PDA

View Full Version : Care din cele 5 echipe din Romania vor ajunge anul acesta in primavara europeana?



esku
2nd July 2005, 19:26
Anul acesta suntem reprezentati de 5 echipe in competitile europene:
Steaua - Uefa Champions League
Dinamo, Rapid - Uefa Cup
CFR Cluj, Gloria Bistrita - Intertoto

vlad1607
2nd July 2005, 19:30
anu asta niciuna sau.........DINAMO ............:D

Paul
2nd July 2005, 19:31
Steaua .... are culoar...daca nu intra in grupele champions league ,are toate sansele sa itnre in grupele UEFA , de unde cu putin noroc si iese...

esku
2nd July 2005, 19:34
Din punctul meu de vedere mi-as dori sa intre toate cele cinci echipe, doar sunt roman si daca ne vom califica cu mai multe echipe ne va creste si noua cota...Stiu ca este apropae imposibil dar macar sa speram ca cel putin o echipa va ajunge in primavara europeana.

vlad1607
2nd July 2005, 19:37
in ce priveste gloria bistritza si chiar si cfr cluj e Imposibil !

Paul
2nd July 2005, 19:44
iar Dinamo si Rapid au sanse ceva mai mari de 20 % sa intre in grupele UEFA

Din cele 40 de echipe din turul I al Cupei UEFA (cel dinaintea intrarii in grupe) ia`ti niste adversari , in fata carora Dinamo sau Rapid nici nu respira.

1) CSKA MOscova
2) Roma
3) Leverkusen
4) Stuttgard
5) Auxeurre
6) Galatasaray
7) AZ Alkmaae
8) FC Sevilla
9)Middlsbourgh
10) Espanyol
11) Sampdoria
12) Palermo
13) Besiktas

De asemenea sunt niste echipe din Champions League , care nu sunt capi de serie in turul III si care in mod normal ajung in UEFA

14) Sahtior Donetsk
15) Betis Sevilla
16) Slavia Praga
17) FC Basel
18) Wisla Kracovia
19) Partizan Belgrad
20) Udinese


Astea sunt echipe in fata carora nu sufla .Celelalte oricum pleaca cu prima sansa , dar ar fi cat de cat accesibile ...

esku
2nd July 2005, 19:44
@vlad1607.....din pacate sunt nevoit sa itzi dau dreptate...:(

Edgar
2nd July 2005, 20:42
Din punctul meu de vedere mi-as dori sa intre toate cele cinci echipe, doar sunt roman si daca ne vom califica cu mai multe echipe ne va creste si noua cota...Stiu ca este apropae imposibil dar macar sa speram ca cel putin o echipa va ajunge in primavara europeana.

Gloria si CFR nu vor ajunge nici macar in UEFA. Iar daca ar ajunge ne-ar micsora coeficientul pentru ca punctele adunate nu s-ar mai imparti la 3, ci la 5, iar Gloria si CFR nu cred ca ar reusi sa rupa gura targului in cupa UEFA (presupunand prin absurd ca ar castiga cupa Intertoto). Sper sa nu se supere nimeni :)

Paul
2nd July 2005, 20:56
poate vre`o 2-3 ceferisti ... ca gloriosi nu sunt pe forum :ok:

t.b.
2nd July 2005, 20:58
Care 5 mai frate, ai baut ceva... Romania nu are decat 3 echipa in cupele europene, Intertoto e doar pentru a da sansa unor nume mari care au terminat pe locuri care nu le-a permis accesul direct in UEFA...

N-ati vazut cu ce echipa de juniori a jucat Athletic azi... ce naiba, acolo bat cu 6-0...

Ca sa revin la intrebare eu cred ca Steaua si Dinamo o sa ajunga in grupele UEFA...

fia
2nd July 2005, 21:00
Eu cred ca Gloria si CFR.

miril
2nd July 2005, 21:02
Niciuna.

vlad1607
2nd July 2005, 21:02
Eu cred ca Gloria si CFR.

ne bucuram pentru tine :D :D si pt crezurile tale :D

Cristy
2nd July 2005, 21:16
steaua nici o sansa , s-ar putea rapid si dinamo in grupe

Paul
2nd July 2005, 21:22
hahahahahah :))

Steaua e cap de serie si are toate sansele sa dea peste niste pescari accesibili ... plus ca are experientza meciurilor europene;
DInamo si Rapid... poate una dintre cele 2 care o sa aiba noroc la tragerea la sorti

Daca in turul I pica:

CSKA Moscova- Rapid si AS ROma - Dinamo , o sa ne bucuram ca vine din nou la Bucuresti o echipa mare (AS Roma) si sa vada si giulestenii cum e sa joci cu detinatoarea trofeului :)

DaRk_Star
2nd July 2005, 21:24
@cry,fi realist..
inainte de a ajunge in grupele cupei uefa,rapid,dinamo si,probabil steaua,vor trebui sa treaca de un singur,mare,lat si al dracu tur al cupei uefa....in care tur al cupei uefa steaua va fi cap de serie in cazul in care nu reuseste vreo surpriza in turul 3 al champions league si va umple de oftica...
rapid si dinamo nu vor fi capi de serie si,cum a aratat paul,vor avea de unde alege un eventual adversar....

dupa cum vezi,steaua are sansele cele mai mari la o primavara europeana..sa nu mai vorbim de cazul fericit in care ar ajunge in grupele champions league,unde e de ajuns sa traga pentru locul 3 ca sa prinda iar primavara europeana...

cat despre cfr si gloria,sa ne multumim daca vor trece de turul asta...cfr nu prea are sanse la bilbao,dupa doar 1-0 in tur (bravo totusi pentru rezultat),in timp ce gloria s-ar multumi cu o dubla impotriva lui deportivo la coruna...

Paul
2nd July 2005, 21:31
ehe ,...ei nu sunt in stare sa treaca de turul II si vorbesc de primavara europeana ...s-au invatat cu binele...
de abaia am reusit noi dupa 11 ani sa ne calificam ... ei (Rapidul) nici nu stiu cum arata o primavara europeana , iar 95 % dintre dinamovistii de pe forum nu stiu cum e sa joace Dinamo in primavara ...

Lasati`ne sa ne pregatim pentru primavara europeana ar zice Borcea...

be@
2nd July 2005, 21:32
Ma , voi nu vedeti ca stati prost cu atacul si ca in locul lui Munteanu n-a venit nimeni ?

