PDA

View Full Version : rachete babolat



Mad_Cow
29th June 2005, 11:48
stie cineva la ce magazine din bucuresti as putea gasi rachete babolat la preturi rezonabile ??

Maximus
29th June 2005, 11:49
la carrefour acum, sau pe Mosilor la world of tennis.

Ady
29th June 2005, 13:20
Tennis Mall , langa Arenele BNR pe strada Carol Davila , sau la www.etenis.ro , preturi gasesti pe site ...

Mad_Cow
30th June 2005, 18:07
oki multumesc mult

enache biz
30th June 2005, 20:27
potzi gasi si la novaceanu babolat toate modelele cu care joaka acum jucatorii mari!!

Ady
30th June 2005, 21:22
sau pe Mosilor la world of tennis.

Uite de asta nu stiam ... tre sa dau o tura si pe acolo ... btw stie careva daca Prince au reprezentanta la noi?

Bine ai venit pe forumul OLS Enache biz

enache biz
30th June 2005, 22:07
Sal, bine v`am gasit!
Nu cred ca exista reprezentanta Prince la noi.Stiu ca exista Willson, Babolat si Head !!

Mad_Cow
5th July 2005, 00:53
potzi gasi si la novaceanu babolat toate modelele cu care joaka acum jucatorii mari!!
unde>>?? :confused:

enache biz
5th July 2005, 11:33
nuj in ce sector e, iti dau nr lui de tel 0722 377 665 , 0788 945 766 , are firma "Total Sport"

Mad_Cow
5th July 2005, 21:57
nuj in ce sector e, iti dau nr lui de tel 0722 377 665 , 0788 945 766 , are firma "Total Sport"
mersi mult :D

marius-mihai
11th August 2007, 19:30
salutare tuturor

daca mai e interesat cineva aduc la comanda toata gama de echipament babolat
pentru cei interesati contact pe email coco_rita@yahoo.com

boboxxx
11th August 2007, 20:55
btw stie careva daca Prince au reprezentanta la noi?

Reprezentanta Prince o are Gipo-Pescar

Rossonerul
11th August 2007, 23:33
Eu as dori sa-mi achizitionez o racheta Babolat....Am 14 ani si m-am reapucat acuma de tennis de performanta si m-am gandit sa-mi cumpar Babolat pentru ca am mai jucat cu o astfel de racheta si m-am simtit foarte bine.In acest moment am umaru fisurat:( si am timp sa ma gandesc la o alegere cat mai buna. Sunt nou pe forum si as vrea sa stiu ce racheta, Babolat desigur, mi-ati recomanda.Multumesc anticipat

Optimistul
12th August 2007, 13:20
De ce nu incerci si alte marci ? Babolatul nu face rachete de "feeling" cum le are Wilson-ul .
Daca esti jucator cu prize inchise ( de la western pana la hawaiana ) merge Babolatul - e f. buna pt . top spin ( vezi Nadal ).
Daca nu ,eu ti-as recomanda un Wilson din ultima lor genaratie K Factor -Wilson six one team . Are 289 g. si mi-a placut f. mult. E in jur de 6 mil.

ionutzakis
18th October 2007, 12:21
incearca pe www.tenisonline.ro sau pe www.etenis.to, ambele au preturi mai mici decat tennisrevolution

sp00q
3rd April 2008, 20:49
Nu există prețuri rezonabile în România. :( Uită-te pe http://www.tenniswarehouse.com/ și ... :headbang: În America de Nord totul e mult-mult mai ieftin ca în Europa și în Europa totul e mult mai ieftin ca în România. Deci dacă trăiești în România îți iei țeapă dublă.

mihai_marculesc
19th June 2008, 18:48
Buna ziua !

Am o fetita de aproape 8 ani care a inceput sa practice tenisul acum 1 an si cateva luni.
De curand a inceput sa mearga si la turnee. Are o racheta HEAD LIQUID METAL, la care a trecut de la HEAD AGASSI 25.
Cativa antrenori care au vazut-o jucand au spus ca racheta este prea grea si grosimea manerului e prea mare.
As dori sa-mi spuna cineva cam ce ar fi mai bun pentru o astfel de varsta la o fetita.

Multumesc anticipat !

