PDA

View Full Version : Meciuri amicale

CrAzY92
1st January 2007, 20:37
Cine va castiga partida asa ?? :ok:

starsteel
1st January 2007, 20:43
E mult mai interesant cu cine jucam in teren si jocul in sine decat rezultatul.

aLEX_U_1919
1st January 2007, 23:05
Daca joaca Steaua cu cel putin 5 titulari castiga fara probleme :D

Dragostea noastra pentru "U" e infinita
Vom apara mereu orasul fara Frica.

myke
1st January 2007, 23:29
mda eu as baga pe cei care nu sunt convocati la nationala o repriza si cealalta juniori si rezerve. nu se pune problema rezultatului si nici a jocului in sine. eu zic ca mai important e sa se puna accentul pe relatiile intre jocatori, tactica si rezistenta fizica.

Dennis
2nd January 2007, 16:17
Daca joaca Steaua cu cel putin 5 titulari castiga fara probleme :D .....

care 5 titulari ca acum ca Olaroiu e la echipa nu exista titulari...toti sunt titulari :no: cat despre meci, Steaua castiga.

georg40
2nd January 2007, 17:16
care 5 titulari ca acum ca Olaroiu e la echipa nu exista titulari...toti sunt titulari :no: cat despre meci, Steaua castiga.

Acesta mi se pare lucrul cel mai pozitiv: o echipa fara titulari, 17-18 oameni cu sanse egale de a "prinde" echipa, o raspundere impartita nu la 11 ci la mai multi.
Rotatia a fost incercata de Bayern München cu succes, o face acum Eintracht, asa se poate cladi intradevar o ECHIPA.
Lupta Steaua !!

Gontel
2nd January 2007, 19:33
Amicalele sunt importante pt a se exersa noi sisteme de joc si pt a fi testate noile achizitii. Pe mine nu ma intereseaza rezultatele din amicale, sunt irelevante. Imi aduc aminte ce fel se bucurau potaile cand am pierdut in vara 1-5 cu Tavria Simferopol. Pana la urma ne-am calificat in CL. Sa se mai uite si-n ograda la ei cand pierdeau cu ospatari de alde Vannes.

Off topic apropo de potai: am citit in "Gandul" dinainte de meciul de la Tottenham o declaratie de-a lui Turcu: "Jucatorii vor face si shopping si cumparaturi, este normal acest lucru". Un adevarat poliglot. :happy :happy :happy

YoYoyOi
2nd January 2007, 22:20
Depinde in mare masura pe cine va lua Piti la nationala pt amicalul cu Italia, dar daca e sa ne luam dupa dragostea lui mare pt stelisti, eu zic ca n-o sa fie convocati mai mult de 3-4 jucatori. Deci o sa avem echipa buna cu Moldova. Si o sa castigam:D

dede
3rd January 2007, 12:46
daca e sa ne luam dupa dragostea lui mare pt stelisti, eu zic ca n-o sa fie convocati mai mult de 3-4 jucatori.
eh, acum parca vad ca de-a :drak: va lua vreo 10 jucatori

meciul e important intr-un fel... e ultimul amical dinaintea meciului cu sevilla... rezultatul nu conteaza, insa Steaua va castiga :D

SORENSEN
3rd January 2007, 13:24
Totusi asta e singurul amical anuntat ...ar cam trebui sa avem cel putin 6-7 meciuri pt o pregatire optima..

YoYoyOi
3rd January 2007, 13:28
pai era vorba de 2 stagii de pregatire in Italia si in Cipru, parca....

SORENSEN
3rd January 2007, 20:29
Asta stiu...ce nu stiu ..si ar fi interesant de aflat cu cine jucam amicale ...in afara de Rep. Moldova

Kainsashiki
4th January 2007, 08:31
in primul turneu vor juca cu echipe de amatori si in al doilea cu echipe putin mai cunoscute din cehia, elvetia & co.

apparte
4th January 2007, 22:55
Gen Legia Varsovia,campioana Poloniei,nu-i asa Diablo?

YoYoyOi
17th January 2007, 20:02
Steaua - Siena Primavera 3-1

Steaua București a învins, miercuri, cu scorul de 3-1 (0-0), formația de tineret a grupării Siena, într-un meci amical disputat la Centrul Sportiv Coverciano, în cadrul stagiului de pregătire pe care "roș-albaștrii" îl efectuează în Italia.

Steaua a deschis scorul în minutul 52, după ce un fundaș al echipei italiene a deviat în propria poarta centrarea de pe stânga a lui Gigel Coman. În minutul 72, Steaua a reușit al doilea gol, Ovidiu Petre reluând cu capul în poartă mingea centrată din corner de Boștină.

Gabriel Boștină a majorat diferența, ducând scorul la 3-0 în minutul 84, cu o reluare din voleu de la 17 metri, după un corner executat de Croitoru. Tot Boștină a ratat în minutul 87 un penalti obținut de Marius Croitoru.

Italienii au înscris golul de onoare în minutul 89, din penalti, după un fault al lui Ghionea în suprafața de pedeapsă.

Antrenorul stelist Cosmin Olăroiu a trimis în teren următorii jucători: Cernea - Saban, D. Goian, E. Baciu, P. Marin - Nicoliță, Rădoi, Lovin, Ochiroșii - N. Dică (M. Croitoru '31), V. Iacob.

Steaua a început repriza a doua în formula: Cernea (C. Lungu '70) - S. Stancu, Prunescu, Ghionea, G. Coman - Nicoliță (Ochiroșii '65), Paraschiv, Ov. Petre, Boștină - Croitoru, V. Rusu.

Atacantul Nicolae Dică s-a accidentat la genunchi în minutul 30 și a fost înlocuit cu Marius Croitoru, care s-a aflat la primul meci pentru Steaua după transferul de la FC Vaslui.

Atacantul Victoraș Iacob a revenit într-un meci al Stelei după mai mult de cinci luni de la operația suferită la meniscul genunchiului drept, la sfârșitul lunii august 2006. Iacob s-a accidentat în meciul cu Universitatea Craiova de la 5 august, din etapa a III-a a Ligii I, și a ratat de atunci 27 de partide oficiale, în toate competițiile.

Partida de verificare cu Siena Primavera a fost primul meci al campioanei României în 2007. A doua partidă a echipei Steaua și ultima în turneul din Italia va avea loc vineri, de la ora 16.00, la Coverciano, în compania formației FC Sion, locul doi în campionatul elvețian. Delegația stelistă va reveni în țară sâmbătă.

Prosport

Doar in min 52 au deschis scorul? Pai pana atunci ce au facut? Alergari usoare? :mda:

Macar e bine ca au fost folositi prospaturile si accidentatii, sa se poate obisnui cu echipa.

RedStar
17th January 2007, 20:37
Nu conteaza meciurile de verificare. Jucatorii au sarcini total diferite fata de un meci oficial sau amical.

YoYoyOi
17th January 2007, 20:39
Pai ar trebui sa conteze, nu in meciurile amicale sa se foloseasca o echipa si in cele oficiale alta. Ca asa nu se mai stiu unii cu altii:mda:

RedStar
17th January 2007, 20:46
Relatiile de joc se contruiesc in alt tip de antrenament. Meciurile de pregatire in perioadele de acumulare pun accentul pe pregatirea individuala.
Sunt mai multe tipuri de antrenamente, fiecare cu rostul lui.

