PDA

View Full Version : Eurovision 2007-Faza nationala



Pages : [1] 2

TaciAcolo
17th January 2007, 14:08
Discutii despre eurovision aici :ok: mai participa indigo?:evil:


300 de piese s-au inscris in cursa pentru desemnarea reprezentantului tarii noastre la concursul Eurovision din acest an.

Cifra din acest an reprezinta un record de participare. Astazi, toate piesele inscrise vor fi ascultate, intr-o prima faza, de un juriu format din reprezentanti ai presei scrise, posturilor de radio, compozitorilor, caselor de discuri si ai TVR.
Doar 24 de melodii din cele 300 care au ajuns la poarta TVR vor intra in semifinale. Acestea vor fi difuzate pe 27 ianuarie si 3 februarie. Marea finala, la care participa cele 12 melodii, va avea loc in data de 10 februarie.

Kainsashiki
18th January 2007, 15:06
MELODIILE DIN SEMIFINALE:

Music in my Soul – interpret Jasmine, compozitor Adrian Cristescu

European - a Beautiful Sin - interpret Desperado și Tony Poptămaș, compozitor Kovacsz Laszlo

Let the Music Play - interpret Ionuț Ungureanu, compozitor Eduard Cârcotă

Love Struck – interpret Indiggo, compozitor Thomas G:son

Stay United – interpret Spitalul de urgență, compozitor Dan Helciug

You and Me – interpret și compozitor Alexandra Bădoi

Dulce-amăruie – interpret Nico, compozitor Costi Ioniță

Where Were You - interpret Desperado și Tony Poptămaș, compozitor Sandi Deac și Kovacsz Laszlo

În lumea mea – interpret Moni-K, compozitor Moni-K și Adi Korekt

Deci 20 – compozitor și interpret Trupa Veche

Prinde-mă, aprinde-mă – interpret Andreea Bălan, compozitor Yorgos Benardos

Dracula, my love – interpret Andra și Simplu, compozitor Marius Moga

Make-It – interpret Giulia Nahmany, compozitor Papa Jr.

No poder vivir – interpret Marcel Pavel, compozitor Dani Alexandrescu

Nu pot să uit – interpret Tibi Scobiola, compozitor Laurențiu Duță

Hungry for Love – interpret Andreea Bălan, compozitori Keo și Derek Brin

Rubber Girl – interpret și compozitor Gabi Huiban

Nu insista – interpret Daniela Răduică, compozitor Cristi Nistor și Daniela Răduică

Șapte – interpret Celia, compozitor Costi Ioniță

Crazy – interpret Morandi și Wassabi, compozitor Marius Moga

Gozalo – interpret și compozitor Mandinga

Sinada – interpret New Effect, compozitor Bogdan Raul Vasile

Well-o-wee – interpret RedNex featuring Ro-Mania, compozitori Daniel Alexandrescu, Radu Fornea și Mircea Presel (a intrat la balotaj)

I Will Love You – interpret trupa Respect, compozitor Walter Dionisie (intrată după renunțarea la cea de-a treia piesă a trupei Desperado și Tony Poptămaș).

YoYoyOi
18th January 2007, 15:22
Hmmmm interesant:D

Andra si Simplu
sau
Morandi si Wassabi:D

sau Desperado :P

Moshu
18th January 2007, 15:46
Hmmmm interesant:D

Andra si Simplu
sau
Morandi si Wassabi:D

sau Desperado :P

sunt perfect de acord...nu stiu cine ar putea sa castige in afara de cele 3(de fapt 5 :P) formatii postate de yoyoyoi...si Desperado chiar ar merita sa mearga, in fiecare an s-au descurcat de minune si mai mereu au pierdut pe ultima suta de metrii..cu toate astea, nu prea imi vine sa cred ca cei de la Desperado vor avea foarte mult voturi si de accea cred ca vor merge in Finlanda cei de la Morandi si Wassabi

btw- ce naiba cauta Andreea Balan cu 2 melodii? :headbang: si indiggo iar? :ras-plans:

YoYoyOi
18th January 2007, 15:53
pai indiggo tre' sa faca iar scandal:D

iar Andreea e acolo sa le ajute cu volumul scandalului:P

dextercioby
18th January 2007, 16:18
Andreea ar trebui s-ajuta cu "volumul" doar in Playboy si-n patul lui Keo, ca la muzica e vax.

Daniel.

bianco_azzurro
18th January 2007, 16:26
Dracula, my love – interpret Andra și Simplu, compozitor Marius Moga :ok:

No poder vivir – interpret Marcel Pavel, compozitor Dani Alexandrescu :ok:

Crazy – interpret Morandi și Wassabi, compozitor Marius Moga :ok:

TaciAcolo
18th January 2007, 17:11
poate ar trebuii sa mearga si de la noi din romania cineva mai original putin crazy :) ...cine se gandea ca o sa castige lordi anu trecut :(

r0bby
18th January 2007, 20:59
Le dau prima sansa lui:Andra&Simplu,Morandi&Wassabi
Iar indiggo..sper sa nu mai faca showul de prost gust de anul trecut.
Cred ca Simplu&Andra vor fi combinatia perfecta.Deabea astept sa mai vad o trupa care sa fie la fel de ciudata si deosebita ca Lordi..Originalitatea cred ca i-au facut sa castige Eurovisionul anul trecut.

Kainsashiki
18th January 2007, 21:01
noi o sa castigam la eurovision cand o sa trimitem manele.:)

r0bby
18th January 2007, 21:04
Lordi-Castigatorii Eurovisionului in 2006
N.Guta-Castigatorul Eurovisionului in 2007:ras-plans:
Ce ar fi?..va inchipuiti:ras-plans:?

YoYoyOi
18th January 2007, 21:16
Treaba cu Lordi de anul trecut a fost o facatura hackereasca;)

r0bby
18th January 2007, 21:17
Nu stiu daca la nivelul ala se pot face facaturi insa in fine..fiecare cu parerea lui:)

Moshu
18th January 2007, 21:48
serios...asa am auzit si eu..in suedia, norvegia si danemarca unde Lordi au iesit pe primul loc s-au facut sute de plangeri....s-a discutat mult despre tema asta la vremea aceea

YoYoyOi
18th January 2007, 21:52
pai s-au si depus plangeri atunci...au iesit aceleasi rezultate si in faza preliminara si in finala:D

Doar ca au fost ceva presiuni:rolleyes: trebuia sa castige Lordi sa se faca la ei urmatoarea editie:D

TaciAcolo
20th January 2007, 13:00
Semifinala 1 - 27 ianuarie 2007

1. Well-o-wee - interpret RedNex featuring Ro-Mania, compozitori Daniel Alexandrescu, Radu Fornea și Mircea Presei
2. Crazy - interpret Morandi și Wassabi, compozitor Marius Moga, Andrei Ropcea
3. Where Were You - interpret Desperado și Tony Poptămaș, compozitor Sandi Deac și Kovacsz Laszlo
4. Dulce-amăruie - interpret Nico, compozitor Costi lonița
5. Rubber Girl - interpret și compozitor Gabriel Huiban
6. Liubi, liubi, l Love you - interpret: LOCO MONDO, compozitor: Bogdan Marian Tașcău
7. Stay United - interpret Spitalul de Urgență, compozitor Dan Helciug
8. Make-lt - interpret Giulia Nahmany, compozitor Papa Jr.
9. Love Struck - interpret Indiggo, compozitor Thomas G:son
10. I Will Love You - interpret trupa Respect
11. Nu insista - interpret Daniela Răduică, compozitor Cristi Nistor și Daniela Răduică
12. Music in my Soul - interpret Jasmine, compozitor Adrian Cristescu

SEMIFINALA 2 - 3 februarie 2007


1. Time - interpret lonuț Ungureanu, compozitor Eduard Cîrcotă
2. Dracula, my love - interpret Simplu & Andra, compozitor Marius Moga, Andre Măria, Andreianu Eduard
3. European - a Beautiful Sin - interpret Desperado și Tony Poptămaș, compozitor Kovacsz Laszlo
4. Do the tango with me - interpret: Wassabi, compozitor: Marius Moga
5. No poder vivir - interpret Marcel Pavel, compozitori Daniel Alexandrescu, Marcel Pavel
6. You and Me - interpret: ADA, compozitori : Laurentiu Ponoiu
7. Sinada - interpret New Effect, compozitor Bogdan Râul Vasile
8. Deci 20 - compozitor și interpret Trupa Veche
9. Nu pot să uit - interpret Tibi Scobiola, compozitor Laurentiu Duță
10. Șoapte - interpret Celia, compozitor Costi loniță
11. În lumea mea - interpret: Moni-K, compozitor: Adrian Cristescu &Moni-k.
12. Love is all you need - interpret: Nico, compozitor Laurentiu Matei

Kainsashiki
20th January 2007, 13:02
Câteva dintre declarațiile membrilor juriului în ceea ce privește calitatea celor 255 de piese audiate miercuri:

Dan Teodorescu (compozitor) – „A fost o jurizare grea. Foarte grea.”

Mihai Ogășanu (compozitor) – „1. Am o rugăminte: NU MAI COPIAȚI! 2. Este păcat, sunt o grămadă de piese interesante cu voci bune. Nu știu ce s-a întâmplat, dar știu că se poate mai bine! 3. Atenție la producție/orchestrație! Sound-ul este prea ROMÂNESC pentru EU.”

Adrian Despot (compozitor) – „INFANTILE!”

Titus Andrei (SRR) – „Se vor fi găsit, probabil, 24 de piese pentru semifinale; vor fi și 12 pentru finală. Mă tem, însă, că nu vom avea garanția calificării pentru 2008.”

