PDA

View Full Version : Bilete 2006-2008 © Serjent



Pages : [1] 2

Costin Nae
27th October 2006, 19:23
Salut baieti vreau sa postez si eu niste bilete ,bazate pe o strategie consecutiva a mizei la o cota intre 1,3-1,55.

Deci pun un bilet cota 1,3-1,55 ce castig pun din nou tot pe cota asta ..repet de 3 ori.

Pentru primul bilet sa ne bagam un pic la prietenii mei olandezi.

Bilet 1: Roosendaal v MVV (Mastrich) 1 ->cota 1,3 GB.
miza: 5euro ;eventual castig : 6,5euro

Analiza : Desi cota zice ca va fi un meci sigur,meciul va fi greu.RBC au 4 victorii consecutive acasa, iar MVV nu sta prea bine in deplasare pierzand unul dintre ultimele 4 meciuri cu 4 - 1 .Iar RBC vrea sa profite de forma buna si sa se razbune pt. 8-0 primit in '97 de la MVV neputand sa uite umilinta de atunci,deci desi cota e cea mai mica dintre toate meciurile de azi,pot sa fiu sigur ca nu este la categoria "meciuri strategice"

Costin Nae
27th October 2006, 20:18
Nu stiu inca care sunt regulile cand postezi,dar va invit calduros la opinii,discutii pe baza evenimentelor selectate,chiar si critici...nu mie frica

Va astept.:ok:

maldini3milan
27th October 2006, 20:29
Hai noroc Nae! si eu cred ca ar trebui sa bata rosendalul dar niciodata nu poti sa stii cu olandezi astia si nu tin minte ca o echipa sa fii avut mai mult de 4 victorii consecutive sez. asta in olanda si chiar si in cel trecut.Oricum bafta....:ok:

cata34u
27th October 2006, 21:18
1 inceput slabutz ptr RBC :(

min 8 - RBC Roosendaal 0 - 1 MVV Maastricht

iti tin pumnii ... sper sa revina RBC ...
MULT SUCCES !!! :ok:

Costin Nae
27th October 2006, 21:28
Analiza : Desi cota zice ca va fi un meci sigur,meciul va fi greu...


Mai este timp destul pentru revenire,si eu sper sa isi revina ca doar am pariat pe ei dar nu ma surprinde scorul.in ultimele intalniri directe se vede o rivalitate...nici un rez. de egalitate; asa ca un mic pont daca pariati live incercati un 12 prin min'66-70. pacat ca nu il am si la GB...:no:

cata34u
27th October 2006, 21:38
36 RBC Roosendaal 1 : 1 MVV Maastricht GOAL!!!

GO GO GO Roosendaal

Costin Nae
27th October 2006, 22:49
Deja sunt baze free,ca sa zic asa : min '86 Roosendaal v MVV 4-1 . /hello

Costin Nae
27th October 2006, 22:54
Bilet 1: Roosendaal v MVV (Mastrich) 1 ->cota 1,3 GB.
miza: 5euro ;eventual castig : 6,5euro


Bilet 1: Roosendaal v MVV (Mastrich) 1 ->cota 1,3 GB. Rezultat final : 4-1 WON.
miza: 5euro -> castig : 6,5euro ;profit :1,5 euro.

Costin Nae
27th October 2006, 23:47
Practic primul bilet fiind castigat pot sa trec la biletul urmator.Desi imi incalc una din reguli(aceea de a avea un interval mai lung de 2h30min intre bilete),pariind doar la 25 de min. de la ultimul bilet, am mare convingere in meciurile alese.

Bilet 2 :Sheffield Utd. v Chelsea Londra 2 ->1,28 cota GB(ora 11:29)
Hiroshima v Yokohama Marinos 12 -> 1,23 cota GB .
cota finala bilet : 1,57.

miza :6,5euro ; eventual castig:10,21euro.

Analiza: Doar prin prisma faptului ca acest sezon este mai echilibrat ,Chelsea trebuie sa nu mai piarda puncte la echipele mici,Sheffield este o echipa nou promovata si o sa faca o singura greseala care o sa o coste meciul...va juca impotriva lui Chelsea nu va juca pt. un punct sau trei puncte de clasament.Daca va juca cu avant nu va rezista mai mult de 30-35 min.La Chelsea Tarul Shevchenko incepe sa-si faca simtita foamea de goluri sa speram "ca va incepe sa-l lase stomacul" .Sincer pt. meciul acesta consider ca nu mai este nevoie de o studiere amanuntita a clasamentului sau a unui ev. prim 11 deoarece indiferent cati jucatori are chelsea indisponibili...sheffield poate sa aiba atatia apti de joc ca tot degeaba.

-Mafia pariurilor nu este un mit!! ea este cunoscuta si temuta de multi pariori "cinstiti",eu personal stiu sigur din surse100% ca meciul dintre cfr cluj v rapid fc 1-3 sez. trecut a fost aranjat...deci ca sa zica niciodata sa nu pariezi din JAPONIA mama mafiei.Dar potzi sa ocolesti acest avertisment si sa cauti sa preconizezi rez. ev. deja probabil gandite de "sefii de sus".Deci prin urmare statistica si analitica meciul Hiroshima v Yokohama F.M ar fi trebuit sa fie de un x2, cel mai sigur este 12.Mai mult nu am ce zice...


obs: am ales acest meci deoarece incepe de dimineata pe la 8:00 ,si vroiam sa am deja din bilet jucat (indiferent de rez.) ca sa stiu ce fac in continuare,daca ar iesi as putea probabil sa joc un pic la capete la meciul lui chelsea.

Cu astea fiind spuse ,Noapte buna:sleep: si spor la bani tuturor...de pe aceasta comunitate online.

Costin Nae
28th October 2006, 11:20
Bilet 2 : Hiroshima v Yokohama F.M 12 ->cota 1,23 Rezultat final : 3-0 WON

-mai am doar Sheffield UTD V Chelsea Londra 2 cota ->cota 1,28 ora 2:45,speram sa il transmita Canalul Telesport. Si cum ziceam aseara cei de la GB au pus meciul la live,astfel voi putea specula o recuperare,macar de 60-65% in caz daca chelsea ar face un rez. defavorabil,dar as putea si suplimenta castigul de pe biletul 2 cu 30-35% cel putin. Vom vedea...

maldini3milan
28th October 2006, 11:38
Bravo Nae !! te aproprii de finalul primei serii,deoarece nu vad cum poate sa piarda astazi chelsea...iese asta si daca mai pui un bilet cu cota 1,35 cel putin ajungi la 13,78 euro deci un profit de 8,78 euro intr-o zi juma' ....cred ca incep si io chestia asta cu rostogolirea cotei...succes in continuare!!

p.s :pai acum dc iti iese si biletul asta si urm. cum procedezi mai departe?ca sa faci profit??sau pana unde vrei sa ajungi??:yeah:

Costin Nae
28th October 2006, 11:51
p.s :pai acum dc iti iese si biletul asta si urm. cum procedezi mai departe?ca sa faci profit??sau pana unde vrei sa ajungi??:yeah:

Pai eu am depus 20 de euro la GB,am inceput strategia asta cu rostogolirea cotei la miza de 5 euro a patra parte din banca mea,intotdeauna imi fac un plan de la inceput sa incep doar cu a patra parte din sold,indiferent de sold.

Iti dai seama ca mai pariez si eu ceva in paralel cu ceea ce postez aici,deoarece sunt un mare fan la handicapurilor,si mai joc si inca o ramura care am inceput-o de la 10 euro dar cu 2 meciuri pe bilet tot timpul si o repetare de 5 ori(este mai riscant dar...)

In privinta seriei care am inceput-o aici ideea este urmatoarea :

-dupa prima serie de 3 bilete sa pun deoparte cei 5 euro cu care am inceput.
-apoi sa iau tot profitul si sa joc inca o serie de 3.
-apoi calculez profitul celei dea 2 serii si plus cei 5euro care ii las deoparte adun,si continui cu 50% din sold...si tot asa pana reusesc sa fac macar 10 serii de cate 3 repetari.

-Daca pierd in mijlocul unei serii continui cu 50% din ce mi-a mai ramas.:ok:

Costin Nae
28th October 2006, 21:43
Bilet 2 :Sheffield Utd. v Chelsea Londra 2 ->1,28 cota GB R.F: 0-2
Hiroshima v Yokohama Marinos 12 -> 1,23 cota GB . R.F: 3-0
cota finala bilet : 1,57. WON

miza :6,5euro ;castig:10,21euro.

Deci sa atacam biletul 3 ultimul din prima serie :

Bilet 3: Tarragona v Real Madrid 2 ->1,4 cota GB.
miza : 10,21euro eventual castig: 14,29 euro

Alexz
12th November 2006, 11:00
Ok, deci de 3 zile urmaresc sectiunea cu bilete si am ramas captivat de biletele care le atzi jucat,castigat sumele de bani rulate....Asa ca m-am decis sa postez si eu biletele mele aici nu ca as avea cu ce sa ma laud,dar intr-un fel consider ca ar fi benefic..adica totul o sa fie "transparent",nu o sa umblu cu manarii,iar asa poate resusesc sa imi imbunatatesc si "minusul" de la GB.Iar poate unii dintre voi m-ai bazati o sa ma ajute sa imi imbunatatesc alegerea meciurilor,combinatiile de pe bilete...asa ca sunt deschis la orice sugestii,incurajari,critici !!

Aici am atasat urmatoarele poze : Situatia financiara a contului si soldul curent,cu ultimul bilet in desf. pus ieri!

Mentionez ca daca nu imi iese acest bilet,eu pana la ianuarie 2007 fac o pauza de la pariuri,o sa incerc sa ma reorganizes si sa strang un fond adecvat inceperii unei noi campanii pt. imbogatire

Alexz
12th November 2006, 11:10
12.11.2006:

Situatia financiara per total : -52,91 euro (1865077.5 lei vechi).

Sold curent : Banca( 0 euro) / OpenBets( 1,16 euro)

================================================== =======
Pentru azi trebuie sa astept ultimul meci de pe bilet,Craiova v Poli Tim. sub2.5

-Daca imi iese soldul se va actualiza la Banca[ 2,77 euro(97.624,5ROL)]
-Iar apoi o sa va prezint noul plan de actiune,si targetul propus.;)
-Daca nu o sa revin pe threadul meu la 1.01.2007 cu forte proaspete,o sa fac o revolutie viloleta in pariuri!!

Alexz
12th November 2006, 14:11
12.11.2006:

Continuarea acestui thread,sau mai bine zis inceputul serios al acestul thread depinde deocamdata de :

U.Craiova v Poli Timisoara under2.5

min.10 scor : 0-0 :ok:

Alexz
12th November 2006, 16:11
12.11.2006:

U.Craiova - Poli Timisoara under2.5 FT:0-1 WON

Bun ...sa inceapa revolutia....

Sold : 2,78 euro Open Bets : 0 euro

Pai daca Tomas ala a facut din 10 o mie,hai sa vad ce fac eu din 2,78....
Target : 280 euro :ok:

Reguli de pariere :
-pot sa pariez pe fotbal,tenis,hochei,baschet...dar o sa incerc sa ma rezum la ftb si tenis;
-maxim 3 bilete pe zi,maxim 4 meciuri pe bilet,analiza lor e cheia succesului.
-cotele pot sa difere de la 1,25 pe bilet pana la 5,75 pe bilet.
-Disciplina,calm,si .....RABDARE.:ok:

Alexz
12th November 2006, 16:29
12.11.2006:

Sold:1,67 euro ; OpenBets:1,11 euro

Alexz
12th November 2006, 16:59
12.11.2006:

Sold: 0,50 euro OpenBets:2,28 euro

Si ultimul bilet pe ziua de azi :

Alexz
12th November 2006, 22:51
Pana acum s-au terminat meciurile de pe 2 bilete.Biletul 1 si 3 de pe 12.11.2006

Soldul : 1,25 euro OpenBets: 0,33 euro

Alexz
13th November 2006, 15:05
A iesit si biletul 2,soldul curent,si biletul pus pentru azi !

Alexz
13th November 2006, 15:06
Stiu ca e slabut dar cum am scris in primul sau al 2 post sunt pe minus 50 de euro,si deja m-am saturat sa mai bag,....ma joc cu centii astia sa vad daca reusesc ceva daca nu...iau o pauza sa strang un fond cosistent si apoi...rup tot!!:mda:

Alexz
13th November 2006, 15:26
Si ultimul bilet de pe ziua de azi....:mda:

Alexz
14th November 2006, 10:46
14.11.2006 :

Sfarsitul zilei de 13 nov. si soldul curent. Situatia totala la GB : -55euro(+3,05)
Se preconizeaza oare o revenire :evil:

Alexz
14th November 2006, 10:49
Sorry ,uitasem sa atasez biletele.
P.S: ce recomandati sa joc pt azi,oferta e cam saraca...
-si nu ar strica putina galerie,suport:yeah:

Celso
14th November 2006, 11:08
handbal feminin....o cota mica..dar care ridica..(cum imi place mie sa zic:evil: ) Romania-Polonia 1=>1.12:D ..sper sa te ajute!!!

