PDA

View Full Version : Antena 3 - cel mai prost post tv din lume



Vadim
5th July 2005, 14:47
Cred ca nu gresesc si nici nu exagerez atunci cind spun ca Antena 3 este cel mai prost post de televiziune din LUME. Este incredibil ce se poate face numai ca sa mai spargi niste bani si sa consumi bugete... Nu cred ca m-am uitat mai mult de 3 minute adunate, in care am aflat ca "ploua abundent in Judetul Banat"... In rest, stiri de la Obositor la greu, practic un canal tv care se bazeaza pe productia altuia. :rosu:

Ceea ce nu inteleg ce i-a apucat pe toti sa isi faca televizuni de stiri, cred ca unii "oameni de televiziune" se uita cam mult la CNN si viseaza cai verzi pe pereti. In conditiile in care abia-abia Realitatea TV si-a facut o baza (dupa cit timp si chin...) a aparut si N24, urmat de Antena 3. Ambele din urma au audienta 0. Realitatea se mai zbate la un 1.8-2.

Cainele
5th July 2005, 14:50
eu nu il prind :) , sunt abonat Astral ;)

Mihai
5th July 2005, 14:52
Nu inteleg de ce nu ai pus si alte televiziuni in oala! Toate sunt la fel...
Toate au stiri de te doare capul, de genul ady minune si-a schimbat numele in devito, si asta s-a intamplat in prime time la ora 19. de stirile de la ora 17 nici nu mai vorbesc! Toate televiziunile au bubelel lor! Ce te-a nemultumit asa la aceasta televiziune?
Care crezi ca e mai breaza?

ieppy
5th July 2005, 14:56
pro manele TV e departe cea mai penala. Si alaturi de Antena au cele mai multe si lungi pauze de reclame. Am cronometrat 17 minute la protv odata. INcredibil, nicaieri nu depasesc 10 minute(si asta e enorm).

Cainele
5th July 2005, 14:56
@Mihai:
sa nu uitam stirea cu nunta fetei lu ' tziganu gutza :D

Mihai
5th July 2005, 14:57
sau magarusul obsedat sexual :D

Cainele
5th July 2005, 14:59
sau magarusul obsedat sexual :D

asta nu stiu? da detalii :D

Mihai
5th July 2005, 15:04
UN magar obsedat sexual, de la o gradina zoologica, a fost deportat (exilat) pe o insula pentru ca cerea "favoruri sexuale" (asa s-au exprimat cei de pe ProTV) de peste 15 ori pe zi colegelor! Si vizitatorii erau deranjati de ragetele magaritelor :D Pentru asta au decis sa-l separe pentru un timp pana se cuminteste "evil"

Leo_
5th July 2005, 15:05
@Mihai:
sa nu uitam stirea cu nunta fetei lu ' tziganu gutza :D

Faza de la nunta a fost penala rau de tot...parca il si vad pe Guta ranjindu-si fasolea :D "Eu acuma sunt beat..." :mda:

Cainele
5th July 2005, 15:07
@Mihai : iti multumesc pt. informatie , e o stire belea cu un magar potent :D , si apropo nu daduse Esca in balbaiala?:P

Mihai
5th July 2005, 15:08
eeee lasa ca am vazut si oameni politici beti, facuti praf :D
@Cainele :happy
Ba daaa, deja saliva esca, avand fantezii cu magarul nastrusnic :D :drak:

Vadim
5th July 2005, 15:12
Credea ca ii poate face fata. :D O sti ea de ce e in stare. :) Are si ea nevoie, asa e cind te mariti pentru bani. :drak:

Cainele
5th July 2005, 15:25
Credea ca ii poate face fata. :D :drak:

sau / si spate
:drak:

Vadim
5th July 2005, 15:27
De asta e starea deplorabila pe sticla noastra. :) O gramada de femei in functii de conducere care se gindesc la magari si stiu numai sa citesca de pe prompter, aduse de prin coafoare, in loc sa aiba habar sa faca televiziune.

