PDA

View Full Version : Reclame



ieppy
21st June 2005, 00:01
acum eu inteleg sa avem reclame, pop-up-uri si alte chestii de genul. :D

ce nu inteleg eu e de ce primesc PM de la tvsport, nu ii retin nick-ul nou, in care face reclama la forumul lui. :D Adik pana una alta e un site concurent :happy iar atragerea de useri e o chestie ce trebuie oprita din fasa ca tare imi e ca se va injumatatii numarul de useri daca aceste PM-uri continua. :D

rog the powers that be sa ia atitudine. :D

Tess
21st June 2005, 00:05
...subscriu, mai ales ca acest tvsport insista in trimiterea aceluiasi mesaj -- l`am primit de doua ori, ce naiba!!!
hei...u...opreste-te!

Vadim
21st June 2005, 00:06
TV Sport asta (care acum are nickul Andreu Andry) incepe sa devina un major pain in the ass. E vorba de hartuirea userilor si de spam pe PM. Concluzia este una: ban permanent.

Angelina Jolie
21st June 2005, 00:08
Nickul nou al individului este Andrey_Andry. Eu de la asta am primit. Si tine si cu Iasiul. :no: :rosu: :no:

Paul
21st June 2005, 00:09
loz ,cum de nu am primit mesaj de la TV Sport ???

Deja unii s-au dus la el pe forum ... n`are rost sa`i insir ...

Sergio
21st June 2005, 00:11
Nici eu n-am primit. Ce bine. :D

desdemona
21st June 2005, 00:12
Nici eu nu am primit, dar pe mine nu ma vrea pe forumul lui despre care am zis ca este 0... ci in patul lui :D:D:D

:happy

Vadim
21st June 2005, 00:12
Sa fim atenti daca isi face clone cu care va mai trimite alte PM-uri... Daca va face asa, ban direct la IP. E vorba de ideea, nu de frica de forumul lui... hai sa fim seriosi. Nu se poate tolera hartuirea oamenilor pe PM.

Oricum, si-a luat de o grija. Nu mai poate da PM-uri, cel putin nu de pe userul asta...

desdemona
21st June 2005, 00:16
Pai forumul ala e de cacao :happy Si se supara cand i-o zic :D:D Mai intru si eu pe alte forumuri, dar macar imi aleg locatia - in fuctie de interese... asta e singurul sportiv - pt ca e cel mai bun :D:D Auzisi, Vadime? :evil:

@Paul, cine s-a dus pe forumul lui stim, lasa-i in pace, sa fie sanatosi :happy

Vadim
21st June 2005, 00:17
Chiar Paule, zi-ne cine s-a dus acolo, ca sa le dam ban defiintiv. :D

Sergio
21st June 2005, 00:19
Nici eu nu am primit, dar pe mine nu ma vrea pe forumul lui despre care am zis ca este 0... ci in patul lui :D:D:D

Pt asta nu e nevoie de PM... :D

Cred ca nu stie ca nu esti disponibila, altfel nu-mi explic cutezanta tanarului... :cool:

PS. Cine s-a dus la el pe forum? Vadime, tu cumva? :rolleyes:

Vadim
21st June 2005, 00:20
Da, m-ai prins... :D

Sergio
21st June 2005, 00:21
Ban for you! :D

ieppy
21st June 2005, 00:23
bah, si eu am fost in inspectie pe acolo. :D dar cu un scop, si acum nu mai e cazul sa am duc. :D

Sergio
21st June 2005, 00:24
Tu te duci cu scopuri precise. Distroy from the inside and exit! :D

Vadim
21st June 2005, 00:25
Andrey Andry (fostul TV Sport) a venit pe forum printr-un scandal de toata rusinea si pleaca si mai sifonat. E varza cu carne...

