PDA

View Full Version : Bogdan Lobonț



delaparis
19th January 2007, 02:42
"Pantaleo Corvino, directorul sportiv al echipei italiene de fotbal ACF Fiorentina, a declarat joi, într-o conferință de presă, că transferul portarului român Bogdan Lobonț la Dinamo București nu este încă oficial."

onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/dinamo/13148/fiorentina-ataca-transferul-lui-lobont.htm

Daca doriti sa comentati ....

caine19
19th January 2007, 21:22
Transferul e rezoltav 100% , cred ca mai vor macaronarii niste bani:D

YoYoyOi
19th January 2007, 21:26
era vorba ca nu s-a definitivat, nu ca-l ataca.
Una e sa ataci un transfer, sa zici ca nu esti de acord cu el...si alta e sa zici ca mai trebuie definitivate anumite aspecte:rolleyes:

fanatic88
20th January 2007, 00:47
becali spunea ieri k sa rezolvat transferul

Celso
20th January 2007, 10:13
vrea cam multe Fiorentina asta:jerk:

fanatic88
11th February 2007, 12:49
Dinu: "Lobont e un castig real pentru Dinamo"


RTV / Invitat al emisiunii Realitatea Sportivă, Cornel Dinu l-a lăudat pe Lobonț, despre care a spus că este un câștig real pentru Dinamo.

Patratzel89
11th February 2007, 15:44
Extraordinar de real .. Avem nevoie de el :ok:

fanatic88
11th February 2007, 15:50
este cel mai bun transfer a lui dinamo fara indoiala

Patratzel89
11th February 2007, 15:52
Scump ... da` ishi merita din plin banii.. Am incredere mare in el la meciu` cu Benfica

fanatic88
11th February 2007, 15:54
nu as vrea sa ajungem sa ne bazam doar pe el ...

Patratzel89
11th February 2007, 15:56
Pai nu doar pe el ... in special pe el :)

fanatic88
11th February 2007, 15:59
asa da ....as prefera sa ma bazez pe atac

caine19
11th February 2007, 18:17
Odata cu sosirea "Srapnelului" Darwin Caicedo , Dinamo a asigurat concurenta in toate cele 3 compartimente .

Lobont e cel mai bun portar roman din ultimii 5-6 ani:yeah:

Patratzel89
11th February 2007, 19:12
Odata cu sosirea "Srapnelului" Darwin Caicedo , Dinamo a asigurat concurenta in toate cele 3 compartimente .

Lobont e cel mai bun portar roman din ultimii 5-6 ani:yeah:

Ai dreptate :) in ambele privintze..

fanatic88
14th February 2007, 19:14
Carlos Fernandes il ataca pe goal-keeper-ul dinamovist, chiar inainte de Benfica-Dinamo: "Lobonț este un portar bun dar de inaltime medie, in singurul joc in care l-am vazut evoluand a incasat doua goluri din vina lui (n.r. meciul cu Bulgaria). Benfica trebuie sa atace pe partile laterale",a spus portarul Stelei.


bai asta in loc sa-si vada de petrecerile nocture il preocupa inaltimea lui lobby

resita
14th February 2007, 19:43
cine e carlos ca nu am auzit de el. :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

fanatic88
14th February 2007, 19:54
cine e carlos ca nu am auzit de el. :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

:D carlos de la strehaia - manelist de profesie:D

resita
14th February 2007, 19:57
:D carlos de la strehaia - manelist de profesie:D

asa da :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:

Patratzel89
14th February 2007, 20:08
AntiManele !!! Go go Lobontz & Company :):):)

fanatic88
14th February 2007, 20:09
lobont --- sa nu depindem de el azi atat imi doresc