Sint totusi si in Romania baieti care stiu tv. ProTV a fost tare si inca e, cred ca la ora asta sint per total cei mai profesionisti si are au oameni puternici si capabili in spate (nu cei care apar pe sticla). Au fost mereu capabili sa descopere si sa isi creasca proprii oameni, care atunci cind au plecat s-a ales praful de ei (vezi Mindruta, ca ultim exemplu).

Mihai
5th July 2005, 15:54
Vadim, asta nu are nici o legatura cu faptul ca tu lucrezi la ProSport? :o:
NU cred ca proTV e cel mai bun! Toti sunt o apa si-un pamant:P Si protv-ul are bubelele lui asa ca restul tembeliziunilor...

Vadim
5th July 2005, 15:56
ProSport nu are nici o legatura cu ProTV. A avut, dar de 2 ani nu mai are nici o treaba. Sint trusturi diferite. Era pur si simplu parerea mea.

ieppy
5th July 2005, 16:07
eu cunosc pe cineva care lucreaza la ProTV, chiar era producator la o emisiune de real succes, insa de vreun an incoace ProTV sunt de departe cei mai penali. Auzi frate, reportaj cu adi devito in grecia. reportaj de la nunta lui gutza junioare. :D Reportaj cu cel mai sexos dintre magari. te doare capul. cat despre emisiunile propii alea sunt proaste peste tot desi nimic nu se compara cu Ciao Darwin. Iar seriale, alea sunt o jignire in materie, dar nah, daca romanul inghite, ProTV(si restul) le baga pe gat. :D

bogho
5th July 2005, 16:07
acum serios vorbind, voi va mai uitati la ProTV, Antena, Prima, National, TVR, si alte televiziuni romanesti din aceasi categorie?

ieppy
5th July 2005, 16:18
eu ma uit cand mai dau un film bun, desi adorm la reclame si la stiri la R1 si meciuri pe mute ca sa nu imi stric auzul. :D

desdemona
5th July 2005, 16:30
eu nu il prind :) , sunt abonat Astral ;)
Same here. As fi curioasa sa vad ce e de capul lor, cu ochii mei :rolleyes:

acum serios vorbind, voi va mai uitati la ProTV, Antena, Prima, National, TVR, si alte televiziuni romanesti din aceasi categorie?
Da, eu ma uit - cam la toate. In special la cele pe care le amintesti tu, dar si la Realitatea. Ma uit sa vad aceeasi stire pe toate posturile si ma amuza sa vad cum isi gandesc formatul "jurnalelor" de la caz la caz. Dar ma mai uit si la altceva, nu numai la stiri.

realmadrid.com
5th July 2005, 17:11
ProTv nu este cel mai bun, in afara de stirile de la ora 19, nu ma uit deloc..
Cat despre sport, decat sa ma uit la stirile sportive de la ProTv, mai bine le urmaresc pe cele de la TVR1 sau Realitatea TV ;)
In afara de intrebari idioate puse sportivilor, ( imi amintesc ca, Cl. Niculescu le-a raspuns celor de la prost tv la o intrebare absolut stupida cu "Hai ma lasa-ma cu intrebarile astea, ii vezi tu pe colegi tai punand asemenea intrebari ? " ) stirile lor sportive anunta niste evenimente f. imporante, cu cine se insoara Vieri, pe cine a mai cucerit Ronaldo, cu cine umbla Mutu, o biografie a fiecarui jucator faimos bazata pe cuceririle lui....
Dar, pana la urma e bine si asa...barbatii nu mai trebuie sa cumpere Playboy-ul...este in fiecare zi de 19:55 pe ProST TV ;)
Un post pro manele, dupa cum zicea si ieppy...cu prea mult timp alocat reclamelor, imi blestem zilele cand baga ei reclama, potzi sa mananci ceva si cand te intorci, tot publicitate vezi...
In plus, promoveaza prostia (Jiji), figurile (mutu), au: niste sit-comuri de tot rasul, comentatori absolut idiotzi (Costi Mocanu), exact ca si cei de la TvSport ;)
Singurul lucru ce imi place pe ProST TV este UEFA CL...in rest...sunt varza :no:

Cat despre Realitatea TV, N24, Antena 14, singurul care imi place si il urmaresc este Realitatea ;)

bogho
5th July 2005, 17:48
singurele stiri pe care le vad, exceptand pe cele de pe Realitatea, sunt cele de pe ProTv de la orele diminetii. Majoritatea sunt amuzante.
In rest, filme in special la HBO, stiri Realitatea.
La toate astea se adauga transmisiunile sportive, insa doar o parte dintre ele.

