PDA

View Full Version : Romania - Cehia



Pages : [1] 2

Quartz@nu
24th June 2005, 22:49
ROMANIA - CEHIA la CONSTANTA !!! pe 3 septembrie 2005 ,fiind primul meci oficial "tare" al Nationalei care se va disputa in provincie /hello /hello /hello

Comentarii aici, inainte si dupa meci.

Garantat stadionul o sa fie "plin ochi" !!!

desdemona
24th June 2005, 22:54
Cum a fost la asta cu Armenia :evil: sau cum o sa fie la ala cu Andorra :sleep:

Adevaru' e ca s-ar putea sa fie plin.. sa-i vedem pe cehi in actiune :ok:

Leo_
24th June 2005, 22:59
Speram sa se joace la Craiova... :(

diavol visiniu
25th June 2005, 00:37
Ei joaca in provincie sperand ca publicul o sa fie mai putin ostil cu ei, dar cred ca se inseala s-a saturat lumea de echipa nationala peste tot.O sa fie stadionul plin cred, dar sa-r putea sa aiba parte de niste lozinci care nu prea o sa le convina.

Quartz@nu
25th June 2005, 22:11
Ei joaca in provincie sperand ca publicul o sa fie mai putin ostil cu ei, dar cred ca se inseala s-a saturat lumea de echipa nationala peste tot.O sa fie stadionul plin cred, dar sa-r putea sa aiba parte de niste lozinci care nu prea o sa le convina.
poate ...dar strigate sau afisate de cei veniti din capitala!!!!
provincia este cu " capul pe umeri " !!!

HAI R O M A N I A !!!

diavol visiniu
25th June 2005, 22:20
Ai dreptate ca cei din provincie sunt mai ponderati,dar cred ca s-a cam saturat lumea de promisiuni,schimb de generatii,si alte scuze.Lumea o sa vina la stadion doar de dragul atmosferei la meciurile nationale.Sau o sa fie o atmosfera calma ca o sa vina fanele lui MUTU:))))

Quartz@nu
27th June 2005, 19:12
Ai dreptate ca cei din provincie sunt mai ponderati,dar cred ca s-a cam saturat lumea de promisiuni,schimb de generatii,si alte scuze.Lumea o sa vina la stadion doar de dragul atmosferei la meciurile nationale.Sau o sa fie o atmosfera calma ca o sa vina fanele lui MUTU:))))
cam ai dreptate !!! :ok:

marinike
27th June 2005, 20:02
eu sunt de parere ca publicul,indiferent ca e din provincie sau din capitala, ar trebui sa-i primeasca pe tricolori cu indiferenta, adica nu sa nu vina la meci ci sa se comporte cu o anumita raceala, poate asa vor realiza si "vedetele" noastre ca nu fac un favor romaniei ca joaca in tricourile ei ci ca, imbracand echipamentul pe care odata il purta generatia de aur, sunt datori daca nu cu rezultate, unde tine si de valoare, macar cu daruirea de care trebuie sa dea dovada in astfel de momente.

ronaldinho
28th June 2005, 09:11
eu sunt de parere ca publicul,indiferent ca e din provincie sau din capitala, ar trebui sa-i primeasca pe tricolori cu caldura si sa-i sustina pana in ultimul minut al partidei. Majoritatea componentilor au avut parte de evenimente care au ajutat la maturizarea lor si tind sa cred ca fitele si aerele de vedete vor disparea atunci cand vor veni la nationala Romaniei. Dupa tot ce a facut vechea generatie pt public, cred ca si publicul este dator sa-i acorde ajutorul moral acestei noi echipe. O echipa nu se face in 6 luni sau in 4 meciuri. Sper ca fanii nationalei din Constanta sa-i primeasca cu caldura si sa-i impinga spre victorie, o victorie care cred ca va insemna relansarea fotbalului romanesc, o victorie contra echipei nr 2 in clasamentul FIFA, o victorie impotriva unei echipe mari ( ultima reusita Anglia 2-3 in 2002 ) care ii va face pe jucatorii acestei generatii sa treaca peste anumite complexe de ordin psihic.
HAI ROMANIA!!! /hello /hello

andreiush
28th June 2005, 10:02
3-2 cu Anglia la Euro 2000;)
Deci echipa asta nu se construieste de 4-6 luni cum zici tu.. ci de 5 ani!!

ronaldinho
28th June 2005, 10:15
5 ani cu 4 antrenori. cam trist. Piti a inceput in februarie cu stagiul din cipru, nu?

desdemona
12th August 2005, 15:35
Şi partida România - Iran se va juca la Constanţa

Reprezentativa de fotbal a României va juca pe 7 septembrie o partida amicală contra naţionalei Iranului, pe stadionul ”Gheorghe Hagi” din Constanţa. Tricolorii au programat pe 3 septembrie meciul cu Cehia, din preliminariile CM de anul viitor, care se va desfăşura tot în oraşul de la malul mării. Reprezentativa Iranului se află în acest moment pe locul 15 în lume şi este cea de-a doua naţională calificată la mondialul de anul viitor, după Japonia. Revanşa este programată în luna martie a anului viitor, la Teheran.

Paul
12th August 2005, 17:36
Pai era logic ca musulmanii sa vina la constanta , orasul cu cea mai mare concentratie de musulmani (parca aveti si o moschee , gresesc) . Dau baietii o fuga pana la moschee in pauza !

NY_giants05
12th August 2005, 18:27
Super misto dak e la constanta... ar fi pima oara cand merg shi yo la un meci tare.. ma rog..am mai fost odata cand a jucat romania cu ucraina tot pe "gheorghe hagi"...parca a batut romania cu...nu mai stiu exact 4-0 parca..nu sunt sigur...da' pe atunci ucraina era varza..akum sunt o echipa tare d tot.

tchibos
13th August 2005, 13:50
sa joace ptr public care o sa fie unul adevarat dar care nu se va jena sa ii "urecheze" daca vor dormi pe teren

junior
15th August 2005, 19:43
pot juca oriunde că tot nu se mai califică....măcar să înceapă o dată cu întinerirea lotului...gata dorinel l-a egalat pe gică...deci se poate lăsa ... pancu nici nu a fost chemat..nu ştiu ce caută bărcăuan sau raţ (că doar nu jucăm cu Inter :rosu: ) aşa că ... :jerk:

Gabriel28
17th August 2005, 14:12
Pronostic: Romania 3-1 Cehia

(cehia 2-4 olanda, finlanda 4-3 cehia :D cine cunoaste stie :D )

si uite asa ne vom duce la baraj :D :D speranta moare ultima.....acum 2 luni milan conducea cu 3-0 la pauza, si in final liverpool au luat cupa, deci se poate intampla orice, absolut orice.

noroc

claudio25ro
17th August 2005, 19:53
imi place de tine mai gabitz..super optimism pe tine..daca te-ar auzi si alde pancu, mutu, chivu si "gasca"...cine stie..

Triphat
17th August 2005, 23:50
Sa speram ca batem la 2 golrui diferenta. Dar eu nu cred. Poate o luam la 2 goluri diferenta. Inca ceva... romanii din Constanta n-au auzit de culoarea galbena ?? N-au un steag acasa ? Asa ceva n-am mai vazut la o echipa nationala.. sa nu fie culoare in tribune. Pai cand joaca Olanda tot e portocaliu, Anglia tot e alb, la Turci tot e rosu, dar la romani vine lumea cu steaguri Faru... jenant. Shi in tribuna si pe teren.

DanielAndrei
17th August 2005, 23:57
cea mai mare prostie. O nota proasta si galeriei care a vb ffff urat la adresa celorlalti suporteri, si nu cred ca o sa faca fata si cu Cehia. Vrem la Timisoara......

ady51a
18th August 2005, 00:46
Pronostic: Romania 3-1 Cehia

(cehia 2-4 olanda, finlanda 4-3 cehia :D cine cunoaste stie :D )

si uite asa ne vom duce la baraj :D :D speranta moare ultima.....acum 2 luni milan conducea cu 3-0 la pauza, si in final liverpool au luat cupa, deci se poate intampla orice, absolut orice.

noroc
Si ce o sa facem la baraj? Cu cine o sa jucam? Suntem "atat de buni" incat si daca jucam singuri la baraj cred ca tot nu ne calificam!! Din pacate Andorra, San Marino, Luxembourg, Liechtenstein nu cred ca o sa pinda barajul, iar cu Liechtenstein daca-l prinde am emotii (vezi Liechtenstein - Portugalia 2-2 de la 0-2 si Liechtenstein - Slovacia 0-0).
Asa daca o sa ne mai calificam o sa o facem cu copii de la "Vreau sa fiu mare", cam peste 10 ani asa!!!! :headbang:

Gabriel28
18th August 2005, 11:14
prefer sa fiu optimist decat sa ma gandesc deja la euro 2008. si daca sunt pesimist si zic ca nu ne mai putem califica e mai bine? atata timp cat teoretic mai avem sanse de calificare, voi fi optimist.

si ca tot ai zis de baraj, mi-ar place sa picam cu una din urmatoarele echipe (asta in cazul in care vor ajunge si ele la baraj):

Grecia/Turcia, SLOVENIA (sa dea domnu sa ne calificam si noi si ei la baraj si sa picam impreuna IAR) sau Slovacia.

Hard
18th August 2005, 12:03
cat de optimisti am fi, jocul cehiei este de 3 ori mai bun decat al nostru.daca nu luam bataie acasa, iesim cu capul sus dintr-o grupa nemiloasa.
Succes in urmatoarea campanie !

Baccardi
19th August 2005, 20:31
vad ca toata lumea isi face planuri cu cehia, gata ii batem pe cehila 2 goluri si suntem bine. oameni buni mai avem de jucat finlanda in deplasare, si mai mult ca sigur baietii nostri o sa fie extraordinar de entuziasmati dupa victoria fantastica cu cehia (daca e sa fie) inca o sa ne dea pescarii o lectie de-o s-o tinem minte. Sa vezi atunic durere si mai mare. Asa ca mai bine ne rupe cehia la constanta, sper sa ne dea de la 4 in sus, poate incepe in sfarsit revolutia aia de care vorbeshte toata lumea de vreo 3 ani incoace.

t.b.
19th August 2005, 22:22
Stranierii convocati pentru meciurile cu Cehia si Iran

Bogdan Lobonţ (Ajax Amsterdam) - portar;
Cosmin Contra (Getafe), Flavius Stoican, Cosmin Bărcăuan, Răzvan Raţ (toţi trei Şahtior Doneţk), Adrian Iencsi (Spartak Moscova), Cristian Chivu (AS Roma), Pompiliu Stoica (FC Moscova) - fundaşi;
Răzvan Cociş (Şerif Tiraspol), Paul Codrea (Palermo), Daniel Pancu (Beşiktaş), Constantin Gâlcă (Almeria), Florin Cernat (Dinamo Kiev) - mijlocaşi;
Adrian Mutu (Juventus Torino) şi Ionel Ganea (Wolverhampton Wanderes) - atacanţi.

ady51a
24th August 2005, 20:22
Banner de 2.070 metri pătraţi, la meciul cu Cehia

Galeria Farului pregăteşte, pentru meciul României cu Cehia, de pe 3 septembrie, de pe stadionul „Gheorghe Hagi“, un banner uriaş, cât toată tribuna a doua, de 2.070 m pătraţi (115 m lungime, 18 m lăţime). Bannerul, care, pe margini, are culorile Farului, alb-albastru (câte cinci fâşii de 1,5 m), iar în centru, pentru 100 m, culorile Drapelului Naţional, va fi arborat la tribuna a doua, de când se intonează Imnul şi până începe meciul. (M.B.)

Cucu
24th August 2005, 20:56
sper sa fie stadionul plin ... nu ca la alt meci al nationalei in care i-a lasat pe gratis sa intre si nici macar jumaate nu a fost plin
hai constantenilor ... umpleti stadionu
si bannerul ala il puteti lasa in timpul meciului ... ca sa para mai plin stadionu
oricum trebuie sa-i batem la 2 goluri diferenta si nu e imposibil inca sa mergem la baraj
trebuie sa castigam tot si Cehia din meciurile cu Cehia si acasa la Finlanda sa i-a numai un punct ... nu e asa imposibil
Hai Romania!

desdemona
24th August 2005, 21:25
Apropo de culori pe stadion, sper sa nu domine iar culorile Farului... ca joaca nationala, totusi :D:D Nu de alta, dar mi-ar placea sa le lasam macar cehilor o impresie buna :rolleyes:

andreiush
24th August 2005, 21:59
trebuie sa castigam tot si Cehia din meciurile cu Cehia si acasa la Finlanda sa i-a numai un punct ...
Cehia in meciurile cu Olanda si Finlanda tre sa ia un punct ;)

Gabriel28
24th August 2005, 23:20
exista sanse, numai ca noi nu prea avem echipa...pe cine sa bage? pe nicolita? mitea s-a rupt, marius niculae....nu joaca, macar de iar baga pe astia din divizia a, plus mutu, ca altu nu avem. of....cum s-a ajuns aici? acum 6-7 ani era plina europa buna de romani, acum nu stiu cum sa se mai fereasca de noi. e ceva trist.

andreiush
25th August 2005, 18:42
Stranierii convocati pentru meciul cu Cehia:
Bogdan Lobonţ (Ajax), Cosmin Contra (Getafe), Adrian Iencsi (Spartak Moscova), Cristian Chivu (AS Roma), Răzvan Raţ (Şahtior Doneţk), Răzvan Cociş (Şerif Tiraspol), Paul Codrea (Palermo) şi Adrian Mutu (Juventus)

Dintre cei 15 stranieri convocati initial, s-a renuntat la:
Flavius Stoican, Cosmin Bărcăuan (ambii Şahtior), Pompiliu Stoica (FC Moscova), Daniel Pancu (Besiktas), Constantin Gâlcă (Almeria), Florin Cernat (Dinamo Kiev) şi Ionel Ganea (Wolverhampton)

Cred ca e a 3-a oara cand il cheama pe Cernat iar apoi renunta la el:no: Cred ca mai bine nu l-ar anunta deloc, dar acesta e... Piturca:no:

Triphat
25th August 2005, 18:54
De ce a renuntat la acei jucatori ? :mda: :headbang:

andreiush
25th August 2005, 19:04
Stoican, Barcauan - rezerve
Pompilica - nu e de nationala
Galca - ce sa mai caute la nationala
Pancu - nu e in forma

Cernat, chiar joaca la Kyev, a si inscris un gol in ultima etapa.
Ganea si el a reintrat in echipa lui Wolves si a marcat un gol.
Deci, cei 2, zic eu, meritau sa fie in lot.