Paul
2nd July 2005, 21:34
stai linistita ...
1)mai e timp sa ne luam un mijlocas , si de voie de nevoie avem atac.
Oprita punct fix;
Dica , DInita , Cristea , Iacob...unu o fi in stare sa dea gol ...

Kainsashiki
2nd July 2005, 22:07
Steaua are cea mai mare sansa sa ajunga in primavara europeana..ori in CL ori in UEFA, in CL sanse mai mici sa ajunga, dar ar fi perfect sa ajunga in grupe...

Dinamo cu putin noroc la tragerea la sorti poate ajunge in grupele UEFA..

Rapid cu foarte mult noroc poate sa ajunga si ea in grupe...dar ma cam indoiesc

CFR & Gloria nu cred ca au sanse sa ajunga nici in cupa uefa..

esku
2nd July 2005, 22:10
Care 5 mai frate, ai baut ceva... Romania nu are decat 3 echipa in cupele europene, Intertoto e doar pentru a da sansa unor nume mari care au terminat pe locuri care nu le-a permis accesul direct in UEFA...

Ma esti dilau?!?!?!....ma faci sa rad :happy :happy :happy Cupa Intertoto este o competitie oficiala din programul UEFA. Atat timp cat aceasta competitie are o miza .... calificarea in Cupa Uefa ..... atunci le putem considera si pe cele doua echipe din provincie, CFR Cluj si Gloria Bistrita, angrenate in lupta pentru calificarea in primavara europeana.

Paul
2nd July 2005, 22:12
Steaua are cea mai mare sansa sa ajunga in primavara europeana..ori in CL ori in UEFA, in CL sanse mai mici sa ajunga, dar ar fi perfect sa ajunga in grupe...

Dinamo cu putin noroc la tragerea la sorti poate ajunge in grupele UEFA..

Rapid cu foarte mult noroc poate sa ajunga si ea in grupe...dar ma cam indoiesc

CFR & Gloria nu cred ca au sanse sa ajunga nici in cupa uefa..

Pai Dinamo si Rapid au aceeasi sansa... Dinamo are avatanjul ca ar avea un lot ceva mai bun , insa nu cred .
Eu tot pe Rapid as miza, fiindca au omogenitate , si joace ceva mai bine ca DInamo ...

Insa daca pica cu echipele tari....

Sansele lor de a intra in grupele UEFA sunt egale cu ale noastre de a intra in grupele Ch. League

t.b.
2nd July 2005, 22:12
Steaua are avantajul punctajului si Dinamo are avantajul transferurilor, trebuie sa recunoasteti ca Dinamo a facut cateva transferuri de exceptie... daca joaca cu o echipa de nivel mediu Dinamo are sanse mari de calificare, Rapid inca nu a reusit nici un transfer bun Mara si Iordache nu cred sunt cam iesiti din forma, de cand au plecat sau au jucat prin China sau au lustruit banca de rezerve... Depinde si de noroc... sa asteptam tragerile la sorti...

Paul
2nd July 2005, 22:16
ete fix ... transferuri de exceptie

si`au adus 2 atacanti ... bratu si chihaia , desi nici unul nu are sanse sa prinda primul 11 in fata lui Niculescu si Zicu ...

Apoi l-au adus pe Guso ,desi Cr. Munteanu e in orice secunda mai bun ca si el ... insa nu va fi pastrat ...

Plesan ... e singurul adus sa fie titular ... insa in locul cui ... a lui Grigorie ... nu !
A lui Margaritescu... Plesan e ceva mai ofensiv ... si DInamo s-asa sta naspa in spate!

PS. Daca DInamo trece din 3-4-3 in 4-4-2 doar de dragul esteticului ...adik sa incapa si Dauda in echipa ... face o mare greseala...

Kainsashiki
2nd July 2005, 22:18
Rapid e o echipa foarte surprinzatoare si are un lot cam subtzire...la Dinamo, Andone acum are de unde alege..si d-asta au sanse mai mari, dar pana la urma conteaza sa joace bine si sa aiba noroc la tragerea la sorti ca daca le pica iar o echipa puternica din Europa au de castigat doar din punct de vedere material...

Paul
2nd July 2005, 22:21
nu stii tu o faza de`a lor.

Dupa ce am eliminat Valencia , un dinamovist celebru de pe forum , vine si ne explica:

"Dinamo a facut 1 milion din meciul cu Man. Utd ...
Voi cat ati facut din meciul cu Valencia ??? ...mai ales ca trebui sa fie platiti si jucatorii "

:great:

Kainsashiki
2nd July 2005, 22:24
poate si`a luat si el un procent din aia 1 mil :))

dar in fotbal satisfactiile ti le aduc rezultatele nu banii

esku
2nd July 2005, 22:28
Dinamo are un lot numeros dar neomogen.....nu potzi inchega o echipa intr-o luna de zile..... Dinamo ia jucatori si-i trimite la Dinamo 2, cum a facut si cu Tibor Moldovan (mai bine il lasau la apulum).
Rapid este o echipa omogena, dar dupa rezultatele din ultimele amicale se pare ca nu prea este in forma.
Parerea mea este ca nici una din cele doua nu va ajunge nici macar in grupele Uefa.

george-dinamo
3rd July 2005, 00:45
@esku... nu te baza prea mult pe amicale. de exemplu vara trecuta am castigat pe linie in elvetia, exceptand egalul cu basel, si apoi am inceput campionatul cu frana de mana trasa. eu spun ca avem sanse sa intram in grupe, ca si rapidu, si steaua. pt ca va fi fffff greu sa aiba aia din ghencea un bulan asa de mare sa pice cu o echipa de valoare medie. si pana la urma e bine si ca ai jucat - si chiar ai batut cu 1-0 - cu bilbao sau daca au noroc cu depor -asta pt bistrita. cat priveste primavara , e greu de ajuns acolo. stiaua a avut bulan mare, da cine stie?!
si paulica stai linistit ca dinamovistii de pe ols au mai multe meciuri vazute cu DINAMO in primavara europeana decat ai vazut tu cu echipa ta favorita. multi din ei chiar live. asa ca somn usor.