P.S.
Pana in weekendul asta nici nu stiam ca "Numai Iubirea" si "Baietii Buni" sunt filme romanesti.

Sharkie
5th July 2005, 17:55
Daca nu stiai ca Numai Iubirea ( cu Buzi in rol principal !!! ) e film romanesc inseamna ca nu ai ce cauta pe forumul asta ! Vezi ca avem un grup infocat al Oanei si nu iti permitem sa te iei de ea !!
(ieppy,I need some backup :D)

ieppy
5th July 2005, 17:57
copile, nu aici. aici e altceva.

Sharkie
5th July 2005, 18:05
Da ma ai dreptate dar totusi e vorba de Oana :rolleyes:

sun
5th July 2005, 18:44
Stire pe ProTv : un om mai mult beat decat viu si-a casapit sotia pt ca aceasta ii spusese : PUTI CA DRACU , dupa care a facut o vizita socrilor , si intr-un acces de sinceritate i-a impuscat pe acestia . Drama s-a incheiat dupa ce omul si-a dat foc si s-a aruncat in gol de la etajul 7 al blocului . In cadere insa , a lovit mortal un baietel de 4 ani , care se afla acum intr-o coma profunda , suferind de numeroase traumatisme si o hemoragie interna .

Asemenea stiri se pot vedea pe Protv la ora 17:00 :(

marcel
5th July 2005, 21:27
eu nu il prind :) , sunt abonat Astral ;)
la mine este antena 3,la astral petrosani;jay leno, altceva nu ai ce sa vezi,plus ca la stiri nici nu se aude sonoru la unele inreg.poate o fi doar la noi in oras.

Tess
6th July 2005, 00:55
...la mine au bagat A3 peste Cultural...partea proasta este ca tre` sa-mi rearanjez programele...partea buna...hmm...nu cred ca exista o parte buna...cat despre stiri, in special cele de la ora 5, ma inspaimanta,drept pt care nu ma uit...reflecta realitatea,e adevarat, dar totusi! din cauza unor astfel de stiri,in curand o sa ajung ca baba cu drobul de sare...

Sharkie
6th July 2005, 12:41
Asa sensibila esti ?

Tess
6th July 2005, 14:30
Stire pe ProTv : un om mai mult beat decat viu si-a casapit sotia pt ca aceasta ii spusese : PUTI CA DRACU , dupa care a facut o vizita socrilor , si intr-un acces de sinceritate i-a impuscat pe acestia . Drama s-a incheiat dupa ce omul si-a dat foc si s-a aruncat in gol de la etajul 7 al blocului . In cadere insa , a lovit mortal un baietel de 4 ani , care se afla acum intr-o coma profunda , suferind de numeroase traumatisme si o hemoragie interna .
Asemenea stiri se pot vedea pe Protv la ora 17:00 :(

uite despre astfel de stiri vorbesc...vrei sa spui ca nu te pun pe ganduri reactiile irationale si absurde ale unor astfel de persoane?sau dreptul pe care si-l `asuma` de a lua viatza cuiva?

Darkslowstar
6th July 2005, 15:13
Tess, eu nu inteleg de ce te uiti la stirile de la 5, mai ales ca stii ce vei vedea acolo. Mai bine te uiti pe Realitatea sau pe net. Zau asa

ieppy
6th July 2005, 15:22
lasa fata sa se uite la ce vrea ea. :D

Tess
6th July 2005, 15:22
...pai am zis ca nu ma uit...dar unele stiri le prinzi fara sa vrei...stii cum e cu diferentza dintre verbele `ecouter` si `entendre` sau `listen`si `learn`...aud involuntar...pe la ora aia ajunge familionul acasa...se deschide tvu` si ramane pe pro chiar daca nu se uita nimeni, eu fiind la calculator, care calculator este amplasat in apropierea tvului aud fara sa vreau:(, cu toata muzica pe care o ascult `in surdina` la casti :D...