Hai-U
25th August 2005, 21:15
Cocis, sa joace sa-i faca varza pe cehi :D , bene ca oricum nu ne calificam

Cica nu mai jucam amicale cu Iranul, ne-or vazut cat suntem de prosti si-or zis ca vor sa joace cu echipe mai bune :(

inter
26th August 2005, 00:37
Nedved: "No alla nazionale"
Il centrocampista della Juventus: "A questa etŕ dovevo prendere una decisione definitiva: mi spiace per la Repubblica Ceca, ma voglio dedicarmi alla Juventus"


de asta a scapat Piti :happy

delaparis
26th August 2005, 00:49
Nedved: "No alla nazionale"
Il centrocampista della Juventus: "A questa etŕ dovevo prendere una decisione definitiva: mi spiace per la Repubblica Ceca, ma voglio dedicarmi alla Juventus"


de asta a scapat Piti :happy

Je ne comprend pas ce que tu dit la espece de rital ...

Tu peut parler roumain de temps en temps pour que nous puissions comprendre tous ensemble sur ce FAQ???

Bine ca am scapat de el ... parerea mea

Hai-U
26th August 2005, 01:09
Il centrocampista della Juventus: "A questa etŕ dovevo prendere una decisione definitiva: mi spiace per la Repubblica Ceca, ma voglio dedicarmi alla Juventus"

Traducerea:

Mijlocasul lui Juve a declarat: La varsta asta trebuie sa iau o decizie definitiva, imi pare rau pentru nationala Cehiei dar vreau sa ma dedic lui Juventus...

RstInPc
29th August 2005, 13:17
Stam prost de tot la capitolul mijlocasi. Acest compartiment trebuie sa fie cel mai bun din echipa. Dupa parerea mea mijlocul dicteaza mersul jocului atat d.p.d.v. ofesnsiv cat si defensiv. Daca aici stai prost atunci nu prea ai sanse pentru ca vor lipsi presingul combinatiile si pasa decisiva.
Cred ca echipa va arata astfel:
Portari: Bogdan Lobonţ
Fundaşi: Cosmin Contra, Gabriel Tamaş, Cristian Chivu, Răzvan Raţ
Mijlocaşi: Florentin Petre, Dorinel Munteanu, Nicolae Dică, G. Coman
Atacanţi: Gigel Bucur, Adrian Mutu
Cu urmatoarele precizari:
-Florentin Petre este total iesit din forma si mult mai indicat ar fi Tiberiu Balan, dar dupa cum il stim pe Piturca, Petre va incepe titular si schimbat probabil pe parcurs in functie de evolutia acestuia si de desfasurarea jocului.
-pe stanga poate apare Codrea
-al doilea atacant poate fi oricare dintre cei doi ramasi Mazilu sau Oprita acesta din urma putand intra in ultimele 30 de minute de joc (pregatirea fizica).
Totul depinde de cum va gandi jocul Piturca.

Paul
29th August 2005, 13:50
pierdem ... :(

uti2102
29th August 2005, 14:03
Un motiv pentru care nu mai urmaresc deloc cu emotzie meciurile natzionalei poate fi cautat shi gasit in ceea ce scriu ziarele sportive de astazi....Am vazut lotul shi m-am cutremurat ! Ce cauta Lobontz, Iencsi sau Opritza, jucatori ieshitzi din forma sau chiar shomeri de lux la echipele lor ?! M-am mai cutremurat odata cand am vazut declaratzia lui Pitzurca, cum ca ar prefera un atac "D. Niculae, M. Niculae shi Mutu in spatele lor". Pai bine mai Pitzi, da' M. Niculae nu mai are nici macar echipa !!! Iar V. Iacob este momentan singurul atacant de careu pe care-l are Romania. Shi mai e shi in forma pe deasupra !!!
Ca de obicei ne dam singuri cu stangul in dreptul. Deja meciul cu Cehia s-a pierdut. Din momentul in care s-au facut convocarile... :mda:

Paul
29th August 2005, 14:38
si cand te gandesti la Contra si Badoi selectionatii , si Ogararu care vede meciul la TV ... :mda:

stefanm14
29th August 2005, 15:10
aoleu...ce selectie a facut si pitzi asta...pitzi pitzi lasa-ne....nu se poate mah...stiu ca n-ar fi tocmai indicat o noua schimbare pt 2008....da io zic ca boloni (ca tot o sa-l dea afara daca si -o mai ia de vreo 2 ori :D ) ar putea fi o solutie..........

aa..si cat despre public....fara suparare, da sa speram ca va avea cine sa tina steagua ala uriash de 100 m :D .....constanta a fost aleasa pt ca asa a vrut Nasu :no: ....la Craiova au fost 15.000 oameni la meciu cu caracalu...cat nu vin la 95% din echipele din Divizia A....deci s-ar fi putut veni la craiova fara nici o problema..stadionul ar fi fost plin ochi......sigur sunt putin subiectiv, fara indoiala , in acest moment cea mai buna alegere ar fi fost timisoara... :ok:

Paul
29th August 2005, 15:46
bine ca n`ai zis ca trebuiau convocati ovidiu stanga , bornescu si daniel oras;
iar pitzi jr capitan

delaparis
29th August 2005, 16:33
Iacob merita sigur lotul si chiar sa joace in prima echipa.
Piturca orb sau rau intentionat. Are o incapatinare pe care nu o inteleg. Florentin Petre nu are ce cauta cu Cehia ...
Oprita o sa bata recordul de selectionari al lui Munteanu daca Piturca mai sta mult la nationala.

Unde este reconstructia ???

Ar fi o minune sa-i batem pe Cehi.

R9
29th August 2005, 21:02
...Mutu prinde un joc bun...ca in ceilalti nu-mi pun sperante.

uti2102
29th August 2005, 21:09
Daca vroiam sa avem o shansa cu Cehia trebuia convocatzi acei jucatori care sa faca primul 11 sa arate asha :
Curca
Ogararu, Tamash/Radoi, Chivu, Ratz
Tibi Balan, Ov. Petre, Munteanu
Dica Mutu
Iacob

andreiush
29th August 2005, 21:11
@R9 Da nu poate Mutu rezolva toate meciurile de unu' singur! Hai... cu Andorra a mers... dar cu Cehia nu poti castiga meciu' de unu singur. Trebuie toata echipa sa prinda un joc bun... si asta e cam greu... Macar daca am vedea un meci frumos al Romaniei, sa faca faze de fotbal, sa nu vedem doar acele pase intre Chivu si Tamas, sa vedem si noi pase din prima, un-doiuri reusite, suturi pe poarta...

Lucky_OLD_G's
29th August 2005, 21:52
ce sanse mey cu selectzia asta.......am sa pun 2 solist la rom- cehia......
cand a fost intrebat de ce nu la luat pe iacob pitzi a zis ca aici nu e rosenborg( echipa de champions league) nici dinamo sau galatziu...........tre sa ai si valoare.......pai daca 5 sau 6 goluri in cateva meciuri din care 2 cu o echipa de champions league nu e valoare ma intreb unde e valoarea??? la mazilu care a dat 3 boabe cu nsuh cine si cu vasluiu? vasluiu e echipa mare ? este?...sau piticu ala de gigel...de fapt amandoi gigei....de la timisoara.......n-au dat gol nici macar cu bacau...vai de capu lor romani...........cat timp mai selectioneaza asa pitzi.......give me a break............................cu natzionala lor.........

STEAUA-MANIA
29th August 2005, 22:40
piti cel mai cretin antrenor din lume :rosu: ...a convocat pe Oprita,Mazilu si Bucur...ce saracie au jucat cei 3 ca sa fie convocati?Doamne,vrem sa batem Cehia cu Mazilu,Oprita si Bucur....Asa antrenor,asa rezultate... :headbang: :headbang: Oricum,pariez pe Cehia :yeah:

SORENSEN
29th August 2005, 23:32
0-2 ,dar inca eu mai sper

ronaldinho
30th August 2005, 00:01
orice antrenor are o anumita conceptie asupra jocului si un anumit stil. Eu zic ca a facut o selectie bunicica. De ce. Ca si la Steaua, Piti aplica la nationala acelasi stil:
4 fundasi:
contra , tamas, chivu, rat. cu posibili inlocuitori badoi, iencsi, ghionea, pascovici
4 mijlocasi:
unul defensiv, puernic, inalt: Ov Petre ( este exact pe placul lui Piti, un jucator care stie sa fragmenteze jocul, capabil sa castige duelurile aeriene si mai stie si cu mingea) sau Codrea obisnuit cu acest stil, chiar daca fizicul nu-l reomanda. Oricum din punctul meu de vedere e cel mai bun recuperator pe care l-a avut Romania vreodata.
unul in spatele varfurilor: Cocis , Balan sau Dica
La acestia se adauga: Munteanu pe stanga si Petre pe dreapta, cu solutiile de rezerva Badoi sau Coman, cu mentiunea ca si Balan poate juca mijlocas dreapta.
Atac: Piti a avut tot timpul un varf creativ, foarte tehnic, capabil sa-si scoata adversarii din joc: Mutu cu varianta de rezerva Oprita. Al doilea varf, este cel speculant, cel capabil sa apara la coltul scurt si s-o " bage " in poarta. Iar in momentul de fata Mazilu este cam singurul varf veritabil din campionatul romanesc.
de ce a renuntat la Ganea sau Cernat: ganea, daca era convocat stie toata lumea ca avea pretentia sa fie titular. E un jucator foarte bun, dar cu 2 meciuri in picioare intr-un an e cam greu. Cernat: la fel ca si Ganea avea pretentia sa fie titular in cazul unei selectionari. Acelasi lucru se aplica si in cazul lui Pancu. Cel putin, jucatorii convocati vor trebui sa se lupte pt un post de titular si banuiesc ca realizeaza ca in cazul unui meci bun isi vor face loc l nationala pentru mult timp de acum inainte. Cred ca Piti va alinia o formula relativ asemanatoare cu cea care a jucat meciul contra andorrei:
Lobont- Contra, Tamas, Chivu, Rat-Petre, Petre :D, Dica, Munteanu-Mutu, Bucur.
Eu as alinia urmatoare formatie:
Lobont-Contra, Iencsi, Chivu, Rat- Ov. Petre, Codrea, Munteanu- Dica, Mutu- Mazilu
mai ales ca in acest context...codrea s-ar ocupa de Rosicky, care e un jucator de statura lui, Ov Petre ar castiga toate duelurile aeriene la mijloc, Iencsi i-ar pune serioase probleme lui Koller la fel cum si Chivu nu cred ca l-ar scapa de sub marcaj pe Baros. Astfel, Piti si-ar asigura apararea si ar putea sa atace Pe flancuri ( mai ales pe cel stang Rat + Munteanu), dar si pe centru. Oricum, nu cred ca va juca asa, ci cred ca va merge in continuare pe mana lui Foppy. Manca-l-ar fript. :D

uti2102
30th August 2005, 00:15
Ronaldinho, de acord cu tine in ceea ce priveshte conceptzia de joc shi ashezarea in teren (vezi ultimul meu post) Problema e ca n-au fost selectzionatzi jucatorii tocmai potrivitzi...Singurul atacant de careu din lot e Mazilu, insa pariez pe orice ca Pitzi nu va incepe cu el. Ii e frica sa nu fie atacat dak iese rau.... :mda:

baez
30th August 2005, 00:45
Daca vroiam sa avem o shansa cu Cehia trebuia convocatzi acei jucatori care sa faca primul 11 sa arate asha :
Curca
Ogararu, Tamash/Radoi, Chivu, Ratz
Tibi Balan, Ov. Petre, Munteanu
Dica Mutu
Iacob
si Iacob pt ce?

baez
30th August 2005, 00:51
ce sanse mey cu selectzia asta.......am sa pun 2 solist la rom- cehia......
cand a fost intrebat de ce nu la luat pe iacob pitzi a zis ca aici nu e rosenborg( echipa de champions league) nici dinamo sau galatziu...........tre sa ai si valoare.......pai daca 5 sau 6 goluri in cateva meciuri din care 2 cu o echipa de champions league nu e valoare ma intreb unde e valoarea??? la mazilu care a dat 3 boabe cu nsuh cine si cu vasluiu? vasluiu e echipa mare ? este?...sau piticu ala de gigel...de fapt amandoi gigei....de la timisoara.......n-au dat gol nici macar cu bacau...vai de capu lor romani...........cat timp mai selectioneaza asa pitzi.......give me a break............................cu natzionala lor.........
copile, daca vorbesti de "nationala lor" mai bine ia o pauza, pacat ca ai primit cetatenia asta. daca rosenborg e echipa de CL inseamna ca si tu te pricepi la fotbal. daca Iacob a ajuns mare varf din cauza unui transfer la echipa ta favorita, iarasi esti priceput. poate piturca stie de ce nu la selectionat.
we can give u a break, 20 years, it's ok?