Sevilla86
17th January 2007, 21:50
Din rezumatul meciului cu Siena nu pot sa nu remarc faptul ca a jucat Bostina si a fost lasat sa execute si un penalty... ma gandesc eu ca nu asa te porti cu un jucator care e pe picior de plecare. Daca era sa plece nu-l mai folosea :ok:
Sau ma imbat cu apa rece si l-a bagat in teren ca sa-l vada lumea jucand si sa-l cumpere? :(

YoYoyOi
17th January 2007, 21:52
Cred ca a doua varianta e mai plauzibila;)

YoYoyOi
18th January 2007, 08:10
Cu Moldova, la Tiraspol

Partida amicală pe care trupa lui Olăroiu o va disputa pe 7 februarie împotriva echipei naționale a Republicii Moldova se va disputa la Tiraspol și nu la Chișinău, așa cum era programat inițial. Acesta va fi ultimul joc de verificare pe care Steaua îl va susține înaintea primei manșe cu FC Sevilla. Cum roș-albaștrii se vor afla în cantonament în Cipru în perioada 23 ianuarie - 6 februarie, ei vor ajunge la Tiraspol direct din Insula Afroditei.
GSP

starsteel
19th January 2007, 18:18
In partida de astazi Steaua - Sion 2-0 (1-0)..... goluri Paraschiv si Croitoru.

Echipa de start a Stelei:
Cernea - Stancu, Baciu, Ghionea, P. Marin - Nicolita, Radoi, Paraschiv, Bostina, G. Coman - Badea
min. 16 Paraschiv a deschis scorul pentru Steaua. Dupa o combinatie cu Banel Nicolita, mijlocasul Stelei a sutat imparabil la coltul lung din interiorul careului mare
Scor la pauza 1-0.
Steaua a inceput repriza secunda in urmatoarea alcatuire: Cernea - Saban, Goian, Baciu, P Marin - Nicolita, Lovin, G. Coman - Croitoru, Badea, Bostina
min. 55 Croitoru inscrie primul sau gol pentru Steaua, cu un sut sub bara dupa o actiune purtata pe partea stanga de Coman
min. 62 Petre Marin a fost inlocuit de Ochirosii
min. 72 Badea este inlocuit de Rusu
min. 73 Prunescu intra in locul lui Baciu
min. 75 Cernea este inlocuit de Lungu

YoYoyOi
19th January 2007, 18:54
:shocked: Prunescu?!?!??!:thinkso:

E interesanta introducerea lui Baciu in prima repriza alaturi de Ghionea si in a doua alaturi de Goian. E bine ca-l foloseste cu amandoi ca sa sudeze relatiile dintre ei.
Felicit primul gol al lui Croitoru pt. Steaua :cheer:

YoYoyOi
22nd January 2007, 08:08
PROGRAMUL DE PREGATIRE (23 IANUARIE-7 FEBRUARIE)

23 ianuarie - 6 februarie - este programat un nou stagiu centralizat de pregătire, în Cipru
26 ianuarie - Amical - Steaua-Metalurgs Liepajas (Letonia)
28/29 ianuarie - Amical - Steaua-FC Aarau (Elveția), Steaua-Korona Kielce (Polonia)
1 februarie - Amical - Steaua-Legia Varsovia (Polonia)
7 februarie - Amical - Steaua-Republica Moldova

GSP

Snake_21
22nd January 2007, 22:08
Bate Steaua, desi eu sper sa nu mai fie accidentati de acuma incolo decat sa castige amicale ;)

pinki
24th January 2007, 00:06
amicalele astea mai mult rau ne-au facut :(

Brian
24th January 2007, 00:24
Dica oricum o patzea....dak nu acum in primul meci oficial.....sau poate la urmatorul antrenament....

YoYoyOi
24th January 2007, 07:34
N-are nici o treaba disputarea amicalelor cu accidentarile. Ba din contra, e bine ca acum s-a vazut in ce stadiu suntem si se poate discuta ce trebuie facut ca sa incepem returul cum trebuie.

YoYoyOi
24th January 2007, 07:46
Cu 4 juniori în Cipru

Cu un charter aparținînd companiei CarpatAir, Steaua a plecat aseară în Cipru, unde va susține al doilea stagiu de pregătire, pînă pe 6 februarie. N-au făcut deplasarea Andrey, Dică, Oprița și Neșu, toți accidentați, singura noutate fiind Cristi Iancu, un mijlocaș de la propriul centru de copii și juniori. Alături de acesta, în avion au urcat alți trei juniori, Prunescu, Vlad Rusu și Ochiroșii, toți avînd sub 18 ani.

Lotul deplasat
Portari: Cernea, C. Lungu
Fundași: St. Stancu, Saban, D. Goian, Ghionea, E. Baciu, Prunescu, P. Marin
Mijlocași: Nicoliță, M. Croitoru, M. Rădoi, Ov. Petre, Paraschiv, Boștină, G. Coman, Cristocea, Ochiroșii, Cr. Iancu
Atacanți: V. Iacob, V. Badea, Thereau, V. Rusu
GSP

Tendinta de a scoate noi valori este clara. Cred ca vom trece printr-o perioada mai slaba, avand in vedere ca unii titulari sunt accidentati, iar cei care-i vor inlocui sunt juniori. Pana ajung juniorii la nivelul pe care-l dorim o sa treaca ceva timp.

Brian
26th January 2007, 17:36
Steaua susține astăzi primul joc de verificare din cadrul stagiului de pregătire din Cipru. Adversara campioanei României va fi Metalurgs Liepajas, locul 2 la finalul turului în prima ligă din Letonia.

Cosmin Olaroiu va incepe partida cu urmatorul "11": Cernea- Stancu, Baciu, Ghionea, P. Marin- Croitoru, Radoi, Cristocea- Nicolita, V. Badea, Coman

4-3-3?? Dak asa ii aseaza in teren....incepe sa imi placa Oli...mi se pare o idee buna...dar tare mi-e frica de faptul ca o sa incerce sa joace toate mingiile pe Coman si Nicolita. Ar fi bine sa joace in formula asta doar dak vine in ajutor si mijlocul iar V.Badea sa incurciseze continuu cu Nicolita si Coman.....oricum ar juca...consider k este o idee interesanta si nu poate decat sa ma bucure....:ok:

YoYoyOi
26th January 2007, 17:39
Oli incearca schimbarea sistemului inca de la meciul de la Galati...atunci nu i-a iesit pt ca a incurca Dica socoteala...acum ca nu e Dicanho, s-ar putea sa-i iasa figura:D

Jerry20cm
26th January 2007, 17:42
Steaua - Metalurg Liepajas

Steaua a inceput in urmatoarea formula: Cernea - Stancu, Goian, Baciu, P. Marin - Croitoru, Radoi, Cristocea - Nicolita, Badea, Coman

Min. 4 - 1-0 pentru Steaua. Cristocea a trimis in poarta de la 12 m o minge respinsa de apararea letona dupa o combinatie Petre Marin - Gigel Coman.

YoYoyOi
26th January 2007, 17:49
pfoai...s-a suparat Cristocea:D

Kainsashiki
26th January 2007, 18:57
66' Schimbare Steaua: iese Badea, intra Iacob.

56' Dubla schimnare la Steaua: ies Petre Marin si Stancu, intra Ochirosii si Saban.

50' GOL: Valentin Badea (Steaua) - Badea trimite in plasa, cu capul, centrarea lui Bostina.

Inceputul reprizei secunde.

Sfarsitul primei reprize.