Șerban Huidu (Kiss FM) – „Preselecția de anul acesta a fost mai puțin inspirată decât cea de anul trecut. Destul de puține piese interesante, dar și mai puține care ar putea să reprezinte România la Eurovision și să producă surpriza pe care cu toții o așteptăm! Să sperăm că eu sunt pesimist, iar anul acesta ne vom prezenta mai bine decât în ceilalți ani, deși e greu de conceput!”

Dan Micu (Europa FM) – „A fost cel mai mare număr de piese înscrise în acest concurs. Cu toate acestea, a fost foarte greu să alegem cele 24 de piese plus patru rezerve care vor merge mai departe. Cred că organizatorii și casele de discuri se simt precum hotelierii de la munte în acest an: nu au obiectul muncii la dispoziție!”

Camelia Chenciu (Radio Deea) – „1. Numeric – piese peste așteptări. 2. Calitatea pieselor: îndoielnică. 3. Originalitate – lipsă. Anul trecut a fost lansată piesa lui Mihai Trăistariu, cu mare potențial de hit (lucru dovedit pe parcurs), iar la ediția din acest an au apărut variațiunile pe aceeași temă...”

TaciAcolo
20th January 2007, 13:42
9. Love Struck - interpret Indiggo, compozitor Thomas G:son
sepctacolul e asigurat sau mai bine zis circul :)

Jerry20cm
20th January 2007, 13:51
Eu-l astept pe HotIce, cu el am o disputa mai veche despre eurovision:D
n-am auzit piesele, nu ma pronunt inca.

White Shadow
22nd January 2007, 02:31
Saturday, 20 January 2007

Asa cum era de asteptat, dupa retragerea unor piese din semifinalele Eurovision-ului, au urmat contestatiile. Reprezentantii TVR au primi joi seara doua astfel de contestatii, de la trupele Vama, care a participat cu piesa "Bed for love" si 112, care s-a inscris cu melodia "Ca la 16 ani".

Potrivit organizatorilor, rezultatele acestor contestatii vor fi date in cel mult 72 de ore de la depunerea lor. Juriul care va da verdictul, daca acestea sunt admise sau respinse, va fi format din cinci membri, respectiv cate un reprezentant al fiecaruia dintre urmatoarele jurii: reprezentantii presei scrise, ai posturilor de radio, ai compozitorilor, ai caselor de discuri si reprezentanti ai TVR. Numai ca organizatorii au ceva probleme in ceea ce priveste regulamentul referitor la contestatii. In acest sens, Departamentul de Comunicare al TVR nu a stiut sa dea un raspuns exact in legatura cu ceea ce se va intampla daca o contestatie este admisa. Acestia au presupus ca exista posibilitatea ca o anumita piesa sa fie eliminata ulterior, dar fara sa dea mai multe detalii. Mai mult decat atat, ieri au inceput deja sa se filmeze videoclipurile pieselor care participa la prima semifinala, care va avea loc pe data de 27 noiembrie. Toate aceste lucruri demonstreaza faptul ca organizatorii nu sunt foarte pregatiti din acest punct de vedere, al solutionarii contestatiilor.

"Daca taci, inseamna ca esti de acord cu ei"

Cei de la trupa Vama au foarte mare incredere in melodia pe care ei au propus-o pentru acest concurs si care va fi inclusa pe viitorul album al formatiei. Insa decizia juriului, de a nu incluide piesa lor intre primele 24 clasate, i-a cam pus pe ganduri. Motivul principal pentru care au depus contestatia este acela al protestului. Tudor Chirila & co. nu se asteapta neaparat la o solutonare in favoarea lor, insa au vrut sa aiba sufletul impacat ca au facut un demers care sa le arate nemultumirea. Selectiile nationale ale Eurovision-ului reprezentau un bun prilej pentru ei de a arata si de a impartasi publicului o parte din munca lor, de care ei se simt foarte multumiti. Trupa Vama este nemultumita, de asemenea, si de faptul ca numele membrilor juriului, format din aproximativ 30 de persoane, nu se regasesc nicaieri.

3rei Sud Est s-a resemnat

Desi nu au facut public acest lucru, si cei de la 3rei Sud Est s-au inscris la preselectia pentru Eurovision. Insa norocul i-a ocolit si nici ei nu au trecut de etapa de selectie, desi aveau destul de mare incredere in piesa lor. Dar ei nu au depus contestatie si s-au multumit cu faptul ca cei trei membri ai trupei vor juca rolul de prezentatori ai selectiilor nationale.

TaciAcolo
22nd January 2007, 22:03
si melodiile sa vdem care e mai buna ;)
deci asculti:D

SEMIFINALA 1 – 27 ianuarie 2007

1.Crazy – interpret Morandi și Wassabi, compozitori Marius Moga, Andrei Ropcea; textier: Marius Moga

http://www.tvr.ro/eurovision/piese/05-MorandisiWassabi-Crazy1.mp3


2.Music in my Soul – interpret Jasmine, compozitor Adrian Cristescu; textier: Adrian Cristescu

http://www.tvr.ro/eurovision/piese/12-Jasmine-MusicinMySoul.mp3

3.Stay United – interpret Spitalul de Urgență, compozitor Dan Helciug; textier: Dan Helciug

http://www.tvr.ro/eurovision/piese/01-Spitaluldeurgenta-StayUnited.mp3

4.I Will Love You – interpret trupa Respect, compozitor Walter Dionisie; textier: Walter Dionisie

http://www.tvr.ro/eurovision/piese/07-Respect-IWillLoveYou.mp3

5.Make-It – interpret Giulia Nahmany, compozitor Papa Jr.; textier: Giulia Nahmany

http://www.tvr.ro/eurovision/piese/09-GiuliaNahmany-Make-it.mp3

6.Nu insista – interpret Daniela Răduică, compozitori Cristi Nistor, Daniela Răduică; textieri: Cristi Nistor, Daniela Raduică

http://www.tvr.ro/eurovision/piese/06-DanielaRaduica-Nu%20insista.mp3

7.Where Were You - interpret Desperado și Tony Poptămaș, compozitori Sandy Deac, Kovacsz Laszlo; textieri: Sandy Deac, Vlad Spătar, Ovidiu Buhătel, Tony Poptămaș

http://www.tvr.ro/eurovision/piese/10-DesperadosiTonyPoptamas-WhereWereYou.mp3

8.Sinada – interpret New Effect feat. Moni-K, compozitor Bogdan Raul Vasile; textieri: Bogdan Raul Vasile, Ionuț Calara, George Lazăr

http://www.tvr.ro/eurovision/piese/20-NewEffectfeat.Moni-K-Sinada.mp3

9.Liubi, Liubi, I Love You –interpret: Locomondo, compozitor: Bogdan Marian Tașcău (Mister M); textieri: Marian Bogdan Tașcău (Mister M), Vlad Crețu, Ghedi Kamara

http://www.tvr.ro/eurovision/piese/11-Locomondo-Liubi,Liubi,ILoveYou.mp3

10.Well-o-wee – interpret RedNex feat. Ro-Mania, compozitori Daniel Alexandrescu, Radu Fornea, Mircea Presel; textier: Annika Ljungberg, Jens Sylsjö, Anders Lundström, Daniel Alexandrescu, Radu Fornea, Mircea Presel

http://www.tvr.ro/eurovision/piese/03-Rednexfeat.Ro-Mania-Well-o-wee.mp3

11.Dulce-amăruie – interpret Nico, compozitor Constantin Ioniță, Marcel Prodan; textier: Negruțu Constantin

http://www.tvr.ro/eurovision/piese/08-Nico-Dulce-amaruie.mp3

12.Rubber Girl – interpret și compozitor Gabriel Huiban; textier: Marius Nedelcu

http://www.tvr.ro/eurovision/piese/02-GabrielHuiban-RubberGirl.mp3

Moshu
22nd January 2007, 22:17
din cele de sus cel mai mult imi plac urmatoarele:

1) Where Were You - interpret Desperado și Tony Poptămaș

2) Sinada – interpret New Effect feat. Moni-K

3) Music in my Soul – interpret Jasmine

astea din semifinala 1...o sa revin si cu 2 :D


edit....cat de TARE poate sa fie Dracula, My Love - interpret Simplu & Andra

e super tare melodia..si ar avea sanse reale la castigare...e in genul ruslanei care a castigat acum 3 ani

TaciAcolo
22nd January 2007, 22:18
semifinala 1 spitalul de urgenta favoritii mei :great:

Moshu
22nd January 2007, 22:21
e clar...Dracula, My Love castiga garantat

pun la pariu cu oricine

Jerry20cm
22nd January 2007, 22:23
ia da si mie melodia sau link-ul

Moshu
22nd January 2007, 22:23
http://www.tvr.ro/eurovision/piese/14-SimplusiAndra-Dracula,MyLove1.mp3

Jerry20cm
22nd January 2007, 22:24
mersi

Jerry20cm
22nd January 2007, 22:27
3.Stay United – interpret Spitalul de Urgență

favorita mea:)

Moshu
22nd January 2007, 22:28
n-am ascultat-o...sa vedem :D

edit - nea, raman la Simplu :ok:

in orice caz, melodiile de anul asta sunt cu mult peste cele de anul trecut....