SORENSEN
3rd July 2005, 01:01
.... dinamovistii de pe ols au mai multe meciuri vazute cu DINAMO in primavara europeana decat ai vazut tu cu echipa ta favorita. multi din ei chiar live. ...
Mda dc media varstei fanilor dinamovisti de pe ols este undeva la 33-35 ani poate ai dreptate dc nu sstttt. :ok:
Cat despre sanse sunt mici , da sper ca macar una va ajunge in grupele UEFA.
Plesan ,Daouda&Co nu cred ca vor speria echipe ca CSKA M sau Stutgart
Mara sau Iordache nu cred ca vor putea pune probleme chiar ROmei (chiar dc e varza acum ) AZ A , Galatasaray sau alte echipe cap de serie.
Creu sa fi optimist.
Cat despre Steaua macar sa se poata trece de irlandezi (oricare ar fi ei) si mai vedem cu UEFA CUP :headbang: :headbang:

Cristy
3rd July 2005, 03:25
dap dar noi jucam fotbal pe iarba pe cand ......
mara si iordache iesiti din forma, dar decat iacob si dinita sau cristea mai bine astia 2 ....dar totusi il avem pe nico care e peste tot atacu lu steaua :ok:

sun
3rd July 2005, 11:37
din cele 5 echipe , Steaua va ajunge in grupele Uefa , de unde se va califica again in 16-imi UEFA , Dinamo poate cu noroc sa ajunga in grupe ( de unde nu va iesi ). Rapid nu trece de turul II preliminar , Gloria si CFR nu rezista lunii iulie .

Paul
3rd July 2005, 11:49
Speranta moarte ultima ...grupele Champions League :great:

vlad1607
3rd July 2005, 11:51
moare. :D

Kainsashiki
3rd July 2005, 11:54
dap dar noi jucam fotbal pe iarba pe cand ......
mara si iordache iesiti din forma, dar decat iacob si dinita sau cristea mai bine astia 2 ....dar totusi il avem pe nico care e peste tot atacu lu steaua :ok:

@Cry tu cum ai fii multumit ? Sa avetzi gazon bun si sa va pozatzi cu el sau sa avetzi un gazon prost si sa jucati in primavara europeana ?

Paul
3rd July 2005, 11:56
moare. :D

h3h3h , pai sperantza e si la voi ... ca noi pana una alta intram lejer in grupele UEFA daca e pana acolo ... insa voi traiti cu sperantza ...

george-dinamo
3rd July 2005, 13:15
intrati lejer in grupele uefa? hai las-o. mai aveti de jucat ceva pana acolo-cam cu trei echipe.

vlad1607
3rd July 2005, 13:20
nu mai ei o sa intre in CL :D :D tot lejer :D

t.b.
3rd July 2005, 14:29
Ma esti dilau?!?!?!....ma faci sa rad Cupa Intertoto este o competitie oficiala din programul UEFA. Atat timp cat aceasta competitie are o miza .... calificarea in Cupa Uefa ..... atunci le putem considera si pe cele doua echipe din provincie, CFR Cluj si Gloria Bistrita, angrenate in lupta pentru calificarea in primavara europeana.

Las-o naibii de treaba, meciurile din intertoto nu aduc puncte Romaniei in coeficientul UEFA, dupa ce o sa castige una din cele doua aceasta competitie, atunci o sa putem vorbi ca avem mai mult de 3 echipe in cupele europene...


ete fix ... transferuri de exceptie

si`au adus 2 atacanti ... bratu si chihaia , desi nici unul nu are sanse sa prinda primul 11 in fata lui Niculescu si Zicu ...

Apoi l-au adus pe Guso ,desi Cr. Munteanu e in orice secunda mai bun ca si el ... insa nu va fi pastrat ...

Plesan ... e singurul adus sa fie titular ... insa in locul cui ... a lui Grigorie ... nu !
A lui Margaritescu... Plesan e ceva mai ofensiv ... si DInamo s-asa sta naspa in spate!

PS. Daca DInamo trece din 3-4-3 in 4-4-2 doar de dragul esteticului ...adik sa incapa si Dauda in echipa ... face o mare greseala

Dinamo a transferat jucatori buni pe toate posturile
Portar: Guso
Fundasi: Daouda, Moti
Mijlocasi: Plesan
Atacanti: Bratu, Chihaia, I. Iordache

plus revenirile lui Cristi Munteanu si Vlad Munteanu, dinamo are de departe cel mai bun lot...

cam asta cred ca o sa fie echipa standard a lui Dinamo
Guso- Tamas, Daouda, Moti-Vl. Munteanu(Pulhac), Plesan, Margaritescu, Fl. Petre- Grigorie, (Zicu, Mihalcea, Bratu in functie de forma), Cl. Niculescu

Angelina Jolie
3rd July 2005, 14:38
Eskule nu te mai obosi cu dl. tb ca doar el saracul face tot posibilul sa minimalizeze pe cat posibil meritele CFR-ului. N-are rost sa-ti bati gura degeaba.
Eu cred ca Steaua ar avea cele mai mari sanse in mod normal, dar cu dementul de jiji nu se poate stii niciodata.

t.b.
3rd July 2005, 14:50
Nu vreau sa minimalizez meritele cfr-ului pentru ca nu am ce... cand o sa ajungeti in cupa UEFA atunci o sa aveti merite...

Cum se poate ca in intertoto sa ne reprezinte echipele de pe locurile 11 si 12??? Normal ar fi fost sa mearga FC National si Farul...

Paul
3rd July 2005, 15:01
Las-o naibii de treaba, meciurile din intertoto nu aduc puncte Romaniei in coeficientul UEFA, dupa ce o sa castige una din cele doua aceasta competitie, atunci o sa putem vorbi ca avem mai mult de 3 echipe in cupele europene...



Dinamo a transferat jucatori buni pe toate posturile
Portar: Guso
Fundasi: Daouda, Moti
Mijlocasi: Plesan
Atacanti: Bratu, Chihaia, I. Iordache

plus revenirile lui Cristi Munteanu si Vlad Munteanu, dinamo are de departe cel mai bun lot...

cam asta cred ca o sa fie echipa standard a lui Dinamo
Guso- Tamas, Daouda, Moti-Vl. Munteanu(Pulhac), Plesan, Margaritescu, Fl. Petre- Grigorie, (Zicu, Mihalcea, Bratu in functie de forma), Cl. Niculescu


Deci tu zici asa:
Guso - Tamas , Dauda , Moti - Munteanu , Plesan , Margaritescu , Petre - Grigorie , Zicu , Niculescu

uite aici

Hamutovsky - Ogararu , Radoi , Ghionea , Marin - Nicolita , Parasvhiv , Dica , Bostina - Oprita , Cristea

ia zii

o luam ...
Apararea ... nici nu are rost sa discutam ... DInamo formata dintr`un betin notoriu + 3 jucatori de la echipa care a retrogradta ... ok ...