32' GOL Metalurgs: Sut pe poarta Stelei, Cernea respinge neglijent in fata, iar un adversar profita si egaleaza.

simt ca da un gol iacob:D

YoYoyOi
26th January 2007, 18:58
ai pus cam invers desfasurarea evenimentelor:D

starsteel
26th January 2007, 19:01
Carcotasa mai esti....informatia ramane, citeste si tu asa. :lmao

Kainsashiki
26th January 2007, 19:04
asa am copiat de pe ols yoyo.

75' PENALTY RATAT: Paraschiv faulteaza in careu, iar gazdele au lovitura de la 11 metri. Mingea este trimisa peste poarta lui Cernea de la punctul cu var.

YoYoyOi
26th January 2007, 19:12
final de partida:D

stiu mai ca asa ai luat:P ca doar acolo ma uit si eu :D

starsteel
26th January 2007, 19:18
Deci gol cu capul pt. victorie din centrarea lui....BOSTINA.

pinki
26th January 2007, 19:22
2-1? am auzit si eu la stiri :D

YoYoyOi
26th January 2007, 19:25
Deci gol cu capul pt. victorie din centrarea lui....BOSTINA.

asa si? vrei cumva sa zici ca datorita lui Bostina s-a castigat meciul asta?

YoYoyOi
26th January 2007, 21:49
In primul meci amical sustinut in cadrul stagiului de pregatire din Cipru, Steaua s-a impus cu scorul de 2-1 (1-1) in fata echipei letone Metalurgs Liepajas. Scorul a fost deschis de "ros-albastri" prin Cristocea (min. 5), care a sutat, din interiorul careului, la coltul lung, in urma unei combinatii intre Coman si Petre Marin. Letonii au egalat prin Astrauskas (min. 35), acesta reluand cu capul o minge respinsa in fata de Cernea.

In minutul 53, Steaua a preluat conducerea prin golul marcat de Vali Badea, printr-o lovitura de cap, din centrarea lui Bostina. Pana la final, letonii au irosit sansa egalarii, ratand o lovitura de la 11 metri, in urma unui fault comis de Paraschiv.

Iata primul "11" trimis de Cosmin Olaroiu la inceputul partidei: Cernea- Stancu, Goian, Baciu, P. Marin- Croitoru, Radoi, Cristocea- Nicolita, V. Badea, Coman .

Dupa pauza, Olaroiu a operat patru modificari, trei in linia mediana si una in linia defensiva, astfel ca Steaua va evolua in repriza a doua in alcatuirea: Cernea- Stancu, Goian, Ghionea, P. Marin- Paraschiv, Ov. Petre, Bostina- Nicolita, V. Badea, Coman.

Pana la final au mai evoluat Ochirosii, Saban, Iacob si Prunescu.

Sunt curioasa de evolutia lui Prunescu si a lui Ochirosii.

SORENSEN
26th January 2007, 21:57
Se pare ca totusi Bostina a avut o periaoda buna de pregatire...si cu multele probleme de lot nu trebuie sa plece si eventual sa joace titular.

pinki
27th January 2007, 12:24
prunescu cine e? :o:

si eu sunt de acord cu asta, bostina nu trebuie sa plece :D

YoYoyOi
27th January 2007, 12:28
asta intrebam si eu zilele trecute:D
E un "minor" dintre tinerele sperante de la Steaua:D

pinki
27th January 2007, 12:30
i-auzi :D o dam pe prospaturi :happy

YoYoyOi
27th January 2007, 12:33
pai da...bagam drojdie in ei sa dospeasca si sa creasca mari valori:D

YoYoyOi
27th January 2007, 12:58
Oli încearca mai multe sisteme

Tehnicianul ros-albastrilor, Cosmin Olaroiu, cauta înca distributia ideala pentru a învinge pe FC Sevilla. El a testat aseara o formula de joc ofensiva, cu trei atacanti

Ros-albastrii au început cu dreptul stagiul de pregatire din Insula Afroditei, învingând cu 2-1 echipa letona Metalurgs Liepajas, în primul amical sustinut la baza Alpha Sport Center din Larnaca.

Dupa înscrierea celui de-al doilea gol al ros-albastrilor, Vali Badea si Gigel Coman (nr. 28) l-au îmbratisat pe cel care a centrat decisiv, Gabi Bostina.
Elevii lui Oli au deschis repede scorul, dupa numai patru minute de joc, dar au fost egalati cu zece minute înainte de finalul primei reprize, când Astrakanas a speculat un moment de neatentie a defensivei românilor. Tehnicianul Stelei a început meciul într-o asezare 4-3-3, cu un singur închizator, Mirel Radoi, si cu Banel Nicolita si Gigel Coman folositi pe post de extreme.

Accidentarea lui Dica l-a pus pe gânduri pe Olaroiu. Tehnicianul Stelei este nevoit acum sa schimbe sistemul de joc
Cu toate acestea, Olaroiu a spus la finalul jocului ca nu s-a edificat înca în privinta formulei de joc pe care o va folosi împotriva Sevillei. “Vom încerca sa jucam si cu doua vârfuri, 4-4-2, dar si 4-3-2-1, nicio formula de echipa nefiind înca definitiva. Uneori va fi nevoie sa schimbam sistemul chiar în timpul jocului, si atunci este mult mai bine daca suntem adaptati”, a marturisit Olaroiu.

Folosit atacant central de Olaroiu, Vali Badea nu a dezamagit. Fostul vasluian a înscris golul victoriei steliste
Dupa pauza, Badea a readus Steaua în avantaj, reluând cu capul în plasa o centrare ideala a nou-intratului Bostina. Spre final, letonii au ratat si o lovitura de pedeapsa, Ivanovs nereusind sa nimereasca spatiul portii lui Cernea.

Paraschiv a intrat dupa pauza, preluând banderola de capitan de la Radoi

Olaroiu l-a menajat si de aceasta data pe francezul Cyril Thereau, acesta urmând însa sa evolueze în partida urmatoare. “Cyril a facut antrenamente alaturi de restul lotului, dar am considerat ca mai are de recuperat, dupa problema pe care a avut-o cu pubalgia, motiv pentru care nu a jucat cu Metalurgs”, a precizat tehnicianul ros-albastrilor.

Steaua - Metalurgs 2-1

Steaua: Cernea - Stancu, Baciu, D. Goian, P. Marin - Croitoru, Radoi, Cristocea - Nicolita, V. Badea,
G. Coman

Au mai jucat: Ghionea, Paraschiv, Ov. Petre, Bostina, Saban, Ochirosii, V. Iacob, Prunescu, Cr. Iancu

Au marcat pentru Steaua: Cristocea (‘4), V. Badea (‘51
Prosport.

Multe prospaturi pe la echipa zilele astea :D

pinki
27th January 2007, 13:48
asa, sa faca bine sa schimbe ceva oli, ca e cazul!

YoYoyOi
28th January 2007, 13:52
Astăzi va avea loc al doilea "amical" din turneul organizat în Cipru

Steaua va disputa, în această după-amiază, al doilea "amical" din turneul de pregatire organizat in Cipru. După ce vineri a evoluat împotriva letonilor de la Metalurg Liepajas (scor 2-1 pentru "ros-albastri"), echipa lui Olăroiu va da piept azi cu FC Aarau, echipa de pe ultimul loc în campionatul Elveției. Partida va începe la ora României 17:30 și se va disputa pe unul dintre terenurile pe care se pregătește Steaua.

ia sa vedem cu astia de ce suntem in stare:rolleyes:

SORENSEN
28th January 2007, 18:31
1-0 la puaza.

