PDA

View Full Version : NFL logo's



georgebz
15th January 2007, 20:12
Logo-ul carei echipe va place cel mai mult dintre toate echipele ce evolueaza in NFL ? ( fara pareri subiective daca se poate :D ) . Fiecare sa faca un TOP 3 ... stiu ca sunt multe frumoase , dar trebuie sa fie unele pe care le preferati.

georgebz
15th January 2007, 20:13
O sa incep eu :

1.Ravens
2.Dolphins
3.Raiders

r0bby
15th January 2007, 20:31
Pai ar fi cam asa:
1.Bengals(nu este parere subiectiva)
2.Dolphins
3.Seahawks

little_earl
15th January 2007, 20:54
1. texans
2. titans
3. cardinals (mi se pare geniala pasarea aia :P parca se gandeste la un plan diabolic :D )

r0bby
15th January 2007, 21:13
Da..si logoul lui Seahawks si al lui Bengals parca te indeamna sa nu te pui cu ele..pregatite de lupta..gata sa te "atace"..:D

mtfk
15th January 2007, 21:53
1raiders
2falcons
3buccaneers

A.k.a
15th January 2007, 21:55
Redskins
Chiefs
Buccaneers

codrutc
16th January 2007, 04:18
1. Browns, ca nu au nici unul.
2. Colts, ca e simplu si tresar cand il vad

Zabriskie
16th January 2007, 12:47
toate pasarile sunt misto :D
imi mai plac patriots, panthers, bills si titans

leul celor din detroit e cam penibil. zici ca e jucarie de pluš. :)

DaEdge
20th January 2007, 15:41
nu stiu fratilor, dar mi-e imi plac logo-urile de la Broncos, si Jaguars si Vikings

cycloneclau
16th February 2007, 18:14
La mine cam asa arata:

1. Rams (fiind si berbec:cool: , dar imi place ca arata dur)
2. Dolphins (delfinii sunt percepute in general ca animale "cute", dar cu casca aia chiar iti da impresia ca rupe tot ce prinde)
3. Panthers (imi plac mustatile la "pisicutza")

Raven Jaguar
14th March 2007, 16:48
1.Panthers si Jaguars(iti arata o felina gata de lupta si foarte agresiva)
3.Ravens(imaginea corbului intelept)
3.Bengals(reusita imaginea tigrului) si Vikings(vikingul e tare simpatic)

Sinisther
15th March 2007, 00:44
Saints
Rams
Texans

Prome
15th March 2007, 00:52
1.Panthers
2.Texans
3.Eagles

alexvictor
26th March 2007, 05:01
1. redskins
2. broncos
3. dolphins

(stie cineva ce inseamna stelele acelea de la Steelers, in rosu, galben si albastru)

O sa spun si cele care mi se par "nashpa"
1. chargers (nu spune absolut nimic)
2. saints
3. browns

Sa fac si un top 3 al celor care promit mai mult, adica ar fi putut fi mai sugestive:
1. Chiefs (adica varful ala de sageata, cu KC ar fi putut spune mai mult daca mai avea un mic detaliu legat de indieni)
2. NY, C si G puteau spune mai multe (in ceea ce priveste NY mi se pare un pic "feminina" daca pot spune asa, cu coditza aia de la Y)
3. Lions. Sunt de acord cu cel care spunea ca seamana cu o jucarie de plus. Un ochi adaugat imaginii ar fi putut fi mai.... infricosator

mtfk
26th March 2007, 16:41
(stie cineva ce inseamna stelele acelea de la Steelers, in rosu, galben si albastru)


The Steelers logo was then introduced in late 1962 and is based on the "Steelmark," originally designed by Pittsburgh's U.S. Steel, and now owned by the American Iron and Steel Institute (AISI). In an ironic twist, it was Cleveland-based Republic Steel that suggested the Steelers adopt the industry logo. It consists of the word "Steelers" surrounded by three astroids (hypocycloids of four cusps). The original meanings behind the astroids were, "Steel lightens your work, brightens your leisure and widens your world" and later the colors came to represent the ingredients of steel, the yellow representing coal; the orange, ore; and the blue, steel scrap. [1] While the "Steelmark" logo only contains the word "Steel", the Steelers were given special permission to add "-ers" in 1963 after a petition against AISI.

bason
26th March 2007, 19:27
1. Texans
2. Falcons
3. Redskins

Oqs
4th April 2007, 01:58
TOP:
1.Buccaneers
2.Falcons
3.Redskins

BOTTOM:
1.Browns
2.Colts
3.Bills

Bronco
27th May 2007, 21:06
:cool:
1. Broncos
2. Falcons
3. Titans
4. Buccaneers
5. Texans
:D :D :D
Dar si celelate embleme sunt interesante si reprezentative pentru fiecare echipa...
:ok:
;)

Patriots
24th June 2007, 22:07
1. Arizona Cardinals
2. Houston Texans
3. Baltimore Ravens

