilul lui (adica iesind pe 2)

Jan Ullrich was dipped in sweet-and-sour sauce Monday, the T-Mobile man winning the Tour of Germany's Stage 8 time-trial but flubbing his shot at usurping his home tour's overall lead. American Levi Leipheimer saved his yellow-jersey shirt, riding an inspired time-trial to finish third on the day.



Tour of Germany - Stage 8 RE-LIVE!
Inside T-Mobile

If it's not one American, it's another... After being perennially skunked by Lance Armstrong at the Tour de France, Jan Ullrich has now had the Tour of Germany door slammed in his face by another American, this time Gerolsteiner's Levi Leipheimer.

Leipheimer is no slouch in major-tour events (he finished a solid sixth at this year's Tour de France), but the Ameican is not generally considered a big gun in the time-trials -- particularly up against the calibre of Jan Ullrich, a former two time world champion in the discipline.

On Monday, however, Leipheimer rode a measured and excellent effort, ticking off the stage's 33.1 km in 37 min 50 sec. It was 54 sec slower than stage winner Ullrich, but ample enough to conserve 31 sec of his overnight 1 min 26 sec advantage over the German in the overall standings.

With Tuesday's ninth and final day of the Tour of Germany essentially a flat and celebratory parade stage -- 168 km between Bad Kreuznach and Bonn -- barring accident or mishap, Leipheimer has the race's overall crown wrapped.

"It's a very important [stage] victory for me and our team," a subdued Ullrich said Monday, conceding overall victory to Leipheimer.

"I wasn't able to get Leipheimer in the end but I'm still very happy. [Tuesday], Gerolsteiner will control the race so today was my last chance."