PDA

View Full Version : Cu cine vreti sa jucam in turul III preliminar al Ligii Campionilor ?



Paul
21st June 2005, 19:44
In cazul in care nu apar mari surprize , vom intalni una dintre urmatoarele echipe.
Doar pentru Stelisti !

Triphat
21st June 2005, 19:55
Rosenborg, cea mai slaba echipa din acest tur, oricum o sa avem zile grele de tot daca ajungem acolo, ar trebui o performanta similare celei cu Valencia! Sa vedem ca transferuri vor avea loc, cu cine picam, si dupa aia o sa comentez mai mult Forza Steaua!

Paul
21st June 2005, 19:57
me too ;
Si eu vreau cu Rosenborg ... de asemenea si Werder s in forma de cozonac :D

SORENSEN
21st June 2005, 20:58
Villareal , dar sa vedem ce va fi

Paul
21st June 2005, 21:09
O sa matura cu noi , asta e clar ; Crezi ca ar rata sansa sa joace in CHampions League pentru prima si ultima data in cariera !

SORENSEN
22nd June 2005, 00:58
Realist vorbind nu avem cum , cu ce sa trecem de turul 3 .

pashpa
22nd June 2005, 03:38
Aici nu e vorba de revansa ci de cea mai slaba echipa din alea existente in turul 3!!! Asa ca lasam revansa deoparte!

pashpa
22nd June 2005, 04:17
Hai ma, sa fim seriosi!!!!!!!!!!!Mai bine lasa...Primul post??????? De aia!!!!!

dragos_popa17
22nd June 2005, 10:40
Glasgow Rangers. Intotdeauna am jucat bine impotriva britanicilor, si la nivel de club si la nivel de echipa nationala.

uti2102
22nd June 2005, 13:32
Eu cred k suntem optimishti, data fiind situatzia actuala, ca ne gandim deja la turul III.......
Parerea mea e ca atat timp cat nu cadem cu o echipa de zei, gen Manchester, Inter, etc. avem shansa noastra. Acum ce vrem, sa ne calificam in CL dupa ce eliminam nishte ciurucuri ?! Trebuie sa demonstram ca meritam in CL.
Indiferent de adversar eu cred k aceasta calificare se va juca mai mult decat 20 de minute, cat s-a jucat anul trecut ptr Dinamo....

dragos_popa17
22nd June 2005, 16:37
Eu unul nu-mi fac prea multe iluzii in ce priveste CL. Avem o sansa doar daca vom face cateva transferuri de marca si evitam echipele mari. Parerea mea ca obiectivul mai realizabil ar fi un parcurs bun in cupa UEFA. Daca ajungem in grupe(lucru realizabil avand in vedere ca am fi cap de serie in primul tur) avem sanse foarte mari sa ajungem iar in primavara europeana. Iar dupa doua sezoane de primavara europeana putem spera intradevar la CL.

Paul
22nd June 2005, 16:42
Ai dreptate;

Dupa parcursul bun pe care l`am avut suntem siguri ca ajungem in grupele UEFA (adica avea culoar) , si de acolo putem merge in primavara.

EU unul cred ca si actualul lot , cu un atacanti si un mijloc coordonator ar fi destul pentru Champions League.
Ma gandesc la Alin Stoica ca este gratis ca mijlocas si un atacant care poate fi adus de afara.

sun
24th June 2005, 11:48
steaua n-a primit licenta uefa, ati auzit bine asa ca va juca doar in campionatul intern :o:

Si Dinamo a primit-o ??? :happy

Dintre echipe , o vreau pe Liverpool , ca sa aratam lumii ca putem sa eliminam again detinatoarea trofeului . :drak:

Sau , dak nu e Lpool atunci Rosenborg :P

uti2102
24th June 2005, 13:42
Deocamdata e bine, macar shtim ca jucam in UEFA.... :P
La asha transferuri tre' sa tremure chilotzii pe noi shi cu irlandezii...

Mariusmadmax
24th June 2005, 17:20
Cred ca ar trebuii sa picam cu una cat mai slaba ... trebuie sa reusim sa intram in grupe !!!

DaRk_Star
24th June 2005, 19:30
n-am nici o preferinta,numai sa nu jucam cu manchester...pana si inter poate fi eliminata (acum vreo 4-5 ani i-au scos la nivelul asta suedezii de la halmstad,parca)...iar daca am juca cu liverpool,nu cred ca s-ar supara cineva...

totusi,daca e sa votez pe cineva ,as zice villareal..inca de cand ne-au marcat primul gol in retur am sperat sa ne luam revansa...

inter
24th June 2005, 19:35
ar fi super sa jucati cu Inter !

dragos_popa17
25th June 2005, 09:09
Si sa-i eliminam.

SORENSEN
25th June 2005, 12:46
Zic eu ca Villareal si nu ca revansa , in primul rand cred ca puteam sa-i batem (dc atacantii erau in forma ), alti cum ar fi Rosenborg sunt si ei ok .

popandau
26th June 2005, 17:29
:confused: cu jucatorii care sunt acum nici nu ma gandesc la grupe. Si nici ei.

pashpa
26th June 2005, 17:54
Cu o echipa din Belgia sau cu Rosenborg ar fi cel mai idicat. Zic ca ar avea o forma apropitata de cea a stelistilor, Celelalte echipe au prea multe meciuri in picioare pt ca Steaua sa le faca fata macar din punct de vedere fizic ca sa nu mai vorbim de diferenta de valoare........ Dar cu putin noroc la tragerea la sorti sau chiar in teren, poate va reusi sa intre in grupe, pt a demonstra ca are totusi valoare!!!

uti2102
26th June 2005, 17:56
Din punct de vedere fizic nu cred k Steaua e cu mult sub posibilele sale adversare. Sa nu uitam ca Steaua a intalnit adversari valoroshi in ultimii ani shi a fost in stare sa joace 90 de minute la acelashi nivel. Prefer o echipa din Belgia pentru ca Rosenborg au jucatori masivi ce ne pot face la "fixe"...

pashpa
26th June 2005, 18:08
Ai dreptate alpopa in leg cu jucaorii lui Rosenborg, dar poate jocul prestat de Steaua nu le va da prea multe sperante!!! Astept reinvierea Stelei de alta data cand purtau apelativul de "vitezistii"!!!
Uitandu-ma mai bine pe lista posibilelor adversare, cred ca 50 % dintre ele sunt totusi de invins.Sezonul trecut ne doream sa nu cadem cu Valencia. Din pacate, spre ghinionul nostru, am cazut totusi cu ea, dar pana la urma s-a dovedit, a fi un mare noroc!!! Asa ca, sa fie care o fin numai sa fim bucurosi la urma!!!!!!!! Succes Stelei!!!!!!!

DaRk_Star
26th June 2005, 20:42
Cu o echipa din Belgia sau cu Rosenborg ar fi cel mai idicat. Zic ca ar avea o forma apropitata de cea a stelistilor...!

nici cu dinamo kiev sau lokomotiv nu ar fi imposibil...mai ales ca ne-am tras antrenor sovietic acum...
desi,lokomotiv ar fi in plin campionat la ora aia...

Paul
26th June 2005, 21:49
nop ... Dinamo Kiev ne da de sarim in sus , iar cu rusii la ce investitii fac nu e bine sa ne punem.

Mult mai accesibili par belgieni sau chiar scotienii ...

DaRk_Star
26th June 2005, 22:27
cine? celtic? neeee... :nah:

ma tot uit la werder....nu e chiar asa de tare acum iar daca am fi totusi eliminati de ei,macar e o echipa germana,nu? :D
remember lyon-werder 7-2 ..!!! :o:

Mihai
26th June 2005, 23:05
Ce e pus acolo in poll sunt adversarii posibili ai Stelei? Cu altii nu poate sa cada? Doamne ce meci greu o sa aiba indiferent cu cine o sa joace. Da steaua nu a fost cap de serie? Cum dracu a ajuns sa joace cu echipe asa de bune...

Paul
26th June 2005, 23:09
Mihai plec de la premiza ca pui intrebarea la modul serios si nu vorbesti la misto.
Da STeaua nu va fi cap de serie in turul III

Cu unul dintre acei adversari va cadea pentru accesul in grupe ... ai auzit de alea numa de la TV sau eventual stii ca acolo joaca an de an una dintre favoritele tale !

E normal sa fie mai greu , si este greu fiindca alte echipe , dar mai ales Dinamo ne`au ajutat sa avem un coeficient national de tot rahatul ...

Iti dau un link , cred ca te descurci , desi pe intern sunt 2 topicuri cu calcule ... poate nu ai avut timp sa le urmaresti

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/
gasesti acolo tot ce vrei in materie de cifre !

Mihai
26th June 2005, 23:17
Chiar vorbeam la modul serios.
Gata am vazut si ce m-a indus in eroare... credeam ca vorbesti de turul 2, si sincer chiar ma miram sa fie echipe atat de puternice.
In rest din echipele alea chiar nu vad una mai accesibila. Toate sunt la fel. Da aveti sanse.

PS: Paul am vorbit/scris pe un ton frumos, nu am jignit, nu am luat pe nimeni la misto nu cred ca era necesara faza cu "ai auzit de alea numa de la TV". in rest numai bine si sper sa ajungeti cat mai sus in CL! Numai eu stiu cat am tipat si m-am bucurat cand a ratat Divaio (sau cum dracu s-o scrie :D) 11m-ul. Sunt prea bine dispus azi ca sa ma cert pt fotbal. :bere:

DaRk_Star
26th June 2005, 23:20
E normal sa fie mai greu , si este greu fiindca alte echipe , dar mai ales Dinamo ne`au ajutat sa avem un coeficient national de tot rahatul ...

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/
gasesti acolo tot ce vrei in materie de cifre !

paul,adevarul e ca nu dinamo e de vina ca nu suntem cap de serie in turul 3.... coeficientul si-l face fiecare echipa singura,nu?

interesant site-ul...exact ce imi doream in materie de statistici si coeficienti...:D

Mihai
26th June 2005, 23:22
Cum :o:
Nu conteaza cate ptc au strans toate echipele din tara respectiva?

Paul
26th June 2005, 23:22
si Dinamo ... fiindca datorita lor a ajuns romania sa aiba coeficientul asta ...
oricum tot nu am fi fost capi de serie .. dar daca faceau si ei macar jumate din cat aducem noi an de an ...stateam mai bine si rapidul nu juca acuma din turul I preliminar...

Paul
26th June 2005, 23:25
Cum :o:
Nu conteaza cate ptc au strans toate echipele din tara respectiva?

Mihai ...
In primul rand conteaza coeficientul echipei respective...insa la aia se adauga 1/3 din coeficientul tarii respective...

Punctele STelei ii sunt utile STelei in primul rand , insa indirect fac coeficient Romaniei adik si Rapidului ii revine 1/3 din punctele Stelei ... chiar daca nu a jucat ...

uti2102
27th June 2005, 12:42
Nu, Rapidului shi Dinamoului le revin ~ 1/9 din coeficientul Stelei. Adik 1/3 din coeficientul de tzara, care este coeficientul Stelei/3 (ca celelalte nu prea strang mare branza...)

Paul
27th June 2005, 12:48
aaaa ca de fatp punctele stelei se impart la numarul de echipe participante si se transforma in coeficientul de tara ;

viorel 31
28th June 2005, 08:37
De preferat din lista de poll echipele din Scotia, cele din Belgia, Sporting si Rosenborg.
Cat despre revanse...sa le lasam. Vorba unui alt forumist - la ora asta "matura cu noi" echipe ca Villarreal sau Liverpool.
Sa ne intalnim cu ei in ....sferturi/semifinale :D

OwenSkeet
28th June 2005, 17:12
k sa avem o sansa si sa speram k vom ajunge in grupe un adversar k Rosenborg este excelent pt noi..;)

Paul
2nd July 2005, 01:24
De preferat din lista de poll echipele din Scotia, cele din Belgia, Sporting si Rosenborg.
Cat despre revanse...sa le lasam. Vorba unui alt forumist - la ora asta "matura cu noi" echipe ca Villarreal sau Liverpool.
Sa ne intalnim cu ei in ....sferturi/semifinale :D
Cel mai bine in grupe !

DaRk_Star
2nd July 2005, 21:11
Cel mai bine in grupe !

cel mai bine ar fi sa jucam in finala,nu...? dar cu lotul asta in cel mai bun caz intram in grupe...
desi nu prea cred... :headbang:

Paul
29th July 2005, 16:31
OwenSkeet, pashpa, Paul, tanita, Triphat, viorel 31

Uite aici cei care au intuit corect...