Patratzel89
14th February 2007, 20:13
Nu mhaaaaa am zis odata ca in SPECIAL de el :)

fanatic88
14th February 2007, 20:15
Nu mhaaaaa am zis odata ca in SPECIAL de el :)

ok am inteles ...prefer insa sa depind de n&d:evil: dar cred ca ma repet deja

Patratzel89
14th February 2007, 21:13
Lasa mha ca fac ei cumva sa fie bine :)

fanatic88
15th February 2007, 18:38
lobont transferul cel mai tare pe care-l putea dinamo realiza in aceasta iarna ...avem asigurat postul de portar acum cum nici nu se putea mai bine

fanatic88
15th February 2007, 18:55
Bogdan Lobont a avut o prestatie remarcabila in partida cu Benfica, reusind patru interventii incredibile in fata lui Nuno Gomes sau Simao Sabrosa. Portarul dinamovist a declarat cu modestie la finalul partidei ca "d-aia sunt in poarta, ca sa apar!" ...

ce modest

Patratzel89
15th February 2007, 20:19
Dap...modest :)

fanatic88
15th February 2007, 22:32
lobont ar trebui ridicat in slavi de toti dinamovistii......

Alberto
15th February 2007, 22:58
da fanatic...in meciul de aseara am castigat un portar...

de acum incolo nu mai ducem grija in defensiva...:ok: mai greu cu atacul, acum dupa plecarea lui Ganea...cred ca ar trebui ca Rednic sa il foloseasca mai mult pe Mendy pentru ca are potential baiatul asta....

Patratzel89
15th February 2007, 23:20
da fanatic...in meciul de aseara am castigat un portar...

de acum incolo nu mai ducem grija in defensiva...:ok: mai greu cu atacul, acum dupa plecarea lui Ganea...cred ca ar trebui ca Rednic sa il foloseasca mai mult pe Mendy pentru ca are potential baiatul asta....

Mendy ar fi o solutzie in locu` lui Danciu, deoarece una din principalele calitatzi este fortza..Ar trebui acordata mai multa incredere..

fanatic88
15th February 2007, 23:26
da asa se pare ca suntem asigurati in aparare acum sa vedem valoarea lui mendy si caicedo ca se pare ca N&D nu sunt de ajuns...

Patratzel89
15th February 2007, 23:27
N&D deocamdata fac fatza in campionat..problema este in UEFA....

fanatic88
15th February 2007, 23:33
cu siguranta ...si beleaua este ca mendy este singurul atacant pe care s-ar putea miza in afara de n&d dar gata cu off topicul ca e thread dedicat lui lobyy

crazy_rednwhite
15th February 2007, 23:35
portarul de care aveam demult nevoie..:D..

fanatic88
15th February 2007, 23:40
portarul de care aveam demult nevoie..:D..

adevarat :ok: ne-am cam saturat de manechinele din ultimii ani

Patratzel89
16th February 2007, 17:15
Ce portari am avut de 3-4 ani incoace..:groggy: Bine ca l`au convins sa vina in groapa :D Cred ca i`o fi spus Mutu la Loby : "Dute la Dinamo ca vin shi eu :))"

resita
16th February 2007, 18:36
cel mai bun transfer al lui dinamo in ultimi ani. :ok:

fanatic88
16th February 2007, 19:01
cu siguranta

Patratzel89
16th February 2007, 19:26
Sper sa tzina acuma de el .. Ca sunt sigur ca ar prinde un contract f bun afara ...

fanatic88
16th February 2007, 19:40
spre ca va tine cu toate odata cu meciurile in cl va fi remarcat din nou si va fi tot mai greu sa-l tina

Patratzel89
16th February 2007, 19:53
Shi revenim iara la balerine.... :groggy:

fanatic88
16th February 2007, 20:13
Shi revenim iara la balerine.... :groggy:

:angry: pana aici

fanatic88
16th February 2007, 21:24
Primul joc oficial dupa cinci luni

Prestatia lui Bogdan Lobont pare sa fi pus capat unei perioade grele din cariera sa. Lobby nu mai aparase într-un meci oficial de exact cinci luni si opt zile, mai precis de la Albania - România, 0-2, din 6 septembrie 2006. In tur, el nu a prins niciun meci la Fiorentina, fiind numai rezerva francezului Frey.