STEAUA-MANIA
30th August 2005, 02:00
si Iacob pt ce?
Dc l-a convocat pe Mazilu?Asta e cel mai mare ratangiu,dupa Oprita...asa convocari,asa rezultate....Bine ca nu l-a convocat pe alex piturca... :headbang:

ronaldinho
30th August 2005, 07:30
nu stiu daca ma insel sau nu, dar o sa ma documentez....dar cred ca Mazilu are mai multe goluri marcate in A decat Iacob, chiar daca a jucat doar vreo 3 sezoane si e si mai tanar decat Iacob. Mai e si faptul ca seamana cu Piti ( pe vremea cand juca el) ca si stil de joc. Si oricum cred ca-l convoca pe Mazilu. Ultima sa alegere, din cate stiu eu a fost intre D Niculae si Oprita. Oricum nu va inteleg, pe voi contestatarii. A pornit si omul la drum ( doar munteanu si floppy fiind veterani ) si gata, ii sare toata lumea in cap. Lasati omul sa-si duca munca la bun sfarsit si comentam dupa.
....nu stiu cine a zis ca trebuia convocat Ogararu. Ogararu, a dovedit cand era in forma maxima, ce fundas de valoare este. Din cate zice nea Piti ar vrea sa joace cu 3 fundasi :D. Atunci se schimba putin problema. Contra e mai ofensiv de felul lui, Rat la fel. Oricum, in cazul in care va juca cu trei fundasi cred ca formula va arata ceva de genul:
Lobontica- Chivu, Iencsi, Tamas- Contra, Petre, Ov. Petre, Munteanu, Rat ( Coman )- Dica ( Mazilu, bucur ), Mutu

dragos_popa17
30th August 2005, 09:51
Parerea mea e ca Iacob ar fi fost mai indreptatit sa joace la nationala decat Mazilu. Si nu spun pentru ca sunt stelist, ci pentru ca in momentul de fata joaca foarte bine. M-a chiar surprins. Mai merita si Ogararu, insa nici Badoi nu e de lepadat. E mai ofensiv rapidistul. Oprita, deocamdata, nu prea avea ce cauta pe-acolo, cat timp nu e refacut complet. Cam atat despre stelisti. In rest, selectia e facuta bine avand in vedere ce are la dispozitie, cu mentiunea ca eu l-as fi chemat pe Cernat si poate pe Pancu.
Cat despre tactica, nu cred ca va incepe cu 3 fundasi. Nu are cu cine. Daca ar fi fost Radoi, s-ar fi putut. Asa insa, nu cred.
Cam asa prevad eu ca va incepe: Lobont - Contra, Tamas, Chivu, Rat - O.Petre, D.Munteanu - Fl. Petre, Cocis, Dica - Mutu. Pe parcurs vor intra T. Balan, G.Bucur si G.Coman. Nu spun scoru si marcatorii ca stric tot suspansul :D

daniell
30th August 2005, 10:36
Pana La Urma, Unde E Meciula Asta? La Buc Sau In Constanta???

fia
30th August 2005, 10:37
Romania, Constanta, Stadionul Gheorghe Hagi

SORENSEN
30th August 2005, 12:45
o sa pun 2 la pariuri si voi spera sa pierd la pariuri , dar daca nu sa castig ceva macar nu ?

gicu
30th August 2005, 16:00
multumiri din inima DSF-ului pt. ca vor transmite meciul in direct!

Hai Romania!

Thanya
30th August 2005, 18:59
Nu shtiu de ce va faceti rau singuri.....nu e clar ca nu avem nici macar o sansa?
Ar fi super sa cashtigam...dar e imposibil!!!

desdemona
31st August 2005, 01:57
Fara prea mare legatura cu meciul, dar e legat de echipa nationala.... si m-a amuzat teribil faza:

ACCIDENT/ Reacţie
"De vină sînt cei care s-au tamponat"
Maşina Jandarmeriei Constanţa a fost absolvită de orice culpă în producerea accidentului de luni

După ce în ziarul de marţi, Gazeta Sporturilor relata despre accidentul provocat de o maşină a Jandarmeriei Constanţa care însoţea autocarul echipei naţionale, în cadrul instituţiei s-a declanşat o anchetă. Maiorul Dorin Mustăţea, ofiţer de relaţii publice la Gruparea de jandarmi mobilă din Constanţa, avea ieri o altă variantă a accidentului. "Maşina Jandarmeriei circula regulamentar pe banda ei de mers în faţa autocarului «tricolorilor» şi urca. Din sens opus a apărut brusc chiar în faţa sa un autoturism Dacia papuc care se angajase într-o depăşire neregulamentară şi circula cu viteză excesivă". Maiorul Mustăţea a ţinut să precizeze că vina este împărţită între şoferul papucului, dar şi cel al basculantei care era staţionată neregulamentar, nesemnalizînd acest lucru. Colonelul Pandelescu Nicolae, însoţitorul autocarului României, a declarat la scurt timp după producerea accidentului: "Am văzut la un moment dat o Dacie papuc care a frînat în faţa noastră, a trecut de noi, a intrat în derapaj, dar nu am văzut ce s-a întîmplat, pentru că mi-am continuat drumul". Ofiţerul de relaţii publice al Jandarmeriei Constanţa a mai spus că automobilul însoţitor se afla în misiune şi nu avea obligaţia să oprescă la locul producerii accidentului, decît dacă se înregistrau victime. Autocarul României şi-a continuat drumul pînă în Mamaia fără alte incidente. (GSp)


Pai normal ca nu i-au scos pe jandarmi vinovati :D:D

Aaaa, si apropo - pe purtatorul de cuvant al Jandarmeriei constantene il cheama Sorin Mustatea, nu Dorin.... Ziaristii Gazetei obisnuiesc sa faca documentarea materialelor prin telefon, unde nu se aude corect numele interlocutorului si e loc de orice? :evil:


P.S.
Mutu şi Contra au ieşit la restaurant
"Tricolorii" au avut parte de o surpriză din partea lui Victor Piţurcă. Selecţionerul a împins luni ora stingerii pînă la 12 noaptea. Adrian Mutu şi colegul său de cameră, Cosmin Contra, au profitat şi au ieşit la restaurantul Trattoria din Mamaia. "Am avut permisunea domnului Piţurcă. M-am mirat că nu ne-a fotografiat nimeni. Chiar am stat la vedere. Nu ne-am ascuns. Cînd am ajuns la hotel a ieşit un tip cu un aparat după o maşină. Zicea că vrea să ne facă o poză pentru copilul său. Cred însă că era papparazi". (GSp)

Restul baieti cuminti... Astia doi - pasari de noapte... si-au ales bine craca pe care sa se relaxeze :drak:

saphicus
31st August 2005, 08:19
Cand ma uit la jucatorii , selectionati de Piturca, imi pun intrebarea daca nu cumva glumeste, sau vrea sa faca experimente? Cu asemenea lot, din care se va incropi echipa nationala pentru jocul cu Cehia, vom avea, cred eu, INSUCCESUL asigurat!!
Ma cutremur la bresele ce se pot crea in aparare, de cum vor fi rezolvate loviturile libere obtinute de cehi in apropierea careului nostru, de jocul nostru de la mijlocului terenului si la eventuale ratari ale inaintasilor, si cum vor raspunde la jocul unei echipe solide precum Cehia!!
Piti, tine cont ca la Constanta vine Cehia, care trebuie sa ajunga din urma
Olanda in clasamentul grupei si nu niste diletanti ca Andorra!!!
Declaratiile unor componenti ai lotului, precum ca putem bate chiar si
Brazilia, dara-mi-te Cehia, starnesc ilaritate si personal imi confirma faptul ca superficialitatea si nerealismul situatiei sunt la ele acasa.
Echipa nationala preconizata sa joace cu Cehia, imi creeaza un profund pesimism in ceace priveste deznodamantul favorabil !!Doar hazardul sau Providenta sa ne ajute, in rest......!!

Hai Romania!! :help: :help: :help: :help:

Gabriel28
31st August 2005, 08:47
ori ca jucam in calificarile astea, ori ca incepeau calificarile ptr euro 2008 tot aia e, tot aceasi echipe slaba o avem. asta e adevarul. ce ne lipseste?

1. in primul rand un conducator de joc la mijloc cum era Hagi.
2. 2-3 atacanti in forma, care sa fie mereu disponibili
3. o echipa care sa se cunoasca, nu la fiecare meci sa avem un nou 11
4. jucatori care sa joace la echipele de club, nu Fifa pe PS2
5. disciplina, si multa dedicatie, nu figuranti (ex. Zicu), nu au fost cu nasu pe sus Dan Petrescu, Gica Popescu etc, si sunt cacaciosii astia tineri?

macar 2 din astea 5 pt sa le avem, si am avea sanse destul de omenesti in urmatoarea campanie, dar la ce organizare are FRF-ul, la mentalitatea pe care o au unii jucatori, conceptiile si ideile antrenorului, si indiferenta guvernului fata de fotbal.....o sa ne gasim si peste 20 de ani, tot aici pe forum ....intr-o discutie similara.

dragos_popa17
31st August 2005, 09:56
Se pare ca Sport Total imi da dreptate in ce priveste sistemul de joc, un 1-4-2-3-1. Singurele diferente intre formula lor si a mea este ca Ovidiu Petre e inlocuit cu Codrea si Cocis cu Coman. Personal, in ce priveste mijlocul terenului, mi-ar placea mai mult Ov.Petre. Mi-a placut jocul sau in meciul cu Armenia. E bun la recuperare, are un fizic mai bun decat Codrea si deschide foarte bine si jocul.

ady51a
31st August 2005, 12:01
Si Rat trebuie inlocuit cu Pascovici.
Steag imens pentru decor

Galeria constănţeană deja freamătă pentru evenimentul de sâmbătă seară. Se pregăteşte o coregrafie specială, toată lumea e mobilizată la maxim şi se arată gata pentru duelul cu cehii. Suporterii nici nu-şi pun problema că va rămâne vreun loc gol pe stadion. „Vedem că se întreabă unii de ce se joacă la Constanţa, şi nu la Bucureşti, Timişoara sau Craiova. Noi vrem să arătăm că la Constanţa este adevărata casa a echipei naţionale. Dacă FC Farul vrea să fie cel mai bun din ţară, noi de ce n-am fi? Am luat Trofeul Fair-play, ne-am arătat ataşamentul pentru culorile ţării. O să arătăm acum din nou ce putem. Când e vorba de «tricolori», nu încap dispute“, ne-a declarat liderul galeriei, Sorin Mihăilescu.

Ca o surpriză, fanii vor folosi la meciul cu elevii lui Bruckner un steag imens în roşu, galben şi albastru, de 115mX18m, cu care se va face înconjurul tribunelor. „Au zis jucătorii că vor să aibă în noi un coechipier, îl vor avea!“, a încheiat Mihăilescu
Cuget Liber

delaparis
31st August 2005, 12:50
M-am tot uitat la ce declara baietii astia si mi-a venit o speranta in gind.

Asadar strainerii nu sint in forma pentru ca au inceput campionatel mai tirziu decit cel de la noi....

Atunci toti jucatorii cehi cu exceptia lui Poborski nu prea au meciuri in picioare daca inteleg eu bine...

Poate ii batem !?

cip_81
31st August 2005, 20:15
Astept un meci bun si un rezultat pe masura din partea noastra, avand in vedere ca nu mai jucam sub presiunea rezultatului...ca, orice s-ar spune, nu mai sunt sanse de calificare. Ar fi timpul, dupa vreo 5 ani, sa invingem si noi o echipa puternica intr-un meci oficial.

saphicus
31st August 2005, 21:21
"Este frustrant sa depindem de altii" declara Cristi Chivu in ziarul ProSport!!
Dar i-as pune doua intrebari internationalului nostru:
Depindeam de cineva cand am facut 1 - 1 cu Armenia la Erevan????
S-au de cine am depins cand am pierdut cu cehii in deplasare cu 0 - 1,
printr-un gol inscris din 11 m ???
Cu cele 4 punte pierdute clasamentul in prima parte era :
1. OLANDA -22
2. ROMANIA -20
3. CEHIA -19
fata de clasamentul actual:
1. OLANDA -22
2. CEHIA -21
3. ROMANIA -16
Degeaba ne lamentam Cristi, pe mana noastra am pierdut marea sansa!!
Nu crezi???? HAI ROMANIA !!! :ok: :ok: :ok: :ok:

Gabriel28
1st September 2005, 00:47
Daca nu pierdeam alea 2 puncte in armenia ca timpitii, acum aveam si noi 21 de puncte ca cehii, si daca chiar ii bateam sambata, aveam sanse destul de serioase de calificare, asa insa....e ca un *****.

saphicus
1st September 2005, 01:27
Daca nu pierdeam alea 2 puncte in armenia ca timpitii, acum aveam si noi 21 de puncte ca cehii, si daca chiar ii bateam sambata, aveam sanse destul de serioase de calificare, asa insa....e ca un *****.
Daca ii bateam pe armeni la Erevan, mai luam inca 2 puncte, deci un total de 18 puncte in clasament. Abia dupa o eventuala victorie la Constanta am fi egalat la puncte Cehia (21p.) Dar cu cine ?? Si...pentru ce?? Nu vezi ca toti diriguitorii fotbalului nu au simtul realitatii?? :ok: :ok:

Gabriel28
1st September 2005, 10:20
nu stiu ce clasament ai tu in cap, dar actualul clasament e in felul urmator:

Olanda: 22
Cehia: 21
Rom: 19

(link ca sa te convingi ca avem 19 pt si nu 16: http://fifaworldcup.yahoo.com/06/en/t/zone/standings.html?zone=eur )

daca aveam si cele 3 puncte, in loc de unul din armenia, aveam exact 21 la fel cu cehii cum am spus. in cazul acesta, o victorie sambata ne-ar fi bagat iar in cursa ptr baraj.