Optimistul
19th June 2008, 21:39
Si eu am o fatita de 9 ani care se intelege f. bine cu o racheta Wilson K Factor KSixone 26 care poate fi folosita pana la 11 ani fara probleme cu maner marimea 0 .

mihai_marculesc
19th June 2008, 22:24
Multumesc pentru raspuns, Optimistule !

Poate intr-o zi o sa le vedem jucand impreuna !

Optimistul
19th June 2008, 22:42
Daca am sa vad numele Marculescu pe un tablou de concurs la care participam si noi am sa te caut ...
Succes in gasirea rachetei ! Generatia K Factor este cea mai buna la ora actuala !

novaceanu
20th June 2008, 11:59
Buna ziua !

Am o fetita de aproape 8 ani care a inceput sa practice tenisul acum 1 an si cateva luni.
De curand a inceput sa mearga si la turnee. Are o racheta HEAD LIQUID METAL, la care a trecut de la HEAD AGASSI 25.
Cativa antrenori care au vazut-o jucand au spus ca racheta este prea grea si grosimea manerului e prea mare.
As dori sa-mi spuna cineva cam ce ar fi mai bun pentru o astfel de varsta la o fetita.

Multumesc anticipat !

Va recomad sa veniti la magazinul Sport Total, din Bd. Virtutii nr 7, impreuna cu fetita, pentru a va putea recomanda o racheta corespunzatoare. Totodata am cateva oferte la rachetele de copii, de la Babolat. In magazin mai am si rachete Wilson si Prince (depinde de dorintele fiecaruia)

novaceanu
20th June 2008, 15:41
incearca pe www.tenisonline.ro sau pe www.etenis.to, ambele au preturi mai mici decat tennisrevolution

www.tenisonline.ro si www.tennisrevolution.ro au aceleasi preturi (site-ul tennisrevolution nefiind updatat), iar www.etenis.ro nu are ultimele colectii la Babolat.
Ceea ce gasiti in magazinul de prezentare, al site-ului www.tennisrevolution.ro, magazinul SPORT TOTAL, din Bd. Virtutii nr. 7, bl. R3, la Lujerului, sunt ultimele colectii ale firmei Babolat, la rachete, pantofi de tenis, cat si imbracaminte.

Va astept la magazin pentru a va face o parere personala a diferentelor dintre A&A Sport Total, unicul imporator si distribuitor in Romania al produselor Babolat, si restul "comerciantilor" care aduc produse la sacosa!

In cazul in care aveti nelamuriri, ma puteti contacta la numarul de telefon 0722 677 665, sau pe mail la andrei@babolat.ro

printulmiskin
20th June 2008, 17:33
Domn' Novaceanu,concurenta parca era sufletul capitalismului..Inteleg sa va faceti reclama,dar nu inteleg de ce sa faceti..antireclama firmelor concurente..Sincer ,nu mi se pare corect...

timoboll
20th June 2008, 21:35
Cred ca se refera la samsarii de rachete/persoane fizice care vand cu sacosa cand vorbeste de restul "comerciantilor", ar fi foarte grav si total neprofesional daca s-ar referi la societati comerciale concurente, sociatati care oricum iau marfa de la el. Interesul oricarui importator este sa-si dezvolte reteaua de dealeri ca sa acopere cat mai bine toata tara, si nu sa le dea in cap pentru a vinde doar el, in plus Babolat Franta nu ar permite asa ceva, in fond au o franchiza de aparat.

Oricum in afara de pret mai conteaza si recomandarea celui care-ti vinde, chiar daca iei dintr-o parte la un pret mai mic, daca nu iei ce-ti trebuie oricum ai dat banii de pomana, sau mai rau, te alegi cu tennis elbow sau iti strici tot jocul.

Eu pana acum am luat si de la www.tenisonline.ro si de la la sport total si am fost f multumit de recomandari, cu mentiunea ca tenisonline are o gama mult mai larga de produse de la diferite firme dar mai putine produse specifice Babolat, cum e si normal sa fie avand in vedere ca sport total e importatorul Babolat.

meth
20th June 2008, 23:21
unul dintre cele mai misto site-uri de profil: http://www.tenisplaza.ro/
nu-i fac reclama pt ca mi-ar iesi ceva, doar ca mi-a placut cum arata si ce ofera. cred ca e cel mai complet si modern. nu am cumparat nimic de la ei oricum.

novaceanu
21st June 2008, 11:43
Domn' Novaceanu,concurenta parca era sufletul capitalismului..Inteleg sa va faceti reclama,dar nu inteleg de ce sa faceti..antireclama firmelor concurente..Sincer ,nu mi se pare corect...


poate nu m-am exprimat corect, dar timoboll a inteles perfect ceea ce am vrut sa spun...multumesc pentru clarificarea spuselor mele!