Un mareeeeee plus pentru Steaua , si o mare gaura pentru Dinamo.
Mijloc ... Munteanu - Plesan - Margaritescu - Petre vs Bostina - Parasvhiv - Dica- Nicolita

1) Bostina vs Vl. MUnteanu ... no sens ... Bostina muuuuult peste
2)Paraschiv vs Margaritescu ... iarasi non sens
3)Dica vs Plesan ...hehe , Plesan ramane o valoare , mai trebuie sa se integreze la Dinamo ...pana atunci + ramane la DIca

4)Petre vs Nicolita ... acelasi profil de jucator , Petre are avantajul experientei , Banel are tot timpul sa creasca; Amandoi alearga bine , ... totusi Petre e la Nationala ..dam un plus pentru DInamo , insa sa nu se uita ca Banel face bine faza defensiva , iar la faza ofensiva este ajutat si de Ogararu , pe cand la DInamo Fl.Petre e singur


Deci la nivel de mijloc : scorul este 3-1 pentru Steaua


Atacul :
Oprita - Cristea (Iacob/Dinita) vs Zicu - Grigorie - Niculescu

Fara discutie un plus pentru Dinamo ... insa nu unul decisiv ... Grigorie si Zicu sunt profilul lui Cristea , adik f. oscilant in evolutii , iar OPrita si Niculescu sunt 2 atacanti f. puternici.
Ma rog Niculescu are randament mai mare ...

nush ce sa zic ... sa zicem aici 2-0 pentru Dinamo

Deci la aparare : 5-0 Steaua
Mijloc : 3-1 Steaua
Atac: 2-0 Dinamo

__________
total : 8-3 Steaua

t.b.
3rd July 2005, 15:54
Guso - Hamutovski, bosniacul a fost mai in forma anul trecut

Radoi va fi suspendat primele etape, dar per total Steaua are aparare mai buna, insa si Dinamo au castigat in forta prin venirea lui Daouda si Moti

Vl. Munteanu - Bostina, la National Vladutz a demonstrat ca are valoare, a fost cel mai bun mijlocas stanga din retur, Bostina inconstant in joc

Petre mai bun ca Nicolita

Margaritescu - Paraschiv cam la fel

Plesan - Dica nu se prea poate face o comparatie deoarece sunt jucatori de profiluri diferite, totusi sa zicem un egal

Atac + pentru Dinamo, totusi nu foarte mare diferenta, un cuplu Oprita-Iacob se poate dovedi eficient

Steaua si Dinamo au titulari de valori apropiate, Dinamo are mai multe solutii de rezerva in special la mijloc si in atac, Steaua are experienta meciurilor internationale si avantajul culoarului...

In campionat la intalnirile directe va conta forma de moment si tactica folosita, Andone la fiecare derby a incercat sa inoveze si nu a avut rezultate, Protasov ramane de vazut cum va gestiona lotul pe care-l are....

Cristy
3rd July 2005, 16:10
@Cry tu cum ai fii multumit ? Sa avetzi gazon bun si sa va pozatzi cu el sau sa avetzi un gazon prost si sa jucati in primavara europeana ?

cu unu prost , adica sa-l avem pe ala de dinainte care era de 10 ori mai bun ca ala de pe ghencea

Cristy
3rd July 2005, 16:26
Nu vreau sa minimalizez meritele cfr-ului pentru ca nu am ce... cand o sa ajungeti in cupa UEFA atunci o sa aveti merite...

Cum se poate ca in intertoto sa ne reprezinte echipele de pe locurile 11 si 12??? Normal ar fi fost sa mearga FC National si Farul...

pai era o data limita pentru inscriere si atunci se juca campionatu si daca national se inscria si termina pe 3 nu putea merge in cupa uefa ca s-a inscris in intertoto asa si cu farul, dasta nu s-au inscris, sperand sa mearga in cupa uefa

vlad1607
3rd July 2005, 16:33
@Paulica :cine te-a ajutat in analiza ta? vecinu ma mare? :D :D sa ne prezintzi analiza asta si dupa meciurile directe ! :D
cu scuzele (imprejurarile nefericite pt steaua ) de rigoare ca altfel nu esti tu ! :D

Paul
3rd July 2005, 16:37
cata spiritualitate ...

care vecin mai mare bre ... ca nu stau la bloc :yeah:

vlad1607
3rd July 2005, 16:38
toate la timpul lor :D

am intzeles..stai la casa...in pustietate :happy: noroc cu Zapp Online :D :D

Paul
3rd July 2005, 16:55
rds wireless :yeah: :yeah:

cip_81
3rd July 2005, 16:59
Paulica, ia compara tu linia asta de mijloc Petre, Plesan, Grigorie, Zicu/ Cristea cu asta Nicolita , Parasvhiv , Dica , Bostina.

Iti spun eu, e 4-0 pentru Dinamo.

De atac nu mai discutam. Singurul avantaj ar fi la aparare (nu si la portar).

don_denver
3rd July 2005, 17:00
sincer as dori ca toate echipele sa intre....dar deh...nus tiu ce sa zic...vom vedea atunci...pana in acel moment, recte primavara europeana: bafta tuturor echipelor...amin!

Kainsashiki
3rd July 2005, 17:03
Paulica, ia compara tu linia asta de mijloc Petre, Plesan, Grigorie, Zicu/ Cristea cu asta Nicolita , Parasvhiv , Dica , Bostina.

Iti spun eu, e 4-0 pentru Dinamo.

De atac nu mai discutam. Singurul avantaj ar fi la aparare (nu si la portar).


Andone nu juca cu Margaritescu la inchidere?? Ce faci ii schimbi tactica lu Nea` Ando??:D si Paraschiv e mult peste Margaritescu; Dica peste Grigorie si Zicu cu Bostina cam la fel, Zicu de cand s-a intors n-a prea aratat nimic...si Bostina nu e constant deloc

cip_81
3rd July 2005, 17:06
Pai, Margaritescu are postul ocupat de Plesan...joaca cam pe acelasi post. Dica este peste Grigorie doar pe holurile din Ghencea. Petre-Nicolita nu se poate compara...e o blasfemie. Zicu/ Cristea peste Bostina.

