PDA

View Full Version : Cine e idiot ? UEFA sau Pro tv ?



Paul
21st June 2005, 20:13
Hmm , Pro tV ne anuntza ca exista riscul ca vineri sa picam cu Liverpool , fiindca ei nu sunt capi de serie in turul II ; Si cica au aflat de la UEFA chestia asta :

Insa ia uite ce ne arata UEfa.com

http://www.uefa.com/competitions/UCL/news/Kind=1/newsId=310668.html

Poll deschis pana vineri , cand aflam rezultatele.

Ultras
21st June 2005, 20:36
Nu cred ca se pune problema sa cada Steaua cu Liverpool. Englezii vor fi cap de serie in toate fazele competitiei. Doar detin titlul...

t.b.
21st June 2005, 20:36
si in cazul in care Liverpool pierde sa zicem cu Rabotniki, va fi rabotniki cap de serie???

mai credibila mi se pare sursa uefa.com... deci se intelege ce am votat

Paul
21st June 2005, 20:37
Pai se face tragerea si pentru turul II.
Se va trage ceva de genul

Castigatoare : Liverpool vs rabotniki aia (meci din turul I) contra Haiduc Split de exemplu :D

SORENSEN
21st June 2005, 20:46
si in cazul in care Liverpool pierde sa zicem cu Rabotniki, va fi rabotniki cap de serie???
Dc o echipa elimina un cap de serie , in turul urmator va prelua dreptul eliminatei de a fi cap de serie. :o:

Paul
21st June 2005, 20:51
NU bre n`ai inteles.
Insa tragerile se fac pentru 2 tururi inainte.

Hai sa`ti dau un exemplu.

Cand se face tragerea pentru turul III preliminar nu se vor stii rezultatele din turul II preliminar.

Sa presupunem ca in turul II se stabileste meciul Anderlecht vs Serif Tiraspol.

Ok .
Anderlecht e cap de serie in turul III.
Sa zicem ca se face tragerea la sorti si se stabileste:

Castigatoarea dintre ANderlecht si Serif contra Castigatoarea din Steaua si FKB Kaunas de exemplu.

Teoretic se poate ca Serif sa elimine pe Anderlecht , iar Kaunas pe STeaua si atunci sa se joace Serif - Kaunas in turul III , iar una sa intre in grupe.
La fel se poate juca Serif - Steaua Bucurestii , Serif fiind "cap" fiindca a eliminat pe ANderlecht.

Ca si in tenis unde se face tablou.
Daca un outsider elimina favoritul nr.1 , atunci preia culoarul favoritului.
Inteles ?

t.b.
21st June 2005, 21:00
Saracu` redactor, ar trebui sa-l anuntam ca a fost declarat oficial idiot :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

vagus
21st June 2005, 21:07
Nu trebuie sa faci sondaj ca sa afli raspunsul la intrebarea aia ... :ciocan: Lucrurile par destul de clare ...

Paul
21st June 2005, 21:08
Loz , da sa vezi ca cine are TV si se uita la Pro TV si tine cu STeaua (sau nu ) deseara face rugaciuni sa nu picam cu Liverpool ...

gobblin
22nd June 2005, 10:41
Castigatoarea dintre Liverpool FC (ENG) si FK Rabotnicki (MKD)va juca cu HNK Hajduk Split (CRO).

Steaua va juca cu castigatoarea dintre FC Haka (FIN) vs. FC Levadia Tallinn (EST)
Eu asa citesc tabelul de pe linkul UEFA.

gobblin
22nd June 2005, 10:42
Castigatoarea dintre Liverpool FC (ENG) si FK Rabotnicki (MKD)va juca cu HNK Hajduk Split (CRO).

Steaua va juca cu castigatoarea dintre FC Haka (FIN) vs. FC Levadia Tallinn (EST)
Eu asa citesc tabelul de pe linkul UEFA.

Steaua nu are nici o sansa sa joace contra lui liverpool pentru ca e seeded (cap de serie) in turul 2. Si castigatoarea dintre L'pool si ailalti va fi tot cap de serie.
Steau poate sa joace contra Liverpool doar in grupe daca se califica

sun
22nd June 2005, 11:03
@ gobblin . Gresesti . Inca nu s-a efectuat tragerea la sorti. In tabel sunt scrise ALEATOR echipele . Daca citesti pe orizontala gresesti . :ok:

Ultras
22nd June 2005, 11:51
Eu am impresia ca vreti sa jucati cu Liverpool din primul meci... :drak:

Pot sa pun pariu ca Liverpool va disputa meciul cu numarul 1 si va deveni cap de serie pentru turul II. Asa ca stati linistiti...

uti2102
22nd June 2005, 13:36
Ce pariu sa pui Ultrase, se shtie ca asha va fi.

Ultras
22nd June 2005, 13:52
Am incercat si eu! Poate se baga careva... :drak:

savicevici
24th June 2005, 14:02
Aia de la pro tv sunt *******i.
Vom juca cu cistigatoarea dintre campioanele Irlandei si Irlandei de nord.

Paul
25th June 2005, 19:44
faza zilei :

V. Iacob - "E bine ca am scapat de Liverpool !!!"

E clar , el se uita la Pro TV :D