TaciAcolo
14th November 2006, 13:08
bv :D ti-ai dublat fondu cel mai bine e easy money tot fondu pe un meci astazi pe romania:D

Alexz
14th November 2006, 13:26
Pana la urma am ales un meci amical - Australia v Ghana pt. azi. Bilet 1:

TaciAcolo
14th November 2006, 13:29
e noroc curat asta cu sub /peste

Alexz
14th November 2006, 13:32
Pai tocmai ,de ce sa ma duc pe cota aia 1,65 peste cand ma duc pe cota de 2,1 sub...e noroc doar,nu?

Biletul 2,la sfatul vostru (am pus tot fondul care il mai am):

iuli
14th November 2006, 16:30
e noroc curat asta cu sub /peste


de ce sa fie noroc???

a inceput toata lumea sa zica ca u/o e noroc...cine v-a zis prostia asta?

ps. cum de cota e invers acum? 1.65 la sub si 2.05 la peste?

Celso
14th November 2006, 20:38
handbal feminin....o cota mica..dar care ridica..(cum imi place mie sa zic:evil: ) Romania-Polonia 1=>1.12:D ..sper sa te ajute!!!
33-27:D ...hai ca ti`a iesit biletul cu handbal;)

Kainsashiki
14th November 2006, 20:39
hai da-te mare acum :P

TaciAcolo
14th November 2006, 20:41
bv :D ti-ai dublat fondu cel mai bine e easy money tot fondu pe un meci astazi pe romania:D

eu sa nu ma dau mare :ras-plans:

Alexz
14th November 2006, 20:41
hai da-te mare acum :P

Nu pot sa recurg la un gest nedemn...totusi trebuie sa respect ramadamul.
Alaah fie cu tine frate!:ok:

Celso
14th November 2006, 20:42
hai da-te mare acum :P

DiabLo...nu ma dau...io sunt..stii asta:happy :evil:

Alexz
14th November 2006, 20:48
CE chestie s-au inversat cotele...e 1,6 la sub si io am prins 2,1 la sub...:happy

dar parca vad ca iese peste cota de 2,2 :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Alexz
14th November 2006, 20:48
:happy

Alexz
14th November 2006, 20:51
Mai stati un pic, ca acuma mi-a cazut fisa...stati :

Gata mah cu atata off-topic:evil:

Kainsashiki
14th November 2006, 20:54
pune aceeasi miza si pe over 2,5 si va rezulta un sure bet

Alexz
14th November 2006, 20:57
acuma pe bune gluma e gluma,dar tu iti bati p*** de mine ,mai glumesc si eu, dar nu va mai dati asa mari pariori ca sincer...nu sunteti.

Celso
14th November 2006, 21:01
ahaha:D .a zis cineva pe aici ca e mare parior???...dar intai..recupereaza aia 50 euro..si pe urma vbim....sunt unii pe aici, care pariaza cu sutele de lire...si tu spui ca nu`s "pariori"...ne`ai jignit:mda: .....mi`am luat jucariile si am plecat...pa:)

Alexz
14th November 2006, 21:10
ahaha:D .a zis cineva pe aici ca e mare parior???...dar intai..recupereaza aia 50 euro..si pe urma vbim....sunt unii pe aici, care pariaza cu sutele de lire...si tu spui ca nu`s "pariori"...ne`ai jignit:mda: .....mi`am luat jucariile si am plecat...pa:)

nu asta am vrut sa spun,da ce imi spune mie sa joc peste acum sa am sure bet,pt. ce ???
ca sa castig 0,05-0,1 centi ???

daca aveam si eu un 2 combi cu pauza final si imi iesea ieri unul si mai aveam azi un meci atunci jonglam si cu alte variante,asta ar fi facut un punter adevarat !;)

Alexz
14th November 2006, 21:12
Ce ma enerveaza chestia asta, acum sigur o sa iasa peste...:headbang:

Celso
14th November 2006, 21:16
iese...am vz Australia si e cam praf/// 0-1,0-2..le`o da Ghanezii:ok:

Alexz
14th November 2006, 21:25
Deci a iesit ,mai astept cangurii,si ma infing la un nhl diseara,chiar dc nu mai le am la nhl...

Lover
14th November 2006, 21:30
ma mult va stresati pt 2-3 euro sau cati sunt...eu nu ma stresam asa nici cand "trebuia" sa castig 200 de lire ( din pacate nu s-a intamplat...ca mi`au facut-o suedezii :happy :happy) o sa iasa meciul...ori 0-0 ori 1-1 va fi...
imi iau si eu lopatica si plec cu celso sa ne jucam in nisip :P

Alexz
14th November 2006, 21:36
Ma manaca palma ,ca la ruleta...vai ce vremuri ...:mda:

Kainsashiki
14th November 2006, 22:19
bai omule, eu am vrut sa-ti dau un sfat, ca pareai cam nesigur. dar daca tu crezi ca imi bat joc de tine e problema ta.

parior mare n-am sugerat niciodata ca sunt, si nici nu o voi face prea curand, desi altii daca ar fi scos cati bani am scos eu din pariuri ar fi crezut ca lumea e a lor, si numai ei exista.

atat iti zic, nu numarul de bilete castigate te face bun, ci suma pe care o castigi!

Alexz
14th November 2006, 22:58
da ce suma ai scos tu asa de fabuloasa ca ai liber de la munca ,a h??:mda:

Dudubetwin
14th November 2006, 23:00
Sergent .. daca tu ai fi retras cat a retras Diablo ai fi deja iti spun eu ca te`ai fi saturat de excursii unde vrei tu si te`ai fi saturat

sa cheltui (fac pariu ca ai fi cheltuit banii .. toti pana la ultimul leu nu cum a facut DiabLo :ok: )

Alexz
14th November 2006, 23:01
bine mah cum ziceti voi.:ok:

p.s: sincer nu ai dreptate,ceea mai amre suma care am scoso a fost 4,6 mil,intr-un noroc chior,apoi am jucat 1mil(prima data cand jucasem suma asta pe bilet,si singura..inca nu ultima,sper) si am facut 2,2 mil ...apoi in 3 zile ca **** nu i-am cheltuit,in loc sa imi iau si io niste haine i-am bagat la loc la pariuri dar asa pe neve,fara analiza doar din memorie,si inspiratie...si m-am fript de toata suma ...noroc ca imi mai ramasesera 200 de mii ...si mi-am luat un mouse cu scroll

Alexz
14th November 2006, 23:07
Daca erau astia vreo 200 de euroi..altfel ma simteam acuma:ok:

Lover
14th November 2006, 23:12
il intrebi cat a scos? :)))) ia uita-te pe threadul lui...cu cateva pagini in urma...sa te lamuresti.
edit ca sa nu postez prea mult...
nu e mult? hai arata-ne tu cat e mult :)) ma eu ma intreb asta nu o fi universal? ( ma gandeam echipa favorita bayern...aia e din germania ( daca stiu si eu putin fotbal :happy) ...) adica pardon...nu poate fi el...ala juca la interwetten si nu stiu ce agentii de kk...scuza-ma :P

Alexz
14th November 2006, 23:12
cat 120 de mil, pai asta e mult ?

p.s haideti sa terminam cu chestia asta,nu mai am chef. lasati-ma sa imi postez biletele ,comentatile,macatile,dar lasati offtopicul,va rog !!

ciorbicafaristu
14th November 2006, 23:14
fata de centii astia pe care-i castigi tu, da...e cam mult

Alexz
14th November 2006, 23:16
fata de centii astia pe care-i castigi tu, da...e cam mult

io nu m-am comparat cu nimeni,si totusi mi se pare putin ,cand in brasov sunt cativa care castiga peste 200 de mil doar pe sapt.

p>s: si imi bag p*** cu centii mei,ce dreq' sunt si io in criza financiara:headbang:

Alexz
14th November 2006, 23:21
nah,ia centi !! daca si asta inseamna cas centionar...

Alexz
14th November 2006, 23:23
15.11.2006 :

Biletele pentru ziua de 15 nov,puse mai mult la suparare..inca mai astept rez. la canguri.

Kainsashiki
14th November 2006, 23:25
Nu ma compara pe mine cu prietenii tai care castiga 200 de milioane pe saptamana.

De ce nu vii si zici "mi se pare putin cat castigi, eu castig 200 de milioane pe saptamana"

Lasa-ma pe mine, cu castigurile mele, ca eu daca scot in fiecare saptamana 1000 de lire ca saptamana trecuta sunt mai mult decat multumit.

Sa stii ca am o vechime pe forum si am vazut destui ca tine, care intra pe forum, se dau mari si tari cu metode cu alte alea...si in 2 saptamani renunta.

Vbeste frumos pe forum, nu stau sa-ti editez eu toate injuriile.

Alexz
15th November 2006, 08:38
15.11.2006:

Situatia financiara per total : -52,91 euro (+9,99 euro)

Sold curent : Banca( 9,99 euro) / OpenBets( 0 euro)

Alexz
15th November 2006, 08:40
Nu ma compara pe mine cu prietenii tai care castiga 200 de milioane pe saptamana.

De ce nu vii si zici "mi se pare putin cat castigi, eu castig 200 de milioane pe saptamana"

Lasa-ma pe mine, cu castigurile mele, ca eu daca scot in fiecare saptamana 1000 de lire ca saptamana trecuta sunt mai mult decat multumit.

Sa stii ca am o vechime pe forum si am vazut destui ca tine, care intra pe forum, se dau mari si tari cu metode cu alte alea...si in 2 saptamani renunta.

Vbeste frumos pe forum, nu stau sa-ti editez eu toate injuriile.

hai sa o dam la pace ? :ok: ? :no: ? tu esti mare ,eu sunt mic

Lover
15th November 2006, 15:52
nah,ia centi !! daca si asta inseamna cas centionar...

ce vrea sa insemne asta? cu 5 euro poti sa ajungi membru de argint...si inca mai ai mult...
daca din aia 2 euro ajungi la 100 si ii si retragi nu mai zic nimic... :P
bafta in continuare

Kainsashiki
15th November 2006, 15:57
ce semnatura ne-am tras...:happy

esti prea mic ca sa fii impotriva mea don` sergent..:)

Alexz
15th November 2006, 18:15
ce vrea sa insemne asta? cu 5 euro poti sa ajungi membru de argint...si inca mai ai mult...
daca din aia 2 euro ajungi la 100 si ii si retragi nu mai zic nimic... :P
bafta in continuare

Am vrut sa zic ,ca pana acum am 20 de bilete puse cu miza minim 5 euro,si a m pus si mai mult,am pus 18,5 cel mai mult...chestia era sa arat ca nu sunt genu care joc pe centi,dar trec si eu printr-o perioada mai delicata din pct. de vedere financiar,si toti "sar" pe mine de pe forumu' asta,de parca ei nu au jucat cu sume mici la viata lor,dar asta e...o sa tac pt. moment o sa dovedesc valoarea prin fapte,de fapt din momentul asta nu mai postez decat in thread-ul meu cu bilete...o sa fac un pic de silenzo stampa.

Alexz
15th November 2006, 18:36
15.11.2006 :

Ideea era pentru azi ,sa stau sa nu pariez nimic,tocmai ce reusisem sa mai recuperez o leaca din paguba,dar cum am vazut ca conduce estonia, si eu am pr/estonia-belarus x2 pe un bilet la astra m-am enervat ca mai am meciuri usoare pe el si asta s-ar putea sa fie sigurul care il pierd,ce oftica...Asa ca am bagat iarasi ceva de suparare la GB :

Alexz
15th November 2006, 19:05
Si ultima prostie pe ziua de azi, ..care m-a facut sa ajung la urmatoarea concluzie mai am mult de tras din toate pct. de vedere ca sa ajung ca alti meseriasi in ale pariurilor de pe acest site...asa ca le doresc tuturor spor la bani,lui Diablo care "il iubeste cineva acolo sus" ii doresc sa isi multiplice tot fondul cel putin de 10 ori,lui lover ii doresc sa sparga pariloto,lui Dudu cote castigatoare de la 10 in sus , si la toti numai noroc si sarbatori fericite...ne vedem pe 1 ianuarie 2007 cand voi incepe Revolutia Violeta sa ne auzim de bine si sanatosi !!!