Lobont a facut o partida mare, asa cum de altfel ma asteptam. A fost cel mai bun de pe teren si a demonstrat ca e în forma buna.

Mircea Sandu, presedinte FRF

Ma bucur pentru Bogdan, care a fost si este pariul meu. Sunt convins ca avem unul dintre cei mai buni portari din Europa.

Cristi Borcea, director executiv Dinamo

Acesta este Lobont pe care ni-l dorim cu totii. A avut o prestatie extraordinara, doar datorita lui s-a terminat doar 0-1!

Gabriel Boldici, antrenor secund echipa nationala


Lobont a fost "lupul" din poarta "câinilor"


PORECLA Ziaristii portughezi au facut un joc de cuvinte între numele portarului de la Dinamo si fiorosul carnivor, socotind ca asa s-a comportat Bogdan între buturi .

Cel mai bun dinamovist în partida de miercuri seara a fost Bogdan Lobont, prestatia lui fiind remarcata de toata lumea, drept pentru care goalkeeperul "câinilor" a fost desemnat de UEFA omul meciului de la Lisabona.

Presa din Portugalia l-a elogiat si ea pe Lobont, ziarele de ieri apreciind paradele portarului român care au limitat proportiile scorului. "Echipa lui Mircea Rednic s-a aratat foarte compacta si cu Lobo(nt) în poarta", a scris O Jogo, facând un joc de cuvinte între numele internationalului român si cuvântul "lobo", care în portugheza înseamna lup. "Dinamo a închis bine spatiile si, atunci când acest lucru nu se întâmpla, Lobont a anulat tentativele de a înscrie ale celor de la Benfica", a mai notat O Jogo, continuând cu aceeasi idee. "Doua interventii, în minutul 17, o interventie impresionanta la un sut al lui Nuno Gomes si alta, la sutul lui Miccoli, în minutul 69, au permis echipei bucurestene sa plece de pe «Da Luz» cu un rezultat ce îi da sperante pentru retur".

fanatic88
5th March 2007, 12:48
Rednic: "Lobont se da cu capul de bara si aparatorii dorm!"

resita
12th March 2007, 10:08
din nou si-a facut datoria :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

ReDog 4ever
12th March 2007, 17:49
inca nu a avut un meci prost.....omul e smecher in poarta

caine19
12th March 2007, 19:20
Lobont e singurul castig dupa aceasta iarna:yeah: .

fanatic88
13th March 2007, 14:32
eu unu nu-mi faceam mari sperante in ceea ce-l priveste pe loby dar m-am inselat

fanatic88
14th March 2007, 19:37
Rednic: "Lobonț merită să joace la națională!"

CosminDinamo
17th March 2007, 17:14
Pai sigur ca merita sa fie convocat la nationala.E portar bun poate cel mai bun din Romania dar este bun foarte bun:yes:

Patratzel89
18th March 2007, 10:27
Mha...eu nu am vazut cum a gafat Coman aseara..da` e mai bun Lobby !

brandacadabra
18th March 2007, 10:53
doi portari buni de valori oarecum apropiate daor ca Lobont a jucat acolo unde coman o sa se duca cel mult in concediu...si asta spune multe....oricine are si perioade mai putin bune una e sa ai concurent pe Frey si alta e sa te compari cu , curca...

FORZA LOBONT

fanatic88
18th March 2007, 19:43
lobont merita la nationala

caine19
3rd April 2007, 21:05
E cel mai bun portar din Romania din ultimii 5-6 ani:yeah: !

Loby e numarul 1 !