Kainsashiki
28th January 2007, 19:12
85' Dubla schimbare la Steaua: ies Saban si Bostina, locul lor fiind luat de Prunescu si Rusu.

84' GOL PENALTY: Radoi (Steaua) transforma penalty-ul obtinut de Croitoru. Steaua se distanteaza la doua goluri!

77' Intra Iancu in locul lui Stancu.

75' GOL: Victoras Iacob (Steaua) - Radoi paseaza lui Nicolita, acesta continua cu Ochirosii care-i da o pasa de gol lui Victoras Iacob, sut si gol! Pura inspiratie pentru Olaroiu.

69' Inca o schimbare la Steaua: iese Badea, intra Victoras Iacob.

66' GOL: Dorin Goian (Steaua) - noul intrat, Banel Nicolita executa o lovitura de colt ce ajunge la fostul bacauan care reia fara nicio speranta pentru portarul echipei elvetiene.

62' Intra Banel Nicolita in locul lui Ovidiu Petre.

61' GOL: Un contraatac nimicitor al formatiei Aarau face ca tabela de marcaj sa indice 1-2.

59' Dubla schimbare la formatia campioana: ies Paraschiv si Cristocea, in locul lor intrand Radoi si tanara speranta, Razvan Ochirosii

55' GOL: Formatia helveta egaleaza printr-un sut de la 18 metri.

Debut de repriza secunda.

Sfarsitul primei reprize.

45' Schimbare la Steaua: intra Croitoru in locul lui Thereau

38' GOL: Cristocea(Steaua) - lansare in adancime pentru Thereau, acesta centreaza de pe partea dreapta lui Cristocea care indeplineste o simpla formalitate introducand mingea in poarta.

Inceputul primei reprize

Steaua: Cernea, Stancu, Ghionea, Baciu, Saban, Paraschiv, Ov. Petre, Bostina, Cristocea, Thereau, Badea

ce se intampla cu apararea ??

YoYoyOi
28th January 2007, 19:21
2-2 acum :mda:

Kainsashiki
28th January 2007, 19:25
yoyo..esti in urma :happy s-a terminat 4-2 :D

YoYoyOi
28th January 2007, 19:27
serios? :lol:
pentru cine? :o:

eu vad pe OLS live, cica :rolleyes:

e 2-2 min 74 ......

Kainsashiki
28th January 2007, 19:29
pentru steaua, da refresh ca e 4-2 si eu tot pe ols ma uitam :D

YoYoyOi
28th January 2007, 19:33
uite ce-mi arata mie:D

SORENSEN
28th January 2007, 20:00
apararea...Cernea..ca nici cu Metalugs aia nu a mers Cernea..a facut o gafa....

Gontel
28th January 2007, 22:10
nu e bine deloc pt el ca a gafat. sa nu cumva sa-si piarda increderea.

YoYoyOi
28th January 2007, 22:15
Nu cred ca se pune problema de pierdere a increderii. E vorba de niste amicale, totusi.
Se poate intampla, insa sa doreasca sa dovedeasca mai mult decat poate si astfel sa se piarda. Amenintarea cu pierderea postului de titular in favoarea lui Andery este cat se poate de reala si poate asta il face sa se piarda uneori. Cu toate ca nu a dat dovada ca ar fi un sensibil ca si Carlos, care se pierdea una-doua.

YoYoyOi
28th January 2007, 22:35
gata copii:lol: distractia s-a terminat. Degeaba ne mandrim cu rezultatul din amicalul de azi.

"Amicalul" Steaua-Aarau este arbitrat de o brigadă din România!

Partida amicala dintre Steaua si Aarau este arbitrata, la centru, de Marian Salomir, ajutat la cele doua linii de asistentii Alexandru Tudor si Marius Martis. Partida reprezinta al doilea "amical" din turneul de pregatire organizat in Cipru. FC Aarau ocupa ultimul loc în campionatul Elveției.

deci e clar...nu? :lol:

Brian
28th January 2007, 22:40
Ieri am citit in gazeta k Aarau ocupa PENULTIMUL LOC in campionat...acum scrie ULTIMUL...nu conteaza oricum....dar este de apreciat felul in care se scriu stirile...

apparte
28th January 2007, 22:54
Cu apararea se intampla altceva...lipseste unul dintre inchizatori asa ca adversarii ajung mai usor la poarta noastra.

YoYoyOi
28th January 2007, 23:00
Nu se intampla cu apararea altceva decat ca Baciu este folosit cand cu Goian, cand cu Ghionea. In aceste amicale Goian si Ghionea au jucat mai putin impreuna.

dan
28th January 2007, 23:29
se intampla ceva si cu atacul:evil:
si cu cristocea, cu bostina, chiar si croitoru

YoYoyOi
28th January 2007, 23:36
ceva bun vrei sa zici :D

Snake_21
29th January 2007, 13:48
Da sa fie asa si in oficiale ( in privinta atacului ) si apararea sa fie cum eram noi obisnuiti si inca ceva refacere rapida Dica :D

pinki
29th January 2007, 14:22
in meciul de ieri cica am jucat cu 3 atacanti :cheer:

de s-ar lecui oli de tactica lui defensiva, ce bine ar fi /hello

dan
29th January 2007, 20:33
Miercuri 7 februarie ora 18:00 TELESPORT transmite în direct meciul Republica Moldova - Steaua:headbang:

YoYoyOi
29th January 2007, 20:45
'tui telesportul masii:mda:

Bumbescu
29th January 2007, 20:46
Yoyo, vino la mine sa-l vezi:D

YoYoyOi
29th January 2007, 20:49
acusica :D

pinki
29th January 2007, 20:50
hehe, eu o sa-l vad :D

long live rds :D

Bumbescu
29th January 2007, 20:50
Zau,ajunge la tine-n cartier?:D

apparte
29th January 2007, 23:08
'tui telesportul masii:mda:

Pai tu nu esti din Oradea(eu asa aveam impresia)? Doar se prinde Telesportul pe RDS!

YoYoyOi
29th January 2007, 23:09
sunt din Dej :cry: si aici nu e :cry:

SORENSEN
29th January 2007, 23:22
Telesport ? :( :mda: :headbang:

pinki
29th January 2007, 23:27
muahaha! traiasca rds-ul!! :cheer: :cheer:

de la ce ora?

Liviu
30th January 2007, 00:44
Pana la urma se joaca la Chisinau sau la Tiraspol ? MM ar fi argumentat acest amical prin faptul ca sunt multi fani in Moldova...la Tiraspol nu stiu cati sunt...:(
Telesportul se prinde free numai pe RCS ?