Shtrumfy
30th June 2007, 01:13
1.cowboys
2.browns
3.colts sau saints(nehotarat)

mie imi plac chestiile simple in general

georgebz
9th January 2008, 13:11
pentru userii mai noi ... alegeti Top 3 logo ;)

Dani3l
9th January 2008, 13:31
1.cowboys
2..saints
3.jags

TomBrady
9th January 2008, 17:30
Cele mai marfa:
1. texans
2. saints
3. falcons

Cele mai naspa:
1.Browns
2.Jets
3.49-ers

Zabriskie
9th January 2008, 20:38
De curiozitate, vad ca mai multi ati nominalizat ca fiind printre favorite, ce are asa special logoul celor de la New Orleans Saints? Mie mi se pare banal, mai misto e ala de la Browns :lol:.

campuscodi
2nd March 2008, 22:04
1. Texans ----- de la distanta.
2. Saints
3. Rams

Cele mai naspa:
1. Browns
2. Titans
3. Seahawks

packman_gb
6th March 2008, 19:38
Toate emblemele sunt frumoase...fiind ChesseHead normal ca as spune ca emblema noastra e ce amai frumoasa dar asa:
1.Patriots
2.Buccaneers
3.Dolphins.
Dar cea mai frumoasa emblema ramanane, emblema NFL! :)

Brady_12
6th March 2008, 19:45
Cele mai frumoase
1.Raiders
2.Titans
3.Falcons

Cele mai naspa
1.Chargers
2.Browns
3.Giants

brettfavre
7th October 2008, 05:30
best:
Packers, Giants and Rams

worst:
Ravens, Titans and Bears

georgebz
12th January 2010, 13:40
Up !

andreidan
12th January 2010, 14:29
Up !

Cred ca te-ai inscris in Greenpace de reciclezi atata... ca nu am putea acuza de necro un moderator :P

Imi plac:
1. Cardinals
2. Lions
3. Broncos

Nu imi plac:
1. Raiders (nu stiu de ce dar ma enerveaza alb/negru/gri)
2. Jaguars
3. Titans (mi se pare foarte cheese)

exodus
12th January 2010, 15:43
marea majoritate's nasoale si banale. unele chiar kitch. hai totusi sa incerc.
imi plac eagles, seahawks, saints si pats.
pe langa total: browns, bengals (aia cu B-ul), chargers, steelers. m-as lua si de steaua lu cowboys dar mi-a trecut de multa vreme cu socceru :P

cojanu
12th January 2010, 17:51
COWBOYS , TEXANS , BROCNOS, CARDINALS si restu din NFC sunt destul de ok.
restul din AFC nu prea imi plac, unele cred ca din motive subiective :))) ( colts, pats ... )

SlayerZ
12th January 2010, 18:21
1. Raiders
2. Rams
3. Patriots

WAX
12th January 2010, 18:31
sunt fan Patriots din 2002 , ma uitam la SB si nu aveam nici o ochipa preferata dar mi-a placut logo-ul patriotilor si m-am decis sa tzin cu ei in acel meci.:yeah: .......... si de atunci am ramas fan Patriots

deci ...... imi plac: 1.Patriots
2.Raiders
3.Panthers-Falcons

nu-mi plac: 1.Browns
2.Jets
3.Chiefs

sarmaticus
13th January 2010, 10:38
+
1. Patriots
2. Rams
3. Bengals

-
1. Dallas Cowboys
2. Jets
3. Giants

alex2006
13th January 2010, 16:51
1. Raiders (fara discutie)
2.Cardinals (pasarea aia arata foarte dur :P)
3.Bills
Chiar am in casa un pulover cu raiders. Este un logo care inspira respect si mandrie.

shinyori
13th January 2010, 18:44
1. Titans
2. Patriots
3. Texans
Mentiune speciala pentru Bucs, dar emblema veche.

dumboss_yo
13th January 2010, 18:45
Chiar am in casa un pulover cu raiders. Este un logo care inspira respect si mandrie.
Mda, am vazut si eu prin oras oameni cu accesorii vestimentare cu emblema echipelor din NFL (in special Raiders si Jets) si pun pariu ca cei mai multi dintre ei nu au nicio treaba cu fenomenul NFL.

alex2006
13th January 2010, 21:48
Ok, dar nu inteleg aluzia. Eu ma uit la NFL de cand transmitea protv-ul, asa ca nu ma baga in aceeasi oala cu ei. Si cei mai multi au sapci cu yankees, desi habar nu au despre ce e vorba.

rudygay
13th January 2010, 21:58
1 Panthers
2 Titans
3 Cardinals

dumboss_yo
13th January 2010, 22:08
Ok, dar nu inteleg aluzia. Eu ma uit la NFL de cand transmitea protv-ul, asa ca nu ma baga in aceeasi oala cu ei.