Mario Di Lazi
10th April 2007, 14:58
Să nu uităm de Bogdan ... probabil cel mai bun am la meciului :)

fanatic88
10th April 2007, 16:00
lobont nu ne-a dezamagit deloc de cand a venit

bob
10th April 2007, 17:21
in sfarsit s-au trezit astia sa dea bani pe un portar bun!

vlad1607
10th April 2007, 17:21
face toti banii

sa speram ca exemplu o sa fie urmat si in ce priveste alte posturi din echipa

Celso
10th April 2007, 18:06
portar de valoare europeana!:evil:

fanatic88
10th April 2007, 19:03
mai sunt 2-3 in cl de valoarea lui

georg40
11th May 2007, 23:04
Se scrie pe site ca Lobont ar fi cerut de Aston Villa. Nu am inteles care este oferta concreta. Din cate am inteles insa, Hertha Berlin ofera 4 milioane euro pentru portarul dinamovist, ceea ce ma face sa cred ca acesta va lua drumul Germaniei.

fanatic88
11th May 2007, 23:26
daca ofertele or sa curga in continuare e greu de crezut ca vor mai rezista mult conducatorii ...spre macar inca un sezon
cred ca loby merita mai mult de 4 milioane si o echipa ai mare ca hertha berlin

Celso
12th May 2007, 09:07
baremi daca pleaca, sa fie destept si sa isi faca un contract beton, nu sa isi bata joc de el toti ratatii! dar nu pleaca cel putin pana in iarna...pt el familia e pe primul loc acum:ok:

fanatic88
12th May 2007, 10:39
el a demonstrat ca este in poate cea mai buna forma din cariere ...fiorentina sigur il regreta

fanatic88
27th May 2007, 16:27
loby o pisica printre caini a merita felicitari pt returul de exceptie facut la dinamo

blx-SS
30th May 2007, 10:41
cel mai bun lobont. sa moara de ciuda toti care l-au dat la o parte :headbang: ! bravo tie lobont :yeah:

fanatic88
30th May 2007, 18:55
cel mai bun transfer al lui dinamo din ultimii ani

DODI75
9th June 2007, 23:53
Suntem cei mai tari,lam fraierit iar pe copos

DODI75
9th June 2007, 23:56
Lobont sa-ti dea dumnezeu sanatate,si fericire si tot ce-ti doresti,ca sa ai putere sa ne scoti iar Campioni.

fanatic88
10th June 2007, 08:53
si liniste in viata personala ...ca asta i-a facut rau in ultimii ani

resita
13th June 2007, 08:23
ieri bogdan a fost operat la deget si operatia a reusit :ok:

fanatic88
13th June 2007, 10:42
de multe ori loby a aparat cu dureri ...respect

fanatic88
25th June 2007, 15:07
Lobont: “Cand eram mic, tineam cu Milan. Acum mi-a trecut, tin cu Dinamo!” 22-06-2007



Bogdan Lobont a discutat astazi pe blogul sau personal, timp de ora, cu suporterii. Punctual, portarul dinamovist a intrat in dialog cu fanii la ora 12.00, imediat dupa ce efectuat vizita medicala cu Dinamo. Lobby a raspuns cu amabilitate tuturor intrebarilor, mai mult sau mai putin discrete, vorbind de cum a reusit Cristian Borcea sa-l readuca la Dinamo sau de pasiunea sa din copliarie, AC Milan. Dar iata dialogul lui Bogdan Lobont cu fanii.


- Salutare fani! Bine v-am regasit! Ma bucur sa fiu din nou in dialog cu voi!

- Cum a fost vacanta?
- Am avut o vacanta frumoasa. M-am relaxat cu cativa prieteni. In Italia ma simt foarte bine mai ales ca si cunosteam orasul…

- Crezi ca va intra Dinamo in Champions League?
- Sper din tot sufletul sa intram. O sa fie greu, dar nu imposibil. Imi doresc la fel de mult cum isi doreste toata suflarea dinamovista.

- Cum a fost la vizita medicala?
- La fel ca in fiecare an. Pentru mine, vizita medicala este un lucru obisnuit. Stati linistiti, nu am avut probleme!