Alexz
15th November 2006, 23:18
15.11.2006

Primul care a cazut :

Alexz
15th November 2006, 23:59
15.11.2006:

Al doilea care a cazut :

Alexz
16th November 2006, 00:01
15.11.2006:

Al treilea ...a iesit :

Alexz
16th November 2006, 00:05
15.11.2006 :

Situatia per total GB : -52,91 euro (+7,92)

Dar din pacate nu mai am puterea "interioara" de a continua lupta de recuperare ,asa ca o sa joc totul sau nimic,oricum mai mult ma bazes pe data de 1 ianuarie 2007 : REVOLUTIA VIOLETA ... ne vedem atunci,tinetzi aproape

Alexz
16th November 2006, 00:09
15.11.2006 : {totul sau nimic}

-De ce cadem ?
-Ca sa invatam...
Ca sa ne ridicam

dj_jaxxx
16th November 2006, 00:20
:ok:

Alexz
16th November 2006, 09:21
16.11.2006:

A iesit nimic....
p.s: mai am 50 de centi dar cred ca-i retrag:happy

Vraciul
16th November 2006, 10:08
:ras-plans: :lol: :ras-plans: :lol: :ras-plans:

cu 50 de centi esti intr-adevar sergent..... alimenteaza-ti si tu contul cu macar 20 de euro ca sa ajungi plutonier major. :P
trebuia sa il bagi la "bilete ratate la mustata" :evil: . te-a scos doar un meci de pe bilet. :evil:

Alexz
16th November 2006, 15:36
:ras-plans: :lol: :ras-plans: :lol: :ras-plans:

cu 50 de centi esti intr-adevar sergent..... alimenteaza-ti si tu contul cu macar 20 de euro ca sa ajungi plutonier major. :P
trebuia sa il bagi la "bilete ratate la mustata" :evil: . te-a scos doar un meci de pe bilet. :evil:

O sa alimentez pe 1 ianuarie 2007 :REVOLUTIA VIOLETA ;)

Alexz
16th November 2006, 17:05
16.11.2006 : {mai sunt 46 zile pana la REVOLUTIA VIOLETA}

Oare se preconizeaza o revenire? :rolleyes:
ultimii 50 de centi (17,466.5 lei)

Alexz
16th November 2006, 21:23
Deci se pare ca nu se preconizeaza o revenire,cred ca o sa ma scoata djurgaden.Astfel fiind spuse v-am pupat pe toti,ne vedem pe 1 ianuarie 2007 : REVOLuTiA VIOLETA


Situatie per total GB : -52,91(+0,00)
===============================================
Am tras linie....nu mai contorizes nimik,totul incepe de la zero.

Alexz
18th November 2006, 10:23
18.11.2006 :

Logic cam asa era,Qpr tot a luat o caruta de goluri in deplasare,din partea mea putea sa bata,dar macar sa ia si ei un gol,oricum am facut totusi un profit

Alexz
18th November 2006, 10:44
18.11.2006

Biletul urmator l-am jucat la stanley,dupa o noua metoda de a mea ,care sunt curios daca da profit,vreau sa joc doar pe gazde 1 sau 1x sau 1,x selectie dubla (si stanley merge ca la pariloto) .Analizes meciurile,chiar daca sa zicem cum am prins sapt. trecuta am pus 1x la betis,ei stateau cam nasol dar am mizat pe aportul publicului si terenul propriu.Indiferent daca joaca o echipa de top in deplasare nu pun pe ei Ex: Dinamo Buc v Bayern Munich 2 cota 1,15 (meciul e sigur 100%)
-din pacate nu am scaner si o sa scriu doar ce am pus pe bilet(daca iese dau o fuga pana la un scaner si il postez) :

1014 - Rizespor - Erciyespor 1x 1,16
1042 - Aberdeen - St Mirren 1x 1,15
9130 - Chelsea - West Ham 1 1,22
9132 - Portsmouth - Watford 1,x 1,67/3,2
9161 - Wycombe - Grimsby 1,x 1,53/3,6
9155 - Lincoln - Darlington 1x 1,16
9174 - Basel - Sion 1x 1,1
9183 - Xerez - Real Murcia(din pacate aici am gresit,deoarece am crezut ca e Ciudat Murcia,oricum o sa vedem ce iese) 1x 1,20
9190 - Austria Viena - Altach 1x 1,11
9382 - Inter - Reggina 1 1,22
9661 - St.Etienne - Nice 1,x 1,7/3,1
9657 - Monaco - Lorient 1x 1,15
9669 - St. Liege - St Truiden 1 1,33
9703 - Groningen - Willem 1x 1,07
9933 - Porto - Academica 1 1,22

se castiga 15 din 15 sunt 8 combiantii deoarece am pus 3 selectii duble cu 1,x
minim pe o combinatie este 7,68 RON(daca imi iese 1 la ceel 3 sel.duble) maxim 63,16 RON(daca prind cele 3 x-uri)

-daca prind macar un x iau cam 18RON. MIZA : 2,5 RON .

Profitabil nu prea mi se pare deoarece am pus 15 meciuri,dar daca e sa joc consec. cu banii care ii fac sa ii pun pe toti pe alt bilet tot cu 1 ,1x ,1/x pe gazde...sar putea sa dea si un profit !

Alexz
18th November 2006, 10:50
Stati linistiti ca nu am uitat de revolutia violeta!:evil:

Alexz
18th November 2006, 23:08
18.11.2006

Biletul urmator l-am jucat la stanley,dupa o noua metoda de a mea ,care sunt curios daca da profit,vreau sa joc doar pe gazde 1 sau 1x sau 1,x selectie dubla (si stanley merge ca la pariloto) .Analizes meciurile,chiar daca sa zicem cum am prins sapt. trecuta am pus 1x la betis,ei stateau cam nasol dar am mizat pe aportul publicului si terenul propriu.Indiferent daca joaca o echipa de top in deplasare nu pun pe ei Ex: Dinamo Buc v Bayern Munich 2 cota 1,15 (meciul e sigur 100%)
-din pacate nu am scaner si o sa scriu doar ce am pus pe bilet(daca iese dau o fuga pana la un scaner si il postez) :

1014 - Rizespor - Erciyespor 1x 1,16
1042 - Aberdeen - St Mirren 1x 1,15
9130 - Chelsea - West Ham 1 1,22
9132 - Portsmouth - Watford 1,x 1,67/3,2
9161 - Wycombe - Grimsby 1,x 1,53/3,6
9155 - Lincoln - Darlington 1x 1,16
9174 - Basel - Sion 1x 1,1
9183 - Xerez - Real Murcia(din pacate aici am gresit,deoarece am crezut ca e Ciudat Murcia,oricum o sa vedem ce iese) 1x 1,20
9190 - Austria Viena - Altach 1x 1,11
9382 - Inter - Reggina 1 1,22
9661 - St.Etienne - Nice 1,x 1,7/3,1
9657 - Monaco - Lorient 1x 1,15
9669 - St. Liege - St Truiden 1 1,33
9703 - Groningen - Willem 1x 1,07
9933 - Porto - Academica 1 1,22

se castiga 15 din 15 sunt 8 combiantii deoarece am pus 3 selectii duble cu 1,x
minim pe o combinatie este 7,68 RON(daca imi iese 1 la ceel 3 sel.duble) maxim 63,16 RON(daca prind cele 3 x-uri)

-daca prind macar un x iau cam 18RON. MIZA : 2,5 RON .

Profitabil nu prea mi se pare deoarece am pus 15 meciuri,dar daca e sa joc consec. cu banii care ii fac sa ii pun pe toti pe alt bilet tot cu 1 ,1x ,1/x pe gazde...sar putea sa dea si un profit !

au cazut cam 3 meciuri deci nu e deloc buna metoda,voi ce ziceti ?

Alex_Dumitru
19th November 2006, 13:48
Sa postez si eu niste bilete jucate azi la pariloto,ca e cea mai aproape agentie de bloc la 2 metrii.

Bilet 1 :

19/11 15:00 576 : FC Koln - 1860 Munchen x/1 4,4
19/11 15:00 613 : Hertha(A) - Lubeck 1x 1,49
19/11 16:00 644 : Hearts - Rangers 1/x 14,00
19/11 17:00 663 : Young Boys - Aarau 1 1,45
19/11 19:00 722 : Genk - FC Brugge x2 1,55

sistem 3/5 10 variante ,1 RON miza pe varianta (10 RON miza totala)

Bilet 2 :

19/11 15:00 576 : FC Koln - 1860 Munchen 1/1 2,8
19/11 15:30 622 : Ajax - Twente 1 1,45
19/11 16:00 644 : Hearts - Rangers x/1 5,25
19/11 17:00 663 : Young Boys - Aarau 1 1,45
19/11 19:00 722 : Genk - FC Brugge x2 1,55

sistem 3/5 10 variante,1 RON miza pe varianta (10 RON miza totala)


Bilet 3 :

19/11 19:00 724 : Auxerre - Toulouse 1x 1,2
19/11 21:30 752 : Torino - Sampdoria 1x 1,31
19/11 16:00 636 : Inter - Reggina 1 1,2
19/11 23:00 762 : Univ de Chile - Antofagasta 1x 1,55

sistem 4/4 1 varianta,miza 35 RON .cota 2,92 -ev.castig : 102 RON

ce parere avetzi ?

Parazitu'1919
19th November 2006, 14:02
Koln traverseaza o perioada foarte prosta nu au castigat de cel putin 5 etape dar poate ai noroc si isi revin acum:p
Bafta !!!

Alex_Dumitru
19th November 2006, 14:06
dap stiu ,pai tocmai pe asta am mizat o revenire a lui Koln,...desi era mai bine sa joc in locul lui Rapidul ca bate in deplasare dar m-am razgandit in ultima clipa.

Alexz
19th November 2006, 21:12
Mah nu pot sa ma abtin,deao drequ' de revoluite violete\a :

Alexz
19th November 2006, 22:10
mah alex te-au banat amh ce pacat...:evil:

Alexz
20th November 2006, 21:31
a iesit ceva... pt azi...la plesneal niste bilete !!

p.s : miza nu o mai arat ca si asa joc pe seminte...:happy

Dudubetwin
20th November 2006, 21:48
daca iesi pe profit cu biletele astea de mai sus (considerand ca pe fiecare bilet ai pus 1 unitate) iti trimit 10 euro la moneybookers !!

Alexz
20th November 2006, 21:51
mai bila e rotunda...nu e imposibil sa ies pe profit....dar nu are rost sa imi trimiti moneybookers ca nu pot sa retrag pe card...dar stai ca pot sa ii dau mai departe la gb. si de acolo sa ii retrag pe card ..k accept !!

user la mb : alex_umbro7@yahoo.com ,cred ca asta e ?? si daca nu imi iese nici un bilet dau eu 5 euro la contu ltau de la mb,k ??


p.s : dar nu e bine...ce zici tu acolo...pe ala combi am pus 1 unitate si pe celelalte cate 4 unitati....

Dudubetwin
20th November 2006, 22:00
eh ... nu asa ma .... ca nu suntem la targ .. 1 unitate pe fiecare bilet !!

Alexz
20th November 2006, 22:05
mah mare parior da tu gandeste-te un pic ...cum drequ sa pun aceasi miza pe fiecare bielt...pe ala mai greu pun o unit. si pe alea single la ciupeala pun si eu 4,hai 3 unit....asa e logic ...puff :mda:

Alexz
20th November 2006, 22:06
ia uitati mah niste seminte....

Dudubetwin
21st November 2006, 07:17
ai sa`mi dai 5 euro :ras-plans:

Alexz
21st November 2006, 10:49
da mah sunt om care isi respecta cuvantul,...stai sa iasa 2 pungi de seminte de mai sus si ti trimit,cel tarziu miercuri....sa imi dai adresa de mail ca parca prin aia se trimite...

