PDA

View Full Version : Vor confirma noile achizitii facute de Farul ?

Laur_Farul
20th January 2007, 20:07
Cele două achiziții de până acum sunt mijlocașul stânga Marcel Otvoș (25 ani) și fundașul central Cosmin Gheorghiță (29 ani). Eu cred ca va confirma doar mijlocasul ca fundasul mi se pare cam batran si daca Otvos mai are pentru ce se zbate ca sa ramana in liga 1 si sa mai joace cativa ani, Gheorghita cred ca e pe final de cariera si nu prea mai are motivatie !

soryn_acab
20th January 2007, 20:09
Cele două achiziții de până acum sunt mijlocașul stânga Marcel Otvoș (25 ani) și fundașul central Cosmin Gheorghiță (29 ani). Eu cred ca va confirma doar mijlocasul ca fundasul mi se pare cam batran si daca Otvos mai are pentru ce se zbate ca sa ramana in liga 1 si sa mai joace cativa ani, Gheorghita cred ca e pe final de cariera si nu prea mai are motivatie !

ai dreptate in legatura cu gheorghita, daca era un jucator care facea fata promova in liga 1 mai devreme nu la 29 de ani, parerea mea ca e prea tarziu pentru el ! otvos nu l-am vazut niciodata !sper sa nu fie vreo epava prea mare !

tchibos
20th January 2007, 20:14
eu sper sa confirme ambii ca avem nevoie de amandoi mai ales daca cei pe care ii avem nu revin la o forma mai buna

iata ce zice Panduru despre ei in Cuget:

„Sunt fotbaliști înalți, cu pieptul sus, dar să-i vedem și cu «varza»“

în partidele amicale viitoare foștii echipieri ai Gloriei Buzău vor putea să-i arate lui Pandi ce știu și cu balonul.

sper sa nu fie ei varza :(

bianco_azzurro
20th January 2007, 21:38
Daca vor da totul pe teren sigur vor confirma, da nu :no: !

Seahawk
20th January 2007, 22:58
Eu unul nu cred in ei...

bianco_azzurro
20th January 2007, 23:13
Eu unul nu cred in ei...
Nici eu nu am spus ca, cred in ei, ca doar vin de la o echipa modesta, si nu ne putem astepta la prea multe de la ei, numai ca totu' depinde de ei :drak:

alex-hcm
21st January 2007, 01:53
Nu are rost sa criticam niste oameni pe care nici nu ii cunpastem sau nici nu i-am vazut jucand.

danny del corco
21st January 2007, 06:34
Sa-i vedem la treaba, apoi putem comenta.

tchibos
21st January 2007, 11:50
Nu are rost sa criticam niste oameni pe care nici nu ii cunpastem sau nici nu i-am vazut jucand.

nu ii criticam.. ne dam si noi cu parerea.. sperante, asteptari iar la sfarsit vedem care a avut cel mai bun spirit intuitiv :cool:

kerosene
21st January 2007, 14:43
Venind din liga inferioara, cred ca vor avea vointa si vor incerca sa joace cat mai bine,pt a confirma increderea care li s-a dat.Acum ramane de vazut daca vor putea.Eu unul imi doresc sa le mearga bine.Si lor si clubului.

CosminGrc
21st January 2007, 15:26
nush ce sa zic despre ei ....dar sunt deacord cu kerosene vor incerca sa confirme

bahaus_84
21st January 2007, 15:57
Gheorghita ala a facut junioratul la Dinamo,mi e clar ce devotat o sa fie,nu am nevoie sa mi confirme nimic,nush unde ii gasim

danny del corco
22nd January 2007, 04:33
ai dreptate in legatura cu gheorghita, daca era un jucator care facea fata promova in liga 1 mai devreme nu la 29 de ani, parerea mea ca e prea tarziu pentru el ! otvos nu l-am vazut niciodata !sper sa nu fie vreo epava prea mare !