- Cum te simti campion?
- Este un sentiment extraodinar sa fii campion, dar acum ma concentrez pentru ceea ce urmeaza. Ne-am bucurat la timpul respectiv, insa cu siguranta in acest an va fi mai greu decat in sezonul trecut. Sunt “caine” si ma bucur ca sunt la Dinamo…

- Cu cine ai vrea sa jucam turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
- Mi-as dori un adversar mai accesibil, insa la fotbalul din ziua de astazi nu prea se mai potriveste socoteala cu echipe mari si echipe mici. Oricum, vom lupta pana la capat pentru sansa noastra.

- Ce planuri ai pentrul noul sezon?
- Sa castig tot!

- Bogdan, sunt stresanti cei care vin dupa voi pentru autografe?
- Nu, in niciun caz! Ma simt minunat in mijlocul fanilor.

- Cum te-a convins Cristi Borcea sa vii la Dinamo?
- Cum m-a convins si prima data. Avem un obiectiv comun. Isi doreste foarte mult performanta. Asa sunt si eu, suntem doua caractere puternice. Suntem doi “capricorni”. Ne dorim mult, obtinem mult.

- Care a fost cel mai urat gol incasat in poarta lui Dinamo?
- Categoric, cel cu Unirea Urziceni!

- Cum te simti acum si cum ai reusit sa treci de fiecare data peste aceste evenimente neplacute?
- In viata oricarui fotbalist exista si astfel de momente. Important este sa ai taria sa treci peste ele. Daca nu ai un caracter puternic, mai bine nu te apuci de fotbal.

- Care a fost cea mai frumoasa victorie din acest campionat?
- Nimic nu se compara cu victoria din Ghencea!

- Pupa-l pe Andrei din partea noastra…
- L-am pupat. E langa mine si imi spune tot timpul: <Ce te intreaba, ce te intreaba?>

- Care sunt cele mai grele momente din viata unui fotbalist?
- Cand ratezi un obiectiv, cand esti accidentat.

- In cazul in care nu patrundeti in Champions League, crezi ca vor incepe sa se transfere jucatorii de la echipa?
- Sa nu uitam un singur lucru. Cei care s-au intors la Dinamo sunt “caini” adevarati.

- Ce-ti face mana?
- E OK!

- Este adevarat ca inainte sa semnezi cu Dinamo ai fost in discutii cu Steaua?
- Am mai spus-o. Nu am discutat cu nimeni de la Steaua!

- Sa stii ca am multe poze cu tine si cu Andrei… Este un ingeras de copil !!! Cand o sa veniti la Cluj, promit ca am sa-i iau un cadou frumos.
- Iti multumesc.

- Ce spui de achizitile facute de Dinamo? Zicu, Bratu, Chiacu, Nastase…
- Sunt jucatori valorosi. Suntem mai puternici decat in sezonul trecut, dar trebuie sa muncim mai mult.

- Ce parere ai de echipa nationala? Ne calificam la Euro 2008?
- Dupa cativa ani, suntem in grafic. Sper sa-i facem fericiti pe toti romanii din tara si din strainatate.

- Bogdan, te consideri implinit pe toate planurile?
- Sah…

- O intrebare care are mai putin legatura cu fotbalul. Cum te-ai simtit alaturi de copiii de la Peris? Felicitari pentru acea actiune. Ai dat dovada inca o data ca esti un om deosebit!
- Nu am facut-o pentru a iesi in evidenta, pentru a poza in fata presei, ci pur si simplu am facut-o cu sufletul pentru cativa copii care au nevoie de un ajutor.

- Bogdan, cum e prin cantonamentele voastre? Cand e munca, e munca… Cand e joaca, e joaca… Nu?
- In cantonament e numai munca…

- Daca n-ai fi fost fotbalist, ce ti-ar fi placut sa faci?
- Ma bucur ca sunt fotbalist.

- Ce momente iti amintesti cu placere de la inceputul carierei tale?
- Mi-a aduc aminte si acum ziua cand mi-am pus prima pereche de manusi. N-am cum sa uit acel sentiment unic.

- Cand erai mic cu ce echipa tineai?
- Cand eram mic, tineam cu Milan. Acum mi-a trecut, tin cu Dinamo!

