PDA

View Full Version : Inceputul sfarshitului ?



uti2102
4th July 2005, 11:54
S-a vorbit mult in ultima vreme ca Becali a ajuns la fundul sacului. Linishtea din acest inter-sezon a confirmat intr-un fel aceasta afirmatzie : Steaua nu s-a intarit mai deloc (ba chiar a fost slabita consistent prin plecarea lui Munti), iar cele mai multe promisiuni au ramas neindeplinite (amintesc aici doar refacerea gazonului).
Becali shi acolitzii sai de la club au fost, dupa episodul Valencia, intr-o continua scadere de po****ritate. Oierul a ajuns sa fie hulit de totzi suporterii, iar MM shi bodyguarzii, dupa efectele de K1, au devenit persoane non-grata in Ghencea.
De parca toate astea n-ar fi fost suficiente, pe fir mai intra un zvon de ultima ora, cu mari shanse de a deveni certitudine : din toamna Becali va pierde total sprijinul MApN, adica va pierde stadionul Ghencea shi toate celelalte anexe pe care le detzinea cu chirie. Se va ajunge astfel in situatzia in care cel mai galonat shi mai po****r club din tzara, ajuns deja pe mainile unui om prea mic pentru o asemenea misiune, sa ramana fara terenul "de joaca" : Stadionul Ghencea, acolo unde au avut loc cele mai mari performantze ale fotbalului romanesc, la nivel de club shi de echipa natzionala.
Avand in vedere ca arena rosh-albastra poarta o puternica incarcatura emotzionala pentru suporterii Stelei, consider ca ruptura care ar putea aparea intre echipa de fotbal shi stadion nu poate avea decat o singura semnificatzie : inceputul sfarshitului epocii Gigi Becali la Steaua. Cu cat mai repede cu atat mai bine !

BECALI PLEACA DIN GHENCEA :degete:

SORENSEN
4th July 2005, 14:54
Greu va pleca , dar datoriile de 13 mil euro (cam subit au ajuns la suma asta) care cu penalizarile in lunile ce vor urma vor ajunge probabil la suma investita de Becali la Steaua si probabil i se spune ORI INCHISOARE ORI DA STEAUA CONTRA DATORII(si probabil steaua va deveni club departamentar iar)
Acum acesta ipoteza cred eu e ca e plauzibila dar dureaza sa se puna in aplicare da cred ca pana la sf anului e indepartat OIERUL.

Triphat
4th July 2005, 15:59
Stadionul n-o sa-l cumpere, gazon nou nema... jucatori de valoare... nu inca si nici nu cred c-o sa vedem in vara asta.. si nu stiu de unde o sa plateasca jiji datoriile alea daca el din banii de pe Neaga si-a luat limuzina.. am intrat in cacao...

SORENSEN
5th July 2005, 00:04
Ce frustrant , ne aflam intre ciocan si nicovala intre faliment si o conducere ciobaneasca...

SORENSEN
7th July 2005, 23:06
Dc oierul pleaca sper sa nu devalizeze si Steaua