Dudubetwin
21st November 2006, 14:28
Bagheera90@hotmail.com :ok:

Alexz
21st November 2006, 20:09
Cum ma manaca mana stanga din nou si nu am rabdare pana la 1 ianuarie am mai pus 2 bilete din liga cl ,la stanley miza pe amandoua este 25 de mii vechi(oldschool bet:evil: )

Bilet 1:
lille -anderlecht 2 not to score 2,1
cska - porto n.goluri 0-1 2,58
celtic - man utd nr.gol. 0-1 2,58
benfica - copenhaga nr.go. 2-3 2,06
real - lyon sub 3 gol 1,52
salzburg amator - linsk lask 2 1,8
pogon - lech poznan x2 1,11

cota totala : 77,73


bilet 2 :

real lyon 1 2,00
steaua - d.kiev 2 to score 1,35
lille - anderlercht - nr.gol. 2-3 2,01
spartak - bayern x pauza 2,00
club bruggee -dinamo 1 2,3

cota totala : 24,96


bafta:ok:

Dudubetwin
21st November 2006, 20:14
omule .. nu esti serios deloc .. m`am convins .. de vreme ce ai zis ca pe 1 ianuarie revii ..apoi asa sa fie ma !!! sau daca nu ..

nu mai zice nimik .. ia exemplul lui SHADOW .. care a zis ca nu mai pariaza pana la 1 ianuarie (parca) si .. nici macar la "baba" lui

draga de la pariloto nu s`a mai dus :D

Alexz
21st November 2006, 20:39
omule .. nu esti serios deloc .. m`am convins .. de vreme ce ai zis ca pe 1 ianuarie revii ..apoi asa sa fie ma !!! sau daca nu ..

nu mai zice nimik .. ia exemplul lui SHADOW .. care a zis ca nu mai pariaza pana la 1 ianuarie (parca) si .. nici macar la "baba" lui

draga de la pariloto nu s`a mai dus :D

lasa astea dudu,astea sunt seminte...de distractie...omule de la 1 ianuarie o sa dezvalui si la voi ...noua mea strategie adica o sa fiu cel mai disciplinat...si stiu asta deoarece m-am lasat de tigari dp 2 ani de fumat...si mi-a fost greu dar m-am obisnuit ...;)

Alexz
22nd November 2006, 09:51
Parca vad ca pierd un singur meci de ieri

Alexz
22nd November 2006, 10:04
22 noiembrie 2006 :

Gata,am decis sa imi respect angajamentul luat fata de ..mine si nu mai pariez nimic .Astazi e ultimul bilet,miza 2 ron la pariloto,daca iese pun tot castigul..pana pierd sau pana ajung la o suma imp. daca pierd am terminat-o pt. totdeauna cu privatii(nu are rost au taxe ,nu poti sa gandesti acolo ca vin tot felul de specimene si isi dau cu parerea,asa ca acasa stai frumos analizezi,pui biletul la agentia online,mai pun un live micut,totul e mai comod) .La GB mai am in picioare un singur bilet : miza 5 euro si castigul 9,2 euro;trebuie sa mai iasa barcelona ca bate.Aici sincer nu stiu sa fac un easy money" f. easy" ca sa zic asa pana la 1 ian. ca nu ma grabeste nimic si parca mi-ar fi rusine sa scot doar 8 euro.(ma mai gandesc cum procedez daca castig...normal ar trebui ...ar fi culmea sa nu bata barca':mda: )


P.S : rog moderatorul de serviciu daca mai postez aici post-uri cu bilete online sau ne-online ...sa le stearga,asa poate ma abtin mai mult. thanks:)

Dudubetwin
22nd November 2006, 15:24
eu nu o sa sterg nimik .. ce conteaza ca le sterg ?? tu oricum le`ai plasat ... sunt banii tai .. faci ce vrei cu ei .. daca nu te poti stapani te rog sa te lasi .. :D

Alexz
22nd November 2006, 15:57
cam asa e...oricum nu mai pun nimic pana la 1 ianuarie:ok:

Vraciul
22nd November 2006, 16:26
nu te cred. e boala grea.:D

Alexz
22nd November 2006, 16:41
adevarat graiesti...dar o sa fac un efort ...cum am mai zis mai sus azi am pus ultimul bilet la pariloto(daca iese ii joc totul sau nimic) iar la gb mai am de asteptat un bilet in barca ca bate,daca iese si acolo ii joc totul sau nimic...daca pierd asta e daca castig cu atat mai bine ,sporesc fondul cu care vreau sa incep la 1 ianuarie.:ok:

Alexz
22nd November 2006, 18:59
Si mai departe,nimic ?:happy

sincer...imi place cum ai analizat meciurile,mai avem nevoie de oameni ca tine sa ne ajute...:happy

Alexz
22nd November 2006, 21:04
O avanpremiera pt. data de 1 ian.07 :P :

Lover
22nd November 2006, 21:15
du`te in spania la cules de capsuni si te intorci pe 1:cya:

Alexz
22nd November 2006, 21:17
du`te in spania la cules de capsuni si te intorci pe 1:cya:

lover...eram absolut sigur ca tu eshti primul care baga un post:ras-plans:

eu vb. serios ...o sa strang atatia banii ca am sponsori(buni,mamicu.taticu,unchiu germania,sora-mea italia,frate-mu mai mare munceste,poate imi da si prietena ceva de craciun,macar in natura:evil: )

Lover
22nd November 2006, 21:20
voiam doar sa-ti dau un sfat :D
daca erai asa sigur trebuia sa pariezi la betfair ca eu postez primu aici :P

ciorbicafaristu
22nd November 2006, 21:40
deschide-ti un cont in banca si organizeaza un teleton...asa ai sanse sa-i aduni mai repede...contribuim si noi

Alexz
22nd November 2006, 21:47
mah intr-o luna strang...100 de euro de la ai mei,0 suta de la unchimiu ...de la frati vreo 150 si m-am scos...doar vin sarbatorile....

Alexz
23rd November 2006, 16:23
1 ianuarie 2007 :

Aceasta este data in care voi reveni in "lumea" pariurilor ,cu mintea sper eu un pic mai clara,cu mai multa disciplina si mai mult calm...rabdare.Am la activ vreo 6 ani pusi cap la cap de pariuri,din care din dec. anul 2005 pana in prezent si o istorie online in ale pariurilor.Un singur cuvant cu care as putea sa descriu aceasta "experienta" de 6 ani ar fi.... -MINUS ;cred ca minus peste vreo cateva zeci de mil.(cam asa am socotit),asa daca stai sa te gandesti mi se pare mult ,dar cand pariezi intr-o zi 50 in alta 100...nu ti se pare.

De asta am decis acum o saptamana sa iau o pauza din pariuri si sa revin cu o "strategie"(strategie e mult spus,doar o metoda) pe care sa o urmez pana la sfarsit,si de la care sa nu ma abat.

Primele lucruri care mi-au venit in cap,pt. ami alcatui metoda mea :

1.La 1.01.07 sa trag linie,si sa incep de la zero sa nu ma mai gandesc la trecut ci doar la viitor.
2.M-am gandit la un fond de inceput,avand in vedere ca mai e o luna si un pic,sincer mai mult de 150 RON nu cred ca pot sa strang.deci cam asta sper sa fie fondul la 1 ian.
3. Cu siguranta una din reguli care o voi urma o sa fie sa joc numai online,sa imi iau la revedere de la privati.
4.O alta chestie la care m-am gandit este sa imi propun un target,
primul ar fi vreo 400 RON(aici am calculat o memorie de 512 ddram +dvd rw +100-130 RON pt. a incepe cu un nou fond)
5.Sa tin o evidenta in excel,a situatiei financiare si o arhiva a biletelor
6.Sa imi organizes niste reguli si sa le respect,una dintre reguli ar fi sa fiu discret,sa nu ma laud cu castigurile substantiale,sau cu pierderile,sa tin totul pt. mine,cam asa vreau sa fac si eu...nu mai zic nimic la prieteni,ca apoi vor toti sa le faci cinste iar aici pe forum pb. o sa postez doar la sf. fiecarei sapt, situatia sapt. care a trecut...nu stiu sigur inca nu m-am decis in privinta asta.

p.s: eu tocmai am mancat,la facultate nu mai ma duc pt. un curs amarat ca naspa vremea..cred ca trag un pui de somn...si ma gandesc cum sa abordez noul sezon de pariuri,poate visez si eu regulile de aur ...pa pa revin in vreo 2h30min :ok:

p.s : si va rog sa nu mai ma luati toti la misto,ca's mai ciudat,si reactionez aiurea....spor la bani :great: ...revin tot azi cu regulile

Alexz
23rd November 2006, 23:06
SA INCEP ACEST DINEU FESTIV PENTRU IMPLINIREA CELOR 500 DE POSTURI CU REGULILE PE CARE LE-AM GANDIT PENTRU 1 IANUARIE :

Reguli de urmat de la data de 1 ianuarie 2007 :

1.Incep cu un fond de 150 RON (la data de 1.01.07)
2.Miza unica pentru prima etapa va fi de 10 RON,o etapa are 5 saptamani reale,dupa fiecare etapa miza
unica se modifica in functie de profitul obtinut in prima etapa.Daca obtin un profit de 35% miza unica
creste cu 35% ,pentru un profit de 50% miza unica creste cu 50% etc.
3.Am decis sa nu aleg nici un target,o sa retrag cand sunt multumit de situatia contului,dar nu voi putea
retrage decat cand am in cont o suma de minim 3X FOND INITITAL.
4.Voi lasa pentru totdeauna agentiile private gen astra,stanley,pariloto, voi paria numai online la GB.
5.Tipuri de bilete care voi paria numai din fotbal :
TipA :un bilet zilnic sau odata la 2 zile daca nu sunt meciuri de pus.Biletul zilnic contine maxim
2 meciuri,cu cota totala de maxim 2,00 .Nu am restrictie la campionatele alese,dar trebuie
analizate bine meciurile.

TipB : un bilet numai pe home teams .Doar 2 bilete de acest gen pe saptamana,un bilet pt. luni-joi si
unul pentru vineri-duminica.Biletul de luni-joi 3-4 meciuri pe gazde cu 1 sau 1x ,iar cel de
vineri-duminica 4-5 meciuri pe gazde cu 1 sau 1x.

TipC : un bilet numit "7-fold" ce va contine 7 meciuri toate din saptaman curenta.Nu conteaza cotele,
conteaza doar analiza efectuata si inspiratia,aici o sa incerc sa pariez numai din 4 campionate
pe care o sa le urmaresc din returul lor.(Voi reveni cu campionatele alese)

TipD : la inceput de fiecare etapa,voi pune deoparte 3xmize ,care o sa constituie 3 incercari de totul
sau nimic gen "pariurile lui tomass".Am 3 incercari la dispozitie daca pierd toate 3 ,nu mai
pariezi acest tipD doar in etapa urmatoare.Daca da roade una din cele 3 incercari,ma voi opri
la sfarsitul celor 5 saptamani din etapa curenta.


6. Tipuri de bilete care voi paria numai din tenis :

Tip T : Voi incerca sa urmaresc in principal turneele din tenis masculin,feminin.Voi paria maxim 4
evenimente pe bilet numai pe castigator meci.

Tip Tfs : Aici voi paria doar pe castigatorul primului set,maxim 3 meciuri pe bilet.

Tip VV : Aici voi pune deoparte doar 2xmiza si voi proceda ca la fotbal(vezi tipD).Dar aici voi paria
numai 2 meciuri pe bilet(nici mai mult de 2 nici mai putin de 2)cu "at least one seat".
[totul sau nimic].

OBS : Nu voi paria handicapuri la tenis deoarece pt. mine sunt greu de anticipat.

7.Pentru inceput ma rezum doar la fotbal si tenis,dupa 4 etape,adica 20 de saptamani dupa ce voi face o analiza
a celor "intamplate" si daca voi constata ca sunt pe un profit consistent voi incerca sa patrund in alt
sport, pentru inceput voi lua handbalul,apoi continui cu baschet,si sper ca in final sa ajung si la hochei
8. Trebuie sa respect serios aceste reguli si sa nu ma grabesc,sa am rabdare,calm si disciplina.
9. O alta regula ar fii aceea de a tine pt. mine reusitele/esecurile. Asa ca voi posta pentru prima etapa doar
la sfarsitul celor 5 saptamani,urmand ca din etapa a 2 sa postez la sfarsitul fiecarei saptamani;
10.Important de retinut ,sa nu modific niciodata cota,miza tipurile de bilete,decat in timpul dintre etape.

Aceste fiind spuse ,sanatate si noroc,ne vedem pe 1 ianuarie,daca nu ma ametesc dp revelion.:evil:

Kainsashiki
23rd November 2006, 23:09
impresionant..procente, profit, termeni d-astia care suna bine..

dar ce te faci daca esti pe minus?

Parazitu'1919
23rd November 2006, 23:14
parerea mea e ca nu o sa respectzi tu atatea reguli

Dudubetwin
23rd November 2006, 23:14
Sergent ... parerea mea sincera .. este ca o sa fii foarte dezamagit !! prea multe planuri iti faci mai omule !! l`ai vazut pe diablo

a`si faca atatea planuri ?? sa faca posturi de 40 de randuri in care sa`ai posteze nu stiu ce reguli si deastea ???

foarte putin conteaza regulile .. ceea ce conteaza este sa fii disciplinat !!

Alexz
23rd November 2006, 23:14
Daca sunt pe minus dp prima etapa, adica nu mai am nici un ban in cont ,pauza o etapa tot de 5 saptamani (in timp care o sa continui sa urmaresc turnee,campionate) strang din nou un fond de 150 RON si o iau de la capat.

Daca dp prima etapa am mai putin decat fondul initial,continui daca se poate cu aceeasi miza dar cu un nr. restrans de tipuri de bilete,poate o sa joc nuami din tenis,o sa vad in functie de factori;

Ti-am raspuns la intrebare ?