- Cum te intelegi cu Dani Coman?
- Foarte bine. Suntem prieteni. Chiar zilele trecute am vorbit la telefon.

- Ce parere ai despre strigatul spartan de lupta, asimilat de la suporteri?
- Va ramane un moment important peste ani.

- Cu cine te intelegi cel mai bine de la Dinamo?
- Cu toti! Suntem o familie!

- Crezi ca concurenta mare care va fi anul acesta pentru un post de titular poate face sa apara conflicte intre fotbalisti?
- Nu, in niciun caz! Concurenta e benefica. Fara concurenta nu poti sa faci performanta!

- Cum crezi ca vor juca cei mai tineri in meciul decisiv pentru CL?
- Cu siguranta, toti ne vom mobiliza la maximum.

- Care este cea mai mare realizare a ta de pana acum?
- Tot ceea ce am facut pana in momentul de fata.

- Cine crezi ca s-a intarit cel mai bine in afara de Dinamo?
- Sincer? Ma gandesc numai la Dinamo!

- Despre jurnalisti, este adevarat ca va cam deranjeaza?
- Toti incercam sa ne facem meseria.

- Care a fost cel mai frumos moment al acestui campionat?
- Momentul in care m-am intors la Dinamo. Si cand am ridicat trofeul in fata suporterilor nostri.

- Cat timp ai fost la Ajax, ai reusit sa inveti limba olandeza?
- Ma descurs destul de bine cu olandeza.

- Crezi ca ii lipseste echipei nationale ceva in momentul de fata?
- O calificare la un turneu final…

- Crezi ca vom castiga campionatul si anul viitor?
- Va fi mai greu, dar nicidecum imposibil!

- S-a intamplat vreodata sa ai conflicte cu suporterii ?
- N-am avut niciodata probleme cu suporterii. A venit momentul sa ne luam la revedere. Ne vom reintalni in Austria, cand voi intra din nou pe blog. Va multumesc din suflet! Sunteti minunati! Vacanta placuta tuturor, eu am intrat deja in programul echipei. Avem mult de munca si sper sa reusim! La revedere!


&#169; Copyright bogdan lobont 2007. Toate drepturile rezervate.

fanatic88
3rd July 2007, 20:16
E un super jucator atat prin felul cum apara cat si prin felul cum coordoneaza echipa la fiecare meci.Cred ca e cel mai reusit transfer a lui Dinamo din ultimii ani


Alaturi de el vom ajunge in cl

Rossi
15th July 2007, 05:42
Bogdan Lobont (18.01.1978 / Hunedoara / portar)

1995-1996 Corvinul Hunedoara
1996-1997 Corvinul Hunedoara
1997-1998 Rapid București
1998-1999 Rapid București
1999-2000 Rapid București
1999-2000 Ajax
2000-2001 Ajax
2001-2002 Ajax
2001-2002 Dinamo București
2002-2003 Ajax
2003-2004 Ajax
2004-2005 Ajax
2005-2006 Ajax
2005-2006 Fiorentina
2006-2007 Fiorentina
2006-2007 Dinamo București
2007-2008 Dinamo București

http://img244.imageshack.us/img244/7658/bogdanlobontdinamobucurlp2.th.jpg (http://img244.imageshack.us/my.php?image=bogdanlobontdinamobucurlp2.jpg)

http://img177.imageshack.us/img177/9274/bogdanlobontdinamokb1.th.jpg (http://img177.imageshack.us/my.php?image=bogdanlobontdinamokb1.jpg)

resita
15th August 2007, 07:15
avem portar nu gluma, a fost omul meciului la roma cu lazio

bravo lobont:yeah::yeah::yeah:

Leo
15th August 2007, 10:08
felicitari LOBONT ! ai facut din nou un meci mare, ai dat dovada inca o data daca mai era nevoie ca esti un portar de clasa

MARCEL55
15th August 2007, 10:15
Cred ca e cel mai bun portar roman (poate ca exagerez, dar din toate timpurile)

fanatic88
15th August 2007, 11:20
cel mai buni transfer de multi ani incoace

caine19
15th August 2007, 12:31
Super lobby !!!!

