PDA

View Full Version : Noul atacant al Stelei



Paul
19th June 2005, 11:23
Se vehiculeaza fel de fel de optiuni .

Votati MAXIM 2 din urmatoarea lista de atacanti care credeti ca ar face fata , dar despre care credeti ca au sansa sa vine (desigur si Ronaldo ar face fata la STeaua :evil: )

dragos_popa17
19th June 2005, 11:48
Victoras Iacob e la sfarsit de contract si ar fi un transfer excelent, are simtul portii.
Claudiu Raducanu n-ar strica, am avea optiuni.
Mansour il vad ca avand un stil apropiat lui Neaga, dar mie greu sa cred ca-l va da Poli.
Bucur, doar daca pleaca Dinita.
Din strainatate numai daca e ceva de capul lui si e ieftin, c-altfel n-are rost.

SORENSEN
19th June 2005, 11:59
Sunt destul de buni , da parca nu sunt ce as vrea , pai in afara de Bucur care a demonstara ca in campionatul romaniei este golgheter , ceilalti cam putine goluri in acest sezon...

Hard
19th June 2005, 12:02
sper sa ajunga iacob la Steaua.e un atacant pur sange! se lipeste la gol.

dragos_popa17
19th June 2005, 13:05
Sunt destul de buni , da parca nu sunt ce as vrea , pai in afara de Bucur care a demonstara ca in campionatul romaniei este golgheter , ceilalti cam putine goluri in acest sezon...
Pai si Iacob a dat 14 goluri, in conditiile in care Otelul e mai putin ofensiva decat Sportul. Iar Bucur, din 21 de goluri, vreo 6 le-a dat din penalty.
Iar Raducanu, desi nu a jucat sezonul acesta, a demonstrat alte dati ca e un golgheter adevarat. In plus, si Raducanu si Iacob ar veni gratis.

be@
19th June 2005, 14:52
Victoras Iacob e la sfarsit de contract si ar fi un transfer excelent, are simtul portii.
Claudiu Raducanu n-ar strica, am avea optiuni.
Mansour il vad ca avand un stil apropiat lui Neaga, dar mie greu sa cred ca-l va da Poli.
Bucur, doar daca pleaca Dinita.
Din strainatate numai daca e ceva de capul lui si e ieftin, c-altfel n-are rost.
Lui Mansour i s-a terminat contractul , din cate stiu eu , si am vazut un interviu in care a spus ca nu v-ar refuza !

Hard
19th June 2005, 15:10
asa e,insa gigi a declarat ca nu vrea decat romani la echipa.poate ca noul antrenor nu este de acord cu asta.ramane de vazut...

Paul
19th June 2005, 15:15
Lui Mansour i s-a terminat contractul , din cate stiu eu , si am vazut un interviu in care a spus ca nu v-ar refuza !

I s`a terminat contractul cu Poli , insa el e sclavul lui Florin Iacob , un impresar din Timisoara , care are realtii excelente cu STeaua (este managerul lui Oprita)

dragos_popa17
19th June 2005, 16:02
Degeaba dam tot felul de nume pentru ca totul depinde de noul antrenor. El isi va da seama ce trebuie si in functie de ce buget are, ce va aduce. Bine-ar fi sa vina toti din poll, dar adevarul e ca nici prea multi nu e bine sa ai. Se lasa cu scandaluri.

Paul
22nd June 2005, 20:50
Victoras Iacob este primul :D

uti2102
22nd June 2005, 20:52
Urmeaza Gueye :)

SORENSEN
23rd June 2005, 00:01
oare Protasov stie ca berbecali l-a luat pe V Iacob ?

Hard
23rd June 2005, 00:08
in ziare scrie ca si protasov ar fi de acord cu acest transfer:D

OwenSkeet
23rd June 2005, 22:04
Victoras si cu bucur ar fi un cuplu de atacanti super.....primu a fost adus urmeaza gigel;)

Mariusmadmax
24th June 2005, 17:29
Iacob a venit !!!
Beleaua inventata de N'toiu este Stelist !!!!!!!!!!
MANSOUR !
Asta da jucator !
Apoi este cam haos la mijloc ... si acolo a fost jale tot returul !
Ce se mai aude de Bugri ala ?

DaRk_Star
24th June 2005, 19:37
iacob a venit,mai avem nevoie de unu'...personal,as alege dintre bucur si mansour...
asta pentru ca raducanu nu a mai jucat un meci adevarat de un an de zile,iar alt jucator nu prea vad sa vina la steaua...poate sa se mai incerce ceva cu ganea,dar nu cred...

dintre bucur si mansour l-as prefera totusi pe senegalez,mai ales pentru golurile marcate impotriva noastra...bine,si pentru cele marcate impotriva rapidului si lui dinamo...
in legatura cu bucur,mi-e teama sa nu devina un al doilea dinita...

don_denver
24th June 2005, 20:38
Unul deja a venit..Victoras Iacob. L-as vrea si pe Mansour...dar...se pare ca Gigi e cu ochii prin Polonia..

DaRk_Star
24th June 2005, 20:52
După cum anună publicaţia Głosie Szczecińskim, atacantul Poloniei Varşovia, Jacek Kosmalski, este dorit de campioana României, Steaua Bucureşti. Kosmalski s-a născut pe 4 septembrie 1976 la Białogard, are 173 cm şi 74 kg şi a jucat ultima dată la Polonia Varşovia. Pănă acum Kosmalski a mai jucat la Głaz Tychowo, Legia Varşovia, Dolcan Ząbki, Orlęta Łuków, Chemik Police, Pomerania Police, Odra Szczecin, Pogoń Szczecin, Łódzki KS şi Polonia Warszawa...Kosmalski este din iunie jucător liber aşa că Steaua ar trebui să se înţeleagă cu el doar la salariul jucătorului.
sursa: www.onlinesport.ro

dupa ce a jucat la jumatate din campionatul poloniei,gigi puse ochii pe el...mai ales ca e liber de contract,doh! dar e cam batran si cam scund... asa ca nu cred ca vine pana la urma....

desi e gratis... :rolleyes:

SORENSEN
24th June 2005, 23:39
Mda cam stupid , cine mai e si polonezul asta?

dragos_popa17
25th June 2005, 08:41
Pana acum Victoras Iacob a fost o lovitura buna data de Steaua. Daca as fi avut de ales intre el si Bratu pe Iacob l-as fi ales. Ii pune mai usor Dumitru mingea pe cap, ca e mare.
Cat despre respetivul polonez, are 1,75 si 75 kg iar sezonul trecut a jucat 24 de meciuri(19 titular, 15 integralist si 5 ca rezerva) si a inscris 6 goluri(2 din penalty). Chiar credeti ca aduce Gigi asa ceva. E nebun, nu prost.

Paul
25th June 2005, 19:46
Se pare ca dupa V. Iacob o sa ne luam si un polonez de la Polonia Varsovia :ok:

sun
26th June 2005, 11:23
e nebunie mare la Steaua , urmeaza un fundas dreapta din Pakistan si un conducator de joc de pe langa Torsavn ( ins. Feroe ) :(

Penibil ca de obicei GIGI :rosu:

Paul
26th June 2005, 11:30
ehe si Hamutovsky de unde a fost adus cand a venit ?

DaRk_Star
26th June 2005, 20:37
ehe si Hamutovsky de unde a fost adus cand a venit ?

asta e intrebare de trivia..dar sa n-o pui...:D

lasa mah ca nu strica un atacant in plus...uite,si de ciocoiu ziceam ca e epava,dar a dat un gol important cu besiktas...
oricum,daca cozmalschi asta nu face mare lucru,ia directia coreea si am scapat de el...