@Ieppy: pe Toarna mai intri? :D

desdemona
21st June 2005, 00:25
Hai ma ca se stiu aia care s-au dus :D:D

Asa Vadime? Iti trimisesi spioni acolo? Trebuia sa ma intrebi pe mine, ca-ti ziceam cum e, ca am tras cu ochiul la miste poze :D:D

@sergio, pai nu stii ca io-l doream, dar nu-mi mai impartasea el iubirea? :happy Dar fara tricou :drak:

ieppy
21st June 2005, 00:25
neah, aveam chef de ras si cum acces la RA pana, a trebuit sa ma duc la sursa. :D

mai arunc cu ochiul pe toarna. :D

Vadim
21st June 2005, 00:26
N-am trimis pe nimeni, Doamne feri.

Al Dracu
21st June 2005, 00:30
Bai! Sinteti scandalosi! Rusine celor care au aplicat masura banului permanent! Conducerea acestui forum nu e deloc capabila sa intretina starea de buna dispozitie a userilor? :D Ne-ati taiat sursa principala de distractie! :drak:

desdemona
21st June 2005, 00:31
Cum asa? Au taiat-o de muuuult! De cand cu Pacala :D

Vadim
21st June 2005, 00:32
@Al Dracu: Am incercat cit mai mult sa tragem de el, insa se pare ca a cedat psihic spre finalul acestui ban terifiant de 14 zile. :D Episodul cu PM-urile arata ca ori crede ca lumea de aici e cu creierul taiat ori ca e la pamint, devastat.

@Desdemona: Nu, totusi nu se compara unul cu altul... Nu ii ajunge nici la degetul mic de la piciorul sting (Pacala lui Andrey_Andry) :D

Paul
21st June 2005, 00:32
Chiar Paule, zi-ne cine s-a dus acolo, ca sa le dam ban defiintiv. :D

1.Fia la ciordit de poze !
2. Mapax , un fel de iulian :D adik super moderator;

Cativa forumisti cu activitae pe Extern ... de aia zic ca e pericol sa nu`ti racoleze oamenii de pe Extern care nu sunt infipti in forum

Vadim
21st June 2005, 00:34
Mapax nu e nici o pierdere. :D Fia vad ca fost in interes de serviciu, nu e nici o problema. :) Hai ca nu ai pierdut momentul sa il dai si tu in git. :) Da' chiar, de unde stii de Fia? :rolleyes:

ieppy
21st June 2005, 00:38
eu am spus ca o sa fie invazie de useri pe forumul ala, nu ma crede nimeni. :D

Vadim
21st June 2005, 00:39
Cred ca deja e. Nu tine serverul de ce trafic are. :D

desdemona
21st June 2005, 00:43
@Desdemona: Nu, totusi nu se compara unul cu altul... Nu ii ajunge nici la degetul mic de la piciorul sting (Pacala lui Andrey_Andry) :D

Cum adica?????? Nu-mi plac glumele tale, mai Vadime! Abia ce ma inveselisem si eu putin si tinusi sa-mi strici bucuria!

:D:D:D

Apropo - are dreptate Al Dracu.. noi cu cine ne mai amuzam? :evil:

@Al Dracu: http://www.gamerzplanet.net/forums/images/smilies/notworthy.gif

Sergio
21st June 2005, 00:44
Da' chiar, de unde stii de Fia? :rolleyes:
Fia a pus pozele cu flacaul ca sa-l putem admira si noi. :D

@desde: si cu teveul si cu Pacala... nu te saturi niciodata? :drak:

desdemona
21st June 2005, 00:49
@sergio, sunt nesatula.... si inca nu ii stii pe toti :D:D Vezi ca-ti mai povesteste Ingerash pe putin unul :happy Parca mai stia si Seby unul.... :happy

ieppy
21st June 2005, 00:49
desde, nasoala treaba. :D cum te descurci? :D

desdemona
21st June 2005, 00:55
@ieppy, i-am programat :D:D Pe sot l-a trimis patronu' in concediu, asa ca-mi fac de cap http://www.gamerzplanet.net/forums/images/smilies/27.gif