Alexz
23rd November 2006, 23:17
Sergent ... parerea mea sincera .. este ca o sa fii foarte dezamagit !! prea multe planuri iti faci mai omule !! l`ai vazut pe diablo

a`si faca atatea planuri ?? sa faca posturi de 40 de randuri in care sa`ai posteze nu stiu ce reguli si deastea ???

foarte putin conteaza regulile .. ceea ce conteaza este sa fii disciplinat !!

pai de asta are asa de putini bani in cont :P

Dudu pt. mine conteaza enorm chestia asta sa urmez regulile care le-am stabilit,sunt sigur ca si tu si diablo ati urmarit la inceput regulile voastre,pana ati reusit sa va "desprindeti"..de ceilalti pariori si sa pariati mize importante.Acum nu stiu ce aplicati dar oricum aveti ochiul format ca sa zic asa,:ok:

Kainsashiki
23rd November 2006, 23:17
ma, apreciez ca iti faci planuri, ca esti entuziast, dar tu daca o sa pierzi 2-3 bilete, dupa ce ai asteptat o luna si ceva sa incepi, o sa le dai naiba de reguli si o sa pariezi haotic.


in pariuri conteaza mult sa mergi pe intuitie, sa fii spontan, sa le mai dai incolo de reguli uneori si sa bagi all in

Alexz
23rd November 2006, 23:18
parerea mea e ca nu o sa respectzi tu atatea reguli

Sincer eu chiar mi-am propus sa le respect,am stat toata ziua sa ma gandesc ce si cum,...daca nici pe astea nu reusesc sa le respect..insemana ca a castigat casa din nou.:ok:


Diablo : stiu ca e greu,dar de asta am spus ca imi trebuie neaparat rabdare si calm,crede-ma ca vreau sa rezist...sa nu ma abat macar pana in 2008 de la aceste reguli.Nu cred ca o sa simta ceva cosistent decat dupa 5-6 etape (adica 25-30 sapt) ..e mult de asteptat pt. a vedea rezultatele dar vreeau sa incerc,altceva nu mai am de facut

p.s : dar daca am 2 etape profitabile la tipD si Tip VV...m-am scos big time.

White Shadow
23rd November 2006, 23:20
pai de asta are asa de putini bani in cont :P
Dudu pt. mine conteaza enorm chestia asta sa urmez regulile care le-am stabilit

:ok:

Bafta omule :ok:

Kainsashiki
23rd November 2006, 23:21
SHADOW, ti-am zis ca asta seamana cu tine, nu? :happy

Alexz
23rd November 2006, 23:23
Multumesc pentru suport baietzi si pt. pareri. :ok:

White Shadow
23rd November 2006, 23:26
ma, apreciez ca iti faci planuri, ca esti entuziast, dar tu daca o sa pierzi 2-3 bilete, dupa ce ai asteptat o luna si ceva sa incepi, o sa le dai naiba de reguli si o sa pariezi haotic.

in pariuri conteaza mult sa mergi pe intuitie, sa fii spontan, sa le mai dai incolo de reguli uneori si sa bagi all in

Ce-i aici , Pocker ?

Respecta regulile Sergent

Kainsashiki
23rd November 2006, 23:27
intra pe mess sa-ti explic ;)

Alexz
23rd November 2006, 23:33
Cine sa intre pe mess eu ? ...O sa le respect Shadow....

Alexz
25th November 2006, 20:10
Se poate sa imi inchidetzi threadul asta si sa incep altul mai incolo pe 1 ian..??:thinkso:

Kainsashiki
25th November 2006, 20:35
de ce iti trebuie 2 threaduri ? De ce sa-l inchid p-asta? chiar nu te poti abtine sa scrii aici ?

Alexz
25th November 2006, 20:39
nu mai tre' sa il inchizi ca asta-zi mi-am incalcat promisiunea ...baggamiasi doar 3 zile am rezistat fara .... nu sunt normal..ma jur...si pentru lover ca sa stie...NU SUNT MANELAR.....

M-am gandit bine...nu mai are rost sa postez pe forumul asta ca nu mai gandesc normal cand pun un bilet....asa ca nu mai postez deloc....eu am plecat.

uite aici greseala mea de azi...de azi ininte aplic regula 9 parca aia in care nu mai zic la nimeni ce pariezi cat pariez...cat castig cat pierd...tin toul pt. mine si cand fac prima mie de euro o sa ma laud vreo 2 zile si 3 nopti.. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Dudubetwin
25th November 2006, 20:45
loooolll :happy stiam ca nu rezista :happy .. nu e normal omu :happy

Parazitu'1919
25th November 2006, 20:47
:lol: spuneai ca o sa fie 1 solist la Bolton -Arsenal si tu ai pus x2 :rosu::rosu:

White Shadow
25th November 2006, 20:49
O sa le respect Shadow....

Asa sa faci :happy

Dudubetwin
25th November 2006, 21:22
Sergent .. ai devenit "de ras" :happy

Kainsashiki
25th November 2006, 21:57
lasati ma omul in pace..macar acum cand e la suferinta..

Dudubetwin
25th November 2006, 21:59
pai de ce zici ca e la suferinta ?? el singur a postat de vreo 10 ori planurile lui .. figuri deastea .. reguli .. metode .. treburi .. socoteli .. si

vine azi si zice ca a rezistat 3 zile fara pariuri !! SERGENT !! du-te ma la psiholog ca ai o problema destul de grava !! sa te faca el

sa scapi de pariuri daca singur nu poti !!

Alexz
25th November 2006, 22:24
Mah oricum ...i don;t fuk care despre ce credetzi voi...si ca sa nu plec intr-o maniera urata de pe acest forum...sa fac ultimul post un pik mai interesant....

p.s: oricum o sa revin cand voi fii mai bogat cu o mie de lei :evil: :evil:

My evil plan for the new sezon...:evil: :drak: :evil:

Kainsashiki
25th November 2006, 22:30
ce-i cu poza aia ?

Dudubetwin
25th November 2006, 22:31
ma .. vezi ca ai "istoric bilete" la gb in cont .. nu trebuie sa`ti faci "arhiva bilete" !!

Cosmin
25th November 2006, 22:35
ce-i cu poza aia ?

Probabil vrea sa arate lumii ca vrea sa scrie in engleza, dar il chinuie talentul... :rolleyes:

Alexz
26th November 2006, 11:19
THREAD CLOSED

Celso
27th November 2006, 19:18
mama...ce imi place cum falsa Sergent aici:happy

Alexz
2nd December 2006, 10:46
Woow :o: ...vad ca am reusit sa il deschid singur ,scuze dudu ca tot te-am batut al cap.:ciocan:

voi reveni in 3-4 ore cu niste posturi.

Cum am vazut ca este la moda acum,Rog operatorul de serviciu sa stearga posibile posturi ale userului : iuli.As dori ca acest iuli sa nu psoteze deloc in threadul meu.Multumiri anticipate.

THREAD OPEN

Alexz
3rd December 2006, 01:29
mah baietzi ideea esta urmatoare...am constatat ca nu mai am "puterea" care o aveam inainte si jucam fara frica orice...e pre multe campionate..din care tot pariez..ba mai bag si un nba,nhl....fara analiza...am grabesc ca un bou!!


asa ca asta am decis de la 1 ianuarie incep cu un fond de 20 de euro

si ma rezum al un singur sport...la tenis...o sa incerc sa pariez numai din tenis....vreau sa ma detasez complet de ftb...doar o sa ma mai uit din cand in cand la steaua in camp...sau la un cl....

Deci 8-10 luni de cand incepe calendarul de tenis.....numai din tenis bag....vreau sa imi formez ochiu numai pe acest sport.....

daca nici acum nu reusesc sa ma controlez..ma las drequ' de pariurile astea si ma duc la munca in italia(macar acolo castig 2 bilete pe zi...muncind)

TaciAcolo
3rd December 2006, 01:32
frumos stii sa lucrezi in execel :ras-plans: acum s avedem daca stii si tennis :)
ce draq ma sergent 20 de euro fond parca ziceai altceva :happy

Alexz
3rd December 2006, 01:35
oi vedea eu cum loi descurca si pe tenisul asta....ce drequ' macar nu se termina egal si pierd toti banii cum mai fac uneori jetzii astia de bayern :headbang: :headbang: :headbang:

unul dintre aia 2 care joaca tre' sa castige...sau cel putin isi rupe piciorul si iau cota unu/....lasa robi om trai si om vedea....

hai ca ma duc.....mama ce urat o sa visez la noapte ...tutzi saw 3 .....:headbang: :sleep:

Alexz
3rd December 2006, 19:08
03.12.2006 :

O mica joaca pana la 1 ianuarie,fond : 4,5 euro

Bilet 1 : AZ Alkmaaer castiga cupa uefa cota :19,00 miza: 0,5 castig eventual : 9,5 e.

Bilet 2 :

Rapid - Pandurii sub2.5 1,7
Osasuna marcheaza 1,55

cota : 2,63
miza : 2 e .
c.e : 5,27e
fond ramas : 2 e.

Alexz
4th December 2006, 20:32
fond : 7,27e

bilet 2 : koln - duisburg nr de goluri =2 3,75
miza : 4,27e
c.e : 16e

bilet snooker : hamilton under15 2,10
wattana under15 2,00

miza : 2e
c.e : 8,4 e

bilet 3 :dinamo under2.5 1,9
miza 1e
c.e : 1,9e

fond ramas : 0 e.




edit : urmatoarele posturi daca nu's ale mele sau nu's on-toppic rog anticipat sa fie sterse de moderatori.mersi

TaciAcolo
4th December 2006, 20:34
bafta

Alexz
8th December 2006, 17:14
Metoda "sushi-mushi":ras-plans: aplicata la agentia ASTRA SPORT BETS :

2.5/Freiburg-Karlsruhe 11.12 14:00 1 1,8
2.5/Club - Standard 10.12 14:00 1 1,9
2.5/Getafe-Betis 10.12 18:00 1 1,65
2.5/Black-Newcastle 09.12 17:00 1 1,65
2.5/Atl.Ma-Espanyol 10.12 20:00 1 1,7
2.5/Offenbach-Koln 10.12 15:00 1 1,8
2.5/Luzern-Thun 10.12 17:00 1 1,85
2.5/Ajax - Alkmaar 10.12 13:00 1 2,05
2.5/National-Gloria B. 08.12 20:00 1 1,67
2.5/Nantes-Le Mans 09.12 21:00 1 1,5
2.5/Catania-Udinese 10.12 16:00 1 1,7
2.5/Boavi-Beira Mar 09.12 20:15 1 1,75


cota : 805,26
miza : 2,17 ron
castig eventual : 1.747,41 ron

dj_jaxxx
8th December 2006, 17:16
Mai bine imi dadeai mie 2.17 ron si ii puneam pe ceva mai bun. :)

Alexz
8th December 2006, 17:17
chiar atat de pesimist ehti ?:P

lasa ca ies macar 5....:happy




edit : asa jucam inainte de a ma baga online,si de a afla ca mize mari +bilet maxim 4 meciuri =profit...dar vreau sa ma intorc...inapoi ...la origini..sa pariez oldschool...m-am saturat sa aleg 2 meciuri intr-o zi ...si sa pierd unul....ai vazut ca nu am mai postat de cateva zile bune...la CL...imi bagasem deja 20 de euro fondul pt. strategia mea din 1 ianuarie pt. tenis..dar i-am pierdut pe toti la un singur meci... futui muma lui de banel acu' nu putea sa dea si el un autogol.....

dj_jaxxx
8th December 2006, 17:18
Daca iese unul sau daca ies 11 din 12 tot nu iei nimic :)

Alexz
8th December 2006, 17:21
Daca iese unul sau daca ies 11 din 12 tot nu iei nimic :)

yeap...i don't give a fk..i'm insane :evil: ...

Kainsashiki
10th December 2006, 06:20
ce-ai facut tata... de te-au banat astia ?? :D

White Shadow
10th December 2006, 06:22
Lasa ca revine el pe 1 ianuarie

Dudubetwin
10th December 2006, 10:44
l`am banat pentru ca si`a mai descoperit o clona .. si e la a zis sa`i banez "sergentul" ca sa ramana cu alex_umbro17 (sau cam asa ceva):)

umbro_alex17
10th December 2006, 10:50
ce-ai facut tata... de te-au banat astia ?? :D

Diablo...chiar tu esti ?? ...../hello .welcome back..../hello

umbro_alex17
10th December 2006, 10:51
l`am banat pentru ca si`a mai descoperit o clona .. si e la a zis sa`i banez "sergentul" ca sa ramana cu alex_umbro17 (sau cam asa ceva):)


cred ca am explicat de 3 ori chestia asta,....am descoperit primu' user....si uitasem ca am accesat forumul...in jul 2006...deci prin urmare am decis sa raman cu primu' user.....si sa fie banat sergent :ok:

Dudubetwin
10th December 2006, 10:58
bine ma .. dar tot o clona esti :ok: .. acest thread este inchis ..

umbro_alex17
10th December 2006, 14:00
M-am inspirat un pic din beletul lui sica,cel cu goluri marcate,din partea gazdelor.Am observat ca ieri din aproape 220 de meciuri numai in 40 de meciuri ( 18% ) nu au marcat gazdele.

Metoda de pariere este urmatoarea :

-pe un singur bilet doar 2 evenimente "1 to score" cota totala minima 1,2 .
-castigul de pe un belet devine miza urmatorului belet.
-fondul initial : doar 5 euro(ca's mai amarat:D )
-target : 17 belete castigate consecutive.