Jerry20cm
22nd January 2007, 22:34
hai mah..nu ti-a placut tornero?:happy

Natalia:kiss: :D

Moshu
22nd January 2007, 22:36
nu zic...asa de toate melodiile luate la un loc


anul trecut 3 melodii ok acum lupta va fi mai stransa

Jerry20cm
22nd January 2007, 22:42
mai tii minte cat ne-am certat anu trecut?:happy

Moshu
22nd January 2007, 22:54
da da :happy :happy :happy

Geografu
23rd January 2007, 16:32
Acum m-am pus pe acultat melodiiile de anul asta ! La prima vedere par ar fi mai slabe ca cele de anul trecut...dar melodia Andrai cu Simplu e foarte buna recunosc.Pana acum mi-au mai placut Crazy (Wassabi),jasmine,make it ( giulia ).Sa vad in continuare !!:)

TaciAcolo
24th January 2007, 08:08
ce parere aveti de mel asta are ecva sanse?:( preferata mea Ada ca e din Tg-jiu:D
http://www.tvr.ro/eurovision/piese/13-Ada-YouandMe.mp3

O gorjeancă la Eurovision !

O tânără gorjeancă la numai 18 ani a ajuns în semifinalele concursului Eurovision. Aceasta va evolua alături de Andra, Marcel Pavel, Simplu, și multe alte voci românești cunoscute. Versurile piesei „You and me” pe care o va interpreta sunt compoziție proprie.
Alexandra Bădoi este elevă în clasa a XII-a la Colegiul Național „Tudor Vladimirescu” din Târgu-Jiu și ia lecții de canto la Palatul Copiilor de trei ani. La doar 18 ani va reprezenta Gorjul la Eurovision, evoluând pe poziția a șasea în semifinalele concursului, alături de cunoscuți interpreți de muzică ușoară. Din 290 de piese care au fost trimise, doar 24 din acestea au intrat în concurs, printre ele și cea a Alexandrei. „O colegă m-a tot bătut la cap să trimit piesa. Inițial, nu am vrut, crezând că n-am șanse. Acum îi mulțumesc și sper că am șanse mari, nu neapărat pe scena Eurovision, ci sper să fie o rampă de lansare pentru mine”, spune Ada, așa cum are numele de scenă Alexandra Bădoi.
Până în acest moment, Ada nu are nici un album scos, iar dorința ei ar fi să poată fi remarcată de o casă mare de discuri. Directorul Palatului Copiilor din Târgu-Jiu, Pompiliu Ciolacu, a sprijinit-o pe Alexandra și consideră că meritul de a ajunge în semifinalele Eurovision este 99,9% al Adei. Piesa „You and me” va fi difuzată de marți până vineri pe televiziunea națională.:yeah: :yeah:

r0bby
26th January 2007, 20:04
Am ascultat meodia lui Andra si lui Simplu si ii dau prima sansa.Foarte tare melodia,oricum ma asteptam la asa ceva..ar mai trebui incercate combinatii ca acestea.

edd
26th January 2007, 21:27
Piesa Make-it a fost eliminată din selecția națională Eurovision 2007

Organizatorii selecției naționale Eurovision 2007 au decis eliminarea din concurs a melodiei Make-it, compozitor Papa Jr., interpret Giulia Nahmany, ca urmare a confirmării acuzațiilor de plagiat apărute în presă și pe site-urile de specialitate, în urmă cu câteva zile.
"I-am contactat pe cei de la EMI Music Publishing Romania SRL, deținătorii drepturilor de difuzare RisinŽ, presupusul original al melodiei Make it și astăzi am avut confirmarea din partea lor, dar și a unor compozitori, interpreți sau regizori muzicali din TVR privind plagiatul. În aceste condiții, tot azi, am decis eliminarea din concurs a acestei melodii", a declarat Dan Manoliu, coordonatorul selecției naționale pentru Eurovision 2007.
"Regretăm cele întâmplate, dar dacă am fi trecut cu vederea această situație riscam să transformăm într-o mascaradă întregul concurs. Giulia Nahmany este o solistă cu o voce bună, și-a demonstrat calitățile la Cerbul de Aur și ne pare rău pentru cele întâmplate. Însă, sperăm ca această situație să le dea de gândit celor care nu tratează cu toată seriozitatea concursul", a adăugat Dan Manoliu.
Primele speculații privind asemănarea dintre Make-it și RisinŽ au apărut în urmă cu două zile pe site-ul www.belgovision.com, fiind ulterior preluate de alte site-uri dedicate Eurovision-ului și de presa centrală din România.
Astfel, în prima semifinală a selecției naționale Eurovision 2007, desfășurată sâmbătă, 27 ianuarie, de la ora 20.10 pe TVR 1, vor intra doar 11 piese, în loc de 12. Potrivit regulamentului, limita minimă pentru numărul de piese intrate în etapa următoare preselecției, adică în semifinale, este de 20.

r0bby
27th January 2007, 20:36
Live pe TVR 1 acum.:D

TaciAcolo
27th January 2007, 20:41
valeauuu ce melodie slaba asta raduica;)

r0bby
27th January 2007, 21:02
Slabut pana acum:(

TaciAcolo
27th January 2007, 21:05
super melodie nico ;) dulce amaruie

YoYoyOi
27th January 2007, 21:07
mai cand e batalia?

TaciAcolo
27th January 2007, 21:08
acum pe tvr:D prima semifinala

r0bby
27th January 2007, 21:23
Da..e "draguta" melodia lui Nico:D

YoYoyOi
27th January 2007, 21:28
ufffff ca n-am vazut de la inceput :(

ce s-a intamplat pana acum?:D


ce-i cu teatrul ala ieftin pe acolo? :mda:

Kainsashiki
27th January 2007, 22:59
Primii finalisti sunt: Nico, Morandi & Wassabi, Ro-Mania & Rednex, Desperados, Locomondo si New Effect & Moni-k.

La voturile publicului castigatori detasati au iesit cei de la Locomondo !!

Liviu
27th January 2007, 23:23
Mie mi se pare ca linie melodica a piesei celor de la Locomondo seamana cu : Holly Dolly - Dolly Song (http://www.youtube.com/watch?v=rW3QqrjOdvs) :ban:

Valoarea medie a pieselor de anul asta pare ceva mai mare decat cele de anul trecut . Insa nu au iesit piese in evidenta cum ieseau in fiecare an cate 2-3 . Au fost interesante Morandi&Wassabi si Red-Nex & Romania . Asteptam si cealalta semifinala .

Kainsashiki
27th January 2007, 23:26
hmm..eu cred ca au fost mai slabe. anul trecut si mihai traistariu si simplu parca si loredana aveau melodii speciale, anul asta slabut. cred ca o sa ne facem de ras in finlanda :D

apropo, un lucru interesant. locomondo n-au fost primiti in semifinale, piesa lor fusese respinsa, dar andreea balan a abandonat si asa au ajuns ei in locul ei. se pare ca piesa a prins la public si au sanse.

relansat
27th January 2007, 23:57
Interesant, ajunsese Andreea Balan in pofida baietilor de la Locomondo:). Nu stiu in ce masura putea intretine don`soara Balan o prestatie live (cantand, bineinteles :rolleyes:), cand toata viata ei a facut playback. Melodia flacailor de la locomondo, pe care mi-o dat-o Cristi zilele trecute e tare interesanta, vesela si se potriveste acestui tip de concurs, plus ca mai aduce in anumite momente cu muzica po****ra :D. Ritm intretinut, voci bune, afara de Ciro de Luca, pe care nu-l am la inima, motivele fiind evidente (a cantat manele). Maine am sa ascult si eu melodiile si o sa imi dau cu parerea, oricum nu trebuie sa ne ingrijoreze calitatea lor, uitati-va la piesa lui Traistariu de anul trecut si la piesa Nicolei de acum nush cati ani - simpliste, insa pline de viata, ritm, vivacitate - asta conteaza pt public, show-ul.

RedStar
27th January 2007, 23:59
Mie mi se pare ca linie melodica a piesei celor de la Locomondo seamana cu : Holly Dolly - Dolly Song (http://www.youtube.com/watch?v=rW3QqrjOdvs) :ban:

Valoarea medie a pieselor de anul asta pare ceva mai mare decat cele de anul trecut . Insa nu au iesit piese in evidenta cum ieseau in fiecare an cate 2-3 . Au fost interesante Morandi&Wassabi si Red-Nex & Romania . Asteptam si cealalta semifinala .

Si panarama aia de Holly Dolly este un remix dupa un cantec din folclorul finlandez cantat de Loituma (http://www.youtube.com/watch?v=vjvVBCNcL_A)

Locomondo mi se par cool, as vrea ei sa mearga la Eurotembelision

Moshu
28th January 2007, 00:32
da Locomondo au o melodie foarte draguta...la inceput mi s-a parut foarte nasoala dar e chiar ok :D

si cei de la RedNex au o melodie buna..insa nu imi doresc in nici un caz sa castige ei...de ce sa ne reprezinte pe noi niste Suedezi? :| nu inteleg, nu aveau valoare sa ii selecteze acolo si au venit la noi, ca de "romanii e mai prosti" ....pun pariu ca ala de la banjo e Universal :ras-plans:


edit - din cele din prima serie prefer de departe melodia celor de la Desperados cu toate ca sunt 100% sigur ca nu vor castiga deoarece mai nimeni din public nu ii va vota...pacat de melodie ca era frumoasa, dar nici nu ar avea sanse la marea finala


edit2 - am uitat sa mentionez vocea minunata a lui Raul de la New Effekt :ras-plans: cred ca are ani buni de cursuri de canto in spate...banuiesc ca a absolvit Conservatorul daca poate sa interpreteze asa de bine expresia "STRIGAAAAA" :ras-plans:

TaciAcolo
28th January 2007, 01:09
castiga detasat ADA in a 2 semifinala :evil:

relansat
28th January 2007, 10:15
Acum am vazut si eu melodiile ce au participat la concurs ... ce sa zic? Slaba melodie a scos Morandi pt Eurovision, po****ritatea i-a adus in finala, nimic mai mult. Desperados au o melodie faina, insa nu are cum sa ajunga la Eurovision :( ... piesa lui Moni-k una frumusica, dansanta, are ceva sanse. Ca in fiecare an, va fi mare batalie intre cea mai buna piesa din prima semifinala cu cea din a doua semifinala, celelalte piese participand ashe de ochii lumii. Daca Locomondo a avut un succes ashe de mare, nu vad cum ar putea Morandi sau Moni-k sa ii ajunga din urma, ramane de vazut.