SORENSEN
1st September 2005, 11:51
mai conteaza oare , in anii trecuti chiar am avut sperante si echipa a aratat ca poate dar acum par total depasiti , si declaratiile actuale par mai mult a lamentatie...

Ultras
1st September 2005, 12:08
Total Sport:
Bucur e in forma

Tricolorii au invins aseara divizionara C Farul II cu 11-0 si au aratat o pofta de gol de zile mari. Victor Piturca a folosit doar in prima repriza titularii pentru Cehia. Nationala Romaniei a zdrobit Farul II cu scorul de 11-0 intr-un meci de ce s-a vrut o repetitie pentru partida cu elevii lui Karel Bruckner. Selectionerul a incercat noul sistem de joc pe care doreste sa il utilizeze si in partida de simbata cu selectionata Cehiei. Piturca a dorit sa-si vada la joc toti elevii, astfel ca a rulat intreg lotul pe care il are la dispozitie. Primul care a spart gheata a fost stelistul Dica, care pare ca se simte destul de bine in rolul de coordonator. Zece minute mai tirziu, Mutu a majorat scorul la 2-0, dupa un penalty executat ca la carte, pentru ca in minutul 45 tot el sa stabileasca scorul la pauza: 3-0. Dupa odihna, selectionerul Victor Piturca a schimbat complet echipa si a introdus pe teren mai multi jucatori din campionatul intern, in timp ce timp ce titularii din primul mitan au fost trimisi la sauna si masaj.

In repriza secunda, Gigel Bucur si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor, majorind diferenta la 5-0 prin reusitele din minutele 50 si 55, in timp ce Oprita l-a imitat 5 minute mai tirziu. Dorind probabil sa-si depaseasca toti coechipierii, Gigel Bucur a mai inscris pentru hat-trick in minutul 70. Cum constantenii nu au facut altceva decit sa se apere, internationalii au perforat poarta adversa pentru 9-0, prin Cocis, Tibi Balan si Ovidiu Petre. De remarcat faptul ca, pe toata durata partidei, Piti nu a schitat nici un gest, preferind sa ramina pe banca. Desi s-a desfasurat cu portile inchise, partida nu a dus lipsa de spectatori, aproximativ 40 de angajati ai clubului urmarind evolutia nationalei inainte de examenul cu Cehia.

Romania (repriza I): Lobont - Contra, Chivu, Tamas, Rat -D. Munteanu, Codrea - Fl. Petre, Dica, G. Coman - Mutu.
Romania (repriza a II-a): Curca - Badoi, Iencsi, Ghionea, Pascovici - Ov. Petre, Cocis - Oprita, Balan, G. Bucur - Mazilu.
Au marcat: 1-0, Dica (30), 2-0 Mutu (40, pen.), 3-0 Mutu (45), 4-0 G. Bucur (50), 5-0 G. Bucur (55), 6-0 Oprita (60), 7-0 G. Bucur (70), 8-0 Cocis (75), 9-0 T. Balan (78), 10-0 Ov. Petre (85), 11-0 Ov. Petre (88), 12-0 T. Balan (95, pen.)


Cam seamana cu prima repriza a meciului cu Andorra... care e ceva mai slaba decat Farul II. Daca Piturca va continua sa foloseasca expirati si figuranti, care vin la Nationala numai sa faca poze pe post de maimute i se va mai confirma o profetie lui Mitica:urmatoarea calificare in 2052...

Eu as incepe meciul fara Mutu. Pentru ca toti vor da mingea pe el, iar cehii stiu ca in asta consta jocul nostru si le va fi foarte usor sa il contracareze.

Eu as trimite urmatoarea echipa in teren:
Lobont - Contra, Tamas, Chivu, Pascovici - T. Balan, Ov.Petre, D.Munteanu, G. Coman - Mazilu (Oprita), G.Bucur

Avantaje:
- o medie de inaltime acceptabila (1,80) - apararea 1,85
- forta ofensiva (avem nevoie de 2 goluri pentru a mai spera la ceva)
- jucatori ofensivi care fac foarte bine faza a doua (Balan, Mazilu, Oprita, G. Coman + Ov Petre si D. Munteanu)
- pregatire fizica mai buna
- atacant de careu (Mazilu sau Oprita)
- jucatori de creatie (T. Balan, D. Munteanu)
- pasatori buni (Ov. Petre, D.Munteanu, T.Balan, G.Coman)
- etc (mai sunt dar sa nu bata la ochi)

Dezavantaje:
- meciuri importante: putine sau deloc (Pascovici, Balan, Coman, Mazilu, Bucur)
- fundasii laterali au tendinta de a ramane urcati pe faza ofensiva (Contra, Pascovici)

Oricum Piturca nu va juca in formula asta sau una apropiata... A si declarat ca va pune baza pe Mutu si o sa castigam ciuciu...

hidric
1st September 2005, 15:34
la echipa de 2 lei vechi care o avem trebuie sä avem noroc mare dacä reusim un egal
dacä avem ghinion si o sä avem ghinion ( cä fotbal si asa nu stim la ora actualä ) o luäm frumos de tot
si in caz de cistigäm au avut dreptate cei care cred in minuni
in loc sä-se facä treabä la nationalä toti vorbesc de noroc si asteaptä sä-se intimple minuni

dar ästia sintem si cu ästia defiläm

hai romania !

hidric
1st September 2005, 16:27
multumiri din inima DSF-ului pt. ca vor transmite meciul in direct!

Hai Romania!

m-am uitat pe dsf dar nu scrie nimic de romania-cehia in direct
de unde ai informatia ?

R9
1st September 2005, 16:54
Olanda: 22
Cehia: 21
Rom: 19

(link ca sa te convingi ca avem 19 pt si nu 16: http://fifaworldcup.yahoo.com/06/en/t/zone/standings.html?zone=eur )



Pai daca ii batem pe cehi (si sunt sigur de asta :thinkso: ) facem 22 de puncte si din cate stiu echipa de pe locul 2 merge la baraj.
Sau nu?

realmadrid.com
1st September 2005, 17:30
Da, dar meciul cu Cehia nu se joaca doar in Romania :D...si acolo nu stiu ce vom face ;)

vagus
1st September 2005, 19:14
sa fim seriosi ... nationala nu mai prezinta interes cel putin pana la preliminariile urmatoare. Pana atunci ... mai avem de vizionat un campionat mondial la ... TV.

saphicus
1st September 2005, 20:27
nu stiu ce clasament ai tu in cap, dar actualul clasament e in felul urmator:

Olanda: 22
Cehia: 21
Rom: 19

(link ca sa te convingi ca avem 19 pt si nu 16: http://fifaworldcup.yahoo.com/06/en/t/zone/standings.html?zone=eur )

daca aveam si cele 3 puncte, in loc de unul din armenia, aveam exact 21 la fel cu cehii cum am spus. in cazul acesta, o victorie sambata ne-ar fi bagat iar in cursa ptr baraj.
Ai dreptate , eu m-am uitat pe una din "fituici" care se numeste si gazeta
sporturilor, care la capitolul NATIONALA, are acest clasament cu 16p. fara a include si meciul cu Andorra.
Daca era ceva de scandal sau vre-o minciuna, aparea imediat. Dar ceva serios, aducerea unui clasament al grupei noastre la zi, este greu de facut, si lasat de izbeliste. Convinge-te !!
www.gsp.ro/index.php?a=234&shift=1
Oricum raman la parerea ca si in aceasta situatie, incropirea unei echipe
asa cum s-a facut, nu va aduce nici o satisfactie iubitorilor de fotbal romani.
Da Doamne sa ma insel !! :ok: :ok:

R9
1st September 2005, 21:35
M-am interesat putin si am vazut ca Romania are 10 meciuri jucate si in schimb Cehia are doar 8.
Deci, Romania trebuie sa-i bata pe cehi iar astia sa piarda sau sa faca egal dupa.
Deci, ne calificam sigur.

saphicus
1st September 2005, 22:40
Meciul Romania-Cehia reprezinta o ultima sansa de a mai spera la un eventual joc al rezultatelor care sa ne plaseze pe un loc 2 in grupa!! Care va fi scorul final al acestui meci?

saphicus
1st September 2005, 22:43
Scor final : 1 - 2 !! :(

tu26dor
1st September 2005, 22:55
eu am votat pt. noi dar cred ca iar o luom si ai nostri vor incee sa spuna ca arbitrii sau ghinionul au fost de vina....
parca-l si aud pe MUTU... "echipa a jucat bine, dar norocul nu a fost de partea noastra...".
totusi traiesc cu speranta si visez la un 2-0 !

apparte
1st September 2005, 23:12
Sa fim seriosi,la ce selectie s-a facut...

Cucuriguuuu
2nd September 2005, 00:18
Eu nu cred ca echipa convocata de acest Piturca are mari sanse in fata Cehiei. In primul rand trebuie facuta curatenie la nivelul FRF-ului si aduse persoane care sa-si asume responsabilitatea rezultatelor caci astia de acum nu sunt niciodata vinovati sau trasi la raspundere de nimeni. Vinovati sunt doar antrenorii, arbitrii, terenul, nesansa insa niciodata ei. Sa fie oare asa?! Nu cred. Cred ca la urmatoarea tragere ptr. preliminarii vom fi introdusi in grupa a patra valorica si adio nene calificari de acu' incolo... Am votat ptr. Cehia insa sper intr-o surpriza placuta si sa fiu contrazis. Poate ma contrazice chiar gigantul Florentin Petre convocat in ciuda fizicului sau impresionant. Ce selectioner!
Avem jucatori de clasa insa preferintele selectionerilor ai ocolesc. Pe mine convocarile si preferintele acestui selectioner ma amuza pana la lacrimi.

Paul
2nd September 2005, 00:24
Lipsesc Alex Piturca, Pompiliu Stoica , Ionut Lutu , Eugen Trica si Tibi Lung sa ca fie echipa completa !

FatFrumos
2nd September 2005, 00:39
Romania - Cehia 2 - 4

Paul
2nd September 2005, 00:43
0-1

Lucky_OLD_G's
2nd September 2005, 01:06
2-0............hattrick mutu.......:)

Gabriel28
2nd September 2005, 01:15
tre sa marchezi 3 goluri ptr un hat trick.

Lucky_OLD_G's
2nd September 2005, 01:20
bai da ce destept esti tu.........mai degraba citeste mai atent.....ce mama masii esty asa dump........

rt_trujohn
2nd September 2005, 01:31
Fratilor parerea mea este ca Rominia poate sa bate Cehia cu 2 goluri diferenta, cea mai mare parte care face echipa nationala sa joace incredibil de prost este aroganta, aierele de la cap, si prostia. Toti jucatori sa cred mari vedete, poate ca sint dar atitudinea lor ca oameni in public sint ca niste gunoaie. Mutu nu este recunoscut ca fotbalis, este cum au zis multe ziare un Playboy, cu aieire si prea multi bani. Se cearta pe teren intre ei, se sapa uni pe alti si de aia pierdem, ca nu stiu sa lucreze ca o echipa. Toti joca un fotbal individualist, toti vor mingea, toti vor sa dea gol, nimeni nu paseaza, faulteaza in pozti periculoase, si traiesc intro poveste cu fat frumos din lacrima.

De aia cind am jucat cu Germania am batut germania cu 5 - 1 nu era absolut nici o vedeta acolo, chivu a jucat pentru 20 de minute, cind a iesit a inceput sa dea goluri. Ce vreau sa zic este ca avem nevoie de niste jucatori care vor sa munceasca sa depuna efort sa cistige, sa asculte si sa se intelega ca o echipa.

Fani din Romania au si ei in mare parte vina, cum nu merge bine echipa, schimba antrenorul, uite cum a zis cineva mai inainte, in 5 ani am avut 4 antrenori. toata lumea sarea de cur in sus si striga JOS CU IORDANESCU, SUS CU PITURCA, acuma exact aceals lucru se intimpla, toata lumea bate in PITURCA, at stat putin sa va intrebati, poate nu e antrenorul devina ci echipa. Si echipele de club la care joaca jucatori din nationala ori nu joaca aproape deloc si sta pe banca de rezerva, ori cind joaca faulteaza, injur se bat pe teren, dau auto gol, daca scoti golurile de la 11 metri, auto golurile sau golurile care au fost date intro maniera paranormala, atuncia ne am fi calificat la toate tronumentele pe care leam lipsit. Deci sa vedem, macar un joc sai bata pe astia, si daca ii bata sint convins ca o sa pierdem cu o echipa care pe hirtie e mai slaba din cauza puturoseniei si prostiei.

Va las acuma HAI ROMANIA

Cra10veanu
2nd September 2005, 05:04
2-0............hattrick mutu.......:)
da mutu el doua goluri, dar si cehii vreo 4 :D

Pacala
2nd September 2005, 06:08
un meci ca cel prins atunci cu Germania se repeta o data la 100 de ani, cehia este o echipa mult mai voloroasa ca Romania la toate capitolele, valoarea fotbalistilor, a antrenorului, a conducerii federatiei, experienta competitionala.
O victorie chiar si la un gol diferenta si un record pentru Dorinel Munteanu este maximum care se poate realiza cu mult noroc dar victorie clara la doua goluri este mult, asta ar insemna sa aibe si valoare, o victorie la un gol intamplator poate dar cu mult, mult noroc. Chiar si asa Cehia trebuie sa faca maxim un punct din meciurile cu Olanda acasa si Finalanda in deplasare iar noi sa-i batem pe cehi la doua goluri diferenta si sa invingem in Finlanda.Cam prea multe conditii.
Daca n-ar fi facut acel egal in Armenia, poate am fi privit altfel acest meci.

rt_trujohn
2nd September 2005, 07:12
ca cehia este o echipa mau puternica este o chestie inmateriala, totul depinde de cit de destept joaca si cit de bine isi acopera caurile la spate. Cehi au atac buna si portar, in reste nu sint cine stie ce. Dar nu sint imposibil de batut, ce scrie pe hirte despre echipa este 1 ce este practic este altceva. Precuma Greci au eliminat toate echipele din europa si a cistigat UEFA EUROE CUP si noi putem bate cehi, din contra pe hirtie avem mai multe sanse de a cistiga decit ei au avut.