(edit)o mica modificare : in functie si de meciuri,si analiza o sa joc si un singur eveniment de tipul "2 to score".


p.s : va rog sa nu exagerati cu off-topicul.

umbro_alex17
10th December 2006, 14:29
Bilet 1:

Sampdoria - Siena 1 to score 1,18 [10 dec06 15:00 CET]
Dunfermline - Celtic 2 to score 1,03 [10 dec06 15:00 CET]


cota: 1,21
miza: 5e
castig eventual: 6,05e

umbro_alex17
10th December 2006, 17:38
se pare ca ma scoate sampdoria min '81 :o: 0-0. Din pacate nici nu am inceput bine seria si deja s-ar putea sa ma frig.Mai am doar 11 euro in cont,o sa ii redirectionez:P pe toti pt. aceasta "strategie" cu goluri marcate

revin,in cateva minute cu un nou bilet. :ok:

iuli
10th December 2006, 17:45
siena in 10

umbro_alex17
10th December 2006, 17:47
Da deci cam asa sta situatia :

fond: 11 euro
profit : - 5 euro

Seria 2 , Bilet 1 :

Banfield - Belgrano 1 to score 1,3 [10 dec06 21:00 CET]
Atletico M. - Espanyol 1 to score 1,12 [10 dec06 19:00 CET]


cota : 1,46
miza : 8 euro.
castig ev. : 11,68 euro

au mai ramas 3 euro in cont in caz "daca se intampla" ceva :D

TaciAcolo
10th December 2006, 17:47
e 1 ianuarie?:D

umbro_alex17
10th December 2006, 17:49
siena in 10

pacat ,ca mai sunt cateva min de prelungiri. Daca faceau si ei o "fapta buna" prin min 50-60 cu :rosu: ...poate baga si sampdoria un gol.

umbro_alex17
10th December 2006, 17:54
e 1 ianuarie?:D

nu, e doar o mica incalzire :D ...e greu sa stai sa astepti tenisul asta,si in plus primul turneu din 2007 o sa fie foarte ciudat...se experimenteaza round-robin ca la master series...:( naspa

umbro_alex17
10th December 2006, 20:27
daca ma scoate si at.madrid chiar ca ma supar....:( :cry:


edit : noroc cu torres ca mai baga si el cate un gol.mai am doar banfield to score....acum e ,sa vedem ce o sa iasa.

umbro_alex17
10th December 2006, 22:01
Sa incercam un meci din NFL,cu cei 3 euro,desi seria 2 bilet 1 inca mai sta in picioare. :ok:



Saints - Dalas 2 1,3

miza : 3 E
C.E : 3,9 E

umbro_alex17
10th December 2006, 22:43
Seria 2 , Bilet 1 :

Banfield - Belgrano 1 to score 1,3 [10 dec06 21:00 CET]
Atletico M. - Espanyol 1 to score 1,12 [10 dec06 19:00 CET]


cota : 1,46
miza : 8 euro.
castig ev. : 11,68 euro :ok:


A iesit , nu s-a terminat inca meciul dar e 1-1 a dat banfield gol .

Fond actual : 11,68 + 3 open bets pe nfl (dar daca iese nu il socotesc aici)

urmeaza Seria 2 Bilet 2 ,maine :D

umbro_alex17
11th December 2006, 10:12
nu a iesit nfl ala (obs.: sa nu pariati niciodata un sport,pe care nu l-ati urmarit cel putin 2 sezoane,chiar daca ati analizat rapid o statistica a ultimelor meciuri)

Seria 2 Bilet 2:


Freiburg to score 1,33 [11 dec06 20:15 CET]



cota : 1,33
miza : 11,68 euro
C.E : 15,53 euro


sa fie cu noroc....:cheer:

umbro_alex17
11th December 2006, 21:07
daca iese beletu' ...din pacate maine nu au astia de la GB nici un meci cu to score/not to score:(

inseamna ca tre' sa astept cupa uefa :D

Gambler
11th December 2006, 21:42
in UEFA s-ar putea sa iasa ceva surprize in ultima etapa chiar daca unele echipe trebuie sa bata .... e anuntat un pic de ger in europa in zilele urmatoare :)

umbro_alex17
12th December 2006, 10:25
Freiburg to score 1,33 [11 dec06 20:15 CET] :no:



Mda...freiburg au luato cu 4-0...nu au fost in stare sa marcheze si ei un gol.
Deci "profit": (-5)+(-11)=-16 euro in 2 zile

revin...cu seria 3 bilet 1 ...maine din uefa. ...chestia e sa fac rost de bani,..iarasi trebuie sa apelez la camatari.:headbang:

umbro_alex17
12th December 2006, 21:53
Iaca ca am ajuns si eu acasa..si din pacate am facut un gest f. urat azi...pur si simplu nu stiam cum sa fac rost de bani si am apelat la un amanet.Lantul meu este la ei timp de o luna,in care tre' neaparat sa recuperez banii primiti pe el(900 de mii) sa fac si profit sa platesc si dobanda si sa ramana si eu cu macar cateva sute pe plus :( :help: .

Am decis sa bag pe card doar 50 de ron,si restul sa ii pastrez in caz de ceva.

Deci cam asa arata situatia :

profit : - 16 euro
fond : 14 euro.

si incep asa :

Seria 3 Bilet 1 :

PSG to score 1,06
Braga to score 1,02
Totenham to score 1,09
Espanyol to score 1,07

cota : 1,26
miza : 14 euro
c.e : 17,64 euro

help me "big dudu" win this time .:)

SicaGhencea
13th December 2006, 00:39
WOW... omg asta nu e deloc bine!!! :headbang: Eu sper sa iti iasa treaba dar stii cum e treaba cu pariurile astea... cand esti in pierdere si vrei sa recuperezi repede , de cele mai multe ori te duci in jos si mai mult. Si cand mai ajungi si la imprumuturi si alte chestii e nasoala treaba.
Nu inteleg de ce nu iti respecti regulile alea. Ai zis ca incepi o treaba serioasa cu tenisul de la anul . E chiar atat de greu sa astepti pana atunci ?? Plus ca acum majoritatea campionatelor sunt pe terminate ( in afara de englezi care nu sunt normali ). Majoritatea incep pe la mijlocul lui ianuarie deci cam odata cu turneele de tenis!!! :ok:
Daca tot vrei sa pariezi zilnic vezi ca cei de la betfair au un site pe care poti sa joci pe bani virtuali :P .

Ce sa iti zic.....multa bafta!!!!

Kainsashiki
13th December 2006, 00:44
:o: nu e bine ce faci!!!!! mai bine lasa-te de pariuri de tot decat sa ajungi la astfel de metode!

Dudubetwin
13th December 2006, 08:35
de ce nu e bine ?? pentru ca are cota de 1.02 si una de 1.06 pe PSG care e total iesita din forma ?? acuma sa fim seriosi .. chiar nu e

bine .. pariul acesta se vede ca e pus din dorinta de a recupera ... asteapta omule... nu e musai sa recuperezi totul intr-o zi ...

Kainsashiki
13th December 2006, 12:49
Iaca ca am ajuns si eu acasa..si din pacate am facut un gest f. urat azi...pur si simplu nu stiam cum sa fac rost de bani si am apelat la un amanet.Lantul meu este la ei timp de o luna,in care tre' neaparat sa recuperez banii primiti pe el(900 de mii) sa fac si profit sa platesc si dobanda si sa ramana si eu cu macar cateva sute pe plus :( :help: .

Am decis sa bag pe card doar 50 de ron,si restul sa ii pastrez in caz de ceva.

Deci cam asa arata situatia :

profit : - 16 euro
fond : 14 euro.

si incep asa :

Seria 3 Bilet 1 :

PSG to score 1,06
Braga to score 1,02
Totenham to score 1,09
Espanyol to score 1,07

cota : 1,26
miza : 14 euro
c.e : 17,64 euro

help me "big dudu" win this time .:)


de asta nu e bine

Dudubetwin
13th December 2006, 14:41
ai de mine mai sergent.. aia nici nu am vazut .... nu te supara .. dar esti chiar prost daca ai facut chestia asta... este o regula

foarte inteleapta care spune asa "nu paria mai mult decat iti poti permite"... asta spune totul... este urat din partea ta ca ai facut asa ceva

foarte urat .. asta demonstreaza tipul de om care esti .. doar oamenii slabi merg la amanet ...

Vraciul
13th December 2006, 15:15
sa vedeti voi cate lanturi de aur o sa isi cumpere cu banii de la amanet.:D
pana nu se loveste cu capul de pragul de sus... nu se potoleste. vezi ca exista ceaiuri care te lecuiesc de pariuri.

umbro_alex17
13th December 2006, 15:16
at stricat frumusete de thread cu posturile voastre:D

Sica nu stii vreun amanet in bv care accepta si mobile ?!:D

TaciAcolo
13th December 2006, 15:21
bine ca iti amanetezi lucrurile tale :D

Vraciul
13th December 2006, 15:22
umbro.... nu am facut niciodata prostia sa imprumut bani cu camata. amanetul este un fel de camata legala. eu am in "spate" un salariu de 500 de euro, deci.... trage tu concluzia. sper sa iti scoti banii aia si sa iti recuperezi lantul......
sa nu faci prostia sa bagi un bilet la fel ca al meu daca nu iti poti permite sa pierzi.

TaciAcolo
13th December 2006, 15:39
Poate iti trebuia o pauza sa te mai linistesti...sa gandesti limpede :ras-plans: :D

dj_jaxxx
13th December 2006, 16:10
da nu vroiam sa pierd uefa si weekendu' :D

Mai bine pierzi UEFA si weekendul decat sa pierzi bani sau mai stiu eu ce alte obiecte.

Ai grija.

umbro_alex17
13th December 2006, 16:12
Dudu sterge te rog posturile off-topic ,toate de la SicaGhencea pana la asta,da a lui sica sa il lasi. ( e dreptul meu de "patron" al acestui thread):)

sicanto
13th December 2006, 16:58
decat sa il mai criticati atat, mai bine l-atzi ajuta, recomandand-i cateva meciuri pentru a-si putea recupera omul banii.pana la urma e alegerea lui, in viata trebuie sa te arzi un pic, iar apoi te trezesti la realitate.si umbro sa stii ca banii muncitzi pana la urma sunt cei mai buni, prin pariuri d fapt noi furam banii unii de la altii, si in special casele de pariuri fura banii de la noi.
de aceea itzi recomanda ca macar sa nu pariezi toata suma de 14 euro, cum ai facut azi, imparte-o in 4 bucati si pariaza treptat, pentru ca daca te duci azi cu un meci, mai tare ai intrat in gaura decat sa te fi scos.
i-ao treptat si dupa ce dublezi suma, scoate banii si mergi de recupereaza lantul.
gandes-te-teca a itai au mucit pentru lantul acela, iar tu vrei sa il pierzi dintr-o mandrie.....
oricum multa bafta.

eu itiz recomand in sera asta rusia -danemarca 1.18
gol fenerbahce 1.15
gol palermo 1.15

dar nu pune mai mult de 5 euro pe bilet.

multa bafta, si invatza sa ai rabdare, nu trebuie as demosterezi nimic celor de pe forum, important e ca tu sa ai viziunea si rabdarea necesara, iar in timp vor veni si castigurile, daca te lacomesti de la o zi la alta vei pierde mult.asculta-ma ca am trecut is eu prin aceasta perioada,nu am ajuns sa amaanetez, dar ma pierdut alti banii pe care nu trebuia sa ii pariez.

umbro_alex17
13th December 2006, 17:25
Dudu sterge te rog posturile off-topic ,toate de la SicaGhencea pana la asta,da a lui sica sa il lasi. ( e dreptul meu de "patron" al acestui thread):)

Daca nu e dudu ...altul care e moderator...

Kainsashiki
13th December 2006, 17:42
hmmm...daca erau 15 posturi care te ridicau in slavi, mai erau off topic ? ce-ai vrea acum, toata lumea sa te laude cand faci greseli ?

lasa posturile pt ca au legatura cu metoda ta de a paria, nu se pot sterge mesaje doar asa pt ca nu-ti convin tie

umbro_alex17
13th December 2006, 17:56
am zis de la inceput in primul post fara off-topic.E threadul meu ,pot sa fac ce vreau. Iuli cum cere in fiecare zi sa ii stergeti posturile din threadul lui,si pe mine nu ma lasa sa postez in threadul lui.Ati stricat threadul ...toti repede ,postam asa de fain aici singur...:mda:

Kainsashiki
13th December 2006, 17:57
arata-mi si mie unde scrie ca daca deschizi un thread impui tu regulile de pe acel thread ?

umbro_alex17
13th December 2006, 18:01
Nu am cerut in primul rand.Am rugat frumos.

Daca altii pot , eu de ce nu ?? e cumva tratament preferential pe forum?

Asta e doar 1% din toate :

White Shadow
13th December 2006, 18:08
Umbro , daca vrei sa nu fie off-topic la tine pe thread atunci posteaza drakului doar biletele pe care le joci la pariuri , daca vii si ne spui ca tu ai mers la amanet , dupa aia ai fost la alimentara si ai cumparat un kilogram de cartofi atunci normal ca lumea incepe si vorbeste cu tine , la ce pret ai cumparat cartofii , cate kilograme , doar Universal mai proceda asa , posta pe threadul lui cu bilete tot ce facea in ziua respectiva si in fiecare zi ne povestea de bunica lui , daca cineva posta la el pe thread off-topic atunci cerea sa fie sterse posturile off-topic.