TaciAcolo
30th January 2007, 22:39
moga acuzat de plagiat acum pe b1tv

Sergio_D
31st January 2007, 08:46
Nu-mi prea plac piesele de anul acesta... :(
Doar a Adei, ca-i cu mine in liceu :drak:
De fapt, nici aia.. pentru ca e prea lenta... dar fie :rolleyes:

relansat
31st January 2007, 08:55
Am adaugat-o pe Ada in lista mea de messenger si i-am urat multa bafta. M`am dat oltean, undercover. Doamne ce tare-s :lol: :lol: :lol:
p.s: e adevarat ca ritmul nu o va avantaja prea mult...serjiule parca zisesi ca esti la profesionala :D

TaciAcolo
31st January 2007, 11:56
:lol: isi da seama imediat ca esti moldovean :lol: fete destepte sunt oltencele

r0bby
31st January 2007, 20:41
Care imi da si mie id-ul ei?:drak::D

TaciAcolo
31st January 2007, 20:44
cu mine vb despre id:D:lol:

r0bby
3rd February 2007, 10:35
Moga a vorbit cu Martin de la E-Type
3 februarie 2007

Astazi are loc cea de-a doua semifinala a concursului Eurovision. Atmosfera este mai tensionata ca niciodata, dupa acuzatiile de plagiat care planeaza asupra piesei "Dracula, my love" a lui Marius Moga, dar si dupa eliminarea gemenelor de la Indiggo.
-Cu putin inainte de inchiderea editiei, Marius Moga ne-a declarat ca, dupa incercarile sale de a-l gasi pe suedezul Martin Erikson de la E-Type, a reusit, in cele din urma, sa intre in contact cu acesta. Marius Moga sustine ca a discutat cu artistul joi seara, iar acesta i-a spus ca, dupa ce a fost bombardat cu e-mailuri din Romania, a ascultat piesa "Dracula, my love".
Acesta i-ar mai fi spus ca seamana, intr-adevar, cu "When Religion Comes To Town", dar ca nu poate fi vorba despre un plagiat. De asemenea, Moga spune ca suedezul i-a recomandat sa schimbe cate ceva la orchestratia piesei, pentru a suna mai bine si i-a urat bafta la Eurovision.
Indiggo nu va mai participa pentru Romania- Dupa eliminarea din selectia Eurovision de anul acesta, gemenele de la Indiggo, Mihaela si Gabriela Modorcea, se gandesc serios ca de anul viitor sa nu mai participe la preselectiile concursului pentru Romania. "Mai degraba vom reprezenta alta tara la Eurovision, pentru ca vad ca aici suntem luate in batjocura", a declarat Violeta Modorcea, mama fetelor, pentru Libertatea. Ea ne-a mai spus ca fetele nu au respectat regulamentul pentru ca au fost acuzate de furt intelectual. "Am conditionat participarea noastra la toate repetitiile si filmarile dinaintea selectiei finale de aflarea adevarului", a continuat Violeta Modorcea, mama fetelor. Ea a marturisit ca Mihaela si Gabriela se afla in America, la New York, inca de la sfarsitul lunii noiembrie, pentru a turna un film. - Cornel Fugaru, membru al juriului, s-a retras in urma declaratiei pe care a facut-o cu cateva zile in urma ziarului Libertatea, in legatura cu piesa lui Marius Moga. Dar, compozitorul isi pastreaza declaratia acordata ziarului nostru privind asemanarea piesei lui Moga cu cea interpretata de E-Type. Cornel Fugaru va fi inlocuit cu un alt om de muzica.
11 piese intra azi in concurs-"In lumea mea" - Moni-K & Adrian Cristescu - "Dracula, my love" - Simplu & Andra-"Nu pot sa uit" - Tibi Scobiola - "Love Is All You Need" - Nico - "Soapte" - Celia - "You end me" - Ada - "Do The Tango With Me" - Wassabi- "European-a Beautiful sin" - Desperado & Toni Poptamas - "Time" - Ionut Ungureanu si Provincialii - "Deci 20" - Trupa Veche - "No podre vivir" - Marcel Pavel

TaciAcolo
3rd February 2007, 10:40
Votati pe ADA!!! /OLE/

White Shadow
3rd February 2007, 21:18
M-am uitat si eu acuma la formatile astea care au cantat in semifinala a doua , penibili toti , sa mor eu daca nu.

Marcel Pavel trebuie sa mearga la Eurovision , astia care au cantat in a doua semifinala sunt penibili.

TaciAcolo
3rd February 2007, 21:24
Ada the best:lol:

White Shadow
3rd February 2007, 21:28
cine ?...rata aia , nici vorba , Marcel Pavel trebuie sa reprezinte Romania la Eurovision pt ca asa vrea Umbra.

TaciAcolo
3rd February 2007, 21:31
ce rata nu ai vazut ce picioare are ..de voce nu mai zic

Lordul
3rd February 2007, 21:32
Marcel Pavel the best vs Andra &Simplu (Smiley ) lupta stransa

Celso
3rd February 2007, 21:33
io nu am auzit nici o melodie in afara de aia cu Dracula! :D dar daca zice Shadow ca merita Pavel...atunci Pavel sa fie:evil:

TaciAcolo
3rd February 2007, 21:33
ada:lol: marcel pavel e expirat :lol:

r0bby
3rd February 2007, 21:34
Urata semifinala,:sleep:Marcel Pavel si Simplu&Andra imi plac,restul sunt penibili.

TaciAcolo
3rd February 2007, 21:35
cum ma urata ada nu e frumoasa?:lol:

r0bby
3rd February 2007, 21:38
Nu e genul meu.:D

TaciAcolo
3rd February 2007, 21:38
anda.ada si trupa veche sper sa se califice;)

Sergio_D
3rd February 2007, 21:39
robyyy, Ada are voce, dar melodia... e prea lenta...
As fi vrut sa castige, ca doar e de la mine din liceu :D, dar... sunt altii mai buni. Oricum, faptul ca a ajuns pana acolo e mare lucru pentru ea. :ok:

TaciAcolo
3rd February 2007, 21:41
sunt sanse primele 6 in finala :D are 770 de voturi acum cand a aratat ..cu putin noroc prinde locu 6 :lol:

da andra&simplu 10000 de voturi :lol:

White Shadow
3rd February 2007, 21:42
Nu merge Pavel , lumea vrea altceva de la o piesa , ceva mai nou , mai deosebit.

Oricum mie mi-a placut de Marcel Pavel in aceasta semifinala dar mai departe merg Simplu si Andra.

Sergio_D
3rd February 2007, 21:43
pai si se mai poate vota ? :D

Da' mai bine ma duc sa ma uit la TV :happy

TaciAcolo
3rd February 2007, 21:43
6 locuri merg in finala

TaciAcolo
3rd February 2007, 21:46
andra se pare ca o sa castige si finala e destul de buna piesa :ok: si porcarii cu dracula la straini le place ;)

Lordul
3rd February 2007, 21:59
finala e pe 10 februarie vom vedea atunci

resita
3rd February 2007, 22:00
si totusi cine merge in finala?

TaciAcolo
3rd February 2007, 22:02
sunt 12 concurenti acum primi 6 merg in finala alaturi de primi 6 din prima semifinala

Lordul
3rd February 2007, 22:03
pai in finala vor fi Andra &Simplu , Marcel Pavel , Ionut Ungureanu ,Spitalul de Urgenta ,Desperado

kerosene
3rd February 2007, 22:15
Locomondo va castiga...hai baietii :yeah:

Lordul
3rd February 2007, 22:16
Locomondo va castiga...hai baietii :yeah:
Cine-s astia ?

Kainsashiki
3rd February 2007, 22:26
pai in finala vor fi Andra &Simplu , Marcel Pavel , Ionut Ungureanu ,Spitalul de Urgenta ,Desperado

bai frate, unde i-ai vazut tu pe spitalul de urgenta ?

locomondo = alb-negru, ciro de luca, domnul problema si inca 2.


se pare ca tot scandalul cu melodia plagiata a fost in favoarea celor de la simplu & andra, cred ca ei o sa castige finala.

Lordul
3rd February 2007, 22:29
saptamana trecuta a fost spitalul de urgenta

Kainsashiki
3rd February 2007, 22:31
Primii finalisti sunt: Nico, Morandi & Wassabi, Ro-Mania & Rednex, Desperados, Locomondo si New Effect & Moni-k.
La voturile publicului castigatori detasati au iesit cei de la Locomondo !!

Cum sa castige Spitalul de Urgenta cand ei nici nu s-au calificat ?!?!?!


cati ani ai?

Lordul
3rd February 2007, 22:35
aha , e n-am stiut ca nu s-au calificat ;

Sergio_D
3rd February 2007, 22:36
Pana la urma, care sunt piesele de au intrat in finala ?