Ultras
2nd September 2005, 08:37
Daca noi invingem Cehia si Finlanda, ne putem califica doar daca Cehia nu obtine mai mult de 4 puncte in meciurile de acasa cu Armenia si Olanda si in deplasarea din Finlanda. De invins Armenia, vor invinge. Deci o infrangere cu Olanda si un egal in Finlanda si nu sunt rezultate imposibile. Dar mult mai greu va fi ca noi sa invingem Cehia si Finlanda in deplasare... Oricum calificarea a depins mai mult de rezultatele noastre, decat de ale lor...

ronaldinho
2nd September 2005, 09:24
Primul meci din actuala campanie:
Romania-Finlanda 2-1
Lobont-Stoican, Barcauan, Ghionea, Rat-Floppy, Dica,Radoi, Caramarin- Danciu, Mutu
Echipa probabila acum:
Lobont-Contra, Tamas, Chivu, Rat- Floppy( Cocis ), Codrea ( Ov Petre ), Munteanu, Dica ( Coman )- Mutu si inca unul dintre Dica, Mazilu, Oprita.
deci......5 jucatori cu care s-a inceput campania + ca s-au rulat o gramada pe parcurs: Pancu, Soava (nu va e dor de el? :D), Marica, Mitea, Neaga, Niculae, Pompilica, Ogararu, P. Marin, Ghionea. Uitati-va la echipa cehilor de la Euro, si la cea care joaca acum: in afara de Nedved toti sunt la datorie. Nu selectia e problema, ci stabilitatea, omogenitatea lotului. Nu vedeti ca pana si la echipa Argentinei s-a renuntat la nume grele de atac: Crespo, Saviola, Tevez.....in favaoarea pampalaului ala de Lucho. Dar Lucho joaca la aceasi echipa de club cu Riquelme si Sorin

fia
2nd September 2005, 09:55
Parca vad ca dupa meciul asta realizam ca avem mari sanse sa pierdem si locul 3 in grupa in favoarea Finlandei.

WILD WEST
2nd September 2005, 10:32
Iarasi visam si speram inainte de meci :ok: ,iar dupa meci suparare :mda: .O victorie cu Cehia este frumoasa :ok: ,dar calificarea,hmm, slabe sanse

Ultras
2nd September 2005, 10:50
Mai greu e sa batem Cehia...

Andrei_Cristea
2nd September 2005, 10:52
Romania 1-0 Cehia ( Mutu ) :P :P :yeah: :yeah: :yeah:

RstInPc
2nd September 2005, 11:49
Terenul arata deplorabil. Nu se poate asa ceva. Rusine FRF pentru alegerea facuta, se putea juca foarte bine la Timisoara sau chiar la Craiova. Dar nu, M.Sandu si marele 3,14tzi auu hotarat sa joace la Constanta pentru ca nu vor fi contestati. Au pus interesul personal in fata interesului echipei pentru ca ma indoiesc de faptul ca echipa ar putea fi fluierata in celelalte orase ci doar Sandu. RUSINE!!!!!

NY_giants05
2nd September 2005, 12:15
Iarasi visam si speram inainte de meci :ok: ,iar dupa meci suparare :mda: .O victorie cu Cehia este frumoasa :ok: ,dar calificarea,hmm, slabe sanse
Asta e ! Visam..ce sa facem..o sa visam shi k o sa fim in grupe la mondialul din Germania ..shi in grupa o sa fim cu Germania, Franta shi Brazilia shi o sa ieshim pe primu' loc in grupa shi poate o sa castigam shi cupa cu vreo 5 goluri diferenta..hmm...ce frumos e sa visezi...! :)
Dak Romania se califica....aia da minune!!!
HAIDE ROMANIA ! /hello

Danok the Great
2nd September 2005, 12:17
Romania poate sa bata echipa Cehiei.........de tineret (cred )
Nu ca nu as vrea sa castigam, dar sa fim realisti .Nu avem sanse sa castigam.
Si chiar daca am castiga, tot depindem de celelate echipe ca sa ne calificam.
Poate cu :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: pentru ei reusim sa castigam.

WILD WEST
2nd September 2005, 15:15
Pacat ca nu se joaca la Timisoara,dpdv personal.Am vazut la stiri steagul ce la pregatit galeria Farului,excelent.Poate pentru oamenii de pe stadion o sa incerce sa joace bine.Iarasi pierd la pariuri of,of,of

suporterita
2nd September 2005, 15:24
sunt sanse bune sa batem Cehia la fel cum sunt si sanse de calificare.totul depinde de evolutia unor jucatori.eu nu as miza pe Fl.Petre in meciul asta,este iesit din forma si mult prea scund.merg pe ideea lui Pitzi cu Dica in spatele atacantilor,daca se va tine de cuvint desigur.m-as bucura ca Tamas sa faca un meci bun la fel ca cel din Olanda,Rat sa prinda un meci mare iar Contra sa nu mai gafeze.

Puc
2nd September 2005, 16:15
Pierdem fără drept de apel ,de altfel ne-am obisnuit.Ce-i drept că Cehia este una dintre cele mai bune echipe nationale din lume; cred că am avut mare ghinion să cădem in grupă cu echipe asa de valoroase.

inter
2nd September 2005, 16:16
as dori sa invingem .. da parca vad ca ne-o furam de n-avem aer :(

pirlinho
2nd September 2005, 16:25
Macar sa ne-o furam misto, sa ne rupa, sa ne calce cehii in picioare, ca sa am si eu ce vedea ca doar am cumparat bilet.

Zebrone
2nd September 2005, 16:38
Ai dreptate ca cei din provincie sunt mai ponderati,dar cred ca s-a cam saturat lumea de promisiuni,schimb de generatii,si alte scuze.Lumea o sa vina la stadion doar de dragul atmosferei la meciurile nationale.Sau o sa fie o atmosfera calma ca o sa vina fanele lui MUTU:))))

mutu a salvat 3 meciuri in preliminariile astea. cum e singurul jucator care stie sa faca ceva cu basica rugati-va sa fie in forma sau sa nu il rupa careva. aia ca sa putem marca si noi golul de onoare, la 3-0 pentru cehi.

ultravioletcanada
2nd September 2005, 17:06
in Canada si USA, meciul e transmis in direct de canalul FOXSPORT. Simbata sint 2 meciuri in direct pe FOXSPORT: Suedia-Bulgaria si noi cu cehii. Sper sa nu ne facem de ris, cu toate ca slabe sperante...

joao pinto
2nd September 2005, 17:54
Am vazut imagini cu "gazonul". E jalnic! Cred ca mai bine jucam pe plaja, antecedente avem (vezi meciul cu Danemarca...).
Daca tot se crede Farul cea mai tare echipa din provincie, ar trebui sa-si traga un gazon mai de doamne-ajuta.
Cum Cehii sunt o echipa mai solida, cred ca se vor adapta mai bine si vor castiga.

BlueEnergy
2nd September 2005, 18:04
Un 2-0 pentru Cehia!

baubau
2nd September 2005, 18:06
Nu inteleg de ce nu l-a convocat pe V Iacob ,daca tot se plange Piti de media de inaltime a cehilor,mie mi se pare ca a crescut fata de Otelul,dar poate e doar parerea mea.

Mishumacher
2nd September 2005, 18:15
Romania Cehia 0-1
Parerea mea!!!

t.b.
2nd September 2005, 18:19
Tineretul de la ce ora joaca?

Thomas
2nd September 2005, 18:47
În Europa meciul se poate urmari live pe canalul german DSF (atât analog cât si digital). Detalii receptie: www.dsf.de

vagus
2nd September 2005, 19:44
Meciul Romania-Cehia reprezinta o ultima sansa de a mai spera la un eventual joc al rezultatelor care sa ne plaseze pe un loc 2 in grupa!! Care va fi scorul final al acestui meci?
din pacate, fiecare meci pana la final va reprezenta o ultima sansa, si asta in conditiile in care reusim sa batem in urmatorul meci ... Si macar de-ar fi numai atat, dar si meciurile cehilor vor insemna ultima sansa pentru noi !!!
Voi nu v-ati saturat sa tot sperati prosteste? Sa fim seriosi ... Macar daca am profita de aceste meciuri sa-l demitem pe Sandu am fi mai castigati. Atunci am putea spera la ... urmatorul campionat european /hello. Altfel ... :sleep: ... sperand ... :happy

t.b.
2nd September 2005, 19:54
Si daca batem, ceea ce-i f. improbabil, tot am depinde de alte rezultate, si tre` sa batem si in Finlanda unde nu o sa ne fie deloc usor...

desdemona
2nd September 2005, 20:16
Tineretul de la ce ora joaca?
ora 17.00, Navodari.

saphicus
2nd September 2005, 20:47
@vagus Eu am spus ca exista sansa teoretica sa mai putem sa ne calificam
printr-un joc al rezultatelor, insa practic, am expus pronosticul meu ca scor:
1 - 2 !! Aceste preliminarii la CM = o cauza pierduta !! :( :( :(

desdemona
2nd September 2005, 21:40
Auzi la Chivu... ce daca cehii au un fizic mai impozant, "noi suntem mai mici si mai rai" :happy In propria baie, poate... si prin dormitoare.... :no:

realmadrid.com
2nd September 2005, 21:50
Asa sunt toti inainte de meci dar dupa ce se termina iar intra in silenzio stampa :drak: :D

Sharkie
2nd September 2005, 21:50
2 clar :evil:

ultravioletcanada
2nd September 2005, 22:22
eu sint tare curios, in caz ca vom pierde, va pleca piturca? iar in cazul ca sandu va avea parte de un tratament la fel de "dragastos" ca si in alte parti, unde va juca nationala de acum inainte? giulesti, craiova, timisoara, toate si-au exprimat "dragostea fata de conducatorul iubit"...

Paul
2nd September 2005, 22:28
piturca are contract beton , cu despagubiri de genul 250.000 $ * 3 ani de contract !

Plus ca el are obietiv Euro 2008.

Problema e cu Mircea Sandu , care in caz de infrangere , mai pierde ceva sustinatori...

ronaldinho
2nd September 2005, 22:31
......looooool cum sa plece piturca. Daca pierdem, nu e un capat de lume. Jucam totusi cu locul 2 in lume. Are un contract si parerea mea e ca ar trebui lasat sa-l duca pana la capat. nu putem obrine nici o performanta daca schimbam antrenorul o data pe an.
Si daca pleaca Piti, pe cine ai vrea la nationala: pe Rednic ? hahaha sau Petrescu? :)). Boloni.....0 % sa vrea sa vina si nici nu e asa valoros ca si Piti. Lucescu....in veac. Sau te-ai gandit la un Hizo, Carstea :)) sau R. Vlad? Sau un cuplu....Tomescu :D cu Lacatus :D

Paul
2nd September 2005, 22:58
Halagian - Florin Marin

t.b.
2nd September 2005, 23:16
Sapaliga :headbang:


Ne trebuie antrenor strain, am mai zis-o, tre`sa se impuna alta mentalitate la nationala, alt stil de joc + intinerirea echipei, renuntarea pe cat posibil la jucatorii peste 30 de ani care nu mai pot ajuta nationala in viitor... Calificarea e ratata, din cate stiu Piturca nu are obiectiv calificarea la WC ci calificarea la EC2008 deci nici nu se pune problema unei demiteri, atata timp cat M. Sandu e la federatie, dupa anuntata retragere, poate ca o sa se schimbe ceva in bine

inter
2nd September 2005, 23:41
vise t.b. .. trebuie sa ne ducem crucea ... pacat!

Cucuriguuuu
3rd September 2005, 00:02
Nenorocitii de la FRF au vrut litoral si plaja in loc sa se gandeasca la starea si calitatea terenului mama lor de sarlatani, de numarul spectatorilor ce vor fi prezenti nu mai vorbesc. Terenul din Constanta este intr-o stare ingrozitoare.

ultravioletcanada
3rd September 2005, 00:43
Ne trebuie antrenor strain, am mai zis-o... Corect :ok:

BoboCosta
3rd September 2005, 00:44
In privinta nr de spectatori stai lin stadionul o sa fie plin..cat despre teren nimeni nu putea sa prevesteasca ce s-a intamplat(faptul ca a fost atacat de o ciuperca)...la meciurile dimn campionat a fost impecabil

NEAGA
3rd September 2005, 02:24
vrea cineva sa ii fac meciul pe cd?

ronaldinho
3rd September 2005, 07:54
da ce suntem noi sa ne aducem antrenor strain, vreo tara din lumea a III- a Africii, sau SUA lui Milutinovic sau Grecia lui Otto :D? Chiar asa am ajuns, sa ne uitam dupa antrenori straini la echipa nationala? Toate nationalele puternice au antrenor autohton, cu exceptia Portugaliei care-l are pe Scolari, vorbitor de portugheza sau Anglia pe Sven....care nu mai are nevoie de prezentare ( + salar anual pe care federatia noastra nu l-ar plati nici in 10 ani)
@Neaga....bien sur :D

vagus
3rd September 2005, 08:05
ca nu castigam cu cehia nu este un capat de lume, dar sa nu ne calificam a 3-a oara la un campionat si, mai rau, sa nu mai putem spera nici la viitor (doar prosteste sau ... teoretic :happy), asta este un capat de lume ... Sandu trebuie huiduit si injurat pana nu mai rezista si-si face harakirii ... :happy
Piturca este compromis moral si profesional. Este stupid sa nu-l schimbam pentru ca n-avem pe cine pune in loc :ciocan: Bine ca exista tari ca Coreea de Sud, Costa Rica sau Australia care si-au facut sau isi fac nationale meseriase ... :headbang: Aia cum de gasesc antrenori meseriasi care fac nationale si cu jucatori anonimi?
Dar unii vad ca prefera sa spere (sau sa dispere :happy), in timp ce altii se bucura si fac performanta. Unii chiar merita ...