YoYoyOi
30th January 2007, 07:13
la Tiraspol.

starsteel
30th January 2007, 10:57
Pana la urma se joaca la Chisinau sau la Tiraspol ? MM ar fi argumentat acest amical prin faptul ca sunt multi fani in Moldova...la Tiraspol nu stiu cati sunt...:(
Telesportul se prinde free numai pe RCS ?
Cum sa se prinda numai pe RDS si la UPC este de mult timp....ultimul aparut pe UPC e Sport 1, vedeti sa nu pierdeti azi CM de handbal masculin a ajuns in faza sferturilor iar duminica e finala.

bluesky
30th January 2007, 11:02
sa speram ca vor continua seria victoriilor si cu vecini nostri de la est de prut

SORENSEN
30th January 2007, 11:04
Telesport nu e in grila UPC Bucuresti...ca daca era il prindeam si eu chiar daca era in pachetul extra...:no: :( :mda:

Snake_21
30th January 2007, 19:35
Eu cred ca l vad ca am Digi asa ca yupeeeeeeeeeeeee :D

bluesky
31st January 2007, 12:50
azi se decide unde se joca meciul stelei cu republica moldova la tiraspol sau chisinau

YoYoyOi
31st January 2007, 20:19
Pana la urma eu nu cred ca e moarte de om daca se joaca la Tiraspol. nu inteleg de unde atata incapatanare de ambele parti. Aia nu vor sa plateasca incalzirea, astia nu vor la Tiraspol. Pentru un amarat de amical atata tam-tam.
Solutia de mediere ar fi ca Becali sa plateasca incalzirea gazonului si gata scandalul:D

YoYoyOi
31st January 2007, 20:35
Nu se mai joaca amicalul cu Moldova!

Site-ul oficial al clubului Steaua a anuntat ca amicalul programat pe 7 februarie dintre echipa din Ghencea sI selectionata Modovei nu se va mai juca.

“Cu toate ca prognozele meteo pentru saptamana viitoare anuntau temperaturi în jur de 0 grade la Chisinau, FMF a refuzat în permanenta ca meciul amical dintre Steaua si Republica Moldova sa se dispute la Chisinau, invocand conditiile meteo nefavorabile.

Dupa aceste repetate refuzuri, conducerea FC Steaua a contactat clubul Zimbru Chisinau pentru perfectarea unei partide amicale pe stadionul “Zimbru”, dotat cu instalatie de încalzire. Conducerea clubului Zimbru a comunicat FC Steaua ca echipa nu poate disputa în aceasta perioada un meci cu campioana României. Ca urmare a acestei situatii, dupa turneul din Cipru, Steaua nu va mai disputa niciun meci amical pana la jocul cu FC Sevilla de pe 15 februarie”, a comunicat sursa citata.

Na ca au rezolvat-o si pe asta.

Hard
31st January 2007, 20:37
ce bine.

Gontel
31st January 2007, 21:16
in amicale cel mai important e ca sa se inchege relatiile de joc, iar nou-venitii sa se acomodeze in marea familie stelista.

YoYoyOi
31st January 2007, 21:30
Acest amical cu Moldova ar fi fost benefic pentru noi. nu consider o usurare faptul ca nu se joaca. Cu cat mai multe amicale jucate, cu atat era mai puternica omogenitatea echipei inaintea intalnirii cu Sevilla.

Gontel
31st January 2007, 21:36
da, si eu sunt de acord ca acest amical era bine sa se joace.

Snake_21
31st January 2007, 23:18
Poate o sa joace cu altcineva in locul la Moldova, vedem. Da ar fi ideal sa avem un amical in locul la meciu cu Moldova daca asta nu o sa mai aiba loc :)

bluesky
1st February 2007, 14:54
poate gasesc vreo echipa de liga a doua sa joace ca asa se intimpla de obicei

CrAzY92
1st February 2007, 16:18
Steaua nu mai merge in Republica Moldova

Cu toate ca prognozele meteo pentru saptamana viitoare anuntau temperaturi in jur de 0 grade la Chisinau, Federatia Moldoveneasca de Fotbal a refuzat in permanenta ca meciul amical dintre Steaua si Republica Moldova sa se dispute la Chisinau, invocand conditiile meteo nefavorabile. Dupa aceste repetate refuzuri, conducerea FC Steaua a contactat clubul Zimbru Chisinau pentru perfectarea unei partide amicale pe Stadionul “Zimbru”, dotat cu instalatie de incalzire. Conducerea clubului Zimbru a comunicat FC Steaua ca echipa nu poate disputa in aceasta perioada un meci cu campioana Romaniei. Ca urmare a acestei situatii, dupa turneul din Cipru, Steaua nu va mai disputa niciun meci amical pana la jocul cu FC Sevilla de pe 15 februarie.

Snake_21
1st February 2007, 22:16
Din pacate in amicalul de azi cu Legia, Stelian Stancu si a spart capul :(

bluesky
1st February 2007, 22:35
lasa ca are cu cine sa il inocuiasca oli saban ce ziceti?

Liviu
1st February 2007, 23:05
Mai degraba Saban pe stanga si P.Marin pe dreapta , dar oricum Stancu daca are doar capul spart nu sta mult .

YoYoyOi
2nd February 2007, 11:40
Stancu, poate juca in urmatorul meci, chiar daca are capul spart. De fapt nu e fractura craniana e doar un cucui si o zgarietura. Hai sa nu ne mai lamentam acum pentru orice rahat. Ca pana ala urma ajungem sa ne facem probleme ca i-a iesit unuia un cos pe nas.

Snake_21
2nd February 2007, 23:23
Hmm pai iti dai seama YoYOyOi ca daca iar iesi un cos pe nas nu ar putea sa joace daca meciul ar fi televizat :lol: nu lasand gluma la o parte da nu e necesar sa ne facem griji pentru orice dar nu am facut o drama din asta pur si simplu am postat ce am citit si eu :)

YoYoyOi
2nd February 2007, 23:29
ca ai postat ce ai citit e una, dar miley ala suparat pe care l-ai bagat nu l-ai citit in alta parte:P ci era de la tine:D

E vorba aia ca "un rau nu vine niciodata singur" dar noi ar trebui sa ne obisnuim. Uite ce se intampla la Chelsea...si aia au tot ce le trebuie, de la medici si tratamente, pana la clinici super moderne si preparatori fizici.
La noi asa s-a intamplat acum sa se adune mai multe, dar cand isi vor reveni toti si vor intra la echipa voe iesi scandaluri ca nu vor sti care-i titular si care rezerva. Macar asa lucrurile-s clare:D

Snake_21
2nd February 2007, 23:32
Hmm da aici ai dreptate recunosc my bad moooaaaa da ce atenta la detalii esti :P mai prins ce sa i faci :P

YoYoyOi
2nd February 2007, 23:38
v-am zis ca-s cu ochii pe voi:P oricum apreciez ca s-a mai animat atmosfera pe aici, ca erau zile cand eu intrebam eu raspundeam, si ne mai laudam cu suntem multi:D

Acum chiar ca suntem si trebuie sa crestem...chiar daca ne-o mai luam la cate un amical:mda:

Snake_21
2nd February 2007, 23:46
Da e bine cand sunt mai multi ca: the more the merrier :D la cati mai multi stelisti activi pe site ul asta :D

YoYoyOi
2nd February 2007, 23:49
activi, dar cuminti:rolleyes:

Snake_21
2nd February 2007, 23:50
Dap ca nu vrem sa primim :ban:

YoYoyOi
2nd February 2007, 23:53
:happy asa :ok:

Snake_21
2nd February 2007, 23:57
:happy Vezi ca stiu :happy

YoYoyOi
3rd February 2007, 18:07
AMICAL - LIVE / Din cauza furtunii, meciul Steaua - Korona Kielce s-a întrerupt

Steaua va începe partida în următoarea formula: Cernea - P. Marin, Goian, Ghionea, G. Coman - Cristocea, Ov. Petre, Paraschiv, Boștină - Badea, Thereau

După zece minute de la începerea jocului, cele două conduceri tehnice au căzut de acord să întrerupă meciul din cauza furtunii și a terenului impracticabil.