Si care este clasamentul celei de-a doua semifinale ?

dede
4th February 2007, 00:04
finalistii si ordinea in finala:

1. Nico - Dulce-amăruie
2. Trupa Veche - Deci 20
3. Morandi&Wassabi - Crazy
4. Marcel Pavel - No podre vivir
5. Desperado și Tony Poptămaș - Where Were You
6. Tibi Scobiola - Nu pot să uit
7. Rednex feat. Ro-Mania - Well-o-wee
8. Simplu&Andra - Dracula, my love
9. Locomondo - Liubi, Liubi, I Love You
10. Ionuț Ungureanu (Provincialii) - Time
11. New Effect feat. Moni-K - Sinada
12. Desperado și Tony Poptămaș - European a beautiful sin


Si care este clasamentul celei de-a doua semifinale ?
nu se stie

Kainsashiki
4th February 2007, 01:06
am pus si un poll cu finalistii, asa ca votati, cine credeti ca va merge la Helsinki ?

TaciAcolo
4th February 2007, 01:08
logic ca andra;)

Lordul
4th February 2007, 12:18
e greu de zis as zice ca Marcel Pavel

Geografu
4th February 2007, 12:25
Am votat Andra si Simplu pentru ca dintre cele doua semifinale au cantat cel mai bine si au avut cel mai bun show dar astept sa vad finala !!

Bafta.....:)

Liviu
5th February 2007, 16:57
Trei melodii eliminate din finala Eurovision 2007

În urma analizelor realizate de comisia de specialiști reunită luni, 5 februarie, pentru a cerceta recentele sesizări apărute în legătură cu cinci piese incluse în finala Eurovision, echipa de organizare a selecției naționale Eurovision 2007 a decis: piesele Sinada, Well-o-wee și Dracula, my love au fost difuzate înainte de data de 1 octombrie 2006 și nu respectă regulamentul selecției naționale a Eurovision 2007, fiind descalificate din finală. În același timp, piesele Liubi, liubi, I love you și Nu pot să uit nu au fost considerate plagiate și au rămas în concurs.
Din comisia care a analizat cele cinci melodii au făcut parte: Dan Dediu (compozitor), Virgil Popescu (compozitor), Andrei Kerestely (compozitor), Zoltan Toth (membru al trupei Sistem, fost reprezentant al României la Eurovision), Titus Andrei (realizator emisiuni radio). De asemenea, la lucrări au participat trei observatori din partea mass-media.
Rezultatele au fost următoarele:
În cazul piesei Sinada, despre care organizatorii au primit sesizări că ar fi fost difuzată la un post de radio din Brașov anterior datei de 1 octombrie 2006, toți cei cinci membri ai comisiei au decis, pe baza probelor, că sesizările sunt întemeiate.
În cazul piesei Liubi, liubi, I love you, despre care organizatorii au primit sesizări că ar fi fost un plagiat după o altă piesă, Dolly Song, toți cei cinci membri ai comisiei au fost de acord că nu se susțin sesizările de plagiat.
În cazul piesei Well-o-wee, despre care organizatorii au primit sesizări că ar fi fost difuzată anterior datei de 1 octombrie 2006, fiind fixată pe un suport audio și video, comisia a decis cu majoritate de voturi că sesizările sunt întemeiate.
În cazul piesei Dracula, my love, despre care au apărut sesizări că ar mai fi fost difuzată la Premiile MTV 2005, comisia, cu majoritate de voturi, a susținut că sesizările sunt fondate.
În cazul melodiei Nu pot să uit despre care au apărut acuzații, în cursul acestei dimineți, că ar fi plagiat o altă piesă - IŽ never let you know, comisia a decis în unanimitate că nu se susține ideea plagiatului.


www.tvr.ro/eurovision

Cine va merge la Helsinki ??? Liubi liubi dolly ?

TaciAcolo
5th February 2007, 17:02
Ce idioti aveam si noi o sansa cu Andra si Simplu.:mda:

Kainsashiki
5th February 2007, 17:04
mda, pacat, chiar ca nu mai avem nicio sansa acum...si sa vezi scandal ce o sa fie zilele astea...:mda:

am editat si poll-ul, au ramas 9 melodii, puteti vota...

Geografu
5th February 2007, 17:09
Pacat ce s-a intamplat azi !!! Anul asta Eurovizionul a fost o mare VARZA !!!!:( .Acuma doar daca se califica Locomondo mai avem ceva sanse daca nu : cel putin locul 15 scrie pe noi....:mda:

Sal.

P.S.: Am votat Locomondo !!:evil:

Kainsashiki
5th February 2007, 17:20
Geografu, mai mult ca sigur Locomondo n-o sa ajunga la Helsinki. Sa-ti spun si de ce. Acelasi juriu care va fi si in finala a fost tot timpul, si in semifinale, si in calificari. Ei bine, in calificari melodia celor de la Locomondo n-a fost aleasa pt a participa in semifinale, doar faptul ca s-a retras Andreea Balan a facut ca ei sa participe in semifinale. De ce ar alege juriul o melodie pe care n-au vrut-o in semifinale ?

Geografu
5th February 2007, 17:41
Nu stiu ce vrea juriul,Diablo dar eu stiu ce vrea publicul.In prima semifinala Locomondo au fost cei mai votati dintre toti,peste 5000 de roamni preferandu-i.Asa ca sper sa meraga cel mai bun sa ne reprezinte la Helsinki !! :cool:

Sal.

P.S. : Si daca e asa cum spui tu pe cine ar putea juriul sa prefere in locul celor de la Locomondo ?

Ms.si bafta :)

relansat
5th February 2007, 17:46
Locomondo va castiga fara nicio problema, va fi o distanta intre astia si restul de`o sa te doara capul. Plus ca e si fainutza piesa, de Eurovision as putea spune :)

TaciAcolo
5th February 2007, 17:48
mie mi s epare ca e o melodie de copii :) gradinita ...asa e funny

relansat
5th February 2007, 17:52
Ete fix .... era sa-ti zic eu ceva, de parca Tornero era de gimnaziu :lol:

Are ritm, oleak de coregrafie si cu putintel noroc ajungem in primele 8 :happy

pinki
5th February 2007, 18:12
e funny melodia astora de la locomondo :D

Kainsashiki
5th February 2007, 19:36
hopa...acum si morandi feat. wassabi au hotarat sa se retraga in semn de protest...si uite asa o sa ne reprezinte tibi scobiola ... :mda:

Lordul
5th February 2007, 19:42
probabil ne va reprezenta Marcel Pavel

Zabriskie
5th February 2007, 20:51
nu stiu de ce va agitati atata. ce mare performanta ar fi daca ar castiga romania eurovisionul... e un concurs inutil unde se voteaza politic sau intre vecini.

whisper
5th February 2007, 21:51
Ce??Au retras piesa lui Moga?:)Ei si asa nu era chiar foarte buna.Mai rau imi pare de piesa celor de la Red-nex.Mie oricum imi place mai mult piesa celor de la Locomondo.Sper sa castige :ras-plans: Nici asta nu e cine stie ce ,dar e foarte nostima in felul ei :D

White Shadow
5th February 2007, 22:08
Ce aveti ma ?.....ce va place asa mult la melodia aia Liubi, Liubi, Loba , Loba ?............oricine poate sa cante o melodia de acest gen....si eu pot sa cant Liubi , Liubi , Loba , Loba..........oricine poate sa cante Lubi , Lubi.

Marcel Pavel ramane numarul 1.........restul : play-back , melodii furate , bani si lubi , lubi.

Liviu
5th February 2007, 22:59
Oricum , chiar daca seamana pe ici pe colo si cu alte melodii , cei de la Locomodo au cea mai potrivita melodie pentru Eurovision . Parerea mea . Nu stiu cine i-ar putea devansa . Oricum , se pare ca se va inainta o contestatie din partea lui Moga .
Nico , Marcel Pavel , Desperado - au melodii comune , frumoase in felul lor dar care nu ar atrage in niciun fel atentia . Tibi Scobiola si Ionut Ungureanu nu au prezență iar solista de la Trupa Veche nu mi se pare ca ar avea calitati vocale...:(
Doar o parere personala...:)

Moshu
5th February 2007, 23:49
ati vazut de ce au scos melodia celor de la Ro-Mania :ras-plans: ca la un momentdat striga nu stiu ce zicala din folclorul romanesc :happy

Liviu
6th February 2007, 00:34
ati vazut de ce au scos melodia celor de la Ro-Mania :ras-plans: ca la un momentdat striga nu stiu ce zicala din folclorul romanesc :happy
TVR-ul zice asa : În cazul piesei Well-o-wee, despre care organizatorii au primit sesizări că ar fi fost difuzată anterior datei de 1 octombrie 2006, fiind fixată pe un suport audio și video, comisia a decis cu majoritate de voturi că sesizările sunt întemeiate.
Treaba cu Calusarii sau din ce era fragmentul e OK , e din folclor si stiu ca e permis - partea suedeza de melodie a avut pare-se probleme .

Lordul
6th February 2007, 09:30
chia daca a depus contestatie moga nu a fost reprimit in concurs

Zabriskie
6th February 2007, 13:47
Marcel Pavel ramane numarul 1.........restul : play-back , melodii furate , bani si lubi , lubi.

Participa si asta? Nu era regula aia cu o singura prezenta la finala Eurovizion? Asta a mai fost acu cativa ani...

Moshu
6th February 2007, 14:15
nu e voie sa participi 2 ani la rand....adica daca castiga anul trecut acum nu mai avae voie sa participe, dar daca participase anul trecut dar nu a mers mai departe acum are voie

TaciAcolo
6th February 2007, 14:37
http://www.petitiononline.com/esc07ro/petition.html pt sustinatorii andrei sa semneze aici sunt 5000 si ceva :) /OLE/

relansat
6th February 2007, 14:45
Am trait sa o vad si pe asta :)

bada_otelul
6th February 2007, 16:10
da cine-i andra asta?

