PDA

View Full Version : Buga si Gigi Becali



Datenshi
14th January 2007, 09:16
Gigi a facut anumite afirmatii referitoare la Buga. Acesta intarzie vad sa-i dea o replica, ceea ce e foarte dubios. Daca se stie cu musca pe caciula, e cam grav gestul.

CFR1907
14th January 2007, 10:05
Nu e asa de grav. De vreme ce "tata" Copos e foarte zgarcit si nu da un (1) leu imprumut, atunci se orienteaza si el spre "vecinii" mai binevoitori.:D

kain
14th January 2007, 10:41
E greu de spus..

nr.zece
14th January 2007, 10:46
buga imi era simpatic, dar dupa faza cu banii lui becali deja imi e scarba de el
suna cu : a banii de aici si preseaza-l pe copos sa iti dea drumul ieftin
pt ce dracu ii trebuiau lui 50 de mii de euro imprumut nu pot sa inteleg
nici copos nu e caracter, dar si asta a pus botul la racolarile specifice casei

Elphax
14th January 2007, 10:54
vrajeala...

kain
14th January 2007, 10:58
Banii aia cica erau avans pentru transferul lui Buga la Steaua.. Copos cand a vazut ca vrea Gigi sa il fure pe Buga.. a dat el banii.. s-a incumetat :D

nr.zece
14th January 2007, 11:00
e bani in avans frate? ce sa cauti in birou la adversarul direct la obiectiv?
asta nu mai este profesionism, miroase a altceva

Datenshi
14th January 2007, 12:35
Exista banci, exista cunoscuti, nu trebuie sa te duci sa te imprumuti la adversari. Aia ca avea salariu mic e vrajeala, oricum mai ia si prime.

Sevilla86
14th January 2007, 12:50
Daca nu ar fi luat bani ar fi negat imediat, dar pt ca nu a facut-o e clar ca s-ar putea sa fie adevarat.
De asemenea se stie ca Gigi l-a dorit pe Buga la Steaua si poate ca asa a incercat sa-l ademeneasca.

Oricum grav nu este faptul ca Gigi i-a dat bani lui Buga cu imprumut, grav este faptul ca Buga s-a dus la el si i-a cerut.

YoYoyOi
14th January 2007, 12:51
E curios faptul ca Buga n-a negat aceste declaratii pana acum....poate pt ca nu are ce nega?:rolleyes:

Datenshi
14th January 2007, 13:09
Probabil nu are ce nega. Oricum nu e primul, si Badoi a comis-o anul trecut. Tot pe furis. Macar Karamyan era la final de contract si a negociat pe fata cu toata lumea, nu inteleg de ce a fost acuzat de unii. Astia doi puteau sa aiba si 15000 salariu, dar gesturi din astea nu se fac.

Andreiy
14th January 2007, 21:10
ce rost ar avea gigi becali sa minta cu asa ceva? s-ar face de ras dak ar minti. deci cred ca e real.

Sunchase
15th January 2007, 00:52
Si ce este real pana la urma ?

Datenshi
15th January 2007, 11:47
Adevarul e ca a negociat cu Steaua pe furis si se pare ca luase si un mic avans. Ma rog, treaba lui, dar ar fi bine sa mai ne arate si ceva fotbal in retur daca tot zice ca moare de dragul clubului. Mai trist e ca s-a format un nucleu format din Razvan, un grup de jucatori si capii LSR care functioneaza pe principiul "o mana spala pe alta". Fiecare are avantajele lui din chestia asta, unii materiale, altii de imagine.

chipy_1923
23rd January 2007, 11:26
nu a luat ma nici un ban...vrajeli de-ale lui Jiji...a inregistrat convorbirea k el...si apoi i-a dat lui Copos sa asculte...Buga a dovedit k e rapidist...Becali inca o data s-a facut de kko...eu deja credeam ca e adevarat..ca si asa anul trecut in semifinala a jucat f prost cu Steaua...a ratat multe ocazii..si cu poarta goala...el impreuna cu Badoi...plus ca inainte sa vina la noi a avut precontract cu Steaua..dar a aparut si pe FZR un comunicat al lui Corsicanu...prin care el a spus ca era la cuent cu tot ceea ce facea Buga...si ca totul a fost planuit astfel incat sa il determine pe COpos sa ii mareasca salariul lui Buga..

Liviu
23rd January 2007, 11:37
Idem cazul Alexa . Dupa ce se afla tarasenia , respectivul o da la intors ca cica a vrut sa-si bata joc de Becali sau nu stiu ce . Oricum , faza cu inregistrarea mi se pare de SRI . In locul lui Copos m-ar fi pus pe ganduri caracterul lui Buga .

Datenshi
21st March 2007, 20:44
Nu mai zic ca singura preocupare a lui in ultimul meci a fost sa ia un galben ca sa evite meciul cu Steaua.

Iris4buga
22nd March 2007, 10:43
pe bune ca asta chiar e o mare tampenie...:rosu: