PDA

View Full Version : Test de fidelitate



Kainsashiki
19th January 2007, 00:02
"Test de fidelitate" pentru români.

Antena 1 a inceput campania de promovare a reality show-ului "Test de fidelitate", prezentat de actorul Ionut Adascalitei, care a fost lansat pe 11 ianuarie.
Formatul este o combinatie intre fosta „Vara ispitelor” de pe Pro TV (in care concurentii trebuiau sa treaca testul tentatiei) si „Tradati in dragoste”, de pe Prima (in care cuplurile par a fi urmarite pas cu pas). Filmarile pentru episoadele-pilot ale noii productii au inceput inca din luna decembrie, cand EVZ a anuntat pregatirea concurentului pentru „Tradati in dragoste”.
„Oamenii sunt filmati in situatii in care pot fi ispititi”, a declarat atunci Florin Nicoara, director de programe al postului din Baneasa.


Imagini de la prima emisiune aici: http://youtube.com/watch?v=ceVWkXrhl2U

Ce parere aveti ? Facatura sau e real ?

Parazitu'1919
19th January 2007, 00:07
regizata....

White Shadow
19th January 2007, 01:03
Ieri am vazut emisiunea , a fost tare frenky ala , a spus ca el îi prea smecher pt secolul asta :happy ...nu stiu daca e facatura sau real dar îi o mare tampenie , cea mai tampita emisiune si toti care apeleaza la emisunea asta sunt niste fraieri plictisiti de viata , hai sa fim seriosi , vine o bucatica buna la mine in apartament sa faca curatenie , menajera , eu , singur , prietena mea îi plecata in Honolulu , menajera se dezbraca , spune ca îi prea cald ( chiar daca in apartament nu îi prea cald ) mai are putin si ramane in bikini , incepe sa se aplece in fata mea in toate pozitile , matura covorul , incepe sa vorbeasca despre mine foarte frumos si din nou mai baga o pozitie din aia erotica cand sterge praful de pe mobila , ma dezbraca din priviri etc

Eu ce fac ?

A.Citesc in National Geograpfic un articol despre pantofi.
B.O sun pe prietena mea si îi spun sa ramana in Honolulu pt ca nu mai am nevoie de ea.
C.Sex.
D.Nu fac nimik , stau ca o momaie si ma gandesc doar la prietena mea care îi in Honolulu.

Hard
19th January 2007, 01:21
facatura clar

relansat
19th January 2007, 08:17
Tentative de emisiuni, sa se uite papa pius la ele

YoYoyOi
19th January 2007, 08:22
Eu ce fac ?

A.Citesc in National Geograpfic un articol despre pantofi.
B.O sun pe prietena mea si îi spun sa ramana in Honolulu pt ca nu mai am nevoie de ea.
C.Sex.
D.Nu fac nimik , stau ca o momaie si ma gandesc doar la prietena mea care îi in Honolulu.

si pana la urma....? :rolleyes:

TaciAcolo
19th January 2007, 08:24
Ieri am vazut emisiunea , a fost tare frenky ala , a spus ca el îi prea smecher pt secolul asta :happy ...nu stiu daca e facatura sau real dar îi o mare tampenie , cea mai tampita emisiune si toti care apeleaza la emisunea asta sunt niste fraieri plictisiti de viata , hai sa fim seriosi , vine o bucatica buna la mine in apartament sa faca curatenie , menajera , eu , singur , prietena mea îi plecata in Honolulu , menajera se dezbraca , spune ca îi prea cald ( chiar daca in apartament nu îi prea cald ) mai are putin si ramane in bikini , incepe sa se aplece in fata mea in toate pozitile , matura covorul , incepe sa vorbeasca despre mine foarte frumos si din nou mai baga o pozitie din aia erotica cand sterge praful de pe mobila , ma dezbraca din priviri etc

Eu ce fac ?