White Shadow
6th February 2007, 16:12
O rata

TaciAcolo
6th February 2007, 16:16
are voce :mda:

White Shadow
6th February 2007, 16:16
Oricum , chiar daca seamana pe ici pe colo si cu alte melodii , cei de la Locomodo au cea mai potrivita melodie pentru Eurovision . Parerea mea . Nu stiu cine i-ar putea devansa .

Cea mai penala melodie , nu ai ce sa cauti la Eurovision cu o melodie de genul asta.

Doar o parere personala :)

TaciAcolo
6th February 2007, 16:18
daca au fost retrase 3 piese acum in finala vor mai participa concurenti care nu au intrat din semifinale?

White Shadow
6th February 2007, 16:18
are voce :mda:

Are , am spus eu ceva ?.............gagagagagaga.

TaciAcolo
6th February 2007, 16:20
era cea mai tare piesa da ce sa faci cu niste comunisti care au fost in comisie :mda:

Geografu
6th February 2007, 16:23
daca au fost retrase 3 piese acum in finala vor mai participa concurenti care nu au intrat din semifinale?

Nu ! Vor ramane doar cele 9 care au ramas acum dupa trierea comisiei de "specialitate" ! Dar sa stii ca s-ar putea sa fie 8 pentru ca Moga si-a aratat intentia de a-si retrage si piesa Crazy pe care o canta ft.Randi si Wassabi !!

Salve..;)

White Shadow
6th February 2007, 16:25
era cea mai tare piesa da ce sa faci cu niste comunisti care au fost in comisie :mda:

Cea mai tare din Tg-Jiu ?

bada_otelul
6th February 2007, 21:11
O rata

tinand cont ca nu ma uit la panarama aia de concurs o sa te cred pe tine:ok:

Alberto
7th February 2007, 10:52
pacat de Simplu si Andra....acum chiar nu mai avem sanse...:mda:

cu showul pe care il fac cei de la Simplu si vocea Andrei aveam sanse la Helsinki...

edd
7th February 2007, 10:56
Marius Moga, compozitorul piesei ”Dracula, My Love”, eliminata de la Eurovision, a declarat ieri intr-o conferinta de presa ca a depus o contestatie la TVR impotriva deciziei comisiei care a judecat cazul sau. Moga sustine ca acuzatia ca refrenul melodiei a fost cantat in 2005 este lipsita de temei legal. ”Legea dreptului de autor spune ca daca o piesa contine doar o parte din alta creatie, este considerata o opera derivata, o creatie noua. 85% din piesa "Dracula, My Love" este o creatie noua in care am folosit acea improvizatie de 15% prezentata la premiile MTV 2005, deci piesa prezentata de noi la Eurovision nu a fost cantata inainte. Am depus azi contestatie. Nu ne dorim un proces, dar merita sa luptam pentru fanii care ne-au votat”, spune Marius Moga.

http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=172405

poate se razgandesc astia :D

Lordul
7th February 2007, 18:35
nici o sansa ...............

TaciAcolo
7th February 2007, 18:52
comunistii ...:jerk:

The_Player
8th February 2007, 17:31
Sanse la ce? la locul 3? nu prea cred...:(

kerosene
8th February 2007, 19:25
Cel mai bine ar fi sa mearga Locomondo.Apoi ramane varianta Morandi.

Sisk
8th February 2007, 19:44
panarama si prezentatorii :)) 3sudest :))=)) tarani prosti :D

relansat
8th February 2007, 20:44
Ce tot va mai planjeti atata p`aici, cu Dracula si mama omida ... Ciro de Luca, asta ne reprezinta ... omul care anul trecut (sau poate si acum :D) rupea maneaua ajunge la Eurovision :lol: ... si ce daca`i penala "pesa"?

Alberto
9th February 2007, 12:45
Ce se mai aude cu contestatia lui Moga impotriva deciziei comisiei care a judecat cazul sau?

Pur si simplu asta era singura piesă care ar fi putut reprezenta cu succes România la Eurovision! :mda:

Geografu
9th February 2007, 13:09
Se spune ca astazi va fi judecata contestatia depusa de catre Marius Moga ( dar si de catre Radu Fornea - compozitorul trupei Ro-Mania ) privind eliminarea celor doua piese din finala selectiei nationale Eurovizion 2007 de catre o comisie noua ,diferita si de juriul concursului dar si de comisiile tehnice evaluatoare de pana acum !
Sa speram ca Andra si Simplu vor reveni in concurs !!! :rolleyes: :ok:

Bafta.:)

Lordul
9th February 2007, 22:45
n-au revenit ; au zis la realitatea ,, uram multa bafta celor ramasi in concurs , si sa castige cel mai bun "

r0bby
10th February 2007, 10:23
Inca nu se stie:


Smiley: "Sa dea Dumnezeu sa ne vedem sambata la Eurovision"


Moga, Simplu si Andra inca mai spera ca cei de la TVR sa se razgandeasca si sa reprimeasca in concurs piesa "Dracula, My Love". Desi sunt constienti ca sansele nu sunt decat de 1% ca acest lucru sa se intample, ei nu si-au pierdut speranta si se pregatesc intens pentru finala de sambata seara.


Finala concursului Eurovision este intr-o nebuloasa totala. Ramane de vazut in urma tuturor acestor scandaluri, cine ne va reprezenta la Helsinki. Si, mai ales, cum anume o va face. �ncrezatoare in fortele proprii, "gasca" Simplu se pregateste de zor pentru o eventuuala prestatie de sambata seara, pe scena Eurovision-ului. "Noi suntem pregatiti oricand. Pot sa ne anunte ca participam in concurs chiar si cu o ora inainte. Ca noi sigur ne vom descurca", afirma Smiley miercuri seara, cand nu aveau niciun indiciu in ceea ce priveste solutionarea contestatiilor. Marcat de aceste evenimente si dorindu-si foarte mult sa reintre in concurs, acesta a adaugat: "Sa dea Dumnezeu sa ne vedem sambata seara la Eurovision".

Peste 12.000 de semnaturi pentru "Dracula, My Love" in concurs

Toti fanii melodiei "Dracula, My Love" au avut ocazia sa voteze reintrarea acestei piese in competitie. Astfel, peste 12.000 de fani, in 48 de ore, au pledat pentru aceasta situatie pe care ei o considera o nedreptate. De asemenea, toti cei care au votat prin telefon sau SMS in cadrul semfinalelor piesele care au fost eliminate sunt nemultumiti si doresc sa-si primeasca banii inapoi. Adica peste 6.000 de euro, care, conform lui Dan Manoliu, coordonatorul Eurovision-ului, vor fi folositi pentru acoperirea cheltuielilor de televoting. Si nicidecum nu vor fi returnati.

r0bby
10th February 2007, 10:26
Trupa Sistem va prezenta sâmbătă seara, în cadrul finalei selecției naționale Eurovision 2007, un recital dedicat fanilor acestui concurs și finaliștilor.

Telespectatorii TVR 1 vor avea ocazia sa-i vada pe membrii Sistem interpretand, in premiera absoluta, cel mai nou single al grupului - Soare. „Va fi un show incendiar, cu elemente noi de scenografie”, ne dezvăluie Zoli, liderul trupei. De asemenea, cei cinci membri ai trupei promit o demonstrație a măiestriei lor, cu o piesă de percuție pură.

Trupa Sistem a reprezentat România la finala Eurovision de la Kiev unde, alături de Luminița Anghel, s-au clasat pe cea mai inalta pozitie obtinuta de vreun artist roman de pana acum cu melodia Let me try compusă de Cristian Faur. In ultimii doi ani, Sistem a devenit un brand atât de puternic încât trupa a fost invitată să cânte în deschiderea concertului Depeche Mode la București, la evenimentul dedicat aderării României la UE, în Bruxelles si in cadrul celui mai mare spectacol de Revelion (langa Poarta Brandenburg din Berlin) in fata unei audiente record de 1 milion de oameni.

Lordul
10th February 2007, 11:09
aseara pe antena 3 ,, Constetatiile lui Marius Moga si a trupei Simplu si Andra respectiv a trupei Romania au fost respinse "

Geografu
10th February 2007, 11:21
Intr-adevar iata si comunicatul TVR :

Organizatorii selecției naționale Eurovision Song Contest 2007 au analizat contestațiile depuse în data de 6 februarie 2007 de către Marius Moga, respectiv Rednex și Ro-Mania, privind descalificarea pieselor Dracula, my love (interpretată de Simplu & Andra) și Well-o-wee (interpretată de Rednex feat. Ro-Mania).
Cele două contestații au fost considerate neîntemeiate și, în consecință, au fost respinse.
Prin urmare, în finala din 10 februarie vor intra nouă piese, care vor fi notate de către juriu cu note de la 2 la 12 (păstrându-se regulile stabilite în Regulament), ordinea pieselor din concurs fiind următoarea:
1. Nico - Dulce-amăruie (compozitor Costi Ioniță, Marcel Prodan; textier Constantin Neguțu);
2. Trupa Veche - Deci 20 (compozitor Trupa Veche; textier Trupa Veche);
3. Morandi & Wassabi - Crazy (compozitori Marius Moga, Andrei Ropcea; textier Marius Moga);
4. Marcel Pavel - No podre vivir (compozitor Daniel Alexandrescu, Marcel Pavel; textier Daniel Velasquez);
5. Desperado și Tony Poptămaș - Where Were You (compozitori Sandy Deac, Kovacsz Laszlo; textieri Sandy Deac, Vlad Spătar, Ovidiu Buhătel, Tony Poptămaș);
6. Tibi Scobiola - Nu pot să uit (compozitor Laurențiu Duță; textier Laurențiu Duță, Lazăr Cercel);
7. Locomondo - Liubi, Liubi, I Love You (compozitor Bogdan Marian Tașcău - Mister M; textieri Marian Bogdan Tașcău - Mister M, Vlad Crețu, Ghedi Kamara);
8. Ionuț Ungureanu (Provincialii) - Time (compozitor Eduard Cârcotă; textier Cristian Hriscu Badea);
9. Desperado și Tony Poptămaș - European a beautiful sin (compozitor Kovacsz Laszlo; textier Sandy Deac, Ovidiu Buhătel, Tony Poptămaș).
În cazul în care una sau mai multe melodii se vor retrage din concurs, sistemul de notare se va modifica în consecință, eliminându-se cea mai mică notă din serie (de exemplu, dacă rămân 8 piese în concurs, se vor acorda doar note de la 3 la 12, fără 9 și 11; dacă rămân 7, se vor acorda note de la 4 la 12, fără 9 și 11 ș.a.m.d.).

