PDA

View Full Version : Lista de filme documentare



relansat
14th January 2007, 16:17
Insiruiti documentarele care v-au placut in mod deosebit si pe care, eventual le pot gasi si pe retea. Specificati subiectul lor si numele complet.

CrisS
14th January 2007, 16:21
Revolutia din '89. Intotdeauna mi-au placut si m-au atras documentarele despre revolutia din decembrie '89.

World Trade Center Prabusirea celor doua turnuri gemene, iar un documentar de exceptie ,din punctul meu de vedere.

YoYoyOi
14th January 2007, 16:27
despre WTC sunt mai multe documentare, toate interesante.

White Shadow
14th January 2007, 16:34
An Incovenient Truth , mai multe detalii in curand pe threadul meu personal.

Vadim
14th January 2007, 18:58
Cam politic film An Incovenient Truth si nu aduce nimic nou. L-am vazut.

Andreiy
14th January 2007, 21:01
despre Titanic au fost pe National Geographic park, mai multe :) si pe discovery, dak nu ma insel :D

tafu
18th January 2007, 21:32
pe national geographic a fost luni (15 ianuarie) un doc excelent despre cea mai de temut trupa de gangsteri din lume ms 13 ( mara salvatrucha) ....cine e interesat , sa caute pe youtube (ms 13) ...super super tare si socant

White Shadow
18th January 2007, 22:24
Cam politic film An Incovenient Truth si nu aduce nimic nou. L-am vazut.

Realitatea e dura, intunecata si trista dar din pacate asta-i realitatea , nu aduce nimic nou pt ca se stie depre aceasta incalzire globala de foarte mult timp , in acest documentar Al Gore vorbeste despre incalzirea globala si efectele ei.

Efectele dramatice ale poluarii cu dioxid de carbon sunt prezentate de fostul candidat la presedintia SUA din partea democratilor, Al Gore. Acesta are o fundatie prin care a strans fonduri si a finantat cercetari importante cu privire la mediu.Analistii politici spun ca prin documentarul "Incovenient truth", Al Gore se intoarce in politica, propunand o tema majora de dezbatere pentru alegerile din 2008......din acest motiv il consideri tu "cam politic" ?

relansat
20th January 2007, 14:16
Astazi am terminat si eu de vazut documentarul, An Inconvenient truth. Foarte interesant ce are de spus Al Gore, care intr-o ora jumatate de film te pune pe ganduri, ne pune pe ganduri ... Absolut genial momentul cand a pus in balanta, pe de o parte lingourile de aur si pe cealalta parte, Globul Pamantesc. Absolut genial momentul, mimica fetei a fost una demna de Oscar, numai ca acesta nu juca teatru ... merita vazut acest documentar si pt asta ii multumesc umbrei pt recomandare :ok:

relansat
23rd January 2007, 12:08
Dati-mi si mie un documentar despre Che Guevara va rog frumos. Zilele trecute am dat peste o melodie Nathalie Cardonne - Comandante Che Guevara ce mi-o adus aminte de el. Multumesc frumos si astept un raspuns. :)

Kainsashiki
23rd January 2007, 12:42
am vazut aseara pe TVR 1 la ora 20:20 un documentar despre Marele jaf comunist din 1959, foarte interesant!

relansat
30th January 2007, 22:06
Vreau si eu un documentar despre Triunghiul Bermudelor, aveti ceva interesant?