A.Citesc in National Geograpfic un articol despre pantofi.
B.O sun pe prietena mea si îi spun sa ramana in Honolulu pt ca nu mai am nevoie de ea.
C.Sex.
D.Nu fac nimik , stau ca o momaie si ma gandesc doar la prietena mea care îi in Honolulu.
B :happy

tuxie
19th January 2007, 08:30
E: o chem si pe prietena mea si le regulez pe amandoua :D

TaciAcolo
19th January 2007, 08:52
esti norocos cu o asa prietena ;)

dextercioby
19th January 2007, 09:03
Toti ar vrea asa prietena. Ideea sa fie totusi alta pentru fiecare :D

Daniel.

tuxie
19th January 2007, 13:05
De ce? Ai un feeling sinistru cum ca numarul femeilor e in scadere drastica? :)

dextercioby
19th January 2007, 13:13
Nu, mai grav e faptul ca numarul femeilor actual prietene ce vor sa-si imparta iubitul cu alta/alte femei este necunoscut. Macar sa-l stim (eventual si nume si # de telefon) al celor actualmente singure si care n-ar avea o problema in "sharing" barbatul din patul lor...:D

Daniel.

razwan_vs
19th January 2007, 14:24
tradati din dragoste variante de la antena :ras-plans:

Liviu
19th January 2007, 14:48
Regie ieftina . :(

razwan_vs
19th January 2007, 15:20
lasati-o sa se racoreasca doamna.....zdreanta :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: ce prostie de emisiune

bianco_azzurro
19th January 2007, 15:20
Regie ieftina . :(

Nu ma pot pronunta daca e regizata sau e real, dar tot ce stiu e ca aseara a fost penal baiatu ala :happy

"Eu sunt prea smecher ma pentru secolu' asta"
Moderator : "Daca nu venea sotia va culcati cu ea?"
"Pai ce vroiai sa fac?!" :happy

dardar_3
19th January 2007, 16:03
Daca nu accepta inseamna ca avea probleme...

Oricum le-ar fi un test util la psiholog si moderatorilor...(de la antena 1)....

La ce va gandeati:ras-plans:

r0bby
19th January 2007, 18:29
O tentativa de emisiune.. cum zicea relansat..

edd
31st January 2007, 14:09
Ca si "Tradati in dragoste", programul este o emisiune cu scenariu si actori.





Emisiunea „Test de fidelitate”, intrata nu demult in grila Antenei 1, cu aparenta de reality-show este, de fapt, un program de fictiune de la cap la coada, situatie intocmai cu „Tradati in dragoste”. Dupa primele difuzari, „Testul” a inclus, la cererea Consiliului National al Audiovizualului, un carton de avertizare la inceputul si la sfarsitul programului. Ieri, avocatii Antenei 1 au adus aceste schimbari la cunostinta CNA.

„Este o emisiune cu un scenariu prestabilit, cu actori care presteaza pe baza unui contract, contra unei remuneratii”, a declarat, pentru EVZ, Savu Cristescu, avocatul Format Production, compania care produce programul. Din informatiile EVZ, actorii de ocazie sunt platiti, pentru o filmare, cu sume care variaza intre 150 si 350 de lei.

Prevederi contractuale

Potrivit avocatului Format, contractul cu actorii are atasate o declaratie pe proprie raspundere si un chestionar care cuprinde intrebari legate de formatul emisiunii si despre jocul actoricesc.

Printre altele, actorul este intrebat daca, urmarind filmarile brute ale emisiunii, ar sesiza sau nu CNA (precizare prezenta si in contractele de la „Tradati in dragoste”).

„Urmarim sa testam awarenesul asupra prestatiei”, spune Cristescu. „Actorul nu se angajeaza sa nu sesizeze CNA si nici nu s-ar putea”, continua el. Totodata, contractul mai contine si o clauza de confidentialitate, care ii interzice actorului sa povesteasca ce se intampla pe platourile de filmare ale emisiunii. „Este o clauza comuna contractelor de prestatie artistica”, precizeaza Savu Cristescu. Interdictia se refera, spune el, la terte persoane din domeniul privat, inclusiv la presa.