:happy

ieppy
21st June 2005, 00:56
mah, sper sa te tina. :happy All the best. :P

desdemona
21st June 2005, 01:00
Pentru sotz? :rolleyes: Ii transmit :P

ieppy
21st June 2005, 01:01
nu pentru el. dar si pentru el. :D

t.b.
22nd June 2005, 14:45
pai si eu despre site-ul asta am aflat tot dintr-un PM pe un forum "concurent" nu o sa ii dau numele stati linistiti, oricum e unul nashpa si se incarca greu...
Nu e chiar asa o mare tragedie...

desdemona
22nd June 2005, 14:56
I-auzi :D:D

Cum era aia cu "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face :happy

Darkslowstar
22nd June 2005, 15:08
pai si eu despre site-ul asta am aflat tot dintr-un PM pe un forum "concurent" nu o sa ii dau numele stati linistiti, oricum e unul nashpa si se incarca greu...
Nu e chiar asa o mare tragedie...


LOL! Cine te-a racolat, daca nu e secret? Cineva cunoscut de pe aicea? :D

desdemona
22nd June 2005, 15:13
@Hai ma Dark, iti dai seama ca era si culmea sa fie tot de vitza nobila (rege, conte etc.) si dincolo !! :D:D

ieppy
22nd June 2005, 15:18
daca era unul "nascut in doi timpi repede" care ti-a dat PM-ul atunci e de bine. :D

t.b.
22nd June 2005, 22:06
nu l-am vazut pe ala aici, poate are alt nume... hmmm... n-avea prea multe mesaje pe acolo da` la ce varza ii pe forumul ala... nu ma mir, o juma` de ora iti trebe pana pui un post...

Mihai
6th July 2005, 03:26
Am si eu o mareee problema! Ma streseaza rau de tot reclama aia la Pepsi Max! Pe langa ca partea audio e stresanta (dar dehh asta e vina lu Pepsi) se repeta la nesfarsit reclama aceea! :(
De ce nu ruleaza doar odata si dupa aceea sa se opreasca, cum fac alte reclame mai putin stresante?:o:

PS: cat am scris postul m-am saturat de: "(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang: "(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang: "(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang: "(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang: "(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang: "(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang: "(sirene) gustul maxim de colaaa" :headbang:
uite ca am inceput si eu

Cainele
6th July 2005, 06:41
subscriu la "plangerea" lui Mihai , e aiurea , mai ales cand vrei sa asculti ceva in timp ce "navighezi" :(

fia
6th July 2005, 08:31
Din cate stiu eu nu Vadim alege reclamele, ci sunt puse/schimbate de firma de publicitate.
Exista o perioada in care va rula, in functie de cat s-a platit. La fel a fost discutia si cu reclama la PSD din campania electorala.

desdemona
6th July 2005, 08:48
Asta nu ne impiedica sa :headbang: ... Sau poate e o metoda eficienta de a ma dezvata de OLS - fara muzica nu pot (si nu o ascult in surdina), prin urmare am redus timpul de stat aici :D

Mihai
6th July 2005, 10:20
Exact asa am facut si eu :ok:

desdemona
6th July 2005, 10:23
Uite cum pleaca userii (aia buni :D:D:D ) :happy

ieppy
6th July 2005, 10:30
norocul meu e ca la servici nu am sound. insa acasa nu il mai deschid decat scurt si pana la prima reclama. de dimineata am avut niste nervi din cauza pepsi si alta reclama tembela de pe gsp unde mai si trebuie sa impusti nu stie ce kkt ca sa nu mai urle. ce inventie idioata. mde

desdemona
6th July 2005, 10:36
Au si ele rostul lor, dar astea agresive ma omoara cu zile :scared: :jerk:

Mihai
6th July 2005, 10:37
@ieppy :happy tocmai voiam sa zic ca cea de pe gsp e si mai enervanta :D
da vad ca mi-ai luat-o inainte :D

ieppy
6th July 2005, 10:39
mihaie, eu nu rad frate ca la 6:30 sa iti urle boxele la maxim KILL HIM sau ce pana mea urla ala nu e chiar haios. mde.

desdemona
6th July 2005, 10:42
Cum sa nu fie haios? :D:D Pai iti dispare si ultima urma de somn - plus ca te si descarci de nervi imediat, daca impusti ce trebuie pe acolo :D Numai avantaje :P "Mde" :D:D

Edgar
6th July 2005, 10:44
"Kill them now" sau "Kill him now" parca zice. Si urla ala acolo de crezi ca o sa-i pocneasca ficatii. :mda:

fia
6th July 2005, 10:45
@ieppy: stii care e solutia?

Nu te mai trezi asa devreme, ca sa fii indispus :D

Marquise MGP
6th July 2005, 11:15
unde e mah reclama asta ca vreau si eu so vad...mie numi apare nimic :D

Mihai
6th July 2005, 11:22
norocosule... :ciocan: :drak:

ieppy
6th July 2005, 11:28
fia, sunt platit sa ma trezesc la ora aia altfel iti dai seama ca nu se punea problema. :P

Marquise MGP
6th July 2005, 11:30
numi apare reclama dar apar eu logat fara sa fiu conectat...interesanta kestie...cu reclama rezolv eu cumva sa o vad :D

Mihai
6th July 2005, 11:34
o fi de la colne :drak: :pace:
Vezi ca mai au si altii probleme d-astea... si unii sunt chiar in functii inalte :D

Marquise MGP
6th July 2005, 11:40
sa vezi treaba...miam dezactivat pop-up blockerul si miau aparut reclame la playboy cu pamela andersson...cred ca il las dezactivat...incepe sami placa OLS din ce in ce mai mult :D :D

PS : bine ca miai zis ca e de la clone...le opresc imediat :drak:

Mihai
6th July 2005, 11:46
:o: reclame la Playboy? Ia sa-mi scot si eu blockerul :D :D

ieppy
6th July 2005, 11:53
eu nu am blocker si tot nimic. acum chiar ma oftic. :D

Mihai
6th July 2005, 11:55
Marquise ne-ai bagat la banuieli :D hai asteptam detalii :D
Sau mai bine da-ne user nameul si parola de la una din clonele tale... sa vedem si noi :drak:

Darkslowstar
6th July 2005, 12:21
Ce reclame mah, ca eu n-am vazut nimic de multa vreme. Ati baut ceva, sau adminul retele de la munca isi cunoaste treaba :D

desdemona
6th July 2005, 12:23
La munca nu am nici eu probleme, dar acasa.............. :sleep:

Edgar
6th July 2005, 12:36
Mie a inceput sa-mi placa reclama aia de la sentimente.ro. E linistita, nu tipa ca nebuna. :)

desdemona
6th July 2005, 12:40
Ce reclama la sentimente?

Edgar
6th July 2005, 12:41
De pe ols, evident. N-ai prins-o niciodata? La tine s-a blocat pe "gustul maxim de cola" probabil :) Sau poate pentru ca e tacuta, n-ai bagat-o in seama. Ei, vezi? De asta s-au introdus reclamele "urlatoare" :D

desdemona
6th July 2005, 12:43
De blocat nu ma prea blochez, dar nu stiu daca am prins-o. Da-ti seama cat de atenta sunt la reclame... e clar ce rezultate au (astea "linistite") :rolleyes: P-astea agresive nu ai cum sa nu le vezi... dar ASTA NU INSEAMNA CA SUNT CELE MAI INDICATE! :mda:

Marquise MGP
6th July 2005, 12:43
imi apare reclama la playboy doar cand intru cu IE fara pop-up blocker ... cu mozila imi apare altceva...incerc acuma cu netscape si opera...va tin la curent :D

andreiush
6th July 2005, 14:09
Mi-a aparut si mie aia cu pamela:D
Dar tot mai des intra cea cu pepsi!!!:headbang:

Sharkie
6th July 2005, 14:11
Mie nu imi apare nimic.Folosesc Mozilla.
E misto aia la Playboy ? :D :P

Catalanul
6th July 2005, 14:13
eu am probleme cu reclamele doar daca intru cu IE (adica niciodata :D) asa ca schimbati-va browseru` daca vreti sa aveti liniste ;)

ADelPiero
6th July 2005, 15:11
Mi-a aparut si mie aia cu pamela:D
Dar tot mai des intra cea cu pepsi!!!:headbang:

eu n`am dat de nici o pamela... si nici un pepsi :(

desdemona
6th July 2005, 15:16
eu am probleme cu reclamele doar daca intru cu IE (adica niciodata :D) asa ca schimbati-va browseru` daca vreti sa aveti liniste ;)
Pai nu auzi ca au dat-o la intors? Acum vor sa le intre, mai ales daca e vorba de Pamela :D:D

ieppy
6th July 2005, 15:26
pamela ca pamela dar aia de la pepsi trebuie sa se opreasca.

Darkslowstar
6th July 2005, 16:06
Pamela ar putea sa vin mai des :D

Marquise MGP
8th July 2005, 03:03
gata am reusit sa vad si eu reclama la pepsi...fara comentarii...jalnica :no:

Cainele
8th July 2005, 08:18
Bah sa ii taie sonorul :(
PS: Trec la Coca- Cola

ADelPiero
15th July 2005, 01:27
gata am reusit sa vad si eu reclama la pepsi...fara comentarii...jalnica :no:

da... am vazut`o(auzit`o) si eu acuma ... aveam putin boxa data la "maxim", deci ... :ciocan:

Catalanul
15th July 2005, 01:52
:o: ma mir ca inca mai "supravietuieste" mult vestita reclama pe care eu din fericire/nefericire nu am vazut-o (inca) :D

inter
15th July 2005, 02:12
nici mie nu mi-a aparut decat de 2 ori ... si era asa de misto ...

ADelPiero
15th July 2005, 02:13
tre` sa dai multe refresh`uri ...cand esti pe IE ... si iti apare... :D

Catalanul
15th July 2005, 02:14
am incercat asta si nu mi-a mers :D dupa vreo 2 minute de asteptare m-am plictisit si am inchis IE`ul :D cred ca tre` sa ai mare noroc ca sa dai de reclama :rolleyes: (ma refer la cei care nu folosesc IE)

ADelPiero
15th July 2005, 02:16
eu am dat de ea pe la 01:15.... ia sa mai incerc .... sa vedem daca mai intra:D dar inainte de toate... OPRESC BOXA ;)

Catalanul
15th July 2005, 02:17
dar inainte de toate... OPRESC BOXA ;)atunci n-o sa mai aiba nici un farmec reclama :P :drak:

inter
15th July 2005, 02:18
Alex pai tu nu ai decat o Boxa? :D:D nasol ... sincer! nu te poti delecta intradevar cu aceasta reclama superba! /hello

ADelPiero
15th July 2005, 02:19
am 2 :D stanga + dreapta... dar numai una are ON / OFF...

din al 2lea refresh mi`a intrat pepsi`ul ;)

inter
15th July 2005, 02:20
nici nu stii ce misto de aude pe "5+1" .... marfa!