Paul
3rd July 2005, 17:07
Paulica, ia compara tu linia asta de mijloc Petre, Plesan, Grigorie, Zicu/ Cristea cu asta Nicolita , Parasvhiv , Dica , Bostina.

Iti spun eu, e 4-0 pentru Dinamo.

De atac nu mai discutam. Singurul avantaj ar fi la aparare (nu si la portar).


ok.

Petre > NIcolita
Paraschiv > Plesan
Grigorie <Dica
Zicu /Cristea =Bostina

2-1

Si la portar de ce nu ...

Guso ... Tudor ...
Guso .... Hamutosvky?

Kainsashiki
3rd July 2005, 17:13
Guso a primit 44 de goluri la Craiova..si diferenta mare intre aparearea lu Dinamo si apararea lu Craiova nu e ...

Paul
3rd July 2005, 17:15
Pai, Margaritescu are postul ocupat de Plesan...joaca cam pe acelasi post. Dica este peste Grigorie doar pe holurile din Ghencea. Petre-Nicolita nu se poate compara...e o blasfemie. Zicu/ Cristea peste Bostina.

Deci Grigorie ... Dica ... esti naiv rau ... ; Poate in capu` lu Netoiu Grigorie asta e fotbalist ...

Hehe , pe cat pariu ca linia voastra va fi ... Petre - Margaritescu(Burca) - Plesan - Zicu

Grigorie atacant (in 3-4-3) , si Plesan coordonator.
Si atunci e cum zic eu ... Plesan < Dica , Margaritescu <Parasschiv ...
Petre - Nicolita ... e de discutat... oricum importanta e unitatatea liniei de mijloc ... in nici un caz om la om ...

Si la unitate ... unde e la voi

Plesan - nou
Zicu - juma de an
Petre 10 ani
Margaritescu - 1 an

Long time ...

t.b.
3rd July 2005, 17:39
Girgorie va juca volante, asa a jucat si in finalul sezonului, cand a avut evolutiile cele mai bune... Mijlocul lui Dinamo si cel al Stelei sunt de valori apropiate, Dinamo are insa rezerve ca Ad. Cristea, Al. Pacurar, Pulhac, I. Balan.... Steaua nu stiu ce solutii are la mijloc, Lovin, nu-mi vine acum nimeni in minte... poate ma ajutati voi stelistii...

vlad1607
3rd July 2005, 17:39
@daiblo:te intzelegem in Bahrein se vede altfel fotbalul :happy

Paul
3rd July 2005, 17:41
Girgorie va juca volante, asa a jucat si in finalul sezonului, cand a avut evolutiile cele mai bune... Mijlocul lui Dinamo si cel al Stelei sunt de valori apropiate, Dinamo are insa rezerve ca Ad. Cristea, Al. Pacurar, Pulhac, I. Balan.... Steaua nu stiu ce solutii are la mijloc, Lovin, nu-mi vine acum nimeni in minte... poate ma ajutati voi stelistii...

Dumitru ... dreapta / centru ... momentan e accidentat ;
Oprita - extrema dreapta ... mai ales daca schimba Oleg sistemul in 4-3-3, direct pe poarta


Sa fie ceva in genul:

Hamu(Tudor) - Ogararu , Radoi , Ghionea , Marin - Nicolita (Dumitru) , Paraschiv , Bostina - Oprtia , Dica - Iacob

Kainsashiki
3rd July 2005, 17:46
@daiblo:te intzelegem in Bahrein se vede altfel fotbalul :happy


da, eu il vad mai cu ochii deschisi...:D

t.b.
3rd July 2005, 17:55
@ Paul
Oprita ziceai ca o sa joace in atac... Dumitru, da poate sa fie o solutie daca isi revine...

esku
3rd July 2005, 18:04
Las-o naibii de treaba, meciurile din intertoto nu aduc puncte Romaniei in coeficientul UEFA, dupa ce o sa castige una din cele doua aceasta competitie, atunci o sa putem vorbi ca avem mai mult de 3 echipe in cupele europene...

aloooo, gradinitza!!! :o: Nu era vorba de coeficiente UEFA. De cate ori sa itzi explic ca atat timp cat Cupa Intertoto este in grila de organizare a UEFA atunci este o competitie oficiala in care sunt agrenate echipe care au ca scop calificarea in Cupa Uefa de unde se poate ajunge in primavara europeana.... sa itzi fac o schema? :ciocan:

Stiu ca te oftici ca CFR Cluj bate pe Athletic Bilbao intr-o competitie oficiala organizata de UEFA, iar voi jucatzi amical cu "Avantul Prabusirea". Asta-i viata..... :evil:

t.b.
3rd July 2005, 18:09
Adica e ca si cum ar juca vreo 5 tururi preliminare... hai sa fim seriosi chiar crede cineva ca echipele de pe locurile 11 si 12 din Romania pot ajunge in primavara europeana?????

esku
3rd July 2005, 18:21
asta este cu totul altceva! Ori de ajung, ori de nu ajung in UEFA nu potzi nega ca nu sunt in lupta pentru primavara europeana. (ca este aproape imposibil nu este un motiv sa le scoatem din subiectul nostru de discutie) Totusi au si ele meritele lor ..... trebuie sa le apreciem macar curajul, dar si faptul ca pana acum nu ne-au facut de ras, mai ales cfr-ul.

Angelina Jolie
4th July 2005, 13:56
Stiu ca te oftici ca CFR Cluj bate pe Athletic Bilbao intr-o competitie oficiala organizata de UEFA, iar voi jucatzi amical cu "Avantul Prabusirea". Asta-i viata..... :evil:
Ai pus punctul pe "i". Mare e durerea prin parcul Mare zilele astea. :happy :happy

esku
4th July 2005, 17:06
asa e mai bine......discutia risca sa degenereze.....t.b. si Marilyn Monroe incercati sa folositi privatul! Orice mesaj asemanator ar trebui la randul sau sters!

S2K
4th July 2005, 17:40
Anul asta nu se vor pupa nici macar grupele Cupei UEFA ... de catre nimeni.

esku
4th July 2005, 18:23
optimistuleeeee :D

Kainsashiki
4th July 2005, 19:21
2 echipe tot ajung in grupele uefa..probabil steaua si dinamo..:D

Cristy
4th July 2005, 21:14
sigur .....

