PDA

View Full Version : Live8 Concert!!!!!



desdemona
13th June 2005, 22:06
Pink Floyd se reuneşte pentru Live 8

Grupul Pink Floyd se va reconstitui cu ocazia Live 8, serie de concerte umanitare ce vor fi organizate în iulie de rockerul Bob Geldof. Aceasta va fi prima reuniune a trupei din 1981 până în prezent. David Gilmour, Nick Mason, Roger Waters şi Richard Wright vor concerta în Hyde Park, la Londra, pe 2 iulie, în cadrul unui spectacol destinat să trezească conştiinţa publică în ceea ce priveşte combaterea sărăciei. La concertul de la Londra vor mai participa Paul McCartney, Dido, Keane, Elton John, Annie Lennox, REM, Sting, Robbie Williams, The Cure, potrivit lui Bob Geldof, fostul lider al trupei Boomtown Rats, care a fost la originea concertului umanitar Live Aid din 1985.

Dorin
3rd July 2005, 01:45
Azi este in plina desfasurare super concertul mondial cu mai toate stelele muzicii mondiale! Pink Floyd reunit!!! apare in cateva minute.Nu vad comentariii romanesti pe aici. Iata un link super unde se poate vedea LIVE totul!!! http://music.aol.com/live_8_concert/live_now
Dorin :yeah:

desdemona
3rd July 2005, 02:08
Eu am zis mai de multicel de el, dar nu s-a inghesuit nimeni sa se bucure si nici eu nu am mai vorbit singura, in punga :rolleyes:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=289661&postcount=338

Am vazut ca si pe Cafelutza de dimineata incepusera ieri sa vorbeasca despre concert ... bine si asa :)
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=307775#post307775

:yeah:

Tess
3rd July 2005, 02:09
...s-a vorbit despre acest eveniment la `cafelutza`...dar este genul de eveniment care n`are nevoie de nici un comentariu...este prea coplesitor...deocamdata sa ne bucuram de el si sa dam dovada de putzina solidaritate inscriindu-ne pe listzuta la www.live8live.com :ok:

Dorin
3rd July 2005, 02:20
Pink Floyd la London chiar acum !!!!!!!!!! COPLESITOR!!!! FANTASTIC!!!!!!
THANK YOU LORD FOR THIS!!!!! Dorin :yeah:

gicu
3rd July 2005, 02:43
tocmai s-a terminat...Nu credeam c-o sa mai apucam asa ceva. Sincer il admir pe Waters f. mult insa numai cu Gilmour si ceilalti este un artist complet. M-au emotionat. Ma opresc aici insa stiu ca in noaptea asta o sa visez frumos
Multumim Pink Floyd /hello /hello /hello

Later edit: iata cum ne manifestam emotiile pe ols :P

Tess
3rd July 2005, 02:50
...a fost o onoare pt mine sa vad pink floyd reunited...chiar daca a fost live la tv...un recital emotionant si rar... :ok:

later edit: electrizanta interpretarea lui sir paul mccartney & george michael

http://www.bbc.co.uk/music/thelive8event/lineupandartists/ -- aici se gasesc poze, interviuri si informatii despre fiecare formatie participanta la eveniment...

desdemona
3rd July 2005, 02:57
M-au emotionat. Ma opresc aici insa stiu ca in noaptea asta o sa visez frumos
Intr-adevar deosebiti.... ceva cu totul si cu totul special :ok:

O sa ma mai uit cat pot, dar din pacate nu prea mult, ca maine ma trezesc la 7... Am vazut insa ce era mai important, asa ca nu e chiar o problema faptul ca ma retrag in pat :)

Dorin
3rd July 2005, 03:03
WHAT A NIGHT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :yeah: Dorin
PS: U2 , "Vertigo", in concert la Göteborg la sfarsitul lui iulie. Va raportez de la fata locului atunci!

desdemona
3rd July 2005, 03:20
Fericitule :P Lasa ca mai vedem si noi pe la TV din cand in cand cate ceva :mda:

Asteptam impresii :yeah:

Al Dracu
3rd July 2005, 12:34
Am fost si eu la un concertash Live8 organizat aici in sat la mine. La miezul noptii au comutat wallscreenul pe Londra si am putut sa-i vad pe "taticii"! :yeah:

Tess
3rd July 2005, 21:51
mai, stie cineva cate persoane s-au inscris pe lista? :(

realmadrid.com
3rd July 2005, 22:37
Peste 28.000.000 de oameni, eu asa am inteles...

Tess
3rd July 2005, 22:38
si eu la fel...dar vroiam o cifra cat mai exacta :D

realmadrid.com
5th July 2005, 22:09
Dupa recitalul trupei Pink Floyd de la concerul "Live8"...vanzarile la ultimul album al acestora (sorry, dar nu-l stiu) au crescut cu 1300 % :o: :ok:

Triphat
5th July 2005, 23:15
Ma uitam si eu mai devreme la ceva inregistrari la tv... frumos ce face lumea pentru saracimea din Africa..

realmadrid.com
5th July 2005, 23:22
Nu ai fost la concert ? doar stai in Anglia :D...ai ratat ceva f. frumos :( daca nu ai fost.

Triphat
5th July 2005, 23:25
Daca aveam bani veneam in tara, nu stricam pe nici un concert. ;)

Tess
6th July 2005, 02:36
maine....adica azi, are loc la Edinburgh concertul care marcheaza incheierea actiunii `the Long Way To Justice` si inceputul summit-ului G8.

Printre cei care vor canta: Annie Lennox, Snow Patrol, Travis, The Sugababes, Ronan Keating, Beverly Knight, The Corrs, Natasha Bedingfield,Texas, Youssou N’Dour, McFly, Bob Geldof...
...stie cineva daca se va tansmite evenimentul la tv :(? am io o slabiciune pt o anumita formatzie pe care tzin neaparat s-o (re)vad in concert:D...

krapulax
11th July 2005, 22:31
am aflat ca s-au reunit si cream pentru concertul live 8. din pacate n-am vazut nimic. poate sa-mi povesteasca cineva cum a fost. cat despre pink floyd, sigur, intalnire pentru istorie... dar cam atat