Sa nu ne grabim. Au fost destule cazuri in care cei promovati din ligile inferioare au dat satisfactie. Poate unora sansa nu le-a suras pana acum, sau gandestete ce sanse are un super talent, sa zicem, ce locuieste prin localitati care nu reprezinta centre sportive puternice. Daca nu ai sansa sa te remarce cineva, sa te promoveze, sa iti acorde o sansa, nu o sa fii remarcat niciodata. Deci, hai sa asteptam.

dorryn
22nd January 2007, 05:35
Vor confirma noile achizitii facute de Farul?
:) Care achizitii ? Aia 2 ii trecem la "achizitii"? off ... logic ca nu vor face fata .. au fost adusi doar asa.. ca erau prea ieftini !

ultrasblueshark
22nd January 2007, 13:09
cred ca nici nu vor avea loc in primu' 11... doar la Farul 2 sa confirme...

tchibos
22nd January 2007, 13:11
sa ne amintim totusi ca si atunci cand Farul venea cu multi din B, unii chiar au confirmat.. de ce nu s-ar putea intampla si acum?

ultrasblueshark
22nd January 2007, 13:21
pai ia spune Tchibos... pe cine ai scoate tu din aparare ( Schiopu, Barbu, Gheara ) ca sa-l bagi pe Gheorghitza?

tchibos
22nd January 2007, 13:24
mai e un loc in aparare.. acolo sa fie bagat

Otvos nu e ungur.. a scris in Cuget

ultrasblueshark
22nd January 2007, 13:26
pai eu ma refeream la fundasii centrali.... ca am inteles ca acolo e postul lui...

tchibos
22nd January 2007, 13:49
da, am incurcat eu borcanele.. aveam impresia ca e stanga..

.. oricum eu l-as baga sa vad ce face ca sincer si Schiopul a facut mari gafe in ultimul timp, de Barbu nu mai vorbesc, iar Gheara s-a cam stins

sk8t3rool
22nd January 2007, 16:14
Oricine merita o sansa..daca Panduru i-a adus..poa' este ceva de capu lor..nu trebuie decat sa asteptam..:D:rolleyes:

tchibos
22nd January 2007, 16:36
nu i-a adus Panduru.. el spunea ca o sa ii incerce ca daca cei care i-au monitorizat, inseamna ca e ceva de capul lor si ca o sa le dea o sansa

tchibos
28th January 2007, 00:30
În jocurile de până acum, dintre cele două achiziții, Otvoș a ieșit puțin în evidență, printr-o prestație bună și luciditate în fața porții. A dat două goluri frumoase astăzi (n.n. - vineri), a punctat și contra lui Ovidiu, dar mai are până să fie un jucător de bază. Însă, dacă continuă așa, are mari șanse să fie titular. Este un băiat care-și vede de treaba lui și care muncește. De fapt, amândoi își văd de antrenamente. Nu am probleme cu ei“

Basarab Panduru

sk8t3rool
28th January 2007, 11:47
dupa parerea mea..otvoș va confirma la Farul..:D..e un jucator destul de bun..dar mult pana sa ajunga un jucator valoros..al Farului

dorryn
28th January 2007, 15:06
e nu-l mai ridicati atata ca si noi dadeam gol contra lui ovidiu sau mangalia ..sa nu i se urce la cap. mie sa-mi confirme cand trebuie,nu sa joace bine in amicale si in meciurile importante sa astepti sa nimereasca o pasa si sa zici "e bun dar are emotii" .. e devreme pt un verdict in cazul lui.a,si sa speram ca nu se va accidenta ca i-ar taia serios din elan.

georgebz
21st February 2007, 13:59
Gheorghita a decis sa revina la Gloria unde era nevoie de el pentru ca in multe din meciurile amicale din intersezon apararea a avut de suferit . ( se pare ca urma sa fie trimis la echipa a 2-a a Farului , si la varsta lui asta cu nsiguranta era un pas pe care nu si-l putea perimte )

Despre Otvos ce sa spun ... a facut in tur cateva jocuri foarte bune pentru Gloria , nu e de mirare ca a facut pasul spre Diviza A , iar Farul este o alegere buna ... este genul de jucator ce poate decide meciul de unul singur .

trotica
21st February 2007, 15:28
Tchibos, se pare c-ai închis prea repede thread-ul "Tilincă la Farul" :) Site-ul PSP-ului de azi zice că totuși vine :D :)

tchibos
21st February 2007, 15:44
pai chiar Tilinca a declarat ca varianta Farul a picat, de asta l-am inchis. Il redeschid acum

Kooler
21st February 2007, 15:49
Cea mai mare incredere o am in Otvos. La el m-a astept s-a confirme.

kerosene
21st February 2007, 21:20
Eu sper ca vor confirma toti 3.Otvos,Tilinca si liberianul.Dar pana acum cele mai mari sperante le avem cu Otvos.