bluesky
3rd February 2007, 23:27
maine steaua se intoarce in tara dupa acest ultim cantonament din cipru,,

YoYoyOi
3rd February 2007, 23:28
mda...pana la urma amicalul de azi nu s-a mai jucat? ca am aflat ca s-a intrerupt din cauza furtunii....dar cred ca nu a mai continuat. Nu am mai vazut nici o stire:groggy:

lucian_iasi
3rd February 2007, 23:30
Nu s-a mai jucat. :)

YoYoyOi
3rd February 2007, 23:33
inseamna ca nu s-au exprimat astia bine:groggy:

se anuleaza cand nu se mai joaca deloc, se amana cand se joaca intr-o alta zi/ora sau se intrerupe si se reia dupa ce motivul intreruperii inceteaza.
De fapt in cazul de fata a fost anulat.

dede
3rd February 2007, 23:39
...dar cand isi vor reveni toti si vor intra la echipa voe iesi scandaluri ca nu vor sti care-i titular si care rezerva.
cand isi vor reveni toti (cei accidentati acum) se vor accidenta altii :happy ca asa'i moda pe la noi :D din pacate :(

YoYoyOi
3rd February 2007, 23:45
da-ti peste gura mai :P

Liviu
3rd February 2007, 23:46
Nasol...amicalul de azi nu s-a mai jucat decat o mica parte , meciul de miercuri s-a anulat...nu prea avem din pacate multe jocuri in picioare . Poate tot raul spre bine , cine stie cine se mai accidenta in aceste meciuri...

dede
3rd February 2007, 23:51
las', mai bine asa decat cu o suta de amicale... se oboseau baietii si iar nu mai erau in stare de nimic :D sau si mai rau, se accidentau :(
dar asa, toti sunt fresh si in forma (sper) pt meciul cu sevilla :P

Sevilla86
3rd February 2007, 23:57
Mai bine ca s-a anulat. Daca terenul era impracticabil amicalul asta nu ar fi servit niciunui scop... din contra, poate se mai accidenta vreun jucator.

bluesky
4th February 2007, 00:02
poate este mai bine pentru jucatori care mai iau si ei o pauza dupa atatea zile de antrenamente ,ii forjeaza oli la maxim in vederea meciului cu sevilla

YoYoyOi
4th February 2007, 00:06
Oricum mare lucru nu putea face acest amical, nu avea cum sa aduca ceva nou. Eventual intarirea relatiilro de joc, dar cred ca au jucat suficient impreuna ca sa se cunoasca. E mai bine ca au mai mult timp la dispozitie pt odihna, ca acest intersezon numai odihna nu s-a putu numi. Acum se pot relaxa si se pot concentra pe dubla cu Sevilla.

Sevilla86
6th February 2007, 15:07
Campioana României la fotbal, Steaua București, va susține un meci amical sâmbătă 10 februarie, în deplasare, cu echipa de ligă secundă CSM Rm. Vâlcea, informează site-ul oficial al grupării din Ghencea.

Partida, care va reprezenta ultimul test al roș-albaștrilor înainte de meciul din prima manșă a șaisprezecimilor de finală ale Cupei UEFA, cu FC Sevilla (15 februarie, la București), va începe de la ora 14,00.

CSM Rm. Vâlcea a jucat vineri un amical cu Rapid, în Giulești, fiind învinsă cu scorul de 7-0. (onlinesport)

YoYoyOi
6th February 2007, 15:27
mare adversar pentru amical au gasit si astia:mda:
Mai bine jucau o miuta rezervele cu titularii, sau un meci cu juniorii.

apparte
6th February 2007, 21:16
Sau mai bine cu Unirea Dej:D !

YoYoyOi
6th February 2007, 21:17
macar asa puteam si eu sa-l strang de gat pe Banel:D

YoYoyOi
9th February 2007, 19:50
Valcenii se inghesuie la Steaua ca la urs

Suporterii din Râmnicu Vâlcea au luat cu asalt casele de bilete, cumpărând, până vineri după-amiază, 5.000 din cele 9.000 de tichete puse în vânzare pentru partida amicală pe care CSM o va disputa, sâmbătă, în fața campioanei Steaua.

"Microbiștii din Râmnicu Vâlcea așteaptă venirea Stelei, pentru că este cea mai iubită echipă în acest oraș. S-au vândut deja aproximativ 5.000 de bilete pentru această partidă și sunt sigur că până mâine (n.r. sâmbătă) vor fi vândute toate. Aștept să ne facem un antrenament reușit și, sincer, nici nu mă interesează scorul. Steaua este o echipă de calibru și mă bucur că ne putem testa forțele într-o astfel de companie", a declarat, vineri, pentru NewsIn, antrenorul formației CSM Râmnicu Vâlcea, Costel Pană.

Steaua va întâlni CSM Râmnicu Vâlcea, sâmbătă, de la ora 14:00, pe stadionul Zăvoi.

Tehnicianul vâlcenilor a exclus varianta unei înfrângeri la scor, așa cum s-a întâmplat în amicalul cu Rapid: "Înfrângerea drastică suferită în meciul cu Rapid nu se va mai repeta. În acel moment nu eram bine pregătiți din punct de vedere fizic și am făcut o greșeală că am acceptat jocul".

CSM Râmnicu Vâlcea a disputat, sâmbăta trecută, un amical în compania echipei Rapid, pe stadionul Giulești, fiind învinsă cu scorul de 7-0.
Onlinesport

suntem peste tot acasa....:happy

dan
9th February 2007, 21:00
oare batem Moldova?:o:
ca nu stiu ce sa votez la poll:thinkso:

YoYoyOi
9th February 2007, 21:01
pune egal, ca asa nu te acuza nimeni :happy

Sevilla86
9th February 2007, 21:04
Partida de fotbal CSM Râmnicu Vâlcea-Steaua nu se va mai televiza!

TV Sport nu va mai transmite sâmbătă meciul de fotbal CSM Râmnicu Vâlcea - Steaua. Clubul vâlcean a cerut rezilierea ințelegerii cu TV Sport, motivând că Steaua nu dorește televizarea jocului. Sâmbătă, la ora 14.30, TV Sport va transmite gala de box profesionist cu meciul vedetă Tomasz Adamek vs. Chad Dawson (stelisti)

As fi vrut sa-i vad si eu inainte de dubla cu Sevilla cum mai da o pasa, cine cum joaca... poate nu au vrut sa ajunga caseta meciului la spanioli...

YoYoyOi
9th February 2007, 21:08
Cred ca asta era dorinta de au cerut sa nu se mai televizeze meciul. Daca ma gandesc bine, nu-mi pare rau, oricum n-aveam ce vedea mare lucru.Nu-ti poti da seama cum stam dupa un asemenea meci.

Liviu
9th February 2007, 22:45
oare batem Moldova?:o:
ca nu stiu ce sa votez la poll:thinkso:
Oricand la orice ora .
M-am enervat cand l-am vazut pe antrenorul lor vorbind cu presa noastra in ... rusa !

Referitor la meciul cu Ramnicu Valcea , zic si eu , probabil s-a dorit casa inchisa la meciul de maine . Sau e intrarea libera ? Chiar daca e libera e altceva cand joci cu stadionul plin , nemaiexistand varianta tv .