Posteaza biletele pe care le joci la pariuri....pretul la kilogramul de cartofi il postezi pe cafenea

johnnydevil
13th December 2006, 18:08
poate ma bag ca musca-n lapte, dar atata timp cat exista threaduri cu mesaje sterse de operatori cu motivul off-topic, acelasi lucru ar trebui sa se aplice si aici!
spun asta deoarece consider ca asta este o comunitate bazata pe respect, iar asta impune o egalitate a drepturilor!

umbro_alex17
13th December 2006, 18:09
poate ma bag ca musca-n lapte, dar atata timp cat exista threaduri cu mesaje sterse de operatori cu motivul off-topic, acelasi lucru ar trebui sa se aplice si aici!
spun asta deoarece consider ca asta este o comunitate bazata pe respect, iar asta impune o egalitate a drepturilor!

.mersi :ok:

johnnydevil
13th December 2006, 18:10
alex, nu e nimic personal, e o chestie de principiu

umbro_alex17
13th December 2006, 18:12
Umbro , daca vr....

Posteaza biletele pe care le joci la pariuri.

Nu vreau. O sa le postez pe toate cand imi va iesi o serie,sau cand incep pariurile din tenis.ce rsot are sa postez bilete necastigatoare ??

Si daca stau bine sa ma uit nici tu nu ai postat nimic la tine pe thread. din single,at least one goal,no seding off.

Kainsashiki
13th December 2006, 18:17
n-ai inteles. a zis sa scrii pe thread doar biletele, nu sa ne mai spui ce-ai facut tu azi, la cat te-ai trezit, etc. pt ca de asta apar si comentariile, care bineinteles nu iti convin si vrei sa fie sterse.

cu putin timp inainte sa nu mai fiu mod s-a schimbat regulamentul si off topicul este permis in oarecare limite. si sa stii ca ce s-a discutat pe acest thread n-a fost chiar off topic.

umbro_alex17
13th December 2006, 18:18
ROG STERGEREA TUTUROR POSTURILOR IN AFARA DE ALE MELE (CARE SUNT ON-TOPIIC,cele offtopic rase si ele) :rosu:

White Shadow
13th December 2006, 18:18
Nu vreau. O sa le postez pe toate cand imi va iesi o serie,sau cand incep pariurile din tenis.ce rsot are sa postez bilete necastigatoare ??

Si daca stau bine sa ma uit nici tu nu ai postat nimic la tine pe thread. din single,at least one goal,no seding off.

Ce spun eu si ce intelegi tu.

Nu am spus sa postezi pe thread print-screnuri cu meciurile pe care le joci.

Posteaza pe thread doar meciurile pe care le joci la pariuri.

Nu mai posta propozitii de genul

"acuma 5 minute am ajuns acasa , am aruncat hainele de pe mine pe cuier , am aprins calculatorul , un amd la Athlon 3800 , exact ieri am cumparat o placa video meseriasa , hai sa va povestesc si ce am mai facut la amanet"

Cat timp tu postezi off-topic la tine pe thread atunci nu ai nici un drept sa-i ceri la altu sa nu posteze off-topic la tine pe thread

Kainsashiki
13th December 2006, 18:22
auzi ma Sergent, dar nu vrei sa si platim intrarea cand intram la tine pe thread? sa dam cate 10 euro de fiecare data cand intram ... ??

in locul tau as tacea cand vine vorba de respectarea regulamentului, pt ca oricum s-au facut destule compromisuri ca tu sa ramai pe forum.

umbro_alex17
13th December 2006, 18:22
n-ai inteles. a zis sa scrii pe thread doar biletele, nu sa ne mai spui ce-ai facut tu azi, la cat te-ai trezit, etc. pt ca de asta apar si comentariile, care bineinteles nu iti convin si vrei sa fie sterse.

cu putin timp inainte sa nu mai fiu mod s-a schimbat regulamentul si off topicul este permis in oarecare limite. si sa stii ca ce s-a discutat pe acest thread n-a fost chiar off topic.

da ai dreptate,da eu am scris ca sa nu ziceti dupa aia...a stai ca asta minte cum drequ a pierdut ieri toti banii si acum a facut rost de bani...nici nu arata biletele...e clar nu e serios..." stii ceva de genu

umbro_alex17
13th December 2006, 18:23
auzi ma Sergent, dar nu vrei sa si platim intrarea cand intram la tine pe thread? sa dam cate 10 euro de fiecare data cand intram ... ??

in locul tau as tacea cand vine vorba de respectarea regulamentului, pt ca oricum s-au facut destule compromisuri ca tu sa ramai pe forum.

da datima afara....hai datima afara....ce drequ' mai asteptati...iauzi compromisuri???? da cine oi fii eu Mircea Rednic....:headbang:

Kainsashiki
13th December 2006, 18:27
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=972794&postcount=1357

citeste aici, ca sa aflii si tu cum se sanctioneaza clonele

sa nu mai zic de toate injuraturile tale..


si hai sa terminam cu treaba asta, lasa lumea sa-si zica parerea, nu mai fi asa comunist

TaciAcolo
13th December 2006, 18:29
:ras-plans: :happy .. are dreptate macar ultima pagina sa fie stearsa :ras-plans:

TaciAcolo
13th December 2006, 18:38
trebuie sa citesti regulamentu sa nu fi "bou"..daca cunosti legile nimeni nu se poate lua de tine.

TaciAcolo
13th December 2006, 18:41
ninge

Cosmin
13th December 2006, 18:42
Sergent, ce-ai patit? PMS cumva?

Prea ai luat-o razna... :rolleyes:

sicanto
13th December 2006, 18:44
ma voi suntetzi penali.de ce va certatzi asa intre voi, acum un an forumul asta era uul linistit acum mai mult vad certuri reprosuri comentarii nelalocul lor, si mai putzin colaborare si recomandari in ale pariurilor, pacat, in felul asta nu mai ajungem noi sa luam banii caselor de pariuri.Moderatorilor organizatzi si voi un pic forumul sa fie mai de ajutor, daca chiar vretzi sa luam banii caselor de pariuri.
sincer mie acum totul mi se pare dezorganizat, imi este greu sa vad ce joaca ceilaltiz, ce sfaturi dau, recomandri etc.totul e scris bezmetic. nu am nimic cu nimeni doar mi-am spus parerea.
ma astept la multe de la forumul asta, haidetzi atunci sa ne axam pe scopul lui, si sa nu ne luam cu nimicuri.

si sergent, umbro care esti, ar trebui mai intai sa demostrezi ce potiz si apoi sa vii cu reprosuri.in pariuri daca vrei sa ai succes, ca in orice lucru in viatza trebuie sa ai viziunea de termen lung, nu cea de pe azi pe maine.asa ca mai bine incearca sa invetzi cate ceva de la fiecare de pe forum, si nu mai critica, nu esti cu nimic mai bun, decat oricine de aici, totiz suntem aici sa invatzam si sa descoperim un sistem cstigator.


am dreptate, sau ar fi bine a paresesc forumul?

White Shadow
13th December 2006, 18:45
Omule incepi sa vorbesti prostii.

Tu cand ai postat la mine pe thread o gramada de posturi off-topic ti-am spus eu ceva ?

Am spus sa fie sterse toate posturile off-topic ?

Aici nici macar nu au fost posturi off-topic , ai primit cateva sfaturi care pot sa te ajute pe viitor , ai primit un sfat foarte util de la Vraciul si tu vrei sa fie sters postul ?

TaciAcolo
13th December 2006, 18:47
ai dreptate :D ...da se supara umbro ca mai fac off-topic la el:D

sicanto
13th December 2006, 18:51
de ce nu facetiz cate doua thread-uri, unul pe care omul sa isi posteze doar biletele si ltul pe care sa se faca comentariile la bilete.
eu cred ca ar fi mai usor de urmarit pentru oricare dintre noi.daca eu vreua savda intr-o zi ce meciuri joaca fiecare pierd foarte mult, pana ajung la postul din ziua respectiva.tre sa trec peste comentarii, certuri, si la un moment dat imi bag picioarele
facetiz is voi un sistem clar ,asemanator la totiz de a posta biletele:
de genul ziua ,biletul, meciurile jucate, orele, casa de pariuri, cotele, si miza.
si atat, iar fiecare sa iis tzina un bilant pentru a vedea metoda cui da rezultate, de exemplu eu care nu ma mmia intrat pe forum de 1 an aproape, acum ini este foarte greu sa imi dau seama care metoda merge, nu ma pot apuc sa caut in 1000 de afisari sa vad ce a facut fiecare.
mai bie era daca ma uitam exact la evolutiz fiecaruia, facetiz si voi grafice, concluzii, recomadnari, haidetzi sa facem ceva construcitiv aici daca vretzi.

astept pareri si eventuale propuneri, haidetzi operatorilor moilizatizva, facetiz o strategie pentru forumul ata, ca sa ajunga undeva, vretiz in top, atunc imunictiz pentu asta.
merci si sper ca nu am suparat pe nimeni cu parerea mea.dar eu chiar cred ca putem scoate bani din pariuri daca colaboram si gandim pe termen lung.

umbro_alex17
13th December 2006, 19:00
Bilet Stanley :

cod bilet : 30134 6107-1 748778

Sistem : 3 din 6

Europa Cupa Uefa

5507 PSG X/1

5508 HAPOEL X/X

5510 PALERMO 1/X

5509 FENER 1/1

5506 ZULTE 0-2

5505 BLACKBURN 0-0

miza : 2 ron

castig minim : 5,02 ron
castig maxim : 358,63 ron

umbro_alex17
13th December 2006, 19:28
Pariuri Tenis
Fond initial -20 euro

prima etapa : 01.01.2007 - 04.02.2007



statistica primei etape pe 04.02.07

umbro_alex17
14th December 2006, 09:58
Cel mai sigur bilet de azi :

Braga v Grasshoppers 0:1 3/4 Braga 1,9

Tottenham to win to nil 2,43

America de Mexico v FC Barcelona Barcelona 1,3

cota: 6,00
miza : 11,4 euro (~40 RON)
C.E : 68,4 euro

Acuum e momentul decisiv.Daca iese e cel mai mare castig al meu la GB.:D

Dudubetwin
14th December 2006, 12:28
thread deschis .. acesta e un forum => oamenii discuta ... nu poti inchide threadul pentru simplul motiv ca asa vrei tu

umbro_alex17
14th December 2006, 14:01
Da ai dreptate. Am inteles. Dar macar sterge si tu posturile celelalte de la pagina 3,4 ...poti sa le lasi pe alea de la 2 cu critici la ce am recurs cu amanetu' dar restul chiar nu isi au rostul ai vazut ca e prea mult offtopic. Sper ca ma vei ajuta :ok:

Alexz
15th January 2007, 00:02
Vreau sa imi continui in acest thread ,un proiect drag mie inceput din pacate pe alt forum/site in timpul "exilarii" mele .

Partea I a fost

Partea II in postul urmator :ok:

Alexz
15th January 2007, 00:17
Jurnalul meu :"Barman..baaarmann inca unul,...iesisem doar de o saptamana de la dezalcolizare,si ma simteam ca...un om nou...Poftiti domnule ,cola dumneavostra cu lamaie...mersi....Barman : Hei tu nu esti antrenorul echipei noastre locale ,Diamonds ?? ....am fost ...i-am taiato sec.Intrebarea lui ma rascolea ,in minte deja aveam proiectata imaginea momentului in care am fost demis de catre Max Griggs dupa infrangerea de acasa cu Aldershot Town 1-0 , m-a umilit,dupa ce am servit clubul timp de 6 ani inca din 2000 ,am fost tratat in felul asta , fuck u mr.president ....fuck u ..... bip bip bip....wtf ? Cine poate sa ma sune la ora asta ? Alo ? Salut Jose !Sunt Max la telefon,am auzit ca ai iesit de la dezalcolizare,uite care ii treaba,clubul are nevoie de tine ,eu am nevoie de tine,suporterii iti striga numele in continuare la meciuri,ce zici ? revii ? bineinteles plus 5000 de lire la salariu,deci revii ? .......

Mda,spunele baietiilor sa vina maine la 9:30 la antrenamente. Another day ,the same crap ...:cool: "

Alexz
15th January 2007, 00:35
15 ianuarie , Day 1 :


Sa va detaliez metoda mea de pariere,este un pic modificata fata de cea din partea I :

-Voi paria numai din fotbal.
-Voi paria numai din urmatoarele campionate :
-Romania 1
-Italia 1
-Germania 1 , 2
-Anglia 1 , NL1(conference)
-Rusia 1
-Suedia 1
-Vor fii maxim 6 bilete pe saptamana ,maxim 5 evenimente pe bilet.
-Patru tipuri de bilete :
-un bilet cu meciuri doar pe home team to win or draw
-combi 2,3,4 meciuri cu orice pronostic bun de pus.
-sistem 2,3/5 cu meciuri under/over 2.5 din cele 8 campionate.
-Single pe meciurile echipei mele Rushden&Diamonds.