MaPaX
10th July 2005, 17:31
Mie imi pare bine ca a aparut acest program, urmaresc emisiunea lui Jay Leno, au si emisiuni cu vedete ..

Paul
10th July 2005, 21:54
pro manele TV e departe cea mai penala. Si alaturi de Antena au cele mai multe si lungi pauze de reclame. Am cronometrat 17 minute la protv odata. INcredibil, nicaieri nu depasesc 10 minute(si asta e enorm).

DIn cate stiu eu , la televiziunile romanesti , Televiziunea publica are dreptul la mixaim 10 minute / ora de publicitate , si televiziunile private de maxim 12 minute /ora.

De asemenea a fost o lege ca filmele nu pot fi intrerupte de reclama...
Dar cine le respecta ...

rox
24th July 2005, 15:28
totusi nu cred ca un post ca antena 3, care se vrea interesant sa aiba numai preluari.
stiu ca exagerez putin, dar in afara de stiri si emisiuni de la altii n-am vazut nimic.
as avea o intrebare: emisiunea lui jay leno cu cate zile e intarziata pentru traducere?
ar fi putut ceva mai bun sau ar fi putut sa n-o faca de loc.

diavol visiniu
22nd December 2005, 11:42
Toate televiziunile sunt la fel dar totusi post mai prost ca national tv n-am vazut in viata mea

SixeR
30th December 2005, 13:02
as avea o intrebare: emisiunea lui jay leno cu cate zile e intarziata pentru traducere?

Cu o zi e intarziata...Cateodata se intampla sa dea emisiuni de vreo 2-3 saptamani..cine stie din ce motive. :rolleyes:

rasheedkpenny
30th December 2005, 13:12
Antena 3 au o emisiune buna, la care ma mai uit, emisiunea financiara cu Moise Guran... si mai e "The Tonight Show with Lay Jeno" :D

National TV fac si ei un lucru bun... de obicei transmit meciurile din deplasare ale Rapidului! :D

nancy_callahan
2nd January 2006, 14:21
hai mah ca nu e chiar asa de rau Antena 3. ma mai uitam si eu la Jay Leno si chiar pe 1 Jan am prins o emisiune simpatica: Cele mai remarcabile 50 de momente ale Las Vegas-ului.

maldini
2nd January 2006, 15:44
ai dreptate nancy ...io as zice ca prost tv este mai groaznic :drak:

Darius
19th April 2006, 11:17
Ce ma enerveaza cel mai mult la Antena 3 este abundenta stirilor cu si despre Partidul Conservator...cred ca este inutil sa mai precizez ca toate aceste stiri sunt stiri "pozitive"...inca nu am vazut nici o stire care sa critice catusi de putin PC sau pe Dan Voiculescu...cred ca toata lumea stie ca Dan Voiculescu este patronul grupului Intact, cel care detine si Antena 3.
In situatia in care pe celelalte posturi TV, Partidul Conservator este absent aproape total (desi se afla la guvernare), Antena 3 si Antena 1 trebuie sa recupereze si sa promoveze politica lui Dan Voiculescu...si cand am spus politica m-am referit strict la politica, nu la politica editoriala a postului TV.
A...era sa il uit pe Mircea Badea...ma distreaza acest personaj...la cat este el de inversunat la adresa mai tuturor oamenilor politici, nu l-am auzit niciodata vorbindu-l de rau pe Dan Voiculescu...cata obiectivitate se poate intalni la d-l Badea...sau poate ca d-l Voiculescu nu are nici un cusur...sau poate d-l Badea vrea doar sa-si pastreze locul de munca...nu este nimic rau in asta...