Sevilla86
9th February 2007, 22:46
Eu m-as fi uitat oricum chiar daca nu prezinta un interes deosebit... dar mi-as fi dorit sa nu jucam cu CSM Râmnicu Vâlcea. Abia au luat bataie de la Rapid cu 7-0 si inevitabil dupa meci or sa apara comparatii intre Steaua si Rapid, ori nu cred ca-i batem si noi asa de clar... daca avem o zi mai proasta si facem vreun egal or sa ne aduca aminte de meciul asta cateva luni de zile de acum incolo si rapidistii si dinamovistii.

SORENSEN
9th February 2007, 22:48
Oricand la orice ora .
M-am enervat cand l-am vazut pe antrenorul lor vorbind cu presa noastra in ... rusa !

Referitor la meciul cu Ramnicu Valcea , zic si eu , probabil s-a dorit casa inchisa la meciul de maine . Sau e intrarea libera ? Chiar daca e libera e altceva cand joci cu stadionul plin , nemaiexistand varianta tv .

Pai antrenorul lor e rus sau ucrainian...:groggy:

dan
9th February 2007, 22:51
e cu intrare platita.
tu vrei sa se omoare aia ca sa vada pe Steaua?

@Liviu: antrenorul lor e un fost mare jucator rus. da` cred ca stie si romaneste ca a crescut la Tiraspol si Chisinau
http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=25831&search=selectionerul+moldovei

YoYoyOi
10th February 2007, 11:00
Eu m-as fi uitat oricum chiar daca nu prezinta un interes deosebit... dar mi-as fi dorit sa nu jucam cu CSM Râmnicu Vâlcea. Abia au luat bataie de la Rapid cu 7-0 si inevitabil dupa meci or sa apara comparatii intre Steaua si Rapid, ori nu cred ca-i batem si noi asa de clar... daca avem o zi mai proasta si facem vreun egal or sa ne aduca aminte de meciul asta cateva luni de zile de acum incolo si rapidistii si dinamovistii.

si de aia nu mai poti tu si eu si noi:happy

YoYoyOi
10th February 2007, 12:19
“Fara faulturi”

PROTECTIE Antrenorul vâlcenilor le-a cerut jucatorilor sai sa evite intrarile dure la stelisti, în amicalul de astazi

Steaua va juca astazi la Vâlcea, de la ora 14:00, în ultimul meci de pregatire înaintea “dublei” cu Sevilla.

Dupa derby-ul din sezonul trecut cu Universitatea Craiova, CSM va juca din nou cu casa închisa. Pâna ieri-dimineata se vândusera deja 3.000 de bilete si cererea era în crestere. Cu 5 RON biletul (intrare generala), clubul vâlcean a facut din acest amical o reteta financiara de succes. “Vom juca altceva decât în meciul cu Rapid, dar chiar daca vom pierde la scor, sper ca suporterii nu se vor supara”, a declarat antrenorul CSM-ului, Costel Pana. Acesta le-a cerut elevilor sai sa evite intrarile dure la ros-albastri: “Mi-am atentionat baietii sa joace doar la minge. Steaua este înaintea unui meci important din Cupa UEFA, cu Sevilla, ar fi mare pacat sa se accidenteze vreun jucator din cauza noastra”.

Steaua revine în Zavoi dupa nu mai putin de 20 de ani. In 1987, într-un meci din Divizia A, Steaua a învins cu 4-0 la Vâlcea, prin golurile lui Piturca 2, Hagi si Bölöni. De aceasta data, vedeta va fi Victoras Iacob, atacantul stelist fiind originar din Vâlcea.

Deci e clar ca o sa fie ca o plimbare in parc:D

YoYoyOi
10th February 2007, 14:38
Steaua a început amicalul cu CSM Rîmnicu Vîlcea cu următoarea formație: Cernea - Stancu, Goian, Ghionea, G. Coman - Paraschiv, Rădoi, Boștină - Nicoliță, Thereau, Cristocea.

min. 1 - A început meciul. Steaua joacă pentru prima dată în tricouri fără RAFO pe piept. La meci asistă circa 10.000 de spectatori.
min. 10 - Ghionea a deschis seria ocaziilor Stelei, portarul vîlcean Melcea avînd o intervenție salvatoare
min. 12 - Nicoliță l-a lansat pe Thereau dar francezul a fost blocat de portarul gazdelor
min. 14 - Nicoliță a centrat pentru Paraschiv, reluarea mijlocașului Stelei fiind respinsă de Melcea

min. 31 - Gigel Coman a șutat puțin pe lîngă poartă
min. 45 - S-a încheiat prima repriză.

slabuta prima repriza :(

min. 46 - În repriza a doua Steaua a început cu Cernea - Stancu, Ghionea, Goian, P. Marin - Paraschiv, Rădoi, Ov. Petre - Nicoliță, Thereau, Badea.
min. 49 - Nicoliță a centrat de pe dreapta, Goian a reluat cu capul din 6m dar portarul gazdelor a respins de la rădăcina barei
min. 58 - Nicoliță centrează, Vali Badea reia cu capul dar un fundaș vîlcean respinge de pe linia porții
min. 60 - șutul lui Thereau este blocat
min. 63- 0-1 - Ov. Petre a centrat și Vali Badea a deschis scorul cu o lovitură de cap, mingea oprindu-se în vinclu
min. 64 - După o repriză anostă, Steaua joacă mult mai bine în a doua repriză. Golul lui Badea a fost primit cu ovații de spectatori
min. 65 - Rădoi a fost înlocuit cu Croitoru, iar Nicoliță cu Iacob. În acest moment, Steaua are în teren toate cele trei vîrfuri de meserie

min. 67 - V. Badea a șutat la colțul scurt, dar portarul a respins
min. 68 - Goian a reluat cu capul, mingea a lovit pămîntul în fața porții și a sărit peste poartă
min. 70 - Baciu a intrat în locul lui Ghionea, iar Saban l-a înlocuit pe Stancu
min. 79 0-2 - Vali Badea a ridicat scorul la 2-0, după o fază spectacol realizată de Ochiroșii care a intrat în teren în min. 75 în locul lui Goian
min. 80 - Lovin a intrat în locul lui Thereau
min. 88 0-3 - Paraschiv a înscris pentru 3-0
min. 89 - Lungu a intrat în locul lui Cernea
min. 90 - Meciul s-a terminat

YoYoyOi
10th February 2007, 16:08
in concluzie:

Rm. Valcea - Steaua 0-3
marcatori:Badea in min 63 si 79
Paraschiv in min 88

Sevilla86
10th February 2007, 16:15
Din ce-am citit, Nicolita si Badea au fost foarte activi :ok:
La Badea ma asteptam, dar imi pare bine de Nicolita care pare sa-si revina dupa perioada mai slaba. :ok:

YoYoyOi
10th February 2007, 16:25
si pe mine ma bucura revenirea lui Banel. Eu cred ca scaderea lui de forma a venit din cauza ca a fost folosit mai mult fundas si nu a putu sa-si faca jocul lui obisnuit. Dar acum, fiind readus la postul de mijlocas ofensiv, apare din ce in ce mai des in ataca si face treaba buna.

pinki
10th February 2007, 18:11
eu credeam ca vine de la lipsa foamei :D

dar, oricare ar fi cauza :D e bine ca-si revine /hello

Ioca10
10th February 2007, 18:47
Vali Badea:yeah:

YoYoyOi
10th February 2007, 18:49
3 atacanti :yeah:

Ioca10
10th February 2007, 18:58
Care 3??????? banel si cristocea???:D
Plus ca era si coman pacolo:D
A jucat doar cu francezu;)

YoYoyOi
10th February 2007, 19:01
mey tu ma naravezi:mda: :D

Olaroiu a folosit echipa standard, în formula cristalizata recent, 4-3-3, cu o singura modificare: Gigel Coman fundas stânga, în locul lui Petre Marin. In aplauzele spectatorilor, campionii au început degajati jocul si nu au turat motoarele decât 10 minute în prima repriza. Prima ocazie a avut-o Vâlcea, în minutul 7. Melcea a scapat singur în careu, pe dreapta, dar în loc de sut a ales sa paseze în centru, unde a rezolvat Goian. Apoi Nicolita a creat doua faze de gol, însa Thereau (11) si Cristocea (13), nu i-au valorificat centrarile. Pâna la pauza nu s-a mai întâmplat aproape nimic, oltenii reusind sa faca fata unui adversar destul de retinut la efort si neinspirat în faza de constructie.