NEAGA
3rd September 2005, 08:37
meciuri pe cd cu romania pe are le am

romania-argentina 1990
romania-argentina 1994
romani-anglia 2000
romania-anglia 1998
tara galilor-romania 1993

Ultras
3rd September 2005, 09:31
Echipa probabila (gsp): Lobont - Contra, Tamas, Chivu, Rat - Ov. Petre, Cocis, D. Munteanu - Fl. Petre, Mutu - Mazilu

Mai o schimba de doua ori pana diseara... :evil:

Seahawk
3rd September 2005, 11:22
Nenorocitii de la FRF au vrut litoral si plaja in loc sa se gandeasca la starea si calitatea terenului mama lor de sarlatani, de numarul spectatorilor ce vor fi prezenti nu mai vorbesc. Terenul din Constanta este intr-o stare ingrozitoare.

de unde stii tu mai? asta e o inventie a presei...subiect de presa... ce dreq.. la meciul cu jiul terenul era in conditie buna - spre foarte buna...
n'are cum sa se schimbe asa deodata..ca doar no fi venit uraganul Katrina de'aici din state pan acolo dao naibii..
gazonul farului e printre cele mai bune din tara, asta se stie.

Cristy
3rd September 2005, 11:27
2 0 pentru cehia din pacate , goluri koler si baros :(

delaparis
3rd September 2005, 13:09
am vazut echipa probabila.

Mazilu virf impins...

Acum chiar ca nu inteleg dece nu l-a luat pe Iacob.

Piturca ma uluieste cu ideile lui. Asta daca era selectioner pe vremea lui Hagi era in stare sa joace fara Popescu pentru ca era prea inalt sau fara Raduciou pentru ca baga prea multe goluri fara sa aiba "valoare" ...

Cristy
3rd September 2005, 14:09
hai ma lasa-ma cu prastia aia de iacob, varf impins daniel niculae trebuia .....

delaparis
3rd September 2005, 14:18
hai ma lasa-ma cu prastia aia de iacob, varf impins daniel niculae trebuia .....

Cine e asta ... nu-l cunosc ... dar poate ca ai dreptate

Cristy
3rd September 2005, 14:59
ahahah nu-l cunosti , o sa-l cunosti in urmatoarea campanie de calificari ca asta au distrus-o ogararu si petre marin cand ne-au mancat nervii pe benzile alea , se plimabau kuyt si roben cu mingea ca pe bulevard pe langa ogararu si marin.

claudio25ro
3rd September 2005, 16:00
ce de kkt...bilete la peluze nu se mai gasesc iar la "negri" se gasesc cu 400.000-500.000 (de la 100.000)..iar astia din galerie...cica ai dau afara pe cei care nu vor canta si le da banul pe bilet..sa fim seriosi...majoritatea vin ptr. echipa cehiei sa-i vada..nu pe ai nostri..ca la ala cu Andora cand am fost ...numai fete ce tipau dupa mutu si chivu...adio Romania...bine ai venit Cehia...2-0 ptr. Cehia...care este :P

R9
3rd September 2005, 16:09
5-0 pentru Romania...5 goluri date de Mutu.

NY_giants05
3rd September 2005, 16:51
5-0 pentru Romania...5 goluri date de Mutu.

Da...da...cum sa nu !!..shi marmota invelea ciocolata in staniol !
Yo cred k o sa se termine 1-1 ..sau 2-0 pt. Cehia
O sa treaca ceva timp pana o sa-si revina natzionala din somu' asta luuuungggg din pricina caruia am stat acasa la o cupa mondiala shi una europeana... :mda:
Dak echipa ar fi jucat ca pe vremea lui Hagi...ar fi trebuit sa ajungem fara nici o problema la mondiale...poate singura echipa ar fi fost Cehia care sa ne stea in cale..in rest aveam grupa usoara..Pacat !....Ne-am cam facut de ras in Europa cu echipa asta....

Zebrone
3rd September 2005, 17:52
nu jucau nimic nici pe vreme lui hagi,juca hagi si dadea pasele alea magistrale. si cand trebui dadea si goluri de la 40 de metri.

Quartz@nu
3rd September 2005, 18:12
o mica "picanterie": unui prieten i s-au cerut, pentru un bilet la peluza, 1.000.000. lei vechi(la ora 17) ....pana la urma a gasit un chilipir : 250.000 la peluza....specula frateee!!!

NY_giants05
3rd September 2005, 18:23
o mica "picanterie": unui prieten i s-au cerut, pentru un bilet la peluza, 1.000.000. lei vechi(la ora 17) ....pana la urma a gasit un chilipir : 250.000 la peluza....specula frateee!!!

!!!! :o: !!!!..cat ???? 1000000 ???...nu dadeam yo atatzia bani nici dak jucat real cu barca (eh..poate atunci mai dadeam :) )

Shi akum ma uit la tineret..joaca "excelent" ai nostri. HAIDE ROMANIA !! :yeah:

unic_jul
3rd September 2005, 18:28
am si eu o ? am cumparat bilet cu 300000 la peluza 2 si dupa asta am vazut un anunt ca peluza asta e a galeriei.o sa fie vreo problema?nu ma pricep ca nu prea erg la fotbal

delaparis
3rd September 2005, 18:55
0-0 la tineret

pacat se putea mai mult

unic_jul
3rd September 2005, 18:58
imi zice si mie cineva cum e cu peluza a2 a?

ronaldinho
3rd September 2005, 19:03
mah, dar lasati omul in pace ( piturca ) . E de departe cel mai valoros antrenor roman care vrea sa si faca treaba la nationala. Lucescu e cu treburile lui mafiote, Boloni a avut idei bune, dar meciurile cu echipele bune le-a pierdut fara drept de apel. La fel se intampla si in campionatul Frantei. Bate acasa si mai face cate un punct in deplasare la 10 meciuri. Mai e Iordanescu. Vreti cascheta inapoi? Cereti si vi se va da :D. Eu m-am opus si schimbarii lui Puiu, dar daca asa au hotarat unii, n-ai ce sa faci. Chiar inchgase o echipa buna in preliminariile trecute. dar deh, cand faci 2 egaluri in deplasare in felul in care am facut noi ( 2 penalty-uri acordate aiurea + gol in ultimul minut dupa 5 ratari monumentale ) e si normal ca urma un declin.
Deocamdata Mazilu e cel mai bun atacnt de careu pe care il avem. E mult mai rapid decat iacob, inaltime medie.....si f important pt un atacant , stie sa atace coltul scurt. Uitati-va la el cum joaca si vorbim dupa aceea. Iacob e mare, dar putea fi anihilat perfect de fundasii cehi, la fel si ei mari si puternici. Mazilu mai are si alte arme. Normal, daca apararea cehilor avea jucatori de 1.75-1.85 era normal sa bagi un atacant de 1.90 care sa-ti castige duelurile aeriene. Iar din cate stiu eu, stilul nostru nu e cu mingi inalte si pe sus :D. E Noi avem un stil, cu pase multe, pe jos, depasirea adversarului prin procedeul numit dribling :D, etc. Si atunci e normal, ca daca bagi un jucator ca si Iacob, care sa faca figuratie pe teren, jucam cu un jucator in minus, nu?
Pronosticul meu obiectiv e un X .....0-0 parerea mea. Subiectiv: 2-1 goluri mazilu( sa va inchida gura ) si cocis. :D

delaparis
3rd September 2005, 19:13
vad ca sintem toti antrenori cu experienta pe aici...

Eu vreau sa ramin spectator numai si de aceea ma uit la rezultate.
Iacob baga goluri cu orice adversar in momentul asta fie el irlandez norvegian sau galatean.

Probabil ca stilul nostru este altul decit ala car ii convine lui Iacob cel puternic...

Vreau sa spun ca ultima oara cind Romania a batut o campioana mondiala 'en titre' in meci oficial a facut-o cu Camataru in echipa....
Dar poate ca nu stii despre ce vorbesc aici mah ronaldinh... nici tu nici idolul tau nu erati in stare sa va uitati la televizor...

BlueEnergy
3rd September 2005, 19:42
Andorra - Finlanda 0-0! :D Credeam ca numai noua ni se intampla!

vlad1607
3rd September 2005, 19:52
sa-i calarim pe cehi :D mai greu o sa fie cu Koler :D

krististar
3rd September 2005, 19:54
am votat 2 pentru cehia desi sper din toata inima sa nu piarda romania si un egal este bun pt moral

Cristy
3rd September 2005, 20:06
am si eu o ? am cumparat bilet cu 300000 la peluza 2 si dupa asta am vazut un anunt ca peluza asta e a galeriei.o sa fie vreo problema?nu ma pricep ca nu prea erg la fotbal

daca o sa incurajezi echipa tot meciul si o sa canti mult nu ai nici o problema, din cate am auzit acolo nu are voie cei ce nu canta , acu nu situ cat e de adevarat.
am raspuns cam tarziu poate mai esti :D

Pacala
3rd September 2005, 20:20
Macar de n-am lua bataie rusinos acasa, mi-e frica de echipa Cehiei, este una rutinata, puternica , tehnica care joca si tactic foarte bine.
Nu cred in calificare dar sper macar intr-un rezultat onorabil. Macar sa nu ne facem de ras pe terne propriu.

GeKuRA
3rd September 2005, 20:34
aaaahhh...
ce de-a noroc ne trebe...
cred totusi ca nu meritam sa ne calificam in fata cehilor... dar daca ar fii..:)

HAI ROMANIAAA ! ! !

delaparis
3rd September 2005, 20:50
joaca in 4-4-2 cu Mutu si Mazilu in fata.

Sa vedem ce o sa iasa... Ovidiu Petre joaca titular ... asta este o veste buna.

Sper ca Mazilu sa-i scoata din functie pe aparatorii cehi la fel cum facea omonimul sau cu colegii de partid de pe vremea lui nea Nicu.

ADelPiero
3rd September 2005, 20:50
hehehe :) dupa eurosport ... Romania aaare o noua stema :D

http://img282.imageshack.us/img282/5567/stemaromania5je.jpg

hai ai nostri ! :yeah:

STEAUA-MANIA
3rd September 2005, 20:57
Hai cu mai mult de 2 goluri!Nu imi pasa cine bate :) Imp e sa se dea peste 2 goluri!!!

chico
3rd September 2005, 21:00
armenia-olanda 0-0 la pauza? vad eu bine sau mi s-a blocat compu...:))))))))))))).

Dorin
3rd September 2005, 21:04
Se transmite meciul prin satelit sau internet? :yeah: Dorin

realmadrid.com
3rd September 2005, 21:20
Penalty refuzat Romaniei :rosu:...mai clar de 10 ori decat cel de la Praga...


Hai cu mai mult de 2 goluri!Nu imi pasa cine bate Imp e sa se dea peste 2 goluri!!!

Atunci lasa-ne vere...sper sa bata Romania cu 1-0, ca sa pierzi tu la pariuri ;)

delaparis
3rd September 2005, 21:25
hai ca se poate ...

NY_giants05
3rd September 2005, 21:27
Ce naiba face Contra asta mha??? Sa iasa naibi de pe teren sau mai bine sa se lase de fotbal....La fel shi Dorinel...nici n-ar fi trebuit sa mai joace la nationala..numai numele a mai ramas...k fotbal nu prea mai joaca!
OHHH.....era cat pe ce sa luam gol !

delaparis
3rd September 2005, 21:28
hai ca se poate ... sa luam un gol

delaparis
3rd September 2005, 21:32
bravooooo!!!!!!!!!!

NY_giants05
3rd September 2005, 21:32
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL !!!!! 1-0 Romania !! GOL MUTUUUU !!!HAIDETZI BAIETZI.....INCA UN GOL !

realmadrid.com
3rd September 2005, 21:32
Goooooooooooooooooooooooooooooooooooooool Mutuuuuuuuuuuuuuuuuu :D...goool....goooool....goooool :D
Hai baietzi, sa mai dam unul :yeah:

delaparis
3rd September 2005, 21:35
au dat si olandezii unul ....

realmadrid.com
3rd September 2005, 21:38
R.v. Nistelrooy in minutul 64'..acum este minutul 75 in meciul Armeniei cu Olanda.

NY_giants05
3rd September 2005, 21:38
Ar trebui sa mai inscriem un gol pana la pauza..pt.k stim cum sunt ai nostri...dau un gol shi dupa-aia se sting... Haide MUTULEEE....STIU K POTZI !!!

Dorin
3rd September 2005, 21:41
Super ! 1-0!!! Si totusi "Se transmite meciul prin satelit sau internet? " Dorin

realmadrid.com
3rd September 2005, 21:51
Sincer, eu nu stiu, imi parer rau :(
Arbitrul asta norvegian cam fluiera pt norvegieni....si nu-mi place asta :D
Acum este pauza ;)

delaparis
3rd September 2005, 21:52
bah e greu de tot dar se poate ...

Vadim
3rd September 2005, 21:55
Am dat si noi gol Cehiei... gol frumos. Romania joaca bine, nu am mai vazut demult un meci bun. Pacat ca nu a facut si Olanda un egal in Armenia, a batut cu 1-0. In fine, sa vedem repriza a doua la noi.

vlad1607
3rd September 2005, 21:58
a dat gol cel care atunci cand era jos de tot era injurat si contestat de toate "marile caractere"
ce bine ar fi sa batem cu 2-0 Doamne Ajuta !