SORENSEN
4th July 2005, 23:56
Sper ca macar una dintre cele implicate va merge spre primavara europeana

S2K
5th July 2005, 11:14
2 echipe tot ajung in grupele uefa..probabil steaua si dinamo..:D

Steaua Rosie Belgrad si Dynamo Minsk (ca Kiev-ul e in Liga) vrei sa spui, nu-i asa?

Cu cine ma? Cu valorile Enescu, Pulhac, Litu ...

Hard
5th July 2005, 14:20
romanul s-a nascut pesimist, pesimist o sa moara....

Kainsashiki
5th July 2005, 15:13
Steaua Rosie Belgrad si Dynamo Minsk (ca Kiev-ul e in Liga) vrei sa spui, nu-i asa?

Cu cine ma? Cu valorile Enescu, Pulhac, Litu ...


Da tu crezi ca toti s-au nascut in culmea gloriei ? Sunt fotbalisti tineri cu valoare. Daca stii sa vorbesti cu ei si sa le dai incredere o sa demonstreze ca nu au fost adusi degeaba.

De 5 ani tot vorbim de intineriri dar cand vin jucatori tineri uite cum se reactioneaza..

S2K
5th July 2005, 16:06
Vrei sa spui ca de cinci ani (de fapt de 15) se tot intineresc echipele. Si cand se ajunge la un anumit nivel ... gata pleaca afara sau se pierd din cauza fumului din cluburile de noapte.

Pai de ex. daca se ia in considerare cati jucatori a vandut dinamo in ultimii 15 ani ar putea sa faca alte 15 echipe si sa joace in Divizia A singuri.


SebyO: Nu este vorba de pesimism. ESTE VORBA DE REALISM.

Kainsashiki
5th July 2005, 19:10
SebyO: Nu este vorba de pesimism. ESTE VORBA DE REALISM.


Nu e dom`le realism asta, pentru ca acum eu cred ca am mai crescut fatza de ultimul an, cand s-a calificat Steaua

Steaua:
- a plecat decat Dorinel, dar lotul este foarte omogen
- a venit Victoras Iacob, atacant de careu, probabil o sa mai vina si un mijlocas central
- experienta de anu trecut..

Dinamo:
- au facut transferuri, nu prea au lotul omogen
- dorintza tuturor celor de acolo e sa intre in grupe
- n-a plecat nici un jucator important

Rapid:
- au un lot omogen
- n-a plecat nimeni

Pana acum 2 ani sistemul UEFA era altfel si nu existau grupe uefa, acum sistemul este mai usor pentru echipele mai mici

Paul
5th July 2005, 19:18
Sa nu uitam ca Dinamo si Rapidul nu vor fi capi de serie cu putin noroc dau de niste adversari in fata carora vor avea 0(zero) sanse; Si atunci sa vezi cum incepe scandalul ...cel putin la DInamo ... mai ales in conditiile in care Steaua va profita de punctajul ei si se va califica;

Sa vezi ca pe Ando nu`l prinde Craciunul la DInamo daca nu intrain grupele UEFA ... plus ca din nou Claudiu si Florentin le vor amintii celor din conducere ca au o varsta si vor si ei afara ...

esku
5th July 2005, 21:05
Va fi foarte greu sa scoti un cap de serie (referitor la Dinamo si Rapid) asa ca sansele sunt fff mici pt cele doua sa intre un grupe....poate cu FFFFFFF MULT norok sa treaca de tururile preliminare....ramane de vazut.....Dinamo se pare ca dezamageste in primul ei meci cu seriff dar nu poti judeca o echipa dupa un meci....si in acest caz ramane de vazut...

Cristy
5th July 2005, 21:11
a nu poti judeca , dar pe RAPID puteti dupa ce a luat bataie de la o echipa din elvetia ....

esku
5th July 2005, 21:40
am judecat eu prestatia lu` rapid???? nu imi amintesc!!!

Cristy
5th July 2005, 21:57
nu ma refeream la tine....in special

esku
5th July 2005, 22:07
pai nu mai generaliza....da nume(nick-uri).....concret!!!

Paul
5th July 2005, 22:40
a nu poti judeca , dar pe RAPID puteti dupa ce a luat bataie de la o echipa din elvetia ....

bataie de la o echipa din elvetia , si inca 3 egaluri ...
Fii siur ca daca DInamo mai face 2-3 meciuri naspa , o sa apara discutii.
Ca de Rapid ne`am luat cand a inceput sa piarda cu echipa din Liga a III din Elvetia ...
Nu dupa un meci...

Cristy
5th July 2005, 23:44
da mah luati-va dupa meciurile amicale, ca astea conteaza. ...

S2K
6th July 2005, 11:14
Steaua:
- a plecat decat Dorinel, dar lotul este foarte omogen
- a venit Victoras Iacob, atacant de careu, probabil o sa mai vina si un mijlocas central
- experienta de anu trecut..


Prin plecarea lui Dorinel, Steaua nu mai are creier la mijlocul terenului si omul fara de care Steaua este o echipa de doi lei. In plus Radoi si Oprita sunt accidentati si cine stie cand vor putea reveni sa joace la randamentul maxim. Dica este si el pe picior de plecare, iar Andrei Cristea a prins si el un meci mare - cu Valencia si de atunci e mai slab decat atacantul central de la echipa de amatori din Voluntari.

Iacob? :D :D

In plus nu uita un aspect foarte important: jucatorii au resimtit din plin presiunea facuta asta primavara de fecali prin mizeriile lui. Daca incepe si procesul ... sa vezi atunci.

Si in final nu uita nici aspectul antrenorului: Zenga este cu zece clase peste Protasov. Daca titlul luat de Protasov la Pireu ar fi fost datorat in asa de mare masura lui, atunci ar mai fi antrenat si de atunci.


Dinamo:
- au facut transferuri, nu prea au lotul omogen
- dorintza tuturor celor de acolo e sa intre in grupe
- n-a plecat nici un jucator important

Rapid:
- au un lot omogen
- n-a plecat nimeni

Pana acum 2 ani sistemul UEFA era altfel si nu existau grupe uefa, acum sistemul este mai usor pentru echipele mai mici

dinamo si r rapid nu conteaza in cupele europene si nu vor conta nici acum. dinamo a transferat masiv de la o echipa care a retrogradat ... loturi omogene, neomogene ... valoarea conteaza mai mult decat omogenitatea.