Surprinzator, de data asta chiar nu eram rautacios la adresa ta :). Cred ca te referi de fapt la TvSport (actualul Sport.ro), ca de atunci ma uit si eu.

alex2006
13th January 2010, 22:15
De ce multora le place logo-ul titanilor? E destul de banal. Mult mai misto mi se pare logoul de la GB. Desi e oarecum banal, e clasic !

exodus
13th January 2010, 23:02
Mda, am vazut si eu prin oras oameni cu accesorii vestimentare cu emblema echipelor din NFL (in special Raiders si Jets) si pun pariu ca cei mai multi dintre ei nu au nicio treaba cu fenomenul NFL.

cand eram si eu copilandru de generala am mers in proaspatu deschis prisma de pe dn 1 si m-am ales cu niste bluze cu logoul din plastic al unor echipe din nba (sigur una era cu pistons). n-aveam nicio treaba cu nba-ul da-mi placeau hainele alea incarcarcate de culori si cu plastice pe ele.
deci ideea e ca unii le poarta pt ca li se par misto. azi mi-as mai lua un tricou/hanorac/whatever de genu ala doar daca are exista posibilitatea sa ma duc la meciuri. altfel poate doar inramat. pe strada, no way!

campuscodi
14th January 2010, 00:32
Cat timp am stat in camin, studentii basarabeni isi pictau logo-ul la Texans pe pereti in culorile nationale (oare care ar putea fi alea :D) si incercau sa zica la toti ca aia e stema lor nationala :)))))))))))

georgebz
14th January 2010, 00:48
Mda, am vazut si eu prin oras oameni cu accesorii vestimentare cu emblema echipelor din NFL (in special Raiders si Jets) si pun pariu ca cei mai multi dintre ei nu au nicio treaba cu fenomenul NFL.

piesele de vestimentatie cu Raiders erau cele mai cautate la noi prin '90 cand se asculta rapul de pe coasta de vest Ice Cube , Cypress Hill , Dr Dre , etc

http://www.bay-area-sports-blog.com/wp-content/uploads/2009/09/ice-cube.jpg

campuscodi
14th January 2010, 02:28
La mine hainele cu Patriots fac ravagii. Azi am vazut 2 geci in Kauffland :))))

murdocitu
14th January 2010, 10:30
Mda prin anii '90 toata lumea parca avea geci cu Raiders, dar nici 1% nu cred ca stiau ce inseamna Raiders :). Insa pe f multe am vazut ca scria L.A.Raiders si dupa aia am inteles ca erau luate la sale (si revandute aici) fiindca Raiders se mutasera inapoi in Oakland

shinyori
14th January 2010, 11:18
Surprinzator, de data asta chiar nu eram rautacios la adresa ta :). Cred ca te referi de fapt la TvSport (actualul Sport.ro), ca de atunci ma uit si eu.

Pe la inceputurile ProTV, ei au fost primii care au transmis un Superbowl in direct in Romania. Au transmis in direct Superbowl XXX intre Dallas Cowboys si Pittsburgh Steelers, meci castigat de Cowboys. Cam de atunci pot sa zic ca am inceput sa urmaresc si eu cu interes fenomenul, desi inainte de asta mai prindeam transmisiuni ale postului german DSF, iar mai tarziu transmisiuni FOX Sport care intra dupa Fox Kids.

dumboss_yo
14th January 2010, 11:39
Pe la inceputurile ProTV, ei au fost primii care au transmis un Superbowl in direct in Romania. Au transmis in direct Superbowl XXX intre Dallas Cowboys si Pittsburgh Steelers, meci castigat de Cowboys.

A, greseala mea, nu am stiut. Din cate imi amintesc, eu am vazut prima data la TvSport, cred ca sezonul 2003. Pacat ca n-am stat cu ochii pe ProTv de la 7 ani :).

Bronco
14th January 2010, 21:30
Pe la inceputurile ProTV, ei au fost primii care au transmis un Superbowl in direct in Romania. Au transmis in direct Superbowl XXX intre Dallas Cowboys si Pittsburgh Steelers, meci castigat de Cowboys. Cam de atunci pot sa zic ca am inceput sa urmaresc si eu cu interes fenomenul, desi inainte de asta mai prindeam transmisiuni ale postului german DSF, iar mai tarziu transmisiuni FOX Sport care intra dupa Fox Kids.

Corect, Pro Tv au fost primii de la noi, dar erau si DSF, asa cum bine ai zis! Acolo urmaream toate meciurile, desi n-am inteles o boaba din comentariu...

On Topic:

Best logos:
Broncos
Falcons
Redskins
Texans
Bills

Worst logos:
Browns ( cred ca e timpul sa intre si ei in rand cu lumea, poate li se schimba norocul)
Jaguars ( au niste alternate logos, mult mai faine decat cel oficial )
Titans

gaby23k
17th January 2010, 19:01
1.broncos
2.rams
3.panthers
(+ cardinals,redskins)