Lui ii datoram in mare parte egalul de pe olimpico :D

Rossi
30th September 2007, 11:32
Bogdan Lobont

http://img233.imageshack.us/img233/2318/bogdanlobontwalltl1.th.jpg (http://img233.imageshack.us/my.php?image=bogdanlobontwalltl1.jpg)

Leo
10th October 2007, 14:15
http://img405.imageshack.us/img405/9431/bogdanlobontro3.th.jpg (http://img405.imageshack.us/my.php?image=bogdanlobontro3.jpg)

http://img405.imageshack.us/img405/9431/bogdanlobontro3.jpg

alex1nho
1st November 2007, 21:29
Bogdannnnnnnnn Lobontttttttt :X

SuperLobby mereu la datorie.. printre primii 5 portari din Lume.. poate chiar printre primii 3 ! Avanti ragazzi !

DinamoBoy
4th November 2007, 23:06
Face niste meciuri extraordinare,intotdeauna la inaltime,titular in nationala.Unul din cei mai buni portari din lume!Speram sa nu plece!:sad: :ok:

papy_nady_nadal
13th January 2008, 21:01
:no1:no1:no1Cel Mai Bun Portar din Romania!!!!! Printre Primii 5 din Lume!!! FORZA LOBBY

Dogville
14th January 2008, 03:04
..sa ramina...dar sa nu mai ia goluri de la 45 de metri cum a facut cu Bistrita si Vasluiul ca-mi vin dracii.....

Mario Di Lazi
14th January 2008, 14:43
dacă pleacă în vară, iar căutăm 2-3 ani până mai găsim un portar bun ...

Leo
18th January 2008, 15:13
La multi ani BOGDAN !
Multa sanatate , noroc si fericire !

Mario Di Lazi
21st January 2008, 08:34
Bogdan a lispit de la primul amical al lui Dinamo ... probleme din cauza alimentației ...

Dogville
21st January 2008, 14:03
Sa manince mai multe...lichide....:happy:happy:happy

Mario Di Lazi
1st February 2008, 12:02
să pape bine că avem nevoie de el în acest miniretur ...

dannyreddog
12th February 2008, 16:07
Cu siguranta Bogdan Lobont e cel mai bun portar pe care l-a avut Dinamo din 90' si pana azi. Are niste reflexe extraordinare pe care nu le-am vazut la prea multi portari din strainatate..

fanatic88
5th April 2008, 23:20
super meci facut de lobby azi , nu cred ca-l vor mai putea pastra dinamo si din vara

vlad1607
5th April 2008, 23:49
pai se pare ca merge la Lazio...

Dogville
6th April 2008, 00:06
E-te scirtz.....de-aia nu putem noi sa tragem la anu' in cupa intertoto ca pleaca Zlobontz....omu' e un sclav: Dinamo l-a relansat in circuit cind ajunsese o rezerva eterna la Fiorentina si acum face pe vedeta si ne lasa la greu....sa se duca invirtindu-se !!!

fanatic88
6th April 2008, 00:19
pai vedeta sau nu ,rezerva sau nu ,omu' a renuntat la niste bani seriosi sa vina la dinamo ,cred ca merita si el sa pleca acum cu toate ca nu-mi doresc

Dogville
6th April 2008, 02:19
Sigur ca da,traim intr-o tara libera si poate pleca....sclav nesimtit ce este ! Cum a simtit miros de coco verzi si-a dat seama ca e profesionist si trebuie aleasa varianta mai buna financiar.....

Rossi
6th April 2008, 09:09
Dinamo a castigat campionatul 2006-2007 in tur ... adica fara Lobont ... nu vad de ce ne-am impacienta ...