Aparente

Prezentarea de pe site-ul Antenei 1 si promourile programului nu precizeaza ca este vorba despre un program de fictiune: „Test de fidelitate” este numele unui nou reality-show al Antenei 1, care (...) va tine cu siguranta telespectatorii cu sufletul la gura: trainicia unei casatorii va fi pusa la incercare, la cererea unuia dintre membrii cuplului, care este nesigur ca partenerul sau investeste in relatie seriozitate si este in aceeasi masura implicat sentimental” (site-ul Antena 1).

Florin Nicoara, director de programe Antena 1, spune ca o precizare si in cadrul spoturilor de promovare a emisiunii nu e necesara. „La telenovele se spune ca sunt programe de fictiune?”, s-a intrebat Nicoara.

evz.ro

c parere aveti??

Kainsashiki
31st January 2007, 14:48
mai exista un thread pe aceeasi tema, ce sa zic, era clar ca e facatura.

edd
31st January 2007, 15:07
mai exista un thread pe aceeasi tema,

sry nam vazut :)

Gontel
31st January 2007, 23:44
hai ca ma pun si eu sa le propun o emisiune antenistilor. sa mai aiba si pepe sau negru o paine de mancat.

relansat
1st February 2007, 01:34
Buey, stati oleak ca m-ati luat prin surprindere .. eu nu am tv, e on air emisiunea sau e in aer? Sper sa vad si eu oleaca din ea cand m-oi duce acasa dupe sesiunea asta care mi-o stors creierii nu alta :D ... bagati si la mine ceva faze picante :lol:

anazappa
22nd March 2007, 20:30
cahhh

Ess
23rd March 2007, 00:56
O tentativa de emisiune.. cum zicea relansat..

tentativa, au ba, stupiditatile astea au rating.
la polul opus sunt emisiunile "plictisitoare" si/sau "tampite" gen cap si pajura in care discuta doi "tampiti" - CTP su Hurezeanu despre "nimic".
sa ne traiasca vodca saniuta, coniacul unirea, si dacia papuc :mda:

TaciAcolo
23rd March 2007, 12:02
era o emisiune faina Big Brother nu stiu de ce nu a rezistat la noi :)

Zauri
23rd March 2007, 13:21
tentativa, au ba, stupiditatile astea au rating.
la polul opus sunt emisiunile "plictisitoare" si/sau "tampite" gen cap si pajura in care discuta doi "tampiti" - CTP su Hurezeanu despre "nimic".
sa ne traiasca vodca saniuta, coniacul unirea, si dacia papuc :mda:

Perfecta dreptate.
Versurile de mai jos sunt dupa parerea mea foarte potrivite starii in care ne aflam:
Cei tripati pe realitatea de prim plan sa retina -
Droguri tari ti se injecteaza prin timpan si retina.
Sistemul ne reprima pe toti, dar tot cei dependenti de drog
Tind sa devina roboti gata sa-l intretina.
N-au nici un drept, dar au drept obligatie zilnica
8 ore de munca silnica si ei numesc asta rutina.
De fapt, e tot o forma de sclavie,
Mai grav e ca multi si-ar fi vinde sufletul
Pe-un loc in Mafie. Si-s peste tot printre noi,
Au stive masive de dosare in arhive cu fiecare dintre noi
Si-asa stiu ce-avem, ce nu, ce vrem,
Si ce pret suntem dispusi sa platim pentru ce ne dorim

In alta ordine de idei emisiunea face parte din categoria " droguri nocive intelectului".

SurvivorSoso
7th April 2007, 00:39
cea mai mare pierdere de timp...cine se uita la emisiunea asta probabil ca are un IQ echivalent cu varsta sa...

Andreiy
11th June 2007, 00:19
ce sa vezi joi seara la ora aia? n-ai alternative...