IMI PARE RAU SA ANUNT, MAI MULT CA SIGUR MULTI DINTRE CEI DE PE ACEST FORUM L-AU CUNOSCUT, SAU MACAR AU AUZIT DE EL, DL. ANTRENOR GEROGE BUCUROIU IMPREUNA CU JUCATORUL SAU, CRISTIAN IACOB, AU FOST IMPLICATI ASEARA INTR-UN ACCIDENT RUTIER DIN CARE A REZULTAT MOARTEA DOMNULUI BUCUROIU, SI RANIREA GRAVA A LUI CRISTI. CINE STIE MAI MULTE DESPRE CELE INTAMPLATE, VA ROG SA DATI DETALII DESPRE MODUL IN CARE S-A INTAMPLAT TRAGICUL ACCIDENT, DEOARECE NU GASESC NIMIC SE SITE-URI

CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE!!!

Optimistul
21st June 2008, 12:12
Stiu ca a fost antrenorul lui Adi Voinea ... Pacat ... Care e starea lui Cristi ....

novaceanu
21st June 2008, 12:51
acum am aflat, cu celevul sau in masina, Cristian Iacob, ci cu fiul lui, Razvan Bucuroiu, care este internat intr-un spital din Bucuresti, (nu stiu deocamdata unde) in coma.

vandrachete
21st June 2008, 19:27
era doar cu razvan ,razvan e la spital dar e bine

printulmiskin
21st June 2008, 21:34
poate nu m-am exprimat corect, dar timoboll a inteles perfect ceea ce am vrut sa spun...multumesc pentru clarificarea spuselor mele!

IMI PARE RAU SA ANUNT, MAI MULT CA SIGUR MULTI DINTRE CEI DE PE ACEST FORUM L-AU CUNOSCUT, SAU MACAR AU AUZIT DE EL, DL. ANTRENOR GEROGE BUCUROIU IMPREUNA CU JUCATORUL SAU, CRISTIAN IACOB, AU FOST IMPLICATI ASEARA INTR-UN ACCIDENT RUTIER DIN CARE A REZULTAT MOARTEA DOMNULUI BUCUROIU, SI RANIREA GRAVA A LUI CRISTI. CINE STIE MAI MULTE DESPRE CELE INTAMPLATE, VA ROG SA DATI DETALII DESPRE MODUL IN CARE S-A INTAMPLAT TRAGICUL ACCIDENT, DEOARECE NU GASESC NIMIC SE SITE-URI

CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE!!!



Imi pare enorm de rau sa aud asa veste trista!!!!D-nul Bucuroiu a fost printre ff putinii antrenori foarte priceputi din aceasta tara!!Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!

adrian_str
22nd June 2008, 14:29
IMI PARE RAU SA ANUNT, MAI MULT CA SIGUR MULTI DINTRE CEI DE PE ACEST FORUM L-AU CUNOSCUT, SAU MACAR AU AUZIT DE EL, DL. ANTRENOR GEROGE BUCUROIU IMPREUNA CU JUCATORUL SAU, CRISTIAN IACOB, AU FOST IMPLICATI ASEARA INTR-UN ACCIDENT RUTIER DIN CARE A REZULTAT MOARTEA DOMNULUI BUCUROIU, SI RANIREA GRAVA A LUI CRISTI. CINE STIE MAI MULTE DESPRE CELE INTAMPLATE, VA ROG SA DATI DETALII DESPRE MODUL IN CARE S-A INTAMPLAT TRAGICUL ACCIDENT, DEOARECE NU GASESC NIMIC SE SITE-URI

CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE!!!