Cra10veanu
3rd September 2005, 22:02
afara cu Contra si F.Petre !!!!!!! acuma

Vadim
3rd September 2005, 22:03
Asa e, nu au ce cauta pe teren. In rest, echipa mi se pare ok. Poate si Mazilu scartaie putin.

vlad1607
3rd September 2005, 22:04
afara cu Contra si F.Petre !!!!!!! acuma

ContrA Petre Mutu Cocis Mazilu Chivu Ratz Tamas Lobontz Munteanu "afara acuma" ! :sleep: :jerk:

Cra10veanu
3rd September 2005, 22:05
ContrA Petre Mutu Cocis Mazilu Chivu Ratz Tamas Lobontz Munteanu "afara acuma" ! :sleep: :jerk:
si pe cine drecu bagam ? pe taica din mormant ? nu stiu ce rezerve avem care-mi zice si mie poate i-as sugera ceva lu Piti.

realmadrid.com
3rd September 2005, 22:08
Contra, un ametit :D....a pierdut toate mingile...Petre a mai miscat un pic, dar nici el n-a stralucit...
Foarte bine a jucat Chivu pana acum :ok:
Pe ce se bazeaza ei totusi, pe fazele fixe pt ca il au pe Koller si pe contraatacuri, pt ca Baros e destul de rapid...daca scapam de astia doi...n-au sanse..:D
A inceput repriza a 2a...Forza Romania !!!

vlad1607
3rd September 2005, 22:08
"e" grele ghilimele..trebuia sa traduc
FORZA ROMANIA !

Big Sexy
3rd September 2005, 22:16
NU ma pricep la fotbal deloc insa nu trebuie sa ma pricep la fotbal sa inteleg ca cei care mai lupta o fac pentru o cauza pierduta. Nici pacat nu pot sa zic ca nu am de ce. Baietii astia nu merita sa fie ambasadorii nostrii. Inainte sa imi umpleti casuta de mesaje cu injuraturi :) ganditi-va ca macar avem o scuza pentru care o dam in bara din nou - e arbitrul ostil romanilor ;), ce scuza grozava !!!1!!unu!!1

edit - dar'ar dracii - gooool 2-0 :ok: sucks - am pierdut pariul

Sotia mea tipa ca a visat azi noapte ca da mutu 2 goluri si imi zice asta de azi dimineata - trebuia sa o ascult :(

Mai am o sansa sa fac bani - hai la care va ghiceste sotia mea, macav-as? /hello

NY_giants05
3rd September 2005, 22:20
Nu-mi vine sa cred !!!...2-0 !!!..HAIDE ROMANIA !..GERMANIA NE ASTEAPTA ;)

blaga
3rd September 2005, 22:22
ContrA Petre Mutu Cocis Mazilu Chivu Ratz Tamas Lobontz Munteanu "afara acuma" !

te autointreci,da chiar ce e cu Cocis asta, sa fuga sa dribleze sa fie meserias si tu sa-l regreti tot pe Plesan sau pe Zicu, au trecut abia cateva ore de cand au fost penibili cum sant ei de obicei, Hai Dinamo :) :) :)

realmadrid.com
3rd September 2005, 22:25
@Big Sexy

Arbitrul este ostil romanilor, dar nu nu are ce face, jucam prea bine :D

vlad1607
3rd September 2005, 22:25
glumeam tataieeee

MUTUU GOLLL !

blaga
3rd September 2005, 22:28
:sper sa nu se prinda prea repede lumea si sa nu-i mai vedem la "lucru" - da dupa IQ "cainilor" putem sta linistiti Zicu si Plesan versus Stan si Bran -ati ghicit Zicu e Bran :) :) :) pacat ca se ingrasa, sper totusi sa mai joace macar 10ani

Vadim
3rd September 2005, 22:33
ContrA Petre Mutu Cocis Mazilu Chivu Ratz Tamas Lobontz Munteanu "afara acuma" ! :sleep: :jerk:
Munteanu a jucat beton, l-a lansat pe Cocis pentur pasa decisiva la golul 2. Nu a jucat nici un jucator de mai sus slab. Jocul a fost bun spre foarte bun. Spun asta pentru ca in primul rand nu au fost greseli, in afara de una a lui Contra in prima repriza.

Nu ai pe cine sa bagi. Cred ca Piti a reusit pentru prima oara in ultimii ani sa faca o echipa din nimic. Numai pe baza de performanta, desi initial nu am crezut ca e in stare.

biz
3rd September 2005, 22:35
vlade, stiu k nu e topicu potrivit, pentru ceea ce te intreb...dar ... 1. de ce zici ca e titlu de cacao, 2. umilite non stop? asta chiar nu inteleg...3. care e ideea 37,35..etc...nici p-asta nu inteleg...sau poate nu stiu...plz explica-mi...mersi

vagus
3rd September 2005, 22:47
2 -0 este rezultatul cel mai potrivit. Asa continua romanasii sa (di)spere ca de fiecare data ...:happy Sus steagu ...

delaparis
3rd September 2005, 22:50
bai sint buni cehii astia ....

Hai ca se poate ...

delaparis
3rd September 2005, 22:52
bai l-a scos pe mutu ...

Asta e timpit ...

vagus
3rd September 2005, 22:56
dupa comentatorul de la totalsport, Piturca l-a scos pe Mutu pentru a le da spectatorilor ocazia sa-l ovationeze ... :happy :happy

OilersFan
3rd September 2005, 22:56
Cum se face diferentierea la punctaj egal? Meciurile directe? Mai avem de doi bani speranta. Trebuie sa batem in Finlanda iar cehii sa nu ia mai mult de 4 puncte cu Armenia (acasa), Finlanda (deplasare), Olanda (acasa).

Big Sexy
3rd September 2005, 22:57
dar l-a bagat pe gigel bucur ;) ceea ce e ok ... in alta ordine de idei incearca sa folosesti butonul de edit.

EDIT - yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee - sotia mea e clarvazatoare, incredibil, a zis de azi dimineata ca batem cu 2-0 din golurile lui mutu!!!

miril
3rd September 2005, 22:58
Felicitari, Baieti!

delaparis
3rd September 2005, 22:58
gata !!!!

pacat cocis....

delaparis
3rd September 2005, 22:59
bravo baieti ...

bravo Mutu ...

inter
3rd September 2005, 23:00
Felicitari Antrenorului si jucatorilor!

Cristy
3rd September 2005, 23:00
victorieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

wow si eu am zis 2 0 pentru cehi wow bv ROMANIA :D:D
ce gol mutu pfuai :D:D:D

Dorin
3rd September 2005, 23:05
Si totusi nu va inteleg mai fratilor. Batem Cehia cu 2-0 , jucam bine dupa cum toti descrieti , si voi vreti sa schimbati aproape toata echipa . Cu cine sa-i mai inlocuim pe astia ? Cu Robinho , Ronaldo , Zidane? Bucurati-va si nu mai dati vina pe noroc. AM INVINS CEHIA CU 2-0!!!!! :yeah: Dorin

realmadrid.com
3rd September 2005, 23:06
Golul 2 a fost autogol :D...Pospech a fost marcatorul :D
Oricum, felicitari Romania si Forza Olanda :D

t.b.
3rd September 2005, 23:08
Victorie /hello in sfarsit batem si noi pe cineva

Ne-am cam facut de ras cu fanfara aia de la inceput, mi-a placut ca au cantat imnul lui "U" la inceputul meciului :D, da` la imnul Cehiei au fost cam penibili, nu asa trebuia sa sune, in fine asta conteaza mai putin...

Jocul a fost cred cel mai bun din aceste preliminarii, Piturca a pregatit bine acest meci spre deosebire de cele cu Olanda, din pacate sansele de calificare sunt totusi f. mici, cehii trebuie sa faca cel putin 5 puncte in ultimele 3 meciuri si sunt calificati la baraj.
O evolutie f. buna a lui Cocis, excelent a jucat, a demonstrat ca merita sa fie titular in nationala si sa joace intr-un campionat mai bun decat cel al Moldovei.

Danok the Great
3rd September 2005, 23:08
Bravo Mutu
Bravo Romania
Daca jucam asa toate meciurile ne calificam fara probleme

Cristy
3rd September 2005, 23:11
mai conteaza am batut locul 4 din lume si mai sunt sanse sa ne calificam :D

GeKuRA
3rd September 2005, 23:11
URRRAAAAAAAAAAAAAAAAA ! ! ! ! !
mai pastram speranta...
trebuie sa batem Finlanda si pe urma asteptam... :ok:
Cehia daca se prezinta tot asa poate sa nu ia mai mult de 4 puncte...:ok:

ROMANIA, ROMANIA, OLE OLE OLEEEEEE !!!

claudio25ro
3rd September 2005, 23:14
din pacate iar stam la jocul rezultatelor..hai Olanda...bravo intreaga echipa mai putin Contra...EXCELENT MUTU... /OLE/

vagus
3rd September 2005, 23:19
Felicitari Antrenorului si jucatorilor!
vezi ca l-ai uitat pe Sandu ... :happy Dar nu-ti fa griji ca va iesi in fata si singur ... :happy

FatFrumos
3rd September 2005, 23:19
Da intradevar a fost echipa Romaniei care a jucat si nu cizmarii din vale...victorie muncita si meritata.

realmadrid.com
3rd September 2005, 23:20
EDIT - yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee - sotia mea e clarvazatoare, incredibil, a zis de azi dimineata ca batem cu 2-0 din golurile lui mutu!!!

Parerea mea este ca al 2lea gol a fost un autogol :D....mai studiati faza va rog si spuneti ce ati vazut :D

chico
3rd September 2005, 23:20
Golul 2 a fost autogol :D...Pospech a fost marcatorul :D
Oricum, felicitari Romania si Forza Olanda :D


care autogol ? mutu a dat la schema...bravo romania.


sansele s-au marit de la 5% la 10% :)

alsign
3rd September 2005, 23:23
cam poker-ist Piturca asta. numai "barbut" are in cap . Ii place sa joace la "bluf" :)


stati si analizati ....



Cel mai plauzibil scenariu ar fi acesta:

(1)Cehia castiga primul meci cu Armenia,

(2)apoi face acasa egal sau pierde la Praga cu Olanda,

(3)iar in ultimul meci din Finlanda pierde sau face egal.##



orice este posibil daca Romania va castiga in Finlanda :o: :drak:


un lucru de care trebuie sa fim realisti la orice moment , in viata ca si in orice intrecere sportiva mai trebuie sa ai si sansa ( noroc sau ... :D sa fi mancat c... cand ai fost mic )

Group 1 Pld Pts
Netherlands 9 25
Romania 11 22
Czech Republic 9 21
Finland 9 13
F.Y.R. Macedonia 10 8
Andorra 10 5
Armenia 10 4

7 septembrie
Olanda - Andorra
Finlanda - Macedonia
Cehia - Armenia

8 octombrie
Cehia - Olanda
Finlanda - România

12 octombrie
Olanda - Macedonia
Finlanda - Cehia
Andorra - Armenia

realmadrid.com
3rd September 2005, 23:28
Chico....raman la parerea mea...nu cred ca Mutu a dat, ci mingea s-a lovit de picioarele lui Pospech...

t.b.
3rd September 2005, 23:48
Parerea mea este ca al 2lea gol a fost un autogol :D....mai studiati faza va rog si spuneti ce ati vazut :D

Si mie asa mi s-a parut... Oricum autorul moral este Cocis :ok:

GeKuRA
3rd September 2005, 23:49
Chico....raman la parerea mea...nu cred ca Mutu a dat, ci mingea s-a lovit de picioarele lui Pospech...
asa cred si eu...


dupa cum se vede Armenia poate pune si ea probleme...
putem spera ! ! !
bine ca mai avem si noi emotzii ..:ok: :ok:

HAI ROMANIAAA ! ! !
/hello /hello /hello /hello /hello

ronaldinho
3rd September 2005, 23:51
haha. 2-0. Lucescu asta, pardon antrenorul asta strain.......ahhhh, scuze V Piturca a reusit inca o data sa demonstreze ca e antrenor de talie internationala. Dupa Gerard Houlier si Valeri Lobanovski ( meciul retur ) Piti a mai reusit sa mai treaca pe lista lui inca un nume greu din cei ai tehnicienilor mondiali, chiar daca a benificiat de e echipa, din punct de vedere valoric mult mai slaba. Spre deosebire de alti antrenori romani, Piti are un stil, ce-i drept previzibil, dar care da rezultate. cuplul de fundasi centrali format din unul mare si pt si unul " mic si rau " :D , o linie de mijloc formata din 2 mijlocasi laterali, din care cel stanga vine mereu in centru si 2 centrali unul inalt si care da la "gioale" :D celalalt fantezist, atacul format din unul percutant ( care s-a dovedit a fi si foarte oportunist ), iar celalalt de finalizare. Am remarcat in special jocul lui Cocis, care a facut un meci excelent si cel a lui Ov Petre. Oricat mi-ar placea mie Pancu, cred ca mijloc Romaniei arata excelent cu cei doi. Mutu a facut un meci deosebit, marcand 2 goluri f frumoase. La al doilea, ma asteptam s-o lase pt mazilu care era singur cuc :D dar el a preferat o executie de efect, care i-a iesit spre fericirea lui si a noastra. O nota speciala le-as acorda deasemenea lui Chvu, Rat si Munteanu ( doar pt pasa de la golul doi pr Cosis ). Ar fi multe de spus despre acest meci si voi mai reveni cu un comentariu....dar acum ma grabesc la serviciu.
@ delaparis......pe vremea aia tu te uitai la un fotbal alb-negru. Intre timp s-au mai schimbat si televizoarele si fotbalul. Se pare ca mintea ta a ramas doar pe loc, vazand doar un peisaj alb negru, cu piti avand nuanta cea mai inchisa, iar delaparis cea mai deschisa, cu un cerculet deasupra. Romania- Cehia 2-0 3 spet 2005, antrenor V Piturca. Ciocul mic si joc de glezne. C'est beau? :D

BlueEnergy
3rd September 2005, 23:52
Ptiu! Si eu care am zis 2-0 pentru Cehia! Bravo Romania si... cat ne costa cele 2 puncte pierdute in egalul din Armenia!:(

chico
3rd September 2005, 23:55
Chico....raman la parerea mea...nu cred ca Mutu a dat, ci mingea s-a lovit de picioarele lui Pospech...

sa fie cum zici tu si tot nu ma supar :) numai sa mai dea Pospech vreo 2-3 in urmatoarele meciuri. nu am unde sa vad reluarea...sper sa zica astia prin ziare adevaru.