Mario Di Lazi
7th April 2008, 08:14
Loby este un portar de mare valoare, dar eu am încredere și în Matache ...

vlad1607
8th April 2008, 19:21
a comis-o de 2 ori nasol tare la Otopeni :( :(

Mario Di Lazi
9th April 2008, 07:42
știu că Rednic avea încredere în el ... din această cauză cred că o să fie titular ...

dannyreddog
24th April 2008, 00:33
A gresit grav la 2 goluri....:( sper sa fi fost doar un accident...

Rossi
15th June 2008, 16:27
http://img244.imageshack.us/img244/484/54193791qg1.th.jpg (http://img244.imageshack.us/my.php?image=54193791qg1.jpg)

ionut_cluj
15th June 2008, 16:35
Mare portar! Tot respectul meu!

Dogville
16th June 2008, 20:58
Gata,mah:pleaca zlatarul de Zlobontz, ca de mult isi dorea sa prinda un contract afara.Plm...Dinamo a fost bun ca l-a readus in circuit acum hai sa ne cacam pe el....Mare jigodie,nema caracter,bun jucator (pentru mine,ultima fara primele egal ZERO !!!)

Cipri
14th November 2008, 19:27
Am inteles ca sunt sanse sa se transfere la campioana Rusiei , Rubin Kazan , este adevarat interesul rusilor pt Loby ?

Leo
15th November 2008, 09:11
Nu pleaca nicaieri .

Mr Cosmin
13th January 2009, 13:53
^ Din fericire.

Mr Cosmin
18th January 2009, 20:07
La multi ani Lobby !!!

La cat mai multe parade !!!

/OLE/

Leo
18th January 2009, 20:18
La multi ani Lobont !

HardmaN
19th January 2009, 17:06
Dinamo a castigat campionatul 2006-2007 in tur ... adica fara Lobont ... nu vad de ce ne-am impacienta ...

avem mare nevoie in champions league dak il baga pe Dolha si incepe cu gafe dalea ne facem de kkt!

HardmaN
19th January 2009, 17:09
eu am inteles k ar pleka dupa Radoi la Al-Hilal dak ai ofera aia 1 milion de euro pe an

HardmaN
24th January 2009, 01:56
Lobont a dezvaluit de unde vine porecla "Pisica": "In momentul in care am fost transferat la Fiorentina, am fost pus sa ma descriu si le-am spus ca am reflexe de pisica", a spus Lobby.

HardmaN
25th January 2009, 22:38
Bogdan Lobonț consideră că liderul Ligii I s-a întărit după achizițiile făcute în această iarnă: reîntoarcerea lui Claudiu Niculescu și aducerea lui Ousmane N'Doye de la Vaslui.

Mario Di Lazi
22nd April 2009, 09:42
Păcat de accidentarea lui Lobonț ... 6 luni ? :(

Leo
22nd April 2009, 11:22
"Le mulțumesc tuturor celor care m-au încurajat. Nu mi-e teamă de operație, sunt puternic, asa cum trebuie să fie toți dinamoviștii în acest final de campionat. Sunt convins că Ema Dolha va fi la înălțime pentru că este un portar foarte valoros. Rămânem în continuare numarul 1 în România! La câte găuri am avut în suflet nu mai este loc pentru încă una!", a spus Lobonț în momentul în care a aflat că va trebui să se opereze, conform site-ului său personal.


Un mare om .

Leo
26th April 2009, 09:58
SUNTEM ALATURI DE TINE CAPITANE !


Astazi Lobont decoleaza spre operatie .

Leo
28th April 2009, 12:25
Bogdan Lobont, a declarat, luni, ca operatia efectuata la genunchi a durat 45 de minute, s-a terminat cu succes si va incepe recuperarea peste cateva zile.

sebike
28th May 2009, 17:45
cel mai bun portar roman a momentului!

Nilatac
18th July 2009, 13:56
pakat ca sa accidentat

petea
23rd July 2009, 14:38
Curaj Lobont!

necon
5th August 2010, 23:03
pisicuta, pis, pis, pis

Pedro1984
9th August 2010, 13:20
pacat ca s'a dus la dinamo :(