Pacat,:headbang: aveam o mare sansa cu Andra & Simplu la Helsinki acuma sper ca LOCOMONDO sa mearga acolo in lipsa celor de mai sus pentru ca sunt singurii care pot face ceva pentru ROMANIA.

Sal.:)

Lordul
10th February 2007, 11:43
mai sunt Marcel Pavel si Ionut Ungureanu (Time ) si Tibi Scobiola

TaciAcolo
10th February 2007, 20:28
Fianla eurovision acum pe tvr ..sper Locomondo sa acstige:D :)

relansat
10th February 2007, 20:31
Fan Locomondo si io :ok:

Lordul
10th February 2007, 20:31
robbyy corect ...vom vedea insa cine va castiga ...acum canta Nico Dulce-Amaruie ; pronosticul meu se indreapta totusi spre Locomondo

Geografu
10th February 2007, 20:36
Intr-adevar a inceput finala preselectiei nationale Eurovizion 2007 ! Bafta la toti concurentii :ok: dar eu zic HAI LOCOMONDO !!! :D :D :D .

Sal si mai vorbim pe durata acestor ore.

White Shadow
10th February 2007, 20:37
Marcel Pavel :ok:

r0bby
10th February 2007, 20:38
Va fi o editie foarta slaba.

relansat
10th February 2007, 20:41
Nicoae Gutza nu a avut nicio pesa? :D

@r0by si cu andra in concurs tot loco ieseau ... zic io :thinkso:

TaciAcolo
10th February 2007, 20:41
Locomondo sa aiba ceva sanse daca o sa castige aici :D e mai crazy si astea intodeauna au castigat la eurovision :)

r0bby
10th February 2007, 20:42
Nu relansat:)
Acum canta Marcel Pavel.

Lordul
10th February 2007, 20:42
rObby nu te grabi ..stai sa vedem cine castiga si apoi comentariile . Marcel Pavel acum (voce superba ,cantec minunat ) :no1
acum e desperado si tony poptamas

relansat
10th February 2007, 20:43
Fain cantaretz, insa o mai fo odata ... sa`l lasam pe Ciro de Luca sa`si etaleze calitatile :lol:

White Shadow
10th February 2007, 20:46
mai terminati ma cu Locomodo ala al vostru , ce drak , daca si aia îi formatie................

relansat
10th February 2007, 20:47
Aia e pesa, respecta notiunea ... e pesa si e pe sistem, tuturor ne place :lol:

Geografu
10th February 2007, 20:47
Se pare ca Morandi si Wassabi s-au retras din concurs pentru ca trebuiau sa aibe melodia nr.3 ! Pacat pentru ca aveau si ei o piesa bunicica :) .

Sal !

r0bby
10th February 2007, 20:47
rObby nu te grabi ..stai sa vedem cine castiga si apoi comentariile . Marcel Pavel acum (voce superba ,cantec minunat ) :no1
acum e desperado si tony poptamas

r0bby nu rObby:)
Ma cam enerveaza aia de 3 sud est,vor sa para amuzanti.

Moshu
10th February 2007, 20:53
sunt dea dreptul patetici aia de la 3SE :ras-plans:


EDIT - si ce mai falseaza Scobiola asta

White Shadow
10th February 2007, 20:55
daca balaurii astia de la Locomodo merg la Eurovision eu nu mai postez pe forum 3 luni de zile.

Lordul
10th February 2007, 20:55
is simpatici :ras-plans:

r0bby
10th February 2007, 20:56
Da,patetici putin spus,n-ai vazut cum aratau in armurile alea.
Pana acum m-am plictisit.:sleep:

Lordul
10th February 2007, 20:57
daca balaurii astia de la Locomodo merg la Eurovision eu nu mai postez pe forum 3 luni de zile.

promisiunile trebuie respectate insa nu cred ca locomondo va merge la eurovison , vom vedea ,acuma is ei ....

Odata unu de la mine din clasa a zis ca daca Dinamo bate pe Leverkusen isi taie pola ...si a dat-o intoarsa dupa aia

:ras-plans:

relansat
10th February 2007, 20:57
daca balaurii astia de la Locomodo merg la Eurovision eu nu mai postez pe forum 3 luni de zile.

Cauta`ti alt forum :lol:

Fortza Locomondo ... Ciro hai pe ei mai tata :lol: :lol:

I`auzi ce canta acum :D

TaciAcolo
10th February 2007, 20:58
locomondooooooooooooooooooooooooooooooooo

relansat
10th February 2007, 20:59
Clar, Ciro rullz :happy

r0bby
10th February 2007, 20:59
Cine canta acum?:thinkso:

relansat
10th February 2007, 21:01
Lolza r0by ... acum am inceput si eu sa ma uit, ce jenibili sunt astia de la 3 sud est sa moara veta :happy

Lordul
10th February 2007, 21:02
au cantat frumos locomondo ,mie mi-a placut ,cred ca mai este o piesa in concurs Desperado si Tony Poptamas; Ionut Ungureanu a cantat ?

r0bby
10th February 2007, 21:02
Astia de 3se arata asa gay si sunt asa de penibili:ras-plans:

Lordul
10th February 2007, 21:03
mah da in afara de Viorel Sipos restu is casatoriti

r0bby
10th February 2007, 21:04
De ce te intereseaza?:ras-plans:

relansat
10th February 2007, 21:04
Sunt undercover lordule, tu nu te`ai prins? :lol: :drak:

White Shadow
10th February 2007, 21:05
mah da in afara de Viorel Sipos restu is casatoriti

Da si ?

r0bby
10th February 2007, 21:06
Acum canta Ionut Ungureanu,cred ca adorm:sleep:

TaciAcolo
10th February 2007, 21:06
oamnei in toata firea astia de la 3se ce exmplu dau ei la noua generatie?

relansat
10th February 2007, 21:08
Robyyy acum ca suntem europeni :rolleyes: ... Voce faina are Ionut Ungureanu, canta foarte curat ... pacat de piesa ca`i ratata ... probabil cel mai bu live de pana acum ... zic io :)

r0bby
10th February 2007, 21:09
Care e ala care zicea ca imi da id-ul Adei?:drak:

relansat
10th February 2007, 21:12
Aia`s platiti sa urle acolo? :D ... cat mai tine emisiune? :D

ati avut dovada in direct: unu de la 3 sud a spus ca`i place de marutza :evil:

Lordul
10th February 2007, 21:12
da cine-l stie?

r0bby
10th February 2007, 21:14
Gata,acum votati:D

relansat
10th February 2007, 21:15
Locomondo, nu vi`i clar ? :D

Sergio_D
10th February 2007, 21:17
Care e ala care zicea ca imi da id-ul Adei?:drak:

Daca e Ada, colega mea... :rolleyes:

relansat
10th February 2007, 21:18
Si Ada`i la profesionala Serjiule? :drak:

Glumeam, cine ti`o placut cel mai mult Serjiu? :)

r0bby
10th February 2007, 21:19
Da Sergio_D:drak:
Acum canta si 3 sud est,cum se numeste melodia?:thinkso:

Sergio_D
10th February 2007, 21:19
muica... sincer... Locomondo nu-mi place.

Parca Morandi & Wassabi - Crazy suna bine :D

Oricum, mi se pare a fi cea mai slaba selectie din ultimii ani... :mda:

relansat
10th February 2007, 21:20
Morandi? :lol:

Se voteaza si asta? :happy

Sergio_D
10th February 2007, 21:20
hihihi... fiecare cu ce-i place :cool:

relansat
10th February 2007, 21:21
Bre`, Morandi o participat? :D

Lordul
10th February 2007, 21:21
:ciocan: nope , si oricum r0bby votul tau nu se pune pentru ca nu s-a zis start televoting; nu morandi s-a retras in schumb de solidaritate cu andra si simplu :yeah: ; oricum moga se credea buricul pamantului asa ca merita putina ciocaneala

Sergio_D
10th February 2007, 21:22
Morandi&Wassabi - Crazy nu participa ? :shocked:

relansat
10th February 2007, 21:24
Nush de ce si cum se face, dar de data asta sunt de acord in totalitate cu ce a zis Lordul :D ... pe bune :)

r0bby
10th February 2007, 21:24
Nu,a retras-o Moga:)
Slab concurs:(

White Shadow
10th February 2007, 21:25
Marcel Pavel /OLE/

PS Daca castiga Locomodo revin pe forum in 10 mai 2007 :ok:

Lordul
10th February 2007, 21:25
Sa te auda Dumnezeu /OLE/

Sergio_D
10th February 2007, 21:26
Bleah... ce aiurea... nici nu ma mai intereseaza. Nu tu Morandi, nu tu Andra, nu tu muzica relativ buna.