ADelPiero
15th July 2005, 02:24
de 4 luni ma tot gandesc si intreb ce sistem e mai bun ... si fiecare zice altceva... nu m`am putut decide :(

Catalanul
15th July 2005, 02:25
din al 2lea refresh mi`a intrat pepsi`ul ;)vezi ca e destul de grav :evil: ai probleme mari de tot :D

ADelPiero
15th July 2005, 02:28
stai linistit ... ca nu l`am tinut mult :D l`am scos repede :P

desdemona
15th July 2005, 02:55
nu te poti delecta intradevar cu aceasta reclama superba! /hello
:o: Cred ca primiti cu totii procente de la reclama asta.. ia sa o laud si eu putin, dar nu chiar acum, ca-s implicata in alta campanie care-mi ocupa tot timpul :evil:



am 2 :D stanga + dreapta... dar numai una are ON / OFF...

din al 2lea refresh mi`a intrat pepsi`ul ;)
Ce 2, una pe stanga si una pe dreapta? Si unde a intrat sticla de Pepsi?? :o:
M-ati bagat de tot in ceata :drak:

@Catalanule, cred ca ai devenit imun de la atata Mozilla - si de aia nu se prinde saraca reclama de tine :D:D

Sergio
15th July 2005, 12:08
Eu n-am apucat sa ma delectez cu reclama pana acum. Cred ca sunt si eu imun de la Mozilla. :D

Catalanul
16th July 2005, 15:21
in sfarsit am reusit s-ascult si eu reclama cu Pepsi /hello cu ajutorul IE`ului desigur :D

ADelPiero
16th July 2005, 15:23
si ti`a placut ?! :D ... mie nu mi se pare ca e enervanta :) .. doar putin te sperie daca nu esti antent :D

Catalanul
16th July 2005, 15:26
am avut noroc ca nu ascultam muzica :D pe moment nu m-a deranjat, insa iti dai seama ca alta era situatia daca erau date boxele la maxim si eram cu castile in urechi :rolleyes:

Ady
16th July 2005, 15:26
Finally am nimerit-o si eu ... acum va inteleg ...

Sergio
16th July 2005, 16:28
De mine nu se lipeste de fel... :mda:

Catalanul
26th September 2005, 16:26
Va rog eu sa faceti ceva cu reclama la Rexona. E de a dreptul enervanta faza cu tinta :headbang: Trebuie tot timpu' sa fac scroll pana-n susu' paginii ca sa opresc suntetul :mda:

desdemona
26th September 2005, 16:38
La Rexona e? Auzeam eu niste sunete ciudate de parca mi s-a stricat calculatorul :D :happy :P

Catalanul
26th September 2005, 16:42
Nici eu nu stiam :D Da' am intrat pe site si am vazut ca intr-adevar, despre rexona e vorba...

http://www.netbridge.ro/rexona/

Apolini
8th February 2006, 13:34
:D Ma enerveaza reclama aia cu cerealele... atat de gustos atat de delicios! Ascult muzica tare si brusc apare prostia aia! Chiar ma enerveaza!!!:D

realmadrid.com
8th February 2006, 14:02
Incearca sa intri cu Mozilla si nu cu Internet Explorer :D...mie nu-mi apare cu Mozilla.

Sergio
8th February 2006, 14:38
mozilla rulz. :yeah: :D

ADelPiero
9th February 2006, 15:09
am nimerit si eu aia cu cerealele :) pe mozila :D .... e bine ca are buton de MUTE

Sergio
9th February 2006, 15:45
are si buton de adblock. :D

don_denver
26th March 2006, 13:54
o reclama bine gandita, bine pusa la punct din toate punctele de vedere, iar finalul spune multe..:D
http://www.ad-awards.com/commercials/winners/2005/grand_ad-awards_2005/heineken/commercials-0-106.html

star-wars in viziunea LU:
http://www.ad-awards.com/commercials/winners/2005/food_-_beverage/lu/commercials-8-64.html

cum se conduce un wv:
http://www.ad-awards.com/commercials/winners/2005/vehicules_-_transportations/volkswagen/commercials-2-140.html

unde duce dusul pe stadioane:
http://www.ad-awards.com/commercials/winners/2005/medias_-_entertainment/ajinomoto/commercials-7-116.html

la ce poti renunta si la ce nu:
http://www.ad-awards.com/commercials/winners/2005/medias_-_entertainment/atletico_madrid/commercials-7-143.html