Angelina Jolie
6th July 2005, 14:47
Conform sondajului (dupa ce am infipt si eu un vot la CFR CLUJ) avem aceleasi sanse de a ajunge in primavara europeana ca si Dinamo. Hahahaha. Beton.

Kainsashiki
6th July 2005, 15:39
Prin plecarea lui Dorinel, Steaua nu mai are creier la mijlocul terenului si omul fara de care Steaua este o echipa de doi lei. In plus Radoi si Oprita sunt accidentati si cine stie cand vor putea reveni sa joace la randamentul maxim. Dica este si el pe picior de plecare, iar Andrei Cristea a prins si el un meci mare - cu Valencia si de atunci e mai slab decat atacantul central de la echipa de amatori din Voluntari.

Iacob? :D :D

In plus nu uita un aspect foarte important: jucatorii au resimtit din plin presiunea facuta asta primavara de fecali prin mizeriile lui. Daca incepe si procesul ... sa vezi atunci.

Si in final nu uita nici aspectul antrenorului: Zenga este cu zece clase peste Protasov. Daca titlul luat de Protasov la Pireu ar fi fost datorat in asa de mare masura lui, atunci ar mai fi antrenat si de atunci.



dinamo si r rapid nu conteaza in cupele europene si nu vor conta nici acum. dinamo a transferat masiv de la o echipa care a retrogradat ... loturi omogene, neomogene ... valoarea conteaza mai mult decat omogenitatea.


Oprita revine curand, Radoi la fel. Daca tu crezi despre echipa pe care o sustzii ca e o echipa de 2 lei, e clar.

Iacob a dovedit la Otelu ca are simtul portii.

Protasov a fost cam in aceeasi situatie ca si Zenga dupa ce a castigat campionatu in Grecia. Vezi tu ca antreneaza Zenga vreo echipa acum ? Toate alea cu care a negociat si-au gasti alti antrenori...

Despre Dinamo si Rapid, daca au noroc la tragerea la sortzi au sanse..

t.b.
6th July 2005, 16:39
Conform sondajului (dupa ce am infipt si eu un vot la CFR CLUJ) avem aceleasi sanse de a ajunge in primavara europeana ca si Dinamo. Hahahaha. Beton.

Si-acuma pe bune, chiar crezi ca are cfr vreo sansa de a ajunge in PRIMAVARA EUROPEANA?????

esku
6th July 2005, 16:56
:) nerelevant acest sondaj :D!

Paul
6th July 2005, 17:42
Conform sondajului (dupa ce am infipt si eu un vot la CFR CLUJ) avem aceleasi sanse de a ajunge in primavara europeana ca si Dinamo. Hahahaha. Beton.

Aici ai dreptate.
Sansele voastre = 0
Sansele lui Dinamo = 0

Deci CFR are aceleasi sanse ca si Dinamo (si Gloria , si Rapid)

S2K
6th July 2005, 18:49
Oprita revine curand, Radoi la fel. Daca tu crezi despre echipa pe care o sustzii ca e o echipa de 2 lei, e clar.

Iacob a dovedit la Otelu ca are simtul portii.

Protasov a fost cam in aceeasi situatie ca si Zenga dupa ce a castigat campionatu in Grecia. Vezi tu ca antreneaza Zenga vreo echipa acum ? Toate alea cu care a negociat si-au gasti alti antrenori...

Despre Dinamo si Rapid, daca au noroc la tragerea la sortzi au sanse..


Vom vedea care are dreptate. Sper sa mai ai curajul sa vorbesti cu mine peste cateva saptamani.

Acum sa le luam pe rand:

1. Faptul ca sustin Steaua nu inseamna ca trebuie sa fiu si de acord cu ce se intampla acolo.

2. Una este sa ai simtul portilor de la FCM Bacau, Alba Iulia ... si alta sa ai simtul portii unor echipe de renume. Cred ca Iacob va face in pantaloni daca se va vedea (nu va ajunge acolo) singur cu portarul lui Milan sau Real de ex.

3. Pentru Zenga au negociat ziarele din Romania, mai degraba decat el sau impresarul sau.

4. Cat despre dinamo si r rapid ... s-a vazut ieri la Tiraspol ce sanse au. Daca nici pe aia din Moldova nu ii bat, atunci "sansele" lor trebuie sa se numeasca echipe de pe Marte probabil.

Cristy
6th July 2005, 19:02
heh rapid nu a jucat ieri si spune-mi si mie unde ai vazut tu echipa " r rapid" ?sau iti tremura mana ?

Kainsashiki
6th July 2005, 20:35
Vom vedea care are dreptate. Sper sa mai ai curajul sa vorbesti cu mine peste cateva saptamani.

Acum sa le luam pe rand:

1. Faptul ca sustin Steaua nu inseamna ca trebuie sa fiu si de acord cu ce se intampla acolo.

2. Una este sa ai simtul portilor de la FCM Bacau, Alba Iulia ... si alta sa ai simtul portii unor echipe de renume. Cred ca Iacob va face in pantaloni daca se va vedea (nu va ajunge acolo) singur cu portarul lui Milan sau Real de ex.

3. Pentru Zenga au negociat ziarele din Romania, mai degraba decat el sau impresarul sau.

4. Cat despre dinamo si r rapid ... s-a vazut ieri la Tiraspol ce sanse au. Daca nici pe aia din Moldova nu ii bat, atunci "sansele" lor trebuie sa se numeasca echipe de pe Marte probabil.

Esti cumva tatal pesimismului ?! Daca ar gandi totzi ca tine am ajunge rau, nici nu ne-am mai prezenta la fotbal, ne-am intoarce la vremurile vechi, jucand oina, ca si asa acolo nu ne bate nimeni..

Curaj o sa am intotdeauna sa vorbesc cu cineva, de ce sa nu am cu tine ?!

S2K
6th July 2005, 20:51
Da, ma Steaua va castiga Liga Campionilor, iar dinamo Cupa UEFA in finala cu r rapid. Esti multumit acum?!

esku
6th July 2005, 23:08
Si supercupa europei cine o ia???? :D :D :D

Kainsashiki
6th July 2005, 23:15
Da, ma Steaua va castiga Liga Campionilor, iar dinamo Cupa UEFA in finala cu r rapid. Esti multumit acum?!