Paul
26th June 2005, 22:10
nu bre ideea e alta
Hamutovsky avea nume inainte sa vina in Ghencea ?
ca exemplu ;

Dark_Star daca bine observi la Steaua in general sunt adusi jucatori valorosi dar fara nume.

Cel mai bun exemplu este Steaua` 86 cand jucatorii au venit de pe coclauri :
- Duckdam - Arad - Divizia B
-Iovan - CSM Resita - Divizia B
- Belodedici - Minerul Moldova Noua - Divizia C

...
- Lacatus - Brasov - Divizia B

Deci dupa cum vezi de la portar pana la ultimul atacant , toti au fost adusi de la te miri ce echipe;
Si atunci Dinamo isi permitea sa cumpere toti jucatorii de la Craiova Maxima in frunte cu Balaci ...

Asa si acum pastrand proportiile ... noi il lui pa Iacob ei iau un nume Bratu ... insa ca forma de moment cred ca Iacob este peste Bratu !

DaRk_Star
26th June 2005, 22:23
nu bre ideea e alta
Hamutovsky avea nume inainte sa vina in Ghencea ?
......
noi il lui pa Iacob ei iau un nume Bratu ... insa ca forma de moment cred ca Iacob este peste Bratu !

am inteles mah ideea...tocmai de-aia ti-am zis sa nu pui intrebarea,pt ca e o echipa necunoscuta...cu atat mai mult polonezul trebuie sa faca treaba buna,pt ca vine de la o echipa cunoscuta-echipa lui olisadebe....:D

iacob este clar peste bratu...pe bratu il vad un fel de mihalcea...adica dupa ce a revenit in tara,nu a mai facut nimik..maine-poimaine vine mara la rapid, raducanu revine la steaua si tot asa...
iar peste doi ani mutu la arges...:D dar deja sunt off-topic....

Paul
26th June 2005, 23:13
pai aia e ... ca nu au pus ochii degeaba pe el...
poate l`a cerut protasov !

on topic : Steaua l`a transferat pe Tudose de la Galati cu acte in regula

Viitorul fundas stanga al Stelei ... cand se pensioenaza Petrica MArin ...

Triphat
26th June 2005, 23:18
Am votat cu Mansour, e cel mai bun de pe lista aia. se vedem insa ce va face Iacob la club, de polonezul ala de ce mai zice ?

Paul
26th June 2005, 23:20
cica maine e la reunire prezent (pro tv)

DaRk_Star
27th June 2005, 00:33
mah,daca chiar vine asta,nu e chiar asa de bine...nu neaparat ca ar fi catastrofa,pt ca nu-l stim ca sa-l putem judeca...
dar ce o sa zica gigi? "avem 7 atacanti,sa vina real madrid!"...si atunci pa gueye,pa gigele...:( :nah:

Paul
27th June 2005, 00:36
pai mai e un loc
pleaca dinitza in coreea la 1 iulie la pachet cu baciu /OLE/

DaRk_Star
27th June 2005, 00:42
bine,hai 6...dar sa vedem:
-doua achizitii care n-o sa fie lasate pe banca...
-oprita e oricum titular;
-cristea e din nou febletea lui gigi dupa golul cu timisoara...
-doua tinere sperante care trebuie promovate...
deci pe cine sa pui mai intai titular...? cat despre altii ..... :nah:

pe de alta parte,din 6 tot s-o gasi unu' care sa o bage in poarta...:D

Paul
27th June 2005, 00:46
lasa`i pr litu si simion

cristea , oprita , iacob , polonezu si inca unu`

DaRk_Star
27th June 2005, 00:52
mamaaa.....champions league,here we come!!! :)

pai daca am luat noi titlu' doar cu cristea si dica in atac,iti dai seama ce facem cu inca 3-4 atacanti? :D
pai nu?

serios vorbind,se aude prin vecini ca gigi tinde spre lefter...deci daca nu poate sa ia gratis,nu ia deloc...