Situatia s-a schimbat radical în a doua repriza. Olaroiu i-a schimbat pe Coman, Bostina si Cristocea cu Petre Marin, Ovidiu Petre si Vali Badea, iar jocul Stelei s-a înviorat. Scorul a fost deschis în minutul 62: Ovidiu Petre i-a centrat perfect lui Vali Badea care a reluat cu capul din 6 metri, imparabil. Badea a aratat, de altfel, o pofta de joc deosebita, tot el marind diferenta în minutul 75, print-un sut din alergare dupa o centrare a lui Ochirosii de pe partea stânga. Scorul final a fost stabilit de Paraschiv, acesta reluând de la 11 metri mingea respinsa de Rusandu dupa centrarea lui Ochirosii.

Ioca10
10th February 2007, 19:12
Deci scrie tu cu manutza ta :D
Catzi atacanti de meserie au fost titulari:D(nu sistemu de joc:D)

YoYoyOi
10th February 2007, 19:15
mai lasa-ma tu cu atacanti de meserie...ca asa putem zice si de Banel ca a jucat fundas o gramada de vreme, dar de fapt n-am avut 4 fundasi pe teren si doar 3.

Sistemul de joc conteaza. Putea fi si Andrey in locul lui Badea in teren, ca tot cu 3 atacanti se numeste ca am fi jucat :P

Ioca10
10th February 2007, 19:19
E clar vorbesc chineza:D

YoYoyOi
10th February 2007, 19:20
da si eu nu cunosc limba:P

poate imi faci o schita:D

CrAzY92
10th February 2007, 20:57
3-0 numa :yeah: ... las k ii bine ... !

Gontel
10th February 2007, 22:07
E irelevant acest meci pt Banel ca sa zicem ca si-a revenit. Asta o poate demonstra doar in meciurile importante. Oricine poate sa joace bine cu Valcea sau mai stiu eu ce echipa din Liga a 2-a.

YoYoyOi
10th February 2007, 22:13
Tot asa de irelevante sunt si meciurile amicale pe care le-a jucat pana acum si meciul bun cu Nationala?

YoYoyOi
11th February 2007, 12:15
Reprezentație Vali Badea

Cît a jucat fără atacantul său, Steaua a fost discretă și fără vlagă în amicalul cu CSM Rm. Vîlcea, dar cu fostul vasluian în teren a făcut spectacol și s-a impus la scor. Vreme de primăvară autentică ieri după-amiază la Rm. Vîlcea și 10.000 de spectatori în tribune la ultimul amical al roș-albaștrilor înainte de turul cu Sevilla, de joia viitoare. Olăroiu nu s-a abătut nici de această dată de la sistemul 4-3-3, abordat după accidentarea lui Dică, și i-a trimis în avanposturi pe Nicoliță, Thereau și Cristocea.

Prima repriză a arătat însă o echipă campioană fără nerv. Doar Nicoliță s-a zbătut de unul singur pe partea dreaptă, însă pasele sale foarte bune au fost irosite de Thereau (12) și Paraschiv (14). În rest, lentoare în jocul trupei lui Oli și multă nesiguranță pe partea stîngă a apărării, adică în dreptul lui Gigel Coman.

Totul s-a schimbat în repriza a doua. Secretul revenirii Stelei? Introducerea lui Vali Badea în locul lui Cristocea. Fostul vasluian și-a intrat imediat în ritm și a ratat o mare ocazie în minutul 58, cînd reluarea sa cu capul din centrarea lui Nicoliță a fost scoasă de pe linia porții de Cercel. Tăvălugul Badea însă nu s-a oprit și peste 5 minute a deschis Stelei drumul spre gol: centrare Ovidiu Petre și reluare imparabilă cu capul în vinclu (63).

Peste alte 4 minute același Badea a șutat puternic cu stîngul, din careu, însă portarul vîlcenilor a scos de la colțul scurt. Recitatul numărului 9 s-a încheiat cu un sfert de oră înainte de final, cînd a finalizat simplu o acțiune superbă pe stînga a lui Ochiroșii. După o altă execuție de rasă marca Badea, șut din întoarcere în brațele portarului (82), Steaua a închis tabela la 3-0: Paraschiv a înscris din careu după un reflex al goalkeeper-ului advers.

Casetă
CSM Rm. Vîlcea - Steaua 0-3 (0-0)
Au marcat: V. Badea (63, 77), Paraschiv (89)
Steaua: Cernea (89, Lungu) - St. Stancu (70, Saban), D. Goian (75, Ochiroșii), Ghionea (70, E. Baciu), G. Coman (46, P. Marin) - Paraschiv, Rădoi (65, M. Croitoru), Boștină (46, Ov. Petre) - Nicoliță (65, V. Iacob), Thereau (80, Lovin), Cristocea (46, V. Badea). Antrenor Cosmin Olăroiu

Bravo Badea, bravo Banel /hello

Sevilla86
11th February 2007, 12:25
Nicolita si Badea or sa joace sigur cu Sevilla! Incep sa fiu din ce in ce mai increzator!:yeah:

YoYoyOi
11th February 2007, 12:27
daca mai intra si Thereau langa ei, parca as putea sa fiu optimista :D

Sevilla86
11th February 2007, 12:32
O sa intre si Thereau pt ca Iacob mai are de recuperat.
Se pare ca l-am recuperat pe Banel, dar l-am pierdut pe Cristocea. Dupa accidentarile alea parca nu mai e acelasi :(

YoYoyOi
11th February 2007, 12:34
Cred ca inca nu si-a gasit el locul in echipa, si Oli zicea ca nu s-a hotarat clar un sistem si ca inca mai incearca variante, atat cu sistemul cat si cu jucatorii pe care-i va titulariza. De aceea mi se pare ca e putina dezordine acolo si jucatorii nu stiu daca intra in tere, sau pe ce post intre, sau daca intra titulari sau rezerve.
E putin :groggy: situatia pe acolo :D

Ulysses
11th February 2007, 17:50
O sa intre si Thereau pt ca Iacob mai are de recuperat.
Se pare ca l-am recuperat pe Banel, dar l-am pierdut pe Cristocea. Dupa accidentarile alea parca nu mai e acelasi :(

l-am pierdut pe cristocea dar l-am recastigat pe bostina-cel cumintzel:ok:

YoYoyOi
11th February 2007, 17:56
Cristocea nu e pierdut;)

Sevilla86
11th February 2007, 18:27
Da, poate ca nu e pierdut... e putin ratacit, da-si revine el :ok:
Bine ca are cine sa-i tina locul.