Nu e vorba de Cristi, ci de fiul sau, Razvan, care e si jucator. Cei doi se intorceau de la Bucuresti, unde tanarul daduse examenul de licenta la facultatea de sport (sau cum s-o chema). Langa Urziceni cei doi au avut un accident groaznic. Razvan e in coma la Bucuresti. Ieri am fost la terenurile unde domnul Bucuroiu antrena si cei de acolo erau pur si simplu inmarmuriti. Nimeni nu vorbea, era o liniste de mormant !
Am aflat niste informatii, dar momentan trebuie sa le verific din mai multe surse.
Oricum, tatal lui Adi Voinea, era intr-o stare de nedescris...:sad:

adrian_str
22nd June 2008, 15:42
Nu e vorba de Cristi, ci de fiul sau, Razvan, care e si jucator. Cei doi se intorceau de la Bucuresti, unde tanarul daduse examenul de licenta la facultatea de sport (sau cum s-o chema). Langa Urziceni cei doi au avut un accident groaznic. Razvan e in coma la Bucuresti. Ieri am fost la terenurile unde domnul Bucuroiu antrena si cei de acolo erau pur si simplu inmarmuriti. Nimeni nu vorbea, era o liniste de mormant !
Am aflat niste informatii, dar momentan trebuie sa le verific din mai multe surse.
Oricum, tatal lui Adi Voinea, era intr-o stare de nedescris...:sad:

Se pare ca in ei a intrat o femeie. Cica a pierdut controlul masinii, a intrat pe contrasens si...
Razvan e bine momentan, isi va reveni cu siguranta. Insa NU STIE CA TATUL SAU A DECEDAT ! Inca nu i s-a spus. E ceva de... Cuvintele sunt de prisos. Mai multe nu va pot spune... Se va da un comunicat oficial, ceva de genul zilele urmatoare.
Si cand imi amintesc ca duminica il intrebasem printre altele "cum va mai simtiti, obosit, etc, turneul s-a ridicat la nivelul asteptarilor... ", mi-a raspuns extrem de calm: "Da, totul e ok, ma simt bine, n-am probleme, important e ca turneul a fost frumos. Lucrurile au decurs f bine". Cateva secunde si viata ti se poate schimba... de tot !
Dumnezeu sa-l odihneasca ! Condoleante rudelor si apropiatilor !

Optimistul
22nd June 2008, 22:07
Stirea a aparut si pe siteul FRT-ului .

akybo
26th June 2008, 16:24
unul dintre cele mai misto site-uri de profil: http://www.tenisplaza.ro/
nu-i fac reclama pt ca mi-ar iesi ceva, doar ca mi-a placut cum arata si ce ofera. cred ca e cel mai complet si modern. nu am cumparat nimic de la ei oricum.
Ai dreptate,au si multe reduceri de pret si promotii !:ok:

dyaconu
27th June 2008, 00:13
Ai dreptate,au si multe reduceri de pret si promotii !:ok:

Poti sa-mi spui te rog daca au un magazin sau vreun punct de desfacere pe undeva prin Bucuresti?
Merci

akybo
27th June 2008, 13:45
Poti sa-mi spui te rog daca au un magazin sau vreun punct de desfacere pe undeva prin Bucuresti?
Merci
Din ce-am citit,nu cred,functioneaza doar ca web magazin si are sediul in Ungaria.
Oricum,daca vrei sa-ti iei ceva se merita sa urmaresti promotiile,care sunt destule,pt. ca la unele rachete au preturi mai mari decat pe tenisonline sau tenisrevolution.
Eu mi-am luat o racheta de-acolo care era 4.8 mil. fata de 6mil. in alte parti,iar a doua zi pretul crescuse la 5.1mil. tot la aceeasi promotie;trebuie sa fii pe faza.

Zaheyu
29th June 2008, 13:35
Unii spun ca rachetele din hipermarketuri nu sunt bune, dar eu am vazut chiar zilele acestea oferte f. bune. De ex Babolat Aero pro drive (Nadal 2007)la 360, head liquid metal heat la 199, multe fischer si wilson. Preturi cam la 50% din ce gasesti pe net.

akybo
30th June 2008, 09:50
Unii spun ca rachetele din hipermarketuri nu sunt bune, dar eu am vazut chiar zilele acestea oferte f. bune. De ex Babolat Aero pro drive (Nadal 2007)la 360, head liquid metal heat la 199, multe fischer si wilson. Preturi cam la 50% din ce gasesti pe net.
Aia a lui Nadal era pt. juniori,am vazut-o si eu.

lucio16
1st February 2010, 18:54
Incercati la Hervis :D