Stii ce, probabil si sezonu trecut ai zis ca n-are nici o sansa Steaua, sau ai crezut ca va ajunge unde a ajuns ?
Si sezonu trecut a plecat Pitzi inainte de inceput, a plecat si Neaga pe parcurs, asa ca nu cred ca trebuie sa fi asa de pesimist. In fine, fiecare e asa cum l-a lasat Dumnezeu, dar iti zic ca sincer putin optimism nu strica.

Sorin Blaj
7th July 2005, 09:35
Daca vom avea o echipa romaneasca in primavara europeana va fi o mare surpriza inclusiv pentru echipa respectiva.

Daca as fi rautacios as spune ca echipa care va ajunge in primavara europeana anul acesta va fi Poli Timisoara.

Kainsashiki
7th July 2005, 12:20
@ Sorin Blaj TREZESTE-TE TREZESTE-TE TREZESTE-TE!!


unde dreaq jucati voi in Europa ?? pe ce lume traiesti ?

ronaldinho
7th July 2005, 12:39
de ajuns in primavara, niciuna. poate Steaua in UEFA, ca si anul trecut. Dinamo si Rapidul, au facut prea multe transferuri...iar lipsa de omogenitate se va simti, mai ales in Europa.
Pe masura ce vor inainta in Intertoto, Cluj si Bistrita vor intalni echipe f puternice, in fata carora ( cu echipa de baza ) nu cred ca au vreo sansa de calificare.

Sorin Blaj
7th July 2005, 12:59
@ Sorin Blaj TREZESTE-TE TREZESTE-TE TREZESTE-TE!!


unde dreaq jucati voi in Europa ?? pe ce lume traiesti ?

Am precizat, daca as fi rautacios, iar ipoteza cu Poli Timisoara in primavara europeana este valabila pentru la anul.

armin
7th July 2005, 13:12
Ar fi extraordinar daca am ajunge cu 2 echipe in grupe.
Ar fi satisfacator daca am ajunge cu una singura.
In ultimul timp, Rapid nu-mi da nici o speranta in Europa. Mai mult, vine Lucescu jr. si zice ca tre sa ne vedem lungu nasului si sa nu visam la europa. Ok mister, ramai in divizia a, noua ne ramane sa speram ca Steaua si Dinamo ne vor bucura anul asta. Si la anul si Timisoara.
Bafta multa!

Kainsashiki
7th July 2005, 13:12
mai citeste o data ce ai scris : Daca as fi rautacios as spune ca echipa care va ajunge in primavara europeana anul acesta va fi Poli Timisoara.

S2K
7th July 2005, 13:50
Stii ce, probabil si sezonu trecut ai zis ca n-are nici o sansa Steaua, sau ai crezut ca va ajunge unde a ajuns ?
Si sezonu trecut a plecat Pitzi inainte de inceput, a plecat si Neaga pe parcurs, asa ca nu cred ca trebuie sa fi asa de pesimist. In fine, fiecare e asa cum l-a lasat Dumnezeu, dar iti zic ca sincer putin optimism nu strica.

Nu am cum sa am parte de optimism ... pentru ca inainte de a fi optimist sunt REALIST si vad lucrurile ca atare. Pe mine nu m-a aburit fecali cu ideile lui ca echipa sa ajunge in finala Cupei UEFA. Dar, da ... cand a ajuns Zenga la Steaua am fost sigur ca se va ajunge in primavara.

Cristy
7th July 2005, 15:10
sigur armin , mie sa nu ramai tu pe afara din primu tur cu irlandezii...

07Ex
7th July 2005, 20:17
Nu ajunge nici una in primavara europeana.

Paul
7th July 2005, 20:25
sigur armin , mie sa nu ramai tu pe afara din primu tur cu irlandezii...

bai , da voi nu mai puteti de grija noastra ?

Ia fa un efort , si spune`mi de cate ori in ultimii 10 ani am fost eliminati de echipe inferioare noua (adik noi sa pornim favoriti si sa fim eliminati).

Presupum ca iti cer prea mult si iti dau eu raspunsul : 1 (o data) !

Steaua - Saint Gallen , in UEFA in 2001 , cand am fost capi de serie si astia ne`au eliminat (Multimim Pitzy)

In rest , de cate ori am fost favoriti ne`am calificat.
Insa , din posturi de out sideri am facut multe surprize... printre cele mai mari :West Ham United si Valencia .

Cristy
7th July 2005, 20:41
si ce crezi ca fotbalul se joaca asa , care e favorit trebuie sa se si califice neaparat?

Kainsashiki
7th July 2005, 20:43
nu ma dar mai mereu cand a fost Steaua favorita s-a calificat...

Paul
7th July 2005, 20:44
N`am spus nicaieri asta.
Insa , sunt unele echipa care nu rateaza din postura de favorite.

Sa va reamintesc episoadele Valeranga Osla si Skonto Riga ... ?

Ca de Dinamo nu mai vorbesc ... desi mi se indoaie limbi cand ma gandesc la Knatt.......

Paul
15th December 2005, 16:54
un thread vechi de 5-6 luni , insa va invit sa`l cititi ...
thread de colectie :P

fia
15th December 2005, 16:56
Ar fi extraordinar daca am ajunge cu 2 echipe in grupe.
Ar fi satisfacator daca am ajunge cu una singura.
In ultimul timp, Rapid nu-mi da nici o speranta in Europa. Mai mult, vine Lucescu jr. si zice ca tre sa ne vedem lungu nasului si sa nu visam la europa. Ok mister, ramai in divizia a, noua ne ramane sa speram ca Steaua si Dinamo ne vor bucura anul asta. Si la anul si Timisoara.
Bafta multa!
Cat de mult se pot insela unii :)

alejandro
15th December 2005, 17:02
eu mai am voie sa votez?:drak:

Paul
15th December 2005, 17:28
acu nu.
strici farmecul poll`ului

ULTRAS-CT
18th February 2006, 23:33
Eu cred ca Gloria si CFR.
ce-ai ba frate esti neboon ? u crezi ca tata Jean(gloria) face legea si in euROpa ? in Romania ii merge lu blaturi , intelegeri cu arbitrii alea alea ... dar in euROpa P*LA si chiar daca nu si-ar baga nea'Jean coada ... tot nu au echipa de uefa ! mizez pe FARUL !