Money Management :

-Incep cu un fond de 20 de euro .
-Il impart in doua parti egale ,iar miza pe bilet va fii 10% din prima parte.
-Cand voi reusi sa dublez prima parte(ex: din 10 euro sa fac 20 euro) ii voi aduna cu cealalta parte si voi avea un fond nou de 30 euro,pe care la randul lui il impart in doua parti egale (de 15 euro fiecare) pariez in continuare 10% pe bilet si joc pana dublez partea respectiva etc.
-Daca pierd prima parte,partea care a ramas devine noul fond si il impart in doua parti egale (de 5 euro fiecare) si continui in felul de mai sus.


Mi-am pus la punct un bookmark favorit in browser cu toate informatiile legate de aceste campionate din care voi paria ,stiri ,ziare locale,clasamente,accidentari,transferuri etc. :ok:

sa-i dam drumul :cool:

Alexz
15th January 2007, 01:13
Romania 1 :
aici trebuie sa mai astept returul sa inceapa;la inceputul lui martie cel mai probabil.

Italia 1 :
20.01.07
Ascoli - Atalanta
Reggina - Palermo
21.01.07
Livorno - Roma
Catania - Cagliari
Empoli - Sampdoria
Siena - Chievo
Inter - Fiorentina
Parma - Torino
Udinese - Messina
Lazio - Milan

Germania 1 :

debea peste 2 saptamani pe 26.01.07 - 28.01.07


Germania 2 :
19.01.07
Unterhaching - Aue Erzegebirge
Essen - Kaiserslauten
Jena - Offenbach
21.01.07
Karlsruher - Burghausen
Munchen 1860 - Furth
Koln - Augsburg
Koblenz - Duisburg
Paderborn - Braunschweig
22.01.07
Rostock - Freiburg

Anglia 1 :
20.01.07
Liverpool - Chelsea
Middlesbrough - Bolton
Fulham - Tottenham
Reading - Sheffield United
Aston Vila - Watford
Portsmouth - Charlton
Newcastle - West Ham
Man City - Blackburn
21.01.07
Wigan - Everton
Arsenal - Man Utd

Anglia N1 :
20.01.07
Rushden&Diamonds - Stafford Rangers:cheer:

Rusia 1 :
prin martie incepe noul sezon.

Suedia 1 :
prin aprilie incepe noul sezon.

Asadar 30 de meciuri contine oferta mea .Astept actualizarea ofertei,cotelor la GB .

Alexz
15th January 2007, 01:19
Diamonds devotament , a Club that you must love .... :yeah:

http://img79.imageshack.us/img79/3691/rdqo1.jpg
http://img70.imageshack.us/img70/1159/rdoe3.jpg

Alexz
15th January 2007, 22:11
am dat dezlegare la peste ,postati ce vreti,daca vreti.

Alexz
15th January 2007, 22:50
Bilet 1 :

Liverpool - Chelsea 12 @1,32
Aston Villa - Watford Aston Villa nu primeste gol@2,01

cota : 2,65
miza : 1 euro
posibil castig : 2,65 euro

Bilet 2 :

Portsmouth - Charlton 1 @1,55
Man City - Blackburn x2 HT @1,26
Middlesbrough - Bolton 12@ 1,31

cota : 2,56
miza : 1 euro
posibil castig : 2,56 euro

FOND INITIAL : 20 euro
fond de pariere : 10 euro
profit : - 2 euro
bilete in desfasurare : bilet 1(1/10) ; bilet 2(1/10)
bilete jucate : 2
bilete castigate : pending
bilete pierdute : pending
procentaj : pending

Vraciul
15th January 2007, 23:22
poze cu peisaje de iarna nu ai? :D

Alexz
15th January 2007, 23:32
nu este cazul ca am vazut ca multi de aici nu gusta genul acesta de jurnal,asa ca o sa merg pe cel stas ca toata lumea.

stefanello
16th January 2007, 10:59
Mie imi place noul format! Chiar o sa urmaresc ce scrii aici... iar ideea de jurnal nu e chiar asa de rea.

BAfta!!!
Steff

bebesabie
16th January 2007, 11:22
Eu zic sa revii la formatu vechi e mult mai misto si da o noata aparte

Alexz
16th January 2007, 12:25
ok :ok: momentan,un pic mai rar cu postarile deoarece nu am toate meciurile actualizate la GB si cotele pt. under/over inca nu au fost bagate la England Premiership

TaciAcolo
16th January 2007, 12:56
mai baga o povestioara ceva

Alexz
18th January 2007, 10:44
Jurnalul meu :"Ora 9:30 ,pasesc incet dar ferm pe terenul de antrenament,...Ii salut pe baieti,..toti se intorc spre mine,tacere vreo 10 secunde....si incep toti : Yuppy!Welcome back coach,we missed you... ,Ok boys lets get the training started, ...Hei Savege iarasi te-ai ingrasat da drumul la 5 ture in plus... Dupa o ora de antrenament,l-am luat deoparte pe capitanul echipei si l-am intrebat cum e starea echipei,Chris Hope : "pai nea Jose toti suntem cu moralul la pamant,am ajuns intr-o situatie naspa in clasament,nu prea ne regasim ...dar acum ca ati revenit parca avem sperante din nou,ne vom regrupa si vom castiga meciul pt tine...determinare maxima"

http://img208.imageshack.us/img208/7198/untitledtz1.jpg



Bilet 1 :

Liverpool - Chelsea 12 @1,32
Aston Villa - Watford Aston Villa nu primeste gol@2,01

cota : 2,65
miza : 1 euro
posibil castig : 2,65 euro

Bilet 2 :

Portsmouth - Charlton 1 @1,55
Man City - Blackburn x2 HT @1,26
Middlesbrough - Bolton 12@ 1,31

cota : 2,56
miza : 1 euro
posibil castig : 2,56 euro


Bilet 3 :

Rushden&Diamonds - S.Rangers exact score 1-0 @6,50

miza : 1 euro
posibil castig : 6,50 euro


Bilet 4 :

Rushden&Diamonds - S.Rangers exact score 2-0 @8,00

miza : 1 euro
posibil castig : 8,00 euro


fond de pariere : 10 euro
profit : - 4 euro
bilete in desfasurare : bilet 1(1/10) ; bilet 2(1/10),bilet 3(1/10),bilet 4(1/10)
bilete jucate : 4
bilete castigate : pending
bilete pierdute : pending
procentaj : pending

Alexz
18th January 2007, 11:59
Bilet 5 :

Unterhaching v Erzgeb. Aue under2.5 @1,70
RW Essen v Kaiserslautern under2.5 @1,85
Parma v Torino under2.5 @1,65
Reggina v Palermo over2.5@ 2,05
Udinese v Messina under2.5@1,70

sistem 3/5
miza : 1 euro (10 centi pe varianta)
maxim posibil castig : 5,71 euro
minim posibil castig : 0,47 centi

Bilet 6 :

AC Ascoli v Atalanta 1x @1,50
FC Köln v Augsburg 1 @1,65
1860 München v Greuther Fürth 1x @1,14
Aston Villa v Watford 1 @1,60

cota : 4,51
miza : 1 euro
posibil castig : 4,51 euro

Alexz
18th January 2007, 12:00
fond de pariere : 10 euro
profit : - 6 euro
bilete in desfasurare : bilet 1(1/10) ; bilet 2(1/10),bilet 3(1/10),bilet 4(1/10),bilet 5(1/10) ,bilet 6(1/10)
bilete jucate : 6
bilete castigate : pending
bilete pierdute : pending
procentaj : pending


mi-am atins maximul de 6 bilete pe saptamana,acum astept rezultatele.:ok:

Alexz
18th January 2007, 16:01
Bun si pentru ca nu pot sa stau deoparte de tenis,am decis sa ma joc cu ceilalti 10 euro.

Deci :

Fond Tenis : 10 euro

voi paria in metoda alpinistului incepand de la 5 euro (cum face vraciul acum:rolleyes: ) si sper sa ajung pana la primul target de 50 de euro,cota minima 1,25.
Si cu ceilalti 5 fac un fel de "laY 7-5",adica pun doar pe scoruri corecte primul set 6-4,6-3 si 3-6,4-6,un fel de martingale asa ca impart cei 5 in asa fel incat sa am parte de 4 incercari. :

a+2a+4a+8a=5
15a=5
a=0,33 eurocenti.

Alexz
18th January 2007, 16:04
Tenis Alpinist pasul 1 :cool: :

Monfils G. v Gasquet R. 2@1,33

miza : 5 euro
posibil castig :6,65 euro


-sa profitam un pic de semi-accidentarea lui Monfils din meciul cu cipriotul.:evil:

Alexz
18th January 2007, 16:08
"Lay 7-5" bilet 1 :

Stepanek R. v Ferrer D. [First Set Exact]

6-3@9,00 3-6@7,00
6-4@9,00 4-6@7,00

miza : 0,33 pe scor ; 1,32 per total .
minim castig : 2,31 euro maxim castig : 2,97 euro

Alexz
18th January 2007, 16:11
banca initiala : 20 euro
banca curenta : 7,68 euro
open bets : 12,32 euro (6 bilete fotbal + 5 bilete tenis)

Alexz
18th January 2007, 16:26
ce parere avetzi ?sunt sau nu pe drumul bun ? :)

jarod
18th January 2007, 17:47
Si cu ceilalti 5 fac un fel de "laY 7-5",adica pun doar pe scoruri corecte primul set 6-4,6-3 si 3-6,4-6,un fel de martingale asa ca impart cei 5 in asa fel incat sa am parte de 4 incercari. :

a+2a+4a+8a=5
15a=5
a=0,33 eurocenti.


"Lay 7-5" bilet 1 :

Stepanek R. v Ferrer D. [First Set Exact]

6-3@9,00 3-6@7,00
6-4@9,00 4-6@7,00

miza : 0,33 pe scor ; 1,32 per total .
minim castig : 2,31 euro maxim castig : 2,97 euro
Nu cred ca ai facut calculele bine, ori nu inteleg eu...
Daca nu-ti iese primul pariu, la al doilea pas investesti 2a~2.64 per total. Pasul 1 si 2 aprox. 3.98, deja nu-ti mai ramane pentru urmatorii pasi.
Cred ca era corect ca cei 0.33 pentru primul pas sa-i imparti la 4, cate pariuri ai.
Mult succes pentru metoda si astept sa ma lamuresti ;)

Alexz
18th January 2007, 18:11
mda :thinkso: ...si banuiam ceva ca nu-i bine...:D

pai atunci modific ,sau mai suplimentez de la posibilul profit din fotbal.

jarod astept rezultatele la toate biletele si apoi vad ce si cum...mersi ca mi-ai atras atentia.

Alexz
19th January 2007, 16:18
Tenis Alpinist pasul 1 :cool: :

Monfils G. v Gasquet R. 2@1,33

miza : 5 euro
posibil castig :6,65 euro :ok:


-sa profitam un pic de semi-accidentarea lui Monfils din meciul cu cipriotul.:evil:

Pasul 2 :

Nalbandian D.v Grosjean S. 1@1,40

miza : 6,65 euro
posibil castig : 9,31 euro

Alexz
19th January 2007, 16:20
"Lay 7-5" bilet 1 :

Stepanek R. v Ferrer D. [First Set Exact] :rosu:

6-3@9,00 3-6@7,00
6-4@9,00 4-6@7,00

miza : 0,33 pe scor ; 1,32 per total .
minim castig : 2,31 euro maxim castig : 2,97 euro


pt. azi :

Hewitt L. v Gonzalez F. [First Set Exact]

6-3@8,00 3-6@8,00
6-4@7,00 4-6@9,00

miza : 0,66 pe scor .

Alexz
19th January 2007, 17:21
mda ...vad ca e la moda cu alpinismul asta :rolleyes:

astept si eu toate rezultatele biletelor ,trag linie si vad cat e fondul total,impart in 3 pentru 3 incercari si targetul : 25 de bilete consecutive in maxim 2 luni cu cota minima 1,2 pe bilet si maxim 3 evenimente(depinde si de cote) :cool:

-pariurile numai din fotbal si tenis.

johnnydevil
19th January 2007, 17:22
Nu vreau sa am gura spurcata, dar intrevan un tie break!

Alexz
19th January 2007, 17:24
stai linistit ,si eu sunt sigur ca va fi greu,dar daca asta mi-a fost inspiratia :)

johnnydevil
19th January 2007, 18:23
stiu ce zici! Bafta, din tot sufletul!

Alexz
19th January 2007, 23:01
Mda ...sa uitam totul si de toti si sa facem Alpinism tot anul :cool: :

1/1 :

Blake J. v Ginepri R. 1 @1,17
miza : 4,00e.

Alexz
20th January 2007, 12:26
1/1 :

Blake J. v Ginepri R. 1 @1,17 7-6 7-5 6-2
miza : 4,00e.
castig : 4,68e.

Vayamos !!

1/2 :

Leeds United v West Bromwich x2@1,34
miza : 4,68e.