Sa se duca manelarii aia, rusofilii aia locomondezi :mda:

relansat
10th February 2007, 21:26
Da cine se crede Moga, acest mic Mozart al Romaniei? Daca nu a vrut sa se participe, asta e ...

Serjiule, Ciro de Luca rupe stilul ... deja Locomondo rupe stilul :lol:

r0bby
10th February 2007, 21:26
Start televoting!:DCastiga clar Locomondo:D

relansat
10th February 2007, 21:27
Aveau deja peste 700 in fatza :ole:

White Shadow
10th February 2007, 21:28
Sa te auda Dumnezeu /OLE/

Poate îi online pe forum.

Lordul
10th February 2007, 21:28
:happy:

relansat
10th February 2007, 21:30
Poate îi online pe forum.

BLASFEMIE :lol:

Mai bene surprize surprize decat 3 nord vest :drak:

r0bby
10th February 2007, 21:30
Da,sigur
Acum fac misto de Surprize,surprize:sleep:

White Shadow
10th February 2007, 21:31
Doamne , in ce tara traim , nici macar un show de calitate nu pot sa faca astia.

relansat
10th February 2007, 21:31
Mai degraba fac misto de melodia celor de la Locomondo, decat de surprize ... n`ai auzit coloana sonor? :D :happy

Lordul
10th February 2007, 21:34
ce e ala eurovision alternativ ??? :happy: :no:

r0bby
10th February 2007, 21:34
Ce show de 2 lei :sleep: cu 3sc(nu ma intrebati ce inseamna:drak:)

relansat
10th February 2007, 21:35
E tare fain segmentul asta de program ... :happy ... spaima portativelor :D ... nici mie nu`mi trecea prin cap ashe ceva :drak:

Geografu
10th February 2007, 21:40
Sa fac si eu o analiza la piesele de azi;) .Deci :

Nico - voce foarte buna insa piesa e foarte lenta deci....:rolleyes:
Trupa Veche - pentru ei cred ca e o mare performanta ca au ajuns in finala....:D
Marcel Pavel - melodie buna,ritmata,Marcel e un om care se pricepe la muzica si are si experienta dar parca piesei ii lipseste acea doza de nebunie care e la moda acum la Eurovizion.
Tibi Scobiola - Azi a si falsat putin plus ca melodia nu e clar de Eurovizion...:no:
Desperado & Tony Poptamas - Where were you - o piesa buna dar iata inca una lenta in finala de azi..:mda:
Locomondo - au avut de TOATE,voci bune ( au cantat bine live),o doza mica de show,melodie ritmata si NEBUNA !! Perfect ce trebuie la Eurovizion !! :yes:
Ionut Ungureanu - Exceptionala voce,un "live" excelent,putin show si bunicel,e o melodie insa comme ci comme ca.Oricum nota 9 cu felicitari ! :)
Desperado & Tony Poptamas - European,a beautiful sin - Merita si ea multe voturi,baietii canta bine,melodia e chiar buna si mai e si ritmata nu ca precedenta a lor.Bravo :ok: .

Salve si ne mai auzim...;)

TaciAcolo
10th February 2007, 21:41
locomondooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

relansat
10th February 2007, 21:42
Nu mi`o placut coregrafia celor de la Locomondo, trebe schimbat ceva, altfel riscam precedentul cu Nicola, daca mai tineti minte :)

Later edit: nu vreau sa fiu rau insa am un bad feeling in ceea ce priveste voturile juriului ... o sa fie cu totul altceva, mai are cineva aceasta parere?

White Shadow
10th February 2007, 21:47
Nu conteaza cine va merge mai departe , fiecare tara are voturile asigurate de la alta tara...........si tot asa.

r0bby
10th February 2007, 21:48
Acum fac si misto de Din Dragoste.Show de 2 lei.:no:

Lordul
10th February 2007, 21:48
si eu cred ca voturile juriului vor schimba multe lucruri

relansat
10th February 2007, 21:51
Lordule, nu mai au ce schimba, cel putin nu liderul, insa oricum nu o sa fie conform cu ceea ce a votat lumea, nici nu are cum sa fie, acolo voteaza expertii.

p.s: da`mi un pm cu id`ul tau de mess sa discutam ceva foarte important ;)

White Shadow
10th February 2007, 21:53
Mai bine mergeau astia de la Sistem..........

r0bby
10th February 2007, 21:53
Ceva foarte important relansat?:evil:
Astept rezultatele voturilor.

relansat
10th February 2007, 21:59
Meritat locul lui Ionut Ungureanu, o voce buna, desi are ceva din vocea unei femei, spun carcotasii :evil:

r0bby
10th February 2007, 22:01
Asa cum ma asteptam Locomondo 12 puncte.

relansat
10th February 2007, 22:04
Stai sa vezi relicvele din juriu :D

Geografu
10th February 2007, 22:08
BRAVO LOCOMONDO !!! :P Au luat 12 puncte de la televot acum asteptam voturile "baietilor destepti" :rolleyes: ! Sa vedem ce iese...

Bafta ! :)

YoYoyOi
10th February 2007, 22:14
Cine-i in juriu? Iar e Mocosescu pe acolo?

relansat
10th February 2007, 22:24
Acum e acum ....

Geografu
10th February 2007, 22:31
Mama dupa 2 jurati e stransa treaba Locomondo are 3 puncte avans...:rolleyes:

relansat
10th February 2007, 22:32
Ti`am zis ca`i faulteaza :no:

Yesssssssssssssss 12 puncte Locomondo :great:

YoYoyOi
10th February 2007, 22:32
e stransa batalia acolo in varf:)

relansat
10th February 2007, 22:33
Daca o sa strice juriul ierarhia o sa fie tare najpa ... abia astept emisiunea de dupe :drak:

YoYoyOi
10th February 2007, 22:34
e stricata gata ierarhia:evil:

relansat
10th February 2007, 22:34
Asta e sub influenta berii gratis pe care a baut`o azi :happy

YoYoyOi
10th February 2007, 22:36
asta i-a lovit si mai rau cu doar 3 puncte :happy

Geografu
10th February 2007, 22:36
Daca mergem cu piesa CEA LENTA de la Desperado nu aveam nicio sansa la Helsinki !! PACAT :headbang:

Moshu
10th February 2007, 22:37
bah ce ureche fina am :D Where were you...yo si Horia Moculescu :ras-plans:

White Shadow
10th February 2007, 22:37
Hai Pavel , pe ei , pe mama lor..

relansat
10th February 2007, 22:38
Deja e stricata ierarhia, vb lui caramel ... au stricat totul ... cine a compus juriul? E jenibil :happy ...

Geografu
10th February 2007, 22:39
Juril e compus de DOMNUL ORGANIZATOR SEF DAN MANOLIU !!!! :happy :yes: :headbang:

TaciAcolo
10th February 2007, 22:39
castiga locomondo :evil: /OLE/

White Shadow
10th February 2007, 22:39
in juriu sunt experti..........asa ca semaforule , ramai pe rosu........

YoYoyOi
10th February 2007, 22:40
expertii astia-s mai experti decat publicul:D

Locomondo au cam mierlit-o:drak:

relansat
10th February 2007, 22:41
Gata, e clar ... Desperado a castigat :happy .... ne meritam soarta :)

Lordul
10th February 2007, 22:44
s-a terminat?

Moshu
10th February 2007, 22:45
e decis deja...Loccomondo merge :ok:

pentru ca au 12+10...si desperado are 5+12 ;)

relansat
10th February 2007, 22:45
Cum poate sa fie o ashe mare discrepanta intre parerea oamenilor si cea a juriului ?:) ... ca bine a spus marutza "tontzi membrii juriului"

YoYoyOi
10th February 2007, 22:46
eu nu inteleg sistemul asta, ce le tot aduna si le freaca?

Moshu
10th February 2007, 22:48
v-am zis :D felicitari Tony Poptamas si Desperado....dar chiar nu ar fi avut sanse, asa loccomondo merge :ok:

Lordul
10th February 2007, 22:48
/OLE/ schadow deci revii pe 10 mai ca a castigat locomondo

Geografu
10th February 2007, 22:49
ESTEEE !! :yes: .LOCOMONDO merge la Helsinki.Bravo lor au fost cei mai tari in seara asta si la ajute DUMNEZEU si la Helsinki.

HAI ROMANIA SI LOCOMONDO PE 12 MAI !! :yeah: :ok: :cool:

YoYoyOi
10th February 2007, 22:52
eu nu inteleg de ce se mai bucurau cei de la Desperado ca piesa lor aduna puncte cand se stia ca de la public au doar 5 puncte :groggy:

si ce penala faza de final cu mentinerea emotiilor, cad. de fapt, era clara treaba.

Oricum anul asta n-o sa mai avem acelasi succes la Eurovision...

Prome
10th February 2007, 22:53
nu exista prosti mai mari decat desperado si juriul pentru ca au ales piesa lenta care oricum nu avea succes :)
oricum beautiful sin era de 100 de ori mai tare decat where were you

relansat
10th February 2007, 22:54
Crezi tu Caramel? Eu cred ca o sa fie un succes total cu piesa asta :D

Eu am avut emotii pt ca nu stiam ca sistemul de votare e 50-50, uitasem :D

YoYoyOi
10th February 2007, 22:56
pai eu nu stiam de sistemul 50-50, e drept ca n-am prea urmarit fenomenul anul asta.
Acum am auzit si eu piesele, in seara asta, asa pe sarite:)

Dar ar trebui sa ne bucuram daca iesim pe 5-10 la finala cu piesa asta, e jenibila.