Lucky_OLD_G's
3rd September 2005, 23:57
2-0 ptr romania......asa cum am prezis..hattrick mutu.
vad ca pe aici [pe forum tot idiotzi au ramas catziva ...aia care in loc sa felicite echipa ...zic afaar cu aia.ca piticu ba cocis ba contra ba mazilu...ba masa-n cur..ce dreacu ma e cu voi??? nu putetzi si voi sa va trezitzi oadat...cand au fost de criticat i-atzi critcat ...inclusiv yoo...ma da cand bat cehia in halu asta cu un joc asa frumos ce dreaqu va mai trebuie?? niste lecitina...sau ptr voi stricnina........felicit totzi jucatori antrenorii si tto staffu desi era loc acolo ptr un iacob radoi ..da asta nu mai conteaza acuma.sa speram asta ne-a mai ramas...

alsign
3rd September 2005, 23:59
Pentru descretit fruntile :) Se poate si rade :) :) :)

NO COMMENT :

Slovenia - Norway [2 - 3] :) :D: :)

undeva acolo sus .....

cip_81
4th September 2005, 00:08
Din pacate e doar o victorie de moral (puiule, ce ne-ai facut in Armenia?). Ramane sa vedem cum vom stii sa gestionam momentul...mi-e teama sa nu cadem iar in letargie...tipic romanesc.

Off-topic: nu puteau sa piarda amandoua?...Norvegia si Slovenia. :D

realmadrid.com
4th September 2005, 00:09
sa fie cum zici tu si tot nu ma supar :) numai sa mai dea Pospech vreo 2-3 in urmatoarele meciuri. nu am unde sa vad reluarea...sper sa zica astia prin ziare adevaru.

Intra pe www.prosport.ro si vezi ca la golul 2 care si ei l-au acordat tot cehului, exista "video"..si poti vedea acolo :)
Oricum, felicitari si pt Mutu care s-a tinut de cuvant si a fost ca un Dracula :D dar si pt Chivu care a jucat impecabil ;)



2-0 ptr romania......asa cum am prezis..hattrick mutu.

Desteptu' lu' peste...hattrick inseamna 3 goluri, nu 2...cum se crede ca ar fi dat Mutu...

delaparis
4th September 2005, 00:11
@ delaparis......pe vremea aia tu te uitai la un fotbal alb-negru. Intre timp s-au mai schimbat si televizoarele si fotbalul. Se pare ca mintea ta a ramas doar pe loc, vazand doar un peisaj alb negru, cu piti avand nuanta cea mai inchisa, iar delaparis cea mai deschisa, cu un cerculet deasupra. Romania- Cehia 2-0 3 spet 2005, antrenor V Piturca. Ciocul mic si joc de glezne. C'est beau? :D

Bai Ronald

constat ca esti din ce in ce mai jos pe masura ce scrii ...

Am impresia ca nici nu te-ai nascut pe vremea aia de zici ca era alb negru la TV ...

Mai ales ca Piturca nici nu pupa nationala in 1983 ... precizez... era la FC Scornicesti ... mare echipa altfel...

'era culori bre... ' pe vremea aia si 'era si fotbal..' intelegi ?

Si .. de toute façon je t'en merde.. tu m'entends ?

Dorin
4th September 2005, 00:13
Vad si eu acum meciul in reluare pe TVRinternational(e totusi pauza). Ma minunez de ce joc si de ce putere de sacrificiu.La rece meciul este si mai impunator! Contra lasa apararea cei drept prea adesea si in atac e neglijent. Dar are sclipiri foarte bune si clasa neantrenata....Dar echipa si spiritul este totul . Cu asa joc as accepta si infrangerea cu inima impacata. Dar ce bucurie ca i-am si batut! :yeah: Dorin
PS Pentru admiratorii lui Zlatan Ibrahmovici va recomand sa-i vedeti golul al treilea din meciul victorios cu Bulgaria. O foarfeca laterala spectaculoasa.

realmadrid.com
4th September 2005, 00:19
Dorine, cred ca asta este cel mai bun joc al nationalei din aceste preliminarii :D
Si acum, sa-l injuram pe tata Puiu...ca ne-a ingropat la Armenia...daca invingeam acolo, Cehia putea sa castige 6 puncte din 3 meciuri....nu doar 4 ca acum...

apparte
4th September 2005, 00:23
Ca si Cry am zis 2-0 pt cehi!Ma bucur ca am luat-o peste nas!Inainte de meci vorbeam cu frate-meu care tocmai venise din Italia si "visa" o victorie cu 3-1!Am ras de el!Dupa meci,a ras el de mine!
Totusi,sa nu supralicitam o victorie(cum am facut dupa meciul cu Germania)obtinuta in fata unei echipe lipsite de axul central al mijlocului(Galasek-Rosicky) si care si-a pierdut un om de baza inca din min 10!Dupa acest meci raman cu certitudinea ca am castigat un mijlocas pt cel putin 10 ani:Razvan Cocis!Bine clUjene(am scris bine t.b?)!

apparte
4th September 2005, 00:26
Dorine, cred ca asta este cel mai bun joc al nationalei din aceste preliminarii :D
Si acum, sa-l injuram pe tata Puiu...ca ne-a ingropat la Armenia...daca invingeam acolo, Cehia putea sa castige 6 puncte din 3 meciuri....nu doar 4 ca acum...
Nu cred ca ar fi obtinut altceva nici Piturca fara 15 jucatori din lot!

alsign
4th September 2005, 00:28
a fost autogol :) :) :) al doilea


TVR International ( reluare )



Si cand te gandesti ca am fost vazuti de toata Germania direct pe DSF :):):)
Din pacate nemtii nu ne doresc acolo :(

Norocul este de partea celor puternici :) Bine ca nu a venit nevasta lu' Mutu prin Romania :evil: :sleep:

Nexus
4th September 2005, 00:30
Supralicitind sau nu eu nu tin minte ca Romania sa mai fi batut o echipa pe locul 3 in ierarhia mondiala ( si prima in Europa) . E o performanta fenomenala si ii felicit pe toti care au realizat-o
Exista insa un dar...
E prea putin si e prea tirziu. Nu cred ca Cehia sa se incurce ca boul la mal si nu intr-un meci ci inca in 2 meciuri. Eu unul nu cred si gata. Poate daca zeul fotbal se va supara pe ei si va hotari ca victoriile cu noroc din meciurile cu Finlanda si Macedonia sunt de ajuns , poate asa sa speram un pic.

Avem un mare jucator. Adrian Mutu. In rest jucam la noroc si la ce-o fi.

Pacat ca e prea tirziu.

Thanya
4th September 2005, 00:32
Autogol sau nu...astazi s-a intamplat o minune!!!Park au fost o echipa de fotbal,am vazut in sfarshit cum joaca romanashii fotbal!!

apparte
4th September 2005, 00:37
Stiti cum au jucat azi?Ca Steaua cu Valencia la Bucuresti!Daruire totala,de parca asta ar fi fost ultimul meci din viata lor!

alsign
4th September 2005, 00:38
Sunt mai multi romani in Germania decat cehi :) ..... asa ca , poate ... cine stie ar trebui sa invatatam lectia "Carlsberg" ... "Bergenbier" .... "TUI" - Copos , Tiriac ...... .

Totusi ..... WM 2006 Germany ( Deutschland )

"Einer ... geht noch , einer gehr noch rein ... " :)

t.b.
4th September 2005, 00:39
Bine-ai zis apparte :D
Piturca a renuntat la anumiti jucatori care in celelalte meciuri erau "frana" ( :evil: ) echipei, in special Pancu pe care nu l-am mai vazut jucand bine de nu stiu cat timp.

Cel mai regretabil lucru e ca in ultimele preliminarii jucam bine spre sfarsit cand sansele sunt aproape inexistente... Din pacate realist vorbind sansele nostre sunt extrem de mici, Cehia mai are 3 meciuri in care daca fac 5 puncte isi asigura locul 2. Cu Armenia nici nu se pune problema sa nu faca 3 puncte, deci le mai trebuie inca 2 in meciurile cu Olanda si Finlanda, primul acasa al 2-lea in deplasare. E f. greu de crezut ca nu vor realiza acest lucru... Insa jocul echipei e imbucurator, cativa jucatori tineri au demonstrat ca merita sa joace, pe langa Cocis, atat O. Petre cat si Mazilu au jucat bine.

chico
4th September 2005, 00:40
batem finlanda...olanda sa bata cehia(sau egal) si dupa aia revine speranta

finlanda a facut meci superb contra cehilor era 3-3 pana in minutu 90, s-a termina 4-3 pt cehi.


sanse mici, dar se pot intampla multe...tin minte cum Franta a stat acasa dupa un ultim meci cu Israelul

oricum inca o data...important ca jucam ceva

Triphat
4th September 2005, 00:41
2-0! Inainte de meci nici cel mai nebun roman nu credea ca vom bate la 2 goluri diferenta. Dar uite, echipa a jucat extraordinar de bine.. am meritat victoria! Mai avem sanse la calificare. Sa dea Dumnezeu sa ne calificam la baraje! M-au impresionat Cocis, Mazilu, Mutu, si omul meciului... Cristi Chivu. Impreial, fantastic, n-a suflat nimic in fata lui. In sfarsit am vazut nationala jucand bine, contra unei echipa de top. Bravo Romania!

ultras_sportul
4th September 2005, 00:48
Doar atat pot sa spun :)

Mazilu, Mazilu, Mazilu

montania
4th September 2005, 00:54
Bei, nu am vazut meciul, dar am vazut golurile!! Ce sa mai, nu credeam ca mai suntem in stare...dar normal, trebuie sa fim si mai amarati la final... e ca in meciul Stelei din Norvegia, cand ne-au tremurat picioarele la 3-2...asta e.

Alta chestie, despre golul 2 al lui Mutu, si eu am avut impresia ca nu a dat el, totusi, cand m-am uitat atent la reluare, mi se pare ca nu prea avea mingea cum sa mearga din ceh...dar ce mai conteaza???

Acum sa fim realisti, Cehia e totusi o forta, as vrea s-i ia in gura, dar nu stiu daca e posibil. Finlanda a jucat slab azi, 0-0 cu Andora...deci ce ce nu ar bate cehii?? Eu sper intr-o surpriza a Armeniei. Mai ales ca parca e urmatorul meci, de ce nu?? Cehia poate pierde cu Armenia si Olanda.

Oricum, mi-am luat deja bilet la Finlanda - Romania, acum chiar avem un meci cu miza!!! Poate rasare soarele si pe strada noastra!

Hai Romania!!!

DIXX
4th September 2005, 00:58
Daca am fi cistigat macar cu Armenia mai era o sansa,as vrea sa cred in sansa noastra dar e aproape nula.Asa e de fiecare data,dormim pina la sfirsit si ultimele meciuri tragem cu dintii de fiecare punct si speram untr-un calcul aritmetic la care noi nu prea mai avem nimic de spus.

Lucky_OLD_G's
4th September 2005, 01:01
NAM NIIMIK cu baiatu ala mazilu felicitari ptr meci.........da parca a jucat cam slabutz...ptr un varf de atac...........parerea mea.....repet..nu vreau sa ma trezesc cu o carutza de prosti peste minhe....parerea mea e ca iacob s-ar fi descurcat mai bine desi nu vo sti niciodata asta.............

Ultras
4th September 2005, 01:01
Asa e, nu au ce cauta pe teren. In rest, echipa mi se pare ok. Poate si Mazilu scartaie putin.

De cand te pricepi si la fotbal? Sunt curios... Mazilu a fost omul care lipseste de mult Nationalei. A hartuit permanent apararea ceha, a facut recuperari, a creat spatii, a facut faza defensiva, i s-a refuzat un penalty... Mazilu poate nu da multe goluri sau chiar de loc, dar travaliul lui in teren este mult mai important pentru echipa. E normal poate sa nu observi astfel de "amanunte", dar eu nu am cum sa le ratez pentru ca ii stiu joaca... Ov. Petre a avut un rol determinant la centru terenului, iar ceea ce a decis victoria a fost inainte de toate atitudinea echipei, care a jucat nu de la egal la egal, ci de la superior la inferior. Nu cred ca a vazut in ultimii ani jucatorii cehi sa fie doborati de atatea ori ca in meciul din seara asta... O atitudine care trebuie dezvoltata in viitor si poate vom avea sanse la calificarea in turneul final al europenelor. Pentru ca aceasta calificare este de mult compromisa. Numai un accident ne mai poate duce in Germania...

Cristy
4th September 2005, 01:03
nu mai sunt sanse din pacate dupa andora finlanda 0 0 am zis tot ...
totusi sper sa ma insel la fel cum am facut-o cu rezultatul, am spus 2 0 pentru cehi si a fost invers :D
pancu o sa-si revina si o sa faca un cuplu cu cocis ca dorinel se retrage dupa meciul cu finlanda :D
oricum sunt bucuros ca m-am inselat la rezultat , oare de cand nu m-am mai bucurat asa prin casa :D:D:D?

chico
4th September 2005, 01:06
[QUOTE=Cry]nu mai sunt sanse din pacate dupa andora finlanda 0 0 am zis tot ...
QUOTE]

finlanda era sa bata cehia dupa ce au luat-o cu 4-0 acasa de la olanda..
mingea e rotunda