PDA

View Full Version : Bugetele echipelor... in lei grei



eddy_jozsa
1st July 2005, 13:56
Probabil ca threadu asta vi se pare aberant sau la caterinca, dar hai sa incercam sa socotim bugetele echipelor noastre in lei grei... asa k exercitiu de gandire, pt aia mai batrani (nu-i cazu meu :P) care vor avea de furca cu socotelile.

Na, vedeti-o ca un joc... sper k e binevenit threadu, oricum nu prea mai e actiune pe forum acum vara :D

Incep eu:

CSU Sibiu... buget pe 2004/2005: 400.000 lei grei
buget pe 2005/2006: 800.000 lei grei

Salariu Clavon: 2.000 euro = 80.000.000 ROL = 8.000 RON pe luna

Sharkie
1st July 2005, 14:00
Pai bine ma Eddy,io ce echipa sa pun ???

eddy_jozsa
1st July 2005, 14:07
Stiiiiiinta :D hehehehehehe... apropo, te-ai ofticat cand (anu trecut sau asa) BC U Craiova a promovat in divizia A, dar s-a retras apoi din motive financiare???

In rest.... acum vad "ceremonia" lui Basescu de la miezul noptii... doamne ce prost e ala... dar putem face haz de necaz... si-a luat o bere cu 165 RON

Sharkie
1st July 2005, 14:12
Ma interesez serios de basket,echipe,jucatori,forumuri etc. din luna februarie a acestui an.Si habar n-am de promovarea echipei BC U Craiova,sincer.

Acum ca aflu mi se pare nasol.
(de autograful ala ce se mai aude? :D )

eddy_jozsa
1st July 2005, 14:22
http://www.frbaschet.ro/index.php?page=articole&id_articol=179

Ia uita-te, exact acum 2 ani... U Craiova primise dreptul sa evolueze in A dupa ce a castigat turneul final (sau ma rog, o luat locu 2?!)... era deja poza asta pe site.... dar in ultimul moment au decis sa se retraga ca nu mai aveau bani.

Nu-i problema ca te interesezi de baschet doar din februarie.... eu le am cu baschetu din 2003 (=16 ani), asa ca ai 3 ani avantaj fata de mine.

In rest, poti socoti bugetul lu Miami Heat in RON :D
Salariul lui Shaq e cam 126.000.000 RON pe an... nu? :P

P.S.: Autograful, paaaai... sa vedem... mai e mult... Darnell vine in Romania prin august, septembrie. Daca vrei iti scriu eu un autograf. /OLE/

Sharkie
1st July 2005, 14:37
Ma,stai asa.

126 000 000 de RON ?? RON sunt leii grei(noi),nu ? Si mi se pare aiurea sa fie atat.

Legat de autografu ala,mai astept :drak:

Si poa sa fie si autografu tau,da' mic sub ala cu dedicatie al lui Clavon :D

Cosmin Salajan
1st July 2005, 14:39
eu pot sa zic numa cat o sa primesca cluju de la primarie si consiliu local 50.000 RON , in rest bugetu